PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : *+[پشتیبانی ]و [آموزش]+* موتور ایرانی Lian3D Engine

parvizamd
10-12-2010, 08:21
با عرض سلام و خسته نباشید
این اولین کار من با C# و DIRECTX هست اسم موتور LIAN3Dهست که البته این نسخه ابتدایی می باشد
البته دارم سعی می کنم تا اونجا که هست ساده اش کنم البته زبان موتور خودم دارم می نویسم پس شاید زبان
کم نو باشد

با تشکر پرویز بازگشا
اسکرین شات ها:
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

دنلود نسخه ها:
نسخه 0.2 آزمایشی

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
توضیحات بیشتر >>>
engine.exe فایل اصلی موتور
help.exe مرجع آموزشی موتور لیان و مرجع دستورات و توابع
script editor.exe ویرایشگر اسکریپت
پوشه sample تعدادی مثال برای کار کردن با موتور
html فایل های راهنمای
easy script پوشه فرم پویا easy script با (بهتر است دستکاری نشود)

امکانات جانبی :
EasyScript 0.1 beta

mahdiking
10-12-2010, 11:14
Engine has encountered a problem and needs to close. We are sorry for the inconvenience.

parvizamd
10-12-2010, 11:56
دوست عزیز مطممن شوید که net framework 3.0 sp1 نصب شده؟

---------- Post added at 01:56 PM ---------- Previous post was at 01:54 PM ----------

دوباره پابلیش می گیرم آپ می کنم

mahdiking
10-12-2010, 12:36
دوست عزیز مطممن شوید که net framework 3.0 sp1 نصب شده؟

---------- Post added at 01:56 PM ---------- Previous post was at 01:54 PM ----------

دوباره پابلیش می گیرم آپ می کنم

نه من ورژن دو دات نت رو دارم
اگه ممکنه لینک دانلود 3ش رو بدین:40::11:

ehsan_wwe
10-12-2010, 17:30
خوبه خوشم اومد بچه شيري هستي
فقط خيلي قدم بزرگي برداشتي پشتتيم تا آخرش
موفق باشي :40:
دوست دارم دو سه ماه ديگه تمومش كني

iload
10-12-2010, 18:30
سلام

منم یه انرژی مثبت بدم .

خیلی کار خفنی کردی دمت چیز ! :31:

یه سوا هم دارم : خروجی چی میده الان ؟

parvizamd
10-12-2010, 19:22
دوستان لطف دارید دوستان شما تو اجرای انجین دچار مشکل نشدید:

خروجی
انجین می تونه مدل فرمت x لود کنه
با تابع var متغیر تعریف کنه
برای مثال
res=1+4;
??res
خروجی 5 میده
player.x=[player.x]+1;
مکان شی تعریف شده بازیکن تغییر می ده
بزودی matralایجاد می کنم فهمیدم چطوری میشه اینکار کرد

AMIR REZAs
10-12-2010, 20:22
سلام
خیلی کار خوبی کردی ببینم میتونی یه انجین با هلپ فارسی بسازی....:31:
واسه من باز نمیشه ! تو ویندوز7 .
اینم ارورش :

RatAtouille
10-12-2010, 23:42
واقعا کار خوبی میشه ... :40: یک نفری داری میسازی ؟ اگر یک نفری هست با چند نفر دیگه همکار شو وگرنه نمی تونی تا آخرش بری (تنهایی ) . نگین میشه که عقل درونتون اینو حکم نمیکنه ...

ولی برایت آرزوی موفقیت دارم .

iload
11-12-2010, 00:34
انرژی منفی نده rotatouille عزیز .

راستی منم اجراش کردم یه مربع اومد گوشش .

ممنون از حرکت انتحاری که انجام دادی ! :31:

parvizamd
11-12-2010, 06:39
دوستان لطف دارید
بزودی مشکل رو رفع می کنم
راستی دوستان بزودی یک script editor که نشان ها رنگی و تابع لیست می کنه به برنامه اضافه می کنم

---------- Post added at 08:37 AM ---------- Previous post was at 08:36 AM ----------

احتمالا..به دوستم حسین حاجی زاده می گم که باهم همکاری کنه چون من تو C# تازه کارم و اون تو c# ماهراه تره

---------- Post added at 08:39 AM ---------- Previous post was at 08:37 AM ----------

راستی احسان جون یادت میاد سر تابع مثل move_toward گیم میکر بحث کار کردیم فهمیدم خود direct همچین تابع داره!:27:

ehsan_wwe
11-12-2010, 09:23
راستی احسان جون یادت میاد سر تابع مثل move_toward گیم میکر بحث کار کردیم فهمیدم خود direct همچین تابع داره!
عزيز دل من كه بهت گفتم چطوري ميتوني
مگه يادت ندادم اصلا احتياجي به direcx نبود كه فقط 5 تا عملگر رياضي ميخاست همين

Reza Azimy_RW
11-12-2010, 11:11
ایول پرویز جان . خیلی خوشهال شدم این تایپیکو دیدم . برو تو بهرش انشاالله یه موتور توپ از اب در میاد . موفق باشی

RatAtouille
11-12-2010, 13:00
انرژی منفی نده rotatouille عزیز .

راستی منم اجراش کردم یه مربع اومد گوشش .

ممنون از حرکت انتحاری که انجام دادی ! :31:

سلام iload عزیز انرژی منفی نمیدم که دارم واقعیت را میگم ... :20: اگر یک نفر بخواد جای گروه کار کنه کیفیت کار به اندازه قابل توجهی پایین میاد باید تخصصی کار کرد . بعد راستی ratatouille ، نهrotatouille ..:31:

راستی آخر موتور بازی سازیت چه شکلی میشه ... مثل 3DGS یا Game maker یا ...

موفق باشی :40::40::40::40:

silsin
11-12-2010, 15:27
خب برادر من اگه این اقا موتور نسازه شما می خوای بسازی ؟ تا که می خواین راه برین و بگین ما نمی تونیم ؟ و گروه می خواد و غیره ؟
در کل هم حرف شما درست ولی بلاخره باید از یه جایی شروع کرد دیگه

Soheil-Green
11-12-2010, 17:00
جدا از جسارتت خوشم اومد!
امیدوارم موفق باشی...

ehsan_wwe
11-12-2010, 18:31
موتور بازي گرشاسب تنهايي ساخته شد در عرض فك كنم يك يا دو هفته اسم برنامه نويسشم يادم رفته اما از دوستان بود
موتور بازيه GTA IV دو يا سه نفره ساخته شد يادم نيست دقيق
و هزاران بازي ديگه مثل بازي ops core كه يه نفر موتورشو ساخت

mark oven رو كه ميشناسيد گيم ميكر رو ميگن تنهايي ساخته

موتور عمومي با موتور شخصي خيلي فرق داره موتوراي عمومي بخاطر صحولت استفاده هر كسي كه مي خواد ازش استفاده كنه نياز مند برنامه نويسي دقيق جهت GUI و editor ها داره كه هر كسي كه اين موتور رو خريد بتونه بعد از گذراندن دوره آموزشي ازش استفاده كنه

موتوراي شخصي هم زيادن خيلي زياد خيلي از بازي ها شخصي هستن مثل سري prince of persia كه موتورش اصلا GUI نداره
فقطم برنامه نويس موتورش ازش سر در مياره

مزيت هاي زيادي دارن موتور هاي شخصي كه قابل توجه ترينشون Update بودنشونه

براي مثال
Unity 3d مال 2008 و آپديت چشم گيري نداشته چون تو اين انجينا اگه كوچكترين دستي ببرن ممكنه هزاران باگ به وچود بياد كه معمولا به دردسرش نمي ارزه (‌ البطه بعضي از مواقع اينقدر update مهم ميشه كه پي همه باگ هارو به تن ميمالن مثل بامپ تو train (

Arrowtic
11-12-2010, 20:30
عجب عجب!از دنيا عقب ميباشيم!
ايول پرويزجون دمت قيژ!بهمه پشتتيم برو جلو!

parvizamd
11-12-2010, 20:48
خب دوستان مشکل زیادی مثل شرط حل شد نسخه 0.1 beta بهبود بخشیده شد
یک مثال درون فایل هست که
ابتدا 3 متغیر ایجاد می کنه
سپس میانگین متغیر اول و دوم تو متغیر سوم میریزه سپس یک پیغام جواب نشون میده سپس 3 متریال تعریف می شند
سه شی با متریال گوناگون ایجاد می شن
بعد یک مثال از شرط با and آمده است
در ضمن اسکرپیت ادیتور نوشته شد البته باگ داره که بزودی سعی می کنم بطرف کنم اگر یک باگ تو دروبین پیدا کردم که باید درسش کنم
نسخه جدید 0.1 alpha آمد برای دنلود به پست اول بروید

d3dx
11-12-2010, 22:06
به نظر من قبل از اینکه شروع یه نوشتن کنی یه کم تحقیق کن تا راهو از همون اول به بیراهه نری
مثلا managed DirectX تقریبا سه چهار ساله که منسوخ شده و Xna جایگزین اون شده ،
استفاده از xna بسیار ساده تره آموزش و مثال های بسیاری براش وجود داره

اول از همه سعی کن برنامه نویسی رو خوب یاد بگیری (مخصوصا شی گرایی)
اون کتابخونه ای که می خواهی باهاش کار کنی (مثلا xna) رو هم یا بگیر
بعد اینکه ببین یه موتور چه چیز ایی باید داشته باشه

بعد از اینکه این کار هارو کردی ( ) می تونی شروع به نوشتن موتور کنی.
موفق باشی.

d3dx
11-12-2010, 22:34
موتور بازي گرشاسب تنهايي ساخته شد در عرض فك كنم يك يا دو هفته اسم برنامه نويسشم يادم رفته اما از دوستان بود
و هزاران بازي ديگه مثل بازي ops core كه يه نفر موتورشو ساخت

mark oven رو كه ميشناسيد گيم ميكر رو ميگن تنهايي ساخته

موتور عمومي با موتور شخصي خيلي فرق داره موتوراي عمومي بخاطر صحولت استفاده هر كسي كه مي خواد ازش استفاده كنه نياز مند برنامه نويسي دقيق جهت GUI و editor ها داره كه هر كسي كه اين موتور رو خريد بتونه بعد از گذراندن دوره آموزشي ازش استفاده كنه

موتوراي شخصي هم زيادن خيلي زياد خيلي از بازي ها شخصي هستن مثل سري prince of persia كه موتورش اصلا GUI نداره
فقطم برنامه نويس موتورش ازش سر در مياره

مزيت هاي زيادي دارن موتور هاي شخصي كه قابل توجه ترينشون Update بودنشونه

براي مثال
Unity 3d مال 2008 و آپديت چشم گيري نداشته چون تو اين انجينا اگه كوچكترين دستي ببرن ممكنه هزاران باگ به وچود بياد كه معمولا به دردسرش نمي ارزه (‌ البطه بعضي از مواقع اينقدر update مهم ميشه كه پي همه باگ هارو به تن ميمالن مثل بامپ تو train (

موتور بازی گرشاسب یه موتور open Source به اسم ogre هستش و تیم گرشاسب اون رو برای بازیشون دستکاری کردند

تیم برنامه نویسی GTA IV حدود 40 -50 نفره

و این که هر موتوری که عمومی نباشه دلیل نمی شه که ادیتور نداشته باشه
شاید موتور Anvil (موتور شاهزاده پارسی) عمومی نباشه و مطمئنا ادیتور مخصوص خودشو داره شا ید ادیتورش کارایی ادیتوره آنریل رو نداشته باشه ولی برای ساخت بازی ای مثل prince of persia از آنریل بهترینه
طراح مرحله در prince of persia برنامه نویس نیست پس باید ابزاری داشته باشه تا با اون بتونه مر حله بازی رو طراحی کنه
و بعد اینکه قابلیت Update مربوط به طراحی موتوره
موتوری که طراحی اولیه اون خوب و کامل یاشه برای Update مشکلی پیدا نمی کنه و براحتی می شه اون رو update کرد مثل آنریل(udk) که هر دو ماه یه Update با امکانات و تغییرات جدید ارائه میده.

ehsan_wwe
11-12-2010, 23:37
موتور بازی گرشاسب یه موتور open Source به اسم ogre هستش و تیم گرشاسب اون رو برای بازیشون دستکاری کردند

فقط يه موتور render كاملا اشتباه ميكنيد

تیم برنامه نویسی GTA IV حدود 40 -50 نفره

فقط سه نفر انجين نويس داشته كه يكيشون حول حوش 2 ماه بعد از كار به علت نا معلومي دوستاشو تنها ميزاره و به استراليا صفر مي كنه

و این که هر موتوری که عمومی نباشه دلیل نمی شه که ادیتور نداشته باشه
شاید موتور Anvil (موتور شاهزاده پارسی) عمومی نباشه و مطمئنا ادیتور مخصوص خودشو داره شا ید ادیتورش کارایی ادیتوره آنریل رو نداشته باشه ولی برای ساخت بازی ای مثل prince of persia از آنریل بهترینه
براي چي افسانه تعريف ميكني ؟ حدث و گماناتو بزار يه جا ديگه بگو شايد و اين هرفا كودومه ؟‌؟‌

و بعد اینکه قابلیت Update مربوط به طراحی موتوره
موتوری که طراحی اولیه اون خوب و کامل یاشه برای Update مشکلی پیدا نمی کنه و براحتی می شه اون رو update کرد مثل آنریل(udk) که هر دو ماه یه Update با امکانات و تغییرات جدید ارائه میده.
عزيز دلم براي آپديت توضيح دادم نديدي ؟‌ هر دو ماه يه بار يه سري چيز كه مهمه بهش اضافه ميشه . نه تغير هاي هسته اي
مثلا
shell رو ميخان به يه انجين اضافه كنن سواي اينكه كلي بايد دست تو برنامه ببرن كه اين شيدر بياد زير شيدر هاي mesh بعد 100%‌مشكل تو paralax و ... ميكنه چون شيدر هايي هستند كه به منبع نور پاسخ ميدهند بعد بايد رو پارالاكست كلي شرط بنويسي كه وقتي دهري به edge نزديك ميشي سمپل هارو آلفا كن با توجه به ازتفا يا وقتي كه نزديك ميشه به يه edge كه زاويه زيادي داره تكسچر براق رو كوچيك كنه اين كارو براي تمام شيدر هاي كه براي انجين تعريف كردي بايد بكني و ....
ولي معمولا تغيرات تغيرات ----- يا تغيرات بعد رندر هستن جيگر

از شي گرا كه گفتي فهميدم از چه دسته برنامه نويسي هستي (‌برنامه نويساي دانشگاهي :31:)

iload
12-12-2010, 06:44
سلام

لطفا برای گفته هاتون منبع بدید !

parvizamd
12-12-2010, 06:52
دوست عزیز اگه با خوام xna کار کنم اسم این lian3d موتور نمی زارم بعدش xna من ندارم علاقه ای هم بهش ندارم

البته احسان جان شنیدم بودم تیم گرشاساب برای orge ادیتور نوشته اند نه اینکه موتور خودشون نوشته باشند

RatAtouille
12-12-2010, 12:39
موتور بازی گرشاسب یه موتور open Source به اسم ogre هستش و تیم گرشاسب اون رو برای بازیشون دستکاری کردند[

اینجوری قبول نیست منبع بده

موتور بازی گرشاسب یه موتور open Source به اسم ogre هستش و تیم گرشاسب اون رو برای بازیشون دستکاری کردند اینو من قبلا شنیدم ...

parvizamd
12-12-2010, 13:50
دوستان به جای این جور بحث درباره پست بدید تا ماهم دلگرم باشیم و هم بتوانم ایرادت موتور برطرف کنم حجم موتور فقط 900 کیلوبایت هست.

d3dx
12-12-2010, 18:19
اینجوری قبول نیست منبع بده

– موتور بازی گرشاسپ چیست؟

موتور بازی گرشاسپ ساخت شرکت فن افزار می باشد. برای ساخت این موتور از چند مولفه متن باز نیز استفاده شده است که مهمترین آنها OGRE برای قسمت گرافیک و OpenAL برای صدا می باشد.ازNvidia PhysX نیز برای شبیه سازی فیزیک استفاده شده است. یک ویرایشگر ساخت بازی نیز در شرکت تولید شده است که برای ساخت مراحل و تنظیم بازی از اون استفاده می شه. این ویرایشگر تو شرکت به “ایرانویج” معروف هست. زبان برنامه نویسی موتور بازی و ویراشگر ++C هست.

منبع: بلاگ رسمی گرشاسب

ehsan_wwe
13-12-2010, 10:23
– موتور بازی گرشاسپ چیست؟

موتور بازی گرشاسپ ساخت شرکت فن افزار می باشد. برای ساخت این موتور از چند مولفه متن باز نیز استفاده شده است که مهمترین آنها OGRE برای قسمت گرافیک و OpenAL برای صدا می باشد.ازNvidia PhysX نیز برای شبیه سازی فیزیک استفاده شده است. یک ویرایشگر ساخت بازی نیز در شرکت تولید شده است که برای ساخت مراحل و تنظیم بازی از اون استفاده می شه. این ویرایشگر تو شرکت به “ایرانویج” معروف هست. زبان برنامه نویسی موتور بازی و ویراشگر ++C هست.

منبع: بلاگ رسمی گرشاسب اين ميشه موتور ديگه

راستي اينم منبا :21: (‌ حرفي كه دوستتون زد )‌ براي GTA هم يه بار تمومش كن نوشته engine developers كه دوتا اسم فكر كنم Russ Schaaf
فكر تون يه كم در مورد موتور اشتباهه نميفهمم چرا فكر ميكنيد متور چيز خيلي پيچيده يا عجيبيه از انجين كواك 100 سال پيش بگير تا مدرن ترين اينجين ها
همشون فقط يه واسته مديريت هستن بين منبع ماكرو ها مثل physique مثل sound مثل graphic و ...

بيشتر موتور هاي امروزي انجين گرافيكيشون Microsoft directx SDK تو زبون C++ هست بعضي ها براشون سخته باهاش ور برن ميرن 4 تا فانكشن بهش اضافه ميكنن ogre ميسازن كه كارو راحت كنه (‌البطه الان كارو سخت ميكنه چون MDSDK‌ خيلي ماكرو هاي بيشتري اورده )‌
بعضي ها هم از j2me (فكر كنم اسمش همين بود ) كه جاوا ميشه استفاده ميكنند البطه بخاطر update كمش پدر كسي كه از اين روش در مياد چون بايد ماكرو هاي sdk رو ترجمه كنه به java

براي اين گرافيكي ها اگه يه اديتور ساده بنويسي تو يه انجين ساده داري كه صدا و فيزيك نداره (‌ فك كنم متوجه شديد انجين چيه ؟‌
)‌
خوب حالا وقت به دخول كردن ماكرو هاي مربوط به صدا ميشه
زياد سخط نيست چون 4 5 تا بد بختي بيشتر نداره
يكيش كه پخش و قطع شدن صداس يكي ديگش 3d شدن صداس كه بايد به توجه به position و distance صدا كم يا زياد بشه
يكي ديگش 3d sterio كه باز بايد با گرفتن آتانژانت هاي مربوط به پوزيشن زاويه بينشون در بياد تا مقدار متقير L و R صدا رو زياد يا كم كنند
باز يكي ديگش هم كم و زياد شدن صداست كه اينو بايد link كرد به GUI تو محيط منو
آخيريشم mute كردن هست

براي فيزيكم كه فقط كافيه چندين هزار خط كد رو بريزي تو صفحه اي كه داري برنامه مينويسي كه آخرش تعداد زيادي function حهت ربط دادن mesh به فيزيك بهت ميده

كل مشكل انجين نويسي فقط يه GUI قويه همين

parvizamd
20-12-2010, 13:22
دوستان به موتور قابلیت برخورد BOUNDING BOX و پخش صدا اضافه شد.
تازه یک بازی عملی ساخته شد.
پینگ و پنگ

---------- Post added at 03:22 PM ---------- Previous post was at 03:19 PM ----------

L u K e !
26-12-2010, 21:29
کار جالبی داری می کنی ؟ ( البته اگه تا آخرش بری که بعید می دونم )
واقعا اشتباه بزرگی کردی که از Xna استفاده نکردی
یه نصیحت برادرانه توی .net بی خیال DirectX شو
اگه Xna کار کرده بودی این حرفو نمی زدی Xna خداس .....
از من می شنوی از همین امشب switch کن روی Xna
در ضمن برای ذخیره سازی فایل هات از یه فرمت مناسب مثل xml استفاده کن

در ضمن تو سیستم من اجرا نشد

یه چیز دیگه سعی نکن همه چی رو خودت بنویسی اصلا نمی تونی درسته که حال می ده ولی در طولانی مدت باعث می شه احساس خستگی کنی و این کارو ول کنی
هر مبحثی توی Game Programming دنیایی داره مثلا واسه فیزیک از موتور های فیزیک آماده استفاده کن سعی کن ازشون سر در بیاری و مطابق با انجین خودت تغییراتی توشون بدی

در ضمن استفاده از سایت هایی مثل CodePlex.com واقعا توصیه می شه .

parvizamd
27-12-2010, 09:19
سلام دوست عزیز بلاخره مشکل عدم سازگاری برنامه حل شد ! اگه اینترنت درستی داشتم آپ می کردم ! فیزیک که معلومه خودم نمی تونم بنویسیم ! xna خودش یک رابط دیگه نیاز به موتور نداره براش چی بنویسم

Armin060
28-12-2010, 12:23
این نوع نوشتن انجین اصلا چیز جالبی نیست.
یه مقدار که اسکریپت بازی ای که می نویسی زیاد بشه موقع لود کردن بابای انجین در میاد.
تو کدت یکسری متغیر ها بود که اصلا استفاده نمی شد. فقط الکی از رم کم کرده بود.
همینجوری بخوای ادامه بدی، یکم جلو تر fps انجینت بالای 30 نمیره، تازه خیلی شانس بیاری سیستم هنگ نکنه.
تیپ DirectX اصلا به .Net نمی خوره. جای تو بودم یا از XNA استفاده می کردم یا می رفتم ++C/C.
یه مزیتی که XNA داره اینه که بازی ای که باهاش ساخته می شه، رو XBOX 360 و اگر XNA 4.0 باشه روی Windows Phone هم اجرا بشه. (البته با DirectX هم میشه ولی XNA درده سر نداره). توی اولویت های هدف از ساخت XNA که نگاه کنی اولین اولویت پلتفرم هست، بیشتر هدف از ساخت دات نت هم همین بود و بعد از این Performance.
XNA کتابخانه های آماده ی بسیار زیادی برای کار های مختلف از قبیل پخش صدا، انیمیشن و .... داره. ولی واسه هر کودوم از اینا تو Directx حداقل باید یک ماه وقت بزاری (تازه اگر بلد باشی).
مهم ترین مزیت XNA نسبت به Directx اینه که محیط XNA مخصوص دات نت هست که این هم از نظر نوشتن کد خیلی بهت کمک می کنه و هم سرعت.
Limbo رو بازی کردی؟ با XNA ساخته شده..

xna خودش یک رابط دیگه نیاز به موتور نداره براش چی بنویسم
DirectX هم یک رابطه.

parvizamd
29-12-2010, 07:00
باشه این XNA رو گیر میارم بنین چطوریه

anti-military
17-01-2011, 01:39
کار خیلی با ارزشی داری انجام میدی . حتما ادامه بده اگه بتونی کاملش کنی خیلی عالیه

parvizamd
19-01-2011, 11:11
سلام با عرض خسته نباشید امکانات جدیدی به موتور اضافه شد در ضمن این موتور یک HEADER فایل برای C++ یا یک NAMESPACEبرای C# نیست بلکه خود این موتور یک مفسر هم هست .به اسکرپیت ادیتور قابلیت رنگی کردن تابع (کمی اشکال داره ) و به محض فشار دادن پرانتز باز پارمتر های تابع نشان می دهد)
نمای از ویرایشگر اسکریپت:
نمای از بازی پینگ و پنگ:
و یک چیز اکنون هر شی می توانه یک رفتار جداگانه داشته باشه این یعنی اینکه یک اسکریت رفتار می توانه برای چندین شی به طور همزمان مورد استفاده قرار بگیره

anti-military
19-01-2011, 11:27
و یک چیز اکنون هر شی می توانه یک رفتار جداگانه داشته باشه این یعنی اینکه یک اسکریت رفتار می توانه برای چندین شی به طور همزمان مورد استفاده قرار بگیره

این خیلی خوبه . برای بهتر شدن رندر موتور میخواهی چیکار کنی ؟

parvizamd
19-01-2011, 13:50
حالا یک مشکل جدی با ploygon دارم فکر از culling باشه سعی می کنم درستش کنم .متاسفانه منبع برای directx برای c# خیلی کمه در عوض برای c++ مثل آب ریخته .برای رندر سعی می کنم بتوانم کاری که بشه شیدر روی اسکرین فعال کرد.

parvizamd
20-01-2011, 08:09
مشکل polygon حل شد نباشد وقتی شی روی x اکسپرت می کنید روی متریال بندازید اما مشکل دیگه اینکه uv-mapping به درستی export نمی شود؟کسی برای این مسله راه حلی داره؟

ehsan_wwe
20-01-2011, 10:43
با چی اکسپورت میگیری ؟ با مکس یه Pandasoft داره که اون مث بچه آدم اکسپورت میگیره

parvizamd
20-01-2011, 16:40
من با cinema4d اکسپورت می گیرم .راستی دوستان بزودی یک سیستم easyscript برای اسکریپت نویسی راه می اندازم

RatAtouille
21-01-2011, 10:08
راستي با چه زبان برنامه نويسي داري اين موتور رو مينويسي ؟
ولي آخرش يك هلپ فارسي توپ براش درست كن !

:40: :40::40: :40:

parvizamd
21-01-2011, 21:48
سلام محمد جان خوبی ؟
موتور را c# نوشته می شیه .برنامه راهنمای نوشته شده فقط ورود مطالب مونده راهنما داری قسمت های مثل مقدمات و توابع می باشه . که شما می تواند در طبق نام توابع یا کابردشون جستو جو کنید .

ehsan_wwe
22-01-2011, 11:58
مشکل بزرگی که در آینده نه چندان دور باهاش مواجه میشی نبودن SDK دایرکت ایکس به روز برای C# برای اینکه بتونی به روز کار کنی باید C++ رو بلد باشی که لینکشون کنی به C#

Armin060
22-01-2011, 16:23
چیزمیز های جدیدی که درست کردی رو نمی زاری ببینیم؟
راستی تا حالا Performance موتورت رو امتحان کردی؟

parvizamd
23-01-2011, 17:16
احسان جان من هنوز اول کارم آرمین جان به صفحه قبل یک نگاه بزنداز .تست کارایی امتحان نکردم ولی فکر کنم peromace خوبی داشته باشه

parvizamd
26-01-2011, 08:02
دوست رابط easyscript به ویرایشگر اسکریپت اضافه شد اما :
easyscript چیست؟
easyscript در واقعه رابط به شکل یک فرم پویا است که می توان به جای کد نویسی اطلاعات یک فرم پر کرد و ویرایش گر اتوماتیک کد مورد نیاز را ایجاد می کند برای مثال می خواهیم توسط کد یک متریال بسازیم:
باید تابع زیر را بنویسیم:

ولی بجا می توان فرم زیر پر کرد:
در کل برنامه نویسی با easyscript خیلی راحته البته به خوبی گیم میکر نیست اما کار راه اندازه

ehsan_wwe
26-01-2011, 09:22
یه چیزی مثل فلش mX بود سال 2002 اون خیلی ردیف بود ایزیش یه نوار بالای اسکریپت ادیتور داشت که توش با کلیک کردن رو اسکریپت ها باکسو .... اضافه میشد

parvizamd
26-01-2011, 10:41
راستش احسان جان برای اینکی میگی پایین textboxیک لیست بکس گذاشتم دوستان بعد از امتحان قرار adsl بگیرم بعداز اون نسخه 02بتا بهراه راهنما می دم بیرون.

parvizamd
02-02-2011, 12:04
دوستان امروز help موتور تموم شد شما با هفت درس اساس موتور را یاد می گیرد قرار شنبه بیان adsl وصل کنند اون روز براتون آپ می کنم.با تشکر

parvizamd
08-02-2011, 17:00
دوستان واقعا شرمنده هستم هنوز نیومندن adsl وصل کنن باور کنین پولش دادم .:31:

اما بعد نشد چون کلی مشکلات موتورات موتور حل کردم و GUI ساده به موتور اضافه شد.

شما موتور را در 9 درس کوتاه یاد می گیرید

RatAtouille
08-02-2011, 20:51
حالا با اين همه تعميرات يك نسخه بازي با بالاترين توان موتور هم بساز و شاتش رو بگذار .
:40:

parvizamd
09-02-2011, 00:21
مشتی sample تو خود پوشه موتور هست

parvizamd
09-02-2011, 06:17
اینم دو اسکرین شات از موتور
GUI ساده:
اینم نمایی از بازی کریسس 3 ساخته شده با موتور لیان :27:(شوخی کردم )جدی نگیرید هنوز بحث انیشمن تو موتور مونده

ehsan_wwe
09-02-2011, 13:49
فک کنم بری تو کار شیدر highlevel کلی قیافه انجینت عوض شه

راستی یه تایم لاین از کارت میدی تا بدونیم برنامتون چیه ؟
مثلا بعد از شیدر میری سراغ چی ؟ و ...

parvizamd
09-02-2011, 14:16
راستش احسان جان قدم بعدی من ایجاد یک World Editor هست نه خود انجین .در ضمن دوستان انجین هیچ مشکلی با زبان فارسی نداره چرا فایل اسکریپت می توانند به صورت unicode ذخیره شوند.

Prince_ of _Persia
09-02-2011, 20:04
خیلی کارت درسته پرویز جان خسته نباشی. سیستم سایه زنی هم براش تعریف کردی.؟
چه فرمتهایی رو می شه لود کرد داخلش؟ متریال و شیدر فراموش نشه. اینکارها رو بکنی انجینت می شه در حد گیم استادیو . فکر کنم بالاتر هم بتونی بری. موفق باشی عزیز :40:

parvizamd
09-02-2011, 21:58
سلام پرنس جان لطف داری سیستم سایه زنی هنوز نه ولی متریال ساده با تکچسر .فعلا فرمت x حل می کنم

parvizamd
10-02-2011, 06:59
دوستان شاید مسخره ام کنید .اما میدوند که این موتور یک مفسره هست راستش موتور من else نداشت یک دفعه ایده اش پیاده سازی اومد تو ذهنم .راستی دوستان الگوریتنم رمزگذاری متن رو کسی میدونه به من بگه ؟

Armin060
10-02-2011, 13:09
راستی دوستان الگوریتنم رمزگذاری متن رو کسی میدونه به من بگه ؟
الگوریتم رمزگذاری که زیاد هست.
یکی از ساده ترین و سریعترین راهاش اینه که مثلا هر کاراکتر رو با 2 یا هر عددی که دوست داری XOR کنی.
میتونی یه مقدار هم پیچیده تر کنی، مثلا یکی در میون XOR و AND کنی.
یا از الگوریتم های رمزگذاری خود دات نت استفاده کنی.

parvizamd
10-02-2011, 14:28
دوستان adsl رو وصل کردند ولی پشیمونم چرا این سرعت گرفتم(64).

نسخه جدید 0.2 بتا موتور لیان :
جهت دنلود به صفحه اول مراجعه کنید

AMIR REZAs
10-02-2011, 14:50
نسخه جدید 0.2 بتا موتور لیان :
جهت دنلود به صفحه اول مراجعه کنید

خیلی خوبه ولی بازم واسه من لول ادیتورش باز نشد.
وقتی کلیک میکنم ارور زیر میاد و اینیستال رو میزنم Cannot download میاد :41:
اینم ارورش :

parvizamd
10-02-2011, 15:07
شما چی رو باز کنی این ایرور می؟
SCRIPT EDITOR
ENGINE
HELP

---------- Post added at 05:03 PM ---------- Previous post was at 05:01 PM ----------

دوستان کسانی که نتوانستند موتور رو اجرا کنند مشخصات سیستمشون + نسخه FRAMEWORK و سیستم عامل به من بگن

با تشکر پرویز بازگشا

---------- Post added at 05:04 PM ---------- Previous post was at 05:03 PM ----------

دوستان کسانی که نتوانستند موتور رو اجرا کنند مشخصات سیستمشون + نسخه FRAMEWORK و سیستم عامل به من بگن

با تشکر پرویز بازگشا

---------- Post added at 05:07 PM ---------- Previous post was at 05:04 PM ----------

فهمیدم مشکل شما امیررضا جان چیه .
شما میای Engine.application باز می کنی شما باید engine.exe باز کنی یا script editor باز کرده و سپس بروی اجرای موتور یا کلید F5 فشار بدی.

AMIR REZAs
10-02-2011, 19:23
فهمیدم مشکل شما امیررضا جان چیه .
شما میای Engine.application باز می کنی شما باید engine.exe باز کنی یا script editor باز کرده و سپس بروی اجرای موتور یا کلید F5 فشار بدی. نه اسکریپت ادیتور که راحت باز میشه و وقتی اجرای موتور رو میزنم این میاد:

لول ادیتور باز نمیشه :41:

YAHYA-PRO
10-02-2011, 19:45
نه اسکریپت ادیتور که راحت باز میشه و وقتی اجرای موتور رو میزنم این میاد:

لول ادیتور باز نمیشه :41:

ME2
همین اشکالا رو میگیره
واسه راهنمای موتور یه ایندکس میزاشتی:31:
واسه من ویندوز 7 سرویس پک 1
FRAMEWORK شو نمیدونم
چطوری میشه فهمید چنده؟

Desperate
10-02-2011, 19:49
برای منم اجرا نشد با دات نت فریم ورک 3.5

parvizamd
10-02-2011, 20:27
ME2
همین اشکالا رو میگیره
واسه راهنمای موتور یه ایندکس میزاشتی:31:
واسه من ویندوز 7 سرویس پک 1
FRAMEWORK شو نمیدونم
چطوری میشه فهمید چنده؟
درسته . این خطا زمانی میاد که فایلی به نام MIAN.LIAN3D کنار فایل نباشد بهتر است در قسمت مقدمات راهنما قسمت موتور چگونه کار می کند بخوانید. شما وقتی این پیغام اومد یک کادر برای باز کردن فایل اسکریپ میاد شما داخل پوشه SAMPLE یک نمونه ش انتخاب کن بعد موتور میاد بالا

---------- Post added at 10:27 PM ---------- Previous post was at 10:26 PM ----------

لول ادیتور تازه دارم می نویسم امروز اسارتشو زدم برای نسخه 0.3 بتا

parvizamd
10-02-2011, 20:32
برای راهنمای بیشتر این جا متن می زارم (تو راهنمای موتور موجوده):

موتور ابتدا به دنبال فایلی به نام main.lian3d می گردد اگر پیدا نکند تشخیص می دهد که موتور در حالت تولید کننده است پس با یک کادر به کاربر اصلاع می دهد که تواند به جای این فایل فایل دیگر را باز کند برای حلقه بی نهایت یک در main.lian3d توسط دستور set_update تعیین می گردد .فایلی توسط این دستور تعیین می گردد مدام اجرا می گردد از این فایل جهت برنامه نویسی گیم پلی استفاده می شود.

AMIR REZAs
10-02-2011, 20:39
درسته . این خطا زمانی میاد که فایلی به نام MIAN.LIAN3D کنار فایل نباشد بهتر است در قسمت مقدمات راهنما قسمت موتور چگونه کار می کند بخوانید. شما وقتی این پیغام اومد یک کادر برای باز کردن فایل اسکریپ میاد شما داخل پوشه SAMPLE یک نمونه ش انتخاب کن بعد موتور میاد بالا

خیلی ممنون فهمیدم :20:
ببخشید خیال کردم لول ادیتور نوشته شده :41:
منتظر نسخه 0.3 هستیم......

parvizamd
10-02-2011, 21:03
امیر رضا جان اومد بالا؟

AMIR REZAs
10-02-2011, 21:12
امیر رضا جان اومد بالا؟
اون کاری که شما گفتید رو انجام دادم :

برای باز کردن فایل اسکریپ میاد شما داخل پوشه SAMPLE یک نمونه ش انتخاب کن بعد موتور میاد بالا

بازیهای Sample اجرا شد....

parvizamd
10-02-2011, 21:14
خوشحال شدم امروز استارت Level Editor خورد .یک ماه آینده نسخه 0.3بتا ارایه خواهد شد.

YAHYA-PRO
10-02-2011, 21:40
آقا جان درست شد! یعنی درست بود از اولش:31:

Desperate
10-02-2011, 21:43
چیکار کردین که درست شد/بود:31:

parvizamd
10-02-2011, 21:44
دوستان فکر کردند خطا جدی است نه این خطا فقط میگه موتور فایل اصلی باز نشد بجاش یک فایل رو انتخاب کنید.

Armin060
11-02-2011, 19:59
من نتونستم دانلود کنم.
کلا واسه من persiangig باز نمیشه :41:
نمی تونی جای دیگه آپ کنی؟

parvizamd
11-02-2011, 20:23
کجا ؟ --------.ir خوبه؟ یک با firefox امتحان کن اگه نشد چشم .راستش این خط من زیاد سریع نیست.

Armin060
11-02-2011, 20:46
امتحان کردم نشد که نشد.
rapidshare خوبه

parvizamd
11-02-2011, 20:49
rapied آکانت ندارم

Armin060
11-02-2011, 20:53
خب یه جا دیگه آپ کن.
واسه من همه جا باز میشه نمیدونم این persiangig چه مرگشه!!!
البته با فیلتر شکن میرم باز میشه ها :ی. ولی با فیلترشکن نمیشه دانلود کرد که....
راستی اکانت نمی خواد که!!!

Armin060
11-02-2011, 21:14
دیگه نمی خواد ممنون. تونستم دان کنم.

parvizamd
14-02-2011, 22:25
دوستان یک مدت نمی تونم روی این موتور کار کنم چرا :
دانشگاه ترم آخر هستم باید کارآموزی و پروژه پایانی و غیره پاس کنم تازه برای کارشناسی بخوانم

واقعا شرمنده ام از کاربران انجمن:11:

lord arthas
19-04-2011, 15:12
چی شد هنوز تموم نشده؟

lord arthas
19-04-2011, 15:27
من یک مشل دارم وقتی برنامه رو باز میکنم میگه خطا..............فایل را نتخاب کنید

من نمیدونم کدوم رو باید انتخاب کنم 3 تا فیل script هست

parvizamd
19-04-2011, 19:35
نگاه کن تو پوشه sample چند مثال گذاشته اون ها رو انتخاب کرد اگه ویندوز ایکس پی هست .اون دو یا فایل تو پوشه بیار کنار engine.exe خوب بعد برو با script editor فایل main.lian3d باز کن دستورات به صورت زیر تغییر بده:

دقت کن سیمکولن نمی خواد("")