PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : | گفتگو درباره بانک‌ها و امور بانکی |

صفحه ها : 1 2 3 4 [5] 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26

MOHAMMAD_ASEMOONI
17-06-2012, 10:50
مدت اعتبار چک بانکی 6 ماه از تاریخ صدور می باشد و پس از سپری شدن این مدت،چک مزبور فقط در شعبه صادر کننده قابل پرداخت می باشد.البته اگه چك بي محل باشه داستانش فرق ميكنه.سلام .یعنی اگر بعد از دو سه سال بریم شعبه ی صادرکننده پاس میشه؟یا تو شعبه ی صادر کننده هم تا یه مدتِ مشخصی چک رو قبول میکنند ؟

saeid 22
17-06-2012, 11:55
سلام و علیکم
قابلی نداشت دوست عزیز
:10:

بار اول شما بیست درصدِ 47000 رو حساب کردین و از 47000 کم کردین شد 37600 .

بار دوم به جایِ جمع کردنِ بیست درصدِ 47000 با 37600 , اون رو با بیست درصدِ 37600 جمع کردین و اشتباهِ محاسباتی همین جاست .
:)

بایستی اینجوری حساب بشه

بیست درصدِ 47000 باضافه ی 37600 = 47000
بیست درصدِ 47000 میشه 9400

47000-9400=37600
حالا برایِ امتحانش :
37600+9400=47000
سلام
آقا شرمنده مثل اينکه آفتاب خورده به سرم مغزم پوکيده
الان مثلا يه جنس دارم 136000 تومن خوب الان من مثلا بخوام 20 درصد بکشم رو جنسم اين چطوري حساب ميشه ؟
بايد 20 درصد را جمع کنم با 136000 تومن که ميشه 27200 بعد با 136000 جمع کنم درسته؟
اگر نه ممنون ميشم دقيق بهم توضيح بدين که به ترتيب بايد چيکار کنم.بازم شرمنده

Abbas.V
17-06-2012, 15:04
سلام
آقا شرمنده مثل اينکه آفتاب خورده به سرم مغزم پوکيده
الان مثلا يه جنس دارم 136000 تومن خوب الان من مثلا بخوام 20 درصد بکشم رو جنسم اين چطوري حساب ميشه ؟
بايد 20 درصد را جمع کنم با 136000 تومن که ميشه 27200 بعد با 136000 جمع کنم درسته؟
اگر نه ممنون ميشم دقيق بهم توضيح بدين که به ترتيب بايد چيکار کنم.بازم شرمنده
بله . درسته .20 درصد سود 136000 تومان میشه 27200 تومان >>>>>163200 تومان .

MOHAMMAD_ASEMOONI
17-06-2012, 18:41
سلام
مطلبی برای علاقمندانِ به موضوع "درصد"

درصد یک چیز قراردادی هست فقط .

اختراع شد تا معیار و واحدی جهانی باشه برایِ سنجش مقدار کاهش و افزایش . فقط همین

درست مثل لیتر برای سنجش حجم مایعات

و گرم و اُنس برای سنجش وزن
و شمع برای شدت نور
و وات برای سنجش انرژی الکتریکی

و آمپر برای سنجش شدتِ جریانِ برق

و پاسکال و بار برای فشار

و دسیبِل برای شدت صدا

و ماخ و نات و میل برای سرعت

و غیره

اون بابائی که درصد رو اختراع کرد , عدد صد رو انتخاب کرد .

معنی درصد اینه که اگر مقدار اون عدد مورد نظر بشه صد , چند قسمت از اون صد قسمت زیاد یا کم شده .

مثال:

شما 40 تومن داشتین حالا زیاد شده رسیده به 50 یعنی پولتون "ده در چهل " افزایش پیدا کرده .
حالا اگر 40 تومنتون 100 تومن بود چند در صد زیاد شده ؟

تناسب میبندیم

40 تومن ====> 10 تومن افزایش داشته
100 تومن ====> چقدر افزایش داره؟
حالا 100×10=40×؟
بعدش 1000=40×؟
؟= 1000÷40
؟= 25

یعنی 25%
=========================

شما هم میتونید برای سنجش مقدار کاهش و افرایش , برای خودتون یک معیار یا واحد جدید اختراع کنید

مثلاً بگین "درهفتاد"
و بگین پولتون رو اگر تو بانک بذارین سالی 47 درهفتاد سود میاد روش .

این معیار کاملا صحیح هست اما در به کار بردنش دچار مشکل میشین چون غیر از خودتون کسی ازش استفاده نمیکنه و ازش خبر نداره.

اما اگر با همه ی مردم دنیا خبر بدین و قرار بذارید که افرایش و کاهش رو با "درهفتاد" بسنجید دیگه مشکلی پیش نمیاد چون قراردادی و جهانی شده.

Abbas.V
18-06-2012, 01:11
دوستان عزیز برای سایتم میخوام درگاه پرداخت اینترنتی بگیرم .
کدوم بانک راحت تر میده به شخص حقیقی ؟
مراحلش چطوری هست ؟
خیلی ممنون .

MOHAMMAD_ASEMOONI
18-06-2012, 02:05
دوستان عزیز برای سایتم میخوام درگاه پرداخت اینترنتی بگیرم . کدوم بانک راحت تر میده به شخص حقیقی ؟مراحلش چطوری هست ؟ خیلی ممنون .

سلام

google.com/search?q=%D8%A8%D8%B1%D8%A7%DB%8C+%D8%AF%D8%B1%DA% AF%D8%A7%D9%87+%D8%A7%DB%8C%D9%86%D8%AA%D8%B1%D9%8 6%D8%AA%DB%8C+%D8%B3%D8%A7%DB%8C%D8%AA+%D8%AF%D8%B 1%D8%AE%D9%88%D8%A7%D8%B3%D8%AA&hl=en&client=ms-opera-mini&channel=new&sky=ee&prmd=ivns&ei=eVreT4TdOueN0AX30fXECg&start=10&sa=N

Abbas.V
18-06-2012, 18:14
سلام

google.com/search?q=%D8%A8%D8%B1%D8%A7%DB%8C+%D8%AF%D8%B1%DA% AF%D8%A7%D9%87+%D8%A7%DB%8C%D9%86%D8%AA%D8%B1%D9%8 6%D8%AA%DB%8C+%D8%B3%D8%A7%DB%8C%D8%AA+%D8%AF%D8%B 1%D8%AE%D9%88%D8%A7%D8%B3%D8%AA&hl=en&client=ms-opera-mini&channel=new&sky=ee&prmd=ivns&ei=eVreT4TdOueN0AX30fXECg&start=10&sa=N

سلام .
دوست عزیز پست شما خوانده نمی شود . لطفا ویرایش کنید . ممنون .

MOHAMMAD_ASEMOONI
18-06-2012, 18:30
سلام .
دوست عزیز پست شما خوانده نمی شود . لطفا ویرایش کنید . ممنون .

سلام
تو گوگل بنویسید :

برای درگاه اینترنتی سایت درخواست

MOHAMMAD_ASEMOONI
25-06-2012, 08:57
سلام دوستان دو سه روز پیش تو اخبار سراسری شنیدم که یکی از صندوقها بسته شده و حسابهای مردم هم مسدود شده و کسی نمیتونه پولش رو برداشت کنه . بانک مرکزی هم هنوز علت رو اعلام نکرده .شما خبر دارین کدوم صندوق هست؟

dirt road
01-07-2012, 14:24
دوست گرامي شما از كم و كيف اين ادغام خبري داري.
خبرهاي ضد و نقيض زيادي در مورد اين بانك شنيده ميشه.يكي مياد ميگه بانك در حال لغو مجوزه و بعد چند نفر ديگه تكذيب ميكنند.مدير روابط عمومي بانك ميگه اصلا خبري از انحلال نيست و اوضاع خيلي مرتبه و از طرف ديگه اژه اي عنوان ميكنه در حال اجرايي كردن لغو مجوز از سوي شوراي پول و اعتبار هستيم.بنك مركزي باز مياد ميگه سپرده گذارها و سهامداران اين بانك اصلا نگران نباشند و حقوقشون پايمال نميشه.
خلاصه آشفته بازاريه اون بالاها!!!

«بانک آینده» تعهدات «بانک‌تات» و موسسات «صالحین» و «آتی» را ایفا می کند
در راستای مصوبات شورای محترم پول و اعتبار، درخصوص لغو مجوز بانک تات و تشکیل بانک جدید متشکل از سهام‌داران بانک تات و موسسات صالحین و آتی، «بانک آینده» تاسیس گردیده و مجاز به فعالیت می‌باشد.
لذا به اطلاع سپرده‌گذاران و سهام‌داران سه موسسه یادشده می‌رساند هیچ گونه نگرانی در خصوص سپرده‌های قبلی مشتریان و سهام این سه موسسه وجود نخواهد داشت و کماکان ادامه فعالیت آنها در قالب شخصیت حقوقی جدید «بانک آینده» امکان پذیرخواهد بود.

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

R O O T
02-07-2012, 11:02
سلـام دوستان چجوری میشه از ریختن پول تو حساب مطلع شد ؟ بانک سپه هستش . فکر کنم یه شماره تلفن هست زنگ میزنی میگه حالا نمیدونم اصلا سپه داره همچین چیزی .

dirt road
02-07-2012, 13:15
سلـام دوستان چجوری میشه از ریختن پول تو حساب مطلع شد ؟ بانک سپه هستش . فکر کنم یه شماره تلفن هست زنگ میزنی میگه حالا نمیدونم اصلا سپه داره همچین چیزی .

اين حساب متعلق به خودتان است؟حساب حقيقي است يا حقوقي؟حضوري واريز شده و يا مجازي(اينترنتي،همراه بانك و ...)؟

Ice Pain
05-07-2012, 18:23
درود :20:. چجوری میشه تا حداکثر 2 ماه یه پولی رو 2 برابر کنم ؟ 
2 میلیون تومان هست پولم الان !

dirt road
07-07-2012, 19:43
درود :20:. چجوری میشه تا حداکثر 2 ماه یه پولی رو 2 برابر کنم ؟
2 میلیون تومان هست پولم الان !

با اين ضرب الاجلي كه دادي فقط بايد بري تو كار زعفرون!!! :3:

Mo5tafa
08-07-2012, 21:19
سلام
توی انجمن گشتم چیزی پیدا نکردم.
اگر من کارتی داشته باشم که همه اطلاعات رو (از قبیل cvv2 و رمز و ...) رو داشته باشم و بخوام انتقال وجه به کارت عضو شتاب دیگه ای انجام بدم
منطقی اش اینه که از طریق سایت یکی از بانک های طرف درگیر بتونم این کار رو انجام بدم!
اما انگار طبق یه قانون مدتیه همچین فعالیتی ممنوع شده؟! و فقط بانک ها از یکی از کارتهای خودشون به کارت دیگه ای از خودشون انتقال وجه انجام میدن!
راهی نیس من بتونم به طور امن این کار رو کنم؟!
می خوام از بانک کشاورزی به اقتصاد نوین مبلغی رو کارت به کارت کنم

ahzo
09-07-2012, 12:21
پاک شد ......

ahzo
09-07-2012, 14:43
پاک شد ....

Abbas.V
09-07-2012, 17:38
سلام
اگر من کارتی داشته باشم که همه اطلاعات رو (از قبیل cvv2 و رمز و ...) رو داشته باشم و بخوام انتقال وجه به کارت عضو شتاب دیگه ای انجام بدم
منطقی اش اینه که از طریق سایت یکی از بانک های طرف درگیر بتونم این کار رو انجام بدم!
اما انگار طبق یه قانون مدتیه همچین فعالیتی ممنوع شده؟! و فقط بانک ها از یکی از کارتهای خودشون به کارت دیگه ای از خودشون انتقال وجه انجام میدن!

سلام.
شما باید اینترنت بانکتونو فعال کنین . البته میتونین موبایل بانک نصب کنید و این انتقال را انجام بدین .از آبان پارسال انتقال وجه اینترنتی شتابی مسدود شده .

سلام .
100 ملیون کدوم بانک سپرده گذاری کنم که یکی دو سال بعد یه وام خوب بتونم بگیرم ؟

موسسه مهر میتونه پاسخگوی نیازتون باشه . یکی از طرحهای مهر یا میثاق . بستگی داره به اینکه نوع بازپرداختتون چگونه باشه .
به صورت حضوری مراجعه کنید بهتر هست .

Mo5tafa
09-07-2012, 19:16
سلام.
شما باید اینترنت بانکتونو فعال کنین . البته میتونین موبایل بانک نصب کنید و این انتقال را انجام بدین .از آبان پارسال انتقال وجه اینترنتی شتابی مسدود شده .

نمی خوام برم بانک دیگه، مشکل اینجاس:
نحوه ثبت‌نام برای همراه بانک کشاورزی
1- مراجعه به شعبه، تكميل فرم ثبت‌نام و امضاي قرارداد
2- دريافت رمز حساب ويژه بانكداري تلفن همراه
3- دريافت برنامه بانكداري تلفن همراه از سايت بانك و انتقال آن بر روي گوشي تلفن همراه
4- نصب برنامه بر روي گوشي تلفن همراه
5- انجام تبادل كليد با مركز
(منوي اصلي در صورت موفق بودن عمليات تبادل كليد بر صفحه گوشي تلفن همراه ظاهر مي‌شود.)

برای موبایل بانک یا اینترنت بانک هم باید قرارداد و .. امضا کنی و رمز جدا بگیری!

Abbas.V
09-07-2012, 19:57
سلام

نمی خوام برم بانک دیگه، مشکل اینجاس:
نحوه ثبت‌نام برای همراه بانک کشاورزی
1- مراجعه به شعبه، تكميل فرم ثبت‌نام و امضاي قرارداد
2- دريافت رمز حساب ويژه بانكداري تلفن همراه
3- دريافت برنامه بانكداري تلفن همراه از سايت بانك و انتقال آن بر روي گوشي تلفن همراه
4- نصب برنامه بر روي گوشي تلفن همراه
5- انجام تبادل كليد با مركز
(منوي اصلي در صورت موفق بودن عمليات تبادل كليد بر صفحه گوشي تلفن همراه ظاهر مي‌شود.)

برای موبایل بانک یا اینترنت بانک هم باید قرارداد و .. امضا کنی و رمز جدا بگیری!

پس راهی نداره . بانک های دلتی واقعا [حذف شد] به تمام معنان . بانک اقتصاد نوین حساب باز کن خودتو راحت کن .

dirt road
09-07-2012, 20:24
بنظر من هم موسسه مهر گزينه خوبي هست.البته طرح هاي ميثاق (كه نرخ سود كمتري دارند) سقف دارند.
دوست عزيز چقدر ميخواين وام بگيريد و ماهانه چقدر توان پرداخت اقساطش رو دارين(طول مدت اقساط)؟چون براي اقساط طولاني مدت،نرخ بهره بيشتري رو بايد متحمل بشيد.
اگر شما ميتونيد ده ماهه اين مبلغ وام رو بازپرداخت كنيد من جايي سراغ دارم كه از شما هيچ سودي دريافت نميكنه.

dirt road
09-07-2012, 20:31
من 100 ملیون دارم یه بانک یا موسسه می خواستم که سپرده گذاری کنم پولم و یکی دو سال دیگه یه وام خوب بگیرم تا حدود 300 تومن . کجا رو پیشنهاد میدید ؟ به همراه شرایط بازپرداخت و ... ممنون:11:

سلام.

موسسه مهر میتونه پاسخگوی نیازتون باشه . یکی از طرحهای مهر یا میثاق . بستگی داره به اینکه نوع بازپرداختتون چگونه باشه .
به صورت حضوری مراجعه کنید بهتر هست .

بنظر من هم موسسه مهر گزينه خوبي هست.البته طرح هاي ميثاق (كه نرخ سود كمتري دارند) سقف دارند.
دوست عزيز چقدر ميخواين وام بگيريد و ماهانه چقدر توان پرداخت اقساطش رو دارين(طول مدت اقساط)؟چون براي اقساط طولاني مدت،نرخ بهره بيشتري رو بايد متحمل بشيد.
اگر شما ميتونيد ده ماهه اين مبلغ وام رو بازپرداخت كنيد من جايي سراغ دارم كه از شما هيچ سودي دريافت نميكنه.

dirt road
09-07-2012, 20:33
[QUOTE=Abbas.V;7093178]سلام.

من از طريق اينترنت بانك جديدا انتقال وجه كارت به كارت انجام دادم.نميدونم چرا ميگيد از آبان ماه مسدود شده دوست من.

Abbas.V
09-07-2012, 21:54
من از طريق اينترنت بانك جديدا انتقال وجه كارت به كارت انجام دادم.نميدونم چرا ميگيد از آبان ماه مسدود شده دوست من.

فکر کنم پست منو درست نخوندین دوست عزیز . انتقال وجه از طریق اینترنت بانک انجام میشه . و هیچ مشکلی نداره .
قبل از آبان پارسال میشد بدون اینترنت بانک و از طریق صفحه انتقال وجه خیلی راحت انتقال وجه انجام داد و دیگه نیازی به اینترنت بانک نبود . اما به خاطر مسائل کلاه برداری این مورد برداشته شد و فقط با اینترنت بانک که دارای امنیت بالاتری هست میشه انتقال وجه انجام داد .

عذر خواهی میکنم اگه منظورمو درست نرسونده بودم .

Mr_100_dolari
10-07-2012, 01:46
با سلام دوستان عزیزذو تا سوال داشتم

1) اینکه الان بیشترین سود روز شمار بین موسسات مالی اعتباری و یا تعاونی ها کدام هستش؟
البته من پرسیدم موسسه فردوسی گفتش ما بیشترین سود رو برای روز شمار داریم آیا درسته ؟

2) بیشترین سود سپرده گذاری 1 ساله که بشه سودش رو ماهانه دریافت کردش بین موسسات مالی اعتباری و یا تعاونی ها کدام هستش؟

با تشکر

Abbas.V
10-07-2012, 01:54
با سلام دوستان عزیزذو تا سوال داشتم

1) اینکه الان بیشترین سود روز شمار بین موسسات مالی اعتباری و یا تعاونی ها کدام هستش؟
البته من پرسیدم موسسه فردوسی گفتش ما بیشترین سود رو برای روز شمار داریم آیا درسته ؟

2) بیشترین سود سپرده گذاری 1 ساله که بشه سودش رو ماهانه دریافت کردش بین موسسات مالی اعتباری و یا تعاونی ها کدام هستش؟

با تشکر

سلام
1-موسسه میزان 20 درصد روزشمار میده
کارسازان آینده هم 23 فک کنم میده که البته مجوز نداره
فرشتگان هم که خیلی اعتمادی نیست بهش . همین چندوقت پیش تعلیق شده بود به خاطر همین موضوع .24 درصد میداد .
فردوسی چنددرصد میده ؟
2- دقیق نمیدونم . اما مهر 23.33 میده واسه یکساله .

Mr_100_dolari
10-07-2012, 02:03
سلام
1-موسسه میزان 20 درصد روزشمار میده
کارسازان آینده هم 23 فک کنم میده که البته مجوز نداره
فرشتگان هم که خیلی اعتمادی نیست بهش . همین چندوقت پیش تعلیق شده بود به خاطر همین موضوع .24 درصد میداد .
فردوسی چنددرصد میده ؟
2- دقیق نمیدونم . اما مهر 23.33 میده واسه یکساله .

البته من درصدش رو نمیدونم اما فردوسی گفتش هر 1 میلیون تومان اگه 1 ماه بمونه سود روز شمارش بعد 1 ماه میشه 16200 و سود روز شمار قوامین بعد 1 ماه برای 1 میلیون میشه 15000 تومان
چه جوری باید محاسبه کنیم ببینم سودش میشه چند درصد ؟

بعد این موسسه مهر یعنی سود سپرده 1 ساله که بشه ماهانه دریافتش کردش برای هر 1 تومان میشه ماهی 19814 البته برای ماهه 31 روزه ؟ (درست حساب کردم یا نه ؟)

Abbas.V
10-07-2012, 13:52
البته من درصدش رو نمیدونم اما فردوسی گفتش هر 1 میلیون تومان اگه 1 ماه بمونه سود روز شمارش بعد 1 ماه میشه 16200 و سود روز شمار قوامین بعد 1 ماه برای 1 میلیون میشه 15000 تومان
چه جوری باید محاسبه کنیم ببینم سودش میشه چند درصد ؟

بعد این موسسه مهر یعنی سود سپرده 1 ساله که بشه ماهانه دریافتش کردش برای هر 1 تومان میشه ماهی 19814 البته برای ماهه 31 روزه ؟ (درست حساب کردم یا نه ؟)

با این حساب فردوسی 19 درصد میده برای ماه 31 روزه . و قوامین 18 درصد میده .

در مورد سوال دوم هم درست حساب کردید .
البته موسسه های مختلف با هم فرق میکنند . مثلا موسسه میزان سپرده زیر 500هزار تومان سود 6 درصد میده ولی بشه 500 هزار ویک تومن 20 درصد میده .
یا همین موسسه مهر فک کنم به سپرده بالای 10 تومن 23.33 میده .
/////////////////////
نظر من :
اگه میخواین روز شمار سود بگیرید موسسه میزان رو پیشنهاد میدم .
اگه میخواین سر سال برداشت کنین موسسه مهر .

MOHAMMAD_ASEMOONI
10-07-2012, 16:03
سلام 1-موسسه میزان 20 درصد روزشمار میدهکارسازان آینده هم 23 فک کنم میده که البته مجوز نداره فرشتگان هم که خیلی اعتمادی نیست بهش . همین چندوقت پیش تعلیق شده بود به خاطر همین موضوع .24 درصد میداد .فردوسی چنددرصد میده ؟2- دقیق نمیدونم . اما مهر 23.33 میده واسه یکساله .
با این حساب فردوسی 19 درصد میده برای ماه 31 روزه . و قوامین 18 درصد مید.سلام دوستان تو نت چیزی در این مورد نیست جز حرف مردم!شما این اطلاعات رو از کجا آوردین؟ با تشکر

Abbas.V
10-07-2012, 16:32
سلام دوستان تو نت چیزی در این مورد نیست جز حرف مردم!شما این اطلاعات رو از کجا آوردین؟ با تشکر

به صورت حضوری پرسیدم دوست عزیز . معلومه چنین سودی رو توسایتشون نمیزنن چون دارن سود غیرقانونی میدن .

MOHAMMAD_ASEMOONI
10-07-2012, 16:51
به صورت حضوری پرسیدم دوست عزیز . معلومه چنین سودی رو توسایتشون نمیزنن چون دارن سود غیرقانونی میدن .

سلام
برای بانک مرکزی کاری نداره یه بازرس به اسم مشتری بره سراغشون و مچشون رو بگیره .
آخه شتر سواری دولا دولا نمیشه.
:20:

شما در کدوم شهر بهشون مراجعه کردین؟
شماره تلفنی ازشون دارین ؟
با تشکر

Mr_100_dolari
10-07-2012, 17:58
سلام دوستان تو نت چیزی در این مورد نیست جز حرف مردم!شما این اطلاعات رو از کجا آوردین؟ با تشکر

دوست عزبز شتر سواری نمی کنن که حالا به خوان دلا دلا برن احتیاجی هم نیستش که بازرس بره سراغشون :31:

از طرف خود بانکشون بهشون اجازه میدن که برای فلان مبلغ به بالا سود بیشتری در نظر بگیرن بهشم میگن سود توافقی خود بانک که سودش مشخصه و باید طبق اون سود عمل کنه در مواردی که مبلغ بالا باشه بین خود رئیس شعبه و مشتری قرداد بسته میشه که مثلا سود سپرده گذاری 5 ساله به سپرده گذاری 1 ساله تعلق بگیره که بهش میگن راهه جذب سرمایه وسپرده چه برسه به موسسات مالی اعتباری که دیگه وضعش مشخصه شما فکر میکنی طرف 60 میلیون پول رو میبره با این سود پایین بداره تو بانک

در ضمن بازرس اگر بره برای نحوه انجام خدماتبهتر میره یا برای اینکه صندوق بررسی کنه اونم از طرف خود بانک به شعبه های مختلف میره فامیل ما توی بانک هستش میگه بازرس که تازه با همشون رفیقه هر 3 ماه 1 بار میاد آمار صندوق میگره و یه چایی با هم مخورن و میره :31:

Abbas.V
10-07-2012, 18:01
سلام

با تشکر

سلام
من مشهد مراجعه کردم . موسسه میزان هم خودم حساب دارم .
تلفن که از 118 میتونین بگیرین . تو دفترچمو نگاه کردم تلفن نزده .
عزیز من ساده ای شما . بانک مرکزی هم از این راه داره نون میخوره . یک جریمه میکنه کلی پول به جیب میزنه .
همین چند وقت پیش هم موسسه فرشتگان تعلیق شد سر موضوع سود کوتاه مدت.

Mr_100_dolari
10-07-2012, 18:03
سلام

با تشکر

نکنه شماره تلفن میخوای که بازرس بفرستی سراغشون :31: (شوخی)
دوست عزیز من شهرای دیگرو نمیدونم اما تو تهران هر کدوم از این موسسه ها رو که عباس آقا فرمودند بری و با رئیس شعبه یه چایی بخوری با هم سر سود توافقی یه توافق میرسید البته برا مبلغ پایین این طور نیستا

Mr_100_dolari
10-07-2012, 18:06
سلام
من مشهد مراجعه کردم . موسسه میزان هم خودم حساب دارم .
تلفن که از 118 میتونین بگیرین . تو دفترچمو نگاه کردم تلفن نزده .
عزیز من ساده ای شما . بانک مرکزی هم از این راه داره نون میخوره . یک جریمه میکنه کلی پول به جیب میزنه .
همین چند وقت پیش هم موسسه فرشتگان تعلیق شد سر موضوع سود کوتاه مدت.

عباس آقا همین موسسه فرشتگان رو من تو تهران چند جا دیدم که دارن کار مکنن مشکلی هم نداره البته نرفتم تو برا سود بپرسم

Abbas.V
10-07-2012, 18:26
عباس آقا همین موسسه فرشتگان رو من تو تهران چند جا دیدم که دارن کار مکنن مشکلی هم نداره البته نرفتم تو برا سود بپرسم

بله . دارن کار میکنن . من نگفتم کار نمیکنن . گفتم چندروز تعلیق بود . مجوزش لغو شد و بعد یکی دوروز دوباره مجوز دادن . البته تو همون دوروز خبر دارم که مردم ترسیدن و بیش از 30 درصد داراییشونو خارج کردن که ضربه بدی بود واسه یک موسسه اعتباری .
چندسال زحمت کشیده بودن اعتبار و اعتماد به دست آورده بودن .

این اعلامیه ای هست که بانک مرکزی بعد از اینکه مجدد مجوز داد تو سایتش درج کرد :

سوالی باشه درحد توانم در خدمتم:12:

Mr_100_dolari
10-07-2012, 18:36
بله . دارن کار میکنن . من نگفتم کار نمیکنن . گفتم چندروز تعلیق بود . مجوزش لغو شد و بعد یکی دوروز دوباره مجوز دادن . البته تو همون دوروز خبر دارم که مردم ترسیدن و بیش از 30 درصد داراییشونو خارج کردن که ضربه بدی بود واسه یک موسسه اعتباری .
چندسال زحمت کشیده بودن اعتبار و اعتماد به دست آورده بودن .

این اعلامیه ای هست که بانک مرکزی بعد از اینکه مجدد مجوز داد تو سایتش درج کرد :

سوالی باشه درحد توانم در خدمتم:12:

البته عباس جان اینا همه پیش بانک مرکزی پشتبانه مالی دارن وگرنه بانک مرکزی اصلا برای تاسیس بهشون مجوز نمیده اینو که خود بانک مرکزی جلو فعالیتش رو گرفتش اما اگر مثلا ورشکسته شن یا چیز دیگه ای خود بانک مرکزی وظیفه داره از پولی که اینا برای تضمین پیشش گذاشتن بدهی مردم رو بده
چون اگر همچین اتفاقی بیوفته آبرو بانک مرکزی هم میره

MOHAMMAD_ASEMOONI
10-07-2012, 18:44
با تشکر از پاسخهاتون .

خب اینجا یک سوال پیش میاد :

فرض کنیم یه روز رفتیم سراغ یکی از این موسسه ها و دیدیم درش بسته هست.
اینور رفتیم اونور رفتیم بالاخره فهمیدیم که کلاهبردار بودند و پولها رو برداشتند و فرار کردند .

اونوفت کی پول مردم رو میده ؟؟؟
بانک مرکزی پول سپرده گذاران رو تضمین میکنه ؟
یا نه , میگن باید صبر کنید تا دستگیر بشند و پولهاتون رو ازشون بگیریم ؟

Mr_100_dolari
10-07-2012, 19:06
با تشکر از پاسخهاتون .

خب اینجا یک سوال پیش میاد :

فرض کنیم یه روز رفتیم سراغ یکی از این موسسه ها و دیدیم درش بسته هست.
اینور رفتیم اونور رفتیم بالاخره فهمیدیم که کلاهبردار بودند و پولها رو برداشتند و فرار کردند .

اونوفت کی پول مردم رو میده ؟؟؟
بانک مرکزی پول سپرده گذاران رو تضمین میکنه ؟
یا نه , میگن باید صبر کنید تا دستگیر بشند و پولهاتون رو ازشون بگیریم ؟

باید مطمئن شی که اون موسسه یا تعاونی مجوز بانک مرکزی داشته باشه وگرنه دستت به جایی بند نیستش اگر مجوز بانک مرکزی داشته باشه و هر اتفاقی بیفته خود بانک مرکزی مسئول پاسخ گویی هستش و تضمینی که پیشش گذاشتن رو باید به مردم برای طلبشو ن بده
و من تا حالا ندیدم که موسسه که زیر نظر بانک مرکزی بوده براش اتفاقی بیفته چون این جوری آبرو بانک مرکزی میره
البته اینم بگم تو خیلی از شهرا خیلی از موسسات هستن که اصلا تو تهران شعبه هم ندارن و مخصوص همون استان هستن که من آمارشون رو ندارم و نمیدونم اصلا مجوز دارن یا نه البته خیلی هاشون تو لیگ برترم تبلیغاشون دور زمین هستش
سالهای پیش یکی از همین موسسات نمیدونم اسمش چی بود و تو کدوم شهر بود اما تو تهران نبود که ورشکسته شد و خیلی هارم بد بخت کردش هم سود خیلی بالا میداد هم وام با مبلغ بالا و سود پایین
البته اونا که وام گرفتن به نفعشون شد :31:
اگر به موسسه ای اطمینان نداری سعی کن سپرده گذاری نکنی وام بگیری که اگه ورشکست شدش تا بیان ازت اقساط بگیرن یه چند سالی طول میکشه :31:

من از یکی از همین موسسات که تازه راه افتاده بود وام گرفتم چون اولش بود هم سود نداشتش هم اگر 1 ماهم قسط عقب بیفته جریمه نمیخوری البته ورشکسته نشده ها داره به کارش ادامه میده الانم دیگه وام نمیده

MOHAMMAD_ASEMOONI
10-07-2012, 19:18
باید مطمئن شی که اون موسسه یا تعاونی مجوز بانک مرکزی داشته باشه وگرنه دستت به جایی بند نیستش اگر مجوز بانک مرکزی داشته باشه و هر اتفاقی بیفته خود بانک مرکزی مسئول پاسخ گویی هستش و تضمینی که پیشش ه

سلام
یعنی ایران تا این حد بی در و پیکر و ول هست که یه عده میان جلو چشم پلیس و بانک مرکزی و وزارت دادگستری و غیره یه موسسه اعتباری میزنند و بدون مجوز !!!! شروع میکنند به جمع کردنِ پول از مردم ؟؟؟؟!!!!

اینجا اگه بخواین سوپر مارکت هم بزنین تا از شهرداری و آتشنشانی و وزارت تجارت و وزارت بهداشت و وزارت کار و غیره پروانه نگیرید حق کار کردن ندارید و تمام پروانه ها رو هم باید قاب کنید بزنید جلو چشم مشتریان باضافه ی لیست نام و مشخصات همه ی کارکنان رو .

خب حالا وقتی به یه موسسه مراجعه میکنیم , چطوری بفهمیم که مجوز داره ؟

Abbas.V
10-07-2012, 19:20
البته عباس جان اینا همه پیش بانک مرکزی پشتبانه مالی دارن وگرنه بانک مرکزی اصلا برای تاسیس بهشون مجوز نمیده اینو که خود بانک مرکزی جلو فعالیتش رو گرفتش اما اگر مثلا ورشکسته شن یا چیز دیگه ای خود بانک مرکزی وظیفه داره از پولی که اینا برای تضمین پیشش گذاشتن بدهی مردم رو بده
چون اگر همچین اتفاقی بیوفته آبرو بانک مرکزی هم میره

بله کاملا درسته . واسه همین میگن یکم سود کمتر بگیرین اما جای مطمئن بزارین سرمایتونو .

در مورد اون موسسه هم که ورشکست شد قائم بود اسمش . مشهد هم شعبه داشت . یک عده گرفتن پولشونو یک عده هم همچنان به دنبال پولشون هستن .

Mr_100_dolari
10-07-2012, 19:30
سلام
یعنی ایران تا این حد بی در و پیکر و ول هست که یه عده میان جلو چشم پلیس و بانک مرکزی و وزارت دادگستری و غیره یه موسسه اعتباری میزنند و بدون مجوز !!!! شروع میکنند به جمع کردنِ پول از مردم ؟؟؟؟!!!!

اینجا اگه بخواین سوپر مارکت هم بزنین تا از شهرداری و آتشنشانی و وزارت تجارت و وزارت بهداشت و وزارت کار و غیره پروانه نگیرید حق کار کردن ندارید و تمام پروانه ها رو هم باید قاب کنید بزنید جلو چشم مشتریان باضافه ی لیست نام و مشخصات همه ی کارکنان رو .

آره عزیز اینجا هم تمام این مدارک و پروانه ها رو هم به دیوار میزنن هم میذارن رو میزشون اما همشون تغلبی هستش :31:
باید اسم موسسه تو لیست بانک مرکزی باشه که اگه بری تو سایت بانک مرکزی میبینی
بیشتر اونایی که تو شهرستانا هستن از این کارا میکنن چون تو تهران خیلی راحتره یه شرکت میزنی بعد تو روزنامه تبلیغ میکنی که فلان قدر سود میدی بعدم که پول رو جمع کردی یا علی میگی و بای میدی

اگر یه سر بری تو دادسرا و پرونده کلاه برداریها رو ببینی متوجه میشی چی میگم

Abbas.V
10-07-2012, 19:31
سلام

تو سایت بانک مرکزی لیست موسسات دارای مجوز هست .
پ.ن: خیلی بی در و پیکر تر هست از اونی که فکرشو بکنی:18:

MOHAMMAD_ASEMOONI
10-07-2012, 19:32
بانک مرکزی مگه چقدر ضمانت میگیره ؟
فرض کنیم 500 میلیارد تومن ضمانت بگیره .
خب حالا اون موسسه فرض کنیم 1500 ملیارد از مردم گرفت و فراری شدند .
بانک مرکزی میخواد از کجا 1000 ملیارد بقیه رو به مردم بده .

یادمه یکی دو سال پیش بانک مرکزی به چند بانک معتبر هشدار داد که اگر سرمایشون رو نزد بانک مرکزی افزایش ندند تبدیل میشن به موسسه اعتباری و صندوق چون خیلی بیشتر از سرمایه اولیه از مردم پول گرفته بودند که خیلی خطرناکه .

بانکها هم اگر بخوان معادل پولی که از مردم جمع میکنند به بانک مرکزی ضمانت بدند دیگه پولی نمیمونه تو صندوقشون که باهاش کار کنند .

Mr_100_dolari
10-07-2012, 19:36
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] 0%8c%d9%87%d8%a7+%d9%88+%d9%85%d8%a4%d8%b3%d8%b3%d 8%a7%d8%aa+%d8%a7%d8%b9%d8%aa%d8%a8%d8%a7%d8%b1%d9 %8a+%d9%85%d8%ac%d8%a7%d8%b2)

بانک‌ها و مؤسسات اعتباري مجاز
در راستاي شفاف سازي و اطلاع‌رساني صحيح به هموطنان گرامي ، فهرست بانکها و موسسات اعتباري و ساير نهادهايي که مجوز تاسيس و فعاليت آنها توسط بانک مرکزي جمهوري اسلامي ايران صادر و تحت نظارت قرار گرفته‌اند ، به شرح ذيل اعلام مي‌گردد.
توجه به اين مهم ضروري است که بانک‌ها و موسسات اعتباري يا ساير نهادهايي که نام آنها در فهرست قرار ندارد ، داراي مجوز از اين بانک نبوده و مسئوليت ناشي از عملکرد ناصحيح آنها مستقيماً متوجه کساني مي‌شود که به اين موسسات مراجعه داشته‌اند.

در راستاي شفاف سازي و اطلاع‌رساني صحيح به هموطنان گرامي ، فهرست بانکها و موسسات اعتباري و ساير نهادهايي که مجوز تاسيس و فعاليت آنها توسط بانک مرکزي جمهوري اسلامي ايران صادر و تحت نظارت قرار گرفته‌اند ، به شرح ذيل اعلام مي‌گردد.

توجه به اين مهم ضروري است که بانک‌ها و موسسات اعتباري يا ساير نهادهايي که نام آنها در فهرست قرار ندارد ، داراي مجوز از اين بانک نبوده و مسئوليت ناشي از عملکرد ناصحيح آنها مستقيماً متوجه کساني مي‌شود که به اين موسسات مراجعه داشته‌اند.

اینم لینکش : [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

Abbas.V
10-07-2012, 19:46
بانک مرکزی مگه چقدر ضمانت میگیره ؟
فرض کنیم 500 میلیارد تومن ضمانت بگیره .
خب حالا اون موسسه فرض کنیم 1500 ملیارد از مردم گرفت و فراری شدند .
بانک مرکزی میخواد از کجا 1000 ملیارد بقیه رو به مردم بده .

یادمه یکی دو سال پیش بانک مرکزی به چند بانک معتبر هشدار داد که اگر سرمایشون رو نزد بانک مرکزی افزایش ندند تبدیل میشن به موسسه اعتباری و صندوق چون خیلی بیشتر از سرمایه اولیه از مردم پول گرفته بودند که خیلی خطرناکه .

بانکها هم اگر بخوان معادل پولی که از مردم جمع میکنند به بانک مرکزی ضمانت بدند دیگه پولی نمیمونه تو صندوقشون که باهاش کار کنند .

200هزارمیلیارد ریال سرمایه اولیه هربانکی باید باشه واسه تاسیس و دریافت مجوز .
طبق قانون باید این سرمایه به 2برابر افزایش پیداکنه تا بتونن فعالیت کنن (معمولا از طریق پذیره نویسی در بورس و فرابورس افزایش سرمایه انجام میپذیره)
بانک مرکزی قدرتمندترین نهادمالی هرکشوری هست و وجه خودشو به خاطر یک موسسه خراب نمیکنه .همونطور که دیدیم جنگ هم شد اما آب از آب تکون نخورد و بانکها به فعالیت خودشون ادامه دادن.

Mr_100_dolari
10-07-2012, 19:57
عباس جان این موسسه میزان -کارسازان آینده- فرشتگان - فردوسی و موسسه مهر تو لیست بانک مرکزی هستن ؟

من پیداشون نکردم میشه اگر پیدا کردی لینکش رو برام بذاری

مرسی :40:

MOHAMMAD_ASEMOONI
10-07-2012, 20:27
200هزارمیلیارد ریال سرمایه اولیه هربانکی باید باشه واسه تاسیس و دریافت مجوز .طبق قانون باید این سرمایه به 2برابر افزایش پیداکنه تا بتونن فعالیت کنن (معمولا از طریق پذیره نویسی در بورس و فرابورس افزایش سرمایه انجام میپذیره)بانک مرکزی قدرتمندترین نهادمالی هرکشوری هست و وجه خودشو به خاطر یک موسسه خراب نمیکنه .همونطور که دیدیم جنگ هم شد اما آب از آب تکون نخورد و بانکها به فعالیت خودشون ادامه دادن.دوست عزیز , بیست هزار میلیارد تومن با دولار 2000 تومنی هم که حساب کنیم میشه 10 میلیارد دلار !!!! کی یه همچین سرمایه ای داره تو ایران؟؟؟؟

Abbas.V
10-07-2012, 20:27
عباس جان این موسسه میزان -کارسازان آینده- فرشتگان - فردوسی و موسسه مهر تو لیست بانک مرکزی هستن ؟

من پیداشون نکردم میشه اگر پیدا کردی لینکش رو برام بذاری

مرسی :40:

موسسه مهر که مجوز تبدیل به بانک گرفته و اسمش هم شده بانک مهر اقتصاد.
در مورد فرشتگان :این لینکو مطالعه کنید :

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
یکم مشکوک هست .طبق تاریخ تموم شده مدت اعتبارش.

این لینک هم الان پیدا کردم :
یعنی میتونن ادامه فعالیت بدن

لینکی چیزی پیدا نکردم .

Abbas.V
10-07-2012, 20:30
دوست عزیز , بیست هزار میلیارد تومن با دولار 2000 تومنی هم که حساب کنیم میشه 10 میلیارد دلار !!!! کی یه همچین سرمایه ای داره تو ایران؟؟؟؟

از خودم که نمیگم .
ضمن اینکه هیچ بانکی واسه یک شخص یا موسسه نیست .

bas ali
10-07-2012, 21:36
ترو خدا پولتون رو توی این موسسات مالی اعتباری نذارین
همشون دزد و کلاه بردارن
من خودم به همراه پدرم کلی پول توشون گذاشتیم 7 سال پیش ، اسم موسسه هم گلبانگ توس مشهد بود
بی شرف 1 سال بعد رفتیم پول بگیریم ، ندادن و گفتن نداریم ، اعلام برشکستگی هم نمیکردن ، کلا هر کس اومده بود پول گذاشته بود ندادن
شکایت هم کردیم ولی پول نشد برامون ، یکی هم نبودیم صدها نفر بودن . الان هم طرف داره راه میره و به ریش همه میخنده
نزارین اقا ، نزارین

bas ali
10-07-2012, 21:37
خود دادگستری و قضات فاسد هم با اینها همدستن
حواستون جمع باشه
سر مارو کلاه گذاشتن ، شماها مراقب خودتون باشین که هستیتون رو به باد ندین

Abbas.V
10-07-2012, 22:03
ما هم که 3 صفحه داریم همینو میگیم .
سود کمتر بگیرین اما جای مطمئن بزارین .

پیشنهاد من کماکان موسسه مهر هست .

Mr_100_dolari
10-07-2012, 22:44
ترو خدا پولتون رو توی این موسسات مالی اعتباری نذارین
همشون دزد و کلاه بردارن
من خودم به همراه پدرم کلی پول توشون گذاشتیم 7 سال پیش ، اسم موسسه هم گلبانگ توس مشهد بود
بی شرف 1 سال بعد رفتیم پول بگیریم ، ندادن و گفتن نداریم ، اعلام برشکستگی هم نمیکردن ، کلا هر کس اومده بود پول گذاشته بود ندادن
شکایت هم کردیم ولی پول نشد برامون ، یکی هم نبودیم صدها نفر بودن . الان هم طرف داره راه میره و به ریش همه میخنده
نزارین اقا ، نزارین

آره دوست عزیز بیشتر این موسسات تو شهرایی غیر از تهران کلاهبرداری میکنن
اما اگه از بانک مرکزی مجوز داشته باشن مشکلی نداره

anti-military
10-07-2012, 23:32
ترو خدا پولتون رو توی این موسسات مالی اعتباری نذارین همشون دزد و کلاه بردارن من خودم به همراه پدرم کلی پول توشون گذاشتیم 7 سال پیش ، اسم موسسه هم گلبانگ توس مشهد بود بی شرف 1 سال بعد رفتیم پول بگیریم ، ندادن و گفتن نداریم ، اعلام برشکستگی هم نمیکردن ، کلا هر کس اومده بود پول گذاشته بود ندادن شکایت هم کردیم ولی پول نشد برامون ، یکی هم نبودیم صدها نفر بودن . الان هم طرف داره راه میره و به ریش همه میخنده نزارین اقا ، نزارین مشکل از قانونه و قوه قضاییه شما فکر کن الان یکی پولتو بخوره و سرت کلاه بذاره و بعدش هم دستگیر بشه و محکوم بشه. میدونی بعدش چی میشه ؟ بعدش طرف میتونه یه سند بذاره و بره بیرون و بعد از 2 تا 3 سال (چون 2-3 سال طول میکشه دادگاهش برسه) تازه بیاد دادگاه این واقعا با عقل جور در میاد ؟ یعنی یکی سرت کلاه بذاره و بیچارت کنه و فقط یه سند بذاره و بعدش بیاد بیرون و بره با پولات عشق و حال کنه و به ریشت بخنده ولی متاسفانه حقیقت داره و دقیقا همینجوریه واقعا حیف اسم اسلام که رو این کشور گذاشته شده

MOHAMMAD_ASEMOONI
11-07-2012, 00:23
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] 0%8c%d9%87%d8%a7+%d9%88+%d9%85%d8%a4%d8%b3%d8%b3%d 8%a7%d8%aa+%d8%a7%d8%b9%d8%aa%d8%a8%d8%a7%d8%b1%d9 %8a+%d9%85%d8%ac%d8%a7%d8%b2)

اینم لینکش : [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

سلام
واقعا جای تاسف داره

بانک مرکزی میگه اگه کسی بانک تاسیس کرده و داره از مردم پول میگیره و تبلیغات میکنه اما مجوز نداره , غیر قانونیه !!!!!!! و مسئولیتش به عهده ی ما نیست .

میدونید این یعنی چی ؟؟؟؟

یعنی ول وله مملکت . یه نفر یا چند نفر راحت میتونند موسسه مالی درست کنند و مردم رو بچاپند و بانک مرکزی فقط میگه اگه مجوز نداره مسدولیتش با خودتونه !!!!!!

انگار نه انگار که یه کلاهبردار داره فعالیت میکنه علناً و مردم رو میچاپه .

بانک مرکزی اگر احساس مسئولیت میکنه نسبت به امنیت مالی و اقتصادی مردم , باید بگه :

به محض پی بردن به وجود این نوع موسسه های بدون مجوز خبر بدین و مژدگانی دریافت کنین چون مفسد فی الارض هستند و به اعدام و یا حبس ابد محکوم میشند .

اما فقط میگه به ما ربطی نداره !!!!!

این موسسه ها تو دولت پارتی و پشتوانه دارند . نمیشه به این راحتی موسسه مالی زد برایِ کلاهبرداری مگر اینکه چند تا دم کلفت تو دولت پشتیبانشون باشند .

وگرنه اگر دستِ بنده که یه آدم عادی هستم بود , جایزه ی مالی 5 ملیون تومانی میذارم برای اولین کسی که خبر بده از وجود یک موسسه ی مالی بی مجوز .

و از طرف دیگه مجازات اعدام و حبس ابد میدارم برای هر شخص حقیقی و حقوقی که قبل از گرفتن مجوزهای لازم از بانک مرکزی و وزارت کشور و وزارت اطلاعات و وزارت تجارت موسسه مالی بزنه و از مزدم پول بگیره .

به رئیس بانک مرکزی هم میگفتم باید شخصا بیاد تو تلوزیون و بگه که از امروز موسسه ی فلانی حق فعالیت داره چون همه ی شرایط رو انجام داده و ما مسئولیتش رو به عهده میگیریم . با این کار دیگه مثل نقل و نبات مجوز نمیدادند به این و اون .

از این مثالها تو ایران زیاده :

ما هشــــــــــــــــت سال هزاران کیلومتر مرز خاکی و آبی و هوائی رو بستیم و نذاشتیم صدام رویاش رو عملی کنه ( گرفتن خوزستان و سخنرانی از تهران ) با وجودیکه صدها جت جنگی , هزاران هزار موشک , دهها هزار تانک و توپ , صدها هزار نیروی تا دندان مسلح , پول , ثروت , قدرت, حمایت عربها و شرق و غرب رو داشت .

اما حالا نمیتونیم جلوی یه مشت قاچاقجی شتر سوار و وانت سوار رو بگیریم و همه ی شهرها و روستاهای ایران رو تسخیر کردند !!!!!!

میدونیند چرا ؟؟؟؟؟؟ چون حامی دارند , پشتوانه و پارتی دارند .

بیچاره صدام , اگر به جای خرید اون همه اسلحه و توپ و تانک و هواپیما و موشک , رشوه داده بود به چند نفر تو ایران , اون هم به هدفش میرسید .

اگه الان بودش میگفت راست گفتی , خاک بر سر احمقم , من خواستم با زور بگیرم , نمیدونستم میشه راحت با پول گرفت چون مملکت خائنِ وطن فروش زیاد داره

خدا رحمت کنه سنائی رو که گفت :

چو دزدی با چراغ آید گزیده تر بَرَد کالا

لعنت خدا و ملائکه و جن و انس بر هر چی دزد باچراغه

آمین ای پروردگار آسمانها و زمین

بگید آمین

MOHAMMAD_ASEMOONI
11-07-2012, 00:37
ما هم که 3 صفحه داریم همینو میگیم .
سود کمتر بگیرین اما جای مطمئن بزارین .

پیشنهاد من کماکان موسسه مهر هست .

سلام
منظورتون بانک مهر هست ؟

اگه بله , یک ماه پیش مدیر عاملش مصاحبه داست تو تلوزیون گفت ما سود نمیدیم فقط قرض الحسنه هست حسابامون و مردم باخدائی که هدفشون رضای خدا هست پولشون رو تو بانک ما میذارند و ما هم به آدمهای مستحق وام قرض الحسنه ی بی بهره میدیم .

مجریه گفت پس مخارجتون رو از کجا تامین میکنید ؟
گفت از کمیسیون انجام معاملات بانکی مثل حواله و ال سی و اینا . خوب هم درآمد داریم .

حتی گفت درآمد بانکها از حد تصور مردم خیلی بیشتره چون سود کم میدند به سپرده گذارها اما سود زیاد میگیرند از وام گیرنده ها .

میدونید واقعیت چیه ؟

فقط تعداد کمی خبر دارند که تو بانکها چه خبره و چطوری دارند میچاپند مردم رو و حواله میکنند به حساباشون تو خارج یا ملک و املاک میخرند واسه خودشون و خوش میگذرونند .

اونهائی هم که گیر میافتند به خاطر اختلافشون با هم هست که همدیگر رو لو میدند وگرنه همه جا امن و امانه براشون و کسی بوئی نمیبره .

Abbas.V
11-07-2012, 01:08
سلام
منظورتون بانک مهر هست ؟

اگه بله , یک ماه پیش مدیر عاملش مصاحبه داست تو تلوزیون گفت ما سود نمیدیم فقط قرض الحسنه هست حسابامون و مردم باخدائی که هدفشون رضای خدا هست پولشون رو تو بانک ما میذارند و ما هم به آدمهای مستحق وام قرض الحسنه ی بی بهره میدیم .

مجریه گفت پس مخارجتون رو از کجا تامین میکنید ؟
گفت از کمیسیون انجام معاملات بانکی مثل حواله و ال سی و اینا . خوب هم درآمد داریم .

حتی گفت درآمد بانکها از حد تصور مردم خیلی بیشتره چون سود کم میدند به سپرده گذارها اما سود زیاد میگیرند از وام گیرنده ها .

میدونید واقعیت چیه ؟

فقط تعداد کمی خبر دارند که تو بانکها چه خبره و چطوری دارند میچاپند مردم رو و حواله میکنند به حساباشون تو خارج یا ملک و املاک میخرند واسه خودشون و خوش میگذرونند .

اونهائی هم که گیر میافتند به خاطر اختلافشون با هم هست که همدیگر رو لو میدند وگرنه همه جا امن و امانه براشون و کسی بوئی نمیبره .

سلام . نه منظورم همون موسسه مهر هست .

معتبرترترین موسسه به نظرم .
اینی که شما میگی موسسه قرض الحسنه مهر هست،اینی که من میگم موسسه مالی و اعتباری مهر هست که جدیدا هم مجوز تبدیل به بانکو گرفته و اسمشم میشه بانک مهراقتصاد .

bas ali
11-07-2012, 06:42
آره دوست عزیز بیشتر این موسسات تو شهرایی غیر از تهران کلاهبرداری میکنن
اما اگه از بانک مرکزی مجوز داشته باشن مشکلی نداره

جالب اینجا بود که این موسسه از وزارت تعاون مجوز داشته و وقتی بهشون میگی چرا الکی بهشون مجوز میدین میگن به ماچه

مشکل از قانونه و قوه قضاییه شما فکر کن الان یکی پولتو بخوره و سرت کلاه بذاره و بعدش هم دستگیر بشه و محکوم بشه. میدونی بعدش چی میشه ؟ بعدش طرف میتونه یه سند بذاره و بره بیرون و بعد از 2 تا 3 سال (چون 2-3 سال طول میکشه دادگاهش برسه) تازه بیاد دادگاه این واقعا با عقل جور در میاد ؟ یعنی یکی سرت کلاه بذاره و بیچارت کنه و فقط یه سند بذاره و بعدش بیاد بیرون و بره با پولات عشق و حال کنه و به ریشت بخنده ولی متاسفانه حقیقت داره و دقیقا همینجوریه واقعا حیف اسم اسلام که رو این کشور گذاشته شده

حالا من شنیدم رییسشون تمام این پولهایی که از مردم گرفته بوده رو ملک به نام فرزندانش گرفته و پس از 2 سال زندان الان ازاد داره ول میچرخه
قانون رو دارین !!!!!!

bas ali
11-07-2012, 06:50
حتی پس از این همه کلاه برداری و گذشت 5 سال تابلوشون در چهارراه ازادشهر مشهد افراشته است و هنوز هم مثلا چند نفری در شعبه مرکزی دارن کار میکنن
یک نفر مامور نیروی انتظامی رو هم گذاشتن که اگر کسی از مشتریهاش صداش دراومد ، بگیرن و ببرنش
فقط به عنوان کسی که چوب این موسسات مالی رو خورده بهتون بگم که توی این مملکت قانون از من و شما حمایت نمیکنه
بقولی مملکت هر هرکیه و شده جولانگاه کلاه برداران

Mr_100_dolari
11-07-2012, 12:27
وگرنه اگر دستِ بنده که یه آدم عادی هستم بود , جایزه ی مالی 5 ملیون تومانی میذارم برای اولین کسی که خبر بده از وجود یک موسسه ی مالی بی مجوز .

پس آقا محمد جایزه 5 ملیونی ما فراموشت نشه :31:

نوشته شده توسط Abbas.V
معتبرترترین موسسه به نظرم .
اینی که شما میگی موسسه قرض الحسنه مهر هست،اینی که من میگم موسسه مالی و اعتباری مهر هست که جدیدا هم مجوز تبدیل به بانکو گرفته و اسمشم میشه بانک مهراقتصاد

من آزمون این موسسه مالی اعتباری مهر رو که چند ماه پیش بود شرکت کردم
درسته میخواد بانک بشه برا همین میخواست افزایش نیرو بده
البته ما که قبول نشدیم اگرم قبول میشدیم 6ماه سابقه بسیج نمیدونم باید از کجا می آوردم

Mr_100_dolari
11-07-2012, 12:32
bas ali ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
حالا من شنیدم رییسشون تمام این پولهایی که از مردم گرفته بوده رو ملک به نام فرزندانش گرفته و پس از 2 سال زندان الان ازاد داره ول میچرخه
قانون رو دارین !!!!!!

دقیقا الان روزنامه همشهری همین شده قسمت سرمایه گذاری مطمئنش رو بخون (مطمئنش خیلی خنده داره انگار خودشونم میدونن طرف چی کارست)
من کسی رو میشناسم که همین جوری شرکت زدش و چند صد میلیون کلاهبرداری کردش بعد 2 سال که به زور حدود 10 تا شاکی که از اونا هم خیلی هاشو قید پولشون رو زدند تونستند گیرش بیارن
بعدش طرف سند گذاشت 3 تا وکیلم گرفته بود همش از زندان بیرون بود با پول هام کلی ملک به نام زنش خریده که الان چند برابر شده یعنی کلی سود کرده با پول مردم الانم بازم پول این بدبخت ها رو نمیده
دیگه این موسسات که تکلیفشون معلومه

MOHAMMAD_ASEMOONI
11-07-2012, 13:33
سلام
امروز از یه آشنا تو اهواز سوال کردم در مورد موسسه ها و سودهای روزشمارشون .
گفت فقط فردوسی اینجا شعبه داره و سود روزشمارش 20.5% هست !!!

فردوسی تو لیست بانک مرکزی هست ؟

نمیدونم چرا بانک مرکزی یه جدول مثل همه سایتها نذاشته و اسم بانکها رو توش بنویسه ؟
چرا pdf گذاشته؟؟؟

شاید بخاطر اینه که با موتور جستجو اسماشون درنیاد و تبلیغ نشه براشون .

saeediranzad
11-07-2012, 14:16
سلام
از یه آشنا تو اهواز سوال کردم در مورد موسسه ها و سودهای روزشمارشون .
گفت فقط فردوسی اینجا شعبه داره و سود روزشمارش 20.5% هست !!!فردوسی تو لیست بانک مرکزی هست ؟
نمیدونم چرا بانک مرکزی یه جدول مثل همه سایتها نذاشته و اسم بانکها رو توش بنویسه ؟
چرا pdf گذاشته؟؟؟ شاید بخاطر اینه که با موتور جستجو اسماشون درنیاد و تبلیغ نشه براشون .
سلام________شما در هر مؤسسه ای که بری نوشته زیر نظر بانک مرکزی. یعنی نمیتونه خودسر عمل کنه. خیلیهاشون هم بعد از مدتی میشوند بانک، مثل صالحین که الآن داره میشه بانک آینده. من تو فردوسی حساب دارم. ازم پرسیدند چقدر اعتبار داره؛ من هم گفتم درحد نظام! چون اینها آدم غیرخودی که نیستند؛ همه خودی هستند که میآیند بانک میزنند. حالا گاهی دیگه گندش رادرمیآرند که بزرگتراشون مجبور میشوند یه تنبهی بکنند. سایت بانکی banki.ir نام همه بانکها و مؤسسات معتبر را داره و البته آخرین اخبار بانکها.

Mr_100_dolari
11-07-2012, 23:54
چند تا سوال داشتم
با دستگاه پز که توی مغازه ها یا جاهای دیگه میشه پول رو کارت به کارت کردش یا فقط از خود عابر بانک میشه
کارمزد کارت به کارت چقدره؟
حداقل پولی که میشه تو 24 ساعت کارت به کارت کرد چقدره ؟
اگر بین 2 تا کارتی که ماله یه بانک هستش کارت به کارت انجام بشه بازم کارمزد کم میشه؟

چه راهی هستش که پول رو جابه جا کنیم که کارمزد نداشته باشه و امنیت پول هم حفظ بشه ؟

Abbas.V
12-07-2012, 00:42
چند تا سوال داشتم
با دستگاه پز که توی مغازه ها یا جاهای دیگه میشه پول رو کارت به کارت کردش یا فقط از خود عابر بانک میشه
کارمزد کارت به کارت چقدره؟
حداقل پولی که میشه تو 24 ساعت کارت به کارت کرد چقدره ؟
اگر بین 2 تا کارتی که ماله یه بانک هستش کارت به کارت انجام بشه بازم کارمزد کم میشه؟

چه راهی هستش که پول رو جابه جا کنیم که کارمزد نداشته باشه و امنیت پول هم حفظ بشه ؟

سلام محمد جان . به ترتیب سوالات جواب میدم .
بیشتر pos بانکها میشه انتقال داد
حداقل نداره اما حداکثر 3میلیون میشه انتقال داد .
کارمزد کارت به کارت 500 تومان هست که اگه واسه یک بانک باشه دو کارت کارمزد نداره و رایگان هست .
اگه مبلغ کمه از پایا میتونی استفاده کنی و اگه مبلغ بالای 15 میلیون هست از حواله ساتنا که هم رایگان هست هم امن . فقط اشکالی که داره اینه که لحظه ای نمیره تو حساب . اگه تا قبل از ساعت 13:30 باشه آخر وقت میره و اگه بعد از این ساعت یا روزهای تعطیل باشه اولین ساعت کاری میره تو حساب .
پایا هم که لحظه ای میره به حساب و اونم کارمزد نداره .
سوالی باشه در خدمتم .

senaps
12-07-2012, 01:02
دوستان پاسارگاد چجور بانکی هست؟! البته من برا پول گنده نمیخوام!! برا یه حساب کارت عابر میخوام که خرید اینترنتی و اینا انجام بدم باش!!

Mr_100_dolari
12-07-2012, 01:36
سلام محمد جان . به ترتیب سوالات جواب میدم .
بیشتر pos بانکها میشه انتقال داد
حداقل نداره اما حداکثر 3میلیون میشه انتقال داد .
کارمزد کارت به کارت 500 تومان هست که اگه واسه یک بانک باشه دو کارت کارمزد نداره و رایگان هست .
اگه مبلغ کمه از پایا میتونی استفاده کنی و اگه مبلغ بالای 15 میلیون هست از حواله ساتنا که هم رایگان هست هم امن . فقط اشکالی که داره اینه که لحظه ای نمیره تو حساب . اگه تا قبل از ساعت 13:30 باشه آخر وقت میره و اگه بعد از این ساعت یا روزهای تعطیل باشه اولین ساعت کاری میره تو حساب .
پایا هم که لحظه ای میره به حساب و اونم کارمزد نداره .
سوالی باشه در خدمتم .

مرسی عباس جان

میشه در مورد سیستم پایا یه کم توضیح بدی و اینکه چه بانک هایی از پایا برخوردارند بانک های خصوصی هم پایا دارند ؟

Abbas.V
12-07-2012, 02:51
دوستان پاسارگاد چجور بانکی هست؟! البته من برا پول گنده نمیخوام!! برا یه حساب کارت عابر میخوام که خرید اینترنتی و اینا انجام بدم باش!!
بانک خوبی هست .
پیشنهاد من به شما اقتصاد نوین هست . هم شعبه هاش خلوت تره هم برخورد کارمنداش بهتره.5ساله دارم باهاشون کار میکنم.البته در برخورد کارمند که سامان سرآمد هست .
ضمن اینکه اینترنت بانک اقتصادنوین به نظر من بهتر از پاسارگاد هست .

مرسی عباس جان

میشه در مورد سیستم پایا یه کم توضیح بدی و اینکه چه بانک هایی از پایا برخوردارند بانک های خصوصی هم پایا دارند ؟

پایا دقیقا مثل ساتنا هست فقط برای مبالغ کمتر استفاده میشه .
برای اطلاعات بیشتر این لینکو مطالعه کن محمدجان:

MOHAMMAD_ASEMOONI
12-07-2012, 05:49
شما در هر مؤسسه ای که بری نوشته زیر نظر بانک مرکزی. یعنی نمیتونه خودسر عمل کنه. خیلیهاشون هم بعد از مدتی میشوند بانک، مثل صالحین که الآن داره میشه بانک آینده. من تو فردوسی حساب دارم. ازم پرسیدند چقدر اعتبار داره؛ من هم گفتم درحد نظام! چون اینها آدم غیرخودی که نیستند؛ همه خودی هستند که میآیند بانک میزنند. حالا گاهی دیگه گندش رادرمیآرند که بزرگتراشون مجبور میشوند یه تنبهی بکنند. سایت بانکی banki.ir نام همه بانکها و مؤسسات معتبر را داره و البته آخرین اخبار بانکها.

سلام

بنده تمام فایلهای PDF سایت بانک مرکزی رو دانلود کردم و اما موسسه ی فردوسی جزئشون نیست اصلاً !!!!!

:13:

از طرفِ دیگه بانک مرکزی هم که میگه هر کی اسمش تو سایت ما نیست مسئولیتش با مردمه !!!!!!!

میدونین معنیش چیه ؟ یعنی هر بانک و موسسه ای که تو لیست بانک مرکزی هست اگه خلاف کنه بانک مرکزی میره سراغش اما اگر تو لیستِ نباشه و خلاف کنه بانک مرکزی کاری باهاش نداره !!!!!!

:9:
اگه حلال و حرام نبود , پولهامون رو میداشتیم رو هم و یه موسسه میزدیم با سود 30% و 5-6 ماه بعدش هم دِ برو که رفتیم , کی به کیه ؟

saeediranzad
12-07-2012, 09:50
بانک خوبی هست .
پیشنهاد من به شما اقتصاد نوین هست . هم شعبه هاش خلوت تره هم برخورد کارمنداش بهتره.5ساله دارم باهاشون کار میکنم.البته در برخورد کارمند که سامان سرآمد هست .
ضمن اینکه اینترنت بانک اقتصادنوین به نظر من بهتر از پاسارگاد هست .
[]
سلام
زیاد به بانک ربط نداره. بستگی به خلوتی و شلوغی بانک داره و اخلاق خود کارمندان. من سامان حساب دارم، اما همیشه معطلم میکنند و کار دوست و آشنا را زودتر راه میندازند. در حالی که بانک خصوصی نباید این رفتار را داشته باشه. ولی اینترنت بانکش خوبه و بهتر از آن بانکداری همراه ایرانسل که همه جا میتونی با گوشیت با یه کد شارژ بخری.

saeediranzad
12-07-2012, 09:53
سلام

بنده تمام فایلهای PDF سایت بانک مرکزی رو دانلود کردم و اما موسسه ی فردوسی جزئشون نیست اصلاً !!!!!

میدونین معنیش چیه ؟ یعنی هر بانک و موسسه ای که تو لیست بانک مرکزی هست اگه خلاف کنه بانک مرکزی میره سراغش اما اگر تو لیستِ نباشه و خلاف کنه بانک مرکزی کاری باهاش نداره !!!!!!
:9:
اگه حلال و حرام نبود , پولهامون رو میداشتیم رو هم و یه موسسه میزدیم با سود 30% و 5-6 ماه بعدش هم دِ برو که رفتیم , کی به کیه ؟
سلام. امکان نداره مؤسسه ای با این گستردگی بتونه بدون مجوز فعالیت کنه. این هم لینکش. ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

Mr_100_dolari
12-07-2012, 21:48
با سلام
یکی از فامیل های ما مبلغ 40 الی 70 میلیون تومان میخواد تو یه موسسه مطمئن به صورت روز شمار سپرده گذاری کنه از من که پرسید بهش گفتم بین موسسات موجود از لحاظ بالا بودن سود سپرده کوتاه مدت
(روز شمار) و امنیت سپرده توی موسسه قوامین بزار و همچینین روی تجربه ای که خودم هم دارم و تو این موسسه سپرده دارم و تا حالا خدا رو شکر مشکلی پیش نیومده موسسه قوامین رو پیشنهاد کردم

اما موسسه فردوسی رو رفتم سوال کردم گفتن بالاترین سود روز شمار رو بین موسسات موجود میده توی سایتشم رفتم زده با مجوز بانک مرکزی ولی نمی دونم چند وقته فعالیت میکنه کلا هم 4 یا 5 شعبه تو تهران بیشتر نداره

سوالم اینه که با توجه با بالا بودن مبلغ سپرده گذاری که حداقل اختلاف سود دریافتی ماهانه بین 2 موسسه صد هزار تومان یا بیشترمیشود (موسسه فردوسی صد هزار تومان بیشتر) در ضمن امنیت سپرده نیز باتوجه به مبلغ بسیار مهم هستش مثلا قوامین برای نیرو انتظامی هستش و برای همین به خاطر آبروشون هم شده امکان ورشکستگی یا کلاه برداریشون خیلی کمه اما موسسه فردوسی وابسته به کجاست ؟
آیا شما موسسه فردوسی را پیشنهاد میکنید یا قوامین رو ؟

سوال دیگم اینه که چرا این موسسه فردوسی 2 تا سایت داره جریان چیه 2 تاش یکی هستش یا 2 تا موسسه مختلف هستش یکیش که اصلا شعبه هاشم نزده ؟ ( واقعا جالبه) :18:

با تشکر

Mr_100_dolari
12-07-2012, 21:50
با سلام
یکی از فامیل های ما مبلغ 40 الی 70 میلیون تومان میخواد تو یه موسسه مطمئن به صورت روز شمار سپرده گذاری کنه از من که پرسید بهش گفتم بین موسسات موجود از لحاظ بالا بودن سود سپرده کوتاه مدت
(روز شمار) و امنیت سپرده توی موسسه قوامین بزار و همچینین روی تجربه ای که خودم هم دارم و تو این موسسه سپرده دارم و تا حالا خدا رو شکر مشکلی پیش نیومده موسسه قوامین رو پیشنهاد کردم

اما موسسه فردوسی رو رفتم سوال کردم گفتن بالاترین سود روز شمار رو بین موسسات موجود میده توی سایتشم رفتم زده با مجوز بانک مرکزی ولی نمی دونم چند وقته فعالیت میکنه کلا هم 4 یا 5 شعبه تو تهران بیشتر نداره

سوالم اینه که با توجه با بالا بودن مبلغ سپرده گذاری که حداقل اختلاف سود دریافتی ماهانه بین 2 موسسه صد هزار تومان یا بیشترمیشود (موسسه فردوسی صد هزار تومان بیشتر) در ضمن امنیت سپرده نیز باتوجه به مبلغ بسیار مهم هستش مثلا قوامین برای نیرو انتظامی هستش و برای همین به خاطر آبروشون هم شده امکان ورشکستگی یا کلاه برداریشون خیلی کمه اما موسسه فردوسی وابسته به کجاست ؟

سوال دیگم اینه که چرا این موسسه فردوسی 2 تا سایت داره جریان چیه 2 تاش یکی هستش یا 2 تا موسسه مختلف هستش هر دوشم زده با مجوز بانک مرکزی :31:
یکیش که اصلا شعبه هاشم نزده ؟ ( واقعا جالبه) :18:

با تشکر

Abbas.V
12-07-2012, 22:10
با سلام

سوال دیگم اینه که چرا این موسسه فردوسی 2 تا سایت داره جریان چیه 2 تاش یکی هستش یا 2 تا موسسه مختلف هستش یکیش که اصلا شعبه هاشم نزده ؟ ( واقعا جالبه) :18:

با تشکر

سلام محمدجان
به نظرم همین قوامین بزار بهتره . سود کمتر بگیره اما شب با خیال راحت سرشو بزاره بخوابه .

Mr_100_dolari
12-07-2012, 22:21
سلام محمدجان
به نظرم همین قوامین بزار بهتره . سود کمتر بگیره اما شب با خیال راحت سرشو بزاره بخوابه .

مرسی عباس جان
جریان این دو تا سایت که هر دوشم به نام موسسه فردوسی نفهمیدی چیه ؟

بقیه دوستان دیگه کسی نظر نداره ( قوامین یا فردوسی) ؟

dirt road
13-07-2012, 23:03
«بانک آینده»تعهدات «بانک‌تات» و موسسات «صالحین» و «آتی» را ایفا می کند

در راستای مصوبات شورای محترم پول و اعتبار، درخصوص لغو مجوز بانک تات و تشکیل بانک جدید متشکل از سهام‌داران بانک تات و موسسات صالحین و آتی، «بانک آینده» تاسیس گردیده و مجاز به فعالیت می‌باشد.
لذا به اطلاع سپرده‌گذاران و سهام‌داران سه موسسه یادشده می‌رساند هیچ گونه نگرانی در خصوص سپرده‌های قبلی مشتریان و سهام این سه موسسه وجود نخواهد داشت و کماکان ادامه فعالیت آنها در قالب شخصیت حقوقی جدید «بانک آینده» امکان پذیرخواهد بود.

تابلوی بانک آینده، جایگزین تابلوی بانک تات شد. روابط عمومی بانک تات ضمن اظهار این مطلب، اعلام کرد: در اجرای تکلیف بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران، فرآیند جایگزینی تابلوی بانک آینده به جای تابلوی بانک تات در شعب این بانک انجام شد. محمود ترابیان در ادامه افزوده: این تغییر بخشی از فرآیند ادغام مورد نظر بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران بوده و در همین راستا نیز مجمع عمومی و فوق العاده بانک در ۲۹ تیر ماه برگزار خواهد شد.

Abbas.V
13-07-2012, 23:20
مرسی عباس جان
جریان این دو تا سایت که هر دوشم به نام موسسه فردوسی نفهمیدی چیه ؟

بقیه دوستان دیگه کسی نظر نداره ( قوامین یا فردوسی) ؟

یکیشون واسه مدیریت شعب هست . یکی هم سایت اصلی . اصلی اونه که نوشته فردوسی فایننس.

Mr_100_dolari
13-07-2012, 23:33
نوشته شده توسط dirt road [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) «بانک آینده»تعهدات «بانک‌تات» و موسسات «صالحین» و «آتی» را ایفا می کند

خبر خوبی بود حالا تا وضعیت این 3 تا مشخص شه من که از موسسه آتی وام گرفتم فکر کنم اگه فعلا قسط هاشون رو چند ماهی ندم زیاد کاری نداشته باشن
از خود متصدی هم که پرسیدم گفتش اگه 1 ماهم عقب بیفته عیبی نداره (البته من تا اینجا که اقساطم رو جلوتر هم پرداخت کردم ولی از الان به بعد فرصت خوبی میشه برای جبران)
خوبی این موسسات تازه تاسیس همینه که باید ازشون وام بگیری نه اینکه سپرده گذاری کنی :31:

samadsam
14-07-2012, 01:24
سلام من یه دانشجو هستم و نیاز به سه چهار میلیون پول دارم لطفا یه راه خوب برا معرفی کیند چه وامی مناسب ترو کم دردسر تره؟
وامی هم هست بدون ضامن؟

Abbas.V
14-07-2012, 02:06
سلام من یه دانشجو هستم و نیاز به سه چهار میلیون پول دارم لطفا یه راه خوب برا معرفی کیند چه وامی مناسب ترو کم دردسر تره؟
وامی هم هست بدون ضامن؟

سلام
پولی داری واسه سپرده گذاری ؟اگه داری چقدر داری ؟
جایی کار میکنی ؟
جواز کسب داری ؟
ماهی چقدر میتونی قسط بدی ؟

Petros
14-07-2012, 08:42
فرق بين موسسه مالي و اعتباري با بانك چيست عزیزان؟ آیا عضو شتاب هستند؟ چه جور حسابهایی دارند؟

aria_electric_fars
14-07-2012, 09:38
سلام دوستان

من چند سوال در مورد وام از چند بانك داشتم

1- براي خريد مسكن وام مي دن؟؟ چقدر و ضمانت چي مي خواد؟؟
2- براي ساختن طبقه دوم از يك ساختمان يك طبقه آيا وام مي دن؟؟ چقدر و ضمانت چي مي خواد؟؟
3- وام مضاربه اي در موسسات تا چقدر مي دن اگر حسابي نداشته باشم تو اون موسسه و ضمانت چي مي خواد؟؟

حقيقت من مي خوام چند تا وام بگيرم حالا ضمانت اگر همشون سند خونه رو بخواد من نمي تونم چند تا با هم بگيرم

با تشكر

MOHAMMAD_ASEMOONI
14-07-2012, 09:57
سلام .

بانکها میگن سودهاشون علی الحساب هست و بقیه اش رو بعداً پرداخت میکنند .
این بعداً یعنی کِی؟
آخر سال یا وقتِ گل نی؟
:31:

dirt road
14-07-2012, 10:22
سلام .

این بعداً یعنی کِی؟
آخر سال یا وقتِ گل نی؟

اين يك نوع كلاه شرعيه!
اگر شرط كنند كه بطور مثال سالانه 20% سود به شما بدهند،اين ربا محسوب ميشه ولي اگر اين سود علي الحساب باشه و فرضا يك ريال هم بعدا روش بذارن اين ديگه ربا محسوب نميشه!

Mr_100_dolari
14-07-2012, 10:35
سلام .

این بعداً یعنی کِی؟
آخر سال یا وقتِ گل نی؟

تفاوت سود علی الحساب و سود قطعی ممکن است در پایان سال یا در پایان هر ماه به حساب شما واریز شود البته میزانش خیلی زیاد نیستش مثلا همین موسسه قوامین برای ماه قبل تفاوت سود علی الحساب و قطعی که برای من ریختش 100 تومان بود :31:

Mr_100_dolari
14-07-2012, 10:42
فرق بين موسسه مالي و اعتباري با بانك چيست عزیزان؟ آیا عضو شتاب هستند؟ چه جور حسابهایی دارند؟

موسسات مالی و اعتباری مجاز به افتتاح حساب جاری نمیباشند یعنی نمیتونی درخواست دست چک بدی عضو شبکه شتاب هم نیستند اما بعضی هاشو دارای عابر بانک مخصوص خودشون هستند که با عابر بانکش فقط میتونی از شعبه های خود موسسه که حساب باز کردی پول برداشت کنی

حساب های قرض الحسنه - کوتاه مدت و بلند مدت هم دارند

Petros
14-07-2012, 11:10
ممنون دوست عزیز.

در چه صورت عقلانی تره که پولمون رو بدیم موسسات مالی اعتباری و ندیم به بانک؟ هدف احداث موسسات چی بود؟

MOHAMMAD_ASEMOONI
14-07-2012, 11:16
هدف از احداث موسسات چی بود؟

سلام
کاسبی با سود سرشااااااار
پول پارو کردن
و "اگر" بشه , زیرآبی رفتن و بالا کشیدن و در رفتن

Abbas.V
14-07-2012, 12:37
سلام دوستان

من چند سوال در مورد وام از چند بانك داشتم

1- براي خريد مسكن وام مي دن؟؟ چقدر و ضمانت چي مي خواد؟؟
2- براي ساختن طبقه دوم از يك ساختمان يك طبقه آيا وام مي دن؟؟ چقدر و ضمانت چي مي خواد؟؟
3- وام مضاربه اي در موسسات تا چقدر مي دن اگر حسابي نداشته باشم تو اون موسسه و ضمانت چي مي خواد؟؟

حقيقت من مي خوام چند تا وام بگيرم حالا ضمانت اگر همشون سند خونه رو بخواد من نمي تونم چند تا با هم بگيرم

با تشكرسلام
1-بانک مسکن . خرید اوراق از فرابورس که ضمانت نمیخواد و خود اوراق به عنوان ضامن محسوب میشن . بستگی به قیمت ملک داره اما تا 20 تومن میدن .
2-بستگی داره که پایانکار داره ،سند داره،چندسال از ساختش میگذره و....
3-موسسه مهر حضوری تشریف ببرید .یک طرح دارن که با جواز کسب تا 100 میلیون بدون ضامن هم میده که فک کنم باید گردش حساب خوبی داشته باشی .

samadsam
14-07-2012, 12:55
سلام
پولی داری واسه سپرده گذاری ؟اگه داری چقدر داری ؟
جایی کار میکنی ؟
جواز کسب داری ؟
ماهی چقدر میتونی قسط بدی ؟

ممنونم از راهنماییت نه متاسفانه پولی در بساط ندارم... در حالا حاظر توی یه شرکت برنامه نویسی کار میکنم که ماه های اول بهم 400 - 500 میده و به جایی قد نمیده...
میخوام یه ماشین بگیرم اگه بشه باهاش مسافر کشی کنم. امتحان کردم ارزشش بیشتر از این کاراست البته توی بوشهر...
ماهی 300 الی 400 میتونم قسط بدم.

Abbas.V
14-07-2012, 13:04
ممنونم از راهنماییت نه متاسفانه پولی در بساط ندارم... در حالا حاظر توی یه شرکت برنامه نویسی کار میکنم که ماه های اول بهم 400 - 500 میده و به جایی قد نمیده...
میخوام یه ماشین بگیرم اگه بشه باهاش مسافر کشی کنم. امتحان کردم ارزشش بیشتر از این کاراست البته توی بوشهر...
ماهی 300 الی 400 میتونم قسط بدم.

اینجوری فقط با سند میتونی وام بگیری . جور دیگه ای وام نمیدن دوست عزیز.
خرید ماشین خوبه . وانت بار هم خوبه .(دوگانه سوز بگیرهرچی میگیری).
امیدوارم موفق باشی .

samadsam
14-07-2012, 13:53
ممنونم دوست عزیز باید یه ضامن پیدا کنم میخواستم به بابا اینا رو نزنم ...

میخوام یه سواری بگیرم حتما دو گانه هم میگیرم ، خوبه شرکت های خودرو سازی وام میدن از همون وام خودرو هم استفاده میکنم...

مرسی از توجه هت موفق باشید.

Abbas.V
14-07-2012, 13:59
ممنونم دوست عزیز باید یه ضامن پیدا کنم میخواستم به بابا اینا رو نزنم ...

میخوام یه سواری بگیرم حتما دو گانه هم میگیرم ، خوبه شرکت های خودرو سازی وام میدن از همون وام خودرو هم استفاده میکنم...

مرسی از توجه هت موفق باشید.

خواهش میکنم .
شرکت لیزینگ پارسیان هم خوبه با اینکه شاید یکم سودش بالا باشه.

aria_electric_fars
14-07-2012, 14:13
سلام
1-بانک مسکن . خرید اوراق از فرابورس که ضمانت نمیخواد و خود اوراق به عنوان ضامن محسوب میشن . بستگی به قیمت ملک داره اما تا 20 تومن میدن .
2-بستگی داره که پایانکار داره ،سند داره،چندسال از ساختش میگذره و....
3-موسسه مهر حضوری تشریف ببرید .یک طرح دارن که با جواز کسب تا 100 میلیون بدون ضامن هم میده که فک کنم باید گردش حساب خوبی داشته باشی .
سلام
ممنون بابت راهنماييتون
توي سايت مسكن هم رفتم و در مورد اوراق و اين چيزا نوشته يه چيزايي
1- مي شه بيشتر توضيح بديد كه مثلا فرض كنيد من يه خونه مي خوام يك طبقه بخرم با قيمت فرضا 80 ميليون حالا من مي رم بانك مسكن و بايد چه كار كنم؟؟ مراحلش رو بيشتر توضيح مي ديد؟؟
2- براي ساخت طبقه دوم و گرفتن وام بازم بايد برم بانك مسكن يا اداره يا جايي بايد برم كه من رو معرفي كنن يه بانكي براي وام؟؟؟ به چه شرايط مسكن وام مي دن يعني چند سال ساخت باشه و چه جوري باشه كه بدن؟؟؟
3- گردش حساب ندارم فقط دنبال يه موسسه هستم كه نزديك 40 ميليون وام بده ، پروانه كسب پوشاك فروشي دارم !!! كدوم موسسه رو پيشنهاد مي كنيد كه گير نده!!!

با تشكر

Petros
14-07-2012, 15:11
سوال دوم ما رو هم جواب بدید. ثواب داره

Abbas.V
14-07-2012, 16:38
ممنون دوست عزیز.

در چه صورت عقلانی تره که پولمون رو بدیم موسسات مالی اعتباری و ندیم به بانک؟ هدف احداث موسسات چی بود؟

درصورتی که :
1-به موسسه اعتماد کامل داشته باشید
2- تفاوت سود خیلی زیاد باشه
3-به مقدار و مدت سپرده هم بستگی داره . مثلا من هیچ وقت اگه 200 میلیون بیکار داشته باشم نمیزارم موسسه ها (البته به جز مهر و قوامین)
4-هدف از تاسیس جذب سپرده های سرگردان و مشارکت در طرح های زودبازده (چیزی که متاسفانه امروزه کمتر میبینیم)

سلام
ممنون بابت راهنماييتون
توي سايت مسكن هم رفتم و در مورد اوراق و اين چيزا نوشته يه چيزايي
1- مي شه بيشتر توضيح بديد كه مثلا فرض كنيد من يه خونه مي خوام يك طبقه بخرم با قيمت فرضا 80 ميليون حالا من مي رم بانك مسكن و بايد چه كار كنم؟؟ مراحلش رو بيشتر توضيح مي ديد؟؟
2- براي ساخت طبقه دوم و گرفتن وام بازم بايد برم بانك مسكن يا اداره يا جايي بايد برم كه من رو معرفي كنن يه بانكي براي وام؟؟؟ به چه شرايط مسكن وام مي دن يعني چند سال ساخت باشه و چه جوري باشه كه بدن؟؟؟
3- گردش حساب ندارم فقط دنبال يه موسسه هستم كه نزديك 40 ميليون وام بده ، پروانه كسب پوشاك فروشي دارم !!! كدوم موسسه رو پيشنهاد مي كنيد كه گير نده!!!

با تشكر
به ترتیب سوالاتون جواب میدم:
1- دوراه داری شما : یا وام بخری یا اوراق مسکن فرابورس . خرید وام که مشخصه مثلا وام 18 میلیونی رو شما 3.5 میخری . وام به صورت وکالتی به شما پرداخت میشه.ضامن هم باید ببرید + فیش کسر حقوقی و گردش حساب و .... .
مورد بعد شما میری اوراق مسکن فرابورس میخری . هر برگ 500 هزار تومن ارزش داره که مبلغش هست حدود 63 تومن درحال حاضر . یعنی برای 20 میلیون وام باید 40 تا برگه بخری که میشه 1.260 هزار تومان .بعد این اوراقو میبری بانک مسکن و درخواست وام مسکن میدی . این اوراق به عنوان ضامن هست برای شما در نتیجه دیگه نیازی به ضامن نداری . پروسه این کار شاید تا 2 ماه طول بکشه از زمان اقدام . اما خرید خیلی سریعتر هست شاید یک هفته هم طول نکشه .
یک راه دیگه هم هست که شما سند خونه رو میبری بانک (درحال حاضر بانک دی راحتتر از بقیه است ) سند خونه میشه ضامن برای شما و تا سقف 80 درصد قیمت کارشناسی ملک بهتون وام با نرخ 24 درصد سالینه پرداخت میشه . مدت بازپرداخت بستگی به مبلغ وام از یکسال تا 5 سال متغیر هست .
2-ملک مورد نظر باید سند ششدانگ+پایانکار داشته باشه حتما . وام جعاله تعمیر و بازسازی باید بگیری . اکثر بانکها دارن این نوع وامو . البته سودش فک کنم بالای 25 درصد باشه .
3-فقط مهر چنین طرحی داره که تاسقف50 میلیون به شما وام میده با جواز کسب . حضوری تشریف ببرید راهنماییتون میکنن . الان یادم نیست اسم طرحش چی بود یا هنوزم هست . تا قبل از عید که بود .

سوال دوم ما رو هم جواب بدید. ثواب داره

ببخشید ندیدم پست ها زیاد بود.

dirt road
15-07-2012, 00:32

بسياري از موسسات مالي واعتباري قبل از تشديد نظارتها توسط بانك مركزي تحت نظارت بانك مركزي نبودند ونيازي به اخذ مجوز از بانك مركزي نداشتند.اما اخيرا بسياري از آنها مجبور شده اند نظير بانك ها تحت نظارت بانك مركزي در آيند ضمن اينكه ماهيت فعاليت آنها با بانكها تفاوت چنداني ندارد و عملا جزو بازار پولي كشور محسوب مي شوند.
خير عضو شتاب نيستند و معمولا تنها از خودپردازهاي خود موسسه ميشه استفاده كرد.البته براي كارت هاي موسسه مهر ميشه از خودپردازهاي بانك ملت هم استفاده كرد.
انواع حساب هاي قرض الحسنه،انواع سپرده گذاري هاي سود دار و حتي حساب جاري كه بتوانيد دسته چك داشته باشيد.

Mr_100_dolari
15-07-2012, 00:33
ممنون دوست عزیز.

بین سود سپرده گذاری ها در بانکها و موسسات مالی تفاوت وجود دارد مخصوصا سود سپرده گذاری های کوتاه مدت (روز شمار) که در موسسات مالی اعتباری بیشتر از بانکها میباشد البته باید موسسه مطمئنی باشد که زیر نظر بانک مرکزی باشد چون خیلی از این موسسات از بانک مرکزی مجوز ندارند و مشغول فعالیت هستند مخصوصا در شهرستانها که در صورت به وجود آمدن هر گونه مشکل دیگه بانک مرکزی هم جواب گو نیستش
که بین موسسات موجود موسسه قوامین که برای نیرو انتظامی و موسسه مهر که فکر کنم برای صندوق رفاه سپاه میباشد مطمئن تر هستند (البته باز هم تصمیم گیری برای انتخاب موسسه با خودتان هستش)

هدفشونم طبق گفته خودشون مثل هر بنگاه اقتصادی دیگه جذب سرمایه و سپرده مردم و انجام فعالیت های اقتصادی هستش که باعث رشد کشور بشه که سپرده گذارم تو سودش شریک بشه و همچنین به کارکنان نهادی که بهش وابسته هستش بتونه ارائه خدمات کنه اما پشت پرده چی کار میکنن خدا عالمه و همون طور که الان می بینیم خیلی از این موسسات اول به عنوان موسسه ( یا حتی صندوق ها و تعاونی ها) میان جلو بعدش اقدام میکنن برای اینکه مجوز بانک شدن رو بگیرن مثل خیلی از این بانک ها که قبلا موسسه بودن و بعد از اینکه بانک بشن دیگه دامنه فعالیتشون خیلی بیشتر میشه (بخور بخورشون) :31:

Mr_100_dolari
15-07-2012, 00:39
انواع حساب هاي قرض الحسنه،انواع سپرده گذاري هاي سود دار و حتي حساب جاري كه بتوانيد دسته چك داشته باشيد .

مگه میشه تو موسسه مالی اعتباری حساب جاری باز کردش و دسته چک گرفتش :18:

این جوری که دیگه اسمش موسسه مالی اعتباری نمیشه .......

Abbas.V
15-07-2012, 05:56
مگه میشه تو موسسه مالی اعتباری حساب جاری باز کردش و دسته چک گرفتش :18:

این جوری که دیگه اسمش موسسه مالی اعتباری نمیشه .......

بله میشه . اما تو بارا اصلا اعتبار نداره . حتی به بانکهای خصوصی هم به چشم دیگه ای نگاه میشه چه برسه به موسسات مالی و اعتباری.

Mr_100_dolari
17-07-2012, 15:43
با سلام

دوستان یکی از دوستام به 1 میلیون وام نیاز داره که خیلی سریع باشه و زیاد نمیتونه صبر کنه (نهایت 1 هفته) پولی هم برای اینکه بخواد سپرده گذاری کنه تا چند وقت دیگه بهش وام بدهند رو هم نداره
البته از لحاظ ضامن مشکلی نداره اگر میشه لطفا راهنمایی بفرمایید که از چه بانکی یا موسسه (یا شخصی) میتونه اقدام کنه که 1 هفته ای 1 تومان وام بگیره ممنونم

Hatek
17-07-2012, 21:05
سلام
بین دوستان کسی هست بدونه بانک رفاه و ملی که تا چند سال پیش طرف قرارداد با شرکت green horse بودن هنوزم هستن یا نه؟؟؟

Soroush-S
17-07-2012, 22:10
با سلام

دوستان یکی از دوستام به 1 میلیون وام نیاز داره که خیلی سریع باشه و زیاد نمیتونه صبر کنه (نهایت 1 هفته) پولی هم برای اینکه بخواد سپرده گذاری کنه تا چند وقت دیگه بهش وام بدهند رو هم نداره
البته از لحاظ ضامن مشکلی نداره اگر میشه لطفا راهنمایی بفرمایید که از چه بانکی یا موسسه (یا شخصی) میتونه اقدام کنه که 1 هفته ای 1 تومان وام بگیره ممنونم
فکر کنم فرشتگان اینجور وام بده ولی فکر کنم بای 100 تومن بزاره

استاکس نت
17-07-2012, 22:25
اگه چهل میلیون رو تو بانک بذاریم ماهانه چقدر سود میدن؟

Abbas.V
17-07-2012, 23:12
اگه چهل میلیون رو تو بانک بذاریم ماهانه چقدر سود میدن؟

کدوم بانک ؟چه نوع حسابی؟ چند ساله ؟

استاکس نت
17-07-2012, 23:26
کدوم بانک ؟چه نوع حسابی؟ چند ساله ؟

یه بانک که امنیت داشته باشه حسابش هم مهم نیست حدااکثر 2 ساله

Abbas.V
18-07-2012, 01:23
یه بانک که امنیت داشته باشه حسابش هم مهم نیست حدااکثر 2 ساله

اقتصاد نوین >>> دوساله >>> 19 درصد . واسه چهل میلیون ماهی 624 تومن سود میده که اگه بخوای در سررسید بگیری بیشتر میشه یه مقدار .

Royce
18-07-2012, 11:58
سلام
من مدت زیادیه توی بانک ملت حساب قرض الحسنه دارم.حالا چطوری باید بفهمم توی این مدت تو قرعه کشی چیزی برنده شدم یا نه؟

Abbas.V
18-07-2012, 12:24
سلام
من مدت زیادیه توی بانک ملت حساب قرض الحسنه دارم.حالا چطوری باید بفهمم توی این مدت تو قرعه کشی چیزی برنده شدم یا نه؟

اگه جایزتون نقدی باشه میریزن به حسابتون . اگه نه باید برین حضوری یکی از شعب .

استاکس نت
18-07-2012, 13:00
اقتصاد نوین >>> دوساله >>> 19 درصد . واسه چهل میلیون ماهی 624 تومن سود میده که اگه بخوای در سررسید بگیری بیشتر میشه یه مقدار . این بانک خصوصیه؟امنیت داره؟بعد تا دو سال نمیتونم اصل پول رو دست بزنم درسته؟

Abbas.V
18-07-2012, 13:36
این بانک خصوصیه؟امنیت داره؟بعد تا دو سال نمیتونم اصل پول رو دست بزنم درسته؟

بانک خصوصیه . از نظر امنیت خیالتون راحت باشه . از نظر سیستم های امنیتی هم دارای استانداردهای بین المللی هست .

هم میتونین اصل و سودشو در پایان دوسال بگیرین که در اینصورت سود بیشتری بهتون پرداخت میشه .
یا میتونین سود پولتونو هرماه بگیرید که همون مقداری که گفتم میشه . و اصل پولتون هم در پایان دو سال .

MOHAMMAD_ASEMOONI
18-07-2012, 14:08
سلام دوستان .
جریان سودِ فردوسی بنده رو حسابی کنجکاو کرده بود ببینم جریان چیه که تو سایتش نوشته سود روزشمار 7% اما وقتی زنگ زدند به شعبه ی فردوسی تو اهواز گفتند 25% !!!!!!
به یکی گفتم دیروز زنگ زد بهشون و پرسید چرا اینجوریه ؟
گفتند از دست بانک مرکزی تو سایت نوشتیم 7% اما سودمون 25% !!!!
7% کجا و 25% کجا !!!!!
خلاصه زنگ زدند بانک مرکزی و جریان رو گفتند .
کارمند یا مسئولی که جواب داده بهشون گفته این کار غیر قانونیه و حق ندارند این کار رو انجام بدند !!!!!! (فقط همین ).

عجب جوابی , واقعا که این حرف رعشه میندازه به تن بانکدارها از ترس .

مختصر و مفید :

وله وله . این صندوقها و موسسه ها زیر میزی برای این کارها چراغ سبز گرفتند .

saeediranzad
18-07-2012, 15:55
زیر میزی؟ اینها همه علنی فعالیت میکنند.
بانک مرکزی بیخود گفته خبر نداره. یا شاید کارمند جزء بوده، از اصل موضوع خبر نداشته.
البته سودشون 25% نیست. همون 20.5 درصد روزشماره که اگه نری سر ماه بگیری، به حسابت اضافه میشه و سر سال بیشتر درمیآد.
من خودم فردوسی اهواز حساب دارم. همون طور که قبلاً گفته ام ، اعتبار این بانکها وابسته به خود نظام هست و تازه صالحین شده بانک آینده.

MOHAMMAD_ASEMOONI
18-07-2012, 16:56
زیر میزی؟ اینها همه علنی فعالیت میکنند.
بانک مرکزی بیخود گفته خبر نداره. یا شاید کارمند جزء بوده، از اصل موضوع خبر نداشته.
البته سودشون 25% نیست. همون 20.5 درصد روزشماره که اگه نری سر ماه بگیری، به حسابت اضافه میشه و سر سال بیشتر درمیآد.
من خودم فردوسی اهواز حساب دارم. همون طور که قبلاً گفته ام ، اعتبار این بانکها وابسته به خود نظام هست و تازه صالحین شده بانک آینده.

سلام
بله , درسته 20%هست
حالا این کجا نرخ درج شده در سایتشون کجا
صحبتِ بنده اینه که چرا اطلاعاتی که میدن با حقیقت اختلاف داره ؟و چرا بانک مرکزی یه چیز میگه اینا یه چیز دیگ؟
چرا شفاف نیست کاراشون ؟
اگر ریگی به کفش کسی نباشه باید اطلاعات سایتشون و حرفشون و حرف بانک مرکزی یکی باشه .

این رو هم بگم که سودی که بانکهای معتبر دارند میدند فوق العاده کم و ناچیز هست و سودهائی که عایدشون میشه اونقدر زیاده که حد و حساب نداره .
مدیر بانک مهر که تو تلوزیون یک ماه پیش مصاحبه داشت گفت سود بانکها رو کسی نمیدونه که چقدر زیاده .
از چند جهت دارند سود کسب میکنند .
سود کم به سپرده گذارها
سود زیاد وامها
کارمزدها
تجارتها مثل خرید و فروش املاک و طلا و ارز
سود کارخونه هاشون
همه ی اینها از پول مردمه که سود ناچیزی میگیرند .

Soroush-S
18-07-2012, 17:23
من چندسالیه (فکر کنم 10 سال شایدم کمتر) تو موسسه مهر حساب قرض الحسنه داشتم ( همون بسیجیان سابق) حالا دفترچه حساب گم کردم . برای بستن حسابم چیکار کنم ؟

Abbas.V
18-07-2012, 20:09
من چندسالیه (فکر کنم 10 سال شایدم کمتر) تو موسسه مهر حساب قرض الحسنه داشتم ( همون بسیجیان سابق) حالا دفترچه حساب گم کردم . برای بستن حسابم چیکار کنم ؟

با همراه داشتن کارت ملی و شناسنامه به شعبه ای که حساب دارید مراجعه کنید .

MOHSEN_A1371
20-07-2012, 02:35
سلام
حقوق فردی را میریزند داخل بانک تجارت.حالا این فرد همیشه حقوقش را از طریق سیستم ساتنا در بانک تارت میذاره حساب بانک پارسیان.بعد از حساب پارسیان به چند تا حساب پارسیان دیگه (مثلا بچه هاش) هر ماه پول میریزه
همه این کارها با مراجعه به بانک انجام میشه.آیا راهی هست که این کارها با اینترنت حل شود؟روش کار چیست؟
سپاس

Abbas.V
20-07-2012, 12:07
سلام
حقوق فردی را میریزند داخل بانک تجارت.حالا این فرد همیشه حقوقش را از طریق سیستم ساتنا در بانک تارت میذاره حساب بانک پارسیان.بعد از حساب پارسیان به چند تا حساب پارسیان دیگه (مثلا بچه هاش) هر ماه پول میریزه
همه این کارها با مراجعه به بانک انجام میشه.آیا راهی هست که این کارها با اینترنت حل شود؟روش کار چیست؟
سپاس

با اینترنت بانک میشه خیلی راحت .
مثلا با پابا حواله میزنی به حساب بانک پارسیان . از حساب بانک پارسیان هم باز با اینترنت بانک یا مبایل بانک خیلی راحت میتونه انتقال بده به حسابهایی که میخواد (اگه هرماه باید این روند با مبالغ ثابت انجام شه میشه از حواله مستمر استفاده کرد .یعنی هرماه یک مقدار پول ثابتی از حسابت برداشته میشه به هرچندتا حساب که بخوای ریخته میشه )

استاکس نت
20-07-2012, 12:51
بانک خصوصیه . از نظر امنیت خیالتون راحت باشه . از نظر سیستم های امنیتی هم دارای استانداردهای بین المللی هست .

هم میتونین اصل و سودشو در پایان دوسال بگیرین که در اینصورت سود بیشتری بهتون پرداخت میشه .
یا میتونین سود پولتونو هرماه بگیرید که همون مقداری که گفتم میشه . و اصل پولتون هم در پایان دو سال .

اگه خدایی نکرده پول رو بالا بکشن آیا بانک مرکزی تضمین میده برای برگشت اصل پول؟

Abbas.V
20-07-2012, 13:00
اگه خدایی نکرده پول رو بالا بکشن آیا بانک مرکزی تضمین میده برای برگشت اصل پول؟

پشتوانه این بانکها از برخی بانکهای دولتی هم قوی تره . بهترین بانک ایران در سال 2009 و 2010 از نظر امنیت .

همه بانکها چه دولتی چه خصوصی توسط بانک مرکزی تضمین شده هستند . حتی برخی از موسسات اعتباری .

استاکس نت
20-07-2012, 13:11
ممنونم از جوابتون برای سود روزشمار کدوم بانک یا موسسه رو پیشنهاد میکنین؟

Abbas.V
20-07-2012, 13:21

خواهش میکنم .

با توجه به اینکه شما میخواین جای مطمئن باشه پولتون فقط موسسه مهر و قوامین خوبه . بقیه رو هوان . یه روز منحل میشن . یه روز ادغام میشن . حساب کتاب درستی ندارن .

در مورد بانک هم نهایت سودی که پرداخت میشن واسه روز شمار 10 درصد شاید باشه اونم در شرایط خاص . در نتیجه من بهتون یکی از دو موسسه بالا رو پیشنهاد میکنم .

Mr_100_dolari
21-07-2012, 19:38

به نظر من این 2 موسسه (قوامین و مهر) برای سود روز شمار خوب هستن
موسسه قوامین (سود روز شمار 18%)
موسسه مهر (رویان مهر روز شمار تا 100,000,000 ریال----->17%)
موسسه مهر (رویان مهر روز شمار از 100,000,001 تا 500,000,000 ریال----->18%)
موسسه مهر (رویان مهر روز شمار بالای 500,000,000 ریال------->18.5%)

موسسه فردوسی (18%) موسسه فرشتگان (20%)

saeediranzad
22-07-2012, 10:00
روزشمار فردوسی بیش از 20 درصده. حتا اگر سرماه سودت را نگیری، به سود حاصل هم سود تعلق میگیره و باز هم بیشتر میشه.

استاکس نت
22-07-2012, 12:08
به نظر من این 2 موسسه (قوامین و مهر) برای سود روز شمار خوب هستن
موسسه قوامین (سود روز شمار 18%)
موسسه مهر (رویان مهر روز شمار تا 100,000,000 ریال----->17%)
موسسه مهر (رویان مهر روز شمار از 100,000,001 تا 500,000,000 ریال----->18%)
موسسه مهر (رویان مهر روز شمار بالای 500,000,000 ریال------->18.5%)

موسسه فردوسی (18%) موسسه فرشتگان (20%)

برای 5 میلیون روز شمار این موسسه قوامین و مهر یا فردوسی اعتمادی بهشون هست؟چون این پول تنها دارایه منه که روش حساسم و این همه سوال میکنم

Abbas.V
22-07-2012, 13:31
برای 5 میلیون روز شمار این موسسه قوامین و مهر یا فردوسی اعتمادی بهشون هست؟چون این پول تنها دارایه منه که روش حساسم و این همه سوال میکنم

مهر بزار
قوامین چون بانک شده احتمالش هست نرخ سوداش عوض شه .

Mr_100_dolari
22-07-2012, 18:18

اگر تا قبل از اینکه نرخ سوداش تغییری نکرده بزاری قوامین با همون نرخ سودی که قبلا حساب باز کردی سودت رو حساب میکنند
در ضمن دوست من الان داره مبلغ 70 میلیون پولش رو میبره قوامین ولی بازم تصمیم با خودتون هستش برای انتخاب موسسه
پیشنهاد منم قوامین یا مهر هستش .

استاکس نت
22-07-2012, 21:55
چطوری یه موسسه یا بانک خصوصی رو از نظر داشتن مجوز بانک مرکزی چک کنیم؟
تو سایت بانک مرکزی رفتم فقط اسم شعبه های تهران رو داشت

dirt road
22-07-2012, 22:35

داستان اين مجوزها و لغو مجوزها خيلي طولانيه ولي اين لينك (سايت بانك مركزي) مربوط به سوالي است كه پرسيده ايد. [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

استاکس نت
22-07-2012, 22:42
داستان اين مجوزها و لغو مجوزها خيلي طولانيه ولي اين لينك (سايت بانك مركزي) مربوط به سوالي است كه پرسيده ايد. [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

مرسی ولی اینلینک فقط شعبه های تهران رو زده

Mr_100_dolari
22-07-2012, 23:42

دوست عزیز تو این لیست اسم خیلی از موسسه ها نیستش ولی وقتی بری دمه در خود موسسه می بینی سر درش یه تابلو به چه بزرگی زده تحت نظارت بانک مرکزی اگه قرار باشه بنا بر این لیست تصمیم بگیریم پس چطور این موسسات که تعدادشون هم کم نیستش به خودشون همچین اجازه ای رو میدن که بزنن تحت نظارت بانک مرکزی ؟
به نظرم بهتره ببینی موسسه که میخوای پولتو توش بزاری برای چه نهاد یا ارگانی هستش(که این خیلی مهمه) و سال تاسیس و سابقه فعالیتش رو بررسی کنی

استاکس نت
22-07-2012, 23:59
دوست عزیز تو این لیست اسم خیلی از موسسه ها نیستش ولی وقتی بری دمه در خود موسسه می بینی سر درش یه تابلو به چه بزرگی زده تحت نظارت بانک مرکزی اگه قرار باشه بنا بر این لیست تصمیم بگیریم پس چطور این موسسات که تعدادشون هم کم نیستش به خودشون همچین اجازه ای رو میدن که بزنن تحت نظارت بانک مرکزی ؟
به نظرم بهتره ببینی موسسه که میخوای پولتو توش بزاری برای چه نهاد یا ارگانی هستش(که این خیلی مهمه) و سال تاسیس و سابقه فعالیتش رو بررسی کنی
خوب منم موندم چطوری این کارو انجام بدم

dirt road
22-07-2012, 23:59
مرسی ولی اینلینک فقط شعبه های تهران رو زده

اگر منظورتان آدرس هاست كه خوب درسته، بيشتر بانك ها و موسسات،دفتر مركزيشون تو تهرانه و اون آدرسي كه زده مربوط به شعبات تهران نيست.
جناب استاكس چند وقته مدام سوالت شده كه پولم رو كدوم موسسه يا بانك بذارم كه مطمئن باشه و سود خوبي هم بده و هر چقدر هم دوستان جوابتان را ميدهند باز هم سوالتان را تكرار ميكنيد!
شايد شما قبلا سپرده اي تو موسسه هايي مثل دانش آموختگان وحدت،بهمن ايثار و ... داشته ايد كه اينهمه نگرانيد.
بد نيست بدونيد كه حتي موسسه وحدت طبق بخشنامه بانك مركزي داشت به بانك قرض الحسنه ارتقاء ميافت كه بناگاه گفتن بانك مركزي مجوز اين موسسه رو لغو كرده و همين صالحيني كه مجوزش لغو شده و قراره با تات و آتي ادغام بشه،كفالتش رو به عهده گرفت. پشت همه اين بازي ها بانك مركزي بود.الان هم اگر بدنبال اطميناني 100% هستي بايد بري و اين 5 ميليون رو توي يكي از بانك هاي سوئيس و يا سنگاپور و ... سپرده گذاري كني.تو ايران كسي نميتونه اين اطمينان رو به شما بده.فعلا بالاترين درجه اطمينان رو بانك هاي دولتي و دولتي هايي كه قبلا خصوصي سازي شده اند، دارند و بعد از اين ها بانك هايي مانند اقتصاد نوين،پارسيان،پاسارگاد و ... در درجه بعدي قرار دارند.
امكان هر گونه تغيير و تحولي در تمامي موسسه هاي مالي و اعتباري و حتي بانك هاي جديدالتاسيس مانند گردشگري،ايران زمين و ... وجود دارد.هرچقدر به سود بيشتري فكر كنيد به همان ميزان ريسك بيشتري را بايد بپذيريد.

Mr_100_dolari
23-07-2012, 00:04
با سلام دوستان اینم نامه بانک مرکزی که توش اسامی موسسات مالی اعتباری مجاز رو مشخص کرده که البته نامه مال 89/12/29 هستش که تا الان چه تغییری کرده اطلاعی ندارم

ولی در کل بازم خودتون از موسسه ای که می خواین توش سپرده گداری کنید مطمئن شوید

Mr_100_dolari
23-07-2012, 12:45
متا سفانه نمیدونم چرا عکس این نامه رو برداشتن اما اینم لینکش برید تو قسمت موسسات مالی اعتباری مجاز و ببینید :

dirt road
24-07-2012, 00:07

به نقل از ابتكار نيوز :
رئیس کل بانک مرکزی با اشاره به برنامه‌های این بانک در مورد موسسات مالی و اعتباری متذکر شد که «ما در این دو، سه سال این‌ موسسات را به هم ریختیم و آنها را کاهش دادیم و از 1700 موسسه به 14 موسسه مالی و اعتباری رساندیم و در مراحل بعدی حتما ادغام را در پیش داریم و آن‌ها را با تعداد کمتر و کیفیت بالاتر جمع‌بندی می‌کنیم».

استاکس نت
24-07-2012, 00:42
خوب ببخشین من یه مثال میزنم
مثلا من پولم رو میذارم تو موسسه مهر بعد این موسسه ورشکست میشه آیا بانک مرکزی اصل پول منو تضمین میکنه؟

Mr_100_dolari
24-07-2012, 02:05
خوب ببخشین من یه مثال میزنم
مثلا من پولم رو میذارم تو موسسه مهر بعد این موسسه ورشکست میشه آیا بانک مرکزی اصل پول منو تضمین میکنه؟

بله از سرمایه ای که مثلا موسسه مهر موقعه افتتاحش نزد بانک مرکزی گذاشته بود بدهی شما پرداخت میشه .

استاکس نت
24-07-2012, 11:01
بله از سرمایه ای که مثلا موسسه مهر موقعه افتتاحش نزد بانک مرکزی گذاشته بود بدهی شما پرداخت میشه .

ببخشین من واقعا زیاد سوال میکنم اما بهم حق بدین فک کنین یه جون اول زندگی با تنها سرمایش یه خورده استرس هست دیگه
بعد این سرمایه اولیه اونقدر هست که پول همه طلب کارا رو پرداخت کنن

MOHAMMAD_ASEMOONI
01-08-2012, 09:15
سلام دوستان .
بهترین راه برای اینکه بفهمین یک بانک یا یک موسسه کارشون درسته یا نه,اینه که بهش پول بدین ,اگر خوردند و در رفتند پس کلاهبردارند دیگه بهشون پول ندین !!!!!.
هنوز دو هفته نشده در مورد ارز مسافرتی حرف زدیم اینجا به خودم گفتم یادم باشه وقتی میام ایران برم بگیرم .
چند روز پیش تو اخبار گفت از این به بعد فقط به مسافران زیارتی ارز دولتی میدند .

نمیدونم چرا ما رو هر چی دست میزاریم یا لغو میشه یا غیب میشه ؟

mohammad2407
12-08-2012, 01:33
سلام دوستان عزیز میخواستم بدونم الان بیشترین سود چه بانکی میده و به چه صورت هست ؟

Mr_100_dolari
14-08-2012, 13:24
با سلام

کسی در مورد موسسه کار سازان آینده اطلاعی داره سر در موسسه که زده با مجوز بانک مرکزی تلویزیون هم تبلیغش میکنه
سود روز شمارش چند درصده ؟
سود بلند مدت سالیانه با برداشت ماهانه چقدره ؟
کسی تو این موسسه سپرده داره ؟

مهرسا1
19-08-2012, 12:16
در مورد موسسه مالی و اعتباری فردوسی اطلاعات کامل میخواستم
اینکه چقدر بهش اعتماد هست در صورت گذاشتن پول برای بلند مدت

Abbas.V
19-08-2012, 14:33
با سلام

کسی در مورد موسسه کار سازان آینده اطلاعی داره سر در موسسه که زده با مجوز بانک مرکزی تلویزیون هم تبلیغش میکنه
سود روز شمارش چند درصده ؟
سود بلند مدت سالیانه با برداشت ماهانه چقدره ؟
کسی تو این موسسه سپرده داره ؟

مجوز نداره .

یه چیزی بگم واسه همه دوستان :

به هیچ موسسه مالی و اعتباری اعتماد نکنید برای بلند مدت . حتی مهر :

نه به شبکه شتاب وصل هست . نه به سیستم بین بانکی نه ساتنا نه پایا . تازه اینکه بزرگترین موسسه مالی هست . دیگه حساب فردوسی و کارسازان و .... مشخصه . این موسسه ها فقط به درد سود کوتاه مدت روزشمار میخورن .

همین .

Abbas.V
19-08-2012, 14:35
سلام دوستان عزیز میخواستم بدونم الان بیشترین سود چه بانکی میده و به چه صورت هست ؟

سود چندساله ؟
در سررسید یا ماهانه ؟
بانک یا موسسه مالی و اعتباری ؟

Mr_100_dolari
20-08-2012, 03:53
مجوز نداره .

یه چیزی بگم واسه همه دوستان :

به هیچ موسسه مالی و اعتباری اعتماد نکنید برای بلند مدت . حتی مهر :

نه به شبکه شتاب وصل هست . نه به سیستم بین بانکی نه ساتنا نه پایا . تازه اینکه بزرگترین موسسه مالی هست . دیگه حساب فردوسی و کارسازان و .... مشخصه . این موسسه ها فقط به درد سود کوتاه مدت روزشمار میخورن .

همین .

این موسسه قوامین که بانک شدش هنوز سودش مثل قبلا هستش و تغییری نکرده به نظرت اطمینانی هستش برای باز کردن حساب بلند مدت 1 ساله حالا که بانک شده یا نه ؟

(راستی من از کارمندش پرسیدم که حالا که بانک شده سودش تغییری نمیکنه گفتش هنوز نکرده اما در آینده حتما تغییر میکنه و من بهش گفتم خوب اگر کسی که اینجا حساب 1 ساله داره و سر سال فکر کنه با همون سود قبلی شما خودتون تمدیدش میکنید و سود شما تغییر کنه و سود کمتری به طرف بدید چی ؟
طرف یکم فکر کردش و بعدش گفتش قبلش خبرش میکنیم گفتم چه جوری ؟ گفت تلفن میزنیم و معلوم الکی گفتش چون اومدیم و یکی تلفنش عوض شده بود یا حالا به هر دلیلی به اون فرد دسترسی نبودش در نتیجه با همون سود جدید تمدیدش میکنن و بعدم که بری بگی چرا قبلش خبر ندادین میگن به ما ربطی نداره حواستون به این قضیه خیلی جمع باشه بانکها اگر یه قسط وامتون عقب بیفته صد بار زنگ میزنن اما هیچ بانکی زنگ نمیزنه بگه سودمون کم شده حسابت رو تمدید کنیم یا نه )

Soroush-S
20-08-2012, 11:33
دیروز رفتم از عابر بانکهای نزدیک خونه پول بگیرم در کمال تعجب دیدم همشون یه ایرادی دارن و پول نمیدن - هر کدوم یه ایرادی داشتن یکی نوشته بود ارتباط با مرکز قطعه - یکی دیگه نوشته بود در حال بروزرسانی:18: - بعضی هم وقتی کارتو میزدم سریع کارتو پس میداد و قبول نمیکرد . به هر حال به زحمت تونستم از یه بانکی پول بگیرم حالا جالب این بود که ساختمونای این بانکها سر به فلک میکشه ولی خدماتشون .....

مهرسا1
20-08-2012, 14:05
سود در سررسید بهتره یا سود ماهانه؟

Abbas.V
20-08-2012, 14:17
این موسسه قوامین که بانک شدش هنوز سودش مثل قبلا هستش و تغییری نکرده به نظرت اطمینانی هستش برای باز کردن حساب بلند مدت 1 ساله حالا که بانک شده یا نه ؟

(راستی من از کارمندش پرسیدم که حالا که بانک شده سودش تغییری نمیکنه گفتش هنوز نکرده اما در آینده حتما تغییر میکنه و من بهش گفتم خوب اگر کسی که اینجا حساب 1 ساله داره و سر سال فکر کنه با همون سود قبلی شما خودتون تمدیدش میکنید و سود شما تغییر کنه و سود کمتری به طرف بدید چی ؟
طرف یکم فکر کردش و بعدش گفتش قبلش خبرش میکنیم گفتم چه جوری ؟ گفت تلفن میزنیم و معلوم الکی گفتش چون اومدیم و یکی تلفنش عوض شده بود یا حالا به هر دلیلی به اون فرد دسترسی نبودش در نتیجه با همون سود جدید تمدیدش میکنن و بعدم که بری بگی چرا قبلش خبر ندادین میگن به ما ربطی نداره حواستون به این قضیه خیلی جمع باشه بانکها اگر یه قسط وامتون عقب بیفته صد بار زنگ میزنن اما هیچ بانکی زنگ نمیزنه بگه سودمون کم شده حسابت رو تمدید کنیم یا نه )

ببین کلا روال اینجوریه :

اگه سود تغییر کنه حتی بشه یک درصد شما سودی رو دریافت میکنی که موقع افتتاح حساب تو کارتت یا حسابت درج شده . دقیقا مثل موقعی که سودو کاهش دادن . افرادی که مثلا یکساله 13 درصد میگرفتن همون 13 درصد باقی موندن و بقیه افرادی که از اون تاریخ به بعد حساب باز کردن 10 درصد میگرفتن (حالا درصدراو درست یادم نیست به عنوان مثال گفتم).

حالا ممکنه یک بانکی این دستورالعملو رعایت نکنه .

نتیجه گیری با خودتون هست .

پ.ن : اگه سود در سررسید بخواین کلا بانک گزینه مناسبی نیست . خرید طلای آب شده یا سکه بهتر هست .

keyvan94
20-08-2012, 14:35
سلام دوستان
جریان این کارمزد بانک اقتصاد نوین چیه ؟
با موبایل بانک کارت به کارت کردم 500 تومن کم کرد اومدم موجودی بگیرم ببینم چی شد بازم 500 کم کرد باز اومدم صورتحساب بگیرم ببینم این 500تومن چیه هی کم می کنه بازم 500 تومن کم کرد!!!!!!!!
امروزم که خواستم اینترنتم شارژ کنم بازم 500تومن کم کرد!!!!!اینطوری که همه پولم رو خود بانک می خوره.
من قبلا پاسارگاد داشتم اینطوری نبود که یا من نمی فهمیدم.

Abbas.V
20-08-2012, 23:48
سلام دوستان
جریان این کارمزد بانک اقتصاد نوین چیه ؟
با موبایل بانک کارت به کارت کردم 500 تومن کم کرد اومدم موجودی بگیرم ببینم چی شد بازم 500 کم کرد باز اومدم صورتحساب بگیرم ببینم این 500تومن چیه هی کم می کنه بازم 500 تومن کم کرد!!!!!!!!
امروزم که خواستم اینترنتم شارژ کنم بازم 500تومن کم کرد!!!!!اینطوری که همه پولم رو خود بانک می خوره.
من قبلا پاسارگاد داشتم اینطوری نبود که یا من نمی فهمیدم.

با همراه داشتن کارت شناسایی به یکی از شعب مراجعه کنید .

من همه کارهامو با موبایل بانک اقتصاد نوین انجام میدم و فقط واسه انتقال 500 کم میکنه .
احتمال زیاد پولش برمیگرده به حسابتون با اینحال مراجعه حوضری بهتر هست .

مهرسا1
21-08-2012, 13:04
سود روزشمار بانک دی چند هست؟

Abbas.V
21-08-2012, 14:51
سود روزشمار بانک دی چند هست؟

من 7 میگیرم در حال حاضر . البته پارسال حساب باز کردم . لیست شعب و تلفن تو سایت بانک دی هست . تماس بگیرین جواب میدن .

Royce
21-08-2012, 14:55
الان موسسه قوامین هر 1 میلیونو ماهی چقدر سود میده ؟

Abbas.V
21-08-2012, 23:32
الان موسسه قوامین هر 1 میلیونو ماهی چقدر سود میده ؟

15600 تومان برای ماه 30 روزه . (با نرخ 19 درصد)

Mr_100_dolari
22-08-2012, 16:58
بالاترین نرخ سود توی سر رسید 6 یا 9 ماه رو چه موسسه ای میده ؟ و نرخش چند درصده ؟

مهرسا1
22-08-2012, 21:46
بالاترین نرخ سود توی سر رسید 6 یا 9 ماه رو چه موسسه ای میده ؟ و نرخش چند درصده ؟

فرق سود در سررسید با سود ماهانه چیه و کدومشون بهتره؟

Mr_100_dolari
22-08-2012, 22:07
فرق سود در سررسید با سود ماهانه چیه و کدومشون بهتره؟

سود در سرسید فقط تو تاریخ سر رسیداصل پولتون و سودش قابل برداشت هستش مثلا شما یه حساب باز میکنید 9 ماهه یا مثلا 3 ساله و فقط بعد از 9 ماه یا 3 سال میتونید اصل پول و سود پولتون رو دریافت کنید ولی سود ماهانه به این صورت هستش که شما مثلا حساب 1 ساله 2-3-4- یا 5 ساله باز میکنید و به اصل پولتون تا پایان مدت سپرده گزاری نمیتونید دست بزنید اما سودش رو ماهانه دریافت میکنید
فرقش با هم اینه که سود تو سر رسید مبلغش بیشتره تا سود ماهانه یعنی اگر یه سپرده یک ساله باز کنید و بگید سودش رو در پایان دوره یعنی بعد از یک سال دریافت میکنید بهتون سود بیشتری میدهند تا وقتی که بخواهین سودش رو به صورت ماهانه دریافت کنید .
کدوم بهتر هستش رو دیگه باید خودتون انتخاب کنید با توجه به شرایط خودتون .

Mohammad Yek110
23-08-2012, 15:09
سلام
کارمزدی که بانک ملت برای سپرده موج ( 33 درصد پنج ساله ) از سود کم می کنه چقده؟
در کل میشه 165 درصد.یکی از اقوام 34 میلیون گذاشتن و با سودش میشه 90.100.000 تومن
میخواستم ببینم کارمزد چقده؟
ممنون:11:

مهرسا1
23-08-2012, 22:27
سلام
کارمزدی که بانک ملت برای سپرده موج ( 33 درصد پنج ساله ) از سود کم می کنه چقده؟
در کل میشه 165 درصد.یکی از اقوام 34 میلیون گذاشتن و با سودش میشه 90.100.000 تومن
میخواستم ببینم کارمزد چقده؟
ممنون:11:

یعنی بعد از 5 سال پولشون میشه 90 میلیون؟

Mohammad Yek110
24-08-2012, 11:48
یعنی بعد از 5 سال پولشون میشه 90 میلیون؟

بله دیگه
33 درصد سود سالانه
کلا میشه 165 درصد
البته کارمزد هم کم می کنن حتما
نمیدونم چقده
توی سایت خود بانک خبری نبود

moj63
24-08-2012, 15:55
دوستان نظرتون در مورد حساب باز کردن در طرح رویال موسسه مهر چیه چند ماهش بزارم به صرفه تره با مبلغ 7 ملیون
این تعاونی ثامن سود روزشمار و ماهیانه چقدره ؟

ژولی لسکو
24-08-2012, 18:53
در مورد افتتاح حساب در بانک ملت:
هیچ گونه کارمزدی نداره
بانک سینا و کارآفرین سود بیشتری میدن 169%
و البته موسسه توسعه از همه جا بیشتر میده 178% ، خوب چون بانک نیست شاید همه کس نپسندن

amir_ata_21
24-08-2012, 21:16
در مورد افتتاح حساب در بانک ملت:
هیچ گونه کارمزدی نداره
بانک سینا و کارآفرین سود بیشتری میدن 169%
و البته موسسه توسعه از همه جا بیشتر میده 178% ، خوب چون بانک نیست شاید همه کس نپسندن
بانک پاسارگاد سود 170% می دهد.

Mr_100_dolari
24-08-2012, 23:48
دوستان نظرتون در مورد حساب باز کردن در طرح رویال موسسه مهر چیه چند ماهش بزارم به صرفه تره با مبلغ 7 ملیون
این تعاونی ثامن سود روزشمار و ماهیانه چقدره ؟

یک طرحی هستش مخصوص این موسسه با مزایای مربوط به خودش مثل هر موسسه یا بانکی دیگه ای که از طریق طرح های مختلف اقدام به جذب مشتری میکنند
اینکه چند ماهه بزارید خوب هر چی مدت زمان بیشتری پولتون دستشون بمونه سود بیشتری میگیرید اما باید شرایط خودتون رو بسنجید
سود روز شمار ثامن ماهانه 13 درصد هستش برای مبلغ هفت میلیون در ماه 30 روزه میشه تقریبا ماهی 74/700 حالا یه کم بالاتر یا پایین تر

Abbas.V
25-08-2012, 00:03
یه مطلبی رو لازم میدونم عنوان کنم .

هیچ وقت سراغ طرحهای مقطعی نرین چون ممکنه درصد سودشون تغییر کنه .

یه پیشنهاد میدم هم سودش خوبه هم مطمئن .

سود درسررسید 5 ساله پارسیان 165 درصد هست .

سراغ طرحهایی که اسم دارن مثل رویال و پیامو زرین و ... نرین ، چون هیچ اعتمادی نیست که وسطش طرحو عوض کنن.

در مورد توسعه هم خوبی که داره این هست که به شبکه شتاب وصل هست و این میتونه مورد بسیار خوبی باشه .

موفق باشید .

saadat68
25-08-2012, 00:51
بچه ها وام مسکنو در صورت خرید اوراق یه نفر میتونه دو بار بگیره واسه یه بنده خدایی دارم میپرسم

میخواد اوراق بخره 20 تومن روی آپارتمان وام بگیره بعدش یک ماه بعد یه آپارتمان دیگه بخره و دوباره وام بگیره

kvhsade
25-08-2012, 01:19
سلام دوستان كسي در مورد نحوه محاسبه ماليات بر ارث و جدولي كه در اين زمينه وجود داره چيزي ميدونه؟

ali_hp
25-08-2012, 01:32
بله دیگه
33 درصد سود سالانه
کلا میشه 165 درصد
البته کارمزد هم کم می کنن حتما
نمیدونم چقده
توی سایت خود بانک خبری نبود
هيچ بانكي 33 درصد سالانه سود نميده ، اين سود ١٦٥ درصد پنج ساله يعني سود سالانه تقريبا ٢٢ درصد ، نه ٣٣ درصد!
بدونيد كه داريد يك سرمايه گذاري با سود سالانه ٢٢ درصد مي كنيد ، نه ٣٣ درصد....

Mr_100_dolari
25-08-2012, 12:12
موسسه فرشتگان همین الان سود سالیانش 25 درصد هستش 20 درصد ماهانه پرداخت میشه و 5 درصد در پایان سال اما اینکه مطمئن هستش یا نه انتخابش با خودتون هستش دیگه

موفق باشید

مهرسا1
25-08-2012, 13:32
واقعا ارزش داره پول رو پنج ساله بذاریم و سود در سررسید بگیریم به نظرتون از ارزشش کم نمیشه؟

Mr_100_dolari
25-08-2012, 13:52
واقعا ارزش داره پول رو پنج ساله بذاریم و سود در سررسید بگیریم به نظرتون از ارزشش کم نمیشه؟

اصلا ارزش نداره شما بخوای 5 سال پولتون رو توی بانک بزارید و سود در سرسید بگیرید من نمیدونم مبلغ پولتون چقدره اما تو خیلی قسمت های دیگه مثل ارز و سکه و .... میتونید سرمایه گزاری کنید که خیلی سودش بیشتر از بانک هستش (البته ریسک خودشم داره)
با تورم سالیانه ای که هستش شما حساب کن بعد از 5 سال با اصل پولتون و سودش چی کار میتونین بکنید .

mehran_pqqp
25-08-2012, 18:50
سلام
ببخشید سقف انتقال کارت به کارت از طریق دستگاههای ATM چقدر هست؟
من امشب باید 7 میلیون به حساب یکی بریزم (کارتم برای بانک صادرات هست)

mehran_pqqp
25-08-2012, 22:36
سلام
ببخشید سقف انتقال کارت به کارت از طریق دستگاههای ATM چقدر هست؟
من امشب باید 7 میلیون به حساب یکی بریزم (کارتم برای بانک صادرات هست)
رفتم ریختم سقفش 3 میلیون هست

mehran_pqqp
26-08-2012, 11:04
سلام
دوستان یه سوال:

اوراق مشارکت چی هست که تو تلویزیون تبلیغ می کنه مثلا : اوراق مشارکت ... با سود علی الحساب ... بی نام ... واریز در سررسید و ...

Soroush-S
26-08-2012, 15:34
من بخوام با تلفن ببینم تو حساب بانک ملتم چقدر پول هست باید چیکار کنم ؟ زنگ میزنم تلفنبانک میگه شماره حساب را وارد کنید . وارد میکنم بعد میگه اشتباهه در صورتی که با شماره کارت بانک ملی براحتی استعلام میگیرم.

Mr_100_dolari
26-08-2012, 23:26
من بخوام با تلفن ببینم تو حساب بانک ملتم چقدر پول هست باید چیکار کنم ؟ زنگ میزنم تلفنبانک میگه شماره حساب را وارد کنید . وارد میکنم بعد میگه اشتباهه در صورتی که با شماره کارت بانک ملی براحتی استعلام میگیرم.

احتمال داره تاریخ استفاده از خدمات تلفن بانکتون تمام شده باشه اینا موقعه درخواست تلفن بانک به مشتری نمگین که استفاده از این خدمات 1 ساله هستش و بعد از پایان 1 سال باید بیای تمدید کنی
شما اگر خودت صاحب حساب هستی( اگر نه خود صاحب حساب) با کارت شناسایی برو همون شعبه ای که درخواست تلفن بانک دادی بگو دوباره برات فعالش کنند و بگو بیشترین زمان استفاده از این خدمات که فکر کنم 3 سال باشه رو برات در نظر بگیرند.

dirt road
27-08-2012, 10:24
سلام
دوستان یه سوال:

اوراق مشارکت چی هست که تو تلویزیون تبلیغ می کنه مثلا : اوراق مشارکت ... با سود علی الحساب ... بی نام ... واریز در سررسید و ...

سلام
شركت ها،براي اجراي طرح هاي توسعه و بزرگ خود نياز به نقدينگي بالايي دارند كه معمولا اين نقدينگي را در اختيار ندارند.يكي از راه ها براي فراهم كردن اين نقدينگي،واگذاري اوراق مشاركت از طرف شركت است.

قانون نحوه انتشار اوراق مشاركت

ماده 1. به‌منظور مشاركت عموم در اجراي طرح‌هاي عمراني انتفاعي دولت مندرج در قوانين بودجه سالانة كل كشور و طرح‌هاي سودآور توليدي و ساختماني و خدماتي، به دولت و شركت‌هاي دولتي و شهرداري‌ها و مؤسسه‌ها و نهادهاي عمومي غيردولتي و مؤسسه‌هاي عام‌المنفعه و شركت‌هاي وابسته به دستگاه‌هاي مذكور و هم‌چنين شركت‌هاي سهامي عام وخاص و شركت‌هاي تعاوني توليدي اجازه داده مي‌شود طبق مقررات اين قانون، قسمتي از منابع مالي مورد نياز براي اجراي طرح‌هاي مذكور شامل منابع مالي لازم براي تهية مواد اولية مورد نياز واحدهاي توليدي را از طريق انتشار و عرضة عمومي اوراق مشاركت تأمين نمايند.

ماده 3. انتشار اوراق مشاركت از طرف دولت صرفاً براي تأمين منابع مالي مورد نياز جهت اجراي طرح‌هاي عمراني انتفاعي دولت موضوع مادة(1) به ميزاني كه در قوانين بودجة سالانة كل كشور پيش‌بيني مي‌شود مجاز خواهد بود. تضمين بازپرداخت اصل و سود علي‌الحساب و سود تحقق يافتة اين قبيل اوراق توسط وزارت امور اقتصادي و دارايي از محل اعتبارات رديف‌هاي خاصي كه توسط سازمان برنامه و بودجه به همين منظور در قوانين بودجة سالانة كل كشور پيش‌بيني مي‌شود به عمل خواهد آمد.

تبصره: انتشار اوراق مشاركت به‌منظور تأمين منابع مالي لازم براي اجراي طرح‌هاي عمراني انتفاعي دولت مندرج در قوانين بودجة سالانة كل كشور كه مجري آن‌ها شركت‌هاي دولتي ويا شهرداري‌ها مي‌باشند، نيز مشمول حكم اين ماده مي‌باشد.

البته اين قانون مصوب 1376/6/30، مجلس شوراي اسلامي است كه بعد از آن اصلاحاتي در آن صورت گرفته است

moj63
27-08-2012, 22:07
دوستان من يه 8 ميليون ميخوام از كارت بانك صادرات ببرم برا افتتاح حساب موسسه مهر چكار مي تونم كنم كه پول نقد با خودم نبرم ؟

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk 2

Mr_100_dolari
27-08-2012, 23:41
دوستان من يه 8 ميليون ميخوام از كارت بانك صادرات ببرم برا افتتاح حساب موسسه مهر چكار مي تونم كنم كه پول نقد با خودم نبرم ؟

برو اون شعبه از موسسه مهر که میخوای پول رو به اون شعبه ببری ازشون بپرس که حساب جاریشون تو کدوم بانک هستش و با عابر بانک کدوم بانک ها کار میکنند اگر همون صادرات بود که هیچی اگر گفت بریز تو عابر یه بانک دیگه ببین چه بانکی رو بهت میگن پول واریز کن به کارت همون بانک کارت ببر همون شعبه مهر که میخوای پول واریز کنی بعد اونا پول رو از کارتت بر میدارند میره به حساب جاریشون و شما یه فرم پر میکنی که همون مبلغ به حساب خودت تو بانک مهر واریز شده رسید و پرینت دفترچتم میگیری
یا میتونی از حساب بانک صادراتت یه چک بین بانکی برای حساب جاری موسسه مهر بگیری (باید شماره حساب جاری موسسه مهر رو از شعبه ای که میخوای پول به اون شعبه ببری بگیری)

Abbas.V
28-08-2012, 00:03

دوتا راه ساده تر هم داری :
شماره شبای حساب مهرو بگیری با اینترنت بانک یا موبایل بانک واریز کنی .

بری یکی از شعب صادرات چک بین بانکی بگیری ببری مهر .

dirt road
28-08-2012, 08:34
دوتا راه ساده تر هم داری :
شماره شبای حساب مهرو بگیری با اینترنت بانک یا موبایل بانک واریز کنی .

بری یکی از شعب صادرات چک بین بانکی بگیری ببری مهر .

عباس جان دوستمون ميخواد براي افتتاح حساب بره موسسه مهر و هنوز شماره حسابي تو موسسه نداره پس بنظر بايد قبلش يه حساب باز كنه.
سوالي داشتم : 1-حساب هاي موسسه مهر به سيستم شبا مجهزند؟ 2- ميشه چك بين بانكي براي واريز به حساب شخصي در
موسسه مهر گرفت يا بايد به حساب خود موسسه واريز بشه و رسيدش رو جهت انتقال به حساب شخصي براي موسسه برد؟

saeediranzad
28-08-2012, 09:30
سلام
بهترین راه برای حفظ ارزش پول زیر ده میلیون تومن برای یکسال چیه؟
ممنون.

Mr_100_dolari
28-08-2012, 11:59
سلام
بهترین راه برای حفظ ارزش پول زیر ده میلیون تومن برای یکسال چیه؟
ممنون.

حداقلش اینه که پولت رو به صورت یک ساله (حالا یا سود تو سر رسید یا سود ماهانه) بزاری تو یک موسسه که هم سودش خوب یاشه هم موسسه مطمئنی باشه
یا میتونی ارز و سکه بخری که احتمال داشته باشه تا یک سال بعد خیلی بیشتر از سودی که میخواستی از بانک و موسسه بگیری سود کنی (ریسکم داره)
الان از تقریبا 1 ماه پیش تا الان سکه از 700 تومن رسیده به 840 (خودت دیگه سودش رو حساب کن که اگر کل پولت رو 1 ما پیش سکه خریده بودی الان چقدر سود کرده بودی :31:)
+
بعد سودش رو با کل سودی که میخواستی توی 1 سال از یک موسسه بگیری مقایسه کن
+
سود بانک و موسسه (بدون ریسک)
سود ارز یا سکه (با ریسک)

Amin4All
28-08-2012, 12:15
دوستان میخاستم وام از دواج ثبت نام کنم .
اطلاعات اولیه رو دادم.
رفتم صفحه ی بعدش انتخاب بانک هیچ گزینه ای نبود برام.

چیکار باید کنم ؟
بدون انتخاب بانک هم جلو نمیره .

plaki
28-08-2012, 12:20
با فایر فاکس امتحان کن

saeediranzad
28-08-2012, 15:02
دوستان میخاستم وام از دواج ثبت نام کنم .
اطلاعات اولیه رو دادم.
رفتم صفحه ی بعدش انتخاب بانک هیچ گزینه ای نبود برام.

چیکار باید کنم ؟
بدون انتخاب بانک هم جلو نمیره .
سلام
هیچ راهی نداره. چون بعضی وقتها در بعضی استانها هیچ بانکی وام نمیده. باید صبر کنید تا یه بانک یا بانک مورد نظر شما اعلام امادگی کنه؛ یعنی اسمش تو لیست بانکها بیاد.
برای اطمینان از درست بودن سیستم و مرورگرتون، چند استان را بررسی کنید. حتماً در بقیه استانها بعضی بانکها میآد.
-------------------------------------------------------------------------------
نظر شما درباره حساب ارزی چیه؟ من یکبار از بانک پرسیدم؛ گفت باید خودت ارز بخری بیاری بگذاری تو حساب. کاش خود بانک ارز میفروخت. به ریسکش میارزه؟

Abbas.V
28-08-2012, 15:13
سلام
هیچ راهی نداره. چون بعضی وقتها در بعضی استانها هیچ بانکی وام نمیده. باید صبر کنید تا یه بانک یا بانک مورد نظر شما اعلام امادگی کنه؛ یعنی اسمش تو لیست بانکها بیاد.
برای اطمینان از درست بودن سیستم و مرورگرتون، چند استان را بررسی کنید. حتماً در بقیه استانها بعضی بانکها میآد.
-------------------------------------------------------------------------------
نظر شما درباره حساب ارزی چیه؟ من یکبار از بانک پرسیدم؛ گفت باید خودت ارز بخری بیاری بگذاری تو حساب. کاش خود بانک ارز میفروخت. به ریسکش میارزه؟
در مورد حساب ارزی :

به ریسکش نمی ارزه . اگه مبلغ بالا هست و فقط میخواین یک جای امن باشه صندوق امانات جای مناسبی هست . بانک هیچ تعهدی نمیده بهتون که شما اکناس میدین دوباره همون اسکناسو بهتون بده . شما ارز میدین حساب باز میکنین اما اونا ریال بر میگردونن بهتون وقتی میخواین ببندین حسابو . (خیلی از مواقع، نه همیشه)

در مورد سودش هم سود چندان دندونگیری نیست مثلا 8 درصد در سال که این ریسکو بخواین متحمل شین.

پی نوشت : در زمینه حساب ارزی کلا سمت سامان نرین . یکی از بدترین ها در زمینه حسابهای ارزی هست .

Abbas.V
28-08-2012, 15:15
دوستانی که وام ازدواج ثبت نام میخوان بکنن میشه بگن مبلغش برای هر نفر چقدر هست ؟ بعد کمک هزینه خرید لوازم منزل چقدر هست ؟

یعنی جمعا به دو نفر چقدر وام پرداخت میشه ؟
بازپرداختش 5 ساله هست ؟

ممنون .

Abbas.V
28-08-2012, 15:19
عباس جان دوستمون ميخواد براي افتتاح حساب بره موسسه مهر و هنوز شماره حسابي تو موسسه نداره پس بنظر بايد قبلش يه حساب باز كنه.
سوالي داشتم : 1-حساب هاي موسسه مهر به سيستم شبا مجهزند؟ 2- ميشه چك بين بانكي براي واريز به حساب شخصي در
موسسه مهر گرفت يا بايد به حساب خود موسسه واريز بشه و رسيدش رو جهت انتقال به حساب شخصي براي موسسه برد؟

1-نه مجهز نیست موسسه مهر نه به شبا نه ساتنا نه شتاب نه سیستم بانکی داخلی .
2- دقیق نمیدونم اما باتوجه به نوع سیستم کاری این موسسه بعید میدونم چنین کاری بشه .
در مورد قسمت اول هم :
از صادرات چک بین بانکی میگیره به نام موسسه مهر ، یعنی پول میره تو حساب مهر . از اونجا انتقال داده میشه به حساب شخص .

saeediranzad
28-08-2012, 15:51
دوستانی که وام ازدواج ثبت نام میخوان بکنن میشه بگن مبلغش برای هر نفر چقدر هست ؟ بعد کمک هزینه خرید لوازم منزل چقدر هست ؟

یعنی جمعا به دو نفر چقدر وام پرداخت میشه ؟
بازپرداختش 5 ساله هست ؟
ممنون .
سلام
به هر نفر 3 میلیون تومن؛ بازپرداخت 36 ماهه، سود4 درصد. شرایط ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
------------------------------
در مورد حساب ارزی؛ فرض کنید 10 میلیون بصورت ریالی با 25 % سود میشه 12.5 میلیون
ولی5000 دلار با 8 درصد میشه 5400 دلار. اگه تو این مدت دلار از 2000 تومن شده باشه 3000 تومن میشه 16.5 میلیون تومن.
البته من سود8% نشنیدم 4 یا6% بسته به نوع ارز دلار یا یورو.

Amin4All
28-08-2012, 17:16
سلام

اره بعضی استان ها میاد .
اکثرا استان ها ندارن .
دلیلش حتما ....

dirt road
28-08-2012, 18:18
در مورد حساب ارزی :

به ریسکش نمی ارزه . اگه مبلغ بالا هست و فقط میخواین یک جای امن باشه صندوق امانات جای مناسبی هست . بانک هیچ تعهدی نمیده بهتون که شما اکناس میدین دوباره همون اسکناسو بهتون بده . شما ارز میدین حساب باز میکنین اما اونا ریال بر میگردونن بهتون وقتی میخواین ببندین حسابو . (خیلی از مواقع، نه همیشه)

در مورد سودش هم سود چندان دندونگیری نیست مثلا 8 درصد در سال که این ریسکو بخواین متحمل شین.

پی نوشت : در زمینه حساب ارزی کلا سمت سامان نرین . یکی از بدترین ها در زمینه حسابهای ارزی هست .

جناب Abbas.V ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) براي حساب ارزي آيا داستان به شكل زير است يا روال ديگري دارد :
ميشه گفت اين 8% ، سود سپرده گذاري ايست كه خيلي كم هست و در واقع تاثير اصلي بر ميزان سود(ضرر)دهي تغييرات نرخ ارز است نه اين 8% :
بطور مثال اگر كسي امروز به ميزان هزار دلار حساب ارزي باز كنه (با فرض دلار حدودا 2200 تومان) و سال بعد اگر قيمت دلار 3000 تومان شود علاوه بر آن 8% كه ميشه 176000 تومان، مبلغ 800000 تومان ديگر بابت تفاوت نرخ ارز (دلار) دريافت خواهد كرد والبته اين داستان ممكن هست برعكس هم باشد! يعني سال بعدش قيمت دلا مثلا تا مرز 1700 تومان سقوط كند
و مبلغ 176000 تومان بابت سود 8% دريافت كند ولي 500000 تومان بابت تفاوت نرخ ارز متحمل ضرر شود.

Abbas.V
29-08-2012, 14:53
سلام
به هر نفر 3 میلیون تومن؛ بازپرداخت 36 ماهه، سود4 درصد. شرایط ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
------------------------------
در مورد حساب ارزی؛ فرض کنید 10 میلیون بصورت ریالی با 25 % سود میشه 12.5 میلیون
ولی5000 دلار با 8 درصد میشه 5400 دلار. اگه تو این مدت دلار از 2000 تومن شده باشه 3000 تومن میشه 16.5 میلیون تومن.
البته من سود8% نشنیدم 4 یا6% بسته به نوع ارز دلار یا یورو.
8 درصد واسه درهم هست .

جناب Abbas.V ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) براي حساب ارزي آيا داستان به شكل زير است يا روال ديگري دارد :
ميشه گفت اين 8% ، سود سپرده گذاري ايست كه خيلي كم هست و در واقع تاثير اصلي بر ميزان سود(ضرر)دهي تغييرات نرخ ارز است نه اين 8% :
بطور مثال اگر كسي امروز به ميزان هزار دلار حساب ارزي باز كنه (با فرض دلار حدودا 2200 تومان) و سال بعد اگر قيمت دلار 3000 تومان شود علاوه بر آن 8% كه ميشه 176000 تومان، مبلغ 800000 تومان ديگر بابت تفاوت نرخ ارز (دلار) دريافت خواهد كرد والبته اين داستان ممكن هست برعكس هم باشد! يعني سال بعدش قيمت دلا مثلا تا مرز 1700 تومان سقوط كند
و مبلغ 176000 تومان بابت سود 8% دريافت كند ولي 500000 تومان بابت تفاوت نرخ ارز متحمل ضرر شود.

مشکل الان این هست که شما الان 1000 دلار اسکناس میزاری تو حسابت مثلا با سود 6 درصد . یعنی سر سال بانک باید به شما 1000 دلار + 6 درصد سودتونو به صورت اسکناس تحویل بده . اما هیچ اطمینانی نیست و مخصوصا در مواقع نوسان زیاد مثل پارسال که از 1100 رسید به 1600 بانک میگه اسکناس نداریم و بهتون 1000 دلار به صورت ریال با نرخ مرجع میدن . یعنی ضرر تو ضرر . اگه اطمینانی وجود داشت که اسکناس خودتونو حداقل به همون صورت که گرفتن بدن خوب بود . حالا سودشو ریال دادن مهم نیست .

بازم اگه سوالی هست در خدمتم .

saeediranzad
29-08-2012, 15:28
پس با این حساب، اگه بخواهیم پس انداز ارزی داشته باشیم، باید به روشهای سنتی (زیرتشک و توی بالش یا زیر موزاییک کف اتاق) روبیاریم.
به این میگن بانکداری اسلامی!

parinaz571
29-08-2012, 21:55
بیشترین سود روز شمار مال کدوم موسسه یا بانکه که مطمئن باشم در هر شرایطی بلایی سر پولم نمییاد؟می خوام طوری هم باشه که موقع حساب باز کردن بهم کارتو بدن.ممنون

سوال دیگه: چرا سود روز شمار بانکا از موسسه ها خیلی کمتره؟

kvhsade
29-08-2012, 22:37
بیشترین سود روز شمار مال کدوم موسسه یا بانکه که مطمئن باشم در هر شرایطی بلایی سر پولم نمییاد؟می خوام طوری هم باشه که موقع حساب باز کردن بهم کارتو بدن.ممنون سوال دیگه: چرا سود روز شمار بانکا از موسسه ها خیلی کمتره؟ سلام به نظرم با تورم موجود هر سودي كه بانكها يا موسسه ها بدن باز هم در نهايت سود منفي حساب ميشه

kvhsade
29-08-2012, 22:41
سلام دوستان به نظر شما آيا بهترين سرمايه گذاري در اين شرايط روي سكه و طلا نيست؟ البته براي كساني كه بخواهند در دراز مدت اين كار را بكنند نه اينكه بعد از خريد بخان در مدت كوتاهي دوباره بفروشند با تشكر

Mr_100_dolari
30-08-2012, 00:36
سلام دوستان به نظر شما آيا بهترين سرمايه گذاري در اين شرايط روي سكه و طلا نيست؟ البته براي كساني كه بخواهند در دراز مدت اين كار را بكنند نه اينكه بعد از خريد بخان در مدت كوتاهي دوباره بفروشند با تشكر

اگر آدم ریسک پذیری باشی چه در بلند مدت یا میان مدت کار خوبی هستش فقط در حال حاظر شرایط خوبی برای خرید نیستش باید قبل از ماه رمضان میخریدی
اما با توجه به اخبار انس تا آخر سال میلادی رو به افزایش هستش (یعنی شاید از اینی هم که هستش بازم بالاتر بره البته هیچ تضمینی وجود نداره)

Abbas.V
30-08-2012, 00:40
پس با این حساب، اگه بخواهیم پس انداز ارزی داشته باشیم، باید به روشهای سنتی (زیرتشک و توی بالش یا زیر موزاییک کف اتاق) روبیاریم.
به این میگن بانکداری اسلامی!
صندوق امانات گزینه مناسبی هست .

بیشترین سود روز شمار مال کدوم موسسه یا بانکه که مطمئن باشم در هر شرایطی بلایی سر پولم نمییاد؟می خوام طوری هم باشه که موقع حساب باز کردن بهم کارتو بدن.ممنون
موسسه فرشتگان 22و میزان 20 میده . مهر 18.5 ، قوامین 19
بانک بیشتر از 8 درصد واسه روزشمار نمیده . یک طرح الان بانک مسکن زده 19 درصد واسه دوره یازده ماهه . البته مبلغ بالای 50 میلیون تومان باید باشه .
در مورد اعتماد بانک فقط چنین اعتمادی هست بهش . قوامین گزینه خوبی هست با توجه به اینکه بانک هم شده .
سوال دیگه: چرا سود روز شمار بانکا از موسسه ها خیلی کمتره؟
چون :
نظارت بیشتره
بانکداری مثلا اسلامی هست
طبق قوانین
+ موردای دیگه که جاش اینجا نیست .

سلام به نظرم با تورم موجود هر سودي كه بانكها يا موسسه ها بدن باز هم در نهايت سود منفي حساب ميشه
درسته کاملا . سرمایه گذاری در حسابهای بانکی اشتباه هست . مگر برای سالمندان که امکان کسب سود در بازارو ندارن .

به نظر شخص من هست . در دراز مدت سود از آن شماست .برای اثبات این موضوع نگاهی به نمودار 10 ساله طلا بندازید.

parinaz571
30-08-2012, 11:51
همه موسسه ها تو شهر ما شعبه ندارن. فقط مهرو قوامین.

قوامین تو سایتش 7 درصد نوشته چرا؟

مهرم نوشته بود 17 اما رو شیشه موسسش نوشته 18.5 .

فکر کنم مهر بهتره .نه؟ کارتم میدن که هر وقت خواستم پولمو از خود پرداز بگیرم؟ میشه به مهر 100 درصد اطمینان کرد؟

Mr_100_dolari
30-08-2012, 12:54

فکر کنم مهر بهتره .نه؟ کارتم میدن که هر وقت خواستم پولمو از خود پرداز بگیرم؟ میشه به مهر 100 درصد اطمینان کرد؟

قوامین بانک شده به خاطر همین زده 7 درصد اما اگر بری خود شعبه فکر کنم هنوز مثل سابق سود رو باهاتون حساب میکنند همون روز شمار 18 درصد
مهر 18.5 درصد برای سپرده های بالای 50 میلیون تومان هستش
قوامین هم کارت میده که فعلا به شتاب وصل نیستش و فقط بین شعبه های خودش قابل استفاده هستش
اینکه کدوم بهتر هستش رو خودتان انتخاب کنید بهتره

saeediranzad
30-08-2012, 13:29
سلام
کرایه صندوق امانات در سال چقدره؟ آیا خرج دیگه ای هم داره؟ یعنی مثلاً برای هربار رفتن سر صندوق باز هم باید پول بدیم؟ (چون اینجا ایرانه میپرسم)

Mr_100_dolari
30-08-2012, 13:51
سلام
کرایه صندوق امانات در سال چقدره؟ آیا خرج دیگه ای هم داره؟ یعنی مثلاً برای هربار رفتن سر صندوق باز هم باید پول بدیم؟ (چون اینجا ایرانه میپرسم)

کرایش بستگی به این داره که شما برای چند وقت بخوای اجاره کنی و ابعاد صندوقی که میخوای بگیری و فکر کنم در بانک های مختلف متفاوت باشه (تازه اگر صندوق خالی بتونی گیر بیاری)
ابتدا باید یه حساب بلند مدت حداقل یک ساله باز کنی که اونم بسته به نظر رئیس شعبه داره که چقدر پول تو حسابت بزاری مثلا یه جا به من گفته بودند 5 میلیون یه جا 3 میلیون گفته بودش که سود خیلی کمی به حسابت تعلق میگیره
همون بزاری زیر بالشت سنگین تره چون کل سودی که قراره بکنی رو باید بدی بالای اجاره صندوق و حسابی که قراره باز کنی (مگه اینکه واقعا برات ارزشش رو داشته باشه)

Abbas.V
31-08-2012, 00:05
دوستان من 40 تا برگه حق تقدم اوراق مسکن خریدم از فرابورس . یعنی 20 تومن میشه وام بگیرم .

کسی تا حالا گرفته به این روش ؟

چه مدت طول میکشه ؟

همشو میتونم اسفاده کنم واسه یه آپارتمان 50 تومنی ؟یا بازم همون قضیه 30 درصد و 40 درصده ؟ (چرا نمیشه یه خونه بخریم ما؟ خسته شدم انقد به این در اون در زدم )

aluminum
31-08-2012, 00:14
دوستان من 40 تا برگه حق تقدم اوراق مسکن خریدم از فرابورس . یعنی 20 تومن میشه وام بگیرم .

کسی تا حالا گرفته به این روش ؟

چه مدت طول میکشه ؟

همشو میتونم اسفاده کنم واسه یه آپارتمان 50 تومنی ؟یا بازم همون قضیه 30 درصد و 40 درصده ؟ (چرا نمیشه یه خونه بخریم ما؟ خسته شدم انقد به این در اون در زدم )

فكر كنم براي خريد يك آپارتمان تا سقف 20 وام بگيريد البته به شهري كه در اون زندگي ميكنيد هم داره.چند خريديد؟)
البته بايد خونه اي كه ميخواهيد بخريد شرايطي كه بانك ميگه داشته باشه مثل زير 12 سال ساخت و...
خوبي اوراق اينه كه ميتويند از هر بانكي مسكني كه ميخواهيد وام بگيريد
خود بانك ميگفت مدت زماني كه كارهاي بانكي طول ميكشه تقريبا يك ماه تا 6 هفته است.بستگي به شعبه داره

Abbas.V
31-08-2012, 12:26
فكر كنم براي خريد يك آپارتمان تا سقف 20 وام بگيريد البته به شهري كه در اون زندگي ميكنيد هم داره.چند خريديد؟)
البته بايد خونه اي كه ميخواهيد بخريد شرايطي كه بانك ميگه داشته باشه مثل زير 12 سال ساخت و...
خوبي اوراق اينه كه ميتويند از هر بانكي مسكني كه ميخواهيد وام بگيريد
خود بانك ميگفت مدت زماني كه كارهاي بانكي طول ميكشه تقريبا يك ماه تا 6 هفته است.بستگي به شعبه داره

چیو چند خریدم ؟ اوراقو ؟ هر برگه طبق قیمت فرابورس (61.000 تومان ) خریدم + کارمزد کارگزاری که اون چیزی نمیشه . زیر 60-70 هزار تومن .

واسه آپارتمان نهایت تا 3 سال ساخت میخوام استفاده کنم .پایانکار هم داره. قیمت آپارتمان هم بین 40 تا 45 هست .

میخواستم ببینم میشه 25 تاشو نقد بدم 20 تاشم از این اوراق استفاده کنم ؟

ژولی لسکو
01-09-2012, 15:33

در حال حاضر کارتهای مهر عضو شتاب نیست و فقط در خودپردازهای مهر و ملت پذیرش میشن.

Soroush-S
04-09-2012, 11:14
دوستان برای خرید آپارتمان میشه هم از وام 20 میلیونی مسکن و هم از اوراق 20 میلیونی مسکن استفاده کرد؟

Abbas.V
04-09-2012, 15:32
دوستان برای خرید آپارتمان میشه هم از وام 20 میلیونی مسکن و هم از اوراق 20 میلیونی مسکن استفاده کرد؟

دوست عزیز ، شما با اوراق میتونی وام بگیری . این اوراق ضامن و حق تقدم شما هستن . پس در نتیجه یکبار میشه استفاده کرد .

موفق باشی .

Soroush-S
04-09-2012, 17:42
دوست عزیز ، شما با اوراق میتونی وام بگیری . این اوراق ضامن و حق تقدم شما هستن . پس در نتیجه یکبار میشه استفاده کرد .

موفق باشی .

یعنی یا اوراق یا وام ؟ منظورم اینه که نمیشه ازهردو واسه خرید یک خونه استفاده کرد؟

درحال حاضر واسه خرید اوراق باید چکار کرد؟

oghyanoos
04-09-2012, 21:21
سلام دوستان
15 میلیون پول دارم. میخام فعلا تو بانکی بزارم و سودشو بگیرم.
کدوم بانک و حساب بهترین انتخابه؟

Abbas.V
05-09-2012, 14:01
یعنی یا اوراق یا وام ؟ منظورم اینه که نمیشه ازهردو واسه خرید یک خونه استفاده کرد؟

درحال حاضر واسه خرید اوراق باید چکار کرد؟

باید از فرابورس تهیه کنید . به یکی از کارگزاری ها مراجعه کنید راهنماییتون میکنن .
این آدرس سایتش :

شما با اوراق میتونی وام مسکن بگیری . (دوتاش یکی هست در واقع )
یعنی واسه هرخونه یک وام میتونی بگری (وام مسکن).

Abbas.V
05-09-2012, 14:02
سلام دوستان
15 میلیون پول دارم. میخام فعلا تو بانکی بزارم و سودشو بگیرم.
کدوم بانک و حساب بهترین انتخابه؟

فعلا یعنی چه مدت ؟ ماهانه سود میخواین یا سالانه ؟

oghyanoos
06-09-2012, 09:28
فعلا یعنی چه مدت ؟ ماهانه سود میخواین یا سالانه ؟
ماهانه، چون ممکنه بردارمش
کجا بزارم؟

Abbas.V
06-09-2012, 14:21
ماهانه، چون ممکنه بردارمش
کجا بزارم؟

قوامین خوبه . بزار قوامین 19 درصد میده واسه روزشمار . یعنی ماهی : 234 هزار تومان .

بانک هم اگه میخوای که سودش خیلی پایین هست . ماهی 7 درصد .

oghyanoos
06-09-2012, 22:47
قوامین خوبه . بزار قوامین 19 درصد میده واسه روزشمار . یعنی ماهی : 234 هزار تومان .

بانک هم اگه میخوای که سودش خیلی پایین هست . ماهی 7 درصد .
قوامین الان بانک شده، نرخ سود بانک ها رو داره!

Mr_100_dolari
07-09-2012, 01:06
قوامین الان بانک شده، نرخ سود بانک ها رو داره!

تا چند روز پیش که من رفتم گفتند هنوزم با سود قبلی حساب باز میکنند الان رو نمیدونم یه سر برو شاید هنوزم باسود قبلی برات حساب باز کنند .

saeediranzad
07-09-2012, 08:53
صالحین با اینکه ادعای بانک شدن میکنه هنوز روزشمار را 18.5% حساب میکنه.

ژولی لسکو
07-09-2012, 15:47
سپرده بهارانه بانک سینا هم میتونه جالب باشه
یک ماه هم که پولت سپرده باشه 18% سود میده
اگه شش ماه شد میشه 19% و یکسال و به بعد هم 20%
از اول هم 20% میریزه بحساب اگه زودتر یکسال پولت رو بگیری
براساس بازه زمانی که گفتم 1 یا 2درصدشو برمیگردونه

Abbas.V
07-09-2012, 19:07

خوبه .
نمونه یک خصوصی سازی موفق در سیستم بانکی ایران .
در زمینه اعتبارات هم یکی از بهترین گزینه ها هست .

مهرسا1
07-09-2012, 22:58

چقدر به این بانک اعتماد هست هست؟

MOHAMMAD_ASEMOONI
08-09-2012, 02:05
سلام دوستان
بنظرتون از دو موسسه ب "کوثر" و "فردوسی" کدوم مطمئن تر هست برای پس انداز کوتاه مدت با سود روز شمار؟
بنده در میدان انقلاب اصفهان دیدم برزگ رو درب موسسه ی کوثر نوشته بود سود روزشمار 20% و سود بلند مدت 26%.
فردوسی هم حدوداً همینقدره.
بنظرتون کدوم معتبرتره؟
کدومشون تو لیست بانک مرکزی هست؟
با تشکر
:11:

Abbas.V
08-09-2012, 14:51
چقدر به این بانک اعتماد هست هست؟

همونقدر که به بانکهای دیگه مثل ملی و... هست .
_________

در جواب دوست عزیز برای انتخاب کوثر یا فردوسی :

نظر شخص من اینه سود کمتر و مطمئن تر بهتر هست .بازم اگه اسرار دارید رو این دو به نظرم فردوسی امن تره .

mehran_286
09-09-2012, 12:40
سلام دوستان

بیشترین نرخ سود کوتاه مدت رو کدوم بانک میده ؟؟

سود روز شمار وجود داره ؟؟ کدوم بانک ها ؟؟

ژولی لسکو
09-09-2012, 14:08
سلام دوستان
بنظرتون از دو موسسه ب "کوثر" و "فردوسی" کدوم مطمئن تر هست برای پس انداز کوتاه مدت با سود روز شمار؟
بنده در میدان انقلاب اصفهان دیدم برزگ رو درب موسسه ی کوثر نوشته بود سود روزشمار 20% و سود بلند مدت 26%.
فردوسی هم حدوداً همینقدره.
بنظرتون کدوم معتبرتره؟
کدومشون تو لیست بانک مرکزی هست؟
با تشکر
:11:

تا جاییکه اطلاع دارم موسسه فردوسی همون قرض الحسنه کانون حسنات قدیمه ولی کوثر رو نمیدونم
ولی فکر کنم کوثر از حیث شعب و خدمات بهتر باشه
هردو حداکثر دارای موافقت اصولی بانک مرکزی هستند نه مجوز قطعی
دلیلشم همین سودهای بالایی هست که میدن
چون اگه تحت نظارت بودن موظف بودن بسته سیاستی بانک مرکزی رو که حداکثر سود رو 20% اجازه داده رعایت کنن
در هر صورت موسسات فقط روزشمار خوبی دارن
و خدمات بانکی قوی ندارن
شتاب - سحاب - پایا - ساتنا - اینترنت بانک و ... ندارن

hamed malekpour
10-09-2012, 14:52
چه طوری می تونم از طریق همراه بانک صادرات که رو گوشیم نصبه شارژ بخرم می خرم می نویسه شماره ی خود را به بانک معرفی کنید؟

MOHAMMAD_ASEMOONI
10-09-2012, 15:08
سلام دوستان.
امروز يكی از آشناهامون که تهران هست گفت رو در بابک سپه 4راه ولیعصر نوشته "حساب ارزی با سود سالیانه ی 6.5%
بنظرتون بهتر از حساب ریالی نیست؟
چون اگر روند کاهش ارزش ریال بخواد همینطور ادامه پیدا کنه حتی سود سالی 30% هم جبران خسارت و کاهش ارزش پول پس انداز شده رو نداره .
اما دلار اگر هم قیمتش کاهش پیدا کنه,همزمان چیزهای دیگه هم کاهش پیدا میکنه (ماشین,مسکن,طلا,لوازم برقی و صوتی تصویری و الکترونیکی و غیره).
نظرتون چیه؟ حساب ریالی با سود20% یا دلاری با 6,5% ؟

Abbas.V
10-09-2012, 23:46
چه طوری می تونم از طریق همراه بانک صادرات که رو گوشیم نصبه شارژ بخرم می خرم می نویسه شماره ی خود را به بانک معرفی کنید؟
سلام
باید به شعبه مراجعه کنید تا شماره شمارو ثبت کنن .
پی نوشت : تو تنظیمات موبایل بانک گزینه ثبت شماره اگه داره شمارتونو وارد و ارسال کنید تا مشکل حل شه .

سلام دوستان.
امروز يكی از آشناهامون که تهران هست گفت رو در بابک سپه 4راه ولیعصر نوشته "حساب ارزی با سود سالیانه ی 6.5%
بنظرتون بهتر از حساب ریالی نیست؟
چون اگر روند کاهش ارزش ریال بخواد همینطور ادامه پیدا کنه حتی سود سالی 30% هم جبران خسارت و کاهش ارزش پول پس انداز شده رو نداره .
اما دلار اگر هم قیمتش کاهش پیدا کنه,همزمان چیزهای دیگه هم کاهش پیدا میکنه (ماشین,مسکن,طلا,لوازم برقی و صوتی تصویری و الکترونیکی و غیره).
نظرتون چیه؟ حساب ریالی با سود20% یا دلاری با 6,5% ؟

سلام
نظر شخص من با توجه به اتفاقاتی که واسم پیش اومده و اوضاعی که در حال حاضر وجود داره این هست :
6.5 درصد اونقدر رقمی نیست که بخواد کسی رو وسوسه کنه . تبدیل ریال به هرچیز دیگه مثل طلا و ارز و نگهداری در گاوصندوق یا منزل .

موفق باشید .

oghyanoos
11-09-2012, 12:38
جریان این حساب های ارزی چیه؟ هر کسی میتونه باز کنه؟
حدود 10 میلیون پول دارم، نمیدونم باهاش چکار کنم که ضرر نکنم!!!؟؟

Abbas.V
11-09-2012, 14:39
جریان این حساب های ارزی چیه؟ هر کسی میتونه باز کنه؟
حدود 10 میلیون پول دارم، نمیدونم باهاش چکار کنم که ضرر نکنم!!!؟؟

از 3 صفحه پیش بخونید به جوابتون میرسین دوست عزیز .
یه مینیموم داره که 1000 دلار هست واسه افتتاح

تبدیل کن به هرچیزی جز ریال . شمش بگیر یا طلای شکسته .بیشتر نمتونم توضیح بدم چون اینجا تاپیک امور بانکی هست .تاپیک سکه به لطف مدیران بسته شد .

Ezel
11-09-2012, 14:57
از 3 صفحه پیش بخونید به جوابتون میرسین دوست عزیز .
یه مینیموم داره که 1000 دلار هست واسه افتتاح

تبدیل کن به هرچیزی جز ریال . شمش بگیر یا طلای شکسته .بیشتر نمتونم توضیح بدم چون اینجا تاپیک امور بانکی هست .تاپیک سکه به لطف مدیران بسته شد .

سلام /

نام تاپیک به :

| بانک‌ها و امور بانکی | امور اقتصادی ( ارز و طلا و ... ) | ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

تغییر کرد تا جامعتر باشه و بازخورد بهتری داشته باشه .

فقط لطفا دوباره نریم به سمت تنگه ی هرمز و ... لطفا .

ممنون .

MOHAMMAD_ASEMOONI
12-09-2012, 10:08
سلام
باید به شعبه مراجعه کنید تا شماره شمارو ثبت کنن .
پی نوشت : تو تنظیمات موبایل بانک گزینه ثبت شماره اگه داره شمارتونو وارد و ارسال کنید تا مشکل حل شه .

سلام
نظر شخص من با توجه به اتفاقاتی که واسم پیش اومده و اوضاعی که در حال حاضر وجود داره این هست :
6.5 درصد اونقدر رقمی نیست که بخواد کسی رو وسوسه کنه . تبدیل ریال به هرچیز دیگه مثل طلا و ارز و نگهداری در گاوصندوق یا منزل .

موفق باشید .

سلام
دلار پس انداز کردن و سود گرفتن بهتر از دلار نگه داشتنه اما مشکل اینه که ممکنه فردا که میریم حساب رو ببندیم و پولمون رو بگیریم ,بانک بگه دلار نداریم یا تومن بگیرید یا اوراق مشارکت !!!

مهرسا1
12-09-2012, 13:31
سلام
دلار پس انداز کردن و سود گرفتن بهتر از دلار نگه داشتنه اما مشکل اینه که ممکنه فردا که میریم حساب رو ببندیم و پولمون رو بگیریم ,بانک بگه دلار نداریم یا تومن بگیرید یا اوراق مشارکت !!!

خوب روز اول باهاشون قرداد ببندین که فقط دلار تحویلتون بدن

Mr_100_dolari
12-09-2012, 14:44
سلام

در ضمن این رو هم در نظر بگیرید که دلاری که به شما به ریال بر میگردونند به قیمت بازار آزاد حساب نمیکنند و با نرخ دولت حساب میکنند .

کاشکی اینجوری بود که شما میگی اونا هم میگن حالا دلار نداریم بدیم بزار پولت چند ماه دیگه بمونه هر وقت دلار دستمون اومد بیاید دلار بهتون میدیم به همین راحتی

پ .ن = زمان که مناسب شد (در صورت تمایل ) دلار و سکه بخرین ( با توجه به اوضاع بازار) و بزارید زیر فرش :31: تا موقعه مناسب بفروشید و سود خوبی کنید :12:

zoorg2
12-09-2012, 17:40
آقا کسی میدونه این وام ازدواج رو که به نفری 5 میلیون رسیده کدوم بانک میده؟

من 2 سه تا تجارت و صادرات رفتم همشون می گفتن 3 میلیون میدیم!!

مهرسا1
12-09-2012, 21:41
آقا کسی میدونه این وام ازدواج رو که به نفری 5 میلیون رسیده کدوم بانک میده؟

من 2 سه تا تجارت و صادرات رفتم همشون می گفتن 3 میلیون میدیم!!

به کسایی که مهریشون پایین باشه تعلق میگیره

Abbas.V
13-09-2012, 00:59
سلام
منم که چند صفحه هست همینو دارم میگم .هیچ تعهدی نمیدن که همون اسکناس خودتو حتی بهت برگردونن .

من حضوری صحبت کردم باهاشون . میگن نمتونیم چنین تعهدی بدیم با توجه به شرایط ج ا .

به کسایی که مهریشون پایین باشه تعلق میگیره

زیر چندتا ؟

چه خوب .

Mr_100_dolari
13-09-2012, 04:19
زیر چندتا ؟

چه خوب .

تا سقف 110 سکه بهار آزادی

+

دختران و پسرانی که در شرف ازدواج اند می توانند علاوه بر سه میلیون تومان تسهیلات مصوب برای هریک از زوجین در صورت دارابودن برخی شرایط مبالغ اضافه تری را در قالب این طرح دریافت کنند.

آفتاب: دختران و پسرانی که در شرف ازدواج اند و برای پوشش برخی از هزینه های مقدماتی این کار دل شان را به وام ازدواج خوش کرده اند بهتر است این را بدانند که براساس مصوبه شورای پول و اعتبار که روز گذشته توسط مدیرکل نظارت بر بانک ها و موسسات اعتباری بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران به بانک ها ابلاغ و از ابتدای سال 1391 قابل اجرا است می توانند علاوه بر سه میلیون تومان تسهیلات مصوب برای هریک از زوجین در صورت دارابودن برخی شرایط مبالغ اضافه تری را در قالب این طرح دریافت کنند.

مهریه کمتر وام بیشتر

در اولین بند از این مصوبه مبلغ 20 میلیون ریال به سقف تسهیلات ازدواج مصوب، برای دخترانی که مهریه آنان تا 110 سکه بهار آزادی باشد اضافه شده است و به عبارت دیگر دخترانی که هنگام تعیین مهریه کمی هوای داماد را داشته اند و به تعداد سکه های تا سقف 110 سکه بهار آزادی قناعت کرده اند می توانند دو میلیون تومان وام ازدواج بگیرند. تعیین صحت ادعای مهریه کمتر یا در حد 110 سکه هم هنگام بررسی مدارک و از روی سند ازدواج انجام خواهد شد.

پسرهای کمتر از 25 سال

البته این مصوبه آقادامادهای جوان را هم مورد توجه قرار داده و براساس بند دوم آن مبلغ 20 میلیون ریال به سقف تسهیلات ازدواج مصوب، برای پسرانی که قبل از 25 سالگی ازدواج کنند اضافه شده است تا جوانانی که هنوز سن شان از 25 سال نگذشته و هوس ازدواج کرده اند بتوانند دو میلیون تومان وام بیشتر بگیرند.

یکی دیگر از مصوبه های این جلسه هم مربوط به افزایش مبلغ 20 میلیون ریال به سقف تسهیلات ازدواج مصوب، هر یک از دختران یا پسرانی که یکی یا هر دوی آنها فاقد پدر باشند، است.

دانشجوها هم وام بیشتر می گیرند

دانشجویانی هم که بخواهند همزمان با درس و تحصیل صاحب زن و شوهر شوند می توانند مبلغ 20 میلیون ریال به سقف تسهیلات بیشتر از وام مصوب بگیرند. براساس این مصوبه هریک از دختران یا پسرانی که دانشجوی دانشگاه ها یا طلبه حوزه های علمیه و در حال تحصیل باشند، می توانند دو میلیون تومان بیشتر وام ازدواج بگیرند به شرطی که هنگام عقد هنوز دانشجو باشند.

اما یک نکته مهم اینکه هر دختر و پسر می توانند صرفا از افزایش مبالغ تسهیلات ازدواج برای یک بند از این بندها استفاده کنند یعنی اگر کسی سنش کمتر از 25 سال باشد و دانشجو هم باشد نمی تواند ادعا کند که باید به او چهار میلیون تومان بیشتر وام تعلق بگیرد.

oghyanoos
13-09-2012, 11:50
امروز رفتم بانک قوامین
گفت روزشمار 18%
سالانه 22%
18 درصد برای قوامین که جایی مطمئن هست خیلی خوبه.
اما یه سوال درباره شبا:
قوامین به من یه شماره داده که من پولم را به خساب شبا اونها واریز کنم. چطوری این کار انجام میشه؟

Abbas.V
13-09-2012, 14:12
امروز رفتم بانک قوامین
گفت روزشمار 18%
سالانه 22%
اما یه سوال درباره شبا:
قوامین به من یه شماره داده که من پولم را به خساب شبا اونها واریز کنم. چطوری این کار انجام میشه؟

هم میتونی با اینترنت بانک واریز کنی . هم بری شعبه فیش ساتنا یا پایا پر کنی و واریز کنی .

مهرسا1
13-09-2012, 14:26
سالانه 22%

یعنی هر میلیونی تو ماه چقدر سود میشه؟

Abbas.V
13-09-2012, 14:42
یعنی هر میلیونی تو ماه چقدر سود میشه؟

هر یک تومن با سود 22 درصد سالانه میشه : 18.082 تومن برای ماه سی روزه .

szh_1367
13-09-2012, 16:25
اگر بخواهید دقیق و مطابق با فرمول های دولتی سود رو محاسبه کنید به سایت بانک ملی برید ( ادرس ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])) قسمت محاسبه با سود مشخص رو انتخاب کنید و بقیه مراحل که واضح است

Mr_100_dolari
13-09-2012, 19:40
امروز رفتم بانک قوامین
گفت روزشمار 18%
سالانه 22%
اما یه سوال درباره شبا:

غیر از ساتنا میتونی هم یه چک بین بانکی برای شماره حساب جاریشون بگیری

oghyanoos
13-09-2012, 22:20
هم میتونی با اینترنت بانک واریز کنی . هم بری شعبه فیش ساتنا یا پایا پر کنی و واریز کنی .
اگر لطف کنید توضیح بیشتری درباره چگونگی پرداخت با اینترنت بانک بدید؟

Abbas.V
14-09-2012, 23:13
اگر لطف کنید توضیح بیشتری درباره چگونگی پرداخت با اینترنت بانک بدید؟

شما اینترنت بانکتون فعال هست ؟
اگه آره:

حواله پایا برای واریز مبالغ زیر 15 م تومن و ساتنا برای مبالغ بالای 15 م انتخاب میکنید و واریز رو انجام میدین . شماره شبا هم از روی شماره حساب میتونید بدست بیارید . مثلا برای بانک ملی از این ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])صفحه میتونید شماره شبا رو محاسبه کنید .

oghyanoos
15-09-2012, 11:27
شما اینترنت بانکتون فعال هست ؟
اگه آره:

حواله پایا برای واریز مبالغ زیر 15 م تومن و ساتنا برای مبالغ بالای 15 م انتخاب میکنید و واریز رو انجام میدین . شماره شبا هم از روی شماره حساب میتونید بدست بیارید . مثلا برای بانک ملی از این ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])صفحه میتونید شماره شبا رو محاسبه کنید .
نه فعال نیست
قوامین حساب شبا شون نزد بانک سپه هست.
حالا من برای انتقال پول از حساب سیبا ملی به شبای قوامین، کدوم بانک باید برم؟ سپه یا ملی؟؟

ak313
15-09-2012, 14:24
نه فعال نیست
قوامین حساب شبا شون نزد بانک سپه هست.
حالا من برای انتقال پول از حساب سیبا ملی به شبای قوامین، کدوم بانک باید برم؟ سپه یا ملی؟؟
بانک ملی باید برید. به طور کلی برای حواله باید سراغ بانکی برید که پولتون اونجاست (مبدا)
مگر برای استفاده از حواله کارتی ATM (سحاب) که مبدا و مقصدش فرقی نمی کنه