PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : | گفتگو درباره بانک‌ها و امور بانکی |

صفحه ها : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 [19] 20 21 22 23 24 25 26

shangil
03-07-2016, 09:16
من اول سوال پرسيدم از ايشون كه آيا اگه زماني اصل پولشون رو خواستن اصل پول رو بهشون ميدن يا اينكه ممكنه مث بورس ارزش پولشون كم شه؟به هر حال چه بانك رسمي چه موسسه مالي هر دو صندوق دارن اما هيچكدوم توي قرداد ذكر نميكنن كه اصل پول تضمين ميشه پس چه توي بانك رسمي و چه موسسه عملا اصل پول روي هواسايا غير از اين اينه؟ اگه هست بگين من و بقيه هم متوجه شيمبعدش بحث حساسيت نيست من ميخوام ديگران با چشم باز سرمايه گذاري كنن نه به خاطر چند درصد سود بيشتر اصل پولشون هم فنا بشهبحث چند درصد ممکنه تو 2 میلیون فرقی نکنه ولی تو 200 میلیون فرق میکنه!! خیر تو بانک پول رو هوا نیس. تو موسسات پول رو هواست! اگه بورس بود که چرا خودم رو الاف بانک میکردم!

alijigari
03-07-2016, 10:06
پس ديگه وقتي توي قرارداد ذكر نميشه اصل پول تضمين شده فردا روز ممكنه مث بورس تمام پولتون بپره

شما سوال پرسیدی یا جمله خبری گفتی؟؟ ایشون کوثر گذاشتن که موسسه هست نه بانک.موسسه هم اسمش روشه حتی ذکر هم بشه پولت رو هواس!
ولی الان 30 سالع بانکهای رسمی صندوق دارن پول کسی رو نه خوردن نه میتونن بخورن. دقت کنید من منظورم بانکهای رسمیه نه حتی بانکهای تازه بع دورانورسیده مثل اینده و دی و .... بماند که موسسات.
خیلی حساسی بگرد بانکی پیدا کن بنویسه اصل سرمایه تضمین

من اول سوال پرسيدم از ايشون كه آيا اگه زماني اصل پولشون رو خواستن اصل پول رو بهشون ميدن يا اينكه ممكنه مث بورس ارزش پولشون كم شه؟
به هر حال چه بانك رسمي چه موسسه مالي هر دو صندوق دارن اما هيچكدوم توي قرداد ذكر نميكنن كه اصل پول تضمين ميشه پس چه توي بانك رسمي و چه موسسه عملا اصل پول روي هواس
ايا غير از اين اينه؟ اگه هست بگين من و بقيه هم متوجه شيم
بعدش بحث حساسيت نيست من ميخوام ديگران با چشم باز سرمايه گذاري كنن نه به خاطر چند درصد سود بيشتر اصل پولشون هم فنا بشه

درود
منظور من به درصد سودی که به مشتری داده میشه ، در اون برگه نوشته نمیشه --مثلا کوثر تا اول اسفند میگفت 22 درصد صندوق بهت سود میده اما تو برگه قرارداد هیچ اسمی از 22 درصد برده نمیشد -- اما تقریبا 20 روز بعدش هم میزان سود را پایین اوردن و الان فکر کنم 19.98 میده و منم حق هیچ گونه اعتراضی ندارم
شما این سهم هایی که میخرید با قیمت های متفاوت هست و ممکنه وسطش که پولتون را بخواهید یک مقدار خیلی کم از اصل پول کم بشه --
شما حتی اگه سپرده یک ساله هم باز کنین و وسطش ببنید برای شما همه را بر اساس سود کوتاه مدت کم میکنه و نیم درصد هم اضافه بر سازمان ازتون کم میکنه

shangil
03-07-2016, 10:49
درود
منظور من به درصد سودی که به مشتری داده میشه ، در اون برگه نوشته نمیشه --مثلا کوثر تا اول اسفند میگفت 22 درصد صندوق بهت سود میده اما تو برگه قرارداد هیچ اسمی از 22 درصد برده نمیشد -- اما تقریبا 20 روز بعدش هم میزان سود را پایین اوردن و الان فکر کنم 19.98 میده و منم حق هیچ گونه اعتراضی ندارم
شما این سهم هایی که میخرید با قیمت های متفاوت هست و ممکنه وسطش که پولتون را بخواهید یک مقدار خیلی کم از اصل پول کم بشه --
شما حتی اگه سپرده یک ساله هم باز کنین و وسطش ببنید برای شما همه را بر اساس سود کوتاه مدت کم میکنه و نیم درصد هم اضافه بر سازمان ازتون کم میکنه

اون یکسالع همه جا اونطوریه که اگر زودتر بخوای پولو بکشی کم میکنه!
به هر حال سود روزشمار اینجاش خوبه که میتونی فوری ببندی بدون ضرر الان که 10 درصد روزشمار میدن همون بهتر که پول تو صندوق باشه مهم نیس 21 ندادن هم 19 بدن یا 20!

hosseinf722
04-07-2016, 21:27
سلام
آیا حسابی وجود داره که متعلق به دو نفر باشه؟
مثلا من و داداشم با هم یه حساب داشته باشیم و جفتمون صاحب اون حساب باشیم
من میخوام اگه بشه یه حساب دو نفره باز کنم و جفنمون با هم بتونیم تو اون حساب پول بریزیم و برداشت کنیم
اگه همچین حسابی وجود داره اسمش چیه ؟ و اینکه آیا در صورت وجود این حساب ، حساب سرمایه گذاریه؟

ممنون

Reza31001
04-07-2016, 22:05
سلام
من میخوام اگه بشه یه حساب دو نفره باز کنم و جفنمون با هم بتونیم تو اون حساب پول بریزیم و برداشت کنیم
اگه همچین حسابی وجود داره اسمش چیه ؟ و اینکه آیا در صورت وجود این حساب ، حساب سرمایه گذاریه؟

ممنون
بله
حساب مشترک
همه بانک ها دارن
حضوری برید کاملا توضیح میدن

elegance2
06-07-2016, 12:05
منم دنبال همین سود بودم یک سایت خیلی خوب پیدا کردم مختص سودهای بانکی: رده ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
تمام بانکها لیست کردن صندوق سرمایه گذاری ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) و سپرده طرح دارش ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) عالیه!!!

alijigari
06-07-2016, 18:54
منم دنبال همین سود بودم یک سایت خیلی خوب پیدا کردم مختص سودهای بانکی: رده ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
تمام بانکها لیست کردن صندوق سرمایه گذاری ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) و سپرده طرح دارش ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) عالیه!!!

درود
این لیست فکر کنم اپدیت نباشه -- دیگه بانکها حسابهای بالای 15 درصد را باز نمیکنن --شما حساب بالاتر از 15 درصد باز کردین ؟

shangil
09-07-2016, 06:30
کسی میدونه طلا بازم قیمتش بالا میره؟

saman123123
09-07-2016, 12:57
سلام.

در اینترنت بانک میشه از سپرده بلند مدت به حساب متصل وجهی رو داخل بانکی انتقال داد؟

الان چن روز مونده تا اتمام قرار داد،فبلا حضوری میرفتم بانک اگه نیاز بود مبلغی رو انتقال میدادن و ثبت میکردن ،میخواستم بدونم الان بدون مراجعه حضوری میشه؟

brad pitt
09-07-2016, 22:36
سلام

ممنون

سلام
حساب مشترک
حالا چه کوتاه مدت یا بلند مدت یا هر دوش رو
هر کدام شما خودتون بخاید
قید میکنید در فرم قرارداد حق برداشت هر یک به تنهایی
که چه شما یا داداشتون هر وقت هم برید شعبه بانک بتونید برداشت کنید

موفق باشید

alijigari
09-07-2016, 23:54
سلام.

در اینترنت بانک میشه از سپرده بلند مدت به حساب متصل وجهی رو داخل بانکی انتقال داد؟

الان چن روز مونده تا اتمام قرار داد،فبلا حضوری میرفتم بانک اگه نیاز بود مبلغی رو انتقال میدادن و ثبت میکردن ،میخواستم بدونم الان بدون مراجعه حضوری میشه؟

درود
فقط با مراجعه حضوری و داشتن برگه سپرده که ابتدای کار بهت دادن ، این کار شدنی هست

alijigari
18-07-2016, 08:40
درود
مشکل من ، برای وارد شدن به پنل اینترنتی بانک پارسیان هست که با فایرفاکس یوزر و پسورد منو save نمیکنه و باید هر دفعه وارد کنم و این اتفاق از زمانی به وجود امد که پنل انلاینشون را تغییر دادن .
اما 6 تا بانک دیگه دارم که همشون روی فایرفاکس یوزرو پسورد سایتشون سیو شده .
اما با کروم راحت save میکنه و برای بازدید مجدد احتیاج به وارد کردن بوزر و پسورد نیست .
دوستان میتونن چک کنین که برای شما هم همین طور هست .

SajjadKAZ2003
22-07-2016, 20:11
درود
مشکل من ، برای وارد شدن به پنل اینترنتی بانک پارسیان هست که با فایرفاکس یوزر و پسورد منو save نمیکنه و باید هر دفعه وارد کنم و این اتفاق از زمانی به وجود امد که پنل انلاینشون را تغییر دادن .
اما 6 تا بانک دیگه دارم که همشون روی فایرفاکس یوزرو پسورد سایتشون سیو شده .
اما با کروم راحت save میکنه و برای بازدید مجدد احتیاج به وارد کردن بوزر و پسورد نیست .
دوستان میتونن چک کنین که برای شما هم همین طور هست .

من هم دقیقا همین مشکل رو برای اینترنت بانک پارسیان در فایرفاکس دارم
درست از وقتی که پنل آنلاینشون رو تغییر دادن

MOHAMMAD_ASEMOONI
23-07-2016, 12:42
رئیس بانک مرکزی , دیروز :
سود بانکی تک رقمی میشود

shangil
23-07-2016, 19:18
رئیس بانک مرکزی , دیروز :
سود بانکی تک رقمی میشود

بهش بگو زارت!
خودش تو بانک پارسیان تو صندوق شریکه و 20 درصد سود میده!
پس زارت!

inceptro
24-07-2016, 13:14
سلام.

تمام بانک ها بر اساس ابلاغیه کاهش نرخ سود رو داشتن،منتهی الان بنظرتون باز بنسبت کدوم بانک شرایط مناسبتری رو برای سپرده گذاری یکساله یا بیشتر داره؟

ممنون.

shangil
24-07-2016, 13:45
سلام.

تمام بانک ها بر اساس ابلاغیه کاهش نرخ سود رو داشتن،منتهی الان بنظرتون باز بنسبت کدوم بانک شرایط مناسبتری رو برای سپرده گذاری یکساله یا بیشتر داره؟

ممنون.
کاری با موسسات ندارم. ولی بانکها همه چی رو دور زدن و صندوق سرمایه گذاری گذاشتن حداقل 19 درصد و حداکثر 21 درصد سود میده. صندوق سرمایه گذاری ارمانشهر بانک شهر 20 درصد صندوق یکم کشاورزی صندوق لوتوس پارسیان و ... اصل سرمایه تضمینه سود هم روزشمار حالا 21 نشد نوزده
بر شرف بانک مرکزی لعنت:)

shangil
24-07-2016, 14:05
بعضی از ایرانیها خیلی خودخواهن. خیلیا اینجا صندوق سرمایه گذاری پول گذاشتن ولی نمیخوان بگن که چنین چیزهایی هم هست. میترسن مثلا دولت بفهمه !!! یا خودخواهن رو نمیدونم!
باباجان خود اون ادمی که میگه سودها رو تک رقمی میکنم تو صندوق شریکه 20 درصد سود میده
اینجا اینطوریه!

MOHAMMAD_ASEMOONI
26-07-2016, 22:49
سلام
طبق اخبار کانالهای ایران , اطلاعات الکترونیکی 209 هزار مشتری بانکی به سرقت رفته توسط تعدادی از کارمندان 2 شرکت تراکنش
بهتره رمزهای کارتهای بانکیتون رو عوض کنید

dvb595959
31-07-2016, 11:47
درود
هنگام پرداخت قبوض با همراه بانک اقتصاد نوین،خطای کارت مقصد نامعتبر است میده.چند نوع قبض هم امتحان کردم همین جور بود.قضیه چیه؟

Sent from my hi6210sft using Tapatalk

bas ali
31-07-2016, 13:10
درود
هنگام پرداخت قبوض با همراه بانک اقتصاد نوین،خطای کارت مقصد نامعتبر است میده.چند نوع قبض هم امتحان کردم همین جور بود.قضیه چیه؟

Sent from my hi6210sft using Tapatalk
رمز دوم رو چند بار اشنباه زدی و غیرفعال شده . باید بری دوباره از خودپرداز بانک اقتصاد نوین رمز دوم بگیری

MOHAMMAD_ASEMOONI
01-08-2016, 13:31
سلام
طبق خبر IRINN:
از امروز بانکها حقِ خرید و فروش ارز آزاد رو دارند
یعنی صادرکنندگانِ خصوصی و هر کسی که ارز داره میتونه به نرخ آزاد به بانکها بفروشه و یا بخره
این موضوع رو همیشه به یاد داشته باشید:
بانکها همیشه ارز رو ارزانتر از همه میخرند و گرانتر از همه میفروشند

بنده همیشه ارزانترین ارز رو از صرافیها خریدم (با پرس و جو در صرافیهای مختلف) و برای فروش ارز هم قیمتی بالاتر قیمت صرافیها ندیدم (با پرس و جو از صرافیهای مختلف)
دیگه خود دانید

shangil
04-08-2016, 21:32
دوست من رفته بانک سامان که تو صندوق نوین سامان سرمایه گزاری بکنه. گفتن فعلا بستن و خبری نیست. سودش هم واسه تیرماه 23 درصد بود. نمیدونم چرا باز نکردن براش. حدود 100 تومن هم پول داشت.

LΩRD
12-08-2016, 02:00
من یه خط گرفتم ولی مثل اینکه قبلا از کس دیگه ای بوده. اس ام اس های مربوط به بانک به نام شخص قبلی هنوز به خطم میاد. چجوری میشه فهمید تو کدوم بانک ها این شماره جدید من موقع ثبت نام داده شده تا تماس بگیرم واسه درست کردنش؟

The Respina
12-08-2016, 02:30
من یه خط گرفتم ولی مثل اینکه قبلا از کس دیگه ای بوده. اس ام اس های مربوط به بانک به نام شخص قبلی هنوز به خطم میاد. چجوری میشه فهمید تو کدوم بانک ها این شماره جدید من موقع ثبت نام داده شده تا تماس بگیرم واسه درست کردنش؟

احتمالا خود شخص یا اپراتور بانک شماره رو اشتباه وارد کردن.
شماره ای که ازش پیام میگیرید رو بزارید اینجا

mojt90
12-08-2016, 09:14
سلام
چطور باید سرویس پیامک اطلاع رسانی تراکنش بانک سپه رو لغو کنیم ؟؟؟؟؟؟؟

منظورم همینو که 10 هزارتومان سالیانه برداشت میشه ؟

amir hamzeh
14-08-2016, 21:45
وقتی پولی را کارت به کارت میکنیم ایا اسم و فامیل ما برای شخص مقابل ارسال میشود؟
هم از طریق خودپرداز ؟
هم از طریق اینترنت(پرداخت انلاین)؟
یا از طریق پیامک؟

imnot12
14-08-2016, 22:23
وقتی پولی را کارت به کارت میکنیم ایا اسم و فامیل ما برای شخص مقابل ارسال میشود؟
هم از طریق خودپرداز ؟
هم از طریق اینترنت(پرداخت انلاین)؟
یا از طریق پیامک؟

خیر دوست عزیز هیچ کدوم از اینها اسم یا فامیل یا حتی شماره کارت رو برای طرف مقابل ارسال نمیکند
شماره کارت 16رقم میباشد که فقط 4رقم آخر قابل مشاهده هست برای طرف با شماره پیگیری و تاریخ و زمان واریز

imnot12
14-08-2016, 22:24
سلام
چطور باید سرویس پیامک اطلاع رسانی تراکنش بانک سپه رو لغو کنیم ؟؟؟؟؟؟؟

منظورم همینو که 10 هزارتومان سالیانه برداشت میشه ؟

باید به یکی از شعبات بانک سپه مراجعه کنی و درخواست لغو بدی
فک نکنم برداشت بشه:n23: هر اس ام اسی که میاد از طرف بانک هزینش از حساب سیم کارت شما کسر میگردد

ak313
15-08-2016, 14:24
توی خدمات اینترنتی شماره کارت واریز کننده کاملا برای من نمایش داده میشه

shangil
17-08-2016, 18:02
سلام
لطفا جواب بدید در مورد وام ازدواج سوال دارم
اولا این چه قانونیه اخه برای ازدواج بعدی حتی اگر بار اول نگرفته باشی وام نمیدن؟
بعدش کسی میدونه این مورد رو استعلام میکنن اصلا و اگر میکنن کی؟ بعد ثبت نام در سایت؟ وقتی رفتیم بانک؟ این که قبلا وام گرفته استعلام میکنن رو میدونم ولی اینکه ازدواج کرده رو نمیدونم!؟

Spectero
18-08-2016, 15:10
سلام

کسی درباره این طرح "اتو خودرو خدمت" یا یه همچین چیزی که سایپا علم کرده چیزی می دونه؟ من نمی خوام ماشین ثبت نام کنم, شنیدم که میری به یکی از نمایندگیها و اونجا مقدار پولتو یک ساله می خابونی و ظاهرا 10 میلیون رو 250 - 260 می ده. این درسته؟ قابل اطمینان هست که پول بدی بعد نخورن بره پی کارش؟ من سپرده روز شمار فجر تو صندوق مهر اقتصاد داشتم که قبل از داستان کاهش سود بانکی 23% سود می داد که عالی بود اما بعد از نقشه جدید حکومت برای جیب مردم خیلی کمتر شد (عدد جدید سود پرداختی رو نمی دونم). تو فکر اینم که این طرح سایپا که اسمش نمی دونم اتو خدمته یا اتو خودرو خدمت!! ارزش پی گیری و سرمایه گذاری داره یا نه؟

ممنون:n16:

shangil
18-08-2016, 21:45
دقیقا منم اون سوال رو دارم. الان صندوق ها باز بهتر هستن از اون سودی که بانک مرکزی گذاشته و الکیه 15 درصد. نمیدونم واقعا کسی هست 15 درصد گذاشته باشه!! یا پولش رو کشیده بیرون یا صندوق. صندوق مهر دوست عزیز 20 درصد شده البته ثابت نیست.
در مورد سایپا اره 20 تومن منم پرسیدم شد 540 تومن و ظاهرا ماشین هم نمیخری ولی خوب به نظر من کمی ریسک داره. عملا میری رو بورس. صندوق هم بورسه ولی حداقل ضامن نقدشوندگی داره ولی سایپا فک کنم ریسکی باشه. عملا داره 30 درصد سود میده دیگه حداقلش و شرط هم نمیزاره. فقط نصفه نباید رعا کنی یه ساله هست. دوستان خواهشا کسی میدونه جواب بده خیلی مهمه

shangil
21-08-2016, 07:58
در طرح جدید اخر تیر ماه اطلاعیه صادر شد
با توجه به اینکه در بخشنامه قبلی در صورت عدم تحویل خودرو سود انصراف نسبت به سود مشارکت کمتر بوده است در بخشنامه جدید در صورت عدم تحویل
خودرو سود انصراف مشابه سود مشارکت تعلق می گیرد .
این یعنی ماشین نخری سودی که دادن رو کم میکنن از پول اصلی و برمیگردونن!؟

Spectero
21-08-2016, 11:30
سلام

میشه مبلغ یک حساب سپرده 20 میلیونی رو به شماره کارت یه حسابی در بانک مسکن انتقال داد؟ یه سپرده 20 میلیونی تو بانک پاسارگاد هست که چند روز دیگه تاریخ سر رسیدش تموم میشه و باید این 20 میلیون رو به یه حساب روز شمار که مال کسی هست تو بانک مسکن انتقال بدم. می تونم از تو همون بانک پاسارگاد شماره کارت حساب بانک مسکن رو بدم و انتقال بده بدون اینکه چک یا پول نقد بگیرم و برم بانک مسکن تا واریز کنم؟ یا اینکه باید چک رمز دار خود بانک مسکن رو بگیرم؟

ak313
21-08-2016, 11:50
سلام

میشه مبلغ یک حساب سپرده 20 میلیونی رو به شماره کارت یه حسابی در بانک مسکن انتقال داد؟ یه سپرده 20 میلیونی تو بانک پاسارگاد هست که چند روز دیگه تاریخ سر رسیدش تموم میشه و باید این 20 میلیون رو به یه حساب روز شمار که مال کسی هست تو بانک مسکن انتقال بدم. می تونم از تو همون بانک پاسارگاد شماره کارت حساب بانک مسکن رو بدم و انتقال بده بدون اینکه چک یا پول نقد بگیرم و برم بانک مسکن تا واریز کنم؟ یا اینکه باید چک رمز دار خود بانک مسکن رو بگیرم؟
از طریق کارت نمیشه.
شما شماره شبای مسکن رو بگیر و از پاسارگاد حواله ساتنا بزن، دو ساعت بعد توی حساب هست و کارمزد هم نداره

Sent from my X1 7.0 using Tapatalk

Spectero
21-08-2016, 12:40
از طریق کارت نمیشه.
شما شماره شبای مسکن رو بگیر و از پاسارگاد حواله ساتنا بزن، دو ساعت بعد توی حساب هست و کارمزد هم نداره

شماره شبا رو فقط صاحب حساب می تونه بگیره؟ در واقع حساب در مسکن مال پدرم هست و کارت و شماره حساب رو می دونم و دارم، اگر من برم به من شماره شبا رو می دن یا باید پدرم خودش که صاحب حساب تو بانک مسکن هست بره بگیره؟

dietman
21-08-2016, 16:39
شماره شبا رو فقط صاحب حساب می تونه بگیره؟ در واقع حساب در مسکن مال پدرم هست و کارت و شماره حساب رو می دونم و دارم، اگر من برم به من شماره شبا رو می دن یا باید پدرم خودش که صاحب حساب تو بانک مسکن هست بره بگیره؟
تو سایت بانک معمولا قسمت مربوط به محاسبه شماره شبا وجود داره. اونجا شماره حساب رو بزنید شماره شبا رو با اسم صاحب حساب میده

Sent from my GT-N7100 using Tapatalk

dietman
21-08-2016, 16:51
تو سایت بانک معمولا قسمت مربوط به محاسبه شماره شبا وجود داره. اونجا شماره حساب رو بزنید شماره شبا رو با اسم صاحب حساب میده

aminkhan2014
21-08-2016, 16:53
شماره حساب را داشته باشین،معمولا توی سایت بانکها یک لینک هست که میشه ازش شماره شبا را با دادن شماره خساب گرفت،همون بانک هم میتونه شماره شبا را بهتون بده

Spectero
22-08-2016, 12:40
شماره حساب را داشته باشین،معمولا توی سایت بانکها یک لینک هست که میشه ازش شماره شبا را با دادن شماره خساب گرفت،همون بانک هم میتونه شماره شبا را بهتون بده

ممنون از راهنمایی ات. تو سایت مسکن سه روش رو برای گرفتن این کد 24 رقمی گذاشته که از طریق وارد کردن شماره حساب تونستم بگیرم. ولی اولش با وارد کردن شماره کارت عابر بانک قبول نکرد و گفت اعتباری نیست!؟ متوجه نشدم یعنی چی. مگه چند مدل کارت اعتباری داریم که کارت من نیست؟ دیروز زنگ زدم به شعبه مسکن گفت فقط صاحب حساب باید بیاد تا کد شبا رو بگیره و کسی دیگه نمی تونه. حتی نگفت برو از سایت مسکن بگیر. بنازم به این کارمندان دلسوز که اینقدر قشنگ مشتری رو راهنمایی می کنن تا سر در گم بشه.:n02:

dietman
22-08-2016, 14:29
ممنون از راهنمایی ات. تو سایت مسکن سه روش رو برای گرفتن این کد 24 رقمی گذاشته که از طریق وارد کردن شماره حساب تونستم بگیرم. ولی اولش با وارد کردن شماره کارت عابر بانک قبول نکرد و گفت اعتباری نیست!؟ متوجه نشدم یعنی چی. مگه چند مدل کارت اعتباری داریم که کارت من نیست؟ دیروز زنگ زدم به شعبه مسکن گفت فقط صاحب حساب باید بیاد تا کد شبا رو بگیره و کسی دیگه نمی تونه. حتی نگفت برو از سایت مسکن بگیر. بنازم به این کارمندان دلسوز که اینقدر قشنگ مشتری رو راهنمایی می کنن تا سر در گم بشه.:n02:
شماره شبا فقط بر اساس شماره حساب تعیین میشه و با شماره کارت نمیشه شماره شبا رو پیدا کرد. دلیلش هم واضحه چون شماره کارت میتونه عوض بشه ولی شماره حساب برای فرد همیشه ثابته و قسمتی از شماره شبا رو تشکیل میده. اگر شعبه هم بریم از رو کارت اول شماره حساب رو پیدا میکنن بعد شبا رو تعیین میکنن

Spectero
23-08-2016, 10:13
شماره شبا فقط بر اساس شماره حساب تعیین میشه و با شماره کارت نمیشه شماره شبا رو پیدا کرد. دلیلش هم واضحه چون شماره کارت میتونه عوض بشه ولی شماره حساب برای فرد همیشه ثابته و قسمتی از شماره شبا رو تشکیل میده. اگر شعبه هم بریم از رو کارت اول شماره حساب رو پیدا میکنن بعد شبا رو تعیین میکنن

این صفحه بانک مسکن برای گرفتنن کد شبا رو ببینید؛ سه روش برای گرفتن کد داره که پایینی نوشته از طریق شماره کارت اعتباری میشه. این روش رو رفتم جواب نداد؛ وسطی که از طریق شماره حساب هست رو سریع جواب داد و کد رو داد.
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

hunter_sdk
23-08-2016, 23:34
سلام
يه كارت دارم رمز دوم و اينترنتي و ايمناشم فعال كردم
منتها اين تاريخ تنقضاش مال سال 1400 هست
هر جا ميخوام خريد اينترنتي بكنم قبول نميكنه
همه سايتها تا سال 99 قبول ميكنن
1400 رو چطور بايد وارد كنم؟
دردسر بزرگي شده برام

سلام دوستان منم این مشکل دارم راهی نیست ؟

saman123123
24-08-2016, 09:32
سلام دوستان.

من برای ارسال حواله ارزی از چه طریقی اقدام کنم؟سایت معتبری مشناسید که کارمزد معقولی دریافت کنه؟ تو شهرما صرافی ها این امکان رو ندارن.

ممنون

Mohammad Hosseyn
24-08-2016, 12:30
سلام دوستان منم این مشکل دارم راهی نیست ؟
تو هر سیستم پرداختی که میرید معمولا شماره ای برای پشتیبانی وجود داره ... تماس بگیرید .
عجیبه که این مشکل وجود داره !

Reza31001
24-08-2016, 12:32
سلام دوستان.

من برای ارسال حواله ارزی از چه طریقی اقدام کنم؟سایت معتبری مشناسید که کارمزد معقولی دریافت کنه؟ تو شهرما صرافی ها این امکان رو ندارن.

ممنون

تهران پیمنت

پیمنت۲۴

سرچ کنید میاد

saman123123
24-08-2016, 14:52
تهران پیمنت

پیمنت۲۴

سرچ کنید میاد

از هر دو سایت بخش پشتیبانیشون سوال کردم گفتن امکان ارسال از طریق سوئیفت براشون مقدور نیست.

shangil
25-08-2016, 08:50
سلام دوستان.

ممنون

چنین چیزی ممکن نیست. صراف هر گونه حواله رو انجام میده مگر مقدارش کم باشه. این شرکتها هم کارمزدشون بالاست واسه انتقال پول البته وگرنه کار اصلیشون انتقال نیست و کار با کارت های مختلف و پرداختهای اینترنتی هست.
دانشجویی؟ مقدار پول چقدره؟ زنگ بزن تهران صرافی المپیک اونا نزنن هیچ کسی نمیزنه و باید خارج ادم بیابید

Amir-Rainman
25-08-2016, 17:17
دوستان بانک ملی، قسمت مشاهده مانده حساب و انتقال وجه از سایتش برداشته !!!

حالا یکی بخواد این کارا رو انجام بده باید چیکار کنه؟!!

Reza31001
25-08-2016, 17:25
دوستان بانک ملی، قسمت مشاهده مانده حساب و انتقال وجه از سایتش برداشته !!!

حالا یکی بخواد این کارا رو انجام بده باید چیکار کنه؟!!
مراجعه حضوری و ثبت نام در سامانه بام
در حال حاضر بیرون از بام فقط میشه صورت حساب ( تا روز گذشته) که اونم گویا از اول مهر برداشته میشه

Spectero
25-08-2016, 22:59
سلام

چرا وقتی یک کارت نقدی عابر بانک موعد و تاریخ انقضاش تموم میشه و میری شعبه یک کارت جدید صادر می کنند شماره رمز، رمز دوم و CVV عوض میشه و تغییر می کنه؟ علت این کار چیه؟ چرا کارت جدید با همون رمزهای قبلی و عدد CVV قبلی صادر نمیشه؟

ممنون

Reza31001
27-08-2016, 11:22
سلام

چرا وقتی یک کارت نقدی عابر بانک موعد و تاریخ انقضاش تموم میشه و میری شعبه یک کارت جدید صادر می کنند شماره رمز، رمز دوم و CVV عوض میشه و تغییر می کنه؟ علت این کار چیه؟ چرا کارت جدید با همون رمزهای قبلی و عدد CVV قبلی صادر نمیشه؟

ممنون
cvv و رمز مخصوص کارت هست و وقتی کارت عوض میشه طبیعیه که اونها هم عوض میشن
البته چون رمز ها ثابت نیستن میتونید مجددا رمز دلخواه رو بذارید ولی شماره 16 رقمی کارت و همین طور cvv عوض میشن و تا وقتی کارت عوض نشه ثابت هستن

Spectero
27-08-2016, 11:49
cvv و رمز مخصوص کارت هست و وقتی کارت عوض میشه طبیعیه که اونها هم عوض میشن
البته چون رمز ها ثابت نیستن میتونید مجددا رمز دلخواه رو بذارید ولی شماره 16 رقمی کارت و همین طور cvv عوض میشن و تا وقتی کارت عوض نشه ثابت هستن

من کارت نقدی پاسارگاد رو عوض کردم ولی شماره 16 رقمی روی کارت عوض نشد و همانند شماره کارت قبلی است و فقط CVV و رمز کارت و رمز دوم تغییر کردن

MOHAMMAD_ASEMOONI
29-08-2016, 05:35
من کارت نقدی پاسارگاد رو عوض کردم ولی شماره 16 رقمی روی کارت عوض نشد و همانند شماره کارت قبلی است و فقط CVV و رمز کارت و رمز دوم تغییر کردنسلام

صدور کارت جدید با مشخصات کارت قدیم اشتباه هست و ضریب امنیتیش کمه

Spectero
29-08-2016, 12:39
سلام

اگه بخواهیم یه سپرده رو به یه حساب روز شمار (هر دو حساب داخل یک بانک باز شدن) واریز کنیم از همین فیش های پرداخت و واریز معمولی بهتره انجام بشه یا از فرم و سیستم شبا؟ یا اینکه شبا فقط برای عملیات بین بانکهای مختلف است و نمیشه برای انتقال وجه در یک بانک یکسان استفاده کرد؟

ممنون

Spectero
29-08-2016, 12:47
سلام

صدور کارت جدید با مشخصات کارت قدیم اشتباه هست و ضریب امنیتیش کمه

زنگ زدم بانک گفت اگر دزدیده یا گم می شد اون موقع کارت جدیدی که برات صادر می شد شماره کارت جدید و متفاوت از شماره کارت قبلی بهتون می دادن؛ اما چون خودم رفتم بانک و کارت جدید رو (کارت قبلی تاریخ استفادش تموم شده بود) گرفتم بنابراین شماره کارت مثل شماره کارت قبلی است. ولی همونطور که گفتم رمز CVV2 و رمز اول و رمز دوم جدید رو بهم تو پاکت دادن که اونها رو هم عوض کردم.

skyzare
30-08-2016, 07:48
سلام .

کسی می دونه کدام بانک وام ازدواج 10 تومنی رو سریع تر میده ؟ می خوام ثبت نام کنم .. این بانک ها فعلا بازه :

رفاه کارگران
مسکن
پست بانک ایران
کارافرین

Amir-Rainman
30-08-2016, 10:01
من همراه بانک ملی نصب کردم ولی وقتی میخوام موجودی بگیرم از داخل برنامه پیام میده برای استفاده از سرویس باید شماره موبایل به شعبه بانک معرفی کنیم!

چند روز پیش سیستم پیام کوتاه فعال کردم ، sms فعالسازی هم اومد!

میشه از طریق همراه بانک موجودی کارت افراد دیگه هم گرفت؟

dvb595959
30-08-2016, 11:38
یه جایی هم زده ورود بدون رمز

یوزر میشه شماره خونه تون ولی کامل نیست،هنوز اشکالات زیادی داره
بدون رمز وارد میشه اما هیچ اتفاقی نمیفته،قابل استفاده نیست انگار.
شما با رمز میری یا بدون رمز؟ ؟

من همراه بانک ملی نصب کردم ولی وقتی میخوام موجودی بگیرم از داخل برنامه پیام میده برای استفاده از سرویس باید شماره موبایل به شعبه بانک معرفی کنیم!

چند روز پیش سیستم پیام کوتاه فعال کردم ، sms فعالسازی هم اومد!

میشه از طریق همراه بانک موجودی کارت افراد دیگه هم گرفت؟
فعال سازی همراه بانک با مسیج فرق داره. در مورد موجودی حساب دیگران هم خودت چی فکر میکنی؟

Sent from my Che2-L11 using Tapatalk

Amir-Rainman
30-08-2016, 13:09
فعال سازی همراه بانک با مسیج فرق داره. در مورد موجودی حساب دیگران هم خودت چی فکر میکنی؟

Sent from my Che2-L11 using Tapatalk

:n02::n02:
منظورم این بود همه اطلاعات کارت داشته باشیم، البته اوکیه، سوال اشتباه گفتم.

paranoid_android
03-09-2016, 01:23
دوستان، در حال حاضر بانکی که وام زیر ۵ میلیون تومان بدون سپرده با کمترین دردسر و معطلی! بده کدومه؟
شخص وام گیرنده بیکاره و یک ضامن بازنشسته فرهنگی میتونه معرفی کنه.

Damask Roses
03-09-2016, 21:39
سلام بانک مسکن راهی برای گرفتن رمز حساب برای همراه بانک هست ؟ غیر از رفتن به شعبه !
بانک صادارات خود نرم افزار می داد اونو !

amin_947
04-09-2016, 09:54
سلام بانک مسکن راهی برای گرفتن رمز حساب برای همراه بانک هست ؟ غیر از رفتن به شعبه !
نه متاسفانه

ak313
04-09-2016, 13:34
اصلا مگه بانک مسکن برای همراه بانکش رمز میده؟
فکر نکنم اصلا چنین چیزی داشته باشه، باید با رمز دوم کارت کار کنی، قابلیت های به درد بخوری هم نداره پرداخت قسط و کارت به کارت مسکن، نهایتش

Damask Roses
04-09-2016, 13:53
اصلا مگه بانک مسکن برای همراه بانکش رمز میده؟
فکر نکنم اصلا چنین چیزی داشته باشه، باید با رمز دوم کارت کار کنی، قابلیت های به درد بخوری هم نداره پرداخت قسط و کارت به کارت مسکن، نهایتش

الان رمز رو گرفتم برای شعبه ... هم برای همون کارهای داخل بانکی هست . سانتا پایا حواله . هم داره که
اگه کارتتون عوض بشه یا مسدود بشه با کارت کار نمی کنه یا بعضی ها اصلا کارت ندارن
من کارت زیاد گم کردم خ :n33:

MOHAMMAD_ASEMOONI
11-09-2016, 10:35
سلام بر همگی
سریعترین راهِ قانونی که یک نفر بتونه بفهمه پدر یا مادر مرحومش چقدر پول در بانکها و موسسه ها داره چیه ؟
با تشکر

Ariya2009
11-09-2016, 23:51
با سلام و احترام خدمت همه دوستان عزیز و گرامی.

دوستان گرامی سایت بانک ملی قبلا یک قسمت در آدرس زیر داشت که می شد موجودی کارت هدیه و دیگر کارت ها ی بانک ملی رو ازش بگیری :

الان بر داشته یک قسمت اومده بنام سامانه بام !

الان باید چکار کنیم برای گرفتن موجودی کارت بصورت اینترنتی ؟

شاد و سلامت باشید.

ممنونم.

The Respina
12-09-2016, 00:01
با سلام و احترام خدمت همه دوستان عزیز و گرامی.

دوستان گرامی سایت بانک ملی قبلا یک قسمت در آدرس زیر داشت که می شد موجودی کارت هدیه و دیگر کارت ها ی بانک ملی رو ازش بگیری :

الان بر داشته یک قسمت اومده بنام سامانه بام !

الان باید چکار کنیم برای گرفتن موجودی کارت بصورت اینترنتی ؟

شاد و سلامت باشید.

ممنونم.

تمامی خدمات الکترونیک رفته زیر مجموعه سامانه بام شده ، اگر اس ام اس بانک تون فعال باشه راحت میتونید داخلش ثبت نام کنید.
وگرنه به شعبه بانک برید و sms بانک رو فعال کنید بعد با شماره و کدملی راحت لاگین کنید.

shangil
12-09-2016, 17:07
سلام بر همگی
سریعترین راهِ قانونی که یک نفر بتونه بفهمه پدر یا مادر مرحومش چقدر پول در بانکها و موسسه ها داره چیه ؟
با تشکر
فقط حصر وراثت

shangil
12-09-2016, 17:09
دوستان سایپا ماهانه در طرح اتوخدمت 27 درصد سود میده.

Ariya2009
08-10-2016, 12:16
با سلام و احترام خدمت همه دوستان گرامی و عزیز.

میخوام 20000000 تومان بزارم بانک !

کدام بانک بیشترین سود رو میده ؟!

کدام طرح بانک مورد نظر ؟

ممنونم.

sasan.69
08-10-2016, 15:35
از بین بانک های خصوصی کدومشون از لحاظ خدمات اینترنتی و بانکی قوی تره؟ میخوام حساب باز کنم

alijigari
08-10-2016, 17:20

کدام طرح بانک مورد نظر ؟

ممنونم.

درود
بانک ایران زمین 18 درصد یک ساله میده و بانک اینده یک ساله 20 درصد !
بقیه بهت 15 درصد میدن !

از بین بانک های خصوصی کدومشون از لحاظ خدمات اینترنتی و بانکی قوی تره؟ میخوام حساب باز کنم
تمام پنل بانک های خصوصی شبیه هم هستن و عملا یک کار را انجام میدن
فقط موسسات این طور نیست و خیلی دست و بالت باز نیست.
منظورت از کار بانکی چه چیز هایی هست ؟

Mohammad Hosseyn
08-10-2016, 17:30
بانک ملت ...

majidlovio
08-10-2016, 23:33
برای وام قرض الحسنه بانک یک ضامن معتبر میخواد (فرد دارای گواهی کسر از حقوق و یا جواز کسب) ایا از وام گیرنده هم چیزی میخوان؟؟

majidlovio
10-10-2016, 21:02
لطفا جواب بدید

Mohammad Hosseyn
10-10-2016, 21:50
برای وام قرض الحسنه بانک یک ضامن معتبر میخواد (فرد دارای گواهی کسر از حقوق و یا جواز کسب) ایا از وام گیرنده هم چیزی میخوان؟؟
ضامن رو از وام گیرنده می‌خوان دیگه! ... اگر منظورتون سند یا چک هست خیر ... معمول نیست در وام «قرض الحسنه» این چیزها دریافت بشه ...

shangil
11-10-2016, 15:07

کدام طرح بانک مورد نظر ؟

ممنونم.
برو مستقیم پارسیان. یک ساله مک ساله رو ولش
صندوق لوتوس روزشمار حدود 19 درصد میده. صندوقهای بعضی بانکها بیشتر میدن ولی معتبر نیستن اصلا.
ولی صندوق بانکهای کشاورزی پارسیان شهر و دو سه تای دیگه معتبرن.
تو این وضعیت بک ساله بستن به ضررتون خواهد بود

shangil
11-10-2016, 15:09
بانک ملت ...
ملت خصوصی نیست

Mohammad Hosseyn
11-10-2016, 19:04
ملت خصوصی نیست

پس چیه؟!!
سهامشمدتها در بورس عرضه شده و الان خصوصی به حساب میاد ...

shangil
12-10-2016, 10:17
پس چیه؟!!
سهامشمدتها در بورس عرضه شده و الان خصوصی به حساب میاد ...

دولت ایران مدعی است که با ارائه ۳۰٪ درصد از سهام بانک بعنوان سهام عدالت، ۱۵٪ درصد به شستا و دو بلوک ۵٪ درصدی، به صندوق بازنشستگی و سازمان تأمین اجتماعی نیروهای مسلح برای رد دیون، ۵٪ درصد به کارکنان بانک و عرضه ۵٪ درصد در بورس تهران، این بانک دیگر دولتی نیست. گرچه برخی کارشناسان معتقدند که بیشتر سهام بانک ملت، میان نهادهای حکومتی دست بدست شده و این شیوه انتقال را نمی‌توان خصوصی‌سازی نامید.
نگت کن ببین کدوم سهام ها رو خریدن. تماما دولتی

Mohammad Hosseyn
12-10-2016, 11:05
دولت ایران مدعی است که با ارائه ۳۰٪ درصد از سهام بانک بعنوان سهام عدالت، ۱۵٪ درصد به شستا و دو بلوک ۵٪ درصدی، به صندوق بازنشستگی و سازمان تأمین اجتماعی نیروهای مسلح برای رد دیون، ۵٪ درصد به کارکنان بانک و عرضه ۵٪ درصد در بورس تهران، این بانک دیگر دولتی نیست. گرچه برخی کارشناسان معتقدند که بیشتر سهام بانک ملت، میان نهادهای حکومتی دست بدست شده و این شیوه انتقال را نمی‌توان خصوصی‌سازی نامید.

دوست عزیز، این مربوط به همون زمانی هست که سهام در بورس عرضه شده ... الان خیلی از زیر مجموعه های دولتی که سهام رو در اختیار داشتن عرضه کردن ... قانونا خصوصی بحساب میاد ...

MehranVB
12-10-2016, 12:03

درصدایی که فرمودید در حال حاضر به این شکل هست:
۳۰٪ سهام عدالت
۱۷٪ دولت
۹٪ صبا تامین (متعلق به تامین اجتماعی)
۵٪ صندوق بانک ملت
۴٪ تامین اجتماعی
۳٪ گروه مالی ملت
۱٪ صندوق بازنشتگی نفت

بقیه‌اش هم بین سهامدارای حقیقی و حقوقی تقسیم شده.
بهتره به جای تماما دولتی بگیم نیمه‌دولتی.
الان فقط بانکایی مثل ملی و سپه و کشاورزی و چند تای دیگه دولتی هستن.
ملت و صادرات و تجارت دیگه دولتی محسوب نمیشن.

shangil
13-10-2016, 13:01
درصدایی که فرمودید در حال حاضر به این شکل هست:
۳۰٪ سهام عدالت
۱۷٪ دولت
۹٪ صبا تامین (متعلق به تامین اجتماعی)
۵٪ صندوق بانک ملت
۴٪ تامین اجتماعی
۳٪ گروه مالی ملت
۱٪ صندوق بازنشتگی نفت

بقیه‌اش هم بین سهامدارای حقیقی و حقوقی تقسیم شده.
بهتره به جای تماما دولتی بگیم نیمه‌دولتی.
الان فقط بانکایی مثل ملی و سپه و کشاورزی و چند تای دیگه دولتی هستن.
ملت و صادرات و تجارت دیگه دولتی محسوب نمیشن.

در عمل چیز خصوصی نداریم در ایران. به قول شما نیمه دولتی

dietman
13-10-2016, 13:28
دوستان کسی کارت اعتباری مرابحه ای جدید گرفته. (10 30 50 میلیونی) شرایط چطور هست؟ در قبل سپرده بلند مدت ارائه میدن بانکها؟
ممنون

alone one
16-10-2016, 21:42
دوستان من یه مقدار پول دارم میخوام بخوابونم حساب قرض الحسنه بدون سود بتونم وام کم بهره بگیرم مثله وام های بانک مهر و رسالت
میخوام ببینم حساب این دوتا بانک پول بلوکه میشه یا با معدل موجودی هست میشه از پول استفاده کرد؟چند درصد سود؟حداکثر وام چقدره؟
بانکای دیگه ام اینجوری وام میدن؟ملی پاسارگاد یا ... ؟

Mohammad Hosseyn
16-10-2016, 21:56
دوستان من یه مقدار پول دارم میخوام بخوابونم حساب قرض الحسنه بدون سود بتونم وام کم بهره بگیرم مثله وام های بانک مهر و رسالت
میخوام ببینم حساب این دوتا بانک پول بلوکه میشه یا با معدل موجودی هست میشه از پول استفاده کرد؟چند درصد سود؟حداکثر وام چقدره؟
بانکای دیگه ام اینجوری وام میدن؟ملی پاسارگاد یا ... ؟

رسالت با کارمزد 2% تا سقف 20میلیون (وابسته به میزان سپرده اولیه و میزان خوابیدن پول تو حساب) وام میده. فکر میکنم بهترین گزینه موجود هست. بقیه بانکهای تجاری وام گرفتن سختتره تا جایی که میدونم. پول هم بلوکه نمیشه تو رسالت....

Mohammad Hosseyn
16-10-2016, 21:57
دوستان کسی کارت اعتباری مرابحه ای جدید گرفته. (10 30 50 میلیونی) شرایط چطور هست؟ در قبل سپرده بلند مدت ارائه میدن بانکها؟
ممنون

shangil
17-10-2016, 10:11
رسالت با کارمزد 2% تا سقف 20میلیون (وابسته به میزان سپرده اولیه و میزان خوابیدن پول تو حساب) وام میده. فکر میکنم بهترین گزینه موجود هست. بقیه بانکهای تجاری وام گرفتن سختتره تا جایی که میدونم. پول هم بلوکه نمیشه تو رسالت....

پول اتفاقا باید چند ماهی بخوابه تو بانک تا وام بدن حداقلش 4 ماه
همینطوری که 2 درصد نمیده! در واقع حساب کنی 9 درصد میشه
شما 4 ماه بزاری 2.5 برابر اون بازپرداخته یعتی 10 ماه.
1 سال بزاری میشه 30 ماه و الی اخر

shangil
17-10-2016, 10:20
الان پارسیان بازم اینطوری میده؟ البته الان 18 درصد سود تسهیلاتش
پنج دقیقه معطل می‌شویم تا خانم متصدی اعتبارات سراغمان بیاید. تلفنش که تمام می‌شود از ما می‌پرسد چه کمکی از من ساخته است؟ ما هم پاسخ می‌دهیم که 10 میلیون تومان وام می‌خواهیم. او می‌گوید 10 میلیون تومان سپرده بگذارید تا دو روز دیگر، همان قدر وام بدهیم. او تاکید می‌کند که حواستان باشد باید 16‌درصد از وام دریافتی‌تان را نزد بانک بگذارید. البته به آن یک میلیون و 600 هزار تومان، سودی تعلق نمی‌گیرد. خانم متصدی اعتبارات بیشتر توضیح می‌دهد: «سود سپرده شما 18‌درصد و سود تسهیلات، 22‌درصد است. بنابراین حدفاصل این دو نرخ را باید به عنوان سود این وام پرداخت کنید. قسط وام هم حدوداً 350 هزار تومان می‌شود.» او اضافه می‌کند که باز پرداخت این وام، بین سه تا پنج سال متغیر است. ضمن اینکه‌ می‌توانید تا هر چه قدر که بخواهید، در ازای سپرده‌گذاری به همان مقدار، وام بگیرید.

mojt90
17-10-2016, 11:31
سلام
دوستان پیامک اعلام انجام تراکنش بانکی و اطلاع رسانی بانک سپه پولی هست ؟ چطور میشه قطعش کرد ؟

Mohammad Hosseyn
17-10-2016, 15:58
پول اتفاقا باید چند ماهی بخوابه تو بانک تا وام بدن حداقلش 4 ماه
همینطوری که 2 درصد نمیده! در واقع حساب کنی 9 درصد میشه
شما 4 ماه بزاری 2.5 برابر اون بازپرداخته یعتی 10 ماه.
1 سال بزاری میشه 30 ماه و الی اخر
از اونجایی که اونچیزی که مهمه گردش حساب هست نه شرط سپرده گذاری مدت‌دار، فرد می‌تونه هر ماه مقداری پول رو وارد حسابش کنه و مجبور نباشه کل پولش رو برای یه مدتی بلوکه کنه. از اونجایی که حساب فرد هم بلوکه نمیشه، عملا کارمزدی که بابت وام میگیرن تو سود اصل پول که ازاد میشه محوه...

الان پارسیان بازم اینطوری میده؟ البته الان 18 درصد سود تسهیلاتش
پنج دقیقه معطل می‌شویم تا خانم متصدی اعتبارات سراغمان بیاید. تلفنش که تمام می‌شود از ما می‌پرسد چه کمکی از من ساخته است؟ ما هم پاسخ می‌دهیم که 10 میلیون تومان وام می‌خواهیم. او می‌گوید 10 میلیون تومان سپرده بگذارید تا دو روز دیگر، همان قدر وام بدهیم. او تاکید می‌کند که حواستان باشد باید 16‌درصد از وام دریافتی‌تان را نزد بانک بگذارید. البته به آن یک میلیون و 600 هزار تومان، سودی تعلق نمی‌گیرد. خانم متصدی اعتبارات بیشتر توضیح می‌دهد: «سود سپرده شما 18‌درصد و سود تسهیلات، 22‌درصد است. بنابراین حدفاصل این دو نرخ را باید به عنوان سود این وام پرداخت کنید. قسط وام هم حدوداً 350 هزار تومان می‌شود.» او اضافه می‌کند که باز پرداخت این وام، بین سه تا پنج سال متغیر است. ضمن اینکه‌ می‌توانید تا هر چه قدر که بخواهید، در ازای سپرده‌گذاری به همان مقدار، وام بگیرید.

10 میلیونی که سپرده گذاری کردید بعد اخد وام چه میشه؟ بلوکه...

Mohammad Hosseyn
17-10-2016, 17:04
سلام
دوستان پیامک اعلام انجام تراکنش بانکی و اطلاع رسانی بانک سپه پولی هست ؟ چطور میشه قطعش کرد ؟

در مورد هزینه متاسفانه نمیدونم... اگر هم باشه هزینه کمیه...
در مورد فعال یا غیرفعال کردنش اینجا توضیح داده :

shangil
17-10-2016, 18:56
از اونجایی که اونچیزی که مهمه گردش حساب هست نه شرط سپرده گذاری مدت‌دار، فرد می‌تونه هر ماه مقداری پول رو وارد حسابش کنه و مجبور نباشه کل پولش رو برای یه مدتی بلوکه کنه. از اونجایی که حساب فرد هم بلوکه نمیشه، عملا کارمزدی که بابت وام میگیرن تو سود اصل پول که ازاد میشه محوه...

10 میلیونی که سپرده گذاری کردید بعد اخد وام چه میشه؟ بلوکه...
خب نه دیگه. همین رو منم پرسیدم نوشته بود در سایتی معتبر...
نه بلوکه نمیشه همون 16 درصد بلوکه میشه تا پس دادن اخرین قسط. من خودم حساب خوبی اینجا دارم میخوام ببینم ارزش داره؟
در مورد رسالت بله برای کسی که مدت زیادی حساب داشته گردش داشته بله خوبه وگرنه به نظرم نه زیاد هم جالب نیست. تنها وسوسه کنندش همون 2 درصد هست. البته ضامن های خیلی سنگینی هم میخوان!

amin_947
17-10-2016, 21:28
دوستان در مورد حساب لوتوس بانک پارسیان چیزی می دونید؟

shangil
17-10-2016, 22:00
خوب در پستهای قبل گفته شده که صندوق یه جورایی همون حساب هست ولی کمی فقط کمی ریسک داره
الان لوتوس 19.5 درصد سود میده ولی متغیره ماه به ماه کم میشه ولی در حد خیلی کم. مثلا 0.1 درصد.
در واقع شما به جای بورس مستقبم رفتن پولتو میدی اونا میبدن بودس.
پول هم چه 1 تومن چه 100 تومن همون سود رو میده. روز شمار هست که واقعا ارزش داره.

Mohammad Hosseyn
17-10-2016, 23:05
خب نه دیگه. همین رو منم پرسیدم نوشته بود در سایتی معتبر...
نه بلوکه نمیشه همون 16 درصد بلوکه میشه تا پس دادن اخرین قسط. من خودم حساب خوبی اینجا دارم میخوام ببینم ارزش داره؟
در مورد رسالت بله برای کسی که مدت زیادی حساب داشته گردش داشته بله خوبه وگرنه به نظرم نه زیاد هم جالب نیست. تنها وسوسه کنندش همون 2 درصد هست. البته ضامن های خیلی سنگینی هم میخوان!
پس اینطور نیست که فرد تنها تفاوت بین نرخ سود سپرده و تسهیلات رو بپردازه. چون وقتی پول تو حساب بلوکه نباشه دیگه نرخ سود سپرده بهش تعلق نمیگیره که بخواد از سود تسهیلات کم بشه. تو این چیزی که شما نوشته بودی اشاره ای نشده بود که اصل پول چی میشه. اون 16% هم بقول شما حساب کنیم نرخ سود واقعی رو خیلی بالاتر میبره.

همونطور که دوستمون گفتن صندوقه. کار صندوق اینه که به جای شما یه سبد سرمایه گذاری تشکیل میده و سود سرمایه گذاریشو به شما میده و مقداری هم کارمزد میگیره. صندوق لوتوس یه صندوق با درامد ثابته [یعنی تو اوراق با درآمد ثابت سرمایه گذاری میکنه مثل اوراق قرضه] و به نسبت هم سود خوبی میده. هر واحدش 100تومنه و برای سرمایه گذاری حداقل باید 10 واحد بخرید. سودش هم آخر ماه پرداخت میشه و هر موقع هم بخواید نقد کنید، براحتی میتونید نقدش کنید و به قیمت روز واحد شمارو محاسبه میکنن بهتون میپردازن. با توجه به اینکه اوراق درامد ثابت هست، گزینه خیلی خوبی برای سرمایه گذاری هست و ریسک بالایی نداره نسبت به صندوق هایی که در بورس سرمایه گذاری میکنن.

ak313
17-10-2016, 23:41
مشکل حل شد. پست ویرایش شد

LΩRD
18-10-2016, 04:15
اگه بانکی که باهاش صورتحساب رو از طریق ATM چک می کنیم (حالا یا رسید بگیریم یا رویت صورت حساب رو بزنیم) همون بانکی که کارت رو صادر کرده نباشه 500 تومن کارمزد میگیره. موقع برداشت وجه هم وقتی دریافت رسید رو میزنیم همون 500 تومن رو کم میکنه؟

shangil
18-10-2016, 10:45
پس اینطور نیست که فرد تنها تفاوت بین نرخ سود سپرده و تسهیلات رو بپردازه. چون وقتی پول تو حساب بلوکه نباشه دیگه نرخ سود سپرده بهش تعلق نمیگیره که بخواد از سود تسهیلات کم بشه. تو این چیزی که شما نوشته بودی اشاره ای نشده بود که اصل پول چی میشه. اون 16% هم بقول شما حساب کنیم نرخ سود واقعی رو خیلی بالاتر میبره.

همونطور که دوستمون گفتن صندوقه. کار صندوق اینه که به جای شما یه سبد سرمایه گذاری تشکیل میده و سود سرمایه گذاریشو به شما میده و مقداری هم کارمزد میگیره. صندوق لوتوس یه صندوق با درامد ثابته [یعنی تو اوراق با درآمد ثابت سرمایه گذاری میکنه مثل اوراق قرضه] و به نسبت هم سود خوبی میده. هر واحدش 100تومنه و برای سرمایه گذاری حداقل باید 10 واحد بخرید. سودش هم آخر ماه پرداخت میشه و هر موقع هم بخواید نقد کنید، براحتی میتونید نقدش کنید و به قیمت روز واحد شمارو محاسبه میکنن بهتون میپردازن. با توجه به اینکه اوراق درامد ثابت هست، گزینه خیلی خوبی برای سرمایه گذاری هست و ریسک بالایی نداره نسبت به صندوق هایی که در بورس سرمایه گذاری میکنن.

با تشکر اما من اون قسمت که گفتین سود سپرده بهش تعلق نمیگیره رو نگرفتم! در واقع هیچ پولی به غیر 1 و 600 تومن بلوکه نمیشه و من دوباره میزارم رو حساب حالا احتمالا لوتوس. واللا هر جور حساب میکنی همه بانکها یه جوری هستن.
به هر حال به نظرتون کسی که حدود 40 تومن در لوتوس داره و دست نمیزنه بهش ایا وام 10 تومنی گرفتن ارزشش رو داره؟

Mohammad Hosseyn
18-10-2016, 15:40
اگه بانکی که باهاش صورتحساب رو از طریق ATM چک می کنیم (حالا یا رسید بگیریم یا رویت صورت حساب رو بزنیم) همون بانکی که کارت رو صادر کرده نباشه 500 تومن کارمزد میگیره. موقع برداشت وجه هم وقتی دریافت رسید رو میزنیم همون 500 تومن رو کم میکنه؟
خبر ... دریافت رسید موقع برداشت وجه هزینه ای نداره...

با تشکر اما من اون قسمت که گفتین سود سپرده بهش تعلق نمیگیره رو نگرفتم! در واقع هیچ پولی به غیر 1 و 600 تومن بلوکه نمیشه و من دوباره میزارم رو حساب حالا احتمالا لوتوس. واللا هر جور حساب میکنی همه بانکها یه جوری هستن.
به هر حال به نظرتون کسی که حدود 40 تومن در لوتوس داره و دست نمیزنه بهش ایا وام 10 تومنی گرفتن ارزشش رو داره؟
ببنید اگر فقط اون 1و600 در حساب بلوه بمونه، بانک فقط میتونه به همون 1و600 سود بده. در مقابل فرد باید سود تسهیلات رو برای 10میلیونی که وام گرفته بده. پس ما به تفاوت سودی که میگیره و سودی که میده زیاده. اونجا نوشته بودید که :

البته به آن یک میلیون و 600 هزار تومان، سودی تعلق نمی‌گیرد. خانم متصدی اعتبارات بیشتر توضیح می‌دهد: «سود سپرده شما 18‌درصد و سود تسهیلات، 22‌درصد است. بنابراین حدفاصل این دو نرخ را باید به عنوان سود این وام پرداخت کنید. قسط وام هم حدوداً 350 هزار تومان می‌شود.

خب این یعنی که به اون 1و600 هم سودی تعلق نمیگیره. حالا یعنی چی سود سپرده 18%ه و سود تسهیلات 22% و فرد ما به تفاوت این دو رو بعنوان سود میده؟ اگر پول اولیه در حساب بلوکه بشه این 18% بهش تعلق میگیره. اگر پول رو فرد برداشت کنه دیگه سودی بهش تعلق نمیگیره که بخواد از 22% کم بشه.
الان یک وام 10میلیونی با بازپرداخت 3ساله قسطش حدود 380 ماهانه هست که تقریبا همین عددی هست که اینجا گفتید. این محاسباتش با هم جور در نمیاد ...

درمورد لوتوس، لوتوس یه حساب بانکی نیست. یه صندوق سرمایه‌گذاریه. نشنیدم از روش وام هم بدن. اگر کسانی که واحد سرمایه گذاری صندوق لوتوس رو میخرن وام میدن [بعنوان یه امکان اضافی و تشویقی] بسته به هدف و نیاز شخصی ممکنه به صرفه باشه گرفتن وام.یجورایی ون 10میلیون اصلی ذخیره میشه برای اینده.

shangil
18-10-2016, 16:05
خبر ... دریافت رسید موقع برداشت وجه هزینه ای نداره...

ببنید اگر فقط اون 1و600 در حساب بلوه بمونه، بانک فقط میتونه به همون 1و600 سود بده. در مقابل فرد باید سود تسهیلات رو برای 10میلیونی که وام گرفته بده. پس ما به تفاوت سودی که میگیره و سودی که میده زیاده. اونجا نوشته بودید که :

خب این یعنی که به اون 1و600 هم سودی تعلق نمیگیره. حالا یعنی چی سود سپرده 18%ه و سود تسهیلات 22% و فرد ما به تفاوت این دو رو بعنوان سود میده؟ اگر پول اولیه در حساب بلوکه بشه این 18% بهش تعلق میگیره. اگر پول رو فرد برداشت کنه دیگه سودی بهش تعلق نمیگیره که بخواد از 22% کم بشه.
الان یک وام 10میلیونی با بازپرداخت 3ساله قسطش حدود 380 ماهانه هست که تقریبا همین عددی هست که اینجا گفتید. این محاسباتش با هم جور در نمیاد ...

درمورد لوتوس، لوتوس یه حساب بانکی نیست. یه صندوق سرمایه‌گذاریه. نشنیدم از روش وام هم بدن. اگر کسانی که واحد سرمایه گذاری صندوق لوتوس رو میخرن وام میدن [بعنوان یه امکان اضافی و تشویقی] بسته به هدف و نیاز شخصی ممکنه به صرفه باشه گرفتن وام.یجورایی ون 10میلیون اصلی ذخیره میشه برای اینده.
نه دوست عزیز شما یکم فک کنم دچار سو برداشت شدید!
ببینید همین الان به شما با ضامن 10 تومن وام میدن. میریزن به حسابتون منتهی 1 میلیون و پانصد هزار تومنش بلوکه میشه و سودی بهش تعلق نمیگیره. منظور از سود سود تسهیلات نیستا سود بانکیه! انگار 8 میلیون و نیم دادن. خوب من دوباره این 8 و نیم میلیون رو میزارم لوتوس با پولی که قبلا دارم جمع میشه به نسبت سود خوبی میگیرم.
فرض کنید 650 سود میگیرم و 350 قشط بدم ایا ارزش داره وام رو بردارم؟ در ضمن بعد سه سال اون 1 و نیم میلیون هم میریزن دوباره به حساب

Mohammad Hosseyn
18-10-2016, 20:06
نه دوست عزیز شما یکم فک کنم دچار سو برداشت شدید!
ببینید همین الان به شما با ضامن 10 تومن وام میدن. میریزن به حسابتون منتهی 1 میلیون و پانصد هزار تومنش بلوکه میشه و سودی بهش تعلق نمیگیره. منظور از سود سود تسهیلات نیستا سود بانکیه! انگار 8 میلیون و نیم دادن. خوب من دوباره این 8 و نیم میلیون رو میزارم لوتوس با پولی که قبلا دارم جمع میشه به نسبت سود خوبی میگیرم.
فرض کنید 650 سود میگیرم و 350 قشط بدم ایا ارزش داره وام رو بردارم؟ در ضمن بعد سه سال اون 1 و نیم میلیون هم میریزن دوباره به حساب
اها ... فهمیدم ... منظورتون اینه که وامی که دریافت کردید رو در صندوق لوتوس سرمایه گذار کنید.
بسیار خب فرض میکنیم 10 میلیون سپرده گذاشتید، 8 میلیون و 400 هم وام گرفتید و 1 میلیون 600 هم در حساب بلوکه شده. 18 میلیون و 400 رو میگذارید در صندوق لوتوس. بیاید حساب کنیم سود و قسط شما چطور میشه.

برام وام با فرض بازپرداخت 36ماهه (3 سال) و نرخ تسهیلات فعلی یعنی 18درصد باید ماهی 360هزار بپردازید.
با سرمایه‌گذاری 18میلیون و400 در صندوق لوتوس با فرض سوددهی ماهانه 1.6% (آخرین سودی که داشته) ماهانه به شما 305هزارتومن سود میده (با فرض اینکه سود رو دوباره وارد صندوق نکنید). خب ما به تفاوتش سود و قسط وام میشه 55هزار تومن.
اخر دوره چه اتفاقی می افته؟ بعد 36 ماه 10 میلیون شما شده 20 میلیون و ماهانه 55هزار تومن قسط دادید.

حالا من میگم شما یه کار دیگه بکن. 10 میلیون رو همین الان بذار صندوق لوتوس و ماهیانه 50 هزار تومن هم به سرمایه صندوقت اضافه کن (چون هر واحد سرمایه گذاری 100تومنه دو ماه یکبار میذاری صندوق) با این حساب شما بعد 3 سال 20 میلیون و 200هزار تومن کل سرمایت با سودش میشه. دردسر گرفتن وام و اماده کردن ضامن رو هم نکشیدید!. آخر دوره هم 200هزار تومن اضافه دارید به اضافه اینکه ماهی 5 هزار تومن هم کمتر دادید:n02::n09:

حالا فکر کنید یکی از رسالت وام بگیره و اینکارو بکنه!! اونوقت میشه گفت می ارزه... بقول شما حتی اگر نرخ سود وامش 9 درصد هم باشه نه 2درصد باز هم اختلاف بالائه....

shangil
18-10-2016, 20:14
اها ... فهمیدم ... منظورتون اینه که وامی که دریافت کردید رو در صندوق لوتوس سرمایه گذار کنید.
بسیار خب فرض میکنیم 10 میلیون سپرده گذاشتید، 8 میلیون و 400 هم وام گرفتید و 1 میلیون 600 هم در حساب بلوکه شده. 18 میلیون و 400 رو میگذارید در صندوق لوتوس. بیاید حساب کنیم سود و قسط شما چطور میشه.

برام وام با فرض بازپرداخت 36ماهه (3 سال) و نرخ تسهیلات فعلی یعنی 18درصد باید ماهی 360هزار بپردازید.
با سرمایه‌گذاری 18میلیون و400 در صندوق لوتوس با فرض سوددهی ماهانه 1.6% (آخرین سودی که داشته) ماهانه به شما 305هزارتومن سود میده (با فرض اینکه سود رو دوباره وارد صندوق نکنید). خب ما به تفاوتش سود و قسط وام میشه 55هزار تومن.
اخر دوره چه اتفاقی می افته؟ بعد 36 ماه 10 میلیون شما شده 20 میلیون و ماهانه 55هزار تومن قسط دادید.

حالا من میگم شما یه کار دیگه بکن. 10 میلیون رو همین الان بذار صندوق لوتوس و ماهیانه 50 هزار تومن هم به سرمایه صندوقت اضافه کن (چون هر واحد سرمایه گذاری 100تومنه دو ماه یکبار میذاری صندوق) با این حساب شما بعد 3 سال 20 میلیون و 200هزار تومن کل سرمایت با سودش میشه. دردسر گرفتن وام و اماده کردن ضامن رو هم نکشیدید!. آخر دوره هم 200هزار تومن اضافه دارید به اضافه اینکه ماهی 5 هزار تومن هم کمتر دادید:n02::n09:

حالا فکر کنید یکی از رسالت وام بگیره و اینکارو بکنه!! اونوقت میشه گفت می ارزه... بقول شما حتی اگر نرخ سود وامش 9 درصد هم باشه نه 2درصد باز هم اختلاف بالائه....

واللا شما کارل مارکسی حساب کردی:n39:خدا بیامرز اینجا بود سکته میزد
واقعا ببخشید اما هم شما و هم من فک کنم قاط زدیم این وسط نه من منظورمو میتونم برسونم نه شما!:)
. باور کن هر جور حساب میکنم سود رسالت چیزی نزدیک به 16 درصده باور کن. 14 ماه پول رو بخوابونی با 36 ماه بازپرداخت بهت وام میده 10 تومن رو. دقیقا با نرخ برابری حساب کردم تازه 2 درصد و سود اون 14 ماه پولی که خوابیده رو به اقساط اضافه کردم فرقش با پارسیان تقریبا شد 25 هزار تومان در ماه یا 300 هزار تومان در سال کمتره رسالت ولی پول آنچنانی هم نیست در واقع.

shangil
18-10-2016, 21:11
یه سوال دیگه
کسی تا حالا وام ازدواج گرفته اینجا ببینیم چقدر طول کشیده تعیین شعبه بشه؟

غول مرحله اخر
19-10-2016, 05:22
سلام برشما
الان بهترین بانک دولتی قابل اطمینان که بیشترین سود رو میده کدومه؟؟؟ ممنونم

shangil
19-10-2016, 07:42
سلام برشما
الان بهترین بانک دولتی قابل اطمینان که بیشترین سود رو میده کدومه؟؟؟ ممنونم
هیچ کدوم همش مثل هم. حساب معمولی به ساله 15 درصد.
بارها تکرار شده که این صندوق بانکها هستن که بیشتر میدن که فک کنم در حال حاضر اگر دنبال بانک دولتی هستین بانک شهر و مسکن از همش بیشتر میدن.

shangil
21-10-2016, 09:03
سلام
نظرتون در مورد ایران خودرو و سرمایه گزاری درش چیه کسی تجربه داره؟؟!
سود 27 درصد انصراف 26 درصد. ما با فرض انصراف حساب کنیم:
فرض اینکه از بانک 19 درصد سود بگیریم. صندوق یکی از بانکهای معتبر. حساب کنیم با فرض انصراف در پایان دوره
5 میلیون بزاری ایران خودرو ماهانه بهت 108000 پول میده. خوب در پایان 12 ماه میشه 1300000 تومان.
حالا همون رو در موسسه بزار سود بانکی 19 درصد میشه ماهانه 79000. سالانه میشه 950000.
ولی ولی فرض کنیم ایران خودرو پولت رو نه 1 ماه بلکه سه ماه دیرتر بده. خوب ما 3 ماه رو فرض کنیم تو بانک گذاشتیم و سود میاد. 3 ماه ضربدر 79000 که سود ماهانه بانک هست میشه 240000 تومان. الان این سود به علاوه یکسال بانکی میشه 1190000 تومانگ باز هم اون 1300000 ایران خودرو نمیشه. اصلا نمیشه.
این یه واقعیته سود خوبی میده.
فقط تنها در حالتی برابر با سود بانکی میشه که حدود 5 ماه دیرتر بده پولت رو ایران خودرو بعد انصراف.

Mohammad Hosseyn
21-10-2016, 09:24
سلام
نظرتون در مورد ایران خودرو و سرمایه گزاری درش چیه کسی تجربه داره؟؟!
سود 27 درصد انصراف 26 درصد. ما با فرض انصراف حساب کنیم:
فرض اینکه از بانک 19 درصد سود بگیریم. صندوق یکی از بانکهای معتبر. حساب کنیم با فرض انصراف در پایان دوره
5 میلیون بزاری ایران خودرو ماهانه بهت 108000 پول میده. خوب در پایان 12 ماه میشه 1300000 تومان.
حالا همون رو در موسسه بزار سود بانکی 19 درصد میشه ماهانه 79000. سالانه میشه 950000.
ولی ولی فرض کنیم ایران خودرو پولت رو نه 1 ماه بلکه سه ماه دیرتر بده. خوب ما 3 ماه رو فرض کنیم تو بانک گذاشتیم و سود میاد. 3 ماه ضربدر 79000 که سود ماهانه بانک هست میشه 240000 تومان. الان این سود به علاوه یکسال بانکی میشه 1190000 تومانگ باز هم اون 1300000 ایران خودرو نمیشه. اصلا نمیشه.
این یه واقعیته سود خوبی میده.
فقط تنها در حالتی برابر با سود بانکی میشه که حدود 5 ماه دیرتر بده پولت رو ایران خودرو بعد انصراف.
منظورتون کدوم طرح ایران خوردو هست؟ پیش فروش؟

shangil
21-10-2016, 09:38
منظورتون کدوم طرح ایران خوردو هست؟ پیش فروش؟
ممنون از جواب سریع
بله دیگه طرحی که از فردا شروع میشه.
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] 4-%D9%85%D8%AD%D8%B5%D9%88%D9%84%D8%A7%D8%AA-%D8%A7%DB%8C%D8%B1%D8%A7%D9%86%E2%80%8C%D8%AE%D9%8 8%D8%AF%D8%B1%D9%88-%D8%A8%D8%A7-%D8%B3%D9%88%D8%AF-27-%D8%AF%D8%B1%D8%B5%D8%AF--%D8%A2%D8%A8%D8%A7%D9%86-95/

Mohammad Hosseyn
21-10-2016, 12:27
ممنون از جواب سریع
بله دیگه طرحی که از فردا شروع میشه.
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] 4-%D9%85%D8%AD%D8%B5%D9%88%D9%84%D8%A7%D8%AA-%D8%A7%DB%8C%D8%B1%D8%A7%D9%86%E2%80%8C%D8%AE%D9%8 8%D8%AF%D8%B1%D9%88-%D8%A8%D8%A7-%D8%B3%D9%88%D8%AF-27-%D8%AF%D8%B1%D8%B5%D8%AF--%D8%A2%D8%A8%D8%A7%D9%86-95/

خب دوتا نکته هست. یکی موعد تحویل. یکی هم اینه که پرداخت سود به چه منوالی هست. قطعا هم با توجه به کیفیت خودروهای این شرکت باید فرض کنیم که انصراف میدیم (:n02:).
شما تو مثال هاتون فرض کردید سرمایه گذاری یکساله باشه که من تو طرح ندیدم موعد تحویل به یکسال بکشه. حداکثر شهریور 96 هست که میشه 11 ماه. خب پلن 10میلیونی رو فرض کنیم. من ندیدم جایی صحبت از نحوه پرداخت سود و اینا بشه تو طرح ایران خودرو. آیا سود بصورت ماهانه به شما پرداخت میشه، یا سود بصورت مرکب محاسبه میشه یا اینکه نه اصلا اصل و فرع پول در انتها دوره حساب و پرداخت میشه. با توجه به اینکه چیزی گفته نشده، حدس میزنم مورد سوم هست یعنی اصل و فرع پول رو موعد تحویل یا انصراف پرداخت می‌کنند. در اینصورت فرض کنیم شما روز قبل تحویل انصراف بدید اصل و فرع سرمایه شما میشه. برای سادگی اگر مثل شما فرض کنیم یکساله هست موعد، بعد 12 ماه اصل و فرع سرمایه میشه 12میلیون و 600هزار. حالا بقول شما اگر انصراف بدید 3 ماه هم بکشه پول شما رو پس بدن. با این فرض حساب کنید اگر 10 میلیون رو بذارید تو یه حساب با سود 19% برای 15ماه با شرط پرداخت سود دوماهه و قرار دادن سود مورد نظر تو حساب (یا صندوق) اصل و فرع سرمایه بعد 15 ماه چقدر هست. میشه 12میلیون و800هزار تومن.

پس صندوق به صرفه تره! تازه با این فرض که مدت سرمایه گذاری ایران خودرو 12 ماهه که اینطور نیست و11ماهه.
اما اگر فرض کنیم ایران خودرو به محض انصراف پول رو بده باید ارزش زمانی 12میلیون و 600 رو برای سه ماه بعد محاسبه کنیم. مثلا شما این 12و600 رو بذارید تو همون صندوق. بعد سه ماه 13میلیون و 400دارید که نشونه اینه که حالا به صرفه هست. بنابراین خیلی مهمه ایران خودرو پول رو چه زمانی بعد انصراف میده. اگر دیر بده به صرفه نیست. تو طرح ایران خودرو هم حرفی از ضمانت نقدینگی بعد انصراف زده نشده. کلا جالبه خیلی اطلاعات نمیدن به سرمایه گذار. شاید برید نمایندگیش بیشتر بهتون بگه که چطوره.

لازمه بگم که من اعداد رو با ماشین حساب مالی محاسبه میکنم. اگر گنگ هست فرمول و اینا رو بذارم :n39:

shangil
21-10-2016, 13:28
خب دوتا نکته هست. یکی موعد تحویل. یکی هم اینه که پرداخت سود به چه منوالی هست. قطعا هم با توجه به کیفیت خودروهای این شرکت باید فرض کنیم که انصراف میدیم (:n02:).
شما تو مثال هاتون فرض کردید سرمایه گذاری یکساله باشه که من تو طرح ندیدم موعد تحویل به یکسال بکشه. حداکثر شهریور 96 هست که میشه 11 ماه. خب پلن 10میلیونی رو فرض کنیم. من ندیدم جایی صحبت از نحوه پرداخت سود و اینا بشه تو طرح ایران خودرو. آیا سود بصورت ماهانه به شما پرداخت میشه، یا سود بصورت مرکب محاسبه میشه یا اینکه نه اصلا اصل و فرع پول در انتها دوره حساب و پرداخت میشه. با توجه به اینکه چیزی گفته نشده، حدس میزنم مورد سوم هست یعنی اصل و فرع پول رو موعد تحویل یا انصراف پرداخت می‌کنند. در اینصورت فرض کنیم شما روز قبل تحویل انصراف بدید اصل و فرع سرمایه شما میشه. برای سادگی اگر مثل شما فرض کنیم یکساله هست موعد، بعد 12 ماه اصل و فرع سرمایه میشه 12میلیون و 600هزار. حالا بقول شما اگر انصراف بدید 3 ماه هم بکشه پول شما رو پس بدن. با این فرض حساب کنید اگر 10 میلیون رو بذارید تو یه حساب با سود 19% برای 15ماه با شرط پرداخت سود دوماهه و قرار دادن سود مورد نظر تو حساب (یا صندوق) اصل و فرع سرمایه بعد 15 ماه چقدر هست. میشه 12میلیون و800هزار تومن.

پس صندوق به صرفه تره! تازه با این فرض که مدت سرمایه گذاری ایران خودرو 12 ماهه که اینطور نیست و11ماهه.
اما اگر فرض کنیم ایران خودرو به محض انصراف پول رو بده باید ارزش زمانی 12میلیون و 600 رو برای سه ماه بعد محاسبه کنیم. مثلا شما این 12و600 رو بذارید تو همون صندوق. بعد سه ماه 13میلیون و 400دارید که نشونه اینه که حالا به صرفه هست. بنابراین خیلی مهمه ایران خودرو پول رو چه زمانی بعد انصراف میده. اگر دیر بده به صرفه نیست. تو طرح ایران خودرو هم حرفی از ضمانت نقدینگی بعد انصراف زده نشده. کلا جالبه خیلی اطلاعات نمیدن به سرمایه گذار. شاید برید نمایندگیش بیشتر بهتون بگه که چطوره.

لازمه بگم که من اعداد رو با ماشین حساب مالی محاسبه میکنم. اگر گنگ هست فرمول و اینا رو بذارم :n39:
از دوست عزیز محمد حسین مارکس تشکر میکنیم!
دوست من سایپا که ماهانه سود رو میده. یعنی ماهانه به حساب میریزه. بعید میدونم ایران خودرو پایان دوره سود رو بده فک کنم ماهانه باشه.
حتی تو نمایندگی هم چیزی نمیگن یعنی چیزی نمیدونن بعضی کارمندا واقعا. فقط میگن اینا رو امضا کن. در حالت کلی مردم هم زیاد سمت این چیزا فک نکنم برن. البته من نمیدونم یا مردم حرف نمیزنن که عادت ایرانیهاست که اینطوری باشن و فک کنن بگن سودشون کمتر میشه!!
با این حال به قول شما درسته شرکت دولتیه مثل سایپا ولی به نظرم ریسکی هست اگر به قرارداد عمل نکنن سخت بشه شکایت کرد
نمیدونم

Mohammad Hosseyn
21-10-2016, 14:01
از دوست عزیز محمد حسین مارکس تشکر میکنیم!
دوست من سایپا که ماهانه سود رو میده. یعنی ماهانه به حساب میریزه. بعید میدونم ایران خودرو پایان دوره سود رو بده فک کنم ماهانه باشه.
حتی تو نمایندگی هم چیزی نمیگن یعنی چیزی نمیدونن بعضی کارمندا واقعا. فقط میگن اینا رو امضا کن. در حالت کلی مردم هم زیاد سمت این چیزا فک نکنم برن. البته من نمیدونم یا مردم حرف نمیزنن که عادت ایرانیهاست که اینطوری باشن و فک کنن بگن سودشون کمتر میشه!!
با این حال به قول شما درسته شرکت دولتیه مثل سایپا ولی به نظرم ریسکی هست اگر به قرارداد عمل نکنن سخت بشه شکایت کرد
نمیدونم
خواهش میکنم ...
خب اگر سود رو ماهانه میدن، باید ببینید با این سود میخواید چکار کنید. میخواید نقد نگهش دارید یا بریزید تو یه حسابی و سودش رو بگیرید. برای صندوق محاسبه من بر این مبنا بود که شما هر دو ماه سودتون رو دوباره بذارید تو صندوق تا سود اون هم محاسبه بشه.
یه نکته ای هست اینه که تو محاسبات مالی پول تو زمان های مختلف رو نمیشه با هم جمع کرد مگر اینکه ارزش زمانیشون رو در نظر بگیرید. شما گفته بودی هر ماه انقدر میده و ضربدر 12 کردید که این دقیق نیست.

بله در مورد ریسک و اینکه در صورت انصراف پول کی نقد میشه خیلی مهمه. بخصوص تو مبالغ بالا...

shangil
21-10-2016, 14:07
خواهش میکنم ...
خب اگر سود رو ماهانه میدن، باید ببینید با این سود میخواید چکار کنید. میخواید نقد نگهش دارید یا بریزید تو یه حسابی و سودش رو بگیرید. برای صندوق محاسبه من بر این مبنا بود که شما هر دو ماه سودتون رو دوباره بذارید تو صندوق تا سود اون هم محاسبه بشه.
یه نکته ای هست اینه که تو محاسبات مالی پول تو زمان های مختلف رو نمیشه با هم جمع کرد مگر اینکه ارزش زمانیشون رو در نظر بگیرید. شما گفته بودی هر ماه انقدر میده و ضربدر 12 کردید که این دقیق نیست.

بله در مورد ریسک و اینکه در صورت انصراف پول کی نقد میشه خیلی مهمه. بخصوص تو مبالغ بالا...

بله کاستی کلا زیاد داره این محاسبات. سود 27 درصد هم وسوسه کننده هست.
راستی من برم بانک ملی سفته میتونم بگیرم. ظاهرا 500 تومن بدای 1 میلیون درستع؟ همینطوری برم بگم سفته میخوام؟

Mohammad Hosseyn
21-10-2016, 15:42
بله کاستی کلا زیاد داره این محاسبات. سود 27 درصد هم وسوسه کننده هست.
راستی من برم بانک ملی سفته میتونم بگیرم. ظاهرا 500 تومن بدای 1 میلیون درستع؟ همینطوری برم بگم سفته میخوام؟

راستش من در مورد سفته اطلاعاتم کامل نیست ولی خب بله تا جایی که میدونم نرخش همینه و میدن به همه...

تانکر
21-10-2016, 18:09
من 200 میلیون دارم که حساب کردم تا 5 سال آینده هیچ نیازی بهش ندارم. الان اگه این پول رو 5 ساله بلند مدت بزارم بانک آینده ماهیانه چقدر سود بهم میدن؟ چند درصد میشه؟

shangil
21-10-2016, 19:42
خواهش میکنم ...

من پرسیدم
شماaتومن پول داری ماشین مینویسی(حالا هرماشینی یا چندتا یا یدونه)بعد روزشمار27٪به واریزی اولیه ت سود میدن.ولی نمیتونی سرماه سود رو برداشت کنی.حالا 2حالت پیش میاد:
1-انصراف میدی وسود26٪بهت تا لحظه ی انصراف رو باواریزی اولیه رو یه چک میدن بین10روز تا30روز یکجاواریز اولیه+سودت تاااا لحظه ی انصراف رومیدن.
2-ماشین رو بخوای(مثلا ازاختلاف قیمت کارخونه وبازار هم میخوای سودکنی)سود27٪رو با واریزیت روازقیمت کارخونه ای ماشین کم میکنن وبالا بود روهم دعوتنامه رو پرداخت میکنی وماشین رو میگیری.
مثلاپارس35تومن کارخونه س و18تومن واریزکردی.2تومن سودت طی یکسال میشه.15تومن واست دعوتنامه میاد.عددارو فرضی گفتم.
نه نمیشه ماه به ماه بگیری سودو.بنویسی زود انصراف بدی هم 1ماه طول میکشه پولوبدن.بایدیکسال باشه تااون1ماه انتظار توجیه داشته باشه

Mohammad Hosseyn
21-10-2016, 21:45
من پرسیدم
شماaتومن پول داری ماشین مینویسی(حالا هرماشینی یا چندتا یا یدونه)بعد روزشمار27٪به واریزی اولیه ت سود میدن.ولی نمیتونی سرماه سود رو برداشت کنی.حالا 2حالت پیش میاد:
1-انصراف میدی وسود26٪بهت تا لحظه ی انصراف رو باواریزی اولیه رو یه چک میدن بین10روز تا30روز یکجاواریز اولیه+سودت تاااا لحظه ی انصراف رومیدن.
2-ماشین رو بخوای(مثلا ازاختلاف قیمت کارخونه وبازار هم میخوای سودکنی)سود27٪رو با واریزیت روازقیمت کارخونه ای ماشین کم میکنن وبالا بود روهم دعوتنامه رو پرداخت میکنی وماشین رو میگیری.
مثلاپارس35تومن کارخونه س و18تومن واریزکردی.2تومن سودت طی یکسال میشه.15تومن واست دعوتنامه میاد.عددارو فرضی گفتم.
نه نمیشه ماه به ماه بگیری سودو.بنویسی زود انصراف بدی هم 1ماه طول میکشه پولوبدن.بایدیکسال باشه تااون1ماه انتظار توجیه داشته باشه
خب پس یه مسئله اینه که تا یکسال پولتون رو نقد نخواید...

مسئله دوم که برام گنگه الان اینه که اگر سودتون قابل برداشت نیست، آیا سود مرکب محاسبه میشه یا خیر. منظور از مرکب هم اینه که اگر aتومن گذاشتید و ماه اول b تومن سود بهتون تعلق گرفت ماه بعد باید به a+bتومن سود تعلق بگیره و همینطور علی اخر. اگر اینطور باشه خب قطعا بعد یکسال سرمایه گذاری تو این طرح به صرفه هست ...

shangil
22-10-2016, 07:50
خب پس یه مسئله اینه که تا یکسال پولتون رو نقد نخواید...

مسئله دوم که برام گنگه الان اینه که اگر سودتون قابل برداشت نیست، آیا سود مرکب محاسبه میشه یا خیر. منظور از مرکب هم اینه که اگر aتومن گذاشتید و ماه اول b تومن سود بهتون تعلق گرفت ماه بعد باید به a+bتومن سود تعلق بگیره و همینطور علی اخر. اگر اینطور باشه خب قطعا بعد یکسال سرمایه گذاری تو این طرح به صرفه هست ...

نه بابا! اینطوریا هم نیست!
همون 26 درصد سرمایه اولیه رو میدن بهت یعنی مثلا برا 10 میلیون همون 2600000 برای اخر سال

Mohammad Hosseyn
22-10-2016, 12:24
نه بابا! اینطوریا هم نیست!
همون 26 درصد سرمایه اولیه رو میدن بهت یعنی مثلا برا 10 میلیون همون 2600000 برای اخر سال
در اینصورت هیچ فرقی نمیکنه که سود شمارو ماهانه بدن یا ندن. اینکه بانک‌ها سود رو ماهیانه پرداخت میکنند بخاطر همین مرکب شدن هست که از ماه بعد به اصل حساب و سود ماه قبل سود پرداخت میشه و اصطلاحا نرخ بهره موثر بیشتر از نرخ بهره اسمی خواهد بود.

مثلا الان نرخ سود بانکی 15% هست ولی این نرخ اسمیه. با توجه به اینکه بانکها ماهانه سود رو به حساب میریزن و بهره اون سودها رو هم محاسبه می‌کنند، نرخ بهره موثر 16%ه.
به هر حال اگر محاسبه کنید ماهی 216هزار تومن بعد یکسال با نرخ بهره 19درصد ارزشش معادل 2میلیون و 800هست نه 2میلیون و 600 که این ما به تفاوت رو شرکت به شما نمیده اگر سود رو مرکب محاسبه نکنه. با این وجود هم ولی هنوز به صرفه هست سرمایه گذاری تو این طرح.

shangil
25-10-2016, 19:43
در بانک.پارسیان که میخوای وام خرید کالا برداری میگه 10 میلیون وامه ولی 1.5 تومن بلوکه میشه و تا سه سال سودی بهش پرداخت نمیشه تا اقساط تماما پرداخت شود تا ازاد بشه.
در واقع 8.5 میلیون میده ولی قسط رو از 10 میلیون حساب میکنه این اخه چه کاریه؟؟ 8.5 وام میده قسط 10 تومان رو حساب میکنه عجیبه نه!؟
در واقع همه بانکها یه جور اینور اونور میکنن که تقریبا مشابه هم میشه.

Mohammad Hosseyn
26-10-2016, 00:52
در بانک.پارسیان که میخوای وام خرید کالا برداری میگه 10 میلیون وامه ولی 1.5 تومن بلوکه میشه و تا سه سال سودی بهش پرداخت نمیشه تا اقساط تماما پرداخت شود تا ازاد بشه.
در واقع 8.5 میلیون میده ولی قسط رو از 10 میلیون حساب میکنه این اخه چه کاریه؟؟ 8.5 وام میده قسط 10 تومان رو حساب میکنه عجیبه نه!؟
در واقع همه بانکها یه جور اینور اونور میکنن که تقریبا مشابه هم میشه.
خب علتش اینه که بحران نقدینگی تو کشور وجود داره و بانک‌ها همه زیان دادن طی چند سال و با اینکار عملا سود تسهیلات رو افزایش میدن که باعث درآمد زایی براشون میشه و از طرفی چون عرضه نقدینگی کمه، وام گیرنده مجبوره تن بده . اگر نرخ بهره دستوری نبود، بجای اینکارها نرخ بهره رو بالاتر میگرفتن ...

Royce
28-10-2016, 01:25
دوستان یه سوال دارم لطفا راهنمایی کنید
به نظرتون کسی که 20 تومن داره و فعلا نیازی بهش نداره بذاره توی بانک سودشو بگیره بهتره یا راه دیگه ای پیشنهاد میکنید؟
اگه بخواد از بانک وام خرید مسکن بگیره 20 تومنو باید چند وقت بخوابونه و بعدش چقدر وام چند درصد میدن؟
ممنون

Nocturne
28-10-2016, 11:56
سلام
بچه ها الان بانکی هست به حساب جاری بیشتر از ۱۰٪ بهره بده؟

Mohammad Hosseyn
28-10-2016, 12:18
دوستان یه سوال دارم لطفا راهنمایی کنید
به نظرتون کسی که 20 تومن داره و فعلا نیازی بهش نداره بذاره توی بانک سودشو بگیره بهتره یا راه دیگه ای پیشنهاد میکنید؟
اگه بخواد از بانک وام خرید مسکن بگیره 20 تومنو باید چند وقت بخوابونه و بعدش چقدر وام چند درصد میدن؟
ممنون
گزینه برای سرمایه گذاری زیاد هست. بعضی هاش ریسک بیشتر از سپرده بدون ریسک بانک داره ولی ممکنه سود بیشتری هم بدن. ولی خب صندوق های سرمایه گذاری مثل لوتوس گزینه های امن ولی همچنان با سود بیشتری حساب میشن. گزینه های پر ریسک تر صندوق های سرمایه گذاری بورس، طلا و ارز هست که باید دانش سرمایه گذاری توشون رو داشته باشید.

برای مسکن، بستگی داره تو چه شهری زندگی میکنید. تهران، شهرهای بزرگ و مراکز استان یا شهر کوچک. برای هر کدوم سقف تسهیلات و میزان سپرده گذاری لازم متفاوته.

Nocturne
28-10-2016, 13:01
گزینه برای سرمایه گذاری زیاد هست. بعضی هاش ریسک بیشتر از سپرده بدون ریسک بانک داره ولی ممکنه سود بیشتری هم بدن. ولی خب صندوق های سرمایه گذاری مثل لوتوس گزینه های امن ولی همچنان با سود بیشتری حساب میشن. گزینه های پر ریسک تر صندوق های سرمایه گذاری بورس، طلا و ارز هست که باید دانش سرمایه گذاری توشون رو داشته باشید.

برای مسکن، بستگی داره تو چه شهری زندگی میکنید. تهران، شهرهای بزرگ و مراکز استان یا شهر کوچک. برای هر کدوم سقف تسهیلات و میزان سپرده گذاری لازم متفاوته.
اگر نرخ بهره ها دستوریست صندوق ها چه تفاوتی با هم دارند؟ عجیبه که تملپیت سایتها و حتی محتوا از روی هم دیگه کپی شده - مثلا لوتوس و آتیه نوین
نکته جالب دیگه اینه که با احتساب ۱۱٪ تورم، سود ۲۰٪ی شما در واقع ۹٪ هستش.. میشه بیشتر در مورد صندوق های ارزی توضیح بدید و اینکه اونا هم نرخ بهره دستوری دارن؟

shangil
28-10-2016, 13:27
اگر نرخ بهره ها دستوریست صندوق ها چه تفاوتی با هم دارند؟ عجیبه که تملپیت سایتها و حتی محتوا از روی هم دیگه کپی شده - مثلا لوتوس و آتیه نوین
نکته جالب دیگه اینه که با احتساب ۱۱٪ تورم، سود ۲۰٪ی شما در واقع ۹٪ هستش.. میشه بیشتر در مورد صندوق های ارزی توضیح بدید و اینکه اونا هم نرخ بهره دستوری دارن؟
نرخ بهره دستوری بیشتر منظور وقتی هست که وام برمیداری. بهره معمولا در وام به کار میره. صندوق ارزی نداریم فقط حساب ارزی داریم که 5 درصد حدودا سود میدن بهت.اصلا صلاح نیست!
20 و 30 و 50 تومن واقعا عددی نیست. کاری جز سود بانکی فعلا در مملکت ما نمیشه با این رقما کرد. یا باید پولی نداشته باشی بری راضی بشی سیگار بفروشی میلیونر بشی در عرض چند سال اونم خیلی باید حوصله داسته باشی یا باید میلیاردر باشی همون سیگار رو وارد کنی. واقعا بین این دو تا چیزی نیست

بزار لوتوس 20 درصدتو بگیر چاره ای نیس.
فرق صندوق با حساب اینه که در صندوق شما غیرمستقیم وارد بورس میشی ولی بانک اینکار رو برات میکنه و سووش در واقع به جیب خودش میره. اونی که ریسک میتونه بکنه خودش مستقیم وارد بورس و طلا و ارز و مسکن میشه وگرنه میده بانک اون میبده سدمایه گذاری میکنه. یادمون نره بازم تکرار کنم این پولها هددی نیست واقعا نمیشه کاری کرد با صرف این پول مگر ایده ای داشته باشی واقعا. شما به حرف این و اون که میگن با هزار تومن میلیاردر شدیم گوش مدین و یهویی به سرتون نرنه مثلا برین پرورش زالو راه بندازین!

Mohammad Hosseyn
28-10-2016, 13:42
نرخ بهره بانکی دستوری هست، بقیه نرخ های سرمایه گذاری یا دستوری نیست یا متفاوته. صندوق‌های سرمایه‌گذاری چون کارشون سرمایه گذاری در بازارهای مختلف مثل بازار اوراق قرضه، بورس، طلا، ارز و ... هست نرخ دستوری ندارن و عملا هرچقدر سود کنند به شما می‌پردازند و بعضی هاشون هم حداقل نرخ تضمین شده می‌گذارند برای جذب مشتری.

بنابراین کارکرد صندوق با کارکرد حساب بانکی متفاوته.

همونطوری که صندوق های سرمایه گذاری ریالی دستوری نیست، صندوق سرمایه گذاری ارزی هم دستوری نیست. یه صندوق ارزی هم بیشتر نداریم تو ایران که کارکردش مثل ریالیه.
اگر منظورتون حساب بانکی ارزی هست که نرخش نمیدونم دستوری هست یا نه ولی فکر کنم با نظارت تعیین میشه. تو سایت بانکها هم نرخش هست.

در مورد تورم بله. به این اصطلاحا میگن نرخ بهره واقعی (در مقابل نرخ بهره اسمی)

shangil
28-10-2016, 14:05
سلام
بچه ها الان بانکی هست به حساب جاری بیشتر از ۱۰٪ بهره بده؟

من کاری با موسسات ندارم ولی هیچ بانکی خیر نمیده. این صندوقهای بانکی هستن که سود بیشتر میدن. همین الان کشاورزی صندوق یکم 18 درصد سود میده و لوتوس 19.5 و ...
در ضمن اینا تمپلیت نیستن برین بازده روزانه هر صندوق رو ببینین کاملا با هم متفاوتن و هر کدوم سود خاص خودش رو دارن روزانه.

Nocturne
28-10-2016, 15:44
نرخ بهره بانکی دستوری هست، بقیه نرخ های سرمایه گذاری یا دستوری نیست یا متفاوته. صندوق‌های سرمایه‌گذاری چون کارشون سرمایه گذاری در بازارهای مختلف مثل بازار اوراق قرضه، بورس، طلا، ارز و ... هست نرخ دستوری ندارن و عملا هرچقدر سود کنند به شما می‌پردازند و بعضی هاشون هم حداقل نرخ تضمین شده می‌گذارند برای جذب مشتری.

بنابراین کارکرد صندوق با کارکرد حساب بانکی متفاوته.

همونطوری که صندوق های سرمایه گذاری ریالی دستوری نیست، صندوق سرمایه گذاری ارزی هم دستوری نیست. یه صندوق ارزی هم بیشتر نداریم تو ایران که کارکردش مثل ریالیه.
اگر منظورتون حساب بانکی ارزی هست که نرخش نمیدونم دستوری هست یا نه ولی فکر کنم با نظارت تعیین میشه. تو سایت بانکها هم نرخش هست.

در مورد تورم بله. به این اصطلاحا میگن نرخ بهره واقعی (در مقابل نرخ بهره اسمی)

خب صندوق هام نهایتا سود خیلی کمی میدن و حسنشون باز همون حداقل شدن ریسکه.. چه گزینه هایی داریم برای سودهای بیشتر (قبل از ورود مستقیم به بورس یا مسکن)؟ اگه نرخ بهره شون دستوری نیست پس آیا صندوقای پر ریسک تر نداریم؟

Mohammad Hosseyn
28-10-2016, 16:30
خب صندوق هام نهایتا سود خیلی کمی میدن و حسنشون باز همون حداقل شدن ریسکه.. چه گزینه هایی داریم برای سودهای بیشتر (قبل از ورود مستقیم به بورس یا مسکن)؟ اگه نرخ بهره شون دستوری نیست پس آیا صندوقای پر ریسک تر نداریم؟
صندوق‌های کم ریسک صندوق‌هایی هستن که در اوراق با درآمد ثابت سرمایه‌گذاری می کنند مثل همین صندوق لوتوس پارسیان.
بطور کلی صندوق ها از نظر نوع سرمایه‌گذاری سه نوع هستن. صندوق های سرمایه گذاری درآمد ثابت، صندوق‌های سرمایه‌گذاری در سهام و صندوق‌های سرمایه‌گذاری مختلط.
صندوق‌های درامد ثابت روی اوراقی سرمایه گذاری میکنن که اصطلاحا بهشون میگن اوراق درآمد ثابت که در واقع همون اوراق قرضه یا مشارکت هست یا هر سرمایه گذاری دیگه که جریان نقدینکگی مشخصی ایجاد میکنه.

صندوق های در سهام هم روی اوراق سهام شرکت ها تو بازار بورس یا سایر ابزارهای مالی که تو بورس هست سرمایه گذاری میکنن. این صندوق ها ریسک بالایی دارن ولی از طرفی متخصصان مالی هم دارن که وقتی فرد اطلاعات مالیش خوب نیست و میخواد سرمایه گذاری کنه تکیه کردن بهشون خوبه.

صندوق های مختلط هم از اسمش معلومه یه چیزی بین این دو هست.

شما میتونید به سایت هر صندوق مراجعه کنید ببینید که چه نوعی هست. روی چه چیزهایی سرمایه گذاری میکنه و سود دهیش چطور بوده تا الان. اسم صندوق ها هم در سایت سازمان بورس هست.

پس گزینه های پر ریسک تر قبل از اینکه ادم شخصا وارد بازار بورس بشه هست. اونم صندوق های سرمایه گذاری در سهام و مختلط هستن. مثلا صندوق سرمایه گذاری بانک اقتصاد نوین در طی سه ماه اخیر 13% سود داده (فقط طی سه ماه تقریبا نزدیک یک حساب بانکی یکساله سود پرداخت کرده) و هرچند سود بالاییه ولی ریسک بالایی هم داره قطعا. به هر حال مدیران این صندوق موفق شدن این سودآوری رو بدست بیارن.

LEO.M
28-10-2016, 16:49
دوستان ميشه درمورد صندوق لوتوس توضيح بدين؟سودش چند درصده؟حداقل سپرده چقدر بايد بذاريم

Sent from my iPhone using Tapatalk

Mohammad Hosseyn
28-10-2016, 17:18
دوستان ميشه درمورد صندوق لوتوس توضيح بدين؟سودش چند درصده؟حداقل سپرده چقدر بايد بذاريم

Sent from my iPhone using Tapatalk در پست های قبلی توضیح داده شد... از این لینک هم اطلاعات داده شده :

shangil
28-10-2016, 18:22

البته من تبلیغ نمیکنم ولی این هم میتونی نگا کنی
ور ضمن بانک سامان صندوق نوینش خوب سود میداد که الان باز نمیکنه
تمام اطلاعات اینجا نوشته شده همه بانکها اینطوری هستن

LEO.M
28-10-2016, 19:55
دوستان بين صندوق صبا و لوتوس كدومش بهتره و به صرفه تره؟

LEO.M
28-10-2016, 20:54

Mohammad Hosseyn
28-10-2016, 21:19

چیزی به نام صرفه این میون مطرح نیست... هر دو صندوق صندوق سرمایه گذاری درامد ثابت هستن و تقریبا طی این دوره عملکرد مشابهی داشتن. صندوق صبا مقدار ناچیزی سودآوری کمتر داشته‌(طی چند ماه اخیر) از طرفی ریسک کمتری هم به نظر می‌رسه داره (با توجه به اینکه بتا کمتری داره و برخی شاخص های دیگه). ولی با این حال با قطعیت نمیشه گفت کدوم بهتر عمل می‌کنند مخصوصا اینکه تا امروز عملکرد خیلی مشابهی داشتن.

shangil
29-10-2016, 19:44
چیزی به نام صرفه این میون مطرح نیست... هر دو صندوق صندوق سرمایه گذاری درامد ثابت هستن و تقریبا طی این دوره عملکرد مشابهی داشتن. صندوق صبا مقدار ناچیزی سودآوری کمتر داشته‌(طی چند ماه اخیر) از طرفی ریسک کمتری هم به نظر می‌رسه داره (با توجه به اینکه بتا کمتری داره و برخی شاخص های دیگه). ولی با این حال با قطعیت نمیشه گفت کدوم بهتر عمل می‌کنند مخصوصا اینکه تا امروز عملکرد خیلی مشابهی داشتن.

الان نگا میکردم بانک گردشگری هم خوبه صندوقش درامد ثابته و یودش هم تا جایی که دیدم بیش از 20 هست. یعنی تو سایتش در بازده روزانه سودهایی که توشته رو مقایسه کردم با سایر درامد ثابتها.
کسی از بانک گردشگری خبری داره؟

Nocturne
29-10-2016, 23:00
صندوق‌های کم ریسک صندوق‌هایی هستن که در اوراق با درآمد ثابت سرمایه‌گذاری می کنند مثل همین صندوق لوتوس پارسیان.
بطور کلی صندوق ها از نظر نوع سرمایه‌گذاری سه نوع هستن. صندوق های سرمایه گذاری درآمد ثابت، صندوق‌های سرمایه‌گذاری در سهام و صندوق‌های سرمایه‌گذاری مختلط.
صندوق‌های درامد ثابت روی اوراقی سرمایه گذاری میکنن که اصطلاحا بهشون میگن اوراق درآمد ثابت که در واقع همون اوراق قرضه یا مشارکت هست یا هر سرمایه گذاری دیگه که جریان نقدینکگی مشخصی ایجاد میکنه.

صندوق های در سهام هم روی اوراق سهام شرکت ها تو بازار بورس یا سایر ابزارهای مالی که تو بورس هست سرمایه گذاری میکنن. این صندوق ها ریسک بالایی دارن ولی از طرفی متخصصان مالی هم دارن که وقتی فرد اطلاعات مالیش خوب نیست و میخواد سرمایه گذاری کنه تکیه کردن بهشون خوبه.

صندوق های مختلط هم از اسمش معلومه یه چیزی بین این دو هست.

شما میتونید به سایت هر صندوق مراجعه کنید ببینید که چه نوعی هست. روی چه چیزهایی سرمایه گذاری میکنه و سود دهیش چطور بوده تا الان. اسم صندوق ها هم در سایت سازمان بورس هست.

پس گزینه های پر ریسک تر قبل از اینکه ادم شخصا وارد بازار بورس بشه هست. اونم صندوق های سرمایه گذاری در سهام و مختلط هستن. مثلا صندوق سرمایه گذاری بانک اقتصاد نوین در طی سه ماه اخیر 13% سود داده (فقط طی سه ماه تقریبا نزدیک یک حساب بانکی یکساله سود پرداخت کرده) و هرچند سود بالاییه ولی ریسک بالایی هم داره قطعا. به هر حال مدیران این صندوق موفق شدن این سودآوری رو بدست بیارن.

در گزینه های پر ریسک کدام صندوق ها رو پیشنهاد می دید؟
و ریسک اینها در بدترین حالت آیا میزان مشخصی ضرر خواهد داشت و مثلا یک نوع مینیمم سود تعریف شده دارن؟

Mohammad Hosseyn
29-10-2016, 23:13
الان نگا میکردم بانک گردشگری هم خوبه صندوقش درامد ثابته و یودش هم تا جایی که دیدم بیش از 20 هست. یعنی تو سایتش در بازده روزانه سودهایی که توشته رو مقایسه کردم با سایر درامد ثابتها.
کسی از بانک گردشگری خبری داره؟
بله صندوق گردشگری هم مشابه همین صندوق هاست. کلا صندوق های درامد ثابت تقریبا یکسان عمل میکنن به هر حال بازار اوراق درامد ثابت ایران خیلی وسیع نیست ...

Mohammad Hosseyn
29-10-2016, 23:32
و ریسک اینها در بدترین حالت آیا میزان مشخصی ضرر خواهد داشت و مثلا یک نوع مینیمم سود تعریف شده دارن؟

راستش گزینه برای انتخاب خیلی زیاده و معیار انتخاب کننده هم متفاوته بسته به هدف از سرمایه گذاری و میزان ریسک پذیری. ولی خب من توصیه میکنم برای کسی که اطلاعات مالی نداره و با این حوزه اشنا نیست به صندوق های با سابقه مراجعه کنه مثل صندوق فیروزه، پارسیان، خاورمیانه، بانک تجارت و ... .

خیر این صندوق ها هیچ حداقل بازدهی ندارن و ممکنه زیان هم بدن. اینکه سود بدن یا زیان بستگی به وضعیت بازارهای مالی مثل بورس داره. ولی معمولا ریسکشون از سرمایه گذاری شخصی تو بازار کمتره.

shangil
29-10-2016, 23:33

مینیمم سود چیه دادا؟؟!!
ریسک بعضی از صندوقهای نا اشنا با اونایی که سود غیرمتعارف میدن یا موسسات مالی حتی ممکنه تا از دست رفتن پول هم پیش بره!! صندوقهایی که حتی ضامن نقد شوندگی ندارند یا کاملا به بورس وابسته اند معمولا هم سودشون بالاتره ولی واقعا زیسکیه

shangil
29-10-2016, 23:47
راستش گزینه برای انتخاب خیلی زیاده و معیار انتخاب کننده هم متفاوته بسته به هدف از سرمایه گذاری و میزان ریسک پذیری. ولی خب من توصیه میکنم برای کسی که اطلاعات مالی نداره و با این حوزه اشنا نیست به صندوق های با سابقه مراجعه کنه مثل صندوق فیروزه، پارسیان، خاورمیانه، بانک تجارت و ... .

خیر این صندوق ها هیچ حداقل بازدهی ندارن و ممکنه زیان هم بدن. اینکه سود بدن یا زیان بستگی به وضعیت بازارهای مالی مثل بورس داره. ولی معمولا ریسکشون از سرمایه گذاری شخصی تو بازار کمتره.

سلام
شما که خوب مسایل مالی رو میدونین و در مورد سرمایه گزاری هم اطلاع دارین و دوستمون هم سواد کرده بودن میشه در مورد بازاریابی شبکه ای مختصر مفید توضیح بدین؟

Mohammad Hosseyn
29-10-2016, 23:54
سلام
شما که خوب مسایل مالی رو میدونین و در مورد سرمایه گزاری هم اطلاع دارین و دوستمون هم سواد کرده بودن میشه در مورد بازاریابی شبکه ای مختصر مفید توضیح بدین؟
سلام ...

راستش اول اینکه من هیچ ادعایی در مورد مسائل مالی ندارم. در حد یک دانشجو اقتصاد از مسائل مالی سر در میارم و تخصمم مدیریت مالی یا حسابداری نیست.
در بازاریابی هم تقریبا هیچی نمیدونم (متاسفانه علاقه ای هم ندارم بهش). بازاریابی شبکه ای هم تا جایی که میدونم یه روش واسه فروش محصول به مشتری و استفاده از مشتری ها برای تبلیغ محصول و درآمدزایی پورسانتی هست. یعنی من به شما محصول رو مستقیم بدم و بهتون بگم بابت فروشش به اطرافیانت انقدر پورسانت بهت میدم. یه همچین چیزی...
راستش با موضوع تاپیک هم خیلی فاصله داره ... منم که گفتم سواد بازاریابی ندارم...

Nocturne
30-10-2016, 23:30

خب من چیزایی مثل ترکیب دارایی ها، تقسیم صنایع و ارزش دارایی ها و... رو برای چند صندوق دیدم. اما دانش کامل برای تفسیر اطلاعات مالی رو ندارم - مثلا این فایل ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] 5%D8%A7%D9%84%DB%8C%2095%D8%AA%DB%8C%D8%B1.pdf)
عملکردشون رو مطابق با چه معیارهایی باید بررسی کنم؟ برای مثال اینکه گفتید صندوق اقتصاد نوین ۱۳٪ در سه ماه سود داده رو از کجا باید بخونم؟

Mohammad Hosseyn
31-10-2016, 00:44
خب من چیزایی مثل ترکیب دارایی ها، تقسیم صنایع و ارزش دارایی ها و... رو برای چند صندوق دیدم. اما دانش کامل برای تفسیر اطلاعات مالی رو ندارم - مثلا این فایل ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] 5%D8%A7%D9%84%DB%8C%2095%D8%AA%DB%8C%D8%B1.pdf)
عملکردشون رو مطابق با چه معیارهایی باید بررسی کنم؟ برای مثال اینکه گفتید صندوق اقتصاد نوین ۱۳٪ در سه ماه سود داده رو از کجا باید بخونم؟

به نظر من اول باید هدف و استراتژی خودتون رو مشخص کنید. این نیاز به دانش مالی نداره. اول ببینید چه مقدار سرمایه دارید. این سرمایه رو چقدر نیاز دارید قابلیت نقدشوندگی داشته باشه. چقدر میخواید روش ریسک کنید. این ها رو باید مشخص کنید. بعد مثلا اگر سرمایه اضافی هست و مشکلی ندارید زیاد روش ریسک کنید، مثلا میبرید تو صندوق پر ریسک تر میذارید.

اما بین صندوق‌های مشابه چند فاکتور هست که میتونه مبنای تصمیم برای انتخاب باشه. ساده‌ترینش سابقه سودآوری صندوق و مدیریت صندوق هست. مثلا صندوق بانک‌های بزرگ یا صندوق‌های قدیمی‌تر انتظار میره بخاطر داشتن متخصصان مالی بهتر اطمینان بیشتری بهشون باشه. سابقه سودآوری هم محاسبش چندان سخت نیست. به سایت صندوق ها برید و به قیمت صدور و ابطال هر واحد سرمایه گذاری رو مقایسه کنید طی دوره ها. مثلا صندوق بانک اقتصاد نوین امروز قیمت ابطالش بوده 6,744,624ریال. در حالی کهقیمت صدورش یک ماه پیش بوده 6,468,701ریال. یعنی اگر یکماه پیش خریده بودید و امروز ابطال کرده بودید معادل رشد این قیمت به ازای هر واحد سود می کردید که میشه حدود 4.2% سود که البته بدون محاسبه مالیات و کارمزد که اون یه مقداری کمترش میکنه. برای هر دوره زمانی که بخواید میتونید محاسبه کنید ...

اگر بین صندوق ها دقت کنید می‌بینید هرچه ریسک صندوق بیشتر میشه، معمولا سودآوریشون هم بیشتره [در دوره‌هایی که اوضاع بازارهای مالی بحرانی نیست]. الان همین صندوق اقتصاد نوین صندوق سهامی هست. در حالی که صندوق های درامد ثابت سود ماهیانشون حدود 1.5 درصده. این کمتر بودن بازدهی بخاطر قبول ریسک کمتره. شاید بازدهی بالا وسوسه برانگیز باشه ولی باید دقت کنید که اینکه چقدر ریسک بپذیرید یه مسئله شخصیه و اول از همه باید معلوم کرده باشید چقدر تحمل ریسک دارید.

فاکتور دیگه میشه همین مطالعه اینکه صندوق در چه صنایعی سرمایه گذاری کرده و اون صنایع رو تحلیل کنید. کمی باید اقتصاد بدونید ولی نه در حد تخصصی. مثلا صندوق هایی که تو خودرو سرمایه گذاری کردن و میکنن احتمالا سود خوبی بدست میارن بخاطر شرایط بعد تحریم. یا چیزهایی از این دست که خیلی اثر بزرگی روی یه صنعت داشته باشه و پیش بینی کنید که وضعش بهتر یا بدتر میشه.

شاخص های زیاد دیگه ای هست مثل محاسبه بتای صندوق یا میزان برتری صندوق نسبت به شاخص بازار بورس. اینها هم کمی دانش مالی میخواد.

به نظر من اول میزان تحمل ریسکتون رو مشخص کنید بعد به یه صندوق با سابقه خوب طی حداقل یکسال اخیر و وابسته به یه نهاد مالی شناخته شده سر بزنید ...

shangil
31-10-2016, 11:45

توضیحات رو دوستمون دادن فقط یه نکته ای هست که دانش مالی زیاد تو ایران به درد نمیخوره این رابطه هست که میتونه اطلاعات دقیقتری بده. شما اگر رابطه ای ندارید همون بهتره کمتر ریسک کنید. اقتصاد نوین به بار اونطوری شده ممکنه ماه بعد دقیقا برعکس بشه قیمت ابطال و خرید

saman123123
16-11-2016, 22:05
سلام دوستان میخوام بخاطر کار و پرداخت هایی که دارم یه کارت فیزیکی ویزا بگیرم،دو تا سایت معتبر هست در حال حاضر یکیش پیمنت 24 و اونیکی هم ایرانکارت ،منتهی یکیش ازم گواهی امضا و پاسپورت میخواد ولی اون یکی گواهی امضا نمیخواد برای صدور کارت،بنظر شما کدوم یکی رو انتخاب کنم؟منظورم اینکه که گواهی امضا دادن بهتر هست برای خریدار یا برای فروشنده؟

ODADO
18-11-2016, 20:41
سلام،من تازه کارت بانکیم رو تعویض کردم،تاریخ انقضا رو زده سال 1400 ،الان که میخوام خرید اینترنتی داشته باشم در قسمت سال فقط دو رقم میتونم وارد کنم ولی ارور میده،بنظرتون چی بزنم تو اون کادر؟بانک ملی هست.

ak313
19-11-2016, 13:48
مثلا صندوق بانک اقتصاد نوین امروز قیمت ابطالش بوده 6,744,624ریال. در حالی کهقیمت صدورش یک ماه پیش بوده 6,468,701ریال.

...

میشه لینک جایی که این مطلب مکتوب شده رو بدید

Mohammad Hosseyn
19-11-2016, 18:15
از چند طریق میشه ... یکی سایت خود صندوق ها هست. اسم صندوق رو سرچ کنید این اطلاعات در سایت همشون هست ...

یک راه بهتر مراجعه به سایت بورس اوراق بهادار ...

سایت رو که باز کردید در بین اون تب های بالا "صندوق‌های سرمایه‌گذاری" رو انتخاب کنید و روی هر صندوقی کلیک کنید اطلاعاتش و تاریخچه قیمتش هست ...

shangil
20-11-2016, 07:40
کسی وام ازدوام گرفته چقدر لفتش میدن اخه؟؟!

shangil
20-11-2016, 07:44

اونهایی که قیمت صدور با ابطالش تفاوت زیادی داره خطریه کلا. به نظرم بهتره صندوق های با درامد ثابت ثبت نام بشه مگر کسی که پول زیادی داره 10 درصدش رو بزاره اینجاها
کسی صندوق کاردان تجارت ثبت نام کرده؟؟ صندوق سامان خوب سود میداد و میده ولی باز نمیکنه.
تجارت رو نمیدونم ایا باز میکنه حساب صندوق؟،

LEO.M
20-11-2016, 13:13
دوستان يكي از دوستان من سپرده صندوق آرمان بانك شهر داشته كه الان يك سالش تموم شده.٢٥آبان سال گذشته باز كرده و تاريخش ديگه يك سال شده و تمومه
الان بايد فردا بره بانك تكليفشو روشن كنه
ميتونه تمديد كنه؟الان سودش ٢٠ هست،تمديد كنه همين ميشه؟

و سوال ديگه اينكه،قيمت خريد هرسهم اون موقع كمتر از الآن بوده اما الان بيشتر شده.به چه صورت ميشه الان اگه بخواد باطل كنه؟

dvb595959
20-11-2016, 13:36
سلام،قصد فروش یک زمین رو دارم،،،،میشه کمکم کنید که پول رو به چه صورتی دریافت کنم تا مطمئن باشم به حساب معرفی شده واریز شده؟
چک بین بانکی یا چک تضمینی کدوم بهتره؟
اگه توضیحات مختصری بدین ممنون میشم.

فرستاده شده از Che2-L11ِ من با Tapatalk

shangil
20-11-2016, 17:06
سلام،قصد فروش یک زمین رو دارم،،،،میشه کمکم کنید که پول رو به چه صورتی دریافت کنم تا مطمئن باشم به حساب معرفی شده واریز شده؟
چک بین بانکی یا چک تضمینی کدوم بهتره؟
اگه توضیحات مختصری بدین ممنون میشم.

سلام
خوشحالیتون به خاطر فروش زمینه این روزا؟؟! خب به سلامتی
نظر من اینه که یا پول رو به حسابتون واریز کنن از داخل بانک خودشون حالا هر مقداری باشه به حساب شما واریز میکنن و به شما هم اس ام اس میاد و یا خودتون میرید بانک میپرسین رسیده یا نه پولتون.
من کلا چک رو توصیه نمیکنم همع جورش خطریه واقعا. پول رو بریز بیا محضر رسمی قول نامه به اسمت بشه.

shangil
20-11-2016, 17:11
دوستان يكي از دوستان من سپرده صندوق آرمان بانك شهر داشته كه الان يك سالش تموم شده.٢٥آبان سال گذشته باز كرده و تاريخش ديگه يك سال شده و تمومه
الان بايد فردا بره بانك تكليفشو روشن كنه
ميتونه تمديد كنه؟الان سودش ٢٠ هست،تمديد كنه همين ميشه؟

و سوال ديگه اينكه،قيمت خريد هرسهم اون موقع كمتر از الآن بوده اما الان بيشتر شده.به چه صورت ميشه الان اگه بخواد باطل كنه؟

تا جایی که میدونم صندوق با درامد ثابته و در نتیجه از نظر ابطال و خرید مشکلی نیس یعنی پول اینور اونور نمیشه مقدارش مثلا شما 100 تومن واسه صندوق گذاشتی الان بخوای برگردونن باید 100 تومن بدن نه کم نه بیش.
فقط تا جایی که میدونم این روزشماره نه سالانه.
به نظر خود من روزشمار 18 حتی بهتر از سالانه 20 هست چون هر وقت خواستی بدون جریمه ابطال میزنی و پولا رو میگیری ظرف 1 روز.
صندوق خودش میگه 20 درصده ولی من اساسنامه اش رو خوندم که 18 شده دو ماه پیش پیدا کنم میزارم اینجا بخونین.

dvb595959
20-11-2016, 19:12
سلام
خوشحالیتون به خاطر فروش زمینه این روزا؟؟! خب به سلامتی
نظر من اینه که یا پول رو به حسابتون واریز کنن از داخل بانک خودشون حالا هر مقداری باشه به حساب شما واریز میکنن و به شما هم اس ام اس میاد و یا خودتون میرید بانک میپرسین رسیده یا نه پولتون.
من کلا چک رو توصیه نمیکنم همع جورش خطریه واقعا. پول رو بریز بیا محضر رسمی قول نامه به اسمت بشه.
درود
امضا که واسه خیلی وقت پیشه....هر چند که از فروش زمین هم خوشحالم،البته خیلی زود میخوام ی زمین دیگه بخرم.
در مورد انتقال وجه هم مطمئنا در درجه اول انتقال کارت به کارت مد نظر هست اما میخوام اگه امکانش نبود،راه بهتر بعدی رو هم داشته باشم.
سپاسگزارم.

shangil
20-11-2016, 22:09
درود
امضا که واسه خیلی وقت پیشه....هر چند که از فروش زمین هم خوشحالم،البته خیلی زود میخوام ی زمین دیگه بخرم.
در مورد انتقال وجه هم مطمئنا در درجه اول انتقال کارت به کارت مد نظر هست اما میخوام اگه امکانش نبود،راه بهتر بعدی رو هم داشته باشم.
سپاسگزارم.

البته طرف اگر مریض باشه بین بانکی میده به شما بعد حسابش رو خالی میکنه ولی تضمینی تا حدی بهتر هست.

احمد1379
21-11-2016, 12:51
کسی وام ازدوام گرفته چقدر لفتش میدن اخه؟؟!
برای من دو هفته ای طول کشید

shangil
21-11-2016, 13:54
برای من دو هفته ای طول کشید

بعد از ثبت نام؟؟؟!!
بابا دو ماهه منتظرم تعیین شعبه بکننن
مطمینی؟

روانپریش
25-11-2016, 14:48
دوستان من يه سوال دارم
مثلا من 100 ميليون توي يه بانك خصوصي سرمايه گذاري ميكنم اگه به هر دليلي بانك ورشكست بشه بانك مركزي پول منو بهم ميده؟

Mohammad Hosseyn
25-11-2016, 21:20
دوستان من يه سوال دارم
مثلا من 100 ميليون توي يه بانك خصوصي سرمايه گذاري ميكنم اگه به هر دليلي بانك ورشكست بشه بانك مركزي پول منو بهم ميده؟

اگر بانک زیر نظر بانک مرکزی باشه بله. سپرده شما تضمین شده هست. اما، فقط تا سقف 100 میلیون. سپرده های بالاتر از 100میلیون تضمین شده نیستن...

روانپریش
25-11-2016, 21:49
اگر بانک زیر نظر بانک مرکزی باشه بله. سپرده شما تضمین شده هست. اما، فقط تا سقف 100 میلیون. سپرده های بالاتر از 100میلیون تضمین شده نیستن...
يعني مثلا اگه 102 ميليون داشته باشيم اين قانون شامل حالمون نميشه يا 100 ميليونش رو ميدن و 2 ميليونش تضمين شده نيست؟

shangil
26-11-2016, 10:28
يعني مثلا اگه 102 ميليون داشته باشيم اين قانون شامل حالمون نميشه يا 100 ميليونش رو ميدن و 2 ميليونش تضمين شده نيست؟

البته خیلی بعیده چنین چیزی باشه. بانکی ورشکست بشه قطعا بانک مرکزی مسووله هرچند الان حود بانکها دستور میدن به بانک مرکزی!!
حتی اگر چنین چیزی باشه شما به راحتی میتونین چند سپرده مختلف باز کنید زیر 100 تومن:n10:

Mohammad Hosseyn
26-11-2016, 13:15
اگر بخوایم دقیق باشیم، گفته شده که: «سقف تضمین برای هر سپرده گذار در هریک از بانک ها و مؤسسات اعتباری غیربانکی»
بنابراین سقف تضمین نشون میده سپرده های بالای 100 میلیون، فقط تا سقف 100میلیون تضمین شده هستند. بنابراین یه سپرده 102 میلیونی، فقط 100میلیونش تضمین شده. از طرفی گفته شده برای هر سپرده‌گذار، نه هر سپرده. بنابراین اگر شما دو حساب در یک بانک داشته باشید، مجموع حساب ها بیشتر از 100میلیون باشه، بازم تا سقف 100میلیون تضمین شده هست.

البته خیلی بعیده چنین چیزی باشه. بانکی ورشکست بشه قطعا بانک مرکزی مسووله هرچند الان حود بانکها دستور میدن به بانک مرکزی!!
حتی اگر چنین چیزی باشه شما به راحتی میتونین چند سپرده مختلف باز کنید زیر 100 تومن:n10:
اصلا بانک مرکزی مسئول ورشکستگی بانکها نیست و قبل از این هم سپرده ها تضمین شده نبود و تضمین سپرده چندسالی هست که اجرایی شده. وقتی هم این قانون رو گذاشتن متوجه میشدن که میشه با چند حساب زیر 100 میلیون قانون رو دور زد بخاطر همین تضمین رو برای هر سپرده‌گذار قرار دادن نه هر سپرده :n02:

عملا این تضمین برای بانکهای عضو صندوق ضمانت سپرده ها برقراره. این صندوق هم زیر مجموعه بانک مرکزیه و هر بانک یا موسسه ای که بخواد مجوز بانک مرکزی رو داشته باشه باید عضو این صندوق بشه و حق عضویت بده.

روانپریش
26-11-2016, 14:09
عملا این تضمین برای بانکهای عضو صندوق ضمانت سپرده ها برقراره. این صندوق هم زیر مجموعه بانک مرکزیه و هر بانک یا موسسه ای که بخواد مجوز بانک مرکزی رو داشته باشه باید عضو این صندوق بشه و حق عضویت بده.

چجوري ميشه فهميد كه بانكي عضو اين صندوق هست و حق عضويتش رو ميده؟

shangil
26-11-2016, 16:41
ا

اصلا بانک مرکزی مسئول ورشکستگی بانکها نیست و قبل از این هم سپرده ها تضمین شده نبود و تضمین سپرده چندسالی هست که اجرایی شده. وقتی هم این قانون رو گذاشتن متوجه میشدن که میشه با چند حساب زیر 100 میلیون قانون رو دور زد بخاطر همین تضمین رو برای هر سپرده‌گذار قرار دادن نه هر سپرده :n02:

محمد حسین جان
شما مطمین باش اگر رد چند بانک مختلف حساب باز کنید محاله ممکنه قانون شامل بشه. البته این اتفاقاتی نمیفته هیچ وقت اگر بانکها مورد تایید بانک مرکزی باشن. بانکهایی که مورد تایید بانک مرکزی هستن که خودشون یه سر و گردن از بانک مرکزی بالاترن هیچ گاه ورشکست نمیشن یعنی اجازه نمیدن همانطور که سود رو کردن 15 درصد و شرایط وام رو بسیار سخت کردن
اینا بلدن چیکار کنن
این چند حسابی کاریه که معموله و افراد به خصوص اونایی که مالیات احتمال داره یقشون رو بگیره از طریق حساب بانکی برای اینکه مالیات ندن این کارها رو میکنن

shangil
26-11-2016, 16:48

قطغا تمامی بانکهایی که مورد تایید بانک مرکزی هستن عوض این صندوقن
این صندوق چیز خاصی نیست کلا.
بازم میگم شما نگران این مسایل نباشید. محاله ممکنه اون نوشته ها اجرا بشه.
الان بانک مرکزی سفت و سخت میگه به هیچ وجه نباید پول بلوکه بشه در بانک برای گرفتن وام. الان کو گوش شنوا!!؟؟
همین سپرده هم اینطوریه. این قانون اصلا مفهومی نداره. گفتم در چند بانک میشه حساب داشت و خیلی ساده کارتون رو پیش ببرید. اصولا بانک جایی هست که سپرده نیاز داره و هر قدر سپرده داشته باشین به نفعش است الان چرا این نوشته (نه قانون) رو گذاشتن واقعا جای تعجبه×

Mohammad Hosseyn
26-11-2016, 23:21
از لینک سایت صندوق ضمانت سپرده‌ها

ولی هیچ راهی نیست بفهمید بانکی حق عضویتش رو تماما داده یا نه. تنها میشه فرض کرد اینها حق عضویت رو میدن! [فرض غیر منطقی نیست]

محمد حسین جان
شما مطمین باش اگر رد چند بانک مختلف حساب باز کنید محاله ممکنه قانون شامل بشه. البته این اتفاقاتی نمیفته هیچ وقت اگر بانکها مورد تایید بانک مرکزی باشن. بانکهایی که مورد تایید بانک مرکزی هستن که خودشون یه سر و گردن از بانک مرکزی بالاترن هیچ گاه ورشکست نمیشن یعنی اجازه نمیدن همانطور که سود رو کردن 15 درصد و شرایط وام رو بسیار سخت کردن
اینا بلدن چیکار کنن
این چند حسابی کاریه که معموله و افراد به خصوص اونایی که مالیات احتمال داره یقشون رو بگیره از طریق حساب بانکی برای اینکه مالیات ندن این کارها رو میکنن
اگر در چند بانک سپرده داشته باشید برای هر بانک جداگانه تا سقف 100میلیون ضمانت شده حسابتون...
درسته که در حال حاضر وضعیت به گونه ای هست که ورشکستگی بانکها در عمل رخ نمیده [با وجود بحران بانکی موجود] ولی هیچ تضمینی نیست تا ابد اینطور بمونه. روند سیاست های بان مرکزی نشون میده بدنیال این هستن که حمایت گری دائم از بانکها رو بردارن و ممکنه در سالهای اتی شاهد ورشکستگی بانکها هم باشیم. تشکیل همین صندوق یکی از نشانه هاش هست و توجه بیشتر به معاهده‌هایی مثل بازل ...

shangil
29-11-2016, 19:31
یه نفر میشه تحلیلی بکنه منو خلاص کنه
قیمت سکه همانطور که میبینید متغیره عجیب! من چند روز پیش مبخواستم بفروشم وقتی ترامپ دراومد ولی دست نگه داشتم اومد پایین ناراحت شدم!! سکه زیادی نیست. دو تا از هر نوع سکه ها دارم.
الان دوباره نگا کردم اومده بالا بیش از قبل
واسه کسی که پول لازم داره سال بعد بهتر نیست بفروشه براره بانک 20 درصدش رو بگیره؟! من مقداری پول دارم اینارم میخوام بزارم روش.
مثلا فرض کنید سکه رو 1 تومن بفروشیم سر سال بعد 1 میلیون و صد و نود هزار تومان پول دارم.با سود متوسط 19 حساب کردم.
الان ممکنه سال بعد این موقع مثلا همون سکه بشه 2 تومن؟؟!!!
عجب چیز مضخرفیه کاش اقتصاد کشور سالم بود
نه سود بانکی نه تغییر قیمت

Royce
30-11-2016, 16:33
دوستان الان حداکثر مبلغی که بین دو بانک متفاوت میشه کارت به کارت کرد چقدره؟

rezabgz
30-11-2016, 17:14

فکر کنم حداکثر تا 3 میلیون میتونین کارت به کارت کنین.

am_64
30-11-2016, 18:49
نرخ سود عملا سی درصد شد !
این عنوان خبری است که خبرگزاری ها چند وقت پیش در سایتشون منتشر کرده بودند البته ما که در شهر خودمون که شهر کوچکی هم هست نرخ سود 20 درصدی هم ندیدیم چه برسه به سی درصد ! الان بخشی از سرمایه ام سرگردانه چند تا بانک خصوصی رفتم سوال کردم میگن یکساله 15 درصده در حالیکه خبرگزاری های رسمی صحبت از نرخ سود 30 درصدی در برخی بانکها می کنند همش فکر میکنم فقط توی شهر ما اینطوریه به همین خاطر قصد دارم برم تهران و از چند تا بانک پرس و جو کنم و پولمو بزارم در بانکی که بیشترین نرخ سود را پیشنهاد میده , البته بانک قوامین هم گفت که روزشمار زرین 2 داریم 18 درصد ولی فکر میکنم اگه بیشتر پرس و جو کنم سود بالاتری نصیبم میشه , از اونطرف هم به خاطر چهار نعل تازیدن ارز هم سود کمتر از سی درصد صرف نمی کنه همش خوف این را دارم که مثل چند سال پیش قیمت دلار چند برابر بشه و باز سرمایه ام از اینی که هست بی ارزشتر بشه البته اقتصاد مملکت هنوزم که هنوز نتونسته از اون اتفاق ( سه برابر شدن قیمت ارز در سال 90) کمر راست کنه اگه بخواد دوباره تکرار بشه مطمئنا کشور که الان در لبه پرتگاه هست به داخل پرتگاه سقوط میکنه تا ببینم نظر سایر دوستان چی باشه
shangil
30-11-2016, 22:12
این عنوان خبری است که خبرگزاری ها چند وقت پیش در سایتشون منتشر کرده بودند البته ما که در شهر خودمون که شهر کوچکی هم هست نرخ سود 20 درصدی هم ندیدیم چه برسه به سی درصد ! الان بخشی از سرمایه ام سرگردانه چند تا بانک خصوصی رفتم سوال کردم میگن یکساله 15 درصده در حالیکه خبرگزاری های رسمی صحبت از نرخ سود 30 درصدی در برخی بانکها می کنند همش فکر میکنم فقط توی شهر ما اینطوریه به همین خاطر قصد دارم برم تهران و از چند تا بانک پرس و جو کنم و پولمو بزارم در بانکی که بیشترین نرخ سود را پیشنهاد میده , البته بانک قوامین هم گفت که روزشمار زرین 2 داریم 18 درصد ولی فکر میکنم اگه بیشتر پرس و جو کنم سود بالاتری نصیبم میشه , از اونطرف هم به خاطر چهار نعل تازیدن ارز هم سود کمتر از سی درصد صرف نمی کنه همش خوف این را دارم که مثل چند سال پیش قیمت دلار چند برابر بشه و باز سرمایه ام از اینی که هست بی ارزشتر بشه البته اقتصاد مملکت هنوزم که هنوز نتونسته از اون اتفاق ( سه برابر شدن قیمت ارز در سال 90) کمر راست کنه اگه بخواد دوباره تکرار بشه مطمئنا کشور که الان در لبه پرتگاه هست به داخل پرتگاه سقوط میکنه تا ببینم نظر سایر دوستان چی باشه
این تحلیل ها و خبرگزاری ها رو ول کنید! بیشتر برای بالا بردن تعداد بینندگان این اخبار رو میزارن. بله سود تسهیلات که میگن 18 درصده در اصل 25 درصد به بالاست.
نه به شهر اصلا ربطی نداره. معلومه بانکها اول پیشنهاد میدن طوری که شما کمترین سود رو بزارین. هیچ وقت پول رو به صورت سالانه نزارین علت های زیادی داره.بانکها در حالت عادی سود بالای 15 نمیدن این صندوق ها هستن که بیشتر میدن.صندوق بانکها
برو بانک تجارت صندوق کاردان پولت رو بزار خیالت راحت باشه هیچی نمیشه. و یا پارسیان صندوق لوتوس اینا تقریبا 20 رو میدن روزشما حالا کمی بالا پایین داره و ریسکش خیلی کمه چون درامد ثابت هست صندوقهای این بانکها. بانک شهر هم صندوق داره میگن 20 میده ولی در اصل 18 میده فک کنم!
به هیچ وجه هم پولتون رو در صندوقهای دیگه مثل کوثر و فرشته و پارو و جارو و عباس العالمین فیصل العبادی!! و این ها نزارین. سود کمی کم بگیرین ولی خیالتون راحت باشه.!!
در مورد اینکه چه نوع سرمایه گزاری خوب هست من نمیخوام نظر بدم
در مورد دلار این رو بگم فکر نکنین مردم عادی از خرید و فروش دلار سود بردن نه اصلا اینطور نیست. دلار هر چند برابر بشه این دلالها هستن که میتونن سودش رو ببرن. ممکنه شما بگی خب من الان دلار بخرم فردا 1000 تومان گرونتر بشه ببین چقدر سود کردم؟!! منم میگم خب این کار رو بکن ببین میشه!!
نمیدونم چرا وقتی مرردم عادی این کارها رو میکنن ضرر کردن!

momo1364
30-11-2016, 22:44
اقا الان من 10 میلیون دارم چه بانکی بزارم برای سود؟ یا همون صندوق بانک

enimonte
30-11-2016, 22:55
سه میلیون از عابر بانک و از داخل بانک پانزده میلیون یعنی جمعا هجده میلیون میشه کارت به کارت کرد.

Sent from my SM-N920C using Tapatalk

new evil
01-12-2016, 10:20
سلام
سریع ترین روشی که من بتونم یک وام 4 الی 5 میلیون تومنی بگیرم چیه ؟
بانک خاصی هست این کار رو بکنه؟

Mohammad Hosseyn
01-12-2016, 13:18
مبلغ سپرده بالا باشه بهتون سود بالا هم میدن، چه تهران چه شهرستان‌ها... اونوقت باید برید پیش رئیس شعبه بگید آقا من یه 100میلیونی دارم میخوام بذارم یه جا سود خوب بهم بده. بانک شما چقدری میده :n10: :n09: ...

در مورد نرخ ارز، اینها نوسان کوتاه مدته و روند ارز بطور کلی تو دو سال گذشته کاملا تعادلی و مشخص بوده. همونطوری که تو این نمودار مشخصه تو بلندمدت ارز یه روند صعودی ملایمی رو تجربه کرده و فعلا هم هیچ دلیلی نیست از این روند خارج بشه مگر اتفاق خاصی بیافته مثل تحریم نفتی به شدت گذشته یا دخالت عظیم بانک مرکزی تو بازار که هر دوش فعلا بعیده بخصوص با توجه به هدف بانک مرکزی برای تک نرخی کردن ارز.

اون اتفاق چند برابر شدن یکباره نرخ ارز هم بخاطر این بود که سالها بانک مرکزی با مداخله تو بازار نمیذاشت نرخ ارز به مقدار تعادلیش برسه. تورم داخلی زیاد بود و ارزش پول ملی تعدیل نشده بود. بعد از مسئله تحریم و شوک های متعدد دیگه نرخ ارز از کنترل خارج شد. ولی وقتی طی چند سال گذشته نرخ ارز به ارومی متناسب با شرایط اقتصادی رشد کرده، چنین شوکی دور از ذهنه.

shangil
01-12-2016, 14:46
سلام
سریع ترین روشی که من بتونم یک وام 4 الی 5 میلیون تومنی بگیرم چیه ؟
بانک خاصی هست این کار رو بکنه؟

اگه واقعا لازم نداری نگیر وگرنه اوثر بانکها میدن با ضامن و شرایط سخت

momo1364
01-12-2016, 17:32
اقا الان من 10 میلیون دارم چه بانکی بزارم برای سود؟ یا همون صندوق بانک
اقابانکشهرخوبه؟کمککنید

Nocturne
01-12-2016, 18:46
مبلغ سپرده بالا باشه بهتون سود بالا هم میدن، چه تهران چه شهرستان‌ها... اونوقت باید برید پیش رئیس شعبه بگید آقا من یه 100میلیونی دارم میخوام بذارم یه جا سود خوب بهم بده. بانک شما چقدری میده :n10: :n09: ...

در مورد نرخ ارز، اینها نوسان کوتاه مدته و روند ارز بطور کلی تو دو سال گذشته کاملا تعادلی و مشخص بوده. همونطوری که تو این نمودار مشخصه تو بلندمدت ارز یه روند صعودی ملایمی رو تجربه کرده و فعلا هم هیچ دلیلی نیست از این روند خارج بشه مگر اتفاق خاصی بیافته مثل تحریم نفتی به شدت گذشته یا دخالت عظیم بانک مرکزی تو بازار که هر دوش فعلا بعیده بخصوص با توجه به هدف بانک مرکزی برای تک نرخی کردن ارز.

اون اتفاق چند برابر شدن یکباره نرخ ارز هم بخاطر این بود که سالها بانک مرکزی با مداخله تو بازار نمیذاشت نرخ ارز به مقدار تعادلیش برسه. تورم داخلی زیاد بود و ارزش پول ملی تعدیل نشده بود. بعد از مسئله تحریم و شوک های متعدد دیگه نرخ ارز از کنترل خارج شد. ولی وقتی طی چند سال گذشته نرخ ارز به ارومی متناسب با شرایط اقتصادی رشد کرده، چنین شوکی دور از ذهنه.

خب اینا یعنی انتخاب ترامپ نهایتا تاثیر چندانی روی نرخ تورم نمیذاره؟؟

Mohammad Hosseyn
01-12-2016, 20:26
اقابانکشهرخوبه؟کمککنید
عزیز هیچ فرقی نمیکنه اگر میخواید بانک بذارید همشون یکسانن واسه یه سپرده 10میلیونی...

خب اینا یعنی انتخاب ترامپ نهایتا تاثیر چندانی روی نرخ تورم نمیذاره؟؟
انتخاب ترامپ به خودی خود نه! ... هنوز کسی نمیدونه سیاست رسمی ایشون در قبال ایران چیه... الان باتوجه به اینکه بحث تمدید تحریم تو کنگره امریکاست یکی از دلایل رشد نرخ ارزه. فعلا همشون انتظاراته. اگر آقای ترامپ بیاد و دوباره تحریم هایی مثل قبل رو برگردونه اونوقت منتظر شوک نرخ ارز باشید (باز هم نه به اندازه ی قبل). ولی بعیده این اتفاق بیافته. تا الان اینجور که مشخصه میخوان صرفا فشار روی ایران رو بیشتر کنند و دوباره مذاکراتی راه بندازن.
اما سیاست های اقتصادی ترامپ از یه جهت احتمالا رشد اقتصادی قابل توجهی تو امریکا ایجاد میکنه که بخوایم نخوایم منافعش به تمام دنیا از جمله ما هم میرسه. بازار نفت هم که داره از رکودش خارج میشه و باز هم به نفع ما هست. فعلا نیروها نشون دهنده اتفاق خاصی نیست که نرخ ارز بخواد شوک وار تکون بخوره. دقت کنید من میگم شوکی رخ نمیده مثل قبل، ولی تو بلند مدت نرخ ارز بالا میره همونطوری که تو این دو سال با یه روند مشخصی رفته.

hamidcivil
01-12-2016, 20:34
بانک قوامین که دو میلیون را نگه میداره چقدر سود روز شمار میده؟
یعنی میلیونی چقدر میده سود؟

shangil
01-12-2016, 21:47
اقابانکشهرخوبه؟کمککنید
همه بانکها عین همن
صندوقاش فرق دارن
حساب عادیش 15 درصد سالانه هست حساب صندوقش 18

shangil
01-12-2016, 21:51
قیمت سکه همانطور که میبینید متغیره عجیب! من چند روز پیش مبخواستم بفروشم وقتی ترامپ دراومد ولی دست نگه داشتم اومد پایین ناراحت شدم!! سکه زیادی نیست. دو تا از هر نوع سکه ها دارم.
واسه کسی که پول لازم داره سال بعد بهتر نیست بفروشه براره بانک 20 درصدش رو بگیره؟! من مقداری پول دارم اینارم میخوام بزارم روش.
مثلا فرض کنید سکه رو 1 تومن بفروشیم سر سال بعد 1 میلیون و صد و نود هزار تومان پول دارم.با سود متوسط 19 حساب کردم.

کسی ایده ای نداره غیر از محمد حسین ؟؟

روانپریش
02-12-2016, 12:46
دوستان بانك سرمايه يه حساب داره تا 20.5 درصد سود ميده

MVGroup
02-12-2016, 13:33
بانک قوامین که دو میلیون را نگه میداره چقدر سود روز شمار میده؟
یعنی میلیونی چقدر میده سود؟

سودش 17 درصده. برای هر یک میلیون، ماهیانه حدود 14,200 تومان میده.

shangil
02-12-2016, 14:32
سودش 17 درصده. برای هر یک میلیون، ماهیانه حدود 14,200 تومان میده.
کجای قوامین 17 درصده؟؟ روزشمارش 10 درصده سالانش 15 درصد. بله برای میالغ بالا شاید اون درصد رو بده هرچند اونم حساب معمولی نیس

shangil
02-12-2016, 14:33
دوستان بانك سرمايه يه حساب داره تا 20.5 درصد سود ميده

حساب که نیس صندوقه
با این حال تا خودتون حساب باز نکنین به شنیده ها نمیشه اعتماد کرد.
من تا چشم نبینه باور نمیکنم.

روانپریش
02-12-2016, 15:31
حساب که نیس صندوقه
با این حال تا خودتون حساب باز نکنین به شنیده ها نمیشه اعتماد کرد.
من تا چشم نبینه باور نمیکنم.

نه حساب هست صندوق نيست

shangil
02-12-2016, 16:05
نه حساب هست صندوق نيستخودتون حساب دارید کارمند بانک گفت یا کسی همینطوری پروند؟!بعیده در حساب معمولی به خصوص برای پولهای معمولی سود اونطوری بدن حالا اون نیمش از کجا اومده خدا میدونه!! مگر بانکهای مشکل دار!

MVGroup
02-12-2016, 16:12
کجای قوامین 17 درصده؟؟ روزشمارش 10 درصده سالانش 15 درصد. بله برای میالغ بالا شاید اون درصد رو بده هرچند اونم حساب معمولی نیس

قوامین چند حساب داره:
حساب روزشمار با سود 10 درصد.
حساب یکساله با سود 15 درصد.
حساب روزشمار با سود 17 درصد، حداقل موجودی باید 2 میلیون تومان باشه.
حساب روزشمار با سود 18 درصد، حداقل موجودی باید 20 میلیون تومان باشه.
حساب روزشمار با سود 20 درصد، حداقل موجودی باید 50 میلیون تومان باشه.

Nocturne
03-12-2016, 00:29
حسابش که نسبتا ساده ست.. تغییرات قیمت طلا در ایران به جز تغییرات ارزش جهانیش و بلکه بیش از اون بستگی دارد به افت ارزش ریال. اگر سال بعدم تورمی حدود ۱۰-۱۱ درصد داشته باشیم این یعنی ۲۰ درصد شما ۱۰ درصدش سود واقعیست. اما اگر افت های شدید مثل سال ۹۱ و ۹۲ داشته باشیم که تورم بالای ۳۰٪ بود، شما ضرر کردید

shangil
03-12-2016, 12:47
حسابش که نسبتا ساده ست.. تغییرات قیمت طلا در ایران به جز تغییرات ارزش جهانیش و بلکه بیش از اون بستگی دارد به افت ارزش ریال. اگر سال بعدم تورمی حدود ۱۰-۱۱ درصد داشته باشیم این یعنی ۲۰ درصد شما ۱۰ درصدش سود واقعیست. اما اگر افت های شدید مثل سال ۹۱ و ۹۲ داشته باشیم که تورم بالای ۳۰٪ بود، شما ضرر کردید

ببخشید ولی اینا رو میدونستم اینا بیشتر اما اگر بود با این حال ممنون
البته تورم همین الانش 20 درصد به بالاست نمیدونم 10 درصد منظورتون چی بود!
ولی فک کنم طلا برای طولانی مدت سرمایه خوبی باشه. من نهایت سال بعد پولم رو از بانک بر میدارم میرم!

brothers000
03-12-2016, 13:15
کسی از دوستان در مورد این قضیه کارمزد برداشت از حساب با کارتخوان باجه داخل بانک اطلاع داره ؟
کارمزدش چقدره و برای هر مبلغی ثابت هست ؟

shangil
03-12-2016, 16:40
این سوال به تاپیک ربطی نداره ولی جایی پیدا نکردم. الان انس طلا 1179.9 دلار است. دلار در بازار 3890 تومان فروش. فرمول قیمت تمام سکه در ایران قیمت انس ضربدر قبمت دلار تقسیم بر 4.24927
حساب کنید میشه 1080141 تومان
الان سکه بازار 1130000 است یعنی 50 هزار تومان بیشتر. کسی علتش رو میدونه ؟؟

Mohammad Hosseyn
03-12-2016, 18:51
این سوال به تاپیک ربطی نداره ولی جایی پیدا نکردم. الان انس طلا 1179.9 دلار است. دلار در بازار 3890 تومان فروش. فرمول قیمت تمام سکه در ایران قیمت انس ضربدر قبمت دلار تقسیم بر 4.24927
حساب کنید میشه 1080141 تومان
الان سکه بازار 1130000 است یعنی 50 هزار تومان بیشتر. کسی علتش رو میدونه ؟؟

به همون دلیل که ساندویچ تو ایران و خارج از ایران یک قیمت نیست (حتی با یک کیفیت و برند)، سکه هم اینطور نیست ... هرچیزی عرضه و تقاضایی داره و قیمت رو عرضه و تقاضا مشخص میکنن نه ضرب قیمت دلار در قیمت کالا در بازار خارجی... اون فقط میتونه یک معیار باشه...

علاوه بر قیمت طلا تو بازار جهانی، ممکنه عرضه و تقاضای داخلی نوساناتی کنن که قیمت رو خارج از اون محدوده کنه. مثلا اعیاد خاصی ممکنه تقاضای سکه کم یا زیاد بشه. یا برعکس روزهای محرم چون عروسی و جشن کمه قیمتش بیاد پائین... علاوه بر این هزینه ضرب سکه و مالیات هم رو قیمت حساب میشن.

ak313
04-12-2016, 13:44
طبق محاسبه من الان سکه حدود 25 هزار تومان حباب داره

Mohammad Hosseyn
04-12-2016, 16:00
طبق محاسبه من الان سکه حدود 25 هزار تومان حباب داره

فکر میکنم یه اشکالی تو محاسبات هست چون محاسبه من نشون میده تفاوت قیمتی (که البته من اسمشو حباب نمیذارم) 2هزار تومنه و درصد تفاوت قیمت خیلی خیلی کمه. تازه بدون محاسبه مالیات ارزش افزوده که من نمیدونم چند درصد هست روی سکه چون موقع عرضه محاسبه شده رو قیمت.

Nocturne
04-12-2016, 21:58
ببخشید ولی اینا رو میدونستم اینا بیشتر اما اگر بود با این حال ممنون
البته تورم همین الانش 20 درصد به بالاست نمیدونم 10 درصد منظورتون چی بود!
ولی فک کنم طلا برای طولانی مدت سرمایه خوبی باشه. من نهایت سال بعد پولم رو از بانک بر میدارم میرم!

کمتر از ۱۰ هست در واقع

Nocturne
04-12-2016, 22:01
بچه ها یه سوالی. وقتی چک رو پشت نویسی میکنیم به طور معمول باید در پاسخ به سوال آخر گزینه برگشتی رو تیک بزنیم یا بدون برگشتی؟..
و اگر برگشتی رو زدیم این به معنای بی اعتمادی ماست؟ مثلا اگر کار منتفی بود و ما خواستیم چک طرف رو برگردونیم دیدن این تیک زشت هست؟!

shangil
04-12-2016, 22:04
کمتر از ۱۰ هست در واقع

به هیچ وجه!
هیچگاه اگر تورم کمتر از 10 بود بانکها سود 20 حتی 22 نمیدادن. خیلی راحت بگم تورم واقعی در ایران بالای 20 درصد است در این مساله شکی نیست. حالا دولت اقتصاددان و ... هرچی میخواد بگه واقعیتی که نمیشه کتمان کرد. کاری با تورم نقطه به نقطه هم نداریم.وقتی قیمت ها هر روز به طور متوسط 1 درصد بالاتر میره جایی برای شک در این مساله نیست.

Nocturne
04-12-2016, 22:06
به هیچ وجه!
هیچگاه اگر تورم کمتر از 10 بود بانکها سود 20 حتی 22 نمیدادن. خیلی راحت بگم تورم واقعی در ایران بالای 20 درصد است در این مساله شکی نیست. حالا دولت اقتصاددان و ... هرچی میخواد بگه واقعیتی که نمیشه کتمان کرد. کاری با تورم نقطه به نقطه هم نداریم.وقتی قیمت ها هر روز به طور متوسط 1 درصد بالاتر میره جایی برای شک در این مساله نیست.

خیر. فکر میکنم اون بیشتر به خاطر اینست که نرخ تورم ایران در یک محدوده معینی ثابت نبوده و حرکت های غیر قابل پیش بینی داره.. و الا اگر فرضا روی ۹ درصد طی سالها ثابت بود بله بانکها دیگه سود ۲۰ درصد نمیدادند..

Mohammad Hosseyn
04-12-2016, 22:39
به هیچ وجه!

تورم شاخص مشخصی داره و با معیار مشخصی محاسبه میشه و چیزی به نام تورم واقعی [احتمالا منظورتون اون چیزی هست که بقول بعضی ها مردم حس میکنند!] نداریم!!
تورم بطور رسمی در ایران زیر 10درصد هست الان.

اینکه نرخ بهره در بازار پول بالاست (هرچند اون هم کاهش داشته) بخاطر مسائل دیگریست. باید توجه کنید که قیمت توسط عرضه و تقاضا تعیین میشه. در مورد پول، نرخ بهره [که یکی از قیمتهای پوله] توسط عرضه و تقاضای پول در بازار تعیین میشه. چرا بانکها حاضر هستن در این تورم پائین سود بالایی بدهند؟ بخاطر اینکه کمبود نقدینگی در کشور وجود داره (بعد از بحران بانکی اخیر بانکها و بنگاهها معضل نقدینگی پیدا کردند) و همین خاطر رقابت بینشون برای جذب نقدینگی نرخ بهره رو بالا برده. بانک مرکزی میتونست با عرضه پول نرخ بهره رو پائین بیاره ولی در اینصورت اهداف تورمیش رو باید تا حدی کنار میگذاشت که اینطور نمیخواست.

shangil
04-12-2016, 23:43
تورم شاخص مشخصی داره و با معیار مشخصی محاسبه میشه و چیزی به نام تورم واقعی [احتمالا منظورتون اون چیزی هست که بقول بعضی ها مردم حس میکنند!] نداریم!!
تورم بطور رسمی در ایران زیر 10درصد هست الان.

اینکه نرخ بهره در بازار پول بالاست (هرچند اون هم کاهش داشته) بخاطر مسائل دیگریست. باید توجه کنید که قیمت توسط عرضه و تقاضا تعیین میشه. در مورد پول، نرخ بهره [که یکی از قیمتهای پوله] توسط عرضه و تقاضای پول در بازار تعیین میشه. چرا بانکها حاضر هستن در این تورم پائین سود بالایی بدهند؟ بخاطر اینکه کمبود نقدینگی در کشور وجود داره (بعد از بحران بانکی اخیر بانکها و بنگاهها معضل نقدینگی پیدا کردند) و همین خاطر رقابت بینشون برای جذب نقدینگی نرخ بهره رو بالا برده. بانک مرکزی میتونست با عرضه پول نرخ بهره رو پائین بیاره ولی در اینصورت اهداف تورمیش رو باید تا حدی کنار میگذاشت که اینطور نمیخواست.

همین کمبود نقدینگی نشان از تورم بالا داره دیگه
من فقط این رو میدونم که این نرخ تورم دستوری است و چنین نیست. ممکن نیست نرخ تورم عددی باشه که قبمت اجناس از اون تبعیت نکنه.
من نمیتونم قبول کنم تورم 8 درصد باشه ولی قبمتها 30 درصدی بره بالا

Mohammad Hosseyn
05-12-2016, 01:31
همین کمبود نقدینگی نشان از تورم بالا داره دیگه
من فقط این رو میدونم که این نرخ تورم دستوری است و چنین نیست. ممکن نیست نرخ تورم عددی باشه که قبمت اجناس از اون تبعیت نکنه.
من نمیتونم قبول کنم تورم 8 درصد باشه ولی قبمتها 30 درصدی بره بالا
اینجا بحث یکم خارج از حیطه تاپیک میشه.
اول باید بدونیم تورم چی هست و چطور محاسبه میشه. در ساده ترین شکلش این یه مسئله ریاضیه نه اقتصادی.
تورم یه رشد میانگین وزنی از قیمت مجموعه وسیعی از کالاهاست. طبق منطق ریاضی ممکنه که در یک مجموعه از متغیرها برخی افزایش داشته باشند ولی رشد میانگین اونها کمتر از رشد برخی از متغیرها باشه.
شما اول باید ببینید گروه کالاهایی که در تورم محاسبه میشه چی هست، و البته وزنشون چه مقداره.
میتونیم بعنوان مثال از چند گروه کالایی یک سبد کالا تعریف کنیم و رشد میانگین قیمت سبد رو طی یکسال گذشته مقایسه کنیم با هم ببینید که محاسبات ما با محاسبه رسمی تفاوت فاحشی نداره.
ذهنیت ما راجع به دستوری بودن تورم شاید به خیلی از عوامل برگرده مثل بدبینی ما به دولت و حاکمیت یا حتی ناشی از مضمن بودن تورم در گذشته باشه که باورش رو برامون سخت میکنه الان تورم زیر 10درصد باشه. ولی شخص من وقتی کل کالاهایی که مصرف می کنم رو در نظر میگیرم، میبینم خیلی هاشون طی یکسال اخیر تغییر محسوسی نکردن یا تغیرات کمی داشتند. به هر حال آمار تفصیلی تر در گزارشات بانک مرکزی و مرکز آمار هست که هر گروه کالایی (مواد خوراکی، حمل و نقل، مسکن، تحصیل و...) چه میزان تغییر داشته.

در مورد اینکه عامل کمبود نقدینگی تورمه بعنوان کسی که سالها اقتصاد خونده نفهمیدم منظورتون چیه واقعیتش!. اینجا دیگه بحث ریاضی نیست علمیه. بیشتر از این بخوام توضیح بدم هم کسل کننده میشه هم خارج از حوصله تاپیکه ؛)

Sent from my GT-N5100 using Tapatalk

shangil
05-12-2016, 07:38
اینجا بحث یکم خارج از حیطه تاپیک میشه.
اول باید بدونیم تورم چی هست و چطور محاسبه میشه. در ساده ترین شکلش این یه مسئله ریاضیه نه اقتصادی.
تورم یه رشد میانگین وزنی از قیمت مجموعه وسیعی از کالاهاست. طبق منطق ریاضی ممکنه که در یک مجموعه از متغیرها برخی افزایش داشته باشند ولی رشد میانگین اونها کمتر از رشد برخی از متغیرها باشه.
شما اول باید ببینید گروه کالاهایی که در تورم محاسبه میشه چی هست، و البته وزنشون چه مقداره.
میتونیم بعنوان مثال از چند گروه کالایی یک سبد کالا تعریف کنیم و رشد میانگین قیمت سبد رو طی یکسال گذشته مقایسه کنیم با هم ببینید که محاسبات ما با محاسبه رسمی تفاوت فاحشی نداره.
ذهنیت ما راجع به دستوری بودن تورم شاید به خیلی از عوامل برگرده مثل بدبینی ما به دولت و حاکمیت یا حتی ناشی از مضمن بودن تورم در گذشته باشه که باورش رو برامون سخت میکنه الان تورم زیر 10درصد باشه. ولی شخص من وقتی کل کالاهایی که مصرف می کنم رو در نظر میگیرم، میبینم خیلی هاشون طی یکسال اخیر تغییر محسوسی نکردن یا تغیرات کمی داشتند. به هر حال آمار تفصیلی تر در گزارشات بانک مرکزی و مرکز آمار هست که هر گروه کالایی (مواد خوراکی، حمل و نقل، مسکن، تحصیل و...) چه میزان تغییر داشته.

در مورد اینکه عامل کمبود نقدینگی تورمه بعنوان کسی که سالها اقتصاد خونده نفهمیدم منظورتون چیه واقعیتش!. اینجا دیگه بحث ریاضی نیست علمیه. بیشتر از این بخوام توضیح بدم هم کسل کننده میشه هم خارج از حوصله تاپیکه ؛)

بله از بحث تاپیک دور شدیم
ولی میشه اسامی چند تا از اون کالا رو بگین ما هم یاد بگیریم
یا حداقل بگین از کدوم محله میگیرین ما هم از اونجا بگیریم. به قول یارو گفتنی؛)
برادر من قیمت خیلی از اجناس بالا رفته. اصلا تورم در ایران معنی نداره چون بسیاری از اجناس قاچاق وارد میشن و قیمت رو سربازان گمنام تعیین میکنن!!
من بر خلاف شما هر چی دیدم قیمتش بیش از اون تعریف تورم زیاد شده کاری هم با دولت ندارم
از پراید گرفته! تا دلار و پنیر و لپه ! و عدس و شیر و یورو و قبوض چهارگانه! و خیلی خیلی که از حوصله خارجه
من فقط این رو میتونم به عنوان شاهد عینی بیارم :
به دلیل این که ارزش پولی ریال سال به سال کمتر میشه و نرخ تورم از نرخ سود بانک هم بیشتره . حتی اگر نقدینگی هم باشد و تورم زیر 10 بانک برای جبرانش سود ببش از تورم نمیده مثل همه جای دنیا. اینا خوب میدونن تورم چقدره که سود حتی 20 هم میدن. اگر تورم 8 درصد بود همون رقابتی که شما گفتید بین 9 و 10 میشد دیگه نه 20!

ak313
05-12-2016, 12:44
فکر میکنم یه اشکالی تو محاسبات هست چون محاسبه من نشون میده تفاوت قیمتی (که البته من اسمشو حباب نمیذارم) 2هزار تومنه و درصد تفاوت قیمت خیلی خیلی کمه. تازه بدون محاسبه مالیات ارزش افزوده که من نمیدونم چند درصد هست روی سکه چون موقع عرضه محاسبه شده رو قیمت.

توی محاسبه سکه جایی ندیدم عوارض ورود محاسبه کنند یا مالیات ارزش افزوده. مالیات ارزش افزوده الان 9 درصده و چیز پنهانی نیست
شما می تونید به محاسبه این سایت هم مراجعه کنید و حباب رو ملاحظه کنید
یه نکته دیگه اینه که خیلی ازجاها عیار سکه رو 22 اعلام کردند که منم همینو توی فرمول گذاشتم اما ظاهرا دقیقش 21.6 هست که شما هم همینو ملاک قرار دادید

اینم محاسبه مجدد من با 21.6 عیار

shangil
05-12-2016, 12:52
توی محاسبه سکه جایی ندیدم عوارض ورود محاسبه کنند یا مالیات ارزش افزوده. مالیات ارزش افزوده الان 9 درصده و چیز پنهانی نیست
یه نکته دیگه اینه که خیلی ازجاها عیار سکه رو 22 اعلام کردند که منم همینو توی فرمول گذاشتم اما ظاهرا دقیقش 21.6 هست که شما هم همینو ملاک قرار دادید

دوست من با محاسبات چیزی جلو نمیره. همینک سکه رو 40 تومان گرون دارن معامله میکنن

Mohammad Hosseyn
05-12-2016, 13:14
بله از بحث تاپیک دور شدیم
ولی میشه اسامی چند تا از اون کالا رو بگین ما هم یاد بگیریم
یا حداقل بگین از کدوم محله میگیرین ما هم از اونجا بگیریم. به قول یارو گفتنی؛)
برادر من قیمت خیلی از اجناس بالا رفته. اصلا تورم در ایران معنی نداره چون بسیاری از اجناس قاچاق وارد میشن و قیمت رو سربازان گمنام تعیین میکنن!!
من بر خلاف شما هر چی دیدم قیمتش بیش از اون تعریف تورم زیاد شده کاری هم با دولت ندارم
از پراید گرفته! تا دلار و پنیر و لپه ! و عدس و شیر و یورو و قبوض چهارگانه! و خیلی خیلی که از حوصله خارجه
من فقط این رو میتونم به عنوان شاهد عینی بیارم :
به دلیل این که ارزش پولی ریال سال به سال کمتر میشه و نرخ تورم از نرخ سود بانک هم بیشتره . حتی اگر نقدینگی هم باشد و تورم زیر 10 بانک برای جبرانش سود ببش از تورم نمیده مثل همه جای دنیا. اینا خوب میدونن تورم چقدره که سود حتی 20 هم میدن. اگر تورم 8 درصد بود همون رقابتی که شما گفتید بین 9 و 10 میشد دیگه نه 20!

تقریبا همه جای دنیا بانک ها نرخ بهره بیش از تورم میدن. اختلاف بین نرخ بهره و نرخ تورم بطور متوسط تو دنیا چیزی حدود 5درصده. ایران جزو معدود کشورهایی بود که طی یک دوره طولانی نرخ بهرش از نرخ تورم کمتر بود. پس اشتباه اولتون اینجاست که فکر میکنید نرخ بهره نباید بیشتر از تورم باشه!!

دوم اینکه همونطور که گفتم قیمت هرچیز رو عرضه و تقاضا معلوم میکنه نه ذهنیت ما! ... کمبود نقدینگی به شدتی هست که نرخ بهره 20درصد رو توجیه میکنه هرچند باید در نظر گرفت که بانکها نرخ بهره 20رو به هر سپرده ای نمیدن و بحث سپرده بانکی با صندوق سرمایه گذاری و ... متفاوته.

در مورد تورم، برای اینکه ببینید چه گروه کالایی در محاسبه تورم هست و هرکدوم طی یکسال گذشته چطور تغییر کردن به سایت بانک مرکزی برید و گزارش های دوره ایشو بخونید!!

عوارض ورود طلا باید حساب بشه. چون جزو عواملی هست که روی قیمت طلای داخلی اثر داره.
اگر مالیات بر ارزش افزوده رو به گفته شما 9درصد در نظر بگیریم حتی بدون عوارض ورود طلا قیمت سکه کمتر از اون چیزی هست که باید باشه!!

محاسبات این سایت خیلی غیر دقیق هست ...

shangil
05-12-2016, 13:57
تقریبا همه جای دنیا بانک ها نرخ بهره بیش از تورم میدن. اختلاف بین نرخ بهره و نرخ تورم بطور متوسط تو دنیا چیزی حدود 5درصده. ایران جزو معدود کشورهایی بود که طی یک دوره طولانی نرخ بهرش از نرخ تورم کمتر بود. پس اشتباه اولتون اینجاست که فکر میکنید نرخ بهره نباید بیشتر از تورم باشه!!

دوم اینکه همونطور که گفتم قیمت هرچیز رو عرضه و تقاضا معلوم میکنه نه ذهنیت ما! ... کمبود نقدینگی به شدتی هست که نرخ بهره 20درصد رو توجیه میکنه هرچند باید در نظر گرفت که بانکها نرخ بهره 20رو به هر سپرده ای نمیدن و بحث سپرده بانکی با صندوق سرمایه گذاری و ... متفاوته.

در مورد تورم، برای اینکه ببینید چه گروه کالایی در محاسبه تورم هست و هرکدوم طی یکسال گذشته چطور تغییر کردن به سایت بانک مرکزی برید و گزارش های دوره ایشو بخونید!!

عوارض ورود طلا باید حساب بشه. چون جزو عواملی هست که روی قیمت طلای داخلی اثر داره.
اگر مالیات بر ارزش افزوده رو به گفته شما 9درصد در نظر بگیریم حتی بدون عوارض ورود طلا قیمت سکه کمتر از اون چیزی هست که باید باشه!!

شرمنده سطر اول حرفتون رو نمیتونم قبول بکنم.
امریکا مهد اقتصاد دنیا نرخ سود بانکها کمتر از تورمه!
من ذهنیتم دیده ام است نه سایت بانک مرکزی که چند تا قلم بزاره اثبات کنه تورم زیر 10 درصده.

Mohammad Hosseyn
05-12-2016, 14:23
شرمنده سطر اول حرفتون رو نمیتونم قبول بکنم.
امریکا مهد اقتصاد دنیا نرخ سود بانکها کمتر از تورمه!
من ذهنیتم دیده ام است نه سایت بانک مرکزی که چند تا قلم بزاره اثبات کنه تورم زیر 10 درصده.

ببخشید ولی قبول نکردن من یا شما واقعیت رو تغییر نمیده!!
اختلاف بین نرخ بهره و تورم اصطلاحا بهش گفته میشه نرخ بهره واقعی. نرخ بهره واقعی نمیتونه برای مدت طولانی منفی باشه. یعنی برای مدت طولانی نرخ بهره نمیتونه از تورم کمتر باشه. مشکلات اقتصادی به بار میاره.
برای اینکه ببنید نرخ بهره واقعی امریکا چند هست به دیتاهای بانک جهانی نگاه کنید :

همونطور که مشخصه الان نرخ بهره واقعی امریکا 2.23% هست. این با در نظر گرفتن این نکته هست که فدرال رزرو (بانک مرکزی امریکا) سیاست کاهش نرخ بهره رو برای سالها اتخاذ کرده و نرخ بهره رو کم کرده وگرنه نگاهی به تاریخچه بندازید میبینید که نرخ بهره واقعی خیلی از اوقات مقادیری حول و حوش 5% رو تجربه کرده.
متاسفانه اطلاعاتتون در مورد مفاهیم و امارهای اقتصادی دقیق نیست. چیزی که شما ازش حرف میزنید تخصص منه. میدونم دارم چی میگم دوست من:n39:

shangil
05-12-2016, 16:43
ببخشید ولی قبول نکردن من یا شما واقعیت رو تغییر نمیده!!
اختلاف بین نرخ بهره و تورم اصطلاحا بهش گفته میشه نرخ بهره واقعی. نرخ بهره واقعی نمیتونه برای مدت طولانی منفی باشه. یعنی برای مدت طولانی نرخ بهره نمیتونه از تورم کمتر باشه. مشکلات اقتصادی به بار میاره.
برای اینکه ببنید نرخ بهره واقعی امریکا چند هست به دیتاهای بانک جهانی نگاه کنید :

همونطور که مشخصه الان نرخ بهره واقعی امریکا 2.23% هست. این با در نظر گرفتن این نکته هست که فدرال رزرو (بانک مرکزی امریکا) سیاست کاهش نرخ بهره رو برای سالها اتخاذ کرده و نرخ بهره رو کم کرده وگرنه نگاهی به تاریخچه بندازید میبینید که نرخ بهره واقعی خیلی از اوقات مقادیری حول و حوش 5% رو تجربه کرده.
متاسفانه اطلاعاتتون در مورد مفاهیم و امارهای اقتصادی دقیق نیست. چیزی که شما ازش حرف میزنید تخصص منه. میدونم دارم چی میگم دوست من:n39:

در اینکه اطلاعات من کمتر از شماست بحثی نیست ولی در اینکه واقعیت رو نادیده بگیریم بحث هست:)
شما خواسته یا ناخواسته دارید از دولتی رو که خودش هم بعضا با خودش مشکل داره و با اشتباهات غیرعمدی! که بعضا میکنه حرفای خودش رو نقض میکنه طرفداری میکنید. اون کسی که اعلام میکنه تورم 8 درصد همون ادم چند روز پیش گفت دلار برمیگرده به 3500 که نه تنها برنگشت بلکه رفت 3950. جای تعجبی هم نیست که این فرد اصلا نمیدونه تورم چیه. وقتی یکی همون اقاهه نمیدونه تورم چیه چطور انتظار داربد من حرفش رو قبول بکنم!
نرخ بهتره اون چیزی که در سایت نوشته با واقعیت فرق داره دوست عزیز. همانطور که در ایران هممون میدونیم سایت بانکها چی نوشتن و چی اجرا میشه.
بزرگترین بانک امریکا BANK OF AMERICA نرخ بهرش 1.1 درصد هست. WELLS FARGO هم حدود 0.9 درصده در نهاست PLC هم نرخش 1.3 درصده. اینها رو باید خودتون حساب داشته باشید تا بدونید چی به چیه!( این اطلاعات کاملا موثق هست نگران نباشید)
دوست من من حرفهای شما یعنی اون چیزی رو که بلدید رو اصلا زیر سوال نمیبرم ولی این رو که اقتصاددانها خیلی چیزا رو نمیدونن و بیشتر روی تیوری کار میکنن رو کاملا واقفم بهش.
فک کنم این بحثها حالت خصوصی پیدا کرده و نمیدونم فروم جای مناسبی هست یا نه!
بازم شرمنده زیاد حرف زدم

Mohammad Hosseyn
05-12-2016, 22:05
در اینکه اطلاعات من کمتر از شماست بحثی نیست ولی در اینکه واقعیت رو نادیده بگیریم بحث هست:)
شما خواسته یا ناخواسته دارید از دولتی رو که خودش هم بعضا با خودش مشکل داره و با اشتباهات غیرعمدی! که بعضا میکنه حرفای خودش رو نقض میکنه طرفداری میکنید. اون کسی که اعلام میکنه تورم 8 درصد همون ادم چند روز پیش گفت دلار برمیگرده به 3500 که نه تنها برنگشت بلکه رفت 3950. جای تعجبی هم نیست که این فرد اصلا نمیدونه تورم چیه. وقتی یکی همون اقاهه نمیدونه تورم چیه چطور انتظار داربد من حرفش رو قبول بکنم!
نرخ بهتره اون چیزی که در سایت نوشته با واقعیت فرق داره دوست عزیز. همانطور که در ایران هممون میدونیم سایت بانکها چی نوشتن و چی اجرا میشه.
بزرگترین بانک امریکا BANK OF AMERICA نرخ بهرش 1.1 درصد هست. WELLS FARGO هم حدود 0.9 درصده در نهاست PLC هم نرخش 1.3 درصده. اینها رو باید خودتون حساب داشته باشید تا بدونید چی به چیه!( این اطلاعات کاملا موثق هست نگران نباشید)
دوست من من حرفهای شما یعنی اون چیزی رو که بلدید رو اصلا زیر سوال نمیبرم ولی این رو که اقتصاددانها خیلی چیزا رو نمیدونن و بیشتر روی تیوری کار میکنن رو کاملا واقفم بهش.
فک کنم این بحثها حالت خصوصی پیدا کرده و نمیدونم فروم جای مناسبی هست یا نه!
بازم شرمنده زیاد حرف زدم

فکر نمیکنم توضیحات بیشتر من نتیجه ای داشته باشه ...:n39:

shangil
05-12-2016, 22:30
فکر نمیکنم توضیحات بیشتر من نتیجه ای داشته باشه ...:n39:

و همچنین توضیحات من:n39:

Nocturne
06-12-2016, 21:54
بچه ها یه سوالی. وقتی چک رو پشت نویسی میکنیم به طور معمول باید در پاسخ به سوال آخر گزینه برگشتی رو تیک بزنیم یا بدون برگشتی؟..
و اگر برگشتی رو زدیم این به معنای بی اعتمادی ماست؟ مثلا اگر کار منتفی بود و ما خواستیم چک طرف رو برگردونیم دیدن این تیک زشت هست؟!
کسی نظری نداره؟! اینجا مگه تاپیک امور بانکی نیست؟

MOHAMMAD_ASEMOONI
07-12-2016, 14:23
طبق خبر IRINN
با تصویب هیئت دولت , واحدِ رسمیِ پول ایران از "ریال" تبدیل شد به "تومان" که مثل قبل معادل 10 ریال هست
حالا میره برای تصویب در مجلس که گمان نکنم رای نیاره
یعنی دیگه در بانکها و خودپردارها و کارتخوانها , بورس , وزارتخونه ها و فروشگاهها و غیره از تومان استفاده میشه و دیگه ریال به کار برده نمیشه
تغییری در ارزش پول نمیده اما لااقل مشکلاتِ مربوط به دوگانه بودنِ واحدِ پولی حل میشه یعنی دیگه کسی نمیگه این قیمت به ریاله یا به تومانه ؟ این مبلغ به ریال , میشه چند تومن ؟
=====================================
بنده خودم یک بار جلو خودپرداز یک نفر موجودیش رو روی صفحه بهم نشون داد و گفت:
آقا این موجودی چند تومنه (10050000 ریال بود که با حذف آخرین صفر تبدیل به تومن میشه یعنی 1005000 تومن / یک ملیون و 5000 تومن )

Mohammad Hosseyn
07-12-2016, 16:11
کسی نظری نداره؟! اینجا مگه تاپیک امور بانکی نیست؟
منظورتون برگشت چک با یا بدون گواهی عدم پرداخته؟؟

طبق خبر IRINN
با تصویب هیئت دولت , واحدِ رسمیِ پول ایران از "ریال" تبدیل شد به "تومان" که مثل قبل معادل 10 ریال هست
حالا میره برای تصویب در مجلس که گمان نکنم رای نیاره
یعنی دیگه در بانکها و خودپردارها و کارتخوانها , بورس , وزارتخونه ها و فروشگاهها و غیره از تومان استفاده میشه و دیگه ریال به کار برده نمیشه
تغییری در ارزش پول نمیده اما لااقل مشکلاتِ مربوط به دوگانه بودنِ واحدِ پولی حل میشه یعنی دیگه کسی نمیگه این قیمت به ریاله یا به تومانه ؟ این مبلغ به ریال , میشه چند تومن ؟
=====================================
بنده خودم یک بار جلو خودپرداز یک نفر موجودیش رو روی صفحه بهم نشون داد و گفت:
آقا این موجودی چند تومنه (10050000 ریال بود که با حذف آخرین صفر تبدیل به تومن میشه یعنی 1005000 تومن / یک ملیون و 5000 تومن )
باید به تصویب مجلس برسه ... هنوز نهایی نیست.

MOHAMMAD_ASEMOONI
07-12-2016, 17:14
کسی نظری نداره؟! اینجا مگه تاپیک امور بانکی نیست؟سلام
اصلاً تیک نزنین
اگر کارمند بانک گفت اجباریه اونوقت تیک بزنین

amin_947
07-12-2016, 17:55
دوستان حساب لوتوس بانک پارسیان معتبره؟ یه وقت پولمون رو بر ندارن در برن :n02:

szh_1367
07-12-2016, 19:01

سکه مالیات بر ارزش افزوده ندارد

ساده ترین روش محاسبه قیمت سکه به این صورت است

قیمت اونس جهانی * قیمت دلار / 4.2497

معمولا یه مقدار هم برای حق ضرب سکه گرفته میشه که به نظر من اشتباه هست

قیمت این لحظه اونس 1178
قیمت دلار 3890
1178 * 3890 / 4.2497 = 1.078.000

shangil
07-12-2016, 19:04
دوستان حساب لوتوس بانک پارسیان معتبره؟ یه وقت پولمون رو بر ندارن در برن :n02:
این جوری نگا کنیم همه بانکها خطرین.
اگر این مسایل اذیتتون میکنه پیشنهاد میکنم در همون معمولی بزارین
صندوقهای بانکها از سالهای 86 87 89 91 شروع به کار کردن و مشکلی هم برای بانکها به خصوص برای صندوق با درامد ثابت پیش نیومده.

- - - Updated - - -

قیمت این لحظه اونس 1178
قیمت دلار 3890

قبلا هم گفتم سکه حداقل 50 تومن حباب داره هر طور حساب کنین
در ایران هم اون فرمول ها اصلا جواب نمیده. روزی که باید دلار بره بالا میاد پایین روزی که باید طلا ارزون بشه گرون میشه و ....

Mohammad Hosseyn
07-12-2016, 19:10

قیمت این لحظه اونس 1178
قیمت دلار 3890
اونچیزی که مالیات بر ارزش افزوده نداره معامله سکه هست. مالیات روی قیمت سکه محاسبه شده وقتی به بازار عرضه میشه.

szh_1367
07-12-2016, 19:43
این جوری نگا کنیم همه بانکها خطرین.
اگر این مسایل اذیتتون میکنه پیشنهاد میکنم در همون معمولی بزارین
صندوقهای بانکها از سالهای 86 87 89 91 شروع به کار کردن و مشکلی هم برای بانکها به خصوص برای صندوق با درامد ثابت پیش نیومده.

- - - Updated - - -

قبلا هم گفتم سکه حداقل 50 تومن حباب داره هر طور حساب کنین
در ایران هم اون فرمول ها اصلا جواب نمیده. روزی که باید دلار بره بالا میاد پایین روزی که باید طلا ارزون بشه گرون میشه و ....
فرمول برای بدست اومدن ارزش واقعی کالا هست و الی بارها از همین رانت اقایون ضربه خوردم :n24:

اونچیزی که مالیات بر ارزش افزوده نداره معامله سکه هست. مالیات روی قیمت سکه محاسبه شده وقتی به بازار عرضه میشه.

مگر میشه دولت مالیات نگیره :n15:برای عرضه مالیات دریافت میکنه اما در معاملات بازاری مالیات حساب نمیشه

Mohammad Hosseyn
07-12-2016, 20:07
فرمول برای بدست اومدن ارزش واقعی کالا هست و الی بارها از همین رانت اقایون ضربه خوردم :n24:

مگر میشه دولت مالیات نگیره :n15:برای عرضه مالیات دریافت میکنه اما در معاملات بازاری مالیات حساب نمیشه
خب وقتی موقع عرضه مالیات حساب میشه یعنی باید روی قیمتش محاسبه بشه...

Nocturne
08-12-2016, 23:44
منظورتون برگشت چک با یا بدون گواهی عدم پرداخته؟؟

آره پایین پشت چکا مینویسه در صورت عدم کفایت موجودی بعد دو گزینه داره می نویسه چک را با برگشتی یا بدون برگشتی عودت فرمایید

Mohammad Hosseyn
09-12-2016, 00:25
آره پایین پشت چکا مینویسه در صورت عدم کفایت موجودی بعد دو گزینه داره می نویسه چک را با برگشتی یا بدون برگشتی عودت فرمایید
خب شما وقتی چک رو در اختیار کس دیگه ای قرار میدید به اون فرد وکالت میدید که چک رو بجای شما نقد کنه.
اون دو گزینه میگه اگر فرد رفت بانک چک رو نقد کنه و حساب فرد موجودی نداشت بانک بهش گواهی عدم کفایت موجودی بده که فرد با اون شکایت کنه از صاحب حساب یا نه این فقط شمائید که حق دارید گواهی عدم موجودی رو بگیرید. ربطی به اعتماد شما به کسی نداره. مسئله اینه که بین شما و کسی که چک رو بهش میدید چه قراری گذاشتید. مثلا ممکنه من چک رو بدم به رفیقم که بگم بره برام نقد کنه، اینجا که اجازه نمیدم اگر نقد نشد رفیقم بتونه از صاحب حساب شکایت کنه!. ولی یوقتی هست من از روی یه معامله ای چک رو در اختیار فرد دیگه ای قرار میدم اونوقت اون با اون فرد قرار میذارم که اگر چک بلامحل بود خودش بره شکایت کنه یا بیاد یقه منو بگیره.
باز هم با یه فرد که حقوق خونده و میدونه بهتره صحبت کنید (سایت های مشاور حقوقی زیادن به این سوالات پاسخ میدن). چیزی که من میدونم در این حده...

aryna
09-12-2016, 07:01
خب شما وقتی چک رو در اختیار کس دیگه ای قرار میدید به اون فرد وکالت میدید که چک رو بجای شما نقد کنه.
.....
.....

من خلاصه جواب شما را بدم د حد دانسته های خودم

بانکها در ایران معمولا کسی چک را میاره بانک صاحب اصلی چک مدنظر میگره(یعنی کسی که چک دستشه و میره شعبه)برای نقد کردن

حالا در شعبه ممکنه هر اتفاقی بیافته.مثلا
کسی که چک دستش هست بنابر رفتار کارمند شعبه ممکنه چک را برگشت بزنه.حالا بنا بر هر دلیلی.
یا با کسی در شعبه هم سخن بشه که او را متقاعد کنه اگز چک عدم موجودی داشت فورا برگشت بزنه
و یا ....
مهم اون مورد بالایی هست.کسی که چک پیشش هم صاحب چک هست(در عرف بانکداری در ایران)

shangil
09-12-2016, 08:56
من خلاصه جواب شما را بدم د حد دانسته های خودم

بانکها در ایران معمولا کسی چک را میاره بانک صاحب اصلی چک مدنظر میگره(یعنی کسی که چک دستشه و میره شعبه)برای نقد کردن

حالا در شعبه ممکنه هر اتفاقی بیافته.مثلا
کسی که چک دستش هست بنابر رفتار کارمند شعبه ممکنه چک را برگشت بزنه.حالا بنا بر هر دلیلی.
یا با کسی در شعبه هم سخن بشه که او را متقاعد کنه اگز چک عدم موجودی داشت فورا برگشت بزنه
و یا ....
مهم اون مورد بالایی هست.کسی که چک پیشش هم صاحب چک هست(در عرف بانکداری در ایران)
اگه حامل باشه چی!؟

Reza31001
09-12-2016, 09:23
Nocturne
یه موقع هست سررسید چک شده و شما چک رو میبرید بانک و پست نویسی میکنید که نقدش کنید
اینجا نیازی اون سوال رو جواب بدین
یا موجودی داره که نقد میشه یا کارمند بانک میگه موجودی نداره و چک رو برمیگردونه که اینجا شما میتونید درخواست بدین که چک رو برگشت بزنن که یه فرم دیگه داره و پر میکنید و و کارمند ثبت میکنه و روی چک هم مهر برگشتی میزنه و به همراه فرم مربوطه میده دستتون و حالا شما میتونید برید دادگاه و از صاحب چک شکایت بکنید

ولی یه موقع هست شما زودتر از سررسید چک میرید بانک و اصطلاحا چک رو میخوابونید به حساب (که در این حالت در بانک مربوطه حساب دارید) اونجا هنگام پشت نویسی میتونید اون سوال رو جواب بدین که زمانی که سررسید چک شد و احیانا صاحب چک تو حسابش پول نداشت کارمند بانک چک رو برگشت بزنه یا نه
shangil
فرقی نداره چک در وجه چه کسی باشه در هر حالت کسی که چک دستش باشه صاحب چک هست
اگه حامل باشه که راحت تر اگر هم در وجه شخص دیگه ای باشه با دو تا امضای اون شخص پشت چک (که میتونه کاملا سوری هم باشه!) کسی چک دستشه میتونه نقدش کنه

Nocturne
10-12-2016, 22:35
حذف شود........

shangil
11-12-2016, 12:28
بی در و پیکری یعنی این
قیمت تمام و نیم کاعش ربع افزایش

Mohammad Hosseyn
11-12-2016, 13:45
بی در و پیکری یعنی این
قیمت تمام و نیم کاعش ربع افزایش
کسی که به قیمت بدید خروجی مکانیزم عرضه و تقاضا نگاه کنه می‌دونه که این اتفاق نشونه بی در و پیکری نیست!!:n39:

MOHAMMAD_ASEMOONI
12-12-2016, 06:45
سلام
پریشب گفتگو بود بین موافقان و مخالفان حذف یک صفر و تبدیل واحد رسمیِ پول به تومان
========================================
یکیشون گفت جمع آوری همه ی اسکناسها و سکه ها و چاپ و ضربِ اسکناس و سکه به تومان حدود 3000 میلیارد تومن خرج داره و تاثیری هم بر قیمتها و تورم نداره
یکی دیگه گفت با حذف یک صفر و ریال موافقه اما لازم نیست پولهای موجود یک دفعه جمع و عوض بشه . از این به بعد تومان چاپ میکنیم به جای اسکناسهای فرسوده
=========================================
یکی دیگه گفت با حذف ریال موافقه اما حالا که قراره کلی خرج بشه و ریال حذف بشه پس بهتره به جای یک صفر 4 تا صفر حذف بشه مثل ترکیه و آلمان و فرانسه که کلی صفر حذف کردند
گفت باید صفر ریال حذف بشه و 3 صفر هم از تومان حذف بشه یعنی 10.000 ریالی بشه 1 تومان . گفت الان هم مردم همه به جای هزار تومن میگن 1 تومن پس بهتره کمترین واحد پول بشه 1 تومان که برابر 1000 تومنِ فعلی باشه

چند سال پیش هم یکی اومد همین پیشنهاد رو داد و گفت برای مبلغ کمتر از 1 تومان هم ربع تومانی (250 تومنِ الان ) و نصف تومانی (500 تومن الان ) چاپ میکنیم مثل کویت که دینار و نیم دینار و ربع دینار داره
======================================
البته در اینصورت 1 میلیون تومان میشه 1000 تومن که به نظر بنده نامتعارف و غیر عادی هست و 1 میلیارد تومن میشه 1 میلیون تومن .

در ضمن , این کارها درمانی نمیشه برای تورم و گرانی و مشکل کم بودن حقوقها و بی ثُباتی قیمتها و نبودِ امنیتِ اقتصادی . کار از ریشه خرابه و درست شدنی هم نیست مگر اینکه خیلیها تغییر کنند یا عوض بشند یا حذف بشند .
حکایتِ تغییر واحد از ریال به تومن مثل حکایتِ خر همون خره پالونش عوض شده هست

Mohammad Hosseyn
12-12-2016, 07:03
سلام
پریشب گفتگو بود بین موافقان و مخالفان حذف یک صفر و تبدیل واحد رسمیِ پول به تومان
یکیشون گفت جمع آوری همه ی اسکناسها و سکه ها و چاپ و ضربِ اسکناس و سکه به تومان حدود 3000 میلیارد تومن خرج داره و تاثیری هم بر قیمتها و تورم نداره
یکی دیگه گفت با حذف یک صفر و ریال موافقه اما لازم نیست پولهای موجود یک دفعه جمع و عوض بشه . از این به بعد تومان چاپ میکنیم به جای اسکناسهای فرسوده
یکی دیگه گفت با حذف ریال موافقه اما حالا که قراره کلی خرج بشه و ریال حذف بشه پس بهتره به جای یک صفر 4 تا صفر حذف بشه مثل ترکیه و آلمان و فرانسه که کلی صفر حذف کردند
گفت باید صفر ریال حذف بشه و 3 صفر هم از تومان حذف بشه یعنی 10.000 ریالی بشه 1 تومان . گفت الان هم مردم همه به جای هزار تومن میگن 1 تومن پس بهتره کمترین واحد پول بشه 1 تومان که برابر 1000 تومنِ فعلی باشه

چند سال پیش هم یکی اومد همین پیشنهاد رو داد و گفت برای مبلغ کمتر از 1 تومان هم ربع تومانی (250 تومنِ الان ) و نصف تومانی (500 تومن الان ) چاپ میکنیم مثل کویت که دینار و نیم دینار و ربع دینار داره
البته در اینصورت 1 میلیون تومان میشه 1000 تومن که به نظر بنده نامتعارف و غیر عادی هست و 1 میلیارد تومن میشه 1 میلیون تومن .

در ضمن , این کارها درمانی نمیشه برای تورم و گرانی و مشکل کم بودن حقوقها و بی ثُباتی قیمتها و نبودِ امنیتِ اقتصادی
حکایتِ خر همون خره پالونش عوض شده هست
ما یکی از کشورها با دوره طولانی تورم مزمن بودیم به همین خاطر صفر زیادی تو اسکناس هامون هست. عرف پول تو دنیا اینه که چیزی واحد پول کشور میشه که حداقل یک اسکانس به واحد اون وجود داشته باشه. مثل اسکناس یک دلاری. ولی ما سالهاست که سکه یک ریالی که هیچ یک تومانی هم گذاشتیم کنار و عملا این با کلمه واحد پول در تعارضه. ولی به هر حال بقول شما تاثیر واقعی چندانی که نداره، بنابراین انجامش یا ندادنش با هزینش سنجیده میشه. ولی تو مبادلات راحتی ایجاد میکنه تو محاسبات هم همینطور. حداقل مبادلات نقد با کمتر بودن صفر نیاز به برداشت اسکناس رو کمتر میکنه و برای مبادلات الکترونیکی هم بهتره الان ما هر مبلغی وارد میکنیم باید دقت کنیم چندتا صفر زدیم! ولی وقتی اینها برداشته بشه کارکرد الکترونیکی پول هم تسهیل میشه.

shangil
12-12-2016, 08:09
کسی که به قیمت بدید خروجی مکانیزم عرضه و تقاضا نگاه کنه می‌دونه که این اتفاق نشونه بی در و پیکری نیست!!:n39:

بی در و پیکری مملکت کاملا جلو چشه ادمای متوهم مثل تو واضحه. دلار 350 تومن یهویی زیاد میشه میگن چون ارزش دلار در دنیا بالا رفته. چطو یورو پایین رفته اونم در ایران افزایش شدید داشته.
انس جهانی 20 دلار ریزش کرده قیمت سکه در ایران زیاد شده

shangil
12-12-2016, 08:13
سلام

در ضمن , این کارها درمانی نمیشه برای تورم و گرانی و مشکل کم بودن حقوقها و بی ثُباتی قیمتها و نبودِ امنیتِ اقتصادی . کار از ریشه خرابه و درست شدنی هم نیست مگر اینکه خیلیها تغییر کنند یا عوض بشند یا حذف بشند .
حکایتِ تغییر واحد از ریال به تومن مثل حکایتِ خر همون خره پالونش عوض شده هست

همچنان هم دوره تورم مزمن در ایران ادامه داره و بدتر هم شده. بانکها در حال ورشکستگین و قیمتها روز به روز افزایش پیدا میکنه.
تورمی که حداقل 20 درصد است در مملکت و برید در گوگل سرچ کنید نظرات مردم و کارشناسان عاقل و بالغ رو بخونید متوجه میشید تا چه حد در ورطه هست مملکت.
حذف صفر هم همانطور که شما گفتین یه کار احمقانه مثل بقیه کارهایی هست که در این مملکت انجام میشه و بدتر از اون احمق ها دارن فک میکنن فرجی میشه:)
یکی هست یکی احمق باشه اون رو نمیشه کاریش کرد ولی کسی که از احمق ها دفاع میکنه وجودش انگله

hamidchi
12-12-2016, 20:32
سلام
چند واحد مسکونی هست ساختش تموم شده و سند هر واحد هم داره آماده میشه. آیا حالا که تموم شده میشه از وام ساخت مسکن که انگار برای هر واحد 25 یا 30 میلیون هست استفاده کرد ؟

MOHAMMAD_ASEMOONI
13-12-2016, 12:07
حذف صفر هم همانطور که شما گفتین یه کار احمقانه مثل بقیه کارهایی هست که در این مملکت انجام میشه و بدتر از اون احمق ها دارن فک میکنن فرجی میشه
یکی هست یکی احمق باشه اون رو نمیشه کاریش کرد ولی کسی که از احمق ها دفاع میکنه وجودش انگلهسلام
حذف ریال احمقانه نیست . حداقل مشکل دوگانگیِ واحدِ پولی و اشتباه گرفتنِ یکی به جای دیگری رو حل میکنه
اما درمانی برای حل مشکلات اقتصادی نیست

shah994
13-12-2016, 22:27
سلام بالاترين درصد سودي كه ميشه از بانك ها گرفت با سپرده ٧٠٠ تا ٨٠٠ ميليوني چقدره؟ لطفا اسم بانك و نوع سرمايه گذاري هم بگين

Mohammad Hosseyn
13-12-2016, 22:48
سلام بالاترين درصد سودي كه ميشه از بانك ها گرفت با سپرده ٧٠٠ تا ٨٠٠ ميليوني چقدره؟ لطفا اسم بانك و نوع سرمايه گذاري هم بگين
نمیشه دقیق گفت با توجه به اینکه شما دنبال نرخ سود غیر رسمی هستید. ولی من پیشنهاد میکنم اگه شهرتون شعبه بانک خاورمیانه داره حتما به اونجا سر بزنید!

siava5h
14-12-2016, 14:21
سلام
حذف ریال احمقانه نیست . حداقل مشکل دوگانگیِ واحدِ پولی و اشتباه گرفتنِ یکی به جای دیگری رو حل میکنه
اما درمانی برای حل مشکلات اقتصادی نیست

منظورش حذف 3 صفر هست نه ریال.

مبالغ زیر 1000 جز اعداد پرکاربرد در بازار محسوب شده و حذف یا جایگزینی 500 تومنی واقعا احمقانس.

اقلام سوپر مارکت جز پرکاربرد ترین بازار در بین مردم محسوب شده و این اقلام در مبلع صدگان کاملا متنوع هستند.

تغییر 1300 به 1.3 هیچ توفیقی نداشته جز اینکه موجب بوجود آمدن دردسر خواهد بود.

متاسفانه در جامعه بی سواد کشور ما که وقتی شخصی ایده تبدیل ریال به تومن رو میده، عده ای که کاملا مشخص است از کجا سبز شده اند برای ودشیرینی که مثلا تکمیل کننده ایده من هستم اقدام به ماهیگیری میکنند و پیشنهاد حذف 3 صفر رو میکنند و هنوز گام اول را برنداشته، یک شاب بلند میزنند و نتیجتا خشتک جر خورده خود را به ارمغان میگذارند و از مسئله اصلی دور میشوند.

Mohammad Hosseyn
14-12-2016, 16:35
منظورش حذف 3 صفر هست نه ریال.

مبالغ زیر 1000 جز اعداد پرکاربرد در بازار محسوب شده و حذف یا جایگزینی 500 تومنی واقعا احمقانس.

اقلام سوپر مارکت جز پرکاربرد ترین بازار در بین مردم محسوب شده و این اقلام در مبلع صدگان کاملا متنوع هستند.

تغییر 1300 به 1.3 هیچ توفیقی نداشته جز اینکه موجب بوجود آمدن دردسر خواهد بود.

متاسفانه در جامعه بی سواد کشور ما که وقتی شخصی ایده تبدیل ریال به تومن رو میده، عده ای که کاملا مشخص است از کجا سبز شده اند برای ودشیرینی که مثلا تکمیل کننده ایده من هستم اقدام به ماهیگیری میکنند و پیشنهاد حذف 3 صفر رو میکنند و هنوز گام اول را برنداشته، یک شاب بلند میزنند و نتیجتا خشتک جر خورده خود را به ارمغان میگذارند و از مسئله اصلی دور میشوند.
مبالغ زیر یک دلار هم در بازارهای امریکا و بقیه کشورها که از دلار استفاده میکنن پر کاربرده ... این مسئله موجب دردسر نیست یا حداقل دردسرش کمتر از صفرهای زیاد برای سایر معاملات هست...:n39:

siava5h
15-12-2016, 00:53
مبالغ زیر یک دلار هم در بازارهای امریکا و بقیه کشورها که از دلار استفاده میکنن پر کاربرده ... این مسئله موجب دردسر نیست یا حداقل دردسرش کمتر از صفرهای زیاد برای سایر معاملات هست...:n39:

در ارز امریکا مبلغ کوچکتر از دلار با نام سنت وجود دارد که از ابتدا هم بوده.
ای تغییر صفرها فقط بیان کردن عدد هزارگان را راحت میکند و با معرفی مبالغ زیر 1000 مشکل تلفظ حادتر خواهد شد.

بیان کردن مبلغ 1300 خیلی راحت تر از 1 تومن و 30 درهم یا 1 تومن و 30 شاهی و یا هر مثال دیگری است.
که نه تنها اشتباهات ریال را جبران نمیکند، بلکه درصد اشتباهات را افزایش میدهد. اللخصوص که مشکلات جدیدی در دستگاههای کارت خوان ایجاد میکند.

Mohammad Hosseyn
15-12-2016, 08:51
در ارز امریکا مبلغ کوچکتر از دلار با نام سنت وجود دارد که از ابتدا هم بوده.
ای تغییر صفرها فقط بیان کردن عدد هزارگان را راحت میکند و با معرفی مبالغ زیر 1000 مشکل تلفظ حادتر خواهد شد.

بیان کردن مبلغ 1300 خیلی راحت تر از 1 تومن و 30 درهم یا 1 تومن و 30 شاهی و یا هر مثال دیگری است.
که نه تنها اشتباهات ریال را جبران نمیکند، بلکه درصد اشتباهات را افزایش میدهد. اللخصوص که مشکلات جدیدی در دستگاههای کارت خوان ایجاد میکند.
بله و قطعا اگر سه صفر حذف بشه برای واحدهای زیر 1 تومان مثل سنت اسم دیگه ای بکار برده میشه و مشکل خاصی وجود نداره در اینصورت.

Spectero
15-12-2016, 10:12
سلام

تو سایت "بانک رفاه کارگران" چطوری باید صورتحساب رو ببینم؟ من با گرفتن صورتحساب از طریق اینترنت هیچ مشکلی نداشتم و ندارم؛ ولی تو سایت بانک رفاه کارگران نمی تونم گزینه صورتحساب یا اگر اسم دیگه ای! این بانک برای این گزینه انتخاب کرده پیدا کنم؟! و مجبور برم از عابر بانک صورتحساب بگیرم. من رمز دوم رو برای کارت بانک رفاه دارم و اینترنت بانکش فعال نیست. آیا نیاز به اینترنت بانک است؟ اگه اینطوری باشه مسخره است. من بدون رفتن به اینترنت بانک پاسارگارد می تونم صورتحسابم رو از پاسارگاد ببینم ولی نمی دونم تو سایت بانک رفاه کارگران چرا اینطوریه. شاید اصلا از طریق سایتش این خدمت بسیار بزرگ رو ارائه نمی کنه و خلق الله باید برن از عابر بانک یه صورتحساب جزئی رو بگیرن. میشه یه نگاهی به سایتش بندازید ببینید چیزی از گزینه صورتحساب پیدا می کنید یا نه؟

آدرس سایت بانک رفاه کارگران: [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

ممنون

Mohammad Hosseyn
15-12-2016, 10:32
سلام

تو سایت "بانک رفاه کارگران" چطوری باید صورتحساب رو ببینم؟ من با گرفتن صورتحساب از طریق اینترنت هیچ مشکلی نداشتم و ندارم؛ ولی تو سایت بانک رفاه کارگران نمی تونم گزینه صورتحساب یا اگر اسم دیگه ای! این بانک برای این گزینه انتخاب کرده پیدا کنم؟! و مجبور برم از عابر بانک صورتحساب بگیرم. من رمز دوم رو برای کارت بانک رفاه دارم و اینترنت بانکش فعال نیست. آیا نیاز به اینترنت بانک است؟ اگه اینطوری باشه مسخره است. من بدون رفتن به اینترنت بانک پاسارگارد می تونم صورتحسابم رو از پاسارگاد ببینم ولی نمی دونم تو سایت بانک رفاه کارگران چرا اینطوریه. شاید اصلا از طریق سایتش این خدمت بسیار بزرگ رو ارائه نمی کنه و خلق الله باید برن از عابر بانک یه صورتحساب جزئی رو بگیرن. میشه یه نگاهی به سایتش بندازید ببینید چیزی از گزینه صورتحساب پیدا می کنید یا نه؟

آدرس سایت بانک رفاه کارگران: [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

ممنون
معمولا این خدمات تو اینترنت بانک ارائه میشه و اگر تو سایت پیدا نمیکنید حتما باید اینترنت بانکش رو فعال کنید. متاسفانه خدمات اینترنتی بانکهای دولتی هنوز ضعیفتر از انتظارات ماست.

meisam317
15-12-2016, 10:32
سلام مخاستم از دوستان بپرسم بین صندوق های سرمایه گذاری سود ثابت و متغیر بانک ها یه از نظر سوددهی، شرایط مناسب تر ، اعتبار و رضایت مشتریان انجام بدین

فکر کنم خیلی به درد همه بخوره ...........