PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : راهنمای تغییر فریمور LG Arena و دیگر گوشی های S-Class + آخرین نسخه ها

moslem-visual
30-11-2010, 20:26
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

فریمور (Firmware) همون نرم افزاری هست که روی گوشی شما به عنوان رابط کاربری نصب شده و کلیه ی تعاملاتی که با امکانات گوشی دارید از طریق اون انجام میشه. به خاطر اینکه فریمور نصب شده روی گوشی KM900 دارای اشکالات زیادی هست تقریبا تعویض این فریمور کاری اجتناب ناپذیر به نطر میاد چون عملا کارآیی گوشی خیلی پایین میاد... :13:

این روش برای همه ی گوشی های سری S-Class قابل اجرا هست اما فریمورهای هر گوشی فرق داره - برای گوشی های غیر از Arena نسخه های جدیدی توسط خود الجی عرضه شده که ممکنه بهبود در عملکرد رو به همراه داشته باشه اما فریمورهای سفارشی رو کابران فعال Arena ایجاد کردن. همچنین من فقط این عملیات رو روی گوشی Arena اجرا کردم و در مورد دیگر گوشی ها اطلاع زیادی ندارم (هر چند مراحل باید یکسان باشه).

بعد از مدت زیادی که از تلاش برای تغییر دادن فریمورهای این گوشی گذشته امروز میتونید با صرف کمتر از یک ساعت وقت یک فریمور مناسب رو روی گوشی آرنای خودتون جایگزین کنید. حدود پنج یا شش فریمور دستکاری شده (Custom firmware) توسط کاربران این گوشی تهیه شده که علاوه بر کارآیی بسیار بهتر، ظاهری به مراتب شیک تر و جذاب تر هم دارن. :5:

با توجه به درخواست برخی دوستان و برای کمک به شما که ممکنه مثل روز اول من از ایرادهای مختلف گوشی شاکی شده و به زمین و زمان فحش بدید (!) تصمیم گرفتم این راهنما رو بنویسم. اصل تکنیک و همینطور جمع اوری برنامه ها توسط سایت handy-faq.de بوده... من یکسری تصاویر و توضیحات رو اضافه کردم و بصورت فارسی اینجا میارم.

ـــــــــــــــــــــــــ ـــــــــــــــــــــــــ ـــــــــــــــــــــــــ ـــــــــــــــــــــــــ ـــــــــــــــــــــــــ ـــــــــــــــــــــــــ ـــــــ

قبل از ادامه به آدرس زیر برید و ورژن فریمور خودتون رو چک کنید (توی گوشی):

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

هر فریمور اسمی داره که فریمورهای اصلی خود الجی بصورت V10j یا مثلا V10f و از این قبیل هست که میبینید اون حرف اخرش عوض میشه - اما فریمورهای دستکاری شده میتونن هر اسمی داشته باشن مثل iRena، Crystal و... که اینها با تغییر فریمورهای اصلی بوجود اومده ان. اگر نسخه ی V10f رو دارید یعنی باید آپدیت کنید تا دنیایی جدید به روتون باز بشه! تنها ورژن هایی که تایپ و منوی فارسی رو پشتیبانی میکنن V10f و V10j هستن که دومی جدیدتره اما باز هم گلی به سر گوشی نزده چندان... اگه میخوایید اکثر مشکلاتتون حل بشه باید قید منوی فارسی و تایپ با زبان فارسی رو بزنید، اما میتونید فارسی بخونید، یعنی مسیج یا ایمیل فارسی رو درست نشون میده - اما نمیتونید صفحات وب فارسی رو ببینید. فریمورهای خوب هیچکدوم فارسی رو پشتیبانی نمیکنن. :2:

توجه کنید با اینکه این عملیات از نظر من امن و بدون نقص میاد اما هر گونه تغییری که بوسیله ی این روش در تلفنتون ایجاد بشه مسئولیتش بطور مستقیم به عهده ی خودتون هست و من در این مورد پاسخگو نیستم، هر چند که برای راهنمایی شما اینجا حضور خواهم داشت.

ـــــــــــــــــــــــــ ـــــــــــــــــــــــــ ـــــــــــــــــــــــــ ـــــــــــــــــــــــــ ـــــــــــــــــــــــــ ـــــــــــــــــــــــــ ـــــــ

خب قراره یک فریمور جدید نصب کنیم، پس اول باید دانلودش کنیم! هر فریمور در یک پکیج حدودا 250 مگابایتی با پسوند kdz تهیه شده که اگه اینترنت پر سرعت ندارید باید از کافی نت برای دانلودش استفاده کنید :31: در پست های بعدی تعدادی از این فریمورها رو برای دانلود معرفی میکنم. فعلا برای نمونه یکی از بهترین و جدیدترین فریمورهای سفارشی رو در این مراحل براتون گذاشتم که گوشی رو تا درصد خیلی زیادی شبیه به آیفون میکنه - فریمور با نام iRena نسخه 0.7... میتونید پیشنمایشش رو از پست rozysara ببینید که قبلا در تاپیک اصلی آرنا هم در این مورد خیلی راهنمایی کردن و حتما اینجا هم میتونن کمک کنن چون از من در این زمینه وارد تر هستن:

ویرایش: در انتهای همین صفحه میتونید اطلاعات بیشتری از این فریمور مشاهده کنید.
خب دیگه، مثل هر کار فنی دیگه ای چندتا ابزار نیاز داریم... :33:

مواد لازم (فایلهایی که باید دانلود بشه!):

UpTestEX_1.0.4.8.rar

windows_enabler.rar

iRena OS 7.0 Pre N°2.rar

با اجرای این عملیات همه ی برنامه های جاوای روی گوشی پاک میشه، همچنین ممکنه مخاطبین روی سیمکارت هم حذف بشن بنابراین توصیه میکنم اگر روی سیم کارت مخاطب ذخیره کردید قبل از شروع سیم کارت رو در بیارید.

مراحل عملیات (!):

0- باید نرم افزار همراه گوشی (LG PC Suite III) رو حتما نصب و سیستم رو ریست کرده باشید.

1- یک پوشه در هر جایی از کامپیوتر که حداقل 700 مگابایت فضای خالی داشته باشه ایجاد کنید.

1.5 - فایل سوم رو جایی extract کنید - توش دو تا پوشه و یک فایل با نام V10P_00.kdz هست. فایل رو توی پوشه ای که ساخته بودیم و پوشه ی New رو توی حافظه ی گوشی کپی کنید - لازمه برای اینکار مثل موقعی که قصد ریختن آهنگ یا عکس دارید از حالت Mass storage برای اتصال استفاده کنید - پوشه ی New رو باید در ریشه ی حافظه (کنار پوشه های اصلی، مثل sounds، videos و...) کپی کنید و بعد از تموم شدن کابل رو از گوشی جدا کنید.

2- دو فایل اولی که دانلود کردیم رو در پوشه ای که در مرحله ی یک ساختیم، در کنار اون فایلی که کپی کردیم extract کنید (فایلها فشرده هستند) طوری که همه فایلها در یکجا و کنار هم باشن. تصویر رو ببینید (بعضی از فایلهای من در اینجا اضافی بودن).

3- Windows Enabler رو نصب و اجرا کنید - بعد از اون کنار ساعت ویندوز آیکونش نمایش داده میشه، با یکبار کلیک ماوس باید عبارت "on" روی آیکون نشون داده بشه - تصویر رو ببینید.

4- گوشی رو با کابل USB به کامپیوتر نصب کنید و حالت PC Suite رو روی گوشی انتخاب کنید. باید PC Suite اجرا بشه و با کابل USB متصل شده باشید. اگر اینطور نشد دقت کنید بلافاصله بعد از اتصال گوشی و انتخاب حالت، یک پنجره (مثل وقتی فلش وضل میکنید) ظاهر میشه - اونجا فایل LGAutoRun رو که اجرا کنید باید همه چیز درست پیش بره... تصویر رو ببینید.

5- فایل UptestEX.exe رو اجرا کنید. بنظر میاد که همه چیز غیر فعاله، اما وقتی کلیک کنید میبینید که فقط ظاهرا اینطوره! :7:

6- در سمت راست، در کادر "Model" مقدار KM900 رو وارد کنید و در کادر پایین تر روی علامت پوشه کلیک کنید، حالا باید فایل فریمور که دانلود کرده بودیم رو انتخاب کنیم، با هر اسمی که باشه اما باید پسوندش kdz باشه تا بتونید انتخابش کنید. در مورد فایلی که ما دانلود کردیم، بعد از extract کردن با نام V10P_00.kdz میتونید پیداش کنید اما در موارد دیگه ممکنه هر نامی داشته باشه.

7- کار خاص دیگه ای نیاز نیست، فقط نگاهی به تصویر بندازید و همه چیز را چک کنید، باید کادرهایی که در تصویر میبینید پر شده باشن. اما لازم نیست مقادیر همون چیزهایی باشه که در تصویر میبینید، برخی از اینها (مثل Version) بعد از انتخاب فریمور بطور خودکار عوض میشه.

8- روی دکمه ی "Start Upgrade" کلیک کنید (در سمت راست، اواسط پنجره) به نظر میاد که این دکمه هم غیر فعاله اما وقتی روش کلیک کنید میبینید که کار میکنه! ممکنه در ابتدای کار یا در حین عملیات به نظر بیاد برنامه قفل کرده - اما کافیه صبر کنید تا همه چیز خودش روبراه بشه... مگر اینکه مشکلی در کار باشه، در اون صورت حتما ارور دریافت میکنید یا برنامه به طور خودکار بسته میشه - پس در حین عملیات به چیزی دست نزنید تا خدایی نکرده مشکلی پیش نیاد.

9- اگه همه چیز رو درست انجام داده باشید باید یکسری متن رو ببینید که در کادر زیر دکمه نوشته میشه و نوار درصد بالای دکمه هم کم کم پر میشه تا به 100% برسه - حدود 15 الی 30 دقیقه پروسه ی تغییر فریمور طول میکشه و چندبار هم این نوار پر و خالی میشه :22: اگر خطایی دریافت کردید یکبار گوشی رو خاموش و روشن کنید، بعد همه برنامه ها رو ببندید و از اول باز کنید - بعضی اوقات این برنامه خطاهایی میده که خودش درست میشه! (باگ زیاد داره چون ابزار تست هست).

10- بعد از اتمام کار گوشی بطور خودکار ریست میشه و بعد از اون باید آیفون... ببخشید، آرنا رو با ظاهر جدید ببینید :14:

11- در صورتی که مشکلی باشه معمولا تغییری در گوشی ایجاد نمیشه و برنامه متوقف میشه، شاید هم قفل کنه - اما تا جایی که من دیدم نباید نگران باشید! مشکلتون رو همینجا مطرح کنید :10:

خب تموم شد :8: :19:
در ادامه حتما فریمورهای خوب و جدید رو سعی میکنم معرفی کنم، اما فعلا به نظر من همینکه در بالا اشاره شد (iRena) از همه بهتره...

مرجع برای فریمورهای رسمی الجی:

Arena

viewty Smart

منابع و مراجع (!) جهت کند و کاو:

با آرزوی موفقیت در امر خطیر آپدیت فریمور :46:
کپی رایت وجدانی - پی سی ورلد!

نيما7
30-11-2010, 21:08
مسلم جان واقعآ خسته نباشي خيلييييييييييي خيليييييييييييي ممنون آموزشت عالي و تميز بود :) مسلم جان با نسب اين فريمور iRena OS 7.0 Pre N°2 اون محدوديت نسب 4 مگ برداشته ميشه؟ اگه نه آيا راهي هست كه از شر اين محدوديت نجات پيدا كنيم؟ :(

moslem-visual
30-11-2010, 21:50
والا من خودم هنوز تست نکردم برنامه ی حجم بالا رو...
اما توی ورژن های قبلیش هم حتی نوشته بود که این مشکل حل میشه.
الان موقع نصب برنامه یک دم و دستگاهی میادش که من دقیقا سر در نمیارم!
اُمیدوارم rozysara بیاد و اینو توضیح بده.

rozysara
30-11-2010, 23:12
سلام به بچه های گل سایت
در مورد محدودیت جاوا که فکر نکنم برداشته شده باشه ورژن قبلیش که محدودیت داشت این یکی رون میدونم
متاسفانه km900 هم در دست رس نیست که تست کنم ( یعنی هستش ها ولی فعلا بی خیال ارنا شدم و از zn5 استفاده میکنم بیشتر حال میده بیشتر منتظر تا ورژن نهای ارائه بشه و اون موقع دانلود کنم چون این ورژن همچنان با contact , media مشکل داره تا جایی که من میدونم
ماشالله حجم فریمور ها هم اونقدر کمه اد رو از دانلودش منصرف میکنه
در مورد دم و دستگاه موقع نصب هم من اطلاعی ندارم :41: ( دقیقا چی میشه ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟)

moslem-visual
01-12-2010, 00:49
علیک سلام :دی
یعنی درستش نکردن؟!... پس شرمنده ی آقا نیما... البته خب موقع نصب (تازگیا نصب نکردم چیزی!) یک منوی جدیدی میاد که توی ورژن اصلی نبود - اونجا گزینه های مختلفی داشت. حالا بعدا تست میکنم میگم! حجم فریمور هم که... دست رو دلم نزار. قبلی رو با ایرانسل طوی 3 روز دانلود کردم!

S_ALI_A
01-12-2010, 21:15
خسته نباشيد. مرسي.
دوتا مشكل...
UpTestEX_1.0.4.8.rar رو دان كردم.
Windows Enabler دانلود نميشه. مشكل داره.
iRena OS 7.0 Pre N°2.rar كه توي مگا اپلود اپ كردي واسه ما فيلتره. ميشه اين دوتا رو توي فورشيرد اپ كني؟

rozysara
02-12-2010, 00:12
اینم از لینک های دانلود
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]!download|433tg|432917869|iRena_7.0_Pre_N__2.rar| 254210

moslem-visual
03-12-2010, 01:12
با تشکر از rozysara - منم enabler رو جای دیگه آپلود کردم براتون.

S_ALI_A
03-12-2010, 01:54
مرسي ولي جسارتا بايد بگم كه مشكلم بابت دان windows_enabler حل شد ولي درباره iRena OS 7.0 Pre N°2.rar بايد بگم كه مولتي اپلود رو كه مسلم جان توش واسم اپ كردن هم واسه من پيلتره:31:. rozysara هم توي hotfile اپ كردن كه اين يكي موقع دان ميگه كه فايل جابجا شده.........:13:

moslem-visual
03-12-2010, 01:56
این فریمور رو در جریان آموزش نحوه ی تعویض بهتون معرفی کردم (در پست اولی این تاپیک) - در این نسخه میتونید ببینید که شباهت زیادی به آیفون پیدا کرده - البته خب فقط شبیه هستن! دو سه تا از دوستام که تا حالا دیدن اولش گفتن "اِ؟! چرا روش os اپل داره؟!" اما بعدش فهمیدن که فقط ظاهرشه :دی این عکس بالا هم مال گوشی خودمه :)

در این نسخه میتونید بوسیله ی کابل usb تصویر پس زمینه، کیوب و زمینه ی منو رو عوض کنید که در فریمورهای دیگه و نسخه های قبلی همین فریمور باید فایلهای اصلی ادیت میشد - الان به راحتی میشه اینکار رو کرد - اگر کسی خواست بعدا میتونم بگم چطوری - هر چند با سرچ کردن در گوگل و تاپیکهایی که ذیل پست اول معرفی کردم هم به نتیجه میرسید.

همچنین فرم Unlock شدن گوشی خیلی شبیه آیفون شده - همون دکمه ی معروفی که باید به سمت راست بکشید - جالبه! آیکن ها سعی شده تماما شبیه اپل باشه، نسخه ی پایه هم V10P هست که ادیت شده و تبدیل شده به این که کار بچه های بالاست :5: این نسخه ی V10P بنا به شهادت خیلی ها بهترین و کم مشکل ترین هست - فقط مقداری اجرای جاواش آهسته به نظر میاد.

دانلود (از لینکهای پست اول و پست rozysara):

لینک مستقیم:

سوالی بود بفرمائید.
:46:

moslem-visual
03-12-2010, 03:23
مرسي ولي جسارتا بايد بگم كه مشكلم بابت دان windows_enabler حل شد ولي درباره iRena OS 7.0 Pre N°2.rar بايد بگم كه مولتي اپلود رو كه مسلم جان توش واسم اپ كردن هم واسه من پيلتره:31:. rozysara ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) هم توي hotfile اپ كردن كه اين يكي ميگه كه فايل جابجا شده.........:13:

خب دیگه قربونت، این روزا همه به پیلتر شکن احتیاج دارن - حتی اگه بخوای بری سایت مراجع عظام :)
آدرس زیر رو امتحان کن - اگر نشد بعدی...

S_ALI_A
03-12-2010, 13:29
خب دیگه قربونت، این روزا همه به پیلتر شکن احتیاج دارن - حتی اگه بخوای بری سایت مراجع عظام :)

دست گلت درد نكنه. اولي كار ميكرد.

rozysara
03-12-2010, 14:55
اینم لینک مستقیم از سایت رپیدباز

Ehsanteb
04-12-2010, 23:19
سلام به دوستان
من گوشي ام را با IRENA آپگريت كردم ولي كاش نكرده بودم چون:
در منوها و تركيباتشون تغييري پيش نيامد.
اس ام اس فارسي را اصلا نشون هم نميده و صفحه سفيد مياد.
ساعت جهاني اش غير از لندن ساعت ديگه اي را قبول نميكنه و دستگاه ريست ميكنه
احساس ميكنم كمي كيفيت دوربين بهتر شده
كلا فكر كنم همون S/W اوليه اش براي ايران بهتر باشه
الان هم بايد يك فارسي ساز گير بيارم كه حد اقل اس ام اسهاي فارسي كه برام مياد بخونم

Ehsanteb
05-12-2010, 00:14
بسيار خوب. من يك Factory Reset كردم و اون عيبهايي كه گفتم درست شد. يعني شما كيبرد فارسي نداريد ولي اس ام اس فارسي را ميتونيد بخونيد و فوروارد كنيد. مشكل ساعت جهاني هم درست شد ولي شما بايد همان جزاير Azore را انتخاب كنيد تا ساعت گوشي شما به وقت گرينويچ اسم تهران را بياورد. فعلا دارم موارد ديگه اي كه من بهش نياز دارم را چك ميكنم تا بهتون بگم

moslem-visual
07-12-2010, 18:53
بسيار خوب. من يك Factory Reset كردم و اون عيبهايي كه گفتم درست شد. يعني شما كيبرد فارسي نداريد ولي اس ام اس فارسي را ميتونيد بخونيد و فوروارد كنيد. مشكل ساعت جهاني هم درست شد ولي شما بايد همان جزاير Azore را انتخاب كنيد تا ساعت گوشي شما به وقت گرينويچ اسم تهران را بياورد. فعلا دارم موارد ديگه اي كه من بهش نياز دارم را چك ميكنم تا بهتون بگم

در مورد اس ام اس که در ابتدا عرض کردم این فریمور کیبرد فارسی نداره... اگر مشکلی باشه مطمئنا از فریمور اصلی خیلی کمتره! حداقل من که اصلا نتونستم تحملش کنم. پایه ی این فریمور هم V10P هست که در موردش میتونید سرچ کنید، اگر مشکل خاصی بود. خاصیت خوبی که در کنار موارد فنی داره اینه که خیلی زیباتر از نسخه ی اصلیه، هر چند فریمورهای دیگه هم هستن که ممکنه سلیقه ی شما بیشتر بپسنده.

Michael Ropy
07-12-2010, 18:56
ممنون میشم اگر کسی اطلاعی داره بهم بگه [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

تا اونجایی که اطلاع دارم ماه ها پیش الجی فیرموری داد که فلش ساپورت بود!!

ویوتی اسمارت خودم که بهمن پارسال خریدم هم از اول فلش ساپورت بود....

Ehsanteb
07-12-2010, 23:11
در مورد اس ام اس که در ابتدا عرض کردم این فریمور کیبرد فارسی نداره... اگر مشکلی باشه مطمئنا از فریمور اصلی خیلی کمتره! حداقل من که اصلا نتونستم تحملش کنم. پایه ی این فریمور هم V10P هست که در موردش میتونید سرچ کنید، اگر مشکل خاصی بود. خاصیت خوبی که در کنار موارد فنی داره اینه که خیلی زیباتر از نسخه ی اصلیه، هر چند فریمورهای دیگه هم هستن که ممکنه سلیقه ی شما بیشتر بپسنده.
سلام به همه
تو فريمور جديد 3 تا فونت گذاشتن كه بايد حتما اگر ميخواهيد اس ام اس فارسي بخونيد فونت گوشيتون رو همون فونت اصلي باشه. دو تا فونت جديد هم بدك نيستن ولي اگر اونها را به صورت ديفالت براي گوشي انتخاب كنيد اس ام اس هاي فارسي را نميتونيد بخونيد. من برنامه تركبادي را كه نصب كردم خودش به صورت اتوماتيك فولدرهاشو ايجاد كرد و بسيار بهتر از اونوقتي عمل كرد كه فريمور اوليه روي گوشي بود. كلا اين فريمور irena خيلي بهتر از فريمورهاي ديگه هست. من هنوز ايرادي نديدم. راستي الان دوربينم 6 تا زوم داره. يادم نيست تو فريمور قبلي هم 6 تا زوم داشت يا 4 تا ولي احساس ميكنم كيفيت عكسهام بهتر شده.

meysamppp
08-12-2010, 00:15

ا سلام خدمت دوستان من این لینک ها رو امتحان کردم تماما مشکل داشت اگه میشه یک لینک مستقیم سالم بذارین یا تو سرور مدیا فایر
خیلی خیلی ممنون :46:

rozysara
08-12-2010, 10:10
اینم از لینک جدید با قابلیت رزیوم
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]!/iRena_7.0_Pre_N__2.rar

Ehsanteb
08-12-2010, 23:47
نمیدونم کی میخوان این مشکل عدم قبول برنامه های 4 مگ به بالا را حل کنن!!! Irena هم نتونسته این مشکل را حل کنه

S_ALI_A
09-12-2010, 19:38
نمیدونم کی میخوان این مشکل عدم قبول برنامه های 4 مگ به بالا را حل کنن!!! Irena هم نتونسته این مشکل را حل کنه
با پي سي سوييتم يه امتحان بكن.

Ehsanteb
10-12-2010, 00:55
با پي سي سوييتم يه امتحان بكن.
چگونه عزيز؟ ميشه برام توضيح بديد؟ ممنون ميشم.

alonestar69
10-12-2010, 10:01
با سلام
میخواستم بپرسم فیریموری شبیه آندروید هست برای ویوتی اسمارت یا نه بعدش یه جا دیدم یه نفر نوشته بود میخواد آندروید نصب کنه روی گوشیش یعنی این کار شدنی هس؟یعنی چه جوری میشه؟ممنون میشم اگه کسی اطلاعی داره ما را هم بی نصیب نذاره!

rozysara
10-12-2010, 11:04
فریموری شبیه اندروئید فعلا نیست ولی یک داره یه تم شبیه تم اندروئید واسه این گوشی درست میکنه
در مورد نصب اندروئید این کار بر روی گوشی جت انجام شده ولی برای این گوشی فعلا موفق به -- بوتلودر این گوشی نشدند یعنی فعلا مرحله اول رو با موفقیت انجام ندادند با این حساب امید چندانی نیست هر چند که اگه عملی هم بشه حدود 2 سال طول میکشه

S_ALI_A
10-12-2010, 20:21
چگونه عزيز؟ ميشه برام توضيح بديد؟ ممنون ميشم.
شما اول پي سي سوييت, همون سي دي يي كه توي جعبه موبايل هست رو روي كامي نصب كن. بعد گوشيتو با كابل وصل كن به كام. روي گوشي سه تا گزينه مياد كه شما بايد گزينه پي سي سوييت رو انتخاب كني. بعدش برنامه پي سي سوييت گوشيتونو ميشناسه. توي همون برنامه يه جاش نوشته java application. روش كليك ميكني. بعد يه منو باز ميشه كه از اونجا ادرس اون بازي يا برنامه جاوايي كه توي كامي هست رو مياري. روي install كليك ميكنيو بقيه ماجرا... اگه بار اول بازم ارور بزرگي فايل داد بازم امتحان كن. اگه برنامه و بازيهايي كه توي گوشيت هست رو حذف كني شايد راحتتر نتيجه بگيري.
اين كارارو كه كردي بعدش اينجا بگو كه ميشه بالاي 4 مگ رو روش نصبيد يا نه.

alizadsar
10-12-2010, 23:19
آقا درحین نصب 72 درصد جلو رفته بود پیغام خطا داد ..دیگه گ وشی روشن نمیشه.. به دادم برس :sad:

Ehsanteb
11-12-2010, 00:54
شما اول پي سي سوييت, همون سي دي يي كه توي جعبه موبايل هست رو روي كامي نصب كن. بعد گوشيتو با كابل وصل كن به كام. روي گوشي سه تا گزينه مياد كه شما بايد گزينه پي سي سوييت رو انتخاب كني. بعدش برنامه پي سي سوييت گوشيتونو ميشناسه. توي همون برنامه يه جاش نوشته java application. روش كليك ميكني. بعد يه منو باز ميشه كه از اونجا ادرس اون بازي يا برنامه جاوايي كه توي كامي هست رو مياري. روي install كليك ميكنيو بقيه ماجرا... اگه بار اول بازم ارور بزرگي فايل داد بازم امتحان كن. اگه برنامه و بازيهايي كه توي گوشيت هست رو حذف كني شايد راحتتر نتيجه بگيري.
اين كارارو كه كردي بعدش اينجا بگو كه ميشه بالاي 4 مگ رو روش نصبيد يا نه.
من اولين كاري كه بعد از خريد گوشي ميكنم اينه كه كل بازيهاش را پاك ميكنم. اينكار را براي آرنا هم انجام دادم. فقط يك برنامه تراك بادي روش دارم و گوگل مپ هم كه براي خودشه. فايلهاي خودم را هم روي مموري ذخيره ميكنم و از حافظه دستگاه استفاده نميكنم. با PC Suite هم امتحان كردم ارور بزرگي فايل داد ولي دوباره نريختم (بنا به گفته شما كه اگر ارور داد دوباره امتحان كن)
چشم باز هم ميريزم بعد ارور را هم زير سبيلي رد ميكنم تا ببينم چي ميشه. از توضيحتون بسيار ممنون

moslem-visual
11-12-2010, 11:09
آقا درحین نصب 72 درصد جلو رفته بود پیغام خطا داد ..دیگه گ وشی روشن نمیشه.. به دادم برس :sad:

مگه میشه؟! در کل این درصدی که میگید حداقل 10 بار صفر میشه و دوباره تا 100 میره! حالا کجاش ارور داد؟ چه اروری؟ مطمئنید کابل تصادفا جابجا نشده...؟ روشن نمیشه یا بالا نمیاد؟

benypink
11-12-2010, 23:01
سلام
برو بچ آقا این آپگرید آرنا من ردیف نشد خودش ریست می شه موقعه آپگرید بد برنامه هم خطا می ده می پره بیرون اگه کسی به این مشکل بر خورده یه هلپ بده تنکیووووووو :10:

meysamppp
12-12-2010, 00:04
من نتونستم با برنامه UpTestEX کار کنم . واقعا گزینه ها غیر فعاله
واقعا میگما...!!!!
:2:

meysamppp
13-12-2010, 12:34

این فریمور رو در جریان آموزش نحوه ی تعویض بهتون معرفی کردم (در پست اولی این تاپیک) - در این نسخه میتونید ببینید که شباهت زیادی به آیفون پیدا کرده - البته خب فقط شبیه هستن! دو سه تا از دوستام که تا حالا دیدن اولش گفتن "اِ؟! چرا روش os اپل داره؟!" اما بعدش فهمیدن که فقط ظاهرشه :دی این عکس بالا هم مال گوشی خودمه :)

در این نسخه میتونید بوسیله ی کابل usb تصویر پس زمینه، کیوب و زمینه ی منو رو عوض کنید که در فریمورهای دیگه و نسخه های قبلی همین فریمور باید فایلهای اصلی ادیت میشد - الان به راحتی میشه اینکار رو کرد - اگر کسی خواست بعدا میتونم بگم چطوری - هر چند با سرچ کردن در گوگل و تاپیکهایی که ذیل پست اول معرفی کردم هم به نتیجه میرسید.

همچنین فرم Unlock شدن گوشی خیلی شبیه آیفون شده - همون دکمه ی معروفی که باید به سمت راست بکشید - جالبه! آیکن ها سعی شده تماما شبیه اپل باشه، نسخه ی پایه هم V10P هست که ادیت شده و تبدیل شده به این که کار بچه های بالاست :5: این نسخه ی V10P بنا به شهادت خیلی ها بهترین و کم مشکل ترین هست - فقط مقداری اجرای جاواش آهسته به نظر میاد.

دانلود (از لینکهای پست اول و پست rozysara):

لینک مستقیم:

سوالی بود بفرمائید.
:46:
عزیز جان برنامه uptest رو که باز میکنم توی گزینه هاش مدل نیست کامل فرق میکنه

mansour1150
15-12-2010, 08:43
سلام
مسلم جان من تمام مراحلی که گفتید رو به دقت انجام می دم، ولی بدون اینکه اون خط درصد پر بشه تو اون کادر پایین چند سطر مطلب می نویسه و بعد خود به خود گوشی ریست میشه ، بعد هم که بالا میاد پیغام خطا می ده و می پره بیرون. یه kdz دیگه هم دانلود کردم که اونم فقط سه سطر مطلب نوشته می شه و دیگه هیچ اتفاقی نمی افته. ممنون می شم کمکم کنی

moslem-visual
15-12-2010, 16:01
عزیز جان برنامه uptest رو که باز میکنم توی گزینه هاش مدل نیست کامل فرق میکنه

قبلش windwos_enabler رو اجرا کردین؟ فعال شده؟ اگه فایلی که من لینکشو توی صفحه اول گذاشتم گرفته باشید همونیه که خودم استفاده کردم... چه فرقی داره؟!

---------- Post added at 04:01 PM ---------- Previous post was at 03:57 PM ----------

سلام
برو بچ آقا این آپگرید آرنا من ردیف نشد خودش ریست می شه موقعه آپگرید بد برنامه هم خطا می ده می پره بیرون اگه کسی به این مشکل بر خورده یه هلپ بده تنکیووووووو :10:

لطفا مطمئن بشید که همه برنام هها رو نصب کردید، بعد اگر بازم مشکل داشتید یه بار گوشی رو ریست کنید... کد خطا یا جمله ای که لاگ شده رو هم اینجا ذکر کنید.

rozysara
15-12-2010, 18:16
من نتونستم با برنامه UpTestEX کار کنم . واقعا گزینه ها غیر فعاله
واقعا میگما...!!!!
:2:

احتمالا شما با ویندوز سون یا ویستا کار میکنید اگه اینطور هستش برای باز کردن هم enabler و هم uptextex روی اونها راست کلیل کرده و از گزینه run as administrator استفاده کنید
راستی بعد از باز کردن enabler روی ایکون اون کنار نوار ساعت کلیل کن تا on بشه

S_ALI_A
15-12-2010, 20:04
ولي فك نكنم مشكل دوستمون واسه ويندوز 7 يا ويستا باشه ها. اين دوستمون برنامه رو باز ميكنه اما نميتونه توش تغييري ايجاد كنه. واسه منم اينجوري ميشد اما چند بار كه برنامه رو بازو بسته ميكردم حل ميشد

rozysara
15-12-2010, 21:22
ولي فك نكنم مشكل دوستمون واسه ويندوز 7 يا ويستا باشه ها. اين دوستمون برنامه رو باز ميكنه اما نميتونه توش تغييري ايجاد كنه. واسه منم اينجوري ميشد اما چند بار كه برنامه رو بازو بسته ميكردم حل ميشد

دقیقا من هم همین موشکل رو موقع اوبین اپدیت داشتم یک روز سر همین قضیه الاف شدم و اخر سر فهمیدم که توی ویندوز سون باید بصورت ادمینیسترتوری برنامه رو فعال کنیم

mansour1150
16-12-2010, 23:16
دوستان عزیز، مسلم و رزی سارای عزیز

من وقتی آپگرید می کنم تا اینجا کادر پر می شه و ریست می شه :
:extract file success.
:LGMobileDL Load
:port = 7
:Connection check start
.
.
.
:model Dll Msg (1003, 10)
:inf : wParam = 1004, IParam = 0

ممنون میشم راهنمایی کنید

Ehsanteb
18-12-2010, 00:42
خطاب به ميثم و رزي ساراي عزيز

چگونه ميتوان عكسهاي بك گراند را در irena تغيير داد. راستش از عكسي كه بك گراند گوشيم هست اصلا خوشم نمياد.

sammath
22-12-2010, 00:25
ببخشید می خواستم بدوم این فریمور برای گوشی LG gd510 یا همون POP هم می شه استفاده کرد؟

S_ALI_A
22-12-2010, 19:19
نه نميشه. من ريختم روي ويوتي اسمارت گوشيم ديگه بالا نيومد. البته احتمالشم ميدادم.

GAmystyle
26-12-2010, 13:37
سلام دوستان
میخواستم بدونم firmwere win 7 برای ارنا ساخته شده یا نه؟

arad131
07-01-2011, 16:50
سلام ، اگه دوستان بتفصيل طريقه تغيير عكس بك گراند و كيوب LG KM900 Arena را بفرمايند خيلي از افرادي را كه آرنا دارند را نجات ميدهند.

meme1
25-01-2011, 14:48
با سلام نرم افزاری که بشه مستقیما فریور رو ادیت کرد موجود هست ؟ مثلا gd330 رو .

alierna
31-01-2011, 11:57
سلام دوستان
بعد از نصب فریم ور ای رنا با اپرا مینی میشه صفحه های فارسی رو دید؟

moslem-visual
01-02-2011, 23:22
نخیر - فقط مسیج فارسی رو نشون میده - دیگه توی برنامه های جاوا و مرورگر فارسی ندارید.

alierna
21-02-2011, 22:38
سلام بچه ها من دارم به j آپدیت میکنم.اما به یه قسمت از آپدیت که میرسه گوشی ریستارت میشه و برنامه ی آپدیتم خطا میده

عکس خطایی که میده:

Ehsanteb
21-04-2011, 15:16
با سلام به همه دوستان

فريمور گوشي من iRena هست كه ازش راضي هستم. چند تا سوال بود كه اميدوارم دوستان جوابي براش داشته باشن.

1-چطوري ميتونم فونت (اون هم از نوع فارسي) به گوشي ام اضافه كنم؟
2-ديگه فريموري بالاتر از iRena كه نيومده؟
3-برنامه اي تو جاوا هست كه بشه باهاش فارسي بنويسيم (غير از اون برنامه اس ام اس فشرده همراه اول)

با تشكر

S_ALI_A
21-04-2011, 19:02
با سلام به همه دوستان

فريمور گوشي من iRena هست كه ازش راضي هستم. چند تا سوال بود كه اميدوارم دوستان جوابي براش داشته باشن.

1-چطوري ميتونم فونت (اون هم از نوع فارسي) به گوشي ام اضافه كنم؟
2-ديگه فريموري بالاتر از iRena كه نيومده؟
3-برنامه اي تو جاوا هست كه بشه باهاش فارسي بنويسيم (غير از اون برنامه اس ام اس فشرده همراه اول)

با تشكر
1- فك نكنم غير از هك كردن راه ديگه ايي داشته باشه.
2- irena كه فريمور جديدي نيست. فقط تغير داده شده ي v10p هستش. از v10p هم فك كنم جديدتر اومده. ولي هيچ شباهتي به irena نداره
3- نميدونم:31:

faraz danger
12-05-2011, 15:28
با سلام اقا تورو خدا کمک من همه مراحلو رفتم اما برنامه یه lg رو وقتی باز میکنه هیجکودوم از گزینه هاش کار نمیکنه .ربطی به ویندوزم داره؟اخه 7 ؟لطفا کمککککککک:)))

faraz danger
15-05-2011, 00:25
baba chera javabe mano nemidin?

rozysara
27-05-2011, 09:48
با سلام اقا تورو خدا کمک من همه مراحلو رفتم اما برنامه یه lg رو وقتی باز میکنه هیجکودوم از گزینه هاش کار نمیکنه .ربطی به ویندوزم داره؟اخه 7 ؟لطفا کمککککککک:)))

ببخشید دیر جواب میدم اخه من گوشیم رو فروختم و الان اتفاقی اینجا سر زدم تو ویندوز سون برای این که گیزینه ها فعال باشه باید روش راست کلیک کرده و از گزینه run administrator برای باز کردن برنامه استفاده کنی

S_ALI_A
31-05-2011, 13:28
با ویندوز 7 نمیشه. ماله من که نشد. با run administrator هم نمیشه. با xp مشکلی نداره.

Ehsanteb
31-05-2011, 23:24
دوستان اينجا چطوري ميشه فايل آپلود كرد؟ يك برنامه براي تغيير فريمور گوشي دارم كه خيلي خوبه. ميخوام بگذارمش اينجا

S_ALI_A
06-06-2011, 13:11
میشه اسم کاملشو بگی؟

Ehsanteb
08-06-2011, 01:07
منظورم همون برنامه LG-Utils هست. تو سايت نديدم. شايد هم باشه ولي من خوب نگشتم.

S_ALI_A
13-06-2011, 20:03
فک کنم بود

alierna
10-07-2011, 17:35
بچه ها با چندتا خبر خوب اومدم... اول اینکه نسخه ی آخر آیرنا اومد...
دوم اینکه از 148 به 205 مگاهرتز اورکلاکش کردن و فوق العاده شده توی برنامه ها و بازی ها.مثلا تو برنامه بنچمارک اگه قبلا فریم ریت روی 3 و 4 بود الان روی 11 و 12 است.
اما بدیش اینه که هنوز این فریمور فارسی نیست.
اما من تونستم اورکلاک رو روی فریمور j هم پیاده سازی کنم.یکم مراحلش طولانیه.اما واقعا گوشی حال میاد.
توی محیط گوشی فرق زیادی نکرده اما برنامه ها خیلی روونتر اجرا میشن.
اگه بچه ها بخوان آموزش و فایلاشو میزارم لذتشو ببرین.

rfadayi
20-08-2011, 15:35
کمک کنید من گوشیم رو v10x کردم اما حالا میخام v10j کنم اما نمیشه و باید اول v10x رو پاک کرد لطفا برنامه ای برای این کار برام بزاری.

ManiX2010
25-08-2011, 08:38
چطوری میشه فایل kdz رو به csb تبدیل کرد؟

ManiX2010
25-08-2011, 08:49
سلام آقای alierna لطفا آمورش پیاده کردن اورکلاک رو روی vj رو یاد بده

mortezaabareshi
13-09-2011, 15:22
هنوز منتظریم...

rfadayi
29-09-2011, 14:57
یعنی کسی تو این انجمن پیدا نمیشه که بتونه مشکل منو حل کنه واقعا که!!!!!!!؟؟؟؟؟

ManiX2010
20-11-2011, 09:44
سلام آقای alierna میشه فایلها اورکلاکش رو آپلود کنید. آموزشش رو هم بذارین ممنون میشم.

Pami
15-01-2012, 20:05
فریمور جدید نیومده هنوز ؟!
iRena چطور ؟

m.arif
09-02-2012, 13:42
ببخشید آیا این فریمور که گفتین دارای زبان فارسی هست یا نه؟

نيما7
26-04-2012, 12:06
آقایون این وسط ما هی به این و اون رو انداختیم راهنماییمون کنن کسی جوابمونو نداد اما آخرش فریمور رو عوض کردم :( حالا این وسط اگه یه آدم با مرام پیدا شد این ورژن آخر Irena رو آپ کنه تو یه سرور درست مثل مدیا فایر آپ کنه بتونیم استفاده کنیم کل اینترنت رو زیرو رو کردم هیچی گیرم نیومد چون همه irena ها تو مگا آپلود آپ شده بودن و الان اصلآ آیرنا قحطی اومده :(

عرفانوب
31-03-2013, 10:48
بچه ها با چندتا خبر خوب اومدم... اول اینکه نسخه ی آخر آیرنا اومد...
دوم اینکه از 148 به 205 مگاهرتز اورکلاکش کردن و فوق العاده شده توی برنامه ها و بازی ها.مثلا تو برنامه بنچمارک اگه قبلا فریم ریت روی 3 و 4 بود الان روی 11 و 12 است.
اما بدیش اینه که هنوز این فریمور فارسی نیست.
اما من تونستم اورکلاک رو روی فریمور j هم پیاده سازی کنم.یکم مراحلش طولانیه.اما واقعا گوشی حال میاد.
توی محیط گوشی فرق زیادی نکرده اما برنامه ها خیلی روونتر اجرا میشن.
اگه بچه ها بخوان آموزش و فایلاشو میزارم لذتشو ببرین.

منتظریم ...

عرفانوب
31-03-2013, 11:41
iRena OS 7.0 Pre N°2.rar

اگر امکان داره لینک های دیگه هم بگذارید با رپید باز هم امتحان کردم نمیشه

عرفانوب
31-03-2013, 21:12
اینم از لینک جدید با قابلیت رزیوم
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]!/iRena_7.0_Pre_N__2.rar
این مثل اینکه اعتبارش تموم شده اگر میشه یه لینک دیگه بزارید
ممنون

Hadimaxx
17-07-2013, 20:20
تو رو خدا یه لینک سالم بگذارید :n03::n03:

paya_amin
22-07-2014, 00:23
یکی لطف کنه لینک جدید و اپدیت شده قرار بده .. :)
اخرین ورژنی که شرکت داده بیرون چیه؟ میشه لینکشو بدید دانلود کنم
ممنون :n16:

paya_amin
24-07-2014, 07:23
کسی اینجا نیس کمک کنه؟