PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مشكل در شبكه محلي

Reza_mostafavi63
07-12-2010, 13:46
با سلام خدمت دوستان

به اختصار مشكل اينه :

يه شبكه وجود داره كه توش اينترنت به اشتراك گذاشته شده و ip تمامي سيستم ها در حالت اوتوماتيك قرار داره حالا من به يكي از سيستم ها كه داخل شبكه است و پرينتر داره (سرور نيست) به صورت دستي ip ميدم .
مشكل اينه كه بعد دادن ip سيستم توي شبكه شناخته ميشه ولي اينترنتش قطع ميشه .

لطفا راهنمايي كنيد .

hoomi_gta
07-12-2010, 13:55
دوست عزیز مطمئنید که Default Getaway تنظیم کردید؟ حتما Getway سیستم را کامپیوتری که اینترنت روی آن Share شده است تنظیم کنید و ip دی ان اس را هم اگه dns server دارید که آپی اون سرور اگه ندارید 4.2.2.4 تنظیم کنید

Reza_mostafavi63
07-12-2010, 15:42
دوست عزیز مطمئنید که Default Getaway تنظیم کردید؟ حتما Getway سیستم را کامپیوتری که اینترنت روی آن Share شده است تنظیم کنید و ip دی ان اس را هم اگه dns server دارید که آپی اون سرور اگه ندارید 4.2.2.4 تنظیم کنید

شبكه من به صورت وايرلس است و هيچ كامپيوتري رو هم به عنوان سرور مشخص نكردم و از طريق اكسس پوينت ، همه سيستم ها به اينترنت وصلند . ولي همنطور كه گفتم وقتي به سيستمي كه روي آن پرينتر وجود داره ip ميدم ، اينترنت اون سيستم قطع ميشه .

اگه ميشه توضيح دهيد چگونه بايد defult gatway و DNS تعريف كنم يا اصلا نيازي به اين كارا است ؟چون وقتي با آي پي اتماتيك ،وصل ميشم مشكلي وجود نداره.

با تشكر

Reza_mostafavi63
08-12-2010, 10:39
از دوستان كسي نيست جواب بده ؟

hoomi_gta
08-12-2010, 13:53
دوست عزیز مطمئمنا اکسس پوینت شما آی پی داره و اون آی پی را باید به عنوان getaway کامپیوتری که دستی دراید بهش آی پی میدید تنظیم کنید. همون Properties کارت شبکه قسمت آپی که دارید آی پی دستی میدید باید getaway و دی ان اس سرور و تنظیم کنید.
احتمالا آی پی اکسس پوینت شما 192.168.1.1 باشه یا یه آی پی مشابه این

Reza_mostafavi63
08-12-2010, 16:48
با تشكر
مشكلم حل شد همون ip اكسس پوينت رو به عنوان defult gatway دادم .

water_lily_2012
09-12-2010, 20:42
من هم همین مشکل را دارم. وقتی IP دستی می دم به کامپیوترهای سایت به اینترنت وصل نمی شند. البته Ping از سرور به کلاینت را دارم و صحت اتصال را نشون می ده.
البته نمی دونم برای Default Getway دقیقا چی را وارد کنم. آخه در سرور سه تا کانکشن هست. یکی برای اتصال به ISP
یکی گویا برای شبکه و یکی دیگه که نمی دونم برای کجاست. و IP این دو 192.168.0.1 و 2. هست.
Prefered DNS را چی بزارم.
با تشکر

hraeissi
10-12-2010, 10:31
من هم همین مشکل را دارم. وقتی IP دستی می دم به کامپیوترهای سایت به اینترنت وصل نمی شند. البته Ping از سرور به کلاینت را دارم و صحت اتصال را نشون می ده.
البته نمی دونم برای Default Getway دقیقا چی را وارد کنم. آخه در سرور سه تا کانکشن هست. یکی برای اتصال به ISP
یکی گویا برای شبکه و یکی دیگه که نمی دونم برای کجاست. و IP این دو 192.168.0.1 و 2. هست.
Prefered DNS را چی بزارم.
با تشکر
دوستمون توضیح دادن
ولی بهتر است از DHCP ها استفاده شود تا این مشکلات پیش نیاید و یا یک سیستم را که داره درست کار می کند را ببینید و بعد تنظیمات اون را برای سیستمی که می خواهید دستی تنظیم کنید ، تنظیم نمائید

golmohammadi
10-12-2010, 13:41
اصلا نیازی نبود ای پی دستی بدین
همون اتو جواب میداد

water_lily_2012
10-12-2010, 13:53
اخه هیچ سیستمی کار نمی کرد و طرف خودش می خواسته به صورت دستی وارد کنه و نتونسته.
حالا اگر برم هم سرور و هم کلاینت ها را به صورت اتوماتیک بزارم جواب می ده.

water_lily_2012
11-12-2010, 10:39
سلام
در Network Connection کامپیوتر کلاینت کانکشنی هست که بالای آن نوشته Internet Gateway این چه نوع کانکشنی هست. و چطوری ساخته می شه. با کلیک راست و انتخاب گزینه Properties نیز فقط یک Tab جنرال نمایش می ده که داخل اون نوشته
Connect To the Internet Using:

hraeissi
12-12-2010, 20:29
1- مشکلتان را از اول درست و روشن بگید .
2- از نام که نمیتوانیم تشخیص بدهیم