PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : | گفتگو درباره بانک‌ها و امور بانکی |

صفحه ها : 1 2 3 4 5 6 [7] 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26

arash66_2m
19-12-2012, 10:45
بانک انصار مینونی بزاری - هم قرعه کشی شرکت میکنی هم میتونی کارت بگیری که هروقت نیاز داشتی از حسابت برداشت کنی.دیگه کدوم ها خوبه؟بانک سامان الان قرض الحسنه داره ؟بانک ملت چطور؟قرعه کشی ها به چه صورته؟

Soroush-S
19-12-2012, 10:49
دیگه کدوم ها خوبه؟بانک سامان الان قرض الحسنه داره ؟بانک ملت چطور؟قرعه کشی ها به چه صورته؟

والا بقیه بانکها خبر ندارم - شما میتونی به وبسایتشون مراجعه کنید.

amir_ata_21
19-12-2012, 14:47
من یه کمی پول دارم میخوام بذارم تو حساب های قرض الحسنه که شاید تو قرعه کشی این جور چیزها یه چیزی برنده شدم اینا...
آیا بانک سامان حساب قرض الحسنه داره ؟
چه وقت هایی قرعه کشی میکنه ؟
بانک ملت چی؟

اون بانک هایی رو بگین که زیاد قرعه کشی می کنند و بدون پارتی بازی میخوام برم یه کمی توشون پول بذارم ! میخوام شانسم رو برای قرعه کشی ها محک بزنم .
ممنون /.
بانک سامان قرض الحسنه داره ولی قرعه کش فکر نکنم داشته باشم، من 20هزار تومن تو بانک ملت گذاشتم 15 هزار تومن بردم:n04:
تو بانک های خصوصی، بهترین بانک از لحاظ حساب قرض الحسنه بانک اقتصاد نوین هست، تا اونجایی هم که می دونم بانک صادرات به حساب های قرض الحسنه جایزه نمی ده:n05:
بیشتر بانک ها تو اردیبهشت ماه و یا خرداد ماه قرعه کشی می کنن، ولی تاریخ تکمیل موجودی را تا انتهای سال اعلام می کنن، به نظر شخصی بنده همون بانک ملت از همه ی بانک ها از لحاظ حساب قرض الحسنه بهتره هرچند که من مشتری پروپاقرص بانک پاسارگاد هستم:n01:

mosi_alfa
19-12-2012, 15:55
سلام
یک بانکی رفتم صحبت کردم برای افتتاح حساب
یک طرح خیلی جالبی که داشت، برای یک سال سپرده گذاری،ماهیانه20% سود میداد!!!
نظرتون چیه؟ از کجا میاره این همه رو؟

Soroush-S
19-12-2012, 16:24
سلام
یک بانکی رفتم صحبت کردم برای افتتاح حساب
یک طرح خیلی جالبی که داشت، برای یک سال سپرده گذاری،ماهیانه20% سود میداد!!!
نظرتون چیه؟ از کجا میاره این همه رو؟

احتمالا منظورش سالی 20% بود. منم بانک انصار افتتاح حساب کردم به من گفت ماهی 7% سود میدیم الان میگه سالی 7 درصد.:n13:

MOHAMMAD_ASEMOONI
19-12-2012, 17:30
سلامیک بانکی رفتم صحبت کردم برای افتتاح حسابیک طرح خیلی جالبی که داشت، برای یک سال سپرده گذاری،ماهیانه20% سود میداد!!!نظرتون چیه؟ از کجا میاره این همه رو؟سلام دوست عزیز . تمام سودهایِ بانکها و موسسه ها و صندوقها سالیانه هست و هیچ استثنائی نداره چون این یک واحدِ اندازه گیری و سنجش سود هست در بانکها . مثال : وقتی میگن سودِ روز شمار 20% , یعنی در سال 20% سود داره اما تقسیم بر 365 میشه و روزانه حساب میشه .

مهرسا1
19-12-2012, 21:59
سلام دوست عزیز . تمام سودهایِ بانکها و موسسه ها و صندوقها سالیانه هست و هیچ استثنائی نداره چون این یک واحدِ اندازه گیری و سنجش سود هست در بانکها . مثال : وقتی میگن سودِ روز شمار 20% , یعنی در سال 20% سود داره اما تقسیم بر 365 میشه و روزانه حساب میشه . یعنی به 5 میلیون ماهانه چقدر سود یمدن اگر یک ساله بذاریم؟

Abbas.V
19-12-2012, 23:50
یعنی به 5 میلیون ماهانه چقدر سود یمدن اگر یک ساله بذاریم؟

اگه سود 20 درصد هست میشه ماهیانه 82.191 تومان

اگه سود 21 درصد باشه میشه ماهانه 86.301 تومان

مهرسا1
19-12-2012, 23:57
اگه سود 20 درصد هست میشه ماهیانه 82.191 تومان اگه سود 21 درصد باشه میشه ماهانه 86.301 تومان به نظرتون ارزش داره پول رو اینجوری تو حساب بذاریم و سود ماهیانه رو روش بذاریم ارزشش پایین نمیاد؟

osmaan
20-12-2012, 10:26
این سود ها شرعا حلاله؟

MOHAMMAD_ASEMOONI
20-12-2012, 16:56
این سود ها شرعا حلاله؟سلام . حتماً شنیدید که همیشه بانکها میگن "سودِ علی الحساب" . در پایان هر سال , بانکها سود خالص اون سال رو حساب میکنند و ما بِهُ التفاوتش رو واریز میکنند به حساب سپرده گذارها . یعنی غیر از سود ثابت ماهیانه , یک سود متغیر سالیانه هم به شما میدند بنابراین سودشون متغیر هست و بستگی به کارکردِ بانک داره . البته بانکها جائی نمیخوابند که آب بره زیرشون . خلاصه بگم سودیهائی که بانکها و موسسه ها دارند به مردم میدند , در مقابلِ سودِ سرشاری که به جیب میزنند خیلی کم و ناچیز هست .

moh72
20-12-2012, 19:18
سلام . حتماً شنیدید که همیشه بانکها میگن "سودِ علی الحساب" . در پایان هر سال , بانکها سود خالص اون سال رو حساب میکنند و ما بِهُ التفاوتش رو واریز میکنند به حساب سپرده گذارها . یعنی غیر از سود ثابت ماهیانه , یک سود متغیر سالیانه هم به شما میدند بنابراین سودشون متغیر هست و بستگی به کارکردِ بانک داره . البته بانکها جائی نمیخوابند که آب بره زیرشون . خلاصه بگم سودیهائی که بانکها و موسسه ها دارند به مردم میدند , در مقابلِ سودِ سرشاری که به جیب میزنند خیلی کم و ناچیز هست .
البته این که بانک سود زیادی به جیب میزنه دلیل بر حلال بودن نیست
تو بانکداری اسلامی اینطور میگن که این جور پول ها مشارکت کار و سرمایه است و دیگه مثل ربا معامله ی مستقیم پول نیست من حالا اطلاع ندارم بانک این پول رو کجا سرمایه گذاری میکنه
ولی وقتی کسی از بانک وام میگیره به اسم مشارکت کار و سرمایه داده میشه ولی اگه کارت ورشکست بشه بانک پولو از حلقومت میکشه بیرون و هیچ کاری نداره کهایا شما سود کردبد یا خیر که به نظر من با این وضع هیچ کلاه شرعی ای نمیشه سرش گذاشت و دقیقا همون نزول دادن هست

saeediranzad
21-12-2012, 02:53
سلام
حلال؟ مگه لاتاری حلاله؟
ولی حساب قرض الحسنه که شکل اسلامی لاتاریه حلاله. اینها کلاه شرعیه.

Abbas.V
21-12-2012, 03:16
به نظرتون ارزش داره پول رو اینجوری تو حساب بذاریم و سود ماهیانه رو روش بذاریم ارزشش پایین نمیاد؟

مطمئننا پایین میاد. تبدیل به ملک یا سکه بشه بهرته نقدینگی. (اگه دید بلند مدت دارید)

اگه کوتاه مدت هست و قصد ریسک ندارید موسسات اعتباری گزینه خوبین مثل فرشتگان ، مهر،قوامین

myreza_12345
21-12-2012, 11:53
سلام دوستان.
بلاخره موسسه صالحین تبدیل به بانک شد یا نه؟
البته تو شهر ما اسم موسسه را به بانک اینده تغییر دادن ولی هر کی میره حساب باز میکنه بهش دفترچه موسسه مالی و اعتباری صالحینو میدن. و بهشون میگن قراره عابربانک که عضو شتاب باشه رو به مشتریانشون تحویل بدن. ولی بعد یکماه هنوز خبری از عابر بانک عضو شتاب نشده(یکی از دوستام یکماه پیش حساب روزشمار با سود 18.5 باز کرده)

ایا توی شهر شما هم به همین منوال هست و هنوز به کسی عابربانک بانک اینده را ندادن و یا کم کاری از مسولین بانک اینده تو شهر ماست؟
ایا بانک اینده یا موسسه صالحین بانکداری الکترونیکی داره که بشه از توش حساب اینترنتی چک کرد؟(من که هر چی سایت موسسه صالحینو زیرو رو کردم هیچی دستگیرم نشد)
سپاس فراون از پاسخگویی شما
یا حق

Soroush-S
22-12-2012, 16:16
ما میخواستیم وام 10 میلیونی بگیریم از بانک ثامن الائمه الان فیش حقوقی دیده میگه چون خالص دریافتی 550 تومن بیشتر نیست نمیشه - در حالیکه حقوق 950 تومنه و نزدیک 220 تومن بابت خرید لپتاپ که اقوام از طریق ما خریدند کم میشه؟ راهی نداره این تحریم دور زد؟!

Abbas.V
23-12-2012, 00:14
ما میخواستیم وام 10 میلیونی بگیریم از بانک ثامن الائمه الان فیش حقوقی دیده میگه چون خالص دریافتی 550 تومن بیشتر نیست نمیشه - در حالیکه حقوق 950 تومنه و نزدیک 220 تومن بابت خرید لپتاپ که اقوام از طریق ما خریدند کم میشه؟ راهی نداره این تحریم دور زد؟!

با رئیس صحبت کن حل میشه . وقتی ضامن دارن میگیرن اینا واسه محکم کاریه فقط .

Soroush-S
23-12-2012, 08:38
با رئیس صحبت کن حل میشه . وقتی ضامن دارن میگیرن اینا واسه محکم کاریه فقط .
اصلا رییس بانک آشنا هست بدون سپرده داره 10 تومن وام میده ولی میگه باید حقوق بالای 900 باشه:n03:

Abbas.V
23-12-2012, 15:51
اصلا رییس بانک آشنا هست بدون سپرده داره 10 تومن وام میده ولی میگه باید حقوق بالای 900 باشه:n03:

من حقوقم 2 سال پیش 300 بود وام گرفتم قسطش 250 تومن بود . کسی هم نگفت چرا .

شما یه نامه از اداره بگیر که خالص دریافتی بیشتره با مهر و امضای رئیس اداره حل میشه مشکلت . :n09:

aluminum
23-12-2012, 21:49

به نظر میرسه آشناتون میخواد بپیچوندت.البته شاید شرایط بانکها فرق میکنه
اگر اضافه کار میگیره که توی فیشت نمیاد بهش بگو اون رو هم حساب کنه
اگر ضامنهات چک حقوقی داشته باشن خیلی راحت تر باهات راه میان

sdsab22
24-12-2012, 13:34
کسی میدونه برای ریختن 6میلیون پول از طریق شبا از بانک پاسارگاد به مسکن آیا کارمزد کم میشه.
ممنون

Mr_100_dolari
24-12-2012, 15:24
کسی میدونه برای ریختن 6میلیون پول از طریق شبا از بانک پاسارگاد به مسکن آیا کارمزد کم میشه.
ممنون

استفاده از خدمات شبا در هیچ بانکی کارمزدی ندارد

skyzare
24-12-2012, 18:50
با سلام .

اساتید "سودِ علی الحساب" یعنی چی ؟ محاسبه اش چه جوریه ؟

یه چیز دیگه این متمرکز و غیر متمرکز یعنی چی ؟

با تشکر

hamed malekpour
25-12-2012, 17:57
یه سوال من یه چک 1.5ملیونی برای امروز داشتم که حامل است وچک بانک ملی ولی تو حساب طرف پول نیست باید چی کار کنم؟

Amin4All
25-12-2012, 21:34
سلام.
دوستان این سپرده گذاری طلا که میگن چیه ؟طرف خود طلا رو میده به بانک ؟ بعد چه سودی داره براش ؟چه بانک های معتبری این کار رو انجام میدن ؟ کسی این کار رو کرده و نتیجه ـش رو از زبون خودش بگه ؟
========

من 8 میلیون طلا داشته باشم بهترین کاری که میتونم بکنم باهاش چیه تا پولم بیشتر بشه؟

MOHAMMAD_ASEMOONI
25-12-2012, 21:55
سلام.دوستان این سپرده گذاری طلا که میگن چیه ؟طرف خود طلا رو میده به بانک ؟ بعد چه سودی داره براش ؟چه بانک های معتبری این کار رو انجام میدن ؟ کسی این کار رو کرده و نتیجه ـش رو از زبون خودش بگه ؟======== من 8 میلیون طلا داشته باشم بهترین کاری که میتونم بکنم باهاش چیه تا پولم بیشتر بشه؟ سلام
. اگه هدفتون سرمایه گذاری دراز مدت هست فقط بذارینش کنار و منتظر بشید .
این هم مدرک

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
بهترین سرمایه گذاری برایِ آینده ی دور , طلا (شِمش و سکه ) و زمین و مِلکِ سنددار داخلِ محدوده.

Mr_100_dolari
25-12-2012, 23:00
یه سوال من یه چک 1.5ملیونی برای امروز داشتم که حامل است وچک بانک ملی ولی تو حساب طرف پول نیست باید چی کار کنم؟

با طرف تماس بگیرید که توی حسابش پول نیستش و بهش بگید که حسابش رو پر کنه اگر این کار رو نکرد و در صورت تمایل میتونید چک رو برگشت بزنید فکر کنم اگر بیشتر از سه روز از تاریخ چک بگذره حالت کیفریش رو از دست میده و حالت حقوقی پیدا میکنه

سلام.
دوستان این سپرده گذاری طلا که میگن چیه ؟طرف خود طلا رو میده به بانک ؟ بعد چه سودی داره براش ؟چه بانک های معتبری این کار رو انجام میدن ؟ کسی این کار رو کرده و نتیجه ـش رو از زبون خودش بگه ؟
========

من 8 میلیون طلا داشته باشم بهترین کاری که میتونم بکنم باهاش چیه تا پولم بیشتر بشه؟

طلا رو میدی و فکر کنم مثل سپرده گذاری پولی هستش ولی به جاش طلا میزاری و وقتی طلا گرون بشه بهتون سود بیشتری میدن بانک صادرات این کار رو میکرد فکر کنم این طرح رو جمع کرده چون خیلی ها توی این طرح ضرر کردن و اصلا توصیه نمیشه

شما اگر هدفت بلند مدت هستش همون طلا رو نگه دار و توی زمان که قیمتش رفت بالا بفروش ولی اگر هدفت کوتاه مدت هستش که دائم باید خرید و فروش کنی البته باید بتونی زمان افزایش و کاهش رو تشخیص بدی که کار راحتی نیستش و نیاز به تجریه داره .

Mr_100_dolari
25-12-2012, 23:05
با سلام .

اساتید "سودِ علی الحساب" یعنی چی ؟ محاسبه اش چه جوریه ؟

سود علی الحساب یعنی شما به صورت علی الحساب توی سودی که ما قرار هست در آینده بکنیم شریکی و اگر ضرری کنیم هم شما شریکی و توی بانک داری اسلامی مشارکت توی سودی که از قبل 100%تضمین شده باشه حرام و ربا به حساب میاد برای همین بهش میگن سود علی الحساب

محاسبه اش به این صورته که هر ماه بر اساس اون درصدی که توی قرار داد مشخص شده به شما سود ثابتی میدن و در پایان مدت قرار داد مابه التفاوت سود علی الحساب و سود اصلی رو که بهش سود قطعی قرار داد هم میگن به حساب شما واریز میکنند .

Amin4All
26-12-2012, 11:04
این طلا فروش ها بهشون بگی طلاها رو واسم وزن کن پولی هم بابتش ازت میگیرن ؟بگی تو فاکتور برام گرم هاش رو هم بنویس میکنن ؟

ترازوهاشون همه دقیقا ؟امکان داره ترازو یک طلافروش نامیزان باشه ؟

ترازو هاشون به گرم نشون میده یا مثقال ؟ هر مثقال چند گرمه ؟

چند تا سایت خوب هم برا قیمت طلا و دلار بدین لطفا.

ببخشید دیگه سوالم زیاد شد .

hamed malekpour
26-12-2012, 11:40
یعنی چی که اگه سه روز از تاریخ چک بگزره حالت حقوقی پیدا می کنه؟

Nocturne
26-12-2012, 14:31
ببخشید تاپیک امور مالی نداریم (فکر کنم چندماه پیش بسته شد)

اینکه برای اجازه میگن رهن معنیش چیه ؟ و رهن کامل چه فرقی با غیرکامل داره ؟

Amin4All
26-12-2012, 14:41
دوستان این سهام عدالت رو کی میدن ؟ نفری چقدر است ؟ به همه میدن ؟

dirt road
26-12-2012, 15:24

با سلام
شكايت كيفري مربوط به چك روز است و در غير اين صورت شكايت بايد بصورت حقوقي پيگيري شودمنظور از چك روز يعني تاريخ صدور چك(دقت شود تاريخ صدور چك) با تاريخ درج شده در چك يكي باشد البته شرايطي وجود دارد كه در صورت نقض هر كدام از آنها باز هم شكايت به صورت كيفري قابل پيگيري نخواهد بود

1. در صورتی که چک دارای وعده باشد2 .هرگاه چک بابت تضمین انجام تعهد یا تضمین انجام معامله‌ای صادر شده باشد

3. هرگاه چک سفید امضا صادر شده باشد4 . در صورتی که ثابت شود چک بدون تاریخ صادر شده است

5. هرگاه وصول وجه چک منوط به تحقق شرطی شده باشد6. هرگاه ثابت شود چک بابت معاملات نامشروع یا ربا (بهره) صادر شده است.

7. هرگاه دارنده چک تا 6 ماه از تاریخ صدور چک برای وصول آن به بانک مراجعه نکند، یا ظرف 6 ماه از تاریخ صدور گواهی عدم پرداخت (یعنی برگشتی از بانک) شکایت نکند.

البته قابليت پيگيري شكوائيه حقوقي چك براي دارنده چك هيچ گاه از بين نمي رود ولي براي طرح دعوي حقوقي عليه ضامنين و ظهر نويسان چك شرايطي وجود دارد.

مصطفی
26-12-2012, 15:46
این حرف صحیح نیست . طبق ماده 11 قانون چک تا 6 ماه بعد از تاریخ درج شده در چک میشه برگ عدم پرداخت اون رو از بانک گرفت و از تاریخ صدور گواهی عدم پرداخت هم تا 6 ماه حق شکایت کیفری دارید یعنی برای شکایت کیفری تا 12 ماه وقت دارید . 3 روز اشتباهه
(ماده 11 - جرائم مذكور در اين قانون بدون شكايت دارنده چك قابل تعقيب نيست و در صورتي كه دارنده چك تا شش ماه از تاريخ صدور چك براي وصول آن به بانك مراجعه نكند يا ظرف شش ماه از تاريخ صدور گواهي عدم پرداخت شكايت ننمايد ديگر حق شكايت كيفري نخواهد داشت )

مصطفی
26-12-2012, 15:55
ببخشید تاپیک امور مالی نداریم (فکر کنم چندماه پیش بسته شد)
اینکه برای اجازه میگن رهن معنیش چیه ؟ و رهن کامل چه فرقی با غیرکامل داره ؟
رهن در اجاره یعنی مبلغی که در ابتدای اجاره به مالک میپردازید . با مثال میگم :
شما یه خونه رو میخوای اجاره کنی . 1 - مالک میگه 20 میلیون رهن کامل : یعنی شما برای مدت اجاره در اول شروع اجاره 20 میلیون میدی و دیگه تا آخر قرارداد پولی به مالک نمیدی . 2 - قرارداد رهن غیرکامل: یعنی اینکه شما مبلغ مثلا 10 میلیون رو میپردازی و 10 میلیون باقیمونده هم ماهی 900 هزار تومن میدی به مالک ( در کل از نظر پولی که میپردازی فرقی نداره ولی خب ، هر کدوم شرایط خودش رو داره مثلا مالک به پول نیاز داشته باشه ، شما ببینی اون رهن کامل رو میتونی بدی یا ماهیانه برات بهتره ، و .... )

مصطفی
26-12-2012, 15:55
تموم شد . دیگه نمیدن !!

Abbas.V
26-12-2012, 16:04
این طلا فروش ها بهشون بگی طلاها رو واسم وزن کن پولی هم بابتش ازت میگیرن ؟بگی تو فاکتور برام گرم هاش رو هم بنویس میکنن ؟

ترازوهاشون همه دقیقا ؟امکان داره ترازو یک طلافروش نامیزان باشه ؟

ترازو هاشون به گرم نشون میده یا مثقال ؟ هر مثقال چند گرمه ؟

چند تا سایت خوب هم برا قیمت طلا و دلار بدین لطفا.

ببخشید دیگه سوالم زیاد شد .

نه . هزینه نداره . وظیفشونه بنویسن داخل فاکتور
ترازو 3 صفر داریم و 4 صفر که 4 صفر دقیقتره . به گرم نشون میده .شما نگاه کن خودت ترازورو ، اگه همه عددهاش صفر باشه دیگه یعنی تنظیمه .
سایت خوب هم نداریم . همه فیلتر شدن:n30: . تلفنی قیمت بگیرین .

ارادت...

Mr_100_dolari
26-12-2012, 16:49
1. در صورتی که چک دارای وعده باشد

چک باید به صورت نقد و بدون وعده صادر شود. زیرا چک باید همانند اسکناس وسیله پرداخت نقدی باشد. بنابراین اگر به فرض مثال، امروز چکی برای تاریخ فردا یا هفته یا ماه یا سال آینده صادر شود، صادرکننده چك مجازات كيفري نخواهد شد. زیرا این چک حقوقی است. همان‌طور که می‌دانید، صدور چک بدون وعده، بسیار نادر است و حتی بسیاری از چک‌هایی که صادرکنندگان آن توسط دادگاه به مجازات حبس محکوم می‌شوند، در واقع چک‌های وعده دار و حقوقی هستند اما دلیل تعیین مجازات در این موارد آن است که صادرکنندگان چک به عنوان متهم در دادسرا یا دادگاه قادر به اثبات این موضوع که چک به صورت وعده‌دار صادر شده است نیستند. بنابراین نحوه اثبات این موضوع و شیوه دفاع، از اهمیت فراوانی برخوردار است.

2 .هرگاه چک بابت تضمین انجام تعهد یا تضمین انجام معامله‌ای صادر شده باشد

منشأ و علت صدور چک باید بدهی صادرکننده معادل مبلغ چک باشد، مانند آنکه شخصی بابت خرید یک دستگاه اتومبیل یا آپارتمان یک فقره چک برای پرداخت تمام یا قسمتی از وجه معامله صادر کند. اما اگر مبنا و علت صدور چک مدیونیت و بدهکاری صادرکننده نباشد، بلکه به عنوان تضمین معامله یا تعهد صادر شده باشد صادرکننده قابل تعقیب کیفری و مجازات نخواهد بود. مثل آنکه شخصی مغازه یا منزل مسکونی را اجاره کرده باشد و مالک خانه یا مغازه در اجاره‌نامه از مستاجر تعهد بگیرد که در راس انقضای مدت اجاره و در پایان مدت اجاره، محل را تخلیه کند. سپس برای آنکه به گمان خود تضمینی برای این تعهد دریافت کرده باشد، از مستاجر بخواهد که یک فقره چک ( به طور مثال معادل قیمت منزل یا مغازه) به عنوان تضمین تعهد به تخلیه صادر و به او ارایه کند. مثال دیگر آنکه، خریدار یک دستگاه آپارتمان از فروشنده بخواهد برای تضمین تعهد به انتقال سند در دفترخانه، یک فقره چک صادر کند و به دست خریدار یا به نزد واسطه (بنگاه) بسپارد. در تمامی این موارد به دلیل آنکه صادرکننده در حقیقت مبلغ ذکر شده در متن چک را بدهکار نیست. بنابراین صادرکننده قابل تعقیب کیفری و قابل مجازات نخواهد بود. این که چک بابت تضمین صادر شده است ممکن است در متن خود چک ذکر شده باشد و یا آنکه این مطلب در چک بیان نشده باشد. اما صادرکننده بتواند به طریق دیگری (مانند قولنامه یا شهادت شهود) این موضوع را اثبات کند.

مفهوم حقوقی شدن چک

اغلب تصور می‌کنند، چکی که حقوقی می‌شود از اعتبار افتاده است و بی‌ارزش است. در حالی که این‌گونه نیست. در چک‌های حقوقی فقط صادرکننده قابل تعقیب و مجازات كيفري نیست اما می‌توان تقاضای توقیف اموال و دارایی صادرکننده را کرد و دادگاه نیز حکم به پرداخت مبلغ چک خواهد داد مگر آنکه با دفاعیات خوانده (صادرکننده) ثابت شود که به طور کلی طلبی وجود ندارد یا آنکه چک بابت ربا صادر شده است یا به هر دلیل دیگر دارنده چک (خواهان) استحقاقی ندارد.

مطالبه وجه چک از دادگاه

برخی گمان می‌کنند برای وصول وجه چک از طریق دادگاه، فقط باید شکایت کیفری کنند. در حالی که حتی اگر این شکایت به نتیجه برسد، دادگاه تنها حکم به مجازات حبس خواهد داد و درباره طلب دارنده اظهار نظر نمی‌کند. هم درباره چک‌های کیفری و هم چک‌های حقوقی، دادگاه تنها در صورتی حکم به پرداخت مبلغ چک در وجه دارنده چک را صادر خواهد کرد که دارنده به عنوان خواهان، فرم مخصوص دادخواست را تکمیل و با پرداخت هزینه دادرسی از طریق ابطال تمبر و سایر تشریفات قانونی، آن را تحویل دفتر دادگاه کند.

در غیر این صورت دادگاه قانونا نمی‌تواند حکمی مبنی بر پرداخت مبلغ چک صادر کند. البته در بسیاری موارد، صادرکننده به علت ترس از مجازات، خود راسا مبادرت به پرداخت مبلغ چک می‌کند. در این صورت، زحمت تقدیم دادخواست نیز از دوش دارنده چک برداشته خواهد شد.

mohammadv2
26-12-2012, 22:10
با سلام
من می خوام یه وام بیست میلیونی با خرید 40 برگ اوراق مسکن خردیداری کنم.
سوالم اینه که اقساطش در دوره های 12 و 15 ساله چقدره.
شنیدم دوره بیست ساله باز‍رداخت هم داره. قسط اون چقدر میشه.
با تشکر

mohammadv2
26-12-2012, 22:29
با سلام
می خواستم ب‍پرسم شرایط باز پرداخت اقساط وامی که به روش خرید ارواق هست چگونه است.
آیا طرح 20 ساله هم داره؟

Abbas.V
27-12-2012, 15:59
با سلام
می خواستم ب‍پرسم شرایط باز پرداخت اقساط وامی که به روش خرید ارواق هست چگونه است.
آیا طرح 20 ساله هم داره؟

فرقی نداره با روشهای دیگه . در مورد مقدار ریالی هر قسط هم بستگی به نوع پرداختی که انتخاب میکنی داره . که ساده باشه یا پلکانی . در پلکانی از 250 شروع میشه . بهتره از شعبه سوال کنید این موردو .

20 ساله فکر نمیکنم داشته باشه . اگه داشت حتما 20 ساله بگیر . حتی اگه سودش 10 درصد هم بیشتر بود سالانه ... می ارزه .

arash66_2m
27-12-2012, 17:12
سلام دوستان
من یه چیزی رو دیم خیلی وقته ها ولی الان به فکرش افتادم اونم اینکه سامان یه خدمات داره به اسم : حساب جاری 24
که هر ماه دو تا قرعه کشی میکنه
آیا بازم این هستش و به حیاتش ادامه میده یا تموم شده کلا این طرح؟

Amin4All
27-12-2012, 20:43
تموم شد . دیگه نمیدن !!

اونایی که قبلا ثبت نام کرده بودن رو نمیدن؟ اگر میدن کی میدن ؟ :n10:

M A M M U T
28-12-2012, 12:58
دوستان درگاه پرداخت الکترونیکی "دامون" معتبره؟ ظاهرا مربوط یه بانک ملیه...[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] معتبر هم داره...
حالا معتبره؟

همراه اول
30-12-2012, 18:44
سلام

من کارت بانک سامان دارم، میخواهم از موجودی حسابم از طریق اینترنت باخبر بشم . باید چیکار کنم

به این سایت هم رفتم ولی نشد [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] و قسمت تراکنش کارت رو انتخاب کردم ولی داخل نمیشه و هیچ اتفاقی نمیفته

secretman
30-12-2012, 20:38
امروز رفتم موسسه مهر، رئیس موسسه گفت سود روز شمار 17 درصده بعد بهش گفتم اگه یه تومن بذارم بعد 30 روز چقدر میده؟ گفت 14 تومن

این که میشه 14% اینا چطوری حساب میکنن پس؟؟

arash66_2m
30-12-2012, 21:42
امروز رفتم موسسه مهر، رئیس موسسه گفت سود روز شمار 17 درصده بعد بهش گفتم اگه یه تومن بذارم بعد 30 روز چقدر میده؟ گفت 14 تومناین که میشه 14% اینا چطوری حساب میکنن پس؟؟درسته دیگه میشه 14 تومانببین اینجوریه :1000000*17/100این میشه سالانه1000000*17/100/365*30اینم یک ماهه

saeediranzad
31-12-2012, 08:29
سلام

من کارت بانک سامان دارم، میخواهم از موجودی حسابم از طریق اینترنت باخبر بشم . باید چیکار کنم

به این سایت هم رفتم ولی نشد [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] و قسمت تراکنش کارت رو انتخاب کردم ولی داخل نمیشه و هیچ اتفاقی نمیفته
سلام
من هم سامان دارم. هم کارت سامان و هم کارت ملی ام را در آن ثبت کردم و با گوشی میتونم شارژ بخرم یا مانده حساب بگیرم.
البته با تلفنبانک هم میشه.

Abbas.V
01-01-2013, 00:26
سلام

با سیم کارت ایرانسل کد *724# رو بگیر . واسه بانک سامان هست . کارتتو ثبت کن . هم میتونی مانده حساب بگیری هم شارژ بخری .

Soroush-S
01-01-2013, 01:04
با سیم کارت ایرانسل کد *724# رو بگیر . واسه بانک سامان هست . کارتتو ثبت کن . هم میتونی مانده حساب بگیری هم شارژ بخری .

من بااستفاده از سیمکارت همراه اول مدتیه ازاین سیستم استفاده میکنم. ولی فقط شارژ میتونم بخرم و موجودی نمیده متاسفانه

Abbas.V
01-01-2013, 02:37
من بااستفاده از سیمکارت همراه اول مدتیه ازاین سیستم استفاده میکنم. ولی فقط شارژ میتونم بخرم و موجودی نمیده متاسفانه

من الان با سیم ایرانسل تست کردم .

مانده حساب کارت سامانو فقط میشه گرفت.

ham33d
01-01-2013, 03:04
1. امکان دریافت پول از تمام عابر بانک ها رو داشته باشه
2.به وسیله خود دستگاه عابر بانک امکان انتقال پول به تمام کارت های بقیه بانکه رو داشته باشه

3. اگه این عمل انتقال پول رو هم از طریق اینترنت هم بشه انجام داد که چه بهتر

ممنون میشم راهنماییم کنید
خدمات دهی بهتری داشته باشه
به غیراز سپه- ملت چون دارم

ham33d
01-01-2013, 03:10
2.به وسیله خود دستگاه عابر بانک امکان انتقال پول به تمام کارت های بقیه بانکه رو داشته باشه

ham33d
01-01-2013, 03:12
بهترین حساب الکترونیکی در بین بانکهای ایران چیه؟

همراه اول
01-01-2013, 09:52
ممنون ولی من همـــــــــراه اول استفاده میکنم.

با همراه اول چجوری از موجودی حساب سامان با خبر بشم1؟

Atghia
01-01-2013, 11:25

1-دوست عزیز الان کارتهای اکثر بانکها عضو شبکه شتاب هستش بنابراین فرقی نداره کلیه عابربانکهای ملی ملت رفاه کشاورزی تجارت پارسیان سامان پاسارگاد و ...میتونن از عابر بانک کلیه شعب پول دریافت کنند!!(به غیر از موسسات مالی اعتباری یعنی اونایی که کلا بانک نیستن!) بنابراین ازاین لحاظ بانکها باهم تفاوتی ندارن!
2-شما برای انتقال پول توسط عابر بانک نیاز به یک کارت عابربانک عضو شتاب داری (توضیح در پاسخ سوال قبل) برای انتقال باید به دستگاه خودپرداز همون بانکی که ازش کارت داری یا بانکی که قصد انتقال پول به کارتش رو داری مراجعه کنی!ساده بگم بازم تفاوتی نداره از کدوم بانک باشه
3-انتقال پول توسط اینترنت تاجایی که اطلاع دارم تنها از کارت همون بانک به کارت دیگه ای از همون بانک قابل انجامه و نمیتونی به بانک دیگه ای انتقال بدی توسط نت!
فرضا میری سایت پاسارگاد فقط به پاسارگاد میشه انتقال داد.یا ملی به ملی و ...

برای سوال 1. 2 شما فرق چندانی بین بانکها نیست اما از لحاظ خدمات اینترنتی بانکهای پاسارگاد و سامان و پارسیان بهترین هستند

Abbas.V
01-01-2013, 16:22
1-دوست عزیز الان کارتهای اکثر بانکها عضو شبکه شتاب هستش بنابراین فرقی نداره کلیه عابربانکهای ملی ملت رفاه کشاورزی تجارت پارسیان سامان پاسارگاد و ...میتونن از عابر بانک کلیه شعب پول دریافت کنند!!(به غیر از موسسات مالی اعتباری یعنی اونایی که کلا بانک نیستن!) بنابراین ازاین لحاظ بانکها باهم تفاوتی ندارن!
2-شما برای انتقال پول توسط عابر بانک نیاز به یک کارت عابربانک عضو شتاب داری (توضیح در پاسخ سوال قبل) برای انتقال باید به دستگاه خودپرداز همون بانکی که ازش کارت داری یا بانکی که قصد انتقال پول به کارتش رو داری مراجعه کنی!ساده بگم بازم تفاوتی نداره از کدوم بانک باشه
3-انتقال پول توسط اینترنت تاجایی که اطلاع دارم تنها از کارت همون بانک به کارت دیگه ای از همون بانک قابل انجامه و نمیتونی به بانک دیگه ای انتقال بدی توسط نت!
فرضا میری سایت پاسارگاد فقط به پاسارگاد میشه انتقال داد.یا ملی به ملی و ...

برای سوال 1. 2 شما فرق چندانی بین بانکها نیست اما از لحاظ خدمات اینترنتی بانکهای پاسارگاد و سامان و پارسیان بهترین هستند

با اینترنت بانک میتونی به هر حساب و کارتی پول بریزی . اما از طریق خود سایت بانک فقط داخلی میشه انتقال بدی .
من الان با اینترنت بانک اقتصاد نوین به هر کارت و حسابی میتونم پول بریزم .
نظر شخصی من اینه اقتصاد نوین بهتر هست از بقیه بانکها در زمینه اینترنتی . 5 ساله دارم کار میکنم مشکلی نداشتم .
پاسارگاد هم اصلا توصیه نمیشه . اصلا ساپورت خوبی نداره . اما سامان و پارسیان خوبن .

arash66_2m
01-01-2013, 17:43
سلام دوستان
با شماره شبا به بانک دیگه مثلا حساب نتی مبدا سامان باشه بریزیم به ملی بازم کارمزد میگیره؟

ham33d
01-01-2013, 19:15
کدام بانک خصوصیات زیر را دارد سامان- پاسارگاد- پارسیان- اقتصاد نوین
سامانه پیامکی داشته باشه بعدازهر عملیاتی برای شما پیامک ارسال کنه
انتقال وجه به حساب دیگران(همه بانک ها) از طریق نت
نسبت به بانک های دولتی کمتر شعبه دارن یا بیشتر دارن؟؟؟؟؟؟؟

Abbas.V
02-01-2013, 00:06
کدام بانک خصوصیات زیر را دارد سامان- پاسارگاد- پارسیان- اقتصاد نوین
سامانه پیامکی داشته باشه بعدازهر عملیاتی برای شما پیامک ارسال کنه
انتقال وجه به حساب دیگران(همه بانک ها) از طریق نت
نسبت به بانک های دولتی کمتر شعبه دارن یا بیشتر دارن؟؟؟؟؟؟؟

همشون دارن این سیستمو.
کمتر دارن اما وقتی شما با اینترنت همه کارات انجام میشه اصلا شعبه نیاز نداری بری. من الان تو این 3-4 ماه شاید 3 بار رفتم بانک اونم پول نقد رسیده دستم ریختم حسابم . یک بارم رفتم کارتمو عوض کردم . همین .

سلام دوستان
با شماره شبا به بانک دیگه مثلا حساب نتی مبدا سامان باشه بریزیم به ملی بازم کارمزد میگیره؟

حواله ساتنا و پایا که با شماره شبا انجام میشه کارمزد نداره .

Amin4All
02-01-2013, 17:14
سلام.
من بانک ملی یه حساب دارم که بعد هر ماه یه مقدار پول میاد روش نمیدونم حسابش چیه .این چور حساب ها قرعه کشی هم دارن ؟

یه حساب قرض الحسنه هم توی بانک مسکن دارم ؟این چطور قرعه کشی خوبی داره ؟
در کل کجا حساب باز کنم که قرعه کشی خوبی داشته باشه و کارتش هم به دردم بخوره ؟

E V I L
02-01-2013, 20:41
سلام میخواستم بدونم در حال حاضر کدوم بانک یا موسسه مالی و اعتباری بیشترین سود ممکن روز شمار رو میده ؟

ممنون .

dietman
02-01-2013, 21:52
سلام میخواستم بدونم در حال حاضر کدوم بانک یا موسسه مالی و اعتباری بیشترین سود ممکن روز شمار رو میده ؟

ممنون .

مالی اعتباری کوثر روز شمار 20%

مالی اعتباری عسکریه روز شمار 18%

مالی اعتباری مهر تا 10 میلیون 17% بیشتر از 10 میلیون 18%

بانک تات (آینده) روز شمار 19%

موسسه صالحین (آینده) روزشمار %5/18

شنیدم بانک قوامین هم 18% روزشمار سود میده که مطمئن نیستم

اقتصاد نوین روزشمار 10%

بررسی اعتبار هر کدوم از این موسسات هم با خودتون:n02:

MOHAMMAD_ASEMOONI
02-01-2013, 23:51
سلام دوستان . برای پرداخت پول کالا در خرید اینترنتی از طریق سایت بانک ملت , حتماً باید کارت ملت داشته باشیم یا کارت بانکهای دیگه هم میشه ؟

Atghia
02-01-2013, 23:59
سلام دوستان . برای پرداخت پول کالا در خرید اینترنتی از طریق سایت بانک ملت , حتماً باید کارت ملت داشته باشیم یا کارت بانکهای دیگه هم میشه ؟

فکر میکنم کارت بانکهای دیگه هم قابل قبول باشه معمولا درگاههای الکترونیکی بانکهای مختلف کلیه کارتهای شتاب رو پشتیبانی میکنه مثلا من برای شارژ اینترنت از طریق پارسیان با کارت پاسارگاد اقدام میکنم:n16:

Abbas.V
03-01-2013, 00:42
فکر میکنم کارت بانکهای دیگه هم قابل قبول باشه معمولا درگاههای الکترونیکی بانکهای مختلف کلیه کارتهای شتاب رو پشتیبانی میکنه مثلا من برای شارژ اینترنت از طریق پارسیان با کارت پاسارگاد اقدام میکنم:n16:

درسته . تمام کارتهای شتاب ساپورت میشن .

E V I L
03-01-2013, 09:38
مالی اعتباری کوثر روز شمار 20%

مالی اعتباری عسکریه روز شمار 18%

مالی اعتباری مهر تا 10 میلیون 17% بیشتر از 10 میلیون 18%

بانک تات (آینده) روز شمار 19%

موسسه صالحین (آینده) روزشمار %5/18

شنیدم بانک قوامین هم 18% روزشمار سود میده که مطمئن نیستم

اقتصاد نوین روزشمار 10%

بررسی اعتبار هر کدوم از این موسسات هم با خودتون:n02:

ممنون و تشکر ینی الان بانکی یا موسسه ایی نیست که بیشتر از کوثر سود بده بالاترینش 20% ؟

ممنون .

dietman
03-01-2013, 13:30
ممنون و تشکر ینی الان بانکی یا موسسه ایی نیست که بیشتر از کوثر سود بده بالاترینش 20% ؟

ممنون .

فکر نمیکنم باشه اگر هم باشه حداکثر 21% هست. پیشنهاد میکنم قبل از افتتاح حساب حتما نسبت به معتبر بودن موسسه مطمئن شوید. کلا بانک مرکزی شب میخوابیه صیح بلند میشه 2 تا موسسه رو منحل میکنه (با وجود اینکه خودش مجوز داده) مثل بانک تات.
سود زیاد دادن ریسک هم داره دیگه . پیشنهاد میکنم اگر مبلغ سرمایه گذاریتون زیاده بین چند تا موسسه تقسیم کنید تا اطمینانش بیشتر باشه. اگر هم که برای کارهای روزمره میخواهید که بانکی رو انتخاب کنید که کارت هاش عضو شبکه شتاب باشه. بین موسسات ذکر شده فقط بانک اقتصاد نوین و بانک قوامین عضو شتاب هستند وشبکه بانک تات هم که 2 ماهی میشه بانک مرکزی ارتباطش با شتاب رو قطع کرده.

alone one
03-01-2013, 17:36
برای کارت به کارت دوتا بانک هم اسم(ملی) کارمزد کم میشه؟
برای دوتا بانک مختلف چی؟

Abbas.V
03-01-2013, 18:13
برای کارت به کارت دوتا بانک هم اسم(ملی) کارمزد کم میشه؟
برای دوتا بانک مختلف چی؟

خیر،داخلی کارمزد نداره .

بین بانکی شتاب 500 تومن .

پایا و ساتنا کارمزد نداره . چه شتاب چه پایا چه ساتنا .

موفق باشید

Abbas.V
04-01-2013, 01:02
کسی میدونه وام 7 تومنی باشگاه مشتریان بانک ملت بازپرداختش چندماهست و اقساطش مبلغش چقدره؟

ممنون

mohammadkj
06-01-2013, 23:13
سلام هنوز ارز زیارتی برای سفر حج می دن ؟ مقدارش چقدره و دلار چند تومن حساب میکنند؟

Abbas.V
06-01-2013, 23:41
سلام هنوز ارز زیارتی برای سفر حج می دن ؟ مقدارش چقدره و دلار چند تومن حساب میکنند؟

درود بر شما

300 دلار یا معادلش ارز دیگه با نرخ مرجع میدن .

به شعب بانک ملت مراجعه کنید

piishii
09-01-2013, 10:23
سلام
کارت به کارت چه آنلاین چه از پای عابر بانک چقدر از حساب برای کارمزد کم میکنه اگه دو طرف بانک یکسانی باشند ؟
اینجا هم 500 تومن کم میکنه ؟
اگه با موبایل بانک انتقال بدی چقدر ؟ بانک ملت رو میدونم 25 تومن کم میکنه کارمزد ولی ملی چی ؟
+
برفرض من 5000 تومن توی حسابم دارم میخوام به یک کارت دیگه منتقل کنم از بانک دیگه بعد 500 تومن کارمزد رو ندارم اینجا چی میشه ؟ انتقال صورت نمیگیره ؟ به چه دلیل ؟ میگه موجودی کافی نیست ؟ :n13:

Abbas.V
09-01-2013, 13:42
سلام
کارت به کارت چه آنلاین چه از پای عابر بانک چقدر از حساب برای کارمزد کم میکنه اگه دو طرف بانک یکسانی باشند ؟
اینجا هم 500 تومن کم میکنه ؟
اگه با موبایل بانک انتقال بدی چقدر ؟ بانک ملت رو میدونم 25 تومن کم میکنه کارمزد ولی ملی چی ؟
+
برفرض من 5000 تومن توی حسابم دارم میخوام به یک کارت دیگه منتقل کنم از بانک دیگه بعد 500 تومن کارمزد رو ندارم اینجا چی میشه ؟ انتقال صورت نمیگیره ؟ به چه دلیل ؟ میگه موجودی کافی نیست ؟ :n13:

من با اینترنت و atm ملی به ملی میزنم هیچی کم نمیکنه . حالا موبایلو نمیدونم دیگه

بله میگه موجودی کافی نیست .:n28:

skyzare
09-01-2013, 14:36
با سلام .

اساتید این قبض جریمه مربوط به راهنمایی رانندگی رو میشه اینترنتی از طریق بانک ها داد ؟

V E S T A
09-01-2013, 15:08
با سلام .

اساتید این قبض جریمه مربوط به راهنمایی رانندگی رو میشه اینترنتی از طریق بانک ها داد ؟

سلام

برگه های جریمه ای که از طریق پی دی ای، دوربین و صورت وضعیت صادر شده که دارای شناسه قبض پرداخت می باشد از طریق سایت اینترنتی بانک ملی قابل پرداخت هستن .

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

shifter
09-01-2013, 16:19
من یه کارت سامان و یکی هم تجارت دارم که نزدیک 7 ماه هست ازشون استفاده نکردم...احتمالش هست که بانک غیر فعالشون بکنه ؟

*IN*
09-01-2013, 16:36
من یه کارت سامان و یکی هم تجارت دارم که نزدیک 7 ماه هست ازشون استفاده نگرفتم...احتمالش هست که بانک غیر فعالشون بکنه ؟

اگه تاریخ انقضاش نگذشته باشه نه غیر فعال نمیشه...

silver65
10-01-2013, 18:17
سلام. چند تا سوال:
1-در انتقال کارت به کارت از طریق سایت ها (مثلا [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] )یا atm اسم واریزکننده برای طرف مقابل نشون داده می شه یا نه؟ الان من می خوام از ملی به ملی کارت به کارت کنم و نمی خوام به هیچ صورتی اسمم برا طرف مشخص بشه گفتم اول بپرسم ببینم چجوره اسم نشون داده می شه یا شماره کارته
2-چرا تو سایت بانکداری اینترنتی بانک ملت من بعضی ها که کارت به کارت میکنن اسمشون میاد ولی بعضی ها شماره کارتشون چجوریه
3- تو همین سایت بانکداری اینترنتی بانک ملت نمی شه کاری کرد که وقتی به حسابت پولی میریزن از طریق اس ام اسم با خبر بشی؟ اگه تنظیمی داره لطفا بگین
حالا 2 تا سوال خنده دار:n02:
3- نمی شه حساب بنام کسی دیگه داشت یعنی یه اسم مستعاری چیزی
4- شخصی که 18 سال به بالا هست حتما باید خودش برای افتتاح حساب باشه ؟ راهی وجود نداره که یه نفر دیگه براش حساب باز کنه؟

skyzare
10-01-2013, 21:58
سلام. چند تا سوال:
1-در انتقال کارت به کارت از طریق سایت ها (مثلا [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] )یا atm اسم واریزکننده برای طرف مقابل نشون داده می شه یا نه؟ الان من می خوام از ملی به ملی کارت به کارت کنم و نمی خوام به هیچ صورتی اسمم برا طرف مشخص بشه گفتم اول کنه؟

با سلام .

شما وقتی انتقال وجه میدید برای شما اسم طرف مقابل و شماره حسابش و نام بانکش رو توی سایت بان ملی نشون داده میشه . یعنی چی اسم شما برای طرف مشخص بشه ؟ حتی طرف مقابل 10 گردش اخرش هم بگیره به نظرم نهایت شماره حساب واریزی رو بگه نه نام طرف .

3- تو همین سایت بانکداری اینترنتی بانک ملت نمی شه کاری کرد که وقتی به حسابت پولی میریزن از طریق اس ام اسم با خبر بشی؟ اگه تنظیمی داره لطفا بگین
کنه؟

توی بانک های دولتی من ندیدم ولی توی یه خصوصی دیدم . فکر نکنم دولتی ها پشتیبانی کنن .

مهرسا1
10-01-2013, 21:59
دوستان بانک صادرات هنوز سپرده طلا داره؟

silver65
10-01-2013, 23:22
با سلام .

شما وقتی انتقال وجه میدید برای شما اسم طرف مقابل و شماره حسابش و نام بانکش رو توی سایت بان ملی نشون داده میشه . یعنی چی اسم شما برای طرف مشخص بشه ؟ حتی طرف مقابل 10 گردش اخرش هم بگیره به نظرم نهایت شماره حساب واریزی رو بگه نه نام طرف .
اول ممنون بابت جواب. آره میدونم که وقتی خودم بخوام از کارتی انتقال بدم شماره کارت طرف مقابل رو که بزنم اسم صاحبش و بانکشو اینا میاد ولی می خواستم ببینم طرف مقابل هم می تونه اسم واریز کننده رو ببینه یا نه فقط شماره کارتش رو می بینه اینم برا این پرسیدم که من خودم که بانک ملت دارم بعضیا که به کارتم مبلغی رو کارت به کارت می کنن اسمشون رو می نویسه بجای شماره کارت یعنی اون قسمت واریز کننده برا بعضی ها اسمشون میاد برا بعضی ها شماره کارتشون نمی دونم بر چه اساسیه

Abbas.V
11-01-2013, 00:12
سلام. چند تا سوال:
1-در انتقال کارت به کارت از طریق سایت ها (مثلا [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] )یا atm اسم واریزکننده برای طرف مقابل نشون داده می شه یا نه؟ الان من می خوام از ملی به ملی کارت به کارت کنم و نمی خوام به هیچ صورتی اسمم برا طرف مشخص بشه گفتم اول بپرسم ببینم چجوره اسم نشون داده می شه یا شماره کارته
2-چرا تو سایت بانکداری اینترنتی بانک ملت من بعضی ها که کارت به کارت میکنن اسمشون میاد ولی بعضی ها شماره کارتشون چجوریه
حالا 2 تا سوال خنده دار:n02:
3- نمی شه حساب بنام کسی دیگه داشت یعنی یه اسم مستعاری چیزی
4- شخصی که 18 سال به بالا هست حتما باید خودش برای افتتاح حساب باشه ؟ راهی وجود نداره که یه نفر دیگه براش حساب باز کنه؟

همشو دوستان جواب دادن . فقط مورد 3 حضوری میری شعبه واست همونجا شمارتو ثبت میکنه و فعال میشه . الان اکثر بانکها دارن .

مهرسا1
11-01-2013, 12:37
دوستان بانک صادرات هنوز سپرده طلا داره؟

دوستان لطفا راهنمایی کنین واجبه

Abbas.V
11-01-2013, 14:04
دوستان لطفا راهنمایی کنین واجبه

در مورد این سپرده خیلی بحث شد . کلا ضرره . سمتش نرین . طلای فیزیکی سود بهتری میده بهتون تا اینکار .

در مورد وجود داشتنش من تو سایتشون چیزی پیدا نکردم .

مهرسا1
11-01-2013, 14:09
در مورد این سپرده خیلی بحث شد . کلا ضرره . سمتش نرین . طلای فیزیکی سود بهتری میده بهتون تا اینکار .

در مورد وجود داشتنش من تو سایتشون چیزی پیدا نکردم .

چه مدل طلایی خوبه بخریم که موقع فروش ضرر نکنه

ملا نصرالدین
11-01-2013, 14:46
معلومه دیگه.سکه یا نیم سکه..

مهرسا1
11-01-2013, 14:57
معلومه دیگه.سکه یا نیم سکه..

من چندتا نیم سکه خریدم از فروشنده هم فاکتور گرفتم اما تو یه سایت خوندم که سکه های تقلبی زیادی وارد بازار شده چجوری بفههم اینا اصل هستن؟چون میخوام طولانی مدت نگهشون دارم

Abbas.V
11-01-2013, 15:33
به یک جا نشون بدین مشخص میشه . اگه پلمپ هست که زیاد نگران نباشین . اگه طولانی مدت میخواین نگه دارین نیم سکه بهتره . چون الان قیمتش بهتره . ربع که اصلا پیشنهاد نمیشه .

دم طلا فروشی گرم . سکه که فاکتور نمیخواد اصلا .

مهرسا1
11-01-2013, 15:37
به یک جا نشون بدین مشخص میشه . اگه پلمپ هست که زیاد نگران نباشین . اگه طولانی مدت میخواین نگه دارین نیم سکه بهتره . چون الان قیمتش بهتره . ربع که اصلا پیشنهاد نمیشه .

دم طلا فروشی گرم . سکه که فاکتور نمیخواد اصلا .
نشون یه طلا فروش وارد بدم میتونه تشخیص بده؟
واسه همین ازش فاکتور گرفتم که اگه فردا موردی پیش اومد نزنه زیرش

Abbas.V
11-01-2013, 17:45
نشون یه طلا فروش وارد بدم میتونه تشخیص بده؟
واسه همین ازش فاکتور گرفتم که اگه فردا موردی پیش اومد نزنه زیرش

بله .

همین که فاکتور داده یعنی خیالش جمع بوده . چون کسی حتی در صورت درخواست هم فاکتور نمیده . دارنده سکه مالک شناخته میشه .

skyzare
12-01-2013, 08:58
با سلام .

سلام

برگه های جریمه ای که از طریق پی دی ای، دوربین و صورت وضعیت صادر شده که دارای شناسه قبض پرداخت می باشد از طریق سایت اینترنتی بانک ملی قابل پرداخت هستن .

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

با سلام .

من الان نگاه این قبض کردم فقط شماره قبض داره و شماره سریال ؛ شناسه قبض و شناسه پرداخت نداره که .

قبض من این مدلی نیست این شکل زیر رو ببنید :

مال من از این قدیمی ها هست نمی دونم اون ها رو هم میشه اینترنتی داد یا باید برم صف طویل بانک :n15:

V E S T A
12-01-2013, 12:31
سلام

اگر شناسه پرداخت و شناسه قبض نداره نمیتونید پرداخت کنید

Abbas.V
12-01-2013, 12:42
بله .

همین که فاکتور داده یعنی خیالش جمع بوده . چون کسی حتی در صورت درخواست هم فاکتور نمیده . دارنده سکه مالک شناخته میشه .

در تکمیل صحبتهام اگه فاکتور ارائه نشه و بعدا مشخص شه که تقلبی بوده با شکایت به اتحادیه و اسفاده از فیلمی که توسط دوربین ضبط شده راحت میشه پیگیری کرد .هرچند که یک طلا فروش واسه چندتا سکه نمیاد اعتبار خودشو ببره زیر سوال .

arash66_2m
12-01-2013, 14:00
سلام دوستان
بهترین کار با 4 میلیون چیه ؟
چیکار کنم ؟
باز وام بردارم یا بذارم بانک؟ یا راهی دیگر؟
از اول اسفند 3 میلیون از این 4 میلیون وامه ! که قسط هاشو میدم حدودا 100 تومنه قسط هاش

مهرسا1
12-01-2013, 14:02
در تکمیل صحبتهام اگه فاکتور ارائه نشه و بعدا مشخص شه که تقلبی بوده با شکایت به اتحادیه و اسفاده از فیلمی که توسط دوربین ضبط شده راحت میشه پیگیری کرد .هرچند که یک طلا فروش واسه چندتا سکه نمیاد اعتبار خودشو ببره زیر سوال .

این فیلم ها معمولا تا کی ظبط میشن؟ایا ارشیو میشن؟

Abbas.V
12-01-2013, 14:59
این فیلم ها معمولا تا کی ظبط میشن؟ایا ارشیو میشن؟

بستگی به ظرفیت هارد مغازه داره . اما دیگه یک ماه که معمولا ضبط میشه .
خیر آرشیو نمیشه . مگر در گالری های بزرگ .

Abbas.V
12-01-2013, 15:06
سلام دوستان
بهترین کار با 4 میلیون چیه ؟
چیکار کنم ؟
باز وام بردارم یا بذارم بانک؟ یا راهی دیگر؟
از اول اسفند 3 میلیون از این 4 میلیون وامه ! که قسط هاشو میدم حدودا 100 تومنه قسط هاش
درود بر شما

نهایت سودی که مطمئن باشه و بگیری از موسسات میشه 20 درصد یعنی ماهی 65700 تومان

سعی کن با پولت کار کنی تو زمینه شغلی خودت.اگه سرمایه بلاک شده بود و تسهیلات نبود میشد سکه خرید کنی و چند وقت دیگه بفروشی . اما با توجه به اینکه فکر کنم تجربه ای نداری پیشنهاد نمیشه.

Soroush-S
12-01-2013, 21:42
بانک ملت با سند 30 تومن وام میده -بانک دیگه ای نیبست بدون سند یه همچین وامی بده مثلا با سفته یا ضامن

مهرسا1
12-01-2013, 21:47
بانک ملت با سند 30 تومن وام میده -بانک دیگه ای نیبست بدون سند یه همچین وامی بده مثلا با سفته یا ضامن

قستش چقدره؟با سند خونه وام میده؟

Soroush-S
12-01-2013, 22:01
قستش چقدره؟با سند خونه وام میده؟

آره ماهی 900تومن

مهرسا1
12-01-2013, 22:52
آره ماهی 900تومن
خیلی زیاده قستش...چند ماه طول میکشه باز پرداختش؟

Soroush-S
12-01-2013, 23:05
خیلی زیاده قستش...چند ماه طول میکشه باز پرداختش؟

تعداد قسطش نمیدونم. مشکل ما سند هست که نداریم:n27:

Abbas.V
12-01-2013, 23:35

طرح یاقوت 2 موسسه کوثر

اما نمیدونم ضامن چی میخواد .

shahinfarasystem
12-01-2013, 23:50
سلام
بانکی هست که وام زیاد مثلا 40-50 میلیون برای خرید خونه بده؟؟؟؟
غیر از سپرده های مسکن منظورمه

Abbas.V
12-01-2013, 23:56
سلام
بانکی هست که وام زیاد مثلا 40-50 میلیون برای خرید خونه بده؟؟؟؟
غیر از سپرده های مسکن منظورمه

من چندوقت پیش دنبالش بودم موردی پیدا نکردم . فقط بانک دی با سند تا 25 تومن با سود 27 درصد میداد . سررسید یکساله باید پرداخت میکردی یکجا . بانکهای دیگه هم میگفتن فعلا تسهیلات نمیدیم .

اینی که من میگم واسه دوماه پیشه . الان شاید بدن . یه پرس و جو انجام بدین .

Soroush-S
13-01-2013, 00:00
طرح یاقوت 2 موسسه کوثر

اما نمیدونم ضامن چی میخواد .
اینکه بدرد نمیخوره - اول پول سپرده گزاری پیش خودشون نگه میدارن دوم اگه بخوایم 32 تومن وام بگیرم باید 1450 قسط بدیم:n04: یعنی درست حساب کردم؟؟!!:n13:

Soroush-S
13-01-2013, 00:02
من چندوقت پیش دنبالش بودم موردی پیدا نکردم . فقط بانک دی با سند تا 25 تومن با سود 27 درصد میداد . سررسید یکساله باید پرداخت میکردی یکجا . بانکهای دیگه هم میگفتن فعلا تسهیلات نمیدیم .

اینی که من میگم واسه دوماه پیشه . الان شاید بدن . یه پرس و جو انجام بدین .

از منبع موثقی خبر دارم تا اخر بهمن کسی نتونه وام بگیری پرداخت وام بسته میشه تا تیر ماه سال آینده

Abbas.V
13-01-2013, 00:06
اینکه بدرد نمیخوره - اول پول سپرده گزاری پیش خودشون نگه میدارن دوم اگه بخوایم 32 تومن وام بگیرم باید 1450 قسط بدیم:n04: یعنی درست حساب کردم؟؟!!:n13:
واسه مبلغای پایین خوبه . مثلا کسی 8 تومن لازم داره 2.5 میزاره 10 میگیره .

آره قسطش سنگین میشه . موسسه مهر هم یک طرح داشت با جواز کسب و گردش حساب تا50 تومن میداد . نمدونم الانم هست یا نه . ضامن هم حساب بانکیت بود . خیلی خوب بود . باید حضوری بپرسی .

از منبع موثقی خبر دارم تا اخر بهمن کسی نتونه وام بگیری پرداخت وام بسته میشه تا تیر ماه سال آینده

منبعتون شخص هست یا سایت؟

Soroush-S
13-01-2013, 00:13

آره قسطش سنگین میشه . موسسه مهر هم یک طرح داشت با جواز کسب و گردش حساب تا50 تومن میداد . نمدونم الانم هست یا نه . ضامن هم حساب بانکیت بود . خیلی خوب بود . باید حضوری بپرسی .

منبعتون شخص هست یا سایت؟

..شخص هست.

مصطفی
13-01-2013, 01:15
منبعتون شخص هست یا سایت؟
من این رو از موسسه مهر بسیجیان گرفتم . 1.250 گذاشتم و 5 تومن گرفتم . همین 3 هفته قبل هم از یکی شنیدم که تا 50 تومن هم وام میدن . البته بگم در کل اگه به پول ضروری نیاز ندارین این طرح نمی صرفه . من که پشیمونم . همین که یک چهارم پول رو تا آخرین قسط نگه میدارن و سود هم میگیرن خودش خیلی میشه

amir_oyama
14-01-2013, 10:08
سلام
ضامن چند نفر میشه شد؟
یعنی محدودیت داره؟

مهرسا1
14-01-2013, 14:47
من این رو از موسسه مهر بسیجیان گرفتم . 1.250 گذاشتم و 5 تومن گرفتم . همین 3 هفته قبل هم از یکی شنیدم که تا 50 تومن هم وام میدن . البته بگم در کل اگه به پول ضروری نیاز ندارین این طرح نمی صرفه . من که پشیمونم . همین که یک چهارم پول رو تا آخرین قسط نگه میدارن و سود هم میگیرن خودش خیلی میشه

قستش ماهی چقدره؟چند قست میشه؟و ضامن چی میخواد؟

مصطفی
14-01-2013, 15:38
قستش ماهی چقدره؟چند قست میشه؟و ضامن چی میخواد؟
من الان ماهی 170 قسط میدم و دقیق نمیدونم چندساله هست :n02: (اینقدر دیر قسط میدم و وام دارم که این یادم نمونده ولی فکر کنم 3 ساله باشه) ضامن هم دوتا کارمند خواستن . البته یک سال قبل گرفتم ولی باز هم میگم شنیدم که هنوز هم این طرح رو اجرا میکنن . میتونین از یکی از شعباتش بپرسین

ak313
15-01-2013, 14:36
کسانی که از اینترنت بانک پارسیان استفاده می کنن بفرمایند آیا توی خود سامانه اینترنتی امکان انتقال وجه بین بانکی با کد شبا ( حواله پایا) وجود دارد؟ توی خود سامانه امکان پرداخت قبض از طریق حساب ( نه کارت) وجود دارد؟

dietman
15-01-2013, 19:20
کسانی که از اینترنت بانک پارسیان استفاده می کنن بفرمایند آیا توی خود سامانه اینترنتی امکان انتقال وجه بین بانکی با کد شبا ( حواله پایا) وجود دارد؟ توی خود سامانه امکان پرداخت قبض از طریق حساب ( نه کارت) وجود دارد؟

کلا اینترنت بانک پارسیان بسیار ابتدایی و پیش پا افتاده است و خدمات بسیار محدودی ارائه میده. برای استفاده از هر خدمتی هم باید از سایت اصلی بانک وارد یک قسمت شوید. برای انتقال پایا و کارت به کارت باید وارد صفحه خدمات شعبه خانگی شوید و برای دیدن گردش حساب و انتقال وجه بین حسابهای بانک پارسیان وارد صفحه اینترنت بانک شوید.
بطور کلی پاسخ سوالات شما : امکان انتقال وجه پایا وجود دارد - امکان پرداخت قبض از طریق حساب وجود ندارد.

کاملترین اینترنت بانک مربوط به بانک ملت و پاسارگاد می باشد.

arash66_2m
15-01-2013, 20:21
سلام دوستان بهترین کار با 4 میلیون چیه ؟چیکار کنم ؟باز وام بردارم یا بذارم بانک؟ یا راهی دیگر؟از اول اسفند 3 میلیون از این 4 میلیون وامه ! که قسط هاشو میدم حدودا 100 تومنه قسط هاشکسی روشی مد نظر نداره؟

Abbas.V
15-01-2013, 23:32
کلا اینترنت بانک پارسیان بسیار ابتدایی و پیش پا افتاده است و خدمات بسیار محدودی ارائه میده. برای استفاده از هر خدمتی هم باید از سایت اصلی بانک وارد یک قسمت شوید. برای انتقال پایا و کارت به کارت باید وارد صفحه خدمات شعبه خانگی شوید و برای دیدن گردش حساب و انتقال وجه بین حسابهای بانک پارسیان وارد صفحه اینترنت بانک شوید.
بطور کلی پاسخ سوالات شما : امکان انتقال وجه پایا وجود دارد - امکان پرداخت قبض از طریق حساب وجود ندارد.

ملت کجاش خوبه ؟

من که دو دوز کار کردم انقدر سیستمای بیخودی داشتن همش ارور میداد کلا بیخیالش شدم . برگشتم به همون اقتصاد نوین . هیچ مشکلی هم ندارم . همه چی هم داره .

bastami
15-01-2013, 23:51
ملت کجاش خوبه ؟

من که دو دوز کار کردم انقدر سیستمای بیخودی داشتن همش ارور میداد کلا بیخیالش شدم . برگشتم به همون اقتصاد نوین . هیچ مشکلی هم ندارم . همه چی هم داره .

تا چند هفته دیگه منتظر باشین پارسیان می خواد بترکونه!!!

ارسال شده از GT-I9100G با استفاده از تپاتالک 2

bastami
15-01-2013, 23:53

تا چند هفته دیگه منتظر باشین پارسیان میخواد بترکونه!!!اساسی!!!

nasser60
17-01-2013, 23:25
بهترین اینترنت بانک مروط به ملت می باشد درود بر بانک ملت

Amin4All
18-01-2013, 17:38
دوستان من تازه حساب بانک ملت باز کردم .
باید به بانک بگم خدمات غیر حضوری اینترنتی حسابم رو باز کنن و رمز ازشون بگیرم تا بتونم از طریق اینترنت پوب به حسابهای دیگه بفرستم ؟

اونوقت از طریق اینترنت میتونم مثلا به کارت بانک های دیگه پول بریزم ؟

بانک ملی هم همچین چیزی داره که از اینترنت به کارت های دیگه پول بشه واریز کرد ؟

یکی رفته بود بانک رفاه و از اونجا یه دستوری رو داده بودن بهش و همون دستور رو به یک شماره SMS کرد .حالا گردش حسابش بهش از طریق SMS اطلاع رسانی میشه براش .
بانک ملت و ملی همچین چیزی دارن ؟

dirt road
22-01-2013, 22:14
دوستان من تازه حساب بانک ملت باز کردم .
باید به بانک بگم خدمات غیر حضوری اینترنتی حسابم رو باز کنن و رمز ازشون بگیرم تا بتونم از طریق اینترنت پوب به حسابهای دیگه بفرستم ؟

اونوقت از طریق اینترنت میتونم مثلا به کارت بانک های دیگه پول بریزم ؟

بانک ملی هم همچین چیزی داره که از اینترنت به کارت های دیگه پول بشه واریز کرد ؟

یکی رفته بود بانک رفاه و از اونجا یه دستوری رو داده بودن بهش و همون دستور رو به یک شماره SMS کرد .حالا گردش حسابش بهش از طریق SMS اطلاع رسانی میشه براش .
بانک ملت و ملی همچین چیزی دارن ؟

توهين بزرگي بود.
كار به جايي رسيده كه بانك خراب شده اي مثل رفاه رو با بانك ملت و ملي مقايسه ميكنيد.بانك ملت در زمينه بانكداري الكترونيكي و خدمات غير حضوري جزو اولين هاست و پيشرو در اين زمينه و بانك ملي هم براي تبادلات اينترنتي به هر شكل و صورتي از لحاظ امنيتي فوق العاده ايمن هست.

aluminum
24-01-2013, 12:10
و بانك ملي هم براي تبادلات اينترنتي به هر شكل و صورتي از لحاظ امنيتي فوق العاده ايمن هست.
البته این شبیه یک جوک بی مزه است
همیشه وقتی میرسم پای عابر بانک ملی تن میلرزه.برای خودم و چند تن از دوستان این اتفاق افتاده که برای گرفتن پول و یا انتقال به مشکل برخوردن.چیزی که توی سایر بانکها خیلی کمه و برای من حداقل اتفاق نیفتاده

Abbas.V
24-01-2013, 15:57
سلام
موسسه کوثر واسه حساب روزشمار هم کارت صادر میکنه که هر موقع دوست داشتیم پول برداریم ؟
حسابهای روزشمارش هم به بانک سپه متصل هست ؟
سود 20 درصد ؟
ممنون

Mr_100_dolari
24-01-2013, 16:22
سلام
موسسه کوثر واسه حساب روزشمار هم کارت صادر میکنه که هر موقع دوست داشتیم پول برداریم ؟
حسابهای روزشمارش هم به بانک سپه متصل هست ؟
سود 20 درصد ؟
ممنون

سلام

بله برای حساب های روز شمارش کارت صادر میکنه
برداشت از خود پرداز بانک سپه و ملت انجام میشه

برداشت از خود پرداز خود موسسه کوثر تا 400 هزار تومان در روز انجام میشود
سپه و ملت 200 هزار تومان

سود روز شمار 20%
سالیانه با برداشت ماهانه 22/5 %

البته اگر جدیدا سوداش تغییر کرده باشه اطلاعی ندارم .

Abbas.V
24-01-2013, 16:24
سلام

بله برای حساب های روز شمارش کارت صادر میکنه
برداشت از خود پرداز بانک سپه و ملت انجام میشه

برداشت از خود پرداز خود موسسه کوثر تا 400 هزار تومان در روز انجام میشود
سپه و ملت 200 هزار تومان

سود روز شمار 20%
سالیانه با برداشت ماهانه 22/5 %

البته اگر جدیدا سوداش تغییر کرده باشه اطلاعی ندارم .

مرسی محمد جان
از طرح جدیدش اطلاع داری ؟ ساتیش که اپدیت نیست . همین طرحی که بیلبورداشم تو شهر زده . یک سپرده با 2 امتیاز >>> 20درصد سود روزشمار . خوب بقیش چیه ؟

:n16:

Mr_100_dolari
24-01-2013, 18:05
مرسی محمد جان
از طرح جدیدش اطلاع داری ؟ ساتیش که اپدیت نیست . همین طرحی که بیلبورداشم تو شهر زده . یک سپرده با 2 امتیاز >>> 20درصد سود روزشمار . خوب بقیش چیه ؟

متاسفانه از طرح های جدیدش اطلاعی ندارم

این 20% سود روز شماری بود که از قبل هم همین بوده .

nasser60
25-01-2013, 16:48
با سلام خدمت دوستان ایا کسی میدونه توسط اینترنت بانک کشاورزی امکان انتقال وجه بین بانکی (پایا ) وجود دارد با تشکر؟

Amin4All
25-01-2013, 20:57
توهين بزرگي بود.
كار به جايي رسيده كه بانك خراب شده اي مثل رفاه رو با بانك ملت و ملي مقايسه ميكنيد.بانك ملت در زمينه بانكداري الكترونيكي و خدمات غير حضوري جزو اولين هاست و پيشرو در اين زمينه و بانك ملي هم براي تبادلات اينترنتي به هر شكل و صورتي از لحاظ امنيتي فوق العاده ايمن هست.

خوب داداش کدی که باید به گوشی بدی در بانک ملی و ملت به چه صورته ؟ تا بشه گردش حساب رو بهت پیام بده در همان وقت ؟

بانک ملت رو اینترنت بانکش رو فعال کردم خیلی خوبه .همه چی داره توش .

dirt road
28-01-2013, 20:54
البته این شبیه یک جوک بی مزه است
همیشه وقتی میرسم پای عابر بانک ملی تن میلرزه.برای خودم و چند تن از دوستان این اتفاق افتاده که برای گرفتن پول و یا انتقال به مشکل برخوردن.چیزی که توی سایر بانکها خیلی کمه و برای من حداقل اتفاق نیفتاده

البته صحبت من بیشتر برای اینترنت بانک ملی بود که برای عملیات بانکی(اینترنتی) در لحظه رمز ایجاد میشه که البته چند تا از بانک های دیگر هم این ویژگی رو دارند. ولی با عابر بانک خیلی سر و کار نداشتم. فقط یادمه قبلا با کارت بانک دیگه ای برای بانکه دیگه ای از طریق عابر بانک ملی کارت به کارت وجهی رو منتقل کنم.

dirt road
28-01-2013, 21:02
خوب داداش کدی که باید به گوشی بدی در بانک ملی و ملت به چه صورته ؟ تا بشه گردش حساب رو بهت پیام بده در همان وقت ؟

بانک ملت رو اینترنت بانکش رو فعال کردم خیلی خوبه .همه چی داره توش .

شما بعد از مراجعه حضوری و پر کردن فرم ها و تحویل مدارک مورد نیاز،رمزهای مورد نیاز رو بصورت پرینت شده و یا اس ام اس از بانک دریافت خواهید کرد.البته اگر امکان استفاده از اینترنت بانک برایتان مقدور باشه که نور علی نوره!

Atghia
29-01-2013, 23:19
دوستان اگر کسی انتقال کارت به کارت داشته باشه من میتونم شماره کارتی رو که از اون به کارتم پول منتقل شده رو از بانک استعلام کنم؟

bastami
30-01-2013, 00:26
دوستان اگر کسی انتقال کارت به کارت داشته باشه من میتونم شماره کارتی رو که از اون به کارتم پول منتقل شده رو از بانک استعلام کنم؟

بله شماره کارت مبدا در صورتحساب شما درج می شود//پارسیان بانک ایرانیان

Amin4All
01-02-2013, 09:32
شما بعد از مراجعه حضوری و پر کردن فرم ها و تحویل مدارک مورد نیاز،رمزهای مورد نیاز رو بصورت پرینت شده و یا اس ام اس از بانک دریافت خواهید کرد.البته اگر امکان استفاده از اینترنت بانک برایتان مقدور باشه که نور علی نوره!

ملی هم اینترنت بانک داره ؟
ملت رو فعال کردم .خیلی خوبه.

amir_ata_21
01-02-2013, 11:16
ملی هم داره ولی باید برای ورود به اینترنتش دستگاه رمزیاب بخرین، نمی صرفه:n06:

ツツツ
01-02-2013, 12:17

برای اینترنت بانک پرداخت قبوض و جابه جای کارت به کارت و اعلام موجودی رایگان هست اینم آدرسش.

dirt road
01-02-2013, 19:05

از طریق اینترنت بانک هم خیلی ساده قابل رویت هست

dirt road
01-02-2013, 19:11

ملی هم داره ولی باید برای ورود به اینترنتش دستگاه رمزیاب بخرین، نمی صرفه:n06:

آخرین قیمتی که این دستگاه های رمز ساز داشتند 20 هزار تومن بود.نمی دونم الان تغییر کرده یا نه.
برای کسانی که تبادلات اینترنتی زیادی دارند خیلی خوبه چون خیلی ایمن هست.
این دستگاه ها حداکثر عمر 5 ساله دارند و بعد از آن دوباره یکی دیگر از آنها را باید از بانک بگیرید.
البته برای خریدهای اینترنتی نیازی به داشتن این این دستگاه نیست و با رمز دوم قابل انجام است و بیشتر از این دستگاه ها برای انتقال وجه استفاده می شود.
برای رویت صورت حساب هم بانک، رمز مخصوصی را به شما خواهد داد.

dirt road
01-02-2013, 19:20
برای اینترنت بانک پرداخت قبوض و جابه جای کارت به کارت و اعلام موجودی رایگان هست اینم آدرسش.

این سامانه صرفا برای همان مواردی است که در آن قید شده است(انتقال وجه اینترنتی فقط ملی به ملی،دریافت مانده کارت،پرداخت قبوض)
آدرس سامانه اینترنتی بانک ملی(سبا) : [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
که البته برای ورود به این سامانه می بایست قبلا در : [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ثبت نام کرده و دستگاه رمز ساز را از بانک دریافت کرده باشید.

ツツツ
01-02-2013, 20:52
این سامانه صرفا برای همان مواردی است که در آن قید شده است(انتقال وجه اینترنتی فقط ملی به ملی،دریافت مانده کارت،پرداخت قبوض)
آدرس سامانه اینترنتی بانک ملی(سبا) : [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
که البته برای ورود به این سامانه می بایست قبلا در : [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ثبت نام کرده و دستگاه رمز ساز را از بانک دریافت کرده باشید.

غیر از ملی به بانک های دیگه هم امکان داره من امتحان کردم!

یه سوال دیگه:میخواستم ببینم چطوری میشه گردش یک ماه حساب بانکی هر بانکی رو چک کرد؟

خیلی فوریه ممنونم!

saeediranzad
02-02-2013, 07:08
غیر از ملی به بانک های دیگه هم امکان داره من امتحان کردم!
یه سوال دیگه:میخواستم ببینم چطوری میشه گردش یک ماه حساب بانکی هر بانکی رو چک کرد؟
خیلی فوریه ممنونم!
اگر فکس داشته باشید با تلفنبانک میشه ۳۰ گردش آخر حساب را گرفت.

shabnam1986
05-02-2013, 17:12
من ی دفترچه جام ملت دارم ک از شهر دیگه صادر شده و عابر بانکش رو نگرفتم چ جوری میتونم ب خدمات اینترنتیش دسرسی پیدا کنم بدون رفتن به شهر صادر کننده؟

ak313
05-02-2013, 21:01
من ی دفترچه جام ملت دارم ک از شهر دیگه صادر شده و عابر بانکش رو نگرفتم چ جوری میتونم ب خدمات اینترنتیش دسرسی پیدا کنم بدون رفتن به شهر صادر کننده؟

کافیه توی نزدیک ترین بانک ملت حساب باز کنی و خدماتت رو فعال کنی اون وقت همه حسابها رو میشناسه البته چون دفترچه داری برای اطمینان بیشتر با کارشناسهای 1556 تماس بگیر

mali.sh
05-02-2013, 23:12
دوستان من تو موسسه مالی واعتباری کارسازان آینده یه حساب سپرده سرمایه گذاری یک ساله دارم با سود 24 درصد .
از وقتی سپرده گذاشتم حاشیه های این موسسه هم زیاد شده ...
یه روز بانک مرکز میگه مجوزفعالیت نداره فرداش ابلاغیه میده که فعالیت کنه چون " درشرف تاسیس " هست پس فرداش میگه بانک ملت بانک عامل این موسسه..... چند روز بعدمیگن اینکه مجوزنداره و پول مردم رو میبره خارج کشور سرمایه گذاری میکنه.... یه روز میگه با چندتا موسسه دیگه ادغام میشه ............
تا پایان مدت سپرده گذاریم 7 ماه مونده.....
اگه شما بودین چکار میکردین؟
کل پولم 10 میلیون میشه

Abbas.V
06-02-2013, 01:12
دوستان من تو موسسه مالی واعتباری کارسازان آینده یه حساب سپرده سرمایه گذاری یک ساله دارم با سود 24 درصد .
از وقتی سپرده گذاشتم حاشیه های این موسسه هم زیاد شده ...
یه روز بانک مرکز میگه مجوزفعالیت نداره فرداش ابلاغیه میده که فعالیت کنه چون " درشرف تاسیس " هست پس فرداش میگه بانک ملت بانک عامل این موسسه..... چند روز بعدمیگن اینکه مجوزنداره و پول مردم رو میبره خارج کشور سرمایه گذاری میکنه.... یه روز میگه با چندتا موسسه دیگه ادغام میشه ............
تا پایان مدت سپرده گذاریم 7 ماه مونده.....
اگه شما بودین چکار میکردین؟
کل پولم 10 میلیون میشه

بهتره سرمایتونو یک جای مطمئن تر با سود کمتر بزارید .
مثلا موسسه مهر 18.5 درصد روز شمار

saeediranzad
06-02-2013, 04:25
سلام
همه موسسه ها زیر نظر بانک مرکزی هستند و وابسته به نظام.
تا حالا نشنیده ام که موسسه رسمی پول مردم را خورده باشه.
البته بعضیهاش باسابقه تره مثل صالحین که یکساله۲۵٪ سود میده.
ولی اگه بخواهید پولتون را دربیارید باید جریمه بدهید. بگذارید باشه: اتفاقی نمیافته.

capitan black
06-02-2013, 12:41
دوستان عزیز من توی بانک تجارت حساب باز کردم.رمز اینترنتی هم گرفتم و همراه بانک تجارت رو واسه اندروید دانلود کردم الان میخوام صورتحساب رو چک کنم می گه به محض رسیدن به شما اطلاع داده می شه اما هیچ پاسخی دریافت نمی کنم !..یه بار هم اس ام اس اومد که زبان گوشی خود را به انگلیسی تغییر دهید که همین هست !!...
من از موبایل بانک اقتصاد نوین استفاده می کنم خیلی عالی کار می کنه ..راه حلی هست ؟!..سپاس

saeediranzad
06-02-2013, 14:48
سلام
با توجه به اینکه بیشتر بانکها سیستم تبادل موبایلی با کدهای دستوری را فعال کرده اند دیگه چندان نیازی به موبایل بانک نیست.
خرید شارژ: پرداخت قبض؛ اطلاع از موجودی و دریافت اطلاعات گردش حساب.
شماره بانک تجارت را نمیدونم. ولی میشه کارتش را درسامانه بانکهای دیگه و حتا سایتهای اینترنتی ثبت کرد. مثل *737# از راست

775e
06-02-2013, 16:29
سلام دوستان بانک ملت صدور آنی کارت رو داره.
و اگه رمز دوم کارت ملی فراموشمون شد قابل بازیابی هست

ak313
06-02-2013, 17:26
سلام دوستان بانک ملت صدور آنی کارت رو داره.
و اگه رمز دوم کارت ملی فراموشمون شد قابل بازیابی هست
معمولا ملت آنی نیست البته شاید دو سه تا شعبه خاص در تهران این کار رو انجام بدن اطلاعات بیشتر 1556
اما برای کارت ملی برید عابر بانک ملی و رمز جدید تعریف کنید

shabnam1986
06-02-2013, 18:31
کافیه توی نزدیک ترین بانک ملت حساب باز کنی و خدماتت رو فعال کنی اون وقت همه حسابها رو میشناسه البته چون دفترچه داری برای اطمینان بیشتر با کارشناسهای 1556 تماس بگیر

مرسی 1556 چیه؟

ak313
06-02-2013, 19:47
مرسی 1556 چیه؟

مرکز امور مشتریان بانک ملت البته توی تهران اینه اگر جواب نمی ده توی سایت بانک ملت شماره شهرستان هم گذاشته

Drug Man
06-02-2013, 20:14
خبر بالارفتن سود سپرده بانکها برای مهار تورم برای سال 92 درست بود؟

shabnam1986
07-02-2013, 11:38
شبا یعنی چی؟

Reza31001
07-02-2013, 11:48
شبا یعنی چی؟

"شبا" یا شماره حساب بانکی ایران، بمنظور تسهیل و استاندارد سازی مبادلات بین بانکی و بین المللی بانک های کشور، توسط بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران و مطابق با استاندارد 13616-ISO ، تعریف و تبیین شده است و بزودی در تمام سامانه های پرداخت بین بانکی منحصرا از این نوع شماره حساب استفاده می شود. هر شماره حساب بانکی ، قابل تبدیل به یک شماره حساب "شبا" خواهد بود. كاربران گرامی می توانند شماره شبا مرتبط با حساب خود را از طریق روشهای زیر دریافت کنند.

shabnam1986
07-02-2013, 18:32
من شماره شبا رو دارم چ استفاده ای میشه ازش کرد؟

bastami
08-02-2013, 05:33
من شماره شبا رو دارم چ استفاده ای میشه ازش کرد؟

با شمار ه شبا میتونید از هر بانکی به هر بانک دیگری مبلغی ارسال کنید بدون اینکه نیازی داشته باشید اطلاعاتی در مورد حساب مقصد مثل بانک شعبه و یا نوع حساب از نظر سنتی یا آنلاین بودن داشته باشید.
اخطار مهم: در استفاده از شماره شبا بسیار محتاط باشید چرا که در انتقال بآ شبا نام صاحب حساب مقصد کنترل نمی شود و در صورتی که شماره شبا وجود داشته باشد وجه به آن واریز شده و استرداد آن نیز غیر ممکن است

Agame.Arash
10-02-2013, 16:16
ببخشید من 2 3 روز دیگه 18 سالم میشه و انتقضای کارتم تموم میشه...
یه کارت سپهر صادرات دارم...
واسه تمدیدش باید برگردم شعبه شهر خودمون یا همین جا هم که تحصیل میکنم تو هر شعبه ای واسم تمدیدش میکنن؟

Sent from my Xperia S using Tapatalk 2

bastami
11-02-2013, 00:14
ببخشید من 2 3 روز دیگه 18 سالم میشه و انتقضای کارتم تموم میشه...
یه کارت سپهر صادرات دارم...
واسه تمدیدش باید برگردم شعبه شهر خودمون یا همین جا هم که تحصیل میکنم تو هر شعبه ای واسم تمدیدش میکنن؟

Sent from my Xperia S using Tapatalk 2

ولش کن بندازش دور برو پارسیان حساب باز کن بلافاصله هم کارت بگیر

victor021
11-02-2013, 19:05
فرض کنیم مبلغ 10 میلیون سپرده 5 ساله گذاشتیم و به سود ماهیانه که
میاد روش نیازی نداریم و برداشت نمیکنیم
حالا مسئله اینجاست ایا به سود سپرده هم سود تعلق میگیره؟

spider703
11-02-2013, 20:03
به طور کلی سود سپرده بلند مدت به حساب دومی واریز میشه . باید دقت کرد که آیا این حساب از نوع کوتاه مدت روزشمار هست یا قرض الحسنه و جاری
در نوع اول در جواب باید بگم بله سود تعلق میگیره اما در دو مورد باقی مانده خیر سودی تعلق نمیگیرد

MOHAMMAD_ASEMOONI
11-02-2013, 23:49
فرض کنیم مبلغ 10 میلیون سپرده 5 ساله گذاشتیم و به سود ماهیانه که
میاد روش نیازی نداریم و برداشت نمیکنیم
حالا مسئله اینجاست ایا به سود سپرده هم سود تعلق میگیره؟

به طور کلی سود سپرده بلند مدت به حساب دومی واریز میشه . باید دقت کرد که آیا این حساب از نوع کوتاه مدت روزشمار هست یا قرض الحسنه و جاری
در نوع اول در جواب باید بگم بله سود تعلق میگیره اما در دو مورد باقی مانده خیر سودی تعلق نمیگیرد
سلام .
یه حالتِ دیگه هم هست .
پرداختِ سود در سر رسید یعنی در پایانِ پنج سال همه ی سود یکجا پرداخت میشه .
در اینصورت مقدار سود هم بیشتر هست .
اگه اشتباه نکنم پارسال توی بانک پارسيان زده بود "سود پنج ساله با پرداخت در سر رسید" 167% بود .
البته کار عاقلانه تر اینه که آدم بره شمش طلا یا سکه بخره بذاره بعد از پنج سال حداقل 250 تا 300% سود داره
این هم مدرک :

MOHAMMAD_ASEMOONI
13-02-2013, 10:50
سلام .
در یکی از سایتها مقایسه ی جالبی دیدم بین پنچ سرمایه گذاری مختلف در سی و پنج سال گذشته .
خرید طلا
خرید خانه یا آپارتمان
خرید زمین
خرید ارز
پس انداز در بانک
کسی که طلا خریده از همه بیشتر نفع کرده
و کسی که در بانک پس انداز کرده نفع که نکرده هیچ , کلی هم ضرر کرده
====================================

oghyanoos
13-02-2013, 11:29
سلام .
در یکی از سایتها مقایسه ی جالبی دیدم بین پنچ سرمایه گذاری مختلف در سی و پنج سال گذشته .
خرید طلا
خرید خانه یا آپارتمان
خرید زمین
خرید ارز
پس انداز در بانک
کسی که طلا خریده از همه بیشتر نفع کرده
و کسی که در بانک پس انداز کرده نفع که نکرده هیچ , کلی هم ضرر کرده
====================================
متاسفانه منم این اشتباه را کردم و در یک سال گذشته پولم را در بانک گذاشتم
بعد 6ماه فقط 600 تومن سود پول 12 میلیونیم شد
با 12 تومن پراید گرفته بودم الان 6 میلیون سود میکردم!!!

htctouch2
13-02-2013, 13:20
درود بر شما
چند تا کارت به کارت از طریق اینترنت انجام دادم،رفتم تو اینترنت بانک دیدم تمام شماره کارت های مقصد تبدیل شدن به شماره های 18 رقمی که با 99 شروع میشن و اخرشم یه * هست.
شماره مقصد چجوری میشه فهمید؟

bastami
13-02-2013, 23:43
درود بر شما
چند تا کارت به کارت از طریق اینترنت انجام دادم،رفتم تو اینترنت بانک دیدم تمام شماره کارت های مقصد تبدیل شدن به شماره های 18 رقمی که با 99 شروع میشن و اخرشم یه * هست.
شماره مقصد چجوری میشه فهمید؟

کارت تون مال کدوم بانکه؟

htctouch2
14-02-2013, 23:49
بانک پارسیان

Drug Man
15-02-2013, 10:59
من یه کارت عابر ملی دارم چجوری میتونم وقتی پولی ازش برداشت میکنم یا واریز میکنم به موبایلم اس ام اسش بیاد مال یکی از دوستام اینجوریه وقتی برداشت میکنه یا واریز میکنه براش اس میاد

SevenCity
15-02-2013, 15:22
واسه تمدید کارت مدرک شناسایی هم میخوان؟

MOHAMMAD_ASEMOONI
15-02-2013, 16:32
متاسفانه منم این اشتباه را کردم و در یک سال گذشته پولم را در بانک گذاشتم
بعد 6ماه فقط 600 تومن سود پول 12 میلیونیم شد
با 12 تومن پراید گرفته بودم الان 6 میلیون سود میکردم!!!

سلام .
این دنیا مثل یک ترازویِ دو کفّه هست .
نمیشه دو کفه با هم بره بالا یا با هم بیاد پائین .
همیشه یک کفه میره بالا کفه ی دوم به ناچار میاد پائین .
کار بانکها هم از این قانونِ عمومی مستثنی نیست .
سود سرشار بانکها از ضرر زیادِ سپرده گذاران هست .
شما تنها ضرر نکردین . دهها میلبون نفر ضرر کردند .
بانکها پولهای نسبتاً کم رو که نمیشه باهاش تجارتِ سودآوری راه انداخت رو جمع میکنه و تبدیل میکنه به سرمایه ای عظیم و اون رو در بساز و بفروشی , هتل سازی , مجتمع سازی , کارخانه سازی , خرید طلا و ارز با اطلاعات نسبتاً موثّق از وضع اقتصادی آینده و اوضاع و تصمیماتِ سی اسی به کار میگیره و مبالغ زیادی سود به دست میاره که سود پرداخت شده به سپرده گذاران در مقابلش مثل سهم روباه از شکار شیر هست .

کسانی که پول دارند و اگر بتونند پولهاشون رو یک جا جمع کنند و باهاش زمین داخل محدوده و سنددار بخرند یا آپارتمان یا طلا , خیلی بیشتر از سپرده گذاری نفع میبرند .
اما همه باید با هم توافق کنند تا هر ساعت یکی نیاد بگه پولم رو لازم دارم .
البته بانک هم همین مسئله رو داره اما بانکها همیشه مقداری از پول مردم رو برای این کار کنار میذارند .
اما حتی بانکها هم از تقاضای سپرده گذار برای بستن حساب و انتقال پولش به بانک دیگه متنفرند چون موجودیِ بیشتر یعنی سودِ سرشار بیشتر

Ezel
15-02-2013, 16:38
واسه تمدید کارت مدرک شناسایی هم میخوان؟

بله / اصل کارت ملی

MOHAMMAD_ASEMOONI
16-02-2013, 11:47
سلام .
اگه یهو دیدین یه پولِ کلان به حسابتون واریز شده , دو حالت داره :
1 - اشتباه
2 - پول شوئی

Drug Man
16-02-2013, 13:20
من یه کارت عابر ملی دارم چجوری میتونم وقتی پولی ازش برداشت میکنم یا واریز میکنم به موبایلم اس ام اسش بیاد مال یکی از دوستام اینجوریه وقتی برداشت میکنه یا واریز میکنه براش اس میاد

Ezel
16-02-2013, 13:33

شما تشریف ببرید بانکی که حساب دارید اونجا درخواست بدید اس ام اس بانک رو براتون فعال کنن ( البته به همراه کارت ملی )

Drug Man
16-02-2013, 13:55
شما تشریف ببرید بانکی که حساب دارید اونجا درخواست بدید اس ام اس بانک رو براتون فعال کنن ( البته به همراه کارت ملی )

والا من فقط یه کارت عابر دارم نمیدونم دقیقا مال کدوم شعبه هست هر شعبه ای برم کارم رو انجام میدن؟

Ezel
16-02-2013, 15:09
والا من فقط یه کارت عابر دارم نمیدونم دقیقا مال کدوم شعبه هست هر شعبه ای برم کارم رو انجام میدن؟

راستش خیلی بعید و نزدیک به صفر میدونم شعبه های دیگه انجام بدن ؛ شما به هرحال که باید به بانک مراجعه کنید پس پیشنهاد میکنم به نزدیک ترین شعبه ی بانک ملی مراجعه کنید تا در درجه ی اول مشخص بشه کارتتون و حسابتون مربوط به کدوم شعبه هست و اگر فعال کردن اس ام اس بانک رو هم انجام دادن که چه بهتر .

ugi1
16-02-2013, 17:23
بانك سپه تمام خدمات مربوط به كارت رو تمام شعبه ها انجام ميدن

Sent from my GT-I9001 using Tapatalk 2

aliiiiiii
16-02-2013, 17:59
با سلام

کسی از دوستان خبر داره کدوم بانک روزشمار 17 تا 18 درصد میده و کارت عابر بانکی میده که عضو شتاب باشه و شعب زیادی سراسر کشور داشته باشه؟

a6543210
16-02-2013, 20:39
سلام .
اگه یهو دیدین یه پولِ کلان به حسابتون واریز شده , دو حالت داره :
1 - اشتباه
2 - پول شوئی
محمد جان می شه این قضیه پول شوئی رو ساده برامون توضیح بدی.باراها شنیدم و پیگیرش نشدم.(فقط می دونم کار زشتیه:دی:n02:)

Drug Man
16-02-2013, 21:05
بانك سپه تمام خدمات مربوط به كارت رو تمام شعبه ها انجام ميدن

Sent from my GT-I9001 using Tapatalk 2

کارت من ملیه

راستش خیلی بعید و نزدیک به صفر میدونم شعبه های دیگه انجام بدن ؛ شما به هرحال که باید به بانک مراجعه کنید پس پیشنهاد میکنم به نزدیک ترین شعبه ی بانک ملی مراجعه کنید تا در درجه ی اول مشخص بشه کارتتون و حسابتون مربوط به کدوم شعبه هست و اگر فعال کردن اس ام اس بانک رو هم انجام دادن که چه بهتر .

با اس ام اس بانک چه کارهایی میشه انجام داد؟

MOHAMMAD_ASEMOONI
16-02-2013, 23:07
محمد جان می شه این قضیه پول شوئی رو ساده برامون توضیح بدی.باراها شنیدم و پیگیرش نشدم.(فقط می دونم کار زشتیه:دی:n02:)

سلام
در زبانِ انگلیسی به پولهایی که از راه غیر قانونی و حرام بدست میاد میگن " پولِ کثیف - dirty money "
به عملیاتی که انجام میشه تا این پولِ کثیف تمیز بشه و ظاهر قانونی پیدا کنه میگن پول شوئی . ( Money laundering ) به عربي بهش ميگن " غَسیل الأموال "

پولهایی که تجارتهای غیر قانونی و حرام بدست میاد رو نمیشه به راحتی وارد چرخه یِ اقتصاد کرد . مثلاً یه تاجر مواد مخدر ، که پول هنگفتی از این راه بدست آورده اگه یه دفعه همۀ این پولها را رو کنه حتماً گیر میافته چون همه بهش شک میکنن که این همه پول رو از کجا آورده .
به همین دلیل سعی میکنه با یه سری عملیات تجارتی و خرید و فروش و حواله ، آروم آروم این پولها رو به شکل قانونی وارد بازارکنه و کارخونه و آپارتمان و شرکت و سهام و غیره بخره تا دیگه کسی بهش شک نکنه.
به این کار همون " پول شویی " هست .
در عملیات پول شویی این پولهاي کثیف شسته میشه و تبدیل میشه به پولِ تمیز یا قانونی " clean money "
پولهاي کثیفی که از تجارت غیر قانونيِ اسلحه بدست میاد اسمش " red money " هست.
پولهاي کثیفی که از تجارت مواد مخدر بدستمیاد اسمش " green money " هست .
پولهاي کثیفی که از تجارت غیر قانوني و اختلاس در فروشِ نفت و گاز بدست میاد اسمش " black money " هست
پولهاي کثیفی که از تجارت فحشا و منکرات یا قاچاق اعضایِ بدن انسان بدست میاد اسمش " white money " هست .
دزدان و قاچاقچیان قهّارِ بین المللي ، باید به هر طریقی این پولها رو به صورت ثروتِ قانونی در بیارن .
یکی از روشهاشون برای پول شویی استفاده از کسانی هست که واقعا پولدار هستند و کسی بهشون شک نمیکنه اگر پول رو از راه غیر قانونی و حرام به دست میارند مثل تجّار طلا و الماس و جواهرات و تجار گردن کلفت که معامله های ملیونی و ملیاردی انجام میدن . هتلهای بزرگ که درامد بسیار زیادی دارند و راحت میشه پولهای کثیف رو به حسابشون ریخت به عنوان درآمدِ ماهیانه . کارخونه های بزرگ .
گاهی اوقات هم کسی باهاشون نیست و تنهائی پولها رو میشورند
مثال :
یک کشاورز فقیر بلوچ که با یکی دو عملیاتِ قاچاق مواد مخدر یک ملیارد تومن گیرش میاد .
اول بار و بندیلش رو میبنده میره تهران یا یک شهر بزرگ دیگه . یک اپارتمان کوچیک یا خونه کوچیک میخره . کسی هم بهش شک نمیکنه چون میگه زمین داشتم فروختم .
بعد یک شرکت کوچیک میزنه و کم کم مقداری از اون پولهای کثیف رو به عنوان درآمد شرکت میریزه به حسابش .
کم کم میره یه خونه بزرگ تر میخره و ماشین و شرکت بزرگ تر و خلاصه آروم اروم پولهای کثیف رو قانونی میکنه تا کسی بهش شک نکنه .
به این کارش میگن پول شوئی .
================================================== =
یه راه دیگه ، توزیع اون پولهای کثیف هست بین عدۀ زیادی از مردم تا مقدارش کم جلوه کنه و کسی شک نکنه بهشون .
======================================
یکی از روشهای پول شوئی هم این هست که پول رو واریز میکنند به دهها حسابِ مختلف با مبلغ نسبتاً کم مثلاً ده میلیون تومن .
برای این کار باید توی بانکها آشنا داشته باشند .
بعد از واریز اون پولها ,مدتی صبر میکنند بعد انتقالش میدند به حسابهای یه عده دیگه .
ممکنه این عملیات ماهها طول بکشه و اون پول هنگفت همینطور از یه تعداد حساب به حسابهای دیگه منتقل میشه .
جالب اینجاست که اگر بخوان میتونند کاری کنند که مردمی که این پولها به حسابشون واریز میشه اصلاً نفهمند که همچین پولی تو حسابشونه چون به صورت موجودیِ قابل برداشت نیست بلکه بلوکه شده هست .
این پولهای سرگردان , آروم آروم منتقل میشه به حسابِ جنابِ دزدِ مال مردم خور یا قاچاقچی یا حواله میشه خورد خورد به خارج از کشور و ماجرا تمام میشه و پولها شسته میشه .

Ezel
17-02-2013, 10:55
کارت من ملیه

با اس ام اس بانک چه کارهایی میشه انجام داد؟

کار خاصی نمیشه انجام داد ، فقط موارد مربوط به گردش حسابتون شامل دریافت ها و پرداخت ها به اطلاعتون میرسه از این طریق /

Drug Man
17-02-2013, 19:28
کار خاصی نمیشه انجام داد ، فقط موارد مربوط به گردش حسابتون شامل دریافت ها و پرداخت ها به اطلاعتون میرسه از این طریق /

تو سایت زده بود هزینه هم داره فعال کردنش
به نظرتون اینترنتی هم میشه فعالش کرد؟

saeediranzad
18-02-2013, 10:46
تو سایت زده بود هزینه هم داره فعال کردنش
به نظرتون اینترنتی هم میشه فعالش کرد؟
اصلاْ چه نیازی هست؟
از کد دستوری استفاده کنید هیچ هزینه ای نداره.
برای بانک سامان ۷۲۴؛ برای پاسارگاد ۷۲۰ و البته اول ستاره؛ آخر مربع.

Ezel
18-02-2013, 11:09
اصلاْ چه نیازی هست؟
از کد دستوری استفاده کنید هیچ هزینه ای نداره.
برای بانک سامان ۷۲۴؛ برای پاسارگاد ۷۲۰ و البته اول ستاره؛ آخر مربع.

سلام /

ایشون مدنظرشون این بود که وقتی برداشت یا واریز میشه به حسابشون براشون پیامک بیاد از طرف بانک ،

724 رو نمیدونم ولی 720 که سامانه پرداخت امن پاسارگاد هست ( امپاد ) اطلاع رسانی نمیکنه ، درسته امکاناتی داره مثل خرید شارژ و پرداخت قبض ولی بخش اعلام مانده حساب و انتقال وجهش اگر کارتتون پاسارگاد نباشه عمل نمیکنه ( البته مدتی هست اینطوری شده و قبلا چنین مشکلی نداشت )

724 برای ایرانسل و همراه اول و 720 برای ایرانسله فقط اگر اشتباه نکنم

Drug Man
18-02-2013, 12:50
سلام /

ایشون مدنظرشون این بود که وقتی برداشت یا واریز میشه به حسابشون براشون پیامک بیاد از طرف بانک ،

724 رو نمیدونم ولی 720 که سامانه پرداخت امن پاسارگاد هست ( امپاد ) اطلاع رسانی نمیکنه ، درسته امکاناتی داره مثل خرید شارژ و پرداخت قبض ولی بخش اعلام مانده حساب و انتقال وجهش اگر کارتتون پاسارگاد نباشه عمل نمیکنه ( البته مدتی هست اینطوری شده و قبلا چنین مشکلی نداشت )

بله کارت عابر ملی هستش

a6543210
18-02-2013, 18:53
دوستان یه سوال؟یه شماره کارت 16 رقمی داریم روی کارت عابر بانک با یه شماره حساب که مربوط به همون کارت عابر بانک می شه.این دوتا فرقشون چیه؟چه کاربردایی دارن؟:n13:

Reza31001
18-02-2013, 18:59
تا بوده توی بانک، ملت حساب باز میکردن که به هر حساب یک شماره حساب تعلق میگرفت
بعد که ATM اومد به هر حساب یه کارت دادن که شماره منحصر به فرد 16 رقمی داره

کلا هر حسابی حتما یه شماره حساب داره و میتونه یه کارت عابر بانک هم داشته باشه که اون کارت شماره خودش رو داره

کاربرد هم شماره حساب برای انتقال وجه و واریز و ...
کارت هم به غیر اینا برای خرید و کار با خودپرداز و این داستانا

mohamad skystar
18-02-2013, 19:00
دوستان یه سوال؟یه شماره کارت 16 رقمی داریم روی کارت عابر بانک با یه شماره حساب که مربوط به همون کارت عابر بانک می شه.این دوتا فرقشون چیه؟چه کاربردایی دارن؟:n13:

شما وقتی تو بانک افتتاح حساب میکنید یه شماره حساب بهتون تعلق میگیره
اگر درخواست کارت عابر بانک بدین روی همون حساب براتون کارت صادر میشه و یه شماره 16 رقمی هم کارتتون داره
که برای انتقال وجه ( کارت به کارت ) از طریق دستگاه های خودپرداز و بانکداری اینترنتی و
خریدهای اینترنتی استفاده میشه

البته برخی از بانک ها اومدن و انتقال وجه رو از طریق شماره حساب ( با دستگاه خودپرداز ) هم امکان پذیر کردن مثل بانک صادرات
که البته فقط برای زمانی هست که بخوای از حساب صادرات به حساب صادرات دیگه وجه انتقال بدی
در کل کارت عابر بانک کیف پول شما میشه که حساب هایی که تو اون بانک صادر کننده کارت دارین بهش متصل هست

victor021
19-02-2013, 01:54
من مبلغ 10تومن رو به عنوان سپرده 5ساله در بانک پاسارگاد گذاشتم
حالا میخوام بدونم اگه ماهانه پولی بریزم به همین حسابم ایا سودش حساب میشه (20%) یا فقط همون 10 تومن که ثبت شده سود میده؟

saeediranzad
19-02-2013, 06:03
حالا میخوام بدونم اگه ماهانه پولی بریزم به همین حسابم ایا سودش حساب میشه (20%) یا فقط همون 10 تومن که ثبت شده سود میده؟
به سپرده بلند مدت نه میشه واریز کرد نه برداشت.
شما باید هربار یک حساب سپرده جدید باز کنید.
برای همینه که سپرده بلند مدت نه دفترچه داره نه کارت عابربانک؛ بلکه به شما یک برگه میدهند.
البته حسابی که سود ماهانه را دریافت میکنند نمیدونم.

saeediranzad
19-02-2013, 06:08
سلام /

من با 724 هم موجودی حساب سامان را میگیرم هم ملی.
ولی گردش حساب ملی را نمیتونم باش بگیرم. بانکهای دیگه هم دارند چنین سیستمی را راه میندازند.
البته از این سامانه ها غیربانکی هم هست که موجودی را میده، مثل 733 ولی نمیدونم امنیتش چقدره.
هرچند چون مجوز داره حتماً امنه.

Drug Man
19-02-2013, 13:27

ماهانه چقدر سود بهتون میده؟

Soroush-S
19-02-2013, 14:46
دوستان بانک قوامین پرسیدم گفتن سود یکسالشون 22 درصده. بانکهای دیگه حداکثر 20 درصد سود میدن:n15:

victor021
19-02-2013, 17:54
ماهانه چقدر سود بهتون میده؟

تقریبا 160
نرخ تورم از نرخ سود بیشتره و عملا سودی نمیکنیم ،گذاشتن پول در بانک هم برای جلوگیری از ضرر بیشتره

victor021
19-02-2013, 17:59
به سپرده بلند مدت نه میشه واریز کرد نه برداشت.
شما باید هربار یک حساب سپرده جدید باز کنید.
برای همینه که سپرده بلند مدت نه دفترچه داره نه کارت عابربانک؛ بلکه به شما یک برگه میدهند.
البته حسابی که سود ماهانه را دریافت میکنند نمیدونم.

از کجا بفهمم حسابی که سود بهش واریز میشه چه نوع حسابیه؟

Drug Man
19-02-2013, 19:22
تقریبا 160
نرخ تورم از نرخ سود بیشتره و عملا سودی نمیکنیم ،گذاشتن پول در بانک هم برای جلوگیری از ضرر بیشتره

160 درصد یا 160 هزار تومن؟

Soroush-S
19-02-2013, 20:19
160 درصد یا 160 هزار تومن؟

اگه 160 درصد باشه از تمام دنیا پولشون میارن توی ایران سپرده میزارن. 160 هزار تومن هست.

Drug Man
19-02-2013, 20:32
اگه 160 درصد باشه از تمام دنیا پولشون میارن توی ایران سپرده میزارن. 160 هزار تومن هست.

خیلی کمه برای 10 میلیون تومان

saeediranzad
20-02-2013, 07:29
از کجا بفهمم حسابی که سود بهش واریز میشه چه نوع حسابیه؟
من حساب سود در سررسید دارم.
اگر سر سال نروم تا سودش را بگیرم؛ در حساب سپرده کوتاه مدت واریز میشه.
ولی سود ماهانه را نمیدونم.

soroori2
20-02-2013, 19:58
سلام دوستان
این تسهیلات کارت اعتباری بانک ملت چه ویزگیهایی داره ؟این که میگن اگر هرماه مبلغ رو تو کارت بریزی برای یکی دو روز تا شش ماه میشه تقسیط نکرد فقط آبونمان تعلق می گیره درسته ؟ اطلاعات کامل رو چطور میتونم به دست بیارم ؟

bastami
20-02-2013, 22:53

حساب سرمایه گذاری مدت دار سود رو ماهیانه به حساب کوتاه مدت یا پس انداز واریز می کنند.اما حساب سود در سررسید سود رو آخر سررسید یکجا به حساب کوتاه مدت یا پس انداز که ما بانکی ها بهش اصطلاحا حساب مادر میگیم. واریز میکنن. البته حساب سود در سررسید انواع مختلفی دارن مثلا می تونین به جای سود در سررسید یکساله انتخاب کنین که سود در مقاطع سه ماهه یا شش ماهه واریز بشه. الان بهترین مدل سرمایه گذاری "بیمه عمر و سرمایه گذاری" هستش که از همه سپرده هادر کل بانک ها بهتره. اگر نمیخواین سکه بخرین احتمالا به خاطر ریسک نوسان قیمت و ریسک امنیت نگهداریش؛اگه نمیخواین ارز بخرین احتمالا به خاطر ریسک خیلی زیاد در نوسان قیمت و همین طورتغییرات شدید قوانین و مقررات مربوط به نگهداری و معامله ارز؛ اگه نمیتونین وارد بورس بشید احتمالا به خاطر ناآشنایی با ساز و کار بورس و خرید و فروش سهام و ریسک نوسان قیمت و... و حتی اگه سود کم بانکی راضیتون ننی کنه بیمه عمر و سرمایه گذاری بهترین گزینه برای شماست. تا بتونین پس اندازهای خردتون رو به تدریج سرمایه گذاری کنین و علاوه بر کسب سود قابل توجه دز حدود سالیانه 25تا 28؛29 درصد و همزمان تحت پوشش بیمه عمر قرار بگیرید. اگه مایل بودید اطلاعات بیشتری بدم. پاسخ بدید تا بیشتر توضیح بدم. لازم به ذکره که من خوذم نماینده ببمه هستم

bastami
20-02-2013, 23:02

اینکه سود حساب سرمایه گذاری مدت دارتون به چه نوع حسابی واریز بشه بستگی به نظر خودتون داره. ممکنه حساب مادر شما پس انداز باشه یا کوتاه مدت. معمولا حساب پس انداز طرفداران کمی در شبکه بانکی داره (به خاطر تورم بالای موجود افراد ترحیح میدن حساب کوتاه مدت داشته باشن تا حداقل از یه سود هفت درصدی بهره مند بشن تا اینکه یه حساب پس انداز داشته باشن به امید اینکه سالی یکی دو بار تازه اگر واجد شرایط باشن تو قرعه کشی شرکت داده بشن و با احتمال ضعیفی برنده جایزه بشن.) معمولا کسانی پس انداز رو ترجیح میدن که یا با انگیزه خیرخواهانه حاضرند از دریافت سود خودداری کنن و در عوض با تشکیل پس انداز منابعی رو که میتونه در اختیار افراد نیازمند قرار بده فراهم کنند ویا اینکه به علت عدم آشنایی کافی با مبانی شرعی سود بانکی رو حرام میدونن و نمی خوان که از بانک سود بگیرن. من احتمال میدم حساب شما 90درصد حساب کوتاه مدت باشه که با مراجعه به دفترچه ای که در اختیار دارید مشخص میشه

saeediranzad
21-02-2013, 07:26
بله؛ گفتم کوتاه مدت یعنی با همون سود ۷٪ (البته ۱۹٫۵ ٪ میده؛ چون مؤسسه است)
به اون یکی میگیم قرض الحسنه که در واقع سودش شانسیه و بنظر من حرامتر از این سودداره هست.
(یعنی حکم لاتاری را داره که علما حرام اعلام کرده اند)

parinaz571
21-02-2013, 14:47
من یک کارت بانک صادرات دارم که تاریخ انقضاش مهر 91 تموم شده. تا الان خود پردازا قورتش ندادن. تا کی می تونم ازش استغاده کنم؟چون فعلا وقت ندارم برم بانک. ممنون.

mohamad skystar
21-02-2013, 15:00
من یک کارت بانک صادرات دارم که تاریخ انقضاش مهر 91 تموم شده. تا الان خود پردازا قورتش ندادن. تا کی می تونم ازش استغاده کنم؟چون فعلا وقت ندارم برم بانک. ممنون.

خودپرداز هیچ زمانی کارت شما رو به دلیل پایان تاریخش قورت نمیده فقط انجام عملیات ها دیگه براتون مقدور نیست.
اگر تاریخش تمام شده میتونی بری بانک و درخواست کارت جدید بکنی
فکر کنم دیگه محدودیت زمانی کارت ها رو برداشتن چون از مهر تا الان 5 ماه گذشته و اگر مشکلی بود تا الان باید
کارتت میسوخت.

parinaz571
21-02-2013, 17:04
خودپرداز هیچ زمانی کارت شما رو به دلیل پایان تاریخش قورت نمیده فقط انجام عملیات ها دیگه براتون مقدور نیست.
اگر تاریخش تمام شده میتونی بری بانک و درخواست کارت جدید بکنی
فکر کنم دیگه محدودیت زمانی کارت ها رو برداشتن چون از مهر تا الان 5 ماه گذشته و اگر مشکلی بود تا الان باید
کارتت میسوخت.

من یک کارت پارسیان داشتم که تاریخ انقضاش مهر بود اما اونو همون مهر بانک دو تا خود پرداز قورتش دادن و مجبور شدم روز بعد برم کارن ملی نشون بدم و کارتو بگیرم. این یکی مال صادرات هست. برای صدور کارت جدیدم یک هفته وقت لازمه . که من نه وقت بانک رفتن دارم . نه یک هفته صبر:n03:

Ezel
22-02-2013, 02:26
دوستان تاپیک مخصوص بیمه داریم :

سوال در مورد انواع بیمه ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

به زودی مباحث مرتبط به بیمه که در این تاپیک مطرح شد به تاپیک فوق منتقل میشه .

amir_ata_21
22-02-2013, 02:27
دوستان به نظرتون امریه ی اعزامی های اردیبهشت رو هم لغو می کنن؟

soroori2
22-02-2013, 02:34
سلام دوستان
این تسهیلات کارت اعتباری بانک ملت چه ویزگیهایی داره ؟این که میگن اگر هرماه مبلغ رو تو کارت بریزی برای یکی دو روز تا شش ماه میشه تقسیط نکرد فقط آبونمان تعلق می گیره درسته ؟ اطلاعات کامل رو چطور میتونم به دست بیارم ؟

سلام

دوستان عزیز کسی در این خصوص اطلاعاتی نداره ؟

mohamad skystar
22-02-2013, 06:19
من یک کارت پارسیان داشتم که تاریخ انقضاش مهر بود اما اونو همون مهر بانک دو تا خود پرداز قورتش دادن و مجبور شدم روز بعد برم کارن ملی نشون بدم و کارتو بگیرم. این یکی مال صادرات هست. برای صدور کارت جدیدم یک هفته وقت لازمه . که من نه وقت بانک رفتن دارم . نه یک هفته صبر:n03:

برای صدور کارت
شما حتما حتما و حتما خودتون با کپی شناسنامه و کارت ملی و اصل هاش تشریف میبرید بانک
چند تا فرم رو پر میکنید و درخواست کارت میکنی
تا 10 روز بعد براتون میفرستن.
هم باید بانک برید هم باید صبر کنید چون قانونه در غیر این صورت قید کارت رو بزنید یا از بنک هایی که کارت آنی صادر میکنن درخواست بزنید

bastami
22-02-2013, 07:32
دوستان تاپیک مخصوص بیمه داریم :

سوال در مورد انواع بیمه ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

به زودی مباحث مرتبط به بیمه که در این تاپیک مطرح شد به تاپیک فوق منتقل میشه .

دوست عزیز درسته که تاپیک در مورد بیمه وجود داره اجازه بدید این پست ها در همین تاپیک باقی بمونه چون هدف من از نوشتن در مورد بیمه عمر در این تاپیک آشنایی دوستان با بیمه عمر به عنوان جایگزینی عالی برای سپرده های بانکی است. ممنون

SevenCity
22-02-2013, 08:31
1-اگه تاریخ انقصای کارت بگذره میشه همچنان خرید اینترنتی کرد؟
2- حساب که مسدود نمیشه؟

bastami
22-02-2013, 08:46
1-اگه تاریخ انقصای کارت بگذره میشه همچنان خرید اینترنتی کرد؟
2- حساب که مسدود نمیشه؟

خیر حساب مسدود نمیشه اما کارت غیرفعال میشه و هیچ کاری نمیشه باهاش کرد. باید کارت المثنی درخواست بدید. دلیل اینکه بانک ها روی کارت ها تاریخ انقضا میدارن اینه که هر دو یا سه سال که ممکنه فناوری تغییر بکنه کارت ها رو جمع آوری کنن و کارت جدید صادر بکنن یعنی تو یه دوره دو یا سه ساله همه کارت های بانکی تجدید بشن. این به دلیل تغییرات در خودپردازها؛نرم افزار بانکی؛ استانداردها و ... است.

bastami
22-02-2013, 08:52
خیر حساب مسدود نمیشه اما کارت غیرفعال میشه و هیچ کاری نمیشه باهاش کرد. باید کارت المثنی درخواست بدید. دلیل اینکه بانک ها روی کارت ها تاریخ انقضا میدارن اینه که هر دو یا سه سال که ممکنه فناوری تغییر بکنه کارت ها رو جمع آوری کنن و کارت جدید صادر بکنن یعنی تو یه دوره دو یا سه ساله همه کارت های بانکی تجدید بشن. این به دلیل تغییرات در خودپردازها؛نرم افزار بانکی؛ استانداردها و ... است.

البته بانک پارسیان تو نرم افزار جدیدش که تا چند وقت دیگ عملیاتی میشه این امکان رو فراهم کرده که در صورتی که تغیییرات در اون حدی که نیاز به صدور کارت المثنی نباشه کارت رو برای یه دوره زمانی کوتاهتر تمدید کنه و شما دچار مشکلاتی که ناشی از تغییر شماره کارت ؛رمز و ... میشه نشید. حداقل برای مدت بیشتری کارت خودتونو در دست داشته باشید. حتی این امکان وحود خواهد داشت که در صورت لزوم صدور و چاپ کارت المثنی یه کارت جدید اما کپی برابر اصل کارت قبلی داشته باشید. یعنی با تغییر فناوری لازمه که جسم کارت تون جدید بشه اما شماره کارت ؛ cvv2 ; و ... تغییری نکنه.
پارسیان تا چند وقته دیگه از نرم افزار بانکی جدیدی رونمایی میکنه که قوی ترین و بروز ترین نرم افزار بانکی در ایران خواهد بود که تماما توسط متخصصان بانکی پازسیان نوشته شده

Arsenal2012
22-02-2013, 10:01
سلام دوستان من رمز اول همراه بانک سپه را که از شعبه گرفتم برای همراه بانک سپه گم کردم آیا راهی به جز رفتن به شعبه وجود داره؟؟ و آیا اگه به شعبه مراجعه کنم همون لحظه به من رمز رو میدن؟؟ چکار باید بکنم؟ :n16:

SevenCity
22-02-2013, 11:36

اگه بگذره و در صورت المثنی شماره کارت تغییر خواهد کرد؟
اگر خیر که هیچ
ولی اگر بله:
در صورت اینکه تاریخ انقضا نگذره و بخواهیم کارت رو تمدید کنیم باز هم شماره کارت عوض میشه؟

Reza31001
22-02-2013, 12:27
سلام دوستان من رمز اول همراه بانک سپه را که از شعبه گرفتم برای همراه بانک سپه گم کردم آیا راهی به جز رفتن به شعبه وجود داره؟؟ و آیا اگه به شعبه مراجعه کنم همون لحظه به من رمز رو میدن؟؟ چکار باید بکنم؟ :n16:
فکر کنم کلا باید درخواست کارت جدید بدین (همون المثنی)
من یه بار رمز تجارتم رو فراموش کردم گفتن باید کارت جدید بگیرید

Ezel
22-02-2013, 12:41
دوست عزیز درسته که تاپیک در مورد بیمه وجود داره اجازه بدید این پست ها در همین تاپیک باقی بمونه چون هدف من از نوشتن در مورد بیمه عمر در این تاپیک آشنایی دوستان با بیمه عمر به عنوان جایگزینی عالی برای سپرده های بانکی است. ممنون

سلام /

ببینید 2 تا بحث وجود داره :

یک اینکه برای اینکه طبقه بندی موضوعی داشته باشیم بهتره این موضوع در تاپیک بیمه مطرح بشه از این به بعد /

نکته ی دوم اینه که فرهنگ بیمه هنوز در کشور ما خیلی عقب هست به نسبت کشورهای توسعه یافته ؛ گاها برای جذب یک مشتری بیمه ی عمر به روزها کار کردن روی اون شخص ( شما بخونید پرزنت کردن ) نیاز هست ، اگر بیمه ی شخص ثالث هم اجباری نمی شد مردم کلا کاری به شعب و نمایندگی های بیمه نداشتن !

نکته ی بعدی اینه که من چون سابقه ی کار بیمه دارم ؛ الان بخوام نقدی وارد کنم به بیمه ی عمر ( که نقد هم دارم واقعا به این بیمه ) ، تاپیکی که مربوط به امور بانکی هست از ریل خودش خارج میشه ! مثل این میمونه که من برم و در تاپیک تیم بارسلونا بازی رئال مادرید رو نقد کنم !!!

اگر فکر میکنید تاپیک بیمه که من لینک دادم خیلی کلی هست و امکان داره مباحث درون اون گم بشه ، میتونید یک تاپیک مجزا برای بیمه ی عمر ایجاد کنید تا فقط به این موضوع بپردازه .:n16:

bastami
22-02-2013, 14:29
اگه بگذره و در صورت المثنی شماره کارت تغییر خواهد کرد؟
اگر خیر که هیچ
ولی اگر بله:
در صورت اینکه تاریخ انقضا نگذره و بخواهیم کارت رو تمدید کنیم باز هم شماره کارت عوض میشه؟

فعلا در هر صورت صدور کارت جدید باعث تغییر شماره کارت میشه ولی با راه اندازی نرم افزار جدید بانک پارسیان می تونید شماره کارت خودتونو حفظ کنید

V E S T A
22-02-2013, 15:07
به شما تذکر داده شد یا تاپیک جدا بزنید یا تو تاپیک بیمه بحث رو ادامه بدین لطفا بی ارتباط به بحث تاپیک پست ندین

جناب Drug Man کسی مسئول انتقال پست شما به تاپیک مرتبط نیست وقتی از محل پست دادن مطلع هستین خودتون همون تاپیک پست بدین ...

jafari_123456789
22-02-2013, 19:26
سلام دوستان
یه بنر تازگیها تو شهر نصب کردن که نوشته بانک مهر اقتصاد سودروزشمار 21درصد میده
:n13:
ایا واقعا این سودو میدن یا باشرط اینکه مبلغ سپرده فلان باشه این سود روزشمارو میدن
اصلا کارتهای بانک مهر اقتصاد عضو شتاب هست ؟(اخه این بانک قبلا اسمش موسسه مهر بوده)
اگه کسی تازگیها در این بانک سپرده گذاری کرده لطفا اطلاع رسانی کنه
باتشکر

oghyanoos
22-02-2013, 20:17
دوستان خبری از پیش فروش سکه نیست؟
انگار با قیمت قطعی میخوان بدند

Drug Man
22-02-2013, 21:07
سلام دوستان
ایا واقعا این سودو میدن یا باشرط اینکه مبلغ سپرده فلان باشه این سود روزشمارو میدن
اصلا کارتهای بانک مهر اقتصاد عضو شتاب هست ؟(اخه این بانک قبلا اسمش موسسه مهر بوده)
باتشکر

نه مهر عضو شتاب نیست

saeediranzad
23-02-2013, 06:52
سلام دوستان
باتشکر
سلام
مهر اقتصاد همون بسیجیان سابق هست. قبلاْ هم سود بالا میداد. ولی میگفت علی الحساب؛
یعنی یکجور بنگاهی کار میکرد. میپرسید چقدر داری؛ بعد میگفت چقدر سود قطعی و چقدر علی الحساب میده.
حالا داره مثلاْ قانونمندتر میشه که بانک بشه. (گمون نکنم هنوز بانک باشه)
دیر یا زود عضو شتاب میشه.

Arsenal2012
23-02-2013, 09:03
فکر کنم کلا باید درخواست کارت جدید بدین (همون المثنی)
من یه بار رمز تجارتم رو فراموش کردم گفتن باید کارت جدید بگیرید

سلام دوست عزیز ممنون بابت جواب دادن.. ولی ( صرفا جهت اطلاع ) عرض کنم که امروز شنبه 5 اسفند 91 به شعبه مراجعه کردم و کمتر از 5 دقیقه رمز رو به من داد

Soroush-S
23-02-2013, 14:55
دوستان کسی که مثلا 15 سال پیش زدواج کرده میتونه وام ازدواج بگیره ؟:n13:

bastami
23-02-2013, 18:31

آقا اصل وام ازدواج الان رو هواس یعنی کسی که تازه عقد کرده باید بی خیالش باشه اون بابایی که شما میگی که دیگه جای خود داره!

آقا اصل وام ازدواج الان رو هواس یعنی کسی که تازه عقد کرده باید بی خیالش باشه اون بابایی که شما میگی که دیگه جای خود داره!

البته فکر کنم محدودیت شش ماهه از تاریخ عقد وجود داشته باشه و فقط به اولین عقد تعلق میگیره

Drug Man
23-02-2013, 18:49

نه نمیتونه تاریخ 1 سال بعد از عقد براش تعیین شده اگه نگیرین دیگه نمیتونین

دوستان من هر چی گشتم این تاپیک یارانه رو پیدا نکردم
این 85 تومنی که ریختن همش عیدی بود یا 40 تومنش عیدی بود و بقیش یارنه اسفند ماه؟

Soroush-S
25-02-2013, 19:21
نه نمیتونه تاریخ 1 سال بعد از عقد براش تعیین شده اگه نگیرین دیگه نمیتونین

دوستان من هر چی گشتم این تاپیک یارانه رو پیدا نکردم
این 85 تومنی که ریختن همش عیدی بود یا 40 تومنش عیدی بود و بقیش یارنه اسفند ماه؟
همش عیدی بوده . یارانه آخر اسفند واریز میکنن

Arsenal2012
26-02-2013, 12:03
سلام دوستان یه سوال فنی داشتم....من میخوام تو یکی از این بانک ها حساب باز کنم: پاسارگاد...سامان...پارسیان به نظر شما کدوم یک از این بانک از همه نظر مخصوصا کارهای اینترنتی و همراه بانک حرف اول رو میزنه؟ نظر خودم روی پاسارگاد هست ولی دوستان میگن بعضی سایت های اینترنتی کارت پاسارگاد رو قبول نمیکنن نظز شما چیه؟

amir_ata_21
26-02-2013, 12:28
سلام دوستان یه سوال فنی داشتم....من میخوام تو یکی از این بانک ها حساب باز کنم: پاسارگاد...سامان...پارسیان به نظر شما کدوم یک از این بانک از همه نظر مخصوصا کارهای اینترنتی و همراه بانک حرف اول رو میزنه؟ نظر خودم روی پاسارگاد هست ولی دوستان میگن بعضی سایت های اینترنتی کارت پاسارگاد رو قبول نمیکنن نظز شما چیه؟
فقط پاسارگاد

Arsenal2012
26-02-2013, 12:53
فقط پاسارگاد

دوست عزیز کاشکی یه کم وقت میزاشتی میگفتی چرا پاسارگاد واسه من کارهای اینترنتی و همراه بانک خیلی مهمه

amir_ata_21
26-02-2013, 12:57
دوست عزیز کاشکی یه کم وقت میزاشتی میگفتی چرا پاسارگاد واسه من کارهای اینترنتی و همراه بانک خیلی مهمه
بانکداری مجازی پاسارگاد خیلی خوبه، رابط کاربری زیبا با کارآیی بالا
همراه بانک پاسارگاد بهترین و زیباترین و کاربردی ترین همراه بانکی است که کار کردم
در ضمن اگه شما سیم کارت ایرانسل داشته باشین می تونین با استفاده از کد #720* از خدماتی همچون دزیافت مانده حساب، خرید کارت شارژ، پرداخت قبوض و انتقال وجه بهره مند گردید:n05:

aliiiiiii
27-02-2013, 00:01
با سلام

کسی از دوستان خبر داره کدوم بانک روزشمار 17 تا 18 درصد میده و کارت عابر بانکی میده که عضو شتاب باشه و شعب زیادی سراسر کشور داشته باشه؟

Drug Man
27-02-2013, 00:03
با سلام

بانک دی روز شمار رو 19 درصد میده عضو شتاب هم هست اما درباره شعبهای زیادش اطلاعی ندارم

Soroush-S
27-02-2013, 00:16
بانک رفاه هم 9 ماهه 22 درصد سود میده.ولی فکر نکنم روزشمار باشه

Drug Man
27-02-2013, 00:54

فک کنم این 1 یا 2 درص اختلاف سود در سپردهای بالای 10 میلیون تاثیر داشته باشه نه زیر 10 میلیلون درسته؟

mohamad021
27-02-2013, 01:22
نظرتون در مورد خرید سهام بانک آینده چیه؟؟؟

aliiiiiii
27-02-2013, 01:25

ممنون دوست عزیز روز شمار میخوام حتما عضو شتاب باشه و شعبه زیاد داشته باشه.

bastami
27-02-2013, 17:08
نظرتون در مورد خرید سهام بانک آینده چیه؟؟؟

بانک آینده همون تات هست که با دو تا موسسه ادغام شده. همون طور که میدونین تات با حاشیه های فراوانی کارش رو شروع کرد و با بدنامی مجبور به ادغام شد. درسته که با انجام ادغام البته اگر بطور واقعی انجام بشه از نظر تعداد شعب بزرگترین بانک خصوصی خواهد شد(به دلیل تعداد زیاد شعب دو موسه دیگر) لیکن به جهت بدنامیش بعیده بتونه پابگیره. من که یه ریال سمتش نمیبرم.

Drug Man
27-02-2013, 22:09
بانک آینده همون تات هست که با دو تا موسسه ادغام شده. همون طور که میدونین تات با حاشیه های فراوانی کارش رو شروع کرد و با بدنامی مجبور به ادغام شد. درسته که با انجام ادغام البته اگر بطور واقعی انجام بشه از نظر تعداد شعب بزرگترین بانک خصوصی خواهد شد(به دلیل تعداد زیاد شعب دو موسه دیگر) لیکن به جهت بدنامیش بعیده بتونه پابگیره. من که یه ریال سمتش نمیبرم.

دلیل بدنامیش چی بود؟
من امروز یه حساب روزشمار تو بانک دی باز کردم همون لحظه هم کارتش رو برام صادر کرد

alex_pk
27-02-2013, 22:15
سلام دوستان
من چند روز پیش از درگاه بانک ملت یه حساب دانشگاه یه پولی واریز کردم
بعد نوشت (خلاصه اش رو مینویسم)

"کاربر گرامی شما در قرعه کشی برنده شدید،برای دریافت به سایت بانک ملت مراجعه کنید"
مبلغ جایزه رو هم نوشته 20 تومن
خوب حالا کجای سایت میشه برای دریافتش اقدام کرد؟
من همچین چیزی ندیدم اصلا تو سایت

+++++++++++++++
این بخش باشگاه مشتریان بانک ملت هیچ رقمه برای من باز نمیشه با هیچ مرورگری! فایرفاکس اپرا اینترنت اکسپلورر رو تست کرد
درحالی که بخش اینترنتی سایت بانک ملت خیلی سریع و راحت باز میشه کسی میدونه جریانش چیه؟
اینجا راحت باز میشه : [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

ولی اینو هرکار می کنم باز نمیشه: [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

dirt road
27-02-2013, 23:34

با سلام
بانک تات بدون هیچ حاشیه ای کار خودش رو شروع کرد و در مدت اندکی تونست سپرده های زیادی رو جذب کنه بطوری که هم مشتریان بانک از عملکرد بانک راضی بودند و هم سهامدارانش.
پای هیچ بدنامی که واقعا سایر بانک های (چه دولتی و چه خصوصی) کشور از آن مبرا باشند در میان نبوده و داستان منحل شدن بانک تات صرفا یک تسویه حساب قوم و قبیله ای بوده در چارچوب قانون!
داستان مفصلی داره و خارج از حوصله لیکن نمیدونم شما به عنوان یکی از مشتریانش دارید اینطور از این بانک بدگویی میکنید یا به عنوان سهامدار.اگر مشتری این بانک بوده اید دقیقا مشخص کنید که چه مشکلاتی داشته اید واگر سهامدارید که حوزه بحث متفاوت خواهد بود.

Ezel
27-02-2013, 23:49
سلام دوستان
من چند روز پیش از درگاه بانک ملت یه حساب دانشگاه یه پولی واریز کردم
بعد نوشت (خلاصه اش رو مینویسم)

"کاربر گرامی شما در قرعه کشی برنده شدید،برای دریافت به سایت بانک ملت مراجعه کنید"
مبلغ جایزه رو هم نوشته 20 تومن
خوب حالا کجای سایت میشه برای دریافتش اقدام کرد؟
من همچین چیزی ندیدم اصلا تو سایت

+++++++++++++++
این بخش باشگاه مشتریان بانک ملت هیچ رقمه برای من باز نمیشه با هیچ مرورگری! فایرفاکس اپرا اینترنت اکسپلورر رو تست کرد
درحالی که بخش اینترنتی سایت بانک ملت خیلی سریع و راحت باز میشه کسی میدونه جریانش چیه؟
اینجا راحت باز میشه : [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

ولی اینو هرکار می کنم باز نمیشه: [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

الکس جان فکر میکنم کلا سرویس دهنده ی اینترنتت دچار مشکل شده ( + دیر لود شدن ) چون من به راحتی میتونم وارد باشگاه مشتریان ملت بشم /

باشگاه مشتریان یه بخشی داره به نام پاداشها فکر کنم از اونجا باید پیگیری بکنی :n16:

ak313
28-02-2013, 13:17
آیا با خدمات غیر حضوری بانک صادرات میشه در روز یه میلیون تومان حواله پایا زد البته من دستگاه توکن ( رمزیاب) نمی خوام بگیرم

Arsenal2012
01-03-2013, 08:52
سلام دوستان صبح به خیر یه سوال داشتم که به زیان کاملا ساده میپرسم و لطفا هر کس که میدونه به زبان کاملا ساده توضیح بده هر کس هم تجربه شو داشته لطفا توضیح بده ( از وب سایت های موسسه های بانکی و بانک های خصوصی و دولتی کپی و پیست نکنید چون خوندم ولی متوجه نشدم ) من سه میلیون تومان پول دارم میخوام در یکی از بانک های خصوصی یا موسسه های معتبر حساب بلند مدت 1 ساله باز کنم و سود 20 تا 23 درصد بگیرم ولی همون روزی که حساب میخوام باز کنم 1 وام دو میلیون و نیم رو روی همون پول خودم وام بگیرم و در مدت نهایت 1 ماهه وام رو بگیرم... حالا میخوام بدونم که بعد از گرفتن وام باز هم روی اون 3 میلیون تومنی که خوابوندم تو حساب سود 20 تا 23 درصد رو میدن یا قطع میشه؟؟ و اون وامی که گرفتم چقدر سودش میشه؟ وبعد از یک سال میتونم پولی که خوابوندم برای گرفتم وام میتونم برداشتش کنم به جاش یه ضامن معتبر به بانک معرفی کنم؟

Arsenal2012
01-03-2013, 14:52
سلام دوستان صبح به خیر یه سوال داشتم که به زیان کاملا ساده میپرسم و لطفا هر کس که میدونه به زبان کاملا ساده توضیح بده هر کس هم تجربه شو داشته لطفا توضیح بده ( از وب سایت های موسسه های بانکی و بانک های خصوصی و دولتی کپی و پیست نکنید چون خوندم ولی متوجه نشدم ) من سه میلیون تومان پول دارم میخوام در یکی از بانک های خصوصی یا موسسه های معتبر حساب بلند مدت 1 ساله باز کنم و سود 20 تا 23 درصد بگیرم ولی همون روزی که حساب میخوام باز کنم 1 وام دو میلیون و نیم رو روی همون پول خودم وام بگیرم و در مدت نهایت 1 ماهه وام رو بگیرم... حالا میخوام بدونم که بعد از گرفتن وام باز هم روی اون 3 میلیون تومنی که خوابوندم تو حساب سود 20 تا 23 درصد رو میدن یا قطع میشه؟؟ و اون وامی که گرفتم چقدر سودش میشه؟ وبعد از یک سال میتونم پولی که خوابوندم برای گرفتم وام میتونم برداشتش کنم به جاش یه ضامن معتبر به بانک معرفی کنم؟

کسی نیست جواب ما رو بده؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟!!!!!!!!!!!!!!