PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : | گفتگو درباره بانک‌ها و امور بانکی |

صفحه ها : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 [15] 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26

arash66_2m
29-07-2014, 19:22
سلام دوستان
الان هیچ بانکی بالای 22 درصد یک ساله دیگه سود نمیده ؟

hossein019940
29-07-2014, 19:35
سلام دوستان
الان هیچ بانکی بالای 22 درصد یک ساله دیگه سود نمیده ؟
مبلغ بالا باشه باید با رئیس صحبت کنی برات انجام میده ولی در حالت معمولی نه.موسسه ها هستن ولی میترسن البته اگه رضایتشو جلب کنی یع رئیس بفهمه که بازرس نیستین براتون انجام میده

saeed_k
30-07-2014, 11:26
با سلام
دوستان من نزدیک 30 میلیون میخوام بزارم بانک ولی نمیخوام سپرده کنم چون احتمال برداشتش پیش از موعد زیاده . حالا کدوم بانک( خصوصی دولتی)ترجیحا موسسه نباشه بزارم که کارت شتاب بده و روزشمار بیشترین سود بهش تعلق بگیره.

Leon-117
30-07-2014, 12:23
دوستان بانک ها فردا-9مرداد باز هستن؟ (بانک پاسارگاد مورد نظرم هست)
+
و اینکه اگه باز هستن،پاسارگاد شعبه ای نزدیک 4راه فرمانیه داره؟
ممنون

brad pitt
30-07-2014, 14:28
مبلغ بالا باشه باید با رئیس صحبت کنی برات انجام میده ولی در حالت معمولی نه.موسسه ها هستن ولی میترسن البته اگه رضایتشو جلب کنی یع رئیس بفهمه که بازرس نیستین براتون انجام میده

هیچ چیزی دست رییس شعبه نیست
همه بانکها فراگیر و سیستمی هست

فقط قوامین بالای 50 سیکساله 25 میداد که زیر آبشو زدن

همه بانکها و موسسات زیر نظر بانک مرکزی 22 درصد

hossein019940
30-07-2014, 18:42
هیچ چیزی دست رییس شعبه نیست
همه بانکها فراگیر و سیستمی هست

فقط قوامین بالای 50 سیکساله 25 میداد که زیر آبشو زدن

همه بانکها و موسسات زیر نظر بانک مرکزی 22 درصد

تو یه تاپیک دیگه یارو 100 تومن داشت بهش حساب روز شمار با درصد بالا دادن قوامین هم نبود

hamidchi
30-07-2014, 20:37
سلام
حداکثر مبلغی که میشه از طریق دستگاه خوپرداز کارت به کارت کرد چقدره ؟
به بانکش بستگی داره یا نه ؟

MOHAMMAD_ASEMOONI
31-07-2014, 12:14
با سلامدوستان من نزدیک 30 میلیون میخوام بزارم بانک ولی نمیخوام سپرده کنم چون احتمال برداشتش پیش از موعد زیاده . حالا کدوم بانک( خصوصی دولتی)ترجیحا موسسه نباشه بزارم که کارت شتاب بده و روزشمار بیشترین سود بهش تعلق بگیره.سلام . همگی سودشون 10% هست برای روزشمار . در هر بانکی دوست داشتین حساب باز کنین . بگین پس انداز کوتاه مدت روزشمار میخواین چون پس انداز قرض الحسنه هم دارند که سود نداره قرعه کشی داره .

szh_1367
31-07-2014, 19:48
سلام

کارت به کارت 3 میلیون

-----------------------------------------------

یکی از دوستانم میگفت بانک اقتصاد مهر وام 4 درصد میده چند نوع حساب هم داره من زیاد در جریانش نیستم اگر کسی وام خواست میتونه تحقیقاتی هم روی این بانک و وام هاش انجام بده

cotgnx
01-08-2014, 02:32
سلام

اگه هر دو کارت ماله یک بانک باشن مقدارش بیشتر از 3 میلیونه، مثلا بانک پاسارگاد به پاسارگاد 15 میلیونه و ملت به ملت اگه اشتباه نکنم 10 میلیون و بانک های دیگه هم همینطور.

piishii
01-08-2014, 11:06
کارت به کارت 3 میلیون

-----------------------------------------------

یکی از دوستانم میگفت بانک اقتصاد مهر وام 4 درصد میده چند نوع حساب هم داره من زیاد در جریانش نیستم اگر کسی وام خواست میتونه تحقیقاتی هم روی این بانک و وام هاش انجام بده

اطلاعات دیگه ای ندارید ؟ فوری وام میده ؟ باید سپرده کنی ؟ تا سقف چقدر ؟ شرایط ؟ کس دیگه ای از دوستان خبر داره ؟

szh_1367
01-08-2014, 20:13
اطلاعات دیگه ای ندارید ؟ فوری وام میده ؟ باید سپرده کنی ؟ تا سقف چقدر ؟ شرایط ؟ کس دیگه ای از دوستان خبر داره ؟

من اطلاعات دقیقی ندارم از دوستان شنیدم

نه فوری نیست یه طرحی دارن به نام میثاق ( دقیق یادم نیست ) پول میخوابونی بعد از سه چهار ماه 90% درصد پول رو بهت وام 12ماهه تا 36 ماهه میدن

یه طرح دیگه هم بود به نام مهر 3 میگفت شرایط بهتری داره اما یادم نیست چطوره

فقط مطمئنم باید پول بخوابونید سودش 4 درصد هست

ببخشید دیگه من چون اون لحظه که دوستم توضیح میداد حواسم جای دیگه ای بود جزئیات رو متوجه نشدم

Glad Boy
02-08-2014, 14:16
سلام دوستان
می خواستم ببینم با سندی که یه ساختمانی در اون فقط در حد اتمام سقف ها زده شده باشه برای وام گرفتن کدوم یکی از بانک ها شرایط و مقدار پرداختیش بیشتر هست؟؟
ما حدود 100 تا 150 تومن احتیاج داریم، حالا هر بانکی و هر روشی، بانکی هست که بتونه کار مارو راه بندازه؟؟
یکی از دوستان میگفت از بانک سینا تو کمتر از یک هفته با سند ملک 150 تومن وام گرفته!!؟؟ کسی اطلاعی داره در این باره؟

Sent from my LT28h using Tapatalk

ahriman323
02-08-2014, 18:20
راحت ترین بانک برای گرفتن دسته چک کدوم بانک هست؟

ahriman323
04-08-2014, 00:57
بیشترین مبلغ که بانک به صورت نقدی به مشتری تحویل میده چقدر هست

aminkhan2014
04-08-2014, 06:48
فکر کنم نهایت 15 میلیون باشه..بخاطر پولشویی بیشتر نمیده

szh_1367
04-08-2014, 11:34
بیشترین مبلغ که بانک به صورت نقدی به مشتری تحویل میده چقدر هست

سال 89 یا 90 بود یه بخشنامه برا بانک ها اومد که بیشتر از 15 میلیون به مشتری های عادی ندهید اکثر بانک ها طبق همان بخشنامه کار میکنن استثنائاتی هم وجود داره

فکر نمیکنم امروزه کسی بخواهد بیشتر از این مبلغ رو نقدی بگیره یا چک میده یا کارت میکشه

بهنازی
08-08-2014, 12:39
با سلام
ببخشید این وام 100 میلیونی بانک ملت و مهر و انصار تحت چه شرایطی هستش و چند ماهه هستش و چند درصده و ماهانه قسدش چقدرش میشه ممنون میشم جواب بدین

brad pitt
08-08-2014, 17:45
راحت ترین بانک برای گرفتن دسته چک کدوم بانک هست؟

سلام
یسر بزن بانک سینا

MOHAMMAD_ASEMOONI
08-08-2014, 20:43
سلام یه سر بزن بانک سینا سلام . بانکی هست که بدونِ جواز کسب و ضامن و اینا بشه حساب باز کرد و دسته گرفت ؟

cotgnx
08-08-2014, 20:50
سلام . بانکی هست که بدونِ جواز کسب و ضامن و اینا بشه حساب باز کرد و دسته گرفت ؟

برا دسته چک ضامن نمیخاد، معرف میخاد. همه بانک ها هم معرف حتما میخان. مگر اینکه گردش حسابت بالا باشه یا پول زیاد داشته باشی تو بانک.

راحت ترین بانک هم فکر کنم سپه باشه، خیلی راحت دسته چک میده. هرکیو دیدم از بانک سپه راحت تونسته بگیره.

بهنازی
08-08-2014, 21:19
با سلام
ببخشید این وام 100 میلیونی بانک ملت و مهر و انصار تحت چه شرایطی هستش و چند ماهه هستش و چند درصده و ماهانه قسدش چقدرش میشه ممنون میشم جواب بدین

hamidchi
10-08-2014, 18:08
در مورد سقف مبلغ کارت به کارت پرسیده بودم که دوستان لطف کردن و جواب دادن
حالا یه سوال دیگه
سقف مبلغی که که بشه به صورت غیر حضوری انتقال داد چقدر هست ؟
منظورم از طریق اینترنت بانک یا همراه بانک یا ... هست . فرض کنید شماره شبای طرف مقصد رو هم دارم

تو سایت بانک ملی خوندم واسه راه اندازی اینترنت بانک (سبا) باید ثبت نام کرد و بعد از 2 هفته رفت تو بانک و دستگاه رمز یاب رو دریافت کرد که هزینه دستگاه حدود 55 هزار تومن هست
از این سامانه میشه مبالغ زیاد رو هم منتقل کرد
کسی اینترنت بانک ملی رو فعال کرده ؟

راهی هست که ارزونتر این کار رو انجام داد ؟

cotgnx
10-08-2014, 18:28
در مورد سقف مبلغ کارت به کارت پرسیده بودم که دوستان لطف کردن و جواب دادن
حالا یه سوال دیگه
سقف مبلغی که که بشه به صورت غیر حضوری انتقال داد چقدر هست ؟
منظورم از طریق اینترنت بانک یا همراه بانک یا ... هست . فرض کنید شماره شبای طرف مقصد رو هم دارم

تو سایت بانک ملی خوندم واسه راه اندازی اینترنت بانک (سبا) باید ثبت نام کرد و بعد از 2 هفته رفت تو بانک و دستگاه رمز یاب رو دریافت کرد که هزینه دستگاه حدود 55 هزار تومن هست
از این سامانه میشه مبالغ زیاد رو هم منتقل کرد
کسی اینترنت بانک ملی رو فعال کرده ؟

راهی هست که ارزونتر این کار رو انجام داد ؟

از طریق اینترنت بانک میشه با شماره شبا ساتنا و پایا کرد که سقف پایا روزی 15 میلیون و ساتنا برای مبالغ بالاتر از 15 میلیون تومن هست.

برای بانک ملی میشه او رمز یکبار مصرف رو با موبایل فعال کرد. کد فعالسازی رو باید از بانک بگیری و با شماره گیری #717* از رمز یکبار مصرف برای ورود به اینترنت بانک استفاده کنی و دیگه نیازی به توکن نیست.

ahriman323
11-08-2014, 00:51
برا دسته چک ضامن نمیخاد، معرف میخاد. همه بانک ها هم معرف حتما میخان. مگر اینکه گردش حسابت بالا باشه یا پول زیاد داشته باشی تو بانک.

راحت ترین بانک هم فکر کنم سپه باشه، خیلی راحت دسته چک میده. هرکیو دیدم از بانک سپه راحت تونسته بگیره.

300 میل بریزیم میدن؟

cotgnx
11-08-2014, 09:38
300 میل بریزیم میدن؟

احتمالا باید بدن، بیشتر به رئیس صندوق مربوط میشه که متقاعد بشه قبول کنه. هر بانکی میخایی بگیری برو با رئیس صندوقش حرف بزن اون قبول کنه راحت میده

MOHAMMAD_ASEMOONI
11-08-2014, 19:38
سلام .
دوباره برای سودهای بانکی نقشه کشیده اند .
2 ساعت پیش مدیر کل بانک مرکزی در اخبار 18:30 کانال IRIB-TV5 گفت :
با توجه به تغییر شرایط اقتصادی کشور , سود سپرده ها و تسهیلات هم باید تغییر کنه که بزودی اعلام میشه

paranoid_android
13-08-2014, 22:01
دوستان، کدام بانک وام 10 میلیونی بدون سپرده میده؟ 1 نفر ضامن بازنشسته آموزش پرورش میتونم جور کنم.. از بانک قرض الحسنه رسالت میشه وام گرفت؟ حدالامکان در سریعترین زمان ممکن!

MOHAMMAD_ASEMOONI
16-08-2014, 18:42
سلام . الان اخبار 19 گفت کاهش سودِ سپرده های بانکی و تسهیلات بانکی قطعی هست که به زودی اعلام میشه . برای همین بود که وقتی رقابت در سودها ممنوع شد و سودها یکسان شد گفتند سپرده بلند مدتِ بیش از یک سال ممنوعه . چون میخوان تدریجاً سودها رو کم کنند .

piishii
16-08-2014, 18:51
دوستان، کدام بانک وام 10 میلیونی بدون سپرده میده؟ 1 نفر ضامن بازنشسته آموزش پرورش میتونم جور کنم.. از بانک قرض الحسنه رسالت میشه وام گرفت؟ حدالامکان در سریعترین زمان ممکن!

رسالت رو نمیدونم ولی فرشتگان 3 روزه 10 تومن وام میده ولی کمرت هم میشکنه !
پرداخت 5 ساله و پولی که باید ماهانه بدی 336 تومن شما خودت حساب کم چقدر میشه ! دو برابر هست تقریبا !
یک ضامن مثل همینی که شما داری کافیه 100 تومن هم باید توی حساب بخوابونی همین
چک و سفته هم که مثل بقیه بانک ها میخواد

yoosef_st
17-08-2014, 00:46
پرداخت 5 ساله و پولی که باید ماهانه بدی 336 تومن شما خودت حساب کم چقدر میشه ! دو برابر هست تقریبا !

میشه یکی بگه یعنی چند درصد؟ (ماهیانه چند درصد)

MOHAMMAD_ASEMOONI
17-08-2014, 13:43
هشـــــــــدار
اگر کارتِ بانکیتون و رمزش رو به کسی بدین تا براتون پول بگیره از دستگاهِ خودپرداز , اون شخص میتونه خیلی راحت یک رمز دوم درست کنه و بدونِ اطلاع شما و حتی داشتنِ کارتتون از حسابتون پول برداره به روش اینترنتی .
اگر مجبور شدین کارتتون و رمزتون رو به کسی بدین حتماً بعدش رمزتون رو عوض کنین و یک رمز دوم هم بسازین حتی اگر بهش احتیاج نداشته باشین تا اگر کسی قبلاً رمز دوم ساخته باشه باطل بشه
اصلاً مهم نیست که رمز دوم رو فراموش کنین چون میتونین خیلی راحت یک رمز دومِ جدید بسازین
=====================================
عده ای با همین روش از حسابهاشون سرقت شده که با کمکِ پلیس فتا سارق دستگیر شده و اکثراً هم از بستگان درجه یک یا اقوام یت دوستان صمیمی هستند

saeed_136915
18-08-2014, 12:08
سلام
از دوستان کسی از سامانه ی #719* ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) بانک صادرات استفاده کرده؟ من هر چی شماره کارت رو میزنم میگه قابل قبول نمیباشد

hojjatinho
18-08-2014, 14:47
دوستان ، برای گرفتن دستگاه کارتخوان حتما باید جواز مغازه هم باشه ؟ و اینکه حتما به حساب صاحب جواز می دن یا نه می شه صاحب مغازه و صاحب حساب تفاوت داشته باشه ؟
بهترین بانک که راحت و بی دردسر کارت خوان بده چیه؟ پارسیان خوبه ؟

mehdi735
19-08-2014, 10:46
سلام بانک ملی

paranoid_android
23-08-2014, 19:46
ممنون، فرشتگان با آرمان (فردوسی سابق!) یکی هست؟ ظاهرا قبلا مجوز فعالیت نداشته! معتبرتر از این سراغ ندارید؟

MOHAMMAD_ASEMOONI
26-08-2014, 14:01
سلام .
حالا که روزشمار شده 10% , اگه مجبور شدین بلند مدتِ یک ساله باز کنین , پولتون رو تقسیم کنین و چند تا حسابِ یک ساله باز کنید تا اگر قبل از یک سال به مقداری پولتون احتیاج داشتین , فقط یک یا دو حساب رو ببندین و بقیه ی پولتون در حسابهای یک ساله بمونه و سودِ 22% بهش تعلق بگیره .
مثال:
اگر 20 میلیون دارید , تقسیمش کنین به 5 تا چهار میلیونی یا 4 یا پنج میلیونی .
بعدش 4 تا حساب یک ساله ی جداگانه باز کنین .
حالا اگر بعد از چند ماه بر فرض مثال به 5 میلیون از پولتون احتیاج دارین فقط یک حساب رو مىبندین و سودش رو بر اساس 10% حساب میکنند و اون 15 میلیونِ بقیه دست نمیخوره و همون 22% سود بهش تعلق میگیره .
در بعضی بانکها و موسسه ها میتونین چندین حساب به اسم خودتون باز کنین .
اگر هم خواستین میتونین در چند بانک مختلف این کار رو انجام بدین یعنی هر قسمت از پولتون در یک بانک باشه .

parinaz571
27-08-2014, 18:20
ویرایش شد.

alex_pk
27-08-2014, 19:37
سلام- من امروز از یک دستگاه خودپرداز با 2 تا کارتم از هر کدوم 200 تومن پول برداشت کردم اما هردوتا دفعه هم به من به جای 200 تومن ، 120 تومن دادو تو فیشم هم از حسابم 200 تومن کم کرده؟ الان من چی کار کنم ؟ چطوری به بانک ثابت کنم که بهم پول کم داده؟

مقدار خروجی از دستگاه ثبت میشه، مراجعه کنید پاسخگو هستن.

پیروز99
30-08-2014, 00:53
اگر کسی چک بابت ضمانت داده باشه میتونه تو دادگاه داستانو کش دار کنه یا حتما محکوم میشه و باید وجه چک رو بپردازه؟

Baltaza
30-08-2014, 01:03
بهترین سود خالص روز شمار و سالیانه رو کدوم بانک ها و یا موسسه ها میدن ؟

MOHAMMAD_ASEMOONI
30-08-2014, 05:09
اگر کسی چک بابت ضمانت داده باشه میتونه تو دادگاه داستانو کش دار کنه یا حتما محکوم میشه و باید وجه چک رو بپردازه؟
سلام .

چک دو نوع هست :
کیفری
حقوقی

چک های حقوقی چک هایی هستند که در صورتی که مبلغ آن ها در زمان سر رسید وصول نشوند ، قابل تعقیب کیفری نیستند و مجازاتی برای آن ها اعمال نمی شود .
در این دسته از چک ها ، دارنده چک در صورت عدم وصول آن ، می تواند به دادگاه های حقوقی مراجعه کرده و از دادگاه درخواست مبلغ چک را بکند .
اما در چک های کیفری ، در صورت عدم وصول ، دارنده می تواند به مراجع کیفری رجوع کند و علاوه بر وصول مبلغ چک ، مجازات صادر کننده را هم درخواست کند .در این دسته چک ها ، كسی كه چک در دست اوست و محق دریافت مبلغ چک می باشد ، می تواند پس از مراجعه به بانک و گرفتن گواهینامه عدم پرداخت از بانک ، با در دست داشتن مدارک لازم مثل گواهینامه عدم پرداخت و اصل چک و شناسنامه برای احراز هویتش به دادسرای محل مراجعه و با طرح شكایت كیفری خواستار مجازات صادر كننده چک بلامحل یا دارای كسر اعتبار موجودی گردد .

غیر از موارد ی که در ادامه ذکر می شود ، در سایر موارد چک کیفری است یعنی صادر کننده چک قابل تعقیب کیفری و مستوجب مجازات خواهد بود :

در صورتی که چک دارای وعده باشد :
چک باید بصورت نقد و بدون وعده صادر شود زیرا چک باید همانند اسکناس وسیله پرداخت نقدی باشد لذا اگر مثلاً امروز چکی برای تاریخ فردا یا هفته یا ماه یا سال آینده صادر شود ، صادر کننده مجازات نخواهد شد زیرا این چک حقوقی است .

هرگاه چک بابت تضمین انجام تعهد یا تضمین انجام معامله ای صادر شده باشد: منشأ و علت صدور چک باید بدهی صادر کننده معادل مبلغ چک باشد مانند آنکه شخصی بابت خرید یک دستگاه اتومبیل یا آپارتمان یک فقره چک برای پرداخت تمام یا قسمتی از وجه معامله صادر نماید اما اگر مبنا و علت صدور چک مدیونیت و بدهکاری صادر کننده نباشد بلکه بعنوان تضـمین مـعاملـه یا تعـهد صادر شده باشد صـادر کننده قابل تعقیب کیفری و مجازات نخواهد بود.
مثل آنکه شخصی مغازه یا منزل مسکونی را اجاره نموده باشد و مالک خانه یا مغازه در اجاره نامه از مستأجر تعهد بگیرد که در رأس انقضاء مدت اجاره و در پایان مدت اجاره ، محل را تخلیه نماید سپس برای آنکه به گمان خود تضمینی برای این تعهد دریافت کرده باشد از مستأجر بخواهد که یک فقره چک ( مثلاً معادل قیمت منزل یا مغازه ) بعنوان تضمین تعهد به تخلیه صادر و به او ارائه نماید مثال دیگر آنکه خریدار یک دستگاه آپارتمان از فروشنده بخواهد برای تضمین تعهد به انتقال سند در دفترخانه یک فقره چک صادر نماید و به دست خریدار و یا به نزد واسطه ( بنگاه ) بسپارد در تمامی این موارد به دلیل آنکه صادر کننده در حقیقت مبلغ ذکر شده در متن چک را بدهکار نمی باشد لذا صادر کننده قابل تعقیب کیفری و قابل مجازات نخواهد بود این که چک بابت تضمین صادر شده است ممکن است در متن خود چک ذکر شده باشد و یا آنکه این مطلب در چک بیان نشده باشد اما صادر کننده بتواند به طریق دیگری ( مانند قولنامه یا شهادت شهود ) این موضوع را اثبات نماید .

هرگاه چک سفید امضاء صادر شده باشد :
یعنی اینکه صادر کننده بدون قید مبلغ ، تاریخ و نام دارنده ، فقط ، چک را امضاء و ارائه کرده باشد .

در صورتی که ثابت گردد چک بدون تاریخ صادر شده است: معمولاً در این موارد دارنده چک قبل از شکایت و قبل از مراجعه به بانک مبادرت به درج تاریخ می نماید 0
اما چنانچه در مرجع قضایی ثابت شود صادر کننده در هنگام صدور تاریخ چک را ننوشته است صادر کننده مسئولیت کیفری نخواهد داشت .

هرگاه وصول وجه چک منوط به تحقق شرطی شده باشد:
این شرط ممکن است در خود متن چک ذکر شده باشد یا آنکه بعداً بر اساس یک فقره قولـنامه ، صـورتجلسه ، شهـادت شهود ، و غیره اثبـات شود 0
مثلاً خریدار اتومبیل تمام یا قسمتی از مبلغ معامله را بصورت یک فقره چک صادر و در اختیار طلبکار ( یعنی فروشنده ) یا واسطه ( مثلاً بنگاه ) بگذارد و شرط نماید که تنها پس از انتقال سند در محضر ، طلبکار حق داشته باشد به بانک مراجعه و وجه چک را وصول نماید .

هرگاه ثابت شود چک بابت معاملات نامشروع یا ربا ( بهره ) صادر شده است:
هرگاه دارنده چک تا 6 ماه از تاریخ صدور چک برای وصول آن به بانک مراجعه نکند یا ظرف 6 ماه از تاریخ صدور گواهی عدم پرداخت ( یعنی برگشتی از بانک ) شکایت ننماید .
مجازات چک کیفری ویرایش
مجازات صدور چک بلامحل بستگی به مبلغ چک دارد :

مجازات صدور چک بلامحل کمتر از مبلغ 10.000.000 ریال ، تا شش ماه حبس است .
مجازات صدور چک بلامحل از 10.000.000 ریال تا 50.000.000 ریال از شش ماه تا یک سال حبس است .
مجازات صدور چک بلامحل بیش از 50.000.000 ریال از یکسال تا دو سال حبس بعلاوه محرومیت از داشتن دسته چک به مدت دو سال است .
چنانچه کسی چند فقره چک صادر نماید ، جمع مبلغ چک ها مبنای تعیین مجازات قرار خواهد گرفت ؛ بنابراین چنانچه مثلاً کسی دو فقره چک هر یک به مبلغ 7.000.000 ریال صادر نماید ، به حبس از شش ماه تا یک سال محکوم خواهد شد البته چنانچه مثلاً ، شخصی پنج فقره چک صادر کـرده باشـد دو فقره حقوقی و سه فقره کیفری باشد برای تعیین مجازات فقط جمع مبلغ چکهای کیفری ملاک محاسبه قرار خواهد گرفت .

پیروز99
30-08-2014, 09:21
از مطالب خوب شما ممنونم
فرض کنید شخصی بابت ضمانت انجام کاری 600 میلیون تومان چک صادر کرده باشد ودر انجام ان کار به میزان 50 میلیون تومان قصور کرده باشد دادگاه به مبلغ چک نگاه میکند یا وارد ان کار میشود بررسی میکند که چقدر از کار باقیمانده؟

MOHAMMAD_ASEMOONI
30-08-2014, 15:16
از مطالب خوب شما ممنون
مفرض کنید شخصی بابت ضمانت انجام کاری 600 میلیون تومان چک صادر کرده باشد ودر انجام ان کار به میزان 50 میلیون تومان قصور کرده باشد
دادگاه به مبلغ چک نگاه میکند یا وارد ان کار میشود بررسی میکند که چقدر از کار باقیمانده؟
سلام .
این چک اگر بابت ضمانت باشه پس حقوقی هست و میره دادگاه حقوقی .
حتی اگر شاکی بره دادگاه کیفری , به محض اینکه مدارکی که ثابت کنه چک حقوقی هست رو ارائه کنین پرونده بسته میشه و چک رو بهش برمیگردونند تا اگه خواست در دادگاه حقوقی دادخواست بده
شاید هم خودشون پرونده رو بفرستند دادگاه حقوقی .
در دادگاه حقوقی هم اگر شما همه ی کارهاتون رو با مدرکِ معتبر انجام داده باشین ( قرارداد قانونی و معتبر , انجام همه ی پرداختها با مدرکِ قانونی و محکمه پسند و غیره ) , پس میتونین مدارکتون رو ارائه بدین و ثابت کنین که شاکی فقط 50 م طلبکاره .
حسن دادگاه حقوقی اینه که کِشنده ی چک زندانی نمیشه . فقط در طی جلسه های مختلف که ممکنه ماهها طول بکشه مبلغ بدهی مشخص میشه و اگر نداشت پرداخت کنه اموالش توقیف میشه تا در مزایده ی علنی فروخته بشه و پول طلبکار جور بشه .
گاهی هم وقتی کار به توقیف اموال و اینها میکشه , بدهکار به شاکی پیشنهاد میده مبلغ کمتری بگیره و رضایت بده و با هم کنار میان و پرونده بسته میشه

hossein019940
30-08-2014, 16:28
وام خود اشتغال زایی چطورن؟
نحوه دریافت چی؟باید کارت پایان خدمت داشت؟
مثلا با مدرک من نمیشه یکی که پایان خدمت داره وام گرفت؟

amirkhan_0o0
04-09-2014, 20:36
دوستان کسی اطلاعاتی درباره تسویه وام بانک مسکن و یا انتقال به خریدار و یا ملک دیگه داره؟
ممنون

900913
05-09-2014, 16:20
چطور میشه سریع وام 30 میلیون تومانی گرفت ؟ (بدون دردسر و بدبختی و بی آبرویی بعدش)

silver65
06-09-2014, 09:15
سلام. از کجا می شه فهمید یه انتقال با حواله پایا براش واریز شده یا نه؟
من اولین بار م هست با پایا کار می کنم .امروز از طریق اینترنت بانک ملت یه حواله فرستادم برای یه حساب صادرات بعد توی صورتحساب زده اون مقدار از حسابم کم شده رفته به حساب پایا اما الان از کجا مطمئن بشم برای اون شماره واریز شده یا نه؟
من 8.5 فرستادم نوشته بودن ساعت انتقالش 9.5 هست تا 9.5 هم صبر کردم رفتم باز چک کردم گفتم شاید می نویسه اسم طرفو ولی خبری نبود یه قسمت گزارش حواله های پایا هم بود که مال روز قبل رو می داد یعنی راهی نیست اطمینان داشته باشی واریز شده برای اون یا نه؟

hossein019940
06-09-2014, 09:43
سلام. از کجا می شه فهمید یه انتقال با حواله پایا براش واریز شده یا نه؟
من اولین بار م هست با پایا کار می کنم .امروز از طریق اینترنت بانک ملت یه حواله فرستادم برای یه حساب صادرات بعد توی صورتحساب زده اون مقدار از حسابم کم شده رفته به حساب پایا اما الان از کجا مطمئن بشم برای اون شماره واریز شده یا نه؟
من 8.5 فرستادم نوشته بودن ساعت انتقالش 9.5 هست تا 9.5 هم صبر کردم رفتم باز چک کردم گفتم شاید می نویسه اسم طرفو ولی خبری نبود یه قسمت گزارش حواله های پایا هم بود که مال روز قبل رو می داد یعنی راهی نیست اطمینان داشته باشی واریز شده برای اون یا نه؟
ملت تمام پایا ها رو جمع میکنه ساعت 14 یا 14.30 میفرسته به بانک مورد نظر
اما بانکای دیگه زمانبدی دارن
شما حواله رو فرستادی تمام شد میره برای بانک مرکزی شبا تایید شد میره برای بانک دیگه برای تو بانک داری اینترنتی نمینویسه فرسته شد.اگر شما شبا اشتباه بود که مبلغ برگشت میخوره

jamshidjap
07-09-2014, 07:43
آره این سیستم پایا زمانبندی داره و در بازه های دو ساعته حواله ها رو یک جا جمع میکنه و از حسابا برداشت میکنه و یک ساعت بعد از برداشت میریزه به حساب مقصد .... یعنی حداکثر سه ساعت و حداقل یک ساعت طول میکشه ...

اگرم از ساعت 8 به بعد درخواست بدی ، ساعت 7 صبح روز کاری بعدی پول منتقل میشه ...

یه چیزی هم مهمه که اگه شماره شبا رو اشتباه بزنی و اون شماره اشتباه وجود داشته باشه پول منتقل میشه ، چون اسم رو با شماره شبا مطابقت نمیده ... بر خلاف کارت به کارت

jamshidjap
09-09-2014, 20:46
تازگيها براي دريافت پول از خودپرداز ، كارمزد ميگيرن ، درسته ؟

aminkhan2014
10-09-2014, 06:28
نه فقط براي مانده گيري كارمزد داره

MOHAMMAD_ASEMOONI
10-09-2014, 11:08
تازگيها براي دريافت پول از خودپرداز ، كارمزد ميگيرن ، درسته ؟سلام . مگه یک گزینه نداره که نوشته برداشت بدون کارمزد ؟

mehdi735
10-09-2014, 11:39
تازگيها براي دريافت پول از خودپرداز ، كارمزد ميگيرن ، درسته ؟
فقط مانده گیری از هر کانال مرکز شتاب انجام بشه کارمزد داره(خود پرداز pos و...)مبلغش هم 1026 ریال

parinaz571
12-09-2014, 12:51
سلام
- بهترین بانک برای سپرده گزاری یک ساله که توش بشه چند تا سپرده بلند مدت متفاوت توش باز کرد کجاست؟

- سود بانک ها برای یک سال و دو ماه و شش ماه چند درصد شده ؟

ممنون

hossein019940
13-09-2014, 22:27
یه سوال
من الان برفرض چک بانک کشاورزی رو دارم
متونم برم پاسارگاد یا ملت چک رو بخوابونم به حسابم دیگه کشاورزی نرم؟

pashangparsi6
13-09-2014, 22:55
با درود / دوستان گرامی لطفا در این زمینه راهنمایی کنید

برای یک زوج جوان بهترین راه و بالاترین وام خرید مسکن چیه؟ وام ها گویا تا 50 یا 60 داده می شه با اوراق گواهی حقد تقدم و ...
من می خواستم بدونم مراحل کار به زبان ساده چجوری هست؟

1- این اوراق اگر وام 60 تومنی بخوایم دریافت کنیم چقدر در میاد؟
2- اگر بازپرداخت 12 ساله باشه ماهیانه حدودا چقدر باید قسط داد؟
3- پس از دریافت وام اون اوراق رو می شه فروخت و پول رو پس گرفت؟
4- اگر وام 60 تومانی دریافت کنیم باید خودمون چقدر پول آورده داشته باشیم و بزاریم روش وام؟
5- مدت زمانی که طول می کشه وام رو بدن حدودا چقدر هست؟

با سپاس

Atghia
14-09-2014, 18:03
دوستان راهی هست بشه از کارت بانکی یک بانک به کارت بانکی بانک دیگه اینترنتی کارت به کارت کرد؟
هردو عضو شتاب هستند
شرایط بانکداری مجازی رو که نیاز به مراجعه به بانک برای فعالسازی هست هم انجام ندادم
راه دیگه ای وجود نداره؟
ممنون

Atghia
14-09-2014, 18:04
دوستان راهی هست بشه از کارت بانکی یک بانک به کارت بانکی بانک دیگه اینترنتی کارت به کارت کرد؟
هردو عضو شتاب هستند
شرایط بانکداری مجازی رو که نیاز به مراجعه به بانک برای فعالسازی هست هم انجام ندادم
راه دیگه ای وجود نداره؟
ممنون

mohammad_87
14-09-2014, 18:28
هردو عضو شتاب هستند
راه دیگه ای وجود نداره؟
ممنون
اینترنتی خیر،تنها راه استفاده از atm هست.
حتی با فعالسازی بانکداری اینترنتی،در اکثر بانکها،نیاز به یوزر و پسورد جداگانه برای انتقال شتابی نیز هست.

Reza31001
14-09-2014, 18:32
فقط در مورد ملی میدونم میشه
اگه مبدا ملی باشه به سایر بانکها می تونید واریز کنید

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
انتقال وجه شتابی

فقط اولش یه ثبت نام ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) لازم داره که البته صحت اطلاعات ورودی مهم نیست!

سایر بانکها اطلاعی ندارم

30vil
14-09-2014, 18:39
هردو عضو شتاب هستند
راه دیگه ای وجود نداره؟
ممنون

من با اینترنت بانک سامان به کارت دیگه انتقال دادم و مشکلی نداره

mehdi735
15-09-2014, 07:28
من با اینترنت بانک سامان به کارت دیگه انتقال دادم و مشکلی نداره
بستگی داره که سایت اینترنتی اون بانک این امکان را فراهم کرده یا نه
البته در مورد ملی و سامان مظمئن هستم که دارن

mehdi735
15-09-2014, 07:36
یه سوال
من الان برفرض چک بانک کشاورزی رو دارم
متونم برم پاسارگاد یا ملت چک رو بخوابونم به حسابم دیگه کشاورزی نرم؟

آره چرا که نه
بدون هیچ مشکلی کلیه چکهاتو ببر هر بانکی که خواستی بانکها از طریق اتاق پایاپای چکها رو مبادله می کنن و روز بعد به حسابتون واریز میشه

hossein019940
15-09-2014, 08:18
آره چرا که نه
بدون هیچ مشکلی کلیه چکهاتو ببر هر بانکی که خواستی بانکها از طریق اتاق پایاپای چکها رو مبادله می کنن و روز بعد به حسابتون واریز میشه
اگه مثلا چک محل نداشت خودشون برگشت میخوره یا بنک زنگ میزنه اطلاع میده؟

Masoud-2014
15-09-2014, 09:25
اگه مثلا چک محل نداشت خودشون برگشت میخوره یا بنک زنگ میزنه اطلاع میده؟

اگه ذینفع بگه برگشت بزن بانک باید برگشت بزنه و یا اگه بره پایاپای و موجودی نداشته باشه برگشت می خوره ... و معمولاً بانک ها یک زنگی به صاحب چک میزنن و اطلاع میدن که چکت اومده بیا پرکن!

mahdi_z100
15-09-2014, 12:59
دوستان من امروز رفتم موسسه آرمان گفت روز شمار 22 درصد سود میده . آیا مورد اطمینان هست یا نه ؟ چون من نمیتونم پولم رو سالیانه بخوابونم تو حساب راه دیگه ای ندارم
لطفا راهنمایی کنید . باتشکر فراوان

MOHAMMAD_ASEMOONI
15-09-2014, 17:49
در راستای سیاستهای حکومت و دولتِ حکومت برای تهیه ی هزینه هاشون از داخل کشور و جیبِ ملت ,مدیر عامل شرکت شاپرک گفت : از اول آبان برای مانده گیری و خرید با دستگاه کارتخوان کارمزد دریافت میشه اما نگفت چقدر هست این کارمزد

hossein019940
15-09-2014, 19:28
در راستای سیاستهای حکومت و دولتِ حکومت برای تهیه ی هزینه هاشون از داخل کشور و جیبِ ملت ,مدیر عامل شرکت شاپرک گفت : از اول آبان برای مانده گیری و خرید با دستگاه کارتخوان کارمزد دریافت میشه اما نگفت چقدر هست این کارمزد
عجب آدمایی هستنا جیب مردم رو که خالی کردن
اومدن رو مانده گیری حتی از بانک خودش کرده 120
سود سپرده رو کم کرد
الانم اومده برای خرید مالیات میبنده
قرار هم شد برای برداشت پول از سایر خودپرداز مالیات بگیرن

hossein019940
15-09-2014, 19:30
دوستان من امروز رفتم موسسه آرمان گفت روز شمار 22 درصد سود میده . آیا مورد اطمینان هست یا نه ؟ چون من نمیتونم پولم رو سالیانه بخوابونم تو حساب راه دیگه ای ندارم
لطفا راهنمایی کنید . باتشکر فراوان
اصلا به موسسه ها نباید اعتبار کرد حتی مجوز دارشون
این که مجوز نداره با چنتا موسسه دیگه فقط بانک مرکزی نظارت میکنه مجوز نداد بهشون
همین موسسه الان چند بار اسمش رو عوض کرده
اصلا سرمایت رو اونجا نزار بزار یه موسسه مجوز دار حداقل زیاد دلهره نداشته باشیD:
بانک قوامین سود زیاد میده
یا دی میتونی بعد از ماه اول برداشت کنی بدون جریمه با سود 22 درصد

MOHAMMAD_ASEMOONI
15-09-2014, 22:26
عجب آدمایی هستنا
جیب مردم رو که خالی کردن
سود سپرده رو کم کرد

سلام
چیزی که بنده گفتم , نقل از اخبار 18:30 کانال TV5 بود ( اخبار تهران ) .
تو اخبار 21:30 شبکه TV2 جرئیاتِ بیشتری رو گفت:
کارمزد از کسانی دریافت میشه که دستگاه کارتخوان نصب میکنند یعنی تُجار و کسبه و غیره .
گفت دولتِ خدمتگذار تا حالا طفلک یارانه میداده بابت این عملیاتها تا تُجّار و کسبه و مردم تشویق بشند استفاده کتند تا جا بیافته بین مردم و همه گیر بشه .
===============================
اما حالا که دولتِ تدبیر و امید با ماموریتِ نجاتِ حکومت و دولتِ حکومت از ورشکستگی به میدان اومده , دیگه نمیشه یارانه بدند و باید خود ملت مخارجشون رو از جیب مبارک بدند .
=======================================
خلاصه دیگه هر کسی دستگاه کارتخوان نصب میکنه باید پایِ لرزش هم بشینه و یا اجاره ی ماهیانه بده بابتش یا کارمزد برای مانده گیری و خریدِ مشتریها ( هنوز مشخص نشده اجاره ماهیانه بگیرند یا کارمزد بر تراکنش ) .

خبرنگار ازش پرسید :
فکر نمیکنید با این کار مغازه دارها دیگه استفاده نکنند و به مردم بگن پول نقد بیارند ؟
جناب مدیر عامل شاپرک گفت :
دیگه مردم عادت کردند و ممکنه از جائی که کارتخوان نداره خرید نکنند و به ضرر صاحب مغازه میشه .

بنده خدا مدیر عامل یا ساده هست یا خودش رو زده به اون راه چون کَسَبه و تُجار ثابت کردند که هر چی دولت بهشون فشار بیاره اونها هم این فشار رو مستقیم میذارند روی کولِ ملتِ شریف پرور یعنی یا قیمتها رو میبرند بالا به بهانه ی کارمزدِ کارتخوان تا چند برابر کارمزد کارتخوان رو دربیارند از جیبِ ملت یا هر کسی بخواد با کارتخوان خرید کنه بهش میگن پس فلان مبلغ رو هم باید پرداخت کنی بابتِ کارمزد .
تازه عده ای رو میارند به بنجل فروشی و کم فروشی و مخلوط فروشی بابت جبرانِ فشارها .

یعنی کاسبها عین خیالشون هم نیست . برعکس خوشحال هم میشند چون یه بهانه ی جدید برای بالا بردنِ قیمتها در اختیارشون گذاشته شد .
دستِ دولتِ خدمتگذارِ حکومت رو هم میبوسند .
چند روز پیش که توی اخبار خیلی از دلال بازی توی بازار میوه خبر پخش میکردند , یه میوه فروش گفت :
هر چی هم تعزیرات ما رو برای گرون فروشی جریمه کنه ما هم با کشیدنِ پول جریمه روی جنسهامون جبرانش میکنیم . همه همین کار رو میکنند . هر کی هم بگه نه دوروغ میگه .
=================================
خلاصه حکومت و دولت و تجار و کسبه همگی هزینه هاشون رو از جیبِ ملتِ شریف پرور تامین میکنند .

mehdi735
16-09-2014, 11:34
فقط مانده گیری از هر کانال مرکز شتاب انجام بشه کارمزد داره(خود پرداز pos و...)مبلغش هم 1026 ریال
ببخشید اشتباه نوشتم 1206 ریال کارمزد داره

Reza31001
16-09-2014, 12:03
دیگه مردم عادت کردند و ممکنه از جائی که کارتخوان نداره خرید نکنند و به ضرر صاحب مغازه میشه .

خیلی خیلی خیلی کبک تشریف دارن ایشون
مگه مشابه همین داستان سر کیف پول سوخت تو پمپ بنزین ها به وجود نیومد و کلا پرداخت الکترونیکی حذف نشد؟ تو هر پمپ بنزینی که میرفتی میگفت نقدی پرداخت کنید
قضیه مال همین یکی دو سال پیشه ها
خودشون رو به خواب میزنن نامردها

یعنی کاسبها عین خیالشون هم نیست . برعکس خوشحال هم میشند چون یه بهانه ی جدید برای بالا بردنِ قیمتها در اختیارشون گذاشته شد .

متاسفانه همین هم میشه

banii
19-09-2014, 19:49
یک سوال که ذهن منو از بچگی درگیر کرده.... بانکهای جمهوری اسلامی آیا واقعا جایزه میدن به مردم؟!
کسی اینجا هست تا حالا حساب قرض الحسنه ای داشته و برنده شده باشه؟!!
یا همه ش دروغه مث بقیه حرفاشون؟!

EHSANRF
20-09-2014, 00:45
یک سوال که ذهن منو از بچگی درگیر کرده.... بانکهای جمهوری اسلامی آیا واقعا جایزه میدن به مردم؟!

من تو یه سال دو تا 20 هزار تومن برنده شدم :دی

mohammad_87
20-09-2014, 01:38
چندین سال پیش در روزنامه فکر کنم جام جم یه مطلب درباره همین نوشته بود.
دقیق یادم نیست یه چیزی حدود 1-2 درصد از سود خالص سالیانه،هر بانک دولتی میتونست برای تبلیغات و تقریبا همین مقدار رو هم برای جایزه درنظر بگیره.

الان شاید این درصدها متفاوت باشه ولی وقتی یک شرکت وارد کننده برنج ماهی نزدیک به یک میلیارد فقط جایزه میده دیگه این اعداد و ارقام برای بانک ها چیزی نیست.ضمنا معمولا هزینه تبلیغات جایزه ها از ارزش ریالی خود جایزه ها خیلی خیلی بیشتر هست.

Gigawarn
20-09-2014, 19:07
دوستان جایی روشی میشناسید برای وام
از این مدلیا که سپرده میذاری بعد 3ماه وام میدن نمیخواما

یک مدلش هست بسیج سازندگی میده ولی معرفی نامه بسیج میخواد(معرفی نامه هم در صورتی میدن که با گروه جهادی بری منطقه:n10::n10: خلاصه در حد اعدامهه دیگه

راهی اگه میشناسید برا وام خوداشتغالی،خرید یا وام برای بازساری مسکن (سند خونه دارم)یه راهی بذارید جلوم:n16::n16:

banii
20-09-2014, 19:43
من تو یه سال دو تا 20 هزار تومن برنده شدم :دی

والا من از هرکی که میپرسم تا حالا چیزی برنده شدی همین حرف شما رو میزنه ...
از کجا معلوم که این حربه و نیرنگ اینها نباشه؟! که بدین روش هم این شک رو در مردم از بین ببرند و مردم بگن نه پس واقعیه و هم از طرفی جایزه ای بدن که هیچ ارزشی نداشته باشه و ضرری نکرده باشند !!

چندین سال پیش در روزنامه فکر کنم جام جم یه مطلب درباره همین نوشته بود.
دقیق یادم نیست یه چیزی حدود 1-2 درصد از سود خالص سالیانه،هر بانک دولتی میتونست برای تبلیغات و تقریبا همین مقدار رو هم برای جایزه درنظر بگیره.

الان شاید این درصدها متفاوت باشه ولی وقتی یک شرکت وارد کننده برنج ماهی نزدیک به یک میلیارد فقط جایزه میده دیگه این اعداد و ارقام برای بانک ها چیزی نیست.ضمنا معمولا هزینه تبلیغات جایزه ها از ارزش ریالی خود جایزه ها خیلی خیلی بیشتر هست.

مگه روزنامه ی وابسته به حکومت باید حرف دیگه ای بزنه ؟!
برای تبلیغات طبیعیه که خرج میکنند ... چون اگر تبلیغاتی نداشته باشند سودی هم نخواهند داشت .... مثل همه ارگان ها و تولیدکنندگان و .... که برای فروش و رسیدن به پول بخشی از درآمدشون صرف تبلیغ میکنند ...

Sepehr SS
23-09-2014, 10:52
دوستان، چند روزه که برای من، هیچ اس ام اسی از طرف این بانک ها نمی یاد یعنی خرید میکنم یا هر کار دیگه که میکنم هیچ اس ام اسی نمی یاد از طرفشون. با دو بانک کار میکنم که هیچ کدوم اس ام اس نمیده چند روزه، قبلا درست بود. برای شما هم این مشکل به وجود اومده؟ نکنه میخوان از این اس ام اس هم کارمزد بگیرن ؟

MOHAMMAD_ASEMOONI
23-09-2014, 12:42
دوستان، چند روزه که برای من، هیچ اس ام اسی از طرف این بانک ها نمی یاد یعنی خرید میکنم یا هر کار دیگه که میکنم هیچ اس ام اسی نمی یاد از طرفشون. با دو بانک کار میکنم که هیچ کدوم اس ام اس نمیده چند روزه، قبلا درست بود. برای شما هم این مشکل به وجود اومده؟ نکنه میخوان از این اس ام اس هم کارمزد بگیرن ؟سلام . اتفاقاً دیشب تو اخبار 20 شبکه IRINN گفت بعضی از بانکها دارند بی خبر کارمزد کم میکنند از مشتریها بابت ارسال پیامکها و این کارمزدها گرچه مبلغ کمی هست برای مشتری اما برای بانک درآمد زیادی داره چون تعداد پیامکها خیلی زیاده .حکیمی مدیر ملی فناوری بانک مرکزی هم گفت گرفتن کارمزد بابت پیامک توی برنامه ی ما نیست . . لُبّ کلام : بچاپ بچاپه . هر ارگان و اداره و بانک و موسسه و وزارتخونه و شرکتی داره برای خودش با تمام توان میزنه و میبره و میخوره .

parinaz571
30-09-2014, 12:38
سود یک ساله 22 درصد بانک ها به چه شکل هست؟

از یک بانک ملت پرسیدم گفتن اگر زود تر از یک سال برداری روزشمار حساب میشه

از بانک پارسیان پرسیدم گفتم یک ساله رو اگر ماه اول برداری 20 درصد ، ماه دومی برداری 21 ، و اگر ماه سوم برداری 22 حساب میشه. اصلا مگه همچین چیزی ممکنه؟

فاطمه بختیاری
30-09-2014, 15:33
گزارش کار کارآموزی بانک کشاورزی رشته نرم افزار میخوام:n30:

ehsan_iace
30-09-2014, 17:48
کدام بانک هست که با نرم افزار گوشی‌اش بشه به کارت اکثر بانکها پول انتقال داد؟

mmf66
30-09-2014, 17:57
کدام بانک هست که با نرم افزار گوشی‌اش بشه به کارت اکثر بانکها پول انتقال داد؟

ملی با موبایل بانک پایا میزنه تا 500 ت
ملت با موبایل بانک کارت به کارت شتابی سحاب میزنه فکر کنم تا 3م
بقیه رو نمیدونم

ak313
30-09-2014, 20:22
کارت به کارت ملت داره، دی ملی کشاورزی و صادرات نداره
ملت پایا نداره اما کشاورزی تا سه میلیون پایا می زنه
صادرات با اون هم دک و پزش پایا نداره

ak313
30-09-2014, 20:24
بانک دی میگه یکساله بزاری یک ماهش بره بعد برداشت کنی قبلیها رو همون 22 میزاریم بمونه. دست خودشونه تعجبی نداره

ehsan_iace
30-09-2014, 22:28
ملی با موبایل بانک پایا میزنه تا 500 ت
ملت با موبایل بانک کارت به کارت شتابی سحاب میزنه فکر کنم تا 3م
بقیه رو نمیدونم

کارت به کارت ملت داره، دی ملی کشاورزی و صادرات نداره
ملت پایا نداره اما کشاورزی تا سه میلیون پایا می زنه
صادرات با اون هم دک و پزش پایا نداره

تو سایت بانک ملی را دیدم نوشته :

انتقال وجه بين بانكي(پايا)

چنانچه مشتري بخواهد به حساب فردي در بانك ديگر پول واريز كند، با استفاده از اين گزينه و از طريق سيستم پايا مي تواند اين كار را انجام دهد. لازم به ذكر است كه اين سيستم فقط در ساعات اداري بانك فعال است و در غير از ساعات اداري، پيغامي مبني بر انجام نشدن درخواست در غير ساعات اداري صادر مي شود. در اين فرم، شما بايد كد شباي حساب مقصد را به صورت دو رقم اول و بعد چهار رقم، چهار رقم و دو رقم آخر كادر فيلدها وارد كنيد و در قسمت بعدي مبلغ و در صورت لزوم شناسه پرداخت را كه اختياري مي باشد وارد نماييد.

فقط تو ساعات اداری! اون هم به شماره حساب نه شماره کارت طرف مقابل! اون هم نه فقط با داشتن شماره حساب فرد بلکه کد شبای حسابش را هم باید داشته باشی!

خیلی مشکل برای انتقال وجه از طریق همراه بانک داره!

banii
30-09-2014, 22:49
سود سپرده رو کم کرد

سود سپرده رو کم کرد

سلام
چیزی که بنده گفتم , نقل از اخبار 18:30 کانال TV5 بود ( اخبار تهران ) .
تو اخبار 21:30 شبکه TV2 جرئیاتِ بیشتری رو گفت:
کارمزد از کسانی دریافت میشه که دستگاه کارتخوان نصب میکنند یعنی تُجار و کسبه و غیره .
گفت دولتِ خدمتگذار تا حالا طفلک یارانه میداده بابت این عملیاتها تا تُجّار و کسبه و مردم تشویق بشند استفاده کتند تا جا بیافته بین مردم و همه گیر بشه .
===============================
اما حالا که دولتِ تدبیر و امید با ماموریتِ نجاتِ حکومت و دولتِ حکومت از ورشکستگی به میدان اومده , دیگه نمیشه یارانه بدند و باید خود ملت مخارجشون رو از جیب مبارک بدند .
=======================================
خلاصه دیگه هر کسی دستگاه کارتخوان نصب میکنه باید پایِ لرزش هم بشینه و یا اجاره ی ماهیانه بده بابتش یا کارمزد برای مانده گیری و خریدِ مشتریها ( هنوز مشخص نشده اجاره ماهیانه بگیرند یا کارمزد بر تراکنش ) .

خبرنگار ازش پرسید :
فکر نمیکنید با این کار مغازه دارها دیگه استفاده نکنند و به مردم بگن پول نقد بیارند ؟
جناب مدیر عامل شاپرک گفت :

بنده خدا مدیر عامل یا ساده هست یا خودش رو زده به اون راه چون کَسَبه و تُجار ثابت کردند که هر چی دولت بهشون فشار بیاره اونها هم این فشار رو مستقیم میذارند روی کولِ ملتِ شریف پرور یعنی یا قیمتها رو میبرند بالا به بهانه ی کارمزدِ کارتخوان تا چند برابر کارمزد کارتخوان رو دربیارند از جیبِ ملت یا هر کسی بخواد با کارتخوان خرید کنه بهش میگن پس فلان مبلغ رو هم باید پرداخت کنی بابتِ کارمزد .
تازه عده ای رو میارند به بنجل فروشی و کم فروشی و مخلوط فروشی بابت جبرانِ فشارها .

چند روز پیش که توی اخبار خیلی از دلال بازی توی بازار میوه خبر پخش میکردند , یه میوه فروش گفت :
هر چی هم تعزیرات ما رو برای گرون فروشی جریمه کنه ما هم با کشیدنِ پول جریمه روی جنسهامون جبرانش میکنیم . همه همین کار رو میکنند . هر کی هم بگه نه دوروغ میگه .
=================================
خلاصه حکومت و دولت و تجار و کسبه همگی هزینه هاشون رو از جیبِ ملتِ شریف پرور تامین میکنند .

از منابع موثق خبر دارم که این صحبتا تایید شده ...
+ همینطور برای اس ام اس که میاد (حسابهایی که اس ام اس بانکشون فعاله) قراره با مخابرات یک برنامه ای بریزند که پولش بیاد روی قبض خط یا از شارژ کم بشه...

ak313
01-10-2014, 11:34
تو سایت بانک ملی را دیدم نوشته :

انتقال وجه بين بانكي(پايا)

چنانچه مشتري بخواهد به حساب فردي در بانك ديگر پول واريز كند، با استفاده از اين گزينه و از طريق سيستم پايا مي تواند اين كار را انجام دهد. لازم به ذكر است كه اين سيستم فقط در ساعات اداري بانك فعال است و در غير از ساعات اداري، پيغامي مبني بر انجام نشدن درخواست در غير ساعات اداري صادر مي شود. در اين فرم، شما بايد كد شباي حساب مقصد را به صورت دو رقم اول و بعد چهار رقم، چهار رقم و دو رقم آخر كادر فيلدها وارد كنيد و در قسمت بعدي مبلغ و در صورت لزوم شناسه پرداخت را كه اختياري مي باشد وارد نماييد.

فقط تو ساعات اداری! اون هم به شماره حساب نه شماره کارت طرف مقابل! اون هم نه فقط با داشتن شماره حساب فرد بلکه کد شبای حسابش را هم باید داشته باشی!

خیلی مشکل برای انتقال وجه از طریق همراه بانک داره!

بله فقط تا 500 هزار تومن به خودشون خندیدن.
کامل ترین همراه بانک مال پاسلرگاده
کارت به کارت و حواله بین بانکی داره طبق گفته سایتش

hossein019940
10-10-2014, 09:45
دوستان بین بانک پاسارگاد و ملی کدوم بهترن هم اعتبار و هم اینترنت بانکشون و هم...........
بانکهای خصوصی مطمئن هستن>؟
بانک ملت در ظاهر خصوصی شده یا اینکه همون دولت پشتش هست>؟

Soroush-S
10-10-2014, 10:33
یکی از آشنایان گفته براش حساب باز کنم برای گرفتن وام مضاربه ای! بنظرتون این کار مشکلی برای من پیش نمیاد؟ البته کپی کارت ملی و شناسنامه به من داده.

worldm
10-10-2014, 11:38
دوستان بین بانک پاسارگاد و ملی کدوم بهترن هم اعتبار و هم اینترنت بانکشون و هم...........
بانکهای خصوصی مطمئن هستن>؟
بانک ملت در ظاهر خصوصی شده یا اینکه همون دولت پشتش هست>؟

بین ملی وپاسارگاد شکی دربهترین بودن پاسارگاد نکن دستگاه هم نیمخاد

Ghaioom
13-10-2014, 06:21
سیلام ایلیکم

بچه های میگم اینترنت بانک ملت داخلش بخوام به یه کارت ملت دیگه واریز کنم همون حواله اینترنتی باید بزنم دگ؟
خب هزینه میگیره؟
و بخوام برای بانک های دیگه انتقال وجه کنم چی؟ کدوم گزینه و هزینه ای که خود سایت میگیره چنده؟

درضمن تیک به حساب خودم داره موقع انتقال وجه این به چه دردی میخوره؟! مگه ادم از اینترنت بانک خودش و حساب خودش به همون حساب وجه انتقال میده؟! ینی چی اخه!! :n02:

hossein019940
13-10-2014, 07:14
سیلام ایلیکم

بچه های میگم اینترنت بانک ملت داخلش بخوام به یه کارت ملت دیگه واریز کنم همون حواله اینترنتی باید بزنم دگ؟
خب هزینه میگیره؟
و بخوام برای بانک های دیگه انتقال وجه کنم چی؟ کدوم گزینه و هزینه ای که خود سایت میگیره چنده؟

درضمن تیک به حساب خودم داره موقع انتقال وجه این به چه دردی میخوره؟! مگه ادم از اینترنت بانک خودش و حساب خودش به همون حساب وجه انتقال میده؟! ینی چی اخه!! :n02:
کارت به کارت میشه سحاب
انتقال بین بانکهای دیگه کمتر از 15 میلیون میشه پایا
اونم برای اینکه چنتا حساب دارن تیک میزنن

ak313
13-10-2014, 13:49
کارمزد ملت به ملت 25 تومن
کارت به کارت شتابی طبق تعرفه و همون عابر بانکی
حواله پایا رایگان

Ghaioom
13-10-2014, 14:57
کارمزد ملت به ملت 25 تومن
کارت به کارت شتابی طبق تعرفه و همون عابر بانکی
حواله پایا رایگان
هر قیمتی باشه همون 25 دیگه؟
ای نامردا اینا برای انتقال از ملت به ملت هم هزینه میگیرن!
خوبه بانک ملی هیچی نمیگیره ! نکنه اینم میگیره شاید ما دقت نکردیم؟! قبلا که نمیگرف

کارت به کارت شتابی مثلا قبلا انجام میدادم مال ملی به کارت دیگه 500 ت بود. یعنی باید ببینی بانک مقصد چقد میگیره؟! خو چطوری بدونیم تو سایتشون که فک کنم ننوشته!

ak313
13-10-2014, 16:08
بله ملت به ملت کلا 25 تومن اما به نظر من ارزششو داره مثلا صادرات نیست که برای گرفتن موجودی و صورتحساب از همراه بانک کارمزد میگیره و برای صادرات به صادرات هم 45 تومن میگیره
کلا قانون کارت به کارت شتابی از ای تی ام یا جای دیگه:
تا یه تومن 500 تومن و به ازای هر یک تومن بعدی 200 تومن
پس کارمزد انتقال یک میلیون یک تومن تا دو میلیون تومن میشه 700 تومن. افتاد؟

Ghaioom
13-10-2014, 18:52
بله ملت به ملت کلا 25 تومن اما به نظر من ارزششو داره مثلا صادرات نیست که برای گرفتن موجودی و صورتحساب از همراه بانک کارمزد میگیره و برای صادرات به صادرات هم 45 تومن میگیره
کلا قانون کارت به کارت شتابی از ای تی ام یا جای دیگه:
تا یه تومن 500 تومن و به ازای هر یک تومن بعدی 200 تومن
پس کارمزد انتقال یک میلیون یک تومن تا دو میلیون تومن میشه 700 تومن. افتاد؟

نه داشت میفتاد گرفتمش! :n02:

ملی که هیچی کم نمیکنه. کلا ملی اینترنت بانکش رو از خود سایت فعال میکنی لازم نیست بری بانک ! اصلا از خدمات بقیه بانکا خوشم نمیاد. بقیشون کلی دنگو فنگ دارن. بانک ملی کار ادمو راه میندازه. همین فعال سازی اینترنت بانک از سایت خودش یه خدمت عالی هست! :n16:
کم نکردن هزینه از ملی به ملی هم یه خدمت عالی دیگه. به نظرم لازم نیست کم کنن.
مگه سایت، آدم هست که برای یه کار کوچیک زور بزنه هزینشو بگیره؟! :n02: همین دیگه آدم که نیست اینقد زور بزنه برا خودش. به نظرم یه کار اشتباه هست که هزینه کم میکنن به حساب به حساب خود همون کارت!
اصلا اینا بانکنا مانی که زیاد دارن حالا هزینشو میگیرن که چی! :D

ببخشید بهتون بر نخوره فک کنم یکم تند اسپیک کردم! :n02:

hossein019940
13-10-2014, 22:17
نه داشت میفتاد گرفتمش! :n02:

ملی که هیچی کم نمیکنه. کلا ملی اینترنت بانکش رو از خود سایت فعال میکنی لازم نیست بری بانک ! اصلا از خدمات بقیه بانکا خوشم نمیاد. بقیشون کلی دنگو فنگ دارن. بانک ملی کار ادمو راه میندازه. همین فعال سازی اینترنت بانک از سایت خودش یه خدمت عالی هست! :n16:
کم نکردن هزینه از ملی به ملی هم یه خدمت عالی دیگه. به نظرم لازم نیست کم کنن.
مگه سایت، آدم هست که برای یه کار کوچیک زور بزنه هزینشو بگیره؟! :n02: همین دیگه آدم که نیست اینقد زور بزنه برا خودش. به نظرم یه کار اشتباه هست که هزینه کم میکنن به حساب به حساب خود همون کارت!
اصلا اینا بانکنا مانی که زیاد دارن حالا هزینشو میگیرن که چی! :D

ببخشید بهتون بر نخوره فک کنم یکم تند اسپیک کردم! :n02:
اون خدمات اینترنتی هست نه اینترنت بانک
اینترنت بانک رو بخوای برای ملی فعال کنی 61 تومن باید دستگاه رمزیاب بخری
پاسارگاد هم برای حساب به حساب هزینه نمیگیره

ak313
13-10-2014, 23:46
سامانه رعد ملی هم اومده 16500
رمزیاب همراه. دیگه نمی دونم این 16500 برای چیه
الان ملت هم داره یکبار رمز همراه رو رایگان میده

aghazadeh_hastam
13-10-2014, 23:55
دستگاههای pos هم از خریدار کارمزد دریافت میشه؟ مثلا 60 میلیون با pos پرداخت کنی کارمزدش چقدره؟

yoosef_st
14-10-2014, 00:11
دوستان، این وام های کم بهره ای هست که بعضی از این موسسات میدن
مثلا 10 میلیون میذاری بعدش 20 میلیون وام میدن با بهره کم
اینا چجوریاس؟
بهره هاش که خیلی کمه. چجوری میشه؟؟

بعد موسسه ای هست که بدون چک کارمند دولتی و این چیزا همچین وامی بده؟
یه ماشین عوض کنیم :n10:

aminkhan2014
14-10-2014, 09:15
سامانه رعد ملی هم اومده 16500
رمزیاب همراه. دیگه نمی دونم این 16500 برای چیه
الان ملت هم داره یکبار رمز همراه رو رایگان میده

کی میگه ملت رایگانه؟؟پس اون 5000 تومن که اول کار میدهی چیه؟

hossein019940
14-10-2014, 19:23
رمز یکبار مصرف هست برای اون میگیرن

alone one
14-10-2014, 23:25
الان بانک دی که سود 22% با همون شرایطی که دوستان گفتن میده،تو محاسبه سود چطوری میده؟مثلا اگه بعد 45 روز بریم مقداری از سپرده رو برداریم،برای 15 روز باقیمانه محایبه سودش چطوری هست؟بروش روزشما یا ...؟
آیا بانک دیگه ایم هست که شرایطش بهتر از بانک دی باشه؟مثلا سود بیشتر یا امکان واریز یا برداشت بدون مراجعه به بانک؟

aminkhan2014
15-10-2014, 08:04
جنابhossein019940 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) پس رایگان نیست!!!چرا همدیگه را به اشتباه میندازیم!!!وقتی 5000 تومن میدهی رایگان حساب نمیشه
درضمن جدیدا همین بانک مضخرف ملت بابت برداشت در شعب غیر از شعب افتتاح کننده حساب!!!ازتون کارمزد میگیره!!!!همون کاری که بانکهای مضخرفی مثل صادرات میکنه!!!

hossein019940
15-10-2014, 08:50
جنابhossein019940 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) پس رایگان نیست!!!چرا همدیگه را به اشتباه میندازیم!!!وقتی 5000 تومن میدهی رایگان حساب نمیشه
درضمن جدیدا همین بانک مضخرف ملت بابت برداشت در شعب غیر از شعب افتتاح کننده حساب!!!ازتون کارمزد میگیره!!!!همون کاری که بانکهای مضخرفی مثل صادرات میکنه!!!
اون 5 تومنه برای رمز یاب هست که روی سیم کارتت فعال میشه بستگی به شعبه داره ولی فعالسازی اینترنت بانک رایگانه اون دستوری هست که از اول مهر به بانک ملت سایر شعبه ها داده شده حتما برای ورود باید رمز یک بار مصرف داشته باشی اگه آشنا داشته باشی میتونی ندی.برداشت از شعبه ای به غیر از شعبه خودت کارمزد میگیرن؟چقدره؟

aminkhan2014
15-10-2014, 09:10
500 تومن کارمزد داره...
اینترنت بانک که معلومه رایگانه...اگه منظورت ازرمز یاب OTP هست که اون فکرکنم 20-20 تومنه

hossein019940
15-10-2014, 09:40
500 تومن کارمزد داره...
اینترنت بانک که معلومه رایگانه...اگه منظورت ازرمز یاب OTP هست که اون فکرکنم 20-20 تومنه
نه همون OTPکه از طریق USSD هست سخت افزاری بیشتره حدودا 40 تومن.من همون USSDرو فعال کردم 5 تومن بود

mmf66
15-10-2014, 10:06
دوستان، این وام های کم بهره ای هست که بعضی از این موسسات میدن
مثلا 10 میلیون میذاری بعدش 20 میلیون وام میدن با بهره کم
اینا چجوریاس؟
بهره هاش که خیلی کمه. چجوری میشه؟؟

بعد موسسه ای هست که بدون چک کارمند دولتی و این چیزا همچین وامی بده؟
یه ماشین عوض کنیم :n10:

موسسه مهر بیشترین و بهترین شرایط رو در بین این نوع وامها داره
مثلا در طرح مهر 3 شما 10م چهار ماه بزاری بعدش میتونی یه وام 10م بگیری 24 ماهه اقساط 14 درصد
یا 8م بگیری با اقساط 30ماهه 15 درصد یا 6.7م بگیری 36 ماهه 15 درصد کلا هر جور بخوای بهیت میدن

سود این وامها از 4 درصد تا 15 درصد بستگی به طرح ها فرق میکنه ولی با حساب اون پولی که خوابوندی حدود همون 24 درصد برات آب میخوره
ضامن هم تا 15م یک نفر کافیه فرقی هم نمیکنه کارمند باشه یا کاسب

ak313
15-10-2014, 11:18

حق باشماست من اشتباه گفتم. اما به هر حال فعلا فعال کردن یکبار رمز همراه ملت الزامی نیست و فقط کسانی که بالای 6 میلیون تومن پول جابجا می کنن حتما باید با پرداخت 5 هزار فعالش کنن. توی بقیه موارد به سلیقه مشتری بستگی داره مثلا می تونه با ثبت نام برای یکبار رمز. تغییر رمز ، حواله سحابی یا ... دیگر رو منوط به یکبار رمز همراه کنه

alireza_50
15-10-2014, 20:11
من ده میلیون پول دارم میخوام شرایطی باشه که با پول خودم 20 میلیون بشه وام بگیرم کدوم بانک سود کمتر یا با سپرده گذاری بشه این وام رو گرفت مثلا شش ماه پول رو بخوابونی بعد بهت 10 وام بدن پول خودتم بتونی برداشت کنی کسی میتونه راهنمایی کنه ؟ ممنون

rasoul2005
15-10-2014, 22:14
درود
از دوستان کسی با همراه بانک بانک رفاه کار کرده و جواب داده؟

dizgah
15-10-2014, 22:32
سلام بنده به عنوان ضمانت برای شخصی چک داده ام،و یک فقره چک به عنوان تضمین دریافت کرده ام ، از طرفی جند فقره جک دیگر ایشان هم به طریقی به دست من رسیده است.
فرد مذبور متواری است و بانک چک ضمانت من رو تهدید به برگشت زدن میکنه (هنوز نزده )
آیا من میتونم چکی که برای تضمین ازش گرفتم (تاریخش گذشته ) رو برگشت بزنم ؟(با توجه به اینکه هنوز چکم برگشت نخورده )اون چک های دیگه رو چی؟(با وجود اینکه کل مبلغ چک ها بیش از طلب من میشود ؟
دوستان جنله حقوقی برام مهمه پس لطفا دوستانی که از جنبه حقوقی مطلعن جواب بدن
با تشکر از لطفتون:n16:

ehsan_iace
15-10-2014, 22:33
آیا برای انتقال پول با گوشی باید در همه بانکها حساب داشته باشم و نرم افزار همه بانکها را گوشیم نصب کنم؟

مثلاً
وقتی من در بانک ملی حساب دارم و نرم افزارش را روی گوشیم دارم و فردی که میخواهم با گوشی به حسابش پول بریزم حساب بانک پاسارگاد دارد!

dizgah
15-10-2014, 22:33
آیا برای انتقال پول با گوشی باید در همه بانکها حساب داشته باشم و نرم افزار همه بانکها را گوشیم نصب کنم؟

مثلاً
وقتی من در بانک ملی حساب دارم و نرم افزارش را روی گوشیم دارم و فردی که میخواهم با گوشی به حسابش پول بریزم حساب بانک پاسارگاد دارد!
اگه شناسه شبای اون حساب رو داشته باشید فک کنم میشه

hossein019940
15-10-2014, 23:04

مثلاً
اول باید برین شعبه همراه بانک رو فعال کنید یعنی حسابتون متصل بشه بهش.بعدش هم میتونی کارت به کارت هم حواله بین بانکی مثلا با شبای حساب اون طرف در بانک پاسارگاد واریز کنی و هم بانک ملی به ملی
به غیر از کارت به کارت بقیه حواله هزینه ای نداره

ak313
15-10-2014, 23:31
سلام بنده به عنوان ضمانت برای شخصی چک داده ام،و یک فقره چک به عنوان تضمین دریافت کرده ام ، از طرفی جند فقره جک دیگر ایشان هم به طریقی به دست من رسیده است.
فرد مذبور متواری است و بانک چک ضمانت من رو تهدید به برگشت زدن میکنه (هنوز نزده )
آیا من میتونم چکی که برای تضمین ازش گرفتم (تاریخش گذشته ) رو برگشت بزنم ؟(با توجه به اینکه هنوز چکم برگشت نخورده )اون چک های دیگه رو چی؟(با وجود اینکه کل مبلغ چک ها بیش از طلب من میشود ؟
دوستان جنله حقوقی برام مهمه پس لطفا دوستانی که از جنبه حقوقی مطلعن جواب بدن
با تشکر از لطفتون:n16:

شما می تونید هر چکی رو که تاریخش رسیده یا گذشته و موجودی نداره برگشت بزنید.
تا اونجایی که من می دونم فقط چکهای روز بلا محل جنبه کیفری دارن و چکهای تضمین فقط جنبه مسئولیت مدنی دارن و مجازات نداره

aminkhan2014
16-10-2014, 06:44
حق باشماست من اشتباه گفتم. اما به هر حال فعلا فعال کردن یکبار رمز همراه ملت الزامی نیست و فقط کسانی که بالای 6 میلیون تومن پول جابجا می کنن حتما باید با پرداخت 5 هزار فعالش کنن. توی بقیه موارد به سلیقه مشتری بستگی داره مثلا می تونه با ثبت نام برای یکبار رمز. تغییر رمز ، حواله سحابی یا ... دیگر رو منوط به یکبار رمز همراه کنه
دوست عزیز
6میلیون نیست
برای 3میلیون بیشتر باید این قابلیت فعال بشه

mili_k
16-10-2014, 11:04
وام 5 میلیونی فوری کدوم بانک / موسسه / صندوق میده ؟ سودش اصلن مهم نیست فقط نهایت 1 هفته ای بده یا کمتر

ak313
16-10-2014, 18:32
دوست عزیز
6میلیون نیست
برای 3میلیون بیشتر باید این قابلیت فعال بشه

حرف شما معتبره یا نوشته خود سایت ملت
مشتري گرامي : به منظور ارتقاء امنيت در استفاده از خدمات سامانه بانکداري اينترنتي از تاريخ 01/07/93 انجام انواع حواله اينترنتي بيش از شصت ميليون ريال از داخل کشور و انجام حواله از خارج از کشور صرفاً با بکارگيري يکبار رمز (OTP/Mobile OTP) مقدور مي‌باشد. به اين منظور جهت استفاده از يکبار رمز همراه(Mobile OTP) در منوي جاري نسبت به فعالسازي آن اقدام و يا در صورت تمايل به دريافت دستگاه توليد يکبار رمز (OTP)به شعب بانک مراجعه فرمائيد.

aminkhan2014
17-10-2014, 06:57
من منظورم برای پایای بود وگرنه حواله اینترنتی اطلاعی ندارم

ak313
17-10-2014, 12:51
توی سایت نوشته انواع حواله یعنی چه ملت به ملت چه پایا

Ghaioom
18-10-2014, 07:08
اون خدمات اینترنتی هست نه اینترنت بانک
اینترنت بانک رو بخوای برای ملی فعال کنی 61 تومن باید دستگاه رمزیاب بخری
پاسارگاد هم برای حساب به حساب هزینه نمیگیره

مگه چه فرقی دارن؟!

من آخرش نفهمیدم که این رمز یکبار مصرف واس چیه؟! :n02:
مال گوشی؟ چ کارایی میشه کرد؟
هر کاری تو خدماتش انجام میدیم تو سایتش تو گوشی هم میشه کرد یعنی؟

worldm
18-10-2014, 07:19
در بانک ملی رمزیکبار مصرف برای امنیت بیشترهس!!!نه که ماشالله چقدر سایتشون کامله!!!
پول واسه اون دستگاه نده اکثر مواقع هم سیستمشون قطعه.توروزهای تعطیل وشب هم روش حساب نکن .اون موقعی که قیمتش 16 تومن بود گرفته بودم الان دیگه ازاین سیستم استفاده نمیکنم اخه وقتی بانکایی مث پاسارگدوسامان هستن کی سمت این بانکای دولتی با سیستم های 50سال پیششون میره!!!
نه روی گوشی غیرقابل استفاده هست چونکه به احتمال خیلی زیاد سایتش بالا نمیاد!!!البته یه سیتم جدید فعال کردن که با کد ussd میشه رمز گرفت ووارد سایت شد که اونم یه هزینه ای داره که نمیدونم واستفاده هم نکردم.
قسمت خدماتش آفلاین هست ویه دوره زمانی خاصی داره که اپدیت میشه اون قیمت اینترنت بانکش آنلاین واطلاعات لحظه ای رونشون میده.
اینایی که گفتم مربوط به بانک ملی بود.
کاملترین اینترنت بانک رو ملت داره
1-مبلغی که بین بانکی انتقال میتونی بدی خیلی ازبانکای دیگه بیشترهست.
2-باشماره کارت،شماره حساب،شماره شبا میتونی بین حسابات انتقال بدی که خیلی خوبه.توبانکای دیگه با شماره کارتت نمیتونی همچین کاری بکنی حتما شماره حساب میخواد.
ولی خوب طراحی ملت زیاد جالب نیست طراحی وامکانات پاسارگاد از بقیه بهتره.
سامان هم نسخه قدیمیش خوب بود حیف که حذفش کردن نسخه جدید قطعی زیاد داره ،خطای سرور میده معمولا.سایتشم دیرتر از بقیه بالامیاد.امکانات معمولی داره ولی ظاهرش مدرن تر هست

hossein019940
18-10-2014, 07:20
مگه چه فرقی دارن؟!

خدمات اینترنتی که هر بانکی میده مثلا ملی اومده کارت به کارت و پرداخت قبض و شارژ کرده
ولی تو اینترنت بانک افتتاح حساب داره انتقال وجه پایا=سانتا-ککارت به کارت و...........
این یکبار رمز همون دستگاه برای ورود به اینترنت بانک هست

hossein019940
18-10-2014, 07:30
در بانک ملی رمزیکبار مصرف برای امنیت بیشترهس!!!نه که ماشالله چقدر سایتشون کامله!!!
پول واسه اون دستگاه نده اکثر مواقع هم سیستمشون قطعه.توروزهای تعطیل وشب هم روش حساب نکن .اون موقعی که قیمتش 16 تومن بود گرفته بودم الان دیگه ازاین سیستم استفاده نمیکنم اخه وقتی بانکایی مث پاسارگدوسامان هستن کی سمت این بانکای دولتی با سیستم های 50سال پیششون میره!!!
نه روی گوشی غیرقابل استفاده هست چونکه به احتمال خیلی زیاد سایتش بالا نمیاد!!!البته یه سیتم جدید فعال کردن که با کد ussd میشه رمز گرفت ووارد سایت شد که اونم یه هزینه ای داره که نمیدونم واستفاده هم نکردم.
قسمت خدماتش آفلاین هست ویه دوره زمانی خاصی داره که اپدیت میشه اون قیمت اینترنت بانکش آنلاین واطلاعات لحظه ای رونشون میده.
اینایی که گفتم مربوط به بانک ملی بود.
کاملترین اینترنت بانک رو ملت داره
1-مبلغی که بین بانکی انتقال میتونی بدی خیلی ازبانکای دیگه بیشترهست.
2-باشماره کارت،شماره حساب،شماره شبا میتونی بین حسابات انتقال بدی که خیلی خوبه.توبانکای دیگه با شماره کارتت نمیتونی همچین کاری بکنی حتما شماره حساب میخواد.
ولی خوب طراحی ملت زیاد جالب نیست طراحی وامکانات پاسارگاد از بقیه بهتره.
سامان هم نسخه قدیمیش خوب بود حیف که حذفش کردن نسخه جدید قطعی زیاد داره ،خطای سرور میده معمولا.سایتشم دیرتر از بقیه بالامیاد.امکانات معمولی داره ولی ظاهرش مدرن تر هست
بانک ملی شب و روز تعطیل اینترنت بانکش غیرفعاله؟
سپه هم ساعت 12 شب اینترنت بانکشو قفل میکنه
اینترنت بانک ملی آفلاین هست؟
پاسارگاد فقط تو زمینه چک و ارز تو اینترنت بانکش آفلاینه که البته درخواست رو بدی حداکثر فردا اول ساعت کار تایید میشه

ak313
18-10-2014, 12:22
مگه چه فرقی دارن؟!

ببین دوست عزیز بانک ملت از دو طریق یکبار رمز میده 1- از طریق سخت افزاری یعنی دستگاه توکن 2- از طریق سیستم دیتای اپراتور موبایل ussd
در روش اول باید پول دستگاه بدی و در روش دوم شما از طریق هر موبایلی با هر مشخصات با گرفتن کد ستاره 712 مربع می تونی از طریق گزینه یکبار رمز ، رمز بگیری که به این میگیم یکبار رمز همراه . اما کاربرد هاش بعضی اجباری و بعضی اختیاری.
مثلا شما می تونی توی تنظیمات یکبار رمز برای وارد شدن به سایت یا تغییر رمز یکبار رمز رو فعال کنی که در این صورت وقتی می خواهی به سایت اینترنتی وارد بشی علاوه بر وارد رمز از موبایلت یکبار رمز رو هم بگیری و در قسمت پایینی یعنی یکبار رمز (براي دارندگان يکبار رمز) وارد کنی و بدون اون رمز که فقط روی موبایل شما میاد نمی تونی وارد بشی

alireza_50
24-10-2014, 18:15
من ده میلیون پول دارم میخوام شرایطی باشه که با پول خودم 20 میلیون بشه وام بگیرم کدوم بانک سود کمتر یا با سپرده گذاری بشه این وام رو گرفت مثلا شش ماه پول رو بخوابونی بعد بهت 10 وام بدن پول خودتم بتونی برداشت کنی کسی میتونه راهنمایی کنه ؟ ممنون

کسی نظری نداره ؟

aluminum
24-10-2014, 18:22
کسی نظری نداره ؟
من این دو تا موسسه را دیدم که بنظرم شرایطشون بهتر از بقیه بود
بانک مهر اقتصاد
موسسه نور
البته این دو تا توی زمان که پولت باید بخوابه، سود و مدت بازپرداخت تفاوتهایی با هم دارن

ak313
24-10-2014, 19:08
آیا بانک یا موسسه معتبری روزشمار بیشتر از ده درصد میده

ak313
24-10-2014, 22:47
بانک ملت

مشتري گرامي : به منظور ارتقاء امنيت در استفاده از خدمات سامانه بانکداري اينترنتي از تاريخ 93/08/01 انجام انواع حواله اينترنتي بيش از سی ميليون ريال از داخل کشور و انجام حواله از خارج از کشور صرفاً با بکارگيري يکبار رمز (OTP/Mobile OTP) مقدور مي‌باشد. به اين منظور جهت استفاده از يکبار رمز همراه(Mobile OTP) در منوي جاري نسبت به فعالسازي آن اقدام و يا در صورت تمايل به دريافت دستگاه توليد يکبار رمز (OTP)به شعب بانک مراجعه فرمائيد.

yoosef_st
25-10-2014, 18:50
من این دو تا موسسه را دیدم که بنظرم شرایطشون بهتر از بقیه بود
بانک مهر اقتصاد
موسسه نور
البته این دو تا توی زمان که پولت باید بخوابه، سود و مدت بازپرداخت تفاوتهایی با هم دارن

از كجا ميتونيم اطلاعات بيشتري به دست بياريم؟
شما خودت ميتوني بيشتر توضيح بدي؟

XENON24
25-10-2014, 21:24

aluminum
25-10-2014, 21:31
از كجا ميتونيم اطلاعات بيشتري به دست بياريم؟
شما خودت ميتوني بيشتر توضيح بدي؟

توی سایتشون یه چیزی هایی نوشته ولی بعضی مواقع گنگ هست
بهترین راه مراجعه حضوری به بانک و موسسه هست
در مورد شرایط بانک مهر اقتصاد تا اونجایی که من یادمه شما هر چقدر پول بزاری 4 ماه بعد یک برابر بهتون وام میده با سود 12-15 درصد و بازپرداخت 24 ماهه.به ازی هر ماه اضافه که پولتون بیشتر بخواه میتونی مبلغ وام را بیشتر کنید و یا بازپرداخت را طولانی ترکنید.برای اطلاعات بیشتر میتونید به بانک و یا سایتشون مراجعه کنید.به این طرحشون مهر3 میگن
در مورد رسالت سقف مبلغ 10 میلیون هست.هر چقدر بزاری 3 ماه بعد یک برابر بهتون به همون مقدار وام میده با سود 17 درصد و بازپرداخت 27 ماهه.به ازای هر که پولتون بیشتر بخوابه یک یک درصد سود کمتر میشه و یا بازپرداخت 9 با اضافه میشه....البته بنظر شرایط وام 5 میلیونیشون مناسب تر هست
بانک رسالت هم وام هاش بعد نیست ولی بدیش اینه که مدت بازپداخت کمه ولی کارمزد2-4 درصده

vivabarca
26-10-2014, 00:40
دوستان کدوم بانک بیشترین سود رو میده در حال حاضر ؟ اگر امکانش هست به تفکیک کوتاه مدت و بلند مدت بگید. حدود 30 میلیون دارم هیچ ایده ای ندارم باهاش چیکار کنم فکر کنم بذارم سپرده بهتر از هیچی باشه :n02:

NET DOCTOR
26-10-2014, 03:53
دوستان کدوم بانک بیشترین سود رو میده در حال حاضر ؟ اگر امکانش هست به تفکیک کوتاه مدت و بلند مدت بگید. حدود 30 میلیون دارم هیچ ایده ای ندارم باهاش چیکار کنم فکر کنم بذارم سپرده بهتر از هیچی باشه :n02:

والا منم مدتی دنبال این قضیه بودم همین چند مدت قبل

متاسفانه اوضاع اقتصادی خرابه و بانک ها همه حتی موسسات یکدست کردن سودها رو و آوردن پایین

یعنی الان همه مثلا به یکساله 22 درصد میدن

این لیستشه که عمدتا همینه

روز شمار

7 %

سه ماهه
14 %

شش ماهه
16 %

نه ماهه
18 %

یک ساله
22 %

من ریختم انصار

چون میخواستم اگه احتیاج شد بتونم پول رو بردارم بنابراین روزشمار باید میزاشتم

همه 7درصد میدن به روزشمار اما قوامین و پارسیان اگه کارت نخوای یعنی نتونی پولت رو برداشت کنی 18 درصد میدن اما اگه کارت هم بخوای که بتونی برداشت کنی هر لحظه بخوای میشه کم ترین سود یعنی 7 درصد

فرقی هم نداره چقدر بریزی

اما انصار گفت شما مبلغ خوب بریز (حداقل 10 تومن) ما همون 18 درصد میدیم بهت روزشمار با کارت

سودش هم ماهانه میاد بدون مشکل

برای 30 تا 450 ماهی میریزه به حسابت

البته اگه نیاز نداری می تونی بریزی یکساله و بیشتر

بانک مهر اقتصاد علی الحساب 22 درصد میده یعنی آخر دوره یه مقدار هم اضافه می کنه بهش

اینا وابسته به سپاه هستن و فعلا هم که دور دور....!!!!!!

قبل از سال انصار میگفت همین روزشمار با کارت 22درصد!

اما خب از شانس ما اوضاع اقتصادی مملکت داغون شده

MOHAMMAD_ASEMOONI
26-10-2014, 08:29
دوستان کدوم بانک بیشترین سود رو میده در حال حاضر ؟
اگر امکانش هست به تفکیک کوتاه مدت و بلند مدت بگید.
حدود 30 میلیون دارم هیچ ایده ای ندارم باهاش چیکار کنم فکر کنم بذارم سپرده بهتر از هیچی باشه :n02:
سلام .
قبلا در چند صفحه قبل پیشنهادی نوشتم برای دوستانی مثل شما
خلاصه ی مطلب پولتون رو تا میتونین تقسیم کنین و تعداد زیادی یک ساله باز کنینمثلا ده تا سه تومنی یا 20 تا حساب یک ساله ی 1.5 ماینطوری اگه احتیاج به مبلغی پول داسته باشین مجبور نیستین کل حسابها رو ببندین

vivabarca
26-10-2014, 13:55
تشکر از دوستان بابت راهنمایی. یه سوال. سپرده یکساله بانکی هست که بشه افزایش موجودی داد تو اون یکسال ؟ (کاهش رو میدونم که هیچ بانکی نمیشه چون تبدیل میشه به روزشمار دیگه)

و اینکه اگر زودتر از یکسال بخوایم سپرده یکساله رو بگیریم از بانک، جریمه در نظر میگیرن ؟

MOHAMMAD_ASEMOONI
26-10-2014, 15:09
تشکر از دوستان بابت راهنمایی. یه سوال. سپرده یکساله بانکی هست که بشه افزایش موجودی داد تو اون یکسال ؟ (کاهش رو میدونم که هیچ بانکی نمیشه چون تبدیل میشه به روزشمار دیگه)و اینکه اگر زودتر از یکسال بخوایم سپرده یکساله رو بگیریم از بانک، جریمهدر نظر میگیرن ؟سلام
به سپرده ای که مدت یک سال یا بیشتر باشه میگن سپرده ی بلند مدت
سپرده ی بلند مدت رو نمیشه تا سر رسید ( پایان مدت ) دست زد
اگر قبل از سر رسید پول رو بردارین جریمه نداره شما دارین پول میدین به بانک پس نه دلیلی داره که جریمتون کنند و نه حق جریمه کردن دارند بلکه باید دستتون رو هم ماچ کنند که پولتون رو سپردین دستشون
اگر قبل از سر رسید پول رو بردارین فقط سود مدتی که پول تو حساب بوده بهتون تعلق میگیره که معمولاً بر اساس سود روز شمار 10% یا سه ماهه یا 6 ماهه هست ( بستگی به این داره که چه مدت پولتون در بانک مونده ) .
قبلاً نمیشد مبلغ سپرده ی بلند مدت رو کاهش یا افرایش داد
اما حالا با این وضع قاراشمیش که هر بانک و موسسه برای خودش قوانین جداگانه اختراع کرده بعید نیست جائی بگن میشه سپرده رو قبل از سر رسید افزایش داد

vivabarca
26-10-2014, 15:25
سلام
به سپرده ای که مدت یک سال یا بیشتر باشه میگن سپرده ی بلند مدت
سپرده ی بلند مدت رو نمیشه تا سر رسید ( پایان مدت ) دست زد
اگر قبل از سر رسید پول رو بردارین جریمه نداره شما دارین پول میدین به بانک پس نه دلیلی داره که جریمتون کنند و نه حق جریمه کردن دارند بلکه باید دستتون رو هم ماچ کنند که پولتون رو سپردین دستشون
اگر قبل از سر رسید پول رو بردارین فقط سود مدتی که پول تو حساب بوده بهتون تعلق میگیره که معمولاً بر اساس سود روز شمار 10% یا سه ماهه یا 6 ماهه هست ( بستگی به این داره که چه مدت پولتون در بانک مونده ) .
قبلاً نمیشد مبلغ سپرده ی بلند مدت رو کاهش یا افرایش داد
اما حالا با این وضع قاراشمیش که هر بانک و موسسه برای خودش قوانین جداگانه اختراع کرده بعید نیست جائی بگن میشه سپرده رو قبل از سر رسید افزایش داد

خب مگه سود یکساله 22% نیست؟ و اینکه سر هر ماه 22% تقسیم بر 12 که میشه 1.83% سود کل سپرده رو میرزن به حسابت. مثلا اگر 30 تومن میذاری هر ماه 550 میریزن. طرف ماه هفتم تصمیم میگیره پولش رو خارج کنه از بانک. در این صورت بانک نمیاد بگه من 7 ماه قبلی با این شرط به تو ماهی 550 دادم که یکسال پولت رو بذاری بمونه. حالا که می خوای برداری باید اون هفت ماه رو 10% در نظر بگیریم نه 22%. یعنی جریمه باید بدم من که بتونم 30 تومن رو خارج کنم ؟ :n13:
چون اگر جریمه در نظر نگیریم هرکی میتونه هر چند ماه به بهانه سپرده یکساله پول بذاره و سود 22% بگیره.
و البته شاید من اصلا اشتباه میکنم و سود رو سر هر ماه نمیریزن و پایان یک سال کل سود رو میدن که اینطوری جالب نیست اصلا.

NET DOCTOR
26-10-2014, 15:38
تشکر از دوستان بابت راهنمایی. یه سوال. سپرده یکساله بانکی هست که بشه افزایش موجودی داد تو اون یکسال ؟ (کاهش رو میدونم که هیچ بانکی نمیشه چون تبدیل میشه به روزشمار دیگه)

و اینکه اگر زودتر از یکسال بخوایم سپرده یکساله رو بگیریم از بانک، جریمه در نظر میگیرن ؟

در سپرده زیر می تونی در سررسیدهای خاص به مبلغت اضافه کنی

سپرده گنجینه سپهر صادرات ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

NET DOCTOR
26-10-2014, 15:45
خب مگه سود یکساله 22% نیست؟ و اینکه سر هر ماه 22% تقسیم بر 12 که میشه 1.83% سود کل سپرده رو میرزن به حسابت. مثلا اگر 30 تومن میذاری هر ماه 550 میریزن. طرف ماه هفتم تصمیم میگیره پولش رو خارج کنه از بانک. در این صورت بانک نمیاد بگه من 7 ماه قبلی با این شرط به تو ماهی 550 دادم که یکسال پولت رو بذاری بمونه. حالا که می خوای برداری باید اون هفت ماه رو 10% در نظر بگیریم نه 22%. یعنی جریمه باید بدم من که بتونم 30 تومن رو خارج کنم ؟ :n13:
چون اگر جریمه در نظر نگیریم هرکی میتونه هر چند ماه به بهانه سپرده یکساله پول بذاره و سود 22% بگیره.
و البته شاید من اصلا اشتباه میکنم و سود رو سر هر ماه نمیریزن و پایان یک سال کل سود رو میدن که اینطوری جالب نیست اصلا.

اونا زرنگ تر از شمان برادر!

ماهانه نمی ریزن.بچه که نیستن برادر!

طرح سما بانک مهر اقتصاد رو ببین منوجه میشی که مثلا اگه یکساله بریزی سود در مقاطع 3و6و9 ماه میاد تو حسابت

سودشم در آخر یکسال 23.69% هست.

طرح سما بانک مهر اقتصاد ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

MOHAMMAD_ASEMOONI
26-10-2014, 16:40
خب مگه سود یکساله 22% نیست؟ و اینکه سر هر ماه 22% تقسیم بر 12 که میشه 1.83% سود کل سپرده رو میرزن به حسابت. مثلا اگر 30 تومن میذاری هر ماه 550 میریزن. طرف ماه هفتم تصمیم میگیره پولش رو خارج کنه از بانک. در این صورت بانک نمیاد بگه من 7 ماه قبلی با این شرط به تو ماهی 550 دادم که یکسال پولت رو بذاری بمونه. حالا که می خوای برداری باید اون هفت ماه رو 10% در نظر بگیریم نه 22%. یعنی جریمه باید بدم من که بتونم 30 تومن رو خارج کنم ؟ :n13: چون اگر جریمه در نظر نگیریم هرکی میتونه هر چند ماه به بهانه سپرده یکساله پول بذاره و سود 22% بگیره.و البته شاید من اصلا اشتباه میکنم و سود رو سر هر ماه نمیریزن و پایان یک سال کل سود رو میدن که اینطوری جالب نیست اصلا.سلام
حالا متوجه منظورتون شدم که شما به چی میگین جریمه
بعضی بانکها و موسسه ها سودِ بلندمدت رو ماهیانه واریز میکنند
یعنی به قول شما 22% تقسیم بر 12 ماه میشه و ماهیانه 1.83% واریز میشه
حالا اگر سپرده گذار بره زوتر از سر رسید پول رو بگیره بهش میگن
ماهی 1.83% سود دادیم بهت بشرطی که تا یکسال پولت رو دست نزنی
حالا که اومدی زودتر پولت رو میخوای پس باید مابه التفاوت سودهائی رو که گرفتی پس بدی و چون پولت دستِ ما هست پس دیگه لزومی نداره سودهای اضافه رو بیاری پس بدی , ما خودمون از اصلِ پولت سودهای زیادی رو کم میکنیم و بقیه ی پولت رو بهت میدیم
این جریمه حساب نمیشه , این فقط تغییر مقدار سود هست که بخاطر زودتر برداشتنِ پولتون انجام میشه
جریمه یعنی اینکه شما نه تنها هیچ سودی نگیرین بلکه یه چیزی هم از پولتون کسر کنند مثل بعضی از بانکهای اروپا و شاید هم امریکا که سود سالیانشون منفیِ 0.5% هست ( -0.5%)
یعنی از مبلغی که مدتِ معینی در بانک خوابیده باشه ( مثلاً نه ماه یا یک سال ) نیم درصد کسر میکنند
این کار رو برای این انجام میدن که مردم مجبور بشند خودشون کار کنند و شغل بیافرینند .
علت دیگرش هم اینه که بانکها پروژه هائی که پول ساز باشه ندارند و نمیتونند به سپرده گذارها سودی بدند

mehdi735
29-10-2014, 12:18
سلام
حالا متوجه منظورتون شدم که شما به چی میگین جریمه
بعضی بانکها و موسسه ها سودِ بلندمدت رو ماهیانه واریز میکنند
یعنی به قول شما 22% تقسیم بر 12 ماه میشه و ماهیانه 1.83% واریز میشه
حالا اگر سپرده گذار بره زوتر از سر رسید پول رو بگیره بهش میگن
ماهی 1.83% سود دادیم بهت بشرطی که تا یکسال پولت رو دست نزنی
حالا که اومدی زودتر پولت رو میخوای پس باید مابه التفاوت سودهائی رو که گرفتی پس بدی و چون پولت دستِ ما هست پس دیگه لزومی نداره سودهای اضافه رو بیاری پس بدی , ما خودمون از اصلِ پولت سودهای زیادی رو کم میکنیم و بقیه ی پولت رو بهت میدیم
این جریمه حساب نمیشه , این فقط تغییر مقدار سود هست که بخاطر زودتر برداشتنِ پولتون انجام میشه
جریمه یعنی اینکه شما نه تنها هیچ سودی نگیرین بلکه یه چیزی هم از پولتون کسر کنند مثل بعضی از بانکهای اروپا و شاید هم امریکا که سود سالیانشون منفیِ 0.5% هست ( -0.5%)
یعنی از مبلغی که مدتِ معینی در بانک خوابیده باشه ( مثلاً نه ماه یا یک سال ) نیم درصد کسر میکنند
این کار رو برای این انجام میدن که مردم مجبور بشند خودشون کار کنند و شغل بیافرینند .
علت دیگرش هم اینه که بانکها پروژه هائی که پول ساز باشه ندارند و نمیتونند به سپرده گذارها سودی بدند

با سلام
سود سپرده به صورت ماهیانه به حساب واریز می شود
یعنی اگه شما مثلا دهم یک ماه سپرده باز کردید دهم ماه بعد به حساب شما واریز میشه(البته اکثر بانکها اینطور هست)
اگه پولتون رو زودتر از یکسال بردارید(با توجه به اینکه اکثر بانکها الان فقط یکساله با نرخ 22درصد افتتاح می کنند)به صورت سیستمی به سپرده شما سود کوتاه مدت منهای نیم درصد تعلق خواهد گرفت(با توجه به اینکه نرخ کوتاه مدت در اکثر بانکها الان 10 درصد می باشد سود متعلقه به سپرده شما 9/5% خواهد بود)در این صورت با توجه به واریز سود در هر ماه تفاوت سود واریزی اضافی از اصل سپرده شما کسر خواهد شد
بهترین راه حل پیشنهادی این است که شما پولتون را به چند سپرده تقسیم کنید(مثلا 10 میلیون رو 5 تا سپرده 2 میلیون باز کنید)اونوقت دیگه خیلی ضرر نمی کنید

ak313
29-10-2014, 12:58
هزینه افتتاح هر حساب بلند مدت چقدره؟ آیا بانک ها تعدد حساب بلند مدت را قبول می کنن.

NET DOCTOR
29-10-2014, 13:51
هزینه افتتاح هر حساب بلند مدت چقدره؟ آیا بانک ها تعدد حساب بلند مدت را قبول می کنن.

اگر منظورتون مبلغیه که از شما میگیرن برای افتتاح حساب ، خیلی نیست

اما اگر منظورتون حداقل مقداریه که شما باید سپرده گذاری کنی، باید بگم که محدودیتی نداره نه حداقلی و نه حداکثری

برخی تعدد رو قبول می کنن(دوستان میگن من در جریان اینکه کدوما قبول می کنن نیستم) و برخی هم باید تو چند شعبشون اقدام به اینکار کنید

milad_heartsick
29-10-2014, 15:27
سلام دوستان
راهنمایی کنید میخوام ۱۵ تا ۲۰ میلیون وام بگیرم کدوم موسسات یا بانک ها بدون سپرده یا حداقل با مدت انتظار کم با درصد معقول (کوثر ۳۰٪ میداد) میدن
سپاس فراوان

vivabarca
29-10-2014, 17:52
خب مگه سود یکساله 22% نیست؟ و اینکه سر هر ماه 22% تقسیم بر 12 که میشه 1.83% سود کل سپرده رو میرزن به حسابت. مثلا اگر 30 تومن میذاری هر ماه 550 میریزن.

دوستان اینطور که تو سایت بانک ملی زده فرمول محاسبه سود اینطوری نیست!
تو بانک فرمول رو این زده :
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] تعداد روزهای واقعی هر سال × 100 / (تعداد روزهای واقعی هرماه × نرخ × مبلغ سپرده ) = سود علی الحساب ماهانه
یعنی واسه 30 تومن میشه ماهی 660 نه 550 ! :n13:
من قبلا چندجا سپرده کوتاه مدت داشتم، 10% رو به همون روش اول محاسبه میکردن نه دوم. شاید بانک ملی اینطوری میخواد سود بیشتری بده ولی صداش رو در نیاره.
........
ویرایش:
اشتباه از خودم بود :n02: ، طبق فرمول میشه 542 . یعنی بیشتر که نیست هیچ، 8تومن هم کمتر از فرمول اول در میاد!

ak313
29-10-2014, 18:41
الان که این طور نوشته
تعداد روزهای واقعی سال × 100 / نرخ × کمترین مانده روز = سود روزانه مجموعه سودهای روزانه = سود علی الحساب ماهانه
اینقدر مدیر سایتشون باحاله که فاصله هم نذاشته منظورش اینه
تعداد روزهای واقعی سال × 100 / نرخ × کمترین مانده روز = سود روزانه
مجموعه سودهای روزانه = سود علی الحساب ماهانه

اما بازم اشتباه نوشته
درستش اینه نرخ تقسیم بر 365 ضربدر حداقل موجودی ضربدر 30 برای یک ماه. شما خیلی خوش خیال نباشه اگر محاسبه خودش استفاده کنی همین میشه

مثلا سود یک میلیون برای 30 روز

8219.178

273.9726

0.000274
اول سود 30 روز
دومی سود یک روز
و سومی نرخ سود یک روز حاصل تقسیم ده درصد بر 365

Masoud-2014
01-11-2014, 19:19
دوستان الان بیشترین سود بلند مدت رو کدوم موسسه میده؟ موسسش زیاد مهم نیست ؟ یا حتی بانکهای خصوصی؟

sasan.69
01-11-2014, 19:27
رفقا الان کدوم بانک معتبر سود بالایی میدی؟ میخوام بدونم 50میلیون رو 1ساله بزارم چند سود میده؟:n13:

milad_heartsick
01-11-2014, 20:37
رفقا الان کدوم بانک معتبر سود بالایی میدی؟ میخوام بدونم 50میلیون رو 1ساله بزارم چند سود میده؟:n13:
بانک های معتبر فکر کنم همشون ۲۲٪ باشن هر ماه حدود ۹۱۶/۰۰۰ تومان

روانپریش
01-11-2014, 21:07
دوستان من یه مقدار پول 3ماهه گذاشتم تو یه بانک خصوصی بعد که مدت 3 ماه تموم شد رفتم بانک مربوطه کارمنده گفت حسابتون اتوماتیک 1 ساله تمدید شده با نرخ 22در2د بعد من مشکلی با این قضیه ندارم ولی توی برگه سپرده زده 3ماهه و دیگه برگه رو به یک ساله تغیر ندادن مشکلی پیش نمیاد بعدا؟

MOHAMMAD_ASEMOONI
02-11-2014, 07:46
اطلاعيه بانک مرکزی:
موسسات غیرمجاز را به بانک مرکزی گزارش کنید
۶ آبان ۱۳۹۳
امکان اعلام برخط اسامی موسسات فاقد مجوز از طریق پایگاه اطلاع رسانی بانک مرکزی فراهم شد.
بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران در راستای ساماندهی بازار غیرمتشکل پولی، امکان دریافت گزارش های مردمی از وجود موسسات فاقد مجوز از طریق پایگاه اطلاع رسانی را فراهم کرده است.
هموطنان گرامی از این پس می توانند در صورت مشاهده موسسات فاقد مجوز با مراجعه به سایت بانک مرکزی به نشانی [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] مشخصات موسسه غیرمجاز را در بخش بنر »اعلام اسامی موسسات بدون مجوز به بانک مرکزی«اعلام نمایند.
لیست بانکها و موسسه های مالی مجاز
منبع

MOHAMMAD_ASEMOONI
02-11-2014, 07:58
دوستان من یه مقدار پول 3ماهه گذاشتم تو یه بانک خصوصی بعد که مدت 3 ماه تموم شد رفتم بانک مربوطه کارمنده گفت حسابتون اتوماتیک 1 ساله تمدید شده با نرخ 22%
بعد من مشکلی با این قضیه ندارم ولی توی برگه سپرده زده 3ماهه و دیگه برگه رو به یک ساله تغیر ندادن مشکلی پیش نمیاد بعدا؟سلام
نرخ سود اون 3 ماهه چقدر بود ؟

روانپریش
02-11-2014, 13:58
سلام
نرخ سود اون 3 ماهه چقدر بود ؟

20 درصد بود رفتم پیش کارمند نگاه کرد تو سیستم گفت تمدید شده یک ساله 22 درصد مشکلی با درصد سودش ندارم فقط میگم رو این برگه ها زده 3 ماهه نباید عوض بشن تبدیل به یک ساله بشن؟فردا برام مشکل ساز نشه؟

MOHAMMAD_ASEMOONI
02-11-2014, 15:48
20 درصد بود
رفتم پیش کارمند نگاه کرد تو سیستم گفت تمدید شده یک ساله 22 درصد
مشکلی با درصد سودش ندارم فقط میگم رو این برگه ها زده 3 ماهه نباید عوض بشن تبدیل به یک ساله بشن؟
فردا برام مشکل ساز نشه؟سلام
بله درسته , سود هر چه بیشتر بهتره اما حالا بدون موافقت شما پول تا یک سال بلوکه شد توی بلند مدتِ یک ساله
سیاست بانکها و موسسه ها همیشه اینه که :
مردم پولِ بیشتری پس انداز کنند و اونهائی هم که پول سپرده گذاری کرده اند پولهاشون رو منتقل نکنند به بانکهای دیگه
شما فقط بگین اگر پولم رو بعد از 3 ماه یا 6 ماه بخوام بردارم چی میشه ؟ سود چند درصد حساب میشه برام ؟

Artam01
02-11-2014, 20:13
دوستان با کارت به کارت تا چقدر میشه انتقال داد؟

روانپریش
02-11-2014, 22:01
سلام
بله درسته , سود هر چه بیشتر بهتره اما حالا بدون موافقت شما پول تا یک سال بلوکه شد توی بلند مدتِ یک ساله
سیاست بانکها و موسسه ها همیشه اینه که :
مردم پولِ بیشتری پس انداز کنند و اونهائی هم که پول سپرده گذاری کرده اند پولهاشون رو منتقل نکنند به بانکهای دیگه
شما فقط بگین اگر پولم رو بعد از 3 ماه یا 6 ماه بخوام بردارم چی میشه ؟ سود چند درصد حساب میشه برام ؟

بله بدون موافقت من بوده ولی میگم پولم یه زمان از بین نره چون تو این برگه ها زده 3 ماهه؟

mehdi735
05-11-2014, 08:31
دوستان با کارت به کارت تا چقدر میشه انتقال داد؟

اگه بانک مبدا و مقصد یکی باشد معمولا محدودیت ندارد
و اگه بانک مبدا و مقصد یکب نباشد سه میلیون تومان از طریق خودپرداز ولی داخل شعبه محدودیتی ندارد

mf.designing
05-11-2014, 17:16
سلام به دوستان
من نیاز خیلی فوری به یه وام در حدود 12 تومن دارم ! چیکار میتونم بکنم ؟! از موسسات چطوری و تا چه حد و با چه سود و قسطی میشه وام گرفت ؟!:n03:

parinaz571
05-11-2014, 19:37
سپرده یکساله بعد از اتمام یک سال میشه راحت برش داشت؟ اگر بازم تو بانک بمونه اتوماتیک تمدید میشه برا سال دو م و بازم نمیشه برش داشت و برداتش سودشو روزشمار می کنه؟ ممنون

mehdi735
06-11-2014, 07:56
سپرده یکساله بعد از اتمام یک سال میشه راحت برش داشت؟ اگر بازم تو بانک بمونه اتوماتیک تمدید میشه برا سال دو م و بازم نمیشه برش داشت و برداتش سودشو روزشمار می کنه؟ ممنون

سلام سپرده ها بصورت اتوماتیک تمدید می شوند ولی اگه چند روز هم بعد از تمدید بگیرید ضرر نمی کنید و برگشت سود ندارن دلیل هم این هست که هنوز هیچ سودی تو مرحله جدید واریز نشده که برگشت داشته باشه. موفق باشید

MOHAMMAD_ASEMOONI
06-11-2014, 17:00
اگه بانک مبدا و مقصد یکی باشد معمولا محدودیت نداردو اگه بانک مبدا و مقصد یکب نباشد سه میلیون تومان از طریق خودپرداز ولی داخل شعبه محدودیتی نداردسلام
با دستگاه کارتخوان محدودیت نداره و میشه هر مبلغی رو انتقال داد . درسته ؟

parinaz571
06-11-2014, 22:02
سلام سپرده ها بصورت اتوماتیک تمدید می شوند ولی اگه چند روز هم بعد از تمدید بگیرید ضرر نمی کنید و برگشت سود ندارن دلیل هم این هست که هنوز هیچ سودی تو مرحله جدید واریز نشده که برگشت داشته باشه. موفق باشید
سلام. فرض کنید سال اول تموم بشه و سپرده اتوماتیک برا سال دوم تمدید بشه اگه مثلا 5 ماه بعد از تمدید ،پول برداشته بشه ، سود یکساله بهش تعلق می گیره یا روزشمار؟ممنون

sia mohamadi
07-11-2014, 01:12
سلام رفقا
دو تا سوال دارم
یکی اینکه آیا اسکناس های یورو در هفت هشت سال گذشته عوض شده اند
که اسکناس های قدیمی قابل استفاده نباشد
دوم اینکه آیا بانکی در کشور است که بتوان مستقیما در آن یورو ذخیره کرد و یورو برداشت کرد
من از مدتها پیش مقدار زیادی یورو مخفی کرده ام
حالا قصد دارم بذارم جای امن
قربونتون
سیا

hossein019940
07-11-2014, 07:58
یه صندوق امانات بگیر و داخلش قرار بده
از خود بانک صندوق امانات بگیر

MOHAMMAD_ASEMOONI
07-11-2014, 13:33
سلام دوستان
به کجا کشید ماجرای کسانی که توی بانکها حساب ارزی با سود 6% باز کردند و بعدش که دلار رفت بالا و شد 3700 تومن و رفتند دلارهاشون رو بگیرند اما بهشون گفتند دلار نمیدند , تومن میدند اون هم به قیمت قبلی !!!! ؟
کسی تجربه ای داره در این مورد ؟ یا خبر داره که چی شد آخرش ؟

hossein019940
07-11-2014, 15:18
دقیقا برای یکی از دوستان من هم همین اتفاق افتاد

Artam01
10-11-2014, 00:29
یه صندوق امانات بگیر و داخلش قرار بده
از خود بانک صندوق امانات بگیر
صندوق هزینه داره؟

sasan.69
10-11-2014, 02:27
رفقا از طریق بانک پاسارگاد میشه حق بیمه تامین اجتماعی رو بصورت اینترنتی پرداخت کرد؟

worldm
10-11-2014, 02:38
رفقا از طریق بانک پاسارگاد میشه حق بیمه تامین اجتماعی رو بصورت اینترنتی پرداخت کرد؟

نه بخاطرشناسه خاصی که داره از بانک ملت ورفاه میشه اما خود بیمه عمر پاسارگاد مشکلی نداره

worldm
10-11-2014, 02:39
صندوق هزینه داره؟

اره عزیز هزینه داره قرارداد میبندن باشما.همه جاهم صندوق ندارن یسری شعبه های خاص ومرکزی که بزرگتر هستن دارن معمولا تهران بیشتر هست

sasan.69
10-11-2014, 03:12
نه بخاطرشناسه خاصی که داره از بانک ملت ورفاه میشه اما خود بیمه عمر پاسارگاد مشکلی نداره

مثلا با عابربانک صادرات نمیشه به باجه های ملت مراجعه کرد و باشناسه مخصوص پرداخت؟(جدیدا بانک ملت دیگه فیشی نمیگیرن یه شناسه دادن که اونجوری پرداخت کنیم .واسه ما رو ملت میگیره) بعدش این شناسه ها هرماه تغییر میکنه یا مخصوصا هر بیمه شدس؟

worldm
10-11-2014, 06:56
مشکلی ازنظر نوع کارت نداره فقط سیستم پرداختی بهتر هست که ملت و رفاه باشه چونکه اینا زودتر پول رو به حساب بیمه میریزن وشما جریمه نمیشید.من چون دفتر پیشخوان هستم ومیبینم بهتون دارم میگم که از خودش بدین دردسرکمتری دارید
اره هرما تغییرمیکنه چونکه هرماه شمالیست جدید میزنید

mehdi735
10-11-2014, 09:21
سلام. فرض کنید سال اول تموم بشه و سپرده اتوماتیک برا سال دوم تمدید بشه اگه مثلا 5 ماه بعد از تمدید ،پول برداشته بشه ، سود یکساله بهش تعلق می گیره یا روزشمار؟ممنون
سلام در این صورت روزشمار تعلق می گیرد ولی فقط برای سال دوم چون سال اول به اتمام رسیده است(کلا هر وقت بعد از تمدید بگیرید روزشمار تعلق می گیرد)

mehdi735
10-11-2014, 09:25
سلام رفقا
دو تا سوال دارم
یکی اینکه آیا اسکناس های یورو در هفت هشت سال گذشته عوض شده اند
که اسکناس های قدیمی قابل استفاده نباشد
دوم اینکه آیا بانکی در کشور است که بتوان مستقیما در آن یورو ذخیره کرد و یورو برداشت کرد
من از مدتها پیش مقدار زیادی یورو مخفی کرده ام
حالا قصد دارم بذارم جای امن
قربونتون
سیا
با سلام
می تونید یه حساب ارزی باز کنید و ارزتون رو به اون حساب واریز کنید(سعی کنید بانکهای معتبر مثل ملی ملت صادرات )این کار رو انجام بدید
صندوق امانات هم می تونید بگیرید منتها ازتون هزینه می گیرن بسته به نوع صندوق که انتخاب می کنید(کوچک متوسط یا بزرگ) ازتون هزینه می گیرند البته هزینه اش سالیانه هست فکر کنم برا متوسط سالی 60 هزار تومان باشه

mehdi735
10-11-2014, 09:28
سلام
با دستگاه کارتخوان محدودیت نداره و میشه هر مبلغی رو انتقال داد . درسته ؟
با سلام
طبق قانون بانک مرکزی کارت به کارت از طریق دستگاه کارتخوان غیر قانونی بوده و بانکها این گزینه را از روی دستگاه حذف کرده اند

Amin4All
10-11-2014, 12:51
سلام.
همراه بانک ( موبایل بانک منظورم) بانک دی و ملی رو کسی داره ؟

اینا سیستم پایا و کارت به کارتشون فعاله؟
آخرین باری که تست کردم کار نمیکردن.

Artam01
10-11-2014, 13:02
با سلام
طبق قانون بانک مرکزی کارت به کارت از طریق دستگاه کارتخوان غیر قانونی بوده و بانکها این گزینه را از روی دستگاه حذف کرده اند
مطمئی؟ گزینه ش بود ولی کار نمیکرد.

mehdi735
10-11-2014, 13:19
مطمئی؟ گزینه ش بود ولی کار نمیکرد.

بله مطمئن هستم

ak313
10-11-2014, 14:46
سلام.
همراه بانک ( موبایل بانک منظورم) بانک دی و ملی رو کسی داره ؟

اینا سیستم پایا و کارت به کارتشون فعاله؟
آخرین باری که تست کردم کار نمیکردن.
ملی فقط پایا داره
دی بر اساس اینترنت کار می کنه و هر دو شو داره. باید نسخه جدیدشو نصب کنی. پیامکی نیست.

rasoul2005
10-11-2014, 15:23
دوستانی که حساب بانک رفاه دارند نسخه ی موبایل رو حتما فعال کنند تمام امکانات اینترنت بانک و داره مثل
کارت به کارت عضو شتاب
پایا و سانا و ...

Sent from my SM-N9005 using Tapatalk

mmf66
10-11-2014, 15:40
دوستان کسی اطلاع داره حساب روز شمار بالای 20 درصد کدوم بانکها باز میکنند ترجیحا با حداقل کف پایینتر

sasan.69
10-11-2014, 16:16
مشکلی ازنظر نوع کارت نداره فقط سیستم پرداختی بهتر هست که ملت و رفاه باشه چونکه اینا زودتر پول رو به حساب بیمه میریزن وشما جریمه نمیشید.من چون دفتر پیشخوان هستم ومیبینم بهتون دارم میگم که از خودش بدین دردسرکمتری دارید
اره هرما تغییرمیکنه چونکه هرماه شمالیست جدید میزنید

ممنون دوست عزیز منم موافقم باشما اما اکثر شعبات ملت میگن که دیگه نمیگیریم و باید از طریق عابر بانک پرداخت بشه این شناسه هم داده نمیدونم اگه بخوام عابربانکی پرداخ ت کنم شناسه که هرماه تغییر میکنه رو باید از کجا بگیرم!

arash66_2m
11-11-2014, 19:44
سلام دوستان
من یه کارتم غیر فعال شده مال بانک سامان
باید برم شعبه اصلی که حساب افتتاح کردم فعالش کنم یا هر شعبه دیگه ای هم برم میشه؟
و یه سوال دیگه : من بخوام دسته چک بگیرم مدارک کامل دارم باید واسه درخواست دسته چک باز برم همون شعبه ای که حساب افتتاح کردم یا هر جای دیگه برم میشه ؟

mehdi735
13-11-2014, 07:45
سلام دوستان
من یه کارتم غیر فعال شده مال بانک سامان
باید برم شعبه اصلی که حساب افتتاح کردم فعالش کنم یا هر شعبه دیگه ای هم برم میشه؟
و یه سوال دیگه : من بخوام دسته چک بگیرم مدارک کامل دارم باید واسه درخواست دسته چک باز برم همون شعبه ای که حساب افتتاح کردم یا هر جای دیگه برم میشه ؟
سلام
معمولا چون بانکها سیستم متمرکز دارن هر شعبه ای برید براتون فعال می کنن
در مورد دسته چک فقط باید برید یک شعبه و افتتاح حساب جاری انجام بدید و دسته چک هم از همون جا بگیرید

milad_heartsick
13-11-2014, 17:16
دوستان موسسه بانکی سراغ دارید زیر ۲۰٪ تسهیلات بدون سپرده داشته باشه؟

ali_agha1981
14-11-2014, 14:24
سلام دوستان یه سوال دارم..
این سپرده های بانک ها که بهت هر ماه سود میدن و هر موقع هم خواستی میتونی برداشت کنی و واریز کنی رو بهش چی میگن ؟؟
و بیشترین سود رو الان کدوم بانک میده...؟

پدر من حدود 80 تا 100 میلیون پول داره.. میخواد با همین شرایط تو بانک بذاره و فقط سودش رو هر ماه بگیره...

و مثلا شاید یه وقتی مجبور شد یکدفعه 10 میلیون از سپرده اش برداشت کنه..کدوم بانک بذاره..؟

ak313
14-11-2014, 17:12
الان یکساله همه بانک ها 22 درصده
به قول یکی از دوستان با 80 تومن یک بلند مدت باز کنه و دو تا حساب بلند دیگه هم با دو تا ده تومنهای دیگه. بانک دی خوبه ممکنه بعد از یک ماه سودهای قبلیتو با همون 22 درصد بزاره بمونه

worldm
14-11-2014, 17:46
همه بانک ها بعدمدتی بایه روشهایی سودبیشتری میدن باید اشنا داشته باشین

ak313
14-11-2014, 18:07
همه بانک ها بعدمدتی بایه روشهایی سودبیشتری میدن باید اشنا داشته باشین

میشه یکیشونو معرفی کنید

MOHAMMAD_ASEMOONI
14-11-2014, 18:47
سلام دوستان
یه سوال دارم..این سپرده های بانک ها که بهت هر ماه سود میدن و هر موقع هم خواستی میتونی برداشت کنی و واریز کنی رو بهش چی میگن ؟؟
و بیشترین سود رو الان کدوم بانک میده...؟
پدر من حدود 80 تا 100 میلیون پول داره.. میخواد با همین شرایط تو بانک بذاره و فقط سودش رو هر ماه بگیره...
و مثلا شاید یه وقتی مجبور شد یکدفعه 10 میلیون از سپرده اش برداشت کنه..کدوم بانک بذاره..؟سلام
اون حساب اسمش سپرده ی پس انداز کوتاه مدتِ روزشمار با سود ... درصد در سال هست
فعلاً که سود روزشمار بیش از 10% در سال ممنوع شده و رقابت هم ممنوع شده
شما به پدرتون بگین در یک یا چند بانک قوی و معتبر , چندین حسابِ سپرده ی بلند مدت با سود 22% در سال ( علی الحساب ) باز کنند .
علی الحساب یعنی این 22% سودِ قطعی نیست و در پایان سال هم باز درصدی به عنوان مابه التفاوت واریز میشه به حسابشون البته درصدش در حد ربع درصد یا نیم درصد یا شاید هم 1 یا 2% هست
مثال:
اگر پول 100م هست , 20 تا حساب بلند مدتِ یکساله باز کنند در سه چهار بانک مختلف مثل ملی و ملت و سپه تجارت و پارسیان و غیره .
سود این حسابها هر ماه واریز میشه به حسابشون در همون بانک
اگر به پول احتیاج داشتند , فقط یک یا دو حساب رو میبندند و سودش حدوداً 10% براشون حساب میشه و بقیه ی حسابها دست نخورده باقی میمونه و همون 22% در سال بهش تعلق میگیره .
البته روشهای زیر آبی هم دارند که سود بیشتری میدند .
باید شخصاً مراجعه کنین به تک تک بانکها و برید پیش رئیس شعبه و بگین100 م دارید و میخواین روزشمار 25% !!! باز کنین
اونوقت رئیس شعبه بلند میشه میگه بفرمائین بفرمائین , خیلی خوش آمدید و یه چیزهائی بهتون پیشنهاد میده
همه ی پیشنهادها رو بررسی کنین و بهترین و معتبرترین رو انتخاب کنین

Masoud-2014
15-11-2014, 18:50
الان کدوم بانک روز شمار بیشتر میده؟

hossein019940
15-11-2014, 19:43
بانک آینده روزشمار 23 درصد یکساله 27 درصد

ak313
15-11-2014, 19:58

آیا شخص دیگری هم اینو تایید می کنه؟

dietman
15-11-2014, 22:06
بانک آینده هنوز سودهاش رو کم نکرده. من حسابم روز شمار 19 بود هنوز هم 19 درصد میده

Sent from my GT-N7100 using Tapatalk 2

hossein019940
15-11-2014, 23:19
آیا شخص دیگری هم اینو تایید می کنه؟
طرح بهار هستش جدیدا باز میکنه محدودیت داره تو مدت زمان افتتاح ممکنه همین فردا جلوش گرفته بشه

Masoud-2014
16-11-2014, 22:50
آیا میشه حساب مثلا یکساله بنام پدر یا مادر افتتاح کرد ولی حق برداشت با ما باشه؟

hossein019940
16-11-2014, 23:12
بر عکسش میشه ولی اینو فکر نکنم:n02:
میتونین افتتاح کنین ولی یه وکالت نامه محضری از پدر یا مادرتون بگرین که برای برداشت بانک هم گیر نده و هر کاری میتونین به عنوان صاحب حساب انجام بدین

ak313
17-11-2014, 00:08
طرح بهار هستش جدیدا باز میکنه محدودیت داره تو مدت زمان افتتاح ممکنه همین فردا جلوش گرفته بشه

زنگ زدم ظاهرا برای مبالغ بالاست

worldm
17-11-2014, 06:37

فک کنم تو یه قسمت از فرم همچین چیزی باشه توی حسابای کوتاه مدت میشه بلندمدت شایدم باشه

hossein019940
17-11-2014, 07:46
زنگ زدم ظاهرا برای مبالغ بالاست
این طرح بدون کف هستش دوست عزیز.هیچ محدودیتی تو مبلغ نداره

Reza31001
17-11-2014, 09:49

بانک گردشگری هم برای مبالغ بالاتر از 10م، روزشمار 22% سود میده

MOHAMMAD_ASEMOONI
19-11-2014, 12:18
سلام
چک ضمانت یعنی چک حقوقی
اگر متهم بخواد اعتراض کنه به صحتِ چک یا مبلغ بدهی , باید مدارکی ارائه بده که ثابت کنه حرفش درسته که چک سرقتی هست یا بدهی خیلی کمتره یا اینکه بدهی پرداخت شده
خودِ پرونده ی حقوقی زمان بر هست
وکیلها هم فوت و فنهائی بلدند که از حفره های موجود در قانون استفاده و گاهی سوء استفاده میکنند برای کش دادنِ پرونده .
یا اینکه پارتی و آشنا دارند و تاریخ جلسه ها رو طولانی میکنند
اما عدالت اینه که بدهکار بدونِ غرور و لجبازی و هر چه سریعتر بدهیش رو بده قبل از اینکه دیر بشه و به مرحله ای برسه که نه پولی داشته باشه نه بتونه وکیل بگیره نه انکار کنه نه فرار کنه

MOHAMMAD_ASEMOONI
19-11-2014, 13:13
دیروز مدیر بانکِ مرگزی گفت:
دولت میگه تورم شده 17% , اما بانکها میگن این حقیقت نداره , برای همین حاضر نیستند نرخ سودها رو بیارند پائین

bas ali
19-11-2014, 14:26
اقا این اینترنت بانک صادرات ریز حساب شش ماهه اول سال و سال قبل رو نمیتونه نشون بده ؟
سایر بانک ها اینطوری نیستن

hamed29
19-11-2014, 17:16
سلام؛
حداقل مبلغ برای افتتاح حساب در بانک انصار چقدره؟
امروز آخر وقت رفتم، وقت نشد حساب باز کنم. فقط گفتن 20 تومن؛
یه یکی از دوستام گفته بودن 4500 افتتاح حساب و 15 تومن هم برای قرعه کشی!
من نیمخوام توی قرعه کشی شرکت کنم. ولی این متصدی بانک میگه باید 20 تمون بزاری تو بانک
کدوم درست میگن؟!

hossein019940
19-11-2014, 17:54
با 1000 هم میشه بستگی به بانک داره
اصلا نگو چقدر میخوای بزاری فقط بعد از اینکه مدارکت رو گرفتن و گفت چقدر میخوای بریزی بگو انقدر
چون 1000 تمبر میشه و 2 تومن هم کارت

Masoud-2014
19-11-2014, 20:18
این بانک آینده قابل اطمینان هست؟

Mr_100_dolari
20-11-2014, 00:28
سلام؛
حداقل مبلغ برای افتتاح حساب در بانک انصار چقدره؟
امروز آخر وقت رفتم، وقت نشد حساب باز کنم. فقط گفتن 20 تومن؛
یه یکی از دوستام گفته بودن 4500 افتتاح حساب و 15 تومن هم برای قرعه کشی!
من نیمخوام توی قرعه کشی شرکت کنم. ولی این متصدی بانک میگه باید 20 تمون بزاری تو بانک
کدوم درست میگن؟!

سلام

حداقلش قبلا 10 هزار بود برای اکثر بانک ها ولی الان شده 20 هزار

نوع حساب (کوتاه مدت یا قرض الحسنه ) اصلا ربطی به حداقل مبلغ برای افتتاح حساب نداره

حرف اون کارمند درست بوده ولی برای سیستم کمتر از مبلغ 20 تومن تعریف نشده ...

هزینه سایر کارمزد ها هم جدا ازتون دریافت میشه ...

برای شرکت در قرعه کشی هم باید شرایطی که دارند رو رعایت کنید ...

===========

برای مثال در مورد بانک ملی :

شخص حقيقي و يا حقوقي با رعايت مقررات قانوني مي تواند در هريك از واحدهاي بانك ملي ايران به نام خود و يا اشخاص ديگر مبادرت به افتتاح سپرده قرض الحسنه پس انداز نمايد (در حال حاضر حداقل موجودي براي افتتاح حساب سپرده قرض الحسنه پس انداز 1000 ريال مي باشد)

ولی در عمل همچین چیزی ممکن نیست ...

----------

شرايط شركت در قرعه كشي و اعطاي جوايز

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] حداقل مبلغ 000ر200 ريال به مدت سه ماه متوالي (90 روز) در طول دوره مربوط به قرعه كشي در حساب مشتري حفظ شود.

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] تكميل موجودي در آخرين مهلت افتتاح حساب به مبلغ 000ر200 ريال براي مشترياني كه شرط بالا (بند يك) را دارا نمي باشند.

بديهي است مبلغ مزبور به مدت سه ماه متوالي (90 روز) مي بايست در حساب مشتري حفظ شود.
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] حساب در روز قرعه كشي مفتوح باشد.

aminkhan2014
20-11-2014, 21:22
اقا این اینترنت بانک صادرات ریز حساب شش ماهه اول سال و سال قبل رو نمیتونه نشون بده ؟ سایر بانک ها اینطوری نیستن میشه بگید چطور اینترنت بانک تون را فعال کردین؟توکن گرفتین؟هزینه فعالسازیش چقدر میشه؟

bas ali
20-11-2014, 21:38
میشه بگید چطور اینترنت بانک تون را فعال کردین؟توکن گرفتین؟هزینه فعالسازیش چقدر میشه؟
فعال نکردمش ولی شما برای اینکه اینترنت بانک صادرات بگیری باید بری سایت بانک صادرات در قسمت بانکداری اینترنتی تقاضای دستگاه بکنی تا به شعبه ممورد نظرت که انتخاب میکنی بفرستن .قبلا هزینه اش ۱۵ تومن بود الان رو نمیدونم

worldm
20-11-2014, 21:40
فعالسازی همه این سرویس ها توبانک هست درخواست میدین دوهفته بعدش دستگاه رو بهتون میدن قیمتشم فک کنم بالای 30-40 تومنه
توصیه میکنم تواین بانک اینترنت بانک روفعال نکنید هزینه بیخودی برید تو وبلاگم دوتا پست درمورد بررسی اینترنت بانک های ایرانی بصورت کامل نوشتم بخونید تصمیم بگیرید

پول بیخود به این بانکای دولتی ندین

bas ali
20-11-2014, 21:44
درضمن دوست عزیز اینترنت بانک صادرات خیلی ضعیف هستو از اقتصاد نوین که دارم ضعیف تره .مثلا اقتصادنوین کل ریز حساب ها حتی ۲سال پیش رو نشون میده ولی این حتی قبل از مهر رو نشون نمیده

brad pitt
21-11-2014, 13:07
بانک سینا روی سند منزل وام 80 میلیونی میده
روی کپی ش هم 10 میلیون
سود وام ها هم 27.5 درصد هست

Artam01
21-11-2014, 19:55
اینترنت بانک مگه دستگاه می خواد؟

mf.designing
21-11-2014, 20:19
سلام به دوستان
میخوام اگه بشه یه وام خرید خودرو بگیرم ! کدوم بانک ها و با چه شرایطی وام میدن ؟! سقفش چقدره ؟!

ممنون

befermatooo
25-11-2014, 09:40
سلام برادرا

آقا ما یک وام تا سقف 10 تومن میخواستیم و البته با بهره کم .

از چه کانالی شروع کنیم و کدوم بانک ؟!

مالی و اعتباری ها که قربونش برم سوبله چوبله میکشن روش .

اگه راهی و ترفندی باشه که بشه با اقساط و بهره کم گرفت عالی میشد .

NET DOCTOR
25-11-2014, 10:42
اینترنت بانک مگه دستگاه می خواد؟

برخی بانک ها مثل صادرات دستگاه دارن

hossein019940
25-11-2014, 17:29
برخی بانک ها مثل صادرات دستگاه دارن
ملی هم هستش چونکه سیستمشون کاملا مشابه هستش
دی هم قبلا بود که میخواستم بگیرم زنه بهم گفتش که دو ماه دیگه سیستمون کلا تعویض میشه و دستگاهی که 40 تومن خریدی رو بندازی دور که بهم گفت نخر منم نخریدم االانم واقعا تغییر کرده و بدون دستگاه وارد میشه

ehsan_iace
01-12-2014, 20:07
جریان این امتیاز تسهیلات بانک مسکن چیه؟ چطور میشه خرید و چطور میشه فروخت؟

MOHAMMAD_ASEMOONI
02-12-2014, 18:50
انحلال یک بانک خصوصی که حدود 2 ملیون سپرده گذار دارد , تا چند روز دیگر
طبق اخبار 18:30 امروز TV5
یوسفیان ملا , عضو ستاد مبارزه با مفاسد اقتصادی این خبر رو اعلام کرد و گفت حتی به نامه های بانک مرکزی هم جواب نمیده این بانک تا حدب که معاون بانک مرکزی رفته پیششون بهشون گفته لطف کنین به نامه ها جواب بدین
ظاهراً جریان انتقام یا تنبیه هست تا ادب بشند
یه سر به فایلهای pdf بانک مرکزی بزنین . ممکنه از الان اسم اون بانک از لیستشون حذف شده باشه

mohammad_87
02-12-2014, 20:55
سلام برادرا

آقا ما یک وام تا سقف 10 تومن میخواستیم و البته با بهره کم .

از چه کانالی شروع کنیم و کدوم بانک ؟!

مالی و اعتباری ها که قربونش برم سوبله چوبله میکشن روش .

اگه راهی و ترفندی باشه که بشه با اقساط و بهره کم گرفت عالی میشد .
بهره کم نداریم اون هم وام!!
اگه سریعا نیاز داری میتونی برای وام کالا در هر بانکی اقدام کنی که کمترینش 3 ساله 4 تومن سود داره.
راه دیگه خوابوندن سپرده هست که نسبت به مدتی که پول در بانک خوابیده،مدت پرداخت بالاتر میره و مبلغ هم معمولا تا %90 مبلغ شماست.
مثلا 11 میلیون 4 ماه و البته بدون دریافت سود در حساب شما خوابانده میشه و بعد از حداقل 4 ماه اصل مبلغ + 10 تومن با سودهای 6-7 درصدی پرداخت میشه.

انحلال یک بانک خصوصی که حدود 2 ملیون سپرده گذار دارد , تا چند روز دیگر
طبق اخبار 18:30 امروز TV5
یوسفیان ملا , عضو ستاد مبارزه با مفاسد اقتصادی این خبر رو اعلام کرد و گفت حتی به نامه های بانک مرکزی هم جواب نمیده این بانک تا حدب که معاون بانک مرکزی رفته پیششون بهشون گفته لطف کنین به نامه ها جواب بدین
ظاهراً جریان انتقام یا تنبیه هست تا ادب بشند
یه سر به فایلهای pdf بانک مرکزی بزنین . ممکنه از الان اسم اون بانک از لیستشون حذف شده باشه
این بانک اسم نداره که تکلیف مردم مشخص بشه؟

-------------------------------
سوال:
الان بالاترین سود روزشمار رو کدوم بانکها میدن و چقدر هست؟

MOHAMMAD_ASEMOONI
02-12-2014, 21:20
این بانک اسم نداره که تکلیف مردم مشخص بشه؟اگر اسمش رو میگفت که اون بانک به خاک سیاه میشینه چون از فردا صبح اول وقت مردم مثل مور و ملخ میریزند سرشون تا پولهاشون رو بردارند .
فقط گفت بانکِ بزرگی هست و شعبه های بسیار زیادی هم در سراسر کشور داره

hossein019940
02-12-2014, 21:36
احتمالا آینده هستش
چون چند وقت پیش بانک آینده گفته که مشتریان بانک به یک میلیون و هشتصد هزار نفر رسیده خوب تفاوت زیادی هم نداره

bas ali
02-12-2014, 21:38
بهره کم نداریم اون هم وام!!
اگه سریعا نیاز داری میتونی برای وام کالا در هر بانکی اقدام کنی که کمترینش 3 ساله 4 تومن سود داره.
راه دیگه خوابوندن سپرده هست که نسبت به مدتی که پول در بانک خوابیده،مدت پرداخت بالاتر میره و مبلغ هم معمولا تا %90 مبلغ شماست.
مثلا 11 میلیون 4 ماه و البته بدون دریافت سود در حساب شما خوابانده میشه و بعد از حداقل 4 ماه اصل مبلغ + 10 تومن با سودهای 6-7 درصدی پرداخت میشه.

این بانک اسم نداره که تکلیف مردم مشخص بشه؟

-------------------------------
سوال:
الان بالاترین سود روزشمار رو کدوم بانکها میدن و چقدر هست؟
احتمالا آینده هست
بیشترین سود بانکی رو هم اینده میده با 27 درصد

mohammad_87
02-12-2014, 22:46
احتمالا آینده هست
بجز آینده آیا بانکهای دیگه ای هم هستند؟
یا صندوق ها؟

bas ali
03-12-2014, 07:26
بجز آینده آیا بانکهای دیگه ای هم هستند؟
یا صندوق ها؟
قوامین هم روز شمار 22درصد میده

aminkhan2014
03-12-2014, 08:19
احتمالا آینده هست
توضيحاتشون چند تا مشكل داره
آينده از يك لحاظ مجوز نداره!!!ولي تعداد شعبش كمه
مهر اقتصاد هم اصلا اسمش توي ليست نيست ولي تعداد شعبش زياده!!!ولي سپرده گذارهاش بنظرم خيلي بيشتر از2ميليون هست چون هميشه از بانك آينده شلوغتره
بانك سرمايه هم جريانش با ب.ز
بانك دي و قوامين و انصار هم شايعه پشت سرشون زياده
ولي به احتمال زياد آينده يا مهر اقتصاد هست

befermatooo
03-12-2014, 11:54
قوامین رو کسی روزش بهش نمیرسه . در جریان هستید که !

*IN*
03-12-2014, 13:12
احتمال اینکه مهر باشه چقدره؟
بریم پولامونو دربیاریم؟

hossein019940
03-12-2014, 14:29
احتمال اینکه مهر باشه چقدره؟
بریم پولامونو دربیاریم؟
مهر که مجوز نداره

mohammad_87
03-12-2014, 23:52
اگه به مجوز داشتن یا نداشتن باشه که الان نصف این صندوق ها و حتی بانکها نباید مجوز داشته باشن.مگه طبق قانون مجوز میدن؟
همون بانک تات جمع شد دوباره با همون افراد یه بانک دیگه شد.مشکل اینه که همه سهامداران اصلی،اون بالا هستن

Spectero
04-12-2014, 18:09
سلام و خسته نباشی

حدود 12 سپرده سود در سر رسید که همه 5 ساله هستند در بانک مهر و دو بانک دیگر هست که تاریخ پایان آنها سال 1394 (نزدیکترین) و 1398 (دورترین) است. قصد دارم دیگر سپرده ای در هیچ بانک باز نکنم و همه این سپرده ها و سودهایشان را در یک حساب یکی کنم و بعد یک ملک و خانه خریداری کنم. اما نمی دانم بهترین روش برای یکی کردن این پولها و سودهایشان چیست. چون تاریخ هر کدام در ماه و سال متفاوتی است. متاسفانه خودم در مسائل اقتصادی وارد نیستم که بدانم چکار کنم و کسی را ندارم که راه حل خوبی را پیش پایم بگذارد.
نظر خودم این است که یک حساب روز شمار در یک بانک مثل پاسارگاد باز کنم و وقتی هر یک از این سپرده ها به تاریخ پایان رسید، آن سپرده و سودهایش را به آن حساب روز شمار انتقال دهم و به همین ترتیب بقیه را به همین صورت به آن حساب روز شمار ببرم تا یکی شوند فکر خوبی است یا ضرر است؟
به نظر شما چطور باید همه این حسابها که تعدادشان به 12 تا می رسد و تاریخ هایشان و مبلغهایشان متفاوت است در یک حساب یکی و جمع کنم و سپس یک ملک بخرم؟

ممنون:n16:

dvb595959
04-12-2014, 18:29
سلام و خسته نباشی

حدود 12 سپرده سود در سر رسید که همه 5 ساله هستند در بانک مهر و دو بانک دیگر هست که تاریخ پایان آنها سال 1394 (نزدیکترین) و 1398 (دورترین) است. قصد دارم دیگر سپرده ای در هیچ بانک باز نکنم و همه این سپرده ها و سودهایشان را در یک حساب یکی کنم و بعد یک ملک و خانه خریداری کنم. اما نمی دانم بهترین روش برای یکی کردن این پولها و سودهایشان چیست. چون تاریخ هر کدام در ماه و سال متفاوتی است. متاسفانه خودم در مسائل اقتصادی وارد نیستم که بدانم چکار کنم و کسی را ندارم که راه حل خوبی را پیش پایم بگذارد.
نظر خودم این است که یک حساب روز شمار در یک بانک مثل پاسارگاد باز کنم و وقتی هر یک از این سپرده ها به تاریخ پایان رسید، آن سپرده و سودهایش را به آن حساب روز شمار انتقال دهم و به همین ترتیب بقیه را به همین صورت به آن حساب روز شمار ببرم تا یکی شوند فکر خوبی است یا ضرر است؟
به نظر شما چطور باید همه این حسابها که تعدادشان به 12 تا می رسد و تاریخ هایشان و مبلغهایشان متفاوت است در یک حساب یکی و جمع کنم و سپس یک ملک بخرم؟

ممنون:n16:
درود
به نظرم برو بانکهایی که سپرده داری و بهشون بگو از همون جا برات ساتنا کنن به بانک مقصد.فقط قبلش شماره شبا مقصد رو تهیه کن و کارت ملی هم فراموش نکن با خودت ببری.

MOHAMMAD_ASEMOONI
04-12-2014, 18:35
سلام و خسته نباشیحدود 12 سپرده سود در سر رسید که همه 5 ساله هستند در بانک مهر و دو بانک دیگر هست که تاریخ پایان آنها سال 1394 (نزدیکترین) و 1398 (دورترین) است. قصد دارم دیگر سپرده ای در هیچ بانک باز نکنم و همه این سپرده ها و سودهایشان را در یک حساب یکی کنم و بعد یک ملک و خانه خریداری کنم. اما نمی دانم بهترین روش برای یکی کردن این پولها و سودهایشان چیست. چون تاریخ هر کدام در ماه و سال متفاوتی است. متاسفانه خودم در مسائل اقتصادی وارد نیستم که بدانم چکار کنم و کسی را ندارم که راه حل خوبی را پیش پایم بگذارد.نظر خودم این است که یک حساب روز شمار در یک بانک مثل پاسارگاد باز کنم و وقتی هر یک از این سپرده ها به تاریخ پایان رسید، آن سپرده و سودهایش را به آن حساب روز شمار انتقال دهم و به همین ترتیب بقیه را به همین صورت به آن حساب روز شمار ببرم تا یکی شوند فکر خوبی است یا ضرر است؟به نظر شما چطور باید همه این حسابها که تعدادشان به 12 تا می رسد و تاریخ هایشان و مبلغهایشان متفاوت است در یک حساب یکی و جمع کنم و سپس یک ملک بخرم؟ ممنون:n16:سلام
در نظر داشته باشید که در سال 98 قیمت مسکن با الان خیلی فرق خواهد داشت . مثل الان با سال 89
نمیدونم مبلغ کل چقدره اما اگه الان میشه باهاش چیز مرتبی خرید بهتره الان اقدام کنید
اگر امکان این نداره و باید حتماً صبر کنین تا مدت همگی تمام بشه , پس باید با تموم شدنِ مدتِ یکیشون دوباره بذارینش توی یک سپرده ی دیگه که تاریخ پایانش با تاریخ پایانِ آخرین سپرده یکی بشه و حتی الامکان از نوع "سود در سر رسید" باشه تا سود بیشتری بخش تعلق بگیره
اینطوری همگی با هم در سال 98 تموم میشه و خدا میدونه اونموقع ارزششون با سودهاشون چقدر از ارزش فعلیشون بیشتر شده باشه ( در مقایسه با قیمت ملک ) و باهاش چی بشه خرید

Spectero
04-12-2014, 20:14
درود
به نظرم برو بانکهایی که سپرده داری و بهشون بگو از همون جا برات ساتنا کنن به بانک مقصد.فقط قبلش شماره شبا مقصد رو تهیه کن و کارت ملی هم فراموش نکن با خودت ببری.

سانتا و شماره شبا چی هستند؟ لطف می کنی بیشتر توضیح بدی و بگی باید دقیقا چکار کنم و چه راه حلی را برای سوال من دارید؟

hossein019940
04-12-2014, 20:24
سانتا انتقال وجه هست از مثلا بانک ملی به ملت (یعنی تمام بانک ها)من اینطور مثال زدم البته برای مبالغ بالا هست یعنی برای جابه جایی که خطرات کمتر بشه و دلایل دیگه اینکار رو کردن حداقلش هم 15میلیون هست یعنی از 15 میلیون به بالا میتونی از سانتا استفاده کنی و آنی هم واریز میشه
شماره 24 رقمی هست فکر کنم یا 20 رقمی که مثلا وقتی بانک بهت یه شماره حساب میده برای واریز اینم یه جور شماره حساب هست برای حواله از هر بانکی.
باید بری بانک و فرم درخواست حواله رو پر کنی و بعد هم بدی به متصدی بانک.
در ضمن میتونی از چک رمزدار استفاده کنی و یا مبلغت کمتر از 15 میلیون هست از پایا استفاده کن
میتونی به تمام بانک ها مراجعه کنی و فرم حواله رو پر کنی و اتوماتیک میره به حسابی که تعریف کردی
به دست اوردن شبا پاسارگاد
([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])البته نمیدونم خوب توضیح دادم یا نه :D

Spectero
04-12-2014, 21:16
سلام
در نظر داشته باشید که در سال 98 قیمت مسکن با الان خیلی فرق خواهد داشت . مثل الان با سال 89
نمیدونم مبلغ کل چقدره اما اگه الان میشه باهاش چیز مرتبی خرید بهتره الان اقدام کنید
اگر امکان این نداره و باید حتماً صبر کنین تا مدت همگی تمام بشه , پس باید با تموم شدنِ مدتِ یکیشون دوباره بذارینش توی یک سپرده ی دیگه که تاریخ پایانش با تاریخ پایانِ آخرین سپرده یکی بشه و حتی الامکان از نوع "سود در سر رسید" باشه تا سود بیشتری بخش تعلق بگیره
اینطوری همگی با هم در سال 98 تموم میشه و خدا میدونه اونموقع ارزششون با سودهاشون چقدر از ارزش فعلیشون بیشتر شده باشه ( در مقایسه با قیمت ملک ) و باهاش چی بشه خرید

مبلغ های سپرده سود در سر رسید به همراه تاریخ پایان سر رسید اینطوریه:
همه سپرده ها 5 ساله هستند. پنج تا سپرده بانک مهر 5 ساله سود در سر رسید (بالاترین سود) هستند و بقیه رو هر ماه سودشون رو می گیرم.
20 میلیون - 03/06/1395
8 میلیون – (بانک مهر) 03/12/1396
9 میلون – (بانک مهر) 09/03/1397
14 میلیون – (بانک مهر) 12/10/1396
5/8 میلیون – (بانک مهر) 13/06/1397
11 میلیون – (بانک مهر) 07/01/1396
20 میلیون - 06/09/1394
19 میلون - 06/01/1396
9 میلون - 07/01/1396
11 میلون - 13/05/1396
5 میلیون - 12/02/1398

با این وضع پیچیده اگر بیام سودها و سپرده ها رو وقتی که تموم میشه بریزم تو یه حساب روز شمار با 10 درصد سودی که بین همه روز شمار بانکها مشترک هست نسبت به سپرده بلند مدت یا سود در سر رسید ضرر هست.
اگر بخوام دوباره سپرده کنم دوباره دور تسلسل باطل میشه و به تعداد سپرده ها اضافه میشه و با تورم و گرونی سرسام آور باز بالاترین سودها هم آنچنان خوب نیست.
در نظر داشته باشید که به غیر از 5 تا سپرده مهر که گفتم سودشون رو با اصل پول تو تاریخی که جلوش هست، سود بقیه سپرده ها رو هر ماه می گیرم که تا الان با جمع کردنشون سپرده های بالا رو درست کردم اما دیگه نمی خوام این کار رو بکنم. حالا بانکی یا سپرده جادویی!! هست که بیاد روز شمار 18 درصد بده؟:n02::n19: وگرنه با 10 درصد روز شمار ضرره. بدجوری موندم چکار کنم:n28: که نه سیخ بسوزه نه کباب.

Spectero
04-12-2014, 21:24
سانتا انتقال وجه هست از مثلا بانک ملی به ملت (یعنی تمام بانک ها)من اینطور مثال زدم البته برای مبالغ بالا هست یعنی برای جابه جایی که خطرات کمتر بشه و دلایل دیگه اینکار رو کردن حداقلش هم 15میلیون هست یعنی از 15 میلیون به بالا میتونی از سانتا استفاده کنی و آنی هم واریز میشه
شماره 24 رقمی هست فکر کنم یا 20 رقمی که مثلا وقتی بانک بهت یه شماره حساب میده برای واریز اینم یه جور شماره حساب هست برای حواله از هر بانکی.
باید بری بانک و فرم درخواست حواله رو پر کنی و بعد هم بدی به متصدی بانک.
در ضمن میتونی از چک رمزدار استفاده کنی و یا مبلغت کمتر از 15 میلیون هست از پایا استفاده کن
میتونی به تمام بانک ها مراجعه کنی و فرم حواله رو پر کنی و اتوماتیک میره به حسابی که تعریف کردی
به دست اوردن شبا پاسارگاد
([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])البته نمیدونم خوب توضیح دادم یا نه :D

توضیح که عالی بود و دوزاری افتاد برادر. اما اگر این کار رو با سپرده های بکنم کلی ضرر می کنم درسته؟ چون دارم از یه بانک میبرم تو یه بانک دیگه، پس بانک مبدا می گه حالا که می خوای پولتو از بانک من ببری حالتو با کلی کم کردن سود جا میارم:n02:. مرسی. راستی دکمه تشکر نیست که بزنم ببخشید.

hossein019940
04-12-2014, 21:28
توضیح که عالی بود و دوزاری افتاد برادر. اما اگر این کار رو با سپرده های بکنم کلی ضرر می کنم درسته؟ چون دارم از یه بانک میبرم تو یه بانک دیگه، پس بانک مبدا می گه حالا که می خوای پولتو از بانک من ببری حالتو با کلی کم کردن سود جا میارم:n02:. مرسی. راستی دکمه تشکر نیست که بزنم ببخشید.
سودش طبق قراردادی که بستی هستش
ممکنه یه بانک بدون جریمه پولتو بهت بده ممکنه یا بانک مثل سپه حتی بخوای اصل پولتم بگیری با دردسر بده
تشکر هم لازم نیست عزیز وظیفه هستش:n06:

Spectero
04-12-2014, 21:59
سودش طبق قراردادی که بستی هستش
ممکنه یه بانک بدون جریمه پولتو بهت بده ممکنه یا بانک مثل سپه حتی بخوای اصل پولتم بگیری با دردسر بده
تشکر هم لازم نیست عزیز وظیفه هستش:n06:

شما لطف دارید. تو پست قبلی که ببینید از اون 12 تا سپرده (شما بخون 12 خوان هرکول :n31:) 5 تا تو بانک "مهر اقتصاد" هست. 4 تا "بانک مسکن" هست. 1 "بانک پاسارگاد" و 1 هم "بانک صادرات" هست. راستی یادم رفت من اول سال یک حساب روز شمار "فجر" تو بانک مهر که تازه تبلیغ می کرد باز کردم که اگر اشتباه نکنم و چیزی که تو سایتش نوشته 23 درصد روز شمار هست که اصلا یادم نبود بگم. اگر سود همه سپرده ها و خود سپرده ها که وقتی موعد عمرشون به سر رسید:n02: رو بریزم تو این روز شمار "فجر" باز هم ضرر کردم؟ فکر کنم تو این حسابهای روز شمار که الان 10 درصد میدن این بهترین هست و دیگه لازم نیست برم یه حساب روز شمار باز کنم.

Amin.P30
05-12-2014, 10:23
دوستان سلام.
کسی اینجا کارمند بانک شهر هست یا دوستی یا آشنایی داره توی بانک شهر؟ پیام بدید لطفا بهم.
یک مورد پیش اومده نیاز به کمک دارم. :n12:

aminkhan2014
05-12-2014, 12:47
شما لطف دارید. تو پست قبلی که ببینید از اون 12 تا سپرده (شما بخون 12 خوان هرکول :n31:) 5 تا تو بانک "مهر اقتصاد" هست. 4 تا "بانک مسکن" هست. 1 "بانک پاسارگاد" و 1 هم "بانک صادرات" هست. راستی یادم رفت من اول سال یک حساب روز شمار "فجر" تو بانک مهر که تازه تبلیغ می کرد باز کردم که اگر اشتباه نکنم و چیزی که تو سایتش نوشته 23 درصد روز شمار هست که اصلا یادم نبود بگم. اگر سود همه سپرده ها و خود سپرده ها که وقتی موعد عمرشون به سر رسید:n02: رو بریزم تو این روز شمار "فجر" باز هم ضرر کردم؟ فکر کنم تو این حسابهای روز شمار که الان 10 درصد میدن این بهترین هست و دیگه لازم نیست برم یه حساب روز شمار باز کنم.
دوست عزيز در مورد برداشت از بانك مهر اقتصاد،تا يادم مياد هنوز به شتاب وصل نشده،و براي برداشت چك يك بانك ديگه مثلا ملت يا رفاه يا..بهتون ميدهن كه بايد بريد اونجا پاس كنيد و پبعدش براي انتقال به يك حساب اگه حساب در همون بانيك كه چكش داريد ميتونيد راحت واريز كنيد و يا حواله ساتنا و پايا بزنيد ولي اگه حساب نداشته باشيد و بخواييد به يك بانك ديگه انتقال بدين بايد چك بين بانكي رمزدار بگيريد،ولي بانك مسكن و ديگر بانكها كه سپرده داشتيد از اين مشكلات براي انتقال ندارين
در مورد روزشمار23%هم ؛اون حساب موسسه مهر فكر كنم شرايط خاص مثل حداقل مانده داشت و البته كارتهاش هم به شتاب هم وصل نيست و فقط در دستگاه هاي خودپرداز و كارتخوان بانك ملت ميشه استفاده كرد ولي همين حالا بانك آينده23% بدون هيچ شرطي باز ميكنه...

Amin.P30
06-12-2014, 10:46
دوستان سلام.
کسی اینجا کارمند بانک شهر هست یا دوستی یا آشنایی داره توی بانک شهر؟ پیام بدید لطفا بهم.
یک مورد پیش اومده نیاز به کمک دارم. :n12:

اگر کسی تونست کمک کنه.
هزینه ـش رو هم متقبل میشم.

MOHAMMAD_ASEMOONI
06-12-2014, 10:58
هشدار رئیس بانک مرکزی به سپرده گزاران در موسسه های مالی "غیر مجاز"
طبق اخبار امروز IRIIN
هر از چند مدتی یه مانور اینجوری باعث پر شدنِ جیب عده ای از شیرینی میشه . شرینیهای ملیاردی

mehdi735
06-12-2014, 13:49
مبلغ های سپرده سود در سر رسید به همراه تاریخ پایان سر رسید اینطوریه:
همه سپرده ها 5 ساله هستند. پنج تا سپرده بانک مهر 5 ساله سود در سر رسید (بالاترین سود) هستند و بقیه رو هر ماه سودشون رو می گیرم.
20 میلیون - 03/06/1395
8 میلیون – (بانک مهر) 03/12/1396
9 میلون – (بانک مهر) 09/03/1397
14 میلیون – (بانک مهر) 12/10/1396
5/8 میلیون – (بانک مهر) 13/06/1397
11 میلیون – (بانک مهر) 07/01/1396
20 میلیون - 06/09/1394
19 میلون - 06/01/1396
9 میلون - 07/01/1396
11 میلون - 13/05/1396
5 میلیون - 12/02/1398

با این وضع پیچیده اگر بیام سودها و سپرده ها رو وقتی که تموم میشه بریزم تو یه حساب روز شمار با 10 درصد سودی که بین همه روز شمار بانکها مشترک هست نسبت به سپرده بلند مدت یا سود در سر رسید ضرر هست.
اگر بخوام دوباره سپرده کنم دوباره دور تسلسل باطل میشه و به تعداد سپرده ها اضافه میشه و با تورم و گرونی سرسام آور باز بالاترین سودها هم آنچنان خوب نیست.
در نظر داشته باشید که به غیر از 5 تا سپرده مهر که گفتم سودشون رو با اصل پول تو تاریخی که جلوش هست، سود بقیه سپرده ها رو هر ماه می گیرم که تا الان با جمع کردنشون سپرده های بالا رو درست کردم اما دیگه نمی خوام این کار رو بکنم. حالا بانکی یا سپرده جادویی!! هست که بیاد روز شمار 18 درصد بده؟:n02::n19: وگرنه با 10 درصد روز شمار ضرره. بدجوری موندم چکار کنم:n28: که نه سیخ بسوزه نه کباب.

بنام خدا
سلام دوست عزیز
فکر می کنم بهترین راه حل مراجعه به شعباتی باشه که سپرده رو باز کردی
و ازشون بپرسی که هر سپرده رو اگه ببندم چقدر برگشت سود داره
اینطور دقیق تو دستت میاد که چقدر ضرر می کنی

jamshidjap
06-12-2014, 15:14
سلام
یه سوال دارم که شاید کمی بی ارتباط به این تاپیک باشه ...

الان برای کار کردن با پول چه راهیی را پیشنهاد میکنید ...
مثلا با 100 تومن ... خوبه آدم بیاد پولشو بزاره تو بانک و مثلا 27 درصد سود بگیره ...

یا تو کار بورس و سهام .... یا توی ملک و خونه ... یا توی ثبت نام ماشین ...