PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : کارت دیباگر

HASHEM289
02-12-2010, 15:31
دوستان امروز یه کارت دیباگر خریدم برای راحت تر شدن تعمیرات مادربورد
هر کدوم از اساتید که تجربه زیادی از استفاده این کارت دارن بگن چند تا سوال راجبه کار با این کارت دارم
ممنون .

HASHEM289
04-12-2010, 23:17
از فعالیت مدیران p30world واقعا ممنون .
کسی نیست جوابی بده ؟

Levian
05-12-2010, 09:32
دوستان امروز یه کارت دیباگر خریدم برای راحت تر شدن تعمیرات مادربورد
هر کدوم از اساتید که تجربه زیادی از استفاده این کارت دارن بگن چند تا سوال راجبه کار با این کارت دارم
ممنون .

سلام
دوست عزيز سوالاتتون بفرماييد ....

HASHEM289
07-12-2010, 01:44
سلام
دوست عزيز سوالاتتون بفرماييد ....
1 - حتما باید مادربورد خراب روشن بشه تا کارت دیباگر کار کنه ؟ چون در خیلی وقتها مادربوردی که برای تعمیر میارن اصلا روشن نمیشه .
2- تا حالا کارتمو روی 3 تا مادربورد خراب گذاشتم و فقط خط وسط سون سگمنت ها روشن شده این به چه معنا هست ؟
3 - از همکارام شنیدم نرم افزار برای شناسایی کد خطا هم وجود داره میشه لینک دانلود ازش بذارید ؟
4 - کدی که یک قسمت از خرابی رو بهتون نمایش میده آیا شما توی کل اون ناحیه به دنبال خرابی میگردین یا بعضی از قطعات بیشتر احتمال خرابیشون هست ؟
ممنون :11:

Levian
07-12-2010, 10:43
سلام

كلاً ديباگر براي عمل كردن نياز به برق PCI داره و تا سيستم روشن نشه نمي‌تونه هيچ كدي نشون بده ...
خط وسط سگمنت معني خاصي نداره ... اين مادربردهاي كه مشكل داشتن روشن ميشن ؟
من ترم افزاري كه معني كدها نشون بده نميشناسم اما شما ميتونيد دفترچه راهنمايي كارت ديباگر از سايتش بگيريد خودش در مورد همه كدها توضيح داده
هر كدي كه ديباگر نشون ميده معمولاً به دو تا سه تا قطعه يا بخش از مادربرد مربوط ميشه ... اين كدها فقط براي بوت شدن سيستم اهميت دارن .... ممكنه سيستم با ديباگر هيچ كدي نشون نده ولي مثلاً صداي مادربرد خراب باشه ... يا يكي از فت‌ها مشكل داشته باشن ... كه اين موارد بايد توي ويندوز چك بشه يا از طريق مولتي متر عيب يابي بشن ....

با تشكر فراوان

web2003
07-12-2010, 19:00
با سلام

دوستان کسی این دیباگر داره / چطوره/ و آدرس یا لینکی برای خرید داره؟

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

رضا امیر
18-09-2011, 20:35
با سلام

دوستان کسی این دیباگر داره / چطوره/ و آدرس یا لینکی برای خرید داره؟

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
سلام دوست من
دیباگر مدل های مختلفی داره و این مدل که شما عکسش دا گذاشته اید 4 سون سگمنت است با کابل اکسترنال . دوست من دیباگر یا پی سی آنالایزر کد های رها شده از بایوس به مناطق مختلف مادربرد را رونمایی میکند مثلا" این مدل دیباگر دو کد پشت سرهم را نشان میدهد. مثلا" C0 C1 . هر کدام از این کد ها بیانگر منطقه ایراد در مادربرد است مثلا" کد ذکر شده بیانگر خرابی در منطقه رم مادر برد است و حالا شما باید توانایی گرفتن ولتاژ و سیگنال و فرکانس رم را داشته باشید. تمامی کد های انواع دیباگر ها و بایوس ها در وب سایت [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] موجود است و در ضمن شما میتوانید انواع مختلف دیباگر را از آنها خریداری کنید. خانه سخت افزار پیشرفته ترین ابزار تعمیرات سخت افزار را وارد میکند.

موفق باشید

ali0091
07-05-2013, 09:20
سلام
کد d0 چیه ؟
ممنون میشم اگه سریع جواب بدین !!

EXTREME
07-05-2013, 09:32
سلام
کد d0 چیه ؟
ممنون میشم اگه سریع جواب بدین !!

مربوط به رم است این کد

طلای سفید
11-06-2013, 22:09
سلام چه مدل از کارت دیباگر بهتر است برای خرید؟باتشکرازمطالب خیلی مفیدتون

EXTREME
11-06-2013, 23:44
سلام چه مدل از کارت دیباگر بهتر است برای خرید؟باتشکرازمطالب خیلی مفیدتون

ساده ترین مدلش نوع pci است که دو تا سون سگمنت داره با سه تا led که مربوط به کلاک رم و ریست و ارتباط چیپ شمالی با چیپ جنوبی است