PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : 2 مشکل در طراحی css

origami
09-12-2010, 11:29
سلام
من یه صفحه می خوام طراحی کنم ولی به چند تا مشکل بر خوردم لطفا اگه کسی می تونه کمکم کنه ممنونش میشم.
در ضمن فایل های صفحه رو برای دانلود گذاشتم:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید1-چطور میشه اون مستطیل سفید بالا که عکس اون سه نفر روش افتاده رو حذف کرد تا قطعه اضافه ای از این سه نفر روی مستطیل سبز رنگ بالا قرار بگیره؟
اینطوری (البته اینو با فتوشاپ درست کردم):
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
2-چرا وقتی روی لینک های بالا home و ... کلیک می کنم یه مستطیل نقطه نقطه ای ظاهر میشه .
می دونم به خاطر این خطها هست :

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدحالا چطور میشه رفعش کرد؟
اینم بگم که اگه 5000- بردارم متن لینک ها میان روشون و اگه متن لینک ها رو از index پاک کنم دیگه ماوس رو که می برم روشون مثل لینک عمل نمی کنن.

PersianSharing
10-12-2010, 00:10
اشتباه اولت این بود که محتوا و هیدر رو داخل یه div قرار داده بودی
هیدر خودش یه div جداست و محتوا یه div جدا و هیچ دخلی به هم ندارن
بعد که هیدر رو تو یه div گذاشتی بهش طول و عرض میدی و بکگراند براش تعیین میکنمی
البته با css3 میتونی فقط قسمت بالای هیدر رو بهش بک گراند بدی اما بهتره روی عکسهای هیدر کار کنی

در مورد منو ها هم گزینه زیر رو باید دونه دونه به خود لینک ها بدی نه li که همه رو شامل بشه

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

بعد میای برای هر منو عرض و display تعیین میکنی

وقتی روی لینکها کلیک میکنی یه مربع نقطه نقطه یا همون dotted از منو به سمت چپ کشیده میشه که برای ناپدید کردنش باید گزینه ی زیر رو به مقدار ul#main_nav li a اضافه کنی:

لینک دانلود:

origami
10-12-2010, 06:46
سلام
ممنون از راهنماییتون
راستش من این وبسایت رو از روی آموزش یکی از آموزش ها یویدئویی طراحی کردم که اون دقیقا همه این کارها رو بدون انجام این کد هایی که شما گفتین انجام می داد و مشکلی هم پیش نیومد .البته یه مشکلایی داشت که بیچاره خودش چند دقیقه براشون وقت میزاشت تا اصلاجشون کنه ولی مطمئنم که اون بدون این کد ها کارای رو که گفتم انجام می داد.من کار های اون رو مو به مو انجام دادم ولی اینطور شد. یه بار دیگه کدش که در حین آموزش هست رو نگاه کردم بازم با من فرقی داشت(در قسمت های ذکر شده). حیف کدهاشو توی آموزشش نداشت که خودم بتونم استفاده کنم و به مشکلم پی ببرم .(البته آموزش با adobe dreamweaver cs3 بود ولی من با adobe dreamweaver cs5 انجام دادم.
خلاصه اون لینک ها رو درست کردم ممنون.
ولی...
1- اگه توجه کرده باشید سمت راست و چپ متن اصلی یه حاشیه سبز کم رنگ (با فلش مشخص کردم) هست که رفته روی اون هیدر بالا .حالا چطور بدون اینکه کاملا پاک بشه از روی اون هیدر برش دارم.
2- اون مستطیل سبز ها رو نمیشه برداشت. می دونم به خاطر این کده ها:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]