PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : کمک فوری و راهنمایی

Nesta
10-03-2005, 05:47
سلام
من يه سؤال دارم من از يه جعی چدين قالب برايه سايت گرفتم که قشنگ هست ولی يه مشگل دارم پسوندش psd هست من الان نميدونم چطوری بايد با اين قالب يه html بسازم اينتور که معلوم هست اين پسوند برايه فتو شاپ هست من نميدونم که چطور از اين قالب ها برايه سايت در فتو شاپ استفاده کنم لطفاً در اين ضمينه کمک کنيد

مهمان
10-03-2005, 08:22
سلام کارلوس جان
ابتدا يک کپي از فايلت را بگير و روي اصلي کار نکن
توي فتو شاپ فايلتو باز کن و بعد بايد توسط خط کش کناري قسمتهايي که مي خواهي برش بزني را مشخص کني
در اصل شما بايد فايل خودتان را بسته به نوع فايل قسمت قسمت کني مثلا قسمت header يا right و ...
بعد که توسط خط کشي محدوده برش را مشخص نمودي آنها را کپي و توي فايل جديدي paste کن البته بايد resolution فايل شما 72 باشد زيرا که تصاوير تحت وب از resolution هفتاد و دو استفاده مي کنند
بعد از اين که تکه هاي فايل اصلي را هر تکه را توي يک فايل جديد قرار دادي آنها را با فرمت jpg يا gif يا png ذخيره کن
فرمت تصاوير بستگي به فايل اصلي داره
به هر حال هميشه فرمتي را انتخاب کن که حجم کمتري ببره
هميشه طوري ذخيره کن که حجم فايلت کم بشه چون روي اينترنت محدوديت سرعت داريم البته توي ايران
بعد از ذخيره نمودن بايد با نرم افزاري شروع به design و چيدن تصاويرت با سبک html کني
البته قسمتهاي سفيد تصوير اصلي را برش نزن و اون قسمتها را براي متن خالي قرار بده
موفق باشيد :wink:

Nesta
10-03-2005, 16:56
سلام
رامبد جان دستت درد نکنه فقط يه سؤال بقی ميمونه اونم اين هست که اين که html هست ولی وقتی مثلاً تو dreamweaver باز ميکنی نميتونی لينک بدی حالات جپگ ميشه يعنی من نميتونم ويريش کونم در مورد اين هم ميتونی کمک کنی

مهمان
11-03-2005, 06:08
سلام کارلوس جان
شما وقتي قسمتي از تصوير در dreamweaver را انتخاب کنيد و سپس به قسمت کد مربوطه برويد آن قسمت از کد به صورت highlight نمايش داده مي شود و شما مي توانيد لينک مورد نظر خود را بدهيد.
اگر تصوير اصلي را تکه تکه کرده باشيد حتما لينک مي گيرد.
من با dreamweaver و frontpage کار کردم اما هيچ کدام مثل interdev قوي نيستند.
البته لازم به ذکر هست که من جهت html ساختن خود کد html را مي نويسم.
اين طوري کد بهينه توليد مي شود.
موفق باشيد :wink: