PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : | گفتگو درباره بانک‌ها و امور بانکی |

صفحه ها : 1 2 3 4 5 [6] 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26

MOHAMMAD_ASEMOONI
16-09-2012, 06:52
سلام .

برایِ دوستانی که مایلند بدونند سود پولشون رو بانک چطوری حساب میکنه :
1- تمام سودهائی که بانکها اعلام میکنند , سالیانه هست نه ماهانه و نه روزانه .
مثال:
بانک میگه به پولتون 17% سود میده .
این یعنی بانک 17 درصدِ پولتون رو در سال بهتون میده.
یعنی اگر یک میلیون بذارید تو بانک, 170,000 تومن در سال بهتون سود میده .
برای اینکه بدونین میشه ماهی چند, باید تقسم بر 12 بشه
170000÷12=14166 ت
چهارده هزار و صد و شصت و شش تومن .
اگر بخواین ببینین روزانه چقدر میشه :
14166تومان ÷30 روز =4722 ریال
با ماشین حساب اینجوری محاسبه میشه :

یک میلیون
دکمه ی ضرب
17
دکمه ی درصد (%)

عددی که میاد رو صفحه همون سودِ سالیانه هست .
اگر سود سالیانه رو تقسیم بر 12 کنین میشه سود ماهیانه .
اگر سود ماهیانه رو تقسیم بر 30 کنین میشه سودِ روزانه .

=============================

بانکها دو جور حسابِ سپرده دارند :
1- کوتاه مدت
2-بلند مدت

کوتاه مدت چند نوعه :
1- روزشمار که برای هر روز موجودیِ حسابتون سود بهش تعلق میگیره .
مثال:
اگر فقط یک روز یک میلیون تومان بذارید و فرداش بردارینش, به همون یک روز سود تعلق میگیره .
مقدار سودش هم اینجوری محاسبه میشه :
موجودی ضربدر سود سالیانه تقسیم بر 365
1000000 تومان ×17%÷365=4722 ریال
2- کوتاه مدت یکماهه. باید پولتون حداقل 30 روز در حساب بمونه تا سود بهش تعلق بگیره .
3- کوتاه مدت 3 ماهه . باید حداقل 3 ماه پولتون در حساب بمونه تا بهش سود تعلق بگیره .
4- کوتاه مدت 6 ماهه . باید 6 ماه پولتون رو دست نزنین وگرنه سود بهش تعلق نمیگیره .

پرداختِ سود , چند مدل هست:
1- روزانه با پرداخت ماهیانه یعنی روزانه حساب میشه و هر ماه یک بار واریز میشه به حسابتون .
2- روزشمار با پرداختِ سه ماه یک بار .
3- روزشمار با پرداخت شش ماه یک بار .
هر چی مدت پرداخت سود طولانی تر باشه,سود هم اندکی بیشتر میشه .
مثال :
سود روزشمار یکماهه 7% هست اما سود روزشمار سه ماهه 7.5% .
=================================

انواع سپرده ی بلند مدت :
1- یکساله . باید پولتون رو یک سال تمام تو بانک بذارید تا سود بهش تعلق بگیره .
2- دوساله
3- 3 ساله
4- 5 ساله

به تاریخ انتهای مدت میگن "سر رسید" .

در سپرده های بلند مدت , اگر پولتون رو قبل از سررسید بردارید , سودش کمتر میشه .
مثال :
اگر سپرده ی بلند مدت یکساله باز کنید اما قبل از کامل شدنِ یکسال مثلا بعد از 7 ماه (قبل از سر رسید) پول رو بردارید , سود کوتاه مدت برای اون هفت ماه بهتون میدن نه سود یکساله .

مثال 2:
اگر بلند مدت 5 ساله بگیرین اما بعد از یک سال و نیم پولتون رو بردارین , سود بلند مدتِ یک ساله بعلاوه ی سود کوتاه مدت شش ماهه بهتون میدن و اگر پرداختِ سود به شما ماهیانه بوده , سودهایِ اضافی که گرفتین رو از اصل پولتون کم میکنند و بقیه ی پولتون رو بهتون میدن چون شما قرار بوده 5 سال پولتون رو دست نزنین و در اون یک سال و نیم هم سود حسابِ 5 ساله گرفتین اما قبل از پایان 5 سال (قبل از سررسید) پولتون رو برداشتین پس سودی که گرفتین هم زیادتر از مقدار تعیین شده بوده و زیادیش از اصل پولتون کم میشه .

================================

در سپرده ی بلند مدت , اگر توافق کنین که سودتون رو به جای ماهیانه , در سررسید بگیرین (در پایان مدت) سود بیشتری بهتون میدن .
مثال :
اگر سپرده ی بلند مدتِ 5 ساله در بانک پارسیان باز کنین و تمام سود رو یک جا در پایانِ 5 سال بگیرین , بهتون 167% سود میدن .

===========================
اگر احتمال میدین که تا دو سال پولتون رو لازم ندارین, عاقلانه این هست که سپرده ی بلند مدتِ دو ساله باز کنین . اگر مجبور شدین زودتر پول رو بردارین سودش یکساله یا کوتاه مدت میشه اما اگر واقعا تا دو سال دستش نزنین سود دوساله گیرتون میاد .

Abbas.V
16-09-2012, 23:46
واسه محاسبه سود میتونین از فرمول زیر هم استفاده کنید :

مبلغ * سود (مثلا 20درصد) * 30(تعداد روزهای سپرده گذاری)

تقسیم بر 36500

برای مثال یک میلیون تومان با سود 20 درصد میخوایم ببینیم چقدر میشه سودش در یک ماه :

1000.000*20*30/36500=16438 تومان

امیدوارم مورد استفادتون قرار بگیره .

Mr_100_dolari
17-09-2012, 02:06
در سپرده های بلند مدت , اگر پولتون رو قبل از سررسید بردارید , سودش کمتر میشه .
مثال :
اگر سپرده ی بلند مدت یکساله باز کنید اما قبل از کامل شدنِ یکسال مثلا بعد از 7 ماه (قبل از سر رسید) پول رو بردارید , سود کوتاه مدت برای اون هفت ماه بهتون میدن نه سود یکساله .

مثال 2:
اگر بلند مدت 5 ساله بگیرین اما بعد از یک سال و نیم پولتون رو بردارین , سود بلند مدتِ یک ساله بعلاوه ی سود کوتاه مدت شش ماهه بهتون میدن.
اگر پرداختِ سود به شما ماهیانه بوده , سودهایِ اضافی که گرفتین رو از اصل پولتون کم میکنند و بقیه ی پولتون رو بهتون میدن چون شما قرار بوده 5 سال پولتون رو دست نرنین و در اون یک سال و نیم هم سود حسابِ 5 ساله گرفتین اما قبل از پایان 5 سال (قبل از سررسید) پولتون رو برداشتین پس سودی که گرفتین هم زیادتر از مقدار تعیین شده بوده و زبادیش از اصل پولتون کم میشه .

.

با تشکر از توضیحات کاملتون آقا محمد

فقط یک نکته و اونم اینکه در تمام سپرده های بلند مدت چنانچه شخص صاحب حساب زودتر از موعد بخواهد حساب رو ببنده و پولش رو دریافت کنه بعد از محاسبه سود اون مدتی که پولش توی بانک بوده و کسر سود اضافی دریافتی مقداری هم جریمه در نظر گرفته میشه که برای بانک ها فکر کنم نیم درصد باشه اما توی موسسات فرق داره و شخص قبل از افتتاح حساب باید حتما سوال کنه که مبلغ جریمه در صورت بستن حساب قبل از موعد چقدر هستش

من توی موسسه قوامین حساب بلند مدت یک ساله داشتم و هنوز ماه اول کامل نشده خواستم حساب رو ببندم و فکرکردم جریمش مثل بانک ها همون نیم درصد هست ولی وقتی مراجعه کردم گفتند 6% هستش یعنی شما حساب کن اگر اواسط دوره یعنی مثلا توی ماه ششم میخواستم حساب رو ببندم چنان جریمه ای بهم میخورد که هیچی از اصل پول باقی نمیموندش پس حتما قبل از افتتاح حساب به جریمه بانک ها و موسسات که متفاوت هم هستش توجه کنید .

موفق باشید .

amir200812
17-09-2012, 09:04
برای خرید سکه از بانک باید چکار کرد؟ کجا باید برم؟

درضمن نیم سکه و ربع سکه هم بصورت بسته های 100 تایی فروخته میشن؟

قیمت در چه حدودی هست؟(کمتر از بازار یا برابر با بازار؟)

Abbas.V
17-09-2012, 14:29
برای خرید سکه از بانک باید چکار کرد؟ کجا باید برم؟

درضمن نیم سکه و ربع سکه هم بصورت بسته های 100 تایی فروخته میشن؟

قیمت در چه حدودی هست؟(کمتر از بازار یا برابر با بازار؟)

بانک کارگشایی روزهای زوج فکر کنم مزایده میزاره .

بسته های صدتایی . هم تمام هم نیم و ربع به فروش میرسه .

قیمتشم بستگی به مزایده داره دیگه .
بعضی وقتا از قیمت بازار هم بیشتر میشه .

Mr_100_dolari
17-09-2012, 16:50
سلام عباس جان میشه در مورد این طلای شکسته (که قبلا بحث شد) برای سرمایه گزاری بلند مدت بین 3 تا 5 سال آینده و شایدم بیشتر (برای آینده فرزند) یه کم توضیح بدی ؟ (مثلا هر چند ماه یک بار (3 الی 4 ماه) مبلغ حدودا 100 هزار تومن یا کمی بیشتر خرید داشته باشیم)

و اینکه طلای شکسته زمان خرید اجرت و مالیات و ... نداره و هنگام فروش به چه صورت هست قیمت خالص طلا با مشتری حساب میشه ؟ (چیزی از اصل قیمت کم نمیکنن)

فروشش راحت هست یعنی طلا فروشی ها خرید طلای شکسته انجام میدن ؟ ( به مشکل فروش بر نمیخوریم)

درمورد خرید طلای دست دوم به چه صورت هست سرمایه گزاری خوبی میتونه باشه یا خیر ( نسبت به طلای شکسته توی بلند مدت) ؟ اجرت و ... در هنگام خرید و فروش به چه صورته ؟

اگر نکته مهمی بازم به نظرت میرسه ممنون میشم بفرمایید :46:

oghyanoos
17-09-2012, 20:20
اینکه مردم همه رفتن سراغ سکه! آیا با قیمت فعلی سکه می ارزه خریدش و نگه داشتنش؟؟

Abbas.V
17-09-2012, 23:38
سلام عباس جان میشه در مورد این طلای شکسته (که قبلا بحث شد) برای سرمایه گزاری بلند مدت بین 3 تا 5 سال آینده و شایدم بیشتر (برای آینده فرزند) یه کم توضیح بدی ؟ (مثلا هر چند ماه یک بار (3 الی 4 ماه) مبلغ حدودا 100 هزار تومن یا کمی بیشتر خرید داشته باشیم)

و اینکه طلای شکسته زمان خرید اجرت و مالیات و ... نداره و هنگام فروش به چه صورت هست قیمت خالص طلا با مشتری حساب میشه ؟ (چیزی از اصل قیمت کم نمیکنن)

فروشش راحت هست یعنی طلا فروشی ها خرید طلای شکسته انجام میدن ؟ ( به مشکل فروش بر نمیخوریم)

درمورد خرید طلای دست دوم به چه صورت هست سرمایه گزاری خوبی میتونه باشه یا خیر ( نسبت به طلای شکسته توی بلند مدت) ؟ اجرت و ... در هنگام خرید و فروش به چه صورته ؟

اگر نکته مهمی بازم به نظرت میرسه ممنون میشم بفرمایید :46:

سلام محمد جان .
کاش از سایت خودمون کپی میکردی اینجا با اینحال توضیح میدم :
واسه سرمایه گزاری بلند مدت طلا جز گزینه های خوب هست واسه افرادی که نمتونن با پولشون کار کنن . با نگاهی به نمودار 5 سال به بالا متوجه منظورم میشین .

موقع فروش طلای شکسته یا خرد بین 3 تا 5000 تومن زیر قیمت مثقال 18 (به بازار تهران معروفه) ازتون برمیدارن . مثلا اگه مثقالی 420 تومن قیمت فروش باشه بین 415-417 میخرن ازتون .
فروشش راحت هست . شما میتونید با هزینه خیلی کم واسه اینکه طلاهای خردتون گم نشه هر ده گرم ده گرم بدین واستون شمش کنن .(حدود 10هزار تومن هزینشه تقریبا)
طلای دست دوم یا به اصطلاح مستعمل فرقی که با شکسته داره 7 درصد اجرت هست فقط . (واسه بلند مدت خوبه . هم استفاده میکنید هم میاد رو قیمتش )
در هنگام فروش هم مانند شکسته هست دقیقا .

شمش های پارس آلتون هم کاملا استاندارد هست و شناسنامه بین المللی داره . در قطعات 1-5-10 گرمی تولید و به فروش میرسه که میتونه گزینه خوبی برای سرمایه گذاری بلند مدت باشه .

موردی که فقط میتونم بگم و تو این بازار مهمه چه در موقع فروش چه در موقع خرید تا حد امکان خریدتونو تقسیم کنین به 3 یا 4 قسمت و پله ای خرید یا فروشو انجام بدین تا در صورت افزایش یا کاهش قیمت از بازار عقب نمونین .

موفق و سلامت باشین

اینکه مردم همه رفتن سراغ سکه! آیا با قیمت فعلی سکه می ارزه خریدش و نگه داشتنش؟؟

همین الان قیمت طلای سکه بالای یک تومن هست با دلار و این وضعیت اونس و حباب منفی داره . پس در بلند مدت ضرری در کار نیست .

singleguy
18-09-2012, 10:59
سلام

چطور میتونم پی پال را نقدش کنم؟

amir_ata_21
18-09-2012, 13:09
دوستان به نظر شما این سپرده های بلند مدت 5 ساله بانک ها (مثل بانک پاسارگاد که سود 170% در پایان سال پنجم می دهد) بهتره یا خرید سکه ؟
مرسی:11:

sdsab22
18-09-2012, 14:59
دوستان به نظر شما این سپرده های بلند مدت 5 ساله بانک ها (مثل بانک پاسارگاد که سود 170% در پایان سال پنجم می دهد) بهتره یا خرید سکه ؟

خوب سوالتون همیشه توی ذهن منم بوده. این امر تو درجه اول بستگی به روحیه شما داره. اگه اهل ریسک هستید سکه سود سالانه اش حدود 30% هست یعنی بعد 5 سال 270 درصد سود خواهید داشت. ( اینو نمودار های 50 سال اخیر طلا نشون میده ) ولی بانک سودی در حد نصف یکم بیشتر.
برای مقادیر زیاد نگه داشتن سکه ریسک خیلی بالا هست. ریسک دزدی و سرقت! شما 100 میلیون سکه رو میتونید توی خونه نگدارید؟ حمل و نقلش کنید؟ اونم برای 5 سال. حتما باید صندوق امانات بانکی داشته باشید و ...
حالا خودتون فکر کنید.
سود طلا یکنواخت نیست مثلا 50% میره بالا چند ماه کم و زیاد میشه و باز دوباره میره بالا. به نظر من افرادی سود زیادی میکنند که تو موقع ارزونی بخرند و تو موقع گرونی بفروشند. که این مورد شم دلالی، سفته بازی و کمی خوش شانسی میخواد که فردی مثل من ندارم :31: و سود کم بانک و داشتن اعصاب راحت رو ترجیح میدیم ولی در حد کم طلا هم میخریم.

MOHAMMAD_ASEMOONI
18-09-2012, 15:08

سلام
سوال خوبی هست .
در طی سالهای گذشته اونی که طلا داشته از همه بیشتر سود کرده .
در یک سایت مقایسه ای دیدم میان افزایش قیمت طلا و ملک و تومان و دلار در سالهای گذشته .
طلا از همه بیشتر افزایش داشته .
اگر قیمت طلا با همین رَوَند بخواد بالا بره , سود 170 درصدی بانکها در مقابل افزایش قیمت طلا اصلا به حساب هم نمیاد .
سال 81 سکه 70 تومن بوده حالا حدود 950 یا بیشتر
یعنی بیش از ده برابر شده .

5سال پیش سکه 190 تومن بوده و حالا حدود 950 ت
سود 170 درصدی بانکها خیلی کم و اندک هست .

این هم اطلاعات بیشتر

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

===========================

دولت هند حدود 6 سال پیش 200 تُن طلا خرید و همه ی کارشناسها میگفتند که نشانه ی بالا رفتن قیمت طلاست و حرفشون هم درستِ درست بود .

==============================

طلا به خودیِ خود چیز بدرد بخوری نیست جز یک فلز !!!!
در دوران شکوفائیِ اقتصادی طلا بی طرفدار و ارزون بود و در عوض سهام کارخانه ها گران و پرطرفدار .
اما حالا با این رکود اقتصادیِ جهانی و ورشکسته شدنِ دولتهای اروپائی و امریکا و تعطیل شدن کارخونه ها و نا امنی های جهانی و منطقه ای و کشوری , سرمایه دارها پناهگاهی بهتر از خرید طلا برایِ حفظ ارزش دارائیهاشون ندارند.

برای همین طلا اینقدر گرون شده .

اگر روند سی ساله ی افزایش قیمت طلا باز هم ادامه داشته باشه , بهترین گزینه خرید طلا هست و بس .

Переклад не
18-09-2012, 15:22
دوستان الان قیمت هر دلار چند تومانه؟

dirt road
18-09-2012, 15:27
دوستان الان قیمت هر دلار چند تومانه؟

24,510 ريال(امروز-قيمت متوسط)

شـیـفــو
18-09-2012, 17:12
سلام دوستان
یه سئوال خیلی خیلی مهم ، آیا امکان کارت به کارت برای کارت های هدیه پارسیان هست ؟ یعنی از کارت عادی روش پول ریخت ؟

singleguy
18-09-2012, 18:55
سلام

دوتا سوال خیلی مهم

از وسترن یونیون چطور میشه پول حواله کرد به ایران؟

میشه یه توضیح کلی بدید؟ (مخصوصا درمورد کارمزد و این حرفا)
--------------------------------------------------------------------
من اگه این مشکلم حل بشه (سوال بالا)، باید یک وبسایت برای معرفی کارهام و سرکیسه کردن خارجی ها ایجاد کنم[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] چطور میتونم از سفارش دهنده ها پول دریافت کنم؟ میشه راحت ترین، مقرون به صرفه ترین، سریع ترین و قابل اطمینان ترین راه را بهم توصه کنید؟

amir_ata_21
18-09-2012, 20:17
سلام دوستان
یه سئوال خیلی خیلی مهم ، آیا امکان کارت به کارت برای کارت های هدیه پارسیان هست ؟ یعنی از کارت عادی روش پول ریخت ؟
خیر، این قابلیت در مورد کارت های هدیه وجود ندارد.

BEBETO1
18-09-2012, 20:49
با سلام
من از طرف یه شرکت ایرانی که میگه از ایران میتونه حساب بین اللمللی باز کنه یه ایمیل دریافت کردم
اسم سایت بانک اینه[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
من ژیاد زبانم خوب نیست؟می خواستم بدونم آیا این تقلبی نیست؟؟
در ضمن شرکت میگه کارت هم به اسم خودتون باز خواهد شد
اگه میشه کمک کنید؟

singleguy
18-09-2012, 20:58
با سلام
من از طرف یه شرکت ایرانی که میگه از ایران میتونه حساب بین اللمللی باز کنه یه ایمیل دریافت کردم
اسم سایت بانک اینه[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
من ژیاد زبانم خوب نیست؟می خواستم بدونم آیا این تقلبی نیست؟؟
در ضمن شرکت میگه کارت هم به اسم خودتون باز خواهد شد
اگه میشه کمک کنید؟

والا ما که به هر دری زدیم از ایجاد حساب بین المللی مطمئن ناامید شدیم آخرش.... ایران جزو بین الملل نیست! هیچ حسابی هم به ایران تعلق نمیگیره. پارسیان هم ویزاکارتش اینجور که من فهمیدم از تاجیکستان هست که مورد تحریم paypal هست....

دیگه باید دوستان نظر بدن... من اطلاعات کاملی ندارم.

مهرسا1
18-09-2012, 21:08
درسته که برای سپردهای بانکی هم مالیات وضع کردن؟

amir200812
18-09-2012, 23:25

تا جایی که میدونم، فقط خبرش اومده که همچین چیزی قراره باشه، ولی فکر کنم میزانش مشخص نیست!

دوستان نظرشون در مورد سرمایه گذاری بلند مدت روی نقره چی هست؟
یعنی چند کیلو نقره خریداری بشه و 7 8 سال بعد فروخته بشه, بجای اینکه تمام سرمایه رو طلا بخرم؟؟؟

شمش نقره رو از کجا میشه تهیه کرد؟ راحت میشه فروختم؟

majidli
18-09-2012, 23:30
دوستان کسی برنامه همراه بانک انصار نسخه اندرویدشو داره؟سایت خودش که برنامش مشکل داره!

Mr_100_dolari
19-09-2012, 00:16

من نشنیدم اما بعید میدونم همچین چیزی عملی بشه چون این طوری همه پولشون رو از بانک خارج میکنند

مالیات بر سود سپرده برای کشورهای آمریکا و اروپایی هستش که تورم پایین و ارزش پول حفظ میشه

اینجا با توجه به تورمی که هستش توی سال به صورت خودکار ارزش پول از بین میره حالا بخوان مالیات هم بگیرن که دیگه ...

من که به شخصه سپرده گذاری بلند مدت توی بانک رو صدرصد اشتباه میدونم اگرم پولی بزارم فقط روز شماره که از لحاظ امنیت بهتر از توی خونه موندن پول هستش

-------------------------------------------------

لغو معافيت مالياتي سود سپرده هاي بانكي با يك بخشنامه

بر اساس بند 2 ماده 145 ق. م. م عينا عنوان شده كه «....سود سپرده هاي نزد بانك هاي ايراني از ماليات معاف مي باشد....»
در ضمن براي معافيت ياد شده، هيچگونه شرط و شروط و اما و اگر عنوان نشده است. ادارات امور مالياتي در بررسي عملكرد سال 1387 شركت ها كه برگ هاي
تشخيص آن صادر و اغلب، ابلاغ شده، با برداشت از بخشنامه صادره شماره 30545/393/232 مورخ 18/3/1388سازمان امور مالياتي، تفسيرهاي شخصي خود، عطف
به ماسبق كردن موضوع (بر خلاف نص صريح قانون اساسي) و با دلايل ناموجه، سود سپرده ها ي بانكي كه از قديم و تا پايان سال 1386 از معافيت مالياتي استفاده
كرده اند را لغو و آن را مشمول ماليات كرده اند (توجه كنيم جذب سپرده هاي بانكي يكي از ابزارهاي دولت ها در زمان تورم به منظور اجراي سياست هاي انقباضي نيز هست...... بديهي و طبيعي است، معافيت قانوني ياد شده، تشويق موضوع فوق است)
در ضمن در موارد متعددي، سپرده هاي بانكي بنا به الزامات قانوني توسط بانك ها به عنوان ترهين تسهيلات پرداختي گشايش مي يابد و يا سپرده هاي تضمين ضمانت نامه هاي بانكي صادره براي مشتريان است كه همه خارج از اختيار مودي مالياتي است.

پيشنهاد و نتيجه
بر اساس اصل 51 و 73 قانون اساسي به ترتيب آمده «هيچ نوع ماليات وضع نمي شود مگر به موجب قانون» و «شرح و تفسير قوانين عادي در صلاحيت مجلس شوراي اسلامي است»
بنابراين سازمان امور مالياتي و ادارات امور مالياتي نمي توانند با برداشت هاي شخصي خود، معافيت قانوني سود سپرده هاي بانكي را لغو كنند و به طور قطع نياز به طي مراحل قانوني و تصويب در مجلس شوراي اسلامي دارد.
ضروري است سازمان امور مالياتي تا زمان فراهم شدن زمينه صحيح اجراي قانون، نسبت به كان لم يكن كردن بخشنامه بالاو احقاق حقوق موديان مالياتي اقدام كند.

-----------------------------------------------------------------

-----------------------------------------------------------------

ژولی لسکو
20-09-2012, 05:21
سلام دوستان
خیر
کارتهای هدیه انتقال وجه ندارن
یکبار مصرفن، یعنی قابل شارژ مجدد نیستن
ولی با گرفتن رمز دوم میتوان خرید اینترنتی داشت و قبوض رو پرداخت
بعضی بانکها برای صدورش هزینه میگیرن و برخی خیر

در حال حاضر صدور آنی بانک سینا از همه بهتر است:
بدون کارمزد
مبلغ دلخواه
متن مورد نظر شما
و تحویل آنی...

MOHAMMAD_ASEMOONI
20-09-2012, 17:55
دوستان سلام .

تقریباً دیگه جای شکی برایِ بنده باقی نمونده که علتِ مخالفتِ بانک مرکزی با علنی شدنِ سودهای روزشمار 18-19 و 20 درصدیِ بانکهایِ کوچیک و صندوقها و موسسه ها اینه که نمیخوان بازار پر سود و منفعتِ بانکهای بزرگ رو خراب کنند که بیش از سی ساله مخ مردم رو زده اند و بهشون باورونده اند که سودِ بانکی 7% و 8% و اینا هست .

حتی همون سودِ روزشمار 20% و غیره هم در مقابل سود هنگفتِ معاملاتی که با پولهای مردم انجام میشه چِندِر غاز و پَشیز و ناچیز هست .

ساخت هتل و سود سرشارش - خرید و فروش ارز و سهام و ملک و زمین , خصوصاً که با مقاماتِ بالایِ دولتی هم تماس دارند و خوب میدونند فردا و یک هفته دیگه و یکی دو ماه دیگه چی میشه و چی گرون میشه و چی ارزون میشه .
خرید کارخونه و سود سرشارش.
برج سازی
بساز بفروشی

و هزاران درآمد سرشار دیگه که همه از برکتِ پولهایِ هنگفت مردم هست که در ازاش چندر غاز سود میگیرند یا قرض الحسنه هست و اصلا سودی نمیگیرند .

=======================+========

یکی از دوستان بنده که معامله گر هست , بعد از تحقیق و پرس و جو بالاخره رفت تو بانک کوثر حساب کوتاه مدت روزشمار با سود 20% (سالیانه) باز کرد .
اول رفت فردوسی اما بهش گفتند کارت ATM ندارند یعنی نمیشه از خودپردازها برداشت کنه و باید مثل بانکهای 20 سال پیش به شعبه مراجعه کنه برای واریز و برداشت .

سودِ پولش روزانه حساب میشه و ماهیانه واریز میشه به حساب .

کارت خودپرداز ATM هم بهش دادند که قابل استفاده در همه ی دستگاههای کوثر و سپه هست و بهش گفتند که تا یک ماه دیگه خودپردازهای ملت هم بهش اضافه میشه .

tiyam 01
20-09-2012, 21:42
دیکی از دوستان بنده که معامله گر هست , بعد از تحقیق و پرس و جو بالاخره رفت تو بانک کوثر حساب کوتاه مدت روزشمار با سود 2% (سالیانه) باز کرد .

2 درصد؟؟ بانکهای دولتی که 7 درصد میدن - مهر هم حدود 18 درصد

MOHAMMAD_ASEMOONI
20-09-2012, 22:54
2 درصد؟؟ بانکهای دولتی که 7 درصد میدن - مهر هم حدود 18 درصدسلام.تشکرتصحیح شد .20% درسته

Abbas.V
20-09-2012, 23:49
سلام دوستان
خیر
کارتهای هدیه انتقال وجه ندارن
یکبار مصرفن، یعنی قابل شارژ مجدد نیستن
ولی با گرفتن رمز دوم میتوان خرید اینترنتی داشت و قبوض رو پرداخت
بعضی بانکها برای صدورش هزینه میگیرن و برخی خیر

در حال حاضر صدور آنی بانک سینا از همه بهتر است:
بدون کارمزد
مبلغ دلخواه
متن مورد نظر شما
و تحویل آنی...

با تشکر
دی و پارسیان هم همین شرایطو دارن . طرحهای دی قشنگتره از سینا و پارسیان به نظرم .

تو بانکهای دولتی هم ملت طرحهاش قشنگه (مناسبتی) اما نمیشه متن دلخواه زد . هزینه هم نداره .

myreza_12345
21-09-2012, 18:08
سلام دوستان
من 3 تومن پس انداز دارم و میخوام تو حساب سپرده گذاری یه ساله بانکها سرمایه گذاری کنم. حالا موندم چه بانک و موسسه ای بیشترین سود و به سپردهاش میده و آیا میشه از این طریق از بانک عامل وام گرفت. البته من میخوام سود در سررسید بگیرم. شما عزیزان چه بانکی را پیشنهاد میکنید و میزان سود چقدر است.

با سپاس فراوان از شما عزیزان

oghyanoos
21-09-2012, 22:15
سلام دوستان
من 3 تومن پس انداز دارم و میخوام تو حساب سپرده گذاری یه ساله بانکها سرمایه گذاری کنم. حالا موندم چه بانک و موسسه ای بیشترین سود و به سپردهاش میده و آیا میشه از این طریق از بانک عامل وام گرفت. البته من میخوام سود در سررسید بگیرم. شما عزیزان چه بانکی را پیشنهاد میکنید و میزان سود چقدر است.

بانک قوامین
یک ساله 22%

dirt road
21-09-2012, 22:28
سلام دوستان

سلام
بعيد ميدانم كه به اين دو مهم همزمان دست پيدا كنيد.قبلا موسسه مهر طرحي با عنوان(اگر اشتباه نكنم) مهر نوين و يا مهر2 داشت كه به سپرده هاي اين طرح 6% سود علي الحساب بصورت روز شمار ميداد و به ازاي هر يك دوره سپرده گذاري 4 ماهه،به ميزان يك برابر ميانگين حسابتان تسهيلات با نرخ 12%-14% در اختيارتان قرار ميداد.ولي الان فكر نميكنم انچنين طرحي داشته باشند.
حال بسته به اينكه بخواهيد سود دريافت كنيد يا وام شرايط متفاوت خواهد بود.
شما توانايي پرداخت حداكثر چه مبلغي براي اقساط داريد؟و چقدر وام نياز داريد؟
البته حتما ميدانيد،وام با درصد بالا را از همه موسسات و بانك ها ميتونيد بدون دغدغه زيادي تهيه كنيد.

myreza_12345
22-09-2012, 06:21
سلام
بعيد ميدانم كه به اين دو مهم همزمان دست پيدا كنيد.قبلا موسسه مهر طرحي با عنوان(اگر اشتباه نكنم) مهر نوين و يا مهر2 داشت كه به سپرده هاي اين طرح 6% سود علي الحساب بصورت روز شمار ميداد و به ازاي هر يك دوره سپرده گذاري 4 ماهه،به ميزان يك برابر ميانگين حسابتان تسهيلات با نرخ 12%-14% در اختيارتان قرار ميداد.ولي الان فكر نميكنم انچنين طرحي داشته باشند.
حال بسته به اينكه بخواهيد سود دريافت كنيد يا وام شرايط متفاوت خواهد بود.
شما توانايي پرداخت حداكثر چه مبلغي براي اقساط داريد؟و چقدر وام نياز داريد؟
البته حتما ميدانيد،وام با درصد بالا را از همه موسسات و بانك ها ميتونيد بدون دغدغه زيادي تهيه كنيد.

ممنون دوست عزیز از پاسخگویی تون
من قصد گرفتن وام را الان ندارم , و میخواستم شرایطتو بدونم که یه وقت اگه احتیاج داشتم میتونم با توجه به اینکه تو بانک سپرده گذاری کردم وام با درصد پایین و بدون ضامن بهم میدن یا نه!!!!!!!!

الان که سایت موسسه مهرو چک کردم زده زده حساب سما یک ساله با سود الی الحساب سالیانه %23.33در سر رسید.
ولی با توجه به اینکه تو سایت قوامین سود سپرده های یکسالشو زده 17 درصد , ولی افراد با مراجعه به بانک سپرده گذلری با سود 22درصد میکنن , آیا مووسه مهر هم به همین صورت است یعنی سود بیشتری به سپرده گذارا در زمان مراجع به بانک میدن یا همونی که تو سایت مرجعشون زدا ؟

اگه کسی حساب سما موسسه مهر داره لطفا راهنمایی کنه

سپاس گذار همه عزیزان

dirt road
22-09-2012, 11:41
ممنون دوست عزیز از پاسخگویی تون
من قصد گرفتن وام را الان ندارم , و میخواستم شرایطتو بدونم که یه وقت اگه احتیاج داشتم میتونم با توجه به اینکه تو بانک سپرده گذاری کردم وام با درصد پایین و بدون ضامن بهم میدن یا نه!!!!!!!!

الان که سایت موسسه مهرو چک کردم زده زده حساب سما یک ساله با سود الی الحساب سالیانه %23.33در سر رسید.
ولی با توجه به اینکه تو سایت قوامین سود سپرده های یکسالشو زده 17 درصد , ولی افراد با مراجعه به بانک سپرده گذلری با سود 22درصد میکنن , آیا مووسه مهر هم به همین صورت است یعنی سود بیشتری به سپرده گذارا در زمان مراجع به بانک میدن یا همونی که تو سایت مرجعشون زدا ؟

اگه کسی حساب سما موسسه مهر داره لطفا راهنمایی کنه

سپاس گذار همه عزیزان

نرخ سود تسهيلات موسسه مهر بين 4% تا 15% است
تا سقف 10،000،000 تومان با نرخ سود 4% به ازاي هر يك دوره سپرده گذاري 4 ماهه،به ميزام 90% ميانگين حساب
تا سقف 20،000،000 تومان با نرخ سود 7% به ازاي هر يك دوره سپرده گذاري 4 ماهه،به ميزام 90% ميانگين حساب
براي وام هاي با سقف بالاتر هم با توجه به مدت سپرده گذاري و ميزان اقساط درخواستي نرخ سود 9%-12%-14%- 15% خواهد بود.
سود در سر رسيد واقعي براي سپرده يكساله همين ميزاني هست كه شما عنوان كرده ايد(23.33%)
اكثر موسسات نرخ سود واقعي خودشان را بطور رسمي و همچنين در سايت اعلام نمي كنند و فقط به صورت حضوري اعلام مي كنند.
بانك قوامين هم چون جديدا به جرگه بانكي ها پيوسته هنوز سودهاي قبلي خودش را دارد ولي بانك ها اكثرا طبق بخشنامه بانك مركزي عمل مي كنند و نرخ سود بالاتر از ميزان تعيين شده نمي دهند.

oghyanoos
22-09-2012, 11:51
قوامین خوبیش اینه بانک شده، خیالتون راهته.
سودشم نسبت به بقیه موسسات کم نیست:
روزشمار 18%
سالانه 22%

MoH_@_MaD
22-09-2012, 13:19
سلام دوستان
من یه سوالی داشتم

اگر شخصی فوت کنه تکلیف حسابهای بانکیش چی میشه ؟؟
پول ها به فرزندانش میرسه ؟ به چه صورت ؟
تکلیف حسابهای بلند مدت چی میشه ؟؟

ممنون

dirt road
22-09-2012, 13:53
سلام دوستان
من یه سوالی داشتم

ممنون

سلام
همه دارايي هاش به ورثه حين الفوتش ميرسه.
به چه صورت؟شما بايد ببينيد وراث چه كساني هستند.نميشه همه حالات را توضيح داد چون خيلي حالات مختلفي وجود داره.
همه حساب ها به همان حالتي كه هست به ورثه تعلق ميگيره.
بنابراين اولين قدم مشخص شدن همه كساني است كه از متوفي ارث مي برند.

MOHAMMAD_ASEMOONI
22-09-2012, 15:00
سلام دوستان
من یه سوالی داشتم

ممنون

سلام .
ورثه میرند اداره ی انحصار وراثت (اگر اسمش رو درست گفته باشم) .
اداره ی انحصار وراثت یک آگهی میده در یک روزنامه ی کثیر الانتشار .
بعد از گذشتِ یک ماه از نشر آگهی , همون روزنامه رو برمیدارن میرن اداره ی انحصار ورثه .
بعد از انجام کارهای اداریش بهشون برگه ی انحصار ورثه میدن.
همه ی ورثه به بانک مربوطه مراجعه میکنند با شناسنامه و کرت ملی و اصل برگه ی انحصار ورثه .
بانک برای هر کدومشون یک حساب باز میکنه (اگر تو اون بانک حساب نداشته باشند ) و سهم الارث هر نفر رو میریزند به حسابش .

اگر حساب بلند مدت باشه و هنوز مدتش تمام نشده باشه , بانک حساب میت رو میبنده و بعد از کسر سودهایِ زیادی , اصل پول تقسیم میشه بین ورثه طبق سهمیه ی تعیین شده توسطِ قانون .
مثال:
اگر حساب 5 ساله باشه و در سال سوم مراجعه کنند به بانک , سود دو ساله حساب میشه براشون و سودهای زیادیِ مربوط به سالهای قبل از اصل پول کم میشه و بقیه تقسیم میشه.

Mr_100_dolari
22-09-2012, 16:30
قوامین خوبیش اینه بانک شده، خیالتون راهته.
سودشم نسبت به بقیه موسسات کم نیست:
روزشمار 18%
سالانه 22%

بانک قوامین در حال حاظر هیچ وامی پرداخت نمیکند

سلام دوستان
من یه سوالی داشتم

ممنون

سلام .
ورثه میرند اداره ی انحصار وراثت (اگر اسمش رو درست گفته باشم) .
اداره ی انحصار وراثت یک آگهی میده در یک روزنامه ی کثیر الانتشار .
بعد از گذشتِ 15 روز از نشر آگهی , همون روزنامه رو برمیدارن میرن اداره ی انحصار ورثه .
بعد از انجام کارهای اداریش بهشون برگه ی انحصار ورثه میدن.
همه ی ورثه به بانک مربوطه مراجعه میکنند با شناسنامه و کرت ملی و اصل برگه ی انحصار ورثه .
بانک برای هر کدومشون یک حساب باز میکنه (اگر تو اون بانک حساب نداشته باشند ) و سهم الارث هر نفر رو میریزند به حسابش .

اگر حساب بلند مدت باشه و هنوز مدتش تمام نشده باشه , بانک حساب میت رو میبنده و بعد از کسر سودهایِ زیادی , اصل پول تقسیم میشه بین ورثه طبق سهمیه ی تعیین شده توسطِ قانون .
مثال:
اگر حساب 5 ساله باشه و در سال سوم مراجعه کنند به بانک , سود دو ساله حساب میشه براشون و سودهای زیادیِ مربوط به سالهای قبل از اصل پول کم میشه و بقیه تقسیم میشه.

+

میشه تا قبل از انحصار وراثت و تقسیم موجودی حساب بانکی بین وراث یه مقدار پول با ارائه برگه گواهی فوت و مدارک شناسایی متوفی از حساب بانکی وی برای امور مربوط به کفن و دفن توسط وراث قانونی برداشت داشته باشند.

( که میزان دقیق مبلغ قابل برداشت باید از خود بانک پرسیده شود )

MoH_@_MaD
22-09-2012, 21:07
ممنون دوستان بابت پاسخ کاملتون :11:

یه سوال :

آگهی که باید در روزنامه چاپ بشه و برگه انحصار وراثت یک بار و برای کلیه امول هست ؟؟ یا برای هر چیز ( ملک ، حساب بانکی و ... ) باید یه آگهی و یه برگه انحصار وراثت جدا گرفته بشه؟؟.

این پول چجوری تقسیم میشه ؟؟
منظورم اینه که باید قبل از فوت سهم هر نفر مشخص بشه ؟؟
یا خود بانک به صورت مساوی پول رو تقسیم میکنه ؟؟
در مورد ملک و زمین و ... به چه صورته ؟ باید حتما قبل از فوت همه چیز تقسیم بشه ؟
یا بعد از فوت همه چیز به صورت مساوی تقسیم میشه ؟؟

میشه تا قبل از انحصار وراثت و تقسیم موجودی حساب بانکی بین وراث یه مقدار پول با ارائه برگه گواهی فوت و مدارک شناسایی متوفی از حساب بانکی وی برای امور مربوط به کفن و دفن توسط وراث قانونی برداشت داشته باشند.

این وارث قانونی که گفتید باید از قبل مشخص شده باشه ؟

شرمنده دوستان یه کم زیاد شد در این زمینه ها اطلاعات زیادی ندارم

بازم ممنون

Amin4All
22-09-2012, 21:08
یکی پدرش بازنشسته تامین اجتماعیه .
ماهی هم 800 میریزن تو حسابش .
چند تا هم پسر داره .
بعد از فوت اون مستمری بگیریش چی میشه ؟

=====================

یکی که مثلا رشته ـش برقه میتونه تو بانک پشت میز کار کنه ؟ اصلا میتونه تو بانک کار کنه یا استخدام بشه؟

myreza_12345
22-09-2012, 21:23
میگم نظرتون در مورد سود سپردهای موسسه صالحین چیه؟

میگن 25% سالیانه در سرسید به سپرده گذار سود میده. و 55% دوساله در سر رسید
فعلا که سودس از موسسه مهر که 23.33% بود بهتره!!!!!!!!!!!
و آیا این موسسه مثل موسسه مهر معتبر هست یا نه ؟
کسی حساب تو این موسسه نداره که بیاد منو راهنمایی کنه

فدای همه بچه ها که میان تو این فروم اطلاعاتشونو به اشتراک میگذارن
یاحق

مصطفی
22-09-2012, 21:46
ممنون دوستان بابت پاسخ کاملتون
یه سوال :
آگهی که باید در روزنامه چاپ بشه و برگه انحصار وراثت یک بار و برای کلیه امول هست ؟؟ یا برای هر چیز ( ملک ، حساب بانکی و ... ) باید یه آگهی و یه برگه انحصار وراثت جدا گرفته بشه؟؟
تا اونجایی که من می دونم همیشه یک گواهی انحصار وراثت برای تمام اموال متوفی صادر میشه

این پول چجوری تقسیم میشه ؟؟ منظورم اینه که باید قبل از فوت سهم هر نفر مشخص بشه ؟؟ یا خود بانک به صورت مساوی پول رو تقسیم میکنه ؟؟ در مورد ملک و زمین و ... به چه صورته ؟ باید حتما قبل از فوت همه چیز تقسیم بشه ؟ یا بعد از فوت همه چیز به صورت مساوی تقسیم میشه ؟؟
توی گواهی انحصار وراثت می نویسند که متوفی فلانی .... در زمان وفاتش مثلا 1 همسر و 2 پسر و 1 دختر داشته که اموال ماترک (یعنی میراثش ) به ترتیبی که (مثلا) یک هشتم به همسر برسد و بقیه آن به صورتی که هر پسر دو برابر دختر ارث ببرد تقسیم می شود . و این شامل تمام اموال به جا مونده از حساب های بانکی تا املاک و ... میشه البته غیر از وصیت نامه که شخص حق داره تا یک سوم اموالش رو هر جور خواست توی وصیت نامه تقسیم کنه( کلا بحث ارث توی حقوق مباحث زیادی داره نمیشه مفصل گفت) . حالا اینکه بانک ها چکار میکنن متاسفانه خبر ندارم

MOHAMMAD_ASEMOONI
22-09-2012, 22:26
سلام دوستان .
يادتون هست اونهائی که سکه پیش خرید کرده بودند وقتی موعد تحویلِ سکه هاشون رسید بانکها اعلام کردند هر کس مایل باشه میتونه به جایِ گرفتنِ سکه سپرده ی یک ساله با سود 24% باز کنه؟!!!!!
بانکها میدونستند که طلا گران تر میشه و سکه ها ارزشش خیلی میره بالا وگرنه هرگز همچین پیشنهادی نمیدادند به مردم .

اگر سکه قرار بود ارزون بشه , صد سال همچین کاری نمیکردند و سکه ها رو به مردم تحویل میدادند بدونِ هیچ پیشنهادی .

نمیدونم الآن هم سکه پیش فروش میشه یا نه اما اگر موقع تحویلش گفتند بیاین بجاش پول بگیرین یا سپرده باز کنین , شک نکنین که تحویل نگرفتنِ سکه اشتباهِ بزرگی هست .

بانکها با مقامات بالایِ دولتی در ارتباط هستند و از نوسانها (موجها) خوب خبر دارند و حتی از این هم بیشتر , خودشون با کمک مقاماتِ دولتی میتونند نوسان بوجود بیارند در بازار سکه و ارز و از این نواسانها استفاده میکنند و ملیارد ملیارد به جیب میزنند .

بانکها دارند تو روز روشن مردم و سر کیسه میکنند اونوقت تو آگهیاشون میگن :
بانک ..... بانکِ شما.
بانک ..... در خدمت مردم ایران .
بانک ..... بانک ایرانیان .
بانک ..... بانک همه ی مردم ایران.
آینده ی روشن با بانک .....

LIARS

MOHAMMAD_ASEMOONI
22-09-2012, 22:52
سلام دوستان .
مدت آگهی انحصار وراثت یک ماه هست نه 15 روز .

اطلاعات بیشتر :

Mr_100_dolari
22-09-2012, 23:04
ممنون دوستان بابت پاسخ کاملتون [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

پولی که برای کفن و دفن میدهند با توجه به موجودی حساب بانکی شخص متوفی میباشد و یه حد مشخصی داره حتی اگر موجودی حساب خیلی بالا باشه از اون مقدار بیشتر نمیدن با ارائه گواهی فوت
منظور از وراث قانونی هم همسر و فرزندان فرد متوفی میباشد و در صورتی که اون ها هم نباشند میشه خواهر و برادر متوفی و باید نسبت این افراد با فرد متوفی برای بانک کاملا مشخص بشه

یاحق

اگر دنبال سود بیشتر هستی یه سر هم به موسسه فرشتگان بزن اما از لحاظ اعتماد و امنیت پول دیگه پای خودتون هستش

يادتون هست اونهائی که سکه پیش خرید کرده بودند وقتی موعد تحویلِ سکه هاشون رسید بانکها اعلام کردند هر کس مایل باشه میتونه به جایِ گرفتنِ سکه سپرده ی یک ساله با سود 24% باز کنه؟!!!!!

یکی از مهمترین اهداف پیش فروش سکه این هستش که نقدینگی رو از دست مردم در بیارن و ببرن توی بانک ها و شما بری دنبال سود 24% نه سود 100% یا بالاتر اونم توی مدت زیر یک سال
خب اگر قرار باشه همه 100% سود کنند که دیگه بانک ها باید همه بسته بشند .

dirt road
23-09-2012, 00:18

یاحق

در مورد موسسه صالحين بايد كمي تامل كرد.اين موسسه در حال حاضر در حال طي كردن پروسه ادغام با بانك تات و موسسه آتي و تبديل به بانك آينده هست و اينطور كه من مطلع هستم قرار هست كه در مهرماه(91/7) ثبت رسمي شود.البته اين موسسه از موسسه هاي قوي و پر پشتوانه نظام بانكي محسوب ميشد ولي تا مشخص شدن وضعيت ادغامش بايد كمي صبر كرد.

dirt road
23-09-2012, 01:39
یکی پدرش بازنشسته تامین اجتماعیه .
ماهی هم 800 میریزن تو حسابش .
چند تا هم پسر داره .
بعد از فوت اون مستمری بگیریش چی میشه ؟

=====================

یکی که مثلا رشته ـش برقه میتونه تو بانک پشت میز کار کنه ؟ اصلا میتونه تو بانک کار کنه یا استخدام بشه؟

بحث مشابهي در لينك زير مطرح شده است:

myreza_12345
23-09-2012, 13:39
در مورد موسسه صالحين بايد كمي تامل كرد.اين موسسه در حال حاضر در حال طي كردن پروسه ادغام با بانك تات و موسسه آتي و تبديل به بانك آينده هست و اينطور كه من مطلع هستم قرار هست كه در مهرماه(91/7) ثبت رسمي شود.البته اين موسسه از موسسه هاي قوي و پر پشتوانه نظام بانكي محسوب ميشد ولي تا مشخص شدن وضعيت ادغامش بايد كمي صبر كرد.

ممنون از پاسخگوی سریع تون

ولی مگه این موسسه به بانک تبدیل بشه چه ربطی به سپرده گذاران داره , یا شایدم منظورتون اینه که اگه به بانک تبدیل بشه سود سپرده های جدیدشو کم میکنه؟

dirt road
23-09-2012, 14:12
ممنون از پاسخگوی سریع تون

ولی مگه این موسسه به بانک تبدیل بشه چه ربطی به سپرده گذاران داره , یا شایدم منظورتون اینه که اگه به بانک تبدیل بشه سود سپرده های جدیدشو کم میکنه؟

احتياط شرط عقله و از طرفي هم اين اختلاف بين سودها آنقدر چشمگير نيست كه شما به موسسه اي كه شرايط نسبتا ناپايداري دارد اتكا كنيد.(بهتر است تا مشخص شدن وضعيت ادغام اين موسسه صبر كنيد)
خير اگر قرداد بسته شود بايد نرخ سودي كه در قرداد ذكر شده به مشتري پرداخت شود.
احتمالا بعد از تبديل شدن به بانك، نرخ سود سپرده هايي كه بعد از ادغام افتتاح شده اند تعديل خواهد شد.

Abbas.V
23-09-2012, 15:20
با تشکر از پاسخ جامع در تکمیل صحبت های شما :
از هفته پیش مراحل نصب تابلوهای جدید برای دو موسسه آتی و صالحین به صورت رسمی آغاز شده و همچنین بانک تات .
__________________________________________________ ________________________
به نظر من در حال حاضر مهر و قوامین گزینه های خوبی برای روزشمار هستند .

ژولی لسکو
23-09-2012, 15:53
بانکها مجازا حداکثر مبلغ 10.000.000ریال جهت برگزاری مراسم کفن و دفن، بدون تشریفات انحصار وراثت به وابسته درجه یک در قبال دریافت تعهدنامه مسولیت بپردازند.

myreza_12345
24-09-2012, 06:53
سلام

یه موضوعی ذهنمو به خودش مشغول کرده اگه ممکنه راهنمایی کنید دوستان :

الان اکثر بانکها به سپرده گذاراشون سود 21درصد سالیانه میدن و سپرده گذارا میتونن مبلغ سودشونو ماهانه برداشت کنن

ولی اگه کسی بخواد از بانک وام بگیر در بدترین شرایط بانک یا موسسه سود 17 درصد میگیره

حالا با توجه به این اوصاف بانک که داره ضرر میده
اگه کسی میدونه با یه مثال برام توضیح بده

مثلا من یه وام 10 میلیونی با سود 17 درصد با بازپرداخت 60 ماهه بگیرم و بعد همین پولو یه موسسه با سود ماهانه 23 درصد پنچ ساله بزارم , که 190 سود میدن
اون وقت من باید ماهانه 240تومن قسط به بانک بدم یعنی فقط باید 50 از جیب مبارک بدی
که بعد 5 سال 10 میلیون مال خودت میشه

شایدم من اشتباه حساب کتاب می کنم لطفا اگه کسی میدونه روشنم کنیه
با سپاس از شما عزیزان

sdsab22
24-09-2012, 11:52
سلام

یه موضوعی ذهنمو به خودش مشغول کرده اگه ممکنه راهنمایی کنید دوستان :

الان اکثر بانکها به سپرده گذاراشون سود 21درصد سالیانه میدن و سپرده گذارا میتونن مبلغ سودشونو ماهانه برداشت کنن

ولی اگه کسی بخواد از بانک وام بگیر در بدترین شرایط بانک یا موسسه سود 17 درصد میگیره

حالا با توجه به این اوصاف بانک که داره ضرر میده
اگه کسی میدونه با یه مثال برام توضیح بده

مثلا من یه وام 10 میلیونی با سود 17 درصد با بازپرداخت 60 ماهه بگیرم و بعد همین پولو یه موسسه با سود ماهانه 23 درصد پنچ ساله بزارم , که 190 سود میدن
اون وقت من باید ماهانه 240تومن قسط به بانک بدم یعنی فقط باید 50 از جیب مبارک بدی
که بعد 5 سال 10 میلیون مال خودت میشه

شایدم من اشتباه حساب کتاب می کنم لطفا اگه کسی میدونه روشنم کنیه
با سپاس از شما عزیزان

خوب در جواب به این سوال باید گفت معمولا ما دو نوع خط اعتباری داریم که بهره بانکی وام هایی که از محل این دو داده میشه کم هست :
1- خط منابع قرض الحسنه بانک ها که به وام هایی مثل ازدواج، زلزله و ... که بدون سوده و بانک کارمزد 6 درصدشو میگیره.
2- خط اعتبارات دولتی مثل مسکن، وام تولید، جعاله، خرید ماشین آلات و .... که نرخ مصوب 17 رو داره فکر کنم.

برای مورد اول شما باید شرایطشو داشته باشید بانک کارمزدشو میگیره و منبع اون هم حساب های قرض الحسنه هست.
برای مورد دوم این خط رو دولت ایجاد میکنه و بانک فقط پرداخت کننده هست و کارمزدشو میگیره. در واقع دولت داره به شما لطف میکنه و این وام رو میده. و همون جور که گفتید ضرر میکنه. ( برای مورد دوم شما باید با رانت و پارتی وام بگیرید مثلا شما برای احداث کارخونه و .... میگیرید و میبرید تو بازارهای دیگه مثل خونه و طلا یا باید پول بخوابونید و یا برین تو نوبت که در واقع سود خوابوندن پول رو بهتون نمیدن مثل وام مسکن که بانک مسکن میده)

ولی در بازار واقعی که موسسات مالی و بانک همیشه وام میدن فرمولش اینه : سود سپرده پنج ساله + کارمزد بانک ( الان حدود 28% )
این اعتبار از محل حساب های سرمایه گذاری بلند مدت یا کوتاه مدت میاد.
بنابراین بانک همیشه کارمزدشو میگیره و هیچوقت ضرر نمیکنه. و هرچه گردش مالیش بیشتر باشه کارمزد بیشتری عایدش میشه و تراز مالیش میره بالاترو ....

حالا با این اوصاف گرفتن وام از دو تا خط اول همیشه بصرفه هست و همه دنبالشن همیشه!!

MOHAMMAD_ASEMOONI
24-09-2012, 22:46
سلام دوستان .
بنظرتون علت اینکه یهو بیشتر بانکها به ارزهایِ موجود در دستِ مردم علاقمند شده اند و حاضرند براش سودهای 6 تا 8 درصدریِ سالیانه بدند چیه ؟

آیا این علامتِ گران تر شدنِ ارز در آینده ی نزدیک (ماههای آینده ) نیست؟

یا برعکس , میدونند یهو سقوط میکنه , برای همین الان از شما میگیرند و گران در بازار میفروشند و بعدا که ارزون بشه دوباره ارزون میخرند و به سپرده گذارها تحویل میدند ؟

بیاد بیارین کسانی رو که سکه پیش خرید کرده بودند گفتند بیاین سپرده باز کنین بجای تحویل سکه چون یقین داشتند میره بالا و خیلی گرون میشه .

بانکها جائی نمیخوابند که آب بره زیرشون .

حالا نظرتون چیه ؟

Abbas.V
25-09-2012, 00:09
سلام دوستان .
بنظرتون علت اینکه یهو بیشتر بانکها به ارزهایِ موجود در دستِ مردم علاقمند شده اند و حاضرند براش سودهای 6 تا 8 درصدریِ سالیانه بدند چیه ؟

آیا این علامتِ گران تر شدنِ ارز در آینده ی نزدیک (ماههای آینده ) نیست؟

یا برعکس , میدونند یهو سقوط میکنه , برای همین الان از شما میگیرند و گران در بازار میفروشند و بعدا که ارزون بشه دوباره ارزون میخرند و به سپرده گذارها تحویل میدند ؟

بیاد بیارین کسانی رو که سکه پیش خرید کرده بودند گفتند بیاین سپرده باز کنین بجای تحویل سکه چون یقین داشتند میره بالا و خیلی گرون میشه .

بانکها جائی نمیخوابند که آب بره زیرشون .

حالا نظرتون چیه ؟

دقیقا اتفاق پارسال امروز رخ داد و همونطور که دلار 1500 تثبیت شد امروز هم 2400 تثبیت شد و دیگه زیر این قیمت نمیاد .
اگه میانگین بگیریم از پارسال تا الان ماهی 100 تومن رفته رو دلار . و این یعنی تا اخر سال 3000 اصلا عجیب نیست .

فقط کافیه عنوان های خبری امروزو مرور کنید . نیازی به تحلیل نداره اصلا.

Aless
25-09-2012, 11:09
دلار ارزون دیگه اصلا گیر نمیاد؟
حدود 1500 و 1700 نیاز دارم

Glad Boy
25-09-2012, 13:07
دوستان نظرتون درباره طلا و سکه چیه !؟
به نظرتون توی چند ماه آینده گرون میشه ؟! به نظر من که خیلی گرون میشه. شاید تا شش ماه دیگه دو برابر !
همین الانش هم از دیروز تا حالا کلی گرون شده ! هم طلا هم ارز !

M E S S I
25-09-2012, 13:10

===========

سه شنبه ۴ مهر ۱۳۹۱

Abbas.V
25-09-2012, 15:56
دلار ارزون دیگه اصلا گیر نمیاد؟
حدود 1500 و 1700 نیاز دارم
پست قبلیمو مطالعه بفرمایید .

دوستان نظرتون درباره طلا و سکه چیه !؟
به نظرتون توی چند ماه آینده گرون میشه ؟! به نظر من که خیلی گرون میشه. شاید تا شش ماه دیگه دو برابر !
همین الانش هم از دیروز تا حالا کلی گرون شده ! هم طلا هم ارز !

امروز روز خرید نیست .
از نظر گرون شدن مطمئنا از نگه داری ریال بهتر است مخصوصا در بلند مدت .

دیگه دوبرابر هم نه اما دوبرابر سود بانکی میشه ازش گرفت به شرطی که فرصت مناسبو شناسایی کنید واسه خرید .

در مورد خط آخر :

هیچ وقت سیر صعودی پیوسته نیست و دارای نوسان هست .
یعنی هر بالارفتنی پایین اومدن یهم داره . مهم اینه تو قیمت پایینتر (کف )خرید کنی و تو سقف قیمت بفروشی . کاری که نوسانگیرا انجام میدن .

قیمت ها (منبع :ارانیکو):
سکه تمام :1.057000
نیم:528000
ربع:265000
گرم 18 عیار :108600

دلار : 2640
پوند :4260
یورو:3400
اونس جهانی :1766

Glad Boy
25-09-2012, 17:00
پس با این اوصاف الان وقت خرید نیست درسته !؟ الانم یه جورایی سقف حساب میشه دیگه ؟
به نظرتون تو این وضعیت فروش بهتره یا نگهداری واسه چند ماه دیگه !؟
یا اگه کسی توی همین وضعیت هم خرید داشته باشه. به نظرتون توی دراز مدت (مثلا 6 ماهه) سود دهی داره واسش !؟

Abbas.V
26-09-2012, 00:39
پس با این اوصاف الان وقت خرید نیست درسته !؟ الانم یه جورایی سقف حساب میشه دیگه ؟
به نظرتون تو این وضعیت فروش بهتره یا نگهداری واسه چند ماه دیگه !؟
یا اگه کسی توی همین وضعیت هم خرید داشته باشه. به نظرتون توی دراز مدت (مثلا 6 ماهه) سود دهی داره واسش !؟

من نظر شخصی خودمو میگم و در نهایت این شما هستید که تصمیم میگیرین.
الان وقت فروش هست . زیر یک تومن فرصت خوبیه واسه خرید .

6 ماه سود دهی خوبی داره.

مهرسا1
26-09-2012, 14:15
چجوری میتونم یه کارت خوان بی سیم بگیرم؟

oghyanoos
26-09-2012, 21:55
سلام
من چند تا سکه دارم.
الان بفروشم یا باز هم نگه دارم؟

Abbas.V
27-09-2012, 01:27
چجوری میتونم یه کارت خوان بی سیم بگیرم؟
به یکی از شعب بانک پارسیان یا انصار مراجعه کنید .
فعلا این دو بانک پوز بی سیم (gprs) ارائه میدن .

saeediranzad
27-09-2012, 07:03
سلام
چطور میشه تو یه بانک خارجی حساب باز کرد؟ یه روش مطمئن برای تبدیل ریال به ارز معتبر در یک بانک خارجی؛ امکان داره؟

MOHAMMAD_ASEMOONI
27-09-2012, 12:04
سلام دوستان .صرافیها از چه سایتی برایِ قیمتِ روز ارزها استفاده میکنند ؟ بنده زنگ زدم صرافی میگن فروش دینار کویت 9000 تومنه اما تو سایتهای نرخ ارز از 6500 هست تا 8600 !!!

Abbas.V
27-09-2012, 16:06
سلام دوستان .صرافیها از چه سایتی برایِ قیمتِ روز ارزها استفاده میکنند ؟ بنده زنگ زدم صرافی میگن فروش دینار کویت 9000 تومنه اما تو سایتهای نرخ ارز از 6500 هست تا 8600 !!!

از اتحادیه اعلام میشه . سایتها کلا در زمینه ارز عقبن و بهشون هشدار داده میشه . شخصا سایتی رو ندیدم که درست کار کنه.همشون به یک جایی وصل هستن .

ulsss
27-09-2012, 20:07
این سوال منم هست در مورد طلا فروشها

مهرسا1
27-09-2012, 21:48
خرید یه سکه تمام بهار ارزون تر تموم میشه یا یه چهارتا ربع سکه؟

aliiiiiii
27-09-2012, 22:42
خرید یه سکه تمام بهار ارزون تر تموم میشه یا یه چهارتا ربع سکه؟

خرید سکه تمام 86 بصرفه تره وقته فروشم زیاد ازش کم نمیشه.

Abbas.V
28-09-2012, 01:39
این سوال منم هست در مورد طلا فروشها
از اتحایده اعلام میشه .
هم خودشون میتونن تلفنی قیمت بگیرن هم هر یک ساعت sms قیمتها میاد واسشون .

خرید سکه تمام 86 بصرفه تره وقته فروشم زیاد ازش کم نمیشه.

درسته

jafari_123456789
29-09-2012, 11:52
با عرض سلام
من میخواستم یه حساب سپرده گذاری یکساله با دریافت سود در سر رسید باز کنم. به نظر شما کدوم موسسه یا بانک سود بیشتری میده البته بیشتر نظرم رو مهر و صالحین است.
اگه کسی تو این 2 موسسه تازگیها حساب باز کرده لطفا راهنمایی کنه که نرخ سود یکساله در سررسید کدومشون بیشتر و چند درصد هست.

با تشکر فراوان از شما عزیزان

amir_ata_21
29-09-2012, 12:02
با عرض سلام
من میخواستم یه حساب سپرده گذاری یکساله با دریافت سود در سر رسید باز کنم. به نظر شما کدوم موسسه یا بانک سود بیشتری میده البته بیشتر نظرم رو مهر و صالحین است.
اگه کسی تو این 2 موسسه تازگیها حساب باز کرده لطفا راهنمایی کنه که نرخ سود یکساله در سررسید کدومشون بیشتر و چند درصد هست.

با تشکر فراوان از شما عزیزان
البته دیگه موسسه صالحین وجود نداره، چون با ادغام با موسسه آتی و بانک تات، بانک آینده به وجود آمده

Petros
29-09-2012, 16:47
سلام
چند سوال مبتدیانه دارم.

1. موقع خروج از کشور چقدر میتوان پول از کشور خارج کرد. مثلا در چمدان
2. موقع ورود به کشور چه طور؟
3. اینها یعنی چی؟ سود علی حساب - روز شمار - سررسید. من الان حساب کوتاه مدت دارم. چه طوری سود رو حساب میکنن؟ فقط یه روش برای سود دهی وجود داره؟ یعنی بلند مدت طور دیگه ای حساب میشه؟
4. تعریف حواله بانکی: "چکی است که پس از برداشت وجه از حساب مشتری پرداخت کننده، توسط بانک صادر می شود. در برخی از کشورها به نام چک بانکی یا چک صندوق نیز شناخته می شود." این چیه؟
5. چک بین بانکی چیست؟
6. کلر چیست؟

ببخشید تو رو خدا. لری جواب بدید متوجه شم.

Mr_100_dolari
29-09-2012, 18:31
موسسه کوثر بالاترین سود روز شمار رو میده 20% برای وزات دفاع هم هستش به نظر من قابل اطمینان هستش شعبه هاشم تو تهران زیاده برای کسانی که دنبال سود روز شمار بالاتر هستند
یک ساله موسسه کوثر 22/5 % هستش
با عابر بانک کوثر از طریق خود پرداز ملت و سپه هم میشه برداشت کرد

البته فرشتگان هم روز شمار رو همون 20% میده یک ساله رو 25%

(اینا نظر شخصی بود انتخاب کدوم موسسه و یا بانک پای خودتون)

jafari_123456789
29-09-2012, 20:15
البته دیگه موسسه صالحین وجود نداره، چون با ادغام با موسسه آتی و بانک تات، بانک آینده به وجود آمده
ممنون از جوابگویی تون
ولی اگه ادغام شده پس چرا فعلا خبری نشده و حتی تو شهر ما هنوز کسی تابلوی موسسه صالحین را عوض نکرده.

jafari_123456789
29-09-2012, 20:19
موسسه کوثر بالاترین سود روز شمار رو میده 20% برای وزات دفاع هم هستش به نظر من قابل اطمینان هستش شعبه هاشم تو تهران زیاده برای کسانی که دنبال سود روز شمار بالاتر هستند
یک ساله موسسه کوثر 22/5 % هستش
با عابر بانک کوثر از طریق خود پرداز ملت و سپه هم میشه برداشت کرد

البته فرشتگان هم روز شمار رو همون 20% میده یک ساله رو 25%

(اینا نظر شخصی بود انتخاب کدوم موسسه و یا بانک پای خودتون)

20 درصد روز شمار موسسه کوثر خیلی عالیه و آیا این سودو به همه افراد پرداخت میکنن یا فقط به کارکنان وزارت دفاع و یا شاید فقط به سپرده های بالای 10میلیون این سود تعلق میگیره؟ .
شما خبر ندارین موسسه کوثر به سپرده ها ی یکساله با پراخت سود در سر رسید چند درصد سود میده

ممنون از شما

Mr_100_dolari
29-09-2012, 20:38
20 درصد روز شمار موسسه کوثر خیلی عالیه و آیا این سودو به همه افراد پرداخت میکنن یا فقط به کارکنان وزارت دفاع و یا شاید فقط به سپرده های بالای 10میلیون این سود تعلق میگیره؟ .
شما خبر ندارین موسسه کوثر به سپرده ها ی یکساله با پراخت سود در سر رسید چند درصد سود میده

ممنون از شما

سود 20% روز شمار فرقی نداره برای همه افراد هست مبلغ خاصی هم برای سپرده گذاری در نظر گرفته نشده

از مبلغ قابل پرداخت سود در سرسید اطلاعی ندارم وارد سایت موسسه بشین و تلفن شعبهای مربوط به استان خودتون رو پیدا کنید و زنگ بزنید بهتون میگن

اینم آدرس سایتش :

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

برای کسایی که دنبال وام هستند بگم که طرح کوثر 3 حرف نداره حتی نسبت به شرایط پرداخت وام بانک قرض الحسنه مهر که مثلا کارش وام دادن به مردم هستش .

myreza_12345
30-09-2012, 07:57
اگه کسی یه حساب یکساله داشه باشه , آیا میتونه از بانک درخواست کنه که سود پولشو به حساب روزشمار که موقع افتتاح حساب ایجاد کرده واریز کنه یا باید حتما سود پولشو به حساب قزض الحسنه اش واریز کنن. آخه اکثر حسابهای روز شمار کارت عابر بانک داره و خیلی راحت میتونی پول ازش برداشت یا به حسابت اضافه کنی

, و آیا اگه بخوای سود پولتو در سر رسید بگیری باید موقع افتتاح حساب سپرده گذاری , حساب قرض الحسنه برای دریافت سود هم باز کنی یا احتیاجی نیست و سر سرسید پول با سودشو بهت پس میدن یا نه
سپاس

MOHAMMAD_ASEMOONI
30-09-2012, 09:51
سلام دوستان .
روزی که موعد تحویل سکه های مردم رسید,سکه تو بازار 550 بود و مردم سکه ها رو 650 یا 600 پیش خرید کرده بودند .
یعنی در همون زمان 100 تومن ضرر دادند .
مای ساده هم فکر کردیم که ضرر کردند که پیش خرید کردند .
خودشون هم گفتند ضرر کردیم.

همون موقع هم بانکها گفتند هر کسی مایل باشه, بیاد به جای سکه حساب سپرده باز کنه چون بانکها میدونستند سکه میره بالا اما به مردم نگفتند تا ترغیب بشند حساب سپرده باز کنند به جای گرفتن سکه هاشون .

حالا سکه رسیده به بالای یک میلیون و صد .
اونهائی که سکه گرفتند نفع کردند و اونهائی که سپرده باز کردند کلی ضرر کردند .

در ضمن, این بار دومه که سکه به یک میلیون میرسه .

عده ای در خارج و داخل این نوسانها (موجها) رو درست میکنند و با استفاده از این نوسانها ملیاردها دلار از جیب مردم میکشند بیرون .

سکه و طلا و دلار دوباره برمیگرده پائین تا بازار رو مهیا کنند برای نوسانِ بعدی و باز هم خالی کردن جیب مردم در همه ی کشورها .

Abbas.V
30-09-2012, 12:46
سلام دوستان .
روزی که موعد تحویل سکه های مردم رسید,سکه تو بازار 550 بود و مردم سکه ها رو 650 یا 600 پیش خرید کرده بودند .
یعنی در همون زمان 100 تومن ضرر دادند .
مای ساده هم فکر کردیم که ضرر کردند که پیش خرید کردند .
خودشون هم گفتند ضرر کردیم.

همون موقع هم بانکها گفتند هر کسی مایل باشه, بیاد به جای سکه حساب سپرده باز کنه چون بانکها میدونستند سکه میره بالا اما به مردم نگفتند تا ترغیب بشند حساب سپرده باز کنند به جای گرفتن سکه هاشون .

حالا سکه رسیده به بالای یک میلیون و صد .
اونهائی که سکه گرفتند نفع کردند و اونهائی که سپرده باز کردند کلی ضرر کردند .

در ضمن, این بار دومه که سکه به یک میلیون میرسه .

عده ای در خارج و داخل این نوسانها (موجها) رو درست میکنند و با استفاده از این نوسانها ملیاردها دلار از جیب مردم میکشند بیرون .

سکه و طلا و دلار دوباره برمیگرده پائین تا بازار رو مهیا کنند برای نوسانِ بعدی و باز هم خالی کردن جیب مردم در همه ی کشورها .

سلام دوست عزیز.
در مورد خط آخر منظورتون از پایین کشیدن چقدر پایین کشیدنه ؟
پارسال با امسال خیلی فرق داره . (وضعیت تحریم ها،کاهش ارزش پول ملی ، سیاست های اقتصادی غلط و...) دیگه سکه 800 تومنی رویاست حتی اگه دلار بشه 2 تومن جو بازار نمیزاره برگرده رو 800 تومن .در ضمن پاساژ افشار رو بسته بودن امروز مامورا و مردم تو خیابون معامله میکردن . (فک نکنم دیگه نیازی به توضیح باشه)

آخرین ساعت به روز رسانی صرافی جلالی‌== 12:40

دلار:3010

یورو:4010

Abbas.V
30-09-2012, 14:07
خبر رسیده که بازار افشار رو ساعت 13.15 باز کردن
----------------------------------------------------------------------------------
صرافی جلالی هم قیمت رو از 3010 اورد پایینتر روی 3002

جالبه هنوز سکه واکنش نشون نداده به قیمت ارز . پوندو یکی جلوشو بگیره داره میشه 5 تومن >>>4840

_____________________________________________-

حواستون به نوسان قیمتها باشه . خبرهایی رسیده دال براینکه میخوان با اخبار رسانه مثل این ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])خبر یکم بیارن پایین قیمتارو .
اینم یک عکس از کاهش ارزش پول ملی :

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

ژولی لسکو
30-09-2012, 15:23
سلام
در جواب petros
چک بانکی==> چک تضمین شده است یعنی بانک مسول پرداخت آن است نه شخص و برای معاملات استفاده دارد(قابل پاس شدن در یکی از شعب همان بانک)
چک بین بانکی==> برای انتقال وجه بین دو بانک در یک شهر کاربرد دارد و فقط همان شعبه ذکر شده در چک میتواند پول را فقط بحساب معرفی شده در چک ببرد
کلر==> وظیفه ی وصول چک مشتریان بانک که سرحسابشان خوابانده اند را عهده دارد(اتاق پایاپای اسناد بانکی)

saeediranzad
30-09-2012, 16:00
ادعای وزیر مالیه رژیم صهیونیستی: اقتصاد ایران در آستانه فروپاشی است. ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
بیکاری به نقل از حکومت:12٪
تورم در سال2010: 15٪
حرف هم بزنی میگن: آب به آسیاب دشمن نریزید. بابا! خودمون هلاک شدیمِ؛ گور پدر دشمن!
خلاصه دوطرف برای هم رجزخوانی میکنند و ما هاج و واج مونده ایم که چی به سرمون میاد.

The Black Dahlia
30-09-2012, 16:03

پوف !!!
:18::24::22::18::24::22::18::24::22::18::24::22::1 8::24::22::18::24::22::18::24::22::18::24::22::18: :24::22::18::24::22::18::24::22::18::24::22::18::2 4::22:

Mr_100_dolari
30-09-2012, 16:19
اگه کسی یه حساب یکساله داشه باشه , آیا میتونه از بانک درخواست کنه که سود پولشو به حساب روزشمار که موقع افتتاح حساب ایجاد کرده واریز کنه یا باید حتما سود پولشو به حساب قزض الحسنه اش واریز کنن. آخه اکثر حسابهای روز شمار کارت عابر بانک داره و خیلی راحت میتونی پول ازش برداشت یا به حسابت اضافه کنی

, و آیا اگه بخوای سود پولتو در سر رسید بگیری باید موقع افتتاح حساب سپرده گذاری , حساب قرض الحسنه برای دریافت سود هم باز کنی یا احتیاجی نیست و سر سرسید پول با سودشو بهت پس میدن یا نه
سپاس

توضیح کاملش این میشه که :
وقتی شما یه حساب بلند مدت باز میکنی حالا 1 ساله یا بیشتر فرقی نداره برای دریافت سود هم باید یه حساب کوتاه مدت یا قرض الحسنه باز کنی شما هر چند تا حساب کوتاه مدت یا قرض الحسنه که بخوای میتونی افتتاح کنی و به بانک شماره اون حسابی رو که میخوای سود بیاد توش به بانک میدی اگر سود بیاد تو قرض الحسنه که تو قرعه کشی شرکتت میدن اگرم سود بیاد تو کوتاه مدت که بهش دوباره سود کوتاه مدت یا همون روز شمار تعلق میگیره

تنها برای حساب کوتاه مدت روز شمار اگر بخوای میتونی دیگه حساب جداگانه ای برای واریز سود باز نکنی که سود اضافه میشه به اصل پول و اگرم بخوای بازم میتونی درخواست بدی سود همونم بیاد توی یه حساب کوتاه مدت یا قرض الحسنه دیگه

در ضمن برای تمام حسابهای کوتاه مدت و قرض الحسنه میشه درخواست عابر بانک داد و هر وقتم بخوای از حسابت پول برداشت یا واریز کنی
تنها برای حسابهای بلند مدت هر بار که بخوای افزایش بدی باید یه حساب جداگانه باز کنی یا کاهش نداره باید کامل ببندی (البته بعضی بانک ها یا موسسات شرایط کاهش حسابهای بلند مدت رو دارند)

موفق باشید

Soroush-S
30-09-2012, 17:34
آشفتگی بازار ارز عمدی است.

Retired User
30-09-2012, 19:14
آشفتگی بازار ارز عمدی است.

منم اینو شنیدم
میگن دولت واسه اینکه بتونه با فروش نفت پول بیشتری در بیاره داره ارزش پولو میاره پائین
یعنی واقعا راه بهتری نیست؟
بیچاره داریم میشیم

Abbas.V
01-10-2012, 00:42
منم اینو شنیدم
میگن دولت واسه اینکه بتونه با فروش نفت پول بیشتری در بیاره داره ارزش پولو میاره پائین
یعنی واقعا راه بهتری نیست؟
بیچاره داریم میشیم

اگه دیدیم قیمت داره از این حدود و نهایتا 3500 تومان بالاتر میره و کسی هم جلو دارش نیست بدونین که سحر نزدیکه

یعنی فروپاشی اقتصاد و در اینده نزدیک تعلیق پول ملی .

پ.ن:بیشتر از این واسه فروم خوب نیست برم جلو . باز میبندن تاپیکو. پ.خ هم نفرستید چون جواب نمیدم در این رابطه به دلایل کاملا شخصی .

MOHAMMAD_ASEMOONI
01-10-2012, 01:56
سلام دوست عزیز.
در مورد خط آخر منظورتون از پایین کشیدن چقدر پایین کشیدنه ؟
پارسال با امسال خیلی فرق داره . (وضعیت تحریم ها،کاهش ارزش پول ملی ، سیاست های اقتصادی غلط و...) دیگه سکه 800 تومنی رویاست حتی اگه دلار بشه 2 تومن جو بازار نمیزاره برگرده رو 800 تومن .در ضمن پاساژ افشار رو بسته بودن امروز مامورا و مردم تو خیابون معامله میکردن . (فک نکنم دیگه نیازی به توضیح باشه)

آخرین ساعت به روز رسانی صرافی جلالی‌== 12:40

دلار:3010

یورو:4010

سلام .
با تشکر از نظرتون و اعلام قیمتِ فعلی دولار.

==============================

اگر نوسان (موج) وجود نداشته باشه در بازار ارز و طلا و سهام که اصلاً نمیشه کاسبی کرد و پول درآورد .
این قیمتها باید بالا پائین بره تا بشه ارزون خرید گرون فروخت و گرون فروخت و ارزون خرید و پول درآورد از جیب مردم.
.
این موجها دو نوع هست .
طبیعی
مصنوعی
مثال :
وقتی جنگ بشه بین دو کشور یا دو قدرت در یک کشور , نوسان بوجود میاد و عده ای حرفه ای هم همیشه اینجور موجها رو ردیابی و رهگیری میکنند تا بتونند ازش حداکثر استفاده رو ببرند(موج سواری) و بیشترین نفع رو به جیب بزنند .

نوع دوم موج مصنوعی هست که کسانی با برنامه و نقشه ی قبلی اون رو ایجاد میکنند تا ازش پول در بیارند مثل اظهار نظر یک مقام دولتی یا اعلام یک سیاستِ جدیدِ دولتی که باعث نوسان در بازار میشه و با اصلاع قبلی از اون میشه بموقع خرید یا فروخت و کلی پول بجیب زد .
یا دست به یکی کردن گروهی برای خریدهای سوری(جعلی) و بازار گرمی و ایجاد موج مصنوعی و فریب مردم برای تشویقشون به خرید یا فروش (در بازار بورس و طلا و ارز و مواد غذائی و غیره).

چند روز قبل از حمله به برجهای دوقلو و پنتاگون, عده ای از سرمایه دارانِ امریکا و اروپا و خاورمیانه ,مقدار بسیار زیادی سهام فروختند در بورسهای امریکا و بعد از حمله , دولت امریکا همشون رو توقیف کرد و عده ی از اونها به همکاری با القاعده متهم شدند و اموالشون توقیف شد .

==========================

دیروز تو یه سایت خوندم مدیر عامل بانک مرکزی چند روز پیش گفته که کمر قیمت ارز میشکنه .

یه عده نوشته بودند :
خدا خیرت بده که اومدی این حرف رو زدی چون ما میترسیدیم قیمت دیگه بیاد پائین و قصد داشتیم دلارهامون رو بفروشیم اما حالا که این حرف رو زدی ,پس پائین بیا نیست حالا حالاها چون شما هر وقت میای چیزی میگی عکسش پیش میاد .
یکی نوشته بود :
واگذارت به خدا , اومدی گفتی دلار میشه 1500 , منِ کارمندِ بدبختِ خوش باور هم باور کردم رفتم چندر غاز پس اندازم که دولار بود رو فروختم اما رفت بالای 2000 تومن .

================================

وقتی قیمت شروع میکنه به تغییر کردن ,داره وقتِ کاسبی میشه .
چه وقتی که شروع میکنه به افزایش چه وقتی که شروع میکنه به کاهش.

saeediranzad
01-10-2012, 07:20
سلام
من بعید میدونم دولت بخاطر کسب درآمد بیشتر ارز را گران کرده باشه.
چون با همین دلارهای نفتی باید هزار و یک کالای مورد نیاز خودش را تامین کنه.
مساله اصلی اینه که بزرگترین سرمایه دار کشور (برخلاف اقتصادهای آزاد) خود دولته. پس تامین کننده اصلی هم خود دولته و از آنجا که دلارهای نفتی به مردم نمیرسه ارز مورد نیاز مردم گران میشه.
این وضع بخاطر ناتوانی در اداره کشور ندانم کاری در سیاست خارجی و اجرا نکردن اصول اقتصاد بازار آزاد هست.
ببینیم از تو این آشفته بازار فرجی حاصل میشه؟

myreza_12345
01-10-2012, 11:17
حساب روزشماره موسسه صالحین که عابربانکم داره , آیا برای افزایش حساب میشه از یه بانک دیگه مثلا ملی به حساب این موسسه کارت به کارت کرده یا نه؟
آیا کسی میدونه حداقل مبلغ برای افتتاح حساب روز شمار چه میزانه ؟
مرسی

Petros
01-10-2012, 12:14
سلام
چند سوال مبتدیانه دارم.

1. موقع خروج از کشور چقدر میتوان پول از کشور خارج کرد. مثلا در چمدان
2. موقع ورود به کشور چه طور؟
3. اینها یعنی چی؟ سود علی حساب - روز شمار - سررسید. من الان حساب کوتاه مدت دارم. چه طوری سود رو حساب میکنن؟ فقط یه روش برای سود دهی وجود داره؟ یعنی بلند مدت طور دیگه ای حساب میشه؟
4. تعریف حواله بانکی: "چکی است که پس از برداشت وجه از حساب مشتری پرداخت کننده، توسط بانک صادر می شود. در برخی از کشورها به نام چک بانکی یا چک صندوق نیز شناخته می شود." این چیه؟
5. چک بین بانکی چیست؟
6. کلر چیست؟

ببخشید تو رو خدا. لری جواب بدید متوجه شم.

جواب این بنده خدا رو هم بدید.

Retired User
01-10-2012, 13:07
سلام
من بعید میدونم دولت بخاطر کسب درآمد بیشتر ارز را گران کرده باشه.
چون با همین دلارهای نفتی باید هزار و یک کالای مورد نیاز خودش را تامین کنه.
مساله اصلی اینه که بزرگترین سرمایه دار کشور (برخلاف اقتصادهای آزاد) خود دولته. پس تامین کننده اصلی هم خود دولته و از آنجا که دلارهای نفتی به مردم نمیرسه ارز مورد نیاز مردم گران میشه.
این وضع بخاطر ناتوانی در اداره کشور ندانم کاری در سیاست خارجی و اجرا نکردن اصول اقتصاد بازار آزاد هست.
ببینیم از تو این آشفته بازار فرجی حاصل میشه؟
دلار شد 3200 !!
به نظر من بعید هم نیست کار خودشون باشه
ما که همه جوره تحریمیم پس مبادلات خیلی کمتر از قبله
از طرفی دولت باید مقدار خیلی زیادی رو هر ماه یارانه بده
افزایش قیمت دلار کمکشون میکنه قطعا
این وسط ما مردم متوسط بیچاره میشیم

اون قسمت ندانم کاری و اینا 5000 ساله تو این مملکت بوده ولی همچین اقتصادی ....

پ.ن:فکر کنم با ادامه این روند موبایل فروشها و... ورشکسته شن

shifter
01-10-2012, 13:52
قیمت همین الان !
دلار 3290 تومن و سکه هم 1 میلیون و 275 !!:18:
بعضی سایت ها قیمت دلار رو ورداشتن...
الان که از بیرون اومدم صحبت همه مردم همین وضع بود...همه موندن چیکار کنن..
همین جور داره قدرت خرید مردم به خصوص طبقه متوسط(که البته چیزی ازش نمونده ) پایین و پایین تر میاد...

piishii
01-10-2012, 14:01
سلام
چرا باز سایت ها قیمت دلار رو برداشتن ؟!
الان شما از کجا به صورت آنلاین آمار دارین ؟

Retired User
01-10-2012, 14:20
سلام
چرا باز سایت ها قیمت دلار رو برداشتن ؟!
الان شما از کجا به صورت آنلاین آمار دارین ؟
حتما از ترس فیل+تر شدن بوده
اینجا ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) هنوز هست

یه کاری کردن نه میشه تو ایران زندگی کرد نه میشه از ایران در رفت
من الان واقعا موندم برای آیندم
کلی امید داشتم که اپلای شم با این وضع دلار و پوند و...

piishii
01-10-2012, 14:49
حتما از ترس فیل+تر شدن بوده
اینجا ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) هنوز هست

سلام
صد در صد، خود مسئولین سایت مزنه ایکس چندوقت قبل بالای سایت نوشتن برای عدم ایجاد مشکل برای سایت قیمت دلار فعلا زده نمیشه
از این سایتی که شما دادی یادم رفته بود. ممنون.

یه کاری کردن نه میشه تو ایران زندگی کرد نه میشه از ایران در رفت
من الان واقعا موندم برای آیندم
کلی امید داشتم که اپلای شم با این وضع دلار و پوند و...
دقیقا ! من الان با 28 سال سنم، متاهل هم هستم که خوشبختانه !!! فعلا سر خونه خودم نیستم
وضع مالی بدی هم نداریم خدا رو شکر ولی با همین وجود روز به روز داره بدتر میشه، موندیم یک سوله داریم به چه کاری بزنیم چون به دلیل سیاست های خیلی درست !!!! شهرداری اینجا مرغداری های این منطقه داره جمع میشه !!! و ما هم که نزدیک یک ساله جمع کردیم و الان داریم از کیسه میخوریم، حالا یکی بگه مرتیکه تو با این تصمیمت بماند چندین و چند خانواده کارگر و ... رو بیکار میکنی بعد به توزیع تخم مرغ در اینجا هم ضربه زدی ....
حالا با این وضع الان مملکت موندیم به چه کاری بزنیم که هر تحقیقی که میکنم میگن کار تولیدی نکنید.....
خودمم که برای یکی از دوستام توی دفتر کامپیوتری کار میکنم با هم یعنی کار میکنم و ازش پول میگیرم که حتی نمیخوام مبلغش رو بگم ولی میدونم اگه وضع خانواده ام نبود این مبلغ رو باید گذاشت در کوزه آبش رو خورد و الان که میخوام یک سرمایه ای برای کاری راه بندازم نمیدونم چیکار کنم... چرا ؟!! چون !!!!!!!!!!

officer
01-10-2012, 14:58
چیـن هم همین سیاست پایین نگه داشتن ارزش پول ملی رو داره ، حالا ما تو ایران به طور بسیار گسترده تر برای تامین پشتوانه برای ریال این کارو میکنیم !
دولت دلار رو گرون میکنه ، بنابراین با صادرات ناچیز مواد غیر نفتی مقدار زیادی ریال تامین میکنه تا بتونه به طور روزمره حقوق ماهیانه مردم + یارانه رو تامین کنه ...

بنابراین کشور عملا ورشکسته هست ، اما به هیچ عنوان فروپاشی صورت نمیگیره ...
چیزی که اتفاق میوفته اینه که سرمایه دار ها در راس قرار میگیرن و سایر اقشار بَرده وار برای تامین حداقل مایحتاج زندگی باید برای اون ها یا به هر نحوی زیر مجموعه هاشون کار کنند !

ژولی لسکو
01-10-2012, 14:59
جواب این بنده خدا رو هم بدید.
بخشی از سوالات این بنده خدا در پست ش #1333 داده شد

solo8
01-10-2012, 15:14
سایت مظنه هم دلار رو برداشت آخرین قیمتی که من دیدم 3320 بود...

امروز که تو شهرستان مغازه های لوازم خونگی انگار داشتن جمع میکردن! همه جنسا یا فروخته شد روش زده بود یا جاشون خالی بود!

اصلا جنس پیدا نمیشه!بابای خودم پارچه فروشه میگه پارچه ایرانی نمیاد!پارچه های خارجی که حتی سفارش هم نمیگیرن!همینطور پیش بره تا 2 هفته دیگه مغازه ها همه خالی میشه...

M E S S I
01-10-2012, 15:17
قیمت دلار به 3400 رسید.......
خدا رحم کنه...!!!!!:42:

esisuzuki
01-10-2012, 15:22
من چه جوری از بازار ازاد دلار بگیرم بدون اینکه کمترین ضرر رو بکنم ؟ ؟؟

saeediranzad
01-10-2012, 16:13
سرمایه دار در اقتصاد آزاد یعنی کارآفرین مثل بیل گیتس یا سام والتون.
سرمایه دار در اقتصاد غصبی (کشور ما که توسط عده ای غصب شده) یعنی دلال وارد کننده؛ حالا فرق نمیکنه جنس چینی وارد کنه یا جنس اروپایی.
دقیقاً با گران شدن ارز، دکان انها هم تخته میشه.
یارانه های نفری 45 تومن یا حتا آنچه که شایع شده 90 تومن، چیزی نیست که دولت بخواد این همه دلار را گران کنه.
شما نمیتونی بگی خود دولتیها نیاز به ارز ندارند. همه وسایل مخابراتی، مواد اولیه کارخانه های خودروسازی و هرچی که بگی از خارج وارد میشه و مالک اصلی این کارخانه ها هم خود دولته.
گران کردن ارز برای اقتصاد کاملاً وابسته ما یعنی یکی برسر شاخ، بن میبرید.
پس این داستان نه به عمد، بلکه از سر ناتوانی است.
چین داستانش فرق میکنه، هزاران کارخانه مشغول تولید و صادرات هستند.

esisuzuki
01-10-2012, 16:54
سرمایه دار در اقتصاد آزاد یعنی کارآفرین مثل بیل گیتس یا سام والتون.
سرمایه دار در اقتصاد غصبی (کشور ما که توسط عده ای غصب شده) یعنی دلال وارد کننده؛ حالا فرق نمیکنه جنس چینی وارد کنه یا جنس اروپایی.
دقیقاً با گران شدن ارز، دکان انها هم تخته میشه.
یارانه های نفری 45 تومن یا حتا آنچه که شایع شده 90 تومن، چیزی نیست که دولت بخواد این همه دلار را گران کنه.
شما نمیتونی بگی خود دولتیها نیاز به ارز ندارند. همه وسایل مخابراتی، مواد اولیه کارخانه های خودروسازی و هرچی که بگی از خارج وارد میشه و مالک اصلی این کارخانه ها هم خود دولته.
گران کردن ارز برای اقتصاد کاملاً وابسته ما یعنی یکی برسر شاخ، بن میبرید.
پس این داستان نه به عمد، بلکه از سر ناتوانی است.
چین داستانش فرق میکنه، هزاران کارخانه مشغول تولید و صادرات هستند.

بسیاری از کارشناسان، افزایش قیمت ارز در ایران را نتیجه موثر بودن تحریم های نفتی اتحادیه اروپا دانسته اند. آنطور که محمدرضا باهنر نایب رییس مجلس اسلامی گفته است که "فروش نفت‌ در تیرماه و مردادماه حدود ۸۰۰ هزار بشکه در روز بود و متوسط فروش‌ در پنج ماه اول سال حدود یک میلیون بشکه بود که فروش نفت کاهش یافت."
کاهش فروش نفت در حالی است که خریداران عمده نفت ایران یعنی هندوستان و چین به دلیل تحریم های بانکی ایران، عملا امکان پرداخت پول نفت را ندارند و به ازای آن کالاهای خود نظیر چای، برنج، گندم یا حتی اسباب بازی به ایران تحویل می دهند؛ در نتیجه پشتوانه ارزی ایران به شدت کاهش یافته است. ایران تا سال گذشته بالغ بر ۲ میلیون و ۳۰۰ هزار بشکه نفت در روز تولید می کرد و پس از عربستان دومین تولید کننده نفت اوپک بود.
کاهش درآمدهای ايران به دليل کم شدن فروش نفت به قدری شديد است که در جلسه غيرعلنی روز ۲۹ شهريورماه مجلس شورای اسلامی اعلام شد که در شش ماهه اول سال جاری تنها حدود ۱۰۰هزار ميليارد تومان از درآمدهای بودجه ۹۱ محقق شده است.
راحت میشه نتیجه گرفت که دولت به عمد داره قیمت دلار رو افزایش میده

Soroush-S
01-10-2012, 16:57
صرافی‌های میدان فردوسی کرکره‌ها را پایین کشیدند

بر خلاف برخی اخبار منتشر شده
تداوم فعالیت صرافان در میدان و خیابان فردوسی/ کرکره‌ها بالا است

:19:

EngineeR EhsaN
01-10-2012, 17:38
این افزایش قیمت ارز حداقل تا چند روز پیش بینی میکنید که ادامه پیدا میکنه؟ (برام خیلی مهمه حتی یه نصف روزش) امکانش هست که بعد از چند ماه کاهش شدید در حد 1000 یا 2000 تومن پیدا کنه؟

jafari_123456789
01-10-2012, 19:11
حساب روزشماره موسسه صالحین که عابربانکم داره , آیا برای افزایش حساب میشه از یه بانک دیگه مثلا ملی به حساب این موسسه کارت به کارت کرده یا نه؟
آیا کسی میدونه حداقل مبلغ برای افتتاح حساب روز شمار چه میزانه ؟
مرسی

اینقد بحث دلار تو این تاپیک گرمه که کامنت ایشون تو چشم نمی یاد
اگه کسی میدونه , جواب سوال ایشونه بده, آخه سوال منم هست
یاحق

boros
01-10-2012, 19:21
این افزایش قیمت ارز حداقل تا چند روز پیش بینی میکنید که ادامه پیدا میکنه؟ (برام خیلی مهمه حتی یه نصف روزش) امکانش هست که بعد از چند ماه کاهش شدید در حد 1000 یا 2000 تومن پیدا کنه؟

در صورتی که تحریمها برداشته بشن بله امکانش هست .

M E S S I
01-10-2012, 19:36

ask_bl
01-10-2012, 20:12
چیـن هم همین سیاست پایین نگه داشتن ارزش پول ملی رو داره ، حالا ما تو ایران به طور بسیار گسترده تر برای تامین پشتوانه برای ریال این کارو میکنیم !
دولت دلار رو گرون میکنه ، بنابراین با صادرات ناچیز مواد غیر نفتی مقدار زیادی ریال تامین میکنه تا بتونه به طور روزمره حقوق ماهیانه مردم + یارانه رو تامین کنه ...

بنابراین کشور عملا ورشکسته هست ، اما به هیچ عنوان فروپاشی صورت نمیگیره ...
چیزی که اتفاق میوفته اینه که سرمایه دار ها در راس قرار میگیرن و سایر اقشار بَرده وار برای تامین حداقل مایحتاج زندگی باید برای اون ها یا به هر نحوی زیر مجموعه هاشون کار کنند !
خوب چین صادرات غیر نفتی داره!
ایران که صادراتی نداره، نفتشم که تقریبا تحریمه، که تا جایی که میدونم در ازای نفتش یا جنس میگیره و یا به واحد پولی همون کشور (غیر از دلار) میگیره
یعنی تا کی میتونه این دلار رو به مردم بفروشه!؟
در ضمن مگه میتونه به این راحتی دوباره دلار رو از دست مردم در بیاره؟ (یعنی اگر بالا بردن قیمت دلار به عمد باشه، پایین آوردنش دیگه به اراده شون نمیتونه باشه...)

officer
01-10-2012, 21:20
خوب چین صادرات غیر نفتی داره!
ایران که صادراتی نداره، نفتشم که تقریبا تحریمه، که تا جایی که میدونم در ازای نفتش یا جنس میگیره و یا به واحد پولی همون کشور (غیر از دلار) میگیره
یعنی تا کی میتونه این دلار رو به مردم بفروشه!؟
در ضمن مگه میتونه به این راحتی دوباره دلار رو از دست مردم در بیاره؟ (یعنی اگر بالا بردن قیمت دلار به عمد باشه، پایین آوردنش دیگه به اراده شون نمیتونه باشه...)

امسال 12 میلیارد دلار ایران صادرات غیر نفتی داشته که رو به کاهش هم هست این مقدار ... با این قیمت دلار ، ارزش ریالی این رقم سه برابر چیزی میشه که تا چند ماه پیش بود !
همین موضوع که نفت ایران دیگه خریداری نمیشه مسئولین رو ترغیب میکنه دلار رو گرون کنن تا بتونن ریال مورد نیاز داخل رو (با پشتوانه) تامین کنن ، مسئله اینه که با این افزایش نقدینگی تورم رو هم بسیار بالا میره !

فکر نمیکنم مردم زیاد دلار بخرن ، به قول دکتر احمدی نژاد : یه عده هستن میان تو بازار و دلار و سکه رو جمع میکنن و میرن !
خب مشخصه که سرمایه دار ها و تجار و افراد وابسته به دولت هستن که این ارز رو میخرن و از کشور خارج میکنن ، تصور من اینه که دلار های خریداری شده دیگه اصلا بر نمیگردن ...

اون جمله داخل پرانتز هم خب همه ما میدونیم که هر چیزی تو ایران گرون میشه ، دیگه ارزون نمیشه !
دلیلش اینه که برعکس تصور که دولت اقتصاد رو کنترل میکنه ، حقیقت اینه که بازار هست که برای دولت تعیین و تکلیف میکنه ... هیچ کدوم از بازاری ها هم دلشون نمیخواد متضرر بشن .

MOHAMMAD_ASEMOONI
01-10-2012, 22:52
سلام دوستان .فکر میکنید چرا بیشتر صرافیها میخرند اما نمیفروشند ؟؟؟دارند انبار میکنند ؟ یا دارند میفروشند به مشتریهای عمده مثل تُجّار بزرگ

saeediranzad
02-10-2012, 06:03
سلام
صالحین در شُرُف بانک شدن هست؛ ولی هنوز بانک نشده. پس عضو شتاب هم نیست و نمیشه کارت به کارت کرد.

MOHAMMAD_ASEMOONI
02-10-2012, 10:16
سلام .چرا صرافیها صبح قبل از 11:30 یا 12 ظهر قیمت نمیدند؟مگه از کجا قیمت میگیرند؟

myreza_12345
02-10-2012, 11:17
سلام
صالحین در شُرُف بانک شدن هست؛ ولی هنوز بانک نشده. پس عضو شتاب هم نیست و نمیشه کارت به کارت کرد.

مرسی
کسی میدونه کدوم بانک حساب روزشمار با بیشترین سود روزشمار رو داره که برم اونجا حساب باز کنم ؟

حتی من شنیده بودم موسسه کوثر به حسابهای روزشمارش سود 20% میده ولی چه فایده , وقتی نتونی بدون مراجعه به بانک افزایش موجودی بدی!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
روز به خیر

Retired User
02-10-2012, 14:26
قیمتا اومد پائین
سایتها 3350 رو زدن

mohsenfhm
02-10-2012, 14:47
قیمتا اومد پائین
سایتها 3350 رو زدن

بازم بالا رفت .

۳۴۴۰

اصلا انگشتام نمیتونن این قیمت رو تایپ کنن !!!!!

saeediranzad
02-10-2012, 16:48
مرسی
کسی میدونه کدوم بانک حساب روزشمار با بیشترین سود روزشمار رو داره که برم اونجا حساب باز کنم ؟

حتی من شنیده بودم موسسه کوثر به حسابهای روزشمارش سود 20% میده ولی چه فایده , وقتی نتونی بدون مراجعه به بانک افزایش موجودی بدی!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
روز به خیر
خوب دیگه؛ هیچ بانکی 20% روزشمار نمیده. همه موسسه هستند. شما نزدیکترین به خونه تون را انتخاب کنید.
صالحین ادعا میکنه که بزودی عضو شتاب میشه.

myreza_12345
02-10-2012, 17:28
خوب دیگه؛ هیچ بانکی 20% روزشمار نمیده. همه موسسه هستند. شما نزدیکترین به خونه تون را انتخاب کنید.

آیا ممکنه بعد از افتتاح حساب روز شمار مثلا با سود 18% در موسسه صالحین و بعد از چند ماه اگه این موسسه به بانک تبدیل بشه نرخ سودهاشو که قبلا به سپرده گذارا میداده کمتر کنه(منظور حسابهای روزشمار قبل از تبدیل شدن به بانک)
سپاس

jafari_123456789
02-10-2012, 17:37

یعنی حتی این موسسه ها امکان استفاده از اینترنت بانک رو هم ندارن که یه وقت آدم بخواد بوسیله اینترنت خرید کنه

saeediranzad
02-10-2012, 17:57
یعنی حتی این موسسه ها امکان استفاده از اینترنت بانک رو هم ندارن که یه وقت آدم بخواد بوسیله اینترنت خرید کنه
تا آنجا که میدونم خرید اینترنتی فقط توسط بانکهای عضو شتاب انجام میشه.
ولی بعضی موسسات بانکداری الکترونیک دارند یا دارند راه میاندازند.

jafari_123456789
02-10-2012, 18:57
آیا ممکنه بعد از افتتاح حساب روز شمار مثلا با سود 18% در موسسه صالحین و بعد از چند ماه اگه این موسسه به بانک تبدیل بشه نرخ سودهاشو که قبلا به سپرده گذارا میداده کمتر کنه(منظور حسابهای روزشمار قبل از تبدیل شدن به بانک)
سپاس

واقعـــــــــــــــــــــ ـا اینجــــــــــــــــــــو ریه!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

mohsenfhm
02-10-2012, 18:59
سخنان دکتر عکس العمل منفی داشت .

دلار 3600

مهرسا1
02-10-2012, 22:16

دلار 3600

عزیزم 4200 تومن

MOHAMMAD_ASEMOONI
02-10-2012, 22:57

دلار 3600

چیزیهائی که آقای رئیس جمهور بهش اعتراف کرد امروز , فقط چیزهائی بود که مردم سالهاست ازش خبر دارند (جنگ تمام عیار ضد ایران,موثر بودنِ تحریمها,مشکلاتِ فروش نفت,مشکلاتِ دریافتِ پول همون چند بشکه نفتی هم که با بدبختی و کلی کمیسیون دادن به دلالها میفروشیم, بی خبریِ رئیس جمهور کشور از کسانی که پشتِ پرده قیمتها رو بالا پائین میکنند [هنگامی که گفت {میگن}فقط 22 نفر هستند دارند با قیمتها بازی میکنند] .

و با این حرفاش سربسته اعلام کرد که منِ رئیس جمهور تقصیری ندارم چون اصلاً اختیاری ندارم ).

piishii
02-10-2012, 23:08
مزنه ایکس رفت قاطی باقالی ها !!!!!!!
لعنـــــــــــــــــت

Abbas.V
02-10-2012, 23:59
قیمت سایتارو ول کنین. اینایی هم که تا الان فیلتر نشدن به بالا وصل هستند .
آخرین قیمتی که من داشتم ساعت 9 شب 4706 تومن بود . سکه هم 1780

مهرسا1
03-10-2012, 00:02
سکه هم 1780

یک میلیون و هفتصد و هشتاد هزار تومان؟؟؟؟

Abbas.V
03-10-2012, 00:22
یک میلیون و هفتصد و هشتاد هزار تومان؟؟؟؟

بله .

البته بعد از این هم شنیدم از یکی از دوستان که گفت دلار 5100 سکه هم حدود 2 تومن .ببینیم فردا چی میشه .

appadanax
03-10-2012, 01:06
ملی
چون کارمنداش کمتر عقده میریزن

بی تربیت ترین و بی در و پیکر ترین بانک ملی است.
از آدم طلب دارن! معلوم هم هست چون دولتیه و نیازی به سپرده های مردم نداره.
امکانات الکترونیک اش هم داغونه.

anti-military
03-10-2012, 01:13
الان خدا داره به اسلام زیبایی که تو کشور ما هست نگاه میکنه و درهای بهشت رو برای بعضی ها باز میکنه فقط تو چند شب سرمایه گردن کلفت ها و دلال ها 2 برابر میشه فکرشو بکنید یه صراف 10 میلیارد سرمایه داره و تو چندین شب سرمایه اش میشه 20 میلیارد حالا حساب کنید یه کارمند باید چند هزار سال نوری کار کنه که بتونه 10 میلیارد سود کنه ؟ من چندین ماه واسه غیر منطقی شدن قیمت میلگرد و مصالح کارم تعطیل شده و بیکار شدم درحالی که یکی دیگه تو چند شب میلیاردها سود میکنه

saeediranzad
03-10-2012, 07:35
نه دیگه. انصافاً از صادرات گندتر نیست.
البته بخاطر برنامه تکریم ارباب رجوع، در این زمینه همه بانکها حتا خصوصیها باهم رقابت دارند.
شاید هم بخاطر مدیریت صحیح و اخلاق اسلامی، روی سگشون را به مشتری نشون میدهند.
---------------------------------------------------------------------------
منتظریم. منتظر؛ یعنی مردم تکون میخورند؟

aminbest
03-10-2012, 08:29
ای بابا توی این مملکت بدبخت تر از کارمند هم مگه وجود داره.اول سال یه بار حقوقش مثلا زیاد میشه تا آخر سال دیگه هیچی بهش نمیدن.حالا تا همون آخر سال ده بار قیمتها افزایش پیدا میکنه .حالا منه کارمند بد بخت بیچاره چیکار کنم

Retired User
03-10-2012, 12:07
بله .

البته بعد از این هم شنیدم از یکی از دوستان که گفت دلار 5100 سکه هم حدود 2 تومن .ببینیم فردا چی میشه .

واقعا؟ :18:
اخبار سیما میلی هم این قیمتها رو اعلام میکنه؟

Mr_100_dolari
03-10-2012, 12:35
صرافان تهران، امروز به نشانه اعتراض از هرگونه خرید و فروش ارز خودداری کرده و در برابر موضع گیری انفعالی برنامه ریزان اقتصادی واکنش نشان دادند‌./تحصنی در كار نیست.

صرافان تهران، امروز به نشانه اعتراض از هرگونه خرید و فروش ارز خودداری کرده و در برابر موضع گیری انفعالی برنامه ریزان اقتصادی واکنش نشان داده اند‌. ‌

به گزارش خبرنگار ایلنا، عصرروز گذشته لحظاتی پس از نشست خبری رییس جمهور به یکباره، قیمت ارز و سکه که اندکی کاهش یافته بود، با افزایش قیمت مواجه شد، این اتفاق در حالی صورت گرفت که اغلب صرافی های مجاز در این ساعت تعطیل بودند.
صرافان، علت گرانی‌های اخیر بازار ارز و سکه را، دلالانی می‌دانند که بازار سیاه را در سطح تهران گسترش داده‌اند.
امروز صرافان به نشانه اعتراض در خصوص عدم واکنش دولت به بازار سیاه، از هرگونه خرید و فروش ارز خودداری کرده و بر این عقیده‌اند که باید دولت در برابر دلالان و بازار سیاه دلار موضع انفعالی خود را تغییر دهد.

در همین رابطه، شمسعلی تحیری، یکی از صرافان واقع در چهارراه استانبول در گفت‌و‌گوباخبرنگار ایلنا، گفت‌: صرافی‌ها به دلیل آنکه در حال حاضر از همه سو مورد تهاجم قرار گرفته‌اند و دولت نیز در این رابطه تاکنون اقدام موثری را انجام نداده است خرید و فروش و فروش ارز را انجام نمی‌دهند.

وی علت این امر را واقعی نبودن قیمت‌ها دانست و اظهار داشت: در حال حاضر قیمت دلار و سایر ارز‌ها در بازار سیاه تعیین می‌شود.
به گفته این صراف بازار تهران، بازار سیاه طی دو ماه گذشته عامل اصلی آشفتگی بازار سکه وارز بوده و این درحالی است که دولت در این رابطه هیچ اقدامی موثری را انجام نداده است ‌. ‌
به گفته وی تنها در حال حاضر خرید و فروش ارز براساس سفارشات قبلی در صرافی‌ها صورت می‌گیرد‌. ‌

انورالدین شهیدی، مالك صرافی انورالدین شهیدی و شرکاء واقع در خیابان فردوسی شمالی نیز در گفت‌و‌گو با خبرنگار ایلنا، با اشاره به اینکه تحصنی در کار نیست، اظهار داشت‌: صرافی‌ها به دلیل بی‌توجهی دولت و برای اینکه به عنوان مقصر قلمداد نشوند از هرگونه خرید و فروش ارز خودداری می‌کنند ‌. ‌

به گفته شهیدی، عامل گرانی در بازار ارز و سکه را باید در کوچه و پس کوچه‌های بازار و اطراف حوالی چهارراه استانبول و خیابان‌های منتهی به فردوسی و سبزه میدان جستجو کرد زیرا که دلالان در آنجا بازار سیاه به راه انداخته و عامل اصلی گرانی بازار ارز و سکه هستند‌. ‌

مجید حاتمی مالك صرافی دیگر نیز، درگفت وگو با ایلنا درخصوص علت عدم خرید و فروش ارز از سوی صرافان، اظهارداشت‌: در حال حاضر صرافی‌ها هیچ ارزی در اختیار ندارند،چراكه بانک مرکزی از هرگونه ارائه ارز به صرافی‌ها خودداری کرده است‌. ‌

حاتمی تصریح کرد‌: متاسفانه مرکز مبادلات ارزی بهانه‌ای برای سودجویی عده‌ای شده که در حال حاضر بازار سیاه را در دست دارند.

وی گفت‌: هیچ تجمع و یا فراخوانی در خصوص تحصن در صرافی‌ها، وجود ندارد‌. ‌
کیومرث امیریان،مالك یك صرافی نیز علت اینکه چرا دیگر صرافی‌ها در سایت‌های خود و یا تابلوهای قیمتی صرافی‌ها نرخ‌ها را اعلام نمی‌کنند، عنوان داشت: نامشخص بودن قیمت ارز و سکه و همچنین در دست گرفتن این بازار از سوی دلالان و همچنین تغییرات لحظه به لحظه باعث شده که دیگر صرافی‌ها این کار را انجام ندهند‌. ‌
امیریان، با تأکید بر اینکه دولت به جای راه اندازی مرکز مبادلات ارزی به صرافی‌های مجاز اعتماد کند، خاطر نشان کرد: تنها بازار ارز از طریق کشش عرضه و تقاضا به آرامش می‌رسد و این امر نیز باید از طریق صرافی‌ها انجام گیرد

Soroush-S
03-10-2012, 14:20
یه سوال : چطوری میشه از حساب بانک ملت به یه حساب بانک ملی پول انتقال داد البته از طریق اینترنت یا تلفنبانک ؟

Ghaioom
03-10-2012, 14:32
یه سوال : چطوری میشه از حساب بانک ملت به یه حساب بانک ملی پول انتقال داد البته از طریق اینترنت یا تلفنبانک ؟

سلام

فکر کنم باید بری داخل بانک ملت بعد حساب اینترنتی فعال کنی بعد فک کنم بشه.

تو سایت بانک ملی میشه از ملی به ملی انتقال داد.

amir_ata_21
03-10-2012, 14:34
سلام

فکر کنم باید بری داخل بانک ملت بعد حساب اینترنتی فعال کنی بعد فک کنم بشه.

تو سایت بانک ملی میشه از ملی به ملی انتقال داد.
البته باید شماره شبا حساب مقصد رو داشته باشی، از طریق پایا یا ساتنا می تونی پول انتقال بدی

Ezel
03-10-2012, 15:25
فکر کنم امروز دیگه 6500 رد کنه :rolleye:
یورو پوند میره رو 7000

نرخ مبادلات اتاق ارز ( امروز ) :

دلار 2672

یورو 3447

.
.

Ezel
03-10-2012, 17:54
من فکر میکنم با وارد شدن اولویت های بعدی واردات ارزی به اتاق ارز ؛ باز هم سیر سقوط دلار رو در پیش خواهیم داشت /

به هرحال ببینید خود همین اعلام لحظه به لحظه ی قیمت ارز و اون نوسانات حبابی بی سابقه خیلی موثره در تحریک افراد و بویژه واسطه های مقطعی برای هجوم به سمت بازار ارز ، من کاری به کلیت و ... و بحثهای سیاسی - جناحی که از طرفیت تاپیک هم خارج هست ندارم اما به نظرم این بار مسئولین اقتصادی با ایجاد اتاق ارز گام متفاوت و مثبتی رو برداشتند برای بهبود بازار ارز و باعث میشه که تر و خشک با هم نسوزند در این آشفته بازار .

shifter
03-10-2012, 19:21
اره...بانک های دولتی زیاد به احترام به مشتری توجه ندارن...
بهترین بانک به نظر من بانک سامان هست...خدماتش عالیه...

officer
03-10-2012, 20:16
ما 8 سال جنگیدیم ، کشور خیلی با کمبود مواجه بود اونموقع ... اما قیمت ارز انقدر نوسان نداشت !
در واقع 33 سال بود که دولت قیمت ارز رو ثابت نگه میداشت ... ولی الان کار به جایی رسیده که فروشنده ها مجبورن امروز جنسشون به قیمت دلارِ فردا بفروشن تا خودشون قدرت خرید اجناس جدید رو از دست ندن !

به هر حال امیدوارم قیمت ها پایین بیاد با تمهیداتی که در نظر دارن !

Soroush-S
03-10-2012, 20:21
دوستان انشاءالله مشکلات حل میشه - اوضاع همینطوری نمیمونه بالاخره غربیها هم تا چندوقت دیگه که زمستون از راه میرسه به انرژی نیازدارن و اون وقته که به ما نیازمند میشن ولی ماهم باید تولید ملی خودمونو تقویت کنیم
ضمنا یادمه چندوقت پیش یکی از فرماندهان سپاه گفته بود : ایران اراده کند ، اروپا زمستان را در سرما بسر میبرد.

ask_bl
03-10-2012, 22:21
یادمه تو یه مقطعی که داشت دلار بالا میرفت، دولت اومد سود بانکی رو بالا برد، مثل اینکه اون زمان امیدی به تولید هم بود
ولی یه چیزی بدیهی است، وقتی ارزش پول یک کشور کم میشه، در حقیقت داره پشتوانه اون واحد پولی کم میشه (پشتوانه یک واحد پولی هم تولیدات، صنعت ... است که با تحریم در حقیقت لطمه به تولید خورده و بالطبع کاهش ارزش پول رو میبینیم)
با این اوصاف اتاق ارز که چه عرض کنم آپارتمان ارز هم درست شه نمیتونه کارساز باشه

oghyanoos
03-10-2012, 22:42
الان قیمت دلار چنده؟ سایت ها که همه فیلتر شدن!!
راستی سکه چنده؟
الان وقت فروش سکه هست یا دست نگه دارم؟؟

Soroush-S
03-10-2012, 23:14
الان قیمت دلار چنده؟ سایت ها که همه فیلتر شدن!!
راستی سکه چنده؟
الان وقت فروش سکه هست یا دست نگه دارم؟؟

775e
04-10-2012, 13:35
سلام
به همه دوستان بهترین کاری که ما میتونیم انجام بدیم برای کشورمون که نوی دنیا از لحاظ اقتصادی پیشرفت کنه.اینه که اجناس تولیدی کشور خدمونو بخریم یعنی پول رو تو کشور خودمون راه بندازیم نریم از این سامسونگ و... بخریم اما منم میدونم تو بعضی جاها مجبور میشیم که بریم جنس خارجی بخریم چون اصلا کیفیت ندارن اما خیلی از جا های دیگه میشه جنس ایرانی خرید مثلا تو همین خرید گاز آشپز خونه ایران که دیگه بهترین جنس رو داره.
اما تولید کننده های ماهم باید کیفیت جنس و خدماتشونو بالا ببرن ..
ایشالا قیمت دلار هم پایین میاد .. تو این مو قعیت که جنس ها گرون شدن خریدن کاره سختی شده منظورم کالای غیر ضروری مثل موبایله که گوشی 200 تومنی شده 400 تومن .
این گفته فرمانده سپاه وقتی عملی میشه که مردم همت کنن ..........
الان اروپایی ها از ایرانی ها خیلی بد بخت تن اونا دم دقیقه اعتصاب دارن اما ایران هنوز کارش به اعتصاب نرسیده.فقط قیمت ارز وطلا رفته بالا .اما مردم هنوز میتونن زندگ کنن
ایران مردمی داره که روز های از این سخت تر رو گذرونده.

مهرسا1
04-10-2012, 13:45
فقط قیمت ارز وطلا رفته بالا

خوب عزیزم همین قیمته ارزه که همه چی رو گرون میکنه

آرش-19
04-10-2012, 15:01
الان اروپایی ها از ایرانی ها خیلی بد بخت تن اونا دم دقیقه اعتصاب دارن اما ایران هنوز کارش به اعتصاب نرسیده.فقط قیمت ارز وطلا رفته بالا .اما مردم هنوز میتونن زندگ کن

1- مردم اروپا اعتصاب و اعتراضشون بخاطر نیم درصد بالا پایین شدن مالیات و نرخ بهره بانکی و این حرفاس در ضمن مظمئن هستن
که وقتی برن اعتراض عمودی برمیگردن و افقی نمیشن.

2- قبلا هم اشاره شده, نگید ارز و طلا رفت بالا. درستش اینه " ریال سقوط کرد"

3- این اسمش زندگی نیست, رنده ماندنه که تفاوت بسیاد زیادی بین معنی این دو لغت هست.

پنیر 1850 تومنی شد 5 تومن, بعد منتظر همت مردمن!

Переклад не
04-10-2012, 16:22
تاپیک جاری موضوعش ارز و طلا و سود و کلا اقتصاد هستش.خب دوستانی که شرکت میکنن لابد دستی تو کار دارن (آگاهی دارن) .یه پیش بینی آینده نگری چیزی هم بکنن دیگه.مثلا بعده یه مدت وضعمون چجوریاس؟ درست میشه نمیشه.فکر کنم بحث امروز دیگه رو سود و نمیدونم درآمد و این چیزا نباشه .بیشتر رو افت ارز و دلایلش داره بحث میشه.واسه اون گفتم
ممنون

*IN*
04-10-2012, 17:35
قیمت امروز
3200
-400 نسبت به دیروز
منبع بی-بی-سی فارسی

saeediranzad
04-10-2012, 17:58
اره...بانک های دولتی زیاد به احترام به مشتری توجه ندارن...
بهترین بانک به نظر من بانک سامان هست...خدماتش عالیه...
نه بخدا! تو این کشور تا اقتصاد آزاد برقرار نشه، همه جا پارتی بازی برقراره.
من در بانک سامان یه حساب باز کردم برای بانک همراه و بانکداری اینترنتی. ولی آنقدر برخوردشون بد بود که دیگه نرفتم موجودیم را زیاد کنم.
الببته به شعبه هم ربط داره. کارمند یه شعبه شلوغ درآمدش با یه شعبه خلوت فرق نمیکنه. به همین خاطر کار آدم را راه نمیاندازند. مگه اینکه بخواهی یه پول کلان بگذاری تو حساب.

Soroush-S
04-10-2012, 18:26
به گزارش خبرنگار اقتصادی باشگاه خبری فارس «توانا»، از روز گذشته که کاهش نرخ ارز در بازار آزاد آغاز شده، این سیر امروز هم ادامه یافته است.
بنابراین گزارش، نرخ خرید دلار در صرافی‌ها تا ساعت تنظیم این خبر بین 2950 تا 3000 تومان در نوسان است.
نرخ فروش این ارز نیز بین 3000 تا 3200 تومان متغیر گزارش شده است.
نرخ خرید و فروش دلار توسط دلال‌ها از ارقام صرافی‌ها کمتر بوده و دلال‌ها با قیمت 2700 تا 2780 تومان به خرید این ارز اقدام می‌کنند و ظاهراً از فروش هم توسط این افراد خبری نیست.
بر اساس شنیده‌ها نرخ دلار تا روز شنبه 200 تومان دیگر نیز کاهش خواهد یافت.

oghyanoos
04-10-2012, 20:23
دوستان امروز سکه در پایین ترین قیمت به چند رسید؟

F l o w e r
22-10-2012, 00:16
.

سلام خدمت تمامی دوستان عزیز

طبق تصمیمات تیم مدیریت عنوان تاپیک به بانک ها و امور بانکی تغییر پیدا کرده .. زین پس تاپیک تحت عنوان جدید به فعالیت خودش ادامه خواهد داد .

باتشکر

MOHAMMAD_ASEMOONI
22-10-2012, 00:46
سلام دوستان.
دو سه روز پیش بانک مرکزی هشدار داده به صندوقها و موسسه هایی که سودهای بیشتر از حدِ تعیین شده میدن و بهانه ی تسهیلات , مردم رو تشویق میکنند سپرده باز کنند .
به نظرتون یهو میریزند در این موسسه ها و صندوقها رو میبندند یا مجبورشون میکنند سودهاشون رو مثل بانکهای بزرگ (چِندر غاز) پرداخت کنند.

اگر موسسه ها و صندوقها مجبور بشند سودهای معمولی پرداخت کنند و تسهیلات ندند , مردم عین مور و ملخ میریزند سرشون و پولهاشون رو میخوان و حساباشون رو میبندند و صندوقها و موسسه ها ورشکسته و نابود میشند .

چون فکر نکنم بانکهای بزرگ بشینند و دست رو دست بذارند و شاهد این باشند که پولهای مردم ملیارد ملیارد بره تو خزانه ی موسسه ها و صندوقها .
نظر شما چیه؟

ask_bl
22-10-2012, 00:57
سلام دوستان.
دو سه روز پیش بانک مرکزی هشدار داده به صندوقها و موسسه هایی که سودهای بیشتر از حدِ تعیین شده میدن و بهانه ی تسهیلات , مردم رو تشویق میکنند سپرده باز کنند .
به نظرتون یهو میریزند در این موسسه ها و صندوقها رو میبندند یا مجبورشون میکنند سودهاشون رو مثل بانکهای بزرگ (چِندر غاز) پرداخت کنند.

اگر موسسه ها و صندوقها مجبور بشند سودهای معمولی پرداخت کنند و تسهیلات ندند , مردم عین مور و ملخ میریزند سرشون و پولهاشون رو میخوان و حساباشون رو میبندند و صندوقها و موسسه ها ورشکسته و نابود میشند .

چون فکر نکنم بانکهای بزرگ بشینند و دست رو دست بذارند و شاهد این باشند که پولهای مردم ملیارد ملیارد بره تو خزانه ی موسسه ها و صندوقها .
نظر شما چیه؟
سلام
خوب این موسسه ها باید سود این سپرده ها رو از کجا بدن!؟ غیر اینه که برای کارای تولیدی(!) وام و ... بدن
ولی در هر صورت با این کار نقدینگی کم میشه به شرطی که سود این موسسه ها بالا تر از سود ناشی از افزایش قیمت دلار و سکه (و سودی که میده) باشه، این نظر من بود
منم خوشحال میشم نظر بچه ها رو بخونم

omid-p30
22-10-2012, 12:38
دوستان بانک ملی در قسمت خدمات الکترونیکیش فقط صوتحساب ارایه میده، همین ؟

اون سبا که باید براش دستگاه بگیری رو نمیگم، همون قسمت خدمات الکترونیکی سایتش. مثل همون که در ملت هست.

saeediranzad
22-10-2012, 15:27
دوستان بانک ملی در قسمت خدمات الکترونیکیش فقط صوتحساب ارایه میده، همین ؟
اون سبا که باید براش دستگاه بگیری رو نمیگم، همون قسمت خدمات الکترونیکی سایتش. مثل همون که در ملت هست.
سلام
اولاً مبارکه که تاپیک با جرح وتعدیل باز شد.
دویوماً بانکها هنوز از امینت بانکداربی اینترنتی مطمئن نیستند (از بسکه به تواناییهای خودشون ایمان دارند!).
پس اگه منظور انتقال از حساب به حساب باشه، تا آنجا که میدونم بعضی از بانکها فقط انتقال از حساب خودشون به حساب دیگری از خودشون را انجام میدهند و بقیه هیچ.

omid-p30
25-10-2012, 00:44
دوستان من یک حساب جام ملت باز کردم ولی نمیتونم در سایتش شماره همراهم رو بدم تا به محض وارد شدن به سایت برام اس ام اس بیاد. یعنی جلوی عبارت تلفن همراه، مستطیلش فعال نیست.

کسی میدونه چرا ؟

sms11
30-10-2012, 09:04
آقا من داشتم وشیم N70 نوکی هست که برنامه همراه بانک ،بانک ملی روش نصبه البته نسخه 1.2
امروز که میخواستم باهاش کار کنم دیدم که زده نسخه جدید اومده برید بگیرید و نصب کنید
من نسخه جاوا رو گرفتم و حالا هرکاری میکنم روی گوشیم نصب نمیشه
از طرفی هم با نسخه قبلی نمیتونم کار کنم
حالا چه کنیم؟

omid-p30
30-10-2012, 14:52
دوستان در کارت به کارت از بانک ملت به سایر بانک ها هم کارمزد میگرند ؟ یا فقط از شماره حساب به شماره حساب سایر بانک ها کارمزد داره ؟

Abbas.V
30-10-2012, 18:20
دوستان در کارت به کارت از بانک ملت به سایر بانک ها هم کارمزد میگرند ؟ یا فقط از شماره حساب به شماره حساب سایر بانک ها کارمزد داره ؟

فقط داخلی کارمزد نداره .

فرق نمیکنه کارت باشه یا حساب .:sq_13:

Amir Hossein
31-10-2012, 22:26
سلام بچه ها
ما اگه بخوایم خرید هایی رو بیریون از کشور انجام بدیم باید چکار کنیم؟
با حساب خودمون میشه کاری کرد که بشه خرید داشت؟

saeediranzad
01-11-2012, 07:09
سلام بچه ها
سلام
گمون کنم منظورتون خرید آنلاین باشه. باید کارت اعتباری بخرید. بعضی سایتها میفروشند. ولی با توجه به نرخ آزاد ارز و کارمزدی که میگیرند، اصلاً نمیصرفه.

piishii
01-11-2012, 09:29
سلام بچه ها
سلام
یک فروشنده توی پرشین تولز هست که حساب پی پال باز میکنه برای بچه ها قیمتی هم که میگیره به صرفه هست و به کارش هم همه اطمینان دارند میتونی یک سر به اونجا بزنی
و خودت شرایط و... رو ببینی یا از بچه هایی که خریدن سوال کنی

secretman
01-11-2012, 12:52
دوستان خسته نباشید

من 5 تومن پول دارم که الان تو بانک ملت ، من فعلا تا چند ماه دیگه به این پول نیاز ندارم و میخوام یه جایی بذارم که سود خوبی داشته باشه

اگه موسسه رو پیشنهاد میکنین ، کدوم موسسه قابل اعتماده و سودش بیشتره؟؟؟

dietman
01-11-2012, 13:03
دوستان خسته نباشید

من 5 تومن پول دارم که الان تو بانک ملت ، من فعلا تا چند ماه دیگه به این پول نیاز ندارم و میخوام یه جایی بذارم که سود خوبی داشته باشه

اگه موسسه رو پیشنهاد میکنین ، کدوم موسسه قابل اعتماده و سودش بیشتره؟؟؟

دوست عزیز در حال حاضر بانک تات که تحت عنوان بانک آینده فعالیت میکنه به صورت روز شمار به سپرده های کوتاه مدت 19 درصد سود میده. من که الان چند ماهه استفاده میکنم خیلی هم راضیم.

secretman
01-11-2012, 13:18
دوست عزیز در حال حاضر بانک تات که تحت عنوان بانک آینده فعالیت میکنه به صورت روز شمار به سپرده های کوتاه مدت 19 درصد سود میده. من که الان چند ماهه استفاده میکنم خیلی هم راضیم.

بانک تات تو ساری شعبه نداره ، فقط رامسر ، چیکار میشه کرد؟؟؟

jeremy28
01-11-2012, 16:31
سلام

من سالها پیش یه حساب مسکن جوانان باز کرده بودم و ماهی 20 هزار تومن (همین جوری الکی...) می ریختم به خاطر وامی که قرار بود بدن (الان می بینم با این وضعیت گرونی، این جور پولها و وامها برای خرید خونه، پول خردی بیش نیست!)

الان حدود 1 میلیون و 600 700 باید باشه تو حساب.

من توی این چند روز آینده، نیاز شدیدی به یک میلیون تومن پول نقد دارم و از هیچ کجای دیگه نمی تونم این مبلغ رو تهیه کنم.

به فکرم رسید که یه میلیون تومن رو فعلاً از این حساب بردارم و ماه های آینده که پول دستم اومد، این مبلغ رو برگردونم سرجاش.
به نظرتون میشه این کار رو کرد؟
یعنی مشکلی برای وام و این حساب پیش نمی آد؟

یه جورایی مثل سپرده ی معمولی می مونه دیگه نه؟

لطفا راهنمایی کنید، من توی امور بانکی خیلی شوتم.

saeediranzad
01-11-2012, 16:35
فرق نمیکنه. بنظر من اعتبار همه اینها مثل همه و بستگی به نظارت بانک مرکزی داره.
کوثر و فردوسی هم همین حدودها سود میدهند. صالحین هم که همون آینده است.

mf.designing
01-11-2012, 16:40
سلام به تمام دوستان
برای گرفتن یه درگاه واریز آنلاین (که فروشگاهای اینترنتی دارن) چه مراحل و مقدماتی نیاز هست و کدوک بانکها این امکان رو فراهم میکنن ؟!

dietman
01-11-2012, 17:37
فرق نمیکنه. بنظر من اعتبار همه اینها مثل همه و بستگی به نظارت بانک مرکزی داره.
کوثر و فردوسی هم همین حدودها سود میدهند. صالحین هم که همون آینده است.

کوثر و فردوسی موسسه مالی هستند و از بانک مرکزی مجوز ندارند (لیست موسسات مجوز دار در سایت بانک مرکزی هست [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) اما بانک تات (آینده) بانک هست و مسلما فردا نمیشه اعلام ورشکستگی کنه. بانک آینده از ادغام بانک تات و 2 موسسه آتی و صالحین تشکیل شده ولی عملا هر کدام بصورت مستقل کار می کنند و به دلیل عدم یکسان سازی حسابها، چک و خدمات یکدیگر رو قبول نمی کنند. به نظر من در حال حاضر اعتبار بانک تات نسبت به بقیه موسسات بیشتره.

dietman
01-11-2012, 17:43

دوست عزیز به نظر من امروزه دیگه به دلیل گسترش خدمات الکترونیکی و امکان جابجا کردن پول از طریق اینترنت و ATM دیگه خیلی نیازی به مراجعه حضوری به بانک برای انجام خدمات بانکی نیست. شما میتوانید فقط یکبار برای افتتاح به رامسر مراجعه کنید و با دریافت کارت نقدی بصورت فوری ، کلیه خدمات خودتون را بصورت الکترونیکی انجام بدید. فقط تنها ایراد بانک تات که به نظر من خیلی هم مهم است خدمات اینترنت بانک اون هست که شبیه بانک صادرات است و باید دستگاه otp رو به قیمت 20 هزار تومان دریافت کنید که خیلی دست و پا گیره و آماده شدن اون چند روز طول میکشه. :( . در کل من اگر بخواهم بگم از این بانک فقط به خاطر سود بالا و اطمینان از بانک بودنش استفاده میکنم در غیر اینصورت من هیچ بانکی رو به بانک پاسارگاد با خدمات الکترونیکی بینظیرش ترجیج نمیدم. البته که بانک ملت هم خدمات الکترونیکیش خوبه ولی پاسارگاد یک چیز دیگس.

پ . ن : چقدر از این بانکها من تعریف کردم. فکر نکنید سهام داری یا کارمند هستم :):sq_2:

saeediranzad
01-11-2012, 17:43
بله میدونم. اتفاقاً بانک تات حساب خودش را پس داده که مجبورش کرده اند با دوتا مؤسسه ادغام بشه. یعنی نتونسته نظر بانک مرکزی را جلب کنه؛ وگرنه خودش بانک بود، چه نیازی به صالحین داشت.
اینها همه از مدیران سابق یا فعلی درون ساختار نظام هستند. ما که بخش خصوصی واقعی نداریم که بانک بزنه. برای همین بنظرم اعتبار همه شون به خود نظام و نظارت بانک مرکزی وابسته است.

bagherigi
01-11-2012, 20:19
اقا من كه با بانك ملت دارم كار مي كنم و خيلي هم ازش راضيم. از لحاظ اينترنت بانك از همه سرتره، از لحاظ خدمات نوين و ....
تازه اگه عضو باشگاه مشتريانش هم بشي و امتياز بگيري بهت يا وام يا نقدي واريز مي كنه به حسابت

dietman
01-11-2012, 21:50
بانک پاسارگاد هم باشگاه مشتریان داره که کسب امتیاز خیلی راحتتر از بانک ملت هست. واریز مبلغ جایزه رو هم حداکثر یک هفته ای انجام میده ولی بانک ملت اگر درخواست واریز هدیه رو بدی حدود دو ماه طول میکشه تا پول به حسابتون واریز بشه (من خودم هم وام گرفتم و هم دوبار درخواست جایزه 100 امتیازی کردم از بانک ملت :31:) من کلا از خدمات اکترونیکی بانکها خیلی استفاده میکنم و همونطور که گفتم خدمات الکترونیک بانک ملت خوبه ولی بانک پاسارگاد یک چیزه دیگست (اصرار ندارم - هرکسی به نسبت نیازش ارزیابی میکنه) برای مثال چندتا از خدمات بانک پاسارگاد که بانک ملت نداره
1- تعیین محدودیت برداشت برای کارتهای بانکی
2- درخواست صدور انواع کارت بانکی از جمله کارت هدیه و چک بانکی و تعیین شعبه مورد نظر چهت دریافت (و نه شعبه افتتاح کننده) که خیلی راحت 1 ساعت بعد میرید شعبه باجه خدمات الکترونیکی بدون صف درخواستتون را تحویل میگیرید.
3- اتصال سپرده به کارت
4- تعیین روز واریز سود سپرده
5- و مهمترین آن : وجود حساب پشتیبان که خیلی راحت حساب جاری خود را به حساب کوتاه مدت اتصال میدید و از سود کوتاه مدت استفاده میکنید.

پ.ن : از حق نگذریم که موبایل بانک ملت تنها گزینه من در استفاده از موبایل بانک هست بخصوص اینکه امکان کارت به کارت شتابی هم داره :31: :5:

aliano
02-11-2012, 17:01
دوستان 2-3 میلیون داشته باشی و فعلاً کارش نداشته باشی بهترین جایی که می شه پس اندازش کرد کجاست ؟فرقی بین بانکهای مختلف هست یا نه؟اگر آره کدوم بانک و چه مدت سپرده بهتره؟یا خرید سهام و از این حرفا؟

aliiiiiii
02-11-2012, 19:25
دوستان 2-3 میلیون داشته باشی و فعلاً کارش نداشته باشی بهترین جایی که می شه پس اندازش کرد کجاست ؟فرقی بین بانکهای مختلف هست یا نه؟اگر آره کدوم بانک و چه مدت سپرده بهتره؟یا خرید سهام و از این حرفا؟

سلام دوست عزیز سپرده یا سهام رو توصیه نمیکنم بهتره سکه بخری اما 1 ماه دیگه بخر تا قیمتش بیاد پایین تر.

secretman
03-11-2012, 01:29
دوست عزیز به نظر من امروزه دیگه به دلیل گسترش خدمات الکترونیکی و امکان جابجا کردن پول از طریق اینترنت و ATM دیگه خیلی نیازی به مراجعه حضوری به بانک برای انجام خدمات بانکی نیست. شما میتوانید فقط یکبار برای افتتاح به رامسر مراجعه کنید و با دریافت کارت نقدی بصورت فوری ، کلیه خدمات خودتون را بصورت الکترونیکی انجام بدید. فقط تنها ایراد بانک تات که به نظر من خیلی هم مهم است خدمات اینترنت بانک اون هست که شبیه بانک صادرات است و باید دستگاه otp رو به قیمت 20 هزار تومان دریافت کنید که خیلی دست و پا گیره و آماده شدن اون چند روز طول میکشه. :( . در کل من اگر بخواهم بگم از این بانک فقط به خاطر سود بالا و اطمینان از بانک بودنش استفاده میکنم در غیر اینصورت من هیچ بانکی رو به بانک پاسارگاد با خدمات الکترونیکی بینظیرش ترجیج نمیدم. البته که بانک ملت هم خدمات الکترونیکیش خوبه ولی پاسارگاد یک چیز دیگس.

پ . ن : چقدر از این بانکها من تعریف کردم. فکر نکنید سهام داری یا کارمند هستم :):sq_2:
بانک تات رو کلا بیخیال شو فدات شم از ساری تا رامسر 200km فاصلست ، خرجی که باید بکنم که برم و بیام هزینه 2 ماه سود بانک میشه برادر

dietman
03-11-2012, 08:33
بانک تات رو کلا بیخیال شو فدات شم از ساری تا رامسر 200km فاصلست ، خرجی که باید بکنم که برم و بیام هزینه 2 ماه سود بانک میشه برادر

با این حساب می تونید به موسسه مالی اعتباری مهر فکر کنید که تو ساری هم شعبه داره و حساب رویان داره که با توجه به میزان سپرده سودش فرق میکنه : زیر 10 میلیون 17 درصد سود میده بالای 10 میلیون 18 درصد. فقط بدیش اینه که عضو شتاب نیست. البته با بانک ملت سازگاری داره و میتونید از pos بانک ملت و ATM بانک ملت با کارتش خرید کنید. آدرس سایتش [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

موفق باشید.

jafari_123456789
04-11-2012, 07:03
میگم اگه کسی حساب روزشمار باز کنه فقط خودش میتونه افزایش موجودی بده یا هر کس دیگه ای میتونه به اون موسسه مراجعه کنه و به حسابش پول واریز کنه.
ببخشید که خیلی ابتدایی بود.

راستی کسی اطلاع نداره بلاخره بانک آینده کارتاش به شتاب متصل شده یا نه؟
آخه یکی از دوستام که یک ماه پیش رفته بود حساب باز کنه بهش دفنرچه موسسه صالحینو داده بودن
یا حق

parinaz571
07-11-2012, 20:45
من یک حساب روزشمار تو موسسه مهر باز کردم اما چون عضو شتاب نیست ازش ناامید شدم . یک موسسه قابل اعتماد با سود روز شمار بالا که عضو شتاب باشه و باهاش بشه خرید اینترنتی انجام داد و از مغازه ها هم به خرید کرد وجود داره؟

aliiiiiii
07-11-2012, 22:07
من یک حساب روزشمار تو موسسه مهر باز کردم اما چون عضو شتاب نیست ازش ناامید شدم . یک موسسه قابل اعتماد با سود روز شمار بالا که عضو شتاب باشه و باهاش بشه خرید اینترنتی انجام داد و از مغازه ها هم به خرید کرد وجود داره؟

بانک تات و بانک شهر سود روز شمار 17 تا 19 درصد دارند و هر دو عضو شتاب هستند البته کارتهای موسسه مهر هم قابل برداشت از عابر بانکهای ملت رو دارند.

amir_ata_21
07-11-2012, 22:08
بانک تات و بانک شهر سود روز شمار 17 تا 19 درصد دارند و هر دو عضو شتاب هستند البته کارتهای موسسه مهر هم قابل برداشت از عابر بانکهای ملت رو دارند.
منظور حساب کوتاه مدت هست؟

aliiiiiii
07-11-2012, 22:13
منظور حساب کوتاه مدت هست؟

بله.روز شمار

parinaz571
07-11-2012, 22:21

ببخشید غیر از این دو موسسه موسسه دیگه ای رو می شناسید . من الان تو سایت تات رو دیدم برای روز شما نوشته 7 درصد بانک شهرم درصداشو ننوشته بود. برای من هم عضو شتاب بودن مهمه هم سود بالای روزشمار. ممنون

MOHAMMAD_ASEMOONI
07-11-2012, 22:32
من یک حساب روزشمار تو موسسه مهر باز کردم اما چون عضو شتاب نیست ازش ناامید شدم . یک موسسه قابل اعتماد با سود روز شمار بالا که عضو شتاب باشه و باهاش بشه خرید اینترنتی انجام داد و از مغازه ها هم به خرید کرد وجود داره؟سلام.موسسه کو ثر روزشمارش 20% هست.خودش هم خودپرداز داره تا سقف 400 تومن در روز .از بانکهای سپه و ملت هم میشه تا 200 تومن در روز برداشت کرد یا خرید کرد .اگر هم از این مبلغ بیشتر نیاز داشتین بريد یه حساب تو سپه یا ملت باز کنین با حداقل موجودی که فکر کنم پنج هزار تومن باشه بعدش هر جا پول بیشتر نیاز داشتین یا نزدیک شعبه کو ثر نبودین خیلی راحت از خودپرداز سپه یا ملت تا سه میلیون تومن از حسابِ کو ثر میریزین تو کارت سپه یا ملت و بعد برداشت میکنید .دیگه گمان نکنم فعلاً بهتر از این باشه :20:

aliiiiiii
07-11-2012, 22:33
ببخشید غیر از این دو موسسه موسسه دیگه ای رو می شناسید . من الان تو سایت تات رو دیدم برای روز شما نوشته 7 درصد بانک شهرم درصداشو ننوشته بود. برای من هم عضو شتاب بودن مهمه هم سود بالای روزشمار. ممنون

نه متاسفانه. بانک تات 19 درصده بانک شهر 17 درصده دقیقا نمیدونم سایتهای این بانکها ملاک نیستن باید حضورا سوال کنید.

jafari_123456789
10-11-2012, 09:08
سلام.موسسه کو ثر روزشمارش 20% هست.خودش هم خودپرداز داره تا سقف 400 تومن در روز .از بانکهای سپه و ملت هم میشه تا 200 تومن در روز برداشت کرد یا خرید کرد .اگر هم از این مبلغ بیشتر نیاز داشتین بريد یه حساب تو سپه یا ملت باز کنین با حداقل موجودی که فکر کنم پنج هزار تومن باشه بعدش هر جا پول بیشتر نیاز داشتین یا نزدیک شعبه کو ثر نبودین خیلی راحت از خودپرداز سپه یا ملت تا سه میلیون تومن از حسابِ کو ثر میریزین تو کارت سپه یا ملت و بعد برداشت میکنید .دیگه گمان نکنم فعلاً بهتر از این باشه :20:

سلام
ممنون از راهنماییتون و فقط چند سوال داشتم
1)حداقل موجودی برای افتتاح حساب روزشمار موسسه کوثر به چه میزانه؟
2)آیا از حساب بانک ملتم میشه به حساب کوثر کارت به کارت کرد یا نه ؟
3)آیا برا کارت به کارت کردن بین کوثر و ملت و یا بلعکس باید کارمزد پرداخت کرد؟
4)آیا در زمان افتتاح حساب روزشمار در موسسه کوثر , عابر بانک بصورت آنی همون موقع صادر میشه یا یه هفته ای طول میکشه؟
5) آیا امکان خرید از دستگاه pos بانک ملت بوسیله کارت کوثر وجود داره و اگر هست تا چه سقفی؟
با تشکر فراوان از شما دوست عزیز

myreza_12345
10-11-2012, 11:04
سلام
موقع افتتاح حساب روزشمار بهت میگن تا یه ماه نمیتونی به موجودیت دست بزنی یعنی چه؟
یعنی تو یه ماه اول نمیشه افزایش موجودی هم داد
سپاس

MOHAMMAD_ASEMOONI
10-11-2012, 16:03
سلام ممنون از راهنماییتون و فقط چند سوال داشتم1)حداقل موجودی برای افتتاح حساب روزشمار موسسه کو ثر به چه میزانه؟2)آیا از حساب بانک ملتم میشه به حساب کوثر کارت به کارت کرد یا نه ؟3)آیا برا کارت به کارت کردن بین کو ثر و ملت و یا بلعکس باید کارمزد پرداخت کرد؟4)آیا در زمان افتتاح حساب روزشمار در موسسه کوثر , عابر بانک بصورت آنی همون موقع صادر میشه یا یه هفته ای طول میکشه؟5) آیا امکان خرید از دستگاه pos بانک ملت بوسیله کارت کو ثر وجود داره و اگر هست تا چه سقفی؟با تشکر فراوان از شما دوست عزیز

سلام .

حداقل موجودی برای افتتاح حساب , یک میلیون تومانه .

کارت هم همون موقع صادر میشه .

تا یک ماه نباید حساب رو ببندین وگرنه سودی بهش تعلق نمیگیره . یعنی اگر خواستین میتونین یک روز بعد هم ببندینش اما اگر زیر یک ماه ببندینش سودی نمیدند بهتون حتی اگر پولتون یک میلیارد باشه .

از همون روز افتتاح حساب هر چقدر بخواین میتونین واریز و برداشت کنین اما نباید موجودیتون زیر یک تومن بشه (فقط تا یک ماه) .

برداشت از دستگاهای کو ثر کارمزدی نداره اما از ملت و سپه 1000 ریال .

برای کارت به کارت از ملت یا سپه به کو ثر حتما 1000 یا 5000 ربال کارمزد دارد .اما اینکه آیا برعکسش هم میشه یا نه , اطلاعی ندارم .

در مورد خرید هم بله میشه از دستگاههای کارتخوانِ سپه و ملت تا سقف 200 تومن در روز خرید کرد . اما نمیشه 200 از سپه و 200 از ملت برداشت یا خرید کرد بلکه باید کل خرید یا برداشت روزانه از این دو بانک از 200 تومن در روز بیشتر نشه .

aluminum
10-11-2012, 16:13
حالا که صحبت از موسسه کوثر شد کسی شرایط تسهیلات این موسسه رو میدونه؟

arash66_2m
10-11-2012, 17:04
سلام من قراره بهمن ماه 3 میلیون پول بگیرم وام با 2 %
که حساب کردم ماهیی باید 178 تومن اینا بدم .

میخوام این 3 تومن رو یه کاری کنم که از 178 تومن بیشتر منفعت کنم که پولی از جیبم بابت قسط هاش ندم
راهی به نظرتون میرسه ؟

Mr_100_dolari
11-11-2012, 13:10
حالا که صحبت از موسسه کوثر شد کسی شرایط تسهیلات این موسسه رو میدونه؟

یکی از طراح هاش هست (طرح کوثر 3) که شما 2 میلیون برای 5 ماه میزاری بعد از 5 ماه بهتون 3 میلیون و 2 میلیون خودتونم میدن و هیچ کارمزدی هم نداره باز پرداختشم 12 ماه هست می افته ماهی 250 هزار البته شرایط الانش رو نمیدونم ضامن هم یک کارمند یا جواز کسب داشته باشی کافیه و شاید چک و سفته هم بگیرند که همه جا میگیرن (البته الان اکثرشعبه هاش دیگه این وام رونمیدن چون سقفش پر شده)

چند تا طرح دیگم داره برای وام با مبالغ بالاتر که اگر بتونین بگیرین هم سودش از جاهای دیگه کمتره هم شرایط ضمانتش راحتره .

آدرس سایتش :

piishii
11-11-2012, 13:24
سلام من قراره بهمن ماه 3 میلیون پول بگیرم وام با 2 %
که حساب کردم ماهیی باید 178 تومن اینا بدم .

میخوام این 3 تومن رو یه کاری کنم که از 178 تومن بیشتر منفعت کنم که پولی از جیبم بابت قسط هاش ندم
راهی به نظرتون میرسه ؟

سلام
معمولا زمانی که به شما وام داده میشه وام طوری نیست که شما بتونی از سود پولش قسط های وام رو بدی ! اگه اینطوری بود که ....
از این فکر بیا آرش جان عملی هم نیست. خیلی خوشبینانه نشستی فکر کردی که از جیبت پولی ندی !

MOHAMMAD_ASEMOONI
11-11-2012, 14:23
سلام من قراره بهمن ماه 3 میلیون پول بگیرم وام با 2 % که حساب کردم ماهیی باید 178 تومن اینا بدم .میخوام این 3 تومن رو یه کاری کنم که از 178 تومن بیشتر منفعت کنم که پولی از جیبم بابت قسط هاش ندم راهی به نظرتون میرسه ؟سلام .بنده نمیدونم شما کلاستون چطوری هست و چه کاری رو دوست دارین و چه کارهائی حاضر نیستین انجام بدین .اما بنده پیک موتوری تو تهران دیدم که ماهی سه چهار تومن کار میکنه .تو اهواز هم کفّاش دیدم که تو بازار سیروس ,تو پیاده رو میشینه و ابزار کارش هم یک چرخ کفش دوزیِ مدل 50 سال پیش هست و یه مقدار چسب و نخ و میخ و چکش و گازانبر و تیغ و جلویِ خودِ بنده ظرف مدت 20 دقیقه 40 هزار تومن کاسبی کرد (ما شاء الله) . حتی کفشهای نویِ نو رو میاوردند پیشش تا دورش رو بدوزه و سه یا چهار تومن میگرفت و ظرفِ یک دقیقه میدوختش .سرمایه ی کارش به یه تومن هم نمیرسید .بنده تو همون مدتِ 20 دقیقه که پیشش بودم تا کفشم رو تخت بزنه ,چهار پنج تا از کارهایِ مهمش رو خوبِ خوب یاد گرفتم و حتی وسوسه شدم برم امتحان کنم :20:حالا ببینید یه راننده ی تاکسی دهها ملیون سرمایه میذاره و هزار یک خرج و بَرج و خطر و اعصاب خوردی و غیره و شاید درآمدش نصف درآمد این کفاش هم نباشه .از خیلی راهها میشه پول قانونی و حلال در آورد اما هر کسی باید ببینه چه کاری دوست داره و بازار چه شغلی نیاز داره .

mohsenkezim0677
12-11-2012, 19:20
سلام بنظر من بانک ملت بهتره سرویس اینترنتی خوبی داره
من خودم دارم از خدمات اینترنتیش استفاده میکنم

khafan8288
12-11-2012, 23:20
سلام دوستان
من اهل آذربایجان غربی هستم
اینجا یه موسسه اومده به اسم جوانان خیر
وام هاش با کارمزد 4%
هر چققدر بخوابونی بعد از 4 ماه اونقدر هم بهت میده
به نظرتون برم پول بخوابونم؟

arash66_2m
13-11-2012, 20:37
سلام .بنده نمیدونم شما کلاستون چطوری هست و چه کاری رو دوست دارین و چه کارهائی حاضر نیستین انجام بدین .اما بنده پیک موتوری تو تهران دیدم که ماهی سه چهار تومن کار میکنه .تو اهواز هم کفّاش دیدم که تو بازار سیروس ,تو پیاده رو میشینه و ابزار کارش هم یک چرخ کفش دوزیِ مدل 50 سال پیش هست و یه مقدار چسب و نخ و میخ و چکش و گازانبر و تیغ و جلویِ خودِ بنده ظرف مدت 20 دقیقه 40 هزار تومن کاسبی کرد (ما شاء الله) . حتی کفشهای نویِ نو رو میاوردند پیشش تا دورش رو بدوزه و سه یا چهار تومن میگرفت و ظرفِ یک دقیقه میدوختش .سرمایه ی کارش به یه تومن هم نمیرسید .بنده تو همون مدتِ 20 دقیقه که پیشش بودم تا کفشم رو تخت بزنه ,چهار پنج تا از کارهایِ مهمش رو خوبِ خوب یاد گرفتم و حتی وسوسه شدم برم امتحان کنم :20:حالا ببینید یه راننده ی تاکسی دهها ملیون سرمایه میذاره و هزار یک خرج و بَرج و خطر و اعصاب خوردی و غیره و شاید درآمدش نصف درآمد این کفاش هم نباشه .از خیلی راهها میشه پول قانونی و حلال در آورد اما هر کسی باید ببینه چه کاری دوست داره و بازار چه شغلی نیاز داره .
سلام رفیق /.
نه من اینکاره نیستم .
من خودم لیسانس عمران دارم و کار می کنم با حقوق کم ولی باز راضی هستم /.
می خواستم یه چیز خوبی باشه که بتونم انجام بدم کسی دیگه چیزی نمیدونه؟

mohammad2407
17-11-2012, 03:26
سلام دوستان عزیز

الان چه بانکی به صورت روز شمار بالا ترین سود میده

piishii
17-11-2012, 10:54
سلام
من کمی شاید تراکنش با خارج کشور داشته باشد یعنی شاید مقدار پولی را بخوان برام به دلار بریزند حالا من نمیخوام برم پی پال و اینا باز کنم چون برداشتشون هم توی ایران نمیدونم چطوریه برای همین ترجیح میدم یک حساب ارزی باز کنم
میخواستم بپرسم بانکی هست حساب ارزی باز کنه ؟ چطوری هست بعد برداشت مثلا دلار اونجا ؟ یک راهنمایی بکنید کسانی که در جریان هستید.

MOHAMMAD_ASEMOONI
17-11-2012, 11:19
سلاممن کمی شاید تراکنش با خارج کشور داشته باشد یعنی شاید مقدار پولی را بخوان برام به دلار بریزند حالا من نمیخوام برم پی پال و اینا باز کنم چون برداشتشون هم توی ایران نمیدونم چطوریه برای همین ترجیح میدم یک حساب ارزی باز کنممیخواستم بپرسم بانکی هست حساب ارزی باز کنه ؟ چطوری هست بعد برداشت مثلا دلار اونجا ؟ یک راهنمایی بکنید کسانی که در جریان هستید.سلام. بانکها از وقتی بویِ دلار اون هم بیست میلیارد!!! که در دستِ مردم هست به مشامشون خورده ,تقریباً همشون آگهی افتتاح حساب ارزی با سود 6 یا 6.25 درصد زده اند همه جا .اما گمان نکنم با افتتاح اینجور حسابها بشه ویزاکارت یا ماستر یا امربکن اکسپرس کارت یا ی پال گرفت چون به شبکه ی جهانی وصل نیست . احتمالا تنها راهش باز کردن یک حساب خارج از ایران توسط خودتون یا یک آشنا هست . البته آگهی هائی هم تو نت دیدم در مورد ویزاکارت در ایران اما نمیدونم کلاهبرداری هست یا حقیقت داره .

saeediranzad
17-11-2012, 16:54
سلام
حساب ارزی یک کلاهبرداری علنی است. حتا در برنامه پایش سیما هم از آن انتقاد کردند.
داستان اینه که شما خودت باید ارز را تهیه کنی (ازهرجا و با هرنرخی) بعد در بانک حساب باز میکنید و هر وقت خواستید پولتون را دربیارید، بانک ادعا میکنه که ارز نداره و مابه اتفاوت ریالی آن را به شما پرداخت میکنه؛ البته با نرخ دولتی.
ولی کارتهای اعتباری ارزی در اینترنت فروخته میشه و معتبره. ولی نرخ بالایی داره.
دوسه سال پیش خودم رفتم بانک ملی که ویزاکارت میفروخت. اگه یادم باشه هر کارت 700000تومن که مقدار ارزش نمیتونست کمتر از 100دلار باشه. (100دلار به نرخ روز باضافه 70هزار تومن)
ولی الآن که دیگه وضع ارزی واویلاست. گمون نکنم بفروشه.

*IN*
18-11-2012, 21:06
سلام
تا چند وقت دیگه یه مقدار پول دست خوانواده میاد میخوان تو یه بانک بزارن و سودش رو به صورت ماهیانه بگیرن...
کدوم بانک بالا ترین سود رو به صورت روز شمار و باز پرداخت ماهیانه میده؟

aluminum
19-11-2012, 20:32
سلام
تا چند وقت دیگه یه مقدار پول دست خوانواده میاد میخوان تو یه بانک بزارن و سودش رو به صورت ماهیانه بگیرن...
کدوم بانک بالا ترین سود رو به صورت روز شمار و باز پرداخت ماهیانه میده؟

بانکها که بعید میدوم بتونن سودی بالاتر از نرخ بانک مرکزی بدن
ولی شاید در بین موسسه ها مهر و قوامین بهترین انتخاب باشن

*IN*
20-11-2012, 11:35
بانکها که بعید میدوم بتونن سودی بالاتر از نرخ بانک مرکزی بدن
ولی شاید در بین موسسه ها مهر و قوامین بهترین انتخاب باشن

چند درصد میدن؟
100%مطمعن هستن؟

V E S T A
20-11-2012, 20:55
سلام

دوستان یه سوال دارم میشه هر کس واقعا اطلاع داره جواب بده ؟

وقتی میخوایم وجهی رو به حساب کسی واریز کنیم میشه اصلا مشخصات به جز اسم و فامیل وارد نکنیم ؟

در صورتی که کسی مشخصاتش رو وارد کرد کسی که حسابش پر میشه میتونه بفهمه اون کسی که به حسابش پول ریخته کیه ؟ بانک این اجازه رو داره که مشخصات واریز کننده رو به برداشت کننده بده ؟

ممنون از راهنمایی شما

aliiiiiii
20-11-2012, 21:17
چند درصد میدن؟
100%مطمعن هستن؟

مهر تقریبا قابل اعتماده روز شمار بین 17 تا 18.5 درصد میده بسته به میزان موجودی.

sir maker
20-11-2012, 23:05
سلام دوستان
کسی یک راه سود اور برای دو تومن نداره
مثلا بورس یا اوراق مشارکتی یا یک سود درست و حسابی دیگه
که کوتاه مدت باشه
:sq_3:

hesedahom7
28-11-2012, 19:49
میشه لطفا منو راهنمایی کنید که چه جوری از بانک وام 30میلیونی بگیریم و چقد باید تو بانک پول داشته باشیم که این وام و بهمون بدن و درصد سودش چقدره؟؟

arash66_2m
28-11-2012, 20:38
من یه 500 هزار تومان دارم کدوم بانک بذارم خوبه !؟
کدوم سود خوبی میده ؟
من فقط بانک سامان و ملی دارم و سپه !
از موسسه یا بانک ها کدوم؟

Mr_100_dolari
04-12-2012, 04:14
سلام دوستان
کسی یک راه سود اور برای دو تومن نداره
مثلا بورس یا اوراق مشارکتی یا یک سود درست و حسابی دیگه
که کوتاه مدت باشه
:sq_3:

من یه 500 هزار تومان دارم کدوم بانک بذارم خوبه !؟
کدوم سود خوبی میده ؟
من فقط بانک سامان و ملی دارم و سپه !
از موسسه یا بانک ها کدوم؟

سمت بورس بدون تجربه نرید که ضرر نکنید و اوراق مشارکت هم ممکنه در واریز سود یا باز خرید به مشکل بخورید

و اینکه مشخصه که موسسه بیشتر از بانک سود میده اما بانک به مراتب مطمئن تر هستش و این جمله به این معنی نیستش که همه موسسات مطمئن نیستند اما میشه بینشون از لحاظ اطمینان و امنیت درجه بندی کرد

بین موسسات هم موسسه قوامین خوب بود که بانک شد و مهر و کوثر مناسبه که در حال حاظر سود موسسه کوثر چه روز شمار و چه سالیانه با پرداخت سود ماهانه به نسبت از بقیه موسسات بیشتر هستش که سود روز شمارش 20 % و سود سرمایه گذاری سالانه با پرداخت سود ماهانه 22/5 % هستش

در کل باز هم قبل از سپرده گذاری خودتون تحقیق کنید تا مطمئن تر بشوید .

Mr_100_dolari
04-12-2012, 04:24
سلام

دوستان یه سوال دارم میشه هر کس واقعا اطلاع داره جواب بده ؟

وقتی میخوایم وجهی رو به حساب کسی واریز کنیم میشه اصلا مشخصات به جز اسم و فامیل وارد نکنیم ؟

در صورتی که کسی مشخصاتش رو وارد کرد کسی که حسابش پر میشه میتونه بفهمه اون کسی که به حسابش پول ریخته کیه ؟ بانک این اجازه رو داره که مشخصات واریز کننده رو به برداشت کننده بده ؟

ممنون از راهنمایی شما

وقتی شما واریز کننده باشی البته به صورت نقدی از داخل خود شعبه هیچ چیز اهمیت ندارد حتی میتونید اسم و فامیلتون رو هم یه چیز دیگه ای بنویسید و یه امضای دیگه بزنید چون دارید پول واریز میکنید و مهم پول شماست که داره میره و اگر با مشخصات اشتباه این کار کنید و بعدم مشکلی پیش بیاد مثلا پول رو به یه شماره حساب دیگه اشتباهی واریز کنید دیگه نمیتونید ثابت کنید که خودتون بودید چون شما هم دچار دردسر میشوید

کسی که پول به حسابش ریخته شده به صورت نقدی معمولا میدونه اگر واریز از طرف شخص بوده اون شخص کی بوده وگرنه خب جای تعجب داره که چه کسی پول به حسابتون واریز کرده که از روی شماره سند و تاریخ و ساعت سند میشه شعبه واریز کننده رو پیدا کرد و در صورتی که مشخصات اشتباهی باشه اگر از مراجع قضایی نامه داشته باشید میتونید از روی فیلم که دوربین بانک گرفته فرد واریز کننده رو شناسایی کرد وگرنه راه دیگه ای نداره

و معمولا این قضایا زمانی پیش میاد که کسی از حساب شخص دیگری پول برداشت کرده باشه نه واریز !!

Soroush-S
12-12-2012, 12:18
دوستان بانکی میشناسین که مثلا الان 13 میلیون بزاریم و بعداز یمدت 2برابرشو وام بده؟ یعنی 26 میلیون وام + 13 میلیون سپرده=39 میلیون!

Abbas.V
12-12-2012, 15:51
دوستان بانکی میشناسین که مثلا الان 13 میلیون بزاریم و بعداز یمدت 2برابرشو وام بده؟ یعنی 26 میلیون وام + 13 میلیون سپرده=39 میلیون!

بانک دی با سند خونه تا 25 تومن میده . در سررسید یک ساله باید کل وامو با سود 26% پرداخت کنی که به نظرم عالیه .
مثلا 25 تومن بگیری 31.5 باید پس بدی . خوبیش اینه نمیخواد ماهانه قسط بدی . سر یکسال کل 31.5 باید پرداخت کنی . ضامن هم نمیخواد . همون سند خونه کفایت میکنه .
_________

موسسه فرشتگان :

هرچی بزاری بعد از 3 ماه 3 برابرشو وام میده اما فک کنم بالای 10 تومن نده کلا . حضوری بپرسی بهتره . بازپرداختشم به دلخواه خودت تا 5 سال میتونی افزایش بدی به جاش نرخ سود هم میره بالاتر .

موسسه مهر:

هرچی بزاری بعد از 4 ماه همونقدر میده 2 ساله .
پولت اگه بیشتر بمونه میتونی بیشتر بگیری .

ارادت...

Hatek
12-12-2012, 22:24
سلام
دوستان من کارت ملی نگرفتم هنوز حالا میتونم بدون کارت ملی برم عابر بانک بگیرم؟
17 سالمه گفتم شاید نشه ولی امروز دیدم یکی از دوستام متولد 76 عابر داشت
و سوال بعدی اینکه بنظرتون عابر بانک چه بانکی رو بگیرم بهتره؟ چرا؟

Abbas.V
13-12-2012, 02:39
سلام
دوستان من کارت ملی نگرفتم هنوز حالا میتونم بدون کارت ملی برم عابر بانک بگیرم؟
17 سالمه گفتم شاید نشه ولی امروز دیدم یکی از دوستام متولد 76 عابر داشت
و سوال بعدی اینکه بنظرتون عابر بانک چه بانکی رو بگیرم بهتره؟ چرا؟
در مورد سوال دومتون اطلاع دارم :
به نظر من اگه میخوای شعبه زیاد داشته باشه ملی و ملت /

اگه میخوای واقعا راحت باشی و بی نیاز از رفتن به بانک : اقتصاد نوین .4 ساله دارم کار میکنم باهاش از هر نظر عالیه . خلی از بچه های اینجا میدونن شغل من چیه و چقدر تراکنش دارم . اینترنت بانک داره کیف میکنی . همه چی داره . حتی افتتاح حساب .
سیستماش قطعی نداره . کارمنداش مودبن .
شعبه هاش خلوته .
کارت آنی صادر میکنه . کلا من که بدی ندیدم تو این چندسال .

ارادت...

Hatek
13-12-2012, 11:33
در مورد سوال دومتون اطلاع دارم :
به نظر من اگه میخوای شعبه زیاد داشته باشه ملی و ملت /

اگه میخوای واقعا راحت باشی و بی نیاز از رفتن به بانک : اقتصاد نوین .4 ساله دارم کار میکنم باهاش از هر نظر عالیه . خلی از بچه های اینجا میدونن شغل من چیه و چقدر تراکنش دارم . اینترنت بانک داره کیف میکنی . همه چی داره . حتی افتتاح حساب .
سیستماش قطعی نداره . کارمنداش مودبن .
شعبه هاش خلوته .
کارت آنی صادر میکنه . کلا من که بدی ندیدم تو این چندسال .

ارادت...

من بیشتر برام پول میفرستن تا بفرستم
ینی اقتصاد نوین بگیرم بقیه میتونن از هر خودپردازی برام واریز کنن؟؟ یا حتما باید برن اقتصاد نوین؟؟ و همینطور خودم بخوام بفرستم چی؟

ملا نصرالدین
13-12-2012, 11:46
میشه لطفا منو راهنمایی کنید که چه جوری از بانک وام 30میلیونی بگیریم و چقد باید تو بانک پول داشته باشیم که این وام و بهمون بدن و درصد سودش چقدره؟؟
بانک ملت روی سند خانه 30 میلیون وام میده.
موسسه ثامن هم هرچقدر بذاری 2 ماهه همون قدر بهت وام میده با سود 21 درصد.مثلا 20 میلیون وام بخوای 20 میلیون میذاری 2 ماه دیگه اصل و وام رو بهت میده ماهی 740 تومان هم بازپرداختش هست.طی 3 سال
ما حساب کردیم میشه برای 20 میلیون 5میلیون و 500 هزار تومان طی 3 سال

Soroush-S
13-12-2012, 11:48
یه سوال دیگه در مورد کارتهای میزان(سخا) داشتم - کسی نمیدونه تکلیف این طرح چی شد ؟ فروشگاه رفاه پرسیدم گفتند سیستمش کلا قطع شده . این ماه هم قسطی از حقوق ما کم نکرده.

Abbas.V
13-12-2012, 16:01
من بیشتر برام پول میفرستن تا بفرستم
ینی اقتصاد نوین بگیرم بقیه میتونن از هر خودپردازی برام واریز کنن؟؟ یا حتما باید برن اقتصاد نوین؟؟ و همینطور خودم بخوام بفرستم چی؟

اگه شما بخوای پول بریزی واسه کسی اصلا به خودپرداز نیاز نیست . با موبایل بانک ، اینترنت بانک، تلفن بانک همه کارات انجام میشه .(همون اینترنت بانکش همه نیازاتو برطرف میکنه)

کسی هم بخواد پول بریزه کارتش واسه هر بانکی باشه میره خودپرداز همون بانک یا اقتصاد نوین و انتقالو انجام میده .

ارادت...

مهرسا1
13-12-2012, 22:13
آیا اگه کارت به کارت پول رو به یه حساب بفرستم مثلا از ملت به مسکن پرینت حسابم رو چطوری میتونم داشته باشم اخه پرینتهای که خود پرداز میدن بعد از یه مدت پاک میشن

piishii
13-12-2012, 22:27
آیا اگه کارت به کارت پول رو به یه حساب بفرستم مثلا از ملت به مسکن پرینت حسابم رو چطوری میتونم داشته باشم اخه پرینتهای که خود پرداز میدن بعد از یه مدت پاک میشن

سلام
به بانک رفته و درخواست پرینت حساب خود از فلان تاریخ تا فلان تاریخ رو میکنید
کمی زمان می بره و یک هزینه ای هم میگیرند
من پرینت فکر کنم یک ماهه بود رو گرفتم 500 تومن گرفتن . البته قدیم !

مهرسا1
13-12-2012, 22:45
سلام
به بانک رفته و درخواست پرینت حساب خود از فلان تاریخ تا فلان تاریخ رو میکنید
کمی زمان می بره و یک هزینه ای هم میگیرند
من پرینت فکر کنم یک ماهه بود رو گرفتم 500 تومن گرفتن . البته قدیم !
بعد در پرینت حساب میزنه به چه شماره حساب و کارتی واریز شده
بعد این پرینت حساب تا چه تاریخی نگه داشته میشه

piishii
13-12-2012, 23:49
سلام
نمیدونم عزیز تا چه تاریخی ولی شما از هر تاریخ شروع تا تاریخ اتمامی بخوای بهت پرینت میدن
ولی میگم که اینکه آیا یک مدت محدودی رو در بر میگیره یا نه نمیدونم مثلا 1 سال اخیر رو فقط نگه میدارن یا بیشتر
این رو دیگه باید دوستانی که وارد تر هستند بگن
تاریخ واریز برای شما و یا تاریخی که پول شما ریختی با شماره کارت و یا حساب مشخص هست

Mr_100_dolari
14-12-2012, 03:35

در پرینت تمام واریزهای شما با قید تاریخ /ساعت/ مبلغ /بانک /شماره حساب / خود پرداز / و ... هستش

بانک ها کل سوابق واریز و دریافت شما رو توی سیستمشون دارند و اینکه معمولا بسته به نوع بانک از3 ماه تا 6 ماه قبل رو بهتون رایگان و اگر سال های قبل تر رو بخوای بازه زمانی رو مشخص میکنی و با هزینه مربوطه پرینت رو بهتون میدن

مهرسا1
14-12-2012, 19:18
در پرینت تمام واریزهای شما با قید تاریخ /ساعت/ مبلغ /بانک /شماره حساب / خود پرداز / و ... هستش بانک ها کل سوابق واریز و دریافت شما رو توی سیستمشون دارند و اینکه معمولا بسته به نوع بانک از3 ماه تا 6 ماه قبل رو بهتون رایگان و اگر سال های قبل تر رو بخوای بازه زمانی رو مشخص میکنی و با هزینه مربوطه پرینت رو بهتون میدن پس کلا اطلاعات واریز از بین نمیره تحت هیچ شرایطی درسته؟

Mr_100_dolari
15-12-2012, 03:39
پس کلا اطلاعات واریز از بین نمیره تحت هیچ شرایطی درسته؟

بله درسته باقی میمونه و اگر حساب خودتون باشه با کارت ملی میتونید پرینتش رو دریافت کنید از شعبه مربوطه .

MOHAMMAD_ASEMOONI
15-12-2012, 05:30
هشدار :
سرقت از حسابها با استفاده از کاغذهای دستگاههای خودپرداز

مهرسا1
15-12-2012, 21:39
من میخوام ماهانه بابت یه بدهی پول به حساب یه نفر بریزم آیا میتونم از بانک مربوطه بخوام نام طرف رو با نام پدر و شماره ملیش برام چک کنه که یکی باشه؟اگه میشه چجوری باید درخواست بدم

Mr_100_dolari
15-12-2012, 21:48
هیچ کارمند یا بانکی اجازه نداره مشخصات مشتری رو به یه نفر دیگه بده مگه اینکه اون بانک یا کارمند شما رو به عنوان مشتری دائمی شعبه بشناسه و ...

مهرسا1
15-12-2012, 23:09
هیچ کارمند یا بانکی اجازه نداره مشخصات مشتری رو به یه نفر دیگه بده مگه اینکه اون بانک یا کارمند شما رو به عنوان مشتری دائمی شعبه بشناسه و ... نه دوست عزیز من خود نام پدر و شماره ملیشو دارم فقط میخوام بدونم یکی هستن در واقع میخوام برام چک کنه که یکی باشن که بعدا برام مشکل ساز نباشه

ba maram
15-12-2012, 23:30
دوستان من می خوام واسه یارنه ثبتنام کنم. الان میشه ؟
مراحلشو میگید؟
متشکر

ba maram
15-12-2012, 23:31
ضمنا میشه از طریق نت رمز دوم کارت عابرمو فعال کنم؟
مخلص

aluminum
15-12-2012, 23:33
من میخوام ماهانه بابت یه بدهی پول به حساب یه نفر بریزم آیا میتونم از بانک مربوطه بخوام نام طرف رو با نام پدر و شماره ملیش برام چک کنه که یکی باشه؟اگه میشه چجوری باید درخواست بدم

وقتی میخواهید پول به حساب کسی بریزید باید اسم طرف رو هم قید کنید تا در صورتی که شماره حساب اشتباه باشه بانک جلوی واریز رو بگیره.البته نمیشه زیاد بهش اعتماد کرد.
ولی خیلی بعیده که شماره حسابی که شما دارید مربوط به کس دیگه ای باشه با همون نام .که فقط بشه با نام پدر و یا شماره ملی از هم متمایزشون کرد
شما میتونید برای اطمینان موقع واریز از متصدی بانک بخواهید نام صاحب حساب رو کاملا چک کنه

Ezel
16-12-2012, 01:06
دوستان من می خوام واسه یارنه ثبتنام کنم. الان میشه ؟
مراحلشو میگید؟
متشکر

=>

◄◄تمام سوالات در ارتباط با هدفمند سازی یارانه ها►► ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

iriali
16-12-2012, 15:12
سلام

من نیاز به 45 ملیون دارم و میخوام وام بگیرم ، کسی راه حل داره البته یه سری مثل اینکه وجود داره حداقل اگر میتونید در مورد اینها نظر بدین
در ضمن وام رو برای خود اشتغالی - خرید دستگاه cnc میخوام

1-وام از بانکی مثل انصار که 5 ملیون 1 ماه قرار میدین و بعد از 1 ماه 15 ملیون میتونید وام بگیرید مثل اینکه به نام طرح نوید شهرت داره
2- موسسات یککه وام میدن به یکیشون زنگ زدم و شرایط زیر رو گفت
برای 50 ملیون 3 تا ضامن کارمند دولت میخواد - 12 درصد سود - ماهی تقریبا 660

به خصوص در مورد 2 اگر اطلعاتی دارین بگین

خیلی ممنون

MOHAMMAD_ASEMOONI
16-12-2012, 20:57
نه دوست عزیز من خود نام پدر و شماره ملیشو دارم فقط میخوام بدونم یکی هستن در واقع میخوام برام چک کنه که یکی باشن که بعدا برام مشکل ساز نباشهسلام . برایِ اینکه واریزهایِ شما کاملاً قانونی باشه و طلبکار فردا ادعا نکنه که اون واریزها متعلق به بدهی یا موضوع دیگه هست , باید طیِ یک قرارداد ,مبلغ بدهی ,قسط ماهیانه ,اسم بانک,شماره حساب و مشخصاتِ صاحبِ حساب و نوع بدهی و تاریخ شروع پرداختِ قسط یا اجاره و مبلغ واریزیِ ماهیانه رو کاملاً مشخص کنه و هر دو طرف و دو شاهد هم امضا کنند تا فردا نتونه ادعا کنه که پولی بهش پرداخت نشده یا پولهایِ پرداختی بابتِ بدهیِ دیگه ای هست .

مهرسا1
16-12-2012, 22:15
سلام . برایِ اینکه واریزهایِ شما کاملاً قانونی باشه و طلبکار فردا ادعا نکنه که اون واریزها متعلق به بدهی یا موضوع دیگه هست , باید طیِ یک قرارداد ,مبلغ بدهی ,قسط ماهیانه ,اسم بانک,شماره حساب و مشخصاتِ صاحبِ حساب و نوع بدهی و تاریخ شروع پرداختِ قسط یا اجاره و مبلغ واریزیِ ماهیانه رو کاملاً مشخص کنه و هر دو طرف و دو شاهد هم امضا کنند تا فردا نتونه ادعا کنه که پولی بهش پرداخت نشده یا پولهایِ پرداختی بابتِ بدهیِ دیگه ای هست . بله قرار داد رو نوشتم و چهارتا شاهد هم امضاش کردن دو نفر از طرف اونا دو نفر از طرف ما همگی هم اثر انگشت گذاشتن فقط من بحثم اینه که ممکنه این حساب متعلق به یه فرد دیگه با همون نام و فامیل باشه؟مثلا اسم پدر یا شماره ملیش فرق کنه میگم شاید طرف بخواد اینجوری حاشا کنه

MOHAMMAD_ASEMOONI
17-12-2012, 01:16
بله قرار داد رو نوشتم و چهارتا شاهد هم امضاش کردن دو نفر از طرف اونا دو نفر از طرف ما همگی هم اثر انگشت گذاشتن فقط من بحثم اینه که ممکنه این حساب متعلق به یه فرد دیگه با همون نام و فامیل باشه؟مثلا اسم پدر یا شماره ملیش فرق کنه میگم شاید طرف بخواد اینجوری حاشا کنهوقتی که خودش نوشته و امضا کرده که قسطها به چه حسابی واریز بشه دیگه مهم نیست که اون حساب به اسم کی هست . ممکنه در قرارداد بنویسه که اقساط به حسابِ برادرش واریز بشه . شما با داشتن اون قرارداد ,حق قانونیتون محفوظ هست .

مهرسا1
17-12-2012, 13:47
وقتی که خودش نوشته و امضا کرده که قسطها به چه حسابی واریز بشه دیگه مهم نیست که اون حساب به اسم کی هست . ممکنه در قرارداد بنویسه که اقساط به حسابِ برادرش واریز بشه . شما با داشتن اون قرارداد ,حق قانونیتون محفوظ هست . اره درسته شماره حساب رو نوشته و نام بانک البته چک کردم حساب هم به اسم خودش بود ولی شک کردم نکنه یه شخص به همون اسم و فامیل باشه ولی نام پدرش فرق کنه

iriali
18-12-2012, 08:51
سلام

من نیاز به 45 ملیون دارم و میخوام وام بگیرم ، کسی راه حل داره البته یه سری مثل اینکه وجود داره حداقل اگر میتونید در مورد اینها نظر بدین
در ضمن وام رو برای خود اشتغالی - خرید دستگاه cnc میخوام

1-وام از بانکی مثل انصار که 5 ملیون 1 ماه قرار میدین و بعد از 1 ماه 15 ملیون میتونید وام بگیرید مثل اینکه به نام طرح نوید شهرت داره
2- موسسات یککه وام میدن به یکیشون زنگ زدم و شرایط زیر رو گفت
برای 50 ملیون 3 تا ضامن کارمند دولت میخواد - 12 درصد سود - ماهی تقریبا 660

به خصوص در مورد 2 اگر اطلعاتی دارین بگین

خیلی ممنون

دوستان نیازمند یاریتان هستیم من خودم فقط طرح یاقوت 2 موسسه کوثر رو پیدا کردم که بیشتر از 30 نمیده و اقساطش هم 1300 میشه امروز میرم بپرسم ببینم هنوز این طرح رو دارن یا مثل دیگران کنسل کردن

Soroush-S
18-12-2012, 09:36
دوستان نیازمند یاریتان هستیم من خودم فقط طرح یاقوت 2 موسسه کوثر رو پیدا کردم که بیشتر از 30 نمیده و اقساطش هم 1300 میشه امروز میرم بپرسم ببینم هنوز این طرح رو دارن یا مثل دیگران کنسل کردن

مورد دوم که گفتید برای کدوم موسسه هست؟

osmaan
18-12-2012, 11:08
سلام دوستان
میخواستم بدونم کدوم بانک ها به افراد عادی (نه مشتریان ارزنده) کارت اعتباری میدن؟ و سقف اعتبارشون چقدر؟
مثلا ملت 600000 تومن اعتبار میده
و اینکه چطوری پول رو پس میگیرن همین 600000 تومن رو میگیرن یا روش سود میگیرن؟

nasser60
18-12-2012, 19:36
سلام خسته نباشید آیا کسی میدونه سود سپرده های کوتاه مدت و بلند مدت بانک شهر چقدر است چون شنیدم نرخشان با ان چیزی که داخل سایتشان زده شده فرق می کنه؟

Abbas.V
19-12-2012, 01:54
سلام دوستان
میخواستم بدونم کدوم بانک ها به افراد عادی (نه مشتریان ارزنده) کارت اعتباری میدن؟ و سقف اعتبارشون چقدر؟
مثلا ملت 600000 تومن اعتبار میده
و اینکه چطوری پول رو پس میگیرن همین 600000 تومن رو میگیرن یا روش سود میگیرن؟

سلام

نحوه پس گرفتن اگه از لاین اعتباری و نه تسهیلات استفاده کنی بین 1.5 تا درصد هست و باید ظرف 30 تا 45 روز تسویه کنی در غیر اینصورت تبدیل به وام عادی میشه با سود بالای 25 درصد .

اگه حساب بلند مدت داشته باشی تو هر بانکی شما مشتری دارای اعتبار شناخته میشی و میتونی از اعتبارات استفاده کنی .

arash66_2m
19-12-2012, 08:55
من یه کمی پول دارم میخوام بذارم تو حساب های قرض الحسنه که شاید تو قرعه کشی این جور چیزها یه چیزی برنده شدم اینا...
آیا بانک سامان حساب قرض الحسنه داره ؟
چه وقت هایی قرعه کشی میکنه ؟
بانک ملت چی؟

اون بانک هایی رو بگین که زیاد قرعه کشی می کنند و بدون پارتی بازی میخوام برم یه کمی توشون پول بذارم ! میخوام شانسم رو برای قرعه کشی ها محک بزنم .
ممنون /.

Soroush-S
19-12-2012, 09:58
من یه کمی پول دارم میخوام بذارم تو حساب های قرض الحسنه که شاید تو قرعه کشی این جور چیزها یه چیزی برنده شدم اینا...
آیا بانک سامان حساب قرض الحسنه داره ؟
چه وقت هایی قرعه کشی میکنه ؟
بانک ملت چی؟

اون بانک هایی رو بگین که زیاد قرعه کشی می کنند و بدون پارتی بازی میخوام برم یه کمی توشون پول بذارم ! میخوام شانسم رو برای قرعه کشی ها محک بزنم .
ممنون /.

بانک انصار مینونی بزاری - هم قرعه کشی شرکت میکنی هم میتونی کارت بگیری که هروقت نیاز داشتی از حسابت برداشت کنی.