PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : | گفتگو درباره بانک‌ها و امور بانکی |

صفحه ها : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 [16] 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26

s_paliz
11-12-2014, 00:36
سلام
یه سوال دارم که شاید کمی بی ارتباط به این تاپیک باشه ...

الان برای کار کردن با پول چه راهیی را پیشنهاد میکنید ...
مثلا با 100 تومن ... خوبه آدم بیاد پولشو بزاره تو بانک و مثلا 27 درصد سود بگیره ...

یا تو کار بورس و سهام .... یا توی ملک و خونه ... یا توی ثبت نام ماشین ...
باید عشق کار کردن داشته باشه وگرنه پولتو بزاری بلند مدت توی بانک راحتی سودتو میگیری.

ak313
20-12-2014, 19:45
دوستان الان بانک یا موسسه معتبریکه بیشترین سود رو برای بلند مدت میده چیه؟

MOHAMMAD_ASEMOONI
20-12-2014, 20:54
سلام
طبق تصمیم امروز بانک مرکزی , سود یک ساله 22% و روز شمار 10% . از پس فردا اجرا میشه
بقیه اش رو خودتون بخونید

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

روانپریش
20-12-2014, 21:18
دوستان دیروز بانک ملت دیدم زده بود اوراق روز شمار 22درصد جریانش چیه؟

hamed29
20-12-2014, 21:40
1
بانک انصار حساب باز کردم ولی برگه زردی که شماره حساب روش نوشته شده بود در دسترس نیست!
از منوی عابر بانک هر چی گشتم گزینه ای نداشت برای اعلام شماره حساب.
حتماً باید برم بانک شماره حساب بگیرم؟

2
بانک سپه حساب باز کردم و SMS رو فعال کرد؛ ولی وقتی از حساب پول برداشت کردم پیامک نیومد. واسه چی؟!

hossein019940
20-12-2014, 22:03
برای من همون لحظه اس اومد.
در مورد بانک انصار هم باید برین از خودپرداز انصار موحودی بگیرین تا شماره حساب درج بشه

Soroush-S
23-12-2014, 11:06
شرایط گرفتن وام خوداشتغالی با مدرک فنی و حرفه ای چطوریه؟ از همه بانکها میشه گرفت یا یه تعداد بانک خاص هستن؟

ak313
24-12-2014, 01:11
می خوام هیجده تومن سرمایه گذاری کنم بانک یا موسسه معتبر یا طرحی که بیشترین سود رو میده معرفی کنید، لطفاً

MOHAMMAD_ASEMOONI
24-12-2014, 09:48
سلام
طبق تصمیم بانک مرکزی , سود سپرده های 6 تا 9 ماهه و سپرده های 9 ماهه تا یک سال 2% زیاد شد

Masoud-2014
24-12-2014, 21:10
ببخشید 2 میلیون وام کم بهره میخوام کجا میدن بی دردسر؟

mohammad.asghari
24-12-2014, 21:32
دوستان سپهر کارت دارم آذر مهلت کارت تموم شد و دیگه کار نمیکنه حالا میخواستم سوال کنم فردا برم برای دریافت کارت جدید،کارت رو کی تحویل میدن؟

سوال دیگه این سیستم پیامکی که بانک اطلاع میده چقدر از حسابت برداشت شده و چقدر اضاف شده رو چطوری باید فعال کرد؟

Reza31001
24-12-2014, 21:39
دوستان سپهر کارت دارم آذر مهلت کارت تموم شد و دیگه کار نمیکنه حالا میخواستم سوال کنم فردا برم برای دریافت کارت جدید،کارت رو کی تحویل میدن؟

سوال دیگه این سیستم پیامکی که بانک اطلاع میده چقدر از حسابت برداشت شده و چقدر اضاف شده رو چطوری باید فعال کرد؟
دیگه الان اکثر بانکها به صورت آنی کارت رو میدن
شما به بانک(هر شعبه ای)مراجعه کن اگه گفت آنی نداریم بگو کدوم شعبه برم که بلافاصله کارت رو بدن
سیستم پیامک هم رفتی بانک بهشون بگو
یه فرم پر میکنی و اوکی میشه (احتمالا در حد 1000 تومن هزینه داشته باشه)

Masoud-2014
25-12-2014, 13:30
ببخشید 2 میلیون وام کم بهره میخوام کجا میدن بی دردسر؟

کسی خبر نداره؟

brad pitt
25-12-2014, 15:02

سلام دوست عزیز
تمام شعب بانک صادرات در تمام شعب عابربانک آنی میده
بعدم همون شعبه بگو میخام اس ام اس بانکم فعال کنم . انجام میشه
رایگان هم هست .

brad pitt
25-12-2014, 15:04
می خوام هیجده تومن سرمایه گذاری کنم بانک یا موسسه معتبر یا طرحی که بیشترین سود رو میده معرفی کنید، لطفاً

سلام . تمام بانکها سود یکساله 22 درصد هست
بعضی بانکها هم مانند سینا . اقتصاد نوین و قوامین یه کف مبلغی دارند مثلن 20 میلیون تومان به بالا روزشمار 22 درصد
در موسسات هم آرمان و نور سود 1 ساله 25 درصده ولی مورد تایید بانک مرکزی نیستن . ولی به هر حال اتفاقی هم فک نکنم واسشون بیوفته
ولی همون بانک بگذارید بهتره .

befermatooo
25-12-2014, 18:55
سلام

بلاخره کدوم بانک بود ؟
فکر کنم دو هفته پیش بود که میگفتند 2 روز بعد میگیم . هنوز این دو روز نرسیده ؟

brad pitt
25-12-2014, 22:03
سلام

بلاخره کدوم بانک بود ؟
فکر کنم دو هفته پیش بود که میگفتند 2 روز بعد میگیم . هنوز این دو روز نرسیده ؟

کنسل شد خبری نبود .

ham33d
27-12-2014, 23:08
سلام میخام توی یه بانک حساب باز کنم
بانکی باشه خدمات دهی خوبی داشته باشه و پشتیبانی خوب
منظورم عابر بانک می باشد
؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

hossein019940
27-12-2014, 23:42
سلام میخام توی یه بانک حساب باز کنم
بانکی باشه خدمات دهی خوبی داشته باشه و پشتیبانی خوب
منظورم عابر بانک می باشد
؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
ملت اینترنت بانکش حرف نداره همچیش کامله
پشتبانیش هم تو تایم اداری خوبن شیفت بعد وارد نیستن و به همه چی دسترسی ندارن
الان درگاها بیشتر ملت شده و کارتشم تو بانکها خوب کار میکنه

ham33d
27-12-2014, 23:50
ملت اینترنت بانکش حرف نداره همچیش کامله
پشتبانیش هم تو تایم اداری خوبن شیفت بعد وارد نیستن و به همه چی دسترسی ندارن
الان درگاها بیشتر ملت شده و کارتشم تو بانکها خوب کار میکنه
برادر من دارم از بانک ملت فرار می کنم
حالم از ملت بهم میخوره

aminkhan2014
28-12-2014, 10:42
بنظرمن آينده با وجودي كه همه نوع حرفي پشتش زده ميشه بهتره...هم پيشخوان مجازي داره و هم اينترنت بانك كه برخلاف بانك ملت كه دزد هست وبابت يك اينترنت بانك مسخره(براي USSD) ميخاد 5000 تومنانكارمزد بگيره،بانك آينده اينترنت بانكش هم برمبناي USSD هست و كارمزد هم نگرفت..خدمات پيشخوانش هم مثل تحويل پول نقد در محل البته با كارمزد و برخي خدمات مثل اينرنت بانكش هست

s_paliz
29-12-2014, 22:20
شرایط وام مسکن چیه؟ مبلغش چقدره؟

MOHAMMAD_ASEMOONI
30-12-2014, 00:58

osmaan
30-12-2014, 22:32
سلام دوستان برای گرفتن دسته چک بانک ملت چه کار هایی باید کرد؟ چقدر طول میکشه دسته چک بدن؟

mg_mahyar
03-01-2015, 00:46
یه سوال داشتم اگر وامی بگیریم روی ملک و نتونیم پس بدیم چه اتفاق می افته؟
بانک فقط ملک رو برمیداره؟
اگر بعد مزایده نتونه پول و سودش رو بگیره چی میشه؟

malkemid
03-01-2015, 01:06
یه سوال داشتم اگر وامی بگیریم روی ملک و نتونیم پس بدیم چه اتفاق می افته؟
بانک فقط ملک رو برمیداره؟
اگر بعد مزایده نتونه پول و سودش رو بگیره چی میشه؟
معمولا ضامن هم می خواد بانک...از اونها می گیرن...معمولا بانک سرش کلاه نمیره

mg_mahyar
03-01-2015, 13:13
معمولا ضامن هم می خواد بانک...از اونها می گیرن...معمولا بانک سرش کلاه نمیره

نه ضامنی نیست.
فقط یک ملک هست که در اختیار بانکه و وام گرفته شده. میخوام بونم اگر بعد از مزایده پول و سودش برنگرده چی میشه؟

dietman
03-01-2015, 13:37
نه ضامنی نیست.
فقط یک ملک هست که در اختیار بانکه و وام گرفته شده. میخوام بونم اگر بعد از مزایده پول و سودش برنگرده چی میشه؟

دوست عزیز بانک خودش کارشناس میفرسته و ملک رو ارزیابی میکنن و براساس ارزش ملک به شما وام میدن. یعنی هیچ وقت امکان نداره ارزش ملک از ارزش وام کمتر باشه. معمولا 70 تا 80 درصد ارزش ملک به شما وام میدن که بتونن اصل و فرع وام رو پوشش بدن.

Sent from my GT-N7100 using Tapatalk 2

nimahandsomboy
03-01-2015, 14:42
اقا این سود بانک چطوری محاسبه میشه؟؟

من میلیون60 میخوام بزارم بانک.... در ماه چقدر سود بهش تعلق میگیره؟؟؟

مثا این روز شمار 20% چطوری حساب میکنند؟؟.......فرمولش چیه؟؟؟

Reza31001
03-01-2015, 15:10
اقا این سود بانک چطوری محاسبه میشه؟؟

من میلیون60 میخوام بزارم بانک.... در ماه چقدر سود بهش تعلق میگیره؟؟؟

مثا این روز شمار 20% چطوری حساب میکنند؟؟.......فرمولش چیه؟؟؟
20% سالیانه هستش
برای 60 میلیون با سود 20% بعد از یک سال به شما 12 میلیون سود میدن
در این مواقع اگه بخواین سود ماهانه رو حساب کنید میتونید 20% رو تقسیم بر 12 کنید میشه 1.67%
پس برای 60 میلیون در یک ماه، 60*1.67% = 1 میلیون تومان سود تعلق میگیره

برای روزانه هم همون 20% رو تقسیم بر 365 میکنید سود روزانه رو بهتون میده
برای 60 میلیون میشه روزی 37876 تومان

mg_mahyar
04-01-2015, 11:33
دوست عزیز بانک خودش کارشناس میفرسته و ملک رو ارزیابی میکنن و براساس ارزش ملک به شما وام میدن. یعنی هیچ وقت امکان نداره ارزش ملک از ارزش وام کمتر باشه. معمولا 70 تا 80 درصد ارزش ملک به شما وام میدن که بتونن اصل و فرع وام رو پوشش بدن.

دوست گلم این مراحل طی شده ولی الان کسی خریدار نیست و ممکنه کمتر از قیمت مایده فروش بره.
حالا با فرض اینکه قیمت ملک نتونه سود رو جبران کنه بفرمایید آیا ما باید بازم پول بدیم یا فقط حق داره ملک رو ببره؟

MOHAMMAD_ASEMOONI
05-01-2015, 20:41
رئیس بانک مرکزی امروز گفت:
موسسه های مالی بی مجوز , تا پایان امسال یا باید مجوز بگیرند یا منحل میشن

mg_mahyar
06-01-2015, 01:44
یک سوال داشتم
من یک کار نرم افزاری مخوام بکنم. یه مقدار ی پول میخوام
یک ملک تجاری ادیا داریم که چندین ساله استفاده نشده.
میخوام ببینم میشه روش وام گرفت هم اونجا یه سری کار راه انداخت و هم یه مقداری وام که کار خودم انجام بدم؟
میخوام اجاره به شرط تملیک باشه تا اگر نشد اقساط رو بدم بانک فقط ملک رو برداره.
چه راهی بهم پیشنهاد میکنید و کدوم بانک؟

mg_mahyar
06-01-2015, 23:21
کسی نمیدونه؟

MOHAMMAD_ASEMOONI
07-01-2015, 12:41
یک سوال داشتممن یک کار نرم افزاری مخوام بکنم. یه مقدار ی پول میخوامیک ملک تجاری ادیا داریم که چندین ساله استفاده نشده.میخوام ببینم میشه روش وام گرفت هم اونجا یه سری کار راه انداخت و هم یه مقداری وام که کار خودم انجام بدم؟میخوام اجاره به شرط تملیک باشه تا اگر نشد اقساط رو بدم بانک فقط ملک رو برداره.چه راهی بهم پیشنهاد میکنید و کدوم بانک؟سلام . همین سوال رو از رئیس شعبه های بانکهای مختلف بپرسین . زودتر به نتیجه میرسید

mg_mahyar
07-01-2015, 15:10
سلام . همین سوال رو از رئیس شعبه های بانکهای مختلف بپرسین . زودتر به نتیجه میرسید

نمیشه
چون سن تجاری قبول نمیکنند
نبال راه در رو هستم یا دور زدن

mohammad_87
07-01-2015, 23:52
نمیشه
چون سن تجاری قبول نمیکنند
نبال راه در رو هستم یا دور زدن
بهترین کار این هست که با یک وکیل مجرب و مطمئن مشورت کنید.
-------------------------------
دوستان سود روزشمار آینده و ثامن بعد از اون تغییرات سودها تغییر نکرده؟روزشمار بالای %20 هستند هنوز؟

nimahandsomboy
11-01-2015, 18:53
دوستان یه اطلاعات جامع در مورد این اوراق وام ها میخاستم

اوراق وام مسکن 20 میلیونی 35 میلیونی سودش چند در صد هست؟ باز پرداختش چطوریه؟؟

مراحل گرفتن وام چطوریه؟؟

aminkhan2014
13-01-2015, 16:06
بهترین کار این هست که با یک وکیل مجرب و مطمئن مشورت کنید.
-------------------------------
دوستان سود روزشمار آینده و ثامن بعد از اون تغییرات سودها تغییر نکرده؟روزشمار بالای %20 هستند هنوز؟
ظاهرا آينده با كف3 ميليون شده و اگه مبلغ بياد زير3م تومن،10%ميده

mohammad_87
13-01-2015, 21:20
ظاهرا آينده با كف3 ميليون شده و اگه مبلغ بياد زير3م تومن،10%ميده
ممنون مشکلی نیست
سود بالای سه تومن چقدره الان؟
ثامن و کوثر هم حداقل مبلغ دارند؟

aminkhan2014
14-01-2015, 08:25
كوثر كه فكركنم10% بازكنه و كساني كه قبلا 24% باز كردند فقط بهشون24% ميده
ثامن را اطلاع ندارم
آينده هم 23% براي بالاي 3 تومن البته كساني كه قبل از دي ماه حساب باز كردند ميده ولي حالا را نميدونم باز كنه يا نه؟؟؟
كلا بايد به شعبه سر بزني چون واقعا اختلاف بين شعبه هاي يك بانك هست ويكي شون اصلا جواب نميده و..

Masoud-2014
18-01-2015, 13:12
الان بیشترین سود یکساله رو کدوم موسسه میده؟

aminkhan2014
19-01-2015, 13:53
ديگه مطمئن شدم
بانك آينده حسابهاي طرح بهار كه قبل از دي ماه افتتاح شدن و مانده حساب زير3 ميليون هست بدون هيچ اطلاعي 10% محاسبه كرده،دوستاني كه حساب توي اين بانك آشغال دارند،به بانك مطمئن تر انتقال بدهند وقتي همه جا10% خوب آدم عاقل چرا بگذاره بانكي كه سودش مثل بقيه هست ولي گستردگي شعب و مجوزش مثل بقيه نيست؟؟؟؟

aminkhan2014
19-01-2015, 13:56
الان بیشترین سود یکساله رو کدوم موسسه میده؟
به موسسات ثامن و نور و آرمان يك سر بزن اينها معمولا بيشتر ميدهند ولي چنده نميدونم

MOHAMMAD_ASEMOONI
19-01-2015, 17:52
ديگه مطمئن شدمبانك آينده حسابهاي طرح بهار كه قبل از دي ماه افتتاح شدن و مانده حساب زير3 ميليون هست بدون هيچ اطلاعي 10% محاسبه كرده،دوستاني كه حساب توي اين بانك آشغال دارند،به بانك مطمئن تر انتقال بدهند
وقتي همه جا10% خوب آدم عاقل چرا بگذاره بانكي كه سودش مثل بقيه هست ولي گستردگي شعب و مجوزش مثل بقيه نيست؟؟؟؟بله درسته . مردم رفتند سراغ خصوصی ها چون سودشون بیشتر بود
دولتیها وقتی دیدند دارند نابود میشند کاری کردند که رقابت از بین بره
وقتی هم رقابت از بین بره خصوصیها نابود میشند چون وقتی سودشون مثل دولتیها باشه عقل سالم میگه پولت رو بذار توی دولتیها که امنیتش بیشتره
خصوصیها هم برای همین هنوز دارند غیر علنی سود بیشتر میدند تا شاید مشتریهاشون رو نگه دارند
حالا بانک مرکزی به بی مجوزها تا پایان سال فرصت داده که یا مجوز بگیرند یا تعطیل میشند
به همه ی بانکها و موسسه ها هم 3 سال فرصت داده که بنگاه؟داری رو تعطیل کنند یعنی پولهای مردم رو برای وام و تسهیلات بدند به خود مردم , نه اینکه باهاش برج بسازند و ماشین و کالا وارد کنند و دلار و طلا و اینا بخرند
معلوم نیست کار خصوصیها به کجا میکشه آخرش

aluminum
19-01-2015, 19:40
ديگه مطمئن شدم
بانك آينده حسابهاي طرح بهار كه قبل از دي ماه افتتاح شدن و مانده حساب زير3 ميليون هست بدون هيچ اطلاعي 10% محاسبه كرده،دوستاني كه حساب توي اين بانك آشغال دارند،به بانك مطمئن تر انتقال بدهند وقتي همه جا10% خوب آدم عاقل چرا بگذاره بانكي كه سودش مثل بقيه هست ولي گستردگي شعب و مجوزش مثل بقيه نيست؟؟؟؟

نمیدونم دقیقاً تاریخ محاسبه شون کی بوده ولی این ماه من حساب کردم تقریبا برای من 18 درصد ریخته بودن(موجودی زیر سه میلیون)

bas ali
19-01-2015, 20:22
بانک قوامین 22درصد یکساله با ماندگاری یکماه میداد . الان هم این طرح رو داره ؟

aminkhan2014
20-01-2015, 00:16
نمیدونم دقیقاً تاریخ محاسبه شون کی بوده ولی این ماه من حساب کردم تقریبا برای من 18 درصد ریخته بودن(موجودی زیر سه میلیون)
از 7 دی برای زیر3م تومان 10%محاسبه شده

Masoud-2014
20-01-2015, 15:29
من به اکثر موسسات زنگ زدم همشون میگفتن 10 درصد و بانک آینده هم 10 درصد کرده
البته اوضاع اینجوری نمی مونه بمونه! و قطعا خصوصی ها سودشون رو باید بالا ببرن وگرنه نابود میشن

bas ali
20-01-2015, 16:19
بانک قوامین هم اون حساب ویژه اش رو برداشته

alijigari
20-01-2015, 16:24
كوثر كه فكركنم10% بازكنه و كساني كه قبلا 24% باز كردند فقط بهشون24% ميده
ثامن را اطلاع ندارم
آينده هم 23% براي بالاي 3 تومن البته كساني كه قبل از دي ماه حساب باز كردند ميده ولي حالا را نميدونم باز كنه يا نه؟؟؟
كلا بايد به شعبه سر بزني چون واقعا اختلاف بين شعبه هاي يك بانك هست ويكي شون اصلا جواب نميده و..

من کوتاه مدت طلایی بانک کوثر ۲۴ دارم اما فقط تا کی این شرط میمونه ؟
من که فروردین باز کردم گفتن تا ۶ ماه -اما بعدش گفتن تا ۶ ماه دیگه تمدید شد

Sent from iphone 6+

Hossein_it
21-01-2015, 23:30
سلام عزیزان
برای استفاده از خدمات اینترنتی بانک ملی ( بیشتر برای انتقال وجه داخل شبکه شتاب میخوام ) توی سایت شون گفتن که فرم رو اینترنتی پر کنید بعد به شعبه برید و تاییدش کنید.
بنده فرم رو اینترنتی تکمیل کردم الان فعال شده و مشکلی نداره ، باید به بانک برای تاییدش برم یا خیر ؟ ممنون میشم اطلاع دارید راهنمایی کنید.

dvb595959
22-01-2015, 07:20
سلام عزیزان
برای استفاده از خدمات اینترنتی بانک ملی ( بیشتر برای انتقال وجه داخل شبکه شتاب میخوام ) توی سایت شون گفتن که فرم رو اینترنتی پر کنید بعد به شعبه برید و تاییدش کنید.
بنده فرم رو اینترنتی تکمیل کردم الان فعال شده و مشکلی نداره ، باید به بانک برای تاییدش برم یا خیر ؟ ممنون میشم اطلاع دارید راهنمایی کنید.
درود.
تا جایی که خاطرم هست من به شعبه مراجعه کردم و یک کد اینترنتی دریافت کردم.

Morteza470
26-01-2015, 15:55
با درود
بنده یک فقره چک بانک ملی سیبا در وج حامل دارم به مبلغ 150 میلیون تومان که یک ساله تاریخ داشت و چند روز دیگر موعدش میرسد.
صاحب چک چند وقت پیش دبه کرده بود و شکایت کرده بود که توسط دادسرا جلو چک را بگیرد که حوشبحتانه قاضی حق را به بنده داد و گفت چک کاملا قانونی نوشته شده و باید پاس شود در غیر این صورت برگشت میخورد و باقی قضایا.
با توجه به اینکه حساب دارنده چک خالی هست به نظر شما چکاری بکنم تا زودتر ه پولم برسم؟
چک را برگشت بزنم یا اینکه با درصد بفروشمش؟
برای برگشت زدن و طرح شکایت باید چک را به همون شعبه صادره ببرم یا اینکه در هرشعبه بانک ملی میتوانم برگشت بزنم و فرم های شکایت را درخواست بکنم؟
یا اینکه بفروشمش چون صاحب چک دارایی از قبیل زمین داره که بتونه با فروشش مبلغ چک را پرداخت کنه.
لطفا راهنمایی کنید چون همه دار و ندارم همین یک فقره چک هست.

mahdi_z100
28-01-2015, 14:54
شما روز موعد چک ، چک رو ببر هر شعبه ای بانک ملی که نزدیک بود برگشت بزن تا بتونی روی برگه برگشتی شکایت کنی . فقط هواست باشه اگه به دادگاه کشید بگی چک رو همون روز گرفتی که کیفری بشه . ولی با اظهارات شما که قبلا شکایت کردی حقوقی میشه و یه مدتی طول میکشه که نقد بشه اونم با مکافات بسیار .

روانپریش
28-01-2015, 15:25
دوستان جریان این سود 22درصد روزشمار بانک کشاورزی صندوق یکم چیه؟

skyzare
28-01-2015, 18:38
سلام . مبلغی وام از بانک ملت گرفته شده ....برای تخفیف خوردن یه همیچین عبارتی مثل زیر رو قید کرده معنی اش یعنی چی ؟

مـشتری گـرامـی :

جهت تسويه زودتر از مـوعد تسـهيلات دريافتی خود معادل "مبلغ بازپرداختی مورد نياز جهت تخفيف"بازپرداخت انجام دهيد.

MOHAMMAD_ASEMOONI
02-02-2015, 21:20
طبق اخبار ساعت 18 کانال TV5
مدیرعامل بانک سپه با اعلام این که در عرض سه ماه حدود 1600 میلیارد تومان از منابع این بانک خارج و به سمت موسسات مالی و اعتباری سرازیر شد
اطلاعات تکمیلی :
عنوان کرد که 70 درصد مطالبات معوق بانک سپه در اختیار 150 نفر است.
به گزارش خبرنگار ایسنا، کامل تقوی نژاد در نشست خبری تاکید کرد:
در تمام دوره ای که بانک مرکزی اجرای سود های سپرده تفاهمی را تکلیف کرد و چه زمانی که تکلیفی در این مورد وجود نداشت، هیچ گاه بانک سپه انضباط بازار پولی و مالی را بهم نریخته است.
وی با بیان این که در هیچ زمانی برای سپرده های بلند مدت سود بالای 22 درصد دریافت نکرده ایم، گفت:
ما معتقدیم که باید برای کاهش بهای تمام شده پول و به تبع آن کمتر شدن نرخ سود تسهیلات پرداختی باید نرخ سود سپرده کمتر شده و همگام با کاهش تورم، کاهش یابد.
مدیر عامل بانک سپه با انتقاد از عملکرد موسسات مالی و اعتباری در بهم ریختن انضباط حاکم بر بازار پول گفت:
از شهریور تا آذرماه امسال حدود 1600 میلیارد تومان از منابع بانک سپه به دلیل عملکرد و تخطی برخی موسسات مالی و اعتباری و اجرای سود های سپرده تعیین شده، از بانک سپه خارج شد، اما ما باز هم به قانون پایبند بودیم.
تقوی نژاد از رشد حجم سپرده های این بانک از اردیبهشت ماه سال گذشته تا همین مدت در سال جاری خبر داد و گفت:
در این دوره حجم سپرده های بانک سپه از حدود 32 هزار میلیارد تومان به 39 هزار میلیارد تومان افزایش یافته که بیانگر رشد 20 درصدی این سپرده ها است.
طلب 2240میلیارد تومانی بانک سپه از 150 نفرتقوی نژاد همچنین به معوقات 3200 میلیاردی بانک سپه اشاره کرد و گفت: از کل این معوقات حدود 70 درصد در دست 150 نفر است که عمده آن مربوط به فاصله سال ةای 84 تا 88 می شود که در شرایط خاص و ویژه ای اتفاق افتاده است.
مدیر عامل بانک سپه درباره ی اقدامات این بانک برای دریافت مطالبات معوق نیز یادآور شد:
با 150 بدهکار اول در حال مذاکره هستیم، هشت هزار پرونده راکد مانده در معوقات را از رکود خارج کرده و 500 پرونده ای که حکم وصول آنها صادر اما برای تعیین تکلیف مانده بودند نیز به جریان افتاده است.
کاهش مطالبات معوق بانک سپه
وی در ادامه به کاهش نسبت مطالبات غیرجاری به تسهیلات بانک سپه در یکسال گذشته اشاره کرد و افزود:
در این مدت نسبت به مطالبات غیرجاری به تسهیلات این بانک از حدود 16 به 17 درصد کاهش یافته است.
تقوی نژاد اشاره ای هم به میزان تسهیلات پرداختی بانک سپه در بخش اقتصادی داشت و گفت: در مجموع حدود 8800 میلیارد تومان به بخش های صنعت، معدن و تجارت، بازرگانی و کشاورزی پرداخت شده که در کل حدود 96 هزار میلیارد تومان منابع پرداختی بانک سپه را به بخش اقتصادی شامل می شود که از نظر تعداد 33 درصد و از لحاظ مبلغ 41 درصد افزایش دارد.
افزایش حدود 9 برابری سرمایه بانک سپه
مدیر عامل بانک سپه سرمایه این بانک را حدود 7250 هزار تومان عنوان کرد و گفت:
با همکاری که دولت با ما داشت توانستیم سرمایه بانک را از حدود 850 میلیارد تومان به 7200 میلیارد تومان افزایش دهیم که این رشد 9 برابری نسبت به قبل با تجدید ارزیابی سرمایه ها نیز محقق شده است.
وی با بیان این که برنامه شورای پول و اعتبار به منظور تسویه بدهی های ارزی نقش مهمی در افزایش سرمایه بانک ها خواهد داشت، گفت:
براین اساس منابع ناشی از تسویه بدهی های ارزی حساب ذخیره ارزی بدهکاران به حساب افزایش سرمایه بانک ها منتقل می شود که البته در این حالت بدهکارانی که تا شش ماه بتوانند در این مورد اقدام کنند، بدهی ارزی خود را با 70 درصد نرخ روز ارز مبادله ای می پردازند و 30 درصد تخفیف دریافت خواهند کرد.
در عین حال اگر یکساله بدهی خود را تسویه کنند با 85 درصد نرخ روز ارز مبادله ای این کار انجام خواهد شد.
پرداخت 22 هزار فقره تسهیلات قرض الحسنه ازدواج
تقوی نژاد با اشاره به تسهیلات قرض الحسنه ازدواج توسط بانک سپه به زوج های جوان گفت:
در سال جاری بالغ بر 66 میلیارد تومان تسهیلات قرض الحسنه ازدواج به بیش از 22 هزار زوج جوان پرداخت شد.
وی همچنین تسهیلات پرداختی بانک سپه به بخش مسکن روستایی را حدود 350 میلیارد تومان عنوان کرد و گفت: این تسهیلات بابت بهسازی و نوسازی مسکن روستاییان پرداخت شده است.
حالا سوال اینه:
چرا کسی آمار نمیده که در حدودِ سی سالی که بانک و موسسه ی خصوصی وجود نداشت , بانکهای دولتی چند هزار هزار میلیارد تومن به جیب زدند از پولهای مردم با سودهای 3 درصدی و 6 درصدی , اون هم با حداقل مدتِ 3 ماه برای سود گرفتن ؟ (یعنی اصلاً چیزی به اسم روزشمار هم وجود نداشت )
و اینکه اون سودهای افسانه ای و خرافی رو کجا بردند ؟؟؟

alex_pk
09-02-2015, 03:52
سلام دوستان
وقتی من میخوام تو کلوب بانک ملت عضو بشم (club.bankmellat.ir)
باید شماره مشتری رو وارد کنم ،
خوب شماره مشتری من شامل حروف و عدده ، در حالی که وقتی اینجا شماره مشتری رو وارد میکنم میگه :
"لطفا فقط عدد وارد کنید"

جریان چیه؟

تو خود [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] هم میتونم شماره مشتریم رو تغییر بدم منتها همینجا نوشته که شماره مشتری میتونه شامل حروف و عدد باشه.
حالا نمیدونم چرا بخش کلوب این شماره مشتری رو قبول نمیکنه و میگه فقط باید عدد باشه!

کسی اطلاعی داره؟

dizgah
10-02-2015, 10:26
سلام بهترین وامی که برای خرید زمین میشه گرفت چیه؟ کجا ؟شرایط و درصد ؟
ممنون

فروشگاه احسان
15-02-2015, 00:02
دوستان مثل اینکه بانک پارسیان وام 10 میلیونی بدون سپرده میده

2میلیون و 600 هزار تومان باید بریزید بعد از 20 روز وام میده.ضامن کارمند هم میخواد

کسی از این وام اطلاعی داره؟

brad pitt
15-02-2015, 18:55
بانک سینا که شرایط وام بدون سپرده ش بهتره که
وام ده میلیونی میده. فقط دویست هزار تومن باید واریز کرد

وام بیست میلیونی هم روی کپی سند میده. فقط کپی ش

only4u-m
16-02-2015, 14:25
سلام

دوستان یک چک برگشتی داشتم از یک نفر، الان برگه چک گم شده! دارم می گردم پیداش کنم :n29: می خواستم ببینم اگر پیدا نشه چه کاری باید انجام بدم.. ممنون میشم اگر اطلاع دارید زودتر جواب بدید :n30:

MOHAMMAD_ASEMOONI
16-02-2015, 16:08
سلامدوستان یک چک برگشتی داشتم از یک نفر، الان برگه چک گم شده! دارم می گردم پیداش کنم :n29: می خواستم ببینم اگر پیدا نشه چه کاری باید انجام بدم.. ممنون میشم اگر اطلاع دارید زودتر جواب بدید :n30:

سلام
اگه پیدا نشه به احتمال 99% طلبتون از بین میره
مگر اینکه بدهکار حق و حسابدون باشه و بره به بانک خبر بده چک گم شده و به شما هم یک چک دیگه بده یا طلبتون رو بده

Hossein_it
16-02-2015, 20:28
موسسه ثامن ( ثامن الائمه سابق ) برای مبالغ بالای 200 میلیون سود 27 درصد میده...

جایی رو میشناسید مثل اینا برای مبالغ بالا سود بیشتری بدن ؟

aminkhan2014
16-02-2015, 22:07
موسسه ثامن ( ثامن الائمه سابق ) برای مبالغ بالای 200 میلیون سود 27 درصد میده...

جایی رو میشناسید مثل اینا برای مبالغ بالا سود بیشتری بدن ؟

کوتاه مدته یا یکساله؟

Hossein_it
16-02-2015, 22:29
کوتاه مدته یا یکساله؟

یک ساله هست.

aminkhan2014
17-02-2015, 08:19
یک ساله هست.

زودتر از موعد بخاي ببنديم چه شرايطي داره؟

Amir-Rainman
17-02-2015, 18:53
دوستان این موقع سال بانکی وام میده؟؟

رسالت که تا 16 بهمن بود فقط

shangil
18-02-2015, 12:42
سلام

ما یک وامی از بانکی برداشتیم و ضامنش پولی هست که در بانک دیگری گذاشته شده است. این سپرده سال پیش گذاشته شده و 2 ساله هستش ولی نوشته بود بعد 6 ماه قابل برداشت است. یعنی بعد 6 ماه اگر برداری از سودش کم نمیشه. سود این سپرده 21 درصد هست و من میخوام بکنمش 22 درصد. در واقع پول سرجاش میمونه فقط یه دفترچه جدید با سود 22 درصد به من باید تعلق بگیره. ولی دیروز بانک گفت چون سند ضمانت هست نمیشه حساب رو عوض کرد؟
کسی تجربه ای داشته؟
واقعا شورش رو در اوردن اینا...

shahin7580
18-02-2015, 16:13
سلام.

من 5 تومن دارم.میخوام وام بردارم.بنظرتون کدوم بانک یا موسسه بهتره و شرایطش مناسبتر.حساب فعالم بانک ملی هستش.
بانکها:
ملی -- حسابم ماه کارکرده معدلش 3تومن میشه
ملت
سپه
کشاورزی
تجارت
صادرات

موسسه ها

تامن ائمه
ثامن الحجج
کارسازان یا نور جدید
آرمان
قوامین

ثامن ائمه رو پرسیدم 2ماه 5تومن سپرده باید بزاری. تو دوماه 10% سود به سپرده میده و 5تومن هم وام.

brad pitt
19-02-2015, 01:18
دوستان این موقع سال بانکی وام میده؟؟

رسالت که تا 16 بهمن بود فقط

بانک سینا
فقط اگر بتونید تا سوم تکمیل پرونده تون انجام بشه

mf.designing
19-02-2015, 02:38
دوستان موسسه ای بانکی چیزی هست که بدون سپرده وام بده ؟!
یکی از دوستان میگفت 10 تومن وام گرفته بدون سپرده و فقط 2 تومنش رو بانک تو حسابش نگه داشته !!

MOHAMMAD_ASEMOONI
19-02-2015, 10:44
رئیس قوه ی قضائیه دیروز گفت:
یه آقائی 6500 ملیارد تومن بدون وثیقه !!! وام گرفته از یک بانک خصوصی و قسمتِ عمده ی این پول رو هم به صورت ارز از کشور خارج کرده و اگر این شخص نخواد پول رو پس بده و نتونند پول رو ازش پس بگیرند , این بانک با یک مشکل بزرگ مواجه میشه

MOHAMMAD_ASEMOONI
19-02-2015, 11:40
طبق اخبار TV2 دیروز :
کسانی که از بانک مسکن وام گرفته اند میتونند در بهمن و اسفند با افتتاح سپرده های بلند مدت , مِلکِ خود را از رهنِ بانک آزاد کنند
همچنین کسانی که 5% از اقساط خود را پرداخت کنند میتوانند سند خود را به نام دیگری بزنند (یعنی ملکشون رو همینجوری که در رهنِ بانک هست بفروشند )
یا وضع پولی بانک مسکن یا خرابه یا میدونه قراره زلزله بشه تو اقتصاد کشور با شکست توافق هسته ای . میخواد پول جمع کنه تا باهاش ارز و طلا و املاک و کالای خارجی بخره

aminkhan2014
19-02-2015, 16:53
طبق اخبار TV2 دیروز :
کسانی که از بانک مسکن وام گرفته اند میتونند در بهمن و اسفند با افتتاح سپرده های بلند مدت , مِلکِ خود را از رهنِ بانک آزاد کنند
همچنین کسانی که 5% از اقساط خود را پرداخت کنند میتوانند سند خود را به نام دیگری بزنند (یعنی ملکشون رو همینجوری که در رهنِ بانک هست بفروشند )
یا وضع پولی بانک مسکن یا خرابه یا میدونه قراره زلزله بشه تو اقتصاد کشور با شکست توافق هسته ای . میخواد پول جمع کنه تا باهاش ارز و طلا و املاک و کالای خارجی بخره

وضع پولی بانک که حسابی خرابه!!!بانک پارسیان امسال احتمالا سودش کاهش پیدا میکنه دیگه مسکن که با این وضع رکود بدتره...زلزله هم احتمالش هست!!!قوانین بازار ارز هم که خیلی جای سوال گذاشته

banii
19-02-2015, 17:03
دوستان موسسه ای بانکی چیزی هست که بدون سپرده وام بده ؟!
یکی از دوستان میگفت 10 تومن وام گرفته بدون سپرده و فقط 2 تومنش رو بانک تو حسابش نگه داشته !!

وام که نه ولی نزول آره :) !

بر اساس شنیده ها، بانک قوامین بدون سپرده و در طی چند روز 10 م میده و 15 میلیون هم باید قسط بدین در عوضش!!!

mf.designing
19-02-2015, 17:35

بر اساس شنیده ها، بانک قوامین بدون سپرده و در طی چند روز 10 م میده و 15 میلیون هم باید قسط بدین در عوضش!!!

ممنون
اطلاعی از اقساطش دارید که ماهی چقدر در میاد ؟!

banii
19-02-2015, 17:43
ممنون
اطلاعی از اقساطش دارید که ماهی چقدر در میاد ؟!

من که نمیدونم ... والا صحبتش بود خودم هم شنیدم فقط... اطلاع موثقی ندارم...

یعنی واقعا حاضرید 5 م تومن پول بی دهن و زبون رو به بانکای جمهوری اسلامی بدید ؟!:blink:

mf.designing
19-02-2015, 17:50
من که نمیدونم ... والا صحبتش بود خودم هم شنیدم فقط... اطلاع موثقی ندارم...

یعنی واقعا حاضرید 5 م تومن پول بی دهن و زبون رو به بانکای جمهوری اسلامی بدید ؟!:blink:

آدم مجبور بشه متاسفانه بیشتر از اینم شاید باج بده !:n03:
البته مهم اقساطش هست که حوالی 300 تومن باشه نه بیشتر !!

Amir-Rainman
19-02-2015, 20:22

5 میلیون در ازای 10 میلیون در حال حاظر موقعیتی خوب محسوب میشه !!

وقتی 5 میلیون وام میدن ، 8 میلیون میگیرن

یکی از آشناهامون میخواست 10 میلیون وام بگیره، 17.5 باز پرداخت داشت :n04: ( دیگه حالا نمیدونم شرایط چی بود)

MOHAMMAD_ASEMOONI
19-02-2015, 21:03
سلام دوستان

جریان وام از طریق دفاتر پیشخوان با سیم کارت چیه ؟
این روزها توی تلویزیونها و روزنامه ها خیلی حرفش رو میزنند و میگن غیر قانونیه اما همچنان ادامه داره

hossein019940
20-02-2015, 01:18
رئیس قوه ی قضائیه دیروز گفت:
یه آقائی 6500 ملیارد تومن بدون وثیقه !!! وام گرفته از یک بانک خصوصی و قسمتِ عمده ی این پول رو هم به صورت ارز از کشور خارج کرده و اگر این شخص نخواد پول رو پس بده و نتونند پول رو ازش پس بگیرند , این بانک با یک مشکل بزرگ مواجه میشه
کدوم بانک بوده حالا که انقدر وام داده بهش

MOHAMMAD_ASEMOONI
20-02-2015, 05:08
کدوم بانک بوده حالا که انقدر وام داده بهش
اگه اسمش رو بگن که نابود میشه چون ملت حمله میکنند برای برداشتن پولهاشون
خود رئیی قوه ی قضائیه گفت:
خیلی از بانکها و موسیه ها مشکلِ اینجوری دارند اما چیزی نمیگن که علتش طمع به سودِ 6% دیرکرد هست یا مسائل دیگه
مسائل دیگه یعنی یا میترسند بی اعتبار بشند و مردم پولهاشون رو بردارند
یا اینکه خودِ مسئولینش دستشون توی کار هست

توی بانکها بخور بخوری هست که بیا و ببین اما از هر صد تاش فقط یکیش لو میره
بانکهای دولتی هم همینطوره ولی از بس پول زیاده توش , این دزدیها صدمه ی فاجعه بار نمیزنه بهشون
شما یک استخر پر از آب رو در نظر بگیرین . یکی بیاد یواشکی یک سطل آب یا حتی یک بشکه آب ازش برداره , طوری میشه ؟ کسی مىفهمه ؟
بانكها هم همينطوره
==================================
حدود یک هفته پیش خانومی رو نشون داد توی اخبار ساعت 18 کانال TV5 که گفت 250,000 تومن کارت به کارت کرده , پول کسر شده اما به حساب مقصد واریز نشده !!!!
حدود یک هفته هم گذشته اما هنوز معلوم نیست پول کجا رفته !!! . مسئولین بانک هم پاسخگو نیستند !!!
دیشب با مسئول بانک مرکزی صحبت کردند در موردش گفت:
روزانه حدوداً 2500 عملیاتِ اینجوری در شتاب انجام مسشه !!!!
گفت داریم پیگیری میکنیم
احتمالاً این یک روش اختلاس هست که باهاش روزانه حدود 500 ملیون تومن تا 1 ملیارد در دسترس عده ای قرار میده که در عرض یک هفته (برای بازگردودندنِ پول به حساب مشتری )مبلغ خیلی زیادی میشه در حد 5 ملیارد تومن
با این پول راحت معامله و خرید و فروش میکنند هیچکسی هم نمیفهمه
================================
چند شب پیش هم یکی دیگه از مسئولین بانک مرکزی گفت:
یکی از حفره های امنیتی بانکها , چک بانکی هست !!!!
خودشون چک بانکی صادر میکنند بدون اینکه از حساب کسی کسر شده باشه برای صدورش (این دیگه اِندِ شهر هررررته دیگه)
بعدش این چکهای بانکی معامله میکنند . بعد از چند روز که چک میره بانک , پولش رو واریز میکنند تا مشکلی پیش نیاد و یک چک بانکی دیگه مثل اولی صادر میکنند برای یک معامله ی دیگه مثل معامله ی اولی !!!
گفت حدود 70 میلیارد به همین روش از بانک سوء استفاده کرده بودند .
شهر هرررت هم اینجوری نیست .

brad pitt
20-02-2015, 14:14
5 میلیون در ازای 10 میلیون در حال حاظر موقعیتی خوب محسوب میشه !!

وقتی 5 میلیون وام میدن ، 8 میلیون میگیرن

یکی از آشناهامون میخواست 10 میلیون وام بگیره، 17.5 باز پرداخت داشت :n04: ( دیگه حالا نمیدونم شرایط چی بود)

دوست عزیز بستگی به سالهای بازپرداخت وام داره
شما وقتی 10 میلیون بگیری 5 ساله باشه با سود 27 درصد باید 18 میلیون پس بدی . یعنی 8 میلیون سود در طی 5 سال

وقتی همین 10 میلیون و بخوای 1 ساله بازپرداختش باشه باید مثلن 11.200 پس بدی

هر چه سالهای وام بیشتر = مبلغ قسط کمتر = بازپرداخت مبلغ بیشتر

هر چه سالهای وام کمتر مبلغ قسط بیشتر = بازپرداخت مبلغ کمتر

MOHAMMAD_ASEMOONI
21-02-2015, 08:00
طبق خبر ابرار اقتصادی
دريافت چکهای بالای 10 ميليون تومانِ يک بانک ممنوع شد
به فاصله اندكی از ابلاغ بخشنامه بانک مركزی به بانکها مبنی بر عدم پذيرش چکهای بيش از 100 ميليون تومانِ 3 بانك، دستور برای رد چکهای با مبلغ بالاتر از 10 ميليون تومان يكی از آن 3 بانک صادر شد.
اصل خبر

Mehrshad-msv
21-02-2015, 15:26
ببخشید این وامی که می گن به کاسبا می دن 30 میلیون تا شش ماه پرداخت از طریق اتحادیه کسی می دونه داستانش چیه؟!

Mehrshad-msv
21-02-2015, 15:28
طبق اخبار TV2 دیروز :

خیلی دستشون درد نکنه بانک مسکن پوست ملت من جمله مارو کند تازه الان بخششم می کنه. چه لطفی، چه مرحمتی!!!

Mehrshad-msv
21-02-2015, 15:31
سلام.

من 5 تومن دارم.میخوام وام بردارم.بنظرتون کدوم بانک یا موسسه بهتره و شرایطش مناسبتر.حساب فعالم بانک ملی هستش.
بانکها:
ملی -- حسابم ماه کارکرده معدلش 3تومن میشه
ملت
سپه
کشاورزی
تجارت
صادرات

موسسه ها

تامن ائمه
ثامن الحجج
کارسازان یا نور جدید
آرمان
قوامین

ثامن ائمه رو پرسیدم 2ماه 5تومن سپرده باید بزاری. تو دوماه 10% سود به سپرده میده و 5تومن هم وام.

یه سریم به رفاه بزن...کشاورزی هم بد نیست. ولی ببین با رفاه می توی کنار بیای!

brad pitt
21-02-2015, 22:44
طبق خبر ابرار اقتصادی
دريافت چکهای بالای 10 ميليون تومانِ يک بانک ممنوع شد
به فاصله اندكی از ابلاغ بخشنامه بانک مركزی به بانکها مبنی بر عدم پذيرش چکهای بيش از 100 ميليون تومانِ 3 بانك، دستور برای رد چکهای با مبلغ بالاتر از 10 ميليون تومان يكی از آن 3 بانک صادر شد.
اصل خبر

سلام
سه بانک آینده ایران زمین و سرمایه
که بانک آینده از همه وضعش خرابتره

MOHAMMAD_ASEMOONI
21-02-2015, 22:55
سلامسه بانک آینده ایران زمین و سرمایهکه بانک آینده از همه وضعش خرابترهسلام

چند هفته پیش توی اخبار گفت که قرار بی مجوزها در هم ادغام بشند تا تعدادشون کم بشه و سر و سامان داده بشند
تا پایان سال بهشون مهلت دادند که یا مجوز بگیرند یا ادغام میشند و بعضبهاشون هم ممکنه تعطیل بشند چون گفت تعطیل کردنشون مشکلات زیادی به وجود میاره
گفت 7000 بی مجوز !!!! مشغول چاپیدن ... ببخشین , مشغول کارند

alijigari
22-02-2015, 12:12
سلام

چند هفته پیش توی اخبار گفت که قرار بی مجوزها در هم ادغام بشند تا تعدادشون کم بشه و سر و سامان داده بشند
تا پایان سال بهشون مهلت دادند که یا مجوز بگیرند یا ادغام میشند و بعضبهاشون هم ممکنه تعطیل بشند چون گفت تعطیل کردنشون مشکلات زیادی به وجود میاره
گفت 7000 بی مجوز !!!! مشغول چاپیدن ... ببخشین , مشغول کارند

سلام
موسسه کوثر هم جز هست یا نه ؟
کوثر فکر نکنم بانک شده باشه ؟
چون من خیلی تو موسسه کوثر گذاشتم

MOHAMMAD_ASEMOONI
22-02-2015, 12:30
سلام
موسسه کوثر هم جز هست یا نه ؟
کوثر فکر نکنم بانک شده باشه ؟
چون من خیلی تو موسسه کوثر گذاشتم
سلام
کوثر با مجوز هست
اون مطلب در مورد بی مجوزها هست
لیست بامجوزها:

"R E Z A"
23-02-2015, 08:37
حکم توقیف اموال بانک ایران زمین صادر شد
نصر نیوز: شعبه ۱۹ مجتمع قضایی شهید بهشتی، بانک ایران زمین را با شکایت شرکت توسعه تجارت بین الملل وابسته به بانک سپه به توقیف اموال محکوم کرد.

به گزارش نصر نیوز، محمدرضا بوذری وکیل مدافع شرکت توسعه تجارت بین‌الملل در گفت‌وگو با خبرنگار قضایی خبرگزاری تسنیم اظهارداشت: شعبه 19 مجتمع قضایی شهید بهشتی، بانک ایران زمین را با شکایت شرکت توسعه تجارت بین الملل وابسته به بانک سپه به توقیف اموال محکوم کرد.

Aftermach
23-02-2015, 21:39
با سلام و خسته نباشید.من توی بانک اینده حساب دارم ، پنج ساله 22% الان سال دومشه ، به نظرتون بیرون بیارم پولمو ؟ و اینکه بهترین بانک الان کدومه که هم سود بلند مدت و هم کوتاه مدت و خدماتش خوب باشه؟ ممنون

MOHAMMAD_ASEMOONI
24-02-2015, 21:30
با سلام و خسته نباشید.من توی بانک اینده حساب دارم ، پنج ساله 22% الان سال دومشه ، به نظرتون بیرون بیارم پولمو ؟ و اینکه بهترین بانک الان کدومه که هم سود بلند مدت و هم کوتاه مدت و خدماتش خوب باشه؟ ممنون

سلام
5 ساله 22% ؟
الان یکساله 22 درصده
اگر بخواین کنسلش کنین چند درصد حساب میکنند براتون
چقدر کسر میشه از پولتون ؟

Hamid2545
25-02-2015, 14:32
انتخاب بهترین بانک :

تقریبا هیچ شخص بالغی را نمی توانید پیدا کنید که در هیچ بانکی(چه درایران و چه کشورهای دیگر) حساب بانکی نداشته باشد زیزا بدون حساب بانکی نمی توان و یا به سختی می توان در این دنیا کار و تجارت و زندگی کرددر اینجا بدون توضیح و دفاع از بانک خاصی می خواهم خدماتی که بانک ها ارائه می دهند و هدف ازحساب بانکی را به طور مختصر توضیح دهم.
هدف از باز کردن حساب بانکی چه می تواند باشد ؟
1- پس انداز و نگه داشتن نقدینگی : بسته به این که آیا دنبال جایزه و یا سود بیشتری می گردید می خواهید به پول خود تا مدت طولانی احتیاج نداشته و یا اول برج حقوق خود را در آن بریزید و روزانه و یا هفتگی برداشت کنید و یا با کارت خرید کنید و.... می توانید به دنبال انواع حساب های پس انداز رفته که دراینجا مثلما مهره بانکی حرف اول را می زند . بنابراين سعی کنید پول نقد زیاد در خانه نگه ندارید که از نظر امنیتی خطرناک است جای پول در بانک است و امروزه براحتی می توان با یک کارت در هر موقع شبانه روز هم خرید کرد هم پول نقد گرفت چه نیازی به انباشت پول زیاد در خانه وجود دارد .
1) برای کسانی که می خواهند حقوق خود را اول برج در حساب ریخته و روزانه و.... برداشت کنند تا آخر برج که تمام می شود حساب روزشمار بهترین گزینه است . و بهتر است به دنبال بانکی باشند که بیشترین سود را به حساب های روزشمار بدهد .
2) برای کسانی که مدت طولانی تری به حساب خود نمیخواهند دست بزنند و برداشت کنند سرمایه گزاری بلند مدت یک ساله و دو ساله و.... بکنند تا بتوانند بهره و سود بیشتری بگیرند . در ضمن هیچ جای نگرانی نیست مثلا اگر حساب بلند مدت 5 ساله داشته و 20 روز بعد به تمام پول خود احتیاج داشته می توانید پول خود را گرفته و فقط بهره آن از دست می رود .
3)بعضی ها هم برای دریافت جایزه حساب های قرض الحسته به این حساب ها علاقه نشان می دهند که من توصیه نمی کنم چون ازنظر احتمالات هیچ خیری بهتان نمی رسد .
2-گرفتن دسته چک : امروزه دسته چک برای معاملات و ... تقریبا یکی از ضروریات است ولی سخت گیری بانک ها (که بخاطر افزایش چک های برگشتی که ناشی ازاوضاع وخیم اقتصادی و....می باشد) باعث شده تقریبا از طریق آشنا و... این روش ها بشود دسته چک گرفت (داشتن ضامن یکی از شرایط بانک ها است) بعد از آن هم به خوش حسابی خودتان بستگی دارد . قوانین دسته چک در تمام بانک هایکی است و اعتبار دسته چک بیشتر به خوش حسابی و اعتبار خودتان بستگی دارد بنابراین توصیه می شود در این مورد زیاد سخت گیری نکنید و از هر بانکی توانستید دسته چکتان را بگیرید البته اگر نفوذ و آشنا و... دارید می توانید ازچندین بانک دسته چک گرفته و کار کنید . نکته مهم این است که تمام چک هائی که می کشید در دفتری ثبت کرده و با صورت حساب بانک مقایسه کرده تا مطمئن شوید همه چک های کشیده شده به بانک رفته و دقیقا مبلغی که گرفته اید پاس شده زیرا بسیارند کسانی که با سرقت دسته چک و کندن یک برگ از وسط آن و جعل امضا به سرقت از حساب می پردازند . هز چند وقت یک بار دسته چک را کنترل کرده تا تمام چک ها در آن باشد .
3-گرفتن کارت های بانکی : می توانید در هر بانکی با حداقل موجودی کارت بانکی بگیرید می توانید از تمام بانک ها کارت داشته باشید بسته به نیاز و... من توصیه می کنم از چندین بانک ( بخصوص بانک های دولتی ) کارت داشته باشید و اگر پول زیادتر دارید در آنها پراکنده کنید یکی از مزایای این کار این است که عابر بانک ها بیش از 200 هزار تومان نقد نمی دهند و اگر بیشتر خواستید می توانید با چندین کارت بگیرید .
4- اینترنت بانک : حساب ها و خدمات اینترنتی بانک های مختلف با هم تفاوت خیلی زیادی دارد چه از نظر امنیت و چه از نظر خدمات و... بعضی بانک ها فقط می شود با دستگاه رمزیاب وارد سامانه حساب شد ( که بهترین امنیت را ایجاد می کند ) بعضی امنیت بالائی دارند و بعضی کمتر و....
1) با وجود تبلیغات زیادی که هرکدام از بانک ها در مورد امنیت حساب های اینترنتی ذکر می کنند و البته توصیه هائی که حتما جدی می گیرید . نظر من این است که اگر واقعا احتیاجی به اینترنتی کردن حساب خود ندارید دنبال این کار نروید زیرا هکرها و دزدان اینترنتی در ایران زیادند و با روش های عجیبی ( که در جای دیگر در مورد آن صحبت می شود ) حساب شما را خالی می کنند . با این وجود اگر حسابی را اینترنتی کردید فقط برای مخارج روزانه و... از آن استفاده کنید و پول زیادی را درآن نریزید حساب اصلی خود را ( که پول خیلی زیادی در آن است )در بانکی قرار دهید که نه تنها اینترنتی نباشد بلکه کارت بانکی هم نداشته باشد .
2) از نظر خدمات اینترنتی چند مورد مهم است :
1-2) صورت حساب اینترنتی : بانک را انتخاب کنید که بهتریتن صورت حساب را ارائه دهد بعضی از بانک ها بدون محدودیت صورت حساب تا 10 سال پیش را هم ارائه می کنند و بعضی بانک ها تا دوماه پیش را بیشتر نمی دهند بعضی بانک ها تا 30 تراکنش و بعضی بیش از 1000 تراکنش و...بعضی ها فایل صورت حساب با چندیتن فرمت و برنامه و... ( world , Exel, Pdf ,...) می دهند که بسیار مفید است و بعضی دیگر این امکانات را ندارند . از نظر اطلاعات حساب هم بعضی کامل تر و بعضی بسیار ناقصند بهتر است این موارد را کاملا تحقیق کرده و بعد به سمت بانک مورد نظر خودتان بروید .
2-2) انتقال وجه : این گزینه هم بسیار مهم است و اینترنت بانک ها با هم تفاوت زیادی دارند اگر چه همه آنها انتقال وجه را انجام می دهند ولی از نظر امنیت و ...فرق دارند همچنین در بعضی اینترنت بانک ها می شود موقع انتقال وجه توضیحات خودمان(در مورد وجه انتقالی)ذکر کرده که از نظر من این نیز مفید است .
3-2) از نظر مدیریت حساب و تعغیر گزینه های کاربردی(همچون : شماره تلفن همراه -مشخصات فردی "آدرس و میزان تحصیلات و... ") در بعضی اینترنت بانک ها می توانید به راحتی تعغیر دهید و در بعضی نمی توانید .
4-2) البته در تمام اینترنت بانک ها گزینه های تعغیر شناسه مشتری و رمز عبور وجود دارد . و بهتر است مرتب نسبت به تعغیر آن اقدام کنید .
3) یکی از مهترین گزینه های اینترنت بانک این است که وقتی وارد حساب کاربردی خودتان می شودید sms به تلفن همراهتان ارسال شود این گزینه از آن جهت اهمیت دارد که اگر کسی به اطلاعات حساب دسترسی داشته و از طریق اینترنت برای سرقت و... وارد حساب کاربردی شما شود فورا با خبر شوید پس برای امنیت بیشتر این گزینه را حتما باید داشته و فعال کنید .
5- تلفن بانک : خدمات تلفن بانک هم مانند اینترنت بانک در تمام بانک ها وجود دارد و از نظر امنیتی همان معایب را هم دارندجز ان که از نظرمن اینترنت بانک انیت بیشتری دارد . علاوه بر خبردار شدن از موجودی و گردش های آخر حساب و آمدن sms بابت واریز و برداشت از حساب و... با تلفن بانک خدماتی نظیر پرداخت قبوض و انتقال وجه و... را هم می توانید انجام دهید .
1)برنامه هائی توسط بانک روی موبایل شما نصب می شود که بدون نیاز به اینترنت می توانید بسیاری از خدماتی را که با اینترنت بانک انجام می دهید با تلفن همراه هم انجام دهید در این حالت اگر کسی رمز ورود شما را بداند و تلفن همراهتان را سرقت کند و یا در مواقعی که نزدتان نیست دسترسی پیدا کند می تواند حساب را سرقت کند .
2) بعضی بانک ها به دلائل امنیتی خودشان فقط برداشت وجه را sms می زنند و واریز وجه را sms نمی زنند به این نکته هم توجه کنید .
3) نکته آخر این که فقط حساب هائی که مبلغ زیادی در آن نیست به تلفن بانک مجهز کند و مبالغ بالا را در حساب های دیگر نگهداری کنید .
6- از دیگر خدمات مهم بانک ها دادن وام است : از انجائی که بسیاری از بانک ها باید مبلغی را مدت زمان معینی خوابانده و بعد وام بدهند و بسته به شرایط وام(ضامن و وثیقه و...)اگرنیاز به گرفتن وام دارید بانکی را انتخاب کنید که بهترین شرایط را داشته باشد .
1) از شرایط وام عبارتند از : مبلغ و مدت زمانی که باید در بانک باشد تا از روی ان وام بدهند - وثیقه و ضامن و مدارک درآمد و ... - بهره و مدت زمان باز پردخت وام .
با جمع بندی این شرایط می توانید در بانکی حساب باز کنید که بتوانید وام با شرایط بهتر و بهره کمتر دریافت کنید .
2) در صورتی که اقساط شما ( بسته به چند قسط ) عقب بی افتد برخورد بانک نسبت به شما و اخطار و ظبط وثیقه و... در بانک های مختلف متفاوت بوده پس این گزینه را هم در نظر بگیرید .
3) ذکر این نکته بسیار مهم است که اگر در بانکی اقساط عقب افتاده داشته باشید و یا چک برگشتی داشته باشید نمی توانید از بانک دیگر وام بگیرید از طریق سامانه های بانک مرکزی بانک ها وام های و حساب های دیگرتان را چک کرده و از دادن وام خود داری می کنند . پس خوش حساب باشید بیخود نگفته اند: آدم خوش حساب شریک مال مردم است .
7- حساب های ارزی : بسیاری از بانک ها امکاناتی برای حساب های ارزی دارند که می تواند بسیار مفید باشد در این مورد بعدا مطالبی می آورم
8- نکته دیگر در باز کردن حساب های بانکی این است که بجز بانک های معروف دولتی بسیاری از بانک ها در شهرهای کوچک و روستاها و... شعبه ندارند پس اگر قسمت زیادی از سال را در این شهرها زندگی می کنید بهتر است حساب های مهم خودتان را در بانکی باز کنید که در شهرتان حداقل یک شعبه داشته باشد . انتقال وجه مبلغ بالا از طریق اینترنت و عابر بانک ها همیشه ممکن نیست و ممکن است به مراجعه حضوری به شعبه نیاز پیدا کنید .

Hamid2545
25-02-2015, 15:01
بهترین اینترنت بانک :

همانطور که در پست قبلی گفتم خدمات اینترنت بانک ها بسیار با هم متفاوت است من شخصا در چندین بانک مختلف حساب باز کردم و برای آزمایش همه انها را اینترنتی کردم و پی بردم بهترین خدمات اینترنت بانک را بانک ملت انجام می دهد چه از نظر صورت حساب و چه .... بنابراین حساب مربوط به مخارج روزانه و پرداخت قبوض و... را به ملت اختصاص دادم( هیچ موقع هم بیش از یک میلون در آن نمی ریزم مگر موقعی که بخواهم مبلغ زیادی انتقال دهم که آن هم فوری انتقال داده و حساب را خالی می کنم) و حساب های دیگرم را تعطیل کردم البته حساب دسته چک ملی را بهیچ عنوان اینترنتی نکردم و کارت هم نگرفتم همچنین حساب کشاورزی که مبالغ بالا را در آن قرار داده و فقط از طریق دفترچه کار می کنم.
بعد از حساب ملت فکر کنم پاسارگارد از همه بهتر است صادرات با وجود امنیت بالا سخت گیری زیادی در دادن صورت حساب دارد و از دو ماه قبل تر را روی اینترنت نمی ریزد و اطلاعات حسابش هم بهیچ وجه خوب نیست.
مثلا از طریق ملت هرکس با کارت به حسابم پول بریزد و یا من بریزم شماره کارتش در صورت حساب وارد می شود و من می توانم براحتی پی ببرم چه کسی این وجه را ریخته و... تا 1000 تراکنش را صورت می دهد فایل صورتحساب(درچهار فرمت مختلف) را هم روی کامپیوتر می ریزد و هم مستقیم به ایمیلم می فرستد . ( این گزینه از آن جهت اهمیت دارد که وقتی خانه فامیل و آشنا مهمان هستیم و وارد حساب کاربردی خودمان می شویم صورت حساب را روی کامپیوترش نمی ریزد تا طرف هم دسترسی پیدا کند ) و... انتقال وجه و... حرف ندارد . هر بار وجهی انتقال دهیم فایل انتقال وجه را مستقیم می شود دانلود کرد تا به عنوان مدرک هر موقع خواستیم چاپ کرده و به طرف بدهیم .
همه بانک ها این امکانات را به این کاملی ندارند امتحان کنید .

amir hamzeh
26-02-2015, 18:09
من یه سوالی دارم که نمی دونم جاش کجاست ولی همین جا میپرسمش:
من برای استفاده از یک سایت خارجی نیاز کارت اعتباری مثل پی پال و یا شبیه به اون دارم میخوام به صورت انلاین تهیه کنم حالا کسایی که وارد هستند راهنمایی کنند سرم کلاه نره
سایت معتبر معرفی کنید اگر اینجا نمیشه خصوصی بگید
فیزیکی بگیرم و یا جاهایی که میگن غیر فیزیکی هم ارائه کارت دارن میشه
متشکرم

Mr_100_dolari
26-02-2015, 18:41

سلام

الان روز شمار بعضی بانک ها و موسسات هم 24 الی 25 تا 27 و حتی 30 درصد هستش ...

همشون سر و ته یه چیزن زیاد با هم فرقی ندارن ...

تو موسسه ها کوثر خوبه / بانک هام سلیقه ایی هستش مثلا پاسارگاد / سامان / اینده / دی / اقتصاد نوین / سرمایه و ... کلا ببین اون شعبه ای که حساب باز میکنی شلوغ نباشه و برای مشتری وقت و ارزش قائل باشند ...

Aftermach
26-02-2015, 20:01
نه منظورم سالی 22 درصد بود ، پنج ساله با قابلیت برداشت بعد از یک سال هست.

alijigari
26-02-2015, 20:04
سلام

الان روز شمار بعضی بانک ها و موسسات هم 24 الی 25 تا 27 و حتی 30 درصد هستش ...

همشون سر و ته یه چیزن زیاد با هم فرقی ندارن ...

تو موسسه ها کوثر خوبه / بانک هام سلیقه ایی هستش مثلا پاسارگاد / سامان / اینده / دی / اقتصاد نوین / سرمایه و ... کلا ببین اون شعبه ای که حساب باز میکنی شلوغ نباشه و برای مشتری وقت و ارزش قائل باشند ...

سلام
ميشه بگي كدوم موسسه ٢٤ تا ٢٧ روز شمار باز ميكنه ؟
من تمام موسسه ها رفتم هيچ كدوم باز نميكنن

Sent from iphone6+

ak313
26-02-2015, 20:26
من یه سوالی دارم که نمی دونم جاش کجاست ولی همین جا میپرسمش:
من برای استفاده از یک سایت خارجی نیاز کارت اعتباری مثل پی پال و یا شبیه به اون دارم میخوام به صورت انلاین تهیه کنم حالا کسایی که وارد هستند راهنمایی کنند سرم کلاه نره
سایت معتبر معرفی کنید اگر اینجا نمیشه خصوصی بگید
فیزیکی بگیرم و یا جاهایی که میگن غیر فیزیکی هم ارائه کارت دارن میشه
متشکرم

اینجا یه نگاه بنداز شاید بدرت بخوره

ak313
01-03-2015, 00:42
بانک دی برای روز شمار 22 درصد سود رو کمی با تاخیر میریزه بانکهای دیگه هم همینطورین؟ 10 درصد سیستمی واریز میشه و 12 درصد با تاخیر

hossein019940
01-03-2015, 00:46
بانک دی برای روز شمار 22 درصد سود رو کمی با تاخیر میریزه بانکهای دیگه هم همینطورین؟ 10 درصد سیستمی واریز میشه و 12 درصد با تاخیر
یعنی کوتاه مدت دی با قابلیت واریز و برداشت با کارت 22 درصد شده؟

matr!x_2008
01-03-2015, 02:15
انصار که زیر 10 میلیون رو 16 نیم درصد میده! بالای 10 میلیون 22 درصد! کدوم بانکا زیر 10 تومن رو 22 درصد یا بیشتر میدن؟‍‍!

MOHAMMAD_ASEMOONI
01-03-2015, 02:42
سلام
به احتمال زیاد الان بهترین فرصت برای تبدیل سپرده های بانکی به ارز و طلا هست
چون فقط یک ماه به پایان فرصت برای مذاکره مونده . لهجه ی ظریف و روحانی هم تغییر کرده
خط و نشون کشیدنها شروع شده
متهم کردن همدیگه در به شکست کشاندن مذاکرات شروع شده
رفتار بانک مسکن که قبلا گفتم هم خیلی مشکوک هست
سرعت گرفتن اصلاح قیمتها و مالیاتها و عوارضها و جریمه ها و حذف یارانه ها
کنترل شدید بازار ارز و مبارزه با دلارفروشهای خیابونی که نرخ روزانه ی ارز رو تعیین میکنند !!!!
دیروز هم قانون جدید دراومده از بانک مرکزی که هیچ شخص حقیقی (مردم ) یا حقوقی (شرکتها , موسسه ها , ارگانها , وزارتخونه ها و غیره ) حق خرید , فروش و خارج کردن یا وارد کردن ارز یا حواله ارزی بدون اجازه بانک مرکزی رو نداره
ظریف هم دیروز گفته وارد مرحله ی بسیار حساس شده ایم و دیگه وقتشه که غربیها تصمیمشون رو بگیرند (یعنی حرف ما دیگه عوض نمیشه )
امروز هم مجلس امریکا قانونی رو تصویب کرد که دولت امریکا رو ملزَم میکنه که 5 روز قبل از امضای هر توافقی با ایران ,اون رو به اطلاع مجلس برسونه و موافقت نمایندگان رو بگیره
ظاهراً حکومت و دولت تصمیمشون رو گرفته اند و از همه لحاظ آماده شده اند که اگر همه ی تحریمها قبل از 11 فروردین لغو نشه , توافقی صورت نگیره چون میگن غربیها دارند وقت کشی میکنند تا فشارهای اقتصادی و سقوط قیمت نفت بیشتر و بیشتر اثر کنه
نظام و دولت آماده هستند که اعلام کنند که مذاکرات شکست خورد همراه با مقصر دانستن غرب به زیاده خواهی و زیر پا گذاشتن قانون بُرد برد و عدم رعایتِ کرامت و عزت ملت ایران
بقیه ی مسئولین هم در سخنرانیهاشون مردم رو مهیا کردند برای شنیدن خبر شکست مذاکرات به علت زیاده طلبی غربیها و شروع سختیهای بعد از اعلام شکست مذاکرات
همه چیز نشان از شکست مذاکرات داره تا حالا
فقط عقب نشینی یکی از طرفین از حرفهائی که زده و خواسته هاش میتونه مسیر رو عوض کنه .
اگر تصمیمی گرفتین , مسئولیتش با خودتونه . بنده فقط اطلاع رسانی میکنم با بیان اتفاقات رخ داده

Mehrshad-msv
01-03-2015, 11:44
شرمنده کسی می دونه آیا می شه با حساب بانک سامان از سایت های خارجی خرید کرد؟! منظور پی پال و مستر و غیره هست...

یا بخاطر تحریم امکانش نیست؟! اگر هست امکانش، چطوریه شرایطش؟!

ممنون

jamalu
02-03-2015, 02:30
سلام. یه سوال تقریبن حقوقی دارم.

چکی دست من هست که روش نوشته شده: "در وجه آقای... (اسم خودم) بابت ضمانت یک سال اجاره بها"
تاریخ چک برای دو ماه پیشه و روی عبارت حامل هم خط کشیده.

این چک رو ببرم بانک نقد میشه؟

Jadda
02-03-2015, 21:47
سلام. یه سوال تقریبن حقوقی دارم.

چکی دست من هست که روش نوشته شده: "در وجه آقای... (اسم خودم) بابت ضمانت یک سال اجاره بها"
تاریخ چک برای دو ماه پیشه و روی عبارت حامل هم خط کشیده.

این چک رو ببرم بانک نقد میشه؟

سلام

نقد میشه. شرح چک بابت چه چیزی و چه کسی مهم نیست اخرین نفری که پشت نویسی کنه صاحب چک هست.

Mehrshad-msv
03-03-2015, 12:47
سلام
به احتمال زیاد الان بهترین فرصت برای تبدیل سپرده های بانکی به ارز و طلا هست
چون فقط یک ماه به پایان فرصت برای مذاکره مونده . لهجه ی ظریف و روحانی هم تغییر کرده
خط و نشون کشیدنها شروع شده
متهم کردن همدیگه در به شکست کشاندن مذاکرات شروع شده
رفتار بانک مسکن که قبلا گفتم هم خیلی مشکوک هست
سرعت گرفتن اصلاح قیمتها و مالیاتها و عوارضها و جریمه ها و حذف یارانه ها
کنترل شدید بازار ارز و مبارزه با دلارفروشهای خیابونی که نرخ روزانه ی ارز رو تعیین میکنند !!!!
دیروز هم قانون جدید دراومده از بانک مرکزی که هیچ شخص حقیقی (مردم ) یا حقوقی (شرکتها , موسسه ها , ارگانها , وزارتخونه ها و غیره ) حق خرید , فروش و خارج کردن یا وارد کردن ارز یا حواله ارزی بدون اجازه بانک مرکزی رو نداره
ظریف هم دیروز گفته وارد مرحله ی بسیار حساس شده ایم و دیگه وقتشه که غربیها تصمیمشون رو بگیرند (یعنی حرف ما دیگه عوض نمیشه )
امروز هم مجلس امریکا قانونی رو تصویب کرد که دولت امریکا رو ملزَم میکنه که 5 روز قبل از امضای هر توافقی با ایران ,اون رو به اطلاع مجلس برسونه و موافقت نمایندگان رو بگیره
ظاهراً حکومت و دولت تصمیمشون رو گرفته اند و از همه لحاظ آماده شده اند که اگر همه ی تحریمها قبل از 11 فروردین لغو نشه , توافقی صورت نگیره چون میگن غربیها دارند وقت کشی میکنند تا فشارهای اقتصادی و سقوط قیمت نفت بیشتر و بیشتر اثر کنه
نظام و دولت آماده هستند که اعلام کنند که مذاکرات شکست خورد همراه با مقصر دانستن غرب به زیاده خواهی و زیر پا گذاشتن قانون بُرد برد و عدم رعایتِ کرامت و عزت ملت ایران
بقیه ی مسئولین هم در سخنرانیهاشون مردم رو مهیا کردند برای شنیدن خبر شکست مذاکرات به علت زیاده طلبی غربیها و شروع سختیهای بعد از اعلام شکست مذاکرات
همه چیز نشان از شکست مذاکرات داره تا حالا
فقط عقب نشینی یکی از طرفین از حرفهائی که زده و خواسته هاش میتونه مسیر رو عوض کنه .
اگر تصمیمی گرفتین , مسئولیتش با خودتونه . بنده فقط اطلاع رسانی میکنم با بیان اتفاقات رخ داده

هیچ توافقی صورت نخواهد گرفت و همچنان دوستان شرقی بر ما سواری خواهند کرد چون نقطه مشترکی بین اینور و اونور نمی شه پیدا کرد هر کدوم فقط حرف خودشونو می زنن و اگر توافقی صورت بگیره در دو طرف منافع یک عده کمی که سرمایه زیادی دارند بخطر خواهد افتاد پس توافق بی توافق و بقیشو بیخیال:n28:... من جواب سوالم روهم گرفتم ممنون داش....

MOHAMMAD_ASEMOONI
08-03-2015, 15:39
طبق خبر IRINN
از شنبه اسکناس نو در 7 بانک توزیع میشه
حالا همین دیشب توی اخبار 18 , TV5 نشون داد که اسکناس نو سر چهارراهها فروخته میشه !!!
هزاری بسته ای 108 هزار تومن
دو هزاری بسته ای 210 ~220 هزار تومن
عید نوروز بهانه ای هم هست برای چاپ اسکناس بدونِ پشتوانه که دولت میتونه باهاش راحت مقداری از بدهی هاش رو پرداخت کنه

در اخبار 18:30 امروز TV5 اعلام شد که 600 ملیارد تومن پول چاپ شده . یعنی 0.6 هزار ملیارد تومن . پول زیادی هست و کلی از بدهی های دولت رو میشه باهاش پرداخت کرد از جمله حقوقهای معوّقه .
=====================================
وام 30 ملیونی به کشاورران هم تصویب شد

shangil
08-03-2015, 16:37
یکی هم جواب ما رو بده.

ما یک وامی از بانکی برداشتیم و ضامنش پولی هست که در بانک دیگری گذاشته شده است. این سپرده سال پیش گذاشته شده و 2 ساله هستش ولی نوشته بود بعد 6 ماه قابل برداشت است. یعنی بعد 6 ماه اگر برداری از سودش کم نمیشه. سود این سپرده 21 درصد هست و من میخوام بکنمش 22 درصد. در واقع پول سرجاش میمونه فقط یه دفترچه جدید با سود 22 درصد به من باید تعلق بگیره. ولی دیروز بانک گفت چون سند ضمانت هست نمیشه حساب رو عوض کرد. یعنی چی این کارا؟!

8nights&7days
10-03-2015, 00:05
دوستان یه سوال خیلی خیلی فوری.
من قراره از یه سایتی برام پول بفرستن ( Peopleperhour.com) الان من می تونم حساب پارسیان ایرانم رو بدم؟ اگر می تونم SWIFT CODE رو از کجا پیدا کنم؟ شنیدم تحریم شده ولی به خود سایت ایمیل زدم گفتن به راحتی می تونم به حساب ایرانم بریزم اما... خیلی ها می گن تحریم شده. حالا من این وسط موندم بی جواب!

MOHAMMAD_ASEMOONI
10-03-2015, 00:25
دوستان یه سوال خیلی خیلی فوری.من قراره از یه سایتی برام پول بفرستن ( Peopleperhour.com) الان من می تونم حساب پارسیان ایرانم رو بدم؟ اگر می تونم SWIFT CODE رو از کجا پیدا کنم؟ شنیدم تحریم شده ولی به خود سایت ایمیل زدم گفتن به راحتی می تونم به حساب ایرانم بریزم اما... خیلی ها می گن تحریم شده. حالا من این وسط موندم بی جواب!سلام

کلاهبرداری اینترنتی نباشه ؟

bas ali
10-03-2015, 06:56
موسسه مالی اعتباری فرشتگان مثل اینکه وضعش خرابه
دیروز دوستم رفته پولش رو بگیره گفتن نداریم بدیم

MOHAMMAD_ASEMOONI
10-03-2015, 07:07
مبلغ چند بوده ؟
گفتند نداریم یا فعلاً نداریم , دو سه روز دیگه بیا ؟

bas ali
10-03-2015, 07:38
مبلغ چند بوده ؟
گفتند نداریم یا فعلاً نداریم , دو سه روز دیگه بیا ؟

حدود 30 تومن بوده
گفتن بعد از عید بیا

arash59b
10-03-2015, 07:46

البته الان اخر سال هست و دارند حساب کتاب هاشون رو انجام میدن نمیزارن شما پولتون رو برداشت کنید مخصوصا اگه مقدارش زیاد هم باشه. چون بیلان کاریشون میاد پایین

ول باز حواستون رو بدید

ak313
10-03-2015, 12:02
بانک دی هم برای خودش ماجرایی داره کوتاه مدت روز شمار 22 درصد داشتم ده تومنش مسدود بوده ده درصد سیستمی و 12 درصد دستی می ریخت .کلا میگن اینو جمع کردن و باید بیایید تعیین تکلیف کنید واقعا از یک بانک چنین بی نظمی بعید بود. اینم از دی

MOHAMMAD_ASEMOONI
10-03-2015, 15:03
حدود 30 تومن بوده گفتن بعد از عید بیامیتونند روزانه مبلفی برداشته کنند تا تموم بشه مثلا 1 یا 2 ملیون
البته از یه شعبه دیگه باشه بهتره

MOHAMMAD_ASEMOONI
10-03-2015, 15:20
بانک دی هم برای خودش ماجرایی داره کوتاه مدت روز شمار 22 درصد داشتم ده تومنش مسدود بوده ده درصد سیستمی و 12 درصد دستی می ریخت .
کلا میگن اینو جمع کردن و باید بیایید تعیین تکلیف کنید واقعا از یک بانک چنین بی نظمی بعید بود.
اینم از دی
سلام

به خاطر فشارهای بانک مرکزی هست
کم کم سودها رو میارند پائین البته اگر فاجعه نشه و دلار نشه 5000 تومن با شکست مذاکرات
این روزها همش میگن تورم صفر شده در بهمن !!!
جناب مسئول هم اومده تو تلوزیون میگه
تورم صفر شده معنیش این نیست که چیزی گران نشده . معنیش اینه که جمع گران شده ها و ارزان شده ها میشه صفر!!!!
یکی نبود بگه بچه گول میزنید ؟
چی چی ارزون شده ؟
میخوان به زور مخ مردم رو بزنند و قانعشون کنند که تورم کم شده تا بتونند سودهای بانکی رو کم کنند تا مثلا سود وامها کم بشه و تولید کتنده ها وام کم بهره بگیرند
خود بانکها چند ماه پیش گفتند حرف دولت درست نیست و تورم کم نشده . ما هم سودها رو نمیاریم پائین

ak313
10-03-2015, 16:13
سلام

کم کم سودها رو میارند البته اگر فاجعه نشه و دلار نشه 5000 تومن . شکست مذاکرات
تورم صفر شده معنیش این نیست که چیزی گران نشده . معنیش اینه که جمع گران شده ها و ارزان شده ها میشه صفر!!!!
چی چی ارزون شده ؟
میخوان به زور مخ مردم رو بزنند و قانعشون متند که تورم کم شده تا بتونند سودهای بانکی رو کم کنند تا مثلا سود وامها کم بشه و تولید کتنده ها وام کم بهره بگیرند
خود بانکها چند ماه پیش گفتند حرف دولت درست نیست و تورم کم نشده . ما هم سودها رو نمیاریم پائین

دوست عزیز اون بنده خدا حرف بی ربطی نزد ما تورم منفی نداشتیم که چیزی ارزون هم بشه بلکه به گفته خودشون از پارسال تا امسال 15 درصد میانگین گرون شده و در یک ماه اخیر هم گرانی جدیدی نبوده؟ آیا این حرف غلطه؟

8nights&7days
10-03-2015, 20:02
دوستان یه سوال خیلی خیلی فوری.
من قراره از یه سایتی برام پول بفرستن ( Peopleperhour.com) الان من می تونم حساب پارسیان ایرانم رو بدم؟ اگر می تونم SWIFT CODE رو از کجا پیدا کنم؟ شنیدم تحریم شده ولی به خود سایت ایمیل زدم گفتن به راحتی می تونم به حساب ایرانم بریزم اما... خیلی ها می گن تحریم شده. حالا من این وسط موندم بی جواب!
بجای اینکه نگران کلاهبرداری و از دست رفتن پول من باشید، بهتره جواب بدید...

MOHAMMAD_ASEMOONI
10-03-2015, 22:36
بجای اینکه نگران کلاهبرداری و از دست رفتن پول من باشید، بهتره جواب بدید...
سلام
شرمنده . بنده اطلاع ندارم
صبر کنین دوستان دیگه هم مطلبتون رو بخونند . اگر بدونند پاسخ میدند

bas ali
11-03-2015, 07:14
میتونند روزانه مبلفی برداشته کنند تا تموم بشه مثلا 1 یا 2 ملیون
البته از یه شعبه دیگه باشه بهتره
اخه این هم شد کار
فرض کن شما به پولت احتیاج داری بعد بیان روزی 2 تومن بهت بدن
مثلا 200 تومن پول داری بعد از 100 روز به پولت برسی

omid-p30
11-03-2015, 10:07
دوستان در حال حاضر روز شمار کدوم بانک ها ارایه میکنند ؟

aminkhan2014
11-03-2015, 11:06
دوست عزیز اون بنده خدا حرف بی ربطی نزد ما تورم منفی نداشتیم که چیزی ارزون هم بشه بلکه به گفته خودشون از پارسال تا امسال 15 درصد میانگین گرون شده و در یک ماه اخیر هم گرانی جدیدی نبوده؟ آیا این حرف غلطه؟

آره حتما ما اشتباه ميكنيم!!!قيمت برخي نانها كه در يكماه گذشته اصلا ازاد نشده!!!بهاي گاز وبرق كه ارزان شده!!!مرغ هم كه مفتي ميكنند توي پاكت ميگن ببرين!!!اصلا در يكماه خير جنسها گران كه نشده هيچ بلكه ارزانتر هم شده

سلام

کم کم سودها رو میارند پائین البته اگر فاجعه نشه و دلار نشه 5000 تومن با شکست مذاکرات
چی چی ارزون شده ؟
میخوان به زور مخ مردم رو بزنند و قانعشون کنند که تورم کم شده تا بتونند سودهای بانکی رو کم کنند تا مثلا سود وامها کم بشه و تولید کتنده ها وام کم بهره بگیرند

محمد جان،سود بانكي تا توافق قطعي نشه خبري از كاهش نيست،چون اگه توافق نشه و سود بانكي هم كمتر بشه،ديگه تورم كه سهله،فروپاشي اقتصادي با سرعت هرچه تمام اتفاق ميوفته و اين اتفاق مثل يك كاتاليزور عمل ميكنه...اين اخبار فعلا جنبه تبليغاتي داره وبس..البته هنوز هم نيشه قطعي گفت توافق نميشه،چون تا دقيقه 90خيلي اتفاقات احتمال وقوع داره

MOHAMMAD_ASEMOONI
11-03-2015, 13:46
اخه این هم شد کار فرض کن شما به پولت احتیاج داری بعد بیان روزی 2 تومن بهت بدن مثلا 200 تومن پول داری بعد از 100 روز به پولت برسیسلام
وقتی میگن برو بعد از عید بیا و صاحب پول شک داره که ممکنه در آستانه ی ورشکستگی باشند
پس باید یه جوری پولش رو یا مقداری از پولش رو اینجوری کم کم خارج کنه .

Aftermach
13-03-2015, 13:10
سلام . وضعیت بانک آینده چطور شد و اینکه بهتره من پولم رو قبل عید برداشت کنم؟

alex_pk
14-03-2015, 11:29
سلام دوستان
چرا نمیشه وارد اینترنت بانک ملت شد؟
اینو مینویسه

مشتري محترم , در حال حاضر سرويس مورد نظر فعال نمي باشد . (2)

arash59b
14-03-2015, 16:56
سلام دوستان
چرا نمیشه وارد اینترنت بانک ملت شد؟
اینو مینویسه

مشتري محترم , در حال حاضر سرويس مورد نظر فعال نمي باشد . (2)

منظورتون اپلیکیشن موبایل اش هست یا سایت؟

Sent from my iPhone using Tapatalk

alex_pk
14-03-2015, 18:04
منظورم سایتش بود مثل اینکه موقتی از کار افتاده بود!
نمیدونم جریان چی بود
اون لحظه هم کار فوری داشتم.

ak313
18-03-2015, 23:31
موسسه میزان در بانک صادرات ادغام شد

خبرنامه دانشجویان ایران: معاون نظارتی بانک مرکزی با بیان اینکه موسسه میزان با بانک صادرات ادغام شد، گفت: دادگاهی برای رسیدگی و نظارت بر تعیین تکلیف این موسسه تعیین شده است.

به گزارش فارس، یکی از موسسات متقاضی دریافت مجوز فعالیت از بانک مرکزی، موسسه میزان بود اما حمید تهرانفر معاون نظارتی بانک مرکزی امروز در گفت‌وگو با باشگاه خبرنگاران اعلام کرد: با توجه به اینکه موسسه میزان با مشکلاتی مواجه شده بود و سپرده گذاران این موسسه از وضعیت سپرده‌های خود نگران بودند، جلسه ای در استان خراسان با حضور استانداران خراسان شمالی و رضوی و جنوبی در خصوص تعیین تکلیف دو موسسه آرمان و میزان تشکیل شد. وی افزود: پس از بررسی‌های صورت گرفته به دلیل اینکه این دو موسسه نتوانستند به تعهدات خود عمل کنند و برای رفع نگرانی سپرده گذاران آن ها مقرر شد، این دو موسسه با بانک های بزرگ ادغام شوند. معاون نظارتی بانک مرکزی در ادامه تاکید کرد: به همین دلیل موسسه میزان با بانک صادرات ادغام شد و حسابرسی‌های این موسسه در حال انجام است تا با روشی خاص، یا ملبغ سپرده‌گذاران پس داده شود و یا اگر مایل به سپرده گذاری در بانک صادرات هستند به حساب‌های آنها رسیدگی و جزء سپرده‌گذاران بانک صادرات قرار گیرند. تهران فر گفت: علاوه بر این اقدامات، دادگاهی برای رسیدگی و نظارت بر تعیین تکلیف این موسسه مشخص شده است و می‌توان این اطمینان را به سپرده گذاران موسسه میزان داد که هیچگونه مشکلی نخواهند داشت. یک مقام در بانک صادرات در همین باره به فارس گفته است: موسسه میزان در بانک صادرات ادغام نمی‌‌شود بلکه مسئولیت بازپرداخت تعهدات و مطالبات آن به بانک صادرات واگذار شده است.

MOHAMMAD_ASEMOONI
19-03-2015, 00:13
حسابرسی‌های این موسسه در تکلیف این موسسه مشخص شده است و می‌توان این اطمینان را به سپرده گذاران موسسه میزان داد که هیچگونه مشکلی نخواهند داشت. یک مقام در بانک صادرات در همین باره به فارس گفته است:
موسسه میزان در بانک صادرات ادغام نمی‌‌شود بلکه مسئولیت بازپرداخت تعهدات و مطالبات آن به بانک صادرات واگذار شده است.سلام
تشکر از اطلاع رسانیتون
نصیحت از بنده ی مخلص:
به این حرفها اطمینان نکنید
اگر میزان حساب داشتین برید صادرات ببندینش و پولتون رو بگیرید ببرید یه جای مطمئن
بیشتر اوقات این حرفها فقط زد و بند کله گنده ها با همه و مثل قرص مسکن هست این حرفها تا مردم رو آروم کنه اما مشکل همچنان حل نشده مونده
فقط میخوان جلوی یورش مردم رو بگیرند
برید پولتون رو بگیرین .
دور از شتر بخوابید و خواب آشفته نبینید

alex_pk
26-03-2015, 17:44
این اینترنت بانک ملت هر دفعه یه بامبولی در میاره!
الان میخوام به حساب یکی پول واریز کنم تا صفحه تایید نهایی هم میره (جایی که اسم طرف و.. نوشته)
بعد اوکی که میزنم میگه

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] تمهیدات امنیتی نقض گردیده است.

این یعنی چی؟
اخه نمیشه هر دفعه یه مشکلی داشته باشه بعدا درست بشه که!
چند پست قبل هم توضیح دادم که دقیقا موقعی که نیاز داشتم سایتش مشکل داشت.

hossein019940
31-03-2015, 22:01
من دوتا حساب تو ملی دارم یعنی اولین حساب رو به جای کوتاه مدت برام قرضالحسنه باز کردن که همراه رو فعال کردم و رمز حساب گرفتم بعد دو ماه متوجه شدم که حساب قرض الحسنه هست.دوباره رفتم تو همون شعبه کوتاه مدت باز کردم
الان برای فعال کردن همراه بانک دوباره باید به شعبه برم یا اینکه با همون رمز حساب قبلی میشه؟(چون از یه شماره مشتری هستن گفتم)

xfati
04-04-2015, 13:38
سلام دوستان
سیم کارت ایرانسل من تقریبا 5 ماهه پیش گم شد منم بیخیالش شدم
حالا احضاریه اومده که با سیم کارت من از حساب دیگری اینترنتی پول برداشت شده
و باید برم دنبال کاراش ...
اطلاعاتم کمه در این مورد ممنون میشم کمکم کنید
میترسم حکم ببرن که باید همه پول رو بدم و اصلا نمیدونم چقد برداشت شده
و اعلام سرقت سیم کارتم نکردم تا الان
نه شماره تلفن یادمه نه تاریخ دقیق گم شدنش
.....چیکار کنم ؟

hossein019940
04-04-2015, 14:07
سلام دوستان
سیم کارت ایرانسل من تقریبا 5 ماهه پیش گم شد منم بیخیالش شدم
حالا احضاریه اومده که با سیم کارت من از حساب دیگری اینترنتی پول برداشت شده
و باید برم دنبال کاراش ...
اطلاعاتم کمه در این مورد ممنون میشم کمکم کنید
میترسم حکم ببرن که باید همه پول رو بدم و اصلا نمیدونم چقد برداشت شده
و اعلام سرقت سیم کارتم نکردم تا الان
نه شماره تلفن یادمه نه تاریخ دقیق گم شدنش
.....چیکار کنم ؟
شما باید موقع گم شدن اطلاع میدادین به اپراتور که مسدودش بکنن
الان صاحب سیمکارت شما هستین و همه شاکی ها شما رو میشناسن
حالا دادگاه چه حکمی بده مشخص نیست
فقط یه چیز یادمه
چند سال پیش پسر عموی دوستم سیمکارت به صورت عمده به اسم خودش میخرید و به اسم خودشم میفروخت بعد از اینکه یه سمکارت مزاحم شد پیگیری کردن هم پسر عموی دوستم رو زندانی کردن سه ماه هم خود طرف رو

Artam01
04-04-2015, 14:15
مگه با سیم کارت میشه از حساب کسی پول برداشت؟

xfati
04-04-2015, 14:29
مگه با سیم کارت میشه از حساب کسی پول برداشت؟

مظنورم با رمز دوم شارژ میخریده طرف
البته سیم کارتم تو خدمت گم شد و اتفاقا 2 تا هم خدمتی هام ماله همون شهر هستن که ازم شکایت شده
ولی گفتن باید برم همون شهر
چون نه مبلغ نه شماره موبایل قید شده بود
یعنی اصلا یادم نیست شمارش
حالا موندم چیکار کنم ؟؟؟؟

MOHAMMAD_ASEMOONI
04-04-2015, 15:40
مظنورم با رمز دوم شارژ میخریده طرفالبته سیم کارتم تو خدمت گم شد و اتفاقا 2 تا هم خدمتی هام ماله همون شهر هستن که ازم شکایت شدهولی گفتن باید برم همون شهرچون نه مبلغ نه شماره موبایل قید شده بودیعنی اصلا یادم نیست شمارشحالا موندم چیکار کنم ؟؟؟؟
سلام
پیدا کردن شمارش آسونه
برید یکی از دفترهای اوپراتور و کارت ملیتون رو نشون بدین یهتون میگن چند خط به اسمتونه و شماره هاشون چیه
شما چون خبر ندادین سیمکارت گم کردین , خود همین مقداری از مسئولیت رو بر عهده ی شما میذاره
مسئله ی دیگه اینه که در نظر قانون بعید نیست خودتون بودین اما این داستان رو ساختین تا گیر نیافتین
اگر مشکل بزرگ بشه و جدی تر بشه پلیی میتونه از روی دکلهای موبایل مطمئن بشه شما بودین یا نه
اگر در شهر یا منطقه ای غیر از جائی باشه که شما در اونها بودین این تا حدی بهتون کمک میکنه اما به هیچ وجه تبرئه نمیشید چون احتمال میدن که شما و اون شخص با همدستی این کار رو انجام دادین
البته همون هم قابل بررسی هست از طریق ارتباط مستقیم یا غیر مستقیم شما با کسانی که از شارژها استفاده کردند
به هر حال در حال حاضر مظنونی جز شما وجود نداره مگر اینکه خودتون به پلیس کمک کنین تا مظنون اصلی رو پیدا کنند مثلا بگین به چه کسانی شک دارین و حداقل اسم و فامیلشون رو بدونین
شما خودتون اگر یک سیمکارت بدین به یک نفر و اون طرف هم گمش کنه و به شما هم خبر نده , اگر بعداً معلوم شد با سیمکارت کار غیر قانونی انجام شده , اولین کسی که یقه ش رو میگیرین همون کسی هست که سیمکارت رو از شما گرفته .
درضمن رمز گذاشتن روی سیمکارت هم از اینجور سوء استفاده ها جلوگیری میکنه (فعال کردنِ pin code)

xfati
04-04-2015, 19:43
سلام
پیدا کردن شمارش آسونه
برید یکی از دفترهای اوپراتور و کارت ملیتون رو نشون بدین یهتون میگن چند خط به اسمتونه و شماره هاشون چیه
شما چون خبر ندادین سیمکارت گم کردین , خود همین مقداری از مسئولیت رو بر عهده ی شما میذاره
مسئله ی دیگه اینه که در نظر قانون بعید نیست خودتون بودین اما این داستان رو ساختین تا گیر نیافتین
اگر مشکل بزرگ بشه و جدی تر بشه پلیی میتونه از روی دکلهای موبایل مطمئن بشه شما بودین یا نه
اگر در شهر یا منطقه ای غیر از جائی باشه که شما در اونها بودین این تا حدی بهتون کمک میکنه اما به هیچ وجه تبرئه نمیشید چون احتمال میدن که شما و اون شخص با همدستی این کار رو انجام دادین
البته همون هم قابل بررسی هست از طریق ارتباط مستقیم یا غیر مستقیم شما با کسانی که از شارژها استفاده کردند
به هر حال در حال حاضر مظنونی جز شما وجود نداره مگر اینکه خودتون به پلیس کمک کنین تا مظنون اصلی رو پیدا کنند مثلا بگین به چه کسانی شک دارین و حداقل اسم و فامیلشون رو بدونین
شما خودتون اگر یک سیمکارت بدین به یک نفر و اون طرف هم گمش کنه و به شما هم خبر نده , اگر بعداً معلوم شد با سیمکارت کار غیر قانونی انجام شده , اولین کسی که یقه ش رو میگیرین همون کسی هست که سیمکارت رو از شما گرفته .
درضمن رمز گذاشتن روی سیمکارت هم از اینجور سوء استفاده ها جلوگیری میکنه (فعال کردنِ pin code)

حرف شما کامل صحیح هست داداش اتفاقا قاضی که اینجا بود اینو گفت
ولی چون کلا 5 تا 6 ماهه سیم کارت کلا یه استان دیگه فعال بوده و به نظر من هم کار طرف خودش هست که از این مسائل خبر داره
چون رمز دوم یه کارت عابر بانک هم همینطوری دست کسی نمیافته چه برسه که طرف شارژ میخریده و ...
البته من دقیق خبر ندارم قضیه چیه ولی گفتن برین همون شهر و اطلاعات اصلی تو اون دادگاه هست
فقط گفتم ببینم چون به اسم منه چی میشه.....
اگه خرید اینترنتی داشته باشه مثلا از یه سایتی که فکر کنم بشه ای پی ظرف در دراورد درسته ؟
یا اینا با دردسر داره ؟ و مشکل رو دوچندادن میکنه

xfati
04-04-2015, 20:02
یه چیز دیگه یعنی شارژها اگه رو خود همون خط مصرف شده باشه من شکایت کنم راهی هست برا پیگیریش ؟
یا اگه اونم انتقال داده باشه به کس دیگه میشه پیگیریش کرد ؟

The_matrix
06-04-2015, 06:01
سلام
کدوم بانک و یا موسسه مالی در حال حاضر سود سپرده بیشتری می ده؟

hossein019940
06-04-2015, 10:36
قوامین-کوتاه مدت با کارت 22 درصد
نور یا آرمان میگفتن 25 درصد کوتاه مدت و یکساله 30 درصد

"R E Z A"
07-04-2015, 09:45
سقف خرید کارتی تعیین شد
نصرنیوز: بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران با ارسال بخشنامه ای خطاب به مدیران عامل بانکها، ضمن برشمردن مخاطرات ناشی از نقل و انتقال مبالغ کلان در شبکه کارتی کشور،

حداکثر مبلغ هر تراکنش خرید کارتی از طریق انواع پایانه های فروش اعم از مجازی و فیزیکی را از 20 فروردین ماه امسال معادل 500میلیو ن ریال تعیین کرد.
به گزارش نصرنیوز به نقل از ایرنا، در بخشی از این بخشنامه آمده است: در رویه های مقبول و معمول جهانی ابزار کارت، اعم از کارت های اعتباری و برداشت برای انجام پرداخت های خرد به کار می رود و براساس آمارهای بین المللی متوسط ارزش هر تراکنش در کشورهای پیشرفته میان پنجاه تا حداکثر یکصد دلار بوده و بیشینه ارقام تراکنش ها از چند هزار دلار تجاوز نمی کند. با این حال، بررسی های نظارتی این بانک نشان می دهند که با توجه به سرعت تسویه و کارسازی وجوه پرداخت های کارتی، ارقام بسیار بزرگ چند صد میلیارد ریالی نیز از طریق ابزار کارت در کشور پرداخت و دریافت می شوند. این امر بیانگر آن است که بخش قابل توجهی از پرداخت های تجاری به نظام پرداخت کارتی منتقل شده و بدین لحاظ تفکیک تراکنش های مشکوک از تراکنش های عادی و معمولی خرد، غیرممکن گردیده است.

مطابق با رویه های بین المللی، برای انجام پرداخت های تجاری مهم، ابزارهای پرداخت تجاری نظیر حوالجات و چک طراحی شده اند. احراز هویت دقیق تر و اعمال کنترل های بیشتر بر جریان پرداخت ها، وجه تمایز اصلی این ابزارها با سامانه پرداخت کارتی است. لیکن استفاده از کارت به عنوان ابزار پرداخت تجاری، به دلیل سهولت، دسترس پذیری و تبلیغات گسترده و نابجای برخی بانک ها در کشور، رواج یافته است.

عدم توجه به ساز و کارهای استاندارد بین المللی و غلبه حوزه های فناوری بر الزامات و مقتضیات کسب و کار بانکی باعث شده است که متاسفانه در خصوص جایگاه ابزارهای مختلف پرداخت در کشور سوء تفاهم جدی به وجود آید؛ به گونه ای که بخش بزرگی از ابزارهای پرداخت مورد سوء کاربرد توسط بعضی بانک ها و مشتریان آنها قرار می گیرند. کاربرد سوء ابزارهای پرداخت، ناشی از کم توجهی به مقتضیات و شرایط استفاده از آنها، یکی از مخاطرات بزرگ پیش روی نظام بانکی در حوزه های مختلف به ویژه مقوله مهم مبارزه با پولشویی است.

اجازه جابه جایی ارقام بزرگ بدون احراز هویت دقیق می تواند محیط را برای متخلفان، مجرمان، کلاهبرداران و عوامل جرایم سازمان یافته فراهم کند تا بتوانند فارغ از دغدغه نظارت دقیق بر مبادلات، بخش مالی عملیات مجرمانه خود را در سامانه های الکترونیکی بانک ها به انجام رسانده و با پنهان کردن تراکنش های مشکوک در میان مبادلات تجاری و خرد به آسانی از بسترهای پرداخت الکترونیکی سوءاستفاده کنند.

آمار عملکرد اخیر نظام پرداخت کارتی کشور نشان می دهد کمتر از هفت صدم درصد (هفت در ده هزار) تعداد تراکنش ها ارقامی بیش از پانصد میلیون ریال دارند؛ لیکن همین تراکنش ها که به آسانی در سامانه های تراکنش تجاری نظیر ساتنا و چکاوک قابل پذیرش و مبادله هستند، بالاترین احتمال وجود تراکنش های مشکوک را به خود اختصاص می دهند لذا با توجه به اینکه ادامه روند موجود از جنبه های مختلف به زیان نظام پولی کشور بوده و تهدیدات مختلفی را متوجه آن می کند، ضرورت دارد تمهیدات لازم توسط نظام پولی و بانکی کشور برای اصلاح روند معیوب فعلی در نظر گرفته شده و اعمال گردد.

با توجه به موارد پیش گفت، تصمیمات اتخاذ شده در بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران، به شرح ذیل اعلام می گردد:

الف: حداکثر مبلغ هر تراکنش خرید کارتی از طریق انواع پایانه های فروش، اعم از مجازی و فیزیکی از تاریخ 20/01/1394 معادل پانصد میلیون ریال تعیین می شود.

ب: بانک های صادرکننده کارت باید ظرف مدت سه ماه، ساز و کاری را در روال های اجرایی و سامانه های خود تعبیه کنندتا چنانچه مبلغ تراکنش روزانه هر کارت از سقف پانصد میلیون ریال تجاوز نماید، از ماهیت تراکنش و هویت واقعی پرداخت کننده به درستی مطلع گردیده و سپس اجازه انجام تراکنش را صادر کنند.

ج: حداکثر مبلغ قابل انتقال کارتی به صورت درون بانکی (غیرشتابی) از تاریخ 01/02/1394 معادل پانصد میلیون ریال در هر روز تعیین می گردد.

خواهشمند است، ضمن اطلاع رسانی مناسب به واحدها، شعب و مشتریان و هدایت آنها، بر اجرای دقیق موارد پیش گفت ازتاریخ های اعلام شده نظارت موثر و عالیه معمول گردد.

所述系統
07-04-2015, 09:50
الان بیشترین سود را کدوم بانک میده؟رو چه سپرده ای؟چه مدتی؟چند %؟

MOHAMMAD_ASEMOONI
08-04-2015, 23:39
الان بیشترین سود را کدوم بانک میده؟رو چه سپرده ای؟چه مدتی؟چند %؟سلام

توی همین صفحه جواب سوالتون هست
مطلب دوستمون آقا hossein019940رو بخونید

matr!x_2008
08-04-2015, 23:52
یه سوال ؟ شاید به اینجا ربطی نداشته باشه... اگر 50 میلیون داشته باشی چکار میشه باهاش کرد؟ مثلا بزاری بانک سودشو بگیری یا بزنی به کار....؟

jamshidjap
11-04-2015, 10:05
سلام
کسی در مورد بانک آینده که 23 درصد سود روز شمار در سررسید هر ماه پرداخت میکرد ( در سال 93) . اطلاعی داره ؟
آیا در سال 94 هم میخاد این سود رو بده یا میخاد کمش کنه ؟

The_matrix
12-04-2015, 17:00
یه سوال ؟ شاید به اینجا ربطی نداشته باشه... اگر 50 میلیون داشته باشی چکار میشه باهاش کرد؟ مثلا بزاری بانک سودشو بگیری یا بزنی به کار....؟

اگر سپرده بلند مدت 1 ساله یا سود 22 درصد ایحاد کنید ماهی 916 سودش هست و در 1 سال 11 میلیون سود می کنید

omid-p30
13-04-2015, 10:51
سلام.

از بانک ملی قسط ذارم تاریخ سر رسیدش بیست و پنجم هست. این یعنی فردا هم که بیست و پنجم هست بدم دیر کرد نمیخوره یا این که قبل از بیست و پنجم باس پرداخت بشه ؟

MOHAMMAD_ASEMOONI
13-04-2015, 11:25
سلام.از بانک ملی قسط ذارم تاریخ سر رسیدش بیست و پنجم هست. این یعنی فردا هم که بیست و پنجم هست بدم دیر کرد نمیخوره یا این که قبل از بیست و پنجم باس پرداخت بشه ؟

سلام
فردا آخرین روزه
البته بعضی از بانکها چند روز فرصت میدن قبل از شروع به حساب کردنِ جریمه ی دیرکرد
ممکنه دو سه روز باشه یا اصلا یک روز هم نباشه
اون زمان که کامپیوتر نبود هردمبیل و پارتی بازی بود . آدم بود 6 ماه قسط نداده بود کسی هم کاریش نداشت چون به رئیس شعبه یا مسئول وامهای شعبه شیرینی میداد
حالا هم همین چیزها هست فقط روشهای دور زدن عوض شده
ایرانیها تو دور زدن استادِ همه ی عالمند

majideblis
17-04-2015, 14:51
دوستان یه لیست کوتاه از بانکهای معتبر که سود بانکی کوتاه مدت (سود ماه به ماه)خوبی میدن رو بگید ممنون میشم

MOHAMMAD_ASEMOONI
22-04-2015, 00:11
سلام
طبق خبر تلوزیون و کیهان , امشب جلسه هست برای نرخ جدید سود بانکی
ظاهراً میشه 20% برای سپرده ی یکساله

jamshidjap
22-04-2015, 13:17
دوستان

این بازه های زمانی مربوط به حواله های سیستم پایا ACH تغییر کرده ؟

قبلا از زمان برداشت از حساب تا زمان واریز به حساب مقصد حداکثر 2 ساعت طول میکشید ولی الان به 4 ساعت هم میرسه

gamekhor2007
22-04-2015, 13:27
با سلام.من چطوری میتونم از بانک مسکن وام 35 یا بالاتر بگیرم؟سودشون چند درصده؟جریان اوراق بهادار چیه باید خرید؟کلا یه توضیح دقیقی میدید.مرسی

Hamed 360
06-05-2015, 13:09
موسسه آرمان یا فرشتگان معتبر هست برم پول رو بزارم اونجا ؟ الان تو ثامن هست پولم .

MOHAMMAD_ASEMOONI
06-05-2015, 16:18
موسسه آرمان یا فرشتگان معتبر هست برم پول رو بزارم اونجا ؟ الان تو ثامن هست پولم .سلام . اینجا اسم معتبرها درج شده [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

Soroush-S
06-05-2015, 23:53
چرا از طریق کارت سپه نمیتونم از آپ شارژ بگیرم؟ کلا با هیچکدوم دیگه از USSD ها نمیتونم بگیرم. میگه که بانک شما این تراکنش را پشتیبانی نمیکند!

ak313
10-05-2015, 11:23
صفحه نخست ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) » اقتصادی ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

رقابت بانک ها برای جذب سپرده های زیر یکسال ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
علاوه بر این اجرای بخشنامه جدید بانک مرکزی به میزانی در نظام بانکی جدی است که نه تنها بانک ها تابلوی نرخ سود یکساله 22 درصد را از روی شیشه ها برداشته بلکه هنوز هیچ تابلویی برای اعلام نرخ سود خود نصب نکرده اند.
با چراغ سبز بانک مرکزی برای تعیین نرخ سود سپرده های زیر یکسال توسط بانک ها تنها چهار روز پس از لازم الاجرا شدن بخشنامه نرخ سود بانکی رقابت برای جذب این سپرده ها در شعب بانک ها آغاز شده است.

به گزارش ایرنا، در حالی دستورالعمل بانک مرکزی برای تغییر نرخ سود بانکی از 16 اردیبهشت ماه لازم الاجرا شد که امروز یکشنبه و در چهارمین روز کاری بعد از ابلاغ بخشنامه، بانک ها با اعلام بخشنامه های جداگانه نرخ سود سپرده های زیر یکسال رقابت خود را آغاز کرده و هریک تلاش دارند با جذاب تر کردن نرخ های سود، سپرده بیشتری را جذب کنند.

البته براساس بررسی های میدانی ایرنا، بانک ها دیگر حساب سپرده مدت دار با سود 22 درصد برای مشتریان خود باز نمی کنند و برهمین اساس به نظر می رسد که نظم نسبی در اجرای سودهای جدید در بین بانکی ها برقرار شده است.

همزمان با کاهش نرخ تورم به حدود 15 درصد، با توافق بانک ها و تصویب شورای پول و اعتبار نرخ های سود بانکی به فاصله یکسال از تغییر قبلی مجددا کاهش یافت و از 16 اردیبهشت (چهارشنبه هفته گذشته) در شعب بانک ها و موسسات اعتباری لازم الاجرا شد.

براین اساس نرخ سود سپرده مدت دار از 22 به 20 درصد کاهش یافته و تعیین نرخ های کمتر از یکسال به بانک ها محول شده است.

البته طبق مصوبات قبلی، نرخ سود روزشمار 10 درصد، سه تا شش ماهه 14 درصد، شش تا 9 ماهه 18 درصد و 9 تا یکساله 20 تا 22 درصد بود که البته این نرخ ها نیز در بانک های مختلف اغلب متفاوت اعمال شد.

هرچند با مراجعه به شعب بانک ها در روز ابتدایی ابلاغ نرخ های جدید نشان چندان و یا شاید هیچ نشانی از اعمال سودها نبود و اغلب شعب عنوان می کردند که بخشنامه ای دریافت نکرده و همچنان سودهای قبلی را اعمال می کنند اما امروز و با گذشت چهار روز از لازم الاجرا شدن نرخ سود بانکی شعب بانک ها با دریافت بخشنامه رقابت خود را برای جذب سپرده ها به خصوص سپرده های زیر یکسال آغاز کرده اند.

علاوه بر این اجرای بخشنامه جدید بانک مرکزی به میزانی در نظام بانکی جدی است که نه تنها بانک ها تابلوی نرخ سود یکساله 22 درصد را از روی شیشه ها برداشته بلکه هنوز هیچ تابلویی برای اعلام نرخ سود خود نصب نکرده اند.

علاوه بر این بیشتر بانکداران در مقابل پرسش مشتریان مبنی بر چگونگی اعمال نرخ های سود در بانک خود اعلام می کنند که دیگر نرخ سود بانک ها یکسان سازی شده و به همین دلیل دیگر نیازی نیست که به شعب بانک های دیگر مراجعه کنند.

از سوی دیگر بانک هایی که دارای گواهی سپرده بودند در مقابل درخواست برای باز کردن حساب سپرده با سودی بالاتر از 20 درصد، آن را نپذیرفته و در مقابل به مشتریان خود پیشنهاد دریافت گواهی سپرده ارائه می کنند.

گواهی سپرده سرمایه گذاری، یکی از ابزارهای مالی و جهت جذب منابع سرمایه گذاران نزد بانک با سررسید مشخص، افتتاح می شود که بانک در ازای آن، اقدام به صدور گواهی به همین نام می کند. براین اساس در حال حاضر بانکهایی که دارای شرایط اعطای گواهی سپرده به مشتریان خود هستند برای جذب بیشتر منابع پیشنهاد می کنند که با توجه به اینکه سود روزشمار این گواهی ها 22 درصد است در حال حاضر بهترین گزینه برای دریافت سود بیشتر همین گواهی خواهد بود.

در حالی که بانک ها عنوان می کنند بهتر است مشتریان نسبت به دریافت گواهی سپرده اقدام کرده تا در ادامه و بعد از گذشت مدتی از اجرای سودهای جدید بتوانند در مورد سپرده های کوتاه مدت خود تصمیم گیری کرده و احتمالا با ارائه طرح های ویژه در قالب همان سودهای 20 درصد شرایط مناسب تری را برای مشتریان خود ایجاد کنند.

براساس بررسی های صورت گرفته از سوی خبرنگار ایرنا، اغلب بانک ها برای سپرده های زیر یکساله خود نرخ های سود مشابهی را اعلام می کنند، هرچند برخی دیگر نیز راهکارهای متفاوتی را برای کسب سود بیشتر پیش پای مشتریان خود قرار می دهند.

البته در حالی که تمام بانک ها به مشتریان خود اعلام می کنند نرخ سود بانکی براساس بخشنامه بانک مرکزی برای سپرده های یک ساله 20 درصد است اما بانکداران نرخ های متفاوتی برای نرخ سود سپرده های زیر یکسال اعلام می کنند که نمونه هایی از آن ها به شرح زیر است.

** بانک ملی

هرچند شعب بانک ملی به مشتریان خود اعلام می کنند که براساس بخشنامه بانک مرکزی نرخ سود سپرده یک ساله این بانک 20 درصد است اما در همین حال نرخ سود برای سپرده های روزشمار 10 درصد، نرخ سود سپرده های سه ماهه 12 درصد، شش ماهه 16 درصد و 9 ماهه 18 درصد است.

البته امکان تغییر این نرخ ها در بانک ملی با ارایه بخشنامه به شعب وجود دارد.

** بانک پاسارگاد

بانک پاسارگاد نیز به عنوان یکی از بانک های خصوصی با اعمال نرخ سود 20 درصد برای سپرده های یکساله، نرخ سود سپرده روزشمار را 10 درصد، سه ماهه 14 درصد، شش ماهه 16 درصد و 9 ماهه را 18 درصد اعلام کرده است.

** بانک مسکن

نرخ سود سپرده یک ساله در بانک مسکن 20 درصد، روزشمار 11 درصد، سه ماهه 18 درصد و 9 ماهه 19 درصد تعیین شده است.

** بانک تجارت

در همین حال اعلام نرخ سود در بانک تجارت کمی با سایر بانک ها متفاوت است و کارمندان شعب این بانک به مشتریان خود اعلام می کنند که نرخ سود سپرده یک ساله 20 درصد است اما اگر مشتریان در شعب این بانک حسابی با مبلغ بیش از 20میلیون تومان افتتاح کنند در صورتی که یک ماه بعد از گشایش حساب آن را باطل کنند باز هم نرخ سود 20 درصدی را دریافت می کنند.

مسوولان شعب این بانک به مشتریان اعلام می کنند که از این امکان استفاده کرده زیرا سود بیشتری نسبت به نرخ سود حساب های سه، 6 و 9 ماه عایدشان می شود.

** بانک پارسیان

بانک پارسیان نیز همانند سایر بانک ها نرخ سود 20 درصد را برای حساب های یک ساله در نظر گرفته اما نرخ سود سپرده های روز شمار این بانک 10 درصد، سه ماهه 14 درصد، شش ماهه 16 درصد و 9 ماهه 19.75 درصد در نظر گرفته شده است.

** بانک ملت

بانک ملت نیز برای حساب های روزشمار نرخ سود 10 درصد، سه ماهه 16 درصد، شش ماهه 18 درصد و 9 ماهه را 19 در صد تعیین کرده البته این بانک نیز همانند سایر بانک ها نرخ سود سپرده یک ساله را 20 درصد تعیین کرده است.

** بانک کشاورزی

نرخ سود سپرده های یک ساله در این بانک برای حساب های یک ساله 20 درصد، روزشمار 10 درصد، سه ماهه 14 درصد، شش ماهه 16 درصد و 9 ماهه 18 درصد تعیین شده است.

** بانک آینده

البته تعیین نرخ سود در بانک آینده با دیگر بانک ها کمی متفاوت است به نحوی که این بانک نرخ سود بانکی را برای حساب های روزشمار 19 درصد، سه ماهه 14درصد، شش ماهه 16 درصد و 9 ماهه را 18 درصد نظر گرفته است.

ناگفته نماند که نرخ سود سپرده های یکساله در این بانک به تبعیت از بخشنامه بانک مرکزی همان 20 درصد است.

** بانک سپه

در عین حال شعب بانک سپه اعلام می کنند که هنوز بخشنامه نرخ سود سپرده های زیر یکسال را دریافت نکرده اند و به مشتریان خود می گویند در یک فرصت یک تا دو روزه برای دریافت گواهی سپرده با نرخ 22 درصد برای دوره 10 ماهه اقدام کنند.

همچنین کارمندان این شعب به مشتریان سفارش می کنند این فرصت را برای کسب سود بیشتر از دست ندهند زیرا پس از طی این دوره باید نرخ سود سپرده یک ساله 20 درصدی دریافت کنند.

** بانک صادرات

البته شعب بانک صادرات نیز اعلام می کنند که نرخ سود سپرده های یک ساله در شعب این بانک 20 درصد، است اما هنوز ابلاغیه برای نرخ سود سپرده های زیر یک سال دریافت نکرده اند.

شعب این بانک نیز به مشتریان پیشنهاد می کنند که با خرید گواهی سپرده 22 درصد سود به جیب بزنند ضمن آنکه اگر سه ماه بعد اوراق را باطل کنند سود 20 درصدی عایدشان می شود که همانند نرخ سود سپرده یکساله است.
منبع: ایرنا ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

vivabarca
11-05-2015, 01:51
دوستان من بعد 6 ماه بخوام حساب بلند مدت (22%) رو ببندم جریمه می خوره ؟ اگر جواب مثبته به چه شکلی کم می کنن سود که تا الان واریز کردن رو ؟

dietman
11-05-2015, 05:02
دوستان من بعد 6 ماه بخوام حساب بلند مدت (22%) رو ببندم جریمه می خوره ؟ اگر جواب مثبته به چه شکلی کم می کنن سود که تا الان واریز کردن رو ؟

سلام
سود حسابتون رو 6 ماهه حساب میکنن و نیم درصد هم بعنوان جریمه ازش کم میکنن یعنی نزشه سود حساب 6 ماهه منهای نیم درصد.
مابالتفاوت سودهای پرداختی تا الان رو هم ازتون پس میگیرن.

hossein019940
11-05-2015, 08:16
گفته دوستمون درسته البته بعضی بانک ها هستن که برداشت بعد از یکماه بدون جریمه و کم کردن سود هست
حالا شما با چه شرایطی و تو چه بانکی این حساب رو باز کردین

vivabarca
11-05-2015, 13:12
گفته دوستمون درسته البته بعضی بانک ها هستن که برداشت بعد از یکماه بدون جریمه و کم کردن سود هست
حالا شما با چه شرایطی و تو چه بانکی این حساب رو باز کردین

من یک ساله بانک ملی باز کردم، شش ماه پیش. قرارداد رو چک کردم صحبتی نشده راجع به بستن زودهنگام و جریمه احتمالیش.

hossein019940
11-05-2015, 14:06
فکر نکنم بانک ملی یا سایر بانک های دولتی جریمه نکن حتمام میکنن جریمه و کم میکنن
حالا یه صحبتی حضوری باهاهشون انجام بدم و بگو که این حسابا مشکلی دارن بابت جریمه یا اینکه به 02164140 تماس بگیری بهت میگن

mdi_7
12-05-2015, 19:09
سلام، دوستان کسی از سود روزشمار 19 درصد بانک آینده اطلاعاتی داره؟ شرایط خاصی مثل کف موجودی و ... داره؟ الان بیشترین سود روزشمار بدون محدودیت رو چه بانکی میده؟

hossein019940
12-05-2015, 20:49
سلام، دوستان کسی از سود روزشمار 19 درصد بانک آینده اطلاعاتی داره؟ شرایط خاصی مثل کف موجودی و ... داره؟ الان بیشترین سود روزشمار بدون محدودیت رو چه بانکی میده؟
نه کف موجودی نداره ومثل کوتاه مدت های معمولی سایر بانک ها هستش

MOHAMMAD_ASEMOONI
14-05-2015, 17:35
سلام دوستان
وقتی کارت به هر علت تعویض بشه , شماره ی کارت هم عوض میشه یا شماره کارت هم مثل شماره حساب ثابته و تغییر نمیکنه ؟

scorpion2
14-05-2015, 17:40
سلام دوستان
وقتی کارت به هر علت تعویض بشه , شماره ی کارت هم عوض میشه یا شماره کارت هم مثل شماره حساب ثابته و تغییر نمیکنه ؟
درود
من بانک ملی داشتم کارتم شکست وقتی تعویض کردم شماره کارت عوض شد.

MOHAMMAD_ASEMOONI
14-05-2015, 18:23
درودمن بانک ملی داشتم کارتم شکست وقتی تعویض کردم شماره کارت عوض شد.سلام

ممنون از پاسختون
تغییر شماره ی کارت ویژگی مفیدی هست
برای انتخاب رمز کارت خیلی به درد میخوره
وقتی هم کارت عوض بشه میشه رمزهای جدید ساخت
اطلاعات بیشتر در مورد انتخاب رمز کارت از روی شماره ی کارت در تاپیک زیر

alone one
16-05-2015, 14:37
دوستان کسی از شرایط و سود وام های بانک اقتصلد مهر یا همون موسسه مالی اعتباری مهر خبر داره؟

برونکا
16-05-2015, 17:22
سوال :الان که بانک های بزرگ توافق کردند که سود بانکی تا ۲۰ درصد ( برای کوتاه مدت یک سال) بدهند ، کدوم موسسه یا بانک دیگری سود بیشتری میده؟ حداکثر سودی که برای بانک ها توی این اوضاع میصرفه چند درصده؟

MOHAMMAD_ASEMOONI
16-05-2015, 18:41
سوال :الان که بانک های بزرگ توافق کردند که سود بانکی تا ۲۰ درصد ( برای کوتاه مدت یک سال) بدهند ، کدوم موسسه یا بانک دیگری سود بیشتری میده؟
حداکثر سودی که برای بانک ها توی این اوضاع میصرفه چند درصده؟سلام
به این سایت خوش آمدید
ظاهراً هنوز هم سودهای 24 درصدی و بیشتر در بعضی از موسسه ها خصوصاً غیر مجازها پرداخت میشه
با این قانونهائی که وضع شده , دور زدنها و مخفی کاریهای موسسه ها و بانکها هم بیشتر شده
به نظرم بهتره حضوری به تک تکشون مراجعه کنین و بگین چقدر پول دارید تا شرایطشون رو بهتون بگن

چند روز پیش مدیر بانک مرکزی گفت بستن غیر مجازها مشکلات زیادی به وجود میاره (تعدادشون حدودِ 7000 تا هست ) . سعی میکنیم در هم ادغامشون کنیم
قبلا گفته بودند غیر مجازها فقط تا پایان 93 وقت دارند که مجوز بگیرند یا تعطیل میشند

برونکا
19-05-2015, 10:21
سلام
به این سایت خوش آمدید
ظاهراً هنوز هم سودهای 24 درصدی و بیشتر در بعضی از موسسه ها خصوصاً غیر مجازها پرداخت میشه
با این قانونهائی که وضع شده , دور زدنها و مخفی کاریهای موسسه ها و بانکها هم بیشتر شده
به نظرم بهتره حضوری به تک تکشون مراجعه کنین و بگین چقدر پول دارید تا شرایطشون رو بهتون بگن

چند روز پیش مدیر بانک مرکزی گفت بستن غیر مجازها مشکلات زیادی به وجود میاره (تعدادشون حدودِ 7000 تا هست ) . سعی میکنیم در هم ادغامشون کنیم
قبلا گفته بودند غیر مجازها فقط تا پایان 93 وقت دارند که مجوز بگیرند یا تعطیل میشند
دکمه تشکر مثل اینکه من برای من فعال نیست ... ممنون از جوابتون

MOHAMMAD_ASEMOONI
19-05-2015, 21:59
همین الان در کانال IRIB TV2 داره برنامه ای پخش میشه به نام
موسسه های مالی و اعتباریِ غیر مجاز با پشتوانه ی نامرئی
قبلاً اعلام شده که تعداد بی مجوزها حدود 7000 تا هست و مجوز دارها فقط 3 تا
یک نفر پیامک زده نوشته لطفاً نامهای غیر مجازها رو اعلام کنید !!!!

aminkhan2014
20-05-2015, 06:37
بنظرمن این تبلیغات بدون مجوزها همش برای اینه که پول از موسساتی مثل نور و آرمان بیاد سمت بانکهای خصوصی و دولتی یا بره سمت بازار مسکن!!!مگه تعطیطی این موسسات با این همه شعبه کشکی هست؟؟؟مگه مهر اقتصاد و ثامن مجوز دارن؟؟کسی جرات داره بهشون بگه بالا چشمتون ابروه؟؟؟؟

Reza31001
20-05-2015, 07:16
دوستان کسی از شرایط و سود وام های بانک اقتصلد مهر یا همون موسسه مالی اعتباری مهر خبر داره؟
یه مورد که در جریانش بودم
با سپرده ای30-40 تومنی برای چند ماه:
وام 100 تومن با ضمانت سند خونه باز پرداخت ماهی 3 و خورده ای و مجموع حدودا 130 تومن !

MOHAMMAD_ASEMOONI
20-05-2015, 13:21
سلام
دیروز تصویب شد:
وام مسکن دیگه در همه ی بانکها داده میشه
برای تهران 80ملیون
شهرهای بالای 200,000 نفر 60 ملیون
و زیر 200,000 نفر 40 ملیون

MOHAMMAD_ASEMOONI
21-05-2015, 12:16
شرایط وام مسکن
فقط به خانه اولیها تعلق میگیره یعنی کسانی که قبلا وام مسکن نگرفتند و از دولت هم خانه یا وام نگرفته اند
پولشون باید 1 سال در بانک بخوابه بدون سود
بعدش دو برابرش وام میگیرند با سود 14% و مدت پرداخت حداکثر 12 سال
حداکثر مبلغ وام هم قبلا ذکر کردم
اگر انصراف بده و وام نگیره , برای مدتی که پولش در بانک بوده سود میگیره با نرخ 10%

MOHAMMAD_ASEMOONI
21-05-2015, 14:28
طبق خبر IRINN
از این پس بانکها امانتدار مردم در طرحهای پیش فروش مسکن و مجتمع تجاری هست
برای جلوگیری از کلاهبرداریها و پول مردم رو خوردن و دررفتن , از این پس انبوه سازها دیگه پول مردم رو دریافت نمیکنند بلکه پول توی یک بانک معتبر میمونه و اون بانک خرد خرد پول میده به انبوه ساز تا یهو با پولها غیبش نزنه آخه بعضی از انبوه سازان شدند انبوه دزدان .
امیدواریم نشه حکایتِ دادنِ گوشت دستِ گربه چون تو بانکها هم بخور بخوره , اون هم چه بخور بخوری . دو لُپّی . بخور بخوری بیشتر از هر جای دیگه ولی از بس پول تو بانکها هست تاثیر چندانی نداره روی موجودیِ کل .
درست مثل برداشتن آب با سطل از یک استخر 100 متر در 50 متر .
همین الان پولهائی که رفته و برنگشته (مُعوّقاتِ بانکی) حدود یک چهارم کل پولهای مردم در بانکها هست . طبق خبر برنامه دو شب پیش تلوِزوِزون

Reza31001
21-05-2015, 17:09
شرایط وام مسکن
فقط به خانه اولیها تعلق میگیره یعنی کسانی که قبلا وام مسکن نگرفتند و از دولت هم خانه یا وام نگرفته اند
پولشون باید 1 سال در بانک بخوابه بدون سود
بعدش دو برابرش وام میگیرند با سود 14% و مدت پرداخت حداکثر 12 سال
حداکثر مبلغ وام هم قبلا ذکر کردم
اگر انصراف بده و وام نگیره , برای مدتی که پولش در بانک بوده سود میگیره با نرخ 10%
این مدت بازپرداخت چطوری تعیین میشه؟ بر اساس مقدار وامه؟ بعد مجردها هم میگیرن؟

یعنی الان من 30 تومن بذارم بعد یه سال 60 تومن وام میتونم بگیرم که با 12% سود میشه 67.2 بازپرداخت و 12سال که بشه ماهی 466 تومن

یا منظور از 12% سالیانه هست؟

MVGroup
21-05-2015, 17:36
برای متأهّل‌هاست. (امروز تو اخبار شنیدم. می‌تونید اخبار ساعت 21 رو ببینید.)

aluminum
21-05-2015, 18:06
این مدت بازپرداخت چطوری تعیین میشه؟ بر اساس مقدار وامه؟ بعد مجردها هم میگیرن؟

یعنی الان من 30 تومن بذارم بعد یه سال 60 تومن وام میتونم بگیرم که با 12% سود میشه 67.2 بازپرداخت و 12سال که بشه ماهی 466 تومن

یا منظور از 12% سالیانه هست؟

سود 14 درصده و به مجردها داده نمیشه

وی ادامه داد:‌ با درنظر گرفتن سود 14 درصد و دوره زمانی 12 ساله، قسط پرداختی برای وام 80 میلیونی در هر ماه حدود یک میلیون و 150 هزار تومان، برای وام 60 میلیونی حدود 860 هزار تومان و برای وام 40 میلیونی نیز نزدیک به 580 هزار تومان خواهد بود.

مدیرکل اعتبارات بانک مرکزی در برابر این پرسش که آیا اقساط تعیین شده برای دریافت تسهیلات 80 میلیونی برای زوج‌ها سنگین نیست؟ پاسخ داد: به هر حال این وام برای گروه‌های زیر متوسط و متوسط می‌تواند ایده‌آل باشد و به نظر نمی‌رسد که حجم قسط‌ها سنگین باشد.
:n13:

و خبر جالب

وام 60 میلیونی بانک‌های تجاری شامل همه متقاضیان می‌شود

میرمحمد صادقی همچنین از مصوبه دوم شورای پول و اعتبار درخصوص وام 60 میلیونی مسکن به عاملیت تمامی بانک‌های تجاری اعم از دولتی و خصوصی خبر داد و گفت: همان طور که می‌دانید از سال 90 اعطای تسهیلات خرید و ساخت مسکن به‌جز بانک مسکن برای تمامی بانک‌های کشور ممنوع بوده است اما بنا بر مصوبه جدید بانک‌های تجاری به‌جز بانک‌های تخصصی می‌توانند تا سقف 60 میلیون تومان اقدام به اعطای وام خرید و ساخت مسکن کنند.

به گفته وی، بر اساس مصوبه دوم، همه متقاضیان می‌توانند بدون سپرده‌گذاری اقدام به دریافت وام از بانک‌های تجاری برای خرید و ساخت مسکن کنند که سقف این وام در شهر تهران به ازای هر واحد 60 میلیون تومان، در شهرهای با جمعیت 200 هزار نفر به بالا 50 میلیون تومان و در در سایر مناطق شهری 40 میلیون تومان خواهد بود.

مدیرکل اعتبارات بانک مرکزی افزود: نرخ سود این وام‌ها در قالب عقود مبادله‌ای محاسبه می‌شود که بر این اساس برای خرید 21 درصد،‌ برای مشارکت در ساخت حداکثر 24 درصد و برای فروش اقساطی همان 21 درصد خواهد بود.

وی از ابلاغ مصوبه دوم به بانک‌های تجاری تا روز یکشنبه خبر داد و افزود: مدت بازپرداخت و میزان اقسط این وام‌ها به تفاهم هر متقاضی با بانک عامل بستگی دارد

الان وام با سودهای 21 و 24 درصد توی همه موسسات زیاد هست...سود بانکی رو کم کردن ولی انگار که نه انگار باید سود تسهیلات رو هم کم کنن!!!

Reza31001
21-05-2015, 18:18
من واقعا با این سودهای بانکی برای وام مشکل دارم
الان طبق مطلبی که بالا اومده برای 60 تومن دارن 12*12*860= 124 تومن بازپرداخت میگیرن که در واقع میشه حدود 100% سود در کل و یا سالی 8.3%
حالا چطوری 14% میشه ؟

mohammad_87
22-05-2015, 00:38
من واقعا با این سودهای بانکی برای وام مشکل دارم
الان طبق مطلبی که بالا اومده برای 60 تومن دارن 12*12*860= 124 تومن بازپرداخت میگیرن که در واقع میشه حدود 100% سود در کل و یا سالی 8.3%
حالا چطوری 14% میشه ؟
خب شما میانگین سود سالانه رو حساب کردید.
وقتی دارید قسط میدید،سود اقساط بعدی از باقیمانده وام حساب میشه و نه کل مبلغ وام
البته نکته جالب این هست که در پرداخت اقساط،مشتری ابتدا تمام سود رو پرداخت میکنه و بعد تازه به مبلغ اصلی وام میرسه!!!مثلا اگر یک وام 80 تومن با سودش بشه 160 میلیون شما بعد از 80 میلیون قسط دادن تازه میرسید به مبلغ اصلی قسط.این وقتی معنا پیدا میکنه که یک مشتری بخواد در اواسط دوره بازپرداخت،کل مبلغ رو یکجا تسویه کنه.

ضمنا برای سودهای تسهیلات با ضرب سود سالانه و مبلغ کل وام محاسبه نمیشه،طبق فرمول محاسباتی بانکی یه سری موارد دیگه بهش اضافه میشه و ناخودآگاه 1-2% کل وام جدای سود به اقساط اضافه میشه.

MOHAMMAD_ASEMOONI
22-05-2015, 08:14
من واقعا با این سودهای بانکی برای وام مشکل دارم الان طبق مطلبی که بالا اومده برای 60 تومن دارن 12*12*860= 124 تومن بازپرداخت میگیرن که در واقع میشه حدود 100% سود در کل و یا سالی 8.3%
حالا چطوری 14% میشه ؟
سلام
خودشون اعلام کردند که قسط این وام برای 80 م در 12 ماه میشه ماهی 1,150,000 تومن
برای 60 م , 862000 تومن
برای 40 م , 575,000 تومن

روش محاسبه سود وام بانکی
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]فرمول-محاسبه-سود-و-اقساط-وام-های-دریافتی-بانکها-(-با-مثال-)

aminkhan2014
22-05-2015, 09:56
یک نکته هم اینجا هیچکدام از دوستان با عدد و رقم دقیق بهش توجه نکرد و اونم کلک رشتی هست که دارن پیاده میکنن!!!پول شما را یکسال میخوابونن بدون سود سپرده یکساله که الان کمترین جا 20%داره میده(هرچند که جاهایی هستن که راحت22%و بیشتر هم میدهن) یعنی همینطور برای وام 80 میلیونی سود40 میلیون پول پیش میشه8 میلیون که این هم در اصل روی سود وام باید درنظر گرفت که میشه خیلی بیشتر از14% در واقع و با کلک رشتی میگن 14%
تمام این کارها و جوسازی اعلام خطر برای موسسات عیر مجاز برای اینه که پول بیاد سمت ملک تا شاید از رکود دربیاد

ak313
22-05-2015, 11:38
فایل اکسل فرمول تسهیلات بانکی ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

MOHAMMAD_ASEMOONI
24-05-2015, 12:58
سلام
حساب و کتاب سود وام مسکن 80 ملیونی:
اگه 1,150,000 تومن پرداخت بشه تا 12 سال میشه 165,600,000 تومن
40 ملیون هم یک سال بدون سود دستشون بوده که سودش میشه 8 ملیون تومن ( با نرخ 20% در سال )
165.600,000 منهای 80,000,000 میشه 85,600,000 تومن . این سود وام 80 تومنی در 12 سال هست .
8 ملیون سودِ 40 رو هم برداشتند برای خودشون که اگه اضافه کنیم به سود وام میشه 93,600,000 تومن سودی که باید وام گیرنده در عرض 12 سال برگردونه به بانک (8 ملیونش همون اول کار کسر شده با ندادنِ سودِ سپرده ی 40 ملیونی ) بعلاوه ی اصل وام یعنی 80 م
یعنی حدوداً ماهی 595,000 تومن فقط سودِ وام هست تا 12 سال بعلاوه ی 555,000 تومن قسط اصل وام
سود این وام 80 ملیونی میشه 9.75% در سال
80.000.000 تومن ضربدر 9.75% = 7.800.000 تومن . سود سالانه
7.80.000 تومن ضربدر 12 سال = 93.600.000 تومن . کل سود در 12 سال
چطوری حساب کردند که گفتند سودش میشه 14% ؟

aminkhan2014
25-05-2015, 06:30
شما دارین فقط سود80م را حساب میکنین...درصورتیکه در طول دوره پرداخت اقساط مگررا از مبلغ80 میلیون کم میشه وباید14%نسبت به اون مبلغ کسر شده حساب بشه!!!این نحوه محاسبه سود،برای دریافت سود سپرده هست نه وام!!!مثلا ماه اول14%روی 80م حساب میشه و ماه بعد روی 79 و به همین ترتیب!!!!بخاییم دقیق حساب کنیم با سود20%یکسال هم که نمیدهن،سود وام مسکن حدود18 در میاد

MOHAMMAD_ASEMOONI
26-05-2015, 18:53
سلام
حالا که مدتیه دولت نقشه کشیده وضعیتِ بانکها رو برگردونه به دورانِ خوش یکه تازیِ بی رقیبِ بانکهای دولتی , تنها کاری که میشه کرد اینه که پولِ پس انداز تقسیم بشه و چند تاحساب بلند مدت یکساله باز کنید تا اگر به پول احتیاج پیدا کردید فقط به مقدار لازم از حسابهای بلند مدت ببندید و بقیه اش دست نخورده بمونه و سود یکساله بهش تعلق بگیره .
مثال
اگر 10 ملیون دارید , 10 تا یکساله ی یک ملیونی باز کنید در بانکهای مختلف یا یک بانک

MOHAMMAD_ASEMOONI
27-05-2015, 10:38
طبق خبر IRINN
امکان وام 20 ملیونی با بهره ی 4% برای ترمیم خانه های بافت فرسوده فراهم شد

scorpion2
29-05-2015, 11:24
درود
امروز بانک ملی 5 هزار تومان برای آبونماه ساپتا از حساب ها کم کرده !!
حالا این آبونماه رو میخواد هر ماه کم کنه یا سالانه اس؟
بانک های دیگه همچین داستانی دارند؟

hossein019940
29-05-2015, 11:31
5 تومن؟
مفت بوده که قرار بود برای هر شماره مشتری 10 تومن سالانه کم کنن
البته چون بانک ملی پیام هاش خیلی دیر میرسه یعنی حدودا 22 دقیقه تا 30 دقیقه البته برای من اینجوریه
بانک ملت و ملی دارن سالانه آبونمان کم میکنن سایر بانک ها رایگانه
البته مشتری هاشون به محض اینکه به یه مقداری برسه و زیاد بشن از این خدمات همشون با نرخ ها متفاوت کم میکنن
ملت خیلی سریع هست

ak313
29-05-2015, 11:44
درود
امروز بانک ملی 5 هزار تومان برای آبونماه ساپتا از حساب ها کم کرده !!
حالا این آبونماه رو میخواد هر ماه کم کنه یا سالانه اس؟
بانک های دیگه همچین داستانی دارند؟
سالیانه هست. از منم کم کرده . الان تعرفش ده تومنه و احتمالا ماها چون از قبل فعال کردیم 5 تومن محاسبه شده. بانک ملت که شورشو در آورده برای هر حسابی ده تومن میگیره.

hossein019940
29-05-2015, 12:29
سالیانه هست. از منم کم کرده . الان تعرفش ده تومنه و احتمالا ماها چون از قبل فعال کردیم 5 تومن محاسبه شده. بانک ملت که شورشو در آورده برای هر حسابی ده تومن میگیره.
5تومن برای حسابهای قبلی الان کم میکنن و 5 تومن دیگه هم آبان ماه

MOHAMMAD_ASEMOONI
30-05-2015, 12:24
سلام
امروز توی اخبار IRINN مسئول فناوری ارتباطات بانک ملی گفت
27 فروردین به همه پیامک زدیم خبر دادیم که اگر این سرویس رو نمیخواین خبر بدین
گفت امروز هم داریم پیامک میفرستیم به همه که اگر تا پایان این هفته یا این ماه پیامک انصراف بفرستند پولشون به حسابشون برگردانده میشه

"R E Z A"
30-05-2015, 15:04
بانک ملی و کسر 5000 تومانی از حساب مشتریان
نصر نیوز: بانک ملی در ساعت های اخیر از حساب مشتریان خود بدون اطلاع قبلی مبلغ 5 هزار تومان کسر کرد.

به گزارش نصر نیوز ،‌ براساس پیامک های ارسال شده برای مشتریان بانک ملی بعد از کسر 5 هزار تومان،‌ دلیل "آبونمان ساپتا" اعلام شده است. بانک ملی در توضیحاتی اعلام کرد این مبلغ را به عنوان هزینه ارسال پیامک (اس ام اس) دریافت کرده است.

توضیحات بانک ملی ایران سایت بانک ملی ایران نوشت: با توجه به کسر مبلغ 50000 ریال تحت عنوان آبونمان ساپتا از حساب برخی از مشتریان دریافت کننده سرویس پیامکی بانک ملی ایران در چند روز اخیر، جهت آگاهی مشتریان و تنویر افکار عمومی درخصوص جزئیات و نحوه کسر مبلغ یادشده مواردی به شرح ذیل اعلام می گردد: مبلغ مزبور از حساب مشتریانی کسر گردیده است که بر اساس اطلاع رسانی قبلی که طی چندین نوبت از طریق رسانه های ارتباطی مختلف اعم از ارسال پیامک – سایت بانک و جراید کثیرالانتشار صورت گرفته بود ، در بازه زمانی تعریف شده انصراف خود را از دریافت این سرویس اعلام ننموده و تمایل به دریافت پیامک برای تمامی عملیات بانکی خود را کما فی السابق داشته اند. بانک ملی ایران در سال 1393 مبلغ 24 میلیارد تومان هزینه ارسال پیامک به اپراتورها پرداخت نموده و این مبلغ برای سال 1394 حدود 50 میلیارد تومان برآورد گردیده است که بدلیل هزینه بالای این خدمت جهت برقرار ماندن آن و برخورداری مشتریان بانک از این سرویس، تصمیم گرفته شد مشابه تعدادی از بانکها ، این سرویس در دو سطح عمومی و ویژه دسته بندی و سرویس عمومی بصورت رایگان به مشتریان ارائه گردیده و برای سرویس ویژه که شامل ارسال پیامک برای تمامی عملیات بانکی مشتریان می باشد، آبونمان سالانه به مبلغ 100000 ریال در دو نوبت ( هر نوبت 50000 ریال) اخذ گردد. بر همین اساس از ابتدای سال جاری الزام پرداخت آبونمان سالانه برای دریافت خدمت ویژه ساپتا، طی چندین نوبت اطلاع رسانی گردیده و بازه زمانی مشخصی جهت اعلام انصراف از دریافت خدمت و عدم کسر آبونمان سالانه برای مشتریان در نظر گرفته شد که در دوره یاده شده 49600 نفر از مشتریان خدمت انصراف خود را اعلام نمودند و خدمات ویژه ارسال پیامک برای آنها غیر فعال گردیده و از این پس فقط عملیات برداشت با مبالغ با اهمیت برای آنها ارسال می گردد.
شایان ذکر است با توجه به امکان عدم اطلاع برخی از مشتریان از تغییر نحوه ارائه این خدمت ، مشتریانی که تا پایان خرداد ماه سال جاری اقدام به انصراف از خدمت مزبور نمایند مبلغ آبونمان کسر شده (50000 ریال ) به حساب آنان برگشت داده خواهدشد. بدیهی است این اقدام درجهت ایجاد امکان برای بانک ملی جهت توسعه فعالیتهای بانکداری الکترونیکی و موبایل بانک برای مشتریان عزیزمی باشد.

MOHAMMAD_ASEMOONI
30-05-2015, 21:07
انصراف از خدمات پیامکی با ارسال 1 به 100064140

The_matrix
05-06-2015, 19:00
سلام
بین 20 تا 35 میلیون وام می خوام
کدوم بانک وام بهتر می ده؟

ژولی لسکو
05-06-2015, 20:16
اگه بتونی توی مهر سپرده بذاری با نرخ کم مثلا ۱۱ تا ۱۴ بهت میدن, فکرکنم حداقل ۳ماه باید پول بذاری:n01:
سیناهم میدونم تا ۲۰ میلیون وام تعمیرمسکن بدون سپرده گذاری روی کپی سند ملکی میده, راحت و سریع و معمولا یک ضامن هم بیشتر نمیگیرن:n26:

رسالت و مهر ایران هم با نرخ های ۲.۵ تا ۴درصد میدن با ضامن و سپرده گذاری
بقیه بانکها هم کم و بیش با این شرایط میدن

ak313
06-06-2015, 11:37
موسسه میزان رسما منحل شد ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
اگرچه مردم به دلیل کم اطلاعی و البته کسب سود بیشتر و دریافت وام در قبال سپرده گذاری، دو سه سالی است که رو به سرمایه گذاری در موسسات مالی و اعتباری غیرمجاز آورده اند، اما اکنون همین موسسات غیرمجاز به دلیل اینکه برخورد جدی با خود را نمی بینند، یکه تاز عرصه اخذ سپرده های مردمی شده اند و بعد از گذشت مدتی هم، پول ها را به سمتی می برند که دلخواهشان است و پاسخگویی هم به مردم ندارند. اکنون هم که یکی از این موسسات منحل شده است، بانک مرکزی می گوید تعهدی در قبال سپرده گذاران ندارد.
کد خبر: ۵۰۶۳۸۲

تاریخ انتشار:
۱۶ خرداد ۱۳۹۴ - ۱۲:۰۵ -
06 June 2015
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]اگرچه مردم به دلیل کم اطلاعی و البته کسب سود بیشتر و دریافت وام در قبال سپرده گذاری، دو سه سالی است که رو به سرمایه گذاری در موسسات مالی و اعتباری غیرمجاز آورده اند، اما اکنون همین موسسات غیرمجاز به دلیل اینکه برخورد جدی با خود را نمی بینند، یکه تاز عرصه اخذ سپرده های مردمی شده اند و بعد از گذشت مدتی هم، پول ها را به سمتی می برند که دلخواهشان است و پاسخگویی هم به مردم ندارند. اکنون هم که یکی از این موسسات منحل شده است، بانک مرکزی می گوید تعهدی در قبال سپرده گذاران ندارد.

به گزارش خبرنگار تابناک اقتصادی، چند سالی است که بساط موسسات مالی غیرمجاز پهن شده است و مردم هم بدون توجه به هشدارهایی که در این رابطه از سوی مسئولان بانک مرکزی داده می شود، راه سپرده گذاری در این موسسات را در پیش می گیرند تا شاید با توجه به رکودی که بر بازار و اقتصاد حاکم است، حداقل ارزش پول خود را در برابر تورم حفظ کرده و پول خود را به بانکها می سپارند.

از سوی دیگر، بانک مرکزی به عنوان سکاندار نظام پولی و مالی کشور و ناظر بر بانکها و موسسات مالی و اعتباری، تنها به هشدار بسنده کرده است و اگر سپرده های مردم دچار مشکل جدی شود، این بانک هیچ مسئولیتی را نمی پذیرد.

البته در سالهای قبل که تعداد این موسسات به صورت قارچ گونه زیاد نشده بود، اگر مشکلی برای یکی از این موسسات پیش می آمد، بانک مرکزی وارد عمل می شد و به برخی موسساتی که تقاضای تبدیل شدن به بانک را داشتند دستور می داد که کفالت موسسه غیرمجاز دیگر را به عهده گیرند و در مقابل، بتوانند از امتیاز بیشتری برای تبدیل شدن به بانک برخوردار شوند.

نمونه آن هم موسسه مالی و اعتباری بهمن ایثار بود که به دلیل برخی مسایل، با شکست مواجه شد، آن زمان بانک مرکزی به موسسه مالی و اعتباری مولی الموحدین که درخواست تبدیل شدن به بانک را داشت، ماموریت داد تا سپرده گذاران این موسسه غیرمجاز را ساماندهی کند و در مقابل، امتیاز بیشتری برای تبدیل شدن به بانک داشته باشد. همان روزها این کار هم انجام شد و این موسسه به بانک ایران زمین تبدیل شد.

اکنون اما در مقابل مشکلی که برای موسسه مالی و اعتباری میزان پیش آمد، اکبر کمیجانی قائم مقام بانک مرکزی می گوید که هیچ مسئولیتی نداریم و خود این موسسه باید تکلیف خود را با سپرده گذاران مشخص کند.

او می افزاید: از طریق نقدینگی و بازگشت اقساط، مطالبات سپرده‌گذاران خرد این موسسه پرداخت خواهد شد و مابقی سپرده‌گذاران از طریق قانونی باید به دنبال حق و حقوق خود باشند.

او ادامه داد: تا زمانی که نقدینگی و بازگشت اقساط این موسسه کفاف مطالبات سپرده‌گذاران را داشته باشد می توان اصل سپرده مردم رابه آن‌ها پرداخت کرد، که این روش تنها برای سپرده‌گذاران کوچک در نظر گرفته شده است.

کمیجانی در رابطه با سپرده‌گذاران بزرگ و متوسط خاطرنشان کرد: مابقی سپرده‌گذاران که در زمره سپرده‌گذاران کوچک قرار نمی‌گیرند باید از طریق قانونی به دنبال حق و حقوق خود باشند.بطور کلی بانک مرکزی و دولت هیچ تعهدی نسبت به فعالیت این موسسه ندارد.

قائم مقام بانک مرکزی در پاسخ به این سوال که در این میان نقش بانک صادرات چگونه تعریف شده است،‌ خاطرنشان کرد: بانک صادرات تنها نقش عاملیت را بر عهده دارد و از منابع خود هیچ هزینه‌ای را صرف نخواهد کرد.

البته در آگهی که امروز در روزنامه خراسان منتشر شده، موسسه مالی و اعتباری میزان رسما منحل شده است. بر این اساس، با موافقت رییس کل بانک مرکزی و استاندار خراسان رضوی موسسه میزان پس از ۱۵سال فعالیت به طور رسمی منحل شد.

در آگهی انحلال این موسسه آمده است: مستند به بند یک نامه شماره ۹۴/۵۰۸۵۹ م مورخ ۹۴/۲/۳۱ رئیس کل بانک مرکزی موضوع مصوبه شماره ۱/۱۰۷۱۲دو، مورخ ۹۳/۱۱/۱۴ شورای عالی امنیت ملی کشور و با توجه به مصوبات جلسه مورخ ۹۴/۳/۳ و با حضور استاندار خراسان رضوی، شرکت تعاونی اعتبار میزان به شماره ثبت ۱۵۷۱۱ و شناسه ملی ۱۰۳۸۰۳۱۳۳۱۹منحل شد.

شنیده‌ها حاکی از آن است، با تشکیل هیات تسویه برای موسسه میزان که خبر تشکیل آن را چندی پیش حجت‌الاسلام علی مظفری، رئیس‌کل دادگستری خراسان رضوی داده بود، قرار بر این است که اموال و دارایی‌های منقول و غیرمنقول و مطالبات محاسبه شده و توسط بانک صادرات پرداخت شود.

به هر حال، به نظر می رسد دولت باید یک بار برای همیشه پرونده موسسات مالی و اعتباری غیرمجاز را ببندد و به این پرونده خاتمه دهد.

در این رابطه بیشتر بخوانید: [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] © [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

ak313
06-06-2015, 11:55
تقدیر بانک مرکزی از بانک تجارت به خاطر "چکاوک" ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
معاون اول رئیس‌جمهور با اهداء لوح تقدیر بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران به رئیس هیات مدیره بانک تجارت از عملکرد این بانک در اجرای طرح چکاوک قدردانی کرد .
طی مراسمی با حضور معاون اول رئیس‌جمهور و رئیس کل بانک مرکزی، سامانه چکاوک یا انتقال تصویر چک، رونمایی و به طور کامل در بانک‌های سراسر کشور عملیاتی شد.

به گزارش روابط عمومی بانک تجارت، جهانگیری طی سخنانی در این مراسم ضمن تقدیر از عملکرد سیستم بانکی کشور به عنوان پیش قراول تحقق دولت الکترونیک، اجرای طرح چکاوک را در افزایش اطمینان و آرامش خاطر مردم موثر دانست و تاکید کرد: اقداماتی از این دست می‌تواند بسیاری از چالش‌های موجود در سیستم بانکی کشور را مرتفع سازد.

وی همچنین ضمن تقدیر از عملکرد شبکه بانکی کشور در زمینه کاهش مطالبات غیر جاری و تلاش برای انضباط پولی کشور افزود: حفظ استقلال بانک مرکزی در اتخاذ سیاستهای پولی همواره مدنظر دولت قرار داشته و این مهم یکی از عوامل اصلی کاهش نرخ تورم و ایجاد رونق اقتصادی در کشور است.

در ادامه این مراسم سیدمجتبی فهیم‌هاشمی رئیس هیات مدیره بانک تجارت به نمایندگی از محمدابراهیم مقدم مدیرعامل این بانک ، لوح تقدیر بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران را از معاون اول رئیس جمهور دریافت کرد . در این لوح از "مجموعه منسجم و متعهد بانک تجارت به خاطر همکاری تحسین برانگیز در اجرای طرح چکاوک" قدردانی شده است .

گفتنی است، شاخصه‌هایی همچون نظارت موثر عالی ترین مرجع پولی کشور، سیاست‌گذاری بانک مرکزی بر نحوه مبادلات چک‌ها و کنترل میزان بدهکاری بانک‌ها نزد بانک مرکزی، دسترسی برخط به اطلاعات و سوابق مشتریان، امکان تغییر مدت زمان عملیات پایاپای و تسویه چک ها و ابلاغ سریع چک‌های برگشتی از مزایای سامانه چکاوک است.

MOHAMMAD_ASEMOONI
09-06-2015, 10:05
رئیس قوه قضائیه:
در چند روز آینده دو سه موسسه ی مالی اعتباری یا تعاونی اعتباری منحل میشه و یکشون موسسه ی بزرگی هست

aminkhan2014
10-06-2015, 05:14
احتمال داره ثامن یا ثامن الحجج باشه....

MOHAMMAD_ASEMOONI
10-06-2015, 08:08
احتمال داره ثامن یا ثامن الحجج باشه....بیشترِ بدون مجوزها زیر مجموعه ی مجوزدارها هستند و از طریق مجوزدارها امور بانکی و الکترونیکیشون رو انجام میدند
در تجارت یک قانون هست که میگه :
خودت بشی رقیبِ خودت بهتر از این هست که دیگران رقیبت بشند
یعنی یک بانک مجوزدار میاد چند بانک و موسسه ی دیگه هم تاسیس میکنه
عده ای از مردم میرند سراغ اون بانکها و موسسه ها اما درحقیقت مشتریِ بانک اصلی هستند . یعنی خودش میشه رقیب خودش که به نفعشه چون مردم نمیرند سراغ رقیبهای دیگه

MOHAMMAD_ASEMOONI
10-06-2015, 10:24
سلام
طبق خبر امروز IRINN
اسامی بانکها و موسسات مالی و اعتباری غیر مجاز و تعاونیهای مالی و اعتباری و صندوقها و شرکتهای لیزینگ و صرافیهای غیر مجاز به زودی اعلام میشه
مسئول بانک مرکزی گفت تا پایان 94 وقت دارند که مجوز بگیرند وگرنه تعطیل میشند
پارسال هم گفتند تا آخِر 93 فرصت دارند .
خودشون تاسیس میکنند بعدش خودشون نمیتونند جمعش کنند .
همه چیز شده باند بازی . کشور رو تقسیم کردند بین خودشون حالا با مشکل برخوردند چون همه هم از خودند !!!!
:20:

dvb595959
11-06-2015, 08:31
درود
یکی از آشنا ها درخواست وام ازدواج از بانک ملت داشت ... برای ضامن بهش گفتن باید حتما کسی باشه که از بانک ملت حقوق بگیره.... بخشنامه ای چیزی ندارید نشون بدم بهش بگم طبق این ماده و بخشنامه اشکالی نداره ضامن حقوقش رو از بانک دیگه ای بگیره؟

aminkhan2014
11-06-2015, 09:14
بیشترِ بدون مجوزها زیر مجموعه ی مجوزدارها هستند و از طریق مجوزدارها امور بانکی و الکترونیکیشون رو انجام میدند
در تجارت یک قانون هست که میگه :
خودت بشی رقیبِ خودت بهتر از این هست که دیگران رقیبت بشند
یعنی یک بانک مجوزدار میاد چند بانک و موسسه ی دیگه هم تاسیس میکنه
عده ای از مردم میرند سراغ اون بانکها و موسسه ها اما درحقیقت مشتریِ بانک اصلی هستند . یعنی خودش میشه رقیب خودش که به نفعشه چون مردم نمیرند سراغ رقیبهای دیگه

تا حدی درسته ولی کار و سرمایه گذاری اصلی توسط همون موسسه انجام میشه که اینجا سودآوری میره توی جیب موسسه...کلا به من وشمای نوعی مجوز بقالی به زور میدهن ولی چرا به این موسسات مجوز میدهن تا تعطیلش کنند؟؟؟؟مگر غیر از اینه که بدون پشتوانه و قدرت بتوان یک موسسه زد؟؟؟
بحث سر همون باند بازی هست،شما برین اعضای موسسه ثامن الحج را ببنید متوجه میشد از جبهه پ هست!!! و متکی مشاور عالی این موسسه هست!!!حالا شما دلیل زمین زدنشون را باید حدس زده باشین

MOHAMMAD_ASEMOONI
11-06-2015, 09:16
درودیکی از آشنا ها درخواست وام ازدواج از بانک ملت داشت ... برای ضامن بهش گفتن باید حتما کسی باشه که از بانک ملت حقوق بگیره.... بخشنامه ای چیزی ندارید نشون بدم بهش بگم طبق این ماده و بخشنامه اشکالی نداره ضامن حقوقش رو از بانک دیگه ای بگیره؟
سلام
شرایط وام ازدواج اینه:
شرايط ضامنين )يکي از موارد ذيل به تشخيص بانک مربوطه(
تبصره 1 : اعمال شرایط ذیـل منوط به تشخیص مسئول بانک و با تـوجه به سوابق بانکی و اهلیت مشتری تعیین خواهد شد .
1- چنانـچه متقاضي دريافت تسـهيلات ازدواج ، کارمند رسمي يا پيماني دولت ، نيروي نظامي و انتظامي ، نـهـادها و مـوسسات عمومي )نظير شهرداري و بنياد ، کميته امداد ، هـلال احمر( باشد ، ارائه گواهي تـعهد کسر اقساط از سازمان مربوطه به همراه ارائه فـيش حقوق و حکم کارگزيني ، و در صورتيکه مانده حقوق نامبرده کفايت نمايد ، نيازي به اخذ ضامن نمي باشد .
2- ضمانت يک نفر کارمند رسمي ، پيماني ، بازنشسته دولت ، نــيروي نظامي و انتظامي ، نـــهـادها و مـوسسات عمومي )نظيرشهرداري و بنياد ، کميته امداد ، هلال احمر( ، کارگر يا کارمند شرکت هاي توليدي صنعتي بزرگ و فعال ، با ارائـه آخرين فيش حقوقي و حکم کارگزيني و ...
3- ضمانت يک نفر کاسب داراي پروانه کسب که در زمان اعطاي تسهيلات داراي فعاليت اقتصادي داير باشد .
4- ضمانت يک نفر دارنده حساب جاري فعال و خوش حساب که به تاييد و تشخيص شعبه پرداخت کننده رسيده باشد .
5- در مورد متقاضيان تسهيلات در مناطق روستايي ، ضمانت يک نفر ساکن روستا که اهليت و صلاحيت وي توسط شوراي اسلامي روستا تاييد شود )ممهور به مهر شورا( .

mojtaba007
11-06-2015, 10:23
دوستان تازه استخدام صندوق شدم
کسی از شما ها جزوه اموزشی نداره به من بده تا کار صندوقداری رو یاد بگیرم

MOHAMMAD_ASEMOONI
11-06-2015, 12:17
دوستان تازه استخدام صندوق شدمکسی از شما ها جزوه اموزشی نداره به من بده تا کار صندوقداری رو یاد بگیرم
سلام
مبارکه
موفق باشید
چند نکته ی مهم:
•حتماً یاد بگیرین که پول و چک پول اصلی و جعلی چه خصوصیاتی داره
توضیح بیشتر در این صفحه (مطلب شماره 18)
باید حتماً یک چراغ قوه ی کوچک ماوراء بنفش داشته باشین برای تشخیص چک پول و پول جعلی از اصلی
• وقتی دارین پول میدین و پول میگیرین , به هییییییچ چیز فکر نکنین جز پولی که دارین میگیرین یا پرداخت میکنین . مبادا حواستون پرت بشه و نفهمید چند گرفتین یا چند پرداخت کردین .
•اول پول رو بگیرین و بذارین کنار دستتون تا بدونین چند گرفتین , بعدش بقیه ی پول رو آماده کنین , بعدش فاکتور رو مهر بزنین و با بقیه ی پول بدین دست مشتری , بعدش پولش رو بذارید توی صندوق .
مبادا عادت کنین اول مهر بزنین یا فاکتور بدین بعدش پول بگیرین وگرنه ممکنه یادتون بره پول رو بگیرین و اون طرف هم یا حواسش نباشه یا بی وجدان باشه و بره و دست آخر که حساب میگیرین کم میارین
• حتماً باید صندوق قفل داشته باشه . مبادا پولها رو جای بی قفل نگهداری کنین که پشیمون میشید خصوصاً وقت رفتن به wc
• مبادا به کسی اطمینان کنین و مدتی بشینه پشت صندوق تا برید و برگردید . حتماً باید قبل از رفتن , حساب رو بگیرید و بدین تحویلش وگرنه اگر کم آورد شما مسئولید
بهتره صندوق و مشتریها زیر نظر یک دوربین با قدرتِ ضبط با وضوح بالا باشه تا اگر مشکلی پیش اومد بتونین با مراجعه به فیلم بفهمید در هر دریافت و پرداخت دقیقاً چکار کردین
• پولهای دریافتی باید اول چک بشه و اگر پاره و خراب یا بدون گوشه هست و بانک قبولش نمیکنه شما هم قبولش نکنین
اگر اسکناس از وسط چسب خورده باید مطمئن بشین که شماره سریالش در دو قسمتِ چپ و راست مثل هم باشه
• اگر حسابتون رو گرفتین و دیدین مبلغی زیاد دارین و گشتین دنبالش و علتش رو پیدا نکردین , مبادا پول رو به کسی بدین . باید سند بزنین به اسم "اضافه صندوق" و وارد حساب شرکت بشه تا اگر بعداً در حسابرسی مشخص شد که اون روز باید پول اضافه میاوردین , امانتداری شما ثابت بشه و بگین بله اضافه داشتم و زدم "اضافه صندوق" . ممکن هم هست بعد از چند روز یک مشتری بیاد و بگه بهش پول کم پس دادین که باز هم با مراجعه به دفتر صندوق و حسابها مشخص میشه که شما هم همون روز زیاد داشتین و زدینش اضافه صندوق .
با مراجعه به فیلم همون تاریخ هم بیشتر مطمئن میشین که پولی که زیاد بوده مالِ همین مشتری هست یا نه .البته اگر مبلغ اضافه صندوق با مبلغی که مشتری میگه یکی هست پس به احتمال 99% پول خودشه
چک پول اگر مهر بانک نداشته باشه به احتمال 99% جعلیه چون محاله چک پول بره بانک و مهر نخوره و اگر جعلی باشه بانک مهرش نمیزنه و باطلش میکنه و سوراخ سوراخش میکنه
شایع شده که 10 هزار تومنی جعلی هم اومده گرچه رئیس بانک مرکزی تکذیب کرد اما باز هم بیشتر دقت کنین در گرفتن ده هزار تومنی
اگر قراره به کسی یا کسانی پول پرداخت کنین از صندوق , باید حتماً نامه ی رسمیِ بگیرین از صاحب شرکت که مشخص کنه چه کسانی و به چه مقدار بیان از صندوق پول بگیرند
یعنی اگر صاحب شرکت زنگ زد گفت فلانی میاد 100 هزار تومن بهش بده , باید سند پرداخت داشته باشین تا تحویل گیرنده مشخصاتش و علت دریافت رو بنویسید و امضا کنه و وقتی صاحب شرکت میاد باید سند رو امضا کنه تا سند قانونی و معتبر بشه برای حسابداری و حسابرسی
مبادا بدون موافقت صاحب شرکت و بدون امضا گرفتن از تحویل گیرنده پولی پرداخت کنین براب چند ساعت و حتی اگر برادر یا همسرش باشه . بگین من دستور دارم از صاحب شرکت که بدون موافقتش و سند گرفتن پولی پرداخت نکنم
• قاعده و اصول اینه که وقتی حسابِ روز رو بستین و همه چیز درست بود , پولِ صندوق بره واریز بشه به حساب شرکت و به کسی داده نشه و همه ی پرداختهای شرکت با چک انجام بشه تا احتمال سوء استفاده کم بشه
• اگر شخصی تعیین شد تا پولها رو ازتون تحویل بگیره و ببره بانک , باید اسمش با نامه ی کتبی توسط صاحب شرکت به شما اطلاع داده بشه و نامه یا فتوکپیش پیشتون باشه تا اگر اون شخص پولها رو سرقت کرد کسی نتونه بهتون بگه چرا بهش پول دادی
وقتی میاد پولها رو ازتون تحویل بگیره باید سند رسمی بزنین و امضا کنه یا سند موقت و بعد از آوردن سند واریز بانک , سند موقت جلو خودش باطل بشه . سند واریز به حساب شرکت باید کلمه کلمه چک بشه تا از شماره حساب و اسم شرکت و تاربخ و مبلغ و ماشین شدنش توسط بانک مطمئن بشید .
• پول خیلی کثیفه و آلوده به انواع میکروبها و ویروسها میتونه باشه . دستتون رو به چشم و بینی و دهان نزنید و غذا نخورید مگر بعد از شستن دستها
•گرد و خاک دستگاه پول شمار بیماریزا هست . دستگاه رو کمی دور بذارید
• پول با کسی شوخی نداره و بخاطرش برادر برادر خودش رو کشته پس مبادا کار با پول و دریافت و پرداختش و نگهداریش رو شوخی بگیرین .
• کار صندوقداری خیلی حساسه . روزانه کلی پول میدین و میگیرین که مالِ شما نیست اما مسئولیتش گردن شماست . پس خیلی دقت کنین در کار که حواستون پرت نشه
فعلاً دیگه چیزی یادم نمباد
سوالی داشتین همینجا بپرسین

MOHAMMAD_ASEMOONI
13-06-2015, 22:25
سلام
حالا که دولت رقابت در سود دهی رو ممنوع کرده بانکها و موسسه ها دنبال ارائه ی مزایا و مُشَوّقهایِ دیگه برای جذب مشتری هستند
امروز آگهی بانک پاسارگاد رو نشون داد که بیمه ی هزینه های درمان رو راه انداخته برای تشویق مردم به سپرده گذاری .
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] d8%a7%d8%b1%da%af%d8%a7%d8%af%20%d9%87%d8%b2%db%8c %d9%86%d9%87%20%d8%af%d8%b1%d9%85%d8%a7%d9%86
========================================
طبق اخبار شبکه های ایران:
گرفتن وام مسکن در بانکهای غیر از بانکِ مسکن احتیاج به سپرده گذاری نداره اما مبلغ وام 60 ملیون تومن هست .
وام مسکن احتیاج به ضامن نداره . سند ملکِ خریداری شده رو برمیداره برای ضمانت
ملک هم باید نوساز باشه یعنی حداکثر 7 سال ساخت باشه
سود وام مسکن فعلاً 14% هست . اگر سود سپرده ها در سالهای آینده کمتر بشه , بهره ی وام هم کمتر میشه

LEO.M
13-06-2015, 23:00
وام کمتر از 5 تومن اینا که خیلی سریع بهت بدن،چیاس؟کدوم بانکا میدن؟

MOHAMMAD_ASEMOONI
16-06-2015, 09:18
دو سه شب پیش یکی از مسئولین بانک مرکزی گفت مبارزه با موسسه های مالی غیر مجاز کارِ یه قوه و دو قوه نیست چون خیلی قدرتمند هستند
بیخودی نشده مَثَل که کدخدا رو ببین ده رو بچاپ

alijigari
17-06-2015, 22:42
درودبانک ایران زمین سپرده یک ساله 100 میلیون به بالا 24 درصد میده --دوروز پیش امکان باز کردن حساب به وجود امده

B-Prot
19-06-2015, 09:47
سلام دوستان.

بیشترین سود سپرده:

برای 3 ماهه چقدر هست؟ کدام بانک؟ تا چه اندازه مبلغی باید سپرده شود؟

برای 6 ماهه چقدر است؟ کدام بانک؟ تا چه اندازه مبلغی باید سپرده شود؟

برای 1 ساله چطور؟ کدام بانک؟ تا چه اندازه مبلغی باید سپرده شود؟

با تشکر.

a6543210
19-06-2015, 11:26
دوستان طاعات قبول
يه مبلغ 20 ميليون وام نياز دارم. ماهيانه هم تا 800 تومن مي تونم قسط بدم
به نظرتون كدون بانك مي تونم برم كه بدون درد سر وام كم بهره (حداقل) بگيرم؟(كارمند ضامن هم دارم.)

اگه امكانش هست در مورد رسالت يا صندوق مهر امام رضا ع (كه تدبيرو ... اسمش عوض شده) توضيح بدين.
يا علي (ع)

ak313
21-06-2015, 03:33
کارکنان موسسه میزان تعیین تکلیف شدند ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
به گزارش بولتن نیوز ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])، کارکنان موسسه اعتباری میزان که بعد از انحلال این موسسه در هفته های اخیر، امروز-شنبه-مقابل بانک مرکزی تجمع کرده بودند با هماهنگی های صورت گرفته تعیین تکلیف شدند.

به گزارش خبرنگار ایسنا، در کنار سپرده گذاران سرگردان موسسه غیرمجاز میزان برای دریافت طلب خود، کارمندان این موسسه منحل شده نیز نسبت به آینده نامعلوم کاری خود و همچنین تعیین تکلیف دوره کاری سپری شده در این موسسه اعتراض داشته و حتی تعدادی از آنها شکایت خود را به بانک مرکزی فرستادند.

گرچه فعالیت خارج از چارچوب موسسات غیرمجاز از جمله موسسه میزان تعهدی را برای بانک مرکزی نسبت به سپرده گذاران یا بیکاری و معوقات شغلی کارمندان آنها با توجه به اینکه استخدام به صورت غیرقانونی و خارج از چارچوب شبکه بانکی و بانک مرکزی انجام شده به همراه ندارد اما با هماهنگی های شکل گرفته از سوی این بانک با مراجع و مراجع قانونی از جمله استانداری و اداره کل کار استان خراسان رضوی، شرایط کاری و حقوقی کارمندان میزان مشخص شد.

بر این اساس کارکنان موسسه براساس قانون کار تا 56 ماه بیمه بیکاری دریافت خواهند کرد.

همچنین به ازای هر سال خدمت در این موسسه به کارکنان آن یک ماه پاداش داده خواهد شد. ضمن اینکه با توجه به سابقه آنها در بانکداری، در استخدام های آتی شبکه بانکی می توانند حضور داشته باشند و سابقه کاری آنها نیز لحاظ خواهد شد.

به گزارش ایسنا، موسسه میزان از جمله موسسات اعتباری است که با عنوان تعاونی و با مجوز وزارت تعاون وقت تشکیل شده و پیش از انحلال، بالای 100 شعبه در سه استان خراسان رضوی، تهران و سمنان تشکیل داده بود. این در حالی است که تعداد کارکنان این موسسه حدود 1200 نفر است که تقریبا 100 نفر از آنها مقابل بانک مرکزی تجمع کرده بودند.

از سوی دیگر بانک صادرات بعد از انحلال موسسه میزان به عنوان وکیل این موسسه به ساماندهی وضعیت سپرده گذاران آن رسیدگی خواهد کرد و با دریافت اقساط تسهیلات همچنین فروش اموال آن، سرمایه سپرده گذاران را به مرور پرداخت خواهد کرد.

Bazaromde.com
21-06-2015, 14:39
دوستان من میخوام تو یکی از بانکهای خصوصی حساب باز کنم . از کسانی که تو بانکهای خصوصی حساب دارن میخوام راهنمایی کنن . کدوم بانک و چرا ؟؟؟
برام خدمات عابربانکش و خدمات اینترنتی ( گستردگی خدمات ) خیلی مهمه . ممنون میشم راهنمایی کنید .

سامان و پاسارگاد بهتر هستند

ak313
22-06-2015, 04:35
سپرده سهامداران موسسه «میزان» تاسقف ۲۰ میلیون ریال پرداخت می شود
يکشنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۴ ساعت ۱۲:۴۷
کد مطلب: 294577

مشهد- بر اساس مصوبه هیئت تصفیه تعاونی اعتبار منحله موسسه میزان تا سقف ۲۰ میلیون ریال سپرده های سهامداران بر اساس جدول تنظیمی به آنها بازپرداخت می شود.

به گزارش خبرنگار مهر، موسسه «میزان» که پس از ۱۵سال فعالیت به طور رسمی با موافقت رییس کل بانک مرکزی و استاندار خراسان رضوی مستند به بند یک نامه شماره ۹۴/۵۰۸۵۹ در تاریخ ۳۱ اردیبهشت ماه سال جاری با حضور استاندار خراسان رضوی منحل اعلام شد با تشکیل هیئت تصفیه تصمیم به بازگرداندن سپرده های خرد تا سقف ۲۰ میلیون ریال گرفته است.

موسسه مالی و اعتباری میزان که حوزه فعالیتش با بیش از ۸۰ شعبه به طور عمده در استان های خراسان رضوی، جنوبی و شمالی متمرکز بود از دی ماه گذشته با بحران مالی مواجه شد تا حدی که بسیاری از سپرده‌گذاران تاکنون موفق به خارج کردن سرمایه‌شان از این موسسه نشدند.

بلوکه شدن سپرده های مردم در این موسسه در طی یکسال گذشته با موجی از اعتراضات همراه بوده است چنانچه که در روز گذشته نیز بسیاری از سپرده گذاران برای تعیین تکلیف سپرده های خود باری دیگر به استانداری مراجعه کرده و خواستار توجه ویژه استاندار به این موضوع شدند.

پرداخت سپرده ها بر اساس جدول و تا سقف ۲۰ میلیون ریال

بر همین اساس و به استناد اطلاعیه شماره دو مدیران تصفیه شرکت تعاونی منحله میزان که از طرف استانداری خراسان رضوی منتشر شده طیق مصوبه مورخه ۹۴/۳/۳۰ هیئت تصفیه این شرکت تعاونی تصمیم گرفته به منظور حمایت از سرمایه گذاران خرد تا سقف ۲۰ میلیون ریال سپرده آنان برابر با جدول تنظیم شده پرداخت کند.

بنا بر این اطلاعیه تمامی سپرده گذارانی که سپرده آن ها تا سقف ۱۰ میلیون ریال است از تاریخ سوم تیرماه سال جاری لغایت چهاردهم تیرماه و آن دسته از سپرده گذاران که سپرده آنها تا سقف ۲۰ میلیون ریال است از ۱۵ تیرماه باید به شعب تعاونی اعتبار منحله میزان مراجعه و ضمن اخذ تاییدیه مبلغ سپرده خود با دریافت برگ گواهی موجودی جهت دریافت این مبلغ به شعب بانک صادرات مراجعه کنند.

بلاتکلیفی کارکنان میزان

به گزارش خبرنگار مهر، در حالیکه بسیاری از سپرده گذاران این موسسه تاکنون به بهانه های مختلف با حضور و مراجعه در استانداری خراسان رضوی خواستار باز پس گیری مطالبات خود شدند کارکنان این موسسه نیز خواستار تعیین تکلیف و وضعیت شغلی خود هستند.

در همین رابطه ده ها نفر از پرسنل موسسه مالی و اعتباری منحل شده میزان در طی هفته گذشته با مراجعه به استانداری خراسان رضوی خواستار توجه مسئولان و استاندار خراسان رضوی در خصوص تعیین تکلیف وضعیت خود شدند.

کارمندان این موسسه مالی و اعتباری با بیان اینکه امنیت شغلی و خانوادگی آنها با انحلال این موسسه به خطر افتاده و بلاتکلیف هستند خواستار حمایت جدی از طرف مسئولان شدند

MOHAMMAD_ASEMOONI
26-06-2015, 09:18
سلام
دیروز تو اخبار گفت بیشتر بانکها از پرداخت وام مسکنی که اعلام شده خودداری مىکنند و میگن پول نداریم
اما برای وامهای با بهره ی 25% و 30% و بیشتر هر چی بخواین پول هست

dirt road
29-06-2015, 10:41
سپرده سهامداران موسسه «میزان» تاسقف ۲۰ میلیون ریال پرداخت می شود
يکشنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۴ ساعت ۱۲:۴۷
کد مطلب: 294577

پرداخت سپرده ها بر اساس جدول و تا سقف ۲۰ میلیون ریال

بر همین اساس و به استناد اطلاعیه شماره دو مدیران تصفیه شرکت تعاونی منحله میزان که از طرف استانداری خراسان رضوی منتشر شده طیق مصوبه مورخه ۹۴/۳/۳۰ هیئت تصفیه این شرکت تعاونی تصمیم گرفته به منظور حمایت از سرمایه گذاران خرد تا سقف ۲۰ میلیون ریال سپرده آنان برابر با جدول تنظیم شده پرداخت کند.

بنا بر این اطلاعیه تمامی سپرده گذارانی که سپرده آن ها تا سقف ۱۰ میلیون ریال است از تاریخ سوم تیرماه سال جاری لغایت چهاردهم تیرماه و آن دسته از سپرده گذاران که سپرده آنها تا سقف ۲۰ میلیون ریال است از ۱۵ تیرماه باید به شعب تعاونی اعتبار منحله میزان مراجعه و ضمن اخذ تاییدیه مبلغ سپرده خود با دریافت برگ گواهی موجودی جهت دریافت این مبلغ به شعب بانک صادرات مراجعه کنند.

دوستان کسی خبر جدیدی از میزان نداره؟ کسی سپرده زیر یک تومن رو تونسته بگیره؟

MOHAMMAD_ASEMOONI
29-06-2015, 15:13
بورس و بانکهای یونان تعطیل شده
مردم از دو هفته پیش حمله کردند به بانکها و حدود 7 ملیارد دلار از پولهاشون رو برداشتند چون یونان در آستانه ی ورشکستگی هست و اگر اتحادیه اروپا دوباره بهش وام نده ورشکست میشه .
چند روزه دارند با اتحادیه ی اروپا مذاکره میکنند برای دریافت وام چند ملیارد یوروئی اما تا حالا به توافق نرسیدند
اتحادیه ی اروپا گفته دولت یونان باز هم باید بیشتر به مردمش فشار بیاره و حقوقها رو کاهش بدند و سن بازنشستگی رو ببرند بالاتر و بیمه ها رو کمتر کنند و آب و برق و سوخت رو گرانتر کنند تا بتونند قسطهای وامهاشون رو پس بدند اما دولت یونان زیر بار نمیره
دولت یونان تهدید کرده اگر اتحادیه ی اروپا کمکش نکنه از اتحادیه اروپا میاد بیرون و واحد پولش رو از یورو برمیگردونه به پولِ قبلی و میره سمت روسیه و میشه هم پیمان روسیه در سیاست و اقتصاد و نظامی
دولت یونان حدود 400 ملیارد یورو بدهکاری داره .

xfati
29-06-2015, 22:20
سلام دوستان میخام 20 میلیون وام بگیرم ...کدوم بانک زود بهم وام میده و چند درصد هست ؟ و چند ساله و ... ممنون میشم دوستان راهنماییم کنن
ضامن کارمند هم دارم فقط هیچی ندارم مستقیم 20 تومن میخام
حالا کم درصد ترین رو بهم معرفی کنین ممنون میشم

MOHAMMAD_ASEMOONI
01-07-2015, 18:26
با تصویب هیئه دولت , بانکها و موسسات مالی و اعتباری باید تا پایان امسال لیستِ اموال و دارائیهای غیر منقولشون رو به بانک مرکزی اعلام کنند
اموال غیر منقول یعنی هر گونه دارائی که قابل جابجائی نباشه مثل زمین , باغ , برج , خانه , ویلا , کارخانه , سینما , مغازه , فروشگاه و مجتمع , پارک , انبار , پاساژ , نیروگاه , تاسیسات تصفیه آب و غیره
حدود یک سال پیش هم بهشون فرصت داده شد تا ظرف 3 سال کار بنگاه داری رو تعطیل کنند یعنی سپرده های مردم رو خودشون به کار نندارند
علتِ همه ی این کارها فقیر شدن دولت هست وگرنه خودشون به بانکها و موسسات خصوصی اجازه دادند تاسیس بشند و شروع کنند به کاسبی و رقابت در سود دهی به مردم و جذب پولهای مردم
اما اون زمان که به خصوصیها اجازه ی فعالیت دادند دولت روزگار خوشی داشت و پولدار بود ,
روزی 1.5 ملیون بشکه نفتِ 120~130 دلاری میفروخت و پولش رو هم راحت میگرفت و خرج میکرد
اما حالا فروش نفت ایران شده حدود 600 هزار بشکه در روز و قیمتش هم شده حدودِ 50 دلار شاید هم کمتر , پولش رو هم نمیتونند بگیرند یعنی قوز بالا قوز بالا قوز
یعنی دولت به شدت نیازمندِ درآمدِ بانکهای دولتی هست تا نابود نشه برای همین میخوان کم کم خصوصیها رو جمع کنند یا محدود کنند که رقیب دولتیها نشند و دولت بتونه مثل قبل سودِ چندر غاز بده مردم و صدعا هزار ملیارد تومن به جیب بزنه و خرج کنه برای هزینه های آشکار و مخفیش .

MOHAMMAD_ASEMOONI
02-07-2015, 13:40
سلام
میگن بانک کشاورزی طرحی رو راه انداخته به نام صندوق یک (اگه اشتباه نکنم )
سودش روزشمار 22% با کفِ 1.000.000 تومن هست .

arash66_2m
02-07-2015, 15:53
بانک قوامین هم داره روز شمار 20 درصد.
با 2 میلیون پول اولیه که باید باشه.

aminkhan2014
02-07-2015, 16:38
سلام
میگن بانک کشاورزی طرحی رو راه انداخته به نام صندوق یک (اگه اشتباه نکنم )
سودش روزشمار 22% با کفِ 1.000.000 تومن هست .

صندوق سرمایه گذاری هست که در اصل به بورس مرتبط هست و مثل حساب شتابی نیست

Royce
02-07-2015, 17:43
آقا این طرح روزشمار یعنی هرموقع که خواستی پولتو بدون کم و کاست بهت پس میدن و سودشم هر روز حساب میکنن و به حسابت واریز میکنن بله؟؟؟

MOHAMMAD_ASEMOONI
02-07-2015, 17:57
بانک قوامین هم داره روز شمار 20 درصد. با 2 میلیون پول اولیه که باید باشه.
سلام
قوامین مجوز نداره . ریسک داره خصوصاً الان که بگیر بگیر شده

البته فعلاً بانک مرکزی گفته بی مجوزها تا پایان سال باید تکلیفشون روشن بشه
اما موضوع اینه که ممکنه مثل میزان یهو تعطیل بشه و پول مردم هم بمونه رو هوا

MOHAMMAD_ASEMOONI
02-07-2015, 18:02
آقا این طرح روزشمار یعنی هرموقع که خواستی پولتو بدون کم و کاست بهت پس میدن و سودشم هر روز حساب میکنن و به حسابت واریز میکنن بله؟؟؟سلام
اینطور که بنده شنیدم این طرح موقتی هست و ممکنه تا چند روز دیگه بسته بشه
یک ملیون به بالا میخوان با سود روزشمار 22%
کارت نداره چون حساب نیست اصلاً
هر وقت خواستین پولتون رو پس میدند با همون سود روزشمار 22% در سال
اما ممکنه بگن حداقل یک ماه نمیشه برداشت کرد تا سود بهش تعلق بگیره
بهتره پولتون رو تقسیم کنین و برای هر یک ملیون یکی باز کنین تا موقع بستنش فقط به اندازه ی نیاز برداشت کنین و بقیه پول بمونه و سود 22% بهش تعلق بگیره
برای اطلاعات بیشتر و دقیقتر به بانک مراجعه کنین

matr!x_2008
02-07-2015, 21:02
میخوام از طریق اینتنرنت برای یه کارت پول بفرستم.... کارت من پاسارگاده و کارت مقصد ملت.... چطوری بفرستم؟ هر سایت بانکی میرم میگه فقط کارت به کارت خود بانک امکان پذیره! راه حل چیه؟

arash66_2m
02-07-2015, 21:28
سلام
قوامین مجوز نداره . ریسک داره خصوصاً الان که بگیر بگیر شده

البته فعلاً بانک مرکزی گفته بی مجوزها تا پایان سال باید تکلیفشون روشن بشه
اما موضوع اینه که ممکنه مثل میزان یهو تعطیل بشه و پول مردم هم بمونه رو هوا
اینجا که لیست اون بانک هایی رو نوشته که مجوز دارن از بانک مرکزی .
خب بانک قوامین اینا هم تو لیست هست دیگه !!
مشکل الان چیه؟

MOHAMMAD_ASEMOONI
02-07-2015, 22:42
اینجا که لیست اون بانک هایی رو نوشته که مجوز دارن از بانک مرکزی .خب بانک قوامین اینا هم تو لیست هست دیگه !!مشکل الان چیه؟سلام

بله , درسته . بنده اشتباه کردم . اسم قوامین در صفحه آخر هست و بنده ندیدمش
MOHAMMAD_ASEMOONI
02-07-2015, 22:48
میخوام از طریق اینتنرنت برای یه کارت پول بفرستم.... کارت من پاسارگاده و کارت مقصد ملت.... چطوری بفرستم؟
هر سایت بانکی میرم میگه فقط کارت به کارت خود بانک امکان پذیره! راه حل چیه؟
سلام
هر دو حساب باید سرویس کارت به کارت از طریق اینترنت براشون فعال شده باشه وگرنه نمیشه کارت به کارت کرد
اگر هر دو فعال باشه پس از سایتِ بانکتون میتونین کارت به کارت کنین

Artam01
03-07-2015, 00:32
درود.
آیا از بانک میشه به دلیل مسدود کردن حساب شکایت کرد؟

aminkhan2014
03-07-2015, 05:45
میخوام از طریق اینتنرنت برای یه کارت پول بفرستم.... کارت من پاسارگاده و کارت مقصد ملت.... چطوری بفرستم؟ هر سایت بانکی میرم میگه فقط کارت به کارت خود بانک امکان پذیره! راه حل چیه؟
اگر توی روز کاری هست،میتونی شماره شبا طرف را یگیری براش حواله پایا بزنی،اگر هم حتما کارت به کارت میخای بکنی،اینترنت بانک داشته باشی،راحت میشه به هر بانکی بخای از طریق منوی اینترنت بانکت بفرستی

MOHAMMAD_ASEMOONI
03-07-2015, 06:02
اگر هم حتما کارت به کارت میخوای بکنی،اینترنت بانک داشته باشی،راحت میشه به هر بانکی بخوای از طریق منوی اینترنت بانکت بفرستیسلام
کارت مقصد هم باید اینترنت بانک داشته باشه وگرنه نمیشه

aminkhan2014
04-07-2015, 03:54
سلام
کارت مقصد هم باید اینترنت بانک داشته باشه وگرنه نمیشه

فکر نکنم ربطی داشته باشه،شما وارد اینترنت بانکی شخصی خودتون بشید؛گزینه انتقال وجه از طریق کارت(سحاب)بزنید،میشه با داشتن رمز دوم و CVV2 کارت خودتون به هر کارت شتابی انتقال وجه بدهین
اون یک بانک بودن کارت مقصد برای برخی بانکها مثل ملی و تجارت هست که اصلا نیازی به اینترنت بانک نیست و فقط هر دو کارت باید مربوط به یک بانک باشند

MOHAMMAD_ASEMOONI
04-07-2015, 11:14
فکر نکنم ربطی داشته باشه،شما وارد اینترنت بانکی شخصی خودتون بشید؛گزینه انتقال وجه از طریق کارت(سحاب)بزنید،میشه با داشتن رمز دوم و CVV2 کارت خودتون به هر کارت شتابی انتقال وجه بدهیناون یک بانک بودن کارت مقصد برای برخی بانکها مثل ملی و تجارت هست که اصلا نیازی به اینترنت بانک نیست و فقط هر دو کارت باید مربوط به یک بانک باشند

سلام
نمیشه
هر دو کارت باید دارای سرویس کارت به کارتِ اینترنتی باشه
امتحان کردم قبلاً

aminkhan2014
04-07-2015, 13:57
سلام
منم به این روش امتحان کردم و فقط کارت مبدا باید ایترنت بانک داشته باشه که در منوش قابلیت انتقال وجه کارت به کارت داشته باشه،کارت مقصد هم وقتی عضو شتاب باشه،مسلما اینترنت بانک داره،حالا صاحبش اون را فعال کرده باشه یا نه،نباید تاثیری در انتقال داشته باشه،اینجا هم هیج اشاره ای نشده

parinaz571
04-07-2015, 15:56
سلام دوستان.چندتا سوال داشتم.

- من یک کارت ملت دارم. چند وقت پیش کار مهمی داشتم . تو چند تا خودپرداز انداختمش پول بهم نداد .خوشبختانه کارتای دیگم پیشم بودن رو اوتا پول تو بانک ملت رو انتقال دادم و بعد از اونا پول گرفتم. چرا همچین اتفاقی افتاد؟اررور می داد که بیشتر از سقف مجاز اون روز پول برداشتم. در صورتی که اون رو ز هیچ پولی برنداشته بودم.

- اگر سپرده بلندمدت یک ساله تو بانک پارسیان داشته باشیم میشه بدون ضامن با اون وام گرفت؟ وامش چند درصده؟

- به غیر از پارسیان کدوم بانک خوبه. که برا کارت صادر کردن و اس ام اس فرستادن پول نخوان (ملت)و دردسر هم نداشته باشن(ملت)

ممنون میشم راهنمایی کنید.

MOHAMMAD_ASEMOONI
04-07-2015, 16:08
سلام دوستان.چندتا سوال داشتم.- من یک کارت ملت دارم.
چند وقت پیش کار مهمی داشتم . تو چند تا خودپرداز انداختمش پول بهم نداد .
خوشبختانه کارتای دیگم پیشم بودن رو اوتا پول تو بانک ملت رو انتقال دادم و بعد از اونا پول گرفتم. چرا همچین اتفاقی افتاد؟
اررور می داد که بیشتر از سقف مجاز اون روز پول برداشتم. در صورتی که اون روز هیچ پولی برنداشته بودم.سلام

باید پرینت آخرین گردشها رو میگرفتین ببینین چی برداشت شده

حالا هم دیر نشده . پرینت بگیرین ببینین اونروز برداشت داشتین ؟

Amin.P30
04-07-2015, 17:27
سلام.

در هنگام پیش ثبت نام شماره اقتصادی از طریق این لینک :

برای گیم نت نام مودی رو باید حقیقی با چه بندی انتخاب کرد ؟

شماره واحد مالیاتی استان ها رو از کجا میشه گرفت ؟(گلستان)

MOHAMMAD_ASEMOONI
04-07-2015, 17:42
طبق خبر TV5
موسسه مالی اعتباری نور مجوز گرفت
این مشکلمون هم حل شد
:20:

parinaz571
04-07-2015, 19:21
نه مطمنم چون اون کارت رو فقط برای تون کار خاص درنظر گرفته بودم. الانم نتی چک کردم . انتقال وجه به حساب دیگم هست چون اجازه برداشت رو بهم نداده بود.

Igla
04-07-2015, 19:57
نه مطمنم چون اون کارت رو فقط برای تون کار خاص درنظر گرفته بودم. الانم نتی چک کردم . انتقال وجه به حساب دیگم هست چون اجازه برداشت رو بهم نداده بود.

اون روز عابر خود ملت هم چک کردید؟
بعد از اون تاریخ از همون کارت برداشت پول از عابر داشتین؟
آخرین تاریخ برداشت پول از عابر قبل از اون روز مال چند وقت پیش بوده؟