PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : تفاوت مودم های adsl روتر دار و بدون روتر در چیست؟

alikhafan123
05-12-2010, 09:31
باسلام
میخواستم بدونم تفاوت مودم های adsl روتر دار و بدون روتر در چیست؟
و اصلا وجود روتر در مودم adsl برای چه منظور است و چه استفاده هایی دارد؟
با تشکر

viera
05-12-2010, 15:32
تا اونجایی که من اطلاع دارم مودم های روتر میتونن بدون نیاز به کامپیوتر به اینترنت متصل بشن و اون رو به اشتراک بگذارند ولی غیر از اون نیاز داره تا از طریق کامپیوتر و کانکشن به اینترنت وصل بشن.
تاپیک زیر هم اطلاعات خوبی داره :

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

alikhafan123
05-12-2010, 20:04
سلام دوست عزیز
ببخشید ولی این طور که شما میگید نیست. با مودمهای معمولی بدون روتر هم میتوان به طور مستقیم و بدون نیاز به کانکشن به اینترنت وصل شد(حالت pppoe که تقریبا همه مودمها این قابلیت را دارند) که در این حالت username و password روی خود مودم ست میشود.
با تشکر که وقت گذاشتید

sei_pm
05-12-2010, 20:15
سلام دوست عزیز
ببخشید ولی این طور که شما میگید نیست. با مودمهای معمولی بدون روتر هم میتوان به طور مستقیم و بدون نیاز به کانکشن به اینترنت وصل شد(حالت pppoe که تقریبا همه مودمها این قابلیت را دارند) که در این حالت username و password روی خود مودم ست میشود.
با تشکر که وقت گذاشتید

این به دلیل این هست که مودم بدون روتر دیگه وحود نداره . و پاسخی هم که viera دادن درسته.

alikhafan123
05-12-2010, 22:14
سلام
ممنون اقای sei-pm
یعنی فقط قابلیت روتر در مودمهای adsl برای این کار است؟ اگه ممکنه بیشتر توضیح بدید خیلی ممنون
معذرت خواهی از اقای viera
بذارید به حساب بی سوادی

m2sali
19-07-2014, 18:29
دوستان میشه با مودم روتر adsl بدون استفاده از خط تلفن ، اینترنت رو به صورت وایرلس به اشتراک گذاشت؟؟ یعنی اینکه من مودم رو تو شبکه ای که اینترنت داره بذارم یه کابل اینترنت دار بهش بزنم و از وایرلسش استفاده کنم و اینترنت رو روی موبایلم داشته باشم؟؟؟

badboys_87
19-07-2014, 19:07
مودم روتر قابلیت شبکه داره یعنی شما میتونید علاوه بر اشتراک اینترنت بین چند سیستم اونها رو با هم شبکه هم کنید در واقع کار سوییچ رو هم انجام میده
و یه سری امکانات برای مدیریت هم داره که مودم های معمولی فاقد اون هستند .. مثل مک فیلترینگ ... اکسس لیست و ویرچوال و نات و ...

zxzxcvcv
19-07-2014, 21:43
دوستان میشه با مودم روتر adsl بدون استفاده از خط تلفن ، اینترنت رو به صورت وایرلس به اشتراک گذاشت؟؟ یعنی اینکه من مودم رو تو شبکه ای که اینترنت داره بذارم یه کابل اینترنت دار بهش بزنم و از وایرلسش استفاده کنم و اینترنت رو روی موبایلم داشته باشم؟؟؟
نه خیر
باید از access point استفاه کنید

m2sali
20-07-2014, 09:54
مودم روتر قابلیت شبکه داره یعنی شما میتونید علاوه بر اشتراک اینترنت بین چند سیستم اونها رو با هم شبکه هم کنید در واقع کار سوییچ رو هم انجام میده
و یه سری امکانات برای مدیریت هم داره که مودم های معمولی فاقد اون هستند .. مثل مک فیلترینگ ... اکسس لیست و ویرچوال و نات و ...
ممنون از پاسختون. حالا میشه بصورت وایرلس از مودم روتر من استفاده کرد یا نه؟

roya.rashidi
20-07-2014, 10:34
ممنون از پاسختون. حالا میشه بصورت وایرلس از مودم روتر من استفاده کرد یا نه؟
بله میشه و هر سیستمی که بهش په از طریق روتر چه وایرلس وصل کنید بهم متصل میشن و اینترنت هم میتونید به همشون برسونید.

امیر تتلو
30-04-2015, 15:04
ببخشید دوستان من یه مودم خریدم که روتر هم داره ...میشه بدون اتصال به اینترنت دوتا لب تاب رو از طریق وایرلس به هم سوییچ کرد و مثلا کانتر بازی کزد؟؟؟و اینترنت هم مصرف نشه؟؟؟؟ میشه راهنمایی کنید؟؟؟

tajrobenik
05-05-2015, 11:13
ببخشید دوستان من یه مودم خریدم که روتر هم داره ...میشه بدون اتصال به اینترنت دوتا لب تاب رو از طریق وایرلس به هم سوییچ کرد و مثلا کانتر بازی کزد؟؟؟و اینترنت هم مصرف نشه؟؟؟؟ میشه راهنمایی کنید؟؟؟

دو تا لب تاب که به وای فای وصل می شه با هم شبکه هم هستن.
می تونی خودت تست کنی و پینگ بگیری.
وقتی شبکه شدن دیگه احتیاجی به نت نیست و می شه خیلی کار ها کرد.
البته برای ترافیک بالا شبکه کابلی پیشنهاد می شه.

FOURTH RETURN
11-06-2015, 16:52
من میخوام دو تا کامپیوتر رو بوسیله دو تا مودم روتر دار شبکه کنم کسی روشش رو بلده؟ گفتم با دو تا مودم ها بعد نیاید بگید کابل شبکه و کارت وایرلس و این چیزا بخر

tajrobenik
11-06-2015, 18:26
من میخوام دو تا کامپیوتر رو بوسیله دو تا مودم روتر دار شبکه کنم کسی روشش رو بلده؟ گفتم با دو تا مودم ها بعد نیاید بگید کابل شبکه و کارت وایرلس و این چیزا بخر

چه مدل مودم روتر هایی دارین؟

FOURTH RETURN
11-06-2015, 19:15
چه مدل مودم روتر هایی دارین؟

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

tajrobenik
11-06-2015, 19:19
چهار پورت هست ........... فقط کافیه کابل شبکه رو وصل کنید به مودم.!

FOURTH RETURN
12-06-2015, 00:03
چهار پورت هست ........... فقط کافیه کابل شبکه رو وصل کنید به مودم.!

چرا پست رو درست نمیخونید من گفتم بوسیله دو تا مودم یعنی بصورت بیسیم
اگه کابل شبکه بگیرم دیگه نیازی به مودم نیست

tajrobenik
12-06-2015, 21:26
چرا پست رو درست نمیخونید من گفتم بوسیله دو تا مودم یعنی بصورت بیسیم
اگه کابل شبکه بگیرم دیگه نیازی به مودم نیست

دو تا مودم روتر دار دلیل بر نداشتن و استفاده نکردن از کابل شبکه نیست!

یکی از مودم ها رو در حالت بریج قرار بدین شاید کاری که می‌خواین رو انجام بده.

FOURTH RETURN
13-06-2015, 12:24
دو تا مودم روتر دار دلیل بر نداشتن و استفاده نکردن از کابل شبکه نیست!

یکی از مودم ها رو در حالت بریج قرار بدین شاید کاری که می‌خواین رو انجام بده.

نه نمیخواد لازم نیست اگه بخوام کابل شبکه بخرم دیگه نیازی به مودم نیست من گفتم دو تا مدوم بصورت بیسیم

jam270
30-01-2017, 14:20
سلام دوستان.من یه مودم قدیمی دارم ایا دستگاهی هست که به اون وصل بشه و بتونم وای فاش کنم تا بشه دستگاه های دیگه بتونن ازش استفاده کنن؟

green-mind
30-01-2017, 23:36
سلام دوستان.من یه مودم قدیمی دارم ایا دستگاهی هست که به اون وصل بشه و بتونم وای فاش کنم تا بشه دستگاه های دیگه بتونن ازش استفاده کنن؟

میتونید اکسس پوینت بخرید ولیب با توجه به هزینه بالای اکسس پوینت من پیشنهاد خرید مودم وایرلس و میکنم