PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : "شبکه بین دو کامپیوتر سرعت اسمی 54 مگ عملی 23 مگ" چرا ؟؟؟

varians
13-12-2010, 13:57
سلام
دوستان من مودم وایرلس TP-LINK مدل TD-W 8901 G دارم و سرعت نقل و انتقال دیتا 54 مگ هستش.(در شبکه محلی).
الان من یه پی سی دارم با ویندوز ایکس پی که با کابل شبکه به مودم وصله و لپ تاپ با ویندوز سون که بصورت وایرلس به مودم وصل میشه.
تو سرعت اینترنت مشکلی نیست اما وقتی می خوام بین این دو رایانه اطلاعات ردو بدل کنم مثلا فیلم ، با سرعت 54 مگ انتقال نمیده و DU Meter حداکثر 23 مگ نشون میده و خود ویندوز هم موقع کپی کردن 3 الی 4 مگ نشون میده با وجود اینکه تو کانکشن سرعت وصل شدن رو به شبکه وایرلس 54 مگ نشون میده.
مشکل چیه و چطور حلش کنم ؟

sei_pm
13-12-2010, 23:48
مشکل نیست و طبیعیه . هیچ راه حلی هم نداره. شما با کابل شبکه 100 هم حتی نمی تونید بیشتر از 88 مگابیت در بهترین شرایط استفاده کنید اینکه دیگه وایرلس هست و بحثش جدا. فقط این اطمینان رو می دم بهتون که اصلا مشکلی نیست که بخواد حل بشه و طبیعیه چون من که مودم Linksys هم دارم و یکی از کاربرها هم که زاکسل داشت سرعت انتقالمون بیت 20 تا 23 بود.

varians
14-12-2010, 09:29
مشکل نیست و طبیعیه . هیچ راه حلی هم نداره. شما با کابل شبکه 100 هم حتی نمی تونید بیشتر از 88 مگابیت در بهترین شرایط استفاده کنید اینکه دیگه وایرلس هست و بحثش جدا. فقط این اطمینان رو می دم بهتون که اصلا مشکلی نیست که بخواد حل بشه و طبیعیه چون من که مودم Linksys هم دارم و یکی از کاربرها هم که زاکسل داشت سرعت انتقالمون بیت 20 تا 23 بود.
پس مال همه اینجوریه کلا"...
آخه پس چرا همه جا نوشته 54 مگ هم رو مودم هم تو کانکشن هم... اما تو عمل که میبینی... :41:
سری N باشه چی ؟ شما که مودمت سری n هست وایرلسش. اگه کامپیوترت هم کارت شبکش سری n هست میشه بگی سرعت چند میشه ؟
یا کسی رو سراغ نداری امتحان کرده باشه که هم مودمش که سری n باشه هم کارت شبکش؟ سرعت اون چقدره ؟
مودم و کارت شبکه لپ تاپ من که هر دو وایرلسشون سری g هستن.