PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : هم اکنون نیازمند مشورت شما هستیم!

deC0d3R
09-12-2010, 20:04
سلام دوستان
من تو کنکور سراسری 89 رتبه حدود 10.000 منطقه دو رو آوردم و چون ریاضی رو دوست داشتم ریاضی کاربردی رو زدم و کاشون(شهر خودم) قبول شدم، ولی خیلی از فامیلامون که مهندس بودن رو مخم راه رفتن که به درد نمیخوره و شغل نداره و اینجور حرفا! خلاصه موفق شدن منو از ریاضی کاشون به مکانیک جامدات دانشگاه آزاد کاشون بکششونن! اول از مکانیک خوشم نمیومد ولی الان خوشم اومده! ولی هنوزم به ریاضی فکر میکنم و چون پارتی دارم میتونم از ترم بهمن برم ریاضی رو شروع کنم! اصلا بحث مالی دانشگاه آزاد برام مهم نیست و به دکترا گرفتن فکر میکنم! فکر میکنم دکترای مکانیک خیلی سخت تر از ریاضی باشه! به نظر شما چیکار کنم؟! ریاضی رو قبلا خیلی دوست دارم ولی الان نه به اون صورت! ولی نمیتونم ازش دل بکنم! عاشق اثبات کردن هستم! ولی تو ترکیبیات و احتمال می لنگم! ولی میتونم با خوندنش درستش کنم! نظر شما چیه؟! چیکار کنم؟! تو مکانیک تو کلاس شاگرد اول هستم آیا تو ریاضی هم اینجوری میشه!؟ آیا با مکانیک هم میشه کارای بزرگی کرد؟! کارای علمی بزرگ در حد لالیگا یا با ریاضی؟

Benyamin100
09-12-2010, 22:01
ببین به نظر من هرچی عشقت و دلت برو
هیچ کاری هم با حرف بقیه نداشته باش،چون خیلی از حرف هایی که زده می شه اشتباست

hasti rs
09-12-2010, 23:05
به نظر من تو که میگی به مکانیک هم علاقه پیدا کردی همین رشته رو ادامه بده ؛ خودت یخورده فک کن کدوم رشته آینده شغلیش بهتره ؟ البته اگه تو ریاضی هم میتونی موفق باشی پس برو ریاضی ولی خیلی فک کن و آینده و خیلی مسائل رو در نظر داشته باش.. و تصمیمی بگیر که پشیمون نشی

deC0d3R
12-12-2010, 12:55
ولی من هرچی فکر میکنم میبینم به ریاضی علاقه دارم ولی به تدریس و حتی استادی دانشگاه (که نهایته ریاضی همینه) هیچ علاقه ای ندارم! شاید مکانیک بهتر باشه!

sahar008
04-02-2011, 00:53
به نظر من رشته مکانیک هرچی باشه بازار کار بهتری داره.همینطور رشته ی شبرینی هستش و مثل ریاضی خشک نیست.
میتونی مکانیکم ادامه بدی.ریاضیاتت خوب باشه تو رشته فنی خیلی جلو میافتی:5:

1731
04-02-2011, 21:28
من هم سن شما هستم، امسال رتبه ام 4019 بود، منطقه 1 ، انتخاب دهم من ریاضی دانشگاه تهران بود که قبول شدم

الان هم تو فکر انتقالی هستم، برای مهندسی نرم افزار دانشگاه قم

تو هم اول خوب فکر کن، ولی مطمئن باش اون چیزی که از ریاضی تو ذهن شما هست با واقعیت این رشته خیلی تفاوت داره
تصمیم گیری با شماست!

BMW.M3_E46
01-03-2011, 02:06
فقط علاقه من الان می خوام برم نرم افزار همه می گن خز شده, مزخرفه, بقالی هم بلده و... ولی من میرم خودم رو عشق است
:4:

Reza31001
01-03-2011, 09:17
آیا با مکانیک هم میشه کارای بزرگی کرد؟! کارای علمی بزرگ در حد لالیگا یا با ریاضی؟
تو هر رشته ای میشه
امروزه تحقیقات علمی حد و مرز نداره

ی به تدریس و حتی استادی دانشگاه (که نهایته ریاضی همینه) هیچ علاقه ای ندارم!
ته این رشته فرار مغزهاست نه تدریس در دانشگاه ! اگه فوق العاده باشی در پروژه های بزرگ می تونی شرکت کنی که چون تو ایران به این مباحث اهمیت زیادی داده نمیشه می تونی در کشورهای دیگه به این کار بپردازی

به نظر من به سمت علاقت برو و ببین با مکانیک بیشتر حال میکنی یا ریاضی؟ حالا که بها درسای اختصاصی مکانیک آشنا شدی م تونی بهتر فکر کنی
اینم بدون برای دکترا گرفتن تو هر کدومش پوستت کنده میشه ولی فکر می کنم مکانیک سخت تر باشه
تو هر رشته ای هم اگه تا دکترا ادامه بدی هیچ مشکلی از لحاظ بازار کار و نمیدونم موقعیت اجتماعی و این حرفا نداری خیالت راحت