PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : راهنمایی در مورد مشکل کند شدن سیستم

mrmostafa
06-12-2010, 22:29
با عرض سلام و خسته نباشید
من پارسال یه کیس خریدم به مشخصات زیر:
Cpu: 5300
MB: Asus P5QL
Ram: 2g 800 patriot Dddr2 * 2
Vga: 9600 GT Asus
Hdd: 500 sata
Case: Magnum
Power: 380 Green
2تا هارد اکسترنال هم به سیستم وصل هست
اکثر موقع ها چند روز کیس روشن هست و دانلود انجام میدم رو ویندوز xp داشتم هنگ میکرد گیر میکرد الان ویندوز Xp سازگار رو نصب کردم اصلا هنگ نکرده فقط موقع تایپ خیلی گیر میکنه جوری که من تایپ میکنم بعد من تایپ یهو میادش گیر داره انگاری کلا یه خورده سیستم با کندی کار میکنه در صورتی که اول اینجوری نبودش.
حالا مشکل از رم میتونه باشه یا از کم بودن پاور؟؟؟؟؟
چطوری تست کنم که رم ها درست کار میکنه؟؟؟ میخواستم یه رم دیگه بخرم الان خیلی رفته بالا 40 هزار تومان شده در ضمن اگه Patriot نخرم مارک ژل یا کینگستون بگیرم خوبه؟؟ با رم خودم سازگاری داره؟؟ کدوم رم بهتره؟؟
اینم عکس:
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
ممنون میشم راهنمایی کنید.

EXTREME
06-12-2010, 22:50
کند بودن سیستم علتهای مختلف داره
ویندور-ویروس-کم بودن حافظه ی مجازی وکم بودن رم -شما که 2گیگ رم دارید کافیه
ضعیف بودن پاور و بالا بودن دمای پردازنده و بدسکتور داشتن هارد

mrmostafa
07-12-2010, 21:03
سیستم رو تازه نصب کردم و ویروس هم ندارم. البته هارد هم که اصلا استفاده نمیکنم برای اینکه تمام اطلاعات تو هارد اکسترنال هست. در ضمن رم کامپیوتر 4 گیگ هست 2 تا رم 2 گیگ پتریوت
در ویندوز 7 هم داشتم به مشکل خورده بودم یه مدت هنگ میکرد. الان نمیدونم چطوری بفهمم از سی پی یو یا رم یا پاور هست. چون تو یه سایت نوشته بود برای این قطعاتی که دارم پاور 380 کم هستش.

helloclick
07-12-2010, 22:17
سلام برادر
مشکل از سخت افزار نیست!!! اول نرم افزار!!! اخرین مورد برو سراغ سخت افزار چند وقته ویندوزتو عوض نکردی؟ برنامه های رجیستری مکانیک، رجیستری ریپیر، رج دکتر، disk clenup، disk defregmenter و... رو کار کردی؟؟؟ اگر با اینها کار کنی کلی سرعتت زیاد میشه. حتی اگه میگی رم گرونه، می تونی از هارد به عنوان رم استفاده کنی!!! الان بهت میگم چجوری:
1-روی my computer کلیک راست کن و properties رو بزن 2-از سر برگ advanced گزینه اول رو انتخاب کن. 3- تب دوم رو انتخاب کن 4-در قسمت page file اون وسطه تو مربع اولی که یه عددی نوشته رو 2 برابر کن، بعد پایینیش رو هم دوبرابر کن 6- دکمه set رو بزن 7- همه پنجره ها رو OK کن و کامپیوترت رو رستارت کن . از برنامه هایی هم که گفتم استفاده کنی حتما نتیجه میگیری.
این هم یک راه برای فرار از خرید رم
تمام

EXTREME
07-12-2010, 22:35
بله پاورتون برای این سیستم ضعیفه
با یه پاور قویتر اگه تونستید سیستم رو چک کنبد
و دمای پردازنده و گرافیک رو هم چک کنبد
اگر سیستم هنگ هم میکند رم و اسلات حافظه رو هم باید چک کنید
برای چک کردن رم از نرم افزار memory test استفاده کنید

mrmostafa
08-12-2010, 10:54
سلام برادر
مشکل از سخت افزار نیست!!! اول نرم افزار!!! اخرین مورد برو سراغ سخت افزار چند وقته ویندوزتو عوض نکردی؟ برنامه های رجیستری مکانیک، رجیستری ریپیر، رج دکتر، disk clenup، disk defregmenter و... رو کار کردی؟؟؟ اگر با اینها کار کنی کلی سرعتت زیاد میشه. حتی اگه میگی رم گرونه، می تونی از هارد به عنوان رم استفاده کنی!!! الان بهت میگم چجوری:
1-روی my computer کلیک راست کن و properties رو بزن 2-از سر برگ advanced گزینه اول رو انتخاب کن. 3- تب دوم رو انتخاب کن 4-در قسمت page file اون وسطه تو مربع اولی که یه عددی نوشته رو 2 برابر کن، بعد پایینیش رو هم دوبرابر کن 6- دکمه set رو بزن 7- همه پنجره ها رو OK کن و کامپیوترت رو رستارت کن . از برنامه هایی هم که گفتم استفاده کنی حتما نتیجه میگیری.
این هم یک راه برای فرار از خرید رم
تمام

ويندوز رو كه كلا 1 ماه هست نصب كردم چون 1 بار ويندوز سون نصب كردم يه xp نصب كردم كه با سيستم مچ نبود الان يه ويندوز سون و يه xp شركت سازگار رو نصب كردم كه بوت سيستم از بين رفته چون اول سون رو نصب كردم بعد xp با برنامه هم بوت رو درست كردم نشد براي همين 2 تا ويندوز رو تازه نصب كردم و تا الان هنگ نكرده سيستم رو ويندوز قبلي تند تند هنگ ميكرد الان سيستم كند ميشه موقع تايپ كردن و يا كار كردن با سيستم
استفاده كردن از هارد به جاي رم رو متوجه نشدم كاراييش چيه؟؟؟ هارد كامپيوتر رم ميشه؟؟؟ بعد بخوام برگردون چطوريه؟؟
در مورد مراحل كه گفتي قسمت advanced ميرم تب 2 هم باز advanced هست كه Page file نداره يه گزينه change پايين داره ميزنيم يه چيزهايي مياره.

---------- Post added at 10:54 AM ---------- Previous post was at 10:53 AM ----------

بله پاورتون برای این سیستم ضعیفه
با یه پاور قویتر اگه تونستید سیستم رو چک کنبد
و دمای پردازنده و گرافیک رو هم چک کنبد
اگر سیستم هنگ هم میکند رم و اسلات حافظه رو هم باید چک کنید
برای چک کردن رم از نرم افزار memory test استفاده کنید

دماي پردازنده رو كجا تست كنم و رو چند بايد باشه؟؟؟
برنامه memory test رو لينك دارين بذارين؟؟؟؟
ممنونم.