PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : | گفتگو درباره بانک‌ها و امور بانکی |

صفحه ها : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 [10] 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26

Abbas.V
19-06-2013, 15:10
دوستمون بانک خصوصیا را گفتن حالا بین دولتی ها که تا چند وقت دیگه همه خصوصی میشن شاید به جز ملی و سپه . بین دولتی های فعلی کدوم خوبن؟

ملت هم خدمات بهتری میده هم کارکنانش یکم بهترن . سپه و ملی و مسکن و کشاورزی و تجارت =:n21:

dietman
19-06-2013, 17:21
برای خرید اینترنتی میشه کارت مجازی تعریف کرد و به اندازه مبلغ خرید آنرا شارژ کرد و خرید را انجام داد؟

بله میتونید از خدمات کارت مجازی بانک پاسارگاد استفاده کنید.

Sent from my GT-N7100 using Tapatalk 2

Atghia
19-06-2013, 18:32
سلام دوستان
من در زمینه چک بین بانکی تجربه ای نداشتم میشه لطفا یک کمی توضیح بدید؟
مثلا بانک مبدا باید بگم چکی رو به شعبه خاصی در بانک مقصد صادر کنه؟یا فقط شماره حساب طرف مقابل رو بگم کافیه؟محدودیت هم داره در مبلغ؟

Drug Man
19-06-2013, 20:26
دوستان بانک ملت از تحریم خارج شد درسته؟

VAHID
19-06-2013, 21:46
دوستان بانک ملت از تحریم خارج شد درسته؟

اره ,دادگاه عالی انگلیس تحریم رو لغو کرده.

alone one
20-06-2013, 00:17
شما که میخوای از وام استفاده کنی فرقی نمیکنه طلایی با نقره ای . طلایی قابلیت نقد شوندگی داره ولی نقره ای نداره و فقط میتونی وام بگیری یا انتقال بدی .

بعد اون تاریخی که زده چیه؟
میشه جابجا کرد؟چه جالب
بازار سیاه نداره این امتیازا؟:n02:

ملا نصرالدین
20-06-2013, 07:21
دقیقا سوال منم همینه
برای ما رو زده 23/67 بعد مهلت زده 101 روز
میگم چکار کنیم این امتیازه بیشتر میشه؟
با همین 23 امتیاز هم میشه وام گرفت یا نه؟
اگر 67 امتیاز بشه چقدر وام میدن؟
+
سوال های دوستمون alone one

szh_1367
20-06-2013, 07:57
سلام دوستان
من در زمینه چک بین بانکی تجربه ای نداشتم میشه لطفا یک کمی توضیح بدید؟
مثلا بانک مبدا باید بگم چکی رو به شعبه خاصی در بانک مقصد صادر کنه؟یا فقط شماره حساب طرف مقابل رو بگم کافیه؟محدودیت هم داره در مبلغ؟

بعضی از ارقام چک بسیار زیاد هستند و بانک توانایی رو نداره که به این اندازه پول نقد به مشتری تحویل دهد برای حل این مشکل بانک ها امکانی رو اضافه کردند به نام چک بین بانکی که هم از لحاظ امنیتی ضریب بالایی داشته باشه و هم ساده و راحت باشه ( بانک و مشتری )

بله شما وقتی پولی رو میخواهید دریافت کنید به متصدی بانک بفرمایید که چک بین بانکی میخواهم

مواردی که برای چک بانکی لازم هست شماره حساب و نام شخص و نام بانک مقصدی که قرار است پول به حساب ایشون واریز شود

خوبی چک بین بانکی اینکه فقط و فقط به نام شخص حقیقی و یا حقوقی با شماره حساب خاص صادر میشود پس کسی جز خود شخص ( فردی که چک به نامش صادر شده ) توانایی استفاده از اون رو نداره

نکته دیگه اینکه هزینه هر چک بین بانکی سه هزار تومان و تا جایی که من اطلاع دارم شما شش ماه فرصت دارید چک رو وصول کنید در غیر این صورت باید به شعبه ای که چک رو صادر کرده مراجعه کنید

ehsan_iace
20-06-2013, 08:45
بعضی از ارقام چک بسیار زیاد هستند و بانک توانایی رو نداره که به این اندازه پول نقد به مشتری تحویل دهد برای حل این مشکل بانک ها امکانی رو اضافه کردند به نام چک بین بانکی که هم از لحاظ امنیتی ضریب بالایی داشته باشه و هم ساده و راحت باشه ( بانک و مشتری )

بله شما وقتی پولی رو میخواهید دریافت کنید به متصدی بانک بفرمایید که چک بین بانکی میخواهم

مواردی که برای چک بانکی لازم هست شماره حساب و نام شخص و نام بانک مقصدی که قرار است پول به حساب ایشون واریز شود

خوبی چک بین بانکی اینکه فقط و فقط به نام شخص حقیقی و یا حقوقی با شماره حساب خاص صادر میشود پس کسی جز خود شخص ( فردی که چک به نامش صادر شده ) توانایی استفاده از اون رو نداره

نکته دیگه اینکه هزینه هر چک بین بانکی سه هزار تومان و تا جایی که من اطلاع دارم شما شش ماه فرصت دارید چک رو وصول کنید در غیر این صورت باید به شعبه ای که چک رو صادر کرده مراجعه کنید

ممنون از توضیحات‌ات، لطفاً درباره چک بلامحل و چک مخدوش، شرایط گرفتن دسته چک و نوع حسابی که برای چک باید داشته باشیم، چک سفید امضاء، چک حامل هم توضیح بدهید

Ghaioom
20-06-2013, 09:11
اگه كارت بانك ملت و يا كارتهاي شتاب بانكهاي ديگه داشته باشيد و تو اين سايت عضو بشيد ميتونيد امتياز بگيريد.مثلن هر 100هزار تومن كه با كارتتون از يك دستگاه پوز بانك ملت خريد كنيد يك امتياز ميگيريد(ماهيانه تا سقف 10 امتياز).يا از درگاه اينترنتي بانك ملت خريد كنيد و قبض پرداخت كنيد و....
اين امتيازها جمع ميشه و هم تو قرعه كشي هاي دوره اي شركت ميكنيد و شانس برنده شدن داريد و هم با رسيدن به حد نصاب هايي كه تو سايتش گفته ميتونيد وجه نقد يا وام بگيريد
مثلن با 100 امتياز ميتونيد 100هزارتومن جايزه بگيريد يا دوميليون وام با شرايط دريافت آسان
دركل اگه كارت بانك ملت يا شتابي داريد و تو سايتش عضو بشيد ضرر نميكنيد

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
خوبه.
من 10 امتیاز بگیرم میتونم سریع به 10 تومن پول تبدیلش کنم بگیرم ازش؟ یا باید 100 امتیاز بشه؟ :n13:
ها فک کنم تو متن گفتین حد نصاب؟ یعنی باید 100 امتیاز بشه؟ خیلی زیاده ما که خرید اینترنتی و قبض از نت زیاد پرداخت نمیکنیم :n02:
عضو بشیم امتیاز میاد؟ عضو نشیم امتیازی نمیاد پس؟
کارت شتابی منظورت مال بانک ملی هم میشه؟ اینترنت بانک باید فعال باشه؟ یا فرقی نمیکنه؟
بانک ملت داریم نت بانکش که فعاله. اون نه.

در آخر ما وام نمیخوایم ما وجه نقد میخوایم :n09::n02:

ممنون

pooria_googooli
20-06-2013, 11:07
سلام . بانک ملی روی گردش حساب وام میده ؟؟ من توی یک سال گذشته طی ماه های مختلف مجموعا 6 میلیون وارد حسابم شده و خرج شده . الان هم مانده حسابم فقط 200 هزار تومانه . می تونم وام بگیرم ؟

szh_1367
20-06-2013, 12:45
ممنون از توضیحات‌ات، لطفاً درباره چک بلامحل و چک مخدوش، شرایط گرفتن دسته چک و نوع حسابی که برای چک باید داشته باشیم، چک سفید امضاء، چک حامل هم توضیح بدهید

این رو ابتدا خدمتتون عرض کنم که قوانین هر روز در حال تغییر است و متاسفانه یک قانون ثابت در این موارد وجود ندارد درضمن اگر بخواهید از اخرین تغییرات یا اصل قوانین مطلع بشوید به یکی از بانک های دولتی مراجعه و در خواست دفترچه راهنما یا برگی که قبل از افتتاح حساب جهت اشنای بیشتر با قوانین دسته چک به فرد داده میشود

چک بلامحل : اگر بخواهیم تعریف عامیانه ای داشته باشیم باید عرض کنم که اگر فردی برگی چکی در وجه فرد دیگری کشیده باشه و فرد مورد نظر چک رو به بانک ببرد و موجودی به اندازه چک صادر شده نباشه اصطلاحا چک بلامحل گفته میشه که گذشته از پیگردهای قانونی باعث بد حسابی مشتری نزد بانک خواهد شد - در صورتی که بخواهید در بانک دیگه ای دسته چک بگیرید این مورد خیلی مهمه که فرد نزد بانک های قبلی جزء مشتری های خوش حساب بوده یا بد حساب

چک مخدوش : باز هم به اصطلاح عامیانه وقتی چکی دارای خط خوردگی ، ناخوانا بودن نوشته ها و . . . ( مواردی که باعث شک و تردید در وصل چک شود ) باشد مخدوش اعلام میشود که معمولا پشت برگ چک فردی که دسته چک بنامش است توضیحاتی رو درج میکنه تا شک رو تردیدی وجود نداشته باشد و سپس توضیحات خودش رو با دو امضاء تایید میکند بعضی مواقع انگشت هم زده میشه ( جهت اطلاع )

شرایط دسته چک : من که تا حالا ندیدم بگن طبق این قانون شما دسته چک میتونی بگیری - به افراد معمولی دسته چک داده نمیشود اکثرا افراد بازاری دسته چک دارند چرا که اکثر معاملات روزانه زیادی دارند - البته وقتی شما حسابی نزد بانک باز و گردش حساب شما بالا باشه (موضوع مشتری خوش حساب اینجا خیلی میتواند تاثیر گذار باشه ) میتوانید درخواست دسته چک کنید که ابتدا دسته چک ده برگی به شما داده میشود و در صورتی که موردی نداشته باشید تعداد برگه ها تا 50 برگ افزایش پیدا میکند

چک سفید امضاء : مثل اینکه شما برگه ای رو سفید امضاء کرده باشید و طرف هر عددی که دوست داشته باشه میتواند در ان قید کند پس باید خیلی مراقب باشید

چک حامل : به صورت معمول دو نوع پاس شدن چک داریم 1. حامل 2. در وجه شخص حقیقی یا حقوقی

وقتی شخص حقیقی یا حقوقی باشه فردی که چک رو صادر میکند اسم شخص رو نیز ذکر میکند و تنها کسی که میتواند این چک رو به وجه نقد تبدیل کند همین فردی است که اسمش ذکر شده البته فردی که اسمش ذکر شده میتواند با دو امضاء پشت چک چک رو به کسی دیگه تحویل دهد تا به وجه نقد تبدیل شود

اما چک حامل دیگه اسم کسی در چک نوشته نمیشود و هر فردی که چک رو به بانک ارائه دهد میتواند ان را به وجه نقد تبدیل کند

سلام . بانک ملی روی گردش حساب وام میده ؟؟ من توی یک سال گذشته طی ماه های مختلف مجموعا 6 میلیون وارد حسابم شده و خرج شده . الان هم مانده حسابم فقط 200 هزار تومانه . می تونم وام بگیرم ؟

باید با مسئول وام یا رئیس بانک صحبت کنید اونها هستند که تصمیم گیرنده نهایی هستند

البته فکر نمیکنم 6 میلیون گردش حساب خوبی محسوب بشه

پ.ن: اگر غلط املائی هست ببخشید دیگه فرصت نشد متن رو بخونم

iman_s
20-06-2013, 13:03
بعد اون تاریخی که زده چیه؟
میشه جابجا کرد؟چه جالب
بازار سیاه نداره این امتیازا؟:n02:

دقیقا سوال منم همینه
برای ما رو زده 23/67 بعد مهلت زده 101 روز
میگم چکار کنیم این امتیازه بیشتر میشه؟
با همین 23 امتیاز هم میشه وام گرفت یا نه؟
اگر 67 امتیاز بشه چقدر وام میدن؟
+
سوال های دوستمون alone one

خوبه.
من 10 امتیاز بگیرم میتونم سریع به 10 تومن پول تبدیلش کنم بگیرم ازش؟ یا باید 100 امتیاز بشه؟ :n13:
ها فک کنم تو متن گفتین حد نصاب؟ یعنی باید 100 امتیاز بشه؟ خیلی زیاده ما که خرید اینترنتی و قبض از نت زیاد پرداخت نمیکنیم :n02:
عضو بشیم امتیاز میاد؟ عضو نشیم امتیازی نمیاد پس؟
کارت شتابی منظورت مال بانک ملی هم میشه؟ اینترنت بانک باید فعال باشه؟ یا فرقی نمیکنه؟
بانک ملت داریم نت بانکش که فعاله. اون نه.

در آخر ما وام نمیخوایم ما وجه نقد میخوایم :n09::n02:

ممنون

تا به حدنصاب نرسيد نميتونيد از امتيازتون استفاده كنيد.يعني 100 يا 200 يا 300 امتياز
بازار سياه هم داره ولي بايد تاريخ تولدتون نزديك باشه تا بتونيد بگيريد.چون جابجايي فقط بعنوان هديه تولد امكان پذيره.تو بعضي از سايتها و انجمنها خريد و فروش ميكنن:n10:
اون تاريخ هم واسه طرح جديد امتيازيشه و بستگي به تنوع امتيازهاي شما در تاريخ مشخصي داره كه ممكنه بتونيد بيشتر يا كمتر امتياز كسب كنيد.يعني ممكنه شما تو تاريخ مشخصي نسبت به كارهايي كه انجام داديد امتياز بيشتري كسب كنيد.محاسبه اش هم پيچيدست و تو سايتش خودش يك برنامه واسه محاسبه امتيازها داره
كارت شتابي هم كارت بانكهايي هستند كه عضو شتاب هستند.اكثر بانكها هم عضو شتاب هستند و صندوقها و موسسه ها شتابي نيستن.ربطي هم به اينترنت بانك نداره.بايد تو سايتش ثبت نام كنيد و كارتتون رو توش ثبت كنيد

Ghaioom
20-06-2013, 13:24
تا به حدنصاب نرسيد نميتونيد از امتيازتون استفاده كنيد.يعني 100 يا 200 يا 300 امتياز
بازار سياه هم داره ولي بايد تاريخ تولدتون نزديك باشه تا بتونيد بگيريد.چون جابجايي فقط بعنوان هديه تولد امكان پذيره.تو بعضي از سايتها و انجمنها خريد و فروش ميكنن:n10:
اون تاريخ هم واسه طرح جديد امتيازيشه و بستگي به تنوع امتيازهاي شما در تاريخ مشخصي داره كه ممكنه بتونيد بيشتر يا كمتر امتياز كسب كنيد.يعني ممكنه شما تو تاريخ مشخصي نسبت به كارهايي كه انجام داديد امتياز بيشتري كسب كنيد.محاسبه اش هم پيچيدست و تو سايتش خودش يك برنامه واسه محاسبه امتيازها داره
كارت شتابي هم كارت بانكهايي هستند كه عضو شتاب هستند.اكثر بانكها هم عضو شتاب هستند و صندوقها و موسسه ها شتابي نيستن.ربطي هم به اينترنت بانك نداره.بايد تو سايتش ثبت نام كنيد و كارتتون رو توش ثبت كنيد
یه چیز دیگه که الان یادم اومد. میشه بعد عضویت چند تا کارت بدم یعنی کارت بانکهای مختلف و امتیازها از همش به همین اکانتم بیاد؟ اینجوری خیلی خوبه :n02:یکی کفایت نمیکنه.
در ضمن لیست جمع اوری امتیاز ها هم میشه بگید کلی؟ بعدشم برای امتیاز حتما باید از سایتش بگیریم یا چیزای دیگه هم میشه؟ مثلا با گوشی شارژ بخریم این حرفا؟ :n13:

ویرایش:
اگه اونی که گفتم این باشه:
و

خرید از دستگاه کارتخوان به ازاء هر 1.000.000 ریال 1 امتیاز

یعنی وقتی از کارت خوان خرید کردیم باید 100 هزار تومان باشه؟! اگه اینجوری باشه که باید قید اینارو بزنیم. دی
50 هزار تومن هم که ما خرید اینترنتی نمیکنیم :n02:
خرید شارژ هم انگار نداره!
آغا اینا به ما نیومده ولش! :n02:

M A S 0 U D
20-06-2013, 18:25
نکته دیگه اینکه هزینه هر چک بین بانکی سه هزار تومان
الان هزینش 3700 تومنه

شرایط گرفتن دسته چک هم میتونه اینا باشه:
*استعلام از بانک مرکزی
*داشتن جواز کسب - فیش حقوقی و سایر مدارک درآمدی (مثل کارت کشاورزی ) و ... (بسته به بانک)
*مدارک شناسایی و ...

Abbas.V
20-06-2013, 23:15
یه چیز دیگه که الان یادم اومد. میشه بعد عضویت چند تا کارت بدم یعنی کارت بانکهای مختلف و امتیازها از همش به همین اکانتم بیاد؟ اینجوری خیلی خوبه :n02:یکی کفایت نمیکنه.
در ضمن لیست جمع اوری امتیاز ها هم میشه بگید کلی؟ بعدشم برای امتیاز حتما باید از سایتش بگیریم یا چیزای دیگه هم میشه؟ مثلا با گوشی شارژ بخریم این حرفا؟ :n13:

ویرایش:
اگه اونی که گفتم این باشه:
و

خرید از دستگاه کارتخوان به ازاء هر 1.000.000 ریال 1 امتیاز

یعنی وقتی از کارت خوان خرید کردیم باید 100 هزار تومان باشه؟! اگه اینجوری باشه که باید قید اینارو بزنیم. دی
50 هزار تومن هم که ما خرید اینترنتی نمیکنیم :n02:
خرید شارژ هم انگار نداره!
آغا اینا به ما نیومده ولش! :n02:

در مورد امتیاز به ریز امتیاز هم تعلق میگیره . مثلا شارژ 2 تومنی بخری واست 0.02 امتیاز میزاره . 10 تومن بخری 0.1 . در مورد خرید از پوز هم به همین ترتیب.

Ghaioom
21-06-2013, 06:18
در مورد امتیاز به ریز امتیاز هم تعلق میگیره . مثلا شارژ 2 تومنی بخری واست 0.02 امتیاز میزاره . 10 تومن بخری 0.1 . در مورد خرید از پوز هم به همین ترتیب.
خیلی کمه چقد خسیس بازی در میارن! :n02::n09:

من تصمیم گرفتم عضو بشم ولی هی میگه:
ارتباط با سامانه بانک ملت مقدور نیست

!!

در ضمن شماره مشتری رو برای ورود به بانکداری اینترنتی عوض کردم که اون همراه با حروفه که وقتی اونو میزنی میگه فقط اعداد وارد کنید. از این که نیست مشکلش؟ نکنه الان ایراد داره؟
به نظرم که اگه میخواست خطا بده میگفت شماره مشتری اشتباهه این حرفا نه که بگه ارتباط با ... این حرفا ! :n02: باید ایراد از اونور باشه دی

بعدشم این قسمت "سامانه سنجش رضایت مشتریان " چی چی هست؟ D:

iman_s
22-06-2013, 13:44
اين باشگاه ملت هم اعصابمو بهم ريخته :42:
بعد از مدتها كه امتيازم دوباره از 200 گذشت خواستم برم نقدش كنم كه ديدم با اين طرح جديد هيچي بهم نميدن :n03::n04:
با طرح امتيازي جديد 200امتيازم نقد نميشه و ميگه به حد نصاب نرسيدي و واسه 100 امتيازشم فقط 40تومن ميدن :n04:
جالبه اولش هم كه وارد ميشم پيام ميده مهلتت داره تموم ميشه.10درصد امتيازاتو ميگيريم و برات 60روز تمديد ميكنيم وگرنه امتيازات نقره اي ميشه:n29: :n27:

Ghaioom
23-06-2013, 18:10
اين باشگاه ملت هم اعصابمو بهم ريخته :42:
بعد از مدتها كه امتيازم دوباره از 200 گذشت خواستم برم نقدش كنم كه ديدم با اين طرح جديد هيچي بهم نميدن :n03::n04:
با طرح امتيازي جديد 200امتيازم نقد نميشه و ميگه به حد نصاب نرسيدي و واسه 100 امتيازشم فقط 40تومن ميدن :n04:
جالبه اولش هم كه وارد ميشم پيام ميده مهلتت داره تموم ميشه.10درصد امتيازاتو ميگيريم و برات 60روز تمديد ميكنيم وگرنه امتيازات نقره اي ميشه:n29: :n27:

ما بعد مدتی عضویدیم حالا اینطوری شده! :|

پس برای نقدش کردن چقد امتیاز میخواد؟!

بعدشم من الان از سایت همراه اول سیم کارت شارژ کردم متصل میشد به درگاه ملت بعد رفتم دیدم امتیاز اضافه نشده! باید رو کدوم نوشته اضافه میشد؟

Mr.Mazmamfi
23-06-2013, 23:21
سلام .

یکی از دوستانم شرایط کاریش این جوری هست :

1 ) روزانه 450 الی 500 تومن در میاره و حدودا در ما 15 تومن میشه .

2 ) در ماه 2 الی سه بار از حسابش میخواد پول برداره ، حدودا 9 تومن .

3 ) میخواد بانک معتبری باشه و راحت بتونه حواله های بانکی رو بدون درد سر انجام بده .

به نظرتون با توجه به این شرایطی که گفتم ، بهترین بانک برای دریافت سود بهتر چیه ؟ ( قاعدتا باید روز شما باشه دیگه درسته ؟ )

ممنونم .

arash66_2m
24-06-2013, 08:06
بانک کلت من 8 امتیاز طلایی داریم و تعداد روزهای باقی مانده 30 روز !
8 از 88 ! داستان چجوریه ؟
من باید چیکار کنم جایزه پول نقد رو بگیرم ؟

MoJtaBa.R
24-06-2013, 23:17
الان هزینش 3700 تومنه

شرایط گرفتن دسته چک هم میتونه اینا باشه:
*استعلام از بانک مرکزی
*داشتن جواز کسب - فیش حقوقی و سایر مدارک درآمدی (مثل کارت کشاورزی ) و ... (بسته به بانک)
*مدارک شناسایی و ...

اگه شریک باشیم و جواز به نام یکیمون اون یکی باید چه بکنه برا دریافت دسته چک ؟

ak313
25-06-2013, 09:23
بانک کلت من 8 امتیاز طلایی داریم و تعداد روزهای باقی مانده 30 روز !
8 از 88 ! داستان چجوریه ؟
من باید چیکار کنم جایزه پول نقد رو بگیرم ؟

ببخشید من جواب سوالتون رومی دونم اما بانک ملت با این طرح مسخرش گندی زد که دیگه الان من حوصله جواب دادنشم ندارم

Rhodes
25-06-2013, 10:18
دوستان موسسه کوثر چه طوری وام میده ؟ رفتم پرسدم میگه فقط کارمند :|
راست میگه /:n13:

iman_s
25-06-2013, 13:03
ما بعد مدتی عضویدیم حالا اینطوری شده! :|

پس برای نقدش کردن چقد امتیاز میخواد؟!

بعدشم من الان از سایت همراه اول سیم کارت شارژ کردم متصل میشد به درگاه ملت بعد رفتم دیدم امتیاز اضافه نشده! باید رو کدوم نوشته اضافه میشد؟
تو قسمت خريد اينترنتي اضافه ميشه.امتيازها هفته اي بروز ميشه

طرح جديد گذاشته كه امتيازا رو بازم كم كنن.دفعه قبل 100 امتياز خرج كردم و برنده نشدم.الان دوباره طرح گذاشته كه جايزه هاش كمتره :n03:
اولا كه زياد جدي نميگرفتمش امتيازاشو نقد نكردم و حالا دارم ميسوزم :((
هركي تولدش نزديكه من امتيازمو بهش ميفروشم

arash66_2m
25-06-2013, 16:35
ببخشید من جواب سوالتون رومی دونم اما بانک ملت با این طرح مسخرش گندی زد که دیگه الان من حوصله جواب دادنشم ندارم
حالا جواب بدین ببینیم چی به چیه /.

T I M S A R
25-06-2013, 18:47
اگه شریک باشیم و جواز به نام یکیمون اون یکی باید چه بکنه برا دریافت دسته چک ؟

میتونید حساب مشترک باز کنید که چکهاتون با امضای دوتاتون پاس بشه...

ملا نصرالدین
25-06-2013, 19:37
دوستان برای اینکه تلفن بانک داشته باشیم باید به بانک مراجعه کنیم؟

یه سوال دیگه ما وقتی از یک نفر چک میگیریم میریم بانک ...با یه ذره پاچه خواری بهمون میگن که طرف حسابش چطوری هست و چک برگشتی تا حالا داشته یا نه
میگم راهی هست اینو از طریق اینترنت یا تلفن بانک فهمید؟

M A S 0 U D
25-06-2013, 19:56
دوستان برای اینکه تلفن بانک داشته باشیم باید به بانک مراجعه کنیم؟

یه سوال دیگه ما وقتی از یک نفر چک میگیریم میریم بانک ...با یه ذره پاچه خواری بهمون میگن که طرف حسابش چطوری هست و چک برگشتی تا حالا داشته یا نه
میگم راهی هست اینو از طریق اینترنت یا تلفن بانک فهمید؟

بله باید به بانک مراجعه کنید ..
نه نمیشه تازه تو بانک هم اطلاعات حساب شخص و نباید بگن ...

*IN*
29-06-2013, 12:04
کدوم بانک یا موسسه بیشترین سود رو به سرمایه گزاری های کوتاه مدت میده؟

MoJtaBa.R
30-06-2013, 12:01
میتونید حساب مشترک باز کنید که چکهاتون با امضای دوتاتون پاس بشه...

یعنی به تنهایی نمیشه ؟؟ حتما دو امضایه باید باشه ؟ آخه برای جواز که به دونفر نمیدن

قوامین 18 درصد و ایران زمین 18 درصد روز شمار دارن : ولی موجودی اولیه رو باید یه تومنی باز کنی

کلیه اعضاء شتاب برای کوتاه مدتهای زیر یه تومن هم 7 درصدی هستن

hossein019940
30-06-2013, 12:06
سلام دوستان من تو بانک کشاورزی کارتم گم شده میگن باید نامه اداری بنویسی که کارت گم شده ور درخواست کارت جدید رو بدی کسی از دوستان میتونه بگه چجوری بنویسم؟
من زیاد به نامه اداری وارد نیستم

global_id
30-06-2013, 14:51
سلام دوستان کسی میدونه برای وام بین 5 میلیون تا 10 میلیون تومان چه نوع وام هایی وجود داره؟
مثلا بجز وام مسکن و ازدواج ، وام های دیگری در این حد داریم؟

szh_1367
30-06-2013, 15:03
یعنی به تنهایی نمیشه ؟؟ حتما دو امضایه باید باشه ؟ آخه برای جواز که به دونفر نمیدن

این امکان برای شما وجود دارد که تک امضاء باشه یا دو امضاء - حتما در کار نیست به قول معروف این یک اپشن که در اختیار مشتری هست

سلام دوستان من تو بانک کشاورزی کارتم گم شده میگن باید نامه اداری بنویسی که کارت گم شده ور درخواست کارت جدید رو بدی کسی از دوستان میتونه بگه چجوری بنویسم؟
من زیاد به نامه اداری وارد نیستم

با سلام به ریاست محترم . . . .

اینجانب . . . . فرزند . . . . متولد . . . . دارای شماره شناسنامه . . . . صادره از . . . . دارای حساب کوتاه مدت به شماره . . . . به دلیل . . . . و مفقود شدن کارت شماره . . . . درخواست باطل کردن کارت قبلی و صدور کارت جدید را دارم

با تشکر تاریخ و امضاء

چیز خاصی لازم نیست بانک مجبوره یه دست خط کتبی از شما داشته باشه:n01:

Abbas.V
30-06-2013, 15:08

day 19% روزشمار . پرداخت سود هر 30 روز . حداقل موجودی 50.000 تومان

alone one
30-06-2013, 18:05
آقا من 10 امتیاز طلایی تو کبوب ملت دارم،20 روز مونده
اگه این 20 روز بگذره چی میشه؟تبدیل به نقره ای میشه؟
بعدشم میشه امتیاز گرفت؟

MoJtaBa.R
30-06-2013, 19:48

کجاست ؟؟؟؟؟؟

dirt road
01-07-2013, 08:24
سلام دوستان کسی میدونه برای وام بین 5 میلیون تا 10 میلیون تومان چه نوع وام هایی وجود داره؟
مثلا بجز وام مسکن و ازدواج ، وام های دیگری در این حد داریم؟

سلام
گزينه هاي بسيار عالي براي اين مبالغ وام در بانك مهر اقتصاد(موسسه ماي و اعتباري مهر) با نرخ كارمزد پايين وجود دارد.
مبلغ وام درخواستي،تعداد اقساط،مدت سپرده گذاري و نرخ سود دريافتي را مي توانيد بر اساس نيازتان انتخاب كنيد.

*IN*
01-07-2013, 11:06

به سه سال به بالا 19 درصد میده...
مهر تو سایتش زده کوتاه مدت 4 ماهه با باز پرداخت تو سررسید 19 درصد ولی رفتم یکی از شعبه هاشون گفتن سود دهی نداریم و فقط میتونید قرض الحسنه باز کنید!!!چرا؟؟؟

*IN*
01-07-2013, 12:48
مهر تو سایتش زده کوتاه مدت 4 ماهه با باز پرداخت تو سررسید 19 درصد ولی رفتم یکی از شعبه هاشون گفتن سود دهی نداریم و فقط میتونید قرض الحسنه باز کنید!!!چرا؟؟؟

یه شعبه دیگشون رفتم این گفت یه طرح داریم 4 ماهه 19 درصد تا آخر 4ماه نمیتونید به اصل و سود دست بزنید...
یه طرح جدید هم داریم 21% سالیانه حداقل باید 5000000 ته حساب باشه تا سود تعلق بگیره و میشه اصل پول و سود رو هروقت که خواستید برداشت کنید باز پرداخت سود ماهیانه...
واسه من که به پولم احتیاج ندارم و باهاش کار نمیکنم فکر کنم 4 ماهه بهتر باشه...

dirt road
01-07-2013, 17:00
یه شعبه دیگشون رفتم این گفت یه طرح داریم 4 ماهه 19 درصد تا آخر 4ماه نمیتونید به اصل و سود دست بزنید...
یه طرح جدید هم داریم 21% سالیانه حداقل باید 5000000 ته حساب باشه تا سود تعلق بگیره و میشه اصل پول و سود رو هروقت که خواستید برداشت کنید باز پرداخت سود ماهیانه...
واسه من که به پولم احتیاج ندارم و باهاش کار نمیکنم فکر کنم 4 ماهه بهتر باشه...

اگر ساكن استان هاي خراسان(رضوي،جنوبي،شمالي)، تهران و يا كيش هستيد موسسه مالي اعتباري ميزان سود خوبي براي سپرده ها پرداخت مي كند.من مدتي هست كه به اين موسسه مراجعه نكرده ام ولي تا جايي كه يادم هست روزشمار بين 22% تا 24% پرداخت مي كرد.

Abbas.V
01-07-2013, 23:54

خیر . اینطور نیست . من خودم حساب دارم و 19 درصد میگیرم . حسابمم هرروز در گردش هست . یکروز 100 تومن تو حسابمه یک روز 50 میلیون . به مانده حساب ساعت 12 هر شب 19 درصد تعلق میگیره .

ehsan_iace
02-07-2013, 00:05
اگر حساب بلند مدت در یک بانک داشته باشیم می‌توانیم روی آن وام بگیریم یا نه؟

*IN*
02-07-2013, 16:28
خیر . اینطور نیست . من خودم حساب دارم و 19 درصد میگیرم . حسابمم هرروز در گردش هست . یکروز 100 تومن تو حسابمه یک روز 50 میلیون . به مانده حساب ساعت 12 هر شب 19 درصد تعلق میگیره .

تو سایتشون همچین چیزی نزده بود...

skyzare
02-07-2013, 17:21

سلام .

اره به حساب هاي بلند مدت وام ميدن من از صادرات كه پرسيدم بهم گفت 70 % كل پولت رو بهت وام ميديم بعد هر چي شد بايد يك ساله پرداخت كنيد البته به همراه سودش . حالا قوانين بانك هاي ديگه رو نمي دونم

alone one
02-07-2013, 19:36
سلام .

اره به حساب هاي بلند مدت وام ميدن من از صادرات كه پرسيدم بهم گفت 70 % كل پولت رو بهت وام ميديم بعد هر چي شد بايد يك ساله پرداخت كنيد البته به همراه سودش . حالا قوانين بانك هاي ديگه رو نمي دونم

موسسه مهرم میده؟
من یه ساله اونجا پول خوابوندم

alone one
02-07-2013, 20:12
آقا الان این موسسه های مهر وطنو مهر میهن دیگه منهدم! شدن؟
واسه وام کم بهره فقط بانک رسالتو قرض الحسنه مهر موند؟

skyzare
02-07-2013, 20:45
موسسه مهرم میده؟
من یه ساله اونجا پول خوابوندم

سلام .

به نظرم مهر هم ميده . حالا يه سوال بكنيد .

Abbas.V
03-07-2013, 15:00
تو سایتشون همچین چیزی نزده بود...

تشریف ببرید شعبه . سایت ها معمولا به دلیل نظارتی که روشون هست زیاد آپدیت نیستن .

Abbas.V
03-07-2013, 15:01

شما میتونید از لاین اعتباری استفاده کنید .
با رئیس شعبتون صحبت کنید .

Soroush-S
06-07-2013, 11:25
امروز از بانک ثامن پرسیدم . به روزشمار 18 درصد سود و به سپرده یکساله 25 درصد سود میده

VAHID
12-07-2013, 17:59
بروز شده در 1392/4/21

منبع:اقتصاد انلاین

skyzare
12-07-2013, 19:00
سلام .

پرداخت پول به سايت هاي خارجي از طريق چه كارت هايي امكان داره ؟ با اين كارت هاي معمولي هم ميشه ؟:n02: منظورم احيانا شماره اي براش در نظر گرفته باشند كه از بانك بگيريم و بتونيم پولي رو به سايتي خارجي واريز كنيم .

szh_1367
12-07-2013, 22:04
سلام .

پرداخت پول به سايت هاي خارجي از طريق چه كارت هايي امكان داره ؟ با اين كارت هاي معمولي هم ميشه ؟:n02: منظورم احيانا شماره اي براش در نظر گرفته باشند كه از بانك بگيريم و بتونيم پولي رو به سايتي خارجي واريز كنيم .

باید دید سایت با چه کارتهایی کار میکنه

من سایت خارجی سراغ ندارم که با کارتهای داخل ایران کار بکند سایت های خارجی معمولا با مستر کارت ، ویزا کارت ، گرین کارت ، پی پال ، وب مانی و . . . کار میکند

شرکت هایی وجود دارند که برای شما پرداخت ها رو با دریافت هزینه ای کوچک انجام میدهند با سرچ کردن حتما پیدا میکنید

مگر اینکه شما حساب ارزی داشته باشید و پول رو برای سایت حواله کنید که نیاز به سوئیف و شماره حساب بانک مقصد داره این کار رو هم بعضی از صرافی ها انجام میدن

arash66_2m
12-07-2013, 22:43
بانک قوامین الان عضو شتاب هست ؟
و این که الان سود یک سالش 17 درصده یا همون 22 درصد هستش ؟

alone one
13-07-2013, 00:33
بروز شده در 1392/4/21

منبع:اقتصاد انلاین
با تشکر ازتون که اطلاعات جامعی دادین اما همه اطلاعات جدول واقعی نیست،اونم براساس مشاهدات خودم میگم
====
دوستان کدوم بانک بیشترین سودو در یک سال میده؟
طرحش مهم نیست،منظورم اینکه حالا ممکنه طرح روز شمار باشه یا 5ساله یا 3ماهه یا ... ،اما سود سالیانش بالاترین باشه،یعنی چه روز شمار بخوابونم چه طولانی مدت،سودش بعد 1سال بیشترین حالت ممکنه باشه
امیدوارم منظورمو رسونده باشم

Soroush-S
13-07-2013, 10:03
با تشکر ازتون که اطلاعات جامعی دادین اما همه اطلاعات جدول واقعی نیست،اونم براساس مشاهدات خودم میگم
====
دوستان کدوم بانک بیشترین سودو در یک سال میده؟
طرحش مهم نیست،منظورم اینکه حالا ممکنه طرح روز شمار باشه یا 5ساله یا 3ماهه یا ... ،اما سود سالیانش بالاترین باشه،یعنی چه روز شمار بخوابونم چه طولانی مدت،سودش بعد 1سال بیشترین حالت ممکنه باشه
امیدوارم منظورمو رسونده باشم

بانک ثامن يك ساله 25 درصد سود میده.فکر نکنم بانکی بالاتر سود بده!!

ارسال شده از GLX Luster با استفاده از تپاتالک 2

D o l f i n
13-07-2013, 10:24
کدوم بانکها وام بدون کارکرد میدن ؟

szh_1367
13-07-2013, 14:45
کدوم بانکها وام بدون کارکرد میدن ؟

بستگی داره چقدر وام نیاز داشته باشید

اما به صورت کلی اگر سند قابل قبولی داشته باشی اکثر بانک ها بدون کارکرد وام میدن البته مثل همیشه باید با رئیس بانک ابتدا به تفاهم برسید

szh_1367
13-07-2013, 14:50
بانک قوامین الان عضو شتاب هست ؟
و این که الان سود یک سالش 17 درصده یا همون 22 درصد هستش ؟

سود رو اطلاع ندارم

تا چند ماه قبل که به عضو شتاب نبود البته یه خبر خوندم که مجوزهاش تهیه شده اما سیستم ها هنوز به روز نشدن

alone one
13-07-2013, 16:54
بانک ثامن يك ساله 25 درصد سود میده.فکر نکنم بانکی بالاتر سود بده!!

شرایط خاصی که نذاشتن؟مثلا حداقل تعیین کردن واسه سپرده یا ...

ham33d
15-07-2013, 01:03
دوستان فیش بانکی ملی که به حساب راهنمایی و رانندگی واریز میشه تا کی مهلت دارن

Soroush-S
15-07-2013, 01:30
شرایط خاصی که نذاشتن؟مثلا حداقل تعیین کردن واسه سپرده یا ...

نه من پرسیدم چیزی درمورد حداقل سپرده نگفتن .

Sent from my GLX Luster using Tapatalk 2

myreza_12345
16-07-2013, 07:45
سلام.
بیشترین سود یکساله با دریافت سود به صورت ماهانه را کدوم بانک یا موسسه مالی و اعتباری به مشتریان خود میده؟
بیشترین سود یکساله با دریافت سود به صورت در سررسید را کدوم بانک یا موسسه مالی و اعتباری به مشتریان خود میده؟

سپاس و تشکر فراوان

szh_1367
16-07-2013, 14:47
دوستان فیش بانکی ملی که به حساب راهنمایی و رانندگی واریز میشه تا کی مهلت دارن

اگر منظورتون اون فیشی که برای امتحان شهری یا ایین نامه هست باید عرض کنم تا جایی که من اطلاع دارم تاریخ انقضا نداره

درغیر این صورت دقیق تر بفرمائید اگر اطلاع داشتم عرض میکنم

ham33d
16-07-2013, 21:40
اگر منظورتون اون فیشی که برای امتحان شهری یا ایین نامه هست باید عرض کنم تا جایی که من اطلاع دارم تاریخ انقضا نداره

درغیر این صورت دقیق تر بفرمائید اگر اطلاع داشتم عرض میکنم
اره درسته
یه مشکلی بوجود امده باید یه ماه دیگه امتحان بدم
یعنی راهنمایی و رانندگی قبولش می کنه
گیرنده امتحان راهنمایی و...... است:n13:

szh_1367
16-07-2013, 22:49
اره درسته
یه مشکلی بوجود امده باید یه ماه دیگه امتحان بدم
یعنی راهنمایی و رانندگی قبولش می کنه
گیرنده امتحان راهنمایی و...... است:n13:

مشکلی نیست قبول میکنه

arz2011
23-07-2013, 12:37
سلام.من یه کارت شتاب از بانک پارسیان دارم که اون روز ۳ بار رمزش رو اشتباه وارد کردم اما بعدش کارت رو دوباره بهم پس داد.منم رفتم خونه و بعدش یادم افتاد رمزش چیه.حالا که میخوام خرید اینترنتی بکنم ارور میده که رمز بیش از ۳ بار اشتباه وارد شده.چیکار کنم که رفع بشه ارور؟

M o h a m m @ d
23-07-2013, 12:57
کارت مسدود شده باید برید بانک تا دوباره فعالش کنه

arz2011
23-07-2013, 13:04
نمیشه با عابر بانک درستش کرد؟
برای رفتن به شعبه حتما لازمه صاحب کارت بره و مدارک هم میخواد؟

M o h a m m @ d
23-07-2013, 13:15
نه با عابر بانک نمیشه.
اره دیگه بانک صاحب کارت میشناسه با مدرک شناسایی.
حتما نمیخواد خود شعبه صادر کننده عابر بانک بری هر شعبه ای که نزدیکه برو(البته از شعبات بانک کارتت نه هر بانکی).

arz2011
23-07-2013, 14:12
نمیشه من با مدارک صاحب کارت برم و بگم؟
کار زیاد داره یا سریع رسیدگی می کنن؟

M o h a m m @ d
23-07-2013, 14:53
نمیشه من با مدارک صاحب کارت برم و بگم؟
کار زیاد داره یا سریع رسیدگی می کنن؟

نه مگه اشنا داشته باشین.اره سریع کارت راه میندازن بدون نوبت یه لحظه با سیستم قفلش باز میکنه

Soroush-S
23-07-2013, 15:01
آیا حساب 5 ساله بانک کشاورزی میشه بست؟؟؟

szh_1367
23-07-2013, 15:13
سلام.من یه کارت شتاب از بانک پارسیان دارم که اون روز ۳ بار رمزش رو اشتباه وارد کردم اما بعدش کارت رو دوباره بهم پس داد.منم رفتم خونه و بعدش یادم افتاد رمزش چیه.حالا که میخوام خرید اینترنتی بکنم ارور میده که رمز بیش از ۳ بار اشتباه وارد شده.چیکار کنم که رفع بشه ارور؟

همنطور که دستمون گفتند باید تشریف ببرید بانک اگر مسدود شده باشد براتون خارج از نوبت فعال میکنند شاید کل کار 5 دقیقه طول نکشه

اما اگر کارت سوخته باشه ( چون بعضی از بانک ها کارت هاشون مسدود نمیشه بلکه میسوزه ) باید فرمی پر کنید که بعد از دو هفته کارت جدید به نام صاحب کارت صادر و در اختیار مشتری قرار میگیرد

کلیه مراحل رایگان میباشد - حتما صاحب کارت با مدارک شناسایی مثل کارت ملی یا شناسنامه باید حضور داشته باشید در غیر این صورت به هیچ وجه نمیشه کاری کرد البته اگر وکالت قانونی داشته باشید هم میتوانید به جای صاحب کارت مراحل رو طی کنید

آیا حساب 5 ساله بانک کشاورزی میشه بست؟؟؟

بله امکانش هست اما یه مقدار جریمه و کسر از سود سپرده شامل این کار میشود که مقدار دقیق اون رو اطلاع ندارم

arz2011
23-07-2013, 19:30
نه مگه اشنا داشته باشین.اره سریع کارت راه میندازن بدون نوبت یه لحظه با سیستم قفلش باز میکنه

خیلی ممنون
فقط یه چیز: باید دفترچه حساب رو هم ببریم یا خود کارت با کارت ملی ببریم کافیه؟

M o h a m m @ d
23-07-2013, 19:31
خیلی ممنون
فقط یه چیز: باید دفترچه حساب رو هم ببریم یا خود کارت با کارت ملی ببریم کافیه؟

نه فقط کارت ملی کافیه با کارت عابر بانک

saeediranzad
24-07-2013, 10:10
کلیه مراحل رایگان میباشد - حتما صاحب کارت با مدارک شناسایی مثل کارت ملی یا شناسنامه باید حضور داشته باشید در غیر این صورت به هیچ وجه نمیشه کاری کرد البته اگر وکالت قانونی داشته باشید هم میتوانید به جای صاحب کارت مراحل رو طی کنید
سلام
تا آنجا که من میدونم پول صدور کارت جدید را میگیرند. (در بانک ملی حتا با افزایش کارمزد بعضی خدمات مابه التفاوت خدمات انجام شده ماههای قبل را هم از حساب کم میکنند)

szh_1367
24-07-2013, 14:17
سلام
تا آنجا که من میدونم پول صدور کارت جدید را میگیرند. (در بانک ملی حتا با افزایش کارمزد بعضی خدمات مابه التفاوت خدمات انجام شده ماههای قبل را هم از حساب کم میکنند)

به شخصه تا حالا دو مرتبه کارت بانک ملی ، یک مرتبه بانک پارسیان و یک مرتبه بانک ملت رو تعویض کردم هیچ هزینه ای دریافت نشد

saeediranzad
24-07-2013, 17:36
به شخصه تا حالا دو مرتبه کارت بانک ملی ، یک مرتبه بانک پارسیان و یک مرتبه بانک ملت رو تعویض کردم هیچ هزینه ای دریافت نشد
هزينه اخذ ملي كارت 23000 ريال بوده و در شعب مجهز به سيستم صدور آني كارت بلافاصله پس از تكميل فرم درخواست ملي كارت ‏، كارت آماده و تحويل مي شود. ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
20- هزينه هاي صدور، تمديد، تجديد و يا تعويض كارت طبق تعرفه هاي داخلي بانك نقدا“ دريافت و يا از حساب دارنده كارت درصورت كفايت موجودي برداشت خواهدشد. ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
هر دو لینک هستند.

Soroush-S
24-07-2013, 17:50
هزينه اخذ ملي كارت 23000 ريال بوده و در شعب مجهز به سيستم صدور آني كارت بلافاصله پس از تكميل فرم درخواست ملي كارت ‏، كارت آماده و تحويل مي شود. ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
20- هزينه هاي صدور، تمديد، تجديد و يا تعويض كارت طبق تعرفه هاي داخلي بانك نقدا“ دريافت و يا از حساب دارنده كارت درصورت كفايت موجودي برداشت خواهدشد. ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
هر دو لینک هستند.
آره - بانک انصار هم از من 2500 بابت صدور کارت گرفت

nimahandsomboy
24-07-2013, 18:06
اقا بانک دی الان 6 ماه ....ماهی چقدر سود میده؟؟؟

مبلغ 6 ملیون

فرمولش چطوریه؟؟؟

szh_1367
24-07-2013, 18:13
هر دو لینک هستند.

بله برای صدور اولیه کارت گرفته میشود اما برای تعویض من تا حالا پول ندادم

سه مرتبه کارت خودم سوخته یک مرتبه کارت پدرم اما برای تعویض هزینه ای دریافت نشده

Soroush-S
24-07-2013, 19:17
بله برای صدور اولیه کارت گرفته میشود اما برای تعویض من تا حالا پول ندادم

سه مرتبه کارت خودم سوخته یک مرتبه کارت پدرم اما برای تعویض هزینه ای دریافت نشده

نه اتفاقا - برای تعویض 2500 از من گرفتن . بانک تجارت هم همین حدودا میگیره!!!

alone one
24-07-2013, 19:58

هر دو لینک هستند.

دقیقا
1% فک کن پولو ازت نگیرن،اونم پولی که قانونی میتونن بگیرن، 100% از حسابت کم کردن (پولای الکی و بدون دلیل از آدم میگیرن،اینکه دیگه قانونیه!)

ak313
25-07-2013, 00:21
اگر خرید با کارت اعتباری تبدیل به تسهیلات بشه کلا سودش چند درصده طبق قانون بانک مرکزی

arz2011
25-07-2013, 07:54
ببخشید اگه کارت توسط عابر بانک ضبط بشه میشه بهش پول واریز کرد؟ یا واریز کردن پول به اون کارت هم مسدود میشه؟ در مورد واریز به حسابی که بهش متصل هست چطوری؟
و برای اینکه کارت ضبط شده رو دوباره فعال کنیم باید با چه مدارکی به بانک مراجعه کنیم؟
و چه مدت بعد از ضبط باید مراجعه کرد؟ یعنی مثلا اگه بعد یک هفته اش مراجعه کنیم مشکلی نمیاد؟

Soroush-S
25-07-2013, 13:11
دوستان حقوق کارمندان دولت چرا واریز نمیشه؟؟!!:n13: موندیم توی آمپاس شدید:n02:

dirt road
30-07-2013, 17:50
ببخشید اگه کارت توسط عابر بانک ضبط بشه میشه بهش پول واریز کرد؟ یا واریز کردن پول به اون کارت هم مسدود میشه؟ در مورد واریز به حسابی که بهش متصل هست چطوری؟
و برای اینکه کارت ضبط شده رو دوباره فعال کنیم باید با چه مدارکی به بانک مراجعه کنیم؟
و چه مدت بعد از ضبط باید مراجعه کرد؟ یعنی مثلا اگه بعد یک هفته اش مراجعه کنیم مشکلی نمیاد؟

تا زماني كه تاريخ انقضاي كارت تمام نشده است و يا خودتان كارت را مسدود نكرده باشيد،ميشود به كارت پول واريز كرد.حساب كارت هميشگي است و تغيير نمي كند و حتي زماني كه تاريخ انقضاي كارت بسر آمده باشد و يا ... ميتوان به حساب كارت پول واريز كرد و يا از آن(براي بيشتر بانكها)بردداشت نمود. ضبط شدن كارت،به معناي غير فعال شدن كارت نيست ممكن است بطور مثال رمزتان را در يك روز سه بار متوالي اشتباه وارد كرده باشيد كه در اين صورت كارت توسط دستگاه ضبط خواهد شد و براي دريافت آن بايد كارت ملي را به مسول دستگاه ارائه دهيد.
شما بلافاصله (در اولين فرصت اداري) مي توانيد كارتتان را با ارائه كارت شناسايي از مسول مربوطه دريافت كنيد.خير مشكلي پيش نخواهد آمد تا يك هفته مطمئنا كارت شما در شعبه مربوطه نگهداري خواهد شد.

Raـــــ Hـــــ Za
03-08-2013, 18:03
آمریکا و مکزیک مهد سرقت از کارت‌های اعتباری

10 رمز عابر بانک که به راحتی سرقت می‌شوند

سالانه میلیون‌ها نفر از مردم آمریکا قربانی سرقت اطلاعات شخصی و کلاهبرداری می‌شوند و هر کاربری ممکن است بیش از تصور خود در معرض سوءاستفاده کلاهبرداران و سارقان شبکه‌ای باشد.

به گزارش سرویس «حوادث» خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)،‌ شما چه تصوری از میزان ایمنی کارت‌های اعتباری و عابر بانک‌ خود دارید؟ یا فکر می‌کنید چه عاملی می‌تواند امنیت رمزهای شما را تامین کند؟

اخیرا از سوی موسسه «دیتاژنتیکس» فهرستی از 10 رمز عبور پرکاربرد در بین مردم منتشر شده است. از آنجا که این رمزهای عبور عمدتا از سوی بسیاری از کاربران انتخاب می‌شوند لذا به صورت پیش‌فرض در زمره نا‌امن‌ترین رمزها قرار می‌گیرند.

به گزارش ایسنا به نقل از خبرگزاری رویترز، سایت «فوربس» از ایالات متحده و مکزیک به عنوان مهد سرقت از کارت‌های اعتباری در جهان یاد کرده است.

در این گزارش 42 درصد از مردم آمریکا به نوعی با یکی از شیوه‌های سرقت و کلاهبرداری از کارت‌های بانکی و اعتباری دست به گریبان بوده‌اند.

اداره دادگستری آمریکا نیز گزارش می‌دهد که سالانه 10 درصد از مردم آمریکا مورد کلاهبرداری و سرقت از کارت‌های بانکی و اعتباری قرار می‌گیرند و کارت‌های اعتباری هفت درصد دیگر از مردم نیز سرقت یا -- می‌شوند.

نتایج مطالعه موسسه «دیتاژنتیکس» نشان می‌دهد که سارقان کارت‌های اعتباری قادرند رمزهای بیش از 25 درصد از کارت‌های سرقت کرده را تنها طی 20 مرحله عملیات رمزیابی کارت‌های اعتباری با موفقیت حدس بزنند.

پس تعجبی ندارد که بدترین رمزهای کارت‌های اعتباری رمزهایی هستند که مانند عدد 1234 در کل ساده یا دارای ترتیب باشند. همچنین امن‌ترین رمزهای عبور آنهایی هستند که

هیچگونه مفهوم یا نشانه خاصی نداشته باشند. موسسه دیتاژنتیکس از رمز عبور 8068 به عنوان کم‌استفاده‌ترین و امن‌ترین رمز عبور یاد کرده است.

بنابراین اطلاعات آمار این موسسه، 10 رمز عبور که بیشترین کاربرد را در بین صاحبان کارت‌های اعتباری دارند عبارتند از:‌

1- 1234

2- 1111

3- 0000

4- 1212

5- 7777

6- 1004

7- 2000

8- 4444

9- 2222

10- 6969

a6543210
03-08-2013, 21:59
دوستان چطور می شه از یه بانک وام با سود کمتر مثل 15 درصد گرفت.نیاز دارم.ممنون می شم راحل بگین:n13:

szh_1367
04-08-2013, 07:25
دوستان چطور می شه از یه بانک وام با سود کمتر مثل 15 درصد گرفت.نیاز دارم.ممنون می شم راحل بگین:n13:

اول اینکه مقدار وام خیلی مهم هست چون به وام های سنگین درصد های بالا میبندن ولی وام های یک ، دو میلیونی رو میشه 15 درصد یا کمتر پیدا کرد

درضمن اینجوری نیست که بگی وام شماره فلان یا وام مسکن یا وام . . . . 15 درصد یا فلان درصد هست من وام هایی رو دیدم که با یک اسم اما درصدهای متفاوت یا مقدارهای متفاوت با یک اسم

بانک های دولتی کمتر وام با درصد پایین میدن بیشتر باید در صندوق ها و موسسات مالی و اعتباری دنبال اینطور وام ها باشید با عنوان های مثل خرید کالا ، وام دانشجویی ، وام تعویض خودرو ، وام ازدواج و وام خود اشتغالی ، وام فنی و حرفه ای و . . . .

mohammad_77
04-08-2013, 08:34
الان وام خرید کالا از کدوم بانک بیشتر و سریعتر هست . اطلاع دارید ؟ می خواهم سریع وام بگیرم و منتظر زیاد نمونم .

szh_1367
04-08-2013, 08:58
الان وام خرید کالا از کدوم بانک بیشتر و سریعتر هست . اطلاع دارید ؟ می خواهم سریع وام بگیرم و منتظر زیاد نمونم .

قبلا قوامین و مهر رضا خوب وام میداد

ژولی لسکو
12-08-2013, 18:21
اگر خرید با کارت اعتباری تبدیل به تسهیلات بشه کلا سودش چند درصده طبق قانون بانک مرکزی
حدود 13% میباشد

ژولی لسکو
12-08-2013, 18:25
هزینه صدور کارت اولیه 2300تومان
هزینه صدور المثنی 2300تومان (مفقودی شکستگی چولگی...)
هزینه تمدید کارت منقضی شده 1500تومان
البته اکثر بانکها هزینه تمدید را همان 2300 میگیرند ولی مبلغ قانونی آن همان 1500تومان است.

dizgah
13-08-2013, 22:56
سلام
موقع خرید های غیر حضوری
طرف مقابل چطوری از روی شماره قبض واریز وجه ( شماره قرمز ) یا شماره تراکنش به درست بودن ادعای شما و صحیح بودن مبلغ ذکر شده پی میبره ؟
ممنون :n17:

iman_s
14-08-2013, 15:58
توي صورتحساب اون شماره به عنوان شماره سند درج ميشه

dizgah
15-08-2013, 00:05
و این صورت حساب رو طرف چطوری میتونه بصورت غیر حضوری (بدون مراجعه به بانک )بدست بیاره ؟

ak313
15-08-2013, 00:18
حدود 13% میباشد

به من گفتن 21 درصد سودشه!
کارت اعتباری ملت

skyzare
15-08-2013, 12:41
سلام .

چه جوري ميشه ادم بي دردسر يه وام 10 ميليوني گرفت ؟ كدام بانك بهتره ؟

shahin666
15-08-2013, 17:28
سلام
دوستان من کارت بانک ملی دارم
حالا اگر کسی مثلا بخواد برام پول واریز کنه همون شماره 16 رقمی روی کارت رو به طرف بدم میتونه با همون شماره برام پول رو واریز کنه به حسابم؟!! یا باید حتما شماره حسابم رو بدم

VAHID
15-08-2013, 17:32
سلام
حالا اگر کسی مثلا بخواد برام پول واریز کنه همون شماره 16 رقمی روی کارت رو به طرف بدم میتونه با همون شماره برام پول رو واریز کنه به حسابم؟!! یا باید حتما شماره حسابم رو بدم

این شماره رو هم میتونید بدین ,مشکلی نیست.

ak313
15-08-2013, 17:48
سلام
اساسا تمام شماره کارتها به یه حساب وصل هستن و در صورت فعال بودن کارت اون حساب اصله و اگر کارت هم ابطال بشه یا بسوز دوباره کارت جدید به همون حساب لینک میشه

ضمنا هیچ وقت اطلاعات کارتت رو اینطوری توی وب نذار هم شماره کارتت معلومه هم انقضاش. بهتر عکس کارتت رو حذف کنی یا ادیت کنی البته ریسک بالایی نداره اما کار از محکم کاری عیب نمی کنه

ziba12
15-08-2013, 19:52
دوستان

من رمز کارتم رو فراموش کردم . حال باید چی کار کنم ؟ درخواست کارت جدید کنم ؟ تاریخ روی کارت هم داره میگذره بهتر نیست به جای درخواست رمز جدیدی درخواست یک کارت دیگه کنم ؟

shahin666
15-08-2013, 20:21
اساسا تمام شماره کارتها به یه حساب وصل هستن و در صورت فعال بودن کارت اون حساب اصله و اگر کارت هم ابطال بشه یا بسوز دوباره کارت جدید به همون حساب لینک میشه

ضمنا هیچ وقت اطلاعات کارتت رو اینطوری توی وب نذار هم شماره کارتت معلومه هم انقضاش. بهتر عکس کارتت رو حذف کنی یا ادیت کنی البته ریسک بالایی نداره اما کار از محکم کاری عیب نمی کنه

دوست عزیز ممنون از راهنمایی تون:n16:
من یه بار کارتم رو گم کردم و سوزندم پس اون کارت قبلیم یعنی شماره اش قاعدتا باید با کارت جدید فرق کنه؟
میگما دمت گرم چه جوری حساب کردی منو :n02:که این کارت خودمه انوقت؟!!
دوست عزیز این کارت من نیست و این عکس رو سایت بانک ملی گذاشته شده و من فقط این عکس رو از اونجا برداشتم

ak313
16-08-2013, 23:29
دوست عزیز ممنون از راهنمایی تون:n16:
من یه بار کارتم رو گم کردم و سوزندم پس اون کارت قبلیم یعنی شماره اش قاعدتا باید با کارت جدید فرق کنه؟
میگما دمت گرم چه جوری حساب کردی منو :n02:که این کارت خودمه انوقت؟!!
دوست عزیز این کارت من نیست و این عکس رو سایت بانک ملی گذاشته شده و من فقط این عکس رو از اونجا برداشتم

بله شماره کارت عوض میشه!
پس دمه بانک ملی گرم! خیلی مهم نیست جدی نگیر:n04:

M o h a m m @ d
16-08-2013, 23:40
دوستان

من رمز کارتم رو فراموش کردم . حال باید چی کار کنم ؟ درخواست کارت جدید کنم ؟ تاریخ روی کارت هم داره میگذره بهتر نیست به جای درخواست رمز جدیدی درخواست یک کارت دیگه کنم ؟
درخواست کارت که کار زیاد نداره یه لحظه ای انجام میدن رمز جدید میدن .بلاخره تا کارت جدید میاد این کارت لازمتونه .میتونید درخواست بدید تا موقعه ای کارت جدید میاد از این کارت استفاده کنید تا انقضا کامل نشده

ehsan_iace
17-08-2013, 00:18
دوستان

باید بری بانک درخواست رمز مجدد بدی یک هفته‌ایی طول میکشه تا پاکت رمز جدیدت بیاد!

ملا نصرالدین
17-08-2013, 14:13
دوستان ما حدودا 20 تومان پول پیش مغازه را پس گرفتیم.و گذاشتیم برای ودیعه مسکن مهر.که احتمالا اواخر شهریور ازمون بخوان.حالا میخوام بدونم بانکی هست که این 20 تومان رو برای 1 ماه بذاریم و سود روز شمار (هرچند کم) به ما بدهد؟

Soroush-S
17-08-2013, 14:21
دوستان ما حدودا 20 تومان پول پیش مغازه را پس گرفتیم.و گذاشتیم برای ودیعه مسکن مهر.که احتمالا اواخر شهریور ازمون بخوان.حالا میخوام بدونم بانکی هست که این 20 تومان رو برای 1 ماه بذاریم و سود روز شمار (هرچند کم) به ما بدهد؟

بانک ثامن الائمه . سود روزشمار 18 درصد میده

ehsan_iace
19-08-2013, 22:25
آیا از طریق موببایل می‌شود انتقال کارت به کارت یک بانک دیگر داشت؟

من نرم افزار همراه بانک 2 را روی گوشی‌ام دارم اما فقط به همان کارت همان بانک می‌توان اتقال داد نه بانک دیگر (مثلاً از همراه بانک ملی بشود به کارت رفاه مبلغی انتقال داد)

ak313
20-08-2013, 00:42
من فقط کارت به کارت رو توی ملت دیدم همراه ملی فقط قالبلیت پایا و خود حسابهای ملی رو داره. شبای رفاهت رو داشته باشی می تونی با همراه بانک ملی منتقل کنی

Soroush-S
20-08-2013, 00:54
آیا از طریق موببایل می‌شود انتقال کارت به کارت یک بانک دیگر داشت؟

من نرم افزار همراه بانک 2 را روی گوشی‌ام دارم اما فقط به همان کارت همان بانک می‌توان اتقال داد نه بانک دیگر (مثلاً از همراه بانک ملی بشود به کارت رفاه مبلغی انتقال داد)

من الان از طریق همبانک (USSD) انصار تونستم به بانک ملی انتقال بدم. شاید از طریق همبانک ملی بشه به بانکهای دیگه پول انتقال داد!

ehsan_iace
20-08-2013, 01:42
دنبال یک راهی میگردم که با گوشی به کارت هر بانکی بتونم انتقال بدم!

szh_1367
20-08-2013, 02:46
دنبال یک راهی میگردم که با گوشی به کارت هر بانکی بتونم انتقال بدم!

بانکت چیه ؟

من با این بانک ها کار کردم امکان انتقال هست انصار ، ملت ، ملی

ehsan_iace
20-08-2013, 12:17
بانکت چیه ؟

ملی

من با نرم افزار همراه بانک ملی نمی‌تونم به حساب دیگران مبلغ انتقال بدهم مگر اینکه حساب مقصد سیبا باشه!
انتقال وجه بین بانکی هم شناسه شبای حساب را می‌خواهد!

ak313
20-08-2013, 23:09
بانکت چیه ؟

دوست عزیز سوال رو دقت نکردی پرسیده کارت به کارت همراه ملی قطعا کارت به کارت نداره ملت داره انصار رو نمی دونم

ملا نصرالدین
21-08-2013, 17:05
بانک ثامن الائمه . سود روزشمار 18 درصد میده

من الان سایتش رو نگاه کردم.سود روز شمار رو سر ماه میریزه به حساب...ما ممکنه بخوایم 20 روز یا 40 روز پول توی حساب باشه..
بانکی که سود روز شمارش رو هر روز بریزه داریم؟

senaps
21-08-2013, 21:21
دوستان حساب کدوم بانک بهتره؟! برای کارای اینترنتی و موبایلی و از این حرفا.... خلاصه حساب‌ امن، سود مناسب و صد البته با امکانات بروز الکتریکی باشه؟؟؟
البته یه کارت ملی دارم!‌:)

M A S 0 U D
21-08-2013, 21:33

نه فکر نکنم ... سود روزشمار ماهیانه به حساب شخص واریز میشه ...

Soroush-S
21-08-2013, 21:40
دوستان حساب کدوم بانک بهتره؟! برای کارای اینترنتی و موبایلی و از این حرفا.... خلاصه حساب‌ امن، سود مناسب و صد البته با امکانات بروز الکتریکی باشه؟؟؟
البته یه کارت ملی دارم!‌:)

من با ملت و ملی و انصار کار کردم . هیچکدوم مثل انصار نبود . یعنی وقتی نبود که به خدمات بانکی نیاز داشته باشم و انصار پاسخگو نباشه:n01:
البته با اینترنت بانکش کار نکردم . بیشتر با موبایل کار میکنم.

من الان سایتش رو نگاه کردم.سود روز شمار رو سر ماه میریزه به حساب...ما ممکنه بخوایم 20 روز یا 40 روز پول توی حساب باشه..
زودتر میگفتین دیروز ازشون میپرسیدم ولی معمولا وقتی مثلا شما بعد 40 روز میخواین برداشت کنین سودشمارو تا اون روز محاسبه و پرداخت میکنن.

M A S 0 U D
21-08-2013, 21:48
ما ممکنه بخوایم 20 روز یا 40 روز پول توی حساب باشه..

شما مثلا پولتون اگه 40 روز تو حساب باشه برای سی روز سود دریافت میکنید که درست سر سی روز به حسابتون واریز میشه ... اگه بعد 40 روز پولتون رو بردارید و حساب همچنان باز باشه برای اون 10 روز هم سر 30روز بعد سود میگیرید ( موعد دوم ) و چنانچه بخواهید بعد 40 روز حساب رو ببندید همان روز بستن حساب اصل پول به علاوه سود 10 روز به شما پرداخت خواهد شد ...

moj63
21-08-2013, 22:41
بانک انصار سود روزشمارش چقدره ؟

Soroush-S
21-08-2013, 23:18
بانک انصار سود روزشمارش چقدره ؟

7 درصد سالانه مثل اکثر بانکها ولی برای بچه های بالا فکر کنم 17 درصد باشه:n02:

M A S 0 U D
22-08-2013, 15:54
الان کسی دیگه هفت درصد باز نمیکنه وقتی بانکهایی هستن که 18 % - 19% و شاید بیشتر هم سود میدن ...

Soroush-S
22-08-2013, 17:01
الان کسی دیگه هفت درصد باز نمیکنه وقتی بانکهایی هستن که 18 % - 19% و شاید بیشتر هم سود میدن ...

بانکهایی که مثلا 18 درصد سود میدن فکر نکنم جز شتاب باشن مثل ثامن:n13:

M A S 0 U D
22-08-2013, 19:48
بانکهایی که مثلا 18 درصد سود میدن فکر نکنم جز شتاب باشن مثل ثامن:n13:

ثامن بانک نیست ... موسسه است -----------------> موسسه با بانک فرق میکنه و این خیلی مهمه و البته بانک هایی هم هستن که سود 18 و یا بیشتر هم بدن ...

nasser60
25-08-2013, 23:27
بانک شهر سود کوتاه مدت روزشمار18 درصد میدهد و عضو شتاب می باشد

oghyanoos
26-08-2013, 12:31
دوستان الان شرایط پرداخت وام ازدواج چگونست؟
کدوم بانک ثبت نام کنم بهتره؟
در حال حاضر چه مدت طول میکشه تا بدند؟؟

piishii
26-08-2013, 12:56
دوستان الان شرایط پرداخت وام ازدواج چگونست؟
کدوم بانک ثبت نام کنم بهتره؟
در حال حاضر چه مدت طول میکشه تا بدند؟؟
شرایط از چه نظر ؟
ثبت نام بانکی نداره باید اینترنتی ثبت نام کنید فقط صادرات وام میده و فکر کنم صندوق مهر اونم باید بعد از ثبت نام و تایید شدن مشخص بشه
چقدر طول میکشه :| ؟ حرفی نزنم بهتره ! چیزی حدود 8-9 ماه طول می کشه بدن ! مقدار هم 3 تومن که حدود 200 اینا کارمزد فکر کنم کم میشه
یک 2.7 2.8 میلیونی دستتون رو میگیره ! مقدار قسط های ماهانه هم نزدیک 68 تومن فکر کنم دارم میدم من دقیق نمیدونم حالا 2 روز بعد باید دوباره قسط بدم مشخص میشه دقیق

oghyanoos
28-08-2013, 09:49
شرایط از چه نظر ؟
ثبت نام بانکی نداره باید اینترنتی ثبت نام کنید فقط صادرات وام میده و فکر کنم صندوق مهر اونم باید بعد از ثبت نام و تایید شدن مشخص بشه
چقدر طول میکشه :| ؟ حرفی نزنم بهتره ! چیزی حدود 8-9 ماه طول می کشه بدن ! مقدار هم 3 تومن که حدود 200 اینا کارمزد فکر کنم کم میشه
یک 2.7 2.8 میلیونی دستتون رو میگیره ! مقدار قسط های ماهانه هم نزدیک 68 تومن فکر کنم دارم میدم من دقیق نمیدونم حالا 2 روز بعد باید دوباره قسط بدم مشخص میشه دقیق

منظور م زمان انتظار برای دریافت وام هست؟ آیا هنوزم چند ماه طول میکشه یا زودتر میدند؟

MOHAMMAD_ASEMOONI
29-08-2013, 12:47
سلام.
قابل توجه علاقمندان :

بیشترین سودِ روزشمار در حال حاضر متعلق به موسسه ی آرمان هست ( فردوسی سابق ) که مورد تائید بانک مرکزی هم هست
سودش 22% هست یعنی به هر ده میلیون تومان ماهیانه 183 هزار و 300 تومن سود میدند .

اما عیبش اینه که کارت ATM نداره
بعد از اون موسسه ی کوثر هست هست که بیست درصد هست و کارت ATM هم داره با قابلیت برداشت از دستگاههای کوثر و سپه و ملت .
کوثر هم مورد تائید بانک مرکزی هست و میگن قراره بانک بشه

ehsan_iace
29-08-2013, 21:18
من میخواهم از کارت رفاه به کارت صادرات مبلغ انتقال بدهم باید خودپرداز رفاه بروم یا صادرات؟

M A S 0 U D
29-08-2013, 21:21
من میخواهم از کارت رفاه به کارت صادرات مبلغ انتقال بدهم باید خودپرداز رفاه بروم یا صادرات؟

فرقی نمیکنه هر کدوم شد ...

ehsan_iace
29-08-2013, 21:46
فرقی نمیکنه هر کدوم شد ...

یک مطلب در تکمیل صحبت شما خواندم :

انتقال وجه از طریق خودپرداز

در حال حاضر در شبکه خودپرداز‌های بانکی ، دارنده کارت بانکی می‌تواند عملیات انتقال وجه مورد نیاز خود را از کارت خود به هر حساب یا کارت در بانک های دیگر انجام دهد. اغلب بانک‌ها انتقال از کارت به حساب را پشتیبانی می‌نمایند ولی باید از خودپرداز های بانک مبدا یا مقصد استفاده کنید. با توسعه شبکه شتاب عملیات انتقال وجه بین کارت‌های بانکی در سایر خودپردازها نیز قابل انجام است. دارنده هر کارت بانکی می‌تواند با مراجعه به یک دستگاه خود‌پرداز که به شبکه شتاب متصل است، عملیات انتقال وجه خود را انجام دهد البته این سیستم مدتی است که راه اندازی شده اما برخی بانک ها هنوز به آن متصل نیستند. برای جلوگیری از استفاده‌های غیر مجاز و همچنین ارائه امنیت بیشتر به مشتریان، سقف روزانه این سرویس تا مبلغ سی میلیون ریال می‌باشد. برای مبلغ‌های بیشتر از این (تا سقف صد و پنجاه میلیون ریال در روز) دارنده کارت باید به بانک صادر کننده کارت مراجعه نموده و عملیات انتقال وجه را انجام دهد.

در این سرویس در صورتی که در شبکه شتاب انجام شود، ۳ موجودیت مهم وجود دارد. بانک مبدا، بانک مقصد و دستگاه خود‌پرداز. نکته مهم در این سرویس این است که دستگاه خود‌پرداز باید با یکی از کارت‌های مبدا یا مقصد، متعلق به یک بانک باشد. در غیر این صورت، کارت‌های مبدا و مقصد باید باهم متعلق به یک بانک مشترک باشند.

piishii
30-08-2013, 00:04
منظور م زمان انتظار برای دریافت وام هست؟ آیا هنوزم چند ماه طول میکشه یا زودتر میدند؟
برادر اشاره کردم که مال من 8 9 ماه طول کشید ! مال خواهر خانومم هم همینطور ! اینی که میگی طول کشید مال 100 سال پیش نیست که مال همین پارسال هست قضیه ! یعنی اردیبهشت 92 دادن بهم
حالا شما دیگه شانس بیاری امروز ثبت نام اینترنتی کنی فردا تاییدت کنند پس فردا وام بگیری دیگه من نمیدونم

M A S 0 U D
30-08-2013, 11:24
یک مطلب در تکمیل صحبت شما خواندم :

انتقال وجه از طریق خودپرداز

در حال حاضر در شبکه خودپرداز‌های بانکی ، دارنده کارت بانکی می‌تواند عملیات انتقال وجه مورد نیاز خود را از کارت خود به هر حساب یا کارت در بانک های دیگر انجام دهد. اغلب بانک‌ها انتقال از کارت به حساب را پشتیبانی می‌نمایند ولی باید از خودپرداز های بانک مبدا یا مقصد استفاده کنید. با توسعه شبکه شتاب عملیات انتقال وجه بین کارت‌های بانکی در سایر خودپردازها نیز قابل انجام است. دارنده هر کارت بانکی می‌تواند با مراجعه به یک دستگاه خود‌پرداز که به شبکه شتاب متصل است، عملیات انتقال وجه خود را انجام دهد البته این سیستم مدتی است که راه اندازی شده اما برخی بانک ها هنوز به آن متصل نیستند. برای جلوگیری از استفاده‌های غیر مجاز و همچنین ارائه امنیت بیشتر به مشتریان، سقف روزانه این سرویس تا مبلغ سی میلیون ریال می‌باشد. برای مبلغ‌های بیشتر از این (تا سقف صد و پنجاه میلیون ریال در روز) دارنده کارت باید به بانک صادر کننده کارت مراجعه نموده و عملیات انتقال وجه را انجام دهد.

در این سرویس در صورتی که در شبکه شتاب انجام شود، ۳ موجودیت مهم وجود دارد. بانک مبدا، بانک مقصد و دستگاه خود‌پرداز. نکته مهم در این سرویس این است که دستگاه خود‌پرداز باید با یکی از کارت‌های مبدا یا مقصد، متعلق به یک بانک باشد. در غیر این صورت، کارت‌های مبدا و مقصد باید باهم متعلق به یک بانک مشترک باشند.

ممنون - جدیدا از دستگاه های خود پرداز که قابلیت انتقال سه طرفه رو داشته باشن میشه وجه و بین دو بانک دیگه انتقال داد و خودپرداز بانک پذیرنده میشه میزبان دو بانک درگیر انتقال ...
روش دو طرفه باید حتما یکی مشترک باشه...
پشت خودپرداز میشه تا 3 میلیون انتقال داد ...
داخل بانک از طریق Pinpad میشه 15 میلیون هم انتقال داد ...:n16:

ehsan_iace
30-08-2013, 11:51
ممنون - جدیدا از دستگاه های خود پرداز که قابلیت انتقال سه طرفه رو داشته باشن میشه وجه و بین دو بانک دیگه انتقال داد و خودپرداز بانک پذیرنده میشه میزبان دو بانک درگیر انتقال ...
روش دو طرفه باید حتما یکی مشترک باشه...
پشت خودپرداز میشه تا 3 میلیون انتقال داد ...
داخل بانک از طریق Pinpad میشه 15 میلیون هم انتقال داد ...:n16:

ممنون از جواب‌تان

کدام خودپردازها قابلیت انتقال سه طرفه دارند؟

M A S 0 U D
30-08-2013, 12:02
ممنون از جواب‌تان

کدام خودپردازها قابلیت انتقال سه طرفه دارند؟

در حال حاضر 22 بانک؛ شامل بانک‌های آینده، اقتصاد نوین، پاسارگاد، توسعه تعاون، توسعه صادرات، حکمت ایرانیان، دی، رسالت، رفاه کارگران، سامان، سپه، سینا، شهر، صادرات ایران، صنعت و معدن، قرض الحسنه مهر ایران، کارآفرین، گردشگری، مسکن، ملی ایران، موسسه اعتباری‌توسعه‌ و بانک کشاورزی خدمت انتقال سه طرفه را در شبکه بانکی به مشتریان ارائه می‌دهند.

aria_electric_fars
30-08-2013, 13:03
سلام دوستان

در حال حاضر بيشترين سودي كه بانك ها و موسسه ها مي دن براي يك ماه و بيشتر چقدر هست؟؟؟

يكي از دوستان گفته بودن موسسه ی آرمان با 22 درصد مي خواستم بگم كه معتبرتر باشه يعني هم موسسه و هم بانك بهم معرفي كنيد

با تشكر

banii
30-08-2013, 16:49
بانک یا موسسه ای هست که 10م وام بده؟
چجوری و از کجا میشه بدون سپرده گذاری 10 میلیون وام گرفت؟
قسط هاش هم نهایت 500 در ماه باشه !!

Abbas.V
30-08-2013, 17:17
دوستانی که میخوان وام بگیرن و نمدونن چجوری میشه اقساطو محاسبه کنن فرمول زیر خیلی به دردشون میخوره :

نحوه محاسبه مبلغ سود وامهای اقساطی :

(مبلغ وام x (تعداد اقساط+۱) x نرخ سود ) تقسیم بر ۲۴۰۰
حال به مساله ابتدايي بحث باز مي‌گرديم: شخصي مبلغ پنجاه‌ميليون ريال با نرخ بهره 15درصد، وام پنج ساله دريافت كرده است. با استفاده از رابطه فوق، سود كل عبارت است از:

19.062.500 ریال

با افزودن اين مبلغ به اصل وام، بانك در طول 5 سال ياد شده مبلغ 69062500ريال دريافت مي‌كند. از تقسیم این مبلغ بر تعداد اقساط که ۶۰ ماه می باشد مبلغ پرداختی برای هرقسط حاصل می شود :

1.151.040 ریال

امیدوارم به دردتون خورده باشه . سوالی هم باشه در خدمتم:n02:

Abbas.V
30-08-2013, 17:21
بانک یا موسسه ای هست که 10م وام بده؟
چجوری و از کجا میشه بدون سپرده گذاری 10 میلیون وام گرفت؟
قسط هاش هم نهایت 500 در ماه باشه !!

شما فقط با وثیقه ملکی یا سپرده بلند مدت سنگین میتونید بدون سپرده گذاری وام بگیرید . که بانک دی سریعتر از بقیه پرداختو انجام میده با نرخ 26 درصد و دریافت کل در سررسید یکسال

با شرایط موجود موسسه کوثر طرح یاقوت 2 سریعترین راه هست که 4 برابر موجودیتون وام میده. اصل سپرده نگه داشته میشه . بازپرداخت 36 ماه هست و به ازای هر یک ماه سپرده گذاری هم 4 ماه به اقساط اضافه میشه.
اطلاعات بیشتر:

دوستان وام خرید خودرو به جز بانک ملت باشگاه مشتریان دیگه کجا سریع وام میده؟ یا یک ضامن ؟مبلغش 7 تومن هست یا بیشترم میدن ؟
شرکت لیزینگ پارسیان چطوره شرایطش؟

ak313
30-08-2013, 22:15
دوستانی که میخوان وام بگیرن و نمدونن چجوری میشه اقساطو محاسبه کنن فرمول زیر خیلی به دردشون میخوره :

نحوه محاسبه مبلغ سود وامهای اقساطی :

(مبلغ وام x (تعداد اقساط+۱) x نرخ سود ) تقسیم بر ۲۴۰۰
حال به مساله ابتدايي بحث باز مي‌گرديم: شخصي مبلغ پنجاه‌ميليون ريال با نرخ بهره 15درصد، وام پنج ساله دريافت كرده است. با استفاده از رابطه فوق، سود كل عبارت است از:

19.062.500 ریال

با افزودن اين مبلغ به اصل وام، بانك در طول 5 سال ياد شده مبلغ 69062500ريال دريافت مي‌كند. از تقسیم این مبلغ بر تعداد اقساط که ۶۰ ماه می باشد مبلغ پرداختی برای هرقسط حاصل می شود :

1.151.040 ریال

امیدوارم به دردتون خورده باشه . سوالی هم باشه در خدمتم:n02:

دوست عزیز این فرمول شما خیلی قدیمی الان دیگه بانک مرکزی اینطوری حساب نمی کنه . خودت یه بار با محاسبه گر بانکها مقایسه کن متوجه میشی! الان قسط و سود بیشتر میشه:n18:
مثلا توی مورد شما مبلغ هر قسط 118900 تومنه نه 115040
اگر خواستید فرمولشم میگم

Abbas.V
30-08-2013, 22:19
دوست عزیز این فرمول شما خیلی قدیمی الان دیگه بانک مرکزی اینطوری حساب نمی کنه . خودت یه بار با محاسبه گر بانکها مقایسه کن متوجه میشی! الان قسط و سود بیشتر میشه:n18:
مثلا توی مورد شما مبلغ هر قسط 118900 تومنه نه 115040
اگر خواستید فرمولشم میگم

ممنون میشم بگید . من وامهای بانک ملتو محاسبه کردم با همین فرمول درست درمیاد

Sent from my HTC Rhyme S510b using Tapatalk 2

ak313
30-08-2013, 22:27
ممنون میشم بگید . من وامهای بانک ملتو محاسبه کردم با همین فرمول درست درمیاد

Sent from my HTC Rhyme S510b using Tapatalk 2

اتفاقا من این مبلغ رو با محاسبه گر خود بانک ملت گفتم

Abbas.V
30-08-2013, 22:40
اتفاقا من این مبلغ رو با محاسبه گر خود بانک ملت گفتم

میشه لینک بدید؟
من حتی وامی که چندوقت پیش گرفتمو با این فرمول محاسبه کردم درست دراومد
بعد شما میگی فرمول عوض شده،ممنون میشم فرمول جدیدو لطف کنید.

ارادت

ak313
30-08-2013, 22:40
شما می توانید فایل اکسل محاسبه تسهیلات رو از لینک زیر دانلود کنید کافیه فقط مبلغ درصد و تعداد ماهها رو وارد کنید تا سود و مبلغ قسط رو مشاهده کنید

([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])دانلود ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

این هم لینک محاسبه گر ملت

Abbas.V
30-08-2013, 22:52
شما می توانید فایل اکسل محاسبه تسهیلات رو از لینک زیر دانلود کنید کافیه فقط مبلغ درصد و تعداد ماهها رو وارد کنید تا سود و مبلغ قسط رو مشاهده کنید

([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])دانلود ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

این هم لینک محاسبه گر ملت

دانلود نمیشه عزیز. چک میکنید؟ میزنم دانلود ارور میده.

ak313
30-08-2013, 22:57
دانلود نمیشه عزیز. چک میکنید؟ میزنم دانلود ارور میده.

دوباره چک کنید کار می کنه

Abbas.V
30-08-2013, 23:13
دوباره چک کنید کار می کنه

ممنون درست شد.

Rhodes
01-09-2013, 00:43
دوستان من اومدم توی یه سایت عضو VIP بشم.همه چی تکمیل شد تا قسمت اخر که باید " تکمیل فرایند خرید " رو میزدم که یهو بروزر کرش کرد.اکانت VIP فعال نشد ولی از حساب کم شد.
به مدیریت پیام دادم گفت پولت بر میگرده.دوباره پرداخت کن.
راست میگه ؟

و یه چیزی : من الان حساب ملی دارم.کارت پرداخت اینترنتی هم دارم.میشه با همین پرداخت قبض هم انجام بدم ؟ مانده حساب و گردش ها و .. هم میشه از همین اینترنت فهمید ؟؟

چه طوری ؟!

ممنون.

hamijoon
01-09-2013, 13:49
دوستان من الان يه پرداخت داشتم براي آموزشگاه از درگاه بانك پاسارگاد . پول از حسابم كم شد .
پيغامش هم اومد و تو صفحه همه چي اوكي بود ، ولي خيلي طول كشيد به صفحه آموزشگاه بره . بالاخره رفت اما نوشته بود خطاي پرداخت.

تماس هم گرفتم گفتن پولي واريز نشده . اما پول كم شده .

چكار كنم الان ؟

ak313
01-09-2013, 14:28
دوستان من الان يه پرداخت داشتم براي آموزشگاه از درگاه بانك پاسارگاد . پول از حسابم كم شد .
پيغامش هم اومد و تو صفحه همه چي اوكي بود ، ولي خيلي طول كشيد به صفحه آموزشگاه بره . بالاخره رفت اما نوشته بود خطاي پرداخت.

تماس هم گرفتم گفتن پولي واريز نشده . اما پول كم شده .

چكار كنم الان ؟
معمولا مغایرتها تا 24 ساعت برطرف میشه و پول به حساب برمی گرده و بهترین کار تماس با شماره مشتریان بانک پاسارگاده

M A S 0 U D
01-09-2013, 19:18
مغایرت پرداخت و عدم درافت پول یا محصول به این صورته که معمولا باید همون ساعات اول برگرده و در صورتی که بعد 72 ساعت برنگشت باید پرینت حسابتون رو بگیرید و تشریف ببرید همون بانکی که عملیات خرید اینترنتی رو رو درگاهش انجام دادید و مشکل را بازگو نمایید تا پیگیری کنند ( فروشگاه مورد نظر نزد بانک حساب دارد)...

iman_s
04-09-2013, 13:09
امروز جلوي يكي از شعب بانك ملت يك بنر بزرگ زده بودن كه سپرده ويژه روزشما با سود 18درصد.از شعبه خودمون پرسيدم ولي خبري نداشتن.كسي ميدونه قضيش چيه و يك شعبه ميتونه به مشترياش سود بيشتري بده؟

Xo0oX
04-09-2013, 13:35
دوستان من اومدم توی یه سایت عضو VIP بشم.همه چی تکمیل شد تا قسمت اخر که باید " تکمیل فرایند خرید " رو میزدم که یهو بروزر کرش کرد.اکانت VIP فعال نشد ولی از حساب کم شد.
به مدیریت پیام دادم گفت پولت بر میگرده.دوباره پرداخت کن.
راست میگه ؟

و یه چیزی : من الان حساب ملی دارم.کارت پرداخت اینترنتی هم دارم.میشه با همین پرداخت قبض هم انجام بدم ؟ مانده حساب و گردش ها و .. هم میشه از همین اینترنت فهمید ؟؟

چه طوری ؟!

ممنون.

اره تراکنش های ناموفق رو خود بانک برگشت میزنه به حساب .

قبضتون رو اینترنی میتونید پرداخت کنید فقط رمز دوم که از عابر بانک ATM خود بانک صاحب حساب دریافت کردین و cvv2 رو میخواین .

مانده کارت و کارت به کارت و پرداخت قبض بانک ملی از این لینک هست .

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

Xo0oX
04-09-2013, 13:37
امروز جلوي يكي از شعب بانك ملت يك بنر بزرگ زده بودن كه سپرده ويژه روزشما با سود 18درصد.از شعبه خودمون پرسيدم ولي خبري نداشتن.كسي ميدونه قضيش چيه و يك شعبه ميتونه به مشترياش سود بيشتري بده؟

روز شمار 18 درصد ؟ اصلا فکر نکنم وجود داشته باشه چون اصلا نمیصرفه برای بانک چنین کاری کنه ! برشکست میشه .

iman_s
04-09-2013, 13:46
چرا صرف نميكنه.الان دارن 20 درصد هم ميدن
توي ايران زمين حساب دارم و داره 18درصد ميده.ولي شرط حداقل موجودي داره
ورشكست هم نشده :n01:

Xo0oX
04-09-2013, 13:56
چرا صرف نميكنه.الان دارن 20 درصد هم ميدن
توي ايران زمين حساب دارم و داره 18درصد ميده.ولي شرط حداقل موجودي داره
ورشكست هم نشده :n01:

هیچ بانک دولتی من ندیدم روز شمار 18-20 درصد سود بده

iman_s
04-09-2013, 14:04
ملت خصوصي شده
فردا اگه وقت شد ميرم اون شعبه اي كه بنر زده بود و ميپرسم قضيه چيه

Xo0oX
04-09-2013, 14:10
ملت خصوصي شده
فردا اگه وقت شد ميرم اون شعبه اي كه بنر زده بود و ميپرسم قضيه چيه

نیمی از بانک رو وارد بازار بورس کردن(خصوصی شده) که اکثر سهام های بانک ملت دست مدیران و کارکنان خود بانک هست .

rz21
08-09-2013, 11:39
بیشترین سود کوتاه مدت 6 ماهه رو کدوم بانک میده؟؟موسسه چه طور؟؟

GothicBoy
09-09-2013, 18:30
دوستان واسه سپرده گذاری زیاد و وام گرفتن کدوم بانک خوبه?

ژولی لسکو
09-09-2013, 20:55
نیمی از بانک رو وارد بازار بورس کردن(خصوصی شده) که اکثر سهام های بانک ملت دست مدیران و کارکنان خود بانک هست .

فقط 5% سهام بانک ملت بنام صندوق آتیه کارکنان ملت میباشد.

نسیم.مجد
11-09-2013, 20:39
واسه فعال کردن اس ام اس بانک رفاه توی هر شعبه ای میشه فعالش کرد؟یا باید همون شعبه ای که توش حساب باز شده رفت؟

ehsan_iace
12-09-2013, 00:30
واسه فعال کردن اس ام اس بانک رفاه توی هر شعبه ای میشه فعالش کرد؟یا باید همون شعبه ای که توش حساب باز شده رفت؟هر شعبه بانک رفاه!

+ f.a.r.i
12-09-2013, 10:27
سلام

سلام
دوستان من حدود یک ما پیش مبلغی رو به حساب شرکتی ریختم . 400 هزار تومان
و فتوکپی از رسید پرداخت گرفتم و اصل رسید پرداخت رو به شرکت دادم .

حالا :
حسابدار اونجا میگه که شما مبلغی رو پرداخت نکردید . از شانس بد من هم اون فتوکپی رو گم کردم . (اما شماره ستند واریزی رو دارم تو گوشی یادداشت کردم )

حالا راهی هست که از طریق بانک ثابت کنم که من این مبلغ رو فلات تاریخ ریختم حساب ؟؟؟؟؟؟؟؟

malkemid
12-09-2013, 11:30
سلام

سلام

حالا :
حسابدار اونجا میگه که شما مبلغی رو پرداخت نکردید . از شانس بد من هم اون فتوکپی رو گم کردم . (اما شماره ستند واریزی رو دارم تو گوشی یادداشت کردم )

حالا راهی هست که از طریق بانک ثابت کنم که من این مبلغ رو فلات تاریخ ریختم حساب ؟؟؟؟؟؟؟؟

بله شما می تونید به اون شعبه ای که پول واریز کردید مراجعه کنید و اگه اونا یکم مهربون باشن و حوصله داشته باشن می تونن ته فیش نسخه بانک رو برات در بیارن.

نسیم.مجد
12-09-2013, 12:39
هر شعبه بانک رفاه!

مطمعن هستین؟باید حتما خود صاحب حساب که پدرم هست باشه؟یا منم میتونم براش انجامش بدم؟

D E M O N
12-09-2013, 15:12
مطمعن هستین؟باید حتما خود صاحب حساب که پدرم هست باشه؟یا منم میتونم براش انجامش بدم؟
کارت ملی پدر بزرگوار رو همراه داشته باشبد !

M A S 0 U D
12-09-2013, 17:02
سلام

سلام

حالا :

چه جوری واریز کردید ؟ از طریق کارت به کارت ؟
در هر صورت تو پرینت حساب شرکت مورد نظر مشخص میشه اون مبلغ چه جوری و توسط چه کسی واریز شده ...
اما بانک وظیفه نداره اطلاعات حساب شخص را در اختیار دیگران قرار بده ...

لنگرود1371
12-09-2013, 23:54
آقا بیشترین سود بلند مدت دو ساله رو کدوم بانک یا موسسه مالی اعتباری میده؟

hamidcivil
13-09-2013, 00:31
من حساب قرض الحسنه پس انداز دارم و میخام روی این حساب دسته چک بگیرم ولی بانک میگه باید حساب جاری باز کنم چکار باید کرد؟

نحوه گرفت دسته چک چطوریه؟

M A S 0 U D
13-09-2013, 08:55
من حساب قرض الحسنه پس انداز دارم و میخام روی این حساب دسته چک بگیرم ولی بانک میگه باید حساب جاری باز کنم چکار باید کرد؟

نحوه گرفت دسته چک چطوریه؟

درسته باید حساب جاری باز کنید و حساب جاری مخصوص دسته چکه ...
برای افتتاح حساب جاری نیاز به داشتن جواز کسب و مدرکی دال بر یک منبع درامدی مورد قبول بانک می باشد - همچنین از شما یک استعلام میشه از بانک مرکزی تا معلوم بشه که شما چک برگشتی یا بدهی معوق و سررسیدشده نداشته ه باشید ... در ضمن مدارک شناسائی هم نیازه ...
وقتی یک حساب جاری باز کردید حساب دیگه تون و میتونید پشتیبان اون حساب قرار بدید ....

نسیم.مجد
13-09-2013, 10:30
درسته باید حساب جاری باز کنید و حساب جاری مخصوص دسته چکه ...
برای افتتاح حساب جاری نیاز به داشتن جواز کسب و مدرکی دال بر یک منبع درامدی مورد قبول بانک می باشد - همچنین از شما یک استعلام میشه از بانک مرکزی تا معلوم بشه که شما چک برگشتی یا بدهی معوق و سررسیدشده نداشته ه باشید ... در ضمن مدارک شناسائی هم نیازه ...
وقتی یک حساب جاری باز کردید حساب دیگه تون و میتونید پشتیبان اون حساب قرار بدید ....

مدارک شناسایی چی نیازه؟چه برای مرد چه برای زن؟

Jadda
13-09-2013, 11:13
دوستان واسه سپرده گذاری زیاد و وام گرفتن کدوم بانک خوبه؟

بانکی که آشنا داشته باشی.

واسه فعال کردن اس ام اس بانک رفاه توی هر شعبه ای میشه فعالش کرد؟یا باید همون شعبه ای که توش حساب باز شده رفت؟

هر شعبه ای میشه.... ولی فقط با حضور صاحب حساب یا وکیل قانونی ..... کارت ملی پدرت را ببری قبول نمیکنن.

سلام

سلام

حالا :
حسابدار اونجا میگه که شما مبلغی رو پرداخت نکردید .

دو راه دارید:

1- به حسابدار بگو من در فلان تاریخ واریز کردم و بهش بگو یک پرینت از حساب شرکت در اون روز بگیره (توی پرینت حساب مبلغ واریزی شما را نشون میده)

2-اگر حاضر به این کار نشد.... برو به شعبه ای که مبلغ را واریز کردی و بگو سند شماره فلان روز فلان را یک کپی به من بدهید ؛ بگو با حسابدار شرکت اختلاف حساب دارم.... (مهربون برخود کن از بایگانی شون یه کپی بهت میدن)

نکته: شایدم حسابدار حرفش درست باشه، یعنی شما پول را واریز کردید.... ولی به حساب شخص دیگری واریز شده..... یا شماره حساب را اشتباه نوشتید یا تحویلدار بانک اشتباه به حساب دیگری واریز کرده...... حتما قضیه را پیگیری کنید.

بستگی داره حساب جاری حقیقی باز بشه یا حقوقی..... در مورد حساب حقوقی مدارک بیشتری علاوه بر مدارک شناسایی (شناسنانه و کارت ملی و ...) از قبیل اساسنامه شرکت و آگهی در روزنامه و ثبت شرکت ، شناسه اقتصادی .... نیازه.

در مورد حساب جاری حقیقی.... بستگی داره خودتو چی معرفی بکنی.... اگر کارمند؛ باید تاییده و فیش حقوقی و معرف و ....

ضمنا اگر اونجا حساب دارید (حساب قبلی مثل پس انداز یا ...) هم باید یک حداقل کارکرد مطلوب داشته باشه.... و اینکه در هر دو حالت معرف نیازه، معرفی که خیلی کارتو جلو میندازه!!

البته بانک با بانک فرق داره.... شعبه با شعبه فرق داره... باید حضورن ازشون بپرسی... در کل اگر شما را نشناسد یه کم سخت میگیرن.

اگر آشنایانت در اون شعبه حساب جاری دارند خیلی خوبه.... بنابراین برو شعبه ای که اطرافیانت اونجا حساب جاری دارن.

و نکته آخر اینکه در کل برای دادن دسته چک فرمول بانکها اینه: بررسی میشه طرف صلاحیت داره یا نه.... نه اینکه امروز دسته چک 50 برگی بهش بدن ... چهار روز دیگه همه برگشت بخوره!!!!

نسیم.مجد
13-09-2013, 11:28
بانکی که آشنا داشته باشی.

هر شعبه ای میشه.... ولی فقط با حضور صاحب حساب یا وکیل قانونی ..... کارت ملی پدرت را ببری قبول نمیکنن.

دو راه دارید:

1- به حسابدار بگو من در فلان تاریخ واریز کردم و بهش بگو یک پرینت از حساب شرکت در اون روز بگیره (توی پرینت حساب مبلغ واریزی شما را نشون میده)

2-اگر حاضر به این کار نشد.... برو به شعبه ای که مبلغ را واریز کردی و بگو سند شماره فلان روز فلان را یک کپی به من بدهید ؛ بگو با حسابدار شرکت اختلاف حساب دارم.... (مهربون برخود کن از بایگانی شون یه کپی بهت میدن)

نکته: شایدم حسابدار حرفش درست باشه، یعنی شما پول را واریز کردید.... ولی به حساب شخص دیگری واریز شده..... یا شماره حساب را اشتباه نوشتید یا تحویلدار بانک اشتباه به حساب دیگری واریز کرده...... حتما قضیه را پیگیری کنید.

بستگی داره حساب جاری حقیقی باز بشه یا حقوقی..... در مورد حساب حقوقی مدارک بیشتری علاوه بر مدارک شناسایی (شناسنانه و کارت ملی و ...) از قبیل اساسنامه شرکت و آگهی در روزنامه و ثبت شرکت ، شناسه اقتصادی .... نیازه.

در مورد حساب جاری حقیقی.... بستگی داره خودتو چی معرفی بکنی.... اگر کارمند؛ باید تاییده و فیش حقوقی و معرف و ....

ضمنا اگر اونجا حساب دارید (حساب قبلی مثل پس انداز یا ...) هم باید یک حداقل کارکرد مطلوب داشته باشه.... و اینکه در هر دو حالت معرف نیازه، معرفی که خیلی کارتو جلو میندازه!!

البته بانک با بانک فرق داره.... شعبه با شعبه فرق داره... باید حضورن ازشون بپرسی... در کل اگر شما را نشناسد یه کم سخت میگیرن.

اگر آشنایانت در اون شعبه حساب جاری دارند خیلی خوبه.... بنابراین برو شعبه ای که اطرافیانت اونجا حساب جاری دارن.

و نکته آخر اینکه در کل برای دادن دسته چک فرمول بانکها اینه: بررسی میشه طرف صلاحیت داره یا نه.... نه اینکه امروز دسته چک 50 برگی بهش بدن ... چهار روز دیگه همه برگشت بخوره!!!!

ما دامادمون رییس بانک صادرات هست میتونه کمکی بهم بکنه تو ای زمینه؟

M A S 0 U D
13-09-2013, 11:30

کارت ملی + شناسنامه

aliiiiiii
13-09-2013, 11:39
با سلام

دوستان برای فعال کردن اینترنت بانک ملت باید همون شعبه افتتاح حساب فعال کرد یا شعب دیگه هم میشه اینکارو کرد؟

M A S 0 U D
13-09-2013, 11:43
با سلام

دوستان برای فعال کردن اینترنت بانک ملت باید همون شعبه افتتاح حساب فعال کرد یا شعب دیگه هم میشه اینکارو کرد؟

شعب دیگه هم میشه ...

Jadda
13-09-2013, 11:45
ما دامادمون رییس بانک صادرات هست میتونه کمکی بهم بکنه تو ای زمینه؟

بله. 100 درصد.

بنابراین برو همون شعبه ایشون و کار تمومه....

ماهیت حساب جاری:

حساب جاری یک حسابی هست که شما در قبال مبلغی که در اختیار بانک (از طریق این حساب) قرار میدهید فقط و فقط به شما دسته چک تعلق میگره و دیگر هیچ... (ماهیت قرض الحسنه نداره که در قرعه کشی شرکت کنه و سپرده هم نیست که سودی بهش تعلق بگیره)

اما در طرحهای جدید قابلیت حساب پشتیبان برای حساب جاری هم فراهم شده. یعنی اگر مبلغ چکی بیشتر از موجودی شما باشه این امکان فراهم هست که کسری موجودی از یک حساب دیگر شما تامین بشه... که یک امکان خوب هست که میشه ازش استفاده (سوء استفاده) کرد. به عنوان مثال یک حساب سپرده (اینجا از نوع روزشمار) باز بکنید و کل موجودی خودتون را در این حساب سپرده (که طبعتاً سود هم بهش پرداخت میشه) نگه دارید... پاس شدن تمام چک های شما هم از طریق همین حساب پشتیبان صورت میگره... در واقع یک حساب جاری با سود روزشمار دارید!!!

پس حساب پشتیبان یادت نره.

هر شعبه ای میشه.....

به علت اینکه در گذشته بانکها حساب سنتی داشتند. یعنی اطلاعات حساب شما فقط در شعبه بازکننده حساب قرار داشت. خیلی قبلتر که فقط روی کارت حساب شما موجودی و تراکنشها ثبت میشد... بعد که کامپیوتر وارد بانک شد، اطلاعات حساب روی سرور همون شعبه نگهداری میشد، اما الان این سیستم هم کلا جمع شده و اطلاعات حسابها روی سرور مرکزی بانکها نگهداری میشه... بنابراین شما وارد هر شعبه ای که بشوید انگار رفتید به همون شعبه اولیه... تهران یک حساب باز میکنی و بعد میری بندعباس از دفترچه ات پول برمیداری..... الان تمام حسابها فراگیر/همراه/آنلاین شده. بنابراین ارائه هر خدمتی در تمام شعبات سراسر کشور مقدور هست.یکیش فعال کردن اینترنت بانک هست. هر شعبه ای بری میشه.

M A S 0 U D
13-09-2013, 11:52
البته حساب جاری یک سری ملزومات داره که خیلی مهمه و اون استعلامیه که از بانک مرکزی گرفته میشه یا مدرک درامدی وگرنه وجود یک آشنا اونم رئیس شعبه کلی کار و پیش میبره ...:n16:

aliiiiiii
13-09-2013, 11:53
شعب دیگه هم میشه ...

ممنون دوست عزیز مطمعن هستین چون جای دیگه سوال کردم گفتن نمیشه؟

M A S 0 U D
13-09-2013, 11:57

دوست عزیز حساب ها آنلاین هستن و شما البته صاحب حساب ...

Jadda
13-09-2013, 11:57
البته حساب جاری یک سری ملزومات داره که خیلی مهمه و اون استعلامیه که از بانک مرکزی گرفته میشه یا مدرک درامدی وگرنه وجود یک آشنا اونم رئیس شعبه کلی کار و پیش میبره ...:n16:

مرسی بابت اطلاعات.

استعلام از بانک مرکزی برای کسی که تازه میخواد دسته چک بگیره خیلی معنایی نداره.... (البته برای بانک داره... برای اون شخص ترسی نداره... چون دوستون قبلا دسته چک نداشته که قرار باشه سابقش خراب باشه:n02:)

استعلامها بیشتر برای چکهای برگشتی و سوابق و پولشویی و .... هست. دوستمون تازه اول راه است.:n26:

Jadda
13-09-2013, 12:01

جای دیگه کجا بوده که بهتون گفتن نمیشه....؟؟؟

من خودم کارمند بانکم... بنابراین میشه!!

====

ضما الان یک رقابتی بین شعبات یک بانک (مثلا بیت شعبات بانک ملت) هست که در پایان هر ماه تعداد اینترنت بانکی که فعال شده را به سرپرستی گزارش میدن.... الان بری سر چهار راه بین سه شعبه بانک ملت داد بزنی میخوام اینتنرت بانک فعال کنم... همزمان هر شعبه ملت رو هوا میقاپنت!!! تا آماروشن بره بالا.... کلی روی اضافه کار و کارانه و دریافتی تاثیر داره....

M A S 0 U D
13-09-2013, 12:12
مرسی بابت اطلاعات.

استعلام از بانک مرکزی برای کسی که تازه میخواد دسته چک بگیره خیلی معنایی نداره.... (البته برای بانک داره... برای اون شخص ترسی نداره... چون دوستون قبلا دسته چک نداشته که قرار باشه سابقش خراب باشه:n02:)

استعلامها بیشتر برای چکهای برگشتی و سوابق و پولشویی و .... هست. دوستمون تازه اول راه است.:n26:
درود بر شما ...
این استعلام و میگیرن و تو بایگانی نگه میدارن تا بعد ها مورد عنایت بازرسان محترم قرار نگیرن ...
کلا باید بانک این استعلام و بگیره و اطلاع شخصی از گذشته و سرگذشت افراد نداره ...
ایشان هم که تازه واردن و دامادشون رئیس بانک پس کلی پیش افتادن ...
کلا تو بانک رئیس شعبه خیلی قدرت داره:n02:

aliiiiiii
13-09-2013, 12:14

====

ضما الان یک رقابتی بین شعبات یک بانک (مثلا بیت شعبات بانک ملت) هست که در پایان هر ماه تعداد اینترنت بانکی که فعال شده را به سرپرستی گزارش میدن.... الان بری سر چهار راه بین سه شعبه بانک ملت داد بزنی میخوام اینتنرت بانک فعال کنم... همزمان هر شعبه ملت رو هوا میقاپنت!!! تا آماروشن بره بالا.... کلی روی اضافه کار و کارانه و دریافتی تاثیر داره....

ممنون دوست عزیز از کسی سوال کردم حتما اطلاع نداشته! فقط یکه سوال دیگه چکی که ماله یک شعبه ملت دیگه باشه میشه توی شعب ملته دیگه پاسش کرد؟ بانک ملی راحت میشود.

M A S 0 U D
13-09-2013, 12:16
ممنون دوست عزیز از کسی سوال کردم حتما اطلاع نداشته! فقط یکه سوال دیگه چکی که ماله یک شعبه ملت دیگه باشه میشه توی شعب ملته دیگه پاسش کرد؟ بانک ملی راحت میشود.

میشه فقط 600 تومن کارمزد میخواد ...

S0R3N4
13-09-2013, 13:24
دوستان
اطلاعات کامل میشه در مورد بانک مسکن و وام هایی که میده و میشه با سند خونه گرفت بدید؟

راستی؛
برای سرمایه گذاری طولانی مدت(سپرده های طولانی مدت) در حال حاضر کدوم بانک بالا ترین سود رو میده؟؟

M A S 0 U D
13-09-2013, 13:56
راستی؛
برای سرمایه گذاری طولانی مدت(سپرده های طولانی مدت) در حال حاضر کدوم بانک بالا ترین سود رو میده؟؟

دنبال سود هستید باید سراغ بانکهای جدید برید ... اونا سود بیشتری میدن صد در صد...

ak313
13-09-2013, 15:51

====

از کی اینطوری شده؟
من هم قبلا مراجعه داشتم می گفتن فقط شعبه ای که حساب داری می تونه بهت رمز بده البته اگر یک شعبه رمز بده کل حسابهات فعال میشه/
قبلا که مطمئنم اینجوری بود مگر اینکه جدیدا عوض شده باشه

Jadda
13-09-2013, 16:26
از کی اینطوری شده؟
من هم قبلا مراجعه داشتم می گفتن فقط شعبه ای که حساب داری می تونه بهت رمز بده البته اگر یک شعبه رمز بده کل حسابهات فعال میشه/
قبلا که مطمئنم اینجوری بود مگر اینکه جدیدا عوض شده باشه

نه، اشتباه هست.

ازکی اینجوری شده؟ دقیقاً از زمانی که حسابها آنلاین و فراگیر شدند. صفحه قبل توضیح دادم....

وقتی شما میتونید از طریق اینترنت به حسابت دسترسی داشته باشی، ایا به شعبه مراجعه میکنی؟ ایا به شعبه وصل میشی؟ خیر؛ وصل میشی به سرور بانک.

فعال نمودن اینترنت بانک، از طریق کانالی انجام میشه که متصل به سیستم یکپارچه حسابهاست. تمامی شعبات یک بانک هم به این سیستم یکپارچه متصل هستند، بنابراین این شعبه و اون شعبه نداره. الان شعبات از حالت جزیره ای خارج شدند. همه متصل به شبکه هستند. نشون به اون نشون که چک شما در هر شعبه ای قابلیت نقدشوندگی داره. کِلر دیگه جمع شده.

اگر پاسخ دیگری شنیدید، یا اونها اطلاع نداشتند، یا کارمند مربوطه بلد نبوده، یا حوصله نداشته، یا کارت شناسایی همراهتون نبوده یا سیستم اون لحظه قطع بوده و روشون نمیشده بگن یا سیستم مشکل داشته یا ...... گفتن برید شعبه خودش.

نکته دیگر که فرمودید، با یک رمز کل حسابها فعال نمیشه. و نباید بشه. به لحاظ قانونی ایجاد مشکل میکنه و بار حقوقی داره.

حین فعالسازی اینتنرت بانک در فروم مربوطه که باید پر کنید، حساب ها هم باید قید بشه. مثلا شما 4 حساب در یک بانک دارید و فقط میخواهید اینترنت بانک را روی 2 حساب فعال کنید. با دادن رمز چجوری هر 4 حساب به اینترنت بانک وصل میشه؟؟؟؟ اوه خدای من!!! اگر حساب سوم شما که قصد نداشتید به سامانه اینترنت بانک وصل بشه ولی بانک مورد نظر خودسر (طبق فرمایش شما) اینکارو کرده، حک بشه .> اونوفق باید پاسخگو باشه.

این مورد باز حقوقی داره و یک اشتباه محض از طرف اون بانک هست.

نسیم.مجد
13-09-2013, 22:44
بچه ها میشه قسط وام ازدواج رو 83300 تومن هست 100000 تومن بریزم یعنی حدودا هر ماه 17 تومن بیشتر بریزم؟

hamidcivil
13-09-2013, 22:47
میانگین حساب برای وام را با چه فرمولی حساب می کنن؟

اگر 5 میلیون سپرده داشته باشیم بانک قرض الحسنه مهر بعد از 4 ماه همون مبلغ را اقساط 12 ماهه وام میده آیا میشه کاری کرد قسط وام را مثلا 36 ماه ببندیم؟

hamidcivil
13-09-2013, 22:49
سپرده یک یا 5 ساله با سود 32 درصد دربانک وجود داره؟

arash59b
13-09-2013, 22:50
بچه ها میشه قسط وام ازدواج رو 83300 تومن هست 100000 تومن بریزم یعنی حدودا هر ماه 17 تومن بیشتر بریزم؟

نه چه مشکلی کدوم بانک از پول بدش میاد:n06:

فقط امار حسابت رو داشته باش که کی صفر میشه اگه با خود بانکت هم مشورت کنی بد نیست

S0R3N4
14-09-2013, 02:27
دنبال سود هستید باید سراغ بانکهای جدید برید ... اونا سود بیشتری میدن صد در صد...

کدوم بانک؟
مثلت هر ماه چقئر سود میدن در کوتا مدت؟؟
پاسارگاد چطوره؟
بانک دیگری سراغ سود دهی بیشتری داشته باشه؟؟؟؟

راستی
در مورد بانک مسکن توضیح نداید؟؟؟چطوری میشه ازشون وام گرفت؟

لنگرود1371
14-09-2013, 11:28
کدوم بانک؟
پاسارگاد چطوره؟

راستی

بابا بانکا نه موسسه های مالی اعتباری کوچولوی جدید
منم یه 5 تومن چند ماه دیگه میخوام بزارم دو ساله

ملا نصرالدین
14-09-2013, 14:45
دوستان من برای اولین بار توی عمرم حساب باز کردم
توی موسسه ی کوثر
بعد چون اخر وقت بود به من گفت فردا پول توی حسابتون واریز میشه
یعنی توی دفترچه ام هیچی ننوشته
توی اون رسید بانک
مسئول باجه امضا و مهر زده ولی پرفاژ نزده
رسید پولم(از همین رسید هایی که برای دستگاه پوز هست) رو هم دارم
فکر میکنید مشکلی پیش بیاد؟

Jadda
14-09-2013, 17:20
سپرده یک یا 5 ساله با سود 32 درصد دربانک وجود داره؟

من چیزی در این مورد نشنیدم.... فکر نکنم وجود داشته باشه.:n13:

نه اصلاً ایرادی نداره.... اتفاقاً خوب هم هست. زدودتر تموم میشه. یا مثلا با این کار اگر یک قسط را با تاخیر پرداخت کنی ( چون ماههای قبل بیشتر از مبلغ قسط پرداخت کردی و احتمالا یکی دو قسط جلوتر هستی) جریمه تاخیر هم نمیخوری. توصیه: البته حداقل من توصیه میکنم مبلغ را به سمت بالا گرد کنی و پرداخت کنی. مثلا 850000 ریال در هر ماه پرداخت کنی. (البته 1000000 ریال که خیلی بهتره)

میانگین حساب برای وام را با چه فرمولی حساب می کنن؟

اگر 5 میلیون سپرده داشته باشیم بانک قرض الحسنه مهر بعد از 4 ماه همون مبلغ را اقساط 12 ماهه وام میده آیا میشه کاری کرد قسط وام را مثلا 36 ماه ببندیم؟

این مورد را باید دقیقاً از همون بانک مورد نظر بپرسی..... ولی اگر هم این کارو بکنند... سودی به حال شما نداره.. آخه کارمزد و بهرهش میره بالا!! (در کل هرچی تعدا اقساط کمتر باشه به نفعته)

کدوم بانک؟
پاسارگاد چطوره؟

راستی

معمولا موسسات در این زمینه بهتر عمل میکنن... البته ریسکش با خودتون... به هر حال موسسه کوچیک اسمش روشه!!!

توی بانکها تات و دی را یک بررسی بکنید

برای کوتاه مدت (همون روزشمار) حداکثر فکر کنم 19 یا 20 درصد باشه.... البته بانک مرکزی هم دائماً این مورد را به بانکها هشدار میده که اینکارو نکنند ولی...

از مسکن و آخرین بخشنامه ها و دستورالعمل هاش خبر ندارم....

توی موسسه ی کوثر
توی اون رسید بانک
مسئول باجه امضا و مهر زده ولی پرفراژ نزده

آخر وقت بوده و اونها صندوق را بسته بودن. و عملا نمیشده که پول نقد از شما دریافت کنند (چون حساب نقدی را بسته بودن).... افتتاح حساب انجام شده و واریز پول به حساب را به فردا موکول کردند... تحویلدار هم باید پول را توی کشوش نگه داره:n02: .... خواستن شما از دستشون نپری:n02:

کارمندان بانک مورد اعتمادند..... اما حتما سر فرصت چک کن ببین اشتباه واریز نکرده باشند.... یا یادشون نرفته باشه به حسابت واریز کنند... و قاطی پولهای فردا.... فزونی صندوق نزده باشن.:n01:

M A S 0 U D
14-09-2013, 18:15
توی موسسه ی کوثر
توی اون رسید بانک
مسئول باجه امضا و مهر زده ولی پرفاژ نزده

هیچ مشکلی پیش نمیاد خیالتون راحت ... این قضیه توی بانکها عادیه:n02:

M A S 0 U D
14-09-2013, 18:19
کدوم بانک؟
پاسارگاد چطوره؟

راستی

بعضی بانک ها روزشمار 22 درصد هم میدن ... :n16:
البته باید یه حداقل موجودی رو داشته باشین فکر کنم 10 میلیون تومن اونوقت سود 22 درصد میگیرید ...
یکی میگفت بانک سینا و گردشگری اینجورین :n16:

ژولی لسکو
14-09-2013, 23:04
سینا 2ساله 22 میده
و یکساله 20

M A S 0 U D
15-09-2013, 17:11
سینا 2ساله 22 میده
و یکساله 20

روزشمار چقدر میده؟

arash59b
15-09-2013, 17:31
بانک قوامین هم 22 درصد سالانه میده قبلا محدودیت نداشت ولی فکر کنم امسال باید حداقل 20 تومن موجودی داشته باشی

ژولی لسکو
16-09-2013, 20:02
روزشمار 7
ولی طرح یکسالش 20هست اگه قبل شش ماه بگیرین مثلا 1 ماه، 19 حساب میکنه و شش ماه یشه19.5 و یکساله هم 20(طرح عیدانه)

M A S 0 U D
16-09-2013, 20:43
روزشمار 7
ولی طرح یکسالش 20هست اگه قبل شش ماه بگیرین مثلا 1 ماه، 19 حساب میکنه و شش ماه یشه19.5 و یکساله هم 20(طرح عیدانه)

زیاد جالب نیست:n16:

ژولی لسکو
17-09-2013, 17:55
یه جورایی کوتاه مدت 19 هست دیگه
پولت جای امنیه و امکانات یه بانک کامل در اختیارت هست
مانده خاصی برای افتتاح نمیخاد
ابطال قسمتی سپرده هم فراهمه
در بین بانکها (نه موسسات) طرح خوبیه فکرکنم

Jadda
17-09-2013, 18:20

واسه کوتاه مدت این درصد خوبه....

برای مبالغ متوسط به پایین که فعلا برنامه خاصی براشون ندارید خیلی خوبه.

M A S 0 U D
17-09-2013, 23:04

بدیش اینه که نمیتونی واریز یا برداشت کنی

hossein019940
17-09-2013, 23:07
سلام
من توی اینترنت بان ملتم برای حسابم درخواست کارت دادم بعد از تایید به جای اینکه شعبه افتتاح حساب باشه مرکزی نوشته بود
زنگ زدم هم پشتیبان یه چیزایی گفتن گفتن که چون مرکزتون درخواستش پر شده رفته مرکز شما فردا برو شعبه کارتت رو بگیر یعنی 1 روزه ملت میده؟
این حرفشون درسته ؟
چون من برای حسابای قبلیم این اتفاق برام نیوفتاد الان من باید کدوم شعبه برم شعبه افتتاح حساب یا مرکزی؟

worldm
18-09-2013, 07:33
یه 5 میلیونی دارم میخام بزارم بلندمدت سودشوبگیرم اگه هم شد یه وامی باهمون پول از بانکه بگضیرم کدوم بانک روپیشنهادمیکینید؟ازنظر کارمزد وام و درصدش وهمینطور درصد سودش بهترین بانک روبگین

ژولی لسکو
18-09-2013, 18:51
بدیش اینه که نمیتونی واریز یا برداشت کنی
بله مثل کارت نمیشه که
مثلا من 5میلیون دارم تا 2ماه دیگه کاریش نداریم
برای همجین مواردی خوبه
ابطال قسمتی از سپرده هم که فراهمه
هر موقع هر چقدر بخام باطل میکنم و میاد به کارتم و استفاده میکنم
تا 90درصد هم وام داره25% بدون فاکتور و ضامن و ...
من که راضی بودم و خیالم راحت

البته موسسات مثل کوثر سود خوب میدن برای واریز و برداشت بهترن
کارتاشون هم تو بعضی دستگاههای طرف قرارداد جواب میده

بعضی ها هم مثل ثامن الحجج هنوز توی عصرحجر هستن!
سیستم مندرس دفترچه ای! بدون کارت و ...
ولی خوب سودی میدن و شعب خلوتی دارن که مناسب کاسب های منطقه هست

piishii
18-09-2013, 19:05
معذرت میخوام این بانکداری اینترنتی ملت اگه نوشته امتیاز طلایی فلان و روز های باقی مانده
اولا اون امتیاز باید به چقدر برسه .و اگه سر اون Deadline مشخص شده نرسه چی می شه ؟!

pedram_sad
19-09-2013, 09:28
دوستان برای هدیه کارت کدوم بانک بهتره ؟
فرقی هم دارن ؟

قصد استفاده اینترنتی و این موارد هم ندارم فقط مبلغ داخلش باشه برای برداشت

بعدش اکثر بانک ها تو سایتشون نوشتن مثلا 20 و 50 و .. نمیشه یک مبلغ دیگه سفارش داد که تو پیش فرض هاشون نباشه ؟

سوال اخر هم اینکه تو خود بانک موجوده یا پروسه طولانی مدت برای صدور و تحویل داره ؟

مرسی

Soroush-S
19-09-2013, 09:37
فرقی هم دارن ؟

بعدش اکثر بانک ها تو سایتشون نوشتن مثلا 20 و 50 و .. نمیشه یک مبلغ دیگه سفارش داد که تو پیش فرض هاشون نباشه ؟

سوال اخر هم اینکه تو خود بانک موجوده یا پروسه طولانی مدت برای صدور و تحویل داره ؟

مرسی

من دیروز از بانک انصار کارت هدیه 30 تومنی گرفتم.حتی متن مورد نظرم هم روی کارت چاپ کردن. کل پروسه صدور کارت حدود 20 دقیقه طول کشید!

hossein019940
19-09-2013, 10:36
سلام
من توی اینترنت بان ملتم برای حسابم درخواست کارت دادم بعد از تایید به جای اینکه شعبه افتتاح حساب باشه مرکزی نوشته بود
زنگ زدم هم پشتیبان یه چیزایی گفتن گفتن که چون مرکزتون درخواستش پر شده رفته مرکز شما فردا برو شعبه کارتت رو بگیر یعنی 1 روزه ملت میده؟
این حرفشون درسته ؟
چون من برای حسابای قبلیم این اتفاق برام نیوفتاد الان من باید کدوم شعبه برم شعبه افتتاح حساب یا مرکزی؟
کسی نبود؟
میره مرکزی یا شعبه؟

M A S 0 U D
19-09-2013, 14:53
کسی نبود؟
میره مرکزی یا شعبه؟

به نظرم شما برو شعبه مرکزی چون درخواست واسه اون شعبه رفته ظاهرا ...
در ضمن فرایند صدور کارت جدیدا تو چند دقیقه بیشتر طول نمیکشه اگه بانک دستگاهش و داشته باشه ...

M A S 0 U D
19-09-2013, 14:56
فرقی هم دارن ؟

مرسی

شما هرمبلغی دوست داشته باشی می تونی سفارش بدی...
قالب کارت تو بانک موجوده و با دستگاه چاپ کارت تو چند دقیقه کارت هدیه رو صادر میکنن ...

Jadda
19-09-2013, 15:07
سلام
من توی اینترنت بانک ملتم برای حسابم درخواست کارت دادم بعد از تایید به جای اینکه شعبه افتتاح حساب باشه مرکزی نوشته بود
این حرفشون درسته ؟

علی القائده (به صورت پیشفرض) باید همون شعبه افتتاح حساب میرفت ( البته درستترش اینه که خود شما حین درخواست اینترنتی شعبه مورد نظر را مشخص بکنید)

اما اگر گفته شده برید شعبه مرکزی..... خب باید برید شعبه مرکزی. اما اگر دلیلشون این باشه که شعبه افتتاح کننده حساب سقف صدور کارت عابر بانکش پر شده> من خیلی قبول نمیکنم.... سقفی نداره که قرار باشه پر بشه...

فرقی هم دارن ؟

مرسی

برای کارت هدیه کدوم بانک فرقی نداره.

برای دریافت کارت هدیه.... وارد شعبه میشید و درخواست هدیه کارت میدید و همون لحظه هم براتون صادر میکنند.... از شما هم هنگام صادر کردن سوال میشه که آیا متن خاصی را دوست دارید رروی کارت نوشته بشه... (مثلا تولدت مبارک، پیوندتان مبارک، با اروزی موفقیت روز افزون و .... کلا هر جمله ای که دوست دارید را میشه روی کارت نوشت). وقتی کارت را صادر کردند از طریق یک سامانه دیگری مبلغ درخواستی شما را برای کارت شارژ میکنند.... بنابراین محدودیتی نداره.... مثلا میشه یک کارت هدیه 35500 تومانی یا 82152 تومانی!! صادر کرد... البته عرف همون مبالغ رند هست مثلا 20 - 30- 50- 150-200 هزار تومانی. ولی هر مبلغی میشه شارژ کرد.

طبق آخرین بخشنامه بانک مرکزی هر کارت هدیه حداکثر تا مبلغ 200 هزار تومان قابل شارژ است (به خاطر مسائل پولشویی این قانون وضع شده)

نکته: کل پروسه درخواست و صدور کارت هدیه هم سه چهار دقیقه زمان میبره.

نکته: مبلغ کارت هدیه را پس از صدور میتوان از عابر بانک هم بصورت نقدی دریافت کرد. ( لزومی نداره کسی که کارت را به او هدیه دادید برای استفاده از کارت خرید بکنه، میتونه از عابر بانک بصورت نقدی کل موجودی کارت هدیه را برداشت بکنه)

نکته: کارت هدیه یکبار مصرف است. یعنی بعد از اتمام موجودی کارت، قابل شارژ مجدد نیست.

piishii
19-09-2013, 15:28
سوال صفحه قبل من موند :) یک راهنمایی بکنید
چون میخوام بدونم چیکار کنم اگه از بین میره امتیازهام خوب چکاریه حداقل توی این قرعه کشی هاش امتیاز گذاری کنم

hossein019940
19-09-2013, 17:59
به نظرم شما برو شعبه مرکزی چون درخواست واسه اون شعبه رفته ظاهرا ...
در ضمن فرایند صدور کارت جدیدا تو چند دقیقه بیشتر طول نمیکشه اگه بانک دستگاهش و داشته باشه ...
کارت صادر شده ولی هنوز به مرکز نرسیده
7 روز دیگه میاد

silver65
20-09-2013, 11:25
یه سوال : من یکی از کارت بانک ملی ام چند ماهی هست تاریخ انقضاش گذاشته، برای تمدید برم بانک باید نوبت بگیرم؟ یا همینجوری میشه برم پیش یکی از کارمندایی که پشت باجه نیستن و بیکارن بگم
( آخه فردا می خواستم برم اون طرفا ولی وقت ندارم بشینم تو نوبت گفتم اگه باید نوبت بگیرم که بیخیالش بشم)

M A S 0 U D
20-09-2013, 11:33
یه سوال : من یکی از کارت بانک ملی ام چند ماهی هست تاریخ انقضاش گذاشته، برای تمدید برم بانک باید نوبت بگیرم؟ یا همینجوری میشه برم پیش یکی از کارمندایی که پشت باجه نیستن و بیکارن بگم
( آخه فردا می خواستم برم اون طرفا ولی وقت ندارم بشینم تو نوبت گفتم اگه باید نوبت بگیرم که بیخیالش بشم)

قاعدتا باید نوبت بگیرید ... چون کار بانکی دارید ... ولی میتونی صبح زودتر بری که خلوت تره ...

hossein019940
20-09-2013, 11:38
بانک ملت که باید برن پیش رئیس صندوق همینطور سپه و کشاورزی من که برای کارتم میخوام تمدید یا هر کار کنم اصلا نوبت نمیگیرم چون با حسابدار کاری ندارم البته بعضی بانک رو نمیدونم که اینجوری هستن یا نه ولی به رئیس صندوق باید بگن که اونم نوبت نباید بگیری مثلا برای دسته چک که میخوان بگیرن بدون نوبت میرن
بانک ملی رو من یه روز رفتم برای افتتاح حساب اصلا نوبت نگرتم همینطوری رفتم البته شلوغ هم بود پیش رئیس صندوق رفتم

Gazmali
20-09-2013, 11:48
دوستان از طريق چه بانك هايي ميشه از ( آمريكا ) به ايران پول واريز كرد ؟ چكار بايد كرد؟

hossein019940
20-09-2013, 11:53
دوستان از طريق چه بانك هايي ميشه از ( آمريكا ) به ايران پول واريز كرد ؟ چكار بايد كرد؟
تا اونجایی که من میدونم بانک ملی و ملت و صادرات شعبه خارجی دارن ولی ندیدم که چه کشور هایی هست

amin_asei
23-09-2013, 22:25
شماره شبا رو اگه داشته باشی فکر کنم از هرجا بشه پول واریز کرد
داخل و خارج نداره

iman_s
24-09-2013, 01:10
معذرت میخوام این بانکداری اینترنتی ملت اگه نوشته امتیاز طلایی فلان و روز های باقی مانده
اولا اون امتیاز باید به چقدر برسه .و اگه سر اون Deadline مشخص شده نرسه چی می شه ؟!
منظورت باشگاه مشتریان بانک ملت هست :n05:
تا اون روز امتیازات طلایی هست.یعنی میتونی اونو تبدیل به پول نقد کنی یا درخواست وام بدی یا بعنوان هدیه تولد انتقالش بدی
ولی اگه اون تاریخ سربرسه امتیازات نقره ای میشه و قابلیت نقد شوندگیش رو از دست میده.یعنی با اون امتیازا اگه به حد نصاب رسیده باشه میتونی وام بگیری یا بعنوان هدیه تولد انتقالش بدی

مصطفی
24-09-2013, 07:04
درود
من میخوام مبلغ 15 میلیون تومن رو توی یه بانک یا موسسه اعتباری سپرده بگذارم تا حدود 3 یا 4 ماه بعدش حداقل 3 برابر اون رو بدون مسدود شدن مبلغ اولیه وام بگیرم
کدوم موسسه و بانک این جور وام هایی رو میدن ؟
کدومشون شرایطش بهتره ؟
وام های اینجوری حداقل درصد شون چقدره ؟ 4 درصد که دیگه خدا بیامرز شد !

سپاس

Soroush-S
24-09-2013, 10:44
درود
من میخوام مبلغ 15 میلیون تومن رو توی یه بانک یا موسسه اعتباری سپرده بگذارم تا حدود 3 یا 4 ماه بعدش حداقل 3 برابر اون رو بدون مسدود شدن مبلغ اولیه وام بگیرم
کدوم موسسه و بانک این جور وام هایی رو میدن ؟
کدومشون شرایطش بهتره ؟
وام های اینجوری حداقل درصد شون چقدره ؟ 4 درصد که دیگه خدا بیامرز شد !

سپاس

بانک آرمان پرسیدم با این شرایط وام میده با سود 15 درصد.
ثامن هم بعد از 6 ماه 6 برابر وام میده

مصطفی
24-09-2013, 15:40
ممنون
من یزد هستم و توی سایت موسسه آرمان هم شعبه ای ازش توی شهرمون ندیدم
6 ماه هم برام دیر هست
باز هم تشکر

دوستان دیگه جای دیگه ای سراغ دارند ؟

alone one
24-09-2013, 18:50

دوست عزیز میشه دقیق تر شرایطشو بگی؟
مطمئنی 15%؟

Soroush-S
24-09-2013, 19:34
دوست عزیز میشه دقیق تر شرایطشو بگی؟
مطمئنی 15%؟

آره خودم پرسیدم ولی گفت چندتا ضامن هم میخواد

Amin4All
24-09-2013, 20:25
سلام.
بانک ملت روزشمار 21 درصد گذاشته .
ولی میگفت 10 میلیون باید همون اول بزاری .

بچه ها میگفتن بانک هایی هستن با یه میلیون هم میشه باز کرد .

بهترین بانکی که با یه تومن میشه روز شمار 20 درصد به بالا باز کرد چیه ؟

dietman
24-09-2013, 21:10
بانک تات روز شمار 19 درصد و بانک دی با حداقل 1 میلیون روز شمار 19 درصد میده. 20 و بالاتر رو فقط موسسه ها (کوثر) میدن

Sent from my GT-N7100 using Tapatalk 2

MASTER OC 7
25-09-2013, 01:38
بهترین بانک در زمینه ارائه خدمات اینترنتی به نظرتون کدومه ؟

ehsan102
25-09-2013, 05:22

ملت

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk 2

hossein019940
25-09-2013, 10:44
بانک ملت از نظر تنوع خدمات اینترنتی خیلی عالیه تمام عملیات رو میتونی انجام بدی من خودم 3 تا حساب دارم خیلی راضیم ازش
فقطم ملت دارم

Xx Hossein xX
25-09-2013, 21:58
سلام.
دوستان ذکر خیر بانک ملت بود :دی
من سه روزه هیچ کدوم از خدمات اینترنتی این بانکو نمیتونم استفاده کنم.
مشکل از طرف منه یا از بانک؟
اینترنت بانک باز نمیشه، پرداخت اینترنتی هم نمیتونم داشته باشم.

ممنون میشم تست کنید.

HO55EIN
25-09-2013, 22:02
سلام !

برای سرمایه گذاری کدوم موسسه مالی اعتباری یا بانک رو توصیه میکنید ؟

hossein019940
25-09-2013, 22:24
سلام.

ممنون میشم تست کنید.
من هر روز دارم میرم داخل حسابم مشکلی ندارم

Arash4484
25-09-2013, 22:26
سلام.

ممنون میشم تست کنید.

سلام، مشکلی نداره من دیروز انتقال وجه کردم، الان هم چک کردم باز میشه...

ehsan102
25-09-2013, 22:27
سلام.

ممنون میشم تست کنید.

چک کنید بانک های دیگه هم صفحه اینترنتی شون باز میشه یا نه
ممکنه از اینترنت باشه که نمی تونه پروتکل [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] رو باز کنه

سلام !

برای سرمایه گذاری کدوم موسسه مالی اعتباری یا بانک رو توصیه میکنید ؟

میزان
از یه نفر شنیده بودم آرمان هم خوب سود میده

Xx Hossein xX
25-09-2013, 23:02
من هر روز دارم میرم داخل حسابم مشکلی ندارم

سلام، مشکلی نداره من دیروز انتقال وجه کردم، الان هم چک کردم باز میشه...

چک کنید بانک های دیگه هم صفحه اینترنتی شون باز میشه یا نه
ممکنه از اینترنت باشه که نمی تونه پروتکل [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] رو باز کنه

میزان
از یه نفر شنیده بودم آرمان هم خوب سود میده

ممنون دوستان. الان با چیز پی ان تست کردم باز شد!
ولی با ای-پی ایران باز نمیشه.
فکر کنم مشکل از طرف ISP باشه.
:n16:

piishii
26-09-2013, 09:58
منظورت باشگاه مشتریان بانک ملت هست :n05:
تا اون روز امتیازات طلایی هست.یعنی میتونی اونو تبدیل به پول نقد کنی یا درخواست وام بدی یا بعنوان هدیه تولد انتقالش بدی
ولی اگه اون تاریخ سربرسه امتیازات نقره ای میشه و قابلیت نقد شوندگیش رو از دست میده.یعنی با اون امتیازا اگه به حد نصاب رسیده باشه میتونی وام بگیری یا بعنوان هدیه تولد انتقالش بدی

والا من الان53/07 امتیازم است و 10 روز دیگه فرصت دارم خوب طبیعتا نمیتونم به 100 برسونمش، من برام برداشت نقدی مهم نیست وام بیشتر مهمه البته همونم زیاد لازم ندارم نمیدونم اصلا :n08:
الان به نظر شما من 10% این امتیاز رو بدم 60 روز تمدید کنم ؟ یا اینکه بذارم نقره ای بشه ؟ و یا اینکه برم دنبالش این امتیاز رو بفروشم ؟
توصیه خود شما چیه اگه در این موقعیت بودی ؟ :n13:

piishii
26-09-2013, 09:59
ممنون دوستان. الان با چیز پی ان تست کردم باز شد!
ولی با ای-پی ایران باز نمیشه.
فکر کنم مشکل از طرف ISP باشه.
:n16:

سلام
من شنیدم مخابرات پروتکل [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] رو بسته یعنی داره یک کارهایی میکنه اگه سرویس دهنده شما اونا هستند از طرف اوناست برادر
عقل ندارند دیگه :)
یعنی هم نمیتونند یک دقیقه فکر کنند مردم کار بانکی دارند ؟ بانک ها هم باید با این پروتکل کار کنند ؟ خیلی خنده داره