PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : رنگ بندی کابل شبکه که مودم را adsl به کامپیوتر متصل میکند چیست؟

alikhafan123
02-12-2010, 17:42
سلام میخواستم بدونم رنگ بندی کابل شبکه که مودم adsl را به کامپیوتر متصل میکند چیست؟
آیا از رنک بندی نوع کراس استفاده میشود یا نوع استریت؟
یا اصلا فرقی نمیکند؟

sei_pm
03-12-2010, 00:14
کاربردهای کابل کراس :

اتصال یک رایانه مستقیما به رایانه دیگر
اتصال رایانه به روتر (کابل کراس در این حالت Send کارت شبکه شما را به Receive روتر و بالعکس متصل می کند) اتصال مودم روتر به فایروال (این یکی رو با یک مودرم روتر Tellabs 8110 cte-r و فایروال D-link مدل DFL-800 تست کردم )
معمولاً برای ارتباط دو تا وسیله یک جور باید کراس استفاده کرد .

کاربردهای کابل استریت (Straight)

اتصال رایانه به سوئیچ یا هاب
اتصال رایانه به مودم ADSL
اتصال مودم ADSL به سوئیچ یا هاب

نجوه ساخت کابل Cross و Straight

در عکس های ذیر ترتیب رنگ کاملا واضحه و تنها نکته ای که هست اینه که در هر دو روش چیدن رنگ ، به هنگام استفاده از آچار شبکه ، باید به نحوی سوکت را در دست خودتون نگه دارید تا اتصالات فلزی زیر سوکت رو به بالا باشد . (مثل عکس پایین )

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

جهت سوکت هنگام ورود سیم ها به داخل آن

ترتیب رنگ کابل استریت

ترتیب رنگ کابل کراس

alikhafan123
05-12-2010, 09:22
سلام وتشکر از لطف شما و همچنین وقت گذاشتنتون
فقط یه سوال دیگه که دارم اینه که رو بعضی از مودمهای adsl کابل شبکه ای که وجود داره در قسمت سوکت که نگاه میکنیم فقط4 یا 5 تا از سیمها وارد سوکت شده و از هر هشت سیم استفاده نشده
میخواستم ببینم دلیل خاصی داره؟

mohamad255
29-12-2012, 15:53
فقط یه سوال دیگه که دارم اینه که رو بعضی از مودمهای adsl کابل شبکه ای که وجود داره در قسمت سوکت که نگاه میکنیم فقط4 یا 5 تا از سیمها وارد سوکت شده و از هر هشت سیم استفاده نشده
با سلام منم دقیقا همین سوالو دارم از دوستان خواهش می کنم اگه اطلاع دارن لطف کنن یه توضیح کوتاه بدن متشکرم

mahdi7610
06-01-2013, 23:51
سلام

دوست عزیز از اﯾﻦ 8 رﺷﺘﻪ ﺳﯿﻢ در ﺳﺮﻋﺖ 100 ﻓﻘﻂ از 4 رﺷﺘﻪ و در ﺳﺮﻋﺖ 1000 از ھﺮ 8 رﺷﺘﻪ ﺑﺮای اﻧﺘﻘﺎل اطﻼﻋﺎت اﺳﺘﻔﺎده ﻣﯽ ﺷﻮد.