PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : راهنمایی خرید سیستم برای پراید

شهرام_ایرانی
06-12-2010, 11:52
با سلام
میخواستم برا ماشینم یک سیستم جمع کنم
حالا به صورت زیاد حرفه ای نمیخوام اما میخوام بلاخره یک چیزی باشه که جایی لازم شد بشه ازش استفاده بهینه کرد
اول از همه سوالم اینه که باید ضبطم رو هم عوض کنم یا نه ؟؟؟ ضبط خودش usb میخوره و بد نیست
دوم اینکه من بودجه ای که دارم مرحله ای هستش
یعنی شاید الان بتونم یک جفت باند بخرم بعدش آمپلی و بعدش باکس و بعدش .....
حالا پیشنهاد هایی که بهم شده این طوری هستش که
برم یک جفت باند پایونیر بخرم 6975 رو همین ضبط سوارش کنم و فعلا به صورت موقتی ازش استفاده کنم
بعدش که دوباره پول اومد دستم برم یک ضبط مناسب بخرم و روش سوار کنم و درنهایت هم بتونم یک آمپلی بخرم که کیفیت صدا خوب بشه
حالا به نظر شما معقولانه ترین راه چیه ؟؟؟

sAeEd_kHaAn
06-12-2010, 17:04
با سلام
حالا به صورت زیاد حرفه ای نمیخوام اما میخوام بلاخره یک چیزی باشه که جایی لازم شد بشه ازش استفاده بهینه کرد
اول از همه سوالم اینه که باید ضبطم رو هم عوض کنم یا نه ؟؟؟ ضبط خودش usb میخوره و بد نیست
برم یک جفت باند پایونیر بخرم 6975 رو همین ضبط سوارش کنم و فعلا به صورت موقتی ازش استفاده کنم
بعدش که دوباره پول اومد دستم برم یک ضبط مناسب بخرم و روش سوار کنم و درنهایت هم بتونم یک آمپلی بخرم که کیفیت صدا خوب بشه

دور 6975 رو خط بكش يه جفت باند mtx 693 بگير 80 - 70 تومن كيفيتش هم خيلي بهتر از اون 6975 هست

hamidR15
08-12-2010, 11:23
با سلام
سلام شهرام جان
1- ماشينتون چيه؟
2-بيشتر چه سبك موزيكهائي گوش ميديد؟
3-از سيستمي كه در نظر داريدجمع كنيد،انتظار كيفيت بالا داريد يا بيشتر دنبال BASS و به قول معروف بوم بوم كردنيد؟
4-براي هر مرحله تا چه ميزان MAX ميتونيد هزينه كنيد(اين قسمت از كارتون كه داريد مرحله اي قطعات رو انتخاب ميكنيد بسيار ارزشمنده:46:)
5-ساب ووفر هم در آينده نياز داريد يا خير؟

شهرام_ایرانی
10-12-2010, 22:45
سلام شهرام جان
1- ماشينتون چيه؟
2-بيشتر چه سبك موزيكهائي گوش ميديد؟
3-از سيستمي كه در نظر داريدجمع كنيد،انتظار كيفيت بالا داريد يا بيشتر دنبال BASS و به قول معروف بوم بوم كردنيد؟
4-براي هر مرحله تا چه ميزان MAX ميتونيد هزينه كنيد(اين قسمت از كارتون كه داريد مرحله اي قطعات رو انتخاب ميكنيد بسيار ارزشمنده:46:)
5-ساب ووفر هم در آينده نياز داريد يا خير؟

ممنونم از شما ها دوستان عزیز :10:
1- پراید 132
2- بیشتر سبک های آروم غمگین ولی خب بعضی اوقات که با نامزدم بیرون میرم شاد گوش میدم :20:
3- بیشتر دنبال کیفیت هستم که ادم رو از موزیک خسته نکنه :8:( یکی هست ادم میشنه هی دوست داره اهنگ هاش رو تکرار کنه چونکه کیفیت پخشش بالاست )
4- برای ضبط تا 200 تومان برای باند نهایت 150 تومان و آمپلی هم 200 تومان
5- در آینده که بودجه ام رسید حتما نصب میکنم اما فعلا موارد بالا این رو اضافه کنم که میخوام وقتی آمپلی رو میبندم بعدا که خواستم ساب اضافه کنم مشکلی نداشته باشم

sAeEd_kHaAn
11-12-2010, 17:09
1- پراید 132
2- بیشتر سبک های آروم غمگین ولی خب بعضی اوقات که با نامزدم بیرون میرم شاد گوش میدم :20:
3- بیشتر دنبال کیفیت هستم که ادم رو از موزیک خسته نکنه :8:( یکی هست ادم میشنه هی دوست داره اهنگ هاش رو تکرار کنه چونکه کیفیت پخشش بالاست )
5- در آینده که بودجه ام رسید حتما نصب میکنم اما فعلا موارد بالا این رو اضافه کنم که میخوام وقتی آمپلی رو میبندم بعدا که خواستم ساب اضافه کنم مشکلی نداشته باشم

پيشنهاد من :
پخش تا 200 ميتوني 7250 پايونر بگيري حدود 190 تومنه
باند تا 150 ميتوني jbl 963 يا infinity kappa693.9i بگيري حذوذ 130 تومنن هر دو؛ اگه بيشتر كيفيتي ميخواي اينفينيتي بردار
امپ هم infinity7541 بگير حدود 210 تومنه
كابل و نصب هم در نظر داشته باشيد تو خريد اجناس بالا اقا حميد گل ميتونه واست تهيه كنه با قيمت مناسب اگه بخواي

Amir..H
11-12-2010, 20:27
1- پراید 132

پيشنهاد من :
پخش تا 200 ميتوني 7250 پايونر بگيري حدود 190 تومنه
باند تا 150 ميتوني jbl 963 يا infinity kappa693.9i بگيري حذوذ 130 تومنن هر دو؛ اگه بيشتر كيفيتي ميخواي اينفينيتي بردار
امپ هم infinity7541 بگير حدود 210 تومنه
كابل و نصب هم در نظر داشته باشيد تو خريد اجناس بالا اقا حميد گل ميتونه واست تهيه كنه با قيمت مناسب اگه بخواي
من برای پخش 7016 کنوود بت پیشنهاد میدم(190 تومن)
اگه یه ذره توی نت سرچ کنی میفهمی که کیفیت صدای خیلی خوبی داره
الان پایونیر چینی شده
در مورد باند اگه کیفیت واست مهمه کامپ بردار من تعریف 1720 و 1730 کنوود خیلی شنیدم مخصوصا
1730 که ظاهرا بیس خوبی هم داره(قیمت ندارم)
در مورد امپ الان دیگه 7541 گیر نمیاد
بهترین گزینه x41 کنووده که قابلیت تبدیل شدن به کلاس d رو داره و در حالت بریج 300 وات میده(230 تومن)
اگه یه ساب 3012 بخری دیگه سیستمت کامله(65 تومن)
به نظرم یه ست خوب از کنووده

hamidR15
12-12-2010, 17:21
1- پراید 132
سلام
من پيشنهادم:
1- پخش كلاريون مدل CZ500A كه ميتونم براتون 225 تومن تهيه كنم با گارانتي اصلي(شركت سماراد كيش)راحت 15-20 تومن زير قيمت بازار
2- كامپوننت كلاريون مدل SRP 1620M قيمت 160 تومن.فوق العاده كيفيت ساخت بالائي داره.
3-آمپ كلاريون مدل XR2410 هم ميتونم براتون 150 بگيرم.البته اين امپ يه امپ فوق العاده كيفيتيه و براي درايو ساب ووفر مناسب نيست. يعني كلا بهتره براي ساب ووفر امپ مونو تهيه بشه.
دوستان اگر ميبينيد من روي كلاريون تاكيد دارم و به دوستان زياد پيشنهاد ميدم ،فقط به دو دليله:
1- كيفيت ساخت بسيار بالائي كه داره اين محصول.به طور نمونه همين كامپوننت كه بالا عرض كردم.بريد مشخصاتش رو ببنيد.پاسخ فركانسيش رو ببنيد:25Hz-50Khz يا Efficiency 90 dB
يا سيستم خنك كننده S.E.T.(Spider Exhaust Technology) Cooling و...
2- قيمت مناسبي هست كه ميشه الان تهيه كرد.مستقيم از نمايندگي اصلي (پخش كننده)

jabi7joon
06-01-2011, 22:03
سلام
من پيشنهادم:
1- پخش كلاريون مدل CZ500A كه ميتونم براتون 225 تومن تهيه كنم با گارانتي اصلي(شركت سماراد كيش)راحت 15-20 تومن زير قيمت بازار
2- كامپوننت كلاريون مدل SRP 1620M قيمت 160 تومن.فوق العاده كيفيت ساخت بالائي داره.
3-آمپ كلاريون مدل XR2410 هم ميتونم براتون 150 بگيرم.البته اين امپ يه امپ فوق العاده كيفيتيه و براي درايو ساب ووفر مناسب نيست. يعني كلا بهتره براي ساب ووفر امپ مونو تهيه بشه.
دوستان اگر ميبينيد من روي كلاريون تاكيد دارم و به دوستان زياد پيشنهاد ميدم ،فقط به دو دليله:
1- كيفيت ساخت بسيار بالائي كه داره اين محصول.به طور نمونه همين كامپوننت كه بالا عرض كردم.بريد مشخصاتش رو ببنيد.پاسخ فركانسيش رو ببنيد:25Hz-50Khz يا Efficiency 90 dB
يا سيستم خنك كننده S.E.T.(Spider Exhaust Technology) Cooling و...
2- قيمت مناسبي هست كه ميشه الان تهيه كرد.مستقيم از نمايندگي اصلي (پخش كننده)

سلام..
حمید خان من می خوام یه سیستم برای 132 ببندم..
از ماشین قبلیم یه جفت 718 منفجر و یه آمپ دو کاناله از این 320 وات دارم و دیگر هیچ...
البتت یه ساب پایونیر هم دارم از این قدیمی ها مال همون زمان 6975 نمی دونم چیه..ولی خیلی خره

برای پخش می تونم 200 بدم..
راستی این کامپوننت رو وقتی ببندی دیگه باند نمی خواد؟ یه توضیح جامع می دی بهم در این باره..
کلا سیستم با باند و یا با کامپوننت بهم قیمت می دی تا 500

مطالب رو خوندم..یه سری اصطلاحات دیدم که سر در نیاوردم مثل
مید رنج بریج یه توضیح کلی و جامع در مورد اصطلاح ها بهم می دی؟

دستتو می بوسم

hamidR15
10-01-2011, 20:27
سلام..
حمید خان من می خوام یه سیستم برای 132 ببندم..
از ماشین قبلیم یه جفت 718 منفجر و یه آمپ دو کاناله از این 320 وات دارم و دیگر هیچ...
البتت یه ساب پایونیر هم دارم از این قدیمی ها مال همون زمان 6975 نمی دونم چیه..ولی خیلی خره

برای پخش می تونم 200 بدم..
راستی این کامپوننت رو وقتی ببندی دیگه باند نمی خواد؟ یه توضیح جامع می دی بهم در این باره..
کلا سیستم با باند و یا با کامپوننت بهم قیمت می دی تا 500

مطالب رو خوندم..یه سری اصطلاحات دیدم که سر در نیاوردم مثل
مید رنج بریج یه توضیح کلی و جامع در مورد اصطلاح ها بهم می دی؟

دستتو می بوسم
سلام دوست من،اين حرفها چيه،دست بوس آقا امام زمان(عج) باشي،شما و همه دوستان سرور بنده هستيد:11:
پخش تو برند پايونير:
DEH-6250BT قيمت حدود 191
DEH-7250SD قيمت حدود 189
كلاريون هم مدل CZ500A هست حدود 230 تومن با گارانتي اصلي
در مورد كامپوننت:كامپوننتها سيستم اسپيكر دو يا سه تائي هستند كه شامل يك جفت ووفر و يك جفت تيوتر با يك جفت كراس اوور پسيو ،كه در مدلهاي سه تكه يك جفت ميدرنج هم بهشون اضافه ميشه.
با توجه به اينكه فركانسهاو سيگنالهاي تقويت شده از طريق آمپليفاير قبل از وزود به هر اسپيكر ابتدا وارد كراس اوور پسيو ميشن و با توجه به نوع فركانس براي اجرا به اسپيكر مورد نظر ارسال ميشن.مثلا سيگنالهاي با فركانس بالا براي تيوتر فرستاده ميشن و....
پس كساني بيشتر دنبال كامپوننت ميرن كه بيشتر دنبال كيفيت صدا و تفكيك بهتر هستند. از BASS ها تقريبا خبري نيست. نه اينكه نباشه خيلي كمه. مثلا در مقابل يه اسپيكر 9*6 نميتونه اون BASS رو اجرا كنه. ولي تو MID BASS عالي عمل ميكنن. خصوصا زماني كه تو يه كيك پنل مناسب نصب شده باشن.
ميد رنج هم به اسپيكرهائي گفته ميشه كه دامنه صوتي مياني رو اجرا مي كنن. مثل صدهاي وكال.
بريج چيست؟به طور خلاصه يعني گرفتن توان خروجي از دوكانل آمپليفاير براي درايو يك اسپيكر.يعني از يك كانل يك خروجي مثبت و از كانال ديگر هم يك منفي.به اين كار پل زدن هم ميگن.
اگر شما يه آمپلي فاير 4 كانال داشته باشيد و هر كانال روي 4 اهم 100 وات خروجي بده ميتوني دوتا خروجي 200 وات ازشون بگيري. البته اين يك مثال بود و تو برندها مختلف توانهاي خروجي متفاوت هستند.
اتوموبيلتون چيه؟