PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : ..:: راه اندازی تنظیمات کابل Hdmi از PC به تلویزیون LCD در ویندوز 7 چگونه است؟ ::..

9vin
06-12-2010, 23:43
..:: راه اندازی تنظیمات کابل Hdmi از PC به تلویزیون LCD در ویندوز 7 چگونه است؟ ::..

سلام دوستان.
من کابل Hdmi خریدم و میخوام صفحه نمایش کامپیوتر رو روی lcd ببینم!!
میخواستم تنظیمات آن در ویندوز 7 چگونه است؟
نمونه عکس تنظیمات رو در زیر قرار دادم ببینید :

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

ولی روی لپ تاب هیچ گونه مشکلی ندارم.به راحتی صفحه نمایش با LCD تی وی یکی و همزمان هست.ولی در کامپیوتر نشون داده نمیشه!!! باید یک سری تنظیمات رو انجام داد. آیا شما میدانید که چطور باید این تنظیمات رو با هم هماهنگ کرد؟!

لطفا راهنمایی کنید... ممنون از شما...:11:

kortol
07-12-2010, 01:20
..:: راه اندازی تنظیمات کابل Hdmi از PC به تلویزیون LCD در ویندوز 7 چگونه است؟ ::..

سلام دوستان.
من کابل Hdmi خریدم و میخوام صفحه نمایش کامپیوتر رو روی lcd ببینم!!

چون کابل های Hdmi صدا رو هم منتقل می کنن باید دوباره درایور کارت گرافیک رو نصب کنید تا تنظیمات کابل Hdmi ( حتما موقع نصب باید متصل باشه کابل ) اعمال بشه بعد توی همین عکسی که گذاستید صفحه نمایش ها رو انتخاب می کنید...

صفحه ای که عدد 1 روش قرار بگیره میشه صفحه اصلی نمایشگر شما...........با کلید Decet می تونید صفحه های نمایشگر متصل شده به کارت گرافیک رو شناسایی کنید ...........صفحه شماره 2 میشه صفحه نمایش بعدی شما ............

حالت هایی هم هست که میشه صفحه نمایش ها به صورت پیوسته باشن طوری که ادامه تصویر در تلویزیون یا مانیتور نمایش داده شود یا اینکه کل صفحه اصلی توی یک نمایشگر باشه و نمایشگر دیگه هم یک صفحه دیگه رو نشون بده ..........یعنی صفحه ها تقسیم بشه...به طور مثال شما از تلویزیون مشغول تماشای یک فیلم که با مدیا پلیر پخش میشه باشید و با مانیتور مشغول مرور صفحات وب...

ولی روی لپ تاب هیچ گونه مشکلی ندارم.به راحتی صفحه نمایش با LCD تی وی یکی و همزمان هست

تنظیمات با لپ تاب یکیه و هیچ فرقی نمی کنه ....فقط مسئه همون نصب مجدد درایور گرافیک هستش که تنظیمات Hdmi رو بشناسه...چون در حالت معمولی این تنظیکات به صورت پیش فرض نصب نمی شن مگه اینکه از ابتدا کابل Hdmi وصل باشه..

9vin
07-12-2010, 08:10
دوست عزیز این مراحلی که گفتید انجام دادم ولی بازهم تصویر نشون داده نشد روی LCD !!
اگه ممکنه به صورت تصویری مرا راهنمایی کنید ممنون میشم.
اینم عکسی که این مراحلو انجام دادم ...

9vin
07-12-2010, 11:39
دوست عزیز اینم تصویر گرفته شده از تنظیمات کابل HDMI لپ تاب.
تنظیماتش فرق میکنه با PC !!!
در این مورد بیشتر توضیح بدید. راهنمایی دقیق کنید که باید چکار کنم ؟ مرسی از شما...

9vin
14-01-2011, 22:30
از دوستان حرفه ای پی سی ورد تقاضا دارم مرا در این زمینه کمک کنند! با تشکر

هنوز مشکلم حل نشده دوستان.

ebicross
14-01-2011, 22:48
شما به تنظیمات کارت گرافیک هم سری بزنید.
در تنظیمات کارتهای nVidia بخشی با نام Setup Multiple Display وجود داره.
با رزولیشین 600 در 800 و Refresh Rate 60Hz هم تست کنید. شاید LCD شما مشکل با تنظیمات داره. البته در این مواقع خودش اصلاح میکنه. حالا تست کنید. از رزولیشین پایینتر استفاده کنید.

همچنین روی کارت گرافیک شما یک سیم به مادربرد وصل میشه که فکر میکنم اگر وصل نکنید خروجی HDMI نخواهید داشت. این کابل صدا رو منتقل میکنه.

9vin
17-01-2011, 01:49
شما به تنظیمات کارت گرافیک هم سری بزنید.
در تنظیمات کارتهای nVidia بخشی با نام Setup Multiple Display وجود داره.
با رزولیشین 600 در 800 و Refresh Rate 60Hz هم تست کنید. شاید LCD شما مشکل با تنظیمات داره. البته در این مواقع خودش اصلاح میکنه. حالا تست کنید. از رزولیشین پایینتر استفاده کنید.

همچنین روی کارت گرافیک شما یک سیم به مادربرد وصل میشه که فکر میکنم اگر وصل نکنید خروجی HDMI نخواهید داشت. این کابل صدا رو منتقل میکنه.

دوست عزیز مگه کابل HDMI صدا و تصویر رو همزمان خودش پخش نمیکنه؟!
پس چرا من باید کابل صدا نصب کنم که صدا منتقل بشه؟!

لطفا بیشتر توضیح بدهید. مفصل تر و کاملتر. من مبتدی هستم.

ebicross
17-01-2011, 11:19
دوست عزیز مگه کابل HDMI صدا و تصویر رو همزمان خودش پخش نمیکنه؟!
پس چرا من باید کابل صدا نصب کنم که صدا منتقل بشه؟!

لطفا بیشتر توضیح بدهید. مفصل تر و کاملتر. من مبتدی هستم.
چرا منتقل میکنه.
ولی کارت گرافیک که صدا رو پردازش نمیکنه که بفرسته.
برای همین یک کابل از کارت صدا (روی مادربرد خروجیش تعبیه شده) وصل میشه به کارت گرافیک و صدای پردازش شده و آماده برای خروج رو با بالاترین کیفیت میده به کابل HDMI و اگر این کابل نباشه گرافیک صدارو نداره که خروجی بده.

shab_2008
17-01-2011, 23:50
چرا منتقل میکنه.
ولی کارت گرافیک که صدا رو پردازش نمیکنه که بفرسته.
برای همین یک کابل از کارت صدا (روی مادربرد خروجیش تعبیه شده) وصل میشه به کارت گرافیک و صدای پردازش شده و آماده برای خروج رو با بالاترین کیفیت میده به کابل HDMI و اگر این کابل نباشه گرافیک صدارو نداره که خروجی بده.

دوست عزیز عذر میخوام کی گفته کارت گرافیکی که خروجیه HDMI داره صدارو نمیتونه بدون هیچ وسیله خاصی منتقل کنه!!؟:31:

کارت گرافیک من همین الان با استفاده از خروجیه HDMI به LCD وصل هست و صدا هم بدون هیچ کابل اضافه ای منتقل میشه!

در ضمن زمانی که بخوایم از خروجی HDMI استفاده کنیم نیاز نیست که دوباره درایور کارت گرافیک رو نصب کنیم.

__________________________________________________ ________________________________________________

برای اینکه بخواین کابل HDMI رو از PC به LCD وصل کنید اول از همه تمام کابل های متصل به کارت گرافیک رو جدا کنید و تنها کابل HDMI به کارت وصل باشه

بعد باید در تنظیمات درایور کارت گرافیک گزینه Multi Display رو روی Single Display قرار بدید.

بعدش دیگه تصویر میاد!!:31: ( احتمالا):31:

9vin
18-01-2011, 00:55
دوست عزیز عذر میخوام کی گفته کارت گرافیکی که خروجیه HDMI داره صدارو نمیتونه بدون هیچ وسیله خاصی منتقل کنه!!؟:31:

کارت گرافیک من همین الان با استفاده از خروجیه HDMI به LCD وصل هست و صدا هم بدون هیچ کابل اضافه ای منتقل میشه!

در ضمن زمانی که بخوایم از خروجی HDMI استفاده کنیم نیاز نیست که دوباره درایور کارت گرافیک رو نصب کنیم.

__________________________________________________ ________________________________________________

برای اینکه بخواین کابل HDMI رو از PC به LCD وصل کنید اول از همه تمام کابل های متصل به کارت گرافیک رو جدا کنید و تنها کابل HDMI به کارت وصل باشه

بعد باید در تنظیمات درایور کارت گرافیک گزینه Multi Display رو روی Single Display قرار بدید.

دوست عزیز ممنون بابت راهنمایی جالبتون.
ولی باز هم یک سوال میمونه :
آیا لازم هست سی دی کارت گرافیک رو نصب کنم؟ آخه ویندوزم سون هست. فکر نکنم لازم باشه!! نظر شما چیه؟

بعد ، یک کابل از پشت به کارت گرافیک وصل شده اونو در بیارم، یعنی هیچ کابلی بهش وصل نباشه. درسته؟!

خب من این روشو هم با لپ تابم انجام دادم . آخه لپ تابم مستقیم کابل HDMI ساپورت میکنه و نیازی به مبدل نیست . همین کارو کردم ولی باز تصویری نشون داده نشد!!!
آخه به لپ تاب که دیگه کابلی وصل نمیشه که من بخوام درش بیارم!!! درست میگم؟! خب اینجا مشکل از کجاست؟!
آیا لازم هست که روی لپ تابم سی دی کارت گرافیکشو نصب کنم؟ واقعا ضروریه؟

9vin
18-01-2011, 01:18

دوست عزیز لطفا راهنمایی رو همراه با عکس بزارید که دقیقا مشخص بشه کجا باید رفت و تنظیماتو تغییر داد!!
چرا با لپ تاب که باید راحتتر این کار صورت بگیره ، باز هم انجام نمیشه؟! هیچ تصویری من روی تی وی ندارم ! تصویر تی وی کاملا سیاه هست !!
رزولوشن چقدر باید باشه؟ استانداردش چند باید باشه ؟

ebicross
18-01-2011, 01:52
دوست عزیز عذر میخوام کی گفته کارت گرافیکی که خروجیه HDMI داره صدارو نمیتونه بدون هیچ وسیله خاصی منتقل کنه!!؟[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ](4).gif

این کابل به خود کارت گرافیک متصله و از سیستم بیرون نمیاد. یعنی قرار نیست به LCD کابلی غیر از HDMI متصل بشه.
شاید کارت گرافیکهای خیلی جدید! نیازی به این اتصال ندارند.
ببینید اگر کارت گرافیک خروجی مستقیم HDMI داشته باشه نیازی به SPDIF نیست ولی اگر از آداپتور DVI به HDMI استفاده کنید حتما باید SPDIF روی کارت گرافیک به مادربرد متصل باشه.
در مورد نصب کردن مجدد درایور هم من چیزی نگفتم ولی اگر درایور قدیمی باشه قابلیتهای HDMI رو Default نصب نمیکنه. باید دوباره نصب کنید تا اونها رو هم نصب کنه.

موفق باشید.

ببینید با این تفاصیر نباید مشکلی داشته باشید مخصوصا با لپتاب.
از کابل HDMI و تنظیم گیرنده ی LCD بروی HDMI مطمئن هستید؟
من چند تا فروم گشتم خیلی ها مشکل HDMI دارند ولی همگی مشکل صدا بوده و هیچکس مشکل تصویر نداشته.
رزولیشین خودکار تنظیم میشه ولی اگر کمکی میکنه LCD 42 اینچ دیدم روی رزولیشین 1024 در 768 کار میکرد.

9vin
18-01-2011, 02:12
این کابل به خود کارت گرافیک متصله و از سیستم بیرون نمیاد. یعنی قرار نیست به LCD کابلی غیر از HDMI متصل بشه.
شاید کارت گرافیکهای خیلی جدید! نیازی به این اتصال ندارند.
ببینید اگر کارت گرافیک خروجی مستقیم HDMI داشته باشه نیازی به SPDIF نیست ولی اگر از آداپتور DVI به HDMI استفاده کنید حتما باید SPDIF روی کارت گرافیک به مادربرد متصل باشه.
در مورد نصب کردن مجدد درایور هم من چیزی نگفتم ولی اگر درایور قدیمی باشه قابلیتهای HDMI رو Default نصب نمیکنه. باید دوباره نصب کنید تا اونها رو هم نصب کنه.

موفق باشید.

ببینید با این تفاصیر نباید مشکلی داشته باشید مخصوصا با لپتاب.
از کابل HDMI و تنظیم گیرنده ی LCD بروی HDMI مطمئن هستید؟
من چند تا فروم گشتم خیلی ها مشکل HDMI دارند ولی همگی مشکل صدا بوده و هیچکس مشکل تصویر نداشته.
رزولیشین خودکار تنظیم میشه ولی اگر کمکی میکنه LCD 42 اینچ دیدم روی رزولیشین 1024 در 768 کار میکرد.

آره دوست عزیز کابل HDMI رو نو خریدیم هیچ مشکلی نداره!! در ضمن تو تنظیمات HDMI تلویزیون هم بارها مراجعه کردم تنظیمات خاصی نداره!! اصلا تنظیماتی توش نیست!!
حالا من هم مشکل تصویر رو دارم هم صدا . الان نزدیک دو ماه هست که مشکلم حل نشده. باید چکاری انجام بدم؟ برم کسی رو از بیرون بیارم تا درستش کنه ؟!
ال سی دی من مدلش پاناسونیک 42 اینچ هست.
مانیتورم سامسونگ ال سی دی هست.
کارت گرافیکم : Core 2 cpu Q6600 intel
RAM : 2

* دوست عزیز، میتونید تصویری از آداپتور DVI به HDMI ( که به عنوان مبدل استفاده میشه) را قرار بدید؟! * ( تصویر آداپتور رو بزارید اینجا ببینم) ممنون میشم. از جلوی آداپتور هم عکس بگیرید که مشخص کنه چند تا پین داره!!

اینم تصویری از محتویات و قطعات داخل رایانه من. لطفا بگید که کدام کابل برای SPDIF هست و در کجا قرار میگیره ؟ (شکل زیر)*

ebicross
18-01-2011, 08:57
کارت گرافیکتون رو نزاشتید مدلش رو تا برای اون هم عکس بزارم. ولی عکس زیر قسمتی از برد مادربرد شماست. ببینید. کابلش هم توی جعبه ی کارت گرافیک حتما هست.

اینم دو عکس از آداپتور. البته تعداد پینها مهم نیست چون همشون استفاده نمیشن و بعضی رابط ها تمم پینها رو دارند و بعضیها ضروری هاشو.

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

شما Xbox یا PS3 کسی دور و برت نداره با این LCD و کابل تست کنی؟
آخه تنظیمات سیستمتون درسته.
در ضمن کارهایی که دوستمون گفتند در تنظیمات کارت گرافیک (Multiple Display) رو هم حتما انجام بدین.

shab_2008
18-01-2011, 13:15
دوست عزیز ممنون بابت راهنمایی جالبتون.
ولی باز هم یک سوال میمونه :
آیا لازم هست سی دی کارت گرافیک رو نصب کنم؟ آخه ویندوزم سون هست. فکر نکنم لازم باشه!! نظر شما چیه؟

بعد ، یک کابل از پشت به کارت گرافیک وصل شده اونو در بیارم، یعنی هیچ کابلی بهش وصل نباشه. درسته؟!

خب من این روشو هم با لپ تابم انجام دادم . آخه لپ تابم مستقیم کابل HDMI ساپورت میکنه و نیازی به مبدل نیست . همین کارو کردم ولی باز تصویری نشون داده نشد!!!
آخه به لپ تاب که دیگه کابلی وصل نمیشه که من بخوام درش بیارم!!! درست میگم؟! خب اینجا مشکل از کجاست؟!
آیا لازم هست که روی لپ تابم سی دی کارت گرافیکشو نصب کنم؟ واقعا ضروریه؟

نه نیازی نیست که درایور رو دوباره نصب کنید.

شما الان مشکلتون لپ تاپ هست یا PC؟

اگر PC هست که اول از همه وارد تنظیمات کنترل پنل کارت گرافیکتون بشید و تنظیمات زیر رو طبق عکس اعمال کنید ( البته این مربوط به کارت های انویدیا هست)

سپس :

بعد هم در بعضی از کارت های گرافیک مخصوصا انویدیا در بعضی مواقع زمانی که از خروجیه HDMI استفاده میکنید تصویر زمانی که وارد محیط ویندوز میشه نمایش داده میشه و تا قبل از اینکه وارد محیط ویندوز بشه انگار سیگنالی وجود نداره!

من پیشنهاد میکنم زمانی که از خروجی HDMI استفاده میکنید با توجه به مطلب بالا کمی صبر کنید ( حدود 4-3 دقیقه ) تا سیستم وارد ویندوز بشه و بعد از این زمان اگر دیدید تصویر باز هم نیست باید راه کارهای دیگه رو امتحان کرد.

9vin
18-01-2011, 13:45
نه نیازی نیست که درایور رو دوباره نصب کنید.

شما الان مشکلتون لپ تاپ هست یا PC؟

اگر PC هست که اول از همه وارد تنظیمات کنترل پنل کارت گرافیکتون بشید و تنظیمات زیر رو طبق عکس اعمال کنید ( البته این مربوط به کارت های انویدیا هست)

سپس :

بعد هم در بعضی از کارت های گرافیک مخصوصا انویدیا در بعضی مواقع زمانی که از خروجیه HDMI استفاده میکنید تصویر زمانی که وارد محیط ویندوز میشه نمایش داده میشه و تا قبل از اینکه وارد محیط ویندوز بشه انگار سیگنالی وجود نداره!

من پیشنهاد میکنم زمانی که از خروجی HDMI استفاده میکنید با توجه به مطلب بالا کمی صبر کنید ( حدود 4-3 دقیقه ) تا سیستم وارد ویندوز بشه و بعد از این زمان اگر دیدید تصویر باز هم نیست باید راه کارهای دیگه رو امتحان کرد.

باز هم ممنون از شما...

اول میخوام PC رو راه بندازم بعدش لپ تاب .
مدل کارت گرافیک من اینه -----> ATI Radeon HD 4800 Series
پس لازم نیست سی دی کارت گرافیک رو نصب کنم؟ درسته؟

------> تنظیمات مال من با کارت گرافیک شما کلی فرق میکنه!!! در ضمن شما توی تصویر مشخص نکردید کدام قسمت رو باید تغییر داد!! آیا قابلیت ویرایش شدن دارند؟!

9vin
18-01-2011, 13:52
کارت گرافیکتون رو نزاشتید مدلش رو تا برای اون هم عکس بزارم. ولی عکس زیر قسمتی از برد مادربرد شماست. ببینید. کابلش هم توی جعبه ی کارت گرافیک حتما هست.

اینم دو عکس از آداپتور. البته تعداد پینها مهم نیست چون همشون استفاده نمیشن و بعضی رابط ها تمم پینها رو دارند و بعضیها ضروری هاشو.

شما Xbox یا PS3 کسی دور و برت نداره با این LCD و کابل تست کنی؟
آخه تنظیمات سیستمتون درسته.
در ضمن کارهایی که دوستمون گفتند در تنظیمات کارت گرافیک (Multiple Display) رو هم حتما انجام بدین.

دوست عزیز و ارجمند :
لطفا در این مورد کارت گرافیک اگه تنظیماتی داره که باید انجام بدم عکسی قرار دهید. ممنون میشم.

ebicross
18-01-2011, 16:35
دوست عزیز و ارجمند :
لطفا در این مورد کارت گرافیک اگه تنظیماتی داره که باید انجام بدم عکسی قرار دهید. ممنون میشم.
من چند عکس از کارتهای ATI در این سری دیدم و روش ورودی SPDIF ندیدم. احتمالا خودش اینو دریافت میکنه ولی اگر دریافت نکنه مشکل صدا دارید و بعضی تلویزیون ها تصویر بدون صدا رو پخش نمیکنند. چون صدای ورودی به صورت دیجیتال هستش و توسط کارت صدا پردازش نشده و باید توی تلویزیون پردازش و هماهنگ بشه.
حالا به هر صورت من توی یک فروم که مشکل شما رو با کارت 4870 داشتند دیدم که با آپدیت بایوس مادربرد مشکل حل شده بود.
همچنین؛
صفحه ی تنظیمات در ATI Catalyst به این صورته:

9vin
18-01-2011, 19:48
من چند عکس از کارتهای ATI در این سری دیدم و روش ورودی SPDIF ندیدم. احتمالا خودش اینو دریافت میکنه ولی اگر دریافت نکنه مشکل صدا دارید و بعضی تلویزیون ها تصویر بدون صدا رو پخش نمیکنند. چون صدای ورودی به صورت دیجیتال هستش و توسط کارت صدا پردازش نشده و باید توی تلویزیون پردازش و هماهنگ بشه.
حالا به هر صورت من توی یک فروم که مشکل شما رو با کارت 4870 داشتند دیدم که با آپدیت بایوس مادربرد مشکل حل شده بود.
همچنین؛
صفحه ی تنظیمات در ATI Catalyst به این صورته:

دوست عزیز من کارت گرافیکو نصب کردم ولی حالا که نصبش کردم نمیدونم چرا اجرا نمیشه که وارد تنظیماتش بشم؟! توی منوی راست کلیک هم اضافه شده ولی وقتی روش کلیک میکنم اجرا نمیشه و بالا نمیاد!!! دقیقا کارت گرافیکم تنظیماتش همینه و هیچ فرقی نمیکنه با عکسی که گذاشتید. ولی حالا چرا بالا نمیاد ؟!
سوال دیگه اینه که : چطور باید بایوس مادربردمو آپدیت کنم ؟ شاید مشکل منم مثل اون دوستمون حل شدنی باشه. درست میگم؟ لطفا اگه لینک دانلودی در مورد آپدیت مادربرد این سری پیدا کردید واسه من در این تاپیک قرار بدید. تشکر و ممنون.
یه دنیا ممنون از دوستان زحمت کش پی سی ورد .

ebicross
18-01-2011, 20:55
ببینید مادربرد شما Rev 1.1 هستش اینطور که فکر میکنم. از روی سفید بودن PCI-Eها اینطوری به نظر میاد. اما مطمئن بشید. ولی خب تقریبا خودم مطمئنم.
شما نرم افزار زیر رو بگیرید:

و این هم آخرین ورژن بایوس شما که در 2010/01/18 عرضه شده:

فایل دوم رو از حالت فشرده خارج کنید. بعدش با نرم افزار اول فایل ROM رو باز کنید و بزنید آپدیت کنه. بعدش سیستم ریست میشه. در حین کار سیستم رو دست نزنید و خاموش نکنید.

9vin
19-01-2011, 08:08
ببینید مادربرد شما Rev 1.1 هستش اینطور که فکر میکنم. از روی سفید بودن PCI-Eها اینطوری به نظر میاد. اما مطمئن بشید. ولی خب تقریبا خودم مطمئنم.
شما نرم افزار زیر رو بگیرید:

و این هم آخرین ورژن بایوس شما که در 2010/01/18 عرضه شده:

فایل دوم رو از حالت فشرده خارج کنید. بعدش با نرم افزار اول فایل ROM رو باز کنید و بزنید آپدیت کنه. بعدش سیستم ریست میشه. در حین کار سیستم رو دست نزنید و خاموش نکنید.

باشه دوست عزیز. من این دو فایلو دانلود میکنم جواب نهایی رو حتما بهتون میدم. ممکنه چند روزی نباشم. ولی حتما جواب میدم و نتیجه رو اعلام میکنم.

موفق و پیروز باشید و باز هم تشکر از راهنمایی های قدم به قدمتون. بر میگردم به زودی...:40:

mhs_837
19-01-2011, 09:56
مادربرد منم مثل شماست،گرافیکم هم ATi هست.فکر نمی کنم ربطی به آپدیت کردنش داشته باشه.قبلا خودم با ال سی دی سونی تصویر و صدا گرفتم .شما تنظیمات صدا رو از داخل کنترل پنل چک کردین؟!
طبق شکل زیر باید HDMI output رو حالت set default قرار بدین

9vin
19-01-2011, 14:00
مادربرد منم مثل شماست،گرافیکم هم ATi هست.فکر نمی کنم ربطی به آپدیت کردنش داشته باشه.قبلا خودم با ال سی دی سونی تصویر و صدا گرفتم .شما تنظیمات صدا رو از داخل کنترل پنل چک کردین؟!
طبق شکل زیر باید HDMI output رو حالت set default قرار بدین

دوست عزیز من اگه بتونم تصویر رو روی ال سی دی بیارم شاهکار کردم! صدا آسونتره کار باهاش.
پس اول باید تصویر رو بیارم . صدا بعدش حل شدنیه. مشکل تصویر دارم هنوز!! :13:

در ضمن تنظیمات صدا رو هم نگاه کردم دقیقا مثل مال شماست. روی حالت Default هستش. در تـصـویـر زیـر ببیـنیـد :

خب این از صدا . حالا برای تنظیمات تصویر باید کجا برم؟ در این مورد بیشتر راهنمایی کنید. به صفحه 1 برگردید ببیـنیـد تنظیمات تصویر همونجاست که عکسشو گذاشتم ؟ اصل قضیه همینجاست که باید حل بشه. لطفا راهنمایی کنید...
اینم تصویرش در زیر :

ebicross
19-01-2011, 14:09
دوست عزیز من اگه بتونم تصویر رو روی ال سی دی بیارم شاهکار کردم! صدا آسونتره کار باهاش.
پس اول باید تصویر رو بیارم . صدا بعدش حل شدنیه. مشکل تصویر دارم هنوز!! :13:
ببینید ممکنه تصویر بدون صدا نمایش داده نشه. من توی بعضی تلویزیون ها گفتم که اینو دیدم.
بازم این روش دوستمون رو چک کنید.

مادربرد منم مثل شماست،گرافیکم هم ATi هست.فکر نمی کنم ربطی به آپدیت کردنش داشته باشه
من از یک فروم خارجی نقل کردم که شاید کمکی کنه. :46: دور از تصور هم نیست. چون مادربرد اوشون! :دی هم گیگا و گرافیکشون ATI بود. این مادربرد فکر میکنم تولید 2008 هستش و ممکنه مادربرد ایشون اوایل تولیدش باشه و بایوس ابتدایی روش باشه.

mhs_837
19-01-2011, 14:53
ببینید ممکنه تصویر بدون صدا نمایش داده نشه. من توی بعضی تلویزیون ها گفتم که اینو دیدم.

منم دقیقا نظر همین دوستمونو تایید می کنم.شما همزمان کابلهای مانیتور و ال سی دی(HDMI) رو وصل کنین بعد صدا رو روی حالت HDMI به Set default تغییر بدین(یعنی اوون دایره سبز تیکدار بیاد کنار خروجی HDMI بشینه).درضمن در device manager باید یکی از گزینه های شکل زیر یا هر دوتا نصب باشن و درآخر حتما کاتالیست رو نصب کنین و از سالم اجرا شدنش اطمینان داشته باشین.من خیلی راحت با همین کارهایی که خدمتتون عرض کردم،تصویر گرفتم و این همه دنگ و فنگ نداشت

alinasrollahi
20-01-2011, 00:42
من الان چند ساله که دارم از طریق کابل اچ دی ام آی فیلمها و ویدئو هائی که تو کامپیوتر دارم تو تلویزیون نگاه میکنم و اینکار رو با سه تا کلیک انجام میدم.
متأسفانه زبان کامپیوترم به هلندیه والا براتون مراحلی رو که طی میکردم توضیح میدادم همینقدر بگم که از کلیک راست روی دسکتاپ شروع میشه و البته هیچ ربطی هم به کارت گرافیک و درایورش نداره حالا اگه خواستی بگبد تا من این تنظیمات رو از هلندی به انگلیسی برگردونم و براتون توضیح بدم

9vin
12-02-2011, 14:29
منم دقیقا نظر همین دوستمونو تایید می کنم.شما همزمان کابلهای مانیتور و ال سی دی(HDMI) رو وصل کنین بعد صدا رو روی حالت HDMI به Set default تغییر بدین(یعنی اوون دایره سبز تیکدار بیاد کنار خروجی HDMI بشینه).درضمن در device manager باید یکی از گزینه های شکل زیر یا هر دوتا نصب باشن و درآخر حتما کاتالیست رو نصب کنین و از سالم اجرا شدنش اطمینان داشته باشین.من خیلی راحت با همین کارهایی که خدمتتون عرض کردم،تصویر گرفتم و این همه دنگ و فنگ نداشت

خــب دوست عزیز ، راهنمایی کن کامل ببینم تنظیمات رو دارم یا نه ؟
در ضمن گفتید کاتالیست ؟ کاتالیست چی هست؟! بیشتر توضیح بدید.

---------- Post added at 02:29 PM ---------- Previous post was at 02:26 PM ----------

من الان چند ساله که دارم از طریق کابل اچ دی ام آی فیلمها و ویدئو هائی که تو کامپیوتر دارم تو تلویزیون نگاه میکنم و اینکار رو با سه تا کلیک انجام میدم.
متأسفانه زبان کامپیوترم به هلندیه والا براتون مراحلی رو که طی میکردم توضیح میدادم همینقدر بگم که از کلیک راست روی دسکتاپ شروع میشه و البته هیچ ربطی هم به کارت گرافیک و درایورش نداره حالا اگه خواستی بگبد تا من این تنظیمات رو از هلندی به انگلیسی برگردونم و براتون توضیح بدم

دوست عزیز از راهنمایی شما هم استفاده کنیم بد نیست. شما هم نظر خودتونو حتما به من بگید تا مشکلم حل بشه. همراه با عکس و تصویر این کارو انجام بدید ممنون میشم. با تشکر از شما...:11:

mo_re1212
05-08-2011, 15:36
من یه lcd خریدم , با HDMI وصل کردم به PC ... بعد مانیتورمم با RGB وصل به PC ...
یه راه حل بگید که من بتونم هر تصویری کی می خوام و از طریق ویندوز بندازم رو lcd ولی با مانیتور تصویر خود ویندوز ببینم !! یعنی lcd یه مثلا فیلم پخش بکنه من اینور با مانیتور وب گردی کنم ....
جواب بدید لطفا .... لنگ لنگم

aron110
03-05-2012, 22:31
با سلام خدمت دوستان عزیز
باید خدمتون عرض کنم که اتصال و ارسال تصویر و صدا از کامپیوتر به تلویزیون از طریق کابل HDMI کاری نداره[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]!
هر کی خواست بگه تا بهش یاد بدم [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

lمن هر کاری میکنم تصویر نمیره به تلوزیون
با لب تاب N53 اسوس و کابل HDتلوزیونم CX520 سونی
کممممممممممممممک لطفا

kamiran
08-07-2012, 07:05
آقا من لپ‌تاپ سونی‌وایو دارم با کارت گرافیک GeForce 8400M GT
پورت HDMI روی لپ‌تاپ هست و سال ۸۹ با ویندوز ۷ که تازه روش نصب کرده بودم (و همچنین سال ۸۸ با ویندوز ویستای اورجینال روش) خیلی راحت کابل رو یه سرش رو می‌زدم به لپ‌تاپ و سر دیگه‌شو به تلویزیون سامسونگ فول HD و تصویر و صدا با کیفیت عالی می‌گرفتم! البته یا توی Windows Media Center (نرم‌افزار اورجینال خود ویندوز برای تماشای فیلم روی تلویزیون) خروجی صدا رو HDMI می‌کردم یا اینکه تو کنترل‌پنل خود ویندوز
ولی امسال با ویندوز ۷ سرویس‌پک یک که کاملاً آپدیت شده، بازی در می‌یاره و به همون تلویزیون خروجی صدا نمی‌ده! ؛ یعنی وقتی می‌زنی خروجی بشه HDMI High Definition صدای اسپیکر لپ‌تاپ قطع می‌شه ولی صدایی از تلویزیون در نمی‌یاد.
Windows Media Center هم با اونی که توی ویستا و ورژن‌های قبلی ویندوز۷ بود یک مقدار تفاوت کرده و امکاناتش بیشتر شده. ولی بخش Setup Speeker همونی هست که قبلاً بوده و ...

خلاصه که نمی‌دونم این مواردی که تو این فروم مطرح شده برای لپ‌تاپ هم صدق می‌کنه یا اینکه چون لپ‌تاپه پورت HDMI به کارت گرافیک ربطی نداره؟

این عبارت رو هم توی سایت رسمی سونی دیدم: "اتصال دیجیتال ورودی HDMI تنها زمانی صدا را از کابل HDMI انتقال می دهد که منبع نیز دیجیتال باشد. در حالیکه در مورد منبع آنالوگ تنها اطلاعات تصویری از طریق کابل HDMI انتقال پیدا می کند. در زمان اتصال کابل HDMI توجه کنید که کابل A/V صوتی نیز به تلویزیون متصل باشد برای دریافت صدا دز حالتی که منبع آنالوگ است . همانگونه که در راهنمای استفاده آورده شده است."
ولی تا اونجایی که می‌دونم لپ‌تاپ منبع دیجیتال محسوب مي شه!:44:

kamiran
08-07-2012, 11:00
پورت HDMI روی لپ‌تاپ هست و سال ۸۹ با ویندوز ۷ که تازه روش نصب کرده بودم (و همچنین سال ۸۸ با ویندوز ویستای اورجینال روش) خیلی راحت کابل رو یه سرش رو می‌زدم به لپ‌تاپ و سر دیگه‌شو به تلویزیون سامسونگ فول HD و تصویر و صدا با کیفیت عالی می‌گرفتم! البته یا توی Windows Media Center (نرم‌افزار اورجینال خود ویندوز برای تماشای فیلم روی تلویزیون) خروجی صدا رو HDMI می‌کردم یا اینکه تو کنترل‌پنل خود ویندوز
ولی امسال با ویندوز ۷ سرویس‌پک یک که کاملاً آپدیت شده، بازی در می‌یاره و به همون تلویزیون خروجی صدا نمی‌ده! ؛ یعنی وقتی می‌زنی خروجی بشه HDMI High Definition صدای اسپیکر لپ‌تاپ قطع می‌شه ولی صدایی از تلویزیون در نمی‌یاد.
Windows Media Center هم با اونی که توی ویستا و ورژن‌های قبلی ویندوز۷ بود یک مقدار تفاوت کرده و امکاناتش بیشتر شده. ولی بخش Setup Speeker همونی هست که قبلاً بوده و ...

خلاصه که نمی‌دونم این مواردی که تو این فروم مطرح شده برای لپ‌تاپ هم صدق می‌کنه یا اینکه چون لپ‌تاپه پورت HDMI به کارت گرافیک ربطی نداره؟

این عبارت رو هم توی سایت رسمی سونی دیدم: "اتصال دیجیتال ورودی HDMI تنها زمانی صدا را از کابل HDMI انتقال می دهد که منبع نیز دیجیتال باشد. در حالیکه در مورد منبع آنالوگ تنها اطلاعات تصویری از طریق کابل HDMI انتقال پیدا می کند. در زمان اتصال کابل HDMI توجه کنید که کابل A/V صوتی نیز به تلویزیون متصل باشد برای دریافت صدا دز حالتی که منبع آنالوگ است . همانگونه که در راهنمای استفاده آورده شده است."
ولی تا اونجایی که می‌دونم لپ‌تاپ منبع دیجیتال محسوب مي شه![ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ](43).gif

amjadamjad
29-08-2012, 11:03
با سلام خدمت اساتید
کارت گرافیک من ایسوس9500 است وباکابلی که رو خودش بود spdif راازمادربرد به کارت گرافیک وصل کردم ولی بازم از طریق کابلhdmiروی تلویزیون صدا ندارم لطفا راهنمایی کنید.

shkz
30-08-2012, 19:22
سلام
من جایی کلاس میرفتم لپ تاپ اچ پی داشت با ال سی دی پاناسونیک. ابتدا با کابلی که به کارت گرافیک متصله(اسم دقیقش یادم رفته) به ال سی دی وصل میشدن بعد که کابل اچ دی ام آی خریدن اونو وصل کردن و بدون هیچ تنظیمی ارتباط برقرار شد صدا و تصویر.

___Pejman___
10-02-2013, 03:32

ولی تا اونجایی که می‌دونم لپ‌تاپ منبع دیجیتال محسوب مي شه![ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ](43).gif

عزیز شما روی آیکون بلندگو راست کلیک کن و برو تو قسمت playback devices. بعدش روی خروجی اچ دی ام آی کلیک کن و اون رو به se as deafult تغییر بده.

سنغال
27-02-2013, 02:26
آقا سلام تو رو خدا یکی بیاد مشکل منو حل کنه
VGN-Z550N مدل لپ تابمه سونی ویو، ویندوزش اکس پی سرویس پک 3 هستش، ویندوز اورژینال خودش روش نصبه، تلوزیونمون هم سونی هستش و 5 تا ورودی اچ دی ام آی داره، اول فک می کردم که مشکل از تی وی هستش ولی نه لپ تاب یکی دیگه رو با کابل خودمون زدم به تی وی خودمون درست بود و کار می کرد چرا لب تاب کار نمی کنه؟! در ضمن لپ تابو از نیویورک خریدن برام، جان من یکی بیاد جواب بده!

alinasrollahi
27-02-2013, 03:25
دوستانی که پس از وصل کردن کابل HDMI صدا ندارن باید خدمتتون عرض کنم که باید از تنظیمات صدا اونرو به خروجی HDMI انتقال بدن حیف که زبان ویندوز من هلندیه وگرنه براتون اسکرین شات میزاشتم تا بهتر متوجه بشید

Sent from my iPhone using Tapatalk

zarnoosheh
01-03-2013, 16:49
سلام
من مشکل اینه که زمانی که کابل HDMI رو به لپ تاپ و LCD صدا رو منتقل نمیکنه بره روی تلویزیون و باز صدا از روی لپ تاپ پخش میشه
کسی هست به من بگه چیکار باید بکنم ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

ami2new
02-03-2013, 18:44
سلام
من مشکل اینه که زمانی که کابل HDMI رو به لپ تاپ و LCD صدا رو منتقل نمیکنه بره روی تلویزیون و باز صدا از روی لپ تاپ پخش میشه
کسی هست به من بگه چیکار باید بکنم ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
روی تصویر بلند گو در نوار وظیفه کلیک راست انجام داده و گزینه Playback Devices رو انتخاب کنید و مطابق شکل عمل کنید

سید رضا تهرانی
17-12-2013, 18:12
سلام من یه ال سی دی x.vision خریدم می خوام pc را با کابل hdmi به آن وصل کنم . می خوام وقتی با ال سی دی فیلم می بینند من هم با کامپیوتر کارام رو انجام بدم حالا چطوری با ید تنظیمش کنم. ممنون

torabzadeh62
20-12-2013, 14:32
روی تصویر بلند گو در نوار وظیفه کلیک راست انجام داده و گزینه Playback Devices رو انتخاب کنید و مطابق شکل عمل کنید
حالا اگه بخوایم هم از کامپیوتر صدا داشته باشیم هم از تلویزیون باید چه کنیم؟ :n13:

sfaiazy
06-02-2014, 20:20
دوست عزیز من این راه رو استفاده کردم اما این قسمت رو که باز میکنم گزینه hdmi device رو نداره راهی هست بشه درستش کنم؟

ali1189
10-03-2014, 16:40
سلام دوستان.من ال ای دی سامسونگ مدل 40f5570 دارم با لبتاب دل وسترو 3500 وقتی با کابل اچ دی ام ای به هم وصل میکنم تصویر لبتاب خاموش میشه و رو ال ای دی هیچی نشون نمیده لطفا کمکم کنید که چیکار کنم؟

smss.exe
10-03-2014, 18:34
سلام دوستان.من ال ای دی سامسونگ مدل 40f5570 دارم با لبتاب دل وسترو 3500 وقتی با کابل اچ دی ام ای به هم وصل میکنم تصویر لبتاب خاموش میشه و رو ال ای دی هیچی نشون نمیده لطفا کمکم کنید که چیکار کنم؟

سلام

کلید های Win+P رو بزنید و از اون صفحه گزینه ی Duplicate رو انتخاب کنید که تصویر رو در هر دو صفحه نشون بده. میتونید گزینه ی دیگه ای هم که خواستید انتخاب کنید.

ali1189
11-03-2014, 00:02
سلام

کلید های Win+P رو بزنید و از اون صفحه گزینه ی Duplicate رو انتخاب کنید که تصویر رو در هر دو صفحه نشون بده. میتونید گزینه ی دیگه ای هم که خواستید انتخاب کنید.

مرسی دوست عزیز.این کار رو هم کردم ولی رو ال ای دی نه تصویر نه صدا دارم.

ali1189
11-03-2014, 00:03

دوستان یکی کمکم کنه چرا با کابل اچ دی ام ای نمیتونم لب تاب رو به ال ای دی وصل کنم؟

ali1189
16-03-2014, 14:45
کسی نیست کمکم کنه؟

bina2013
03-04-2014, 00:27
دوست عزیز با سلام
من هم همین مشکلو دارم وقتی PC را به LCD با کابل HDMI وصل میکنم تصویر دارم اما صدا ندارم ، فرمودین مطابق شکل عمل کنم اما من عکس یا لینکی نمیبینم ، کدام شکل منظورتونه؟
کارت گرافیکم هم Nvidia GeForce مدل9400GT هستش (با خروجی HDMI)

hoda1983
27-04-2014, 09:32
سلام.
من هم این مشکل رو بعد از تعویض ویندوز دارم و طبق روش هایی که به دوستان گفتید انجام دادم اما کلا گزینه Device HDMI در اون قسمت غیر فعال هست . و به خاطر همین گزینه set as defult هم نمیشه انتخاب کنم . همه درایورهامو آپدیت هم کردم . لطفا راهنماییم کنید خیلی فوریه

MANSOURSTAR
26-12-2014, 01:17
من هم مثل خیلی ها در اتصال PC به تلویزیون LCD با کابل HDMI به HDMI به مشکل برخوردم.

به محض اتصال كابل به TV LCD تصویر ارسال میشه اما صدا ندارم.
طبق جوابهای داده شده در پست های قبلی متوجه شدم که باید سیمی ازSPDIF موجود در مادربورد به ورودی Audio کارت گرافیک وصل کنم.منتها کسانی هم جواب دادند که این کار فقط برای کسایی هست که کارت گرافیکشون مستقیما خروجی HDMI نداره و میخوان با تبدیل DVI به HDMI این کار رو انجام بدن.کارت گرافیک من خروجی VGA و DVI/I و مستقیما HDMI داره.حالا من نمیدونم باید چی کنم که صدا بیاد.
تصاویری از مدل کارت گرافیک و مادربورد و سیم رابط رو گذاشتم و همچنین میخوام راهنمایی کنید که سمتی رو میخوام به مادر بورد وصل کنم رو باید دقیقا روی کدوم سرش بزنم
یکی نوشته SPDIF (سمت چپ و سمت راستش یه جای خالی داره)
يكي بالاش علامت (-) منفی داره (کنار سمت راستی)
یکی هم بالاش علامت OUT نوشته (از سمت راست آخری)
من مستقیما دو سر سیم رو به دو طرف سمت راستی وصل کردم و تنظیمات رو طبق عکسی که گذاشتم قرار دادم.لطفا من رو راهنمایی کنید که راه درست چیه
ممنون

MANSOURSTAR
26-12-2014, 01:31
يه سوال هم در مورد خروجی تصویر DVI دارم.روی کارت گرافیک خرجیش با چهار تا خونه اضافه هست (DVI/D) ولي ورودی مانیتورم (DVI/I) هست.حالا چطور باید از این خروجی استفاده کرد؟مگه میشه DVI/D رو به DVI/I متصل کرد؟یکیش جای چهار تا خونه اضافه فقط یه خط داره.واینکه آیا واقعا تاثیری قابل فهمی توی کیفیت پخش حاصل میشه و مثلا فیلمهای HD رو مثل تلویزیونهایLCD شفاف نشون میده؟

MANSOURSTAR
26-12-2014, 16:20
من هم مثل خیلی ها در اتصال PC به تلویزیون LCD با کابل HDMI به HDMI به مشکل برخوردم.

به محض اتصال كابل به TV LCD تصویر ارسال میشه اما صدا ندارم.
طبق جوابهای داده شده در پست های قبلی متوجه شدم که باید سیمی ازSPDIF موجود در مادربورد به ورودی Audio کارت گرافیک وصل کنم.منتها کسانی هم جواب دادند که این کار فقط برای کسایی هست که کارت گرافیکشون مستقیما خروجی HDMI نداره و میخوان با تبدیل DVI به HDMI این کار رو انجام بدن.کارت گرافیک من خروجی VGA و DVI/I و مستقیما HDMI داره.حالا من نمیدونم باید چی کنم که صدا بیاد.
تصاویری از مدل کارت گرافیک و مادربورد و سیم رابط رو گذاشتم و همچنین میخوام راهنمایی کنید که سمتی رو میخوام به مادر بورد وصل کنم رو باید دقیقا روی کدوم سرش بزنم
یکی نوشته SPDIF (سمت چپ و سمت راستش یه جای خالی داره)
يكي بالاش علامت (-) منفی داره (کنار سمت راستی)
یکی هم بالاش علامت OUT نوشته (از سمت راست آخری)
من مستقیما دو سر سیم رو به دو طرف سمت راستی وصل کردم و تنظیمات رو طبق عکسی که گذاشتم قرار دادم.لطفا من رو راهنمایی کنید که راه درست چیه
ممنون

با تشکر
مشل من حل شد

seyedsaeedyousefi
14-03-2015, 16:49
سلام من با hdmi تلویزیون رو به کامپیوتر وصل کردم ولی صدا ندارم هر کاری کردم نشد توی play back هم رفتم ولی اون نشونه ی hdmi نبود کارت کرافیکی و .... رو هم امتحان کردم نشود تورو به قرآن کمک کنید که چجوری صدا رو انتقال بدم

EHSAN675
11-05-2015, 23:09
سلام من کابل HDMI وصل کردم به TV نمیدونم چرا صدا انتقال پیدا نمیکنه به TV میشه راهنمایی کنید لطفا

sara262
04-07-2015, 19:14
سلام من تنظیمات لب تاپ رو انجام دادم ولی هر کاری میکنم تو تلویزیون هیچی نشون نمیده.فقط no signal میزنه.با کابل HDMI انجام میدم.تلویزیونم LG LED هستش.لطفا راهنماییم کنید

alp13
20-09-2015, 11:07
من نه مشکل صدا دارم نه تصویر
فقط وقتی تصویر رو انتقال میدم هم رو مانیتور هم تی وی تصویر تکه تکه و فریم فریم نشون داده میشه
از رزولشن و 60 هرتز -75 هتز امتحان کردم همچنین پرتهای پشت تی وی و دو کابل اچ دی ام آی

shoki.joon
05-10-2015, 15:27
سلام.دوستان ازتون خواهش میکنم کمکم کنید. من سیستممو با کابل hdmi به تلویزیون led ال جی وصل میکنم. همه چی خوبه ولی وقتی سیستمو روشن میکنم شبکه های دیجیتال قطع میشه و سیگنال کلا به صفر میرسه. حتی گیرنده دیجیتال کامپیوتر هم نمیتونه سیگنالی رو دریافت کنه .و تا کابل hdmi رو از تلویزیون جدا میکنم دوباره سیگنال میاد و خوب نشون میده.خواهش میکنم یکی کمکم کنه.

R3stless
06-02-2016, 19:22
سلام دوستان
من کامپوترم رو با کابل HDMIبه تلوزیون ال ای دی متصل کردم ولی تصویر نهایی از ابعاد تلوزیون بیشتر شده و هر نوع تنظیماتی رو هم فکرش رو میکردم انجام دادم ولی هنوز تصویر بزرگ هست و حاشیه های تصویر نمایش داده نمیشه . باید چکار کنم ؟

- - - Updated - - -

سلام دوستان
من کامپوترم رو با کابل HDMIبه تلوزیون ال ای دی متصل کردم ولی تصویر نهایی از ابعاد تلوزیون بیشتر شده و هر نوع تنظیماتی رو هم فکرش رو میکردم انجام دادم ولی هنوز تصویر بزرگ هست و حاشیه های تصویر نمایش داده نمیشه . باید چکار کنم ؟