PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : | گفتگو درباره بانک‌ها و امور بانکی |

صفحه ها : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 [22] 23 24 25 26

shangil
18-03-2017, 15:17
من سعی میکنم تمام پستهام مربوط باشه به امور بانکی و عقیده خودم که پرواضحه حقیقتی بیش نیست رو ارایه میدم. حالا اگر فردی برنمیتابه میخواد مخالفتش رو با ابزار انزجار اونم در نزدیکی سال تحویل نشون بده به خودش مربوطه. هر چند در اینده ای نزدیک به اشتباهش پی خواهد برد:)
همواره در تاریخ اثبات شده حرف حق بر باطل پیروز است. کسی که حرق دیگران رو تکرار میکنه و کپی برداری در طول تاریخ باطل بوده:)
توهینهایی که میشه در این سایت توسط یک نفر که در اقلیته و با کنایه های مختلف ، علتش فقط عصبانیت از اظهار حقیقت و حق است توسط بنده و میشه گفت خیل مردم. از فضای مجاری که برید بیرون درد دل مردم در کوچه بازار رو ببینید حالا نمیگم در همه امور چون محکوم میشک به ضد انفجاری، فقط امور بانکی اون موقع حقیقت دقیقا براتون عیان میشه.
برای اینکه از بحث منحرف نشیم خلاصه میکنم و به احترام سایت ادامه نمیدم و برای بار اخر حقیقت رو میگم:
اکثر امور در این کشور درش دزدی و پارتی و پول نزول و ربا و ...لازمه هست انگار بدون اینها کار پیش نمیره. بانکها هم مستثنی نیستند و شاید هم بشه گفت یه جورایی سردسته هستند. دزدی های فراوان که در چند پست قبل بهش اشاره کردم. تازه اگر بخواید بیشتر با کارهایی که میکنن اشنا شوید برید از افراد نزدیک بانکی بپرسید تا براتون حقیقت عیان تر بشه و چشمتون باز.
در ضمن در جواب یاوه گویان:
قلم پایم رو میشکنید دستهایم را خورد میکنید زبانم را میکشید، اندیشه ام را چکار میکنید؟ (به یاد بابک خرمدین)
دروغ هم بر کثافت کاری بانکها اضافه شد. بسیاری از بانکهایی که میگفتند 500 تومان میدهند در حالی که بسیاری از شعب 3 بانک مختلف رفتم و مبالغ دیگر رو زدم دیدم نوشته 200 هزار تومان حداکثر. بعد گفتم شاید اشتباهی شده بزار بزنم 500 هزار تومان. تا زدم نوشته بود مقدار بیش از اندازه مجاز است. اونجا تازه یاد پستهام افتادم.
ما اینها رو خوب شناخته ایم.
بانکهای دروغ و رباخوار و نزولخور
امروز دم عیدی بیرون بودم فحش بود که به خودپرداز ها و بانکها و ... چه در داخل بانک چه بیرون میدادند در فضای واقعی

shangil
18-03-2017, 15:23
حکم توقیف اموال بانک ایران زمین صادر شد

نصر نیوز: شعبه ۱۹ مجتمع قضایی شهید بهشتی، بانک ایران زمین را با شکایت شرکت توسعه تجارت بین الملل وابسته به بانک سپه به توقیف اموال محکوم کرد.

به گزارش نصر نیوز، محمدرضا بوذری وکیل مدافع شرکت توسعه تجارت بین‌الملل در گفت‌وگو با خبرنگار قضایی خبرگزاری تسنیم اظهارداشت: شعبه 19 مجتمع قضایی شهید بهشتی، بانک ایران زمین را با شکایت شرکت توسعه تجارت بین الملل وابسته به بانک سپه به توقیف اموال محکوم کرد.

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
این اتفاقات چند ساله برای بانک دزد ایران زمین میفته.
خیلی جالبه خداییش. بانک دزد ایران زمین از بانک دزد سپه دزدی میکنه و گندش بعدا در میاد.
به خاطر همینم هست هر چه تلاش میکند و میگوید سود زیاد میدهیم و تبلیغات الکی کسی جرات سرمایه گزاری درشون رو نداره.

shangil
18-03-2017, 15:27
اگه اسمش رو بگن که نابود میشه چون ملت حمله میکنند برای برداشتن پولهاشون
خود رئیی قوه ی قضائیه گفت:
خیلی از بانکها و موسیه ها مشکلِ اینجوری دارند اما چیزی نمیگن که علتش طمع به سودِ 6% دیرکرد هست یا مسائل دیگه
مسائل دیگه یعنی یا میترسند بی اعتبار بشند و مردم پولهاشون رو بردارند
یا اینکه خودِ مسئولینش دستشون توی کار هست

توی بانکها بخور بخوری هست که بیا و ببین اما از هر صد تاش فقط یکیش لو میره
بانکهای دولتی هم همینطوره ولی از بس پول زیاده توش , این دزدیها صدمه ی فاجعه بار نمیزنه بهشون
شما یک استخر پر از آب رو در نظر بگیرین . یکی بیاد یواشکی یک سطل آب یا حتی یک بشکه آب ازش برداره , طوری میشه ؟ کسی مىفهمه ؟
بانكها هم همينطوره
==================================
حدود یک هفته پیش خانومی رو نشون داد توی اخبار ساعت 18 کانال TV5 که گفت 250,000 تومن کارت به کارت کرده , پول کسر شده اما به حساب مقصد واریز نشده !!!!
حدود یک هفته هم گذشته اما هنوز معلوم نیست پول کجا رفته !!! . مسئولین بانک هم پاسخگو نیستند !!!
دیشب با مسئول بانک مرکزی صحبت کردند در موردش گفت:
روزانه حدوداً 2500 عملیاتِ اینجوری در شتاب انجام مسشه !!!!
گفت داریم پیگیری میکنیم
احتمالاً این یک روش اختلاس هست که باهاش روزانه حدود 500 ملیون تومن تا 1 ملیارد در دسترس عده ای قرار میده که در عرض یک هفته (برای بازگردودندنِ پول به حساب مشتری )مبلغ خیلی زیادی میشه در حد 5 ملیارد تومن
با این پول راحت معامله و خرید و فروش میکنند هیچکسی هم نمیفهمه
================================
چند شب پیش هم یکی دیگه از مسئولین بانک مرکزی گفت:
یکی از حفره های امنیتی بانکها , چک بانکی هست !!!!
خودشون چک بانکی صادر میکنند بدون اینکه از حساب کسی کسر شده باشه برای صدورش (این دیگه اِندِ شهر هررررته دیگه)
بعدش این چکهای بانکی معامله میکنند . بعد از چند روز که چک میره بانک , پولش رو واریز میکنند تا مشکلی پیش نیاد و یک چک بانکی دیگه مثل اولی صادر میکنند برای یک معامله ی دیگه مثل معامله ی اولی !!!
گفت حدود 70 میلیارد به همین روش از بانک سوء استفاده کرده بودند .
شهر هرررت هم اینجوری نیست .

جالبه این اتفاق برای من هم افتاد. جالبه 120 هزار تومان پول زدیم با اینکه پول به حساب رفته بود اما زنگ زدند گفتند که پول نرسیده رفتم بانک انقدر این ور اونور کردند که نگو. به خاطر همینه میگم حتی 1 گرون پول هم برای اینها که چند روز در بانک بمونه خیلیه و حق گدایی دارن:)

SajjadKAZ2003
18-03-2017, 16:36
من از دیشب تا الان دارم تلاش میکنم مبلغی رو از طریق اینترنت بانک پارسیان کارت به کارت کنم ولی پیغام میده:

"سرویس درخواستی در حال حاضر غیر فعال می باشد."

برای شما هم اینطور شده؟

shangil
18-03-2017, 16:44
من از دیشب تا الان دارم تلاش میکنم مبلغی رو از طریق اینترنت بانک پارسیان کارت به کارت کنم ولی پیغام میده:

"سرویس درخواستی در حال حاضر غیر فعال می باشد."

برای شما هم اینطور شده؟

بله اینطوریه.
بی کفایتی و بی لیاقتی هم بر سایر صفات بانکها اضافه شد.

Mohammad Hosseyn
18-03-2017, 18:31
سلام

دوستان من یه آپارتمان دارم که چند ساله اجاره دادم و از طریق اجاره این آپارتمان تا حد زیادی اموراتم می گذره. الان تصمیم دارم که این آپارتمان رو بفروشم و پولش رو در بانک سرمایه گذاری کنم. یعنی سپرده کنم و سودش رو بگیرم. چون بانک خیلی بیشتر از اجاره خونه بهم سود می ده. این کار چه عواقبی داره ؟
شما علاوه بر اجاره، افزایش احتمالی قیمت مسکن رو هم باید به عایدی خودتون از داشتن اون آپارتمان در نظر بگیرید. همینطور سود پول رهنی که جدای از اجاره میگیرید هم هست. مثلا فرض کنید از سال جدید با یه پیش پرداخت و اجاره مشخص خونه رو اجاره بدید و انتهای سال قیمت مسکنتون هم حدودا میشه xتومن (حداقل اندازه تورم میشه انتظار داشت بالا بره). در مجموع محاسبه کنید داشتن اون مسکن چقدر عایدی براتون میاره.
از طرفی فرض کنید پول فروش اپارتمان رو بذارید بانک یا اوراق قرضه بخرید (نرخ بهره 25درصد در مورد اوراق قرضه در نظر بگیرید) یا بیمه عمر بخرید، انتهای سال چه مقدار بهتون میده با در نظر گرفتن اینکه تورم هم حدود 10درصد هست.

بعد این دوتارو مقایسه کنید. در کل یه محاسبه مالیه که البته کمی ممکنه تخصصی باشه محاسبش اگر کمک خواستید مبلغ حدودی قیمت اپارتمان و مقداری که برای اجاره میگیرید رو بگید تا بهتر محاسبه کنیم...

Sent from my GT-N5100 using Tapatalk

روانپریش
18-03-2017, 22:48
این روزها اوضاع بر وفق مراد بانک ها نیست و هر روز شاهد برخی صحبت ها پیرامون اوضاع نابسامان آن ها هستیم. در این میان، گویا اوضاع بانک صادرات از بقیه بانک ها وخیم تر است و خبرهای خوبی پیرامون این بانک شنیده نمی شود.

به گزارش تابناک اقتصادی ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])، بانک صادرات یکی از بانک های پر ماجرای کشورمان محسوب می شود. شاید نخستین ماجرای مهم و بد برای این بانک در دهه 70 رقم خورد؛ جایی که اختلاس 123 میلیارد دلاری فاضل خداداد، پای این بانک را به میان کشید. پس از این ماجرا که به اعدام متهم ردیف اول انجامید، اوضاع پیرامون این بانک تا حدودی آرام بود تا اینکه ماجرای ال سی های جعلی و اختلاس 3 هزار میلیاردی این بانک در اوایل دهه 90 مطرح شد. در این ماجرا هم برخی متهمان اعدام و برخی به حبس محکوم شدند و این ماجرا نیز به پایان رسید. باز اوضاع آرام بود تا اینکه ماجرای حقوق های نجومی مطرح شد و در فهرست مدیران نجومی بگیر، نام اسماعیل لله گانی مدیرعامل سابق این بانک نیز به چشم می خورد. فشار افکار عمومی و رسانه ها باعث شد، اسماعیل لله گانی از سمت خود استعفا دهد و از تیر ماه 95، سیاوش زراعتی سندیانی به عنوان سکاندار این بانک مطرح شود. پس از این عزل و نصب، همگان منتظر بودند تا مدیریت جدید آلام ملت را تسکین دهد و اوضاع را در این بانک رو به راه کند؛ اما با پایان یافتن دوره سرپرستی زراعتی، نه تنها اتفاق مثبتی روی نداد که گویا تخلفات و بی انضباطی های مالی در این بانک به اوج خود نیز رسیده است.

خبرها پیرامون این بانک حکایت از آن دارد که در سالی که حمایت از تولید داخلی و توجه به اقتصاد مقاومتی خط راهبردی جمهوری اسلامی است گویا بانک صادرات با واسطه گری برخی افراد و هماهنگی سرپرست وقت طی قراردادی با شرکت سامسونگ، 32 هزار کارت اعتباری یکصد میلیون ریالی را در مجموع با ارزش سه هزار و دویست میلیارد ریال از این شرکت خریداری کرده است.

این خبرها را اگر در کنار خبر بی میلی بانک صادرات به ارائه اطلاعات و بازگشت به بورس قرار دهیم، شاید اندکی اوضاع وخیم تر جلوه کند. بر پایه بررسی های پایگاه خبری بورس پرس، گویا مدیران بانک صادرات بر خلاف مدیران بانک های تجارت و ملت و حتی بانک های کوچکتری مثل پست بانک، درخواست سازمان بورس و مطالبه سهامداران مبنی بر ارائه آخرین وضعیت برای فراهم شدن بازگشایی نماد را ـ که از اواخر تیر ماه بسته شده بود ـ اجابت نکرده و هنوز گزارش حسابرسی شده شش ماهه و عملکرد 9 ماهه را در کدال منتشر نکرده و حتی حاضر به ارائه توضیحات درباره دلایلی شاید منطقی این تأخیر و زمان تقریبی انتشار اطلاعات هم نشده اند.

از این موارد که بگذریم در مصاحبه ای که چند روز قبل سید امیرحسین قاضی زاده هاشمی، عضو هیأت رئیسه مجلس شورای اسلامی انجام داد، عنوان کرد که تخلفات بانک صادرات در مسأله مؤسسه میزان محرز است و مجمع نمایندگان استان خراسان رضوی اعتراض کرده‌اند و از بانک مرکزی خواستار برخورد با بانک صادرات هستند. همچنین حجت الاسلام و المسلمین حسین زاده بحرینی، نماینده مردم مشهد و کلات در مجلس شورای اسلامی با حضور در یک برنامه تلویزیونی بیان نمود که بانک صادرات به دلیل تأخیر در پرداخت سپرده های مؤسسه منحله میزان تخلف کرده و این بانک موظف است تا ریال آخر این سپرده ها را پرداخت کند. شایان ذکر است که بانک صادرات بعد از منحل شدن مؤسسه میزان، متولی ساماندهی دارایی ها و بدهی های این مؤسسه شد و قرار شد که این موضوع را مدیریت کند.

به هر صورت آن گونه که از مطالب و اخبار فوق مشخص است، اوضاع در بانک صادرات بسیار نابسامان است و باید منتظر گذر زمان ماند و دید، آیا اتفاقات تلخ گذشته پیرامون این بانک آیا باز هم تکرار خواهد شد یا خیر؟
منبع:[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

Mohammad Hosseyn
18-03-2017, 23:42
این روزها اوضاع بر وفق مراد بانک ها نیست و هر روز شاهد برخی صحبت ها پیرامون اوضاع نابسامان آن ها هستیم. در این میان، گویا اوضاع بانک صادرات از بقیه بانک ها وخیم تر است و خبرهای خوبی پیرامون این بانک شنیده نمی شود.

به گزارش تابناک اقتصادی ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])، بانک صادرات یکی از بانک های پر ماجرای کشورمان محسوب می شود. شاید نخستین ماجرای مهم و بد برای این بانک در دهه 70 رقم خورد؛ جایی که اختلاس 123 میلیارد دلاری فاضل خداداد، پای این بانک را به میان کشید. پس از این ماجرا که به اعدام متهم ردیف اول انجامید، اوضاع پیرامون این بانک تا حدودی آرام بود تا اینکه ماجرای ال سی های جعلی و اختلاس 3 هزار میلیاردی این بانک در اوایل دهه 90 مطرح شد. در این ماجرا هم برخی متهمان اعدام و برخی به حبس محکوم شدند و این ماجرا نیز به پایان رسید. باز اوضاع آرام بود تا اینکه ماجرای حقوق های نجومی مطرح شد و در فهرست مدیران نجومی بگیر، نام اسماعیل لله گانی مدیرعامل سابق این بانک نیز به چشم می خورد. فشار افکار عمومی و رسانه ها باعث شد، اسماعیل لله گانی از سمت خود استعفا دهد و از تیر ماه 95، سیاوش زراعتی سندیانی به عنوان سکاندار این بانک مطرح شود. پس از این عزل و نصب، همگان منتظر بودند تا مدیریت جدید آلام ملت را تسکین دهد و اوضاع را در این بانک رو به راه کند؛ اما با پایان یافتن دوره سرپرستی زراعتی، نه تنها اتفاق مثبتی روی نداد که گویا تخلفات و بی انضباطی های مالی در این بانک به اوج خود نیز رسیده است.

خبرها پیرامون این بانک حکایت از آن دارد که در سالی که حمایت از تولید داخلی و توجه به اقتصاد مقاومتی خط راهبردی جمهوری اسلامی است گویا بانک صادرات با واسطه گری برخی افراد و هماهنگی سرپرست وقت طی قراردادی با شرکت سامسونگ، 32 هزار کارت اعتباری یکصد میلیون ریالی را در مجموع با ارزش سه هزار و دویست میلیارد ریال از این شرکت خریداری کرده است.

این خبرها را اگر در کنار خبر بی میلی بانک صادرات به ارائه اطلاعات و بازگشت به بورس قرار دهیم، شاید اندکی اوضاع وخیم تر جلوه کند. بر پایه بررسی های پایگاه خبری بورس پرس، گویا مدیران بانک صادرات بر خلاف مدیران بانک های تجارت و ملت و حتی بانک های کوچکتری مثل پست بانک، درخواست سازمان بورس و مطالبه سهامداران مبنی بر ارائه آخرین وضعیت برای فراهم شدن بازگشایی نماد را ـ که از اواخر تیر ماه بسته شده بود ـ اجابت نکرده و هنوز گزارش حسابرسی شده شش ماهه و عملکرد 9 ماهه را در کدال منتشر نکرده و حتی حاضر به ارائه توضیحات درباره دلایلی شاید منطقی این تأخیر و زمان تقریبی انتشار اطلاعات هم نشده اند.

از این موارد که بگذریم در مصاحبه ای که چند روز قبل سید امیرحسین قاضی زاده هاشمی، عضو هیأت رئیسه مجلس شورای اسلامی انجام داد، عنوان کرد که تخلفات بانک صادرات در مسأله مؤسسه میزان محرز است و مجمع نمایندگان استان خراسان رضوی اعتراض کرده‌اند و از بانک مرکزی خواستار برخورد با بانک صادرات هستند. همچنین حجت الاسلام و المسلمین حسین زاده بحرینی، نماینده مردم مشهد و کلات در مجلس شورای اسلامی با حضور در یک برنامه تلویزیونی بیان نمود که بانک صادرات به دلیل تأخیر در پرداخت سپرده های مؤسسه منحله میزان تخلف کرده و این بانک موظف است تا ریال آخر این سپرده ها را پرداخت کند. شایان ذکر است که بانک صادرات بعد از منحل شدن مؤسسه میزان، متولی ساماندهی دارایی ها و بدهی های این مؤسسه شد و قرار شد که این موضوع را مدیریت کند.

به هر صورت آن گونه که از مطالب و اخبار فوق مشخص است، اوضاع در بانک صادرات بسیار نابسامان است و باید منتظر گذر زمان ماند و دید، آیا اتفاقات تلخ گذشته پیرامون این بانک آیا باز هم تکرار خواهد شد یا خیر؟
منبع:[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

احتمال خیلی زیاد بعد از انتخابات اگر دولت فعلی بتونه دوباره رای کسب کنه و تیمشون کار رو ادامه بدند این بانک ورشکست اعلام میشه... یعنی اگر قرار باشه بانکی ورشکست بشه تو این کشور قطعا صادرات در صدر لیسته!!

حالا باید دید چه میکنن باهاش!

M.R.S.
18-03-2017, 23:59
احتمال خیلی زیاد بعد از انتخابات اگر دولت فعلی بتونه دوباره رای کسب کنه و تیمشون کار رو ادامه بدند این بانک ورشکست اعلام میشه... یعنی اگر قرار باشه بانکی ورشکست بشه تو این کشور قطعا صادرات در صدر لیسته!!

حالا باید دید چه میکنن باهاش!
البته بنظرم خوبه که دولت دست از پول چاپ کردن و حمایت بی خودی بانک ها برداره؛بانک ها هم باید کار بانکی یاد بگیرن و اگه نمیتونن موفق باشن بهتر هست جمع کنند برن!
البته بعید میدونم حکومت اجازه ورشکستگی به بانک ها بده؛
ادغام و کاهش شعب شاید در دستور کار قرار بگیره؛
واقعا هم من نمیدونم اینهمه بانک برای چی تاسیس شده؛باید ادغام بشن و بجای سود دادن برن سراغ. کار های مالی و اعتباری درست و حسابی و خدمات کارمزد محور؛
این سود های غیراصولی اکه جمع بشه خیلی شرایط بهتر میشه

Mohammad Hosseyn
19-03-2017, 01:28
البته بنظرم خوبه که دولت دست از پول چاپ کردن و حمایت بی خودی بانک ها برداره؛بانک ها هم باید کار بانکی یاد بگیرن و اگه نمیتونن موفق باشن بهتر هست جمع کنند برن!
البته بعید میدونم حکومت اجازه ورشکستگی به بانک ها بده؛
ادغام و کاهش شعب شاید در دستور کار قرار بگیره؛
واقعا هم من نمیدونم اینهمه بانک برای چی تاسیس شده؛باید ادغام بشن و بجای سود دادن برن سراغ. کار های مالی و اعتباری درست و حسابی و خدمات کارمزد محور؛
این سود های غیراصولی اکه جمع بشه خیلی شرایط بهتر میشه

درست میگید... شکی نیست که این سطح از حمایتگری اصلا ننتایج مفیدی در بر نداره...

تا حالا که ادغام سیاست مورد نظر بوده و همین بانک صادرات هم بخشی از مشکلش همین ادغامه! یعنی مشکل به مرحله ای رسیده که ادغام بیش از این نمیتونه مشکل رو حل کنه. از طرفی صادرات تقریبا بزرگترین بانک ایرانه (از نظر تعداد شعبه فکر میکنم اولین هست) و وقتی با مشکل جدی مواجه میشه تا حدی که نمیتونه صورت های مالیش رو ارائه بده دیگه باید گفت فاتحش خوندست و هیچکدوم از بانکهای دیگه بعید به نظر میرسه بتونن توان ادغام با این بانک رو داشته باشن. بخاطر همین پیش بینی من ورشکستگی این بانکه. باز هم نمیتونم بگم قطعا این اتفاق رخ میده چون اصلا مشخص نیست دولت تا سه ماه بعد همین دولت باشه!

تعداد بانکها خب همه جای دنیا همینه. اصلا تعدد مشکل نیست. مسئله اینه که اینها نیازمند یه نظارت قوی و استاندارد مشخصی هستن که شما هم به درستی بهش واقفید.

مشکلاتی مثل نرخ سود هم صرفا معلول شرایطه نه علتش. به نظر من اصلا نرخ سود فعلی غیر اصولی نیست. اتفاقا اصولیه! چون وقتی با محدودیت نفدینگی مواجه باشیم طبیعیه نرخ بهره بالا بره. هر چیزی که کم بشه قیمتش زیاد میشه، پول هم مستثنی نیست. خداروشکر بعد از انتشار اوراق خزانه یکم شفاف تر شد که نرخ بهره تو کشور واقعا تو بازار پول چقدره. شما الان میدونید که با این فیمت این اوراق قرضه ها تو بورس، نرخ بهره 25درصده. حالا این اوراق چون از نوع بازخرید با قیمت اسمی هستن و کوپن سود ندارن قاعدتا کمی نرخ بهره بالاتر از سپرده بانکی روزشمار خواهند داشت. بنابراین در کل انتظار اینکه بانکها برای جذب نقدینگی نرخ بهره کمتر از 20درصد بدند اصلا اصولی نیست! نرخ بهره بازار همینه. و خب انقدر مشکلات ماشالله زیاده که دولت سعی کرد تو این دوره با فشار نرخ دستوری یکم کنترل کنه و سیاست های دیگه ولی خب تو بلند مدت میدونن که راه حل این نیست و بخاطر همین دنبال بهبود نظام بانکی هستند، از استانداردهای بین المللی گرفته تا سیاست های پولی بهتر بجای نرخ دستوری.

روانپریش
19-03-2017, 14:52
به نظر منم هيچ بانكي ورشكست نميشه مخصوصا بانكهاي دولتي نهايتش يا ادغام ميشن يا با چاپ مجدد پول جلوشو ميگيرن

SNOW PATROL
19-03-2017, 21:58
بر خلاف میل شخصی تعدادی از پست ها پاک شدند از دوستان بازهم تقاضا دارم در فضای ارام و با احترام متقابل به ابراز نظر و عقاید خود بپردازند تاپیک تا 24 ساعت قفل شد
با احترام :n16:

Spectero
28-03-2017, 13:35
سلام و سال نو همگی مبارک :V12::V12::V12::V12:

امروز رفتم بانک ملت و یه سپرده 20 درصدی باز کردم. اما کارت مقوایی سپرده به من نداد و فقط دفترچه و کارت نقدی رو به من داد. خواستم بدونم اشتباهی باز نکرده باشم و حتما همون سپرده سود 20 درصدی یکساله باشه. مگه سپرده یکساله نباید کارت مقوایی با تاریخ سر رسید بدن؟ من حساب کوتاه مدت باز کردم که سود پول رو می ریزه اون تو.

ممنون و سال خوب داشته باشید و خوش بگذره:n16:

cotgnx
28-03-2017, 14:45
من حساب عیدانه 22 درصد روز شمار بانک آینده با کف یک میلیون رو در تاریخ 8 اسفند باز کردم و امروز 8 فروردین سود رو به صورت دقیق 22 درصد واریز کرد.

mehran_456
29-03-2017, 11:10
من حساب عیدانه 22 درصد روز شمار بانک آینده با کف یک میلیون رو در تاریخ 8 اسفند باز کردم و امروز 8 فروردین سود رو به صورت دقیق 22 درصد واریز کرد.

سلام به همه دوستان
تو شهر ما بانک آینده و بانک شهر شعبه نداره و متاسفانه من دیر متوجه شدم که حساب کوتاه مدت 22 درصد تو بانک آینده افتتاح میشه. خودم الان تو ایران زمین کوتاه مدت 18 درصد دارم ولی طرح بانک آینده خیلی عالیه. از دوستان کسی خبر داره این طرح هنوز تو بانک آینده هست یا نه؟ دوستان اگر طرح خوبی تو بانک های آینده و شهر هست لطفا بگید چون حدودا 100 کیلومتر راه باید برم تا شهر دیگه ای که این دو تا بانک شعبه داشته باشن. ممنون

par_haam
29-03-2017, 12:26
سلام به همه دوستان
تو شهر ما بانک آینده و بانک شهر شعبه نداره و متاسفانه من دیر متوجه شدم که حساب کوتاه مدت 22 درصد تو بانک آینده افتتاح میشه. خودم الان تو ایران زمین کوتاه مدت 18 درصد دارم ولی طرح بانک آینده خیلی عالیه. از دوستان کسی خبر داره این طرح هنوز تو بانک آینده هست یا نه؟ دوستان اگر طرح خوبی تو بانک های آینده و شهر هست لطفا بگید چون حدودا 100 کیلومتر راه باید برم تا شهر دیگه ای که این دو تا بانک شعبه داشته باشن. ممنون

بله دوست عزیز. حساب روزشمار ۲۲ درصد همچنان قابل بازکردن است

Sent from my iPhone using Tapatalk

MOHAMMAD_ASEMOONI
29-03-2017, 13:00
سلام و سال نو همگی مبارک :V12::V12::V12::V12:

امروز رفتم بانک ملت و یه سپرده 20 درصدی باز کردم. اما کارت مقوایی سپرده به من نداد و فقط دفترچه و کارت نقدی رو به من داد. خواستم بدونم اشتباهی باز نکرده باشم و حتما همون سپرده سود 20 درصدی یکساله باشه. مگه سپرده یکساله نباید کارت مقوایی با تاریخ سر رسید بدن؟
من حساب کوتاه مدت باز کردم که سود پول رو می ریزه اون تو.

ممنون و سال خوب داشته باشید و خوش بگذره:n16:
سلام
عید و نوروز شما هم مبارک
معمولا کارت یا گواهی میدن
بهتره از خودشون بپرسین
شاید شما یادتون رفته بگیرین یا بعد از چند روز صادر میشه

enimonte
29-03-2017, 13:25
سلام.چه بانک های با سند خانه وام میدهند و چقدر طول میکشه و مبلغش در چه حدودیه؟ممنون

Sent from my SM-N920C using Tapatalk

mehran_456
29-03-2017, 18:47
ممنون دوست عزیز بله امروز رفتم و حسابو باز کردم برخوردشونم خیلی خوب بود. در ضمن در مورد سپرده آینده ساز هم ازشون پرسیدم اونم شرایظش خیلی خوب بود. میگفت یک ساله هست سپرده با کف یک میلیون تومان با 23 درصد سود. اگه هم زودتر ببندی جریمه نداره فقط سودش 21 درصد حساب میشه. به نظرم خیلی عالیه این سپزده . در ضمن میخواستم از کاربر MRS تشکر کنم که تو پستای ایشون خوندم که بانک آینده همچین طرحی داره.

esiya
29-03-2017, 19:57
در مورد صندوق سرمایه گذاری سوال داشتم میخواستم بدونم این صندوق ضرری چیزی نداره ؟!
حتی اگه بانک ضامن اصل پول هم باشه میتونه با برشکستی بانک پول ما هم از دست بره؟
در مورد بانک های رفاه و کشاورزی بپرسم که وضعیتشون خوبه؟از نظر مالی شکستی چیزی که ندارن؟اختلاسی چیزی باشه یا ضرر زیادی داده باشن؟
الان سپرده بذاریم یا صندوق سرمایه گذاری؟

mehran_456
29-03-2017, 20:27
در مورد صندوق سرمایه گذاری سوال داشتم میخواستم بدونم این صندوق ضرری چیزی نداره ؟!
در مورد بانک های رفاه و کشاورزی بپرسم که وضعیتشون خوبه؟از نظر مالی شکستی چیزی که ندارن؟اختلاسی چیزی باشه یا ضرر زیادی داده باشن؟

سلام دوست عزیز. الان بانک کشاورزی صندوق سرمایه گذاریش به نام صندوق یکم نامیده میشه و سودشم روز شمار 18 درصد هست و اگه یه روزی هم پولتو خواستی اصل پولت و سودشو تا اون تاریخ بدون جریمه بهت میده. فقط حدود سه روز کاری طول میکشه پول و سودش به حسابت بیاد.بانک کشاورزی مطمئنه. البته بانکای دیگه هم هستن که صندوق دارن. انصار فک کنم با حداقل 50 میلیون 20 درصد میده. ایران زمینم فک کنم با حداقل یه میلیون 20 درصد میده. اقتصاد نوینم فک کنم 20 درصده

روانپریش
29-03-2017, 21:46

دوستان صندوق هاي سرمايه گذاري هم جز ضمانت سپرده ها ميشن؟

Mohammad Hosseyn
29-03-2017, 23:34
خیر ، صندوق‌های سرمایه گذاری سپرده بانکی محسوب نمیشن.

M.R.S.
30-03-2017, 12:59
ممنون دوست عزیز بله امروز رفتم و حسابو باز کردم برخوردشونم خیلی خوب بود. در ضمن در مورد سپرده آینده ساز هم ازشون پرسیدم اونم شرایظش خیلی خوب بود. میگفت یک ساله هست سپرده با کف یک میلیون تومان با 23 درصد سود. اگه هم زودتر ببندی جریمه نداره فقط سودش 21 درصد حساب میشه. به نظرم خیلی عالیه این سپزده . در ضمن میخواستم از کاربر MRS تشکر کنم که تو پستای ایشون خوندم که بانک آینده همچین طرحی داره.

ممنون؛خوشحالم که تونستم کمکی کرده باشم؛انشالله سودش براتون مفید باشه و سال پر پول و کار پر سود داشته باشید

صندوق ها روش خوبی برای کسب سود بیشتر از مصوب هستند؛صندوق در واقع تابع قوانین بورس و ثبت شده در سازمان بورس هست؛البته به این معنی نیست که پول شما تماما وارد بورس میشه و ریسک بالا داره؛بلکه صندوق هایی که بانک ها دارند از نوع درامد ثابت هستند که اصل پول تضمین شده هست؛ و اغلب درصد کمی از دارایی صندوق سهام هست؛
شما با خرید واحد های صندوق در ان سرمایه گذاری میکنید و از طریق ابطال واحد ها پول خود را دریافت میکنید؛ درواقع میشود از یک صندوق بعنوان بدل یک حساب کوتاه مدت استفاده کرد چون همواره میتوانید با خرید یا ابطال واحد ها پول به صندوق اضافه یا برداشت کنید؛
البته یک تفاوت یکروزه ممکن هست در واریز اتفاق بیافتد و اینکه باید برای خرید یا ابطال مراجعه حضوری داشته باشید؛ البته سود دوره ای در حساب پس انداز یا کوتاه مدت شما ریخته میشه که به کارت و بانکداری مجازی متصل هست

بانک کشاورزی که از قدیمی ترین بانک های کشور و صددرصد دولتی هست؛بانک رفاه هم وابسته به سازمان تامین اجتماعی هست؛با توجه به این پشتوانه هردوبانک برای سرمایه گزینه خوبی هستند؛
خلاصه هرجا اطمینان دارید پول بگذارید و سودش رو ببرین:n02:

mehran_456
30-03-2017, 13:58
من دیروز رفتم بانک آینده یه حساب کوتاه مدت باز کردم و بهشون گفتم که میخام موبایل بانکم فعال کنم. همه بانکها برای فعال کردن موبایل بانک یه یوزر و پسورد میدن. ولی بانک آینده نه یوزر داد و نه پسورد و گفت با رمز دوم کارتتون میتونید وارد بشید. الان هم اپلیکیشن همراه کارت و هم موبایل بانک داره بانک آینده . همراه کارتش که مینویسه گوشی رو تکون بدید که تبادل کلید بشه این کارو میکنم بعد میگه منتظر باشید حدود ده دقیقه صبر کردم هیچ اتفاقی نمی افته. موبایل بانکشم که شماره حساب میخاد که من شماره حسابمو ندارم و در ضمن هر کاری میکنم بستر ارتباطی رو رو اینتر نت بذارم نمیشه دوباره بر میگرده رو حالت پیام کوتاه. دوستان کسی این مشکلو داشته بتونه راهنمایی کنه؟

M.R.S.
30-03-2017, 14:13
من آینده ندارم؛اما برای دریافت شماره حساب میتونین از طریق ATM بانک شماره حسابتونو در بیارین؛ یا با شماره امور مشتریان تماس بگیرین تا مشکلتون رو حل کنن:

یه نکته که ملی و پارسیان هم دیگه رمز نمیدن و با همون کارت و تلفن موبایلتون خدمات مجازی رو فعال میکنن براتون؛

mehran_456
30-03-2017, 14:18
من آینده ندارم؛اما برای دریافت شماره حساب میتونین از طریق ATM بانک شماره حسابتونو در بیارین؛ یا با شماره امور مشتریان تماس بگیرین تا مشکلتون رو حل کنن:

به نکته که ملی و پارسیان هم دیگه رمز نمیدن و با همون کارت و تلفن موبایلتون خدمات مجازی رو فعال میکنن براتون؛

ممنون دوست عزیز آخه تو شهر ما بانک آینده شعبه نداره برا همینم نمیتونم برم ازشون بپرسم. با امور مشتریان تماس بگیرم یعنی حل میشه این مشکل؟

Spectero
30-03-2017, 15:59
سلام
عید و نوروز شما هم مبارک
معمولا کارت یا گواهی میدن
بهتره از خودشون بپرسین
شاید شما یادتون رفته بگیرین یا بعد از چند روز صادر میشه

سلام آقا محمد و سال نو شما مبارک
راستش گیج بازی در آوردم و سوتی دادم که امروز رفتم درستش کردم. البته بار اول نبود که سپرده با کارت باز می کردم و فکر کنم 10 تایی واسه خودم و دیگران سپرده با کارت تو بانک باز کردم. قضیه این بود که کارمند بانک ملت دفترچه کوتاه مدت رو که داد اشتباه کردم و یه لحظه شک کردم که نکنه روز شمار 20 درصده و نیاز به برگه کارت مقوایی نداره. در حالیکه اون فقط دفترچه کوتاه مدت با سود 10 درصد بوده و چون من تو بانک ملت حساب نداشتم بعد از گرفتن دفترچه باید می رفتم پیش مسئول شعبه که انتقال بده به شماره اختصاصی اون مبلغ سپرده و کارتشو بده. خلاصه سود 2 روز 20 درصد به مبلغ 28 میلیون سر یه چیز احمقانه و ساده از دستم رفت و کارمند وظیقه شناس اصلا راهنمایی نکرد که بابا این 10 درصده و حرفی از قرار داد یکساله 20 نزد در حالیکه دید من بار اول دارم تو ملت حساب باز می کنم. سوتی و اشتباه احمقانه خودم هم بود اما از کارمند بانک هم توقع میره که حرفی یا یاد آوری بکنه که اینجا این چیزا تعطیلیه. حالا اگه یه پیرزن و پیرمرد یا کسی که اصلا هیچی از داستانهای هزار و یک شب بانکها نمی دونه و میومد حساب رو اینطوری باز می کرد تازه سر ماه می فهمید سود 10 دادن بهش و ضرر و اعصاب خوردی داشت.
حالا یه سوال و ابهام که به این سوتی من ربط داره اینه من اون لحظه فکر کردم خب مبلغ 28 میلیون تو این دفترچه است و سودش هم سر ما داخل همین دفترچه ریخته میشه. و همین باعث گیج بازی من شد. اما سوال:
چرا بانکها سود یک سپرده کوتاه مدت رو داخل همون دفترچه نمی ریزن و باید یک دفترچه قرض الحسنه یا هر اسم دیگه ای که داره باید براش باز کرد؟ از لحاظ فنی مشکلی برای این کار است یا دلیل دیگه ای داره؟ تو این مورد سپرده کارتی منظورم نیست چون واضح است که سود مبلغ داخل (سپرده کارتی) باید بره داخل دفترچه. اما مثلا من تو مهر اقتصاد یک سپرده بدون کارت تو دفترچه دارم که سودش میره تو دفترچه قرض الحسنه. چرا؟ نمیشه سودش بره داخل همون شماره حساب و دفترچه کوتاه مدت که مبلغ اصل پول هست؟ اگر نمیشه به چه دلیل منطقی یا غیر منطقی؟:n02:

ممنون

MOHAMMAD_ASEMOONI
30-03-2017, 16:59
راستش گیج بازی در آوردم و سوتی دادم که امروز رفتم درستش کردم. البته بار اول نبود که سپرده با کارت باز می کردم و فکر کنم 10 تایی واسه خودم و دیگران سپرده با کارت تو بانک باز کردم. قضیه این بود که کارمند بانک ملت دفترچه کوتاه مدت رو که داد اشتباه کردم و یه لحظه شک کردم که نکنه روز شمار 20 درصده و نیاز به برگه کارت مقوایی نداره. در حالیکه اون فقط دفترچه کوتاه مدت با سود 10 درصد بوده و چون من تو بانک ملت حساب نداشتم بعد از گرفتن دفترچه باید می رفتم پیش مسئول شعبه که انتقال بده به شماره اختصاصی اون مبلغ سپرده و کارتشو بده. خلاصه سود 2 روز 20 درصد به مبلغ 28 میلیون سر یه چیز احمقانه و ساده از دستم رفت و کارمند وظیقه شناس اصلا راهنمایی نکرد که بابا این 10 درصده و حرفی از قرار داد یکساله 20 نزد در حالیکه دید من بار اول دارم تو ملت حساب باز می کنم. سوتی و اشتباه احمقانه خودم هم بود اما از کارمند بانک هم توقع میره که حرفی یا یاد آوری بکنه که اینجا این چیزا تعطیلیه. حالا اگه یه پیرزن و پیرمرد یا کسی که اصلا هیچی از داستانهای هزار و یک شب بانکها نمی دونه و میومد حساب رو اینطوری باز می کرد تازه سر ماه می فهمید سود 10 دادن بهش و ضرر و اعصاب خوردی داشت.
حالا یه سوال و ابهام که به این سوتی من ربط داره اینه من اون لحظه فکر کردم خب مبلغ 28 میلیون تو این دفترچه است و سودش هم سر ما داخل همین دفترچه ریخته میشه. و همین باعث گیج بازی من شد. اما سوال:
چرا بانکها سود یک سپرده کوتاه مدت رو داخل همون دفترچه نمی ریزن و باید یک دفترچه قرض الحسنه یا هر اسم دیگه ای که داره باید براش باز کرد؟ از لحاظ فنی مشکلی برای این کار است یا دلیل دیگه ای داره؟ تو این مورد سپرده کارتی منظورم نیست چون واضح است که سود مبلغ داخل (سپرده کارتی) باید بره داخل دفترچه. اما مثلا من تو مهر اقتصاد یک سپرده بدون کارت تو دفترچه دارم که سودش میره تو دفترچه قرض الحسنه. چرا؟ نمیشه سودش بره داخل همون شماره حساب و دفترچه کوتاه مدت که مبلغ اصل پول هست؟ اگر نمیشه به چه دلیل منطقی یا غیر منطقی؟:n02:

ممنون
سلام
ممنون از اطلاع رسانی مهمتون
این تجربه خیلی به درد دیگران میخوره تا دچار این اشتباه نشند و ضرر نکنند
حالا خوبه شما فقط 2 روز ضرر کردین . میتونست یک ماهه بشه .
بعضی از مردم در کارشون دلسوزی و وجدان کاریشون کمه یا اصلاً ندارند .
معمولاً خودِ کارمندی که میرید پیشش باید همه ی کارها رو انجام بده یا حداقل ارباب رجوع رو توجیه کنه که چه کارهایی باید انجام بده و کجا بره
=========================================
هر بانکی برای خودش یک حکومته و قوانینی غیر از قوانین بانک مرکزی رو اختراع میکنه برای سود بردنِ بیشتر
معمولاً همون حساب کوتاه مدت استفاده میشه برای واریز سود بلند مدت و سودِ همون حساب کوتاه مدت و حق ندارند مشتری رو مجبور کنند قرض الحسنه باز کنه برای سود
شاید هم سوء تفاهم شده و شما خودتون قرض الحسنه خواستین یا اونها فکر کردند قرض الحسنه هم میخواین
به هر حال سود بانک از حسابهای قرض الحسنه خیلی بیشتر از کوتاه مدته و امتیاز شعبه و رئیس شعبه رو هم بالا میبره
ممکنه کارمند از 2 گزینه ی کوتاه مدت و قرض الحسنه گزینه ی قرض الحسنه رو انتخاب کرده در کامپیوتر برای واریز سود تا شعبه سود بیشتری ببره .

بهتره دفعه بعد که میرید بانک این رو هم بپرسید تا اگر قابل تغییر هست تغییرش بدین

M.R.S.
30-03-2017, 17:25
ممنون دوست عزیز آخه تو شهر ما بانک آینده شعبه نداره برا همینم نمیتونم برم ازشون بپرسم. با امور مشتریان تماس بگیرم یعنی حل میشه این مشکل؟
اره تماس بگیرین انشالله مشکلتون حل میشه

ممنون

اقا منم گیح شدم؛خخخخخ
شما اخرش کارت مقوایی حساب بلند مدت رو گرفتین؟یعنی حساب یکساله رو باز کردین؟
اگه یکساله باز کردین،چون حساب یکساله بلند مدت هست و قابلیت واریز و برداشت اصل پول رو نداره باید یک حساب برای واریز سود معرفی بشه حتما و نیاز به افتتاح حساب دوم هست؛
البته بعضی بانک ها که قراره به حساب کوتاه مدت سود بیشتر از مصوب بدن میگن یه حساب قرض الحسنه هم باز کنین که سود اضافی به اون بره؛مثل همین حساب ۱۸%ملی که ۱۰درصد به یک حساب و ۸ درصد به حساب دیگه میریزه اسمشم گذاشتن ترجیحی و سود هبه که شرعی بشه!!!!!!!!

در مورد ملت و کارمنداش باید بگم من هم دل خوشی ندارم؛کلا ملت،صادرات و رفاه کارمنداش رفتار حرفه ای ندارن و مشتری مدار نیستن

سلامممنون از اطلاع رسانی مهمتوناین تجربه خیلی به درد دیگران میخوره تا دچار این اشتباه نشند و ضرر نکنندحالا خوبه شما فقط 2 روز ضرر کردین . میتونست یک ماهه بشه . بعضی از مردم در کارشون دلسوزی و وجدان کاریشون کمه یا اصلاً ندارند .معمولاً خودِ کارمندی که میرید پیشش باید همه ی کارها رو انجام بده یا حداقل ارباب رجوع رو توجیه کنه که چه کارهایی باید انجام بده و کجا بره=========================================ه بانکی برای خودش یک حکومته و قوانینی غیر از قوانین بانک مرکزی رو اختراع میکنه برای سود بردنِ بیشترمعمولاً همون حساب کوتاه مدت استفاده میشه برای واریز سود بلند مدت و سودِ همون حساب کوتاه مدت و حق ندارند مشتری رو مجبور کنند قرض الحسنه باز کنه برای سود شاید هم سوء تفاهم شده و شما خودتون قرض الحسنه خواستین یا اونها فکر کردند قرض الحسنه هم میخواینبه هر حال سود بانک از حسابهای قرض الحسنه خیلی بیشتر از کوتاه مدته و امتیاز شعبه و رئیس شعبه رو هم بالا میبره ممکنه کارمند از 2 گزینه ی کوتاه مدت و قرض الحسنه گزینه ی قرض الحسنه رو انتخاب کرده در کامپیوتر برای واریز سود تا شعبه سود بیشتری ببره .بهتره دفعه بعد که میرید بانک این رو هم بپرسید تا اگر قابل تغییر هست تغییرش بدین

البته درست میگین شاید خودشون درخواست قرض الحسنه داده باشن مثلا من خودم شخصا حساب برای قصدی بجز سرمایه گذاری مثلا کاری یا واریز سود بلند مدت بخوام باز کنم قرض الحسنه پس انداز یا جاری باز میکنم چون چندان از سپرده کوتاه مدت خوشم نمیاد(!)
البته اگه یوقت دیدین برای سود حساب کوتاه مدت بانکی گفت یه قرض الحسنه باز کنین شاید به احتمالش همون سود ترجیحی باشه که گفتم؛به هرحال خدا داند و بانک ها با این کاراشوت برای دور زدن قوانین و کسب سود بیشتر از مشتری!!!

Spectero
30-03-2017, 18:29
سلام
ممنون از اطلاع رسانی مهمتون
این تجربه خیلی به درد دیگران میخوره تا دچار این اشتباه نشند و ضرر نکنند
حالا خوبه شما فقط 2 روز ضرر کردین . میتونست یک ماهه بشه .
بعضی از مردم در کارشون دلسوزی و وجدان کاریشون کمه یا اصلاً ندارند .
معمولاً خودِ کارمندی که میرید پیشش باید همه ی کارها رو انجام بده یا حداقل ارباب رجوع رو توجیه کنه که چه کارهایی باید انجام بده و کجا بره
=========================================
هر بانکی برای خودش یک حکومته و قوانینی غیر از قوانین بانک مرکزی رو اختراع میکنه برای سود بردنِ بیشتر
معمولاً همون حساب کوتاه مدت استفاده میشه برای واریز سود بلند مدت و سودِ همون حساب کوتاه مدت و حق ندارند مشتری رو مجبور کنند قرض الحسنه باز کنه برای سود
شاید هم سوء تفاهم شده و شما خودتون قرض الحسنه خواستین یا اونها فکر کردند قرض الحسنه هم میخواین
به هر حال سود بانک از حسابهای قرض الحسنه خیلی بیشتر از کوتاه مدته و امتیاز شعبه و رئیس شعبه رو هم بالا میبره
ممکنه کارمند از 2 گزینه ی کوتاه مدت و قرض الحسنه گزینه ی قرض الحسنه رو انتخاب کرده در کامپیوتر برای واریز سود تا شعبه سود بیشتری ببره .

بهتره دفعه بعد که میرید بانک این رو هم بپرسید تا اگر قابل تغییر هست تغییرش بدین

خواهش می کنم. به نظرم همین اشتباه خیلی کوچولو رو ممکنه خیلی ها ندانسته مرتکب بشن. اما اینکه کارمند نمی گه و حال نداره مشتری رو با انواع سپرده ها و تسهیلات آشنا کنه خیلی جالبه. انگار می خواد سودو از جیب خودش بده گفته حرفی از سود 20 درصد نزنم همین 10 درصد رو بگیره بره رد کارش:n04::n02:. روش درست در هر شغل و رشته و آموزشی این است که طرف مقابل رو "بیق:n04::n04::n04::n02:" فرض کنید و فکر کنید یارو سواد نداره و اونقدر قشنگ و روون موضوع و قضیه رو بهش بگید که مثل عسل شیرینیش تو ذهنش بمونه. اما دریغ از یه کم انرژی اول صبح که کارمند بانک نداره.
این موضوع دفترچه قرض الحسنه رو که مطرح کردم در مورد بانک مهر اقتصاد گفتم که می دونید مربوط به بسیج و سپاه پاسداران است. شاید این دفترچه رو به منظور شعار پول بدون ربا و از این حرفها راه انداختند که سود کوتاه مدت طرف بره تو دفترچه قرض الحسنه که مثلا ربا نیست و ازاین حرفها. درباره بانکهای دیگه نمی دونم دارند یا ندارند. البته وقتی من تو مهر اقتصاد برای بار اول حساب 5 ساله قدیم با سود 32.89 درصد باز کردم این دفترچه رو به اضافه یک دفترچه کوتاه مدت داد و من حرفی از این دفترچه قرض الحسنه نزدم. یک نکته هم بگم که وقتی این سپرده 32.89 درصدی رو بستم و بردم بانک ملت از کارمند بانک مهر اقتصاد پرسیدم که اگر تمدید کنم با چه درصدی تمدید میشه گفت 22 درصد و فرداش از یک شعبه دیگه پرسیدم گفت 18.83! اینم از راستگویی و هماهنگ کارمندهای بانک مهر اقتصاد.

Spectero
30-03-2017, 18:48
اقا منم گیح شدم؛خخخخخ
شما اخرش کارت مقوایی حساب بلند مدت رو گرفتین؟یعنی حساب یکساله رو باز کردین؟
اگه یکساله باز کردین،چون حساب یکساله بلند مدت هست و قابلیت واریز و برداشت اصل پول رو نداره باید یک حساب برای واریز سود معرفی بشه حتما و نیاز به افتتاح حساب دوم هست؛
البته بعضی بانک ها که قراره به حساب کوتاه مدت سود بیشتر از مصوب بدن میگن یه حساب قرض الحسنه هم باز کنین که سود اضافی به اون بره؛مثل همین حساب ۱۸%ملی که ۱۰درصد به یک حساب و ۸ درصد به حساب دیگه میریزه اسمشم گذاشتن ترجیحی و سود هبه که شرعی بشه!!!!!!!!

در مورد ملت و کارمنداش باید بگم من هم دل خوشی ندارم؛کلا ملت،صادرات و رفاه کارمنداش رفتار حرفه ای ندارن و مشتری مدار نیستن

بله گرفتم. 8 عید رفتم باز کردم امروز 10 رفتم درستش کردم و کارت رو گرفتم. بله رابطه حساب سپرده کارتی و سودش که میره تو دفترچه رو می فهمم. چون پول سپرده که به قول شما قابل برداشت و واریز نیست فریز شده است و باید یه جایی باشه که سودش بره و اون دفترچه است. این مثال بانک ملی رو گفتید رو نمی دونستم جالبه شاید همینطور باشه که فرموید. بله این بانکهای دولتی نیمه خصوصی کارمنداش طلبکارند و فکر می کنند مفتی نشستن اونجا و دارند کارت مشتری رو راه میندازند. البته موقعیت جغرافیایی و مکان شعبه هم است. جنوب شهر که باشی برخوردش بسته به بانک دولتی یا خصوصی یا موسسه با شعبه شمال شهر فرق می کنه. من خودم جنوب شرق تهران هستم و این مشکل رو قشنگ حس می کنم. اما یه بار اتفاقی کارت پاسارگادم رو بخاطر اینکه داشتم از سمت بلوار فردوس رد می شدم رفتم شعبه که عوض کنم یه کم که نشستم تا نوبتم بشه یه آقایی که از کارمندای بانک بود و تو همون قسمتی که مشتریها منتظرند یه میز داشت و کاریش این بود که بپرسه ببخشید فرمایشتون چیه؟ بفرمائید قلم و این فرم!!!:n04::n04::n04::n04::n04: بعد از دریافت قلم و پر کردن فرم کارمند خانم پشت پیش خان بسیار برخورد گرم و عالی داشت. رئیش شعبه هم خانم بود که اون پشت وایساده بود و نگاه می کرد ببینه کسی گیج و ویج نباشه و با دست اشاره می کرد کمکی ساخته است. خلاصه اون روز فکر کردم رفتم تو یه کشور دیگه.:n02: البته همیشه و همه شعبه ها هم اینطوری نیست و بعضی وقتها تو همین جنوب شهر هم کارمندای با معرفت و دلسوز که هوای مشتری رو داشته باشند درست راهنمایی می کنند و می دونند که مردم برای 2 درصد سود بیشتر پول رو جابجا می کنند و کسی نمیاد دفترچه با سود 10 درصد بگیره و توش 28 میلیون بریزه و بره!:n02:.
به شخصا اگر امسال سودها بره بالاتر از ملت می کشم بیرون میبرم یه جای دیگه تا یاد بگیرند که چطور مشتری رو تکریم کنند و هوای جیب مشتری رو داشته باشند که به بانکشون وفادار بشه. تا ببینیم امسال بانک مرکزی و دولت جه نرخهایی واسه بانکها تعیین می کنند. راستی کی اعلام میشه که بانکها ملزم هستند چقدر سود به سپرده ها بدن؟

amir_t6262
30-03-2017, 19:12
اینکه سود را به حساب دیگری میریزند، بخاطر اینه که سود روی سود نیاد (سود مرکب). یعنی اینکه شما اول 10 میلیون گذاشتی، سر ماه سود اگر روی همان بیاد میشه 10 میلیون و خرده ای، بعد ماه بعد باید روی 10 و خرده ای سود بدهند.

بهمین خاطر سود به حساب دیگری میره که لازم نباشه که مقدار سود در طی سال تغییر کنه و شما دایما یک مقدار سود میگیری.
حالا حساب دیگه میتونه کوتاه مدت باشه یا قرض الحسنه.

ضمن اینکه بعضی بانکها برای همان حسابی که سود ریخته میشه (اگر قرض الحسنه نباشه) هم ماهانه سود میدهند. یعنی مثلا حساب اصلی 20 درصد و حسابی که سود به آن واریز میشه، کوتاه مدت 10 درصد میدهند.

سود قطعی هم چون مشکل شرعی داره، معمولا میان یه سود میدهند و یک مقداری بعنوان هبه و ... که معمولا مقدارش ثابت نیست.

M.R.S.
30-03-2017, 21:26
بله گرفتم. 8 عید رفتم باز کردم امروز 10 رفتم درستش کردم و کارت رو گرفتم. بله رابطه حساب سپرده کارتی و سودش که میره تو دفترچه رو می فهمم. چون پول سپرده که به قول شما قابل برداشت و واریز نیست فریز شده است و باید یه جایی باشه که سودش بره و اون دفترچه است. این مثال بانک ملی رو گفتید رو نمی دونستم جالبه شاید همینطور باشه که فرموید. بله این بانکهای دولتی نیمه خصوصی کارمنداش طلبکارند و فکر می کنند مفتی نشستن اونجا و دارند کارت مشتری رو راه میندازند. البته موقعیت جغرافیایی و مکان شعبه هم است. جنوب شهر که باشی برخوردش بسته به بانک دولتی یا خصوصی یا موسسه با شعبه شمال شهر فرق می کنه. من خودم جنوب شرق تهران هستم و این مشکل رو قشنگ حس می کنم. اما یه بار اتفاقی کارت پاسارگادم رو بخاطر اینکه داشتم از سمت بلوار فردوس رد می شدم رفتم شعبه که عوض کنم یه کم که نشستم تا نوبتم بشه یه آقایی که از کارمندای بانک بود و تو همون قسمتی که مشتریها منتظرند یه میز داشت و کاریش این بود که بپرسه ببخشید فرمایشتون چیه؟ بفرمائید قلم و این فرم!!!:n04::n04::n04::n04::n04: بعد از دریافت قلم و پر کردن فرم کارمند خانم پشت پیش خان بسیار برخورد گرم و عالی داشت. رئیش شعبه هم خانم بود که اون پشت وایساده بود و نگاه می کرد ببینه کسی گیج و ویج نباشه و با دست اشاره می کرد کمکی ساخته است. خلاصه اون روز فکر کردم رفتم تو یه کشور دیگه.:n02: البته همیشه و همه شعبه ها هم اینطوری نیست و بعضی وقتها تو همین جنوب شهر هم کارمندای با معرفت و دلسوز که هوای مشتری رو داشته باشند درست راهنمایی می کنند و می دونند که مردم برای 2 درصد سود بیشتر پول رو جابجا می کنند و کسی نمیاد دفترچه با سود 10 درصد بگیره و توش 28 میلیون بریزه و بره!:n02:.
به شخصا اگر امسال سودها بره بالاتر از ملت می کشم بیرون میبرم یه جای دیگه تا یاد بگیرند که چطور مشتری رو تکریم کنند و هوای جیب مشتری رو داشته باشند که به بانکشون وفادار بشه. تا ببینیم امسال بانک مرکزی و دولت جه نرخهایی واسه بانکها تعیین می کنند. راستی کی اعلام میشه که بانکها ملزم هستند چقدر سود به سپرده ها بدن؟

بانکن دیگه؛بفکر جیب خودشونن نه مشتری؛همون بانک های خصوصی هم برای جذب مشتری و رقابت خم و راست میشن وگرنه ماهیت بانک های ایران هیچکدوم بانکداری اصولی نیست و همه اش تو کار رانت و احتکار و دنبال راه برای دور زدن قوانین و مشتری و این قبیل اقدامات کثیف هستند( طبق قاعده "همه چیزمون باید به همه چیزمون بیاد")
به هرحال شما سود یکساله بالا میخوای بزای پول شما، بانک آینده ۲۲% یکساله در قالب حساب آینده ساز داره؛

راستی بین بانک های دولتی من با مسکن کار میکنم و از برخورد و امکاناتشون و بانکداری الکترونیکش راضی هستم

amir_t6262
30-03-2017, 22:04
حذف شود.

حذف شود.

روانپریش
30-03-2017, 22:32
براي ساتنا زدن از هر شعبه اي ميشه ساتنا زد؟مثلا من توي بانك ملي تهران حساب دارم توي يه شعبه ديگه مثلا شيراز ميتونم پولم رو ساتنا كنم يا بايد حتما شعبه افتتاح كننده حساب باشه؟

dvb595959
30-03-2017, 22:40
براي ساتنا زدن از هر شعبه اي ميشه ساتنا زد؟مثلا من توي بانك ملي تهران حساب دارم توي يه شعبه ديگه مثلا شيراز ميتونم پولم رو ساتنا كنم يا بايد حتما شعبه افتتاح كننده حساب باشه؟
هر شعبه ای می شود.

Sent from my Che2-L11 using Tapatalk

Spectero
30-03-2017, 23:09
این حواله ساتنا همون سیستم انتقال پول بصورت شبا است؟ منظورم اینه که یکی هستند یا دو سیستم متفاوتند؟

shangil
31-03-2017, 06:52
در صندوق ها خود بانک ضامن نقد شوندگی هست و تقریبا میشه گفت مشکلی نداره. البته نه همه بانکها. اگر صندوق خاصی در نظر دارید برید در سایتش ببینید سایت خود صندوق در صفحه اول. هر چه تاریخ فعالبت بیشتر باشه میشه گفت اعتبار صندوق بهتره. تا اینجا که مشکلی پیش نیومده برا بانکهای حداقل معتبر
در ضمن شما فک نکنید اگر در سپرده ای پولتون مثلا بره یا ورشکستی چیزی بشه بانک فرداش پولتون رو بانک مرکزی فورا میده. انقدر انقدر لفتش میدن در واقع با روان شما بازی میکنن و این کار رو سخت میکنه.

shangil
31-03-2017, 06:59

بانکها منتظر بانک مرکزی نیستنو و سودها نه تنها کاهش نخواهد داشت بلکه افزایش داره. همین الانش دوباره شروع شده بنگاه داری!دیگه اون 15 درصد اینا رعایت نمیشه دلیلش هم واضحه و خیلیا میدونن چی میگذره اینجا. اینها قبلا نامی از صندوق نمیبردن زمانی که یکی در مثلا بانک .... 20 درصد میگرفت سالانه سپرده اون موقع صندوق 22 میداد. ولی بعد از کاهش سودها اومدن علم کردن و تبلیغ.

روانپریش
31-03-2017, 10:10
در صندوق ها خود بانک ضامن نقد شوندگی هست و تقریبا میشه گفت مشکلی نداره. البته نه همه بانکها. اگر صندوق خاصی در نظر دارید برید در سایتش ببینید سایت خود صندوق در صفحه اول. هر چه تاریخ فعالبت بیشتر باشه میشه گفت اعتبار صندوق بهتره. تا اینجا که مشکلی پیش نیومده برا بانکهای حداقل معتبر
در ضمن شما فک نکنید اگر در سپرده ای پولتون مثلا بره یا ورشکستی چیزی بشه بانک فرداش پولتون رو بانک مرکزی فورا میده. انقدر انقدر لفتش میدن در واقع با روان شما بازی میکنن و این کار رو سخت میکنه.

ولي در كل سپرده به نظرم اطمينانش بيشتر هست چون صندوق ضمانت هم تضمينش ميكنه حالا ممكنه دير يا زود داشته باشه اما سوخت سوز نداره

M.R.S.
31-03-2017, 11:10
ولي در كل سپرده به نظرم اطمينانش بيشتر هست چون صندوق ضمانت هم تضمينش ميكنه حالا ممكنه دير يا زود داشته باشه اما سوخت سوز نداره

من هم موافقم؛
با اینکه ورشکستگی یک بانک ،حتی بانک های کوچک،یک احتمال ضعیف هست اما وجود یک ضمان،بهتر از نبودنش هست؛حداقل وجود مکانیشم تعیین تکلیف میتونه امید بخش باشه؛

الان هم که سود یکساله یا روزشمار ۲۰-۲۲ درصد در حساب های بانکی دردسترس هست؛

shangil
31-03-2017, 12:14

خیلی فرقی ندارن در حالت کلی ولی خب صندوقها عمرشون 8 ساله هست یعنی اگثرا از سال 88 تاسیس شدن. اون اولا خیلیا نمیدونستن و 20 درصد مثلا سود میگرفتن در حالی که صندوق 24 هم میداد. تقریبا میشه گفت صندوق با درامد ثابت ها فقط خطرناک نیستن.
در ضمن بدی سپرده های طولانی ابنه که به پول نمیتونی دست برنی اینجاش بده.مگر سرمایت زیاد باشه. بعضیا میگن صندوق بدیش اینه دست نمیتونی برنی ولی در مقایسه با طولانی مدتها به نظرم فرقی ندارن از اون لحاظ حداقل خیلیاشون جریمه ندارن.
استثنا بانک ملت مثلا ابطال هر واحد صندوق اوج ملت 2000 جریمه. یعنی برای هر 10 میلیون 200 هزار جریمه. میگه 22 الی 23 سود میده ولی چه فایده این جریمه عملا سود رو میاره 20 درصد.
بعضی بانکها هم درسته تبلیغات زیاد میکنن تا سپرده جذب کنن ولی خیلی موفق نمیشن چون اعتمادی بهشون ندارن.

M.R.S.
31-03-2017, 12:49
صندوق ها مزیت های خوبی دارند؛سود بالاتری نسبت به بسیاری از حساب های کوتاه با حداقل مبلغ سرمایه گذاری میدهند و شرایط مشابه یک حساب دارند؛
اما میتوان ۲ نقطه ضعف هم برایشان درنظر گرفت؛یکی مراجعه حضوری برای افزایش و کاهش واحد ها است و دیگری مساله قیمت صدور و ابطال واحد هاست؛
برای ورود پول به صندوق جهت سرمایه گذازی باید واحد های صندوق رو خرید و برای برداشت اصل پول(نه سودش) باید واحد ها رو ابطال کرد؛
صدور و ابطال قیمت دارد که قیمت ابطال از صدور کمتر است؛بعنوان مثال درحال حاضر صندپق ارمان شهر برای قیمت صدور ۱۰۰۴ و ابطال ۱۰۰۳ است یعنی صدور هرواحد۱۰۰۴ تومن پول میگیرد و برای ابطال هررواحد ۱۰۰۳ پس میدهد؛و اختلاف ۱ تومنی این،در هر میلیون ۱۰۰۰ تومان از اصل پول کم میکند؛
مثال شما میخواهید ۱۰ میلیون پول وارد کنید؛ ۹۹ واحد ۱۰۰۴ تومنی میخرید و ۹/۹۳۴/۰۰۰ وارد صندوق میکنید؛ حال این ۹۹ واحد رو اگر بخواین باطل کنین هر واحد رو ۱۰۰۳ تومن میدهند یعنی ۹/۹۲۹/۷۰۰؛

البته این چیزی هست که من فکر میکنم؛اگر اشتباه تصور میکنم از دوستان آگاه و با تجربه خواهش میکنم اصلاح کنند؛

راستی امسال آینده ترکونده؛خیلی آخر سال شعبه هاش شلوغ بودن؛دوست خودمون هم که تشریف بردند شهر دیگه برای افتتاح حساب نشان استقبال خوب از اون طرح بود و من خوشحال شدم تونستم کمکی کرده باشم؛
به هرحال هربانک به اندازه بزرگی خودش سپرده میتونه جذب کنه

mehran_456
31-03-2017, 12:57
[
از لحاظ اینکه بتونی زود تر پولتو بر داری صندوق ها نسبت به سپرده یکساله خیلی بهتر هستن. من خودم 80 میلیون سپرده یکساله داشتم قوامین بعد از 5 ماه پولمو نیاز پیدا کردم یک درصد جریمه شدم یعنی 800000 توامن مجبور شدم جریمه بدم. به نظر من صندوق ها نسبت به بلند مدت خیلی بهترن. خیلی ها هم پولشونو گذاشتن تو صندوق. به نظرم خیلی وسواس نداشته باشید و پولتونو بذارید تو یه صندوق یا طرح اینده ساز بانک آینده که طرح خیلی خوبی هست و جریمه هم نداره. در ضمن مدیر عامل بانک آینده آقای جلال رسول اف هست که یه آدم بسیار کار بلده. ایشون از سال 76 تا 84 مدیر عامل بانک کشاورزی بود و پسر عموی من که کارمند بانک کشاورزی هست میگفت بانکو کلا از این رو به اون رو کرد. اینم قسمتی از بیوگرافی ایشون:
ام و نام خانوادگی: جلال رسول اف - مدیر عامل بانک آینده (تات)

سوابق تحصیلی :رسول‌اف داراي مدرك دكتراي مديريت استراتژيك از موسسه عالي آموزش و پژوهش مديريت و برنامه‌ريزي است.

سوابق اجرایی:
وي از سال 1376 تا 1384 مديرعامل و رييس هيات مديره بانك كشاورزي بود. دوره مديريت رسول‌اف در بانك اقتصاد نوين، دوره تحول اين بانك محسوب مي‌شود. در سال 1384 تعداد شعب بانك اقتصاد نوين كمتر از 30شعبه بود در حالي كه در حال حاضر، تعداد شعب اين بانك به 197 شعبه رسيده است.

رسول‌اف شاخص‌ترین چهره بانكی ایران به شمار می‌آید.

shangil
31-03-2017, 13:39
[
از لحاظ اینکه بتونی زود تر پولتو بر داری صندوق ها ونو بذارید تو یه صندوق یا طرح اینده ساز بانک آینده که طرح خیلی خوبی هست و جریمه هم نداره. در ضمن مدیر عامل بانک آینده آقای جلال رسول اف هست که یه آدم بسیار کار بلده. ایشون از سال 76 تا 84 مدیر عامل بانک کشاورزی بود و پسر عموی من که کارمند بانک کشاورزی هست میگفت بانکو کلا از این رو به اون رو کرد. اینم قسمتی از بیوگرافی ایشون:
ام و نام خانوادگی: جلال رسول اف - مدیر عامل ب=tahoma] وي از سال 1376 تا 1384 مديرعامل و رييس هيات مديره بانك كشاورزي بود. دوره مديريت رسول‌اف در بانك اقتصاد نوين، دوره تحول اين بانك محسوب مي‌شود. در سال 1384 تعداد شعب بانك اقتصاد نوين كمتر از 30شعبه بود در حالي كه در حال حاضر، تعداد شعب اين بانك به 197 شعبه رسيده است.
[/FONT]
رسول‌اف شاخص‌ترین چهره بانكی ایران به شمار می‌آید.

البته شاخص ترین چهره بانکی ایران فعلا خاوری و زنجانی و ... هستن نه جناب رسدل اف!
به هر حال بانکی که نمیتونه خیلی جذب پول بکنه حتی با تبلیغ سود بالا احتمالا یه جورایی از طرف مردم مورد اطمینان نیست. حالا یا قبلا شایعات دورش زیاد بوده یا واقعیت اتفاق افتاده.
همون پول که قوامین کم کرده حساب کنید سودش خیلی کم شده سپرده

shangil
31-03-2017, 13:43
صندوق ها مزیت های خوبی دارند؛سود بالاتری نسبت به بسیاری از حساب های کوتاه با حداقل مبلغ سرمایه گذاری میدهند و شرایط مشابه یک حساب
صدور و ابطال قیمت دارد که
مثال شما میخواهید ۱۰ میلیون پول وارد کنید؛ ۹۹ واحد ۱۰۰۴ تومنی میخرید و ۹/۹۳۴/۰۰۰ وارد صندوق میکنید؛ حال این ۹۹ واحد رو اگر بخواین باطل کنین هر واحد رو ۱۰۰۳ تومن میدهند یعنی ۹/۹۲۹/۷۰۰؛

البته این چیزی هست که من فکر میکنم؛اگر اشتباه تصور میکنم از دوستان آگاه و با تجربه خواهش میکنم اصلاح کنند؛

راستی امسال آینده ترکونده؛خیلی آخر سال شعبه هاش شلوغ بودن؛دوست خودمون هم که تشریف بردند شهر دیگه برای افتتاح حساب نشان استقبال خوب از اون طرح بود و من خوشحال شدم تونستم کمکی کرده باشم؛

سلام
حرفتون کمی ایراد داره. بسیاری از بانکها برای ابطال کارمزد صفر دارن. مثلا برای ارمانشهر و لوتوس پارسیان مطمینم کاری با هزینه ابطال و اینا نداره. اون برای محاسبه سوده.
مثلا هر موقع برید پارسیان برا ابطال حداکثر تا فرداش اصل پول با سودش در حسابتونه. من چند بار حساب کردم همون بوده.
ارمانشهر حالا کمی دیرتر میده شاید حساب کنی در عمل همون پول رو کم میکنن ولی در واقعیت هملی همون پول رو میریزن به حساب. خیلی از دوستام اونجا حساب دارن. مردم پولاشون رو میریزن به ارمانشهر در عرض چند هفته 3 تیریلارد سرمایه جذب کرد ولی من نمیدونم چرا خوشم نمید !!

mehran_456
31-03-2017, 13:53
دوستان من یه سپرده یک ساله قوامین دارم با سود 21 درصد. امروز صبح سود 15 درصدی ریخت به حسابم ولی اون 6 درصدو هنوز نریخته. قبلا یکساله 20 درصد داشتم معمولا با فاصله 6 ساعت اول 15 درصدو میریخت بعد 5 درصد باقیمونده. میدونید جریان چیه؟ یعنی ممکنه امروز یا چند روز آینده اون 6 درصد باقی مانده رو هم بریزن به حساب؟

shangil
31-03-2017, 13:55
دوستان فقط صندوق بانکهایی پول رو از اصل کم میکنن موقع ابطال که بنویسن کارمزد ابطال که نمونش اوج ملت هست بازم هست یادم رفته
ولی اگر برید بخونید سایتهاسون رو نوشتن کارمزد ابطال صفر خیلیاشون. یعنی اصل پول رو عینا برمیگردونن که اگر اینطور نبود خیلی ریسکی بود. طرف 10 میلیارد میزاشت موقع ابطال 1 میلیون یا بیشتر کم میکنن.

M.R.S.
31-03-2017, 13:57
به هر حال بانکی که نمیتونه خیلی جذب پول بکنه حتی با تبلیغ سود بالا احتمالا یه جورایی از طرف مردم مورد اطمینان نیست.
در مورد عدم اطمینان به بانک آینده با شما دوست عزیز موافقم؛چون آینده سابقه کسر بدون اطلاع سود رو داره؛ سال ۹۴ با صندوق ۲۵% سپرده جذب کرد اما بعد ۲ ماه سودش رو به ۲۳ کاهش داد!
شاید این سابقه در اعتماد بهش تاثیر داشته باشه

سلام
حرفتون کمی ایراد داره. بسیاری از بانکها برای ابطال کارمزد صفر دارن. مثلا برای ارمانشهر و لوتوس پارسیان مطمینم کاری با هزینه ابطال و اینا نداره. اون برای محاسبه سوده.
مثلا هر موقع برید پارسیان برا ابطال حداکثر تا فرداش اصل پول با سودش در حسابتونه. من چند بار حساب کردم همون بوده.
ارمانشهر حالا کمی دیرتر میده شاید حساب کنی در عمل همون پول رو کم میکنن ولی در واقعیت هملی همون پول رو میریزن به حساب. خیلی از دوستام اونجا حساب دارن. مردم پولاشون رو میریزن به ارمانشهر در عرض چند هفته 3 تیریلارد سرمایه جذب کرد ولی من نمیدونم چرا خوشم نمید !!
من کارمزد ابطال رو نگفتم؛ یه اختلاف قیمت بین صدور واحد و ابطال واحد هست؛ من اون رو گفتم که شاید روی بازپرداخت تاثیر بگذاره مثلا همین لوتوس قیمت صدود ۱۰۰۸رهست اما قیمت ابطال ۱۰۰۷! البته من صندوق ندارم و نمیدونم کلا چطور هست؛
شما که تجربه اشو دارین بهترین میتونین توضیح بدین؛

منم کلا از بانک شهر بدم میاد چه برسه به صندوقش؛بانک وابسته به شهرداری چیز خوبی از آب در نیماد
کلا خودم بجز صددرصد دولتی ها و دو سه تا خصوصی بزرگ مثل پارسیان و سامان به بقیه بانک ها اعتماد زیادی ندارم و حداقل مبلغ رو توی خصوصی های کوچک نگه داشتم

M.R.S.
31-03-2017, 14:01
]

دوستان فقط صندوق بانکهایی پول رو از اصل کم میکنن موقع ابطال که بنویسن کارمزد ابطال که نمونش اوج ملت هست بازم هست یادم رفته
ولی اگر برید بخونید سایتهاسون رو نوشتن کارمزد ابطال صفر خیلیاشون. یعنی اصل پول رو عینا برمیگردونن که اگر اینطور نبود خیلی ریسکی بود. طرف 10 میلیارد میزاشت موقع ابطال 1 میلیون یا بیشتر کم میکنن.

پس در مورد این تفاوت قیمت ابطال و صدور میشه بیشتر توضیح بدین؟
آیا تاثیری در اصل پول ایجاد میکنه؟

shangil
31-03-2017, 14:10
در مورد عدم اطمینان به بانک آینده با شما دوست عزیز موافقم؛چون آینده سابقه کسر بدون اطلاع سود رو داره؛ سال ۹۴ با صندوق ۲۵% سپرده جذب کرد اما بعد ۲ ماه سودش رو به ۲۳ کاهش داد!
شاید این سابقه در اعتماد بهش تاثیر داشته باشه

من کارمزد ابطال رو نگفتم؛ یه

منم کلا از بانک شهر بدم میاد چه برسه به صندوقش؛بانک وابسته به شهرداری چیز خوبی از آب در نیماد
کلا خودم بجز صددرصد دولتی ها و دو سه تا خصوصی بزرگ مثل پارسیان و سامان به بقیه بانک ها اعتماد زیادی ندارم و حداقل مبلغ رو توی خصوصی های کوچک نگه داشتم
بله خدمتتون عرض کنم درسته در مورد اینده احتمالا همون جریان بود درسته
در مورد صندوق لوتوس بگم که منظورم از کارمزد همون حرفی بود که شما زدید. 10 میلیون بزارید لوتوس برید واسه ابطال دو ماه بعد دقیقا همون 10 تومان میریزه به حسابتون حداقل چند بار اونطوری شده. اکثر بانکهای دیگه هم اونطوری. بزارید توضیح بهتری بدم. هنگام صدور. اگر شما فرضا تاریخ 26 ام که تاریخ واریز سود لوتوس هست برید بانک حساب باز کنید فرضا 1 میلیون. نمیگن قیمت صدور مثلا این هست. همون 1 میلیون رو میدین میگن 10 واحد دارین. منتهی به مقدار پول میگیرن ازتون حدود 5 هزار تومان بعد ماه بعد همون رو برمیگردونن همرا با سود. مثلا سود 10 تومان میشه 180 هزار تومان. از شما 6 هزار تومان میگیرن و ماه بعد همراه 180 تا بهتون برمیگردونن انگار 174 تومان میریزن و 6 تومان رو هم برمیگردونن. الان برین ابطال دقیقا 10 تومان با اون سود فرداش برمیگردونن. منتهی دقت شود درست بهتره روزی باز کنید که سود میریزن بهتون تا پول کمتری بدید.
. حالا بعضی بانکها میگن کارمزد ابطال به ازای واحد. اون موقع بله کم میکنن.

shangil
31-03-2017, 14:22
راستی اگر مثلا یک ماه گذشت و شما مثلا 26 ام سود دادن شپا ماه بعد 15 ام بخواید ببندید دقیقا سود اون 19 یا 20 روز رو با سود ماه قبلی محاسبه و میریزن به حساب و سود رو 10 درصد نمیکنن و جریمه ندارن. اینجاش خوبه.
حالا اینکه نقد در دستت نیست درسته

hd2000
31-03-2017, 14:31
سلام.
دوستان الان کدام بانک سود بیشتری می ده؟؟؟

M.R.S.
31-03-2017, 14:54
سلام.

یکساله؛حساب آینده یاز بانک آینده ۲۲%
من جای بالاتر سراغ ندارم

Mohammad Hosseyn
31-03-2017, 17:04
صندوق ها مزیت های خوبی دارند؛سود بالاتری نسبت به بسیاری از حساب های کوتاه با حداقل مبلغ سرمایه گذاری میدهند و شرایط مشابه یک حساب دارند؛
اما میتوان ۲ نقطه ضعف هم برایشان درنظر گرفت؛یکی مراجعه حضوری برای افزایش و کاهش واحد ها است و دیگری مساله قیمت صدور و ابطال واحد هاست؛
برای ورود پول به صندوق جهت سرمایه گذازی باید واحد های صندوق رو خرید و برای برداشت اصل پول(نه سودش) باید واحد ها رو ابطال کرد؛
صدور و ابطال قیمت دارد که قیمت ابطال از صدور کمتر است؛بعنوان مثال درحال حاضر صندپق ارمان شهر برای قیمت صدور ۱۰۰۴ و ابطال ۱۰۰۳ است یعنی صدور هرواحد۱۰۰۴ تومن پول میگیرد و برای ابطال هررواحد ۱۰۰۳ پس میدهد؛و اختلاف ۱ تومنی این،در هر میلیون ۱۰۰۰ تومان از اصل پول کم میکند؛

مگر هر لحظه که خریدید میخواید ابطال کنید که قیمت صدور و ابطال رو با هم تو یه لحظه مقایسه میکنید؟!

dadash42
01-04-2017, 10:34
یکساله؛حساب آینده یاز بانک آینده ۲۲%
من جای بالاتر سراغ ندارم
ته هش چقدر باید بمونه؟ مثلا بانک ملی %20 حتمی 20 میلیون باید همیشه توش باشه. یا برای 18% قوامین موجودی بالای 2 میلیون

shangil
01-04-2017, 10:56
سلام.

در صندوقهای درامد ثابت هم ارمانشهر بانک شهر سود 22 روز شمار میده منتهی معمولا دو ماه اخر سال این کار رو میکنه دوباره از بعد عید کم میشه تا حتی 20. منتهی کف 10 میلیون و 45 روز اول بلوکه هست. هزینه ابطال هم نداره یعنی برا 10 میلیون 100واحد میدن موقع ابطال اصل پول و سود سه روز بعد ابطال. شهر نت هم که خوبه خودپردازاش خوبه.
سایت صندوق رو بررسی کردم خیلی سرمایه جذب کرده حدود 2 هزار میلیار یا 2 تیلیار در ماه اخر سال پیش! یعنی هر روز پول بود که جذب میکرد با همین یک ماه 22 دادن! حتی برید ببینید سود اصلیش 20 بوده ولی مبلغ جبرانی گذاشته تا سود رو به 22 برسونه تا سپرده جذب کنه. مردم پولاشون رو از صندوقها و حسابهای دیگه بردن اونجا. سال پیش هم یهویی سال جدید سود شد 20.
با این حال من خوشم نمیاد ازش مثل دوستمون نهاد شهرداری با اون پول خوریاش

M.R.S.
01-04-2017, 16:46
ته هش چقدر باید بمونه؟ مثلا بانک ملی %20 حتمی 20 میلیون باید همیشه توش باشه. یا برای 18% قوامین موجودی بالای 2 میلیون

آینده ساز حداقل با یک میلیون هست؛قابلیت واریز و برداشت داره چون درواقع یک حساب سرمایه گذاری اقساطی هست مثل موارد مشابه در بانک صادرات با نام گنجینه سپهر
به مبالغ بعدی بجز سپرده اولیه که واریز و برداشت میشه سود 21% تعلق میگیره و سودش تا یکسال ثابت هست
البته کارت نداره و دفترچه ای هست اما واریز بهش میتونه از طریق اینترنت بانک انجام بشه

DIKT
01-04-2017, 17:36
دوستان بهترین موسسه یا بانک با سپرده گذاری برا ی دریافت وام تا سقف 50 تومن کدوم بانکه
این شرایط هم لحاظ بشه

1- اقساطش بلند مدت باشه
2- سودش منصفانه باشه
3- شرایط دریافتش خیلی سخت نباشه
4-مدت انتظارش خیلی طولانی نباشه
5-تامین ضامن سخت گیرانه نباشه

shangil
02-04-2017, 00:31
دوستان بهترین موسسه یا بانک با سپرده گذاری برا ی دریافت وام تا سقف 50 تومن کدوم بانکه
این شرایط هم لحاظ بشه

1- اقساطش بلند مدت باشه
2- سودش منصفانه باشه
بانکها به این راحتی واقعیت وام نمیدهند و نوشته های مجازی هم با واقعیت خیلی جور نیست مثلا بانک گردشگری برای این شرایط شما مناسبه و نوشته 70 درصد سپرده رو وام میده ولی وقتی میری میگن 30 تا 70 درصد رو میدبم. اگر شرایط خوب رو در نظر بگیرن خوبه. این رو کاربر دوستمون گزاشته

shangil
02-04-2017, 00:37
کسی خبری از این داره؟
مرسی

shangil
02-04-2017, 08:42
دوستان کسی هست در مورد وام ضروری که لینکش رو گزاشتم برا گردشگری توضیح بده؟ بعیده به این راحتی وام 4 درصد بدن!
کسی که حساب نداره اونطوری که نوشته با افتتاح حساب قرض الحسنه میتونه شروع کنه منتهی ایا فوری میدن وام رو؟

shangil
02-04-2017, 08:47
سوال دیگه در مورد تعمیر میکن هست. مستندات این تعمیر مسکن چی هست چطور باید ثابت بشه که نیاز داره؟

shangil
02-04-2017, 09:07
این دیجی بانک چطور فعال میشه؟ هزینه داره ؟ من تازگیا فهمیدم خیلی امکانات زیادی داره منتهی فقط موجودی به من نشون میده بقیه میگه تعریف نشده. همچنین این اینترنت بانک چی هست؟ کسانی که گردش مالی بالا دارند فک کنن براشون مناسب باشه درسته؟ این رو هم بانک باید فعال کنه درسته ؟ با صرف رمز دوم که نمیشه؟
دیجی بانک در واقع حالت محدود اینترنت بانکه هس فک کنم.؟

M.R.S.
02-04-2017, 11:11
این شرایط هم لحاظ بشه

1- اقساطش بلند مدت باشه
2- سودش منصفانه باشه
من یک بار از موسسه نور وام گرفتم؛دو تا طرح وام با سپرده گذازی داره؛یکی آینده تا ۱۰ میلیون و ۶% و یکی تعاون تا ۵۰ میلیون و سود ۱۲-۱۷%
تجربه ای که داشتم راضی کننده بود یعنی بعد ۴ ماه سپرده گذازی که تقاضا دادم بدون مشکل تراشی مدارکو ازم گرفتن و سه روز بعدش وامم واریز شد؛
این طرح تعاونش بنظرم براتون خوب باشه با توجه به مدت و مبلغ سپرده گذاری وام ۱۲-۱۷ درضد و بازپرداخت تا ۶۰ ماه داره؛
فقط حتما شرتیط ضامن هاشو بپرسین چون وام بالای ۱۰ میلیون ۲ ضامن میخواد؛

دوستان کسی هست در مورد وام ضروری که لینکش رو گزاشتم برا گردشگری توضیح بده؟
این وام ضروری ها رو همه بانک ها دارن اما به هرکس نمیدن؛یعنی شما مثلا باید یه مریض داشته باشین و واقعا هیچ پولی نداشته باشین تا بهتون بدن؛سقفشم ۲-۳ میلیون بیشتر نیست!
من فقط یک نفر رو میشناسم که بخاطر بیماری تونست بگیره؛
در کل باید طرف واقعا بدبخت و بیچاره باشه!

این دیجی بانک چطور فعال میشه؟ هزینه داره منظورت مال پارسیان هست همون که با کد USSD هست؟
اگه امکانات کاملشو میخوای باید از بانک فعال بشه اما بهتره از همراه بانک استفاده کنین چون همه امکانات اینترنت بانک رو داره و امنیتشم بالاتر از ussd هست
میتونی از سامانه خانه پارسیان فعالش کنی

shangil
02-04-2017, 17:23
من یک بار از موسسه نور وام گرفتم؛دو تا طرح وام با سپرده گذازی داره؛یکی آینده تا ۱۰ میلیون و ۶% و یکی تعاون تا ۵۰ میلیون و سود ۱۲-۱۷%
تجربه ای که داشتم راضی کننده بود یعنی بعد ۴ ماه سپرده گذازی که تقاضا دادم بدون مشکل تراشی مدارکو ازم گرفتن و سه روز بعدش وامم واریز شد؛
این طرح تعاونش بنظرم براتون خوب باشه با توجه به مدت و مبلغ سپرده گذاری وام ۱۲-۱۷ درضد و بازپرداخت تا ۶۰ ماه داره؛
فقط حتما شرتیط ضامن هاشو بپرسین چون وام بالای ۱۰ میلیون ۲ ضامن میخواد؛

این وام ضروری ها رو همه بانک ها دارن اما به هرکس نمیدن؛یعنی شما مثلا باید یه مریض داشته باشین و واقعا هیچ پولی نداشته باشین تا بهتون بدن؛سقفشم ۲-۳ میلیون بیشتر نیست!
من فقط یک نفر رو میشناسم که بخاطر بیماری تونست بگیره؛
در کل باید طرف واقعا بدبخت و بیچاره باشه!
منظورت مال پارسیان هست همون که با کد USSD هست؟
اگه امکانات کاملشو میخوای باید از بانک فعال بشه اما بهتره از همراه بانک استفاده کنین چون همه امکانات اینترنت بانک رو داره و امنیتشم بالاتر از ussd هست
میتونی از سامانه خانه پارسیان فعالش کنی
در مورد موسسات واللا ادم میترسه پول بزاره دلایلشم قبلا گفتم همانطور که بعضیا تو صندوق بانکی پول نمیزارن!
البته اون درصد اسمی هست وقتی پول شما میخوابه و سود نمیدن. مثلا رسالت مینویسه 4 درصد ولی در عمل باید حداقل 4 ماه بزاری و 2.5 برابر اون زمان مدت قسط هست مثلا برا 4 ماه 10ماه قسط داره حساب کنی همون 16 درصد اینا میشه!
به خاطر همین میگم نوشته های سایت قابل اعتماد نیست. بله بعیده بدن خب با این وضع وام رو.
بله پارسیان رو میگم. الان من دقیقا باید چیکار کنم برا فعال کردن اون چیزی که شما گفتید!

M.R.S.
02-04-2017, 17:53
در مورد موسسات واللا ادم میترسه پول بزاره دلایلشم قبلا گفتم همانطور که بعضیا تو صندوق بانکی پول نمیزارن!
البته اون درصد اسمی هست وقتی پول شما میخوابه و سود نمیدن. مثلا رسالت مینویسه 4 درصد ولی در عمل باید حداقل 4 ماه بزاری و 2.5 برابر اون زمان مدت قسط هست مثلا برا 4 ماه 10ماه قسط داره حساب کنی همون 16 درصد اینا میشه!
به خاطر همین میگم نوشته های سایت قابل اعتماد نیست. بله بعیده بدن خب با این وضع وام رو.
بله پارسیان رو میگم. الان من دقیقا باید چیکار کنم برا فعال کردن اون چیزی که شما گفتید!

نقل قول اول برای ایشون بود!ایشون خواستند معرفی بشه و من هم طبق اطلاعم بهشون معرفی کردم؛
شاید ایشون اعتماد دارند و نمیترسن؛بهتره خودشون شخصا تصمیم بگیرن؛
قرار نیست همه بترسن(یاد گفته یکی از دوستان افتادم: همه را به کیش خود پندارد!)

اره سود اسمسش بیشتر هست اما اصولا وام با بهره پایین و اقساط سبک پیدا نمیشه

منظورم سامانه خانه پارسیان بود؛برای موبایل بانک و اینترنت بانک هست اما نمیدونم باید اول تو شعبه فعال کرده باشی یا نه

MOHAMMAD_ASEMOONI
03-04-2017, 00:43
سلام دوستان

پنج شش سال پیش کوثر جز بهترینها بود در سود روزشمار اما عجیبه الان که بیشتر بانکها دوباره رقابت درسود رو شروع کرده اند خبری ازش نیست !!!
یا بنده بی خبرم ؟

M.R.S.
03-04-2017, 00:49
سلام دوستان

پنج شش سال پیش کوثر جز بهترینها بود در سود روزشمار اما عجیبه الان که بیشتر بانکها دوباره رقابت درسود رو شروع کرده اند خبری ازش نیست !!!
یا بنده بی خبرم ؟
اخرین سودی که خبر دارم در اسفند با حداقل ۵۰هزار تومان کوتاه مدت ۲۰% باز میکرد؛
البته سابقه خوبی در وفاداری به سود نداره و البته چون امور مربوط به وزارت دفاع منجمله پرداخت حقوق کارکنانش رو انجام میده چندان تلاشی برای جذب سپرده نمیکنه

M.R.S.
03-04-2017, 11:48
موسسه غیرمجاز البرز ایرانیان دچار مشکل شد؛
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]بخش-بانک-5/185434-موسسه-آرمان-هم-سپرده-های-مردم-را-بلوکه-کرد-مسئولان-شعبه-تومان-هم-پول-نداریم

در حال حاضر ۵ موسسه مالی مجاز و تحت نظارت بانک مرکزی وجود دارند که از این بین ۴ موسسه توسعه،کوثر،ملل و نور به شتاب و پایا متصلند و عضو صندوق ضمانت سپرده ها هستند هستند
موسسات مجاز ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

DIKT
03-04-2017, 13:23
دوستان بانک مهر اقتصاد مجاز هستش و قابل اعتماد هست چون به شبکه شتاب متصل نیست و ادعا می کنه که وام هم با شرایط ها ی خوب و اسان می ده

M.R.S.
03-04-2017, 13:37
دوستان بانک مهر اقتصاد مجاز هستش و قابل اعتماد هست چون به شبکه شتاب متصل نیست و ادعا می کنه که وام هم با شرایط ها ی خوب و اسان می ده

مجاز نیست؛بانک خودخوانده هست درواقع موسسه غیرمجاز هست؛مثل ثامن و افضل توس!
البته متعلق به بسیج هست

shangil
04-04-2017, 11:49
................
جوابم رو گرفتم در پ.خ .حذف شود.

TATU_TATY
05-04-2017, 08:20
با سلام . آقا من الان 15 تومن دارم . میخوام سمند صفر ثبت نام کنم برای تحویل 1 ماهه

راهی هست بتونم 15 تومن رو بزارم 30 تومن بگیرم برم ماشین ثبت نام کنم بعد قسطاش ر وبدم البته با بهره کم .

ممنون میشم راهنمایی بفرمائید .

Mohammad Hosseyn
05-04-2017, 12:05
با سلام . آقا من الان 15 تومن دارم . میخوام سمند صفر ثبت نام کنم برای تحویل 1 ماهه

راهی هست بتونم 15 تومن رو بزارم 30 تومن بگیرم برم ماشین ثبت نام کنم بعد قسطاش ر وبدم البته با بهره کم .

ممنون میشم راهنمایی بفرمائید .
قرض الحسنه رسالت برید وام با بهره 2% میداد تا سقف 20میلیون میداد بدون بلوکه شدن پول تو حساب.

M.R.S.
05-04-2017, 12:12
قرض الحسنه انصار برید وام با بهره 2% میداد تا سقف 20میلیون میداد بدون بلوکه شدن پول تو حساب.

شرایطش چی هست؟

Mohammad Hosseyn
05-04-2017, 13:24
شرایطش چی هست؟
اول اشتباها نوشتم انصار که تصحیح کردم، بانک قرض الحسنه رسالت بود.
کارکرد حساب و اعتبار سنجی از مشتری انجام میشه. برای مبلغ کمتر از 10 میلیون یک ضامن و برای بیشتر از 2 تا 3 ضامن.

shangil
05-04-2017, 14:00
بانکها یا موسساتی که ادعا میکنن وام 2 یا 4 درصد میدن در واقع یه جورایی دارن دروغ میگن مگر اینکه تارگیا عوض شده باشه که تا جایی که میدونم اینطوری نیست.
سقف وام 20 میلیون
وام بهره اسمی 4 درصد
رسالت دقیقا اینطوری وام میده. شما مثلا 10 تومن وام بگیری. باید 10 تومان رو بزاری بانک حداقل به مدت 4 ماه. بعد بهتون 10 تومان رو میدن. بعد 4 ماه. منتهی میزان اقساط 2.5 برابر میزان ماهی هست که پول مونده. مثلا سر 4 ماه بخواین باید 10 ماهه برگردونین. نه مثلا 12 ماه پول بمونه در 30 ماه پول رو برمیگردونین. 10 میلیون بزار 1 سال بعد بهت 10 میلیون میدن اون یکی 10 میلیون هم ازاد میشه و اقساط 30 ماهه. حالا برید حساب کنید بهره واقعی رو میبینید کف 15 درصده با فرمول!
دوستان برید از داخل شعب بپرسید به نوشته های سایت و یا تبلیفاتی که بیرون میزنن زیاد توجه نکنید. وقتی میرید میبینید شرایط خیلی با انچه فک میکردید متفاوته.
باز کسی تازه پرسیده بگه ولی پاراگراف اخر من کلی بود.
موفق باشید

Mohammad Hosseyn
05-04-2017, 14:16
مجاز نیست؛بانک خودخوانده هست درواقع موسسه غیرمجاز هست؛مثل ثامن و افضل توس!
البته متعلق به بسیج هست
اگر منظور بانک قرض الحسنه مهر ایران هست که مجازه و مجوز داره.

M.R.S.
05-04-2017, 14:24

گفتند بانک مهر اقتصاد
همون که قبلا به اسم موسسه بسیجیان بود
مجوز بانک نداره و بانک بی مجوزه!

Spectero
06-04-2017, 10:37

بانک قرض الحسنه مهر ایران با بانک مهر اقتصاد فرق دارد و اسمشون باعث میشه فکر کنیم یکی هستند. دومی همینطور که M.R.S گرامی فرمودند موسسه است و برای خودش عنوان بانک را ساخته و استفاده. خودم در موسسه مهر اقتصاد سپرده دارم و یکبار اونقدر ذهنم مشغول بود که اشتباهی رفتم تو یه شعبه قرض الحسنه مهر ایران و وقتی نوبتم شد و دفترچه رو دادم کارمند که گفت برید مهر اقتصاد و تازه فهمیدم بخاطر تشابه اسمی اشتباهی شعبه رو انتخاب کردم:n02:.

Spectero
06-04-2017, 10:42
الان بالاترین سود روز شمار رو کدوم بانک یا موسسه (مجاز) و با چه درصدی میده؟ همینطور حداقل کف حساب باید چقدر باشد؟

cotgnx
06-04-2017, 10:44
الان بالاترین سود روز شمار رو کدوم بانک یا موسسه (مجاز) و با چه درصدی میده؟ همینطور حداقل کف حساب باید چقدر باشد؟

بانک آینده 22 درصد روزشمار با کف 1 میلیون تومان

shangil
06-04-2017, 14:39
دوستان برای اینکه بیشتر بتونن بدونن وام 4 درصد که بعضی بانکها یا موسسات ادعا میکنن که میدن اشنا بشن مثال ساده میزنم با رقم عدد. کاری ندارم با اینکه بعضیا پول لازم دارن و میخوان پول بردارن در واقع یه جورایی باید پول خوب داشته باشی تا وام بگیری برای این نوع از وام ها. درگیر ریز جزییات (شامل فرمولهای عقود بانکی و ...) نمیشم چون ممکنه بعضی ها اصل مطلب رو نگیرن و خیلی ساده تر طرح میکنم.
مثلا این بی مجوز به قول دوستان یا سایر موسسات و بانکها که طرح اینطوری دارتد رو ببینید با طرحش ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]).
اینجا وام با بهره 4 درصد نوشته. خب الان ما اگر 10 میلیون بزاریم به ما 9 تونان وام میدن منتهی چطوری. 10 تومان رو میزاری حداقل 4 ماه. همین 4 ماه رو حساب کنیم بقیه مثل اینه. بعد به شما اقساطش به ازای هر ماه 3 ماه هست یعنی 1 به 3 میگن در عقود بانکی. یعنی 4 ماه گذاشتی اقساط در 12 ماه پرداخت میشه. با 10 ماه بزاری میشه 30 ماه اقساطش.
خلاصه 4 ماه بعد 10 میلیون ازاد شده و به شما 9 تومان وام میدن. قسطش با 4 درصد میشه ماهی 766 هزار تومان که در 12 ماه میشه حدودا 9 میلیون و 200 هزار تومان. که باید برگردونی به بانک.
خب سود 4 ماه 10 تومان رو بزاری صندوق 21 درصد سود بگیری میشه تقریبا 700 هزار تومان.
الان بری یه بانک معمولی وام 18 درصد بگیری برا 9 میلیون. اقساط میشه ماهانه 825 هزار تومان و در 12 ماه میشه 9 میلیون 900 هزار تومان.
این مقدار رو از اون 9 میلیون و 200 هزار تومان کم کنید میشه 700 هزار تومان.
همون 700 تومانی که در واقع این بانک که ادعا میکنه 4 درصد خودش بر میداره. در واقع وام میشه همون 18 درصد و با ارفاق 17 درصد!
:)
موفق باشید

Nostophobia
07-04-2017, 12:51
سلام

وقتی ما یک سپرده وسط ماه یا آخرهای ماه باز می کنیم سود سپرده در آخر همان ماه یا در تاریخ روز افتتاح حساب در ماه بعد واریر می شود؟ مثلا اگر در روز 25 ماه فروردین حساب افتتاح کنیم آخر ماه فروردین سود سپرده به کارت واریز می شود یا 25 ماه بعد یعنی اردیبهشت؟

Nostophobia
07-04-2017, 12:58
سلام

وقتی ما یک سپرده وسط ماه یا آخرهای ماه باز می کنیم سود سپرده در آخر همان ماه یا در تاریخ روز افتتاح حساب در ماه بعد واریر می شود؟ مثلا اگر در روز 25 ماه فروردین حساب افتتاح کنیم آخر ماه فروردین سود سپرده به کارت واریز می شود یا 25 ماه بعد یعنی اردیبهشت؟

MOHAMMAD_ASEMOONI
07-04-2017, 13:56
سلام
وقتی ما یک سپرده وسط ماه یا آخرهای ماه باز می کنیم سود سپرده در آخر همان ماه یا در تاریخ روز افتتاح حساب در ماه بعد واریر می شود؟
مثلا اگر در روز 25 ماه فروردین حساب افتتاح کنیم آخر ماه فروردین سود سپرده به کارت واریز می شود یا 25 ماه بعد یعنی اردیبهشت؟سلام

هر دو مدل وجود داره . بستگی به قوانین و مقررات بانک یا مؤسسه داره

shangil
07-04-2017, 14:52
سلام

اکثرا از روزی که پول گذاشتید یک ماه بعد میریزن. مثلا برای مورد شما 25 ماه بعد و همینطور الی اخر
معمولا روزشمار سالانه هست که ماه به ماه واریز میشه. یا مثا یکساله هم باشه باز ماه به ماه واریز میشه. اندک بانکها مثلا 25 باز کنید تا 30 ام سود 5 روز رو میریزن بعد به روال 1 ماه برمیگردونن ولی من که چنین چیزی ندیدم!

Spectero
10-04-2017, 15:12
سلام

از داخل اینترنت بانک "بانک مهر اقتصاد" (بانک نیست و موسسه است) یک قسمتی داره که امکان انتقال وجه به کارتهای شتابی رو داره. و می خوام مبلغی رو به کارتی در پاسارگاد انتقال بدم، اما وقتی فیلدهای اطلاعات رو پر می کنم و دکمه مرحله بعد رو می زنم که بره جلو پیغام خطا می ده که "صادر کننده کارت نا معتبر است" یعنی چی؟ کارت مبدا (مهر اقتصاد) رو میگه یا کارت مقصد (بانک پاسارگاد)؟ کارت مهر اقتصاد تا آخر همین ماه (فروردین 1396) اعتبار داره و بعد باید عوضش کنم؛ ممکنه واسه کارت مهر اقتصاد باشه؟ اگه منظورش کارت پاسارگاد باشه که من چند بار درست شماره کارت مقصد رو زدم ولی باز همین خطا رو نشون می ده.

SajjadKAZ2003
10-04-2017, 15:31
سلام

از داخل اینترنت بانک "بانک مهر اقتصاد" (بانک نیست و موسسه است) یک قسمتی داره که امکان انتقال وجه به کارتهای شتابی رو داره. و می خوام مبلغی رو به کارتی در پاسارگاد انتقال بدم، اما وقتی فیلدهای اطلاعات رو پر می کنم و دکمه مرحله بعد رو می زنم که بره جلو پیغام خطا می ده که "صادر کننده کارت نا معتبر است" یعنی چی؟ کارت مبدا (مهر اقتصاد) رو میگه یا کارت مقصد (بانک پاسارگاد)؟ کارت مهر اقتصاد تا آخر همین ماه (فروردین 1396) اعتبار داره و بعد باید عوضش کنم؛ ممکنه واسه کارت مهر اقتصاد باشه؟ اگه منظورش کارت پاسارگاد باشه که من چند بار درست شماره کارت مقصد رو زدم ولی باز همین خطا رو نشون می ده.

برای انتقال از بانک مهراقتصاد به دیگر بانکها باید حضورا به بانک مراجعه کنید، چون این بانک عضو شتاب نیست از طریق کارت به کارت اینترنتی نمیتونید این کار رو انجام بدید.

برای انتقال پول از بانکهای دیگه با حساب مهراقتصاد هم باید از طریق لینک زیر اقدام کنید:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

srx190d
10-04-2017, 15:34
فكر كنم مهر فقط با ملت مراودات مالي داره

from my iPhone 7 using Tapatalk by JAVAD

Artam01
10-04-2017, 17:58
درود دوستان
آیا میشه بدون رفتن به عابر بانک رمز دوم گرفت؟
سپاس

par_haam
10-04-2017, 18:14
درود دوستان
آیا میشه بدون رفتن به عابر بانک رمز دوم گرفت؟
سپاس

خیر

Artam01
10-04-2017, 19:01
خیر

اینترنتی هم نمیشود؟

par_haam
10-04-2017, 19:02
اینترنتی هم نمیشود؟

اگر رمز اولیه را داشته باشید در برخی بانک ها می شود

Artam01
10-04-2017, 23:21

تا حالا رمز دوم نگرفتم برای این کارت.

Artam01
10-04-2017, 23:26

shangil
11-04-2017, 08:19
برید راحت از خودپرداز بگیرید!

Spectero
11-04-2017, 10:56
برای انتقال از بانک مهراقتصاد به دیگر بانکها باید حضورا به بانک مراجعه کنید، چون این بانک عضو شتاب نیست از طریق کارت به کارت اینترنتی نمیتونید این کار رو انجام بدید.

برای انتقال پول از بانکهای دیگه با حساب مهراقتصاد هم باید از طریق لینک زیر اقدام کنید:

این قسمت در داخل اینترنت بانک مهر اقتصاد هست که یا قدیمی شده و یادشون رفته اصلاح کنن یا باید از نو ترجمه بشه که مشتری گیج نشه. به وضوح گفته انتقال به کارتهای عضو شتاب، ولی خوب انجام نمیشه نمی دونم چرا؟!
به آدرس سایتی که لطف کردید رفتم ولی در فیلد شماره سپرده مقصد یک مشکلی هست. در فیلد دوم از سمت چپ فقط 3 کاراکتر/عدد می شود تایپ کرد. در حالیکه شماره سپرده من در پاسارگاد 4 کاراکتر/عدد است و قبول نمی کند!؟!؟؟

shangil
11-04-2017, 12:16
این قسمت در داخل اینترنت بانک مهر اقتصاد هست که یا قدیمی شده و یادشون رفته اصلاح کنن یا باید از نو ترجمه بشه که مشتری گیج نشه. به وضوح گفته انتقال به کارتهای عضو شتاب، ولی خوب انجام نمیشه نمی دونم چرا؟!
به آدرس سایتی که لطف کردید رفتم ولی در فیلد شماره سپرده مقصد یک مشکلی هست. در فیلد دوم از سمت چپ فقط 3 کاراکتر/عدد می شود تایپ کرد. در حالیکه شماره سپرده من در پاسارگاد 4 کاراکتر/عدد است و قبول نمی کند!؟!؟؟
کارت به کارت است چرا از شما شماره سپرده میخواهد
چند رقمی است شماره حساب نقصد؟ جا نمیشه در کادر بااا؟

MOHAMMAD_ASEMOONI
11-04-2017, 13:06
سلام

دوباره جنگ باندها و جناحها به بانک مرکزی کشید
دیروز در اخبار 18:30 کانال TV5 گفت بانک مرکزی به مردم هشدار میدهد که موسسه آرمان مجوز ندارد و در آن سپرده گذاری نکند
دیگه بانک مرکزی هم پر و پیتش ریخته و از هیبتش خیلی کم شده و خیلیها به بخشنامه هاش بی اعتنا هستند

===================================
دیروز هم بنک مرکزی اعلام کرده که نگهداری ارز نقدی بیش از 10.000 یورو یا معادلش ممنوع هست و باید یا بذارند توی حساب ارزی یا بفروشند به بانکها و صرافیهای مجاز
چشمشون دنبال حدود 20 ملیارد دلاری هست که خوابیده توی خونه های مردم .
فقط جون مردم رو نگرفتند , اما نه همون رو هم هزار هزار گرفتند . جدی چه چیز ملت و کشور مونده که دست نذاشته باشند روش ؟
======================================
این خبر هم چند روز پیش منتشر شد:
: ولی الله سیف، رئیس کل بانک مرکزی می گوید: بانکی که در حال ورشکستگی بوده، ممکن است نرخ سود بالا بدهد تا بتواند شرایط را تغییر دهد. بانک مرکزی به تمام سپرده گذاران بانکها علامت می دهد تا در این راستا مراقب باشند.وی می افزاید:
بر این اساس مردم فکر نکنند تمام بانکهایی که از بانک مرکزی مجوز دارند، در وضعیت یکسانی قرار گرفته اند، بلکه ممکن است در شرایط فعلی، بانکهایی که نرخ سود بالا دارند، یکی از دلایلشان این باشد که ریسک بالایی می دهند. نرخ بالا احتمال ریسک بالا هم دارد.رئیس کل بانک مرکزی می گوید: ممکن است آن بانک در شرف ورشکستگی قرار داشته باشد و چاره ای جز پرداخت نرخ سود بالا نداشته باشد، یعنی مردم نباید جذب بانکهایی شوند که نرخ سود بالا می دهد، بلکه باید این احتمال را هم بدهند که ممکن است در پس پرده ریسکی هم در کار باشد. متاسفانه مردم به هشدارها توجه نمی کنند و حتی به خاطر یک تا دو درصد سود بیشتر، در موسسات مالی و اعتباری غیرمجاز سرمایه گذاری کرده و سرمایه هایشان را به خطر می اندازند.
سیف تصریح می کند:
بانک مرکزی به مردم هشدار می دهد که همه بانکهای مجوزدار مثل هم نیستند و باید دقت شود که کدام بانک سالم عمل می کند. در این شرایط، پرداخت سود بالا نشانه ریسک بالاتر است پس نباید ملاک برای سرمایه گذاری بانکها، نرخ سود بالاتر باشد.
بر این اساس، این اولین باری نیست که بانک مرکزی نسبت به سپرده گذاری در موسسات مالی و اعتباری غیرمجاز هشدار داده بود، اما تا به حال با این مردم صراحت به مردم هشدار داده نشده بود که باید مراقب نرخ سود بانکی در بانکهای رسمی و مجوزدار هم باشند.
حال این مردم هستند که باید تصمیم بگیرند که در مقابل بانکها، چطور عمل کنند. آیا پول خود را به دست بانکهایی بسپارند که واقعا بانک هستند و برخی تصور می کنند که جای هیچ شک و تردیدی در عملکرد آنها نیست یا اینکه، قبل از سپرده گذاری اطلاعاتی را هم کسب کنند که هر بانک، چه عملکردی دارد و صورتهای مالی آن تا چقدر شفاف است؟
آیا فقط سود بالا توزیع می کند و در مقابل، برای فردای سپرده گذارانش تدبیری نیندیشیده است یا اینکه در چارچوب قواعد و قوانین و با لحاظ کردن همه جوانب، نرخ سود جذاب را بر روی پیشخوان خود و مقابل سپرده گذاران قرار می دهد.

Artam01
11-04-2017, 15:10
برید راحت از خودپرداز بگیرید!

امکانش نیست

shangil
11-04-2017, 17:40
امکانش نیست امکانش نیست منظور خودتون در دسترستون نیست یا بانک ( البته بانک که چه عرض کنم!) این امکان را نمیدهد؟!

SajjadKAZ2003
11-04-2017, 22:56

ببینید، دو حالت داره؛

مهراقتصاد به پاسارگاد:
اگه میخاید از حساب مهراقتصادتون (مبدا) به بانک پاسارگاد (مقصد پاسارگاد) انتقال بدید که باید حضورا به خود بانک مراجعه کنید

پاسارگاد به مهراقتصاد:
ولی اگه میخاید از بانکهای عضو شتاب مثل پاسارگاد (مبدا) مبلغی رو به بانک مهراقتصاد (مقصد مهراقتصاد) انتقال بدید باید ابتدا وارد لینک زیر بشید:

در فیلد "سپرده مقصد"، شماره حساب بانک مهراقتصادتون رو وارد کنید
بقیه فیلدها هم که ساده هستند، پر میکنید و در پایین صفحه "ادامه" رو میزنید
حالا در صفحه ی جدید به درگاه پرداخت بانک متصل میشید
در این صفحه باید مشخصات کارت و رمز دوم اینترنتی و cvv2 و تاریخ انتقضا کارت پاسارگادتون (مبدا) رو وارد کنید و ... تا به این صورت انتقال وجه از بانک پاسارگاد به مهراقتصاد صورت بگیره

ehsan_iace
11-04-2017, 23:09
من یک سئوال در پرداخت قبض تلفن ثابت برایم پیش آمد (نمیدانستم کجا مطرحش کنم):

مخابرات اصفهان قبض تلفن ثابت را از طریق سایت خودش پرداخت میکند یعنی مثل پرداخت قبض همراه اول بعد از نشان دادن قبض نمیرود به سایت شاپرک و درون سایت مخابرات میماند و بدون زدن CCV و بدون زدن تاریخ صدور کارت پرداخت را انجام میدهد!

چطور بدون گرفتن آن دو مورد پرداخت را انجام میدهد؟
آیا چنین پرداختی که به شاپرک وصل نیست امن هست؟

برای مثال شماره هتل کوثر را امتحان کنید : 36240230
(لازم نیست شماره کارت بانکی‌تان را بزنید فقط ببینید چه اطلاعاتی با زدن این شماره تلفن ثابت برای پرداخت میخواهد)

shangil
11-04-2017, 23:22
من یک سئوال در پرداخت قبض تلفن ثابت برایم پیش آمد (نمیدانستم کجا مطرحش کنم): مخابرات اصفهان قبض تلفن ثابت را از طریق سایت خودش پرداخت میکند یعنی مثل پرداخت قبض همراه اول بعد از نشان دادن قبض نمیرود به سایت شاپرک و درون سایت مخابرات میماند و بدون زدن CCV و بدون زدن تاریخ صدور کارت پرداخت را انجام میدهد! چطور بدون گرفتن آن دو مورد پرداخت را انجام میدهد؟ آیا چنین پرداختی که به شاپرک وصل نیست امن هست؟ برای مثال شماره هتل کوثر را امتحان کنید : 36240230 (لازم نیست شماره کارت بانکی‌تان را بزنید فقط ببینید چه اطلاعاتی با زدن این شماره تلفن ثابت برای پرداخت میخواهد)[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]دوست عزیز شماره کارت و رمز دوم رو هم میخواد نه فقط شماره کارت.به شماره همینطوری زدم بهد یه قسمت اومد پرداخت قبض تلفن گاز ... با 2000 اونم زوم رفت یه صفحه اونجا رمز دوم و شماره کارت رو خواست البته سایر اطلاعات مثل تلفن و هزینه و تاریخ دوره و .. که خودش بودبله شاپرک نبود و اصولا باید cvv2 و تاریخ رو میخواست. میدونید کارت شما اگر دست کسی بیفته شماره کارت و تاریخ و cvv2 رو داره عملا تنها چیزی که نداره رمز اینترنتی یا رمز دوم هست!

775e
12-04-2017, 08:47
سلام دوستان من یه سوال داشتم
از نظر خدمات بین بانک آینده و شهر کدوم بانک رو انتخاب می کنید.....؟؟؟

M.R.S.
12-04-2017, 10:20
سلام دوستان من یه سوال داشتم
از نظر خدمات بین بانک آینده و شهر کدوم بانک رو انتخاب می کنید.....؟؟؟

واقعا در ایران بانک ها خدمات متمایز و رقابی ارائه نمیدن و در حد بانکداری خرد یکسان هستند اما بنظرم پیشخوان مجازی و همراه کارت آینده گزینه بهتری در خدمات الکترونیک باشه؛
بانک شهر بیشتر شهرنت هاش خدمت متمایزش هست و کارت شهروندیش اگه بزاتون کاربرد داره

Spectero
12-04-2017, 11:39
کارت به کارت است چرا از شما شماره سپرده میخواهد
چند رقمی است شماره حساب نقصد؟ جا نمیشه در کادر بااا؟

اون تصویر اسکرین شات که "کارت به کارت" است رو از اینترنت بانک مهر اقتصاد گرفتم که خودش طبق عکسی که ملاحضه می کنید گفته انتقال به کارتهای شتابی ولی خوب نمیشه و نمی دونم چرا اینو نوشته و اصلا یعنی چی و چی معنی می ده. اگر قرار بود خط هیروگلیف یا میخی رو بشینیم مرور کنیم حتما به یه نتیجه ای می رسیدم و یه چیزی دستگیرمون می شد ولی اینو من نمی فهمم:n02:. حالا سجاد عزیز که به پست من جواب دادن فرمودند که منظور از مقصد همون بانک مهر اقتصاده. در حالیکه من می خواستم از مهر اقتصاد بفرستم به پاسارگاد. واسه همینه که جا نمیشه. چون سه شماره های دوم حسابهای مهر اقتصاد از سمت چپ 3 رقمی هست و واسه پاسارگاد 4 رقمی و به این خاطر جا نمیشه.

ببینید، دو حالت داره؛

مهراقتصاد به پاسارگاد:
اگه میخاید از حساب مهراقتصادتون (مبدا) به بانک پاسارگاد (مقصد پاسارگاد) انتقال بدید که باید حضورا به خود بانک مراجعه کنید

پاسارگاد به مهراقتصاد:
ولی اگه میخاید از بانکهای عضو شتاب مثل پاسارگاد (مبدا) مبلغی رو به بانک مهراقتصاد (مقصد مهراقتصاد) انتقال بدید باید ابتدا وارد لینک زیر بشید:

در فیلد "سپرده مقصد"، شماره حساب بانک مهراقتصادتون رو وارد کنید
بقیه فیلدها هم که ساده هستند، پر میکنید و در پایین صفحه "ادامه" رو میزنید
حالا در صفحه ی جدید به درگاه پرداخت بانک متصل میشید
در این صفحه باید مشخصات کارت و رمز دوم اینترنتی و cvv2 و تاریخ انتقضا کارت پاسارگادتون (مبدا) رو وارد کنید و ... تا به این صورت انتقال وجه از بانک پاسارگاد به مهراقتصاد صورت بگیره

منم شک کردم که موسسه ای که شتاب نیست چطور سرویس انتقال پول از طریق شتاب رو به کارتهای شتاب فراهم کرده. اما همونطور که تو تصویر و تو اینترنت بانک مهر اقتصاد می بینید که گفته "برای انتقال وجه از کارتهای بانک مهر اقتصاد به کارتهای عضو شتاب" ولی خوب در عمل چنین چیزی نیست و وارونه باید خواند و فهمید :n04::n02:. چون همه چیز تو این مملکت وارونه است :n09:.

shangil
12-04-2017, 22:11
یکی از دوستان به من پ.خ داد در مورد وام موسسه نور پرسید میگفت نمیتونه پست بزاره!

سلام دوست من
من از موسسه نور از شهری وام گرفتم و اقساطش رو نوشته بود که میشه از طریق خودپرداز بانک ملت پرداخت کرد. من در شهر دیگری هستم و رفتم زدم پرداخت تسهیلات اقساط متمرکز(گزینه دیگری نداشت اخه) شماره تسهیلات رو زدم در خودپرداز ملت البته با کارتی غیر از کارت بانک ملت، ولی نوشت اشتباه هست شماره اقساط. ایا حتما باید حضوری پرداخت کرد؟ ممنون میشم اطلاع دارید جواب بدید.

مرسی

shangil
12-04-2017, 22:14
سلام

کسی که کارتش گم شده بره بانک برای صدور کارت چقدر هزینه میگیرن (مثلا بانک ملت)؟

cotgnx
12-04-2017, 22:50
سلام

کسی که کارتش گم شده بره بانک برای صدور کارت چقدر هزینه میگیرن (مثلا بانک ملت)؟

آخرین بار 2300 بود. از تو اینترنت بانک ملت هم میتونی درخواست صدور کارت بدی و شعبه تحویل گیرنده رو هم تعیین می کنی و دو روز بعد میری از شعبه کارتت رو میگیری

shangil
12-04-2017, 23:10
آخرین بار 2300 بود. از تو اینترنت بانک ملت هم میتونی درخواست صدور کارت بدی و شعبه تحویل گیرنده رو هم تعیین می کنی و دو روز بعد میری از شعبه کارتت رو میگیری

برای کارت گم شده هم میشه همین کار رو کرد؟
یه سوال دیگه ایا با اون کارت جدیدی که میدن میشه 10 گردش اخر رو مشاهده کرد برای کارت قبلی؟ حساب که همونه دیگه.
ملت هم برای دادن اس ام اس پول زبون بسته میگیره؟

cotgnx
12-04-2017, 23:24
برای کارت گم شده هم میشه همین کار رو کرد؟
یه سوال دیگه ایا با اون کارت جدیدی که میدن میشه 10 گردش اخر رو مشاهده کرد برای کارت قبلی؟ حساب که همونه دیگه.
ملت هم برای دادن اس ام اس پول زبون بسته میگیره؟

بله میشه درخواست کارت المثنی میدی. در اینترنت بانک هر تعداد گردش رو که بخایی می تونی ببینی. حساب همونه فقط کارت تغییر می کنه. بله ملت هم برای اس ام اس پول میگیره. البته اگه فقط اس ام اس برداشت بخایی رایگان هست ولی واریز ها رو هم اگه بخایی پولیه و برای تراکنش های زیر 30 هزار تومن اس ام اس نمیده!

shangil
12-04-2017, 23:36
بله میشه درخواست کارت المثنی میدی. در اینترنت بانک هر تعداد گردش رو که بخایی می تونی ببینی. حساب همونه فقط کارت تغییر می کنه. بله ملت هم برای اس ام اس پول میگیره. البته اگه فقط اس ام اس برداشت بخایی رایگان هست ولی واریز ها رو هم اگه بخایی پولیه و برای تراکنش های زیر 30 هزار تومن اس ام اس نمیده!

مرسی
برای تراکنش زیر 30 تومن اس نمیده!!! این دیگه اخرشه!!
فقط برداشت زیر 30 تومن هم نمیده؟؟!!!
اخه اینترنت بانک باید از شعبه فعال بشه من فقط شماره کارت رو دارم. درسته؟؟
منظورم این بود با کارت جدید اگر خودپرداز بندازیم گردش رو میده؟

cotgnx
12-04-2017, 23:42
مرسی
برای تراکنش زیر 30 تومن اس نمیده!!! این دیگه اخرشه!!
فقط برداشت زیر 30 تومن هم نمیده؟؟!!!
اخه اینترنت بانک باید از شعبه فعال بشه من فقط شماره کارت رو دارم. درسته؟؟
منظورم این بود با کارت جدید اگر خودپرداز بندازیم گردش رو میده؟

هر تراکنشی چه برداشت چه واریز زیر 30 هزار تومن اس ام اس نمیده. بله اینترنت بانک رو باید از شعبه فعال کنی. کارت جدید هم بگیری می تونی 10 گردش آخر رو از خودپرداز بگیری چون کارت متصل به حساب هست.

erfan90ir
13-04-2017, 00:18
س برای مبلغ کم:n03:زیر ده تومن پنج تومن کدوم بانک رو پیشنهاد میدین که سودش بالا باشه؟؟؟؟؟
در حال حاضر کدوم بانک بالاترین سود روزشمار رو میده؟؟؟؟؟ مهر اقتصاد سودش چطوره؟؟؟؟مجوز داره؟؟؟

cotgnx
13-04-2017, 00:26
س برای مبلغ کم:n03:زیر ده تومن پنج تومن کدوم بانک رو پیشنهاد میدین که سودش بالا باشه؟؟؟؟؟
در حال حاضر کدوم بانک بالاترین سود روزشمار رو میده؟؟؟؟؟ مهر اقتصاد سودش چطوره؟؟؟؟مجوز داره؟؟؟

فعلا همین حساب روز شمار بانک آینده 22 درصد با کف یک میلیون بالاترین سود روز شمار رو داره.
بانک ایران زمین هم یک حساب روز شمار 18 درصد با کف 100 هزار تومن داره.

erfan90ir
13-04-2017, 00:28
فعلا همین حساب روز شمار بانک آینده 22 درصد با کف یک میلیون بالاترین سود روز شمار رو داره.
ممنون داداش بانک آینده مطمئن هست؟؟؟؟ منظورم اینه که میگن بعضی بانکا ورشکسته هستن سپرده گزاری نکنین

cotgnx
13-04-2017, 00:33
ممنون داداش بانک آینده مطمئن هست؟؟؟؟ منظورم اینه که میگن بعضی بانکا ورشکسته هستن سپرده گزاری نکنین

مطمئنه. مشکلی نداره.
البته این سود روز شمار به احتمال خیلی زیاد تا 3-4 ماه دیگه کم میشه و ممکنه کف حساب رو ببرن بالا.
اگه پولتون رو میخایین سپرده کنین همین بانک آینده یه حساب بلند مدت 23 درصد یکساله هم داره که گزینه خوبیه.

ehsan_iace
13-04-2017, 11:54
بالاترین سود یکساله را کدوم بانک میدهد؟

M.R.S.
13-04-2017, 12:39
بالاترین سود یکساله را کدوم بانک میدهد؟

بانک آینده ۲۲%

روانپریش
14-04-2017, 18:02
بانک آینده ۲۲%

ميگن بانك آيينده براي مبلغ بالاي 100 ميليون هم سود خوبي ميده هم حساب رايگان و كارت رايگان صادر ميكنه درسته؟

shangil
14-04-2017, 18:58
یکی از مالباختگان موسسه مجاز کاسپین با حضور در ستاد انتخابات وزارت کشور نسبت به عدم پاسخگویی دولت به مالباختگان موسسه مالی کاسپین به شدت انتقاد کرد. این خانم در مصاحبه ها گفت اینها فقط درصدد وقت خریدن هستند و ضمانت کردن حساب حرف بیهوده ای است.

Spectero
14-04-2017, 19:45
ميگن بانك آيينده براي مبلغ بالاي 100 ميليون هم سود خوبي ميده هم حساب رايگان و كارت رايگان صادر ميكنه درسته؟

منظورتون از صدور حساب و کارت رایگان بانک آینده چیه؟

روانپریش
14-04-2017, 22:46
منظورتون از صدور حساب و کارت رایگان بانک آینده چیه؟

ميگن كارت عابر بانك رو كه 2700 تومان كارمزدش هست و هزينه افتتحاح حساب رو نميگيرن براي حساب هاي با مبلغ زياد

Spectero
15-04-2017, 11:14
ميگن كارت عابر بانك رو كه 2700 تومان كارمزدش هست و هزينه افتتحاح حساب رو نميگيرن براي حساب هاي با مبلغ زياد

واقعا بانک آینده عچب دست و دلبازی میکنه :n02:. 100 میلیون بزاری تو بانکشون که هزینه 2700 تومن و افتتاح حساب رو نگیرن!:n04:.

cotgnx
15-04-2017, 12:19
واقعا بانک آینده عچب دست و دلبازی میکنه :n02:. 100 میلیون بزاری تو بانکشون که هزینه 2700 تومن و افتتاح حساب رو نگیرن!:n04:.

البته 100 میلیون ریال هست! بعد این برای کسایی هست که حساب دارن و موجودی حسابشون بالای 10 میلیونه.
بانک های دیگه که 100 میلیون تومن هم بزاری هزینه همه چی رو هم میگیرن، باز این خوبه حسابت بالای 10 میلیون باشه یه سری خدمات رو رایگان حساب می کنه.

shangil
15-04-2017, 19:30
- در روزهای پایانی سال گذشته در خصوص قطع پيامك‌هاي اطلاع‌رساني برداشت و واريز مبالغ كمتر از 30 هزار تومان مطلبي را با عنوان «پيامك تراكنش‌هاي خرد به دست مردم نمي‌رسد» منتشر كرديم كه مديركل فناوري اطلاعات بانك مركزي در واكنش به موضوع ارسال نكردن اين‌گونه پيام‌ها از سوي بانك‌ها اعلام كرد كه اين‌ كار تخلف نيست و بانك‌ها مي‌توانند براي تراكنش‌های كمتر از مبلغي خاص پيامك ارسال نكنند يا هزينه آن را از مشتري دريافت كنند‌؛ بنابراين اگر بانكي پيامك تراكنش زير 30 هزار تومان را ارسال نكرده و اين را به مشتري اعلام كند، تخلفي مرتكب نشده است.

اما بانک ملت در بخشي از صفحه اينترنت‌بانك خود اين‌گونه اعلام كرده كه «از تاريخ 95/10/12 صرفا براي تراكنش‌هاي واريز و برداشت با مبلغ بيش از 30 هزار تومان پيامك ارسال مي‌شود». اين در حالي است كه مشتريان اين بانك همچنان موعد قرارداد ارسال پيامكشان به سر نرسيده است.

با توجه به اينكه معمولا در شبكه بانكي يك بانك آغازگر يك مسير است و بقيه بانك‌ها نيز دنباله‌روي عملكرد رقباي بزرگ خود هستند، در گزارش حاضر به مشكلات احتمالي ناشي از حذف اين پيامك‌ها براي مشتريان بانك‌ها و راهكارهاي مورد استفاده در دنيا پرداخته‌ايم.

از نظر حقوقي بانك تخلف كرده است

آن‌طور كه در صفحه بانكداري اينترنتي بانک ملت اعلام شده، از دي‌ماه سال گذشته براي تراكنش‌هاي واريز و برداشت زير 30 هزار تومان پيامك ارسال نمي‌شود. اين در حالي است كه در زمان انعقاد قرارداد ارسال پيامك واريز و برداشت و پرداخت هزينه توسط مشتري در هيچ جاي فرم قرارداد، اين اجازه به بانك داده نشده كه به‌صورت يكطرفه اقدام به كاهش سطح خدمات كند و اكنون اين موضوع براي بسیاری از مشتريان اين بانك قبل از سررسيد پايان قرارداد اعمال شده است و از نظر حقوقي مشكل دارد

shangil
15-04-2017, 19:43
:n02:
بعد از اختلال در سیستم بانک ملت و برداشتن مبالغ زیادی پول از حساب مشتریان این بانک، روابط عمومی بانک ملت با صدور اطلاعیه از بازگرداندن این وجوه به حساب مردم خبر داد.
صبح امروز برای گروهی از مشتریان بانک ملت با شوکی بزرگ آغاز شد؛ شوکی که ناشی از برداشت مبالغ زیادی پول از حسابشان بود.
این گروه از مشتریان بانک ملت در تماس با تسنیم از برداشت مبالغ میلیونی از حسابشان خبر دادند و گفتند که احتمالاً سیستم بانک ملت هک شده است!
ساعتی بعد اما بانک ملت اطلاعیه داد و اعلام کرد که هکی صورت نگرفته و این مشکل ناشی از اخلال در سیستم بانک بوده است. طبق اعلام بانک ملت، اختلال ایجاد شده در سرویس حواله بانکداری اینترنتی این بانک از سوی کارشناسان فنی شناسایی و تا ساعتی دیگر برطرف خواهد شد.
چند ساعت بعد از اطلاعیه اول، بانک ملت در اطلاعیه تکمیلی به نگرانی مردم پایان داد . در اطلاعیه دوم، به نقل از علی رضا لگزایی عضو هیات مدیره و قائم مقام مدیرعامل بانک ملت اعلام شد: هیچ مبلغی از این بانک خارج نشده و تمامی مبالغ برداشت شده به حساب های مبداء برگشت داده شده است.
علی رضا لگزایی در توضیح مشکل ایجاد شده در سامانه بانکداری اینترنتی این بانک اظهار داشت: ساعت 11 و 30 دقیقه صبح روز شنبه 26 فروردین ماه 96، یک اختلال سیستمی در سرویس حواله اینترنتی این بانک رخ داده و مبالغی از حساب های تعداد معدودی از مشتریان به حساب های دیگرنزد همین بانک واریز شده است.
وی افزود: خوشبختانه کارشناسان فنی بانک ملت در زمان کوتاهی از بروز این اختلال، متوجه مشکل شده و سیستم حواله اینترنتی را از دسترس خارج کرده اند.
به گفته قائم مقام مدیرعامل بانک ملت، هیچ مبلغی از این بانک خارج نشده و تمامی مبالغ برداشت شده به حساب های مبداء برگشت داده شده و مراتب واریز وجوه از طریق پیامک به اطلاع صاحبان حساب ها رسیده است.لگزایی اعلام کرد که تا ساعتی دیگر سیستم حواله اینترنتی بانک ملت نیز مجددا فعال خواهد شد.
روابط عمومی بانک ملت از تمامی مشتریان ، به ویژه مشتریانی که با مشکل مذکور مواجه شده اند ،پوزش می طلبد.

MOHAMMAD_ASEMOONI
16-04-2017, 20:45
گوشه ای از سخنان اژه ای :
اژه ای سخنگوی قوه قضائیه )با اشاره به پرونده بانک سرمایه و صندوق توسعه خاطرنشان کرد:
8 هزار و 300 میلیارد تومان از معوقات این بانک فقط متعلق به 31 نفر است که اگر این مبلغ وارد تولید می شد، اتفاقات بسیار خوبی می افتاد. این پول غیرقانونی گرفته شده و باید بازگردد.
حجت الاسلام و المسلمین محسنی اژه ای ادامه داد:
ما این افراد را دعوت کرده و آن ها را در جریان قرار دادیم و آن ها نیز قبول کرده اند که تا پایان اردیبهشت ماه این بدهی تسویه شود که اگر این امر محقق نشود، منجر به بازداشت و دستگیری آن ها خواهد شد.

اژه ای:
بعضی بانکها با قوانین بانکی قوانین بانکی رو دور میزنند!!!
وام 18% میدند به یک شرکتِ وابسته به خودشون , بعدش اون شرکت با بهره ی 27% پول رو میده به دیگران !!!
========================================
27% در سال یعنی 2.25% در ماه
زیاده برای کسی که میخواد با پول مردم کار کنه و سود به جیب بزنه ؟؟؟!!!
دست فروش کنار خیابون هم ماهی 20% حداقل سودشه

وام بگیرین وانت پیکان گازسوز بخرین 10 م برین جاهای پر کار مثل بازار تهران یا شهرهای بزرگ دیگه ببینین چطوری ظرف چند ماه پول وانتتون برمیگرده
سر و صدائی که راه انداخته اند برای بالا بودن سود بانکی فقط ترفندی هست تا به ملت کمتر سود بدند و بیشترتر بخورند
چند روز پیش یک نماینده ی مجلس گفت بدهی دولت بیش از 1000 میلیارد تومنه
حداقل نصف این مبلغ از بانکها قرض گرفته شده برای پرداخت حقوقهای کارکنان دولت و بازنشسته هاش و حق و حساب پیمانکارانی که پروژه های دولتی رو انجام میدند .
دولتِ حکومت داره نفت میفروشه و سود این بدهکاریها رو میده به بانکها تا بعداً یه فرجی بشه کم کم بدهیهاش رو بده اما سرش خیلی شلوغه توی یمن و عراق و سوریه و افریقا و غیره و اینها کلی خرج داره . . پس به نفعشون هست با هر ترفندی که شده سودها رو بیاره پائین
دولت در یک مصیبت دیگه هم گیر افتاده:
اگر سودها رو بیارند پائین , خیلی از ملت میریزند توی بانکها پولشون رو میخوان که فاجعه میشه چون پول هیچ بانک و موسسه ای نمیتونه این همه پول نقد جور کنه و فاجعه میشه و ممکنه کار به خشم توده های مردم و ناآرامیِ گسترده و حتی انقلاب بکشه

Spectero
16-04-2017, 22:56
سلام

چطوری میشه فهمید سال دیگه همین موقع فلان مقدار پول چقدر ارزش داره و چقدر از ارزشش کم شده؟ مثلا 10 میلیون تومان سال دیگه چقدر ازش کم شده. با چه فرمولی باید محاسبه بشه؟

ممنون

Mohammad Hosseyn
16-04-2017, 23:22
گوشه ای از سخنان اژه ای :
اژه ای سخنگوی قوه قضائیه )با اشاره به پرونده بانک سرمایه و صندوق توسعه خاطرنشان کرد:
8 هزار و 300 میلیارد تومان از معوقات این بانک فقط متعلق به 31 نفر است که اگر این مبلغ وارد تولید می شد، اتفاقات بسیار خوبی می افتاد. این پول غیرقانونی گرفته شده و باید بازگردد.
حجت الاسلام و المسلمین محسنی اژه ای ادامه داد:
ما این افراد را دعوت کرده و آن ها را در جریان قرار دادیم و آن ها نیز قبول کرده اند که تا پایان اردیبهشت ماه این بدهی تسویه شود که اگر این امر محقق نشود، منجر به بازداشت و دستگیری آن ها خواهد شد.

اژه ای:
بعضی بانکها با قوانین بانکی قوانین بانکی رو دور میزنند!!!
وام 18% میدند به یک شرکتِ وابسته به خودشون , بعدش اون شرکت با بهره ی 27% پول رو میده به دیگران !!!
========================================
27% در سال یعنی 2.25% در ماه
زیاده برای کسی که میخواد با پول مردم کار کنه و سود به جیب بزنه ؟؟؟!!!
دست فروش کنار خیابون هم ماهی 20% حداقل سودشه

وام بگیرین وانت پیکان گازسوز بخرین 10 م برین جاهای پر کار مثل بازار تهران یا شهرهای بزرگ دیگه ببینین چطوری ظرف چند ماه پول وانتتون برمیگرده
سر و صدائی که راه انداخته اند برای بالا بودن سود بانکی فقط ترفندی هست تا به ملت کمتر سود بدند و بیشترتر بخورند
چند روز پیش یک نماینده ی مجلس گفت بدهی دولت بیش از 1000 میلیارد تومنه
حداقل نصف این مبلغ از بانکها قرض گرفته شده برای پرداخت حقوقهای کارکنان دولت و بازنشسته هاش و حق و حساب پیمانکارانی که پروژه های دولتی رو انجام میدند .
دولتِ حکومت داره نفت میفروشه و سود این بدهکاریها رو میده به بانکها تا بعداً یه فرجی بشه کم کم بدهیهاش رو بده اما سرش خیلی شلوغه توی یمن و عراق و سوریه و افریقا و غیره و اینها کلی خرج داره . . پس به نفعشون هست با هر ترفندی که شده سودها رو بیاره پائین
دولت در یک مصیبت دیگه هم گیر افتاده:
اگر سودها رو بیارند پائین , خیلی از ملت میریزند توی بانکها پولشون رو میخوان که فاجعه میشه چون پول هیچ بانک و موسسه ای نمیتونه این همه پول نقد جور کنه و فاجعه میشه و ممکنه کار به خشم توده های مردم و ناآرامیِ گسترده و حتی انقلاب بکشه
هرچند قبلا بهتون گفتم که فرق سود با بازگشت سرمایه چیه ولی باز هم جهت اینکه بفهمید اشتباهتون کجاست میشه بگید اگر اینقدر نرخ سود ما خوبه، چرا رکود داشتیم؟ شما که میگید یه راننده وانت هم باید از پس بازپرداخت وام بانکی بر بیاد؟

cotgnx
16-04-2017, 23:33
سلام

چطوری میشه فهمید سال دیگه همین موقع فلان مقدار پول چقدر ارزش داره و چقدر از ارزشش کم شده؟ مثلا 10 میلیون تومان سال دیگه چقدر ازش کم شده. با چه فرمولی باید محاسبه بشه؟

ممنون

میزان پول رو تقسیم بر سود بانکی یکساله کنی مشخص میشه. مثلا اگه فرض بگیریم سود سپرده یکساله 23 درصد هست باید 10 میلیون رو تقسیم بر 23 درصد کنی ببینی چقدر میشه. 10 میلیون تقسیم بر 23 درصد میشه حدود 8 میلیون و صد و سی هزار تومن.
یعنی 10 میلیونه الان یک سال دیگه 8 میلیون و صد و سی هزار تومن ارزش داره!

Mohammad Hosseyn
16-04-2017, 23:38
سلام

ممنون
حالت های مختلفی میشه حساب کرد. هزینه فرصت پول رو میتونید چیزهای زیادی در نظر بگیرید. مثل تورم یا نرخ بهره یا نرخ قیمت یک کالای خاص که ارزش خرید اون پوله ... ولی اون چیزی که معمول هست نرخ بهره اسمیه که بعنوان هزینه فرصت پول در نظر گرفته میشه.

اگر تورم رو در نظر بگیرید و بخواید ببینید ارزش خرید پول نقد شما یکسال بعد چقدر کاهش پیدا میکنه، میتونید از این فرمول استفاده کنید:
Y=X/1+i

که y قدرت خرید پول یکسال بعده و x هم میزان پول نقد الان و i هم تورم ... مثلا 1میلیون تومن با تورم 6.8درصد میشه :
y=1000000/1.068= 936329

یکجور دیگه هم میتونید محاسبه انجام بدید که بهتره. اینکه اگر پول نقد مورد نظر رو با نرخ بهره فعلی بازار قرض بدید یکسال بعد چقدر بهش اضافه میشه. با این فرمول:
Y=X*(1+r)
اینجا r نرخ بهره هست ... یک میلیون رو با نرخ بهره 25درصد بازار پول فعلی ایران یکسال بعد میشه:
Y=100000*(1.25)= 1250000
حالا اگر اون یک میلیون رو نقد نگه دارید یعنی 250000تومن از دست دادید که میشه هزینه فرصت نگه داشتن پول نقد.

MOHAMMAD_ASEMOONI
16-04-2017, 23:47
هرچند قبلا بهتون گفتم که فرق سود با بازگشت سرمایه چیه ولی باز هم جهت اینکه بفهمید اشتباهتون کجاست میشه بگید اگر اینقدر نرخ سود ما خوبه، چرا رکود داشتیم؟
شما که میگید یه راننده وانت هم باید از پس بازپرداخت وام بانکی بر بیاد؟Sent from my GT-N5100 using Tapatalk

برای اینکه بفهمید مشکل کجاست موضوح رو باید تفسیر کنیم
بسیاری از کسانی که وام میگیرند , وام رو در جای دیگه خرج میکنند
مثلاً وام قالیبافی یا کارآفرینی یا کشاورزی یا صنعتی میگیرند اما باهش میره اسباب اثاث منزل میخره , بدهکاریِ گندکاریهای گذشته اش رو میده چون داره میره زندان , میره توی شرکت هرمی سرمایه گذاری میکنه و پول رو از دست میده , عروسی میگیره و غیره و غیره
و یا بی حساب کتاب و قمارگونه دست به کاری میزنه که یا سرش رو کلاه میذارند و سرمایه رو میدزدند ازش یا به دلیل حساب و کتاب غلط و ناعاقلانه ضرر میکنه
برای اینکه بیشتر بفهمید این مثال رو هم میزنیم:
بانک میگه آقا ما پول نمیدیم به کسی . ماشین میدیم بری روش کار کنی و قسط و سود پولت رو بدی , یک درآمدی هم داشته باشی و حساب کرده ایم روری 10 ساعت کار کنی و بلد باشی از ماشین درست استفاده ونگهداری کنی همه چیز خوب پیش میره
مردم ماشینها رو میگیرند اما به جای کار کردن باهاش میرن الافی و گشت و گذار و خوش گذرونی و درمیمونند در پرداخت اقساط و سود یا به دلیل بی مسئولیتی و سهل انگاری ماشینشون داغون میشه و در پرداخت اقساط و سود درمیمونند

اما اونی که حساب شده ماشین گرفته و احساس مسئولیت هم داره و در کارش هم جدی هست پس از مدتی قسطها و سود بانک رو داده و صاحب ماشین هم شده
بعضی جاهای ایران یه مثلی دارند میگه
پاتو جای شل نذار . این هم برای فهم بهتر موضوع

Mohammad Hosseyn
16-04-2017, 23:53
برای اینکه بفهمید مشکل کجاست موضوح رو باید تفسیر کنیم
بسیاری از کسانی که وام میگیرند , وام رو در جای دیگه خرج میکنند
مثلاً وام قالیبافی یا کارآفرینی یا کشاورزی یا صنعتی میگیرند اما باهش میره اسباب اثاث منزل میخره , بدهکاریِ گندکاریهای گذشته اش رو میده چون داره میره زندان , میره توی شرکت هرمی سرمایه گذاری میکنه و پول رو از دست میده , عروسی میگیره و غیره و غیره
و یا بی حساب کتاب و قمارگونه دست به کاری میزنه که یا سرش رو کلاه میذارند و سرمایه رو میدزدند ازش یا به دلیل حساب و کتاب غلط و ناعاقلانه ضرر میکنه
برای اینکه بیشتر بفهمید این مثال رو هم میزنیم:
بانک میگه آقا ما پول نمیدیم به کسی . ماشین میدیم بری روش کار کنی و قسط و سود پولت رو بدی , یک درآمدی هم داشته باشی و حساب کرده ایم روری 10 ساعت کار کنی و بلد باشی از ماشین درست استفاده ونگهداری کنی همه چیز خوب پیش میره
مردم ماشینها رو میگیرند اما به جای کار کردن باهاش میرن الافی و گشت و گذار و خوش گذرونی و درمیمونند در پرداخت اقساط و سود یا به دلیل بی مسئولیتی و سهل انگاری ماشینشون داغون میشه و در پرداخت اقساط و سود درمیمونند

اما اونی که حساب شده ماشین گرفته و احساس مسئولیت هم داره و در کارش هم جدی هست پس از مدتی قسطها و سود بانک رو داده و صاحب ماشین هم شده
بعضی جاهای ایران یه مثلی دارند میگه
پاتو جای شل نذار . این هم برای فهم بهتر موضوع
پس یعنی ملت از پول بدشون میاد که بجای اینکه با سرمایه کار کنن صرفا مصرفش میکنن و بعد آخر سر هم معوقات بانکی رو بالا میبرن!! حتی اون کارخونه هایی هم که تعطیل شدن هم مدیرانشون از نون خوردن بدشون می اومد که وام هاشون رو اینجوری حیف و میل میکردن؟!!! شما مثل اینکه اصلا در جریان وضعیت اقتصاد کشور نیستی...

اونهایی که به نرخ بهره بالا نقد دارن اتفاقا همین تولیدکننده ها هستن نه بانکها. بانکها اتفاقا دارن از نرخ بهره بازار پیروی میکنن. تولید کننده ها هستن که داد دارن...

SajjadKAZ2003
17-04-2017, 02:29
حالت های مختلفی میشه حساب کرد. هزینه فرصت پول رو میتونید چیزهای زیادی در نظر بگیرید. مثل تورم یا نرخ بهره یا نرخ قیمت یک کالای خاص که ارزش خرید اون پوله ... ولی اون چیزی که معمول هست نرخ بهره اسمیه که بعنوان هزینه فرصت پول در نظر گرفته میشه.

اگر تورم رو در نظر بگیرید و بخواید ببینید ارزش خرید پول نقد شما یکسال بعد چقدر کاهش پیدا میکنه، میتونید از این فرمول استفاده کنید:
Y=X/1+i

که y قدرت خرید پول یکسال بعده و x هم میزان پول نقد الان و i هم تورم ... مثلا 1میلیون تومن با تورم 6.8درصد میشه :
y=1000000/1.068= 936329

یکجور دیگه هم میتونید محاسبه انجام بدید که بهتره. اینکه اگر پول نقد مورد نظر رو با نرخ بهره فعلی بازار قرض بدید یکسال بعد چقدر بهش اضافه میشه. با این فرمول:
Y=X*(1+r)
اینجا r نرخ بهره هست ... یک میلیون رو با نرخ بهره 25درصد بازار پول فعلی ایران یکسال بعد میشه:
Y=100000*(1.25)= 1250000
حالا اگر اون یک میلیون رو نقد نگه دارید یعنی 250000تومن از دست دادید که میشه هزینه فرصت نگه داشتن پول نقد.

یعنی در سال بعد اون سود 25 درصدی که بابت خوابوندن 1 میلیون تومن نصیبمون شده با توجه به تورم و گذشت زمان یکساله، "هیچ" محسوب میشه!
درست برداشت کردم؟
اگه دقیقا اینطور باشه خب چه کاریه پولمونو بزاریم تو بانک؟
اگرم بخوایم باهاش کار کنیم از کجا معلوم در سال بعد سودش برامون بیشتر از 25 درصد بشه؟
با این وضعیت سودی که بانک میده مطئنتره که

Mohammad Hosseyn
17-04-2017, 03:23
یعنی در سال بعد اون سود 25 درصدی که بابت خوابوندن 1 میلیون تومن نصیبمون شده با توجه به تورم و گذشت زمان یکساله، "هیچ" محسوب میشه!
درست برداشت کردم؟
اگه دقیقا اینطور باشه خب چه کاریه پولمونو بزاریم تو بانک؟
اگرم بخوایم باهاش کار کنیم از کجا معلوم در سال بعد سودش برامون بیشتر از 25 درصد بشه؟
با این وضعیت سودی که بانک میده مطئنتره که

راستش دقیق نفهمیدم شما چطور برداشت کردید. چطور 250000تومنه هیچ میشه؟
من دوتا مقایسه ی جدا رو گفتم هر کدوم با یک معیار. یکی اینکه تورم چقدر ارزش پول نقد رو کم میکنه و یکی هم اختلاف قرض دادن پول با ندادنش. این دوتا دوتا چیز جدا از همن.

بگذارید یک فرمول دیگه بگم که هردوتا مقایسه رو باهم در نظر بگیره.
تورم سال 95 بوده 6.8 درصد و نرخ بهره هم الان 25درصد. اگر کسی پول رو با نرخ 25 درصد قرض بده و یکسال بعد 25درصد سود و اصل پول رو بگیره، اونوقت ارزش خرید سود و اصل پول یکسال بعد چقدره با توجه به اینکه تو این یکسال تورم هم وجود داره؟
جواب سوال با این فرمول که ترکیبی از دوتا فرمول بالائه بدست میاد:
Y=X*(1+r)/(1+i)
برای مثال 1میلیون تومن میشه:
Y=1000000*1.25/1.068= 1170411
این عدد یعنی یکسال بعد 1میلیون شما به اندازه ی 1میلیون و 170 هزارتومنه الان قدرت خرید خواهد داشت. در حالی که اگر پول رو نقد نگه میداشتید به اندازه ی 930هزار تومن قدرت خرید براش می موند سال بعد (اگر دقت کنید اختلاف این دوتا با هم 250هزار تومنه که قبلا بدست اومد البته بخاطر رند کردن اعداد حدودی در اومده)
به هر حال همه ی اینها ممکنه کمی گیج کننده باشه، به همین خاطر معیار رو بهتره بگیرید همون نرخ بهره حقیقی به دو دلیل.
1.اینکه تورم 6.8درصدی مال پارسال بود و تورم یکسال آینده رو کسی نمیدونه پس عملا تو این فرمول باید تورم انتظاری گذاشته بشه که نداریمش و فقط با محاسبات پیچیده بدست میاد.
2. تورم هرچقدر باشه فرقی نمیکنه چون شما چه پولتو بانک بذاری چه کسب و کار کنی باهاش در نهایت سود و اصل پولت بخاطر تورم به یه اندازه کاهش ارزش خرید داره بنابراین وقتی مقایسه ای بخوایم نگاه کنیم تورم نتیجه مقایسه رو عوض نمیکنه.

در مجموع اگر میخواید مقایسه کنید اگر پول رو نقد نگه دارید و تو یه سرمایه گذاری نذارید (چه بخواد بانک باشه چه اوراق قرضه و مسکن و طلا و...) از فرمول دوم پست قبل میتونید بدشت بیارید چه میزان سود رو از دست میدید و این میشه هزینه نگهداری پول نقد شما.
مشخصه که نگهداری پول نقد تقریبا هیچوقت معقول نیست. اما اینکه می فرمائید بهتره بانک بذاریم یا فرض کنید ماشین بخریم روش کار کنیم، بله بانک به شما نرخ بهره تضمینی بدون ریسک میده و کسب و کار راه انداختن ریسک داره، ممکنه بیشتر از سود بانکی سود کنید ممکنه هم کمتر. ریسک یعنی همین. حالا انتخاب بین این دو حالت به میزان ریسک پذیری هر فردی بستگی داره.

shangil
17-04-2017, 06:28
سلام

ممنون

دوست عزیز قبل تمام حساب کتاب ها یه نکته رو بگم چون باید در محاسبتون تورم رو در نظر بگیرید.
به هیچ وجه به امار دروغ دولت اتکا نکنید اصلا و ابدا.
تورم بسیار بسیار بالا تر از اون درصدی هست که اعلام میشه این مساله اونقدر واضحه که اصلا نمیشه هر گونه درش شکی داشت. اصلا
برید قیمت کالاهای مصرفی افزایش حقوق نرخ دلار و سکه و تمامی اینها رو بررسی و در یک چارت گذاشته و حتی اگر با فرمول خود این دولت حکومت جلو برید باز هم تورم بالاتر است
مطمین باشید اگر اینطور نبود بانکها نمیومدن سر سود 21 یا 21.5 یا 20.5 درصد دعوا با هم دعوا کنن.
حتی بانک مرکزی خودشون فریب خودشون رو خورد! گفتن تورم کم شده سود 15 درصد بعد دیدن کم نشده هیچ بیشتر هم شده و بانکها کلا دور زدن تصویبیه های خودشون رو!
ممکنه بعضیا بگن این به نفع خود بانک شده بله این واضحه به نفع خود بانکه ولی این تورم بالا هست که باعث شده سود زیاد بدن.
همواره تورم بالاتر از سود بانکی یا برابر یا اخلاف بسیار کمی داشته. برید سیستم کل دنیا تورمش رو با سود بانکیش مقایسه کنید به عمق فاجعه اکنونمون پی ببرید.

shangil
17-04-2017, 06:41
سلام

ممنون

هیچ گونه ای! وقتی شب میخوابی صبح میبینی سکه بیش از صد تومان حباب داره
شب میخوالی صبح میبینی دلار چرا رقم صدگانش یا حتی هزارگانش فرق کرده
شب میخوابی صبح میبینی یه کارخونه تولید قطعات ماشین سوخته و کارخانه های وابسته به این بهانه خودرو رو 2 میلیونی افزایش قیمت دادن
شب میخوابی صبح میبینی تولبد کم شده واردات زیاد شده و رانت بازها دارن قیمت رو خووشون تعیین میکنن مثال تاجر موز مدلل!
شب میخوابی صبح میبینی ناو امریکایی رفته کره اثرش رو افزایش تورم سایر کشورها میبینن!
خیلی خیلی مسایل دیگر
پس در عمل شما نمیتونید بگید چقدر کم شده
مثال واضح و عینی سال 86 شروع اوح گیری قیمت مسکن تا 92 در حالی که تورم رو کم اعلام میکردن
یا جتی دور نریم افزایش ناگهانی دلار در سال 91 و 92. الان سما سال 90 مینشستی طبق امار دروغ محاسبه میکردی ارزش پولت در سال 91 چقدر میشه. مثلا میاوردی 10 درصد طبق امار دروغ دولتی. سال بعدش میدیدی 100 درصد کم شده نه ده درصد!!

روانپریش
22-04-2017, 23:36
جريان اين تكميل اطلاعات بانك ملي چيه؟

SajjadKAZ2003
23-04-2017, 03:14
من مبلغی رو تو بانک سرمایه به مدت 3 ماه با سود 24.5 خوابوندم، حدود 20 روز دیگه سر رسید میشه
اگه این سپردم قابلیت تمدید نداشته باشه به نظرتون به چه بانک و سپرده ای ببرم که سود بالایی داشته باشه؟

ak313
23-04-2017, 12:26
آیا میشه توی سیستم بانک ملی بدون فعال کردن ساپتا با شماره موبایل خدمات اینترنتی رو فعال کرد؟

shangil
24-04-2017, 08:19

تا جایی که میدونم برای تمام بانکهاست
باید یکبار دقیق چک کنید تا تمام موارد نوشته شده در بانک مربوط به شما صحیح باشد چون بعد از یک ماه قابل اصلاح نخواهد بود.

در واقع یه کار مسخره دیگه از یک منبع مسخره دیگخ برای مقصد مسخره!

SajjadKAZ2003
24-04-2017, 22:39

آدرس، کد پستی و شماره ثابت من تغییر کرده
آیا این تکمیل اطلاعات شامل اینا هم میشه؟
چون مثکه گفتن فقط تغییرات شناسنامه ای رو اطلاع بدید

روانپریش
24-04-2017, 22:51

بايد بريم بانك دقيقا بگيم چي؟بگيم اطلاعات حسابمون رو چك كنين؟

775e
25-04-2017, 16:43

سلام این حساب ها که می گید سپرده گذاری کوتاه مدت هستن یا شرایط خاصی دارن؟

cotgnx
25-04-2017, 17:26
سلام این حساب ها که می گید سپرده گذاری کوتاه مدت هستن یا شرایط خاصی دارن؟

سپرده کوتاه مدت هست و شرایط خاصی نداره.

shangil
25-04-2017, 19:15

بهتره هر وقت بانک اطلاع بدین همه تغییرات رو
با این حال کلا چیز مهمی نیس!
گفتم که به مسخره بازی

m2music
27-04-2017, 16:44
دیجی بانک پارسیان
*701#
تجارت الکترونیک پارسیان
*708#
بانک ملت
*712#
بانک رفاه
*713#
بانک مسکن
*714#
پرداخت الکترونیک سداد
*717#
بانک صادرات
*719#
پرداخت الکترونیک پاسارگاد
*720#
پرداخت الکترونیک سامان
*724#
بانک سینا
*727#
بانک کشاورزی
*730#
اسان پرداخت (آپ)
*733#
به پرداخت ملت
*741#
بانک کوثر
*744#
بانک اینده
*745#
پست بانک
*747#
بانک انصار
*763#
بانک گردشگری
*764#
بانک حکمت ایرانیان
*765#
بانک دی
*766#
اوا پرداخت
*767#
مبنا کارت آریا
*770#
موسسه ثامن
*778#
پرداخت الکترونیک نوین
*780#
بانک شهر
*787#
کارت اعتباری ایران کیش
*788#
رایانمهر
*789#
ستاره 90
*790#

shangil
27-04-2017, 18:27
دیجی بانک پارسیان*701#
تجارت الکترونیک پارسیان*708#
بانک ملت*712#
بانک رفاه*713#
بانک مسکن*714#
پرداخت الکترونیک سداد*717#
بانک صادرات*719#
پرداخت الکترونیک پاسارگاد*720#
پرداخت الکترونیک سامان*724#
بانک سینا*727#
بانک کشاورزی*730#
اسان پرداخت (آپ)*733#
به پرداخت ملت*741#
بانک کوثر*744#
بانک اینده*745#
پست بانک *747#
بانک انصار*763#
بانک گردشگری*764#
بانک حکمت ایرانیان*765#
بانک دی*766#
اوا پرداخت *767#
مبنا کارت آریا*770#
موسسه ثامن*778#
پرداخت الکترونیک نوین*780#
بانک شهر*787#
کارت اعتباری ایران کیش
*788#
eCharge
*789#
ستاره 90
*790#

هزینه ندارن که استفاده از اینها؟
همچنین ایا میتوان از نظر امنیتی اعتماد کرد؟

shangil
27-04-2017, 18:29
ایا پولی که میزاریم سرمایه گزاری مثلا 6 ماهه یا یکساله هزینه ای ازش کسر میشه؟!
اخر ماه خود به خود هزار تومان از حساب برادرم کم شده حساب یک ساله بسته تازه.

m2music
27-04-2017, 22:46
نه هزینه نداره. در مورد امنیتش هم میگن بالاست.

روانپریش
27-04-2017, 23:49
كدوم بانك ها پوز دارن كه بشه يه جا پول داخل كارت رو كشيد ؟

Spectero
28-04-2017, 13:14
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]بررسی بدهی‌های دولت به شبکه بانکی و بانک مرکزی نشان می‌دهد علی‌رغم ظاهر با ثبات وضعیت اقتصادی و کنترل تورم در دوره دولت حسن روحانی اتفاقی در نظام بانکی، یعنی یکی از اصلی‌ترین منابع تامین مالی اقتصاد ایران، در حال رخ دادن بوده است.
اگرچه آغاز این اتفاق در دوره دولت یازدهم نبوده، ولی شدت گرفتن آن در این دوره و عدم کنترل آن در آینده می‌تواند تبعات بزرگی داشته باشد.
دولت بدهکار و بدهکارتر می‌شود
صرف‌نظر از تغییرات سیاسی در یک دهه اخیر، اطلاعات موجود نشان می‌دهد که بدهی دولت به نظام بانکی همواره فزاینده بوده است. در سال ۱۳۹۳ مجموع بدهی‌های دولت به بانک مرکزی و بانک‌ها برای نخستین بار از مرز صدهزار میلیارد تومان گذشت و از ۸۹ هزار میلیارد تومان به ۱۱۹ هزار میلیارد تومان رسید، و در سال ۱۳۹۴ این رقم به ۱۴۴ هزار میلیارد تومان افزایش یافت. اما این ارقام چه معنا و تبعاتی دارد؟
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]صورت‌های مالی پنهانکار
در اینجا باید بدهی دولت به بانک‌ها و بانک مرکزی را از هم جدا کنیم؛ چون هر یک تبعات جداگانه‌ای دارند.
به‌جز سال‌های ۱۳۸۶ و ۱۳۸۷ که بدهی دولت به بانک مرکزی کاهش جزیی، حدود شش و هفت درصدی، را تجربه کرده و سال ۱۳۹۰ که کاهش فوق‌العاده ۴۶ درصدی را شاهد بود، در سایر سال‌ها همواره بدهی‌ دولت به بانک مرکزی رو به افزایش بوده است. اوج این افزایش را در سال ۱۳۸۹ با نزدیک به ۸۸ درصد جهش مشاهده‌ می‌کنیم.
بدهی دولت به بانک‌ها با سرعت بیشتری در حال افزایش بوده. برخلاف اقتصاد کشورهای توسعه‌یافته که عموما بازار سرمایه یا بورس این وظیفه را بر عهده دارد، دولت هم مثل سایر بخش‌ها وقتی با کاهش منابع روبه‌رو می‌شود، بانک برایش اولین گزینه برای تامین کسری است. اما یک تفاوت عمده بین بخش‌‌های غیردولتی و دولت وجود دارد. وقتی بخش‌های غیردولتی از بانک‌ها تسهیلات می‌گیرند، این تسهیلات در صورت‌های مالی آنها به صورت شفاف درج می‌شود. اما وقتی دولت این کار را انجام می‌دهد، بر اساس شیوه‌های نگارش صورت‌های مالی در ایران، این قرض در ردیف دارایی‌های بانک گنجانده می‌شود. به عبارتی به صورت مصنوعی و روی کاغذ این قرض به دولت برای بانک‌ها زیاد هم بد نیست، ولی در واقعیت بخشی از دارایی‌های بانک‌ها به این صورت قفل می‌شود.
مُسکنی پرضرر
اما نتیجه چیست؟ برای جبران دارایی‌هایی که به شکل بدهی دولت قفل شده است - در کنار عملکرد نامناسب بانک‌ها و بدهی فزاینده خودشان به بانک مرکزی - ‌بانک‌ها ناچارند برای تامین منابع با مشوقی به نام بهره بانکی مردم را تشویق به سپرده‌گذاری کنند. این امر باعث می‌شود تا نقدینگی به صورت غیرمستقیم از تولید خارج و به بانک‌ها سرازیر شود. بانک‌ها این سپرده‌ها را به جای تولید به دولت یا بخش‌هایی از اقتصاد که از عهده پرداخت سود بالا برمی‌آیند می‌دهند تا جبران کاهش درآمدها شود. یک چرخه که مدام تکرار می‌شود. اگر قرار باشد دارایی‌ مردم به سمت تولید حرکت کند بانک‌ها ناتوان می‌شوند و اگر دارایی‌ها در بانک‌ها بماند اقتصاد از رکود خارج نخواهد شد.
بر اساس اعلام بانک مرکزی در پایان سال ۱۳۹۴ حجم نقدینگی از مرز ۱۰۱۷ هزار میلیارد تومان گذشت، که ۸۸۱ هزار میلیارد آن به شکل شبه پول یعنی سپرده‌های دیداری در بانک‌ها یا همان سپرده‌ مدت‌دار بود. خروج سپرده‌های مردم از بانک‌ها و ورود این حجم بزرگ پول به سایر بخش‌ها عمل می‌تواند یک فاجعه تورمی را رقم بزند.
در نمودار زیر تغییرات نقدینگی طی ده سال اخیر به همراه بدهی دولت به بانک‌ها و بانک مرکزی را مشاهده می‌کنید. این بدهی‌ها و نقدینگی به صورت پلکانی در حال رشد بوده‌اند. در حالی که بخش پولی در حال متورم‌تر شدن بوده، رشد منفی یا بسیار اندک اقتصادی از وضع نامطلوب اقتصاد کشور خبر می‌دهد.
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]در وضعیتی که شاهد آن هستیم، دولت برای جبران کسری مالی از طریق بانک‌ مرکزی و بانک‌ها به اقتصاد کشور پول تزریق می‌کند، ولی بانک‌ها برای جبران کمبود منابع مالی خودشان و عملکرد ضعیف، آن پول را با پیشنهاد بهره بالا به تله می‌اندازند. شرایط رکود اقتصادی هم کمک می‌کند و بخش عمده‌ای از پول از شکل اسکناس خارج شده و به شکل «شبه پول» مجددا به شبکه بانکی باز می‌گردد تا پول بیشتری خلق کند.
روی کاغذ و صورت‌های مالی دارایی بانک‌ها افزایش یافته و تورم کنترل شده، اما در واقعیت یک آتش‌فشان هر روز فعال‌تر می‌شود.

منبع: [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

Spectero
28-04-2017, 13:16
بررسی بدهی‌های دولت به شبکه بانکی و بانک مرکزی نشان می‌دهد علی‌رغم ظاهر با ثبات وضعیت اقتصادی و کنترل تورم در دوره دولت حسن روحانی اتفاقی در نظام بانکی، یعنی یکی از اصلی‌ترین منابع تامین مالی اقتصاد ایران، در حال رخ دادن بوده است.
اگرچه آغاز این اتفاق در دوره دولت یازدهم نبوده، ولی شدت گرفتن آن در این دوره و عدم کنترل آن در آینده می‌تواند تبعات بزرگی داشته باشد.

دولت بدهکار و بدهکارتر می‌شود
صرف‌نظر از تغییرات سیاسی در یک دهه اخیر، اطلاعات موجود نشان می‌دهد که بدهی دولت به نظام بانکی همواره فزاینده بوده است. در سال ۱۳۹۳ مجموع بدهی‌های دولت به بانک مرکزی و بانک‌ها برای نخستین بار از مرز صدهزار میلیارد تومان گذشت و از ۸۹ هزار میلیارد تومان به ۱۱۹ هزار میلیارد تومان رسید، و در سال ۱۳۹۴ این رقم به ۱۴۴ هزار میلیارد تومان افزایش یافت. اما این ارقام چه معنا و تبعاتی دارد؟

صورت‌های مالی پنهانکار

در اینجا باید بدهی دولت به بانک‌ها و بانک مرکزی را از هم جدا کنیم؛ چون هر یک تبعات جداگانه‌ای دارند.
به‌جز سال‌های ۱۳۸۶ و ۱۳۸۷ که بدهی دولت به بانک مرکزی کاهش جزیی، حدود شش و هفت درصدی، را تجربه کرده و سال ۱۳۹۰ که کاهش فوق‌العاده ۴۶ درصدی را شاهد بود، در سایر سال‌ها همواره بدهی‌ دولت به بانک مرکزی رو به افزایش بوده است. اوج این افزایش را در سال ۱۳۸۹ با نزدیک به ۸۸ درصد جهش مشاهده‌ می‌کنیم.
بدهی دولت به بانک‌ها با سرعت بیشتری در حال افزایش بوده. برخلاف اقتصاد کشورهای توسعه‌یافته که عموما بازار سرمایه یا بورس این وظیفه را بر عهده دارد، دولت هم مثل سایر بخش‌ها وقتی با کاهش منابع روبه‌رو می‌شود، بانک برایش اولین گزینه برای تامین کسری است. اما یک تفاوت عمده بین بخش‌‌های غیردولتی و دولت وجود دارد. وقتی بخش‌های غیردولتی از بانک‌ها تسهیلات می‌گیرند، این تسهیلات در صورت‌های مالی آنها به صورت شفاف درج می‌شود. اما وقتی دولت این کار را انجام می‌دهد، بر اساس شیوه‌های نگارش صورت‌های مالی در ایران، این قرض در ردیف دارایی‌های بانک گنجانده می‌شود. به عبارتی به صورت مصنوعی و روی کاغذ این قرض به دولت برای بانک‌ها زیاد هم بد نیست، ولی در واقعیت بخشی از دارایی‌های بانک‌ها به این صورت قفل می‌شود.

مُسکنی پرضرر
اما نتیجه چیست؟ برای جبران دارایی‌هایی که به شکل بدهی دولت قفل شده است - در کنار عملکرد نامناسب بانک‌ها و بدهی فزاینده خودشان به بانک مرکزی - ‌بانک‌ها ناچارند برای تامین منابع با مشوقی به نام بهره بانکی مردم را تشویق به سپرده‌گذاری کنند. این امر باعث می‌شود تا نقدینگی به صورت غیرمستقیم از تولید خارج و به بانک‌ها سرازیر شود. بانک‌ها این سپرده‌ها را به جای تولید به دولت یا بخش‌هایی از اقتصاد که از عهده پرداخت سود بالا برمی‌آیند می‌دهند تا جبران کاهش درآمدها شود. یک چرخه که مدام تکرار می‌شود. اگر قرار باشد دارایی‌ مردم به سمت تولید حرکت کند بانک‌ها ناتوان می‌شوند و اگر دارایی‌ها در بانک‌ها بماند اقتصاد از رکود خارج نخواهد شد.
بر اساس اعلام بانک مرکزی در پایان سال ۱۳۹۴ حجم نقدینگی از مرز ۱۰۱۷ هزار میلیارد تومان گذشت، که ۸۸۱ هزار میلیارد آن به شکل شبه پول یعنی سپرده‌های دیداری در بانک‌ها یا همان سپرده‌ مدت‌دار بود. خروج سپرده‌های مردم از بانک‌ها و ورود این حجم بزرگ پول به سایر بخش‌ها عمل می‌تواند یک فاجعه تورمی را رقم بزند.
در نمودار زیر تغییرات نقدینگی طی ده سال اخیر به همراه بدهی دولت به بانک‌ها و بانک مرکزی را مشاهده می‌کنید. این بدهی‌ها و نقدینگی به صورت پلکانی در حال رشد بوده‌اند. در حالی که بخش پولی در حال متورم‌تر شدن بوده، رشد منفی یا بسیار اندک اقتصادی از وضع نامطلوب اقتصاد کشور خبر می‌دهد.

در وضعیتی که شاهد آن هستیم، دولت برای جبران کسری مالی از طریق بانک‌ مرکزی و بانک‌ها به اقتصاد کشور پول تزریق می‌کند، ولی بانک‌ها برای جبران کمبود منابع مالی خودشان و عملکرد ضعیف، آن پول را با پیشنهاد بهره بالا به تله می‌اندازند. شرایط رکود اقتصادی هم کمک می‌کند و بخش عمده‌ای از پول از شکل اسکناس خارج شده و به شکل «شبه پول» مجددا به شبکه بانکی باز می‌گردد تا پول بیشتری خلق کند.
روی کاغذ و صورت‌های مالی دارایی بانک‌ها افزایش یافته و تورم کنترل شده، اما در واقعیت یک آتش‌فشان هر روز فعال‌تر می‌شود.

منبع: [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

shangil
28-04-2017, 14:53
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]بررسی بدهی‌های دولت به شبکه بانکی و بانک مرکزی نشان می‌دهد علی‌رغم ظاهر با ثبات وضعیت اقتصادی و کنترل تورم در دوره دولت حسن روحانی اتفاقی در نظام بانکی، یعنی یکی از اصلی‌ترین منابع تامین مالی اقتصاد ایران، در حال رخ دادن بوده است.اگرچه آغاز این اتفاق در دوره دولت یازدهم نبوده، ولی شدت گرفتن آن در این دوره و عدم کنترل آن در آینده می‌تواند تبعات بزرگی داشته باشد.دولت بدهکار و بدهکارتر می‌شودصرف‌نظر از تغییرات سیاسی در یک دهه اخیر، اطلاعات موجود نشان می‌دهد که بدهی دولت به نظام بانکی همواره فزاینده بوده است. در سال ۱۳۹۳ مجموع بدهی‌های دولت به بانک مرکزی و بانک‌ها برای نخستین بار از مرز صدهزار میلیارد تومان گذشت و از ۸۹ هزار میلیارد تومان به ۱۱۹ هزار میلیارد تومان رسید، و در سال ۱۳۹۴ این رقم به ۱۴۴ هزار میلیارد تومان افزایش یافت. اما این ارقام چه معنا و تبعاتی دارد؟[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]صورت‌های مالی پنهانکاردر اینجا باید بدهی دولت به بانک‌ها و بانک مرکزی را از هم جدا کنیم؛ چون هر یک تبعات جداگانه‌ای دارند.به‌جز سال‌های ۱۳۸۶ و ۱۳۸۷ که بدهی دولت به بانک مرکزی کاهش جزیی، حدود شش و هفت درصدی، را تجربه کرده و سال ۱۳۹۰ که کاهش فوق‌العاده ۴۶ درصدی را شاهد بود، در سایر سال‌ها همواره بدهی‌ دولت به بانک مرکزی رو به افزایش بوده است. اوج این افزایش را در سال ۱۳۸۹ با نزدیک به ۸۸ درصد جهش مشاهده‌ می‌کنیم.بدهی دولت به بانک‌ها با سرعت بیشتری در حال افزایش بوده. برخلاف اقتصاد کشورهای توسعه‌یافته که عموما بازار سرمایه یا بورس این وظیفه را بر عهده دارد، دولت هم مثل سایر بخش‌ها وقتی با کاهش منابع روبه‌رو می‌شود، بانک برایش اولین گزینه برای تامین کسری است. اما یک تفاوت عمده بین بخش‌‌های غیردولتی و دولت وجود دارد. وقتی بخش‌های غیردولتی از بانک‌ها تسهیلات می‌گیرند، این تسهیلات در صورت‌های مالی آنها به صورت شفاف درج می‌شود. اما وقتی دولت این کار را انجام می‌دهد، بر اساس شیوه‌های نگارش صورت‌های مالی در ایران، این قرض در ردیف دارایی‌های بانک گنجانده می‌شود. به عبارتی به صورت مصنوعی و روی کاغذ این قرض به دولت برای بانک‌ها زیاد هم بد نیست، ولی در واقعیت بخشی از دارایی‌های بانک‌ها به این صورت قفل می‌شود.مُسکنی پرضرراما نتیجه چیست؟ برای جبران دارایی‌هایی که به شکل بدهی دولت قفل شده است - در کنار عملکرد نامناسب بانک‌ها و بدهی فزاینده خودشان به بانک مرکزی - ‌بانک‌ها ناچارند برای تامین منابع با مشوقی به نام بهره بانکی مردم را تشویق به سپرده‌گذاری کنند. این امر باعث می‌شود تا نقدینگی به صورت غیرمستقیم از تولید خارج و به بانک‌ها سرازیر شود. بانک‌ها این سپرده‌ها را به جای تولید به دولت یا بخش‌هایی از اقتصاد که از عهده پرداخت سود بالا برمی‌آیند می‌دهند تا جبران کاهش درآمدها شود. یک چرخه که مدام تکرار می‌شود. اگر قرار باشد دارایی‌ مردم به سمت تولید حرکت کند بانک‌ها ناتوان می‌شوند و اگر دارایی‌ها در بانک‌ها بماند اقتصاد از رکود خارج نخواهد شد.بر اساس اعلام بانک مرکزی در پایان سال ۱۳۹۴ حجم نقدینگی از مرز ۱۰۱۷ هزار میلیارد تومان گذشت، که ۸۸۱ هزار میلیارد آن به شکل شبه پول یعنی سپرده‌های دیداری در بانک‌ها یا همان سپرده‌ مدت‌دار بود. خروج سپرده‌های مردم از بانک‌ها و ورود این حجم بزرگ پول به سایر بخش‌ها عمل می‌تواند یک فاجعه تورمی را رقم بزند.در نمودار زیر تغییرات نقدینگی طی ده سال اخیر به همراه بدهی دولت به بانک‌ها و بانک مرکزی را مشاهده می‌کنید. این بدهی‌ها و نقدینگی به صورت پلکانی در حال رشد بوده‌اند. در حالی که بخش پولی در حال متورم‌تر شدن بوده، رشد منفی یا بسیار اندک اقتصادی از وضع نامطلوب اقتصاد کشور خبر می‌دهد.[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]در وضعیتی که شاهد آن هستیم، دولت برای جبران کسری مالی از طریق بانک‌ مرکزی و بانک‌ها به اقتصاد کشور پول تزریق می‌کند، ولی بانک‌ها برای جبران کمبود منابع مالی خودشان و عملکرد ضعیف، آن پول را با پیشنهاد بهره بالا به تله می‌اندازند. شرایط ر واقعیت یک آتش‌فشان هر روز فعال‌تر می‌شود.منبع: [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]بانکها دروغگویند هیچ یک از صورت حسابهای مالی و حسابهاش درست نیست.اینها چند دهه هست تکرار میشه در عمل باید از ریشه درست بشه.

shangil
28-04-2017, 14:57
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]بررسی بدهی‌های دولت به شبکه بانکی و بانک مرکزی نشان می‌دهد علی‌رغم ظاهر با ثبات وضعیت اقتصادی و کنترل تورم در دوره دولت حسن روحانی اتفاقی در نظام بانکی، یعنی یکی از اصلی‌ترین منابع تامین مالی اقتصاد ایران، در حال رخ دادن بوده است.اگرچه آغاز این اتفاق در دوره دولت یازدهم نبوده، ولی شدت گرفتن آن در این دوره و عدم کنترل آن در آینده می‌تواند تبعات بزرگی داشته باشد.دولت بدهکار و بدهکارتر می‌شودصرف‌نظر از تغییرات سیاسی در یک دهه اخیر، اطلاعات موجود نشان می‌دهد که بدهی دولت به نظام بانکی همواره فزاینده بوده است. در سال ۱۳۹۳ مجموع بدهی‌های دولت به بانک مرکزی و بانک‌ها برای نخستین بار از مرز صدهزار میلیارد تومان گذشت و از ۸۹ هزار میلیارد تومان به ۱۱۹ هزار میلیارد تومان رسید، و در سال ۱۳۹۴ این رقم به ۱۴۴ هزار میلیارد تومان افزایش یافت. اما این ارقام چه معنا و تبعاتی دارد؟[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]صورت‌های مالی پنهانکاردر اینجا باید بدهی دولت به بانک‌ها و بانک مرکزی را از هم جدا کنیم؛ چون هر یک تبعات جداگانه‌ای دارند.به‌جز سال‌های ۱۳۸۶ و ۱۳۸۷ که بدهی دولت به بانک مرکزی کاهش جزیی، حدود شش و هفت درصدی، را تجربه کرده و سال ۱۳۹۰ که کاهش فوق‌العاده ۴۶ درصدی را شاهد بود، در سایر سال‌ها همواره بدهی‌ دولت به بانک مرکزی رو به افزایش بوده است. اوج این افزایش را در سال ۱۳۸۹ با نزدیک به ۸۸ درصد جهش مشاهده‌ می‌کنیم.بدهی دولت به بانک‌ها با سرعت بیشتری در حال افزایش بوده. برخلاف اقتصاد کشورهای توسعه‌یافته که عموما بازار سرمایه یا بورس این وظیفه را بر عهده دارد، دولت هم مثل سایر بخش‌ها وقتی با کاهش منابع روبه‌رو می‌شود، بانک برایش اولین گزینه برای تامین کسری است. اما یک تفاوت عمده بین بخش‌‌های غیردولتی و دولت وجود دارد. وقتی بخش‌های غلت برای ب و اگر زند.در نمودار زیر تغییرات نقدینگی طی ده سال اخیر به همراه بدهی دولت به بانک‌ها و بانک مرکزی را مشاهده می‌کنید. این بدهی‌ها و نقدینگی به صورت پلکانی در حال رشد بوده‌اند. در حالی که بخش پولی در حال متورم‌تر شدن بوده، رشد منفی یا بسیار اندک اقتصادی از وضع نامطلوب اقتصاد کشور خبر می‌دهد.[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]در وضعیتی که شاهد آن هستیم، دولت برای جبران کسری مالی از طریق بانک‌ مرکزی و بانک‌ها به اقتصاد کشور پول تزریق می‌کند، ولی بانک‌ها برای جبران کمبود منابع مالی خودشان و عملکرد ضعیف، آن پول را با پیشنهاد بهره بالا به تله می‌اندازند. شرایط ر واقعیت یک آتش‌فشان هر روز فعال‌تر می‌شود.منبع: [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]بانکها دروغگویند هیچ یک از صورت حسابهای مالی و حسابهاش درست نیست.اینها چند دهه هست تکرار میشه در عمل باید از ریشه درست بشه.

- - - Updated - - -

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]بررسی بدهی‌های دولت به شبکه بانکی و بانک مرکزی نشان می‌دهد علی‌رغم ظاهر با ثبات وضعیت اقتصادی و کنترل تورم در دوره دولت حسن روحانی اتفاقی در نظام بانکی، یعنی یکی از اصلی‌ترین منابع تامین مالی اقتصاد ایران، در حال رخ دادن بوده است.اگرچه آغاز این اتفاق در دوره دولت یازدهم نبوده، ولی شدت گرفتن آن در این دوره و عدم کنترل آن در آینده می‌تواند تبعات بزرگی داشته باشد.دولت بدهکار و بدهکارتر می‌شودصرف‌نظر از تغییرات سیاسی در یک دهه اخیر، اطلاعات موجود نشان می‌دهد که بدهی دولت به نظام بانکی همواره فزاینده بوده است. در سال ۱۳۹۳ مجموع بدهی‌های دولت به بانک مرکزی و بانک‌ها برای نخستین بار از مرز صدهزار میلیارد تومان گذشت و از ۸۹ هزار میلیارد تومان به ۱۱۹ هزار میلیارد تومان رسید، و در سال ۱۳۹۴ این رقم به ۱۴۴ هزار میلیارد تومان افزایش یافت. اما این به بانک‌ها و بانک مرکزی را مشاهده می‌کنید. این بدهی‌ها و نقدینگی به یک آتش‌فشان هر روز فعال‌تر می‌شود.منبع: [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]بانکها دروغگویند هیچ یک از صورت حسابهای مالی و حسابهاش درست نیست.اینها چند دهه هست تکرار میشه در عمل باید از ریشه درست بشه.

shangil
05-05-2017, 17:47
ایا اگر پدر یا مادر خونه رو به نام فرزند کنن بانک مسکن به این سند وام میده؟ (وام مسکن جوانان مثلا. همون که 15 سال پول میریزی اندک اندک)

shangil
07-05-2017, 12:20
سلام

دوستان ایا فقط با داشتن کارت بانکی میتوان شماره حساب را یافت؟
مثلا کارت بانک ملی یا ملت یا حتی شماره اش

مرسی

SajjadKAZ2003
11-05-2017, 19:19
من دیروز رفتم بانک این اطلاعات رو گرفتم:

تاریخ: 20 اردیبهشت 96

* بانک ملی:
روز شمار
سود 18 درصد
کف افتتاح حساب 20 تومن

* بانک سرمایه:
روز شمار
سود 22 درصد
کف افتتاح حساب 10 تومن
مبلغ 10 تومن قابل برداشت نمیباشد
کارت خودپرداز صادر نمیشود
به عنوان حساب فرعی میباشد، با قابلیت اتصال به حساب اصلی

* بانک سرمایه:
سپرده 3 ماهه 24.5 درصد که مربوط به دهه فجر بود دیگه قابل افتتاح نیست ولی هر کس از قبل داشته برای سه ماه بعد هم اتوماتیک تمدید میشه

* بانک پارسیان:
1 ساله
سود 21 درصد
بستن سپرده بعد از 6 ماه جریمه ندارد

* بانک پارسیان:
حساب بورس (لوتوس)
قابلیت افزایش یا کم کردن موجودی را دارد ولی باید حضوری به بانک مراجعه کنیم، البته سودش آزاده
روز 26 ام هر ماه سود واریز میشه
نوسان سود معمولا حدود 20-21 درصد است، دیگه کمتر از 17 درصد نمیشه

روانپریش
12-05-2017, 23:41
بانك دي اطلاع ندارين چقدره سودش؟

karikator
17-05-2017, 21:05
الان بانک آینده همچنان 22 درصد سود میده یا فقط برای شب عید بود ؟؟؟ کدوم بانک سود بیشتری داره؟؟

karimz
18-05-2017, 07:28
به نظرم دیگه سود بانکی روند نزولی داره همینطور پیشبره چهارسال دیگه سود بانکیزیر 4درصدِ و بهتره سرمایه در جایی کار بشه که حداقل بعد از یکی دو سال دوبرابر بشه نه اینکه همش 10 درصد و 15درصد بهش اضاف بشه و پس از مدتی هم ارزشش از بین بره!
برخی بانکها دارن خرید و فروش ارز و سهام و.... رو به مشتری ارائه میدن دیگه تمام شد رفت در اینده ای نزدیک مشتری خودش باید حرکتی بزنه و پولی در بیاره
با این حال آخرین سود بانکی امسال رو در این لینک میشه دید [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

shangil
18-05-2017, 08:33
به نظرم دیگه سود بانکی روند نزولی داره همینطور پیشبره چهارسال دیگه سود بانکیزیر 4درصدِ و بهتره سرمایه در جایی کار بشه که حداقل بعد از یکی دو سال دوبرابر بشه نه اینکه همش 10 درصد و 15درصد بهش اضاف بشه و پس از مدتی هم ارزشش از بین بره!
برخی بانکها دارن خرید و فروش ارز و سهام و.... رو به مشتری ارائه میدن دیگه تمام شد رفت در اینده ای نزدیک مشتری خودش باید حرکتی بزنه و پولی در بیاره
با این حال آخرین سود بانکی امسال رو در این لینک میشه دید [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

اسما بله اون سایت الکیه. همون رو بانک مرکزی هم دستور داده ولی چون اقتصاد دستوری جواب نمیده از اولش هم معلوم بود بانکها که دزد هستند مثل بانک مرکزی کار خودشون رو پیش میبرن. هیچ یک از بانکها اون سودها رو ندارن سودها بالاتر از این حرفاست با ایجاد طرح و ...
با ایجاد صندوق هم که دیگه 20 درصد رو میدن بانکها به مردم حداقل!
4 درصد! شوخی نفرمایید!

mili_k
19-05-2017, 04:52
عزیزان مطلع لطفن پاسخ بدن فقط

من تصور کاملی از نحوه ی اعطای تسهیلات توسط بانکی که در آن به مدت طولانی حساب داشته باشیم و از همان بانک درخواست یک تسهیلات بسیار کوچک بکنیم ندارم زیرا :

مدتی پیش برای در یافت یه تسهیلات بسیار کوچک ( 5 میلیون تومن ) به بانک صادرات مراجعه کردم ؛ لازم به ذکره که سالهاست حسابی در این بانک دارم و حساب دور افتاده ای نبوده هیچ وقت ... خلاصه بگم رفتم و گفتم یه تسهیلات 5 میلیونی میخوام ، گفتن 3 میلیون میتونن وام بدن به من و البته قبلش هم سوالاتی در مورد شغل من پرسید .

سوال من از دوستان مطلع مشخصن اینه : بدون داشتن شغل و صرفن بر اساس سابقه ی یک حساب به کسی وام میدن ؟ اعطای وام و داشتن شغل لازمه ی هم هستن ؟

من قصد دارم همون وام 3 تومنی رو بگیرم اما من رو به شک انداختن که آیا اصلن هیچ وامی به من قابل اعطا هست حتی همون 3 میلیون ، چون من در حال حاضر هیچ شغلی ندارم .

و اگر این وام رو صرفن به این خاطر که من شغل ندارم ، به من ندن ، آیا این تخلف از طرف اونا محسوب می شه ؟ چون خودشون گفتن با توجه به سابقه و قدرت حساب 3 تومن امکان اعطای تسهیلات هست .

MOHAMMAD_ASEMOONI
19-05-2017, 05:56
عزیزان مطلع لطفاً پاسخ بدن فقط
من تصور کاملی از نحوه ی اعطای تسهیلات توسط بانکی که در آن به مدت طولانی حساب داشته باشیم و از همان بانک درخواست یک تسهیلات بسیار کوچک بکنیم ندارم زیرا :
مدتی پیش برای در یافت یه تسهیلات بسیار کوچک ( 5 میلیون تومن ) به بانک صادرات مراجعه کردم ؛ لازم به ذکره که سالهاست حسابی در این بانک دارم و حساب دور افتاده ای نبوده هیچ وقت ... خلاصه بگم رفتم و گفتم یه تسهیلات 5 میلیونی میخوام ، گفتن 3 میلیون میتونن وام بدن به من و البته قبلش هم سوالاتی در مورد شغل من پرسید .
سوال من از دوستان مطلع مشخصن اینه : بدون داشتن شغل و صرفاً بر اساس سابقه ی یک حساب به کسی وام میدن ؟
اعطای وام و داشتن شغل لازمه ی هم هستن ؟
من قصد دارم همون وام 3 تومنی رو بگیرم اما من رو به شک انداختن که آیا اصلن هیچ وامی به من قابل اعطا هست حتی همون 3 میلیون ، چون من در حال حاضر هیچ شغلی ندارم .
و اگر این وام رو صرفن به این خاطر که من شغل ندارم ، به من ندن ، آیا این تخلف از طرف اونا محسوب می شه ؟ چون خودشون گفتن با توجه به سابقه و قدرت حساب 3 تومن امکان اعطای تسهیلات هست .

سلام
اونها نگران توانائی شما در پرداخت اقساط وام و سودش هستند
میخوان مطمئن بشند که شما درآمد کافی دارین تا اقساط رو به موقع پرداخت کنین
اما اونی که با پارتی وام مبگیره یه مشتی مدارک جعلی ارائه میده و قبول هم میشه و کارشناس هم تاییدش میکنه و وام ملیاردی میگیره
بعدش هم یا فراری میشه یا گیر میافته یا پول رو میندازه توی کار خلاف و به موقع پول بانک رو پس میده

mili_k
19-05-2017, 08:32
سلام
اونها نگران توانائی شما در پرداخت اقساط وام و سودش هستند
میخوان مطمئن بشند که شما درآمد کافی دارین تا اقساط رو به موقع پرداخت کنین
اما اونی که با پارتی وام مبگیره یه مشتی مدارک جعلی ارائه میده و قبول هم میشه و کارشناس هم تاییدش میکنه و وام ملیاردی میگیره
بعدش هم یا فراری میشه یا گیر میافته یا پول رو میندازه توی کار خلاف و به موقع پول بانک رو پس میده

من یک جواب مشخص میخوام . یعنی بدون داشتن شغل به من وام نمیدن ؟ یعنی صرفن با توجه به سابقه حساب و قدرتش . که برای من 3 میلیون می کشه !

shangil
19-05-2017, 11:46
من یک جواب مشخص میخوام . یعنی بدون داشتن شغل به من وام نمیدن ؟ یعنی صرفن با توجه به سابقه حساب و قدرتش . که برای من 3 میلیون می کشه !جواب مشخص اینه حتی اگر شغل داشته باشی بازم بهت سخت وام بدن! مگر اصرار کنید و چونه بزنید با اگر پولی در بانک دارید بلوکه کنید. چقدر راحت وام میلیاردی میدن به ... ولی 3 تومن دو اینطوری میکنن! اونم بانک صادرات که وضعش قمر در عقربه!

Mohammad Hosseyn
19-05-2017, 16:05
عزیزان مطلع لطفن پاسخ بدن فقط

سوال من از دوستان مطلع مشخصن اینه : بدون داشتن شغل و صرفن بر اساس سابقه ی یک حساب به کسی وام میدن ؟ اعطای وام و داشتن شغل لازمه ی هم هستن ؟

یکسری فرآیندها وجود داره تو بانک برای اینکه تشخیص بدن به چه کسی وام بدن و به چه کسی ندن که اسمش اعتبار سنجی هست. افراد با یکسری فاکتورهایی یک نمره یا رتبه اعتباری میگیرن پیش بانک که بر اساس اون بانک وام میده. فاکتورهایی که تو این اعتبارسنجی استفاده میشه متنوع هست و در هر بانکی هم ممکنه متفاوت باشن ولی معمولا روی موارد مشخصی تمرکز دارن و بیشتر روش محاسبه تو بانکها متفاوته.
درآمد شغلی، ضامن، وثیقه، سابقه ی وام و تسویه وام، سابقه گردش حساب، ارائه طرح توجیهی (برای اونایی که میخوان برای راه اندازی یک شغل وام بگیرن) و.... مهمترین فاکتورها هستن. اینطور نیست که نداشتن شغل به معنی عدم توانایی دریافت وام باشه. ولی قطعا میزان وامی که داده میشه و ضمانت های دیگه ای که گرفته میشه متناسب با شرایط شماست. مثلا مبلغ 3 میلیون بعید میدونم بخاطر نداشتن شغل نخوان بهتون بدن اگر وثیقه یا ضمانت مناسب معرفی کنید.

در کل صرفا یک معیار تعیین کننده نیست و اعتبار سنجی.

ak313
19-05-2017, 16:28
من یه حساب سپرده بلند مدت توی بانک دی داشتم که 20 خرداد یکسالش تموم میشه الان برم پول رو برداشت کنم سود این ده روز رو هم میدن؟

ضمنا صندوق بانک گردشگری خوبه؟ الان قبول سرمایه می کنه؟

shangil
19-05-2017, 21:28
من یه حساب سپرده بلند مدت توی بانک دی داشتم که 20 خرداد یکسالش تموم میشه الان برم پول رو برداشت کنم سود این ده روز رو هم میدن؟

ضمنا صندوق بانک گردشگری خوبه؟ الان قبول سرمایه می کنه؟

20 خرداد یا اردیبهشت؟!
کدام 10 روز؟؟!
اگر اردیبعشت تموم شده که اون 10 روز رو روزشمار 10 درصد میدن بهتون اگر 20 ام تموم شده اگر خرداد تموم میشه یعنی 20 روز دیگه صبر کنید تا روز موعود! چون دست بزنید جریمه میشید
صندوقها فرق خاصی ندارن و حول و حوش 20 درصد میدن. گردشگری باز هست فک کنم

SajjadKAZ2003
23-05-2017, 16:00
تاریخ: 2 خرداد 96

* بانک پارسیان:

1-
اون سود سپرده 1 ساله که 21 درصد بود، الان شده 20.5 درصد

2-
روز شمار
سود 15.5 درصد
کف موجودی 10 تومن
اگه موجودی کمتر از 10 تومن بشه سود 10 درصد محاسبه میشه

3-
روز شمار
سود 17.5 درصد
کف موجودی 20 تومن
اگه موجودی کمتر از 20 تومن بشه سود 10 درصد محاسبه میشه

shangil
23-05-2017, 17:41
تاریخ: 2 خرداد 96

* بانک پارسیان:

1-
اون سود سپرده 1 ساله که 21 درصد بود، الان شده 20.5 درصد

2-
روز شمار
سود 15.5 درصد
کف موجودی 10 تومن
اگه موجودی کمتر از 10 تومن بشه سود 10 درصد محاسبه میشه

3-
روز شمار
سود 17.5 درصد
کف موجودی 20 تومن
اگه موجودی کمتر از 20 تومن بشه سود 10 درصد محاسبه میشه

دوستانی که پول رو نیاز ندارن یعنی اصل پول رو به صورت فوری میتونن از صندوق بانک استقاده کنن که 20 درصد سود میده روزشمار.
منتهی برای دسترسی به پول هم میتونید انلاین و هم از شعبه ابطال کنی هرقدرش رو بخواید ابطال کنید تا عصر تو حسابتونه

SajjadKAZ2003
24-05-2017, 01:32
دوستانی که پول رو نیاز ندارن یعنی اصل پول رو به صورت فوری میتونن از صندوق بانک استقاده کنن که 20 درصد سود میده روزشمار.
منتهی برای دسترسی به پول هم میتونید انلاین و هم از شعبه ابطال کنی هرقدرش رو بخواید ابطال کنید تا عصر تو حسابتونه

منظورتون همون حساب بورس (لوتوس) هست؟
من دیروز یه حساب لوتوس باز کردم، تا اونجایی که میدونم برای برداشت و واریز باید حضوری به شعبه مراجعه کنیم
این آنلاین که گفتید منظورتون چی هست؟

shangil
24-05-2017, 06:29
منظورتون همون حساب بورس (لوتوس) هست؟
من دیروز یه حساب لوتوس باز کردم، تا اونجایی که میدونم برای برداشت و واریز باید حضوری به شعبه مراجعه کنیم
این آنلاین که گفتید منظورتون چی هست؟
بله تازگیا افتتاح شده جالب هم هست. برید ثبت نام کنید کد رهگیری بگیرید تس ام اس میاد بعد برید شعبه بهتون کلمه عبور و رمز عبور میدن به راحتی از خونه ابطال و اضافه کنید به خصوص برا ابطال خیلی خوبه فوری تا عصر پول تو حسابه
من انجام ندادم تا حالا لازم نشده ولی دیدم.
سرمایه‌گذاران محترم
سلام
به اطلاع می‌رساند از این پس می‌توانید صدور و ابطال صندوق‌های سرمایه‌گذاری را به صورت آنلاین از طریق پرتال جامع تأمین سرمایه لوتوس پارسیان انجام دهید.
برای دریافت کد کاربری و رمز عبور می‌توانید با عضویت در این پرتال به آدرس [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] اقدام نمایید یا با در دست داشتن کارت ملی و شناسنامه در روزهای دوشنبه و سه‌شنبه (28 الی 29 فروردین ساعت 9 الی 17) در محل دهمین نمایشگاه بورس، بانک، بیمه ، به غرفه تأمین سرمایه لوتوس پارسیان واقع در سالن میلاد (31A) نمایشگاه بین‌المللی تهران مراجعه نمایید.

amir hamzeh
25-05-2017, 17:41
آیا بانک اقتصاد نوین برای سود گرفتن قابل اطمینان هست؟ و کدام بانک سودش از همه بیشتره ( به نسبت مبلغ )

ak313
25-05-2017, 19:20
این بخشنامه ای که از طرف بانک مرکزی تکلیف کرده بانکها سهام غیر بانکی رو واگذار کنند روی صندوق ها تاثیر نداره؟ جمع نمیشن؟

Sent from my X1 7.0 using Tapatalk

shangil
26-05-2017, 07:05
این بخشنامه ای که از طرف بانک مرکزی تکلیف کرده بانکها سهام غیر بانکی رو واگذار کنند روی صندوق ها تاثیر نداره؟ جمع نمیشن؟

بخشنامه رو بزارید اینجا لطفا
بانک مرکزی خیلی چیزا تکلیف میکنه ولی بانکها کار خودش رو میکنن!

Mohammad Hosseyn
26-05-2017, 20:07

زیان ده ها ممکنه دیگه بسته بشن ولی عموما واگذار میشن به شرک های دیگه که امکان مدیریت صندوق رو دارن با توجه به اینکه بانکها منع شدن طبق بخشنامه...

mili_k
27-05-2017, 00:09
دوستان سوالی داشتم

اگر با سند خونه ، قبلا وام گرفته باشیم ( شرایط وام مذکور طوری بود که باید سند هم میذاشتیم ) . سوالم اینه تا این وامی که گرفتیم ، قسط هاش تموم نشده باشه ، دیگه نمیشه با همین سند یک وام بسیار کوچک دیگه گرفت ؟ لازم به ذکره وامی که سند خونه براش ارائه شد 7 میلیون و وام جدیدی که میخوام بگیرم 3 میلیون هستش . لطفن با دقت بخونید و اگر مطمئن هستید پاسخ بدین

ak313
27-05-2017, 04:59
بخشنامه رو بزارید اینجا لطفا
بانک مرکزی خیلی چیزا تکلیف میکنه ولی بانکها کار خودش رو میکنن!

shangil
27-05-2017, 07:00
دوستان سوالی داشتم

اگر با سند خونه ، قبلا وام گرفته باشیم ( شرایط وام مذکور طوری بود که باید سند هم میذاشتیم ) . سوالم اینه تا این وامی که گرفتیم ، قسط هاش تموم نشده باشه ، دیگه نمیشه با همین سند یک وام بسیار کوچک دیگه گرفت ؟ لازم به ذکره وامی که سند خونه براش ارائه شد 7 میلیون و وام جدیدی که میخوام بگیرم 3 میلیون هستش . لطفن با دقت بخونید و اگر مطمئن هستید پاسخ بدین
سند مگه تو رهن نیست؟
تا تسویه حساب وام خیر نمیشه. مگر اینکه خمون بانک باشه و اشنا داشته باشین! کوچک بزرگ بودن وام هم ربطی نداره! برا 7 میلیون شما سند گزاشتین؟!دمت گرم!

shangil
27-05-2017, 07:04

از این دستورالعملها زیاد دیده شده
بانک تا خودش براش مشکلی پیش نیاد هیچ تغییری در رفتارش ایجاد نمیکنه.

Hm2222
27-05-2017, 19:53
سلام
من حساب گنجينه سپهر دارم و هر ماه ٥٠٠ تومان قسطش رو پرداخت ميكنم
و يه حساب روز شمار بانك آينده
حالا يه سوال دارم
سودي كه بانك آينده بهم ميده ٢٢٪‏ هستش ولي گنجينه سود ١٥٪‏ ميده تازه اونم ١ ساله!
به نظرتون ارزش داره كلا گنجينه رو خالي كنم؟
بانك صادرات بهم ميگه از اونجا كه بانك آينده كسري داره اين بازي رو در آوردن!

mehran_456
27-05-2017, 23:37
سلام
من حساب گنجينه سپهر دارم و هر ماه ٥٠٠ تومان قسطش رو پرداخت ميكنم
و يه حساب روز شمار بانك آينده
حالا يه سوال دارم
سودي كه بانك آينده بهم ميده ٢٢٪‏ هستش ولي گنجينه سود ١٥٪‏ ميده تازه اونم ١ ساله!
به نظرتون ارزش داره كلا گنجينه رو خالي كنم؟
بانك صادرات بهم ميگه از اونجا كه بانك آينده كسري داره اين بازي رو در آوردن!

سلام دوست عزیز. حتما اینکارو بکن منم گنجینه سپهر داشتم نهایت سودی که میدادن 15 درصد بود.حسابو بستم بردم بانک آینده سپرده آینده ساز باز کردم با شرایط خیلی بهتر. به مبلغ اولیه 23 درصد سود میده و به مبالغی که اضافه میکنی 21 درصد میده.یه حساب کوتاه مدت 22 درصدم دارم. بانک آینده مطمئنه همین اواخرم برترین بانک تحول ساز خاور میانه از نظر موسسه یورو مانی شده. بانکای دیگه زورشون میگیره که بانک آینده موفق شده منابع مالی خوبی جمع کنه

Spectero
28-05-2017, 16:43
سلام

کسی اینترنت بانک ملت رو استفاده می کنه که بگه باید کدوم گزینه رو برای انتقال وجه هم به شماره حساب و شماره کارت طرف استفاده کرد؟ من نتونستم و مجبور شدم از اینترنت بانک پاسارگاد که خیلی راحت و عالی هست این کار رو انجام بدم. من گزینه "حواله به کارتهای شتاب" رو انتخاب کردم که یک فیلدی هست بنام "شناسه واريز کننده" که راهنماش هم خوندم و چیزی سر در نیاوردم. واقعا بانک و سایت مزخرفی داره این ملت.

EhsanCPU
28-05-2017, 17:49
سلام

کسی اینترنت بانک ملت رو استفاده می کنه که بگه باید کدوم گزینه رو برای انتقال وجه هم به شماره حساب و شماره کارت طرف استفاده کرد؟ من نتونستم و مجبور شدم از اینترنت بانک پاسارگاد که خیلی راحت و عالی هست این کار رو انجام بدم. من گزینه "حواله به کارتهای شتاب" رو انتخاب کردم که یک فیلدی هست بنام "شناسه واريز کننده" که راهنماش هم خوندم و چیزی سر در نیاوردم. واقعا بانک و سایت مزخرفی داره این ملت.
"شناسه واريز کننده" را خالی بزارین

Spectero
29-05-2017, 12:11
"شناسه واريز کننده" را خالی بزارین

به محض اینکه فیلد شماره کارت مقصد رو وارد می کنم با کلید Tab یا با اشاره ماوس به فیلدهای CVV2 و فیلد رمز اینترنتی بانک ملت میرم. هر دو فیلد خاکستری و غیر فعال می شند و نمیشه چیزی در آنها وارد کرد!؟! بعد روی فیلد اول که شماره کارت مبدا (یعنی خودم) هست کلیک می کنم و دوباره فیلدهای CCV2 و فیلد رمز اینترنتی فعال و روشن می شوند.
یک چیز جالب: اگر فیلد مبدا را با شماره کارت بانک ملت (بانک خودش) پر کنم فیلدهایی که گفتم خاموش و غیر فعال می شن. و اگر شماره کارت یک بانک دیگه مثلا پاسارگاد رو بزنم فیلدها فعال هستند و مشکلی نیست!؟!

shangil
29-05-2017, 13:04
به محض اینکه فیلد شماره کارت مقصد رو وارد می کنم با کلید Tab یا با اشاره ماوس به فیلدهای CVV2 و فیلد رمز اینترنتی بانک ملت میرم. هر دو فیلد خاکستری و غیر فعال می شند و نمیشه چیزی در آنها وارد کرد!؟! بعد روی فیلد اول که شماره کارت مبدا (یعنی خودم) هست کلیک می کنم و دوباره فیلدهای CCV2 و فیلد رمز اینترنتی فعال و روشن می شوند.
یک چیز جالب: اگر فیلد مبدا را با شماره کارت بانک ملت (بانک خودش) پر کنم فیلدهایی که گفتم خاموش و غیر فعال می شن. و اگر شماره کارت یک بانک دیگه مثلا پاسارگاد رو بزنم فیلدها فعال هستند و مشکلی نیست!؟!

بله ملت این مشکل رو داره ظاهرا و خود بانک ملت کارتش اتفاقا مشکل اینترت بانک داره من پیش فامیلمون که بودم دیروز دیدم

srx190d
29-05-2017, 13:30
برات ملت به ملت بايد در قسمت
حساب به حساب برين

shaahani
29-05-2017, 13:46
قبول دارم خیلی مزخرفه سیستم اینترنت بانک ملت
اما کار میکنه من همین الان تست گرفتم ؛ بعد از اینکه اینترنت بانک گرفتی باید شماره کارت خودت رو توی سیستمش ثبت کنی و بعدش سیستم ارسال یکبار رمز با پیامک رو فعال کنی که یه مبلغ 5 تومنم کم میکنه بخاطرش

بعد از اون قسمت حواله رو روی کارت به کارت تنظیم کن و اجرا رو بزن :

بعد از این وارد صفحه انتقال کارت به کارت میشی اونجا شماره کارتت رو نباید وارد کنی ؛ خودش باید وارد شده باشه فقط منوش رو باز میکنی و شماره کارت رو انتخاب میکنی
رمز دوم و CVV2 و همینطور شماره کارت مقصد رو وارد میکنی

تائید رو میزنی تا وارد صفحه بعدی بشه :

اینجا یک قسمت یکبار رمز داره که باید قبلا فعال کنی و وقتی دکمه ارسال با SMS رو میزنی یک رمز به گوشیت پیام میشه ؛ ممکنه یکم طول بکشه باید صبر کنی یکی دو دقیقه.

بعد از این که رمز رو وارد کنی دیگه تمومه و انتقال انجام میشه :

Spectero
29-05-2017, 15:57
قبول دارم خیلی مزخرفه سیستم اینترنت بانک ملت
اما کار میکنه من همین الان تست گرفتم ؛ بعد از اینکه اینترنت بانک گرفتی باید شماره کارت خودت رو توی سیستمش ثبت کنی و بعدش سیستم ارسال یکبار رمز با پیامک رو فعال کنی که یه مبلغ 5 تومنم کم میکنه بخاطرش

بعد از این وارد صفحه انتقال کارت به کارت میشی اونجا شماره کارتت رو نباید وارد کنی ؛ خودش باید وارد شده باشه فقط منوش رو باز میکنی و شماره کارت رو انتخاب میکنی
رمز دوم و CVV2 و همینطور شماره کارت مقصد رو وارد میکنی

ممنون علی آقا با توضیح خوب و جامع. شماره کارت خودم را از داخل اینترنت بانک باید ثبت کنم؟ کدوم قسمت باید برم؟ مبلغ 5 هزار تومن هم ملت واسه این می گیره!؟ واقعا که. بانکهای دیگه انتقال می ده یه کارمزد 500 تومنی کم می کنه تمام. ملت اونقدر از هک شدن می ترسه که سطح امنیت رو انقدر برده بالا که البته بد نیست ولی واسه اس ام اس رمز یکبار مصرف هم 5 تومن هم کم می کنه!. 5 هزار تومن واسه 6 ماه هست یا یکسال؟

بله رمز کارت خودمون که از قبل تو سیستم شناسایی شده است و نیازی به وارد کردن نیست و خودش نشون می ده.

shaahani
29-05-2017, 20:43
ممنون علی آقا با توضیح خوب و جامع. شماره کارت خودم را از داخل اینترنت بانک باید ثبت کنم؟ کدوم قسمت باید برم؟ مبلغ 5 هزار تومن هم ملت واسه این می گیره!؟ واقعا که. بانکهای دیگه انتقال می ده یه کارمزد 500 تومنی کم می کنه تمام. ملت اونقدر از هک شدن می ترسه که سطح امنیت رو انقدر برده بالا که البته بد نیست ولی واسه اس ام اس رمز یکبار مصرف هم 5 تومن هم کم می کنه!. 5 هزار تومن واسه 6 ماه هست یا یکسال؟

بله رمز کارت خودمون که از قبل تو سیستم شناسایی شده است و نیازی به وارد کردن نیست و خودش نشون می ده.

خواهش میکنم .
شماره کارت خودتون رو در اینترنت بانک باید به یکی از حساب های خودتون متصل کنید , و در آینده اگه چندتا شماره حساب داشته باشین ؛ میتونید کارتتون رو از این بخش به یک حساب دیگه خودتون متصل کنید .
شما برای تعریف کارتتون و وصل کردنش به شماره حساب در اینترنت بانک باید از این قسمت اقدام کنین :

این مبلغ 5 هزارتومن برای یکبار رمز هست و سالانه باید تمدیدش کنید ؛ برای ورود کلی به اینترنت بانک هم میتونید گزینه یکبار رمز رو فعال کنید که اگه رمز رو هم درست وارد کنید باز باید این کد امنیتی رو که پیام میشه بهتون وارد کنید .
برای وارد شدن به اینترنت بانک الزامی نیست اما برای عملیات مالی مثل کارت به کارت باید حتما فعال باشه ؛ حالا بجای یکبار رمز قفل سخت افزاری هم داره که براش باید برین شعبه تا دستگاه کامپیوترتون رو مجهز به رمز سخت افزاری کنه و داستان زیاد داره !
من دیگه اینکار رو نکردم از همون یکبار رمز استفاده میکنم بجاش .
رمزی که به گوشی شما میاد فقط همون لحظه میتونین ازش استفاده کنین و یک بار مصرفه اما برای یک پیام 5 تومن کم نمیکنه برای اینکه کل سال دائم بهتون پیام رمز جدید بفرسته 5 تومن میگیره...
از اینجا میتونین شماره تلفن یکبار رمز رو تنظیم کنید و درضمن باید رمز کلی هم برای سیستم یکبار رمز وارد کنید که اگه بخواین تغییراتی بعدا توش انجام بدین مثل تغییر شماره تلفن اون رمز کلی و دائمی رو از شما میخواد .

پس قبل انجام عملیات مالی و یا کارت به کارت ؛ شما باید ملت کارت خودتون رو به حساب اینترنتی متصل کنید و بخش یکبار رمز رو هم فعال کنید. درغیراینصورت قادر به انجام عملیات بانکی نخواهید بود.

قواعد کار با اینترنت بانک به مقدار زیادی سخت گیرانه هست برای بانک ملت ؛ اما اپلیکیشن موبایلشون اینجوری نیست و عملیات کارت به کارت در اون بدون یکبار رمز انجام میشه و در کل کارکردن با نرم افزار بانک ملت که شعبه روی موبایل شما نصب میکنه به نسبت خیلی راحت تره.

shaahani
29-05-2017, 20:50

نه!!! ... رمز و اطلاعات کارتتون رو جهت اطمینان باید دوباره وارد کنید ،
در زمان کارت به کارت ؛ شماره کارت را نباید تایپ کنید ؛
اگر مراحل ثبت کارت را قبلا بدرستی انجام داده باشید از منو باز شونده ؛ شماره کارت شما قابل انتخاب شدن هست و نباید تایپ بشه .

shangil
30-05-2017, 14:43
من کارت بانک پارسیانم گم شده بود رفتم جدیدش رو گرفتم. شماره کارت همون بود فقط cvv2 فک کنم فرق داشت. من یادم رفت نگاهی به رمز دومم بکنم. اومدم خونه یه روز خواستم ussd رو چک کنم دیدم نوشته کاربر یافت نشد! فک کردم چون رمز دوم تعریف نکردم شاید به خاطر اونه. بعدش یه شارژ ایرانسل خریدم رمز دوم رو دادم قبول کرد!!
مشکل چیه این ussd برا من نمیاد!

shangil
30-05-2017, 14:49
حذفی ..........

PANGEREH1368
30-05-2017, 17:57
سلام.
ضمن عرض تشکر پیشاپیش از دوستان،
یه سوال داشتم.

اگر از بانک قررض الحسنه مهر ایران، وام 4 درصد بگیری، و در بانکی به عنوان سپرده بگذاری که 20 درصد سود بدهد، آیا ارزش درسر بردن ضامن و ... دارد؟ به ازاء هر یک میلیون در سال، چقدر سود بهم تعلق می گیرد؟

ممنون

shangil
30-05-2017, 18:13
سلام.
ضمن عرض تشکر پیشاپیش از دوستان،
یه سوال داشتم.

اگر از بانک قررض الحسنه مهر ایران، وام 4 درصد بگیری، و در بانکی به عنوان سپرده بگذاری که 20 درصد سود بدهد، آیا ارزش درسر بردن ضامن و ... دارد؟ به ازاء هر یک میلیون در سال، چقدر سود بهم تعلق می گیرد؟

ممنون

دوست عزیز اون اسما 4 درصد هست در عمل 15 درصد هست. بانک زرنگتر از مردمه!
الکی 4 درصد 4 درصد میکنن. الان بگم چرا
شما برا گرفتن این وام باید پول بزاری چند ماه در بانک. دیگه بهتر از رسالت با وام 2 درصدی(اسمی) نیس که!
مثلا 4 ماه پول میزاری باید اقساط رو در 2.5 برابر اون زمان یعنی 10 ماه برگردونی. مثلا 10 تومان امروز بزاری 4 ماه بعد وام بخوای برداری 10 تومان بهت میدن که باید در 10 ماه برگردنی. 12 ماه بزاری میتونی در 30 ماه برگردنی. 2.5 برابر زمان.
شما بشین سود اون پدل که میخوابه در بانک رو حساب کن چون سود نمیدن بهت بلوکه میشه پول. اون رو با اقساط ماهانه جمع کن میبینی همون حداقل 15 درصد میشه شایدم بیشتر بسته به زمانی که میزاری.
بله اگر الان وام رو میداد کاملا به دردسر می ارزید. باز هم اگر پول دارید میتونید اقدام کنید. من نمیدونم این چه وامیه که پول میزاری. خب پول داشتم وام داشتم چیکار!

10 تومان فرض کن اقساط 10 ماهه باشه
قسط وام میشه 1018000 حدودا. در واقع جمعا 180 هزار تومان اضافی برمیگردنی بانک.
سود 10 میلیون تومان میشه در بانک متوسط میشه 165 هزار تومان!

پ.ن: یه نکته رو دوستان بدونن. در شرایط درصد برابر مثلا 18 درصد سود وام و 18 درصد سود بانک شما اگر بخوای با سود بانکی قسط رو بدی باید حدود 2.5 برابر اون پول رو داشته باشی در بانک. مثلا برای 10 تومان وام 18 درصد شما اگر 25 تومان داشته باشی در بانک با سود 18، با سودش میتونی قسط رو بدی و یر به یر میشه.

SajjadKAZ2003
30-05-2017, 20:29
دوست عزیز اون اسما 4 درصد هست در عمل 15 درصد هست. بانک زرنگتر از مردمه!
الکی 4 درصد 4 درصد میکنن. الان بگم چرا
شما برا گرفتن این وام باید پول بزاری چند ماه در بانک. دیگه بهتر از رسالت با وام 2 درصدی(اسمی) نیس که!
مثلا 4 ماه پول میزاری باید اقساط رو در 2.5 برابر اون زمان یعنی 10 ماه برگردونی. مثلا 10 تومان امروز بزاری 4 ماه بعد وام بخوای برداری 10 تومان بهت میدن که باید در 10 ماه برگردنی. 12 ماه بزاری میتونی در 30 ماه برگردنی. 2.5 برابر زمان.
شما بشین سود اون پدل که میخوابه در بانک رو حساب کن چون سود نمیدن بهت بلوکه میشه پول. اون رو با اقساط ماهانه جمع کن میبینی همون حداقل 15 درصد میشه شایدم بیشتر بسته به زمانی که میزاری.
بله اگر الان وام رو میداد کاملا به دردسر می ارزید. باز هم اگر پول دارید میتونید اقدام کنید. من نمیدونم این چه وامیه که پول میزاری. خب پول داشتم وام داشتم چیکار!

10 تومان فرض کن اقساط 10 ماهه باشه
قسط وام میشه 1018000 حدودا. در واقع جمعا 180 هزار تومان اضافی برمیگردنی بانک.
سود 10 میلیون تومان میشه در بانک متوسط میشه 165 هزار تومان!

پ.ن: یه نکته رو دوستان بدونن. در شرایط درصد برابر مثلا 18 درصد سود وام و 18 درصد سود بانک شما اگر بخوای با سود بانکی قسط رو بدی باید حدود 2.5 برابر اون پول رو داشته باشی در بانک. مثلا برای 10 تومان وام 18 درصد شما اگر 25 تومان داشته باشی در بانک با سود 18، با سودش میتونی قسط رو بدی و یر به یر میشه.

تا اونجایی که میدونم فکر کنم اکثر بانکها همینطورین دیگه باید یه مدت پول رو بخوابونی بعد براساس مبلغ و مدت زمانی که خوابوندی بهت وام میدن
من از مهراقتصاد وام 17 درصدی گرفتم برای اینم باید 4 ماه پول میخوابید
چیز عجیب غریبی نیست
حالا اگه رسالت داره با سود 2 درصدی وام میده خوبه دیگه

SajjadKAZ2003
30-05-2017, 20:56
بله تازگیا افتتاح شده جالب هم هست. برید ثبت نام کنید کد رهگیری بگیرید تس ام اس میاد بعد برید شعبه بهتون کلمه عبور و رمز عبور میدن به راحتی از خونه ابطال و اضافه کنید به خصوص برا ابطال خیلی خوبه فوری تا عصر پول تو حسابه
من انجام ندادم تا حالا لازم نشده ولی دیدم.
سرمایه‌گذاران محترم
سلام
به اطلاع می‌رساند از این پس می‌توانید صدور و ابطال صندوق‌های سرمایه‌گذاری را به صورت آنلاین از طریق پرتال جامع تأمین سرمایه لوتوس پارسیان انجام دهید.
برای دریافت کد کاربری و رمز عبور می‌توانید با عضویت در این پرتال به آدرس [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) اقدام نمایید یا با در دست داشتن کارت ملی و شناسنامه در روزهای دوشنبه و سه‌شنبه (28 الی 29 فروردین ساعت 9 الی 17) در محل دهمین نمایشگاه بورس، بانک، بیمه ، به غرفه تأمین سرمایه لوتوس پارسیان واقع در سالن میلاد (31A) نمایشگاه بین‌المللی تهران مراجعه نمایید.

این خبر مثکه مال فروردین ماه هست
من برای افتتاح اردیبهشت ماه مراجعه کردم ولی متصدی چیزی راجع به ابطال و اضافه کردن از طریق اینترنت بهم نگفت و تاکید داشت که برای اینکار حتما باید به شعبه مراجعه کنید.
از طریق اون سایت هم که اقدام به ثبت نام کردم اول ازم کد ملی خواست، کد ملی رو وارد کردم بلافاصله کد رهگیری به موبایلم اومد ولی تو صفحه بعد فرمی آورد که ازم کد بورس خواست، ولی من کد بورس ندارم. فعلا کنسلش کردم تا حضوری به بانک مراجه کنم و بپرسم ببینم داستانش چیه!

shangil
30-05-2017, 21:41
تا اونجایی که میدونم فکر کنم اکثر بانکها همینطورین دیگه باید یه مدت پول رو بخوابونی بعد براساس مبلغ و مدت زمانی که خوابوندی بهت وام میدن
من از مهراقتصاد وام 17 درصدی گرفتم برای اینم باید 4 ماه پول میخوابید
چیز عجیب غریبی نیست
حالا اگه رسالت داره با سود 2 درصدی وام میده خوبه دیگه
من بدون پول خوابوندن چندین بار وام گرفتم. منتهی 18 درصد عقود مبادله ای
همون رو میخواستم بگم در عمل همش حول حوش 18 درصده

shangil
30-05-2017, 21:50
من برای افتتاح اردیبهشت ماه مراجعه کردم ولی متصدی چیزی راجع به ابطال و اضافه کردن از طریق اینترنت بهم نگفت و تاکید داشت که برای اینکار حتما باید به شعبه مراجعه کنید.
از طریق اون سایت هم که اقدام به ثبت نام کردم اول ازم کد ملی خواست، کد ملی رو وارد کردم بلافاصله کد رهگیری به موبایلم اومد ولی تو صفحه بعد فرمی آورد که ازم کد بورس خواست، ولی من کد بورس ندارم. فعلا کنسلش کردم تا حضوری به بانک مراجه کنم و بپرسم ببینم داستانش چیه!

نه دوست من
شعبه خوب نگفته. شما البته همه شعبه ها بری هم ابطال اضافی میتونی انجام بدی نه فقط اون شعبه.
نه کد بورسی برا صندوق طلاست.
شما بالا ورود رو میزدی ثبت نام میکردی کد بورسی نمیخواست. بعدش کد رهگیری میدن بعد میبری بانک رمز و کلمه عبور میدن.

SajjadKAZ2003
30-05-2017, 21:56
من بدون پول خوابوندن چندین بار وام گرفتم. منتهی 18 درصد عقود مبادله ای
همون رو میخواستم بگم در عمل همش حول حوش 18 درصده

نه خب، طبق محاسبات شما اگه سود 2 درصدی بانک رسالت نهایتا حدود 17-18 درصد شده
پس سود وام بانک مهراقتصاد که 17 درصد هست نهایتا خیلی بیشتر از 17-18 درصد در میاد
در مجموع خوابوندن و بلوکه شدن پول برای مدتی نزد بانک تا در نهایت با جمع آوری امتیاز بشه وام گرفت یه چیز طبیعیه

SajjadKAZ2003
30-05-2017, 22:02
نه دوست من
شعبه خوب نگفته. شما البته همه شعبه ها بری هم ابطال اضافی میتونی انجام بدی نه فقط اون شعبه.
نه کد بورسی برا صندوق طلاست.
شما بالا ورود رو میزدی ثبت نام میکردی کد بورسی نمیخواست. بعدش کد رهگیری میدن بعد میبری بانک رمز و کلمه عبور میدن.

آخه دو تا گزینه هست:
"کد بورسی دارم" : این که هیچ
"کد بورسی ندارم و درخواست صدور دارم" : کد چی برام صادر میکنه، کد بورس بری چیمه که صادر کنه؟

shangil
30-05-2017, 22:29
نه خب، طبق محاسبات شما اگه سود 2 درصدی بانک رسالت نهایتا حدود 17-18 درصد شده
پس سود وام بانک مهراقتصاد که 17 درصد هست نهایتا خیلی بیشتر از 17-18 درصد در میاد
در مجموع خوابوندن و بلوکه شدن پول برای مدتی نزد بانک تا در نهایت با جمع آوری امتیاز بشه وام گرفت یه چیز طبیعیه
بله خب اونم زیادتر از 17 درصده. مردم هم به این اعتراض دارن. تازه من میگم فرمولش درسته و فرض میکنم فرمول جدید که چند سالیه باهاش حساب میکنن ایراد نداره.
الان بانک مسکن تبلیغ میکنه 9 درصد وام. در حالی که در عمل خیلی بیشتره وامش

shangil
30-05-2017, 22:32
آخه دو تا گزینه هست:
"کد بورسی دارم" : این که هیچ
"کد بورسی ندارم و درخواست صدور دارم" : کد چی برام صادر میکنه، کد بورس بری چیمه که صادر کنه؟
کد بورسی برا صندوق طلا لوتوس هست که فعلا فعال نیس. صندوق جدیدی که درامد ثابت نیس و بورسی هست. شما باهاش کاری نداری
مشکلی نیس بزار برات صادر کنن. ممکنه یه روز لازمت بشه هر چند در نهایت باید بری بانک کلمه و رمز عبور بگیری

mehrdad123
31-05-2017, 17:29
متاسفانه بیشتر شعبه ها از این سامانه خبر ندارن نمیدونم چرا :| یه چندتا شعبه زنگ بزنید قبل رفتن بپرسید ببینید انجام میدن یا نه هر شعبه ای ک نماینده بیمه داشته باشه میتونه انجام بده

shangil
31-05-2017, 18:45
متاسفانه بیشتر شعبه ها از این سامانه خبر ندارن نمیدونم چرا :| یه چندتا شعبه زنگ بزنید قبل رفتن بپرسید ببینید انجام میدن یا نه هر شعبه ای ک نماینده بیمه داشته باشه میتونه انجام بده
درسته شعبه ای که بیمه امین داره

vahidreza2007
09-06-2017, 15:52
دوستانی که با سیستم پایای بانکی اشنا هستند و باهاش کار میکنند لطفا جواب بدن

پنج شنبه عصر ساعت 6 برای یکی از دوستان از طریق پایا پول انتقال دادم ولی هنوز نرفته برسه به حسابش ؟

مگه نباید مثلا 2 ساعت بعد حدود ساعت 8 میرفت به حسابش ؟

و جمعه هم که نعطیله و فکر کنم کلا پایا جمعه نمیره

srx190d
09-06-2017, 16:29
دوستانی که با سیستم پایای بانکی اشنا هستند و باهاش کار میکنند لطفا جواب بدن

پنج شنبه عصر ساعت 6 برای یکی از دوستان از طریق پایا پول انتقال دادم ولی هنوز نرفته برسه به حسابش ؟

مگه نباید مثلا 2 ساعت بعد حدود ساعت 8 میرفت به حسابش ؟

و جمعه هم که نعطیله و فکر کنم کلا پایا جمعه نمیره

پايا و ساتنا
فقط ساعت اداري انجام ميشه

vahidreza2007
09-06-2017, 23:52
پايا و ساتنا
فقط ساعت اداري انجام ميشه

یعنی به نظرتون من که پنچ شنبه عصر ساعت 5.30 واریز کردم شنبه میره میشینه رو حساب ؟ از این مطمئنید ؟

srx190d
10-06-2017, 00:01
یعنی به نظرتون من که پنچ شنبه عصر ساعت 5.30 واریز کردم شنبه میره میشینه رو حساب ؟ از این مطمئنید ؟

بله

DIKT
10-06-2017, 11:22
دوستان من یه سوال داشتم من خونم رو فروختم وتا وام مسکنم جور بشه یه مدتی باید صبر کنم پولم رو گذاشه بودم ایران زمین بعد یکی از دوستان بهمن گفت آینده بزار سودش بیشتر ومن هم بردم آینده طرح آفتاب گذاشتم الان نگرانم که نکنه کلاهبرداری بشه به نظرتون قابل اعتماده این بانک چون سود روز شمار سالیانه اش فکر کنم 22 تا 23 درصده مشکوک نیست

portal
10-06-2017, 16:27
دوستان من یه سوال داشتم من خونم رو فروختم وتا وام مسکنم جور بشه یه مدتی باید صبر کنم پولم رو گذاشه بودم ایران زمین بعد یکی از دوستان بهمن گفت آینده بزار سودش بیشتر ومن هم بردم آینده طرح آفتاب گذاشتم الان نگرانم که نکنه کلاهبرداری بشه به نظرتون قابل اعتماده این بانک چون سود روز شمار سالیانه اش فکر کنم 22 تا 23 درصده مشکوک نیست

میشه گفت نصف بانک ها الان دارن سود بالای 20 درصد میدن به مشتری ها

بانک نگرانی نداره فقط سمت موسسه ها نرید

محمد7966
10-06-2017, 22:12
سلام

دوستان پرداخت اینترنتی قبوض محدودیت مبلغ داره؟یعنی مبلغ های زیر 1000 تومان یا 5000 تومان رو پرداخت نمیکنه؟

تو بانک ملی که پرداخت نمیکرد.رفتم بانک رفاه دیدم اونم پرداخت نمیکرد ولی یه خطا داد و گفت کارت شما محدودیت داره!!البته مبلغ بیشتر از 5000 پرداخت میشد

الان گیر کردم کارت از سمت بانک محدود شده یا خود بانک ها محدودیت ایجاد کردند؟؟؟

The Respina
11-06-2017, 00:35
سلام

دوستان پرداخت اینترنتی قبوض محدودیت مبلغ داره؟یعنی مبلغ های زیر 1000 تومان یا 5000 تومان رو پرداخت نمیکنه؟

تو بانک ملی که پرداخت نمیکرد.رفتم بانک رفاه دیدم اونم پرداخت نمیکرد ولی یه خطا داد و گفت کارت شما محدودیت داره!!البته مبلغ بیشتر از 5000 پرداخت میشد

الان گیر کردم کارت از سمت بانک محدود شده یا خود بانک ها محدودیت ایجاد کردند؟؟؟

سلام
بله محدود کردن و اینکارشون هیچ دلیل قابل قبولی نمیتونه داشته باشه
4 تا بیسواد و انگل مسئول باشن همین میشه.
شما میتونید از برنامه اندرویدی آپ استفاده کنی
یه قسمت داره به نام کیف پول و 5 تومن به بالا میتونی شارژش کنی و بعد به راحتی قبض های زیر 5 تومن رو پرداخت کنی.

ak313
11-06-2017, 17:40

بسته به بانکی که ازش انتقال دادید داره مثلا ملت سرویس پایاش اتومات هست و قطعا همون عصر پول برداشت میشه و به بانک مقصد ارسال میشه
حالا اگر بانک مقصد هم اتومات باشه حتما همون پنج شنبه حدود ساعت هفت و هشت غروب واریز میشه به حسابش اگرم حالت دستی باشه و کارمندی باید اوکی کنه قطعا جمعه ساعت یک یا سه واریز میشه
روز جمعه هم پایا کار می کنه البته اگر تا ساعت یک از حسابتون برداشت بشه همون جمعه هم به حسابتون واریر میشه

متاسفانه یه سری از بانکها مثل ایران زمین و دی و .. پایاشون دستی هست
اما ملی همون لحظه انتقال رو انجام میده یا ملت چند دقیقه بعدش از حسابت برداشت می کنه

shangil
15-06-2017, 17:28
کسی از دوستان وام تهیه جهیزیه اقدام کرده در بانک ملت؟ وام ازدواج رو نمیگکا جهیزیه رو میگم. قرض الحسنه هست. کلا قرض الحسنه رو اقدام کرده. کسی که در بانک ملت چندین و چند سال پول داره وام میدن بهش؟

مرسی

arash66_2m
15-06-2017, 18:27
سلام.
کسی از این طرح جدید بانک قوامین خبر داره ؟ طرح شش ماهش ؟!!

shangil
15-06-2017, 22:08
سلام.
کسی از این طرح جدید بانک قوامین خبر داره ؟ طرح شش ماهش ؟!!

باز چه مسخره بازیییه؟
در مورد چیه؟

arash66_2m
16-06-2017, 11:49
حذف اشتباه شده

arash66_2m
16-06-2017, 11:53
باز چه مسخره بازیییه؟
در مورد چیه؟
نمی دونم خودم هم فقط شنیدم میگن طرح جدید زده تو بنر اینا هم. سود زیاد میده احتمالا باز ولی از شرایطش خبر ندارم

Spectero
17-06-2017, 13:48
سلام

بانک ثامن انگار داره ورشکسته میشه یا شایعه است؟ امروز جلوی یه شعبه تو جنوب شرق تهران حدود 200 نفر جلوی بانک بودن که درش بسته بود و حدود 150 تایی هم داخل بانک انگار داشتن سپرده هاشونو می کشیدن بیرون. عجب وضع خرابی بود زن و مرد با بچه تو گرمای 40 درجه بلاتکلیف و عصبی بودن و نمی دونستن چکار باید بکنن. خودم 4 تا سپرده تو مهر اقتصاد دارم و منتظرم هر چه زوتر موعد سر رسیدش رسید بکشم بیرون. امیدوارم مهر اقتصاد جمع نشه بره که بیچاره میشم! البته یک شایعه که هنوز قطعی نشده گفته که سه بانک "کوثر" (که بانک هست) و دو موسسه "مهر اقتصاد" و همین "ثامن" قراره ادغام بشن و بشه یک بانک بزرگ مورد تایید بانک مرکزی که اسمش هم بشه "بانک کوثر". اینم خبرش: [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
فقط یه سوالی برام پیش اومده. اگر این موسسات با هم ادغام بشن موقع سر رسید که می خوام پول رو بکشم بیرون مقدار درصد سود که در ابتدا بین بانک و مشتری طبق اون قرارداد بسته شده کاهش نمی دن یا همون درصد سود و اصل پول دریافت میشه؟ البته اگر به اینها باشه شاید بگن حالا که ادغام شده باید سود رو به شما ندیم و برید خدا رو شکر کنید که اصل پولتون رو بهتون دادیم!:n04:

shangil
17-06-2017, 15:32
سلام

بانک ثامن انگار داره ورشکسته میشه یا شایعه است؟ امروز جلوی یه شعبه تو جنوب شرق تهران حدود 200 نفر جلوی بانک بودن که درش بسته بود و حدود 150 تایی هم داخل بانک انگار داشتن سپرده هاشونو می کشیدن بیرون. عجب وضع خرابی بود زن و مرد با بچه تو گرمای 40 درجه بلاتکلیف و عصبی بودن و نمی دونستن چکار باید بکنن. خودم 4 تا سپرده تو مهر اقتصاد دارم و منتظرم هر چه زوتر موعد سر رسیدش رسید بکشم بیرون. امیدوارم مهر اقتصاد جمع نشه بره که بیچاره میشم! البته یک شایعه که هنوز قطعی نشده گفته که سه بانک "کوثر" (که بانک هست) و دو موسسه "مهر اقتصاد" و همین "ثامن" قراره ادغام بشن و بشه یک بانک بزرگ مورد تایید بانک مرکزی که اسمش هم بشه "بانک کوثر". اینم خبرش: [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
فقط یه سوالی برام پیش اومده. اگر این موسسات با هم ادغام بشن موقع سر رسید که می خوام پول رو بکشم بیرون مقدار درصد سود که در ابتدا بین بانک و مشتری طبق اون قرارداد بسته شده کاهش نمی دن یا همون درصد سود و اصل پول دریافت میشه؟ البته اگر به اینها باشه شاید بگن حالا که ادغام شده باید سود رو به شما ندیم و برید خدا رو شکر کنید که اصل پولتون رو بهتون دادیم!:n04:
ثامن بانکه!!!؟
قبلا هم گفتم این جاها پول نزارین
کاسپین مجوز داشت چی شد
؟؟
ده ماهه سود رو نمیدن هیچ اصل پول هم رو هواست! مگه نمیبینید چه بزن بزنیه!

ak313
17-06-2017, 15:34
ثامن بانکه!!!؟
قبلا هم گفتم این جاها پول نزارین
کاسپین مجوز داشت چی شد
؟؟
ده ماهه سود رو نمیدن هیچ اصل پول هم رو هواست! مگه نمیبینید چه بزن بزنیه!
تایید نشده
به نظر میرسد خبر ادغام توسط سه بانک این زمینه رو ایجاد کرده

navid_fo
17-06-2017, 22:21
با سلام
من حدود 1.5 میلیارد تومن سرمایه دارم میخوام ببینم چی کار می تونم بکنم با این پول ؟
نظرتون با دلیل به من میگین؟
طلا؟ بورس؟ زمین ؟ خونه؟ مغازه؟ خرید دسته ای سبد خودرو؟ واردات؟ کله پزی:n02:؟؟؟!!
الان گذاشتم بانک سود 20% میگیرم 23 تومن میدن ماهیانه ولی اینجوری اذیتمه خوشم نمیادش لطفا منو راهنمایی کنید با دلیل
با تشکر فراوان
:n12::n12::n12::n12::n16::n16:

donkeyoxte
17-06-2017, 22:41
با سلام
من حدود 1.5 میلیارد تومن سرمایه دارم میخوام ببینم چی کار می تونم بکنم با این پول ؟
طلا؟ بورس؟ زمین ؟ خونه؟ مغازه؟ خرید دسته ای سبد خودرو؟ واردات؟ کله پزی:n02:؟؟؟!!
الان گذاشتم بانک سود 20% میگیرم 23 تومن میدن ماهیانه ولی اینجوری اذیتمه خوشم نمیادش لطفا منو راهنمایی کنید با دلیل
با تشکر فراوان

چطوری نوید جون؟
آقا چرا تو ایرانی ؟:n02:

navid_fo
18-06-2017, 00:51
چطوری نوید جون؟
آقا چرا تو ایرانی ؟:n02:
سلام علیک
هیچ جا از لحاظ پول در آوردن و مالیات ندادن یا کمتر دادن ایران نمیشه :n09::n02:
میگی نه برو از بابک و شهرام بپرس :n08:

shangil
18-06-2017, 07:24
با سلام
با تشکر فراوان
صادقانه بگم در این چهار سال اخیر بانک سود خوبی داده و شاید بهترین بوده فقط استثنا همون نوسانگیری بوده. مثلا سکه رمضان بهر بعد فطر بفروش! و یا یه ماه مونده به عید بخر عید بفروش. یا دلار مهر بهر آخر اذر بفروش سال پیش 3600 شد 4200 و دوباره برگشت از دی ماه.
اینا نوسانگیرین وگرنه در حالت کلی سود بانکی در حالت کلی باز بهتر است و دردیر نوسان رو نداره. به شما کم میدن به این پول 23 درصد هم میدن
میدونم بیکاری اذیت میکنه ولی سرمایتون رو در چند سبد بزارید اگر هم گذاشتید.
این روزها رستوران و پارچه فروشی واقعا خوبه

alijigari
18-06-2017, 11:25
درود
در مورد ورشکستگی بانک پارسیان شما چیزی شنیدید ؟؟
دیروز دم یکی از شعبه هاش خیلی شلوغ شده بود ، اما چند جا خوندم که همش شایعه هست .من تمام دار و ندار زندگیم تو بانک پارسیان هست .
راستی بانک ایران زمین 100 به بالا یک ساله 25 درصد میده

desperanish
18-06-2017, 14:24
سلام دوستان این کارت به کارت از پاسارگاد به پاسارگاد 1-2 ماهیه داره 500 تومن کم میکنه. برا همه بانک ها همینطوریه؟

shangil
18-06-2017, 15:44
درود
در مورد ورشکستگی بانک پارسیان شما چیزی شنیدید ؟؟
دیروز دم یکی از شعبه هاش خیلی شلوغ شده بود ، اما چند جا خوندم که همش شایعه هست .من تمام دار و ندار زندگیم تو بانک پارسیان هست .
راستی بانک ایران زمین 100 به بالا یک ساله 25 درصد میده
همش دروغه
اون تجمعات سپرده گزاران کاسپین و ثامن بود که بانک پارسیان عهده دار دادن سرمایه های مردم بوده
دور ایران زمین اینا نرید!
البته فک نکنید من کارمند بانک خاصی هستما همه بانکها یه جورایی فلاکتن:)

shangil
18-06-2017, 15:49
سلام دوستان این کارت به کارت از پاسارگاد به پاسارگاد 1-2 ماهیه داره 500 تومن کم میکنه. برا همه بانک ها همینطوریه؟
ربطی به اون نداره
خیلی از بانکها تا جایی که میدونم همشون اینطورین و کارمزد دارن

alijigari
18-06-2017, 19:01
همش دروغه
اون تجمعات سپرده گزاران کاسپین و ثامن بود که بانک پارسیان عهده دار دادن سرمایه های مردم بوده
دور ایران زمین اینا نرید!
البته فک نکنید من کارمند بانک خاصی هستما همه بانکها یه جورایی فلاکتن:)

من ایران زمین هم حساب دارم که 24 درصد از 2 سال پیش تا حالا خودش داره تمدید میشه ، مگه مشکلی داره ؟؟

MOHAMMAD_ASEMOONI
18-06-2017, 20:57
سلام دوستان

ظاهراً بانک مرکزی صفحه ای که در اون لیستِ بانکها و موسسات مجاز بود رو بسته !!!!
شما هم به این صفحه دسترسی ندارید ؟
لینک صفحه ی اصلی اینه:
اگر بسته باشه علامتِ خوبی نیست و میتونه حاکی از مشکلات در سیستم بانکی کشور باشه

dietman
18-06-2017, 21:00
سلام دوستان

ظاهراً بانک مرکزی صفحه ای که در اون لیستِ بانکها و موسسات مجاز بود رو بسته !!!!
شما هم به این صفحه دسترسی ندارید ؟
لینک صفحه ی اصلی اینه:
اگر بسته باشه علامتِ خوبی نیست و میتونه حاکی از مشکلات در سیستم بانکی کشور باشه

آدرس موسسات معتبر

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

navid_fo
18-06-2017, 23:33
صادقانه بگم در این چهار سال اخیر بانک سود خوبی داده و شاید بهترین بوده فقط استثنا همون نوسانگیری بوده. مثلا سکه رمضان بهر بعد فطر بفروش! و یا یه ماه مونده به عید بخر عید بفروش. یا دلار مهر بهر آخر اذر بفروش سال پیش 3600 شد 4200 و دوباره برگشت از دی ماه.
اینا نوسانگیرین وگرنه در حالت کلی سود بانکی در حالت کلی باز بهتر است و دردیر نوسان رو نداره. به شما کم میدن به این پول 23 درصد هم میدن
میدونم بیکاری اذیت میکنه ولی سرمایتون رو در چند سبد بزارید اگر هم گذاشتید.
این روزها رستوران و پارچه فروشی واقعا خوبه
با تشکر از وقتی که گذاشتین :n16:

سمت دلار و سکه نمیرم چون ریسکش بالاتر از سود بانکیه خیلی مگر چند درصد از پول این کار انجام بشه که خودش باعث تطمیع میشه زمانی که خوب باشه چون در این بازار هیچ پایداری خاصی دیده نمیشه یه شبه یه چیز میکشه بالا یا فلان کس فلان چیز میگه :n03:

به نظرتون طبق این مقاله برم سهام شرکت بخرم ؟

آخه رستوران کاری دیر بازده هستش و متغییر های زیادی توی موفقیت و به سودرسی این سرمایه گذاری نیاز مند هستش تجربه، مکان، گروه متخصص و ...

من بانک دولتی که بدهکار نیستش گذاشتم نه بانک یا موسسه اعتباری به خاطر همین سود 21 درصد میگیرم

test84
19-06-2017, 02:18
سلام،
من مدرکی پیدا نکردم که صندوق گنجینه آرمان (زیر نظر بانک شهر) مجوز بانک مرکزی داره یا نه که براش همچین داستانایی ممکنه پیش بیاد یا نه، که پیدا نکردم. فقط اینو پیدا کردم:

"بانک شهر اعلام کرده است فعالیت صندوق گنجینه آرمان شهر بانک شهر، هیچ ارتباطی با موسسه آرمان ندارد و صندوق گنجینه آرمان، تحت نظارت این بانک، به صورت کاملا قانونی و در چارچوب قوانین و مقررات بانک مرکزی راه اندازی شده و مشغول به فعالیت است."

و حرفی از بانک مرکزی زده نشده. "تحت نظارت بانک شهر بودن" به نظر من خیلی معتبر نمیاد. بعد اینکه اگه "چارچوب قوانین و مقررات بانک مرکزی راه اندازی شده و مشغول به فعالیت است" هستش، چرا مجوز بانک مرکزی رو نداره؟ البته اگه نداشته باشه چون داخل سایت بانک مرکزی ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) هم اسمش رو توی واحد های تحت نظارتش پیدا نمیکنم، شاید من بد گشتم.

shangil
19-06-2017, 06:21
سلام،
من مدرکی پیدا نکردم که صندوق گنجینه آرمان (زیر نظر بانک شهر) مجوز بانک مرکزی داره یا نه که براش همچین داستانایی ممکنه پیش بیاد یا نه، که پیدا نکردم. فقط اینو پیدا کردم:

"بانک شهر اعلام کرده است فعالیت صندوق گنجینه آرمان شهر بانک شهر، هیچ ارتباطی با موسسه آرمان ندارد و صندوق گنجینه آرمان، تحت نظارت این بانک، به صورت کاملا قانونی و در چارچوب قوانین و مقررات بانک مرکزی راه اندازی شده و مشغول به فعالیت است."

و حرفی از بانک مرکزی زده نشده. "تحت نظارت بانک شهر بودن" به نظر من خیلی معتبر نمیاد. بعد اینکه اگه "چارچوب قوانین و مقررات بانک مرکزی راه اندازی شده و مشغول به فعالیت است" هستش، چرا مجوز بانک مرکزی رو نداره؟ البته اگه نداشته باشه چون داخل سایت بانک مرکزی ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) هم اسمش رو توی واحد های تحت نظارتش پیدا نمیکنم، شاید من بد گشتم.
هیچ صندوق بانکی مجوز نداره حتی صندوق بانک سپه که بانک کاملا دولتیه یعنی خود دولته
صندوقها بورسی هستن.
خود صندوق شهر 30 هزار میلیارد همین الانش جمع کرده با دادن 22 درصد سود. از ایفند تا الان 7 هزار میلیارد! 7 تیلیارد!
از سال 90 کار میکنه. صندوقها زمانی مشهور شدن که سود ها رو کم کردن. وگرنه قبلا هم بودن و خوی سود میدادن.
وقتی یه صندوق 6 با 7 ساله داره کار میکنه خب بعیده مشکل دار باشه.
دقت کنید صندوق با درامد ثابت ریسک نداره و اگر نتونن سود زیاد بدن کم میکنن فورا تا مشکلی پیش نیاد.
در ضمن تحت نظر بودن یا نبودن بانک مرکزی رو زیاد نمیشه بهش بها داد. کاسپین کاملا تحت نظر بود ولی همین الانش که مردم پولاشون رو میخوان میزننشون!! 10 ماهه نمیدن پول رو. سود که اصلا !!
البته میگم بهتره بانکی باشه که تایید مرکزی رو داره
میدونید مرکزی کیا هستن؟!
همین مدیر عاملان بانکهای خصوصی و دولتی!

shangil
19-06-2017, 16:52
دوستان کسی که 5 ساله قرض الحسنه داره در بانک ملت و البته گردش حساب داره و خیلی پول نخوابونده وام میدن بهش؟

مرسی

brad pitt
19-06-2017, 21:20
من پولم بانک سینا هست و کارم همیشه سریع راه میندازن

alijigari
20-06-2017, 08:40
من پولم بانک سینا هست و کارم همیشه سریع راه میندازن

درود
بانک سینا چقدر سود میده ؟

Zachyrock
20-06-2017, 11:20
دوستان چقدر تو همین تاپیک گفتن پول تو موسسه نزارید من حدود 100 میلیونم تو ثامنه الان هم ورشکست شده هیچی هم خرجی نداریم هیچ کس هم جواب گو نیست .. دیگه از ثامن بالاتر نبود که 20 سال سابقه بانکی داره اینم وضعیتش

shangil
20-06-2017, 11:50
دوستان چقدر تو همین تاپیک گفتن پول تو موسسه نزارید من حدود 100 میلیونم تو ثامنه الان هم ورشکست شده هیچی هم خرجی نداریم هیچ کس هم جواب گو نیست .. دیگه از ثامن بالاتر نبود که 20 سال سابقه بانکی داره اینم وضعیتش
من دو ماه پیش هشدار دادم اسم ثامن رو قبل عید اوردم برید ببینید! یکی اومد هی به من بد و بیراه گفت و گفت فلان و بهمان چون یا خودش کارمند بانک بود یا کلا نمیخواست واقعیت گفته بشه. موسسه مجاز که اونطوری بشه وای به حال بقیه شون.

MOHAMMAD_ASEMOONI
20-06-2017, 22:32
دوستان چقدر تو همین تاپیک گفتن پول تو موسسه نزارید من حدود 100 میلیونم تو ثامنه الان هم ورشکست شده هیچی هم خرجی نداریم هیچ کس هم جواب گو نیست .. دیگه از ثامن بالاتر نبود که 20 سال سابقه بانکی داره اینم وضعیتشسلام

مثل شما زیادند که اطمینان کردند به حرفها
واقعاً مشکل بزرگی هست که خانواده ها مبلغی رو سپرده گذاری کردند در جیبهای مختلف حکومت و بعدش خبردار شدند که نه سودشون رو میدند نه اصل پول رو . خدا خودش کمک کنه برای حل شدن این مشکل بزرگ
متاسفانه این حقیقتِ تلختر از زهر مار رو باید پذیرفت که در ایران "امنیتِ اقتصادی" وجود نداره
فقیر و ثروتمند هر دو همیشه در بیم و هراس و نگرانی هستند از فردا , از اینکه چه بر سرشون میاد با این ناامنی اقتصادی
و عده ای دل خوش کرده اند به امنیت نظامی
نقطه ضعفها تمامی نداره , ثروتها و درآمدها رو خرج سلاح و جنگ کردند ,امنیت اقتصادی از بین رفت
اگر هم بخوان به روز بودنِ سلاحها رو متوقف کنند و برند سراغ امنیت اقتصادی اونوقت امنیت نظامی از بین میره و با این همه دشمن تراشی و جنگ افروزی و نفرت و کینه پراکنی و خرمن آتشِ به پا شده توسط 2 تا از حکومتهای همین منطقه اونوقت در جنگ نظامی شکست میخوریم

سرش رو میگیرند تَهِش درمیره , تهش رو میگیرند سرش در میره
کسی هم جز ملتها نمیسوزند
تصمیم گیران راحت و آسوده هستند و هییییییچ مشکلی از مشکلات مردم رو ندارند . نه گرانی نه ببکاری و کم درآمدب و بی مسکنی , بیکاری و تحصیل و ازدواج و غیره
اگر گرسنه اید , اگر نگرانید امروز و آینده اید ,اگر مال و اموالتون رو زدند و بردند , تلوزیون رو روشن کنین , خبر داغ شلیک چند موشک نقطه زن به 650 کیلومتر اونطرفتر رو ببینید تا سیر و آسوده بخوابید و همه ی مشکلاتتون حل بشه !!!

test84
21-06-2017, 17:11
سلام٬

یکی از دوستان در مورد روز شمار بانک شهر نوشته بود که حداقل ۵۰ میلیون لازم داره. من امروز رفتم یه شعبه بانک شهر گفتم پولم رو از حساب آرمان (گنجینه) شهر میخوام دربیارم بزارم تو این سپرده که حداقل ۲۲ درصد میده که اول گفت اون همینه٬ بعد مثالش این بود که یک میلیون تومن ۱۸۰ تومن سود داره (که میشه ۱۸ درصد!)٬ بعد من گفتم اون صندوق آرمان ممکنه سودش کم و زیاد بشه ولی این ۲۲ درصده حتما٬ که باز گفت اون همینه در حالی که اون یه سپرده تو صندوقه این یه حساب تو بانک. بهش گفتم امنیت این هم بیشتره تو بانکه که گفت اون صندوقم مال بانک شهره٬ انگار من فک میکردم مال آدم فضاییاست٬ خوشحالم که روشنم کرد.

بعد که بیشتر گیر دادم گفت «اون سپرده است ها»٬ «سودش ۳ ماه و ۶ ماه میادا» که خوب این ادبیات ترسوندنه٬ نه منطق بانکداری. ممنون میشم اگه کسی اطلاعاتی داره بهم بده.

تازه این باجه دار یکم آشناست.

cotgnx
21-06-2017, 19:03

منبعی دارین که گفته باشه ثامن ورشکست شده؟