PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : سوال در مورد قرص های مکمل بنزین (استن STAANN)

Masoud-Susa
04-12-2010, 15:59
سلام دوستان
من چند وقتی هست که تبلیغ یک نوع از مکمل هایی رو که به صورت قرص هستن رو تو سایت های اینترنتی میبینم(فروشگاه های اینترنتی) این قرص ها با نام استن (STAANN) تو این فروشگاه ها به فروش میرسند.
فروشنده این قرص ها ادعا می کنه که با انداختن یک عدد از این قرص ها در باک میشه از بنزیل معمولی کاربرد بنزین سوپر رو دریافت کرد....
بخشی از متن رو در اینجا قرار میدم...
لطفا نظرتون رو در مورد این مکمل ها بگید...آیا ارزشش رو داره که یک بسته از این قرص ها رو بگیرم ؟!
ممنون
=============
نام محصول: قرص مكمل سوخت استن ( STAANN )
کاربرد: قرص اكتان ( STAANN ) اين قرص در ورق هاي 10 تايي عرضه ميشود
قيمت: 150,000 ريال
( STAANN ) با صرفه ترين و موثر ترين قرص كاهش سوخت كه در دسترس بازار جهاني مي باشد . قرص مكمل سوخت استن ( STAANN ) از مواد شيميايي خالص و موثر بصورت فشرده در يك قرص تهيه گرديده كه بسيار قويتر و با صرفه تر از نمونه هاي مشابه آن مي باشد . اين قرص مكمل كاملا بي خطر بوده و به راحتي و مستقيما قبل از سوخت گيري در داخل مخزن بنزين قرار داده مي شود و بلافاصله در بنزين حل مي شود . عملكرد قرص استن ( STAANN ) به چند طريق باعث بهبود در چگونگي سوخت و قدرت موتور مي گردد : 1 - با افزايش ميزان احتراق باعث افزايش فشار در پيستون ها مي گردد كه در اين صورت موتور قدرت بيشتري مي گيرد و باعث افزايش شتاب خودرو مي شود . 2 - باعث سوختن كامل و جلوگيري از خود سوزي سوخت و كاهش گازهاي آلاينده مي گردد . 3 - از گرم شدن موتور خودرو جلوگيري نموده و باعث سوختن رسوبات كربني ميگردد كه اين مهم سبب ميشود موتور خودرو در طول رانندگي در امان باشد . 4 - اكتان بنزين را بالا برده و در نتيجه باعث عملكرد ايده آل سوخت در م
مزاياي قرص مكمل سوخت استن STAANN 1 - كاهش مصرف سوخت 2 - افزايش توان و قدرت موتور 3 - افزايش كيفيت سوخت 4 - كاهش دهنده صداي ناهنجار موتور خودرو 5 - افزايش طول عمر موتور خودرو 6 - افزايش طول عمر شمع ها 7 - كاهش گازهاي آلاينده اين قرص در ورق هاي 10 تايي عرضه ميشود
اين قرص در ورق هاي 10 تايي عرضه ميشود طريقه مصرف قرص 5/0 گرمي استن ( STAANN ) قبل هر بار سوخت گيري يك عدد از آن را در داخل باك خودرو قرار دهيد

برخی از امکانات و قابلیتها:

محصول كشور آمريكا
استن را امتحان نموده و از اثر معجزه آساي آن در كاهش مصرف سوخت شگفت زده شويد
به همراه كاتالوگ فارسي . انگليسي . عربي

heinrich_himmler
04-12-2010, 19:33
اگه جسارت خدمت دوستانم نباشه باید صراحتا نکته ای رو بگم:
مثال "دسته طلا واسه آفتابه گذاشتن" رو حتما شنیدین؟
نمونش تو ایران زیاد دیده میشه، از بستن سیستم صوتی 4 ملیونی روی پراید مدل 76 بگیرین تا باد زدن لاستیکا با نیتروژن و مکمل سوخت و دستگاه کاهش مصرف سوخت و قرص و دوا و ....
البته اگه گذاشتن دزدگیر روی سیستم ایموبیلایزر و روشن کردن مه شکن واسه کلاس کاری و ... رو ندید بگیریم در نهایت میشه دو برداشت از این مقوله ها داشت:
1. اسمشو بذاریم حرکات احمقانه
2. کلاهبرداری تو روز روشن
پر واضحه که مردم ایران هیچ علاقه ای به مطالعه ندارند و اونچه هم از قشر به ظاهر پر مطالعه کشور بر میاد اینه که همیشه سعی در اثبات نظریات خودشون دارند که البته در همین سایت هم کم دیده نشده!
به طور مثال نسبت تراکم موتور پراید کمتر از 10 به 1 هست. و با این نسبت میشه از بنزین معمولی ایران استفاده کرد. در حقیقت اصلا نیازی به استفاده از بنزین سوپر نیست!
بنزین سوپر دارای اکتان بالاتریه یعنی میتونه فشار بیشتری رو در مقابل اشتعال خود به خودی تحمل کنه. حقیقت امر اینه که نه خاصیت شستشو دهندگی داره و نه قدرت بیشتری توش نهفتست! همین بنزینه معمولیه. محض اطلاع بدونید که خودروهای با نسبت تراکم بالاتر هم از همین بنزین معمولی استفاده می کنند!
اما در حقیقت بهتره برای جلوگیری از اتفاقات ناگوار برای خودروهایی نظیر BMW یا سری تولیدات کیا و هیوندای و .. از بنزین سوپر استفاده بشه.
مردم ما یاد گرفتن تا یه چیزی اومد تو بازار و تبلیغ کردن سریع تعریف و تمجید کنن! و ببندن.
شما قشر تحصیلکرده و باسواد جامعه و الگوی خیلیها هستید. کمی بدون تعصب تفکر کنید. تفکر برای تغییر نظر قبلی ماست و اگه نتیجش تغییر نبود یعنی باز هم نظر قبلی درسته نه اینکه تفکر کنیم که نظر ما درسته!!!!!
امثال ماها هستیم که نون تو جیب یه سری کلاهبردار و شیاد می ریزیم که نمونش هم در ایران کم نیست، از کیت سوپر CNG و دزدگیر فروشها و قرص فروشها و ...
وقتی از درک نتیجه یک فرایند بی اطلاعیم حداقل هی تبلیغ نکنیم.
نگیم:
اگه یکی بود که به ما می گفت مکملهای سوخت چه آسیبی به مدار سوخت رسانی و انژکتور میزنن، اگه کسی بود که تحقیق می کرد 70% دزدگیرها عملا بلا اثر هستن و به ما اطلاع میداد ازشون استفاده نمی کردیم و .... همه حرفه! چرا اون یکی شما نباشی؟
سعی می کنم علیرقم وقت محدودم یه سری تاپیک با محتوای علمی بذارم و در مورد همین مقوله ها توضیح بدم.
تنها خواهشم از بچه های فهیم سایت اینه که شما امروز به عنوان روشنفکران این جامعه نباید اجازه همچین کلاهبرداریهایی رو به افراد سودجو بدید تا بدون دادن امتیازی خاص به مردم از مال و فکرشون سوء استفاده کنند.
باز هم متشکرم از اینکه وقت گذاشتید و مطالعه کردید.

farshad bugatti
04-12-2010, 22:55
کلا من نکات گلچین پست بالایی رو با رنگ ابی نقل قول میکنم که واقعا حقیقت اینه!

به طور مثال نسبت تراکم موتور پراید کمتر از 10 به 1 هست. و با این نسبت میشه از بنزین معمولی ایران استفاده کرد. در حقیقت اصلا نیازی به استفاده از بنزین سوپر نیست!
بنزین سوپر دارای اکتان بالاتریه یعنی میتونه فشار بیشتری رو در مقابل اشتعال خود به خودی تحمل کنه. حقیقت امر اینه که نه خاصیت شستشو دهندگی داره و نه قدرت بیشتری توش نهفتست! همین بنزینه معمولیه. محض اطلاع بدونید که خودروهای با نسبت تراکم بالاتر هم از همین بنزین معمولی استفاده می کنند!
اما در حقیقت بهتره برای جلوگیری از اتفاقات ناگوار برای خودروهایی نظیر BMW یا سری تولیدات کیا و هیوندای و .. از بنزین سوپر استفاده بشه.
مردم ما یاد گرفتن تا یه چیزی اومد تو بازار و تبلیغ کردن سریع تعریف و تمجید کنن! و ببندن.

اگه یکی بود که به ما می گفت مکملهای سوخت چه آسیبی به مدار سوخت رسانی و انژکتور میزنن، اگه کسی بود که تحقیق می کرد 70% دزدگیرها عملا بلا اثر هستن و به ما اطلاع میداد ازشون استفاده نمی کردیم و .... همه حرفه! چرا اون یکی شما نباشی؟

heinrich_himmler
04-12-2010, 23:18
کلا من نکات گلچین پست بالایی رو با رنگ ابی نقل قول میکنم که واقعا حقیقت اینه!

فرشاد جان اگه احساس می کنی نیازه در موردش صحبت بشه میشه خلاصه وار توضیح داد. اما باید یه زحمتی بکشی و تاپیکی که ایجاد شده رو شدیدا مدیریت کنی تا از بحثهای اضافی یا خدای نکرده توهین به اعضا یا هر چیزی غیر بحث اصلی در امان باشه.

بله. در واقع در سالهای قبل خود من هم همچین نظریاتی داشتم. ولی از وقتی به صورت حرفه ای وارد سیستم تعمیرات خودرو شدم تازه متوجه شدم که چه کلاهبرداریهایی داره از مردم صورت می گیره و البته نباید انتظار داشت جلوش گرفته بشه چون از همین راه خیلیها امرار معاش می کنند!!!
از دزدگیر بند سر خیابون تا پنچری ته خیابون دارن از ندانسته های ما نان می خورند وصد البته که هرگز نمیان خیلی چیزها رو به ما بگن. البته منکر نمیشم که خیلی جاها خود اونها هم اساسا نمیدونن کاری که می کنن چقدر مضره!
نمونش رو میشه از باد گرفتن فیلتر هوا تا بستن دزدگیر روی سیستم ایموبیلایزر و ... به وضوح دید.

rami_hemi
09-12-2010, 11:19
با تشکر از دوست عزیز که اطلاعات دقیق و صحیح خودشون رو با ما تقسیم میکنن امیدوارم بیشتر از این به ما افتخخار بدن
راستش من همیشه با این قرصها مورد داشتم دوستام چند بار در مورد استفاده از اونها تجربه هاشون رو گفتن ولی اکثرا روی اتومبیلهایی بود که تراکم موتورشون بالا بود
اکتان بوستر هستن ادعا میشه ولی بازم میتونم بگم شک دارن چطور میتونه ماده ای باشه که روی ساختار شیمیای بنزین تاثیر بذاره
همونطوری که خیلی هامون میدونیم ساختار بنزینهای معمولای یا همون اکتان 85 تقریبا یه هیدرو کربن خطی هستش که به راحتی شکسته میشه
فرق ساختار شیمایی اکتانهای بالا مثل 95 یا 106 یا 116 در شاخه دار بودن هیدروکربن هستش
من بنا به تجربه دوستانم که از نزدیک دیدم اتانول بهترین اکات بوستر میتونه باشه
البته اتانول هم انرژی حامل کمی داره
دالبته بحث انواع سوخت خیلی بحث مفصل و البته زیبایی میتونه باشه که امیدوارم دوستانی که توی شیمی هم سر رشته ای دارن در این مورد همراه ما باشن چون من تنها میتونم در مورد مکانیک و فیزیک به صورت علمی جواب قانع کننده بدم .

heinrich_himmler
09-12-2010, 12:13
درسته. در حقیقت موادی هستند که بتونن با ورود به باک اکتان رو تا حدی بالاتر ببرند. برای نمونه میشه به یه مکمل خاص اشاره کرد که نمایندگی محصولات پورشه در ایران همراه خودروها به فروش میرسونه و تا جایی که من خبر دارم فقط به محصولات پورشه میده و قیمت بسیار بالایی داره.
تمام پورشه داران باید هنگام بنزین زدن این مکمل رو به باک اضافه کنن.
اما اینکه با یه مکمل 2000 تومنی یا یه قرص 1000 تومنی به یه بنزین ایدآل برسی واقعا به خودی خود شک برنگیزه.
مکملهای مایع که تو پمپ بنزینها به فروش می رسه به طور مثال باعث خوردگی مدار سوخت رسانی می شن که بیشترین آسیب رو تو این مدار پمپ و انژکتور می بینن. تا وقتی نیاز نباشه و توصیه یک فرد متخصص نباید ازشون استفاده کرد.
قرصها هم مصرف خودشون رو دارند. البته برای موارد خاص و نه قرصهای 1500 تومنی.

Behroozsaghar
17-09-2012, 07:47
بطور کلی یک مسئله را نباید فراموش کرد که بنزینهای تولید ایران اکتان استاندارد ندارد . حالا اگر اینگونه مکملها بتواند کمکی کرده و چند درصدی اکتان بنزین را بالا ببرد چه اشکالی دارد؟ در ضمن من در مطالبی که شما مطرح کرده بودید هیچ کجای آن ندیدم که این قرصها را از نظر کارکرد رد کنید فقط گفتید که برای پراید و امثال آن مفید نیست.