PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : طرفداران Dell XPS L501

صفحه ها : [1] 2 3 4 5

mehdi666lp
12-12-2010, 07:50
سلام
.
.
این پست رو واسه این گذاشتم که هرکی این مدل رو خریده یا اطلاعاتی داره یا نظری داره راجبش بگه............من به شخصه خیلی از این مدل و کانفیگش خوشم اومده واقعا عالیه......
.
.
CPU : Intel 740QM 1.73GHz Core i7 2.93 GHz - Cache 6 MB

RAM : 4 GB Or 6 GB DDR3

H.D.D : 500 GB Or 640 GB 7200 R.P.M

VGA : Nvidia GeForce GT435M 2048MB Dedicated UpTo 4096 MB

Display : 15.6" - Bright LED

Win 7 _ Battrey 9 Cell Or 6 Cell_ Blu-Ray Or DVD/RW_HDMI_LAN_VGA Port_WiFi_Webcam HD_Card Reader_USB 3.0
.
.
.
.
و این هم کانفیگ XPS L502

CPU : Core i7 2630QM (2.0GHz/6MB cache

CPU : Core i7 2720QM (2.2GHz/6MB cache

RAM : 6 GB DDR3

H.D.D : 640 GB Or 750 GB

O.D.D : Blu-Ray Rom

VGA : Nvidia GeForce GT540M 2048MB Dedicated UpTo 4096 MB

Display : 15.6" - Bright LED

Other : 9 Cell Batery - Mini Display Port - 2 * USB 3.0 - 1 * (USB 2.0 /eSATA) -RJ45 - HDMI 1.4 - Web Cam 2.0 - 1 * Microphone - 2 * Headphone Withe SPID/F - Bluetoothe V 3.0 - 9 in 1 Card Reader -TV Tuner (optional integrated) - Backlight Keyboard

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

Injaneb2
12-12-2010, 11:53
این مدل بنظر قابل توجه است. ولی برجسته ترین خصوصیتش داشتن HDMI 1.4 هست که برای پخش فایلها و BD های 3D روی مونیتورها و تلویزیونهای 3D های است.
البته نمی دونم تمام مدلهای وارد شده به ایران این مورد را دارند یا نه. ولی قاعدتا مدلی که قراره زیگورات بیاره این قابلیت را بعلاوه bluray دارد. قیمتش هم حدود 1 میلیون و 700 گفته می شود.

bagher1234
12-12-2010, 21:11
از نکات بارز اسپیکر با کیفیت بالا jbl و بلوری وباتری 9 سل و گرافیک 2 گیگ و 6 گیگ رم با قیمت 000 740 1

patriot1
13-12-2010, 13:32
سلام به همه
من قست خرید این لپ تاپ رو دارم
ولی هنوز ته دلم راضی نیست
کسی از دوستان میتونه کمکم کنه؟؟

patriot1
13-12-2010, 17:51
چرا این مدل تو سایت دل نیست؟؟؟؟؟

mehdi666lp
13-12-2010, 18:17
آخرین قیمت از زیگورات در تاریخ 22 آذر 1389
.
.
.
1.750.000

---------- Post added at 08:17 PM ---------- Previous post was at 08:14 PM ----------

سلام به همه
من قست خرید این لپ تاپ رو دارم
ولی هنوز ته دلم راضی نیست
کسی از دوستان میتونه کمکم کنه؟؟

.
.
.
.
لپ تاپ عالیه یکم سنگینه این مدل هم CPU بالا داره هم گرافیک بالا 2 گیگ و رم 6 و هارد 640 و دارای BLUE RAY و .........اسپیکر JBL همرا ساب.....راستی usb 3 هم داره
.
.
.
من پولم کمه وگر نه میخریدم خیلی مدل ردیفیه...............:5:

Injaneb2
13-12-2010, 19:35
با این قیمت بیش از حد گرونه. GPUش با این قیمت نمی ارزه. کاش لااقل GT445M داشت.:41:

mehrdad3sot
13-12-2010, 22:41
دوستان این لپتاپ باهمین کانفیگ درسایت دیجیکالا به قیمت 1480000برای فروش گذاشتن !!!!!!!!!!

Injaneb2
14-12-2010, 06:56
دوستان این لپتاپ باهمین کانفیگ درسایت دیجیکالا به قیمت 1480000برای فروش گذاشتن !!!!!!!!!!
اونی که دیجیکالا گذاشته درایو بلوری نداره.

patriot1
14-12-2010, 13:08
اگه finger print داشت عالی میشد

mrmbmh
14-12-2010, 15:51
این مدلی که Dell ارایه داده مدل خوبیه، اما با پنل 1080p بدون شک بینظیره، علتش اینه که پنل استفاده شده در 1080p که به B+GR معروف هست، کیفیت تصویری بسیار خوب (بالاتر از لپ تاپ های Apple) ارایه میده، من جای شما بودم سعی می کردم این مدل رو با پنل 1080p تهیه کنم.
تست هارو ببینید:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

amir70j3
14-12-2010, 22:42
آقا از دوستان کسی این نوتبوک را خریده؟
راضی هست؟
این که میگن زیاد داغ می کنه درسته؟
الآن قیمت آخرین مدلش چنده؟

patriot1
15-12-2010, 01:15
آقا از دوستان کسی این نوتبوک را خریده؟
راضی هست؟
این که میگن زیاد داغ می کنه درسته؟
الآن قیمت آخرین مدلش چنده؟

قیمت به روز این لپ تاپ رو میتونی از لینک زیر ببینی

mehdi666lp
16-12-2010, 17:16
این لپ تاپ مدل خوبی از شرکت دل هست................اگه میخواید برای بازی بگم که گرافیکش از ATI 5730 یکم هنوز ضعیف تره اما تو محاسبات محشره..................

masoodp666
18-12-2010, 11:20
درود
آقا درسته میگن این مدل های XPS داغ میکنه ؟ حداقل در مورد مدلهای قدیمی که اینجوری بود.
این مدل داغ نمیکنه؟ چون من میخوام بگیرم.

ممنون

miladjd
19-12-2010, 14:01
من در مورد این لپ تاپ خیلی تحقیق کردم و قصد خریدشو دارم.
باید به اطلاع برسونم که دمای کارکردش کاملاً طبیعیه و بر خلاف سری های قبلی دل، داغ نمی کنه.
فقط کمی نویز فن داره که اونم در مقابل عملکرد فوق العاده دستگاه قابل چشم پوشیه.

mehdi666lp
19-12-2010, 16:29
داغ کردن که تو همه مدل های Core i7 هستش طبیعیه...................یکم فقط گرونه

aryan1356
19-12-2010, 17:08
سلام دوستان اين سري از دل ظاهرا پورت ilink يا همان پورت 1394 رو نداره .
ممكنه كه بعدها كاربرد داشته باشه يا زياد مهم نيست.
ضمناً تو سايت اصلي دل اين مدل را با پورت وايمكس ارائه داده ولي در ايران اين پورت رو نداره. درسته؟

liali
19-12-2010, 18:18
سلام
من متوجه شدم که سایت زیگورات دات آی آر قیمتاش حدودا 50 هزار تومن از سایت زیگورات دات کام ارزون تره یعنی زیگورات دات کام علاوه بر قیمت های تو لیست 3 در صد ارزش افزوده هم رو قیمتاش میکشه ولی دات آی آر نمیکشه.در مورد زیگورات دات کام میدونم که جای معتبریه ولی نمیدونم زیگورات دات آی آر که ارزون تر میده هم دقیقا همون لپتاپ رو با همون گارانتی میده یا نه آخه قیمت های تو لیست هر دو سایت یکی هستن.
کسی اطلاعی نداره؟

Injaneb2
23-12-2010, 17:46
اگر بخواهیم از این لپتاپ با دیال آپ استفاده کنیم، تنها راه داشتن مودم دیال آپ اکسترنال است؟

123qweasdzxc
24-12-2010, 07:20
کمی در باره این لپتاپ حرف بزنید انشاالله میخوام بخرم بدون بلوری چنده البته تو بازار نه دیجی کالا

hosein62
24-12-2010, 11:57
سلام
من خریدمش خیلی زیباست فقط یک سوال داشتم که وقتی روشنه چون صفحه کلید و قاب روش الومنیوم هستش دست به اون میزنی احساس مور مور میکنی(مثل دست زدن به در یخچال احساس جریان برق ضعیف) وقتی شارژرش وصل مکنم بیشتر احساس میشه اگه کسی اطلاع داره راهنمایی کنه تا از گارانتیش استفاده کنم

123qweasdzxc
24-12-2010, 14:07
چند خریدی مشخصاتش چیه
یکمی دربارش بگو

salib
26-12-2010, 11:19
سلام
من دیروز XPS L401X رو از بازار رضا خریدم

ممکنه دوستان راهنمایی کنند چطور و از کودوم بخش سی دی بک آپ ویندوز زو تهیه کنم ؟؟؟؟
و اینکه کل هارد من یک پارتیشن هست ؟؟؟؟ چیکار کنم ؟ ببرم گارانتی بدم اونا برام 4 تا درایوش کنند ؟

client1
26-12-2010, 21:13
حالا که خریدید بیاید و تجربه کار کردن باهاش رو بگین تا همه بفهمن خوبه یا بد؟؟؟؟؟؟؟؟؟

galaxy2
27-12-2010, 09:55
لطفا در مورد XPS L701X هم توضیح بدید .
تو سایت دل چند مدل cpu نوشته . من که متوجه نشدم چه جوریاست .
و قیمتش هم چه جوریاس؟
ممنون:40:

max_3d
27-12-2010, 12:29
قیمت روزشو کسی نداره کسانی که جدیدا خریدا قیمتشو عنوان کنن؟؟؟؟

miladjd
28-12-2010, 00:58
من این لپ تاپ رو 2 روز پیش خریدم.
از نمایندگی زیگورات. قیمتش هم در سایت zigorat.com قابل رویته.
فقط اینو بگم که من تا قبل از این در مورد لپ تاپهای دل خیلی بد شنیده بودم و قبل از خرید این لپ تاپ خیلی در موردش تحقیق کردم.
و حالا با صداقت کامل می گم که این لپ تاپ با توجه به مشخصات بالا و قیمت پایین تر از لپ تاپ های مشابه برندهای دیگه، بهترین انتخابه.
لپ تاپ من 2 تا پورت usb3 و blueray هم داره. یه ویندوز اوریجینال هم از نوع 7 home premium همراهش هست.
سرعت لپ تاپ فوق العادست و کارت گرافیک 2 گیگابایتی اون که من به شخصه تا امروز مشابهش رو در ایران ندیدم قدرت دستگاه رو دو چندان کرده.
cpu core i7 740 qm و رم 6 گیگابایتی با فرکانس منحصر به فرد 1333 مگاهرتز و هارد با سرعت 7200 دور در دقیقه از مشخصه های اصلی دستگاه هستن.
این دستگاه دارای باتری 9 سلولی هست و اسپیکرهای اون از نوع jbl هستن که در واقع یه سیستم صوتی منحصر به فرد ایجاد می کنه و خیلی راحت، صدا رو بدون نویز و با وضوح کامل پخش می کنه. بلندی و وضوح صدا عالیه و ضمناً یه ساب ووفر هم در قسمت پایین لپ تاپ تعبیه شده. دیگه از این کاملتر چی می خواین؟
کیفیت بدنه فوق العادست ولی صفحه نمایش در حد عالی نیست ولی کیفیت قابل قبولی داره.
دستگاه به هیچ وجه دمای بالایی نداره و کارهای سنگین محاسباتی و گرافیکی رو به راحتی انجام می ده.
فقط صدای فن یکمی زیاده که البته در دور بالا بیشتر شنیده می شه ولی آزار دهنده نیست.
مشکلی که با این لپ تاپ تا به امروز داشتم این بود که موقع خرید،هارد دیسکش فقط یه درایو داشت و شما باید با نرم افزار آکرونیس اونو پارتیشن بندی کنید. مشکل دوم این بود که اگر چه دی وی دی درایورهای لپ تاپ همراه خود دستگاه بود ولی درایوراش کامل نبودن و من مجبور شدم اونا رو تک تک از سایت دل بگیرم که حقیقتاً خیلی وقتمو گرفت. (یه چیزی حدود 900 مگابایت)
کلاً اگر من بخوام از 100 به این لپ تاپ امتیاز بدم، امتیاز 95 رو بهش می دم و یک ذره هم تردید ندارم.
واقعاً انتخاب درستیه.
فقط یه چیزی به دوستان بگم که هیچوقت برندها رو با هم مقایسه نکنید و سعی در تخریب یه برند خاص نداشته باشید، چون هر کدوم خط مشی خودشو داره و واقعاً نمیشه گفت کدوم برند از دیگری برتره.

armin_punisher6
28-12-2010, 09:39
قیمت به روز این لپ تاپ رو میتونی از لینک زیر ببینی

لینکتون خرابه.

salib
28-12-2010, 10:32
فقط اینو بگم که من تا قبل از این در مورد لپ تاپهای دل خیلی بد شنیده بودم و قبل از خرید این لپ تاپ خیلی در موردش تحقیق کردم.
و حالا با صداقت کامل می گم که این لپ تاپ با توجه به مشخصات بالا و قیمت پایین تر از لپ تاپ های مشابه برندهای دیگه، بهترین انتخابه.
لپ تاپ من 2 تا پورت usb3 و blueray هم داره. یه ویندوز اوریجینال هم از نوع 7 home premium همراهش هست.
سرعت لپ تاپ فوق العادست و کارت گرافیک 2 گیگابایتی اون که من به شخصه تا امروز مشابهش رو در ایران ندیدم قدرت دستگاه رو دو چندان کرده.
cpu core i7 740 qm و رم 6 گیگابایتی با فرکانس منحصر به فرد 1333 مگاهرتز و هارد با سرعت 7200 دور در دقیقه از مشخصه های اصلی دستگاه هستن.
این دستگاه دارای باتری 9 سلولی هست و اسپیکرهای اون از نوع jbl هستن که در واقع یه سیستم صوتی منحصر به فرد ایجاد می کنه و خیلی راحت، صدا رو بدون نویز و با وضوح کامل پخش می کنه. بلندی و وضوح صدا عالیه و ضمناً یه ساب ووفر هم در قسمت پایین لپ تاپ تعبیه شده. دیگه از این کاملتر چی می خواین؟
کیفیت بدنه فوق العادست ولی صفحه نمایش در حد عالی نیست ولی کیفیت قابل قبولی داره.
دستگاه به هیچ وجه دمای بالایی نداره و کارهای سنگین محاسباتی و گرافیکی رو به راحتی انجام می ده.
فقط صدای فن یکمی زیاده که البته در دور بالا بیشتر شنیده می شه ولی آزار دهنده نیست.
مشکلی که با این لپ تاپ تا به امروز داشتم این بود که موقع خرید،هارد دیسکش فقط یه درایو داشت و شما باید با نرم افزار آکرونیس اونو پارتیشن بندی کنید. مشکل دوم این بود که اگر چه دی وی دی درایورهای لپ تاپ همراه خود دستگاه بود ولی درایوراش کامل نبودن و من مجبور شدم اونا رو تک تک از سایت دل بگیرم که حقیقتاً خیلی وقتمو گرفت. (یه چیزی حدود 900 مگابایت)
کلاً اگر من بخوام از 100 به این لپ تاپ امتیاز بدم، امتیاز 95 رو بهش می دم و یک ذره هم تردید ندارم.
واقعاً انتخاب درستیه.
فقط یه چیزی به دوستان بگم که هیچوقت برندها رو با هم مقایسه نکنید و سعی در تخریب یه برند خاص نداشته باشید، چون هر کدوم خط مشی خودشو داره و واقعاً نمیشه گفت کدوم برند از دیگری برتره.

kodom drave ha???
mmkene befrmaid chetor ba laptop farsi type konam?????

aryan1356
28-12-2010, 15:02
kodom drave ha???
mmkene befrmaid chetor ba laptop farsi type konam?????

اول بايد تو كنترل پنل تو قسمت regional and language فارسي يا persian رو نصب كنيد و يك سري فونت فارسي (مثل فونتهاي ويندوزxp) تو پوشه فونتهاي اينستال كنيد. در صورتي كه با حروف مشكل داري، يك سري ليبل فارسي هم بچسبوني بد نيست.

Saleh
28-12-2010, 15:44
واقعاً انتخاب درستیه.
سلام دوست عزیز
به خاطر توضیحات کاملتون تشکر میکنم دو تا سوال:
کیبردش backlit داره؟
با کانفیگی که خریدید WiMAX هم داره؟
یه خواهش دیگه هم داشتم میتونید با نرم افزار CPU-Z (ftp://ftp.cpuid.com/cpu-z/cpu-z_1.56-setup-en.exe) یه ریپورت بگیرید و آپلود کنید؟ البته اگه مقدور باشه. :10:

patriot1
28-12-2010, 22:29
لینکتون خرابه.

بفرمایید:

1120
29-12-2010, 04:58
سلام دوستان عزیز .

من برای خرید لپ تاپ خیلی تحقیق کردم ، تقریبا با تمام مدل های جدید HP و SONY آشنا شدم . اصلا هم تمایلی به خرید لپ تاپ های Dell نداشتم .
تا 3 روز پیش قصد خرید HP DV6 3190ee رو داشتم،اما به صورت اتفاقی با مدل Dell XPS L501 آشنا شدم و به طور کلی نظرم در مورده Dell و انتخابم عوض شد!
حالا تصمیم گرفتم این لپ تاپ رو بخرم، کانفیگ فوق العاده قوی داره و همچنین ظاهر بسیار عالی...
دوستانی که این مدل رو دارند لطفا محاسن و معایبش رو اعلام کنند .

با تشکر

Moh3nB
29-12-2010, 22:39
سلام به همگی

من از یه دوستی شنیدم که ایشون از این سری XPS داشت منتها مدل 1330 . اون لپ تاپش 3 بار سوخت.

از اونایی که این لپ تاپو خریدن خواهش میکنم که هر بلایی که بعدا میخواید سرش بیارید همین الان بیارید که اگه مشکلی بهم زد هم بتونید از وارانتیش استفاده کنید و هم ما و بقیه رو در جریان بزارید تا دنبال این مدل نریم .

چه بلایی؟

مثلا قویترین بازی هارو روش بازی کنید ،
نرم افزارایی که به محاسبات بالایی نیاز دارن رو روش امتحان کنید ،
مدت زیادی روشنش بزارید ،
و...

به نفع خودتونم خیلی هست .
چرا؟
چون بیشتر گارانتی ها ، گارنتی یکماه تعویضن ، یعنی اگر تو یک ماه اول اتفاقی براشون افتاد براتون عوزضش میکنن و در بقیه ماهها هم فقط تعمیر میکنن و بقیشم بیخ ریش صاحبشه .

پس هر چه زودتر اقدام کنین بهتره
ما رو هم از نگرانی خریدش بیارید بیرون

راستی اونایی که خریدن لپ تاپشونو ساخت کجا زده؟
لطفا با نام فروشگاه بگین.

aa0098
30-12-2010, 11:45
salam be hame.mikham dell xps l501 bekharam aMa be in sait bar khordam va yekam mano be shak andakhte.bache ha ino bebinido nazar bedid:

Moh3nB
31-12-2010, 01:05
salam be hame.mikham dell xps l501 bekharam aMa be in sait bar khordam va yekam mano be shak andakhte.bache ha ino bebinido nazar bedid:

سلام

یه توضیح میدم برا اونا که نمیدونن :

ما دو نوع خازن داریم نو اول و قدیمی تر خازن الکترولیت هست
اینم عکسش

و اینم یه نمونه که رو برد استفاده شده :

این نمونه اشکالات زیادی داره مثلا عمر پایینی داره برا اینکه اون دی الکتریت ( همون صفحه کاغذی روغنی ) درونش در اثر گرمای طولانی خراب میشه و خلاصه خازن رو خراب میکنه و به همون روزی در میاره که تو عکس لینک دوستمونم بود .

در مقابل این خازنها یک نوع خازنهای دیگه وجود دارن با نام خازن حالت جامد ( یا خازن جامد ) که مزیتی که نسبت به خازنای الکترولیت دارن اینه که توشون جامده و مثل بالایی از یه نوع مایع ( یا همون روغن توشون ) استفاده نشده در نتیجه عمر بالاتری دارن و نسبت به گرما کمتر حساسن .

اگه تو مادربردای یکم خوب نگاه کنید تمام خازنای اطراف سی پی یو از این نوع خازنا هستن چون اطراف سی پی یو حرارت زیادی نسبت به جاهای دیگه وجود داره . و در مادر بردای نسبتا خوب به بالا تمام خازنها از نوع جامد هستن .

اینم یه عکس از خازن جامد :

و اینم چندتا نمونه که رو برد هستن :

تو مدلای قدیمی سری XPS دل مثل اینکه از خازنهای الکترولیت استفاده کردن .

حالا یه نفر که این لپ تاپ رو خریده یه جوون مردی بکنه ببینه می تونه نگاه کنه که مادربرد این لپ تاپ از کدوم خازنها استفاده کرده .

شاید تقاضای خیلی زیاد و دور از ذهنی باشه : اگه نمیشه از بیرون توشو نگاه کرد . کسی میتونه بازش کنه ببینه؟ اگه هم بلد نیستید و تا حالا لپ تاپ باز نکرده باشین خودم براتون میگم چجوری باز میشه.

persianboys
31-12-2010, 14:00
این rewiew ها رو ببنید

اساتید لطفا نظراتشون رو بفرمایند به نظر میرسه که لپ تاپ ردیفی باشه

Moh3nB
31-12-2010, 22:04
این rewiew ها رو ببنید
اساتید لطفا نظراتشون رو بفرمایند به نظر میرسه که لپ تاپ ردیفی باشه

با سلام

من به همه لینکهایی که داده بودین نگاه کردم :

تو همشون هیچکدوم مشخصاتی که ما میگیم رو نداشتن ، مثلا بیشترشون سی پی یوشون Cori5 بود و یا باطریشون 6 سل و یا مشون 4 گیگ و ...

تو همشون اکثریت ازش تعریف کردن .

یجایی هم میگفت حتی موقع دیدن فیلم بعد از 15 دقیقه تاچ پد گرم می شه و همچین خوشایند نیست .

باید بیشتر تحقیق کنیم .

یکی از عزیزانی که این لپ تاپ رو خریده لا اقل بگه که :

آیا گرم میشه؟
زمان نگهداری شارژش چقدره؟
امتیاز ویندوز ویزتا یا سونش چقدره؟
آیا فیلم سه بعدی هم روش امتحان کردین؟
چند وقته گرفتین؟
آیا تابحال مشکلی هم براش پیش اومده؟

صواب داره جواب بدین

miladjd
01-01-2011, 20:44
با سلام

من به همه لینکهایی که داده بودین نگاه کردم :

تو همشون هیچکدوم مشخصاتی که ما میگیم رو نداشتن ، مثلا بیشترشون سی پی یوشون Cori5 بود و یا باطریشون 6 سل و یا مشون 4 گیگ و ...

تو همشون اکثریت ازش تعریف کردن .

یجایی هم میگفت حتی موقع دیدن فیلم بعد از 15 دقیقه تاچ پد گرم می شه و همچین خوشایند نیست .

باید بیشتر تحقیق کنیم .

یکی از عزیزانی که این لپ تاپ رو خریده لا اقل بگه که :

آیا گرم میشه؟
زمان نگهداری شارژش چقدره؟
امتیاز ویندوز ویزتا یا سونش چقدره؟
آیا فیلم سه بعدی هم روش امتحان کردین؟
چند وقته گرفتین؟
آیا تابحال مشکلی هم براش پیش اومده؟

صواب داره جواب بدین

دوست عزیز من که در مورد این لپ تاپ به اندازه کافی توضیح دادم. آدم نباید اینقدر نسبت به گفته دیگران بی اعتماد باشه. من الان حدود 1 هفته می شه که خریدمش و سنگین ترین تستها رو ازش گرفتم و 2 بار هم سی پی یو رو اورکلاک کردم. هیچ مشکلی باش نداشتم و در صفحه قبلی بصورت مفید و مختصر توضیح دادم.
لپ تاپ در قسمت کیبورد و تاچ پد گرم نمیشه چون یه فن قوی داره که حرارت سی پی یو و کارت گرافیک رو کاملاً تخلیه می کنه.حتی در کارهای سنگین تر فن لپ تاپ با سرعت بالاتری می چرخه. پس از بابت گرما نگران نباشید. میانگین دمای هسته های سی پی یو و کارت گرافیک در حالت عادی برابر 50 درجه (توجه کنید که گفتم میانگین دمای سی پی یو و گرافیک نه دمای میانگین بدنه لپ تاپ) و در حالت اورکلاک برابر 65 درجه بود.
زمان نگهداری شارژ که خودم به عینه دیدم در حالت حدود نیم ساعت تماشای فیلم و 40 دقیقه موسیقی و نیم ساعت اینترنت و حدود 3 ساعت مطالعه کتاب الکترونیکی که بعضی از کارهای فوق بطور همزمان انجام شد و همچنین در حالت power boost یکمی بیشتر از 3.5 ساعت بود و تازه باتری هنوز 10 درصد شارژ داشت.
امتیاز ویندوز سون:
processor: 7.1
ram: 7.3
graphic: 6.6
hard disk: 5.9
البته امتیاز ویندوز معیار مناسبی برای سنجش عملکرد دستگاه نیست.
من فیلم سه بعدی امتحان نکردم چون نمایشگر این لپ تاپ همچین قابلیتی نداره.
باز هم می گم که هیچ مشکلی با لپ تاپم ندارم.
در حالت اور کلاک، عدد نمایش داده شده توسط نرم افزارهای cpuz و prime95 برابر 2918.9 مگاهرتز بود.
وقت کافی ندارم وگرنه تصاویرش رو هم آپلود می کردم.
دوستان، من برای این لپ تاپ تبلیغ نمی کنم و تازه از خدامه که کسی این لپ تاپ رو نخره چون در این صورت من یه لپ تاپ تک و منحصر به فرد دارم که همه نسبت به اون حسادت خواهند کرد ولی چون دوستان خواسته بودن، صادقانه و بدون اغراق در مورد لپ تاپ و تستهایی که ازش گرفتم و تجربیات خودم گفتم.
من زیاد وقت ندارم و ممکنه دیگه نتونم به سوالات شما جواب بدم.

persianboys
01-01-2011, 22:27
این rewiew کارت گرافیکش که nvidia gt 435m هست

اینم rewiew مدل فولش dell xps 15 FHD

اینم رتبه کارت گرافیک 435 که یکم از ATI 5730 ضعیف تره

omid_p
02-01-2011, 00:25
سلام. دوستان میشه بگید این مدل چندتا خروجی هدفون داره؟ 1 میکروفون با 1 هدفون؟ یا 2تا هدفون؟ خیلی برام مهمهه!
یه چیز دیگه! وسایل داخل جعبش چیاست؟ کیف داره؟
من اینجا کلی تحقیق کردم! میخوام بگیرم! این گارانتی پاژنگ چیه؟ یارو میگفت معرووفه!:13:

mhadishirani
02-01-2011, 12:53
واقعاً انتخاب درستیه.
این گرافیک 2 گیگابایت نیست عزیز تا 2 گیگابایت شیر میکنه(از رم بر میداره) در اصل 1 گیگابایته.
اگه اینجوری حساب کنی اکثر گرافیک های بازار 4 گیگابایت هستن

mhadishirani
02-01-2011, 13:05
یکی از دوستان عکس از مین بورد دستگاه میخواست یه لینک پیدا کردم ولی فیـــــــــــــــــــــــ ـلتره. اگه کسی تونست باز کنه برای همه بزاره:

Moh3nB
02-01-2011, 13:28
یکی از دوستان عکس از مین بورد دستگاه میخواست یه لینک پیدا کردم ولی فیـــــــــــــــــــــــ ـلتره. اگه کسی تونست باز کنه برای همه بزاره:

گرفتمش ،

اما فقط جلدشه .

حالا ببینید ضرر نداره :

شما این عکس رو از کجا گرفتین؟ میشه آدرس سایتشو بدین؟

persianboys
02-01-2011, 14:05
این گرافیک 2 گیگابایت نیست عزیز تا 2 گیگابایت شیر میکنه(از رم بر میداره) در اصل 1 گیگابایته.

دوست عزیز هم 2 گیگابایته

ali_nnn13
02-01-2011, 14:50

سلام دوست عزیز...

کارت گرافیک این مدل دقیقا" 2GB هستش ! و تا 4 گیگ میتونه شیر بشه !

موفق باشید...:11:

mehdi666lp
02-01-2011, 16:03
گرافیک XPS L501 دقیقا 2 هست وتا 4 شیر میشه.....دوستمونم اشاره کرد بالا.......فکر کنم اولین مدل تو ایران باشه که گرافیکش 2 هست

persianboys
02-01-2011, 17:48
این سری به گفته کاربران مشکل گرمای زیاد نداره و در حد نرمال است با وجود اینکه cpu core i7 و گرافیک قوی داره باز هم در حد نرمال کار می کنه پس نگران مشکل گرمایی نباشید.

omid_p
03-01-2011, 03:19
سلام. دوستان میشه بگید این مدل چندتا خروجی هدفون داره؟ 1 میکروفون با 1 هدفون؟ یا 2تا هدفون؟ خیلی برام مهمهه!
یه چیز دیگه! وسایل داخل جعبش چیاست؟ کیف داره؟
من اینجا کلی تحقیق کردم! میخوام بگیرم! این گارانتی پاژنگ چیه؟ یارو میگفت معرووفه!:13:
دوستان یه سوال پرسیدم من! کسی نمیدونه واقعا؟؟؟؟ :13:

mehdi666lp
03-01-2011, 07:46
دوستان یه سوال پرسیدم من! کسی نمیدونه واقعا؟؟؟؟ :13:
.
.
.
.
.
اینم جواب شما
.
.
.

2 تا هدفون با SPDIF Support و 1 میکروفون

arash5757
03-01-2011, 15:22
با سلام و تشکر از همگی دوستان من چند ماه هست در مورد مدلهای مختلف لب تاب تحقیق میکنم و بالاخره روی این مدل بعد از خوندن مطالب این تاپیک به قطعیت رسیدم وامروز یکیش رو سفارش دادم البته مدل بدون بلوری چون از لحاظ قیمت برام بهتر بود تا 24 ساعت دیگه قراره بهم تحویل بدن بعدش اگه دوستان سوالی دربارش داشتن آماده پاسگویی هستم
با تشکر دوباره از همه دوستانی که اطلاعات خیلی مفیدی رو در اختیار همه قرار دادند:7:

persianboys
03-01-2011, 19:49
این review رو هم ببنید،به قسمت تست دما توجه کنید و نظرتون رو بگین
Dell XPS L501X Notebook Review

1120
04-01-2011, 02:19
با سلام و تشکر از همگی دوستان من چند ماه هست در مورد مدلهای مختلف لب تاب تحقیق میکنم و بالاخره روی این مدل بعد از خوندن مطالب این تاپیک به قطعیت رسیدم وامروز یکیش رو سفارش دادم البته مدل بدون بلوری چون از لحاظ قیمت برام بهتر بود تا 24 ساعت دیگه قراره بهم تحویل بدن بعدش اگه دوستان سوالی دربارش داشتن آماده پاسگویی هستم
با تشکر دوباره از همه دوستانی که اطلاعات خیلی مفیدی رو در اختیار همه قرار دادند

سلام .

دوست عزیز لطفا بگید از کجا،با چه گارانتی و چه قیمتی ؟

abolfazltorbat
05-01-2011, 03:22
سلام سایتی هست که بشه قیمت روز لبتاب های دل رو در تهران دید ؟

mehdi666lp
05-01-2011, 08:27
15 دی پاییتخت بودم زیگورات یه کانفیگ دیگه از XPS اورده که Blu-Ray نداره همه چیش عین اون یکی مدله الانم قیمت ها تو بازار خوبه کسی میخواد بخره الان خوب موقعی هستش.
.
.
.

mehdi666lp
05-01-2011, 14:03
Dell XPS ساخت چین به سفارش کانادا هستش.........الان قیمت ها خوب شده این کانفیگ با 640 هارد و 6 گیگ رم تو بازار خوب شده قیمتش اومده پایین با DVD RW من 1.370.000 قیمت دارم

arash5757
05-01-2011, 21:12
سلام .

دوست عزیز لطفا بگید از کجا،با چه گارانتی و چه قیمتی ؟

سلام ببخشید دیر جواب دادم آخه تازه امروز لب تابو گرفتم و قیمت قطعی شد من از بازار بوشهر سفارش دادم که اونا هم از تهران میارن ÷س شاید یه خورده گرون گرفته باشم من اونو با گارانتی طلایی نوین 1485000تومان گرفتم مدل من با دی وی دی رایتر 6 گیگ رم و هارد 640 هست

omid_p
07-01-2011, 00:19
سلام. ممنون مهدی جان. من دیروز گرفتم! xps 640g 6g ... با گارانتی زیگورات وblu-ray در اومد 1.690.000تومان.:41:
ولی از بخت بدم هنوز 24 ساعت کار نکرده، موقع پارتیشن بندی قاطی کرد، بوت اپ پرید!!!!:41:
منم هنووز ریکاوری رو رایت نکرده بوودم! بیچاره شدم! راهنماییم کنیید!:42::37:

arash5757
07-01-2011, 04:35
سلام. ممنون مهدی جان. من دیروز گرفتم! xps 640g 6g ... با گارانتی زیگورات وblu-ray در اومد 1.690.000تومان.:41:
ولی از بخت بدم هنوز 24 ساعت کار نکرده، موقع پارتیشن بندی قاطی کرد، بوت اپ پرید!!!!:41:
منم هنووز ریکاوری رو رایت نکرده بوودم! بیچاره شدم! راهنماییم کنیید!:42::37:

دوست عزیز باید در اولین باری که روشنش میکردی ریکاوری میگرفتی حالا باید از یکی از کسانی که همین مدل رو داره دور وبرت بخوای دیسک ریکاوریشون رو بهت بدن و با بوت اون بالا بیای اگه اطلاعات موجود در درایو مخفی ریکاوری لب تابت آسیب ندیده باشه مشکلت حل میشه و لب تاب به حالت پیش فرض کارخونه بر میگرده

omid_p
07-01-2011, 15:03
دوست عزیز باید در اولین باری که روشنش میکردی ریکاوری میگرفتی حالا باید از یکی از کسانی که همین مدل رو داره دور وبرت بخوای دیسک ریکاوریشون رو بهت بدن و با بوت اون بالا بیای اگه اطلاعات موجود در درایو مخفی ریکاوری لب تابت آسیب ندیده باشه مشکلت حل میشه و لب تاب به حالت پیش فرض کارخونه بر میگرده
ممنون. ولی اخه کسی نیست! از کجا پیدا کنم؟ حالا پیدا هم کنم! کسی حاضر میشه این کارو بکنه؟ اینجوری کرک ویندوز اون نمیپره؟ من با active boot اوردم بالا سیستم و! تو درایو ریکاوری 10.2 گیگ اطلاعات هست!
از همونجا همه و رایت کردم رو dvd ! ولی خوب این بکاپ به حساب نمیاد! قبول نمیکنه! گیج شدم! خیلی باهاش ور رفتم! نشد! البته 2تا سی دی همراه دستگاه بود. یکی ویندوز، یکی نرم افزار و درایور! ولی با اینها هم کاری نمیشه کرد!
هیچ راهی نیست؟ ببردم بیرون گفتن باید سفارش بدی برات بک اپ بفرستن! 30 تومان هزینه داره!

babialex
07-01-2011, 22:34
کارت گرافیک این مدل 435 در اجرای بازیهای روز با بالاترین درجه ها چطور عمل میکنه ؟

چقدر از 5730 ضعیفتره ؟

کارت گرافیک سری 14 اینچ این مدل چه مدلیه ؟

omid_p
07-01-2011, 23:08
ممنون. ولی اخه کسی نیست! از کجا پیدا کنم؟ حالا پیدا هم کنم! کسی حاضر میشه این کارو بکنه؟ اینجوری کرک ویندوز اون نمیپره؟ من با active boot اوردم بالا سیستم و! تو درایو ریکاوری 10.2 گیگ اطلاعات هست!
از همونجا همه و رایت کردم رو dvd ! ولی خوب این بکاپ به حساب نمیاد! قبول نمیکنه! گیج شدم! خیلی باهاش ور رفتم! نشد! البته 2تا سی دی همراه دستگاه بود. یکی ویندوز، یکی نرم افزار و درایور! ولی با اینها هم کاری نمیشه کرد!
هیچ راهی نیست؟ ببردم بیرون گفتن باید سفارش بدی برات بک اپ بفرستن! 30 تومان هزینه داره!
بابا چرا اینجا اینجوری شده؟ قبلا خیلی فعال تر بوود!!! :13:
این همه اساتید! هیچکس نیست جواب بده به ما؟؟؟؟:41:

mehdi666lp
08-01-2011, 09:13
omid jan karish nemisheee kard parideee dg
bayad ye recovery az kasi ke in model ro dare begiri boro zigorat bego injori shodeee behet age dashte bashan midee

---------- Post added at 11:13 AM ---------- Previous post was at 11:11 AM ----------

کارت گرافیک این مدل 435 در اجرای بازیهای روز با بالاترین درجه ها چطور عمل میکنه ؟

چقدر از 5730 ضعیفتره ؟

کارت گرافیک سری 14 اینچ این مدل چه مدلیه ؟

کارت گرافیکش از 5730 یه پله پایین تره..............کسی که XPS داره بازی کرده باید جواب بده

omid_p
08-01-2011, 14:31
بازم ممنون مهدی جان. بردم بیرون دادم، دوباره همون ویندوز خودش و نصبید، ok شد!
واسه بازی هم نصب میکنم، میگم که چطوره! ولی با گرافیک 2گیگ فک نمیکنم چیزی کم داشته باشه!

night lord
08-01-2011, 18:15
دوستان من میخوام این لپتاپو بخرم کسانی که دارن , کیفیت ساخت و قطعاتش چجوریه ؟
از نظر دما چطوره ؟
من خیلی از یه کامپیوتر کار میکشم . رندر و دانلود شبانه روزی و گیم و... که لپ تاپ باید شبانه روز روشن باشه . به نظر شما این لپتاپ مناسب کار من هست؟
کدوم مدلش بهتره dell XPS L501-a یا dell XPS L501-x .
منم میخوام باس رماش 1333 باشه و بشه cpu با توربو به 2.93 برسه . چون یکی از این دو مدل که من نمیدونم کدوم یکیه باسش 1066 هستش و cpu تا 2.8 بیشتر توربو نداره .

night lord
08-01-2011, 23:33
بابا کسی نیست جواب منو بده ؟؟؟
من میخوام این مدلو بخرم همین فردا پس فردا یکی کمک کنهههههه!:42:

mehdi666lp
09-01-2011, 10:11
دوستان من میخوام این لپتاپو بخرم کسانی که دارن , کیفیت ساخت و قطعاتش چجوریه ؟
از نظر دما چطوره ؟
من خیلی از یه کامپیوتر کار میکشم . رندر و دانلود شبانه روزی و گیم و... که لپ تاپ باید شبانه روز روشن باشه . به نظر شما این لپتاپ مناسب کار من هست؟
کدوم مدلش بهتره dell XPS L501-a یا dell XPS L501-x .
منم میخوام باس رماش 1333 باشه و بشه cpu با توربو به 2.93 برسه . چون یکی از این دو مدل که من نمیدونم کدوم یکیه باسش 1066 هستش و cpu تا 2.8 بیشتر توربو نداره .

سلام
XPS فعلا تو ایران با CPU Corei7 740M هست تا بعدا شاید با 840 هم اومد..........فرق کانفیگش تو رم و هاردو درایوش هست....................
من سه مدل دیدم از XPS :

مدل اول : Cpu Core i7 740 M_ Ram:6 GB_ HARD:640 GB_O.D.D:Blu-Ray_ Battery : 9 Cell

مدل دوم : CPU Core i7 740 M_Ram:6 GB_HARD:640 GB _O.D.D:DVD/RW_Battery : 9 Cell

مدل سوم : CPU Core i7 740 M_Ram:4 GB_HARD:500 GB_O.D.D:DVD/RW_Battery : 6 Cell

mehdi666lp
09-01-2011, 10:25
بابا کسی نیست جواب منو بده ؟؟؟
من میخوام این مدلو بخرم همین فردا پس فردا یکی کمک کنهههههه!:42:
.
.
.
اون مدلی که شما میگید تا 2.8 هست CPU Core i7 720M هست که مدل XPS 740M هست من تو این مدل 720M ندیدم.............بعدشم اینکه هر 3 کانفیگ موجود رم با باس 1333 دارن....................
.
.
.

night lord
09-01-2011, 11:36
.
.
.
اون مدلی که شما میگید تا 2.8 هست CPU Core i7 720M هست که مدل XPS 740M هست من تو این مدل 720M ندیدم.............بعدشم اینکه هر 3 کانفیگ موجود رم با باس 1333 دارن....................
.
.
.

نه اونی که digikala گذاشته زده با باس 1066 . و فرکانس 2.8

123qweasdzxc
09-01-2011, 14:50
با سلام
میشه ویندوز xp رو روش نصب کرد منظورم اینه درایور xp هست ؟

Jamal.M
09-01-2011, 17:11
بچه ها l501 مولتی تاچ داره یا نه ؟

123qweasdzxc
09-01-2011, 17:40
بله مولتی تاچ داره
بلاخره میشه ویندوز xp رو روش نصب کرد؟

mehdi666lp
09-01-2011, 17:48
نه اونی که digikala گذاشته زده با باس 1066 . و فرکانس 2.8

.
.
..
.
salam dadash site digikala eshtebah zadeeee
.
.
on ferekansi ke vase 1.6 up to 2.8 hast vase 720qm hastesh
.
.
site eshtebah zadeeeee

Jamal.M
10-01-2011, 00:47
من هم از نمايندگي زيگورات بوشهر سفارش دادم فردا يا پس فردا ميرسه دستم. قيمت يك مليون و ششصد و پنجاه.
انشاالله دستم كه رسد تحليل هاي كامل و جامع در اختيار دوستان خواهم گذاشت

miladjd
10-01-2011, 01:04
از دوستان اگر کسی این لپ تاپو خریده لطفاً اسم نرم افزار وب کم که روی دستگاه نصب هست رو به من بگید چون من ویندوز رو عوض کردم و نتونستم نرم افزار وب کم رو پیدا کنم. اگر ممکنه بصورت پیغام خصوصی برام بفرستید.

behzadhdr
10-01-2011, 17:04
میگن فن اش همیشه روشن میمونه ، قضیه اش چیه؟
من با صدای فن اساسی مشکل دارم یکی که استفاده کرده لطفا جواب بده، صداش در چه حده؟

mehdi666lp
10-01-2011, 19:19
میگن فن اش همیشه روشن میمونه ، قضیه اش چیه؟
من با صدای فن اساسی مشکل دارم یکی که استفاده کرده لطفا جواب بده، صداش در چه حده؟
.
.
.
.
داداش CPU core i7 هستش .......خیلی حرارت تولید میکنه فن دمایه CPU که میره بالا بیشتر میچرخه باید صدا بده فن بدون صدا نداریم که آخه
.
.
اذیت میشی CPU Core i5 بردار کمتر صدا میده.........چون گرماش کمتره

behzadhdr
10-01-2011, 19:48
.
.
.
.
داداش CPU core i7 هستش .......خیلی حرارت تولید میکنه فن دمایه CPU که میره بالا بیشتر میچرخه باید صدا بده فن بدون صدا نداریم که آخه
.
.
اذیت میشی CPU Core i5 بردار کمتر صدا میده.........چون گرماش کمتره
میدونم شما چی میگین درسته گرمای تولیدیش بیشتره، اما فن ها هم همه یه جور نیستن که! میخواستم در مقایسه با صدای فن مدلها یا برندهای دیگه که corei7 هستن بدونم که صداش بیشتره یا نه؟
من حتما corei7 لازم دارم

Jamal.M
10-01-2011, 22:36
من تو سايت زيگورات ديدم كه backlight فقط تو مدلي كه بلوري نداره هست. ميخواستم بپرسم تمام كانفيگ هاي l501 داراي نور كيبرد هستند يا نه ؟

night lord
10-01-2011, 22:47
بچه هایی که دارن لطفا یه کمک بکنن به من .
من میخوام این لپتاپو برای رندر گرفتن بگیرم . کنارش یه کمی هم بازی کنم .
تو سایتش تو کامنتا خوندم یکی بعد از 30 دقیقه بازی battlefield BC2 با این مدل دمای cpu رسیده به 80 و گرافیک رسیده به 83 .
این درسته؟
تو رندر چجوریه؟ کسی تست زده؟ ببینه دماش چطوره؟

mehdi666lp
11-01-2011, 08:28
من تو سايت زيگورات ديدم كه backlight فقط تو مدلي كه بلوري نداره هست. ميخواستم بپرسم تمام كانفيگ هاي l501 داراي نور كيبرد هستند يا نه ؟
.
.
.
.
.
سلام تا انجایی که من میدونم همشون Backllight دارن از نمایندگی زیگورات هم اتفاقا پرسیدم گفت هر دو مدلمون عین همه فقط یکی با Blu-Ray اون یکی با DvD/RW هستش فقط همینه فرقشون

miladjd
11-01-2011, 13:37
.
.
.
.
.
سلام تا انجایی که من میدونم همشون Backllight دارن از نمایندگی زیگورات هم اتفاقا پرسیدم گفت هر دو مدلمون عین همه فقط یکی با Blu-Ray اون یکی با DvD/RW هستش فقط همینه فرقشون

مال من نور پس زمینه کیبورد نداره. اونایی که دارن روی کلید f6 کیبوردشون علامت چراغ هست.

Jamal.M
11-01-2011, 19:29
مال من نور پس زمینه کیبورد نداره. اونایی که دارن روی کلید f6 کیبوردشون علامت چراغ هست.

ميشه لطفا كانفيگ لپ تاپت رو بگي . بلوري داره ؟

night lord
11-01-2011, 22:19
بچه ها شما کار سنگین کردین با هاش؟ تو کار سنگین که رم و cpu فول لود میشه بعد از نیم ساعت دما میره رو چند؟؟

خواهشا یکی جواب بده . این دما برا کار من خیلی مهمه.

Jamal.M
12-01-2011, 00:06
بچه ها شما کار سنگین کردین با هاش؟ تو کار سنگین که رم و cpu فول لود میشه بعد از نیم ساعت دما میره رو چند؟؟

خواهشا یکی جواب بده . این دما برا کار من خیلی مهمه.

من لپ تاپ رو خريدم فقط شنبه ميرسه دستم. بعد به تمام سوالات دوستان كامل جواب ميدم

EHS@N
12-01-2011, 00:14
سلام دوست عزیز من یک ماه پیش این لپتاب رو از بازار رضا گرفتم 1410000 و خیلی لبتابه عالیه من که خیلی ازش راضیم
باطریش 9cell که من خیلی ازش کار کشیدم مثلا یک فیلم و چندتا برنامه همزمان کار می کردن حدودن 2ساعت ونیم جواب میده راحت ولی برای کارهای سبک من تا 3ساعت و نیم هم تونستم باهاش کار کنم البته بعضی وقتها صحفه نمایشش رو خاموش می کردم!
از نظر سرعت هم حرف نداره و از Hp قبلیم خیلی بهتره و برعکس hp اصلا مشکل داغ شدن نداره خلاصه تو این قیمت بهترین چیزیه که می تونی پیدا کنی من خودم 1ماه سرچ کردم تا به این نتیجه رسیدم اسپیکرهاشم که دیگه تکه
من خودم بازی call of duty black ops رو روش بازی کردم 7 ساعت پشت سرهم که اصلا داغ نمی کنه به اون شکل البته من از کول پد هم استفاده کردم و صدای فن هم اونقدری نیست که اذیت کنه بعضی وقتها اصلا متوجه نمیشی که فنش روشنه باید دقت کنی

core i7 740Q 6mb
6GB RAM
2Gb graphic Up to 4GB
HDD 640GB 7200rpm
jbl speaker
9 cell
backlight

mehdi666lp
12-01-2011, 09:58
اگه دنبال لپ تاپی هستی که واسه چند سال کار کنه و جواب بده این تو مدل های هم سطح خودش واقعا عالیه........هم از لحاظ کانفیگ و هم قیمت یه سرچ کنید میبینید با این کانفیگی که XPS داره لپ تاپ های دیگه با برند های دیگه قیمتشون چقدره..................XPS تو گرافیک و سیستم صوتی عالیه..............6 گیگ رم هم روشه خیلی هم زیاده هاردشم که 640 و سی پی یو هم که i7 و تازه Backlight هم داره و باطریشم 9 Cell هست..............دیگه چی کم داره؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ راستی USB 3.0 هم داره اونم 2 تا
.
.
الان یه کانفیگ تو مایه همین برای مثال اگه از SONY باشه چند میرزه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
.
.
.
همه برند لپ تاپ ها خوب هستن مهم اینه دیدتون به اون برند چطوری باشه......................از من میشنوید تا با برندی قشنگ کار نکردید هیچ وقت ظاهری قضاوت نکنید راجبش تو تمام Core i7 ها مشکل داغ کردن هست چون این سی پی یو در کل پر حرارته..............
.
.
:20:

avator20002000
12-01-2011, 12:04
سلام
بچه ها من یکجا خوندم نوشته بود 17 اینچ هم داره این مدل.درسته؟
اگه وجود داره این 17 اینچ با بلوری باشه چند در می اد؟ کجا می تونم تهیه کنم؟(تهرانم)

Jamal.M
12-01-2011, 13:31
سلام
بچه ها من یکجا خوندم نوشته بود 17 اینچ هم داره این مدل.درسته؟
اگه وجود داره این 17 اینچ با بلوری باشه چند در می اد؟ کجا می تونم تهیه کنم؟(تهرانم)

از نمایندگی زیگورات

mehdi666lp
12-01-2011, 15:13
از نمایندگی زیگورات
.
.
.
..
XPS سه مدل داره...............................
.
.
.
XPS L401
XPS L501
XPS L701
.
.
.
XPS L401
CPU CORE I5 480M
CPU CORE I5 560M
CPU CORE I7 740QM
CPU CORE I7 840QM
.
.
VGA GF 425M 2 GB
VGA GF 420M 1 GB
.
.
XPS L501
CPU CORE I5 480M
CPU CORE I5 560M
CPU CORE I7 740QM
CPU CORE I7 840QM
.
.
VGA GF 435M 2 GB
VGA GF 420M 1 GB
.
.
XPS L701
CPU CORE I5 480M
CPU CORE I5 560M
CPU CORE I7 740QM
CPU CORE I7 840QM
.
.
VGA GF 445M 3 GB
VGA GF 435M 1 GB
.
.
تو ایران XPS L701 هنوز نیومده....................

Saleh
12-01-2011, 15:21
سلام دوستان،
کدوم یک از کانفیگ ها USB 3.0 داره؟
کانفیگ با بلوری میدونم که حتما داره ولی اون یکی که ارزونتره و 1400000 هست هم USB 3.0 داره؟
این نور پس زمینه کیبورد هم مشخص بشه تو کدوم کانفیگ هست و تو کدوم نیست؟
متاسفانه سایت های فروشنده هیچ کدوم اطلاعات کامل نمیزارن! :13:

ممنــون

mehdi666lp
12-01-2011, 15:32
سلام دوستان،
کدوم یک از کانفیگ ها USB 3.0 داره؟
کانفیگ با بلوری میدونم که حتما داره ولی اون یکی که ارزونتره و 1400000 هست هم USB 3.0 داره؟
این نور پس زمینه کیبورد هم مشخص بشه تو کدوم کانفیگ هست و تو کدوم نیست؟
متاسفانه سایت های فروشنده هیچ کدوم اطلاعات کامل نمیزارن! :13:

ممنــون
.
.
.
همه کانفیگاش USB 3.0 دارن..................اما نور پس زمینه فقط تو مدل DVD/RW دار هستش ظاهرا

Jamal.M
12-01-2011, 20:42
.
.
.
همه کانفیگاش USB 3.0 دارن..................اما نور پس زمینه فقط تو مدل DVD/RW دار هستش ظاهرا

درسته usb 3 همشون دارن ولي backlight تو اونايي كه بلوري دارن نيست

mehdi666lp
13-01-2011, 14:46
بچه هایی که این مدل رو خریدن...................دیگه رفتن که رفتن از این پست؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
.
.
بگید با باطری 9 سل چقدر شارژ نگه میداره در حالت نرمال؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
.
.
باهاش 1 تا 3 ساعت بازی کنید ببینیم وضعیت گرمایش و صدای فن تو چه حالتی قرار میگیره؟؟؟؟؟؟؟؟؟
.
.
اگه کسی هارد اکسترنال جدید داره از نوع USB 3.0 باهاش به لپ تاپ وصل کنه ببینم چطوری پورت هاش جواب میدن.........
.
.
.
Wi-Fi رو هم چک کنید ببینید سرعتش و کاراییش چطوره................
.
.
اگه میتونید Webcam HD رو هم تست کنید.................
.
.
دیگه هرچیشو تست میکنید اینجا اگه زحمت نیست بگید که بچه هایی که میخوان این مدل رو تهیه کنن اطلاعات داشته باشن.
.
.
مرسی:5:

miladjd
13-01-2011, 14:50
درسته usb 3 همشون دارن ولي backlight تو اونايي كه بلوري دارن نيست

دوستان خواهشاً اطلاعات درست بدید.
پورت usb3 در مدلهای 14 اینچی موجود نیست. دلیلش هم کوچکتر بودن لپ تاپهای 14 اینچی هست که نمی تونن همه امکانات رو با هم داشته باشن.
در مورد نور پس زمینه کیبورد هم فعلاً مدلهایی رو که سایت زیگورات می فروشه بلوری دارن ولی نور پس زمینه ندارن ولی ممکنه فروشگاههای دیگه با کانفیگ های مختلف بیارن.

mehdi666lp
13-01-2011, 17:02
دوستان خواهشاً اطلاعات درست بدید.
پورت usb3 در مدلهای 14 اینچی موجود نیست. دلیلش هم کوچکتر بودن لپ تاپهای 14 اینچی هست که نمی تونن همه امکانات رو با هم داشته باشن.
در مورد نور پس زمینه کیبورد هم فعلاً مدلهایی رو که سایت زیگورات می فروشه بلوری دارن ولی نور پس زمینه ندارن ولی ممکنه فروشگاههای دیگه با کانفیگ های مختلف بیارن.
.
.
.
.
سلام اولا اینجا پست XPS L501 هستش و ربطی به L401 نداره........................
.
.
دوما زیگورات XPS L501 رو با دو کانفیگ داره یکی با Blu-Ray و یکی با DvD/RW که مدل دومی Backlight هم داره....

Jamal.M
13-01-2011, 20:51
دوستان من شنبه لپ تاپ دستم ميرسه بعد يه بررسي تخصصي از اين لپ تاپ ميذارم و به همه سوالات دوستان جواب ميدم

mashkooni
13-01-2011, 20:52
سلام
من این لپ تاپ رو میخوام تو چند روز آینده بخرم خیلی ازش خوشم اومده . فقط یک سوال داشتم میخواستم دوستانه گلم جوابشو زود بهم بدن اونم اینکه اگه این لپ تاپ رو بدون blu-ray بخری بعدن میتونی dvd رو عوض کنی و به جای اون blu-ray قرار بدی
خواهشا زود راهنماییم کنید خیلی کارم ضروریه

amir70j3
14-01-2011, 17:06
من همه ی تاپیک را خوندم ولی ظاهرا اونایی که خریدن خیلی رلضی نیستن!
چون میگن ما وقتی خریدیم در موردش توضیح میدیم ولی رفتن که رفتن؟!
لطفا اگه کسی باهاش کار کرده جواب سوال های بچه های دیگه را هم بده
با تشکر

armin_punisher6
14-01-2011, 17:16
سلام
من این لپ تاپ رو میخوام تو چند روز آینده بخرم خیلی ازش خوشم اومده . فقط یک سوال داشتم میخواستم دوستانه گلم جوابشو زود بهم بدن اونم اینکه اگه این لپ تاپ رو بدون blu-ray بخری بعدن میتونی dvd رو عوض کنی و به جای اون blu-ray قرار بدی
خواهشا زود راهنماییم کنید خیلی کارم ضروریه
بله دوست عزیز میتونی ولی هزینش بالاست.

behzadhdr
14-01-2011, 19:09
من همه ی تاپیک را خوندم ولی ظاهرا اونایی که خریدن خیلی رلضی نیستن!
چون میگن ما وقتی خریدیم در موردش توضیح میدیم ولی رفتن که رفتن؟!
لطفا اگه کسی باهاش کار کرده جواب سوال های بچه های دیگه را هم بده
با تشکر
نه این طور نیست مثلا من خودم 5 روزی میشه خریدمش ولی چون زمان امتحاناتمه فرصت نکردم تست کنم، البته من جزو اونایی نیستم که قول داده بودن بیان و جواب بدن، بابت داغ کردن مشکلی نداره اما بقیه شو نمیدونم فعلا، از ظاهرش یا امکاناتش سوالی بود در خدمتم

omid_p
14-01-2011, 20:05
سلام بچه ها
من این مدل و خریدم. واقعا راضیم
dell xps l501x-a
بلوری با گارانتی زیگورات!
کیفیت دوربیش حرف نداره! تصویر عالیه! صداش و قول میدم رو هیچ لپ تاپی ندیدین! دیوانه میکنه!
1پورت ساتا 3 داره، 1 ساتا 2! کلا 2تا usb
2تا خروجی صدا داره، 1 میکروفن! 1 esata هم کنارش!
پورت HDMI ، پورت rg45 و 1394
بک لایت نداره!
باتری حالت عادی 4 ساعت جواب میده! ولی بازی ، با بالاترین کیفیت 1ساعت و نیم اخرش!
گرماش نسبت به کارایش عادیه! از یه خنک کننده استفاده کنید حلله!
صدای فن هم اذیت نمیکنه! یه سره هم روشن نیست!
سرعت و کیفیت و دقت تو بازی هم حرف نداره!
فقط یه سره چیزا هست باید رعایت کنید!
اولین کاری که میکنید اینه که بلافاصله ریکاوری رو رایت کنید!
( وگرنه دست به پارتیشن بزنید بیچاره میشین مثل من. چون قبل ریکاوری خواستم پارتیشن بندی کنم که قاط زد، وین عوض کردم، ریکاوری هم پرید! تو ویندوز خودش هم که نصبیدم، خیلی نرم افزاراش نیست!) پس بپا باشین!
سوالی دیگه هست؟ در خدمتم!

babialex
14-01-2011, 23:47
سلام بچه ها
dell xps l501x-a
کیفیت دوربیش حرف نداره! تصویر عالیه! صداش و قول میدم رو هیچ لپ تاپی ندیدین! دیوانه میکنه!
بک لایت نداره!
باتری حالت عادی 4 ساعت جواب میده! ولی بازی ، با بالاترین کیفیت 1ساعت و نیم اخرش!
( وگرنه دست به پارتیشن بزنید بیچاره میشین مثل من. چون قبل ریکاوری خواستم پارتیشن بندی کنم که قاط زد، وین عوض کردم، ریکاوری هم پرید! تو ویندوز خودش هم که نصبیدم، خیلی نرم افزاراش نیست!) پس بپا باشین!

دوست عزیز چه بازی رو با چه درجه ای ؟ (high -low) اجرا کردی و توی اجرای بازیها به چه صورت هستش ؟

omid_p
15-01-2011, 00:29
دوست عزیز چه بازی رو با چه درجه ای ؟ (high -low) اجرا کردی و توی اجرای بازیها به چه صورت هستش ؟
گفتم که! بازی و عالی جواب میده! بدون هیچ مکث ی! رو high!!!
بازی ماشین فعلا! hot pursuit, carbon, most wanted

Saleh
15-01-2011, 14:51
سلام،
یکی از سایت های فروشنده این مدل رو با این کانفیگ 1480000 میده! :18:

CPU: Intel Core i7 740QM(1.73GHz) / CACHE:6.0 MB / FSB: 1066 / RAM: 8GB DDR3 / HDD: 640++ GB SATA / LCD: 15.6" LED Full HD (1920*1080)/ DRIVE: Blu-Ray / VGA: GEFORCE GT 435 - 2GB Dedicated / PORTS: LAN + WiFi + i-LINK + CARD READER + Bluetooth V 3.0+ WebCam + HDMI 1.4/ 2.7 Kg / WIN7 / 9CEL/ Keyboard backlight
زیگورات با کانفیگ پایین تر 1650000 میده من گفتم اشتباه شده با دفتر فروش تماس گرفتم گفت نه اشتباهی نشده و درسته!
میگم چینی درجه دو یا سه نباشه؟ :31:

mhadishirani
15-01-2011, 15:11
سلام،

CPU: Intel Core i7 740QM(1.73GHz) / CACHE:6.0 MB / FSB: 1066 / RAM: 8GB DDR3 / HDD: 640++ GB SATA / LCD: 15.6" LED Full HD (1920*1080)/ DRIVE: Blu-Ray / VGA: GEFORCE GT 435 - 2GB Dedicated / PORTS: LAN + WiFi + i-LINK + CARD READER + Bluetooth V 3.0+ WebCam + HDMI 1.4/ 2.7 Kg / WIN7 / 9CEL/ Keyboard backlight
زیگورات با کانفیگ پایین تر 1650000 میده من گفتم اشتباه شده با دفتر فروش تماس گرفتم گفت نه اشتباهی نشده و درسته!

DGkala?
اون قیمت هاش درسته ولی گارانتیش کشکه

mokhtar
15-01-2011, 19:00
دوستانی که خرید کردند کارایش جطوره؟

گرماییش جی ؟ چنتا گیم شاخ روی درجه ultra تست کنید منم میخوام بگیرم

سه بعدیش رو کسی تست کرده؟

peyman1
16-01-2011, 11:02
سلام
اول از همه از دوستان بخاطر مطالب خوبشون متشکرم...
امکاناتش گویا عالیه اما چنتا سئوال داشمتم که خوشحال میشم بهم جواب بدید:
من کار سه بعدی میکنم بنظرتون واسه رندر گرفتن مناسبه؟ چند ساعت روشن میمونه(خیلی مهمه)؟
و بالاخره نفهمیدم backlight داره یا نه؟
در ضمن تو ایران گویا بجز زیگورات بقیه گارانتیا کشکه! درسته؟؟؟

mashkooni
16-01-2011, 12:32
DGkala?
اون قیمت هاش درسته ولی گارانتیش کشکه

ببخشید یعنی گارانتی اینقدر مهمه که اختلاف قیمت با کانفینگ پایینتر حدود 250 هزار تومان باشه ؟
لطفا راهنمایی کنید ممنون میشم

mehdi666lp
16-01-2011, 17:47
دنبال گارانتی زیاد نباش...................هریکی میاد رو یه برند خاص کار میکنه میگه من نمایندگی فعلا برند هستم..........اگه این مدل رو میخوای بخری با همون گارانتی هایی که بیشتر تو بازار واسش هست بخری بهتره........

Jamal.M
16-01-2011, 20:58
سلام،

دوست عزیز همچین کانفیگی وجود نداره یعنی نمیشه که هم بلوری داشته باشه و هم بک لایت. مطمئن باش اشتباه شده. این قیمتی که شما دادی قیمت بدن بلوری هست

amir70j3
17-01-2011, 13:47
نه این طور نیست مثلا من خودم 5 روزی میشه خریدمش ولی چون زمان امتحاناتمه فرصت نکردم تست کنم، البته من جزو اونایی نیستم که قول داده بودن بیان و جواب بدن، بابت داغ کردن مشکلی نداره اما بقیه شو نمیدونم فعلا، از ظاهرش یا امکاناتش سوالی بود در خدمتم
با تشکر از شما دوست عزیز که جواب دادی؟
می خواستم ببینم تو گیم کم نمیاره؟
کیفیت صفحه اش چطوره؟
وزنش سنگین نیست؟
آخه من قبلا یه 14اینچ داشتم
با تشکر

amir70j3
17-01-2011, 13:52
سلام بچه ها
dell xps l501x-a
بک لایت نداره!

یلام میشه بگید چه جوری میشه ازش ریکاوری گرفت؟
چون من قبلا سونی داشتم و اون هم خودش بخش ریکاوری داشت
میشه بگید دقیقا کجا باید برم تا بتونم ریکاوری بگیرم؟
با تشکر

amir7189
17-01-2011, 20:55
سلام به همه.
من قصدخریداین لپ تاپ رو دارم.شاید تا سه هفته دیگه اگه مشکلی پیش نیاد بخرم.چند تا سوال داشتم:
1-کدوم کانفیگ این لپ تاپ رو بخرم؟چرا؟
2-این لپ تاپ چون بدنش از آلومینیومه موقع تایپ و کلا کار کردن با اون بدنو مور مور نکنه .منظورم اینه که برق رو از خودش عبور میده در حد بسیار بسیار ضعیف یا نه؟
3-فنش چی؟سرو صدا زیاد میکنه؟یعنی تو محیط های نسبتا آروم مثل کتابخونه صداش معلومه یا این که نه؟اگه معلومه آزار دهنده است یا نه؟خواهشا تشریحش کنید.
4-این مدل زیاد که داغ نمیکنه؟اگه آره باید چیکار کرد؟چون من باهاش میخوام گیم هم بازی کنم.
5-کارکرد میزان شارژشم لطف کنید بگید؟تا چند ساعت رو ساپورت میکنه؟
6-پیا پی میشه روزی 8یا9ساعت باهاش کار کرد؟اذیت نکنه یه وقت؟
7-فرق گارانتی های مختلفی که این لپ تاپو ساپورت میکنن توی چیه و این لپ تاپ رو اگه من بخوام بخرم با کدوم گارانتی بخرم؟چون یه سری شرکت ها هستند که با قیمت پایین تر از زیگورات همون کانفیگو در اختیار خریداران قرار میدن.
8-راستی تا چند سالو ساپورت میکنه؟(البته به نظر شما)
*خواهشا سریع جواب بدین تا من تصمیم قطعیمو بگیرم.

:40:ممنون از لطفتون نسبت به من

hoomanfarzin
18-01-2011, 01:16
با سلام خدمت دوستان.
من چند ماه هست می خوام لپ تاپ بگیرم و دارم مدل های مختلف را بررسی می کنم.تا اینکه هفته پیش به این نتیجه رسیدم لپ تاپ سونی مدل F133FX را بگیرم.بعد یه سرچ دیگه ای تو نت زدم مدل xps L501x چشمم را گرفت.البته بیشتر گرافیک 2 گیگ اختصاصیش چشمم را گرفت.حالا دو دل شدم بین xps l501 و F133FX وایو کدوم را بگیرم؟به نظر شما کدوم بهتره؟

چون مدل L501 با توجه به این کانفیگی که داره قیمتش خیلی مناسبه ولی از یه طرف من تیپ وایو را خیلی دوست دارم.در نهایت می خوام بدونم آیا گرافیک 425 با 435 تفاوتش چه قدر هست؟
از یه طرف هم شک می کنم که این مدل L501 با این کانفیگ و قیمت شاید یه عیبی داره که این قدر قیمتش پایین هست؟

راستی شما مدل وایویی از سری F سراغ دارید که گرافیک 435 روش نصب باشه؟

shahzadeparsi
18-01-2011, 11:35
سلام دوستان من امروز رفتم asus n82JQ بخرم.ولی dell XPS L501 رو فروشنده بهم معرفی کرد.تقریبا تو یه محدوده قیمت هستند ولی L501 کانفیگ خیلی بهتری داشت من الان مردد شدم.به نظرتون کدومشو بگیرم.توروخدا سریع راهنمایی کنید با ذکر دلیل.تا آخر هفته باید بخرم.ضمنا asus با 2سال گارانتی ایران ویستا بود ولی dell با 1سال گارانتی بین الملل

mokhtar
18-01-2011, 12:38
دوستان من دیروز گرفتم با کانفیگ 6 گیگ رم هارد 640 و باتری 9 سل در اومد 1380 با گارنتی دل سرویس ایران زمین 30 تومان بیشتر گرفت

راجب صدا واقعان عالی هست و بدنه هم خیلی خوبه کیفیت تصویر هم خوبه راجب به گرم شدن هم خیلی دماش زیاد نیست

3 بعدی رو هم ساپورت میکنه و 2 تا پورت یو س بی 3 هم داره تا چند روز دیگه جنتا تست خفن میکنم روش

جوابشو بهتون میدم

دوستان هر کی مد نظرشه لاپتاب خیلی خوبی هست

hoomanfarzin
18-01-2011, 16:06
با سلام.
من در پست قبلی خودم در این تاپیک پرسیده بودم که F133FX VAIO بهتره یا XPS L501 DELL؟
بعد تمام صفحات این تاپیک را خوندم و یکی از دوستان گفته بود مقایسه دوتا برند با هم کار درستی نیست.من هم به این نتیجه رسیدم که با توجه به این کانفیگ و این قیمت بهترین انتخاب
L501 هست.فقط من می خوام هفته دیگه لپ تاپ بگیرم.البته همین مدل XPS L501.همون طور هم که قبلا" گفتم تمام صفحات این تاپیک را خوندم ولی بازم چندتا سوال برام پیش اومده که می خوام دوستانی که این مدل را خریدن من را راهنمایی کنند:

1-من این مدل را با کانفیگ زیر می خوام:
CPU: Intel Core i7 740QM

RAM: 6GB DDR3

HDD: 640+ GB SATA

LCD: 15.6" LED - HD

DRIVE: Blu-Ray

VGA: GEFORCE GT 435 - 2GB Dedicated

PORTS: LAN + WiFi + i-LINK + CARD READER + Bluetooth V 3.0+ WebCam + HDMI 1.4 2.7 Kg / WIN7 / 9CEL/ Keyboard backlight

حالا سوالم اینجاست که چرا سایت زیگورات با این کانفیگ زده 1650 و سایت رایان صبا زده 1430؟
دلیل این همه تفاوت قیمت چیه؟و در بازار الان قیمت با این کانفیگ چقدره؟

2-می خواستم بدونم در کل این مدل 3تا پورت USB داره؟(یعنی 2 پورت USB3 و 1 پورت USB2)؟

3-آیا وقتی در جعبه را باز می کنیم و لپ تاپ را روشن می کنیم ویندوز روی لپ تاپ نصب هست یا اینکه باید تازه روش ویندوز نصب کرد؟البته من صفحات تاپیک را که می خوندم دیدم دوستان نوشته بودن باید ریکاوری ازش گرفت.من راستیاتش چیزی از ریکاوری نمی دونم.یعنی نمی دونم باید چکار کنم.می خوام حتما" 3تا درایو هم داشته باشم.البته می دونم باید با برنامه پارتیشن بندی این کار را بکنم ولی نمی دونم چطوری؟
اگه راهنمایی کنید البته برای یه آدم مبتدی مثل من ممنون می شم.

4-داخل جعبه چه قطعاتی هست؟درایورهای گرافیک و مادربورد هم هست که اگه خواستم XP نصب کنم درایورهاش را نصب کنم؟

mashkooni
18-01-2011, 16:56
سلام،

سلام دوستان عزیزم
ایا واقعا این لپ تاپ 8GB تو بازار وجود داره اخه من با دفتر فروش این شرکت تماس گرفتم گفتند این کانفینگ درسته ولی تو اکثر سایت ها چه داخلی چه خارجی این لپ تاپ رو 4GB یا 6GB زدند خواهشن زود راهنماییم کنید اخه میخوام این مدلو بخرم

mo_ho
18-01-2011, 17:26
دوستان من دیروز گرفتم با کانفیگ 6 گیگ رم هارد 640 و باتری 9 سل در اومد 1380 با گارنتی دل سرویس ایران زمین 30 تومان بیشتر گرفت

راجب صدا واقعان عالی هست و بدنه هم خیلی خوبه کیفیت تصویر هم خوبه راجب به گرم شدن هم خیلی دماش زیاد نیست

3 بعدی رو هم ساپورت میکنه و 2 تا پورت یو س بی 3 هم داره تا چند روز دیگه جنتا تست خفن میکنم روش

جوابشو بهتون میدم

دوستان هر کی مد نظرشه لاپتاب خیلی خوبی هست

اگه علاوه بر سوال هایی که جناب hoomanfarzin پرسیدند این رو هم بگید که برای شما نور پس زمینه کیبورد داره یا نه بسیار لطف می کنین.
ممنون

mokhtar
18-01-2011, 21:01
با سلام.
من در پست قبلی خودم در این تاپیک پرسیده بودم که F133FX VAIO بهتره یا XPS L501 DELL؟
بعد تمام صفحات این تاپیک را خوندم و یکی از دوستان گفته بود مقایسه دوتا برند با هم کار درستی نیست.من هم به این نتیجه رسیدم که با توجه به این کانفیگ و این قیمت بهترین انتخاب
L501 هست.فقط من می خوام هفته دیگه لپ تاپ بگیرم.البته همین مدل XPS L501.همون طور هم که قبلا" گفتم تمام صفحات این تاپیک را خوندم ولی بازم چندتا سوال برام پیش اومده که می خوام دوستانی که این مدل را خریدن من را راهنمایی کنند:

1-من این مدل را با کانفیگ زیر می خوام:
CPU: Intel Core i7 740QM

RAM: 6GB DDR3

HDD: 640+ GB SATA

LCD: 15.6" LED - HD

DRIVE: Blu-Ray

VGA: GEFORCE GT 435 - 2GB Dedicated

PORTS: LAN + WiFi + i-LINK + CARD READER + Bluetooth V 3.0+ WebCam + HDMI 1.4 2.7 Kg / WIN7 / 9CEL/ Keyboard backlight

حالا سوالم اینجاست که چرا سایت زیگورات با این کانفیگ زده 1650 و سایت رایان صبا زده 1430؟
دلیل این همه تفاوت قیمت چیه؟و در بازار الان قیمت با این کانفیگ چقدره؟

2-می خواستم بدونم در کل این مدل 3تا پورت USB داره؟(یعنی 2 پورت USB3 و 1 پورت USB2)؟

3-آیا وقتی در جعبه را باز می کنیم و لپ تاپ را روشن می کنیم ویندوز روی لپ تاپ نصب هست یا اینکه باید تازه روش ویندوز نصب کرد؟البته من صفحات تاپیک را که می خوندم دیدم دوستان نوشته بودن باید ریکاوری ازش گرفت.من راستیاتش چیزی از ریکاوری نمی دونم.یعنی نمی دونم باید چکار کنم.می خوام حتما" 3تا درایو هم داشته باشم.البته می دونم باید با برنامه پارتیشن بندی این کار را بکنم ولی نمی دونم چطوری؟
اگه راهنمایی کنید البته برای یه آدم مبتدی مثل من ممنون می شم.

4-داخل جعبه چه قطعاتی هست؟درایورهای گرافیک و مادربورد هم هست که اگه خواستم XP نصب کنم درایورهاش را نصب کنم؟

دوست عزبز اون قیمت بخاطر بلوری هست 2تا پرت یو اس بی 3 داره در کل و وقتی سیستم رو روشن میکنی وینئوز شروع به نصب میکنه و بالا میاد و وقتی اومد بالا خودش یه برنامه ریکاوری داره اون انجام بده بعد پارتیشن بندی کن با برنامه ی که ویندوز و فابل ها رو پاک نکنه

فقط یه داریو جدید اضافه میکنه و یه دیویدی داریور توش هست که هم ایکس پی رو داره هم سون و ویستا

از اینجا که من گرفتم هم بگیری بعد نیست لایسنس دل رو هم دارن تو مغازشون

فقط بک لایت نداره نمیدونم کجاش هست اینو یاد بدین به خودم:(

اگه علاوه بر سوال هایی که جناب hoomanfarzin پرسیدند این رو هم بگید که برای شما نور پس زمینه کیبورد داره یا نه بسیار لطف می کنین.
ممنون

نمیدونم

amir7189
18-01-2011, 21:31
سلام به همه.
من قصدخریداین لپ تاپ رو دارم.شاید تا سه هفته دیگه اگه مشکلی پیش نیاد بخرم.چند تا سوال داشتم:
2-این لپ تاپ چون بدنش از آلومینیومه موقع تایپ و کلا کار کردن با اون بدنو مور مور نکنه .منظورم اینه که برق رو از خودش عبور میده در حد بسیار بسیار ضعیف یا نه؟
3-فنش چی؟سرو صدا زیاد میکنه؟یعنی تو محیط های نسبتا آروم مثل کتابخونه صداش معلومه یا این که نه؟اگه معلومه آزار دهنده است یا نه؟خواهشا تشریحش کنید.
4-این مدل زیاد که داغ نمیکنه؟اگه آره باید چیکار کرد؟چون من باهاش میخوام گیم هم بازی کنم.
7-فرق گارانتی های مختلفی که این لپ تاپو ساپورت میکنن توی چیه و این لپ تاپ رو اگه من بخوام بخرم با کدوم گارانتی بخرم؟چون یه سری شرکت ها هستند که با قیمت پایین تر از زیگورات همون کانفیگو در اختیار خریداران قرار میدن.

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ](39).gifممنون از لطفتون نسبت به من

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

1120
18-01-2011, 21:31
سلام .
من 4-5 روز پیش این مدل رو از دل سرویس خریدم .
کارت گرافیک بسیار عالی داره
صدای فوقالعاده ای داره
سرعت پردازش فوقاالعاده بالا هست .
سرعت نوشتن و خواندن هارد بسیار خوب هست .
صفحه نمایش دارای کیفیت قابل قبولی هست،اما به وایو ها نمیرسه !
کیبرد بسیار راحتی داره،Number Pad نداره !
تاچ پد خوب و راحتی داره.
صدای فن بسیار بسیار کم هست ، لپتاپ به هیچ وجه زیادی داغ نمیشه ! کول پد استفاده کنید هرگز مشکلی نخواهید داشت با گرما .
باتری متوسطی داره!
دوتا پورت USB 3 داره
Back Light داره .
وبکم 2 مگاپیکسل با کیفیت مطلوب داره
وزنش 2.8 کیلو گرم هست که واسه جابجایی احتمالا به مشکل بر میخورید.
طراحی و رنگ آمیزی بدنه میتونست خیلی بهتر و جذاب تر باشه ( نظر شخصی من ) .

در کل اگه قصد خرید نوت بوکی در این رنج رو دارید،L501 قطعا بهترین گزینه هست.و ارزش خرید بسیار زیادی داره . فقط حتما یک گارانتی رو انتخاب کنید که جواب گو باشه !

موفق باشید .

amir7189
18-01-2011, 22:26
سلام به همه.

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ](39).gifممنون از لطفتون نسبت به من

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

mo_ho
18-01-2011, 22:52
سلام .
صدای فوقالعاده ای داره
تاچ پد خوب و راحتی داره.
صدای فن بسیار بسیار کم هست ، لپتاپ به هیچ وجه زیادی داغ نمیشه ! کول پد استفاده کنید هرگز مشکلی نخواهید داشت با گرما .
باتری متوسطی داره!
دوتا پورت USB 3 داره
Back Light داره .

در کل اگه قصد خرید نوت بوکی در این رنج رو دارید،L501 قطعا بهترین گزینه هست.و ارزش خرید بسیار زیادی داره . فقط حتما یک گارانتی رو انتخاب کنید که جواب گو باشه !

موفق باشید .

سلام.
ببخشید مال شما DvD/RW داره یا Blu-Ray ؟
خدا رو شکر مثل اینکه اکثر دوستان از این مدل راضی هستن.منم فعلا تا اینجا هر چی گشتم انگار این مدل تو این رنج قیمت بهترینه.اگه مشکلی پیش نیاد این هفته یا هفته دیگه برم همین مدل رو بخرم.

hoomanfarzin
18-01-2011, 22:53
دوست عزبز اون قیمت بخاطر بلوری هست 2تا پرت یو اس بی 3 داره در کل و وقتی سیستم رو روشن میکنی وینئوز شروع به نصب میکنه و بالا میاد و وقتی اومد بالا خودش یه برنامه ریکاوری داره اون انجام بده بعد پارتیشن بندی کن با برنامه ی که ویندوز و فابل ها رو پاک نکنه

فقط یه داریو جدید اضافه میکنه و یه دیویدی داریور توش هست که هم ایکس پی رو داره هم سون و ویستا

از اینجا که من گرفتم هم بگیری بعد نیست لایسنس دل رو هم دارن تو مغازشون

فقط بک لایت نداره نمیدونم کجاش هست اینو یاد بدین به خودم:(

نمیدونم

ممنون از پاسخگویی شما.این تفاوت قیمتی که شما می گی مربوط به بلوری هست هر دو سایت با بلوری این قیمت را گذاشتن.یعنی رایان صبا با بلوری 1430 و زیگورات با بلوری 1650.من منظورم از تفاوت قیمت یعنی هر دو سایت با بلوری هست.

در مورد پورت usb می دونم که دوتا usb3 داره فقط می خوام بدونم آیا بجز این 2تا usb3 پورت usb2 هم داره؟یعنی در کل 3تا پورت usb داره یا 2تا؟

در مورد ریکاوری من واقعا" نمی دونم باید چکار کنم.یعنی وقتی لپ تاپ را روشن کردم و ویندوز نصب شد باید چطوری ریکاوری کنم؟بلد نیستم؟لطفا" راهنمایی کنید.

در مورد پارتیشن بندی می خوام بدونم باید با چه برنامه ای و چطوری تعداد درایوها را به 3تا افزایش بدم.لطفا" راهنمایی کنید.

و مورد آخر اینکه آیا ال سی دی l501 فول اچ دی هست؟
همین طور می خوام بدونم آیا رنگ مشکی هم داره؟یعنی درش اونجایی که آرم dell حک شده بجز رنگ نقره ای آیا رنگ مشکی هم داره این مدل؟

Jamal.M
18-01-2011, 23:16
دوستانی که این لپ تاپو دارن لپ تاپ شما وقتی تو شارژه بدنه برق داره یا وقتی با باتری هم کار میکنین بدنه برق داره. لپ تاپ من رو باتری هم برق داره (بعضی مواقع داره بعضی مواقع هم نداره) مال شما هم همین جوریه ؟

ممنون میشم جواب بدید

shahzadeparsi
18-01-2011, 23:29
سلام دوستان من امروز از ده تا مغازه تو شیراز پرسیدم گفتند این مدل خیلی خرابی داشته تا الان.گفتند اگر میخوای بهت میدیم ولی باخودت.فقط نمایندگی زیگورات داشت میداد1630 اونم تایید میکرد که یه سریش خرابی داشته.من از خرید DELL منصرف شدم.

persianboys
19-01-2011, 00:01
ممنون از پاسخگویی شما.این تفاوت قیمتی که شما می گی مربوط به بلوری هست هر دو سایت با بلوری این قیمت را گذاشتن.یعنی رایان صبا با بلوری 1430 و زیگورات با بلوری 1650.من منظورم از تفاوت قیمت یعنی هر دو سایت با بلوری هست.

در مورد پورت usb می دونم که دوتا usb3 داره فقط می خوام بدونم آیا بجز این 2تا usb3 پورت usb2 هم داره؟یعنی در کل 3تا پورت usb داره یا 2تا؟

در مورد ریکاوری من واقعا" نمی دونم باید چکار کنم.یعنی وقتی لپ تاپ را روشن کردم و ویندوز نصب شد باید چطوری ریکاوری کنم؟بلد نیستم؟لطفا" راهنمایی کنید.

در مورد پارتیشن بندی می خوام بدونم باید با چه برنامه ای و چطوری تعداد درایوها را به 3تا افزایش بدم.لطفا" راهنمایی کنید.

و مورد آخر اینکه آیا ال سی دی l501 فول اچ دی هست؟
همین طور می خوام بدونم آیا رنگ مشکی هم داره؟یعنی درش اونجایی که آرم dell حک شده بجز رنگ نقره ای آیا رنگ مشکی هم داره این مدل؟
بله یک USB2 هم داره
خیر فول اچ دی نیست، هنوز ایران نیومده

hoomanfarzin
19-01-2011, 00:33
سلام دوستان من امروز از ده تا مغازه تو شیراز پرسیدم گفتند این مدل خیلی خرابی داشته تا الان.گفتند اگر میخوای بهت میدیم ولی باخودت.فقط نمایندگی زیگورات داشت میداد1630 اونم تایید میکرد که یه سریش خرابی داشته.من از خرید DELL منصرف شدم.
سلام دوست عزیز.شما با این صحبت دوباره من را مردد کردی برای خرید.من بین
f133fx vaio و dell xps l501 دو دل هستم کدوم را بگیرم.به نظر دوستان اهل فن کدوم یک بهتره؟
نکنه این خرابی هایی که شما می گی مربوط به قیمت پایین نسبت به کانفیگ این مدل هست؟چون واقعا" آدم شک می کنه لپ تاپی با این کانفیگ بسیار عالی قیمتش اینقدر پایین باشه!
بیشترین موضوعی که من را دو دل کرده فقط کارت گرافیک بین این دو مدل هست.
چند درصد گرافیک 435 2گیگ از گرافیک 425 اگیگ قوی تره؟
این ظرفیت حافظه 2 گیگ با 1 گیگ چقدر تاثیر گذاره؟

mehdi666lp
19-01-2011, 08:34
سلام دوستان عزیزم
ایا واقعا این لپ تاپ 8GB تو بازار وجود داره اخه من با دفتر فروش این شرکت تماس گرفتم گفتند این کانفینگ درسته ولی تو اکثر سایت ها چه داخلی چه خارجی این لپ تاپ رو 4GB یا 6GB زدند خواهشن زود راهنماییم کنید اخه میخوام این مدلو بخرم
.
.
.
آقا من زنگ زدم اون سایت گفتم چی زدی واسه خودت این کانفیگ هیج کجا موجود نیست وکلی حرف زدم...گفت ما داریمو full hd هستش و کلی حرف زد 2 ساعت بعد رفتم تو سایت دیدم زده موجود نیست و full hd هم تغییر داده کرده hd بعد میل زدم به سایتش جوابی نداد نه آقا اونی که اون سایت زده اکثر اطلاعاتش با همه فرق داره........اشتباه زیاد داره سایتش

mehdi666lp
19-01-2011, 08:51
سلام
اون مدلی که اون سایت زده بدون Blu Rya هستش اما زده با Blu Ray اشتباه زده...............اون سایت یه مدل با رم 8 و بک لایت و Blu Ray و Full HD زده بود با قیمت پایین...........1.450.000 ...........بعد که سره یه ساعت عوض کرد که Full HD نیست و موجودم نیست...این مدل تاز تو نمایشگاه CES 2011 رو نمایی شد و هنوزم با رم 8 و Full HD بودنش تو ایران نیومده........سو تفاهم شده بوده تو اون سایت

amin_g_p
19-01-2011, 11:16
سلام .
صدای فوقالعاده ای داره
تاچ پد خوب و راحتی داره.
باتری متوسطی داره!
دوتا پورت USB 3 داره
Back Light داره .

موفق باشید .

چند قیمت هست چون تو سایتش نزده؟
اگر ممکنه امتیاز ویندوز به مشخصات را هم بگذارید.
native resolution چنده؟

Jamal.M
19-01-2011, 11:44

mokhtar
19-01-2011, 13:45
سلام به همه.

همین مدل یگیر خیالت راحت هست

کانفیگ 6 گیگ رم و هارد 640 و فنش هم صداش خوبه و زیادم داغ نمیکنه

گارانتی دل سرویس بگیر خوبه تو پاساژ رضا هست خواستی بگو معرفیت کنم

من 1380 گرفتم

دوستانی که این لپ تاپو دارن لپ تاپ شما وقتی تو شارژه بدنه برق داره یا وقتی با باتری هم کار میکنین بدنه برق داره. لپ تاپ من رو باتری هم برق داره (بعضی مواقع داره بعضی مواقع هم نداره) مال شما هم همین جوریه ؟

ممنون میشم جواب بدید

نه مال من نداره وقتی برق در میارم البته عادی هست مشکلی نداره

میشه بگی خرابی چی داره؟؟؟؟ همون جایی که میخرید تست میکنند برات همه جی رو

mehdi666lp
19-01-2011, 14:48
سلام دوست عزیز.شما با این صحبت دوباره من را مردد کردی برای خرید.من بین
f133fx vaio و dell xps l501 دو دل هستم کدوم را بگیرم.به نظر دوستان اهل فن کدوم یک بهتره؟
نکنه این خرابی هایی که شما می گی مربوط به قیمت پایین نسبت به کانفیگ این مدل هست؟چون واقعا" آدم شک می کنه لپ تاپی با این کانفیگ بسیار عالی قیمتش اینقدر پایین باشه!
بیشترین موضوعی که من را دو دل کرده فقط کارت گرافیک بین این دو مدل هست.
چند درصد گرافیک 435 2گیگ از گرافیک 425 اگیگ قوی تره؟
این ظرفیت حافظه 2 گیگ با 1 گیگ چقدر تاثیر گذاره؟

.
.
.
.
.
دوست عزیز گرافیک 425M از 5650 هم ضعیف تره..................435M یه پله با 5730 فرق داره((یعنی 2 درصد)) خوب سونی بیشتر بخاطر برند گرونتر هست.......سونی 16.4 ولی دل 15.6 ......سونی کلا همیشه تو برند ها گرونتر بوده........................
F 133 :
RAM : 4 GB
CPU : CORE I7 740 QM
HARD : 500 GB
DISPLAY : 16.4 IN
VGA : GeForce 425M 1 GB
.
.
L 501 :
RAM : 6 GB
HARD : 640 GB
DISPLAY : 15.6
VGA : GeForce 435M 2 GB
.
.
.
تصمیم با خودته

mokhtar
19-01-2011, 16:19
.
.
.
.
.
دوست عزیز گرافیک 425M از 5650 هم ضعیف تره..................435M یه پله با 5730 فرق داره((یعنی 2 درصد)) خوب سونی بیشتر بخاطر برند گرونتر هست.......سونی 16.4 ولی دل 15.6 ......سونی کلا همیشه تو برند ها گرونتر بوده........................
F 133 :
HARD : 500 GB
DISPLAY : 16.4 IN
VGA : GeForce 425M 1 GB
.
.
L 501 :
DISPLAY : 15.6
VGA : GeForce 435M 2 GB
.
.
.
تصمیم با خودته

3 بعدی رو هم ساپورت میکنه و قابلیت فیزیک هم داره

1120
19-01-2011, 17:43
سلام دوستان عزیز .

ببخشید مال شما DvD/RW داره یا Blu-Ray ؟
DVD RW

بدنه لپ تاپ به هیچ وجه برق رو از خودش عبور نمیده .

دستگاه کلا 2 تا پرت USB 3 داره !

فول اچ دی نیست .

1120
19-01-2011, 18:10
چند قیمت هست چون تو سایتش نزده؟

1420 تومان در اومد .

اگر ممکنه امتیاز ویندوز به مشخصات را هم بگذارید.

native resolution چنده؟

اگه منظورتون رو درست فهمیده باشم 1366 * 768

موفق باشید .

Jamal.M
19-01-2011, 20:39
بدنه لپ تاپ به هیچ وجه برق رو از خودش عبور نمیده .

.
منظورم اینه که وقتی لپ تاپ تو شارژه اگه پریز شما ارت(اتصال زمین) نداشته باشه بدنه لپ تاپ یه ولتاژ خیلی ضعیفی داره
لپ تاپ شما اینجوری نیست ؟

shahzadeparsi
19-01-2011, 23:47
نه مال من نداره وقتی برق در میارم البته عادی هست مشکلی نداره

میشه بگی خرابی چی داره؟؟؟؟ همون جایی که میخرید تست میکنند برات همه جی رو
خرابیش که همون موقع مشخص نمیشه.گفتند توی اون سری که واسه ما اومده بالای 50تا خرابی داشته اکثرا از مادربرد بوده.به هرحال من تحقیقاتمو تکمیل تر کردم 90% گفتند مشکل داره این مدل.گفتند اگر میخوای بخری یه مدت صبر کن تا سری جدیدش بیاد گفتند مشکلش حل شده.به هر حال من تصمیمو گرفتم و N43JQ -asus خریدم.به هرحال کسی اگر خواست بخره با گارانتی بخره مخصوصا گارانتی زیگورات چون همون کانفیگی که ارائه شده بهت میده.

hoomanfarzin
20-01-2011, 00:19
دستگاه کلا 2 تا پرت USB 3 داره !

من گیچ شدم بالاخره نفهمیدم چندتا پورت usb داره؟یه نفر می گه 2تا usb3 و یک usb2 و یه نفر می گه کلا" 2تا usb3؟!

من اصلا" کاری به ورژن usb و 2 یا 3 بودنش ندارم می خوام بدونم کلا" چندتا جای پورت usb داره؟چون برام مهمه تعداد پورت usb.می خوام حداقل 3تا پورت usb را داشته باشه.

و مورد بعدی اینکه گرافیک 2 گیگ l501 واقعا" چشمم را گرفته و تقریبا" دارم به این نتیجه می رسم که l501 را بگیرم و قید سونی را بزنم.فقط هرجایی را دیدم هرکس یه قیمت زده.

یکی از دوستان تو همین تاپیک گفته بدون بلوری 1380تومن.زیگورات با بلوری زده 1650تومن.رایان صبا با بلوری زده 1480تومن.سرزمین رایانه بدون بلوری زده 1580تومن.

بالاخره کدوم قیمت درسته؟تو بازار قیمت با بلوری با رم 6گیگ و هارد 640 گیگ الان چنده؟چون من بلوری دار می خوام بگیرم.

persianboys
20-01-2011, 02:43
من گیچ شدم بالاخره نفهمیدم چندتا پورت usb داره؟یه نفر می گه 2تا usb3 و یک usb2 و یه نفر می گه کلا" 2تا usb3؟!

من اصلا" کاری به ورژن usb و 2 یا 3 بودنش ندارم می خوام بدونم کلا" چندتا جای پورت usb داره؟چون برام مهمه تعداد پورت usb.می خوام حداقل 3تا پورت usb را داشته باشه.

و مورد بعدی اینکه گرافیک 2 گیگ l501 واقعا" چشمم را گرفته و تقریبا" دارم به این نتیجه می رسم که l501 را بگیرم و قید سونی را بزنم.فقط هرجایی را دیدم هرکس یه قیمت زده.

یکی از دوستان تو همین تاپیک گفته بدون بلوری 1380تومن.زیگورات با بلوری زده 1650تومن.رایان صبا با بلوری زده 1480تومن.سرزمین رایانه بدون بلوری زده 1580تومن.

بالاخره کدوم قیمت درسته؟تو بازار قیمت با بلوری با رم 6گیگ و هارد 640 گیگ الان چنده؟چون من بلوری دار می خوام بگیرم.

2 پورت USB3 و 1 پورت USB2
گرافیک دقیقن 2 گیگ
رم 6گیگ و هارد 640 بدون بلوری 1370-1350
رم 6گیگ و هارد 640 با بلوری 1500-1450

Jamal.M
20-01-2011, 14:19
گرافیک دقیقن 2 گیگ

دوست عزیز چرا اطلاعات غلط به مردم میدی ؟ شما خودت این لپ تاپ رو داری؟!

این لپ تاپ فقط دو تا پورت یو اس بی داره که هردوتاش هم یو اس بی 3 هستند.

قیمت بدون بلوری با گارانتی زیگورات: 1480
قیمت با بلوری با گارانتی زیگورات : 1650

همه مشخصات هم مثل همه فقط بدون بلوری بک لایت داره و با بلوریبک لایت نداره

ضمنا فردا یا پس فردا تحلیل های کاملی از محاسن و معایب این لپ تاپ مینویسم

amir70j3
20-01-2011, 14:23
گرافیک دقیقن 2 گیگ

با سلام دوست عزیز میشه بگی این قیمتا را که میدی مال کدام شرکته؟گارانتی داره یا نه؟
من که تا حالا با این قیمتا l501 ندیدم اگه شما دیدی بگو
با تشکر

mhadishirani
20-01-2011, 15:05
گرافیک دقیقن 2 گیگ
دوستان چرا میگید 2 گیگ گرافیک.
همچین چیزی تا حالا با یه هسته تولید نشده!!!!!!!!
این گرافیک 1 گیگ هست که یک گیگ هم از رم میگیره.
5970 که الآن بهترین گرافیک دنیاست با 2 تا هسته 1 گیگ کار میکنه !!!! میخواید بگید این دوتا برابرن !؟

mashkooni
20-01-2011, 17:11
5970 که الآن بهترین گرافیک دنیاست با 2 تا هسته 1 گیگ کار میکنه !!!! میخواید بگید این دوتا برابرن !؟

سلام
عریز این لپ تاپ گرافیک real 2 GB هست وا تا 4Gb ساپورت میکنه در ضمن فکر کنم 3 تا پورت usb داره که دوتاش usb3 هست و یکیش usb2

amin_g_p
20-01-2011, 17:53

گرافیک GT 435M مقدار رمش برابر 2 گیگ هست و ربطی به اون موضوعی که می گید نداره و صرفا بالا بودن رم گرافیک. اینم مشخصات دیگر این :

2GB NVIDIA® GeForce® GT 435M Graphics Card

CUDA Cores 96 - Processor Clock (MHz)1300 MHz - Texture Fill Rate (billion/sec)7.8
Memory Clock (MHz)800 Standard Memory ConfigDDR3 Memory Interface Width128-bitMemory Bandwidth (GB/sec)25.6
NVIDIA 3D Vision Ready[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] - NVIDIA Optimus Technology[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] - Hardware Video Decode Acceleration[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] - NVIDIA Verde Drivers[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] - NVIDIA PhysX™-ready[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] - NVIDIA CUDA™ Technology[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] - Microsoft DirectX 11

الآن تو سایت دل بودم کاستومایز این لپ تاپ این طرح های پشت LCD چقدر خوشگلند. (تو ایران هم پیدا می شه؟) و انتخاب LCD فول HD هم بود (اینجا که نیست) همین طور رم 8 گیگ و سی پی یو i7 840QM

mhadishirani
20-01-2011, 18:05
گرافیک GT 435M مقدار رمش برابر 2 گیگ هست و ربطی به اون موضوعی که می گید نداره و صرفا بالا بودن رم گرافیک. اینم مشخصات دیگر این :

2GB NVIDIA® GeForce® GT 435M Graphics Card

CUDA Cores 96 - Processor Clock (MHz)1300 MHz - Texture Fill Rate (billion/sec)7.8
Memory Clock (MHz)800 Standard Memory ConfigDDR3 Memory Interface Width128-bitMemory Bandwidth (GB/sec)25.6
NVIDIA 3D Vision Ready[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] - NVIDIA Optimus Technology[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] - Hardware Video Decode Acceleration[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] - NVIDIA Verde Drivers[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] - NVIDIA PhysX™-ready[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] - NVIDIA CUDA™ Technology[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] - Microsoft DirectX 11

الآن تو سایت دل بودم کاستومایز این لپ تاپ این طرح های پشت LCD چقدر خوشگلند. (تو ایران هم پیدا می شه؟) و انتخاب LCD فول HD هم بود (اینجا که نیست) همین طور رم 8 گیگ و سی پی یو i7 840QM
چند روز پیش که notebookcheck دیدم فکر کنم زده بود 1 گیگابایت

rasoulsamadi
20-01-2011, 18:29
سلام
دوستان منم این مدل رو میخوام بخرم:
DELL - XPS L501X

با این مشخصات:
CPU: Intel Core i7 740QM(1.73GHz) / CACHE:6.0 MB / FSB: 1066 / RAM: 8GB DDR3 / HDD: 640+ GB SATA / LCD: 15.6" LED - HD / DRIVE: Blu-Ray / VGA: GEFORCE GT 435 - 2GB Dedicated / PORTS: LAN + WiFi + i-LINK + CARD READER + Bluetooth V 3.0+ WebCam + HDMI 1.4/ 2.7 Kg / WIN7 / 9CEL/ Keyboard backlight

امروز یعنی 30-11-89 قیمت کردم با گارانتی رهجو 1.520.000 تومن
دوستان خبره لطفا کمکم کنید.
اول اینکه من روزی 8 ساعت کار میکنم با پی سی
بعد اینکه بک لایت که میگین همون نور کیبورد هست؟
بعد ریکاوری که میگین چی هست و باید چطوری بگیرم و چی میشه؟
و اینکه پارتیشن رو چطوری باید انجام بدم؟

کلا راهنماییم کنید دیگه
ضمنا:این مدل در چند رنگ هست و اگه عکسش رو کسی داشته باشه ممنون میشم.
منتظر جواب هاتونم

Jamal.M
20-01-2011, 20:09
سلام
DELL - XPS L501X

با این مشخصات:
CPU: Intel Core i7 740QM(1.73GHz) / CACHE:6.0 MB / FSB: 1066 / RAM: 8GB DDR3 / HDD: 640+ GB SATA / LCD: 15.6" LED - HD / DRIVE: Blu-Ray / VGA: GEFORCE GT 435 - 2GB Dedicated / PORTS: LAN + WiFi + i-LINK + CARD READER + Bluetooth V 3.0+ WebCam + HDMI 1.4/ 2.7 Kg / WIN7 / 9CEL/ Keyboard backlight

کلا راهنماییم کنید دیگه
منتظر جواب هاتونم

بازم میگم دوست عزیز این لپ تاپ با همچین مشخصاتی وجود نداره
مطمئن باش که l501 یا بلوری داره یا بک لایت و هردوتا رو باهم نداره
بلوتوسش هم ورژن 2 هست
همه سایتا غیر از زیگورات کانفیگ اشتباه میزنن
این مدل تک رنگ هست عکسش هم صفحه اول همین تاپیک هست

behzadhdr
20-01-2011, 20:42
سلام آقایون و خانوما اگه مطمئن نیستید اطلاعات ندید کسی رو بخاطر جواب ندادن نمیکشن
من الان دارم با همین لپ تاپ مدل بدون بلوری تایپ میکنم دارم میبینم که فقط دو تا جای usb داره که تو دفترچه راهنماش نوشته هر دو تاش 3.0 هستن،موردی که شاید عده کمی خبر نداشته باشن اینه که usb3 هم اتصالات usb2 هم usb3 رو ساپورت میکنه،البته یه چیزی من یادم نبود اینکه یک پورت هم برای ESATA داره که usb2 هم هست، حافظه ی کارت گرافیکش 2 real هست که تا 4 گیگ هم share میکنه، در ضمن بک لایت هم مدلی که من گرفتم داره، جای سیمکارت هم داخل جایی که باتری میخوره داره

behzadhdr
20-01-2011, 20:48
حدود قیمتش هم با گارانتی
با RAM 4G حدود 1340
با RAM 6G حدود 1480
با RAM 8G حدود 1560 در ضمن هرکی میگه با رم 8 ایران نیومده من براش آدرس میدم بره بخره
با RAM 6G و بلوری حدود 1570 هستش
حالا بعضی گارانتی ها یه 40 تومن بالا پایین میزنن

mehdi666lp
20-01-2011, 21:01
سلام
DELL - XPS L501X

با این مشخصات:

کلا راهنماییم کنید دیگه
منتظر جواب هاتونم
.
.
.
.
گارانتی رهجو منظورت ایران رهجو هستش؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

mokhtar
20-01-2011, 21:10
با سلام دوست عزیز میشه بگی این قیمتا را که میدی مال کدام شرکته؟گارانتی داره یا نه؟
من که تا حالا با این قیمتا l501 ندیدم اگه شما دیدی بگو
با تشکر

دوست عزیز من با گارانتی دل سرویس ایران زمین گرفتم 1380 با کانفیگ 6 گیگ رم و هارد 640

سلام
DELL - XPS L501X

با این مشخصات:

کلا راهنماییم کنید دیگه
منتظر جواب هاتونم

8 گیگ رم بدرد نیمخوره همون 6 گیگ بگیر و قیمت هم نوشتم

ریکاوری از ویندوز و درایور ها و برنامه ها ی فابریک پشتبانی میگیری که یه موقع ویندوزت ظاک شد مثل اولش میتونی بکنی

با برنامه های زیادی میشه که پارتیشن بندی کرد بعضی هاشون بدون اینکه ویندوز پاک بشه پارتیشن میکنند

فعلان یه رنگ بیشتر موجود نیست

و قید بلوری رو یزنید جون رام هست رایتر نیست که...

و گرافیک این 2 گیگ واقعی هست و تا گیگ شار میکنه و سه بعدی رو هم ساپورت میکنه

بعضی ها خیلی گیج میزنن

از نظر گرما هم من این جند روز گرفتم روزی 8-9 ساعت کار میکنم اذیت نمیکنه

Saleh
20-01-2011, 22:41
انگار در مورد تعداد پورت USB اختلاف نظر هست!
خدمتتون عرض کنم که این لپ تاپ دو پورت USB 3.0 داره و یه پورت کومبو eSATA/USB داره که این پورت کومبو در قسمت راست لپ تاپ هست.
اطلاعات بیشتر:

eSATA/USB combo connector with USB PowerShare — Connects to eSATA compatible storage devices (such as external hard drives or optical drives) or USB devices (such as a mouse, keyboard, printer, external drive, or MP3 player). The USB PowerShare feature allows you to charge USB devices when the computer is powered on/off or in sleep state.
NOTE: Certain USB devices may not charge when the computer is powered off or in sleep state. In such cases, turn on the computer to charge the device.
NOTE: If you turn off your computer while charging a USB device, the device stops charging. To continue charging, disconnect the USB device and connect it again.
NOTE: The USB PowerShare feature is automatically shut off when only 10% of the total battery life remains
منبع اطلاعات بالایی راهنمای استفاده لپ تاپ صفحه 25 که از لینک زیر قابل دانلود هست:

در مورد قیمت هم زیگورات قبلا 1650000 میداد با بلوری که با 90 تومن کاهش قیمت الان میده 1560000.

amin_g_p
21-01-2011, 00:12
بازم میگم دوست عزیز این لپ تاپ با همچین مشخصاتی وجود نداره
مطمئن باش که l501 یا بلوری داره یا بک لایت و هردوتا رو باهم نداره
بلوتوسش هم ورژن 2 هست
همه سایتا غیر از زیگورات کانفیگ اشتباه میزنن
این مدل تک رنگ هست عکسش هم صفحه اول همین تاپیک هست

من توی سایت دل برای بلوتوسش یک آپشن دیدم اونم یا نداشت یا ورژن 3 (البته شاید برای ایران یه چیز دیگه اشه منم احتمالا این هفته بخرم)

مدل که تک رنگ هست نمی شه بعدا این فریم پشت LCD را با مدل طرح دار عوض کرد اصلا تو ایران از اینا هست؟

amin 202
21-01-2011, 06:23
با سلام...
منم عین اکثر شما چند هفته ایه که با این مدل درگیرم!
سیستم خیلی ردیفی داره...تا اینکه دیروز چشمم به مدل inspiron 5010ه دل افتاد!
دیدم که دهه....اینم که کپی همینه!
تفاوت بزرگش تو گرافیکو تعداد سلول باطریشه...ولی xps با این مدل حدود 180-300 تومن اختلاف قیمت داره...
به نظرتون با این اختلاف قیمت،ارزش داره بازم xps رو بگیرم؟و چرا؟
منبع قیمت: زیگورات

برای مشاهده ی کانفیگ هر دو مدل به لینک زیر عکس مراجعه کنید:

mehdi666lp
21-01-2011, 07:31
بچه ها اگه کسی قصد خرید داره الان وقت خوبیه قیمت ها اومده پایین........
.
.
اگه سوال یا نقطه ابهامی تو این لپ تاپ هست یه سر به سایت سازنده بزنید همه چیزرو کامل توضیح داده.
.
.
1 - این لپ تاپ دقیقا 2 گیگابایت گرافیک داره و تا 4 گیگا بایت سویچ میشه
.
2- دو تا پورت USB 3.0 داره و یه پورت کمبو USB 2.0 /eSATA
.
3 - این مدل تک رنگ هستش
.
4 - دارای TV Tuner هستش (( اختیاری))
.
5 - دارای Blurtoothe v 3.0
.
6 - دارای HDMI 1.4
.
7 - این لپ تاپ HD و Full HD داره که فعلا تو ایران HD موجود هستش.
.
.
.
اگه سوالی تو ذهنتون هست اینم سایت سازنده و لینک مشخصات XPS L501 :
.
.

amin 202
21-01-2011, 11:44
شرمندم...تو پست قبلی مقایسه ی کانفیگ دو مدل xps و inspiron 5010 رو گذاشتم...ولی چون فکر نمی کردم اینجا هم پستا از قیژتر رد میشن،نتونستم ادیت کنم....بازم ببخشید....پست قبلیم ویرایش شد!
حالا اگر زحمتی نیست متخصصان نظر بدن،ببینم xps بهتره یا 5010ه inspiron؟:19:

بچه ها اگه کسی قصد خرید داره الان وقت خوبیه قیمت ها اومده پایین........
.
.
اگه سوال یا نقطه ابهامی تو این لپ تاپ هست یه سر به سایت سازنده بزنید همه چیزرو کامل توضیح داده.
.
.
1 - این لپ تاپ دقیقا 2 گیگابایت گرافیک داره و تا 4 گیگا بایت سویچ میشه
.
2- دو تا پورت USB 3.0 داره و یه پورت کمبو USB 2.0 /eSATA
.
3 - این مدل تک رنگ هستش
.
4 - دارای TV Tuner هستش (( اختیاری))
.
5 - دارای Blurtoothe v 3.0
.
6 - دارای HDMI 1.4
.
7 - این لپ تاپ HD و Full HD داره که فعلا تو ایران HD موجود هستش.
.
.
.
اگه سوالی تو ذهنتون هست اینم سایت سازنده و لینک مشخصات XPS L501 :
.
.

نه عمو جان....اندکی صبر...نمیدونم چی چی نزدیک است!
بخاطر محصولات جدیدی که هنوز به ایران نرسیده،قیمتا قراره بازم بیاد پایین...
الان به قول اقتصاد دانا،قیمت لوازم الکترونیکی دارای حبابه...
همین دل مدل xps،بعد ژانویه 30% قیمتشو آورد پایین!
از طرفی با حذف یارانه ها،نقدینگی پایین اومده و تا اوایل عید نوروز شاهد کاهش قیمت ها خواهیم بود.
پس عجله نکنید...وقت هست حالا!:27:
اگر بعد عیدم قسمت دوم یارانه ها واریز نشه،بازم نقدینگی میاد پایینتر!
یارو به باباش می گه : بابا برام لب تاپ بخر، باباهه هم یه نیگاهی می کنه به جیبش،میگه برو گوشه اطاق بشین ماستتو بخور![ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

mo_ho
21-01-2011, 13:21
سلام.
یکی دوتا سوال کلی برام پیش اومده.اول اینکه usb3.0 می تونه usb2.0 رو ساپورت هم کنه؟
و سوال بعد اینکه فرق Blurtoothe v 3.0 با Blurtoothe v 2.0 چه فرق هایی داره؟

amin 202
21-01-2011, 14:27
سلام.
یکی دوتا سوال کلی برام پیش اومده.اول اینکه usb3.0 می تونه usb2.0 رو ساپورت هم کنه؟
و سوال بعد اینکه فرق Blurtoothe v 3.0 با Blurtoothe v 2.0 چه فرق هایی داره؟

سیلام...
بله...میتونه.

دو تغییر مهم تکنولوژی Blurtoothe v 3.0 را نسبت به نسخه دوم متفاوت می کند. سرعت بالا تا حداکثر 24 مگابیت در ثانیه و استفاده از پروتکل های 802.11 که در Wi-Fi مورد استفاده قرار می گیرد.

برد بیشتر و مصرف انرژی کمتر از دیگر خصوصیات مهم بلوثوث 3.0 است. نسخه جدید قول داده که کاربرد بلوثوت را از انتقال عکس بین موبایل ها فراتر ببرد و کاربرها با سرعت جدید بتوانند به راحتی فایل های ویدیویی و صوتی بزرگ را منتقل کنند، از کامپیوتر به پرینتر اتصال بی سیم برقرار کنند و حتی به راحتی ارتباط بین دو کامپیوتر را برقرار کنند.

«به گزارش گپ 30 تی»

amir70j3
21-01-2011, 22:52
با سلام خدمت همه ی دوستان
من بالاخره این مدل را گرفتم
راستش را بخواین از نظر کارایی فوق العاده است
من قبلا سونی EA داشتم ولی تو گیم لگ می انداخت:مثلا تو فیفا 11 ولی با این با آخرین کیفیت هیچ لگی پس از 2ساعت بازی ندیدم.ولی چون صفحه اش بزرگه یه کم سنگینه ولی در کارایی بی نظیره.این شایعات هم در موردش درست نیست:
من خودم کارم کامپیوتره از همکارا که پرسیدم تا حالا هیچ خرابی نداشته
دو تا usb3 داره
وقتی به برق وصله هیچ برقی را از خودش عبور نمیده
اصلا نسبت به سونی سری اف داغ نمیکنه
صدای فنش هم اصلا زیاد نیست
ولی چند تا عیب توش دیدم:
1.تاچ پدش یه کم اصطکاکش زیاده و دست خیس روش گیر می کنه
2.ویندوزش به خاطر داشتن نرم افزار های جانبی زیاد یه کم دیر بالا میاد البته منم زیاد روش نرم افزار و بازی ریختم
در کل نسبت به قیمتش خیلی می ارزه و در مقایسه با سونی فوق العاده است.
در مورد ریکاوری هم خودش وقتی برای اولین بار بالا میاد یه قسمت برای این کار نمایش میده
اگر مطالب به دردون خورد تشکر یادتون نره

mehdi666lp
22-01-2011, 07:47
شرمندم...تو پست قبلی مقایسه ی کانفیگ دو مدل xps و inspiron 5010 رو گذاشتم...ولی چون فکر نمی کردم اینجا هم پستا از قیژتر رد میشن،نتونستم ادیت کنم....بازم ببخشید....پست قبلیم ویرایش شد!
حالا اگر زحمتی نیست متخصصان نظر بدن،ببینم xps بهتره یا 5010ه inspiron؟:19:

نه عمو جان....اندکی صبر...نمیدونم چی چی نزدیک است!
بخاطر محصولات جدیدی که هنوز به ایران نرسیده،قیمتا قراره بازم بیاد پایین...
الان به قول اقتصاد دانا،قیمت لوازم الکترونیکی دارای حبابه...
همین دل مدل xps،بعد ژانویه 30% قیمتشو آورد پایین!
از طرفی با حذف یارانه ها،نقدینگی پایین اومده و تا اوایل عید نوروز شاهد کاهش قیمت ها خواهیم بود.
پس عجله نکنید...وقت هست حالا!:27:
اگر بعد عیدم قسمت دوم یارانه ها واریز نشه،بازم نقدینگی میاد پایینتر!
یارو به باباش می گه : بابا برام لب تاپ بخر، باباهه هم یه نیگاهی می کنه به جیبش،میگه برو گوشه اطاق بشین ماستتو بخور![ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
.
.
.
.
بازار الکترونیک هیچ ثباتی تو قیمت نداره یهو میره بالا یهو میاد پایین .........تغییراتش هم بی دلیل هستش.....تو این 2 ماه من خودم به شخصه نوسانات لپ تاپ رو تو بازار میدیدم.......حالا میخواید صبر کنید میخواید بخرید

mehdi666lp
22-01-2011, 08:06
ببین دوست عزیز Inspiron 5010 یه کانفیگ داره XPS L501 یه کانفیگ دیگه...............حالا منظور شما از نظر مقایسه چیه؟؟؟؟؟
.
.
مقایسه Inspiron 5010 Aluminum با XPS L501 هست؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
.
.
خوب XPS تو یک سری چیزا از این مدل سرتر هست
.
.
تفاوت این دو مدل تو این هاست :
.
.
1 - مدل 5010 فاقد USB 3.0 هستش
.
2 - مدل 5010 فاقد باند JBL هستش
.

3- مدل 5010 گرافیکش ATI 5650 1 GB ولی XPS L501 دارای GF 435M 2 GB
.
4 - مدل 5010 فاقد نور پس زمینه هستش
.
5 - مدل 5010 دارای باطری 6 Cell هست اما XPS 9 Cell هستش ((البته کانفیگ دیگه XPS با باطری 6 CELL هم هستش.
.
6- مدل 5010 فاقد Web Cam از نوع HD هستش..........اما XPS داره
.
7- مدل 5010 فاقد Blu-Ray هستش اما XPS کانفیگ با Blu-Ray هم داره
.
.
.
دیگه نبودددددددددددددددددددد.... .......تموم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

amin 202
22-01-2011, 09:23
ببین دوست عزیز Inspiron 5010 یه کانفیگ داره XPS L501 یه کانفیگ دیگه...............حالا منظور شما از نظر مقایسه چیه؟؟؟؟؟
.
.
مقایسه Inspiron 5010 Aluminum با XPS L501 هست؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
.
.
خوب XPS تو یک سری چیزا از این مدل سرتر هست
.
.
تفاوت این دو مدل تو این هاست :
.
.
1 - مدل 5010 فاقد USB 3.0 هستش
.
2 - مدل 5010 فاقد باند JBL هستش
.

3- مدل 5010 گرافیکش ATI 5650 1 GB ولی XPS L501 دارای GF 435M 2 GB
.
4 - مدل 5010 فاقد نور پس زمینه هستش
.
5 - مدل 5010 دارای باطری 6 Cell هست اما XPS 9 Cell هستش ((البته کانفیگ دیگه XPS با باطری 6 CELL هم هستش.
.
6- مدل 5010 فاقد Web Cam از نوع HD هستش..........اما XPS داره
.
7- مدل 5010 فاقد Blu-Ray هستش اما XPS کانفیگ با Blu-Ray هم داره
.
.
.
دیگه نبودددددددددددددددددددد.... .......تموم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

درعوض رم-سی پی یو-و هاردش یکیه!
بدنشم عین xps آلومینیومیه...
تفاوت عمده اش تو گرافیکو تعداد سلول باطریشه...
ولی اختلاف قیمت (با گارانتی زیگورات) 1.56-1.199 = 361 تومنه!!

البته خوبه که به چند نکته اشاره کنم:
1)گرافیک xps یک پله از 5730 پایینتره.پس اختلاف چندانی با گرافیک 5010 نداره! (a(ATI 5650
البته گرافیک 5010 هم تا 3806 مگ شیر میکنه!
2)مدله blueray دار xps فاقد backlight هستش!(البته به گفته ی دوستان و اکثریت سایت ها!)
3)مدل 5010 باطری 6 سل داره...ولی وزنش 200 گرم کمتره!:31:
4) مدل 5010 دوربینش 1.3 مگه ، xps دوربینش 2 مگه!

اسپیکراشم بابا بیخیال...چون اولاً اسپیکر قوی(20وات) باعث سریعتر خالی شدنه باطری میشه.
از طرفی....میشه از اسپیکر اکسترنال و یا هدست استفاده کرد...بابا لب تاپه...پی سی نیست که!:8:
یه چنبه ی دیگه هست...اگر 5010 ایرادی داشت،تا الان 3 مدل ارتقا یافته از روش نمیومد تو لیست زیگورات.
حالا بازم با این مشخصات نزدیک به هم،حاضرید 361 تومن بیشتر بدید به xps؟!!

amin 202
22-01-2011, 09:25
.
.
.
.
بازار الکترونیک هیچ ثباتی تو قیمت نداره یهو میره بالا یهو میاد پایین .........تغییراتش هم بی دلیل هستش.....تو این 2 ماه من خودم به شخصه نوسانات لپ تاپ رو تو بازار میدیدم.......حالا میخواید صبر کنید میخواید بخرید

نداره...درست...ولی خارج از ایران این ثبات حاکمه... منم عین شماها 2 -3 ماهه که دارم روی نوسانات بازار کار میکنم..:5:
اکثر این افزایش قیمت ها هم توسط وارد کننده ها ایجاد می شه که به قول خودشون با شوک درمانی باعث افزایش خرید بشن!
الان قیمت لوازم الکترونیکی دارای حبابه...یعنی عده ای بصورت مافیا،قیمت این لوازم رو بالا نگه داشتن و چون کسی تو بازار نیست که باهاشون رقابت کنه،قیمت دست اوناست.هر از چند گاهی قیمت چند مدلو بالا می برن تا تو مشتری ها حس افزایش قیمت و پایان نزول قیمت رو بوجود بیارن.
شما اگر می خواید سیر حقیقی قیمت ها رو شاهد باشید بهتره که به لیست قیمت های خارج از ایران نگاهی بندازید.چون اونجا بخش خصوصی بقدری قوی هست که گروهی خاص نمیتونن تو قیمت ها حباب ایجاد کنن!
از طرفی...تو اروپا و امریکا بعلت بحران اقتصادی اخیر،نرخ مصرف به شدت کاهش پیدا کرده...کمپانی ها هم برای فروش بیشتر تو کاهش قیمت ها با هم رقابت میکنن.
من با پیش بینی هایی که داشتم،تخمین زدم که تا 1 ماه مونده به عید نوروز شاهد کاهش قیمت ها خواهیم بود.:5:

amin 202
22-01-2011, 09:26
با سلام خدمت همه ی دوستان
من بالاخره این مدل را گرفتم
راستش را بخواین از نظر کارایی فوق العاده است
من قبلا سونی EA داشتم ولی تو گیم لگ می انداخت:مثلا تو فیفا 11 ولی با این با آخرین کیفیت هیچ لگی پس از 2ساعت بازی ندیدم.ولی چون صفحه اش بزرگه یه کم سنگینه ولی در کارایی بی نظیره.این شایعات هم در موردش درست نیست:
من خودم کارم کامپیوتره از همکارا که پرسیدم تا حالا هیچ خرابی نداشته
دو تا usb3 داره
وقتی به برق وصله هیچ برقی را از خودش عبور نمیده
اصلا نسبت به سونی سری اف داغ نمیکنه
صدای فنش هم اصلا زیاد نیست
ولی چند تا عیب توش دیدم:
1.تاچ پدش یه کم اصطکاکش زیاده و دست خیس روش گیر می کنه
2.ویندوزش به خاطر داشتن نرم افزار های جانبی زیاد یه کم دیر بالا میاد البته منم زیاد روش نرم افزار و بازی ریختم
در کل نسبت به قیمتش خیلی می ارزه و در مقایسه با سونی فوق العاده است.
در مورد ریکاوری هم خودش وقتی برای اولین بار بالا میاد یه قسمت برای این کار نمایش میده
اگر مطالب به دردون خورد تشکر یادتون نره
میتونی تو حالت عادی ببینی نرم افزاراش چند درصد cpu رو استفاده می کنن؟
چون من یه نرم افزار دارم که موقع کار باهاش،میزان اشغال cpu میره رو 60-70 درصد!:18:(البته تو پی سی خودم)
بدرد بخور هست...ولی من تازه واردم...تشکر ندارم...خواستی اخطار بزنم برات؟!:21:

Anathema&sin
22-01-2011, 11:33
من دیروز این مدل رو با هارد 500 و رم 4 گیگ خریدم 1.340 ....!!! الان که اومدم قیمتارو اینجا دیدم دارم فکر میکنم طرف انداخته بهم...!!
توی جعبه اش فقط ی DVD درایور هست...از DVD ویندوز خبری نیست...!!!
الان فقط ی درایو ویندوز دارم که حجمش 70 گیگ هست....!!!
توی یکی از پستها خوندم مدلایی که 4 گیگ رم و هارد 500 گیگ دارن باتریشون 6 سله...!!!درسته؟؟؟؟؟
چی جوری میتونم بک آپ بگیرم و پارتیشن بندی کنم؟

خیلی اعصابم خورده ... عجله کردم

mehdi666lp
22-01-2011, 11:51
درعوض رم-سی پی یو-و هاردش یکیه!
بدنشم عین xps آلومینیومیه...
تفاوت عمده اش تو گرافیکو تعداد سلول باطریشه...
ولی اختلاف قیمت (با گارانتی زیگورات) 1.56-1.199 = 361 تومنه!!

البته خوبه که به چند نکته اشاره کنم:
1)گرافیک xps یک پله از 5730 پایینتره.پس اختلاف چندانی با گرافیک 5010 نداره! (a(ATI 5650
البته گرافیک 5010 هم تا 3806 مگ شیر میکنه!
2)مدله blueray دار xps فاقد backlight هستش!(البته به گفته ی دوستان و اکثریت سایت ها!)
3)مدل 5010 باطری 6 سل داره...ولی وزنش 200 گرم کمتره!:31:
4) مدل 5010 دوربینش 1.3 مگه ، xps دوربینش 2 مگه!

اسپیکراشم بابا بیخیال...چون اولاً اسپیکر قوی(20وات) باعث سریعتر خالی شدنه باطری میشه.
از طرفی....میشه از اسپیکر اکسترنال و یا هدست استفاده کرد...بابا لب تاپه...پی سی نیست که!:8:
یه چنبه ی دیگه هست...اگر 5010 ایرادی داشت،تا الان 3 مدل ارتقا یافته از روش نمیومد تو لیست زیگورات.
حالا بازم با این مشخصات نزدیک به هم،حاضرید 361 تومن بیشتر بدید به xps؟!!

.
.
.
آره میارزه چون اون مدلی که زیگورات زده 1.560.000 دارای Blu Ray هستش........خودش 220.000 مایه Blu Ray هستش...........از طرفی گرافیک این 2 گیگابایت هستش اما مال 5010 هست 1 گیگابایت.........5010 فقط USB 2.0 داره اما XPS هم USB 2.0 داره هم USB 3.0 .............اسپیکرش هم که سر تره.....دوربینش هم که سرتره........باطریشم که 9 CELL هست اینا با 361.000 نمیرزه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ ؟
.
.
الان حرف اول رو امکانات میزنه که تو XPS بی نقص هسنش حالا بماند که سنگینه یکم.......کسی که میخره لنگ 200 گرم وزن اضافه نیست پول عشقشو میده و دلشو.........مدل DVD RW دارش بک لایت داره که همونم 5010 نداره..
.
.
.
:5::5::5::5::5:

123qweasdzxc
22-01-2011, 13:54
این لپتاپ سیم کارت میخوره؟
edge داره؟

amin 202
22-01-2011, 15:11
.
.
.
آره میارزه چون اون مدلی که زیگورات زده 1.560.000 دارای Blu Ray هستش........خودش 220.000 مایه Blu Ray هستش...........از طرفی گرافیک این 2 گیگابایت هستش اما مال 5010 هست 1 گیگابایت.........5010 فقط USB 2.0 داره اما XPS هم USB 2.0 داره هم USB 3.0 .............اسپیکرش هم که سر تره.....دوربینش هم که سرتره........باطریشم که 9 CELL هست اینا با 361.000 نمیرزه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ ؟
.
.
الان حرف اول رو امکانات میزنه که تو XPS بی نقص هسنش حالا بماند که سنگینه یکم.......کسی که میخره لنگ 200 گرم وزن اضافه نیست پول عشقشو میده و دلشو.........مدل DVD RW دارش بک لایت داره که همونم 5010 نداره..
.
.
.
:5::5::5::5::5:
خوب...خدا رو شکر...تشکرم وا شد!:31:
ولی بازم اگه اخطار خواستید خبرم کنید...:27:
آره خوب...اینم حرفیه...منم بیشتر این گرافیک xpsه که چشمو گرفته!
چون اصولاً تو لب تاپ نمیشه گرافیکو سی پی یو رو دست زد...به این خاطر فکر کنم بهتره که همین xps رو بزنم تو رگ!
باطریش 9 سله...ولی وزنش کمر شکنه...
یه سوال...این گارانتیا چقد معتبرن؟
زیگورات کانفیگ فولشو با بلوری زده 1.56
ولی سرزمین همون کانفیگ بدون بلوریشو زده 1.55!!
اسپیناسم کانفیگش کپی سرزمین،اینبار اون زده 1.492(بدون blueray)
این چه وضعشه آخه؟
بالاخره از کجا بخریم؟:13:
پاشیم بریم از دوبی بیاریم خوبه؟:18:

omid_p
22-01-2011, 15:13
اره دادش ، سیم میخوره!!!

amin 202
22-01-2011, 15:20
اینم از سایت سرزمین رایانه برای اون دوستی که دونبال روشی برای نگهداری باطریشون بودن پیدا کردم!:11:

برای نگهداری از باتری لیتیوم یون به نکات زیر دقت کنید: • هرگز شارژ باتری را بطور کامل تخلیه نکنید ، چرا که این عمل به باتری فشار قابل توجهی وارد میکند. برای باتری های لیتیوم-یون چندبار شارژ و دشارژ ناقص بهتر از یک دوره ی کامل تخلیه و شارژ باتری است. هرچند در باتری های لیتیوم-یون کاهش عمر باتری بیشتر به دلیل حرارت باتری است نه وضعیت شارژ و تخلیه. سرزمین
• باتری لیتیوم- یون را همیشه در جای خنک نگه دارید. از قرار دادن باتری در محلی مثل ماشین پرهیز کنید. هنگام استفاده نکردن از باتری به مدت طولانی شارژ باتری را به اندازه ی %40 نگه دارید. سرزمین
• هنگام اتصال لپ تاپ به منبع تغذیه، باتری را از دستگاه خارج نکنید چرا که پس از شارژ کامل ، باتری به طور خودکار از مدار خارج شده و دستگاه از برق آداپتور به عنوان منبع تغذیه استفاده می کند. همچنین حداقل هفته ای یک بار آداپتور را از دستگاه جدا کنید واز شارژ باتری استفاده کنید.
• هنگامی که دستگاه به برق وصل است حتما باتری را به دستگاه متصل کنید تا در صورت قطع شدن برق دستگاه بطور خودکار از شارژ باتری استفاده کند و سیستم شما آسیب نبیند.
• از خرید باتریهای یدکی غیراستاندارد پرهیز کنید. همیشه به تاریخ تولید باتری توجه کنید و سراغ باتریهای دست دوم حتی اگر به قیمت مناسبی فروخته میشوند نروید. سرزمین
• اگر یک باتری لیتیوم-یون اضافه دارید. از یک باتری بطور دائمی استفاده کنید و باتری دوم را در محلی خنک مثل یخچال بگذارید. باتری را هیچ وقت منجمد نکنید. بهترین شرایط شارژ %40 و هوای خنک است.

منبع:سرزمین رایانه

اطلاعات خوب دیگری هم بود که خواستم بیارم،ولی دیدم خارج از بجثه...بهتر دونستم لینکشو بدم تا هرکی خواست بره و ببینه تا صفحه شلوغ نشه.

راستی...آقایی(خانومی) که تشکرما وا کردی...ممنون.:11:

x_zarbat
22-01-2011, 15:35
سلام من میخوای یکی بگیرم قیمت تا 2 تومن من اینا را میخوام

8 گیگی رم صفحه 15 بلوری نور صفحه کلید و هارد بالای 600 گیگ باطری حتما 9 سلولی

بچه ها با باطری 9سل چقدر تو کار عادی مثلا وبگردی با وای فای دووم میاره؟؟
یا تو حالت روشن بودن بدون وای فای چقدر؟

ممنون دوستان

x_zarbat
22-01-2011, 15:36
راستی یادم رفت بگم در مورد پست قبلم سیم کارت هم بخوره حتما

123qweasdzxc
22-01-2011, 15:43
میشه با سیم کارت زنگ زد و gprs استفاده کرد؟

rasoulsamadi
22-01-2011, 16:06
دوستان این blueray که دوستان این همه بحث میکنن روش فقط قابلیت خوندن داره یا رایت هم میکنه؟

در مورد جای سیمکارتش هم توضیح بدین خوبه

123qweasdzxc
22-01-2011, 16:37
فقط قابلیت خوندن داره

mokhtar
22-01-2011, 16:44
من دیروز این مدل رو با هارد 500 و رم 4 گیگ خریدم 1.340 ....!!! الان که اومدم قیمتارو اینجا دیدم دارم فکر میکنم طرف انداخته بهم...!!
توی جعبه اش فقط ی DVD درایور هست...از DVD ویندوز خبری نیست...!!!
الان فقط ی درایو ویندوز دارم که حجمش 70 گیگ هست....!!!
توی یکی از پستها خوندم مدلایی که 4 گیگ رم و هارد 500 گیگ دارن باتریشون 6 سله...!!!درسته؟؟؟؟؟
چی جوری میتونم بک آپ بگیرم و پارتیشن بندی کنم؟

خیلی اعصابم خورده ... عجله کردم

من با 6 گیگ رم و هارد 640 1380 خریدم

تو جعبش هم یه داریور بیشتر نیست

حجم کل هاردت 70 گیگ یا با برنامه هاش 70 گیگ؟؟

یه برنامه داره خودش با همون بگیر و با برنامه اکرونیس یا پارتیشن مجیک بکن

این همه نوشتیم ......

دوستان این blueray که دوستان این همه بحث میکنن روش فقط قابلیت خوندن داره یا رایت هم میکنه؟

در مورد جای سیمکارتش هم توضیح بدین خوبه

فقط میخونه و سیم رو تست نکردم

و دوستان چنتا تست گیم زدم مافیا 2 رو روی اخرین درجه مثل اب خوردن اورد

gta 4 رو تست کردم روی اخرین درجه یه مقدار تیک میزد

حالا درایور شو جدید کنم بازم چنتا تست میزارم

amir70j3
22-01-2011, 16:58
میتونی تو حالت عادی ببینی نرم افزاراش چند درصد cpu رو استفاده می کنن؟
چون من یه نرم افزار دارم که موقع کار باهاش،میزان اشغال cpu میره رو 60-70 درصد!:18:(البته تو پی سی خودم)
بدرد بخور هست...ولی من تازه واردم...تشکر ندارم...خواستی اخطار بزنم برات؟!:21:

برای نرم افزار های معمولی حدود 5-10درصد سی پی یو اشغال میشه

x_zarbat
22-01-2011, 18:30
کسی جواب نداد دوباره میپرسم!!!

و حتما سیم کارت برای اینترنت بخوره

ممنون دوستان

باطری زیر 4 ساعت نباشه دیگه!

amin 202
23-01-2011, 06:09

ممنون دوستان

رمتو میتونی بعد از خرید 8اش کنی...این مدل از xps که 6 گیگ رم داره،یه رم4 گیگ و یه رم 2 گیگ بهش وصله...میتونی ببری استفادتو بکنی.اگر دیدی جواب نمیده،با 30-50 تومن هزینه،اون رم 2 گیگیت رو به 4 گیگ تبدیل کنی تا در کل 8 گیگ رم داشته باشی.
هاردش 640=2 تا 320ه
سرعت هاردش بعلت 2 تیکه بودن هاردش=7200 دور
باطریشم 9 سلولیه.
در حالت عادی 4-6 ساعت دووم میاره.ولی اگر بخوای کار سنگین بکشی ازش(cpuی قدرتمندشو نوازش کنی) فنش به کار میوفته و حداکثر تا 2 ساعت کار میکنه برات.
ولی وای فای رو مطمئن نیستم....احتمالاً کمتر از 4 ساعت دووم بیاره.چون مقداری از انرژی باطری صرف جستجوی کانال وای فای میشه.:11:
این لب تاپ با رم 6 گیگ همراه با بلوری و گارانتی سه ساله ی زوگورات=1,560,000
ولی قیمتش پایینتر میاد...عجله نکن!:5:

Jamal.M
23-01-2011, 08:45

ممنون دوستان

با اين مشخصاتي كه ميگي فكر كنم فقط تنها انتخابت l501 باشه البته توي سري dv6 از hp و سري f از سوني يه چيزايي گيرت بياد.
من وبگردي با واي فاي رو امتحان نكردم و حالت معمولي با adsl حدود 3 ساعت دووم مياره(البته دقيق ساعت نگرفتم اگه خواستي بگو دقيق تست كنم)
سيم كارت هم ميخوره ولي امتحان نكردم كار ميكنه يا نه؟
اگه ميخواي بخري تست هايي رو ميخواي بگو تا دقيق واست امتحان كنم

mashkooni
23-01-2011, 09:33
سلام دوستان عزیز
میخواستم بدونم اگه سیم کارت میخونه میشه از gprs سیم کارت استفاده کرد یا نه ؟
لطفا عزیزانی که خریدن تست کنن نتیجه رو به ما اطلاع بدن

x_zarbat
23-01-2011, 10:06
جریان چیه بعضی ها میگن با رم 8 هم وجود داره !!!
بعد اینکه با بک لایت کیبرد بگیرم یا بلوری؟؟ اخه اگر بلوری باشه دیگه لایت کیبرد نداره!!

Anathema&sin
23-01-2011, 11:07
نیازی هست Bios رو آپدیت کنیم؟
اگه هست لطفاً راهنمائی کنید

Jamal.M
23-01-2011, 11:53
نیازی هست Bios رو آپدیت کنیم؟
اگه هست لطفاً راهنمائی کنید
نياز كه نيست ولي اگه بشه كه مسلما بهتره
ورژن بايوس خود لپ تاپ A03 هست كه تو سايت DELL الان ورژن A06 هست و ميتوني دانلود و نصب كني
نصبش هم خيلي راحته يه فايله EXE هست كه روش كليك ميكني و بهش OK ميدي و خودش بقيه كارا رو ادامه ميده

x_zarbat
23-01-2011, 15:22
بعد اینکه با بک لایت کیبرد بگیرم یا بلوری؟؟ اخه اگر بلوری باشه دیگه لایت کیبرد نداره!!

rasou99
23-01-2011, 16:51
دوستان لطفاً به این تایپیک هم سری بزنید. درباره مقایسه L501 با 3190

amir_smart
23-01-2011, 17:23
دوستان کسی جایی رو سراغ نداره که این مدل رو با مونیتور فول اچ دی (1920*1080) بفروشه؟

sumatro
23-01-2011, 22:48
دوستانی که مدل xps L501X رو دارن خواهشا یه تست بزنن ببینن این لپ تاپ گرمایشیش به چه صورته؟!
من روزانه بالغ بر 10 تا 12 ساعت با لپ تاپ کار میکنم
خواهشا بدون اغراق بگید اگه داغ میکنه...:46:

hoomanfarzin
24-01-2011, 14:01
من امروز از یه فروشگاه قیمت کردم با رم 6 و هارد 640 را گفت 1490.بعد بهش گفتم با بلوری چند؟
گفت قیمت با بلوری ندارم و صبر کن برات قیمت بگیرم.بعد از یک ساعت رفتم سراغش گفت ببین این مدل با بلوریش وارد ایران نشده و اگه تو می خوای می تونم برات همین بدون بلوری را درایورش را بردارم و بجاش بلوری بزارم فقط 100تومن گرون تر میشه.منم بهش گفتم شما اگه نداری و نمی تونی قیمت پیدا کنی بگو ندارم و وقتی چیزی را نمی دونی نگو تو ایران با بلوری نیومده.بهش گفتم من می خوام بلوری اورجینال روی خودش باشه و نمی خوام دست کاریش کنی بعد بهش گفتم زیگورات با بلوری داره شما چطوری می گی تو ایران نیومده؟گفت اون شرکت یا شرکت هایی که با بلوری می فروشن خودشون درایورش را عوض می کنند.منم دیگه هیچی نگفتم و اومدم.

البته من فهمیدم طرف چیزی حالیش نیست ولی این حرفی که زد را یکمی من را مشکوک کرد.یعنی ممکنه مثلا" زیگورات خودش بلوری بزاره روش یا اینکه بلوری باید فابریک روی خود دستگاه باشه؟

mokhtar
24-01-2011, 15:10
نياز كه نيست ولي اگه بشه كه مسلما بهتره
ورژن بايوس خود لپ تاپ A03 هست كه تو سايت DELL الان ورژن A06 هست و ميتوني دانلود و نصب كني
نصبش هم خيلي راحته يه فايله EXE هست كه روش كليك ميكني و بهش OK ميدي و خودش بقيه كارا رو ادامه ميده

کاری دیگه ی نمیخواد ؟من اپدیت کنم برنامه ها رو ببندم؟

بک لایت بگبر خیال خودتو راحت کن بلوری رایتر که نیست عزیزم این قدر اذیت میکنید خودتون رو

mehdi666lp
24-01-2011, 15:39
من امروز از یه فروشگاه قیمت کردم با رم 6 و هارد 640 را گفت 1490.بعد بهش گفتم با بلوری چند؟
گفت قیمت با بلوری ندارم و صبر کن برات قیمت بگیرم.بعد از یک ساعت رفتم سراغش گفت ببین این مدل با بلوریش وارد ایران نشده و اگه تو می خوای می تونم برات همین بدون بلوری را درایورش را بردارم و بجاش بلوری بزارم فقط 100تومن گرون تر میشه.منم بهش گفتم شما اگه نداری و نمی تونی قیمت پیدا کنی بگو ندارم و وقتی چیزی را نمی دونی نگو تو ایران با بلوری نیومده.بهش گفتم من می خوام بلوری اورجینال روی خودش باشه و نمی خوام دست کاریش کنی بعد بهش گفتم زیگورات با بلوری داره شما چطوری می گی تو ایران نیومده؟گفت اون شرکت یا شرکت هایی که با بلوری می فروشن خودشون درایورش را عوض می کنند.منم دیگه هیچی نگفتم و اومدم.

البته من فهمیدم طرف چیزی حالیش نیست ولی این حرفی که زد را یکمی من را مشکوک کرد.یعنی ممکنه مثلا" زیگورات خودش بلوری بزاره روش یا اینکه بلوری باید فابریک روی خود دستگاه باشه؟
.
.
.
.
1.490.000 چه خبره مگه...........................ارزون تر از این حرفاست

amin 202
24-01-2011, 19:08

بله ... ممکنه متاسفانه!
زیاد به بلوری گیر نده...شما همون بدون بلوریش رو بگیر.فوقش اگه دیدی بلوری بازارو اشغال کرده یکی اکسترنالشو میخری...
ولی تا اونجایی که من می دونم خود سایت دل برای درایور نوری این مدل این عبارتو نوشته:
8x DVD+/-RW (standard), Blu-ray Disc™ combo (reads Blu-ray Disc™ & writes to CD/DVD); 12.7mm tray load

که از این متن میشه اینو برداشت کرد که :
این مدل از دل دارای درایور نوری بلوری هست که تنها قابلیت خواندن داره ولی میتونه دیسک های سی دی و دی وی دی رو رایت کنه!
اگر واقعاً می خوای که به لب تاپت دست نخورده باشه، از یه آشنا بگیر و یا برو از اونور آب با خودت یکی بیار.:46:

amir7189
24-01-2011, 21:08
سلام به همه
منم شايد يكي رو به همين زودي ها بگيرم.توروخدا اونايي كه دارن تست كنن و ببينن كه خداي نكرده مشكلي كه نداره.
بعدش هم اگه با گارانتي زيگورات بخري ا چند سال گارانتي لپ تاپ رو ساپورت ميكنه؟چون زيگورات از يه سال تا سه سال گارانتي ميده.حلا اين ازون سه سالي هاست يا يه سالي ها؟

behzadhdr
24-01-2011, 21:10

اگه گارانتی معتبر باشه زیادم گرون نیست شاید 20 تومن

---------- Post added at 09:10 PM ---------- Previous post was at 09:07 PM ----------

دوستانی که مدل xps L501X رو دارن خواهشا یه تست بزنن ببینن این لپ تاپ گرمایشیش به چه صورته؟!
من روزانه بالغ بر 10 تا 12 ساعت با لپ تاپ کار میکنم
خواهشا بدون اغراق بگید اگه داغ میکنه...:46:
سیستم خنک کنندش خوب کار میکنه نمیذاره داغ بشه، در ضمن تو این 12 ساعت که بکوب کار سنگین نمیکنی بینش یه استراحتی میکنه دیگه، بیرون بدنش که بیشتر از 40 نمیشه

behzadhdr
24-01-2011, 21:24
بله وجود داره تشکیل شده از دوتا رم 4 گیگابایتیه، به نظر من که اینارو تو دبی یا ایران دستکاری میکنن رم 6 رو میکنن 8 ، همون 6 بگیر
من نمیدونم شما چقدر با بلوری سر و کار دارین ولی من خودم زیاد سرو کار ندارم بدون بلوری گرفتم اگه در آینده دیدم لازمه بلوری رایتر اکسترنالش رو میگیرم

sumatro
25-01-2011, 00:48
[/COLOR]
سیستم خنک کنندش خوب کار میکنه نمیذاره داغ بشه، در ضمن تو این 12 ساعت که بکوب کار سنگین نمیکنی بینش یه استراحتی میکنه دیگه، بیرون بدنش که بیشتر از 40 نمیشه[/QUOTE]

ممنون از کمکت بهزاد عزیز
عزیز ؟ در رابطه با جریان مغناطیسی که میگن چی؟
که دست رو رو کیبورد که میزاری اگر دستت کمی خیس باشه یا مرطوب حالت برق زدن ایجاد میشه
ویه جورایی انگار از این بابت مشکلی داره!
شما به این مسئله برخوردید؟!

hoomanfarzin
25-01-2011, 01:09
بله ... ممکنه متاسفانه!
زیاد به بلوری گیر نده...شما همون بدون بلوریش رو بگیر.فوقش اگه دیدی بلوری بازارو اشغال کرده یکی اکسترنالشو میخری...
ولی تا اونجایی که من می دونم خود سایت دل برای درایور نوری این مدل این عبارتو نوشته:
8x DVD+/-RW (standard), Blu-ray Disc™ combo (reads Blu-ray Disc™ & writes to CD/DVD); 12.7mm tray load

که از این متن میشه اینو برداشت کرد که :
این مدل از دل دارای درایور نوری بلوری هست که تنها قابلیت خواندن داره ولی میتونه دیسک های سی دی و دی وی دی رو رایت کنه!
اگر واقعاً می خوای که به لب تاپت دست نخورده باشه، از یه آشنا بگیر و یا برو از اونور آب با خودت یکی بیار.:46:
خودمم همین نظر را دارم.از یه آشنا می خوام بگیرم که مطمئن باشه.
ولی چون خود سایت دل هم زده مدل با بلوری هم داره سعی می کنم اگه فابریک روی خود دستگاه را پیدا کردم همون را بگیرم اگه هم پیدا نکردم بی بلوری می گیرم.

behzadhdr
25-01-2011, 14:23
کیبوردش که پلاستیکیه جریان الکتریسیته نمیتونه ازش عبور کنه، اطراف تاچ پد و بدنه پشت صفحه نمایشش فلزیه که من به این مشکل نخوردم، قبل شما هم این موضوع رو تو تاپیک مطرح کرده بودن که من هر چه قدر دستامو میمالم به اینور اونور خبری نیست:27: با دست عرق کرده هم امتحان کردم مشکلی نداره، البته قسمت آلومینیومیش یه زبری ریزی داره که شاید احساس برق گرفتگیه بعضیا به همین خاطر باشه؛ من تو خونه ولت سنج ندارم وگرنه با اون هم امتحان میکردم

sumatro
25-01-2011, 16:49
کیبوردش که پلاستیکیه جریان الکتریسیته نمیتونه ازش عبور کنه، اطراف تاچ پد و بدنه پشت صفحه نمایشش فلزیه که من به این مشکل نخوردم، قبل شما هم این موضوع رو تو تاپیک مطرح کرده بودن که من هر چه قدر دستامو میمالم به اینور اونور خبری نیست:27: با دست عرق کرده هم امتحان کردم مشکلی نداره، البته قسمت آلومینیومیش یه زبری ریزی داره که شاید احساس برق گرفتگیه بعضیا به همین خاطر باشه؛ من تو خونه ولت سنج ندارم وگرنه با اون هم امتحان میکردم

ممنون عزیز بابت کمکت:40:
پس ما هم بریم یکی بگیریم:31:
از هر لحاظ تعاریف زیادی از Dell xps L501x شنیده بودم
که فقط مورد داغ کردن و ماجرای جریان الکتریسیته بر روی کیبورد بود که اونهم دوستان لطف کردن از این بابت خیالم رو راحت کردن:46:

خیالم از این دو مورد راحت باشه دیگه؟:31:

behzadhdr
26-01-2011, 00:14
ممنون عزیز بابت کمکت:40:
پس ما هم بریم یکی بگیریم:31:
از هر لحاظ تعاریف زیادی از Dell xps L501x شنیده بودم
که فقط مورد داغ کردن و ماجرای جریان الکتریسیته بر روی کیبورد بود که اونهم دوستان لطف کردن از این بابت خیالم رو راحت کردن:46:

خیالم از این دو مورد راحت باشه دیگه؟:31:
اکثر مشکلات سری قبل xps تو سری جدید حل شده ست، لپتاپ من مشکل برق که گفتین رو نداره، اما بهتره یه نفر دیگه هم تست کنه جواب بده تا خیالتون راحت باشه، شاید من خوش شانسم

Jamal.M
26-01-2011, 08:53
اکثر مشکلات سری قبل xps تو سری جدید حل شده ست، لپتاپ من مشکل برق که گفتین رو نداره، اما بهتره یه نفر دیگه هم تست کنه جواب بده تا خیالتون راحت باشه، شاید من خوش شانسم

مشكل برق صد در صد توي خيلي از مدل هاي xps وجود داره و l501 هم از اين قاعده مستثني نيست. شك نكنييد كه اطراف تاچ پد و بدنه پشت مانيتور يه برق ضعيفي داره و همون زبري كه زير انگشت احساس ميشه خودشه . براي اينكه كامل متوجه بشيد دستتون رو موقعي كه توي شارژه روي بدنه بكشيد و همزمان شارژر رو از برق بكشيد متوجه ميشيد كه بدنه لپ تاپ صاف شد و اون زبري احساس نميشه اينطوري راحت ميشه متوجه شد. من خودم تماس گرفتم گفتن اين مورد عاديه و صدمه اي به دستگها نميزنه و گفتن براي رهاي از اين مورد بايد پريز خونه ارت داشته باشه

mokhtar
26-01-2011, 14:28

مال من وقتی یه برق وصل هست دور تاچ پد که فلزی هست یه برق ظعیف داره

که فکر نکنم چیز خاصی باشه

یه تست دیگه کردم استالکر 3 رو روی دایرکس 11 و مکسیموم اصلان اخ نگفت و فارکرای 2 رو هم روی دایرکس 10 راحت میاره

از نظر تبدیل فایل های تصوبری هم خیلی خوب جواب میده سی پی یوش از نظر گرما هم خوبه زیاد داغ نمیکنه

کسی بایوش اپدبت کرده؟

Jamal.M
26-01-2011, 16:12
کسی بایوش اپدبت کرده؟

آره من بايوس رو آپديت كردم

mokhtar
26-01-2011, 17:14
آره من بايوس رو آپديت كردم

نحوه اپدیت چطوری هست؟

من این سیم کارت رو زیر لاپتاب جا زدم برنامه خاصی میخواد که استفاده بشه؟؟؟

mohsen19x
26-01-2011, 18:09
من می خوام بخرم پولم حدود 1400 هست

1 میگن لب تاپ های dell خرابیشون زیاده ایا این صحت داره

2 کدوم کانفینگ بگیرم که سیم کارت بخوره

3 من برای برنامه نویس انیمیشن و گررافیک و گیم می خوام بخورم به نظرتون خرابی گرافیک نداره ؟؟ و بازی های جدید رو روان اجرا میکنه ؟

اگه مدل دیگه هم میشناسین از سری asus بگید> مرسی

mehdi666lp
26-01-2011, 19:06
من امروز بازار بودم قیمت ها داره میاد پایین........................................ ........
.
.
راستی این تجربه هم واستون میزارم گرچه به این پست ربطی نداره اما بدونید خوبه
.
.
.
.
من امروز یه هارد Transcend 25M3 که هم USB2.0 /USB 3.0 داره و 640 GB هستش خریدم..................من توصیه میکنم این هارد رو نخرید چون واسه استفاده از USB 3.0 باید از 2 تا کابلش استفاده کنید من خودم عاشق WD هستم اما واسه یکم ظرفیت بیشتر الکی رفتم این هارد آشغال رو خریدم.............آقا نخرید این مدل رو از من گفتن بودا.................. این هارد دو تا کابل داره .............اصلا هارد جالبی نیست:41:

mokhtar
26-01-2011, 19:17
من می خوام بخرم پولم حدود 1400 هست

1 میگن لب تاپ های dell خرابیشون زیاده ایا این صحت داره

2 کدوم کانفینگ بگیرم که سیم کارت بخوره

3 من برای برنامه نویس انیمیشن و گررافیک و گیم می خوام بخورم به نظرتون خرابی گرافیک نداره ؟؟ و بازی های جدید رو روان اجرا میکنه ؟

اگه مدل دیگه هم میشناسین از سری asus بگید> مرسی

با 1380 میتونی این مدل رو بگیری که 6 گیگ رم و هارد 640 گیگ داره و سیم کارت هم میخوره

دل خرابی نداره اونجوری فکر میکنی همه برند ها یسری مدل هاشون مشکل دارن که اونم حل میشه

بازی های جدید رو که راحت من بازی میکنم ولی برای انیمشن و گرافیک رو نمیدونم

mohsen19x
26-01-2011, 21:45
با 1380 میتونی این مدل رو بگیری که 6 گیگ رم و هارد 640 گیگ داره و سیم کارت هم میخوره

دل خرابی نداره اونجوری فکر میکنی همه برند ها یسری مدل هاشون مشکل دارن که اونم حل میشه

بازی های جدید رو که راحت من بازی میکنم ولی برای انیمشن و گرافیک رو نمیدونم

یعنی عالیه عالیه .دیگه . من بیشتر برای کاراریی و خراب نشد ن و گیم این مدلو می خوام بگیرم . ولی متاسفانه بیشتر فروشندگان از dell به عنوان خرابی بیشتر تعریف می کنند . منم موندم ///

haft1364
26-01-2011, 23:34
با سلام به همه دوستان عزیز از انجایی که از قدیم گفتند هر ارزونی بی علت نیست وهر گرونی بی حکمت واز انجایی که قصد خرید یک لب تاب خوب را داشتم در حدود قیمت 1600 یک تحقیق درست وحسابی نسبت به برند دل مدل 501 انجام دادم شاید به جرات بگم با بهترین و با سابقه ترین تعمیر کاران لب تاب و فروشندگان مشورت کردم که از دوستانم بودند وبه این نتیجه رسیدم که برند دل طی این چند سال اخیر فقط در تلاش برای جذب مشتری بوده و کیفیت محصولات خودش را زیر سوال برده وبا روانه کردن لب تاب هایی که ازنظر قیمت قابل مقایسه با برندهای دیگه نیست خود گویای این مطلب می باشد که در این فاصله زمانی با برندی اشناشدم به نام توشیبا که همگی به اسانی از ان عبور میکنیم که باید بگم سخت در اشباه هستید که از نظر دوستان تعمیر کارم یکی از بهترین برندهای تولید لب تاب در جهان است و کمترین خرابی بین همه لب تاب ها چه سونی اچ پی ایسر ... و دارای معتبرترین گواهینامه های بین الملی در اروپا می باشد وخود من توشیبا مدل a665 s6092 با مشخصات زیر خرید کردم cpu 740 6m cache ram 6 g hdd 640 vga Nvidia GeForce330 1g up to 2.5g led 15.6 hd به قیمت 1490 که از هر نظر خاطرم نسبت به دل 501 که یکی از طرفدارانش بودم جمع است وبه شما هم عرض میکنم دل را بی خیال شوید وگول اعداد و ارقام را نخورید

mehdi666lp
27-01-2011, 09:59
با سلام به همه دوستان عزیز از انجایی که از قدیم گفتند هر ارزونی بی علت نیست وهر گرونی بی حکمت واز انجایی که قصد خرید یک لب تاب خوب را داشتم در حدود قیمت 1600 یک تحقیق درست وحسابی نسبت به برند دل مدل 501 انجام دادم شاید به جرات بگم با بهترین و با سابقه ترین تعمیر کاران لب تاب و فروشندگان مشورت کردم که از دوستانم بودند وبه این نتیجه رسیدم که برند دل طی این چند سال اخیر فقط در تلاش برای جذب مشتری بوده و کیفیت محصولات خودش را زیر سوال برده وبا روانه کردن لب تاب هایی که ازنظر قیمت قابل مقایسه با برندهای دیگه نیست خود گویای این مطلب می باشد که در این فاصله زمانی با برندی اشناشدم به نام توشیبا که همگی به اسانی از ان عبور میکنیم که باید بگم سخت در اشباه هستید که از نظر دوستان تعمیر کارم یکی از بهترین برندهای تولید لب تاب در جهان است و کمترین خرابی بین همه لب تاب ها چه سونی اچ پی ایسر ... و دارای معتبرترین گواهینامه های بین الملی در اروپا می باشد وخود من توشیبا مدل a665 s6092 با مشخصات زیر خرید کردم cpu 740 6m cache ram 6 g hdd 640 vga Nvidia GeForce330 1g up to 2.5g led 15.6 hd به قیمت 1490 که از هر نظر خاطرم نسبت به دل 501 که یکی از طرفدارانش بودم جمع است وبه شما هم عرض میکنم دل را بی خیال شوید وگول اعداد و ارقام را نخورید
.

.
.
.
.
سلام دوست عزیز
عرض به حضورت که من خودم سال 84 یه لپ تاپ دل مدل Dell Vostro 1500 خریدم و تا الانم دارمش......تو این 5 سال خدا شاهده به جرات قسم میخورم حتی یک بار هم نه خراب شده نه رفته تعمیرگاه.....حتی باهاش 5 ساعت هم بازی کردم و حتی همین چند وقت پیشم 72 ساعت روشن بود قبلا هم روشن بوده به همین اندازه..........نه داغ میکنه نه چیزی...........خیلی ها راضی هستن خیلی ها راضی نیستن.......اما من خودم تره هم واسه فروشنده و تعمیرکار خرد نمیکنم چون 90 درصدشون اصلا سواد اینو ندارن که چی به چی هست....فروشنده هم که فقط میخواد جنسشو رد کنه بره........تو بازار یه سر بزن 2 تا سوال تخصصی از لپ تاپ بپرس چنان میمونن توش که چرت و پرت جواب میدن هر برندی واسه طرفداراش عزیزه.......نخواید هر برندی رو تخریب کنید و اون یکی رو شاخ کنید...........هر برندی پرچمش واسه طرفداراش بالاست....دل های الانی هم خوبن خیلی ها خریدن راضی هستن.......................
.
.
حالا چون توشیبا داری دلیل نمیشه توشیبا خوبه دل بده......پس منم سونی بخرم باید بگم حتما دل و توشبیا آشغال هستن......
.
.
.
هرکی داره لپ تاپ میخره پول دلشو میده............................پول عشقشو میده...............واسه من همه برند ها خوبن و عزیز..............مهم این دنبال چی هستین :46:

mohsen19x
27-01-2011, 10:13

انداختیم توی شک ؛ از چند نفر هم من پرسیدم می گفتند از کیفیت لپ تاب زدن / حالا من نمی دونم ؟؟؟؟

---------- Post added at 12:13 PM ---------- Previous post was at 12:10 PM ----------

.

.
.
.
.
سلام دوست عزیز
عرض به حضورت که من خودم سال 84 یه لپ تاپ دل مدل Dell Vostro 1500 خریدم و تا الانم دارمش......تو این 5 سال خدا شاهده به جرات قسم میخورم حتی یک بار هم نه خراب شده نه رفته تعمیرگاه.....حتی باهاش 5 ساعت هم بازی کردم و حتی همین چند وقت پیشم 72 ساعت روشن بود قبلا هم روشن بوده به همین اندازه..........نه داغ میکنه نه چیزی...........خیلی ها راضی هستن خیلی ها راضی نیستن.......اما من خودم تره هم واسه فروشنده و تعمیرکار خرد نمیکنم چون 90 درصدشون اصلا سواد اینو ندارن که چی به چی هست....فروشنده هم که فقط میخواد جنسشو رد کنه بره........تو بازار یه سر بزن 2 تا سوال تخصصی از لپ تاپ بپرس چنان میمونن توش که چرت و پرت جواب میدن هر برندی واسه طرفداراش عزیزه.......نخواید هر برندی رو تخریب کنید و اون یکی رو شاخ کنید...........هر برندی پرچمش واسه طرفداراش بالاست....دل های الانی هم خوبن خیلی ها خریدن راضی هستن.......................
.
.
حالا چون توشیبا داری دلیل نمیشه توشیبا خوبه دل بده......پس منم سونی بخرم باید بگم حتما دل و توشبیا آشغال هستن......
.
.
.
هرکی داره لپ تاپ میخره پول دلشو میده............................پول عشقشو میده...............واسه من همه برند ها خوبن و عزیز..............مهم این دنبال چی هستین :46:

دوست عزیز شما که میگید سال 84 اون موقع dell بهترین مارک و کیفیت را داشت . حالا هم داره ولی نمی دونم اکثرا میگن کیفیتش پاییین اومده .و خرابیش بیشتر

hoomanfarzin
27-01-2011, 15:42
دوستان گرافیک 435m با ظرفیت 2گیگ چند درصد از گرافیک 425m با ظرفیت 1گیگ قوی تر هست؟
من روی حرف آقای مهدی که میگه هرکس لپ تاپ می خره پول عشقش را میده خیلی فکر کردم.من تصمیم خودم را تا دوهفته پیش گرفته بودم که وایو بگیرم.چون واقعا" تیپ وایو را دوست دارم.ولی سخت افزار هم برام مهمه.بنابراین یه مدلی از وایو انتخاب کردم که گرافیک 425 1گیگ داشته باشه.بعد به خودم گفتم بزار قبل از خرید یه سرچ دیگه ای بکنم ببینم مدل جدید دیگه ای اومده یا نه که با l501 آشنا شدم.فقط و فقط تنها چیزی که چشم من را گرفت گرافیکش با ظرفیت 2گیگ بود.برای همین پرسیدم که چقدر تاثیر داره این 1گیگ بیشتر نسبت به 425؟

دوست دارم بدون تعصب پاسخ بدید.چون می خوام تصمیم نهاییم را برای خرید بگیرم.من اهل بازی زیاد نیستم.فقط تنها بازی که می کنم فیفا هست همین و بس.به نظر شما گرافیک 425m برای بازی فیفا جواب میده تا حداقل 3سال دیگه؟چون به این زودی ها قصد تعویض لپ تاپ ندارم.

taban341
27-01-2011, 16:18
دوستان گرافیک 435m با ظرفیت 2گیگ چند درصد از گرافیک 425m با ظرفیت 1گیگ قوی تر هست؟
من روی حرف آقای مهدی که میگه هرکس لپ تاپ می خره پول عشقش را میده خیلی فکر کردم.من تصمیم خودم را تا دوهفته پیش گرفته بودم که وایو بگیرم.چون واقعا" تیپ وایو را دوست دارم.ولی سخت افزار هم برام مهمه.بنابراین یه مدلی از وایو انتخاب کردم که گرافیک 425 1گیگ داشته باشه.بعد به خودم گفتم بزار قبل از خرید یه سرچ دیگه ای بکنم ببینم مدل جدید دیگه ای اومده یا نه که با l501 آشنا شدم.فقط و فقط تنها چیزی که چشم من را گرفت گرافیکش با ظرفیت 2گیگ بود.برای همین پرسیدم که چقدر تاثیر داره این 1گیگ بیشتر نسبت به 425؟

دوست دارم بدون تعصب پاسخ بدید.چون می خوام تصمیم نهاییم را برای خرید بگیرم.من اهل بازی زیاد نیستم.فقط تنها بازی که می کنم فیفا هست همین و بس.به نظر شما گرافیک 425m برای بازی فیفا جواب میده تا حداقل 3سال دیگه؟چون به این زودی ها قصد تعویض لپ تاپ ندارم.
سلام دوست عزیز تفاوت چندانی تو فریم ها ندارن و پاسخگوی نیاز شما هست این گرافیک هایی رو که گفتین
اگه زیادی حساسین میتونین تو سایت Notebookcheck.com مقایسه رو انجام بدین .
دل به غیر از مدل 5010 که خیلی نسبت به قیمتش خوبه و طرفدارهای زیادی داره رو بهتون پیشنهاد نمیکنم
من خودم تنها بازی که میکنم PES هستش و بیشتر تو کارای گرافیکی و 3D هستم ...
به شما IBM Lenovo Y560 رو معرفی میکنم بدون هیچ تعصب خاصی چون تو این چند وقتی که تحقیق کردم و واسه داداشم همین مدل رو برداشتم که واقعا عالیه و گرافیک قدرتمندی هم داره ATI Redeon 5730
من خودم به شخصه از طرفداران اپل هستم ولی تو لپ تاپهای ویندوزی با این مدلی که گفتم کار کردم و زیاد هم ازش کار کشیدم اصلا کم نمیاره و ضمنا با گارانتی سازگار ارقامه اگه گیرت بیاد واقعا محشره . و از من میشنوی سراغ دل نرو این یه نصیحت برادرونه .البته 5010 دل لپ تاپ خوبیه اگه اونم خرابش نکرده باشن .
هنوز فوجیتسو از دل خیلی بهتره در حال حاضر . به خاطر 200 تومن تفاوت قیمت بعد پشیمون نشی
از قدیم گفتن هر چی پول بدی همون قدر آش میخوری :31:
خوب زیادی حرف زدم .
برقرار باشید وسبز

mokhtar
27-01-2011, 16:56

دوست حرف خرابی اکثر لابتاب ها دارن

این کیفیت رو هم همه دارن و اینی که معرفی کردی vga 330 هست و ضعیف تر از 501 هست و اون طرف هم نگاه کنی کلان دل ارزون هست و نمیاد بخاطر یه مقدار سود ابروی شرکتشون رو ببرن

mehdi666lp
27-01-2011, 18:13

دوست دارم بدون تعصب پاسخ بدید.چون می خوام تصمیم نهاییم را برای خرید بگیرم.من اهل بازی زیاد نیستم.فقط تنها بازی که می کنم فیفا هست همین و بس.به نظر شما گرافیک 425m برای بازی فیفا جواب میده تا حداقل 3سال دیگه؟چون به این زودی ها قصد تعویض لپ تاپ ندارم..
.
.
.
.
.
سلام
یه سری به سایت Notebookcheck بزن میفهمی.
.
.
.

.
.
.یه سری بزن توش 425 و 435 رو پیدا کن تیک بزنRestrict کن ببین تفاوت چیه

mohsenslr
27-01-2011, 23:19
سلام
سوال من شاید مسخره به نظر بیاد ولی سوال هست دیگه!

این لپتاپ بدجور چشمو گرفته میخوام ببینم اگر صبر کنم لپتاپ های جدید با پردازنده sandy bridge اینتل تا دو ماه دیگه وارد ایران میشه یا نه؟ اصلا مثل دسکتاپ تفاوتی داره با نسل قبل یا نه؟
در کل بخرم یا نه؟

amir7189
28-01-2011, 18:08
سلام دوستان
من شايد تا دو هفته ديگه يكي از اين مدل بخرم.اما با خوندن صفحات قبلي يكم منصرف دارم ميشم از تصميمم.بالاخره دل خوبه يا نه؟من بخرم يانه؟اونايي كه خريدن به مشكلي تا حالا خوردن يا نه؟خواهش ميكنم جواب بديد.15000000تومن كم پولي نيست.

behzadhdr
28-01-2011, 19:16
سلام دوستان
من شايد تا دو هفته ديگه يكي از اين مدل بخرم.اما با خوندن صفحات قبلي يكم منصرف دارم ميشم از تصميمم.بالاخره دل خوبه يا نه؟من بخرم يانه؟اونايي كه خريدن به مشكلي تا حالا خوردن يا نه؟خواهش ميكنم جواب بديد.15000000تومن كم پولي نيست.
هر برندی تخصص مربوط به خودشو داره، یکی design عالی داره، یکی دوام بیشتر داره، یکی کارایی بیشتر،
تو هر برندی ریز بشیم میتونیم ایراد پیدا کنیم، به تاریخچه برندها کاری نداشته باشین شاید یه مدل از دل یا برند دیگه ایراد داره،دلیل نمیشه مدلای دیگه هم همون ایراد رو داشته باشن، فرض کنین ما شیر رو از یه شرکت میگیریم اما دوغ رو از یه شرکت دیگه دلیل نمیشه شرکت فلان همه محصولاتش بد باشه
منم موافقم هرکی تو این مدل از دل xps l501 مشکلی دیده بیاد بگه، این تاپیک فقط مال این مدله

chikobig
29-01-2011, 18:11
این مدل شنیدم زود داغ میکنه درسته؟
XPS L401 بهتر از این نیست؟همه امکانات اینو داره سبک تر هم هست.
بچه لطفا بدون تعصب جواب بدین ادم نره 1600000 پول بده اخرشم خوب نباشه

mokhtar
29-01-2011, 18:34
سلام
سوال من شاید مسخره به نظر بیاد ولی سوال هست دیگه!

این لپتاپ بدجور چشمو گرفته میخوام ببینم اگر صبر کنم لپتاپ های جدید با پردازنده sandy bridge اینتل تا دو ماه دیگه وارد ایران میشه یا نه؟ اصلا مثل دسکتاپ تفاوتی داره با نسل قبل یا نه؟
در کل بخرم یا نه؟

فرق که خیلی داره ولی قیمت لابتاب ها هم فرق داره بیاد ایران

بهترین مدل که تا الان اومده از این سی پی یو یه اسوس گیم هست که از 1900 دلار شروع میشه اگه اشنا داری از اون طرف بخر مگر اینجا همین رو بگیر چون اون قیمتش خیلی بالاست که اینجا بیاد

این مدل شنیدم زود داغ میکنه درسته؟
XPS L401 بهتر از این نیست؟همه امکانات اینو داره سبک تر هم هست.
بچه لطفا بدون تعصب جواب بدین ادم نره 1600000 پول بده اخرشم خوب نباشه

نه زود داغ نمیکنه

این مدل بهتره دوم قیمت هم 1380 هست که من گرفتم حالا شاید 1350 شده باشه

chikobig
29-01-2011, 18:39
فرق که خیلی داره ولی قیمت لابتاب ها هم فرق داره بیاد ایران

بهترین مدل که تا الان اومده از این سی پی یو یه اسوس گیم هست که از 1900 دلار شروع میشه اگه اشنا داری از اون طرف بخر مگر اینجا همین رو بگیر چون اون قیمتش خیلی بالاست که اینجا بیاد

نه زود داغ نمیکنه

این مدل بهتره دوم قیمت هم 1380 هست که من گرفتم حالا شاید 1350 شده باشه

401 سبکتر از 501 هست .دیگه چی فرق داره که میگی 501 بهتره؟

asusi
29-01-2011, 19:30
من چند وقت پیش برای قیمت گرفتن این مدل رفتم بازار و از فروشنده قیمت کردم و پرسیدم این مدل رو پیشنهاد می کنید یا نه و فروشنده با اینکه این مدل رو داشت گفت نه!!منم کلی حالم گرفته شدو پرسیدم چرا گفت به خاطر اینکه این امکانات برای این لپ تاپ زیاده و برای همین فنش نمی کشه و داغ میکنه و بعد یه مدت خراب میشه و ....
البته من از بقیه فروشنده هایی که داشتن یا نداشتن این مدلو پرسیدم و لی هر کسی یه چیزی می گفت:13:
منم به این نتیجه رسیدم که همشون چرت میگن و معلوم نیست حرف کدوم درسته.در مورد دل بگم که خودم مدل 1525 رو (3-4)سالی میشه که دارم و انواع فنون داغون کننده رو روش انجام دادم ولی اخ نگفته ،چون اطلاعاتی در مورد نگهداری صحیح ازش نداشتم کلی ازش کار سخت کشیدم ،حتی گاهی وقتا تا دو سه روز مدام روشن بوده و دانلود افلاین داشتم .

حالا اومدم اینجا تا کمکم کنید بین این مدل و asus a42ja یکی رو انتخاب کنم.:42:

mehdi666lp
30-01-2011, 08:23
من چند وقت پیش برای قیمت گرفتن این مدل رفتم بازار و از فروشنده قیمت کردم و پرسیدم این مدل رو پیشنهاد می کنید یا نه و فروشنده با اینکه این مدل رو داشت گفت نه!!منم کلی حالم گرفته شدو پرسیدم چرا گفت به خاطر اینکه این امکانات برای این لپ تاپ زیاده و برای همین فنش نمی کشه و داغ میکنه و بعد یه مدت خراب میشه و ....
البته من از بقیه فروشنده هایی که داشتن یا نداشتن این مدلو پرسیدم و لی هر کسی یه چیزی می گفت:13:
منم به این نتیجه رسیدم که همشون چرت میگن و معلوم نیست حرف کدوم درسته.در مورد دل بگم که خودم مدل 1525 رو (3-4)سالی میشه که دارم و انواع فنون داغون کننده رو روش انجام دادم ولی اخ نگفته ،چون اطلاعاتی در مورد نگهداری صحیح ازش نداشتم کلی ازش کار سخت کشیدم ،حتی گاهی وقتا تا دو سه روز مدام روشن بوده و دانلود افلاین داشتم .

حالا اومدم اینجا تا کمکم کنید بین این مدل و asus a42ja یکی رو انتخاب کنم.:42:
.
.
.
سلام دوست عزیز
تو ببین خودت واسه چه کاری میخوای لپ تاپ رو...............A42JA صفحه 14 اینچ هست......XPS L501 صفحه 15 اینچ هست....
.
.
.
A42JA :

CPU :Core i7 740QM
VGA : ATI 5730 2 GB
DISPLAY : 14 Inch
ODD : DVD/RW
.
.
.
XPS L501

CPU: Core i7 740QM
VGA : GF 435M 2GB
Display : 15.6 Inch
ODD : DVD RW
.
.
.
این کانفیگ هر دومدل.................اما خوب گرافیک ASUS بالاتر از Dell هست....اونم خیلی کم حدود 5 درصد.....اما خوی دل با رم 6 هست و باتری 9 سل با قیمت مناسب.....هر دو مدل خوبه......شما هم حساب همه چی رو بکن............................

.
.
اونی که دلت میگه بخر از من میشنوی.....

mokhtar
30-01-2011, 12:38
401 سبکتر از 501 هست .دیگه چی فرق داره که میگی 501 بهتره؟

مانیتورش فرق داره و کارت گرافیکش فرق داره و رمش و یسری تغیرات داخلی که باز کنی متوجه میشی

ik223344
30-01-2011, 17:52
سلام دوستان. داداش من امروز یه دونه xpsl501 corei7 با هارد 640 گرفت منتها فروشنده رم دستگاهو که 4 بود جلوش به 6 ارتقا داد و به قیمت 135000 فروخت.از بازار رضا. خوبه یا نه؟؟سوال دوکک اینه که مودم برای دایال آپ نداره یا داره؟ اگه داره برا ما چرا وصل نمیشه؟ ممنون از کسانی که این سایتو طراحی کردن و جواب شئاله من و داداشمو بدبد ممنون

mokhtar
30-01-2011, 19:34
سلام دوستان. داداش من امروز یه دونه xpsl501 corei7 با هارد 640 گرفت منتها فروشنده رم دستگاهو که 4 بود جلوش به 6 ارتقا داد و به قیمت 135000 فروخت.از بازار رضا. خوبه یا نه؟؟سوال دوکک اینه که مودم برای دایال آپ نداره یا داره؟ اگه داره برا ما چرا وصل نمیشه؟ ممنون از کسانی که این سایتو طراحی کردن و جواب شئاله من و داداشمو بدبد ممنون

بستگی داره همون مدل فابریک خودش هست یا نه

نه داره یه دونه فری میگرفتی

درایورش نصب هست مال خود دل رو گرفتی؟اگه نشناخت یه دیسک داریور تو جعیبه هست تو اون هست

ik223344
30-01-2011, 21:07
ممنون آقا مختار عزیز: آقا یه دونه اکسترنال گرفتم. منتها سیستم ویندوز 7 اکسترنال دل رو می شناسه و به نصب سی دی نیاز نبود دیگه اما موقع اتصال به اینترنت باز وصل نمی شه!:18: عیب کجاست؟ ظاهرا ISP می خواد؟ سر در نمیارم از اشکالی که برام پیش اومده!!؟
الان هم مودم می شناسه ولی موقع کانکت وصل نمیشه و ایرور میده؟ چی کار باید بکنم؟

behzadhdr
30-01-2011, 21:27
چند سال قبل اکثر لپ تاپها مودم دایال آپ داشتن، اما الان اکثرا ندارن
مودم دایال آپ میتونی اکسترنالش رو بخری استفاده کنی،ارزون هم هست، adsl هم اگه نداری بگیر حالشو ببر

ik223344
30-01-2011, 22:46
حالشو که داریم می بریم اما این اینترنت ما با این ویندوز 7 آبش تو یه جوی نمی ره! گیری افتادمااا آقا یکی راهنمایی کنه ممنون میشم

eastofsorrow
31-01-2011, 01:41
بله وجود داره تشکیل شده از دوتا رم 4 گیگابایتیه، به نظر من که اینارو تو دبی یا ایران دستکاری میکنن رم 6 رو میکنن 8 ، همون 6 بگیر
من نمیدونم شما چقدر با بلوری سر و کار دارین ولی من خودم زیاد سرو کار ندارم بدون بلوری گرفتم اگه در آینده دیدم لازمه بلوری رایتر اکسترنالش رو میگیرم
سلام، من حدود یک ماه پیش خریدم با 8 گیگ رم، در ضمن خود دل 8 گیگ ارائه داده و البته یه سری هستن که دستکاری می کنن ولی برای من 8 گیگ ارجینال هستش. اگه دوست دارید خیالتون راحت شه، زیر لپ تاپ یه برچسب هست روش نوشته service tag که اگه برید توی سایت بزنید می فهمید که دستکاری شده هست یا نه. من در حد لالیگا راضیم از خریدم.

Keyvan2139
31-01-2011, 09:41
سلام به دوستان عزیز
در مورد دوستانی که هنوز بین برند های مختلف دو به شک موندن بگم که تو بازار دیجیتال همیشه رقابت بوده و هست، قیمت خیلی نشانگر خوبی یا بدی یه برند نمیتونه باشه
مثلا همین شرکت ایسر که تایوانیه و تو ایران هیشکی تحویلش نمیگیره، تو ژاپن آمار فروش بالایی داره، چون از همون اول قیمتاشو برده تو سطح برندهای مطرحی مثل Vaio و Asus و ... این شرکت میدونست که اگه بیاد قیمتاشو پایین بگه این ذهنیت ایجاد میشه که کیفیت نداره و از این جور چیزا..... و ممکنه بازارو از دست بده.
این یه اصل روانشناسی بازار فروشه. خیلی وقتا پیش میاد که واقعا بین دو برند، تفاوت چندانی وجود نداره ولی به خاطر بازار رقابت این تفاوت خیلی زیاد نشون داده میشه، البته من نمیخوام بگم که همه برندها تو یه سطحن...
اخلص کلام :
وقتی بین دو تا برند با Config تقریبا مشابه گیر میکنید، انتخابون هر چی که باشه تفاوتش واسه شما که مشتری هستی شاید خیلی زیاد نباشه ولی واسه فروشنده یا شرکت خیلی فرق میکنه که شما محصول اونو وردارید... دلیلشم همین حرفای ضد و نقیض فروشنده هاست که قطعا باهاش برخورد داشتید.
من خودم سه ساله lenovo دارم هیچ مشکلی هم باهاش ندارم... ولی Dell هم شرکت کوچیکی نیست که بخواد تو محصولاتش سوتی بده و اعتبارش رو زیرسوال ببره... پس متعصب نباشید و صادقانه راهنمایی کنید

mokhtar
31-01-2011, 16:34
ممنون آقا مختار عزیز: آقا یه دونه اکسترنال گرفتم. منتها سیستم ویندوز 7 اکسترنال دل رو می شناسه و به نصب سی دی نیاز نبود دیگه اما موقع اتصال به اینترنت باز وصل نمی شه!:18: عیب کجاست؟ ظاهرا ISP می خواد؟ سر در نمیارم از اشکالی که برام پیش اومده!!؟
الان هم مودم می شناسه ولی موقع کانکت وصل نمیشه و ایرور میده؟ چی کار باید بکنم؟

مال خودش هست ؟؟ وقتی کانکنت رو میزنی 2 تا چراغش روشن میشه؟؟ وقتی اوکی باشه 2 تا جراغش روشن میشه تا وصل بشه

پایین صجفه هم مربع اینترنت کامل هست؟یعنی روش علامت رزد نیست؟؟

منظروت از اینترنت باز چی هست؟؟؟

behzadhdr
31-01-2011, 16:40
سلام، من حدود یک ماه پیش خریدم با 8 گیگ رم، در ضمن خود دل 8 گیگ ارائه داده و البته یه سری هستن که دستکاری می کنن ولی برای من 8 گیگ ارجینال هستش. اگه دوست دارید خیالتون راحت شه، زیر لپ تاپ یه برچسب هست روش نوشته service tag که اگه برید توی سایت بزنید می فهمید که دستکاری شده هست یا نه. من در حد لالیگا راضیم از خریدم.
اونی که 8 گیگ رم داره باید cpu core i7 820QM باشه، یا همون core i7 740QM هستش؟
دوست عزیز این 8 گیگ که ارجینال هست دو تا رم 4 گیگیه دیگه؟

eastofsorrow
31-01-2011, 18:09
اونی که 8 گیگ رم داره باید cpu core i7 820QM باشه، یا همون core i7 740QM هستش؟
دوست عزیز این 8 گیگ که ارجینال هست دو تا رم 4 گیگیه دیگه؟

دوست عزیز برای من core i7 740QM هستش. در مورد رم هم 2 تا 4 گیگه. یکیش سامسونگ و یکی دیگش کینگستون.

ik223344
31-01-2011, 18:18
تشکر مختار.. آقا من درایو usb modem که مارک دل هست و اکسترنال هم هست از سایت
برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید دانلود کردم و به روی لپ تاپ نصب کردم اما وقتی connrct میشم صدای اول اتصال dial up هم به گوش می رسه اما بعد از اون صدا بوق اشغال می زنه و قطع می شه. 10 تا کارت اینترنت جدید هم گرفتم باز هم همین برنامه تکرار می شه. ممکنه به نظر شما این اشکال به خاطر این باشه که چون من درایور های دیگر این مدل لپ تاپو از سایت دل دانلود نکردم، باشه؟؟ چون من از همون اورجینال ویندوز 7 لپ تاپ دارم استفاده می کنم و هیچ دانلودی اضافه نکرد. چون راستش به اینترنت نتونستم وصلش کنم. ممنون اگه کمک بددید

eastofsorrow
31-01-2011, 18:19
یکی از دوستان در ییغام خصوصی در مورد خرید من پرسیده بودمن :

CPU: core i7 740QM
RAM: 8 gig
Graphic: geforce 435m
Keyboard: Bacllite
DVD RW

من با گارانتی یکسال تعویض اپراتکنولوژی خریده بودم 1,600,000 تومان. از یکی از دوستام تو کرج خریدم.

scoldboy
31-01-2011, 18:31
این بهتره یا 3172 hp dv6 ؟

omid2999
31-01-2011, 20:31
سلام
من یه L501خریدم.یه بار هایبرنتش کردم.وقتی دوباره روشنش کردم ویندوز خیلی خیلی خیلی کند شده بود
ریستارت کردم.دیگه ویندوزم بالا نیومد.
یه ویندور سون هوم پرمیم تازه نصب کردم.سریال پشت دستگاه رو هم وارد کردم
الان ویندوزم اکتیو نیست و کارت گرافیک رو هم نمیتونم نصب کنم.به دادم برسید خواهش میکنم

engpowerelectric
31-01-2011, 20:34
ببخشید درسته میگن vostro1558 زیاد گرم می کنه؟

mokhtar
31-01-2011, 20:45
تشکر مختار.. آقا من درایو usb modem که مارک دل هست و اکسترنال هم هست از سایت
برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید دانلود کردم و به روی لپ تاپ نصب کردم اما وقتی connrct میشم صدای اول اتصال dial up هم به گوش می رسه اما بعد از اون صدا بوق اشغال می زنه و قطع می شه. 10 تا کارت اینترنت جدید هم گرفتم باز هم همین برنامه تکرار می شه. ممکنه به نظر شما این اشکال به خاطر این باشه که چون من درایور های دیگر این مدل لپ تاپو از سایت دل دانلود نکردم، باشه؟؟ چون من از همون اورجینال ویندوز 7 لپ تاپ دارم استفاده می کنم و هیچ دانلودی اضافه نکرد. چون راستش به اینترنت نتونستم وصلش کنم. ممنون اگه کمک بددید

خواهش میکنم
همه کارت ها اشغال میزنه؟؟؟/ابنها جند سری داره 2 تا جراغ روش روشن میشه وقتی دیال رو میزنی؟؟

به مدل لابتاب کاری نداره به مدل مودم کار داره 2 تا 3 تا مدل بیشتر از این نیست

اگه موقع وصل شدن 2 تا جراغ روشن بشه مال مودم نیست . به خط دیگه رو امتجا ن کن

یکی از دوستان در ییغام خصوصی در مورد خرید من پرسیده بودمن :

CPU: core i7 740QM
RAM: 8 gig
Graphic: geforce 435m
Keyboard: Bacllite
DVD RW

من با گارانتی یکسال تعویض اپراتکنولوژی خریده بودم 1,600,000 تومان. از یکی از دوستام تو کرج خریدم.

تو پاچش کردن

این بهتره یا 3172 hp dv6 ؟

این سر تر اگه کانفیگ ها و طرح شو دیده باشی

western1
31-01-2011, 20:49
سلام به همه دوستان. من تو بازار رضا و پایتخت سرکی کشیدم. قیمت این دستگاه 1.3.30 بدون گارانتی. این دستگاه گارانتش هر مدلی که باشه مطمئن باشید یک جوره! کانفیگ corei7. باطری 9 cell هارد 640. vostro زیاد در مقایسه با xps تعریفی نداره! فروشندگان پاساژ رضا هم زیاد دوست دارن این مدل رو بفروشن. نمی دونم دلیلش چیه! در مورد سوال ik223344 من هم دچار این مشکل شدم. کسی می تونه بگه چطور نصب شم به اینترنت با دیال آپ؟؟ من هم درایو هارو از سایت دل نصب نکردم اما مودممو می خونه و صدای اتصال رو هم دارم اما نصب نمی شم؟!! دلیلش چیه؟

mokhtar
31-01-2011, 21:30
سلام به همه دوستان. من تو بازار رضا و پایتخت سرکی کشیدم. قیمت این دستگاه 1.3.30 بدون گارانتی. این دستگاه گارانتش هر مدلی که باشه مطمئن باشید یک جوره! کانفیگ corei7. باطری 9 cell هارد 640. vostro زیاد در مقایسه با xps تعریفی نداره! فروشندگان پاساژ رضا هم زیاد دوست دارن این مدل رو بفروشن. نمی دونم دلیلش چیه! در مورد سوال ik223344 من هم دچار این مشکل شدم. کسی می تونه بگه چطور نصب شم به اینترنت با دیال آپ؟؟ من هم درایو هارو از سایت دل نصب نکردم اما مودممو می خونه و صدای اتصال رو هم دارم اما نصب نمی شم؟!! دلیلش چیه؟

مثل بالا توضیح دادم همین شکل هست مال تو؟؟؟

ik223344
31-01-2011, 21:36
اقا این مودم اکسترنال من از مارک دل است 15000 توامن خریدم. یک چراغ قرمز داره همش روشنه. روی صفحه دسکتاپ اون پایین مربع کوچیک هست که مربوط به کانکت اینترنت و وایرلس است. وایرلس های همسایه هارو هم نشون میده:) منتها یک علامت زرد روی اون هست. حالا من که هم مودمم وصله هم صدای کانکتو می شنوم و خطمم عوض کردم بازم تغییری نکرد و لی اخرش اشغال می زنه مشکلش کجاس؟؟ بیرونم که بردم از من کمتر حالیشون بود

ik223344
31-01-2011, 22:37
مشکل از تنظیمات منه. دستگاه و مودم درسته. اختاری که به من میده اینه The Remote compuyrt did not Respond برای تنظیم کردن ریموت باید چی کار کنم آقا؟

behzadhdr
01-02-2011, 00:47
ببخشید درسته میگن vostro1558 زیاد گرم می کنه؟
اگر نسبت به بقیه لپ تاپ های core i7 بگیم بله درسته داغ میکنه
تو این مدل استفاده از کول پد از ضروریاته
تو انتخاب تاپیک برای بحث دقت کنید

---------- Post added at 12:47 AM ---------- Previous post was at 12:43 AM ----------

سلام
من یه L501خریدم.یه بار هایبرنتش کردم.وقتی دوباره روشنش کردم ویندوز خیلی خیلی خیلی کند شده بود
ریستارت کردم.دیگه ویندوزم بالا نیومد.
یه ویندور سون هوم پرمیم تازه نصب کردم.سریال پشت دستگاه رو هم وارد کردم
الان ویندوزم اکتیو نیست و کارت گرافیک رو هم نمیتونم نصب کنم.به دادم برسید خواهش میکنم
اکتیویتور یا همون فعال ساز ویندوز 7 رو از سایت های متفرقه دانلود کن
تو سایت زیر هست

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدراستی تو که ویندوز رو عوض کردی بهتر نبود به جای هوم پرمیوم ultimate نصب کنی