PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : ربات

emp-ehsan
15-05-2006, 05:37
براي طراحي ربات بايد در چه زمينه هايي تخصص وجود داشته باشه؟
:cool: :cool: :cool: :cool: :cool: :cool: :cool: :cool: :cool: :cool:

Hidden-H
15-05-2006, 08:59
سلام...
برای طراحی و ساخت یه روبات به صورت کامل نیاز به تخصص در زمینه های الکترونیک- سخت افزار - نرم افزار و برنامه نویسی و مکانیک دارید
اگه توضیح بیشتر باز دارین توضیح بیشتر بدین تا من کمکتون کنم
ممنون

Mirzaie
15-05-2006, 10:05
کلمه Robot در زبان فارسی بصورت روبات نوشته میشود. ( اشاره به صحیح نبودن املای شما )

emp-ehsan
15-05-2006, 19:48
tanha.bikas عزیز ضمن تشکر از پاسخ تون خواهش میکنم بیشتر توضیح بدید مثلا :در مورد برنامه نویسی چی باید بخونم یا در زمینه الکترونیک و یا در زمینه سخت افزار
و از mirzaie عزیز هم بابت تذکر شون تشکر می کنم
و از مدیر محترم انجمن هم می خوام تا اشتباه تایپی بنده رو اصلاح نموده و واژه نا ملموس و نا ما نوس و ... ربات را به روبات تغییر دهند
با تشکر

emp-ehsan
15-05-2006, 20:00
راستی یادم رفت اگه سایت یا فروم فارسی یا انگلیسی در این زمینه سراغ دارید معرفی کنید
با تشکر

Hidden-H
15-05-2006, 20:52
سلام
چشم الان مي نويسم مي زارم

Hidden-H
15-05-2006, 23:56
سلام دوست عزیز...
دوست من اول باید دید روبات در چه سطحی می خواد ساخته بشه
واسه ساختن یه روبات به چند چیز نیاز است
یکی اجزا الکترونیکی روبات است و طراحی و تحلیل این اجزا و کنار هم گذاشتنشان به عنوان یک دستگاه واحد که برای این کار تجربه و آگاهی در زمینه ی الکترونیک نیاز است – یه روبات معمولا قراره یه سری کارهای از پیش تعیین شده یا بهتر بگم از پیش پیشبینی شده رو واسمون انجام بده میکرو و برنامه نویسی یکی از چیزهاییه که روبات به اون نیاز داره که اینجا نیاز به یه مهندس نرم افزار حس می شه اما همیشه این سخت افزاره که به یه نوعی می یاد و رابط الکترونیک و نرم افزار می شه
مکانیک هم که دیگه نیازی به توضیح نداره – یه روبات واسه حرکت و تعادل و هزار چیز دیگه نیاز داره کارای مکانیکیه زیادی روش انجام بشه
البته بد نیست لینک زیر رو هم ببینید- توضیحاتی در مورد یه روبات خاصه که من بنا به درخواست یکی از دوستان نشستم و واسشون نوشتم
توضیحات کاملتری مخصوصا مربوط به بخش برنامه نویسیش

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
ممنون