PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مشكل در گرافيك لپ تاپ dell

ajax_h
04-12-2010, 02:02
سلام لپ تاپ دل وسترو 1510 دارم که مشکل گرافیکی پیدا کرده بود ، گرافیک صفحه خیلی بد جور شده بود ، گرافیک لپ تاپ gforce 8400 gs هستش .یه عکس از صفحه هم گذاشته بودم قبلا:
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

بعد که تعمیرگاه بردم گفتن مشکل از چیپست کارت گرافیکه و آی سی های این قسمت سوخته ، هزینه اش هم 160 هزار شد . بعد از تعمیر لپ تاپ رو تحویل گرفتم ، بهم گفتن وقتی لپ تاپ مشکل گرافیکی پیدا کنه ممکنه بعد از تعمیر باز هم خراب بشه .یعنی 50% ممکنه خراب بشه دوباره ، 50 % ممکنه دیگه خراب نشه . و اگر مجددا خراب بشه مشکل مربوط به مادربرد هست و باید مادربرد عوض بشه :sad:
می خواستم بپرسم به نظر شما تو اینجور موارد چقدر احتمال خرابیه مجدد هست و ممکنه به تعویض مادربرد منجر بشه ؟اصا این حرفی که زدن درسته ؟
الان ویندوز 7 نصب کردم اما نمی دونم درایور کارت گرافیک رو نصب کنم یا ریسک نکنم و برای همیشه با همین vga که ویندوز 7 نصب کرده کار کنم ؟:sad:
می خوام احتمال خرابی کمتر بشه .میشه راهنماییم کنید که چه کار کنم احتمال خرابی مجدد کم بشه ؟
یا آیا می تونم مثل قبل برنامه های مورد نیاز رو نصب کنم و کار کنم ؟مثل برنامه های فتوشاپ، sql server ، visual studio و... ؟و یا ریسک هست ؟
ممنون

H@mid-Vista
04-12-2010, 16:05
درایور گرافیك شما نصب نیست از اینجا بگیر نصب كن:

Dell ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

ajax_h
04-12-2010, 19:19
درایور گرافیك شما نصب نیست از اینجا بگیر نصب كن:

Dell ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] Fsupport%2Fdownloads%2Findex.aspx)

سلام
ای بابا من که سوالام رو کامل توضیح دادم .عکسی که گذاشتم عکس از دسکتاپ هست ، زمانی که مشکل سخت افزاری داشت . الان در حال حاضر که تعمیر شده که مشکلی نداره ،
درایور مخصوص کارت گرافیک gforce و ویندوز 7 رو هم از خود سایت nvidia دانلود کردم.در حال حاضر که نگفتم مشکلی وجود داره .! سوالم مربوط به چیزهایی بود که نمایندگی بعد از تعمیر لپ تاپ بهم گفتن و اینکه 50 % احتمال خرابی مجددش هست .می خواستم یه بررسی کنید که همچین احتمالی وجود داره یا نه .
چون الان کار با لپ تاپم یه ریسکه ... دیگه تو پست اول توضیح دادم ، سوالم رو دوباره تکرار نکی کنم . اگر میشه بخونید کامل راهنماییم کنید .
ممنونم .

Levian
05-12-2010, 08:48
سلام دوست عزيز

يك سوال هزينه تعويض مادربرد چند گفتن ؟ اگر از اول مادربرد عوض كني فكر كنم به نفعت باشه ....

ajax_h
05-12-2010, 15:26
سلام دوست عزيز

يك سوال هزينه تعويض مادربرد چند گفتن ؟ اگر از اول مادربرد عوض كني فكر كنم به نفعت باشه ....

سلام
خوب از اول که نگفتن ممکنه مشکل به مادربرد هم مربوط بشه (با اینکه خودم هم پرسیدم) گفتن آی سی چیپست کارت گرافیک سوخته که هزینه اش هم 160 هزاره و تعویض بشه مشکل گرافیک حل میشه.حالا که تعمیر انجام شده گفتن ممکنه مجددا همین مشکل پیش بیاد که مشخص میشه مشکل از مادربرد هست و باید مادربرد عوض بشه و هزینه تعویض مادربرد 300- 350 هزار هست.
من نمی دونم آخه مگه تو تست سخت افزاری معلوم نمیشه از اول مشکل از چیه ؟؟ که حالا من هر روز از این بترسم که دوباره خراب بشه ...
الان که چیپیت گرافیک تعمیر شده، فعلا سالمه اما اصلا چقدر امکان داره مادربرد مشکل پیدا کرده باشه و نیاز به تعویضش بشه ؟
ممنون

Levian
05-12-2010, 16:02
سلام
خوب از اول که نگفتن ممکنه مشکل به مادربرد هم مربوط بشه (با اینکه خودم هم پرسیدم) گفتن آی سی چیپست کارت گرافیک سوخته که هزینه اش هم 160 هزاره و تعویض بشه مشکل گرافیک حل میشه.حالا که تعمیر انجام شده گفتن ممکنه مجددا همین مشکل پیش بیاد که مشخص میشه مشکل از مادربرد هست و باید مادربرد عوض بشه و هزینه تعویض مادربرد 300- 350 هزار هست.
من نمی دونم آخه مگه تو تست سخت افزاری معلوم نمیشه از اول مشکل از چیه ؟؟ که حالا من هر روز از این بترسم که دوباره خراب بشه ...
الان که چیپیت گرافیک تعمیر شده، فعلا سالمه اما اصلا چقدر امکان داره مادربرد مشکل پیدا کرده باشه و نیاز به تعویضش بشه ؟
ممنون

سلام

- اول از همه ميتونم بپرسم كجا نوت بوك براي تعمير دادي ؟
- دوم، مشكل گرافيك نوت بوك مي‌تونه به دو صورت باشه ... اول اينكه چيپ‌ست گرافيك نوت بوك صدمه سخت افزاري ديده باشه و دوم اينكه چيپ گرافيكي نوت بوك بدليل حرارت بالا كمي از مادربرد جدا شده باشه .
اگر مشكل بصورت اول باشد بايد حتما چيپ گرافيكي مادربرد تعويض شود و دوم اينكه اگر مربوط به جدا شدن از مادربرد باشه توسط يك سشوار برقي و حرارت دادن چيپ بسادگي ميتوان چيپ در محل قبليش قرار داد.

برخي از اين تعميركاران گرامي متاسفانه دستگاه مربوط به تعويض چيپ ندارن و تنها با يك سشوار برقي زير چيپ حرارت ميدن .... حال اگر چيپ در اثر حرارت در محل خودش بشينه ممكنه باز دوباره اين مسئله پيش بياد اما اگر چيپ تعويض بشه احتمالش كمه ...

با تشكر

ajax_h
05-12-2010, 23:59
سلام

- اول از همه ميتونم بپرسم كجا نوت بوك براي تعمير دادي ؟
- دوم، مشكل گرافيك نوت بوك مي‌تونه به دو صورت باشه ... اول اينكه چيپ‌ست گرافيك نوت بوك صدمه سخت افزاري ديده باشه و دوم اينكه چيپ گرافيكي نوت بوك بدليل حرارت بالا كمي از مادربرد جدا شده باشه .
اگر مشكل بصورت اول باشد بايد حتما چيپ گرافيكي مادربرد تعويض شود و دوم اينكه اگر مربوط به جدا شدن از مادربرد باشه توسط يك سشوار برقي و حرارت دادن چيپ بسادگي ميتوان چيپ در محل قبليش قرار داد.

برخي از اين تعميركاران گرامي متاسفانه دستگاه مربوط به تعويض چيپ ندارن و تنها با يك سشوار برقي زير چيپ حرارت ميدن .... حال اگر چيپ در اثر حرارت در محل خودش بشينه ممكنه باز دوباره اين مسئله پيش بياد اما اگر چيپ تعويض بشه احتمالش كمه ...

با تشكر
والا نمایدگی اصلی بردم واسه تعمیر نه این تعمیرکارای معمولی . بعد هم گفتن آی سی چیپست سوخته و تعویض کردن .
بله لپ تاپم زیاد داغ می کرد که الان دیگه کول پد دارم کمتر داغ میشه.
پس شما می گین در هر صورت ارتباطی به مادربرد و تعویض مادربرد نداره ؟
الان هم در حال حاضر با اینکه رزولوشن رو بهترین کیفیته اما کمی با قبل فرق داره ، نمی دونم چرا اما کیفیت قبلی رو نداره.

Levian
06-12-2010, 12:25
والا نمایدگی اصلی بردم واسه تعمیر نه این تعمیرکارای معمولی . بعد هم گفتن آی سی چیپست سوخته و تعویض کردن .
بله لپ تاپم زیاد داغ می کرد که الان دیگه کول پد دارم کمتر داغ میشه.
پس شما می گین در هر صورت ارتباطی به مادربرد و تعویض مادربرد نداره ؟
الان هم در حال حاضر با اینکه رزولوشن رو بهترین کیفیته اما کمی با قبل فرق داره ، نمی دونم چرا اما کیفیت قبلی رو نداره.

اگر يكبار چيپ مادربرد توسط سشوار حرارتي در محل اصلي خودش قرار بگيره يا حتي تعويض بشه ديگه براي مرتبه دوم نميشه اين كار رو انجام داد ... البته نه اينكه اصلاً نميشه .... اما احتمال اينكه بتونه چيپ دوباره روي مادربرد بطور صحيح قرار بگيره كم ميشه .... براي همين به شما گفتن كه اگر دوباره به اين مشكل بخوره بايد مادربرد عوض بشه ...

اما اگر شما يكي از اين كول پدها گرفتي و زير نوت بوك گذاشتي خيالت راحت باشه .... يك نكته‌ي هم كه خيلي‌ها اصلاً به اون توجه نميكنن اين كه نوت بوك روي تشك يا بالشت ميزارن ... اين كار از صد تا فحش هم براي نوت بوك بدتره .... هميشه نوت بوك در محلي بگذار كه زير اون يك سطح صاف صاف باشه .. مثل ميز ... روي پا ، روي بالشت، روي تشك و ... اصلا نگذار.... اين موارد اگر رعايت كني احتمالاً ديگه به مشكل نخواهي خورد.

ajax_h
06-12-2010, 13:00
اگر يكبار چيپ مادربرد توسط سشوار حرارتي در محل اصلي خودش قرار بگيره يا حتي تعويض بشه ديگه براي مرتبه دوم نميشه اين كار رو انجام داد ... البته نه اينكه اصلاً نميشه .... اما احتمال اينكه بتونه چيپ دوباره روي مادربرد بطور صحيح قرار بگيره كم ميشه .... براي همين به شما گفتن كه اگر دوباره به اين مشكل بخوره بايد مادربرد عوض بشه ...

اما اگر شما يكي از اين كول پدها گرفتي و زير نوت بوك گذاشتي خيالت راحت باشه .... يك نكته‌ي هم كه خيلي‌ها اصلاً به اون توجه نميكنن اين كه نوت بوك روي تشك يا بالشت ميزارن ... اين كار از صد تا فحش هم براي نوت بوك بدتره .... هميشه نوت بوك در محلي بگذار كه زير اون يك سطح صاف صاف باشه .. مثل ميز ... روي پا ، روي بالشت، روي تشك و ... اصلا نگذار.... اين موارد اگر رعايت كني احتمالاً ديگه به مشكل نخواهي خورد.
تشکر از پاسختون
اما اینکه الان رزولوشن کیفیت قبلی رو نداره مربوط به چیه ؟
من آخرین درایور gforce 8400 m gs رو از خود سایت nvidia برای ویندوز 7 دانلود و نصب کردم اما مثل قبل نیست کیفیت تصویر.درایور از خود سایت دل هم نصب کردم باز کیفیت مثل اولش نشد.
این طبیعی هست که با یک بار خرابی مثل اولش نشه یا نشون میده مشکلی وجود داره ؟
ممکنه رم پایین تر گذاشته باشن واسه گرافیک؟:sad:
یعنی چه اتفاقی افتاده که کیفیت قبل رو نداره؟ :sad:
موقعی که خراب شده بود یک بار بایوس رو آپدیت کردم .ممکنه بخاطر همین باشه ؟
من باید الان چه کار کنم؟:sad:
ممنون

ajax_h
07-12-2010, 19:16
تشکر از پاسختون
اما اینکه الان رزولوشن کیفیت قبلی رو نداره مربوط به چیه ؟
من آخرین درایور gforce 8400 m gs رو از خود سایت nvidia برای ویندوز 7 دانلود و نصب کردم اما مثل قبل نیست کیفیت تصویر.درایور از خود سایت دل هم نصب کردم باز کیفیت مثل اولش نشد.
این طبیعی هست که با یک بار خرابی مثل اولش نشه یا نشون میده مشکلی وجود داره ؟
ممکنه رم پایین تر گذاشته باشن واسه گرافیک؟:sad:
یعنی چه اتفاقی افتاده که کیفیت قبل رو نداره؟ :sad:
موقعی که خراب شده بود یک بار بایوس رو آپدیت کردم .ممکنه بخاطر همین باشه ؟
من باید الان چه کار کنم؟:sad:
ممنون
کسی میتونه راهنماییم کنه ؟

gog2000
10-12-2010, 18:33
از قدیم گفتن تنت به ناز طبیبان نیاز مباد

و ما میگیم لپ تابت به ناز تعمیرکار نیاز مباد

خدا نکنه لپ تاب بیفته دست این تعمیرکاران اینکه 50 دصد دوباره ممکنه خراب بشه تعمیرکارهای ناشی و حتی وارد میگن تا اگه درست تعمیر نکرده باشن یا مشکل از جای دیگه ای باشه از همون اول از سرشون باز کنن

اگه این بابا میگه مشکل میتونه از مادر برد باشه خاب از همون اول مادربدشو تعمیر یا تعویض می کرد نه اینکه یه جای دیگرو تعمیر کنه فردا دوباره یک خرج دیگه رو دستت بذاره

امان از تعمیر کار ناشی

ajax_h
11-12-2010, 09:40
از قدیم گفتن تنت به ناز طبیبان نیاز مباد

و ما میگیم لپ تابت به ناز تعمیرکار نیاز مباد

خدا نکنه لپ تاب بیفته دست این تعمیرکاران اینکه 50 دصد دوباره ممکنه خراب بشه تعمیرکارهای ناشی و حتی وارد میگن تا اگه درست تعمیر نکرده باشن یا مشکل از جای دیگه ای باشه از همون اول از سرشون باز کنن

اگه این بابا میگه مشکل میتونه از مادر برد باشه خاب از همون اول مادربدشو تعمیر یا تعویض می کرد نه اینکه یه جای دیگرو تعمیر کنه فردا دوباره یک خرج دیگه رو دستت بذاره

امان از تعمیر کار ناشی
آره خوب من هم اگر می دونستم تعمیر هم بشه مثل اولش نمیشه یا از اول گفته بودن ممکنه مادربرد مشکل داشته باشه یه تصمیم دیگه می گرفتم.الان 160 هزار پول دادم اما کیفیت خوبی نداره صفحه ، چشم رو اذیت می کنه...