PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : XPERIA™ X8 | گوشی خوب قیمت خوبتر

صفحه ها : 1 [2] 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17

rawen.west69
22-02-2011, 13:52
سلام دوستان این گوشی مولتی تاچ داره؟
با اپدیت بهش اضافه میشه؟

arman4459
22-02-2011, 15:15
با سلام...
ساپورت نرم افزاری در ورژن سیستم عامل تفاوتی نداره....
نصب برنامه خیلی اسونه مثل بقیه گوشی هاست.
همانطور که قبلا هم گفتم دوربینش فوکوس و فلش نداره ولی عکساش خوب و شفاف هست.

---------- Post added at 11:38 AM ---------- Previous post was at 11:36 AM ----------

مشکلی اصلا با دوربین ندارم و معایب دوربینم اصلا مشکلی نداره .
دلیل اینکه گفتن از نظر نرم افزاری چون تا حالا گوشی های که داشتم سیستمش جاوا بوده و هیچ مشکلی نداشته. و بسیار ساده بوده.اما آندروید یک سیتم عامل جدید و چون شما از اصطلاحاتی مثل روت و از این قبیل استفاده میکنید من یک کم احساس نگرانی کردم .و ضمنا بگم من به طور کلی اهل نصب برنامه خاصی رو گوشی نیستم حتی برنامه های خود گوشی رو هم فرصت نمیکنم نصب کنم.
مساله بعدی در مورد پشتیبانی از زبان فارسی است.خواستم بگم از اینم خیالم راحت باشه؟
فقط شرمنده که این همه سوال میکنم

Punisher_2008
22-02-2011, 15:22
توی این رنج واقعا عالی هست. 3 اینچ درست یه کم اذیت میکنه اما بازم خوبه.
شما اگه نگاه بکنید اپتیموس 1 با کمی اختلاف نسبت به این گوشی داره اما قیمتش 120 تومان بالاتره
یا وایدفایر که حدود 80 تومان گرانتره
به نظرم تو رنج قیمت خودش خیلی خوبه.
به درد کسایی میخورن که پول لازم رو برای خرید گوشیهای آندروئید گرون ندارند. به شخصه خودم 400 تومان ندارم خب چیکار کنم؟
من خودم انشالله یا این گوشی ویا بادا پرو رو قصد دارم بخرم
دقیقا...
دوستان 3 اینج اونقدر که فکر میکنید کوچیک نیست!!!! من touch2 داشتم 2.8 اینج بود خوب بود.... کلا گوشی بزرگ یک جوریه....
به نظر من این گوشی مشکلی نداره...
قبلا گفتم چیز خاصی کم نداره..
از لحاظ ارتباطی که gps.wi-fi blu داره..
کیفیت ال سی دی که عالیه و وضوح استنداردی داره hvga
صداش که حرف نداره بلند و با کیفیت حتی bass هم تو صداش احساس میشه..
از لحاظ سخت افزاری cpu :600mhz و ram:168mb و چیپ گرافیکی هم داره
دوربین هم که عرض کردم 3 هست فاقد فلش و فوکوس ولی کیفیتش واقعا خوبه و شفاف هست....
باطریشم که خوبه
تا فریمور 2.1 هم براش امده و راحت میتونید نرم افزار رو اجرا کنید.
خیلی هم خوشگل و جم چور هست
در ضمن wave pro رو هم تایید میکنم خیلی گوشی خوبه... من قبل x8 قصد خرید همینو داشتم . از نزدیک هم باهاش کار کردم خیلی گوشی خوبه... به راحتی هم جاوا پشتیبانی میکنه و سیستم عامل بادا هم جدید هست....

Punisher_2008
22-02-2011, 15:29
مشکلی اصلا با دوربین ندارم و معایب دوربینم اصلا مشکلی نداره .
دلیل اینکه گفتن از نظر نرم افزاری چون تا حالا گوشی های که داشتم سیستمش جاوا بوده و هیچ مشکلی نداشته. و بسیار ساده بوده.اما آندروید یک سیتم عامل جدید و چون شما از اصطلاحاتی مثل روت و از این قبیل استفاده میکنید من یک کم احساس نگرانی کردم .و ضمنا بگم من به طور کلی اهل نصب برنامه خاصی رو گوشی نیستم حتی برنامه های خود گوشی رو هم فرصت نمیکنم نصب کنم.
مساله بعدی در مورد پشتیبانی از زبان فارسی است.خواستم بگم از اینم خیالم راحت باشه؟
فقط شرمنده که این همه سوال میکنم

سلام.
همانطور که گفتم در ساپورت در ورژن تفاوتی نداره فقد چند موارد خاص مثلا هست که یک برنامه مثلا فریمور 2.1 به بالا جواب میده...
بعد از اپئیت میتونید فارسی کنید.
نه سخت نیست... اسونه سیستم عامل هست یک گوشی سیمبین هست یکی ویندوز موبایل هست اینم اندروید هست هر کدوم هم مزیا و معایب خودشون رو دارن

---------- Post added at 03:29 PM ---------- Previous post was at 03:28 PM ----------

سلام دوستان این گوشی مولتی تاچ داره؟
با اپدیت بهش اضافه میشه؟
با سلام.گفته شده که اضاف میشه..

irinn65
23-02-2011, 03:42
یک توصیه برای خریداران این گوشی دارم زیر 500-450 تمن گوشی آندروید نخرید
من خودم ترجبه ی کار با 17 گوشی که خودم داشتم رو و هفته ی قبل یدونه ایکس 8 گرفتم و میتونم گم یکی از بدترین تجربه ها بود
شما بهتره بری سراغ برند و سیتم عامل های دیگه (چون شما بیشتر میخوای بری اینترنت پس صفحه ی نمایش بزرگ بهدردتون میخوره نه صفحه ی 3 اینچی)
تصمیم با خودته ....
من خودم هفته ی قبل گوشی رو گرفتم الان دارم میفروشمش ...
چه عجب یکی بدش اومده از این گوشی:31:
ماجز تعریف چیز دیگه نشنیدیم اینجا:5:

arman4459
23-02-2011, 14:56
سلام.
همانطور که گفتم در ساپورت در ورژن تفاوتی نداره فقد چند موارد خاص مثلا هست که یک برنامه مثلا فریمور 2.1 به بالا جواب میده...
بعد از اپئیت میتونید فارسی کنید.
نه سخت نیست... اسونه سیستم عامل هست یک گوشی سیمبین هست یکی ویندوز موبایل هست اینم اندروید هست هر کدوم هم مزیا و معایب خودشون رو دارن

---------- Post added at 03:29 PM ---------- Previous post was at 03:28 PM ----------

با سلام.گفته شده که اضاف میشه..

پس با این حساب با یک آپدیت ساده به فارسی تبدیل میشه و خیالم راحت باشه.چون برای من فقط همین فارسی بودن مهم و اصلا دنبال برنامه یا بازی خاص نیستم.
نکته بعدی وصل شدنش به اینترنت چطوره راحت وصل میشه سرعتش خوبه. ارتباط اینترنتی از طریق گوشی چطوره چون من بسیار برام این بخش مهمه.
و نکته اخر این بخش ایا مثل سونی W980 کاملا انتی پیلتره یا خیر

AMIRHJ
24-02-2011, 15:54
پس با این حساب با یک آپدیت ساده به فارسی تبدیل میشه و خیالم راحت باشه.چون برای من فقط همین فارسی بودن مهم و اصلا دنبال برنامه یا بازی خاص نیستم.
نکته بعدی وصل شدنش به اینترنت چطوره راحت وصل میشه سرعتش خوبه. ارتباط اینترنتی از طریق گوشی چطوره چون من بسیار برام این بخش مهمه.
و نکته اخر این بخش ایا مثل سونی W980 کاملا انتی پیلتره یا خیر

بله با یه آپدیت بسیار ساده و عادی فارسی میشه زبون مادریش چه read& write چه منوها

خیالات راحت

وصل شدنشم عادیه من یه گم با کانکت وایرلسش مشکل دارم حالا ایراد کجاست وقت کنم بررسی میکنم

آنتی پیلتر!!!
خلاصه خوبه برا گسیگه میخواد آندرویدو با تمام امکانات مزه کنه!

BEHZAD2007
24-02-2011, 17:10
سلام دوستان من کل تاپیک رو خوندم چند تا سوال داشتم اول اینکه قیمت این گوشی چنده
2-آیا خودم میتونم آندروید 2.1 رو رو گوشی بریزم اگه نه هزینهش چقدر میشه وآیا 2.2 واسش میاد یا نه
3-به نظر شما قیمت lg optimus one تا 300 میاد چقدر طول میکشه قیمتش بیاد پایین
4-آیا بازیهای حرفه ای رو راحت میاره یکی از دوستان میگفت با بازی angry bird مشکل هنگ داره
5-و آیا این گوشی رو تایید میکنید ؟
فعلا همین
با تشکر

Highbury
24-02-2011, 17:19
2-آیا خودم میتونم آندروید 2.1 رو رو گوشی بریزم اگه نه هزینهش چقدر میشه وآیا 2.2 واسش میاد یا نه
4-آیا بازیهای حرفه ای رو راحت میاره یکی از دوستان میگفت با بازی angry bird مشکل هنگ داره
فعلا همین
با تشکر
ایکس 8 از لحاظ قیمت واقعا عالی هست اپیتموس 1 الان حدود 330 تا 340 تومان هست و متاسفانه بدونگارانتیش پیدا نمیشه یا خیلی کم پیدا میشه.
به نظر من تا یک ماهه دیگه به 300 تومان نخواد رسید.
اگه الان گوشی بگیرید به 2.1 آپدیت شده هست مگر اینکه خرید قدیم توی مغازه باشه.
از لحاظ بازی هم در جریان نیستم اما قاعدتنا باید در بازیهای خیلی سنگین کم بیاره
به شدت تایید میشه.گوشیهای دیگه 100 تومان گرونترن ا ما تقریبا در همین سطح هستش یا اگر هم تفاوت داشته باشه تفاوتشون در حد 30-40 تومان باید باشه نه انقدر زیاد

BEHZAD2007
24-02-2011, 17:49
ایکس 8 از لحاظ قیمت واقعا عالی هست اپیتموس 1 الان حدود 330 تا 340 تومان هست و متاسفانه بدونگارانتیش پیدا نمیشه یا خیلی کم پیدا میشه.
به نظر من تا یک ماهه دیگه به 300 تومان نخواد رسید.
اگه الان گوشی بگیرید به 2.1 آپدیت شده هست مگر اینکه خرید قدیم توی مغازه باشه.
از لحاظ بازی هم در جریان نیستم اما قاعدتنا باید در بازیهای خیلی سنگین کم بیاره
به شدت تایید میشه.گوشیهای دیگه 100 تومان گرونترن ا ما تقریبا در همین سطح هستش یا اگر هم تفاوت داشته باشه تفاوتشون در حد 30-40 تومان باید باشه نه انقدر زیاد

ممنون دوست عزیز از پاسخت
قیمت بدون گارانتیش چنده از تهران میخوام بخرم
به آندروید 2.2 میشه ارتقا داد نه اینکه رسمی غیر رسمیشو میگم
نظرت در مورد اپتیموس چی هست

R O O T
24-02-2011, 18:08
سلام دوستان من شايد از اين گوشي گرفتم به نظرتون براي وبگردي مناسبه؟مثلا همين پي سي ورلد بيشتر ميام. بعد سايز صفحه نمايش از ويواز كوچيكتره؟اگه ميشه يكي از صفحه نمايش عكسي برام بذاره . ممنون ;)

Highbury
24-02-2011, 19:51
ممنون دوست عزیز از پاسخت
قیمت بدون گارانتیش چنده از تهران میخوام بخرم
به آندروید 2.2 میشه ارتقا داد نه اینکه رسمی غیر رسمیشو میگم
نظرت در مورد اپتیموس چی هست

اپتیموس وان چیزی حدود 340 هزار تومانه و ایکس 8 حدود 220 تا 200 هزار تومان که بعضی ها 195 در طبقه 6 علاالدین قیمت داشتند. اما نرمال همون 210 تومان هست.
2.1 رو میشه ارتقا داد . گفتم که گوشیهای جدید خودشون به 2.1 آپدیت هستند.2.1 با 2.2 فرق زیادی نداره مثل ویندوز ویستا و سون اما نه تا اون حد.
نصب برنامه ها هم تا حدود زیادی به ورژن آندروئید ربطی نداره.
اپتیموس وان خوبه به شرطیکه قیمتش حدود 260-تومان باشه. چون تفاوت زیادی با ایکس 8 ندارن و اون تفاوتهایی هم که دارند ارزش 120 تومان اختلاف قیمت رو ندارن

سلام دوستان من شايد از اين گوشي گرفتم به نظرتون براي وبگردي مناسبه؟مثلا همين پي سي ورلد بيشتر ميام. بعد سايز صفحه نمايش از ويواز كوچيكتره؟اگه ميشه يكي از صفحه نمايش عكسي برام بذاره . ممنون ;)
برای وبگردی مناسبه. صفحه اش 3 اینچ هست.تقریبا سایز صفحه ی استار و کوکی. تو مغازه ها هم خیلی زیاده میتونید از نزدیک نگاه کنید.ویواز فقط 2 دهم اینچ بزرگتره.
برای وبگردی ویواز هم مناسبه هر کدوم که دوست داری بخر.تفاوت عمده ی آنها در سیستم عاملشون هست که اآندروئید زیباتر برنامه های بهتر و متنوع تر . دردسر ساین کردن نداره و ...

Punisher_2008
24-02-2011, 21:54
فعلا همین
با تشکر
سلام.
بله خودتون میتونید اسونه فقط سرعت میخواد ورژن های بالاتر امده ولی غیر رسمی و کمی باگ دارن پیشنهاد میکنم نصب نکنید از لحاظ ساپورت تفاوتی ندارند....
3: نمیدونم....
4: من خودم angry bird رو بازی میکنم مشکلی ندارم تازه همین فریمور اولی که امد نصب کردم.
سخت افزارش که ضعیف نیست ولی عالی هم نیست سی پی یو 600MHZ رمش هم 168MB چیپ گرافیکی هم داره. مثلا بازی Need For Speed Shift روش اجرا میشه

Punisher_2008
24-02-2011, 22:02
برای وبگردی مناسبه. صفحه اش 3 اینچ هست.تقریبا سایز صفحه ی استار و کوکی. تو مغازه ها هم خیلی زیاده میتونید از نزدیک نگاه کنید.ویواز فقط 2 دهم اینچ بزرگتره.
برای وبگردی ویواز هم مناسبه هر کدوم که دوست داری بخر.تفاوت عمده ی آنها در سیستم عاملشون هست که اآندروئید زیباتر برنامه های بهتر و متنوع تر . دردسر ساین کردن نداره و ...
سلام
من کوکی داشتم یک سایز هستند ولی ال سی دی X8 کمی پهنتر هست!

هر اطلاعاتی در مورد این گوشی میخواین اینجا هست همیچی واضح و معلومه:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

در مورد سیستم عامل همه سیستم عامل ها خوبن و همشون از لحاظ نرم افزاری کاربر رو راضی میکنند
من خودم هم ویندوز موبایل داشتم و الانم هم سیمبین و هم اندروید دارم هر 3 عالی بودن...

BEHZAD2007
25-02-2011, 13:17
سلام.
بله خودتون میتونید اسونه فقط سرعت میخواد ورژن های بالاتر امده ولی غیر رسمی و کمی باگ دارن پیشنهاد میکنم نصب نکنید از لحاظ ساپورت تفاوتی ندارند....
3: نمیدونم....
4: من خودم angry bird رو بازی میکنم مشکلی ندارم تازه همین فریمور اولی که امد نصب کردم.
سخت افزارش که ضعیف نیست ولی عالی هم نیست سی پی یو 600MHZ رمش هم 168MB چیپ گرافیکی هم داره. مثلا بازی Need For Speed Shift روش اجرا میشه

دوست عزیز شما که x8 داری بازی shift رو نصب و بازی کردی راستی مشکلی که با خوندن divx ,xvid,mkv که نداره البته با برنامه میگم
ممنون

Punisher_2008
26-02-2011, 10:57
دوست عزیز شما که x8 داری بازی shift رو نصب و بازی کردی راستی مشکلی که با خوندن divx ,xvid,mkv که نداره البته با برنامه میگم
ممنون
سلام
بنده نصب نکردم سعی میکنم نصب کنم ولی سرعت اینترنت به دلیل..... پایین هست
ولی دوستان ظاهرا دانلود کردن در ضمن در لیست گوشی هاس ساپورت کننده هم هست

برای اون نگران نباشید برنامه های مولتی مدیا برای هر سیستم عاملی فراون هست

R O O T
26-02-2011, 13:10
سلام دوستان يه سوالي داشتم . ميخواستم بپرسم گوشي x8 اگه به طور مداوم ازش استفاده كني چند ساعت شارژ نگه ميداره؟ممنون

feryshad
26-02-2011, 20:26
سلام همه

خبر خیلی خوب

یوزر jerpelea تو فروم XDA که رام CM7 که آندرویید 2.3 هست و یکی از بهترین رام هاست گفته که واسه X8 هم آندرویید 2.3.2 کوک میکنه
گفته که 1 الی 2 هفته طول میکشه
چون باید گوشی رو بخره :دی

hassanshaikhi
27-02-2011, 03:25
سلام همه

خبر خیلی خوب

یوزر jerpelea تو فروم XDA که رام CM7 که آندرویید 2.3 هست و یکی از بهترین رام هاست گفته که واسه X8 هم آندرویید 2.3.2 کوک میکنه
گفته که 1 الی 2 هفته طول میکشه
چون باید گوشی رو بخره :دی

همین الانم این رام هست:31:

Punisher_2008
27-02-2011, 10:49
سلام دوستان يه سوالي داشتم . ميخواستم بپرسم گوشي x8 اگه به طور مداوم ازش استفاده كني چند ساعت شارژ نگه ميداره؟ممنون

با سلام
به طور دقیق نمیدونم
ولی از لحاظ باطری خیالتون راحت باشه باطریش خوبه... زود به زود خالی نمیکنه در ضمن شما با بعضی از تنظیمات میتونید مصرف باطری رو بهینه کنید ولی از لحاظ باطری خیالتون راحت باشه خوبه.

---------- Post added at 10:49 AM ---------- Previous post was at 10:48 AM ----------

با سلام..
این رام چه باگ هایی داره؟ اصلا ارزش داره نصب کنم؟

feryshad
27-02-2011, 13:56

نه دیگه نگرفتی مطلبو :دی

رام 2.3 همون اول که اولین بار با نکسوس اس معرفی شد ، واسه X10 هم اومد!!
ولی کلهم باگ بود و تقریبا هیچی کار نمیکرد

این رامی هم که شما ویدئوش رو فرستادین اگه تو کامنت های زیرش بخونین نوشته
broken: Video, 3D,Sensors,GPS,Headphones jack
یعنی اینا کار نمیکنه

ولی رام های CM چنین مشکلی ندارن و پایدارترین رام ها برای سری Xperia هستند. البته نه اینکه هیچ باگی نداشته باشند . رام های آفیشال هم بعضی مواقع باگ دارند

این رام پایداره و بهترین رام برای استفاده روزمره هست ...

با سلام..
این رام چه باگ هایی داره؟ اصلا ارزش داره نصب کنم؟
باگ های این رام ها معمولا همونایی هست که گفتم
ولی امتحانش بد نیست
سرعت گوشی فوق العاده میشه و کار کردن با گوشی لذت بخش
ضمن اینکه آخرین ورژن آندرویید هم هست

البته لازمه که دوباره بگم رام CM از این دست نیست و میشه به صورت روزمره ازش استفاده کرد :دی

Punisher_2008
27-02-2011, 22:19
نه دیگه نگرفتی مطلبو :دی

رام 2.3 همون اول که اولین بار با نکسوس اس معرفی شد ، واسه X10 هم اومد!!
ولی کلهم باگ بود و تقریبا هیچی کار نمیکرد

این رامی هم که شما ویدئوش رو فرستادین اگه تو کامنت های زیرش بخونین نوشته
broken: Video, 3D,Sensors,GPS,Headphones jack
یعنی اینا کار نمیکنه

ولی رام های CM چنین مشکلی ندارن و پایدارترین رام ها برای سری Xperia هستند. البته نه اینکه هیچ باگی نداشته باشند . رام های آفیشال هم بعضی مواقع باگ دارند

این رام پایداره و بهترین رام برای استفاده روزمره هست ...

باگ های این رام ها معمولا همونایی هست که گفتم
ولی امتحانش بد نیست
سرعت گوشی فوق العاده میشه و کار کردن با گوشی لذت بخش
ضمن اینکه آخرین ورژن آندرویید هم هست

البته لازمه که دوباره بگم رام CM از این دست نیست و میشه به صورت روزمره ازش استفاده کرد :دی

یعنی همان باگ هارو داره؟؟؟؟
میشه بگین چطور میتونم به 2.3 اپدیت کنم یک تستی کنیم:31:

omid07
28-02-2011, 19:50
سلام دوستان می خوام انشا الله برای هفته دیگه این گوشی بگیرم.دیدم که تمام مشکی x8 اومده.خیلی خوشگل بود.چنتا سوال از استید شنیدم داخل جعبه 4 قاب اضافه موجوده درسته؟این گوشی بدرد اس ام اس دادن زیاد می خوره؟من تا حالا گوشی نداشتم که سیستم عامل داشته باشه می خواستم بدونم با این گوشی به مشکل بر نمی خورم؟هنگام خرید باید به چیا دقت کنم؟خیلی سوال پرسیدم ببخشید

feryshad
28-02-2011, 21:07
یعنی همان باگ هارو داره؟؟؟؟
میشه بگین چطور میتونم به 2.3 اپدیت کنم یک تستی کنیم:31:
رام های 2.3 ای که الان هستند اون باگ ها رو دارند

رام 2.3 و CM که قراره بیاد از این باگ ها نداره

طریقه نصبش هم با Xrecovery هستش ...

mt_nik
01-03-2011, 09:50
سلام
میشه بگید موقع خرید این گوشی را چگونه تست کنم
گوشی های قدیمی با استفاده از کلیدهای راست و چپ و ستاره وارد منوی سرویس میشدیم
آیا برای گوشی هم راهی برای ورود به سرویس هست
کلا برای تست سلامتی این گوشی و یا گوشی های آندروید چکار باید کرد؟
ممنون از راهنمایی دوستان

AMIRHJ
01-03-2011, 20:29
سلام دوستان می خوام انشا الله برای هفته دیگه این گوشی بگیرم.دیدم که تمام مشکی x8 اومده.خیلی خوشگل بود.چنتا سوال از استید شنیدم داخل جعبه 4 قاب اضافه موجوده درسته؟این گوشی بدرد اس ام اس دادن زیاد می خوره؟من تا حالا گوشی نداشتم که سیستم عامل داشته باشه می خواستم بدونم با این گوشی به مشکل بر نمی خورم؟هنگام خرید باید به چیا دقت کنم؟خیلی سوال پرسیدم ببخشید

سلام،به سلامتی
مشکیش!
1 درب اضافی کلا 2 تا درب موجوده
در مورد اس ام اس عالیه ،به قول معروف فیته فیته
من به مشکلی بر نخوردم ندیدم کسیرم بخوره فقط آپدیتش کن ابتدا
خواهش

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

omid07
01-03-2011, 21:44
لام،به سلامتی
مشکیش!
1 درب اضافی کلا 2 تا درب موجوده
در مورد اس ام اس عالیه ،به قول معروف فیته فیته
من به مشکلی بر نخوردم ندیدم کسیرم بخوره فقط آپدیتش کن ابتدا
خواهش

دست درد نکنه داداش.چنتا از سوال هام بی پاسخ موندش.راجب رنگ مشکیش بله من خودم دیدم البته پاساژ بوستان توی پونک بود که قیمتش 145 تومن بود ولی اونجا گرون می داد

R O O T
01-03-2011, 21:53
دست درد نکنه داداش.چنتا از سوال هام بی پاسخ موندش.راجب رنگ مشکیش بله من خودم دیدم البته پاساژ بوستان توی پونک بود که قیمتش 145 تومن بود ولی اونجا گرون می داد

به نظرتون رنگ مشكي زياد لك نميشه؟اخه با توجه به لمسي بودنش هر دقيقه بايد تميزش كني.

در مورد قيمتش مگه 200 تومن نيست؟:18:
البته در جاهاي مرزي قيمت كمتره من به فاميلمون گفتم از چابهار برام بگيره قيمتش فكر كنم اونجا 130 140 بيشتر نباشه

Highbury
01-03-2011, 22:34
غیر ممکنه که ایکس 8 در هیچ جای دنیا 130-40 تومان باشه. الان مغازه ها چیزی حدود 200 تا 210 تومان هستش شاید کمترین قیمت چیزی حدود 190 بشه پیدا کرد.

R O O T
01-03-2011, 22:43
غیر ممکنه که ایکس 8 در هیچ جای دنیا 130-40 تومان باشه. الان مغازه ها چیزی حدود 200 تا 210 تومان هستش شاید کمترین قیمت چیزی حدود 190 بشه پیدا کرد.

البته من خودم زياد اطلاع ندارم ولي ميگن مناطق مرزي مثل چابهار چون جنس مستقيم از خارج مياد قيمتها كلي با اينجا تفاوت داره .مثلا گوشيها 40 50 تومن كمتر از اينجاست .:20:

بيخيال بحث از موضوع اصلي خارج شد :31:

Punisher_2008
02-03-2011, 07:45
البته من خودم زياد اطلاع ندارم ولي ميگن مناطق مرزي مثل چابهار چون جنس مستقيم از خارج مياد قيمتها كلي با اينجا تفاوت داره .مثلا گوشيها 40 50 تومن كمتر از اينجاست .:20:

بيخيال بحث از موضوع اصلي خارج شد :31:
با سلام...
ما هم منطقه تقریبا مرزی هستم و گوشی ها مستقیم از دوبی میاد..
ولی قیمتش با شهرستانا 10 12 تومان بیشتر تفاوت نمیکنه
غیر ممکنه 145 تومان باشه
الان 210 200 هست... زیاد ارزون پیدا شه 195 ولی بازم من 195 هم ندیدم... ارزونترین 205 تومان دیدم.

iMan.xP
02-03-2011, 18:42
من وقتی به وایرلس وصل میشم وقتی در حال دانلود فایل است گوشی به طور اوتوماتیک قفل میشه و بعد از حدود 15 الی بیست دقیقه وایرلس به حالت pause میره و دانلود متوقف میشه تا زمانی که قفل سویپ را باز نکنم فعال نمیشه اما به محض اینکه قفل را باز میکنم دوباره وصل میشه و ادامه دانلود رو انجام میده ظاهرا توی تنظیمات چیزی برای غیر فعال کردن قفل سویپ نیست ، چه کار کنم هی دانلودم روی pause نره ؟ :41:

Punisher_2008
02-03-2011, 23:06
من وقتی به وایرلس وصل میشم وقتی در حال دانلود فایل است گوشی به طور اوتوماتیک قفل میشه و بعد از حدود 15 الی بیست دقیقه وایرلس به حالت pause میره و دانلود متوقف میشه تا زمانی که قفل سویپ را باز نکنم فعال نمیشه اما به محض اینکه قفل را باز میکنم دوباره وصل میشه و ادامه دانلود رو انجام میده ظاهرا توی تنظیمات چیزی برای غیر فعال کردن قفل سویپ نیست ، چه کار کنم هی دانلودم روی pause نره ؟ :41:
با سلام..
فکر کنم ورژن گوشیتون 1.6 هست چون تو این ورژن این مشکل هست
به 2.1 اپدیت کنید مشکل حل میشه

omid07
02-03-2011, 23:26
آقا من شرمنده اخلاق ورزشی همه هستم.منظورم 245 بود .بعد این قیمتی که من گفتم واسه یکی از پاساژ های تقریبا بالا شهر تهران هست اونم رنگ مشکی

ho3in0861
02-03-2011, 23:28
یه سوال از دارندگان گوشی!
اگه باز هم همین مقدار هزینه میخواستید بابت گوشی بدید همین گوشی رو میخریدید؟

Punisher_2008
03-03-2011, 08:33
یه سوال از دارندگان گوشی!
اگه باز هم همین مقدار هزینه میخواستید بابت گوشی بدید همین گوشی رو میخریدید؟
با سلام.
بستگی داره..میتونید هم wave2 s5250 بگیرید سیستم عامل بادا داره در ضمن خیلی هم خوبه امکاناتش هم هم مثل gps .wifi و.... هم داره قیمتش هم فکر مکنم 175 تومان باشه نسخه pro حدود 210 200 هست با صفحه کلید...
بازم گزینه مناسبی هست.
برای اطلاعات بیشتر به بخش سامسونگ مراجعه کنید.

Punisher_2008
03-03-2011, 09:20
با سلام..
از دوستان کسی اینجا سی پی یو x8 رو اورکلاک کرده؟ میشخ بگین با چه برنامه ای میشه؟ و فکر میکنید تا چه حد میشه بالا اورد؟
امروز با برنامه elixir سخت افزار گوشی رو چک کردم:(پیشنهاد میکنم برنامشو نصب کنید تمامی اطلاعات گوشی رو به طور کامل نشون میده)
سی پی یو دقیقا 600mhz هست
RAM 175 mb زده بود... ( gsmarena برای این گوشی 168MB مقدار رمش رو اعلام کرد)
حافظه داخلی 211 MB زده (gsmarena برای این گوشی 128 MB ذکر کرده)

arman4459
03-03-2011, 14:27
دوستان وضعیت دریافت تنظیمات MMS این گوشی چطوره راحت میشه تنظیمش کرد یا نه؟
راحت MMS دریافت میکنه یا خیر؟
چون من MMS بسیار استفده میکنم.

---------- Post added at 02:27 PM ---------- Previous post was at 02:26 PM ----------

Punisher_2008
03-03-2011, 14:58

---------- Post added at 02:27 PM ---------- Previous post was at 02:26 PM ----------

سلام.

تنظیماتش که مثل بقیه هست..
راحت هم دریافت میکنه . دیگه دریاف mms از پوشی های 50 60 تومانی هم بر میاد:40::31:

iMan.xP
03-03-2011, 20:41
من گوشیم اندروید 2.1 با زبان فارسی است ایا راهی وجود داره تا برنامه ها را به مموری منتقل کنم حافظه گوشیم پر شده و اذیت میکنه :2:

arman4459
03-03-2011, 22:37
سلام.

تنظیماتش که مثل بقیه هست..
راحت هم دریافت میکنه . دیگه دریاف mms از پوشی های 50 60 تومانی هم بر میاد:40::31:

اولا سپاس فراوان که به سوالات که بسیاریشم تکراریست انقدر با حوصله جواب میدید
تنظیمات MMS ایا به صورت خودکار از طرف شبکه ایرانسل انجام میشه یا باید دستی انجام داد.:11:

AMIRHJ
03-03-2011, 23:58
اولا سپاس فراوان که به سوالات که بسیاریشم تکراریست انقدر با حوصله جواب میدید
تنظیمات MMS ایا به صورت خودکار از طرف شبکه ایرانسل انجام میشه یا باید دستی انجام داد.:11:
من به صورت دستی اسبقا که شبکه ایرانسل x8 نمیشناخت انجام دادم

این دستی

به آدرس Setting > Wireless Controll > Mobile Network Setting > Access Point Names برید .
با زدن کلید Menu و New APN رو انتخاب کنید.
قسمت هارو با اطلاعات زیر پر کنید :

Name : Irancell_GPRS
APN : mtnirancell
p r0 x_ y : 10.131.26.138
Port : 8080
و بقیه تنظیمات رو به حال خود رها کنید .

و فقط گزینه Mobile Network را از قسمت Setting > Wireless Controll فعال کنید و گوشی را یک بار ریبوت کنید .

اما الان باید اتوماتیک انجام بشه

mt_nik
04-03-2011, 07:57
سلام
میشه بگید موقع خرید این گوشی را چگونه تست کنم
گوشی های قدیمی با استفاده از کلیدهای راست و چپ و ستاره وارد منوی سرویس میشدیم
آیا برای گوشی هم راهی برای ورود به سرویس هست
کلا برای تست سلامتی این گوشی و یا گوشی های آندروید چکار باید کرد؟
ممنون از راهنمایی دوستان

ازدوستان کسی نمیتونه راهنمایی کنه؟

Punisher_2008
04-03-2011, 09:25
ازدوستان کسی نمیتونه راهنمایی کنه؟

با سلام...
دوست عزیز معمولا گوشی ها مشکلی ندارند...
IMEI روی جلد گوشی رو با پشت گوشی چک کن مثل هم باشه و با زدن این کد (ستاره. مربع.06 .مربع) بازم باید مطابقت داشته باشه..

گوشی رو که برداشتین همونجا موزیک بزارید تماس بگیری بولوتوث کنید WI-FI روشن کنید تا میتونید تو منو بچرخین و دست بیارین..

در ضمن یک مموری 2گیگ هم خودش داره.. به همراه یک در پشت اضافه دراه...

arman4459
04-03-2011, 13:29
من به صورت دستی اسبقا که شبکه ایرانسل x8 نمیشناخت انجام دادم

اما الان باید اتوماتیک انجام بشه

ممون از اطلاعاتت.امروز رفتم تو سایت ایرانسل دیدم این کار به صورت خودکار انجام میشه و ایرانسل تنظیمات این گوشی رو به صورت اتوماتیک انجام میده

دوستان اگه خوhستند گوشی های دیگه رو هم تست کنند که آیا تنظیماتش خودکار انجام میشه یا خیر به این صفحه مراجعه کنند:

اینم مربوط به خانواده XPERIA

feryshad
04-03-2011, 16:57
سلام دوستان

آندور 2.3 سیانوژن واسه X8 اومده که فعلا هنوز تو مرحله تسته ...

یه سری موارد کار نمیکنند یا ناقص کار میکنن ...

رو گوشیم ریختم :دی

تو تست Quadrant امتیازش از گلکسی اس بیشتره و از دروید ایکس کمتر :دی
1075 گرفت :دی

Punisher_2008
05-03-2011, 12:47
با سلام..
خیلی از دوستان این گوشی رو دسته کم گرفتند و این تصور رو دارند که سخت افزار ضعیفی داره.. امروز یک لیست از بازی هایی که به خوبی و راحتی روی xperia x8 اجرا میشه رو قرار میدم :
Need For Speed 1.04 Full
Reckless Racing
GT Racing Motor Academy HD v3.1.1
H.A.W.X HD
Modern Combat: Sandstorm 3D
pes2011
Gangstar Miami Vindication HD
Asphalt 5 HD

Assassin's Creed 3.4.6 (خودم نصب کردم راحت اجرا میشه ولی کمی از صفحه بیرون میزنه)

Motorbike GP
homerun battle 3D
Crusade of destiny
pocket god
burning tires
zenonia 2
raging thunder 2 full

angry bird (خودم نصب کردم راحت اجرا میشه)

BROTHER IN arm2
exzeus
HOCKEY NATION 2010
BACKBREAKER
Monster Truck Rally v1.02
Quake II
Toyshop Adventures Full v1.1.1 HD

crazygod( خودم نصب کردم راحت اجرا میشه خیلی هم بازی اعتیاد اور هست)

super jump(تست شد)

Speed Forge 3D خودم نصب کردم

nunja rush( خودم تست کردم جز بازی های اعتیاد اور هست)

tower raider

Fast & Furious (یکمی از صفجه بیرون میزنه ولی راحت میشه بازی کرد .گرافیک بالایی داره بعد از نصب 45mb فایل دانلود میکنه. در اندورید 2.1 کمی موقع بازی گیر میکنه در 2.2 این مشکل نیست... در ضمن برای بهبود در 2.1 میتونید از JIT هم استفاده کنید)

توجه:
1:این لیست رو از سایت ---------.ir تهیه کردم و بازی ها تست شده.
2: بعضی از این بازی ها در p30world هست ولی روی x8 اجرا نمیشن و ورژن مخصوص خود گوشی رو میخواد که من سعی میکنم براتون قرار بدم

Punisher_2008
05-03-2011, 12:54
سلام دوستان

آندور 2.3 سیانوژن واسه X8 اومده که فعلا هنوز تو مرحله تسته ...

یه سری موارد کار نمیکنند یا ناقص کار میکنن ...

رو گوشیم ریختم :دی

تو تست Quadrant امتیازش از گلکسی اس بیشتره و از دروید ایکس کمتر :دی
1075 گرفت :دی
با سلام..
دوست عزیز شما که این رام رو ریختی و نصب کردی میشه بگین چه مشکلاتی داره؟

Persival
05-03-2011, 17:06
سلام دوستان
من چند وقتی بود بحث های این تاپیک رو دنبال میکردم تا اینکه دو سه روز پیش بالاخره یک x8 مشکی گرفتم
وقتی گرفتم خودم وصل کردم به pc و آپدیت کردم.
تا الان که گوشی فوق العاده ای بوده، فقط یک مشکل کوچولو باهاش دارم اونم اینکه : دیروز با گوشی به وایرلس خونه وصل شدم ، حدود 10 دقیقه وصل بودم و درست کار میکرد ، تا اینکه قطع شد و دیگه هم وصل نشد! وایرلس چند جای دیگه رو هم امتحان کردم فایده ای نداشت.....مشکل از کجاست؟

Highbury
05-03-2011, 17:24
چند خریدی؟

Persival
05-03-2011, 17:30
چند خریدی؟

مشهد 250 .

feryshad
06-03-2011, 00:07
با سلام..
دوست عزیز شما که این رام رو ریختی و نصب کردی میشه بگین چه مشکلاتی داره؟
یه سری موارد کار نمیکنه
فیلمبرداری نمیکنه ، عکاسی تا رزولیشن VGA داره. وای فای هم کار نمیکنه و یه سری موارد ریز دیگه

برای من که اینا کاربردی نداره عالیه

من فقط برای تست و سرگرمی این رام رو نصب کردم
ولی الان به صورت روزمره از این رام استفاده میکنم ...

BEHZAD2007
06-03-2011, 13:10
سلام دوستان به نظر شما قیمت رنگ مشکی به قیمت عادی میرسه یعنی همون 210-20
راستی شما بین galaxy mini و x8 کدوم رو انتخاب میکنید با توحه به اینکه قیمت گالاکسی هم 250 تومن اونم با گارانتی هستش
میشه دلایلتون رو بگید
به نظر شما قبل عید بخرم یا بعد عید
ممنون میشم جواب سوال های من رو بدید

Punisher_2008
06-03-2011, 13:35
سلام دوستان به نظر شما قیمت رنگ مشکی به قیمت عادی میرسه یعنی همون 210-20
راستی شما بین galaxy mini و x8 کدوم رو انتخاب میکنید با توحه به اینکه قیمت گالاکسی هم 250 تومن اونم با گارانتی هستش
میشه دلایلتون رو بگید
به نظر شما قبل عید بخرم یا بعد عید
ممنون میشم جواب سوال های من رو بدید
با سلام..
برتری های mini ال سی دی بزرگتر و داشتن اندروید 2.2 هست داشتن رم قویتر.... ( ورژن در ساپورت تفاوتی نمیکنه مگر مورد های خیلی کم )
جای شما بود xperia x8 رو انتخاب میکردم چون وضوح مینی qvga که برابر با 240 در 320 هست برای سیستم عامل سیمبین محدودیت ایجاد میکنه ( البته در بازی)
در صورتی که ایکس 8 وضوح استانداردی داره HVGA که برابر با 320 در 480 هست
در ضمن ال سی دی X8 توانایی نشان دادن 16 میلون رنگ را داره ولی ال سی دی MINI توانایی نشان دادن 256 هزار رنگ ( البته این ارقام بیشتر جنبه اسمی دارند بارها مشاهده شده مه 256 هزار رنگ از 16 میلیون بهتر است بیشتر در عمل معلموم میشود)
در مور سخت افزار
در در مورد CPU این گوشی ها اینطوری نوشته:

مینی: ARMv6 600Mhz processor

ایکس 8: MHz ARM 11 processor, Adreno 200 GPU, Qualcomm MSM7227 chipset. 600

در مورد اینکه نوع سی پی یو چه فرق میکنه یاکدوم بهتره بنده اطلاعی نداره ولی فرکاس هر دو 600mhz هست
و فکر میکنم مینی فاقد چیپ گرافیکی باشه!

میزان رم مینی 384MB ولی رم ایکس 8 برابر با 175 mb هست که به نظر خودم عیب X8 همینه !!!اگه 256 میکرد بهتر بود ولی زیاد مشکلی ایجاد نمیکنه..
در ضمن x8 تاحالا بازی های سنگین 3D . HD رو تونسته اجرا کنه .لیست بازی های تست شده هم قرار داده شده...

در کل
ورژن بالاتر .رم قویتر.ال سی دی بزرگتر.جدیدتر بودن رو در مینی فراموش نکن
چیپ گرفیکی.وضوح بالاتر.کیفیت ال سی دی بیشتر.صدای تحسین بر انگیز ایکس 8 رو فراموش نکن.

در کل جای شما بودم من ایکس 8 رو انتخاب میکردم به دلیل داشتن وضوح استاندارد.وصوح QVGA با محدودیت زیادی در نصب بازی در اندروید مواجه هست
اگه بازی نمیکنید و یا خیلی خیلی کم میکنید مینی رو پیشنهاد میکنم.
در ضمن بهتر بود در بخش مشاوره مطرح میکردین

Persival
06-03-2011, 13:52
سلام دوستان
دیروز با گوشی به وایرلس خونه وصل شدم ، حدود 10 دقیقه وصل بودم و درست کار میکرد ، تا اینکه قطع شد و دیگه هم وصل نشد! وایرلس چند جای دیگه رو هم امتحان کردم فایده ای نداشت.....مشکل از کجاست؟
کسی جواب مارو نمیده؟

Punisher_2008
07-03-2011, 10:50
کسی جواب مارو نمیده؟
با سلام..
ببخشید دیر جواب میدم سرعت اینقدر پایین امده که اصلا هیچی باز نمیشه...
دوست عزیز من متوجه نمیشم یعنی wi-fi شما الان روشن نمیشه؟
میشه کامل توضیح بدین؟

Persival
07-03-2011, 17:15
با سلام..
ببخشید دیر جواب میدم سرعت اینقدر پایین امده که اصلا هیچی باز نمیشه...
دوست عزیز من متوجه نمیشم یعنی wi-fi شما الان روشن نمیشه؟
میشه کامل توضیح بدین؟
خواهش میکنم
wi-fi روشن میشه ولی وصل نمیشه اول مینویسه scanning بعد connecting بعد هم disconnected هرکاری هم میکنم تاثیری نداره

Punisher_2008
07-03-2011, 19:04
خواهش میکنم
wi-fi روشن میشه ولی وصل نمیشه اول مینویسه scanning بعد connecting بعد هم disconnected هرکاری هم میکنم تاثیری نداره

با سلام.. دوست عزیز فریمور گوشیتون 2.1 کردین؟ لطفا ازتنظیمات چک کنید...چون ورژ« 1.6 مشکل wifi داشت بعد و همش dc میشد.

Persival
07-03-2011, 19:07
با سلام.. دوست عزیز فریمور گوشیتون 2.1 کردین؟ لطفا ازتنظیمات چک کنید...چون ورژ« 1.6 مشکل wifi داشت بعد و همش dc میشد.
آره به آخرین نسخه آپدیت کردم

mahdi_ghavidel
08-03-2011, 00:35
x8یاx10 mini poro

خواهش میکنم جواب بدید

omid07
08-03-2011, 19:24
سلام بالاخره گرفتمش اونم مشکی قیمتم 210 تومن.فقط این sms دادنش سخته راه حلی واسش نیست؟واسه من حالت کیبوردی هست اصلا از این حالت خوشم نمیاد.راهنماییم کنید.یه سوال دیگه برای بار اول گوشیمو چقدر بزارم شارژ؟؟؟؟؟

BEHZAD2007
08-03-2011, 21:12
سلام بالاخره گرفتمش اونم مشکی قیمتم 210 تومن.فقط این sms دادنش سخته راه حلی واسش نیست؟واسه من حالت کیبوردی هست اصلا از این حالت خوشم نمیاد.راهنماییم کنید.یه سوال دیگه برای بار اول گوشیمو چقدر بزارم شارژ؟؟؟؟؟

دوست عزیز از کجا خریدی گوشی رو ؟واسه دفعه اول 8 ساعت خوبه

omid07
08-03-2011, 23:32
دوست عزیز از کجا خریدی گوشی رو ؟واسه دفعه اول 8 ساعت خوبه
از طبقه دوم
علاادین

BEHZAD2007
09-03-2011, 16:01
از طبقه دوم
علاادین

ممنون دوست عزیز راستی آندو 2.1 هستش دیگه ؟

NELLY
09-03-2011, 16:09

مبارک باشه
سلام کاملا مشکلیه ؟ منظورم پشت و جلوشه.....
بیلد نامبرش چنده؟

ho3in0861
09-03-2011, 21:23
سلام
این گوشی مشکیش هم تو جعبش قاب اضافی داره؟

omid07
09-03-2011, 21:46
سلام به همگی .بله آندروید2.1 هست/داخل جعبه قاب اضافه نداره رنگ مشکیش/هم جلو هم پشتش رنگش مشکیه/یه سوال از کسانیکه این گوشیو دارن من حالت اس ام اس دادنشو دوست ندارم مثل کیبورده می خوام مثل گوشیه استار سام سونگ بشه آیا میشه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟تورو خدا جوابمو بدین

AMIRHJ
09-03-2011, 22:12
x8یاx10 mini poro

خواهش میکنم جواب بدید

x8 شک نکن!!
صفحه نمایش مهمترین بعد یه گوشیه که x10 mini تو اون شدیدا ضعف داره
و تو باطریم x8 قویتره Standard battery, Li-Po 1200 mAh
فقط دوربینشه که به نظر من 3 و 5 آنچنان فرقی ندارند
از نظره وزنی و حجمی ام فرق زیادی ندارند
رنگ مشکی x8 هم که اومده جای هیچ شک و شبه ای نمیمونه

omid07
10-03-2011, 19:42
حذف.........

akhoond
12-03-2011, 20:53
سلام

دوستان ، گوشی برادرم مرحوم شد بنده خدا . تو فکر بودم که آندروییدی بگیرم براش ( تا 200 تومان آندروییدی چی سراغ دارین ، فکر کنم تنها کیس همین ایکس 8 باشه )
اول از همه این که آخرین آپدیت کدومه روش ؟ 2.1 ؟ 2.3 نمی شه روش ریخت ؟ چه فرق هایی دارن ؟
دوم این که دلم می خواد دوستانی که دارن این گوشی رو ، معایب این گوشی رو بگن بی زحمت .

دارم کل تاپیک رو می خونم ، اگه بتونم یه ریویو هم بخونم از جی اس ام خوفه .

مرسی
یا حق

AMIRHJ
12-03-2011, 23:55
سلام

دوستان ، گوشی برادرم مرحوم شد بنده خدا . تو فکر بودم که آندروییدی بگیرم براش ( تا 200 تومان آندروییدی چی سراغ دارین ، فکر کنم تنها کیس همین ایکس 8 باشه )
اول از همه این که آخرین آپدیت کدومه روش ؟ 2.1 ؟ 2.3 نمی شه روش ریخت ؟ چه فرق هایی دارن ؟
دوم این که دلم می خواد دوستانی که دارن این گوشی رو ، معایب این گوشی رو بگن بی زحمت .

دارم کل تاپیک رو می خونم ، اگه بتونم یه ریویو هم بخونم از جی اس ام خوفه .

مرسی
یا حق
بده تعمیرات بلکه احیا شد ، فقط الان آدم که احیا نمیشه!!
تو این رنج قیمت به غیر X10 mini جه پرو و جه عادیش فک میگنم یه مدل از ال جی هم باشه،اسمشو الانه یادم نمیاد p500!

برندای دیگه که مسلما یا مثل نوکیا ندارند یا مثل شترلا و اچ تی سی قیمتای بالایی دارن که با این وضع یارانه ها و جیب شخصی بنده نمیخونن،حالا بماند که قیمتش کذاییه یا!

البته سامسونگ گوشی های با قابلیت (شاید) و قیمت پایینتری داره که آندروید نیستند
الا
Samsung Galaxy 551]
Samsung Galaxy Mini S5570
اما
توی این سه مدل یعنی X10mini,mini poro ,X8

mini ها دارای دوربین 5 و صفحه نمایش نا استاندارد 2.55 اینح و باطری ضعیفتر
که در خود x10 mini این باطری مثل گوشی های N8 ,iphon ,... تعویضشون داستان داره

البته از لحاظ ظرافت و زیبایی و جمع و جوری مینی تنها گوشیه خوبیه

اصل مطلب که شکیرا یا همون X8 هستش چه از لحاظ صفحه نمایش (اندازه و رزولیشن) 3 اینج و استاندارد و مناسب آندروید و چه باطری 1200 بالاتره

فقط دوربینش 3 هست که به نظر من 3و5 آنچنان تفاوتی ندارند

شایانه ذکره که دوستان اگه مطالب خونده باشی از این دوربین به یه دوربین 3 خوب یاد یا نام میکنند یا میبرند
منم راضیم

گوشیه دوربینه عکاسی نیست که 1 صفحه نمایش خوب و یه باطریه خوب داشته باشه ، من باقی داستانه××@@!!

AMIRHJ
13-03-2011, 00:15
سلام به همگی .بله آندروید2.1 هست/داخل جعبه قاب اضافه نداره رنگ مشکیش/هم جلو هم پشتش رنگش مشکیه/یه سوال از کسانیکه این گوشیو دارن من حالت اس ام اس دادنشو دوست ندارم مثل کیبورده می خوام مثل گوشیه استار سام سونگ بشه آیا میشه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟تورو خدا جوابمو بدین

سلام علیکم و..
دیدم پست بی جواب مونده و چون میگن خوبیت نداره پست بی جواب بمونه و الا تخصص ما نیست!
اولا که مبارکا باشه انشا الله
و چرخش براتون بجرخه همیشه

قاب باید باشه ! سفیدش داشتا

کیبورد قابل تعویضه ،کیبورد سامسونگیو که گفتیو اطلاع ندارم ريال قک کنم شبه نوکیا 5800 باشه 123456789 و حروفم مثل گوشی های عادی روی اعداد

کیبوردای زیادی وحود داره
با مراجعه به بخش نرم افزار ، انشالله که پیداش میشه

بعذم نصب و مراجعه به SETTING و جا به جا کردن کیبورد

ho3in0861
13-03-2011, 13:56
سلام
من هم مشکی این گوشی رو خریدم
آپدیت شده 2.1
فونت فارسی نداره نمیتونم اس ام اس های فارسی رو بخونم به نظرتون آپدیت کنم تا فونت فارسی اضافه بشه یا راه دیگه ای هم هست؟

akhoond
13-03-2011, 15:35
بده تعمیرات بلکه احیا شد ، فقط الان آدم که احیا نمیشه!!
تو این رنج قیمت به غیر X10 mini جه پرو و جه عادیش فک میگنم یه مدل از ال جی هم باشه،اسمشو الانه یادم نمیاد !

برندای دیگه که مسلما یا مثل نوکیا ندارند یا مثل شترلا و اچ تی سی قیمتای بالایی دارن که با این وضع یارانه ها و جیب شخصی بنده نمیخونن،حالا بماند که قیمتش کذاییه یا!

البته سامسونگ گوشی های با قابلیت (شاید) و قیمت پایینتری داره که آندروید نیستند لذا ما از بحث در مورد اونا صرف نظذ میکنیم

توی این سه مدل یعنی X10mini,mini poro ,X8

mini ها دارای دوربین 5 و صفحه نمایش نا استاندارد 2.55 اینح و باطری ضعیفتر
که در خود x10 mini این باطری مثل گوشی های N8 ,iphon ,... تعویضشون داستان داره

البته از لحاظ ظرافت و زیبایی و جمع و جوری مینی تنها گوشیه خوبیه

اصل مطلب که شکیرا یا همون X8 هستش چه از لحاظ صفحه نمایش (اندازه و رزولیشن) 3 اینج و استاندارد و مناسب آندروید و چه باطری 1200 بالاتره

فقط دوربینش 3 هست که به نظر من 3و5 آنچنان تفاوتی ندارند

شایانه ذکره که دوستان اگه مطالب خونده باشی از این دوربین به یه دوربین 3 خوب یاد یا نام میکنند یا میبرند
منم راضیم

گوشیه دوربینه عکاسی نیست که 1 صفحه نمایش خوب و یه باطریه خوب داشته باشه ، من باقی داستانه××@@!!

از پست خوبت ممنونم .

1 _ یه کا 550 بود که از دست من رفته بود دست خودش و به نظرم صرف نداره ، عوضش کنیم بیتره .

2 _ آره ، برند و او اس های دیگه رو خبر دارم تقریبا ، آما فکر کنم غیر از مینی ، این ارزون ترین آندروییدی هست که سرش به تنش می ارزه .

3 _ از ایراد بیشتر ایراداتی که خود گوشی داره برام مهمه ، از نظر طراحی ، یا هر چیز دیگه ای ، موارد آزاد دهنده رو می خوام ، هنگ می کنه یا نه ( تجربه آندروییدی ندارم ، نخندین بهم :31: ) خودش دست هست یا نه ، کلا هر چیزی که دل تنگتون می خواد بگید .

تنکس

ho3in0861
13-03-2011, 18:26
من گوشی رو روت کردم و چندتا برنامه و.. نصب کردم
فونت فارسی هم ریختم
اگه بخوام یه مموری جدید تو گوشیم بذارم فایلای روی مموری قبلی رو کپی کنم؟

R O O T
14-03-2011, 14:26
سلام چجوری میشه این گوشی رو اپدیت کرد و زبان فارسی رو نصب کرد؟ممنون

AMIRHJ
15-03-2011, 01:24
سلام چجوری میشه این گوشی رو اپدیت کرد و زبان فارسی رو نصب کرد؟ممنون

سلام
به آسانی
با مزاجعه به سایت خود سونی اریکسون و مراجعه به قسمت ساپوزت میتونی همیشه آخرین آپدیت رو انجام بدی>

الان جدیدترین Updater برای X8
Update_Service_Setup-2.11.6.12

که با مراجعه به لینک زیر

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدمیتونی اونو دریافت کنی

بعد دریافت و نصب آپدیتر و اجرای آن در حالت آنلاین

بقیه موارد به صورت تصویری و نوشتاری شما را راهنمایی میکنه

بعد آپدیت گوشیتون فارسی میخونه و مینویسه و منوهاشم میتونی فارسی کنی کلا فول ساپورت فارسی میشه!

نسخه آخر Sony Ericsson PC Companion

AMIRHJ
15-03-2011, 01:34
سلام
من هم مشکی این گوشی رو خریدم
آپدیت شده 2.1
فونت فارسی نداره نمیتونم اس ام اس های فارسی رو بخونم به نظرتون آپدیت کنم تا فونت فارسی اضافه بشه یا راه دیگه ای هم هست؟

سلام مبارکا باشه انشالله و به خوبی و خوشی استفاده کنی
شما که با روت مشکل و حل کردید

اما با آپدیت به نظرم بهتره
چون کلهم اجمعین گوشی فارسی میشه و این شامل منوهام میشه

AMIRHJ
15-03-2011, 03:07
از پست خوبت ممنونم .

1 _ یه کا 550 بود که از دست من رفته بود دست خودش و به نظرم صرف نداره ، عوضش کنیم بیتره .

2 _ آره ، برند و او اس های دیگه رو خبر دارم تقریبا ، آما فکر کنم غیر از مینی ، این ارزون ترین آندروییدی هست که سرش به تنش می ارزه .

3 _ از ایراد بیشتر ایراداتی که خود گوشی داره برام مهمه ، از نظر طراحی ، یا هر چیز دیگه ای ، موارد آزاد دهنده رو می خوام ، هنگ می کنه یا نه ( تجربه آندروییدی ندارم ، نخندین بهم :31: ) خودش دست هست یا نه ، کلا هر چیزی که دل تنگتون می خواد بگید .

تنکس

خواهش
آره x8 گوشیه خوبیه و سرش با تنش در تناسبه!!

من بعد آپدیت ایراد خاصی ندیدم
آندروید تجربه خوب وشیرینیه
من به شخصه نسبت به سایر سیستم عامل ها بیشتر قبولش دارم و میپسندمش
هنگ رو که به هر حال هر گوشی یا هر وسیله الکترونیکی میکن
هنگشم نسبت به سایر سیستم عامل هایی که با هاشون کار کردم کمتر بوده به نظر من مثلا ویندوز هنگش زیاده
من طراحیشو میپسندم
ایراد و کمبودی ندیدم
نسبتا کامل و با حداقل هزینه میتونه آندروید رو با تمام امکانات لمس کنی
تنها سنسور یا همون حسگر Proximity برای خاموش شدن اتوماتيك صفحه نمايش
به نظرم یکم کنده موقع روشن کردن صفحه

R O O T
15-03-2011, 10:41
سلام یه سوال دیگه چجوری میشه رو این گوشی برنامه و بازی ریخت ؟ چندین روش تو سایتهای خارحی دیدم ولی سر در نیاوردم.ممنون

Farshid9920062006
15-03-2011, 12:48
قیمت این گوشی الان چنده
گارانتی داره یا نه اگه اره معتبر ترینش چیه

AMIRHJ
15-03-2011, 15:41
قیمت این گوشی الان چنده
گارانتی داره یا نه اگه اره معتبر ترینش چیه

حوالی 210-220
گاران فکر نکنم
کامتل یادمه بهترین برا سونی اریکسون بود

AMIRHJ
15-03-2011, 15:57
سلام یه سوال دیگه چجوری میشه رو این گوشی برنامه و بازی ریخت ؟ چندین روش تو سایتهای خارحی دیدم ولی سر در نیاوردم.ممنون

من یه پی سی سوئیت که مخصوص آندروید دارم و به اون روش برنامه هام و نصب میکنم
البته بعد نصب لیندا فایل منیجر و کلا منیجر های دیگه روی گوشی کار راحت میشه و میریزی تو رم گوشیو و با اون فایل منیجر نصبش میکنی

این پی سی سوئیت چینیه

البته زبون انگلیش داره

این لینک دانلود آخرین ورژنشه

یکم با هاش کار کنی لمش میا دستت

اول که باز میکنی زبونش چینیه

آیکونش میاد کنار ساعت راست کلیک کن راحت میتونی زبونشو انگلیسی کنی
همیشه باید به روز باشه و الا کار نمیکنه

بعدم هر کاری برات میکنه

تم والپیپر برنامه وهر چی بخواه و فکرشو کنی داره و ...

R O O T
15-03-2011, 16:17
این که حجمش خیلی زیاده . اون برنامه که برای اپدیت گذاشتید به اندروید 2.1 اپدیت میکنه دیگه؟من نصبش کردم ولی یه جا هست مینویسه check for update و همینطوری میمونه و اون خط سبز خیلی یواش پر میشه چجوریاس کار کردن باهاش؟

AMIRHJ
15-03-2011, 16:27
به حجم زیادش میارزه

بعد نصب آپدیتر
اون خط سبز چک میکنه سایت سونیو برای آپدیت
شاید سرعتت کمه

فایل آپدیت حولو هش 120 مگ هستشا!

و حدودا 30 مین لا اقل طول میکشه
باید اینترنت پر سرعتی داشته باشی
فک کنم سرعت اینترنت امروز کم باشه

Farshid9920062006
16-03-2011, 19:15
سلام
بالاخره من هم دیروز عزمم رو جزم کردم و این رنگ سیاه گوشی رو 235 تومن خریدم (سفید رو 225 میدادن ) بدون گارانتی البته تو شهرستان
حالا چند تا سوال دارم
گوشی دیگم n 82 هست می خواستم ببینم راهی نیست که بدون منیجر اضافه به فایلای گوشی دسترسی داشته باشیم
توش جعبه گوشی cd درایور ها رو نداشت حالا من میخوام بازی رو گوشی نصب کنم باید چیکار کنم
برای استفاده از gps برنامه ی خاصی رو ی گوشی انگار نیست ,درسته?
میشه دوستان 1 لیستی از بازی هایی که تونستن رو گوشی اجرا کنن بزارن
فعلا همین ها بود

mohammad6687
17-03-2011, 23:14
سلام دوستان
من میخوام این گوشی رو بخرم اما چند تا سوال دارم:
1: آیا نرم افزاری برای فارسی کردن این گوشی اومده؟ ،من چندجا پرسیدم گفتند نمیشه.
2: آیا باید تو گوشی واقعا 4تا قاب داشته باشه؟ و اینکه تو جعبه ی گوشی رم 2 گیگ باید باشه؟
لطفا اگه میشه زود جواب بدید،عجله دارم.
مر30

solo8
17-03-2011, 23:31
سلام دوستان
من میخوام این گوشی رو بخرم اما چند تا سوال دارم:
1: آیا نرم افزاری برای فارسی کردن این گوشی اومده؟ ،من چندجا پرسیدم گفتند نمیشه.
2: آیا باید تو گوشی واقعا 4تا قاب داشته باشه؟ و اینکه تو جعبه ی گوشی رم 2 گیگ باید باشه؟
لطفا اگه میشه زود جواب بدید،عجله دارم.
مر30

رم 2 گیگ که هست اما 4 تا قاب نیست.یه دونه بیشتر نیست!

با اپدیت جدید سونی اریکسون گوشی رو میشه کلا فارسی کرد! فارسیه فارسی.هیچ مشکلی هم نداره...

---------- Post added at 12:30 AM ---------- Previous post was at 12:27 AM ----------

سلام
بالاخره من هم دیروز عزمم رو جزم کردم و این رنگ سیاه گوشی رو 235 تومن خریدم (سفید رو 225 میدادن ) بدون گارانتی البته تو شهرستان
حالا چند تا سوال دارم
گوشی دیگم n 82 هست می خواستم ببینم راهی نیست که بدون منیجر اضافه به فایلای گوشی دسترسی داشته باشیم
توش جعبه گوشی cd درایور ها رو نداشت حالا من میخوام بازی رو گوشی نصب کنم باید چیکار کنم
برای استفاده از gps برنامه ی خاصی رو ی گوشی انگار نیست ,درسته?
میشه دوستان 1 لیستی از بازی هایی که تونستن رو گوشی اجرا کنن بزارن
فعلا همین ها بود

cd نمیخواد.گوشی رو به pc وصل کن و از منویی که میاد رو گوشی اتخاب کن که نرم افزار گوشی رو نصب کنه.الته اگه میخوای.

به نظر من نرم افزار بیخودیه!نصب نکن.

بجاش وصل کردی بزن Charge Phone که درایو های گوشی(مموری اصلی و رم گوشی) بیاد.

---------- Post added at 12:31 AM ---------- Previous post was at 12:30 AM ----------

به حجم زیادش میارزه

بعد نصب آپدیتر
اون خط سبز چک میکنه سایت سونیو برای آپدیت
شاید سرعتت کمه

فایل آپدیت حولو هش 120 مگ هستشا!

و حدودا 30 مین لا اقل طول میکشه
باید اینترنت پر سرعتی داشته باشی
فک کنم سرعت اینترنت امروز کم باشه

بجای اینکار ها میشه فایل هارو دانلود کرد(ازطریق کامپیوتر ) و اونا رو از ریکاوری ریستور کرد...

خیلی راحتتره.

mohammad6687
18-03-2011, 00:00
[QUOTE=solo8;5945431]رم 2 گیگ که هست اما 4 تا قاب نیست.یه دونه بیشتر نیست!

با اپدیت جدید سونی اریکسون گوشی رو میشه کلا فارسی کرد! فارسیه فارسی.هیچ مشکلی هم نداره...

---------- Post added at 12:30 AM ---------- Previous post was at 12:27 AM ----------

مرسی از اینکه جواب دادی،
الان که گوشی رو بخرم ورژن 1.2 روشه؟
نحوه اپگرید هم مثل گوشی های قبلیه(Symbians)؟
حجمش چقدره؟
جایی آموزششو گذاشته؟
مرسی;)

solo8
18-03-2011, 07:46
[QUOTE=solo8;5945431]رم 2 گیگ که هست اما 4 تا قاب نیست.یه دونه بیشتر نیست!

مرسی از اینکه جواب دادی،
الان که گوشی رو بخرم ورژن 1.2 روشه؟
نحوه اپگرید هم مثل گوشی های قبلیه(Symbians)؟
حجمش چقدره؟
جایی آموزششو گذاشته؟
مرسی;)

اگه بخری فک کنم رو 1.6 باشه.

سیمبین رو نمیدونم.ولی کلا اپدیتش خیلی سخت نیست.وقتی گوشی رو بخری تازه یه دنیای بزرگ جلوت باز میشه.

پیشنهاد میکنم در انجمن اندروئید ایرانی عضو شی.---------.ir

خیلی مباحث بدرد بخوری هست.من اونجا هم Solo8هستم.کاری داشتی درخدمتم...

راستی حجم هم حدود 150 مگ هست.اموزش هم در اندروئید ایرانی...

prince_fable
18-03-2011, 11:11
سلام
من یه galaxy 551 دارم که آندروید 2.2ـه.
میتونم برنامه و بازیهاش رو روی x8 که 1.6ـه بریزم؟ مشکلی پیش نمیاد؟

در ضمن برای آپدیت و فارسی کردن و بلوتوث X8 باید چکار کنم؟
ممنون

prince_fable
18-03-2011, 11:20
سلام

ممنون

hosseinriasati
18-03-2011, 18:27
سلام
چندتا سوال داشتم:
1- عدم پشتیبانی از فلش توی اینترنت با نصب مرورگرهای دیگه حل میشه یا نه؟
2- حداکثر تا چند روز باتریش جواب می ده؟
3- یکی از دوستان توی همین فروم گفته بود با آپدیت از خود سونی اریکسون همه چیش فارسی میشه، حتی منوها. حالا میشه تنظیم کرد که فقط مشکلش با اس ام اس فارسی حل بشه و بقیش انگلیسی بمونه؟
4- من تا حالا اندروید نداشتم. دیکشنری به زبان های مختلف براش هست؟ (فرانسه)
5- برنامه های اندروید مارکت که مجانی نیستن رو تو ایران میشه خریداری کرد؟ مثلاً میشه از شارژ ایرانسل هزینش رو بپردازیم؟
6- صفحه نمایشش برای فیلم دیدن چطوره؟
7- تو شیراز کسی خریده؟ از کجا؟

خیلی ممنون

Farshid9920062006
18-03-2011, 18:35
دوستانی که می خوان گوشی رو بخرنتوجه کنن که اگه بگردن گوشی با فرمور 2.1 هم پیدا میشه
من چند روز پیش این گوشی رو خریدم و 2.1 هست البته 10-15 تا مغازه رو گشتم

SAEED_BARCELONA
18-03-2011, 19:34
فکر نمیکنم اینقدر مهم باشه این قضیه که آدم بخواد به خاطرش 10-15 مغازه رو بگرده. خودت آپدیت میکنی بسیار بسیار راحت

solo8
18-03-2011, 22:36
سلام
چندتا سوال داشتم:
1- عدم پشتیبانی از فلش توی اینترنت با نصب مرورگرهای دیگه حل میشه یا نه؟
2- حداکثر تا چند روز باتریش جواب می ده؟
3- یکی از دوستان توی همین فروم گفته بود با آپدیت از خود سونی اریکسون همه چیش فارسی میشه، حتی منوها. حالا میشه تنظیم کرد که فقط مشکلش با اس ام اس فارسی حل بشه و بقیش انگلیسی بمونه؟
4- من تا حالا اندروید نداشتم. دیکشنری به زبان های مختلف براش هست؟ (فرانسه)
5- برنامه های اندروید مارکت که مجانی نیستن رو تو ایران میشه خریداری کرد؟ مثلاً میشه از شارژ ایرانسل هزینش رو بپردازیم؟
6- صفحه نمایشش برای فیلم دیدن چطوره؟
7- تو شیراز کسی خریده؟ از کجا؟

خیلی ممنون
به ترتیب به سوالات جواب میدم:

1-بلی حل میشه.البته معمولا با اپدیت حل میشه.

2-کلا باتریش با توجه به صفحه ی نچندان بزرگش بد نیست و بستگی به استفاده روزانه ی شما داره.کصرف باتری در حد نرمال.

3-اره دیگه.وقتی بشه همه چی رو فارسی کرد یعنی گوشی میتونه فارسی رو بخونه.حالا چه در حالت انگلیش چه در حالت پرژن.

4-بلی.به زبان های مختلف براش دیکشنری هست.بیشتر از اون چیزی که فکرشو بکنید!

5-نه.نمیشه.اما تو ایران دارند یه نرم افزار بجای اندروئید مارکت توسعه میدن به اسم بازار.که اگه کامل بشه میتونی از طریق کارت های بانکی پول نرم افزار ها رو بدی.(البته 90% نرم افزار ها رایگان)

6-سرعت پاسخ گویی صفحه نمایش در صحنه های تند و سریع جالب نیست.ولی در بقیه موارد خوبه.

---------- Post added at 11:36 PM ---------- Previous post was at 11:35 PM ----------

دوستانی که می خوان گوشی رو بخرنتوجه کنن که اگه بگردن گوشی با فرمور 2.1 هم پیدا میشه
من چند روز پیش این گوشی رو خریدم و 2.1 هست البته 10-15 تا مغازه رو گشتم

فکر نمیکنم اینقدر مهم باشه این قضیه که آدم بخواد به خاطرش 10-15 مغازه رو بگرده. خودت آپدیت میکنی بسیار بسیار راحت

دقیقا موافقم.معلوم نیست که حالا اون اپدیت زیر دست چه کسی انجام شده باشه و چجوری کار کرده باشه.کلا به خودم بیشتر اطمینان دارم تا به یه نرم افزار کار!:31:

solo8
18-03-2011, 22:43
سلام

ممنون

بازی ها اجرا میشه.ولی باید Setup یا همون فایل apk بازی ها رو داشته باشی.

برای اونکار پروسه ی زمان بری داره(!:31:) که پیشنهاد میکنم در انجمن اندروئید ایرانی عضو شی تا بتونی استفاده کنی.

حالا من مختصر میگم:اول باید رو گوشی ریکاوری نصب کنی(یه چیزی تو مایه های داس واسه کامپیوتر) بعد اپدیت رو دانلود کنی و بریزی تو گوشی و مثل یه فایل بک اپ اون رو ریستور کنی.همین...

Mahdi_Moosavi
19-03-2011, 12:18
سلام . من رنگ مشکی این گوشی رو دیروز گرفتم 225 . اندروید 2.1 و آخرین Firmware روش نصبه ...

الان 2 تا مشکل باهاش دارم :

1 - WIFI لپ تاپ و PC من رو نمیشناسه !

2 - اکانت V_P_N روش کار نمی کنه !

تنظیمات خاصی داره ؟

solo8
19-03-2011, 15:18
[/COLOR]
سلام . من رنگ مشکی این گوشی رو دیروز گرفتم 225 . اندروید 2.1 و آخرین Firmware روش نصبه ...

تنظیمات خاصی داره ؟
مبارک باشه...

شما یه بار گوشی رو از مسیر زیر ریست فکتوری کن.احتمالا درست میشه.

اگه درست نشد بگو.راستی تمام چیزهایی که تو گوشیت هست پاک میشه.اگه میخوای بک اپ بگیری بگو تا راهنمایت کنم....

اینجا برو:Settings>Privacy>Factory Data Reset

AMIRHJ
19-03-2011, 17:45

تنظیمات خاصی داره ؟

برای منم نمیشناخت و من با پایین اورودن فرکانس روتور این مشکل رو حل کردم 2.45

Mahdi_Moosavi
19-03-2011, 19:50
برای منم نمیشناخت و من با پایین اورودن فرکانس روتور این مشکل رو حل کردم 2.45

درسته ... هر دو دستگاه WIFI من 802.11n هستن ... الان که پیش یکی از رفقا بودم و Access Point نوع 802.11g داشت خیلی راحت کار می کرد.

WIFI روی PC من D-LINK DWA-525 هستش ! متاسفانه تنظیمات خاصی تو Device Manager نداره .. میشه لطف کنی بگی دقیقا کدوم پارامتر ها مد نظرته ؟

از دوستان کسی --- رو تست کرده ؟ اگه کار داده میشه خصوصی بگید واسه کدوم سرویس دهنده بوده ؟

ممنون .

AMIRHJ
20-03-2011, 01:47
درسته ... هر دو دستگاه WIFI من 802.11n هستن ... الان که پیش یکی از رفقا بودم و Access Point نوع 802.11g داشت خیلی راحت کار می کرد.

WIFI روی PC من D-LINK DWA-525 هستش ! متاسفانه تنظیمات خاصی تو Device Manager نداره .. میشه لطف کنی بگی دقیقا کدوم پارامتر ها مد نظرته ؟

از دوستان کسی --- رو تست کرده ؟ اگه کار داده میشه خصوصی بگید واسه کدوم سرویس دهنده بوده ؟

ممنون .
من لینگ سیس دارم 120n
از قسمت set up page رفتم تنظیمات وایرلس

در قسمت standard chanell
گذاشتم رو 9-2.452Hz
همین
و مشکلم حل شد

pesarirooni_ma
20-03-2011, 12:29
سلام دوستان من 5800 دارم میخوام بفروشم آندروید بگیرم قیمت حداکثر تا 300 تومن

حالا x8 خوبه؟
ارزشش رو داره؟
پشیمون نمیشم؟
دوستانی که تجربه کار با هر دو گوشی 5800 و x8 رو دارن لطفا نظر بدن و راهنمایی کنن

akhoond
20-03-2011, 12:39
سلام
من چند تا فیلم از یوتیوب گرفتم ، یکی دو تا سوال دارم

اول این که با تاچش مشکلی ندارین ؟
من خودم یه پلیر با تاچ خازنی دارم ، می دونم به پای آیفون نمی رسن هیچ کدوم ، تو این فیلم ها هم دیدم که گاهی اسکل می شد گوشی ، یه دکمه رو سه بار زد ، تا فهمید !!! یکی بیاد بگه چطوریه ؟ خوبه یا زیاد اسکل می شه ؟
دوم این که رنگ دکمه های کناری و پایینی به نظرم زود باید برن ، کسی رنگ دکمه های گوشی اش رفته ؟ یا نه ؟

تنکس

pesarirooni_ma
20-03-2011, 12:40
یه سوال دیگه
محتویات جعبه x8-black چیه؟
اون چهار تا قاب ورژن سفید رنگشو داره؟

تورو خدا یکی نظراتمو تایید کنه دیگه!!!!!:41:

solo8
20-03-2011, 13:09
سلام
من چند تا فیلم از یوتیوب گرفتم ، یکی دو تا سوال دارم

اول این که با تاچش مشکلی ندارین ؟
من خودم یه پلیر با تاچ خازنی دارم ، می دونم به پای آیفون نمی رسن هیچ کدوم ، تو این فیلم ها هم دیدم که گاهی اسکل می شد گوشی ، یه دکمه رو سه بار زد ، تا فهمید !!! یکی بیاد بگه چطوریه ؟ خوبه یا زیاد اسکل می شه ؟
دوم این که رنگ دکمه های کناری و پایینی به نظرم زود باید برن ، کسی رنگ دکمه های گوشی اش رفته ؟ یا نه ؟

تنکس

تاچ گوشی 200 تومنی 100% بپای گوشی 1 تومنی نمیرسه!ولی تاچش نسبت به قیمتش خوبه!ولی بعضی مواقع باید 2 بار یه چیز رو بزنی تا عمل کنه در کل خوبه.

الا این گوشی بیشتر از یه ماهه که دست مامانمه و خیلی هم مراقب گوشی نیست!ولی رنگ دکمه ها اصلا نرفته...

akhoond
20-03-2011, 13:25
تاچ گوشی 200 تومنی 100% بپای گوشی 1 تومنی نمیرسه!ولی تاچش نسبت به قیمتش خوبه!ولی بعضی مواقع باید 2 بار یه چیز رو بزنی تا عمل کنه در کل خوبه.

الا این گوشی بیشتر از یه ماهه که دست مامانمه و خیلی هم مراقب گوشی نیست!ولی رنگ دکمه ها اصلا نرفته...

مرسی از جوابت .

به نظرم ، گوشی 2 تومنی هم تاچش به پای تاچ اپل نمی رسه ، تاچ اپل یه چیز دیگه است ، نمی دونم چی استفاده می کنه که این قدر ریسپانس اش قویه .
به نظرم بعد از یه مدت باید بره ، شاید یه ماه ، فرصت زیادی نیست

به هر حال ممنون از جوابت

بقیه دوستان هم نظرشون رو بگن

solo8
20-03-2011, 14:22
مرسی از جوابت .

به نظرم ، گوشی 2 تومنی هم تاچش به پای تاچ اپل نمی رسه ، تاچ اپل یه چیز دیگه است ، نمی دونم چی استفاده می کنه که این قدر ریسپانس اش قویه .
به نظرم بعد از یه مدت باید بره ، شاید یه ماه ، فرصت زیادی نیست

به هر حال ممنون از جوابت

بقیه دوستان هم نظرشون رو بگن

کجا باید بره؟

تاچ گلکسی هم کمی از اپل نداره.من جفتشو تست کردم.هم افون 4 هم گلکسی که گوشی خودمه...

تازه بنظرم اومد گلکسی روون تر باشه!

akhoond
20-03-2011, 14:44
کجا باید بره؟

تاچ گلکسی هم کمی از اپل نداره.من جفتشو تست کردم.هم افون 4 هم گلکسی که گوشی خودمه...

تازه بنظرم اومد گلکسی روون تر باشه!

منظورم رنگش بود :دی

من گلکسی رو خبر ندارم ، اما تو ریویو و تا جایی من خودم تست کردم و می دونم ، اپل تاچش قوی تره .

مرسی

mohammad450
20-03-2011, 15:17
سلام اقا من یکیش و خریدم ............میخواستم بدونم چطوری میشه قاب پشتشو عوض کرد یعنی چطوری از جاش در میاد؟

solo8
20-03-2011, 18:18
سلام اقا من یکیش و خریدم ............میخواستم بدونم چطوری میشه قاب پشتشو عوض کرد یعنی چطوری از جاش در میاد؟

به عکس زیر دقت کن.اونجا که دایره گذاشتم یه جای ناخن داره.ناخنت رو بنداز اونجا و اول یه طرفش رو در بیار بعد طرف دیگه خودش کم کم در میاد.

ممکنه یه کم قرچ قروچ کنه که اصلا مشکلی نیست.درش بیار.جا گذاشتنش هم به این صورته که قاب رو موازی با پشت گوشی قرار میدی پشتش و به همه ی قسمت با هم یه فشار مساوی میدی.خودش میوفته سر جاش!

saeed2u
20-03-2011, 19:40
یه سوال دیگه
محتویات جعبه x8-black چیه؟
اون چهار تا قاب ورژن سفید رنگشو داره؟

تورو خدا یکی نظراتمو تایید کنه دیگه!!!!!:41:
شارژر دو تیکه - مموری 2 گیگ - هندزفری
در ضمن هیچ قاب اضافه ای در جعبه وجود نداره
همچنین سی دی درایور همراه گوشی نیست و با وصل کردن گوشیتون به کامپیوتر درایور و برنامه سونی اریکسون از روی گوشی نصب میشه

mohammad450
20-03-2011, 20:33
اقا خیلی ممنون مشکلمو حل کردی...خیلی باحالی..........اگه این مشکلمم حل کنید ممنون میشم...
اونم اینه که من نمیدونم چطوری میشه رو این گوشی نصب کرد....میشه توضیح بدید تو کدوم پوشه باید برنامه هارو بریزم چطوری نصب کنم؟

solo8
20-03-2011, 20:43
اقا خیلی ممنون مشکلمو حل کردی...خیلی باحالی..........اگه این مشکلمم حل کنید ممنون میشم...
اونم اینه که من نمیدونم چطوری میشه رو این گوشی نصب کرد....میشه توضیح بدید تو کدوم پوشه باید برنامه هارو بریزم چطوری نصب کنم؟

دوست عزیز این گوشی ها (سری های Xperia) فایل منیجر ندارند و برای اینکه نرم افزار نصب کنید باید بار اول یه فایل منیجر نصب کنید.برای اینکار بهتره از Wireless استفاده کنید ولی میشه از GPRS همراه اول و ایرانسل هم استفاده کرد.

ابتدا با گوشیتون وارد مسیر زیر شوید:
Setting-->Applications و تیک گزینه Unknown Source رو بزنید.

حالا باید با گوشیتون به اینترنت وصل بشید و Browser رو باز کنید و داخلش این آدرس رو وارد کنید:

(حروف کوچیک و بزرگ مهم است!)

کد:

حالا این برنامه با گوشیتون دانلود میشه و بعد از اتمام دانلود، فایل را اجرا کنید تا نصب شود.

حالا وارد لیست برنامه ها که شوید، برنامه ای نصب شده به اسم Apps installer.

با اجرای آن تمام برنامه ها، یعنی فایلهای apk که داخل گوشیتون هست رو میبینید و با تاچ کردن هر کدام میتونید نصبشون کنید.

یعنی هر چی فایل برنامه ریختی تو گوشی میاد تو منوی نرم افزار و میتونی اونا رو نصب کنی.

برگرفته شده از انجمن اندروئید ایرانی...

راستی اگه وایرلس دم دستت نیست یا نمیدونی چجوری وایرلس رو راه بندازی بگو.اگر میخوای از GPRS هم استفاده کنی بگو تا تنظیمات رو بگم.

mohammad450
20-03-2011, 21:37
دوست عزیز این گوشی ها (سری های Xperia) فایل منیجر ندارند و برای اینکه نرم افزار نصب کنید باید بار اول یه فایل منیجر نصب کنید.برای اینکار بهتره از Wireless استفاده کنید ولی میشه از GPRS همراه اول و ایرانسل هم استفاده کرد.

ابتدا با گوشیتون وارد مسیر زیر شوید:
Setting-->Applications و تیک گزینه Unknown Source رو بزنید.

حالا باید با گوشیتون به اینترنت وصل بشید و Browser رو باز کنید و داخلش این آدرس رو وارد کنید:

(حروف کوچیک و بزرگ مهم است!)

کد:

حالا این برنامه با گوشیتون دانلود میشه و بعد از اتمام دانلود، فایل را اجرا کنید تا نصب شود.

حالا وارد لیست برنامه ها که شوید، برنامه ای نصب شده به اسم Apps installer.

با اجرای آن تمام برنامه ها، یعنی فایلهای apk که داخل گوشیتون هست رو میبینید و با تاچ کردن هر کدام میتونید نصبشون کنید.

یعنی هر چی فایل برنامه ریختی تو گوشی میاد تو منوی نرم افزار و میتونی اونا رو نصب کنی.

برگرفته شده از انجمن اندروئید ایرانی...

راستی اگه وایرلس دم دستت نیست یا نمیدونی چجوری وایرلس رو راه بندازی بگو.اگر میخوای از GPRS هم استفاده کنی بگو تا تنظیمات رو بگم.

یکی از دوستان تو پست های قبل اموزش فعال کردن gprsرو داد اما یکم مبهم گفته بودن من طبق گفته ی ایشون عمل کردم اما وقتی گوشی میخوا به نت وصل شه زمان میده امااصلا گوگل هم باز نمیکنه یعنی هیچ صفحه ای رو باز نمیکنه..........حالا تا اینجا بنده هر چی که گفتیدو واقعا یاد گرفتم....اگه لطف کنید اموزش فعال کردنشو هم بگید ممنون میشم...تشکر

arman4459
20-03-2011, 23:28
من یه پی سی سوئیت که مخصوص آندروید دارم و به اون روش برنامه هام و نصب میکنم
البته بعد نصب لیندا فایل منیجر و کلا منیجر های دیگه روی گوشی کار راحت میشه و میریزی تو رم گوشیو و با اون فایل منیجر نصبش میکنی

این پی سی سوئیت چینیه

البته زبون انگلیش داره

این لینک دانلود آخرین ورژنشه

یکم با هاش کار کنی لمش میا دستت

اول که باز میکنی زبونش چینیه

آیکونش میاد کنار ساعت راست کلیک کن راحت میتونی زبونشو انگلیسی کنی
همیشه باید به روز باشه و الا کار نمیکنه

بعدم هر کاری برات میکنه

تم والپیپر برنامه وهر چی بخواه و فکرشو کنی داره و ...

آق من این برنامه رو نصب کردم.اما مشکلی که دارم اینه که وقتی گوشی رو وصل میکنم 3 تا زینه میاد تو گوشی.
من یکی یکی امتحان کردم.وقتی گوشی نصب میکنم یک درایور جدید به کامپیوتر اضافه میشه و کلی توش پوشه هست.اما با این برنامه رو میزنم مرتب میگه گوشی وصل نیست.
راهنمایی میکنید مشکل من از کجاست؟

solo8
21-03-2011, 00:10
یکی از دوستان تو پست های قبل اموزش فعال کردن gprsرو داد اما یکم مبهم گفته بودن من طبق گفته ی ایشون عمل کردم اما وقتی گوشی میخوا به نت وصل شه زمان میده امااصلا گوگل هم باز نمیکنه یعنی هیچ صفحه ای رو باز نمیکنه..........حالا تا اینجا بنده هر چی که گفتیدو واقعا یاد گرفتم....اگه لطف کنید اموزش فعال کردنشو هم بگید ممنون میشم...تشکر

شما لطف داری عزیز.این مطالب از خودم نیست.خودم یاد دارم و میتونم مشکلتو رفع کنم ولی واسه اینکه ابهامی پیش نیاد برات اینو دقیقا میذارم:

واسه اتصال به اينترنت با سيم كارت بايد يك APN درست كنيد واسه اينكار به اين قسمت بريد:
setting > wireless controls > mobile network > access point settings
اينجا كه وارد شديد دكمه menu رو بزنيد و new apn رو بزنيد حالا اين اطلاعات رو وارد كنيد:

براي همراه اول: name = MCCI Internet و APN = mcinet

براي ايرانسل:
Name = Irancell_GPRS
APN = mtnirancell
Proxy = 10.131.26.138
Port = 9201

و بقيه قسمت ها چيزي وارد نكنيد

بعد از وارد كردن كليد menu و سپس save را بزنيد

حالا هر وقت خواستيد به اينترنت وصل شيد وارد قسمت زير بشيد و تيك mms&data رو بزنيد و براي قطع اينترنت تيك رو برداريد:
setting > wireless controls > mobile network > MMS & data

این آموزش دقیقا از سایت اندروئید ایرانی برگرفته شده و باید از اونها تشکر کرد.

بازم سوالی داشتی درخدمتم....راستی بهتره اگه میتونی از ایرانسل استفاده کنی.ولی من خودم از همراه اول استفاده کردم و مشکلی نداشت.

---------- Post added at 01:10 AM ---------- Previous post was at 01:08 AM ----------

آقا من این برنامه رو نصب کردم.اما مشکلی که دارم اینه که وقتی گوشی رو وصل میکنم 3 تا گزینه میاد تو گوشی.
من یکی یکی امتحان کردم.وقتی گوشی نصب میکنم یک درایور جدید به کامپیوتر اضافه میشه و کلی توش پوشه هست.اما با این برنامه رو میزنم مرتب میگه گوشی وصل نیست.

دوست عزیز من با این برنامه تا بحال کار نکردم.ولی چرا شما از روش های متداول و معمولی استفاده نمیکنی؟

اونا که خیلی راحتترند!

mohammad450
21-03-2011, 06:42
مرسی اقا این ادرسی که دادید یکم اسماش با این چیزی که توی گوشی من هستش فرق میکنه...مثلا من فقطwi-fi settingدارم ولی به هر حال وصلش کردم خیلی ممنون...تونستم برنامه هم روی گوشیم نصب کنم......اما برای قطع اون نمیدونم چیکار کنم از نت که میام بیرون باز اون علامت eبا 2تا فلش اون بالی صفحه میمونه خواستم ببینم چیکار باید کرد؟

setting > wireless controls > mobile network > MMS & data
این ادرس هم خیلی گشتم ام ااصلا پیدا نکردم...mms data نیست اصلا
این تنها مشکلمه...ممنون

solo8
21-03-2011, 10:13
مرسی اقا این ادرسی که دادید یکم اسماش با این چیزی که توی گوشی من هستش فرق میکنه...مثلا من فقطwi-fi settingدارم ولی به هر حال وصلش کردم خیلی ممنون...تونستم برنامه هم روی گوشیم نصب کنم......اما برای قطع اون نمیدونم چیکار کنم از نت که میام بیرون باز اون علامت eبا 2تا فلش اون بالی صفحه میمونه خواستم ببینم چیکار باید کرد؟

این تنها مشکلمه...ممنون

دوست عزیز این آموزش واسه گوشی X10 بود چون X8 دم دستم نبود نتونستم تغییرات لازم رو ایجاد کنم.در هر صورات ببخشید.

مهم اینه که شما بتونی یه فایل منیجر نصب کنی.یا یک اینستالر.بقیه اش خیلی مهم نیست.

بهت میگم چطوری اون رو خاموش کنی.ببخشید ولی الان خیلی عجله دارم!:2:

Punisher_2008
21-03-2011, 14:11
با سلام..
ببخشید چند روزی نبودم سرعت خیلی افتضاح شده بود..
سرانجام تونستم رام کاستوم 2.3.3 روی x8 نصب کنم همین الان نصب کردم
باید بگن فوق العاده شده...
رابطه کاربری بسیار زیبا و گالری بسیار زیبا
همه چیز خیلی عالی کار میکنه
فعلا فقط فیلم برداری نمیکنه!!

به زودی اطلاعات بیشتری قرار میدم
در حال دانلود رام 2.2 هم هستم که میگن بهترین رام کاستوم هست( 2.3 در حال توسعه هست هنوز)

hosseinriasati
21-03-2011, 15:57
سلام
من بین این گوشی و LG Optimus One P500 موندم. نمی دونم کدومو انتخاب کنم.
شیراز پاساژ آناهیتا : LG P500 قیمت: 255 تومان، Xperia X8 سفید رنگ: 210 تومان، مشکی 218 تومان.

LG :
اندروید 2.2 و 2.3
512MB رم
طول عمر بالای باتری
3.2 اینچ
256K colors

Xperia X8 :
گرافیک بالا، همه بازی ها روش اجرا می شن! 90% البته!
اندروید 2.1 آخر خطه!
کیفیت صفحه نمایشش از LG خیلی بهتره
3 اینچ
16M colors

نیازهام از یه گوشی : همه چی. همه کاری باهاش می کنم![ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

سایت gsmarena توی این لینک، این دوتا گوشی رو با هم مقایسه کرده:

لطفاً راهنماییم کنید
با تشکر فراوان

AMIRHJ
21-03-2011, 16:09
آق من این برنامه رو نصب کردم.اما مشکلی که دارم اینه که وقتی گوشی رو وصل میکنم 3 تا زینه میاد تو گوشی.

شما ازمنو setting -- application setting-- development
تیک usb debugging رو بزن و گوشی کانکت کن و دیگر هیچ!
یحتمل مشکل حل شه!

]دوست عزیز من با این برنامه تا بحال کار نکردم.ولی چرا شما از روش های متداول و معمولی استفاده نمیکنی؟

اونا که خیلی راحتترند!

من رابطه این جواب با اون سوالو اصلا متوجه نشدم

این برنامه هر چیزی که از اندروید بخوایدو مثل یه مارکت داره و خودشم براتون مثل هلو دان میکنه ونصب میکنه علاوه بر اون یه پی سی سوییت کامل و بی نقصه

این سایت اندروید ایرانیم همچنین قوی نیست که روش تکیه می کنید،فروم های فارسی بسیار قوی تر و به روز تری موجودند

شما اگه روش بهتر و معمول تری برای این کارا سراغ داری بگید ما هم استفاده میکنیم، هم تشکر!

AMIRHJ
21-03-2011, 16:30
شارژر دو تیکه - مموری 2 گیگ - هندزفری
در ضمن هیچ قاب اضافه ای در جعبه وجود نداره
همچنین سی دی درایور همراه گوشی نیست و با وصل کردن گوشیتون به کامپیوتر درایور و برنامه سونی اریکسون از روی گوشی نصب میشه

رنگ سفیدش که من و دوستان گرفتیم 1 قاب یدک رو داشت

01110362
21-03-2011, 16:59
دوستان وضعیت پخش فیلم با کیفیت divix , xvid با زیرنویس یابدون اون چطوره ؟لگ داره؟
720 پخش میکنه ؟mkv هم یادم رفته بود مرسی.:11:

Farshid9920062006
21-03-2011, 17:38
دوستان من رام 2.2 به نام CM Floyo v0.15 2.2.1
رو دارم سرعتش فوق العاده شده توی بنچمارک با کوادرانت 1060 تونست بگیره
اما معایبش اینه که دوربینش قاط زده
من از رابط کاربریش زیاد خوشم نیومد

saeed2u
21-03-2011, 18:09
دوستان وضعیت پخش فیلم با کیفیت divix , xvid با زیرنویس یابدون اون چطوره ؟لگ داره؟
720 پخش میکنه ؟mkv هم یادم رفته بود مرسی.:11:
divx رو من خودم امتحان کردم راحت اجرا کرد (دو تا فیلم کامل توش دیدم) 720p هم روش ریختم اجرا کرد اما صدا و تصویر یکی نبود
زیرنویس هم تا حالا امتحان نکردم

AMIRHJ
21-03-2011, 19:40
divx رو من خودم امتحان کردم راحت اجرا کرد (دو تا فیلم کامل توش دیدم) 720p هم روش ریختم اجرا کرد اما صدا و تصویر یکی نبود
زیرنویس هم تا حالا امتحان نکردم

زیر نویسم با ROCK PLAYER به راحتی اجرا میشه

AMIRHJ
21-03-2011, 19:49
سلام
من بین این گوشی و LG Optimus One P500 موندم. نمی دونم کدومو انتخاب کنم.
شیراز پاساژ آناهیتا : LG P500 قیمت: 255 تومان، Xperia X8 سفید رنگ: 210 تومان، مشکی 218 تومان.

LG :
اندروید 2.2 و 2.3
512MB رم
طول عمر بالای باتری
3.2 اینچ
256K colors

Xperia X8 :
گرافیک بالا، همه بازی ها روش اجرا می شن! 90% البته!
اندروید 2.1 آخر خطه!
کیفیت صفحه نمایشش از LG خیلی بهتره
3 اینچ
16M colors

نیازهام از یه گوشی : همه چی. همه کاری باهاش می کنم![ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

سایت gsmarena توی این لینک، این دوتا گوشی رو با هم مقایسه کرده:

لطفاً راهنماییم کنید
با تشکر فراوان

مدل ال جی گوشی جدیدتریه تقریبا نسبت به ایکس 8 به غیر صفحه نمایش(حیف اما بازم زیاد محسوس نیست) تمامی موردای دیگش یا بالاتره یا برابر

باتری 1500 میلی آمپری اما ایکس8 1200
اندازه صفحه 3.2 در برابر 3
دوربین 3 مگاپیکسل با کانون اتوماتیک ، تشخیص چهره و لبخند ، geotagging و قابلیت فیلمبرداری در وضوح
سی پی یو جفت 1
اندروید 2.3 در برابر 2.1

این موردا نشون میده ال جی بهتره

و فکر نکنم مشکل بازیم در ال جی وجود داشته باشه
در صورتی که ایکس 8 در حال حاضر (بعد ها شاید فرجی شود) بدلیل داشتن نسخه 2.1 نمیشه بازیهای پر حجم رو روش نصب کرد(استفاده از حافظه داخلی برای نصب) اما رو ال جی میشه (هم حافظه داخلی و هم خارجی)
اما بازم باید یکی که داره نظر بده و فکر میکنم بیش از 255 قیمتش باشه
شاید !!

kiuq
21-03-2011, 20:25
سلام به همه . . . .
چنتا سوال که لطفا کسایی که این گوشی داشتن و دارن پاسخ بدن . . .:

1- سرعتش نسبت به گوشی هایی مثله P1 , G900 , P990 که خیلی پایین هست چطوره ؟
2-گوشی هایی که الان تو بازار هستند هنوز 1.6 روشون هست یا اینکه با 2.1 وارد میشن ؟
3- یه نفر یه عکسی از کیبورد فارسیش بذار ( هر چند حالتی که توش وجود داره ) ممنون میشم .
4- کیفیت صدا داخل هندزفری با 5800 چقدر تفاوت داره ؟

مرسی

Punisher_2008
21-03-2011, 20:35
مدل ال جی گوشی جدیدتریه تقریبا نسبت به ایکس 8 به غیر صفحه نمایش(حیف اما بازم زیاد محسوس نیست) تمامی موردای دیگش یا بالاتره یا برابر

باتری 1500 میلی آمپری اما ایکس8 1200
اندازه صفحه 3.2 در برابر 3
دوربین 3 مگاپیکسل با کانون اتوماتیک ، تشخیص چهره و لبخند ، geotagging و قابلیت فیلمبرداری در وضوح
سی پی یو جفت 1
اندروید 2.3 در برابر 2.1

این موردا نشون میده ال جی بهتره

و فکر نکنم مشکل بازیم در ال جی وجود داشته باشه
در صورتی که ایکس 8 در حال حاضر (بعد ها شاید فرجی شود) بدلیل داشتن نسخه 2.1 نمیشه بازیهای پر حجم رو روش نصب کرد(استفاده از حافظه داخلی برای نصب) اما رو ال جی میشه (هم حافظه داخلی و هم خارجی)
اما بازم باید یکی که داره نظر بده و فکر میکنم بیش از 255 قیمتش باشه
شاید !!

با سلام...

هر دو گوشی خیلی خوب هستند و خیلی بهم نزدیک هستند
ولی به نظر من x8 خیلی به صرفه تر هست...

در مورد ورژن اندورید ورژن در ساپورت چندان فرقی نمیکنه فقط در بعضی موارد خیلی کم!
در ضمن فریمور های کاستوم بسیار عالی برای x8 عرضه شده که فقط مشکل فیلم برداری دارند
چند لحظه پیش روی 2.3.3 کاستوم بودم خیلی عالی کار میکرد .... نمیدنم خودتون تجربه کار کردن باهاشو داشتین در این فریمور یا نه....

در مورد بیچمارک باید بگم امتیاز 2 برار!! 1007 هم داشت میگرفت!!!!
و من فقط مشکل فیلم برداری رو باهاش داشتم... بقیه چیز های کار میکرد
البته رام 2.3 در حال توسعه هست

به طور کلی میتونید روی رام های کاستوم x8 حساب کنید.:40::40:

در ضمن
رم بسیار قوی lg رو هم در نظر بگیر !!
175mb در مقایل 512!
در مورد نصب نرم افزار روش نصب برنامه روی مموری هست دیگه اون مشکل حل شده که!
در مورد بازی x8 خیلی از بازی ها رو میتونه اجرا کنه.

به طور کلی یک سری موارد x8 بهتره یک سری موارد lg با توجه به انتظاراتی که داری همیشه گوشیتو انتخاب کن:10::40:

saeed2u
21-03-2011, 21:06
سلام به همه . . . .

2-گوشی هایی که الان تو بازار هستند هنوز 1.6 روشون هست یا اینکه با 2.1 وارد میشن ؟
3- یه نفر یه عکسی از کیبورد فارسیش بذار ( هر چند حالتی که توش وجود داره ) ممنون میشم .

مرسی
اونهایی که میدونم جواب میدم:
1-اصلا قابل مقایسه با گوشی هایی که نام بردی نیست(خیلی خیلی بهتره)
2-مشکیهاش همگی 2.1 هستند

kiuq
21-03-2011, 21:59
اونهایی که میدونم جواب میدم:
1-اصلا قابل مقایسه با گوشی هایی که نام بردی نیست(خیلی خیلی بهتره)
2-مشکیهاش همگی 2.1 هستند

ممنون...
یکی از مشکلات عمده ی من با گوشی های کندی که نام بردم سرعت روشن شدنشون هست .. X8 چطوره ؟ خیلی طول میکشه ؟
------------
مشکی ؟ !!
تا به حال ندیدم ... مگه اخرین رنگ تیرش آبی نفتی نیست ؟
پس با 2.1 بودن دیگه مشکل آپدیت و فارسی و اینا رو نداره درسته ؟

saeed2u
21-03-2011, 22:32
ممنون...
یکی از مشکلات عمده ی من با گوشی های کندی که نام بردم سرعت روشن شدنشون هست .. X8 چطوره ؟ خیلی طول میکشه ؟
------------
مشکی ؟ !!
تا به حال ندیدم ... مگه اخرین رنگ تیرش آبی نفتی نیست ؟
پس با 2.1 بودن دیگه مشکل آپدیت و فارسی و اینا رو نداره درسته ؟
به نظر من که سرعت بالا اومدنش خوبه. البته میتونید لوگوی سونی هم که موقع بالا اومدن نشون میده رو هم حذف کنید
بله یک ماهی هست که اومده و قیمتش هم بین 10 تا 15 تومن از سفیداش گرونتره
در آپدیت جدید تمام منوها و کیبورد گوشی کاملا فارسی هستند و دیگه مثل قبل احتیاجی برای نصب کیبورد فارسی و از این جور چیزا ندارید

Punisher_2008
21-03-2011, 23:05
به نظر من که سرعت بالا اومدنش خوبه. البته میتونید لوگوی سونی هم که موقع بالا اومدن نشون میده رو هم حذف کنید
بله یک ماهی هست که اومده و قیمتش هم بین 10 تا 15 تومن از سفیداش گرونتره
در آپدیت جدید تمام منوها و کیبورد گوشی کاملا فارسی هستند و دیگه مثل قبل احتیاجی برای نصب کیبورد فارسی و از این جور چیزا ندارید
با سلام
تایید میشه
دوست عزیز گوشی های جدید معمولا همشون دیگه سرعتشون بالاست و نمیشه گفت سرعتش کم هست... حالا یکی بیشتر یکی کمتر ولی در کل سرعت گوشی های جدید تا جایی که ما دیدیم خیلی خوب بوده و مشکلی نداشته..

solo8
21-03-2011, 23:29
این سایت اندروید ایرانیم همچنین قوی نیست که روش تکیه می کنید،فروم های فارسی بسیار قوی تر و به روز تری موجودند

چرا شما به این سایت به این خوبی اعتقادی نداری؟

کدوم سایت هست که مثل این بروز و تخصصی باشه؟

شما اگه روش بهتر و معمول تری برای این کارا سراغ داری بگید ما هم استفاده میکنیم، هم تشکر!

در چه موردی میخواید بدونید؟

AMIRHJ
21-03-2011, 23:31
سلام به همه . . . .

مرسی
1 -سرعتش به مراتب خیلی خیلی بالاتره

اونم 1 بدلیل سخت افزار بهتر 2- سیستم عامل جدید تره
uiq خیلی وقته مرحوم شده و اصلا با آندروید قابل قیاس نیست

2- جفتشون موجوده ، 1.6 تا رسیدن به 2.1 فقط 30 دقیقه وقت لازم داره
و بقالی سر کوچتونم شاید به آسونی بتونه این کارو انجام بده (زیاد نگران این مورد نباش)

3- کیبورد فارسیش از کیبورد فارسی P1 بهتر و بزرگتره خیالت راحت و کارکردی آسانتر داره

4- 5800 یادم نمیاد اما کیفیت صدای خوبی داره

چرا شما به این سایت به این خوبی اعتقادی نداری؟

کدوم سایت هست که مثل این بروز و تخصصی باشه؟

خیلی زیاده

گویا نام بردن سایت فارسی خلاف قواننینه فروم باشه

اما خود موبایل ستان

خیلی جامع و کامل تر و به روز تر و...
این انجمنی که شما میگید از لحاظ ساختار هم تازه تاسیسه هم مشکل زیاد داره
حالا حالا ها مونده تا بتونه به گرد بعضی فروما برسه

در چه موردی میخواید بدونید؟

در موردی که به اون برنامه معرفی شده گفتید"دوست عزیز من با این برنامه تا بحال کار نکردم.ولی چرا شما از روش های متداول و معمولی استفاده نمیکنی؟"

یه برنامه یا روش معمول تر که بتونه جای اونو بگیره
با تشکر

solo8
22-03-2011, 00:19
خیلی زیاده

گویا نام بردن سایت فارسی خلاف قواننینه فروم باشه

اما خود موبایل ستان

خیلی جامع و کامل تر و به روز تر و...
این انجمنی که شما میگید از لحاظ ساختار هم تازه تاسیسه هم مشکل زیاد داره
حالا حالا ها مونده تا بتونه به گرد بعضی فروما برسه

اصلا من با شما هم عقیده نیستم.مثلا شما یکی از رامهایغیر رسمی که اخیرا برای X8 یا Galaxy s اومده رو به من تو اون فروم نشون بده.در ضمینه های دیگه این فروم خیلی قوی تره اما در زمینه ی اندروئید کم میاره!

چه از لحاظ آموزش،چه از لحاظ بروز بودن نرم افزار ها و ویجدت ها و... ، چه از نظر به روز بودن رام!توی اندروئید ایرانی حتی رام هم کوک شده.اونم نه یکی 2 تا چند تا!اما تو این چطور؟

یه برنامه یا روش معمول تر که بتونه جای اونو بگیره
با تشکر

منظورم اینه که مثلا برای نصب برنامه شما فایل ها رو بریز تو گوشیت و خودت نصبشون کن.یا واسه عوض کردن والپیپر و ...

کلا نمیدونم اون نرم افزار چکار های دیگه ای انجام میده.اما تموم اینکار ها رو میشه خودت هم انام بدی و نیاز به کامپیوتر نیست!

amtiya 512
22-03-2011, 03:15
سلام به همه ی دوستان و عرض تبریک سال نو!!!
دوستان من تازه این گوشیو خریدم یه چندتا سوال داشتم.
گوشیه من آندروید 2.1 هست وقتی گوشیو به کامپیوتر وصل می کنم SD card رو detect نمی کنه و فقط Phone Memory رو detect می کنه ممنون می شم اگه راهنماییم کنید که چجوری درستش کنم.

بعد می خواستم ببینم آندروید 2.1 برا این گوشی دیگه آخرشه یا می شه بازم upgrade کرد؟؟

روی آندروید 2.1 این گوشی می شه فارسی نصب کرد که بتونیم اس ام اس فارسی هم بگیریم؟؟

ممنون می شم اگه راهنماییم کنید!!

mohammad450
22-03-2011, 16:33
سلام به همه ی دوستان و عرض تبریک سال نو!!!
دوستان من تازه این گوشیو خریدم یه چندتا سوال داشتم.
گوشیه من آندروید 2.1 هست وقتی گوشیو به کامپیوتر وصل می کنم SD card رو detect نمی کنه و فقط Phone Memory رو detect می کنه ممنون می شم اگه راهنماییم کنید که چجوری درستش کنم.

بعد می خواستم ببینم آندروید 2.1 برا این گوشی دیگه آخرشه یا می شه بازم upgrade کرد؟؟

روی آندروید 2.1 این گوشی می شه فارسی نصب کرد که بتونیم اس ام اس فارسی هم بگیریم؟؟

ممنون می شم اگه راهنماییم کنید!!

من وقتی وصل میکنم برعکس فقط مموری رو بالا میاره
2.1رسمی اخرشه....اما 2.2هم اومده که انگاری رسمی نیست تو پستای قبلی دوستمون گفته بودند 2.2 کردند مشکلی نداشتند فقط فیلم برداری نداره گوشیشون الان.

بله من وقتی گوشیمو خریدم خودش 2.1 بود زبان فارسی داره:11: و نه تو اس ام اسا مشکل داره و نه تو نت..

IYIostafa
22-03-2011, 16:38
سلام دوستان من این گوشی رو بتازگی خریدم و به ورژن 2.1 هم آپدیت کردم ، میخواستم بدونم چطوری میشه تنظیمات GPRS همراه اول رو بهش اضافه کرد . چون تو سایت همراه اول مدل این گوشی نست و از طریق اس ام اس هم نمیشه تنظیمات رو گرفت، تو منوی Access Point Names هم خالیه . چه باید کرد؟

mohammad450
22-03-2011, 19:48
سلام دوستان من این گوشی رو بتازگی خریدم و به ورژن 2.1 هم آپدیت کردم ، میخواستم بدونم چطوری میشه تنظیمات GPRS همراه اول رو بهش اضافه کرد . چون تو سایت همراه اول مدل این گوشی نست و از طریق اس ام اس هم نمیشه تنظیمات رو گرفت، تو منوی Access Point Names هم خالیه . چه باید کرد؟

شما پست342 را بخونید ببینید مشکلتون حل میشه یا نه

arman4459
22-03-2011, 21:28
دوستان گوشی من دست یک نفر افتاد یک مشکل پیدا کرده صفحه اول که چهار تا گزینه است که یکی سمت چپ پایین که مربوط به تنماسهاست حذف شده است و الان خالی است چکار کنم که این ایکون برگرده سرجاش

arman4459
22-03-2011, 21:38
دوستان گوشی من دست یک نفر افتاد یک مشکل پیدا کرده صفحه اول که چهار تا گزینه است که یکی سمت چپ پایین که مربوط به تنماسهاست حذف شده است و الان خالی است چکار کنم که این ایکون برگرده سرجاش

solo8
22-03-2011, 22:49
شما پست342 را بخونید ببینید مشکلتون حل میشه یا نه

سلام داداش.من این پستتو دیدم یادم افتاد یه سوالی کرده بود!

این تنها مشکلمه...ممنون

شما به مسیر زیر برو و تیک Data Traffic رو بردار.

Settings>Wireless &..>Mobile Networks>data traffic

AMIRHJ
22-03-2011, 23:00

تو منو هات همون ایکون تماسو پیدا کن با انگشت نگه دار و بیارش سر جاش

همین

Punisher_2008
23-03-2011, 10:58
با سلام..
الان 2.3 روز هست که که از رام اندروید 2.2 floyo ( کاستوم) استفاده میکنم خیلی عالیه فقط تنها مشکلیش اینه که باید بیخیال فیلم برداری با دوربین بشیم واسه من که سالی یک بار فیلم نمیگیرم با دوربین میصرفه.( البته شنیدم با نرم افزار خاصی میشه مشکلش رو برطرف کرد)
در این رام صفحه اصلی گوشی مثل گوشی های htc هست یعنی ساعت و تاریخ و هواشناسی داره و همچینین میتونید هر نرم افزار ضروری که دوست دارید روی صفحه بزارید

راطه کاربری واقعا عالیه... دقیقا مثل desir HD هست..

این رام گالری 3 بعدی هم داره که خیلی قشنگه

در رام رسمی 2.1 که بسیار سنگین بود و تست های سخت افزاری که میشد بنچمارک بین 450 تا 500 بود ولی در این رام
نرم افزار اضافی و سنگین حذف و برنامه های ضروری اضاف شده و طی تستی که شد بنچمارک بین 1006تا 1075 !!!
یعنی چیزی حدود 2 برابر شده باز دهی سخت افزار... و سبکتر شدن....

در ضمن این رام روت شده هست و فارسی رو هم ساپورت میکنه

بازی و نرم افزار هم تست شده به خوبی اجرا میشه حتی عملکرد بسیار بهتری در بازی ها داره
اخرین ورژن بازی angry birds نصب کردم بدون کوچیکترین گیری و با سرعت بالا کار میکرد !!

توصیه میکنم این رام رو نصب کنید واقعا ارزش داره در برابر امکانات بیشتر و قویتر شدن گوشی فقط فیلم برداری رو از دست بدین....
به خصوص برای x8 که باعث عملکرد خیلی بهتر و باز دهی قابل توجه سخت افزارش شده!

فقط توجه کنید دوستانی که میخوان این رام رو نصب کنند در این رام سنسور تنظیم نور سعی شده برداشته باشه و نور ال سی دی بسیار زیاد و ال سی دی crash میشه ....
بعد از نصب حتمی به تنظیمات نور ال سی دی برید و تیک گزینه اتوماتیک رو بردارین و نور ال سی دی به حالت عادی بر میگرده ( نورش اونجوری خیلی زیاده اذیتتون میکنه در ضمن مدام crash میشه)

به نظر من کیفیت عکاسش بهتر هم شده دیگه مات نمیکنه ...
صداش که مثل همیشه عالی هست.
------------------------------------------------------------
این بنچمارک رو الان گرفتم
rom 2.2 floyo

total:1025
cpu:3293
memory:823
I/O:403
2D:239
3D:369
----------------------------------------
پیشنهاد میکنم این رام رو نصب کنید البته اگه فیلم برداری براتون مهم نیست در مورد اینکه میشه مشکل فیلم برداریش رو با نرم افزار خاصی حال کرد یا نه خبرتون میکنم ولی واقعا ارزش داره فقط یک فیلم برداری رو بدی اینا رو بگیری!!

فقط قبل از نصب رام از رام قبلی و رسمی گوشیتون بک اپ بگیرید
سوالی بود در خدمتم..

solo8
23-03-2011, 11:06
با سلام..
الان 2.3 روز هست که که از رام اندروید 2.2 floyo ( کاستوم) استفاده میکنم خیلی عالیه فقط تنها مشکلیش اینه که باید بیخیال فیلم برداری با دوربین بشیم واسه من که سالی یک بار فیلم نمیگیرم با دوربین میصرفه.( البته شنیدم با نرم افزار خاصی میشه مشکلش رو برطرف کرد)
.
.
.
سوالی بود در خدمتم..

اسم دقیق کاستوم رام رو لطف کنید.

این رام پورت شده اس مگه؟از رو چه گوشی ای؟خوب 2.3 که بهتره!اونم فقط فیل برداری کار نمیکنه.

مصرف باتری چطوره؟

با تشکر...

Punisher_2008
23-03-2011, 11:17
اسم دقیق کاستوم رام رو لطف کنید.

این رام پورت شده اس مگه؟از رو چه گوشی ای؟خوب 2.3 که بهتره!اونم فقط فیل برداری کار نمیکنه.

مصرف باتری چطوره؟

با تشکر...
با سلام.
بله
2.2.1 floyo-x8-hackDROID

باطریش که مثل همیشه خوبه.

شما کدم 2.3 رو میگین؟ 2.3.3؟
اونم مشکل فیلم برداری داره ولی فکر کنم با بولوتوث هم مشکل داشت ولی با برنامه ساده بولوتوث فایل.. راحت مشکلش حل میشد...

من کلا رو 2.3.3 چند ساعت بیشتر کار نکردم ولی خیلی عالی بود
شتاب سنج حتی روی صفحه اصل هم کار میکرد ...

Punisher_2008
23-03-2011, 11:36
با سلام...
داخل انجمن فارسی اندورید بودم داخل بخش X8 مدیر بخشش نوشته بود : یک خبر خوش برای X8 دارها
و محتوای اون تایپک این بود:
روشي پيدا شده براي load کردن kernel کاستوم شده ، که در نتيجه مولتي تاچ ، tethering و ... رو ميتونيم داسته باشيم .

ولی هنوز روشش قرار داده نشده بود...
اگه مولتی تاچ باید دیگه چی میشه!

alliniran
23-03-2011, 12:35
بله بزودی منتظر مولتی تاچ در این گوشی باشید اونم از طرف خود سونی اریکسون!

pesarirooni_ma
23-03-2011, 15:41
رنگ سفیدش که من و دوستان گرفتیم 1 قاب یدک رو داشت

منم تو بازار چک کردم گفتن که یا قاب نداره یا اگه داره یکی داره!

تو ویدئو های یوتیوب چهار تا قاب داخل جعبه بود

هر چند اینجا ایرانه غیر از این باشه تعجب داره:27:

pesarirooni_ma
23-03-2011, 16:05
قبلا پرسیدم کسی جوابمو نداد:41:!!!.....واسه همین دوباره میپرسم:
نسبت به 5800:
x8 خوبه؟
ارزشش رو داره؟
پشیمون نمیشم؟
دوستانی که تجربه کار با هر دو گوشی 5800 و x8 رو دارن لطفا نظر بدن و راهنمایی کنن

BEHZAD2007
23-03-2011, 16:05
سلام دوست عزیز Punisher_2008 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) سال نو مبارک
میشه بگی تو منو کلا این رام لاگ داره یا نه به جز فیلم برداری
و صفحه کرش میشه یعنی چی ممنون میشم پاسخ بدید

panther99
23-03-2011, 16:13
آقا الان آخرین قیمت x8 چنده ؟؟؟؟؟ امکان داره مثلا تا اردیبهشت 10 ، 20 تومنی ارزونتر بشه ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

01110362
23-03-2011, 16:22
آقا الان آخرین قیمت x8 چنده ؟؟؟؟؟ امکان داره مثلا تا اردیبهشت 10 ، 20 تومنی ارزونتر بشه ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
حول وحوش 210 -20 باید باشه .
با اومدن گوشیهای جدید100% ارزونتر میشه
دیگه مولتی تاچ هم که بشه دیگه برای خریدش شک نبایدکرد:21:

iMosi
23-03-2011, 16:31
جدی جدی مولتی تاچ اضافه میشه؟؟؟؟
ببینم اصلا آندروید 2.2 روش نمیاد؟

pesarirooni_ma
23-03-2011, 16:46
جدی جدی مولتی تاچ اضافه میشه؟؟؟؟
ببینم اصلا آندروید 2.2 روش نمیاد؟

عزیز اگه پست های قبلی رو بخونی متوجه میشی که 2.3 هم براش اومده و میشه روش نصب و اجرا کرد با رابط کاربری HTC Sense

فقط یه مشکل دارن اونم این که دوربین امکان فیلم برداری نداره فقط عکس داره
که اینم ایشالا به زودی مرتفع میشه

فقط اگه منظورت اینه که 2.2 رسما از طرف سونی اریکسون براش عرضه بشه که هیچ کس امیدشو نداره

AMIRHJ
23-03-2011, 17:03
قبلا پرسیدم کسی جوابمو نداد:41:!!!.....واسه همین دوباره میپرسم:
نسبت به 5800:
x8 خوبه؟
ارزشش رو داره؟
پشیمون نمیشم؟

پشیمون فکر نمیکنم

5800 صفحه نمایش مقاومتی داشت که خازنی تجربه به مراتب بهتریه
فقط اندازه صفحه3.2 که ایکس 8 3 اینچه
و فکر میکنم 5800 باطری با دوام تری داشت 1320 در برابر 1200
اما
پردازشگر ضعیف 369 MHz موجود در 5800 در برابر 600 hZ ایکس 8

و کلا
سیستم عامل اندروید تجربه بسیار بهتریه از اون سمبینه ..

تو این رنج یکی دو مدل از سری اپتیموس ال جی هم هستند

iMosi
23-03-2011, 17:26
شرمنده زیاد سوال می پرسم....این آندروید 2.3 که روش پرت کردن هیچ ایرادی جز دوربین فیلم برداری نداره؟
فارسی چی....من گوشی آندرویدی میخوام که فارسی رو همه جا ساپرت کنه....توی بروزر دالفین hd....توی کانتکت ها...توی نام فایل ها...توی اس ام اس ها.....این x8 اینجوری شده....کسی تونسته فارسی خوب براش بسازه کامل یا نه دردسر زیاد داره با فارسی؟

مولتی تاچ هم خیلی مهمه....داره؟؟؟!!....pinch zoom من خیلی برام مهمه داره؟
یه سوال دیگه..من بازی زیاد برام مهم نیس...ولی دوست دارم برنامه های باحال آندروید مثل pulse reader...روش بیاد...میاد؟
بازی هایی که روش میاد هم یکم آدمو سرگرم کنه کافیه نیازی به گرافیک بالا ندارم....

من بین این x8 ,گلکسی ace ,آیپاد تاج موندم....نظرتون جیه؟

solo8
23-03-2011, 17:44
شرمنده زیاد سوال می پرسم....این آندروید 2.3 که روش پرت کردن هیچ ایرادی جز دوربین فیلم برداری نداره؟
فارسی چی....من گوشی آندرویدی میخوام که فارسی رو همه جا ساپرت کنه....توی بروزر دالفین hd....توی کانتکت ها...توی نام فایل ها...توی اس ام اس ها.....این x8 اینجوری شده....کسی تونسته فارسی خوب براش بسازه کامل یا نه دردسر زیاد داره با فارسی؟

مولتی تاچ هم خیلی مهمه....داره؟؟؟!!....pinch zoom من خیلی برام مهمه داره؟
یه سوال دیگه..من بازی زیاد برام مهم نیس...ولی دوست دارم برنامه های باحال آندروید مثل pulse reader...روش بیاد...میاد؟
بازی هایی که روش میاد هم یکم آدمو سرگرم کنه کافیه نیازی به گرافیک بالا ندارم....

من بین این x8 ,گلکسی ace ,آیپاد تاج موندم....نظرتون جیه؟

در مورد پورت کردن رام:این رامهایی که پورت میشن به تدریج همه چیشون فیکس میشه.مثلا تو این رام همون اول فقط تونسته بودن صفحه لمسی رو منطبق کنند!!! یعنی بمرور زمان درست میشه.حالا چه برسه که یه رام رسمی هم بیاد دیگه!

مولتی تاچ قرار اضافه بشه.

بازی های خوبی هم روش اجرا میشه.و از این نظر مشکل نداره.فقط مشکلش رم کمش هست که برای نصب بازی های حجیم باید از روش App To SD استفاده کنی.یعنی نرم افزار ها در حافظه ی خارجی.

اگه بین اینها موندی من Galaxu Ace رو پیشنهاد میدم.اما از قابلیت های بالای X8 هم نمیشه گذشت...

راستی قسمت فارسی هم مشکلی نداره.فارسی میخونه.نخونه اونم بزودی میاد.نهایتش کپی چند تا فایل دیگه!

Punisher_2008
23-03-2011, 19:23
با سلام.
برای شروع اول باید اول به اخرین فریمور رسمی اپدیت کنید تا کرنل و بیس باند به اخرین ورژن اپدیت پیدا کنه .:

برای این کار فایل زیر رو دانلود کنید.. بعد از حالت فشرده خارج کنید روی برنامه کیلیک کنید و گزینه فلش رو بزنید بعد خودش یقیه کار هارو انجام میده.

pashkovsky.com/x8/BASEBAND.rar
بعد از اینکار به تنظیمات برین و بعد about phone مراجعه کنید baseband version باید اخرین عددش 15باشه.

باید گوشیتون روت کنید.
همیشه قبل از نصب رام از رام قبلی backup بگیرید.
خب حالا باید بتونید وارد ریکاوری بشین :(اموزش ریکاوری منو)
1:فایل زیر رو دانلود کنید:

2: بعد از حالت فشرده خارج و هر سه فایل رو با خود گوشی به system/bin انتقال بدید.
4:برای ورود به ریکاوری اول گوشی رو رست میکنید وقتی کلمه sony ericsson امد دکمه back رو پشت هم بزنید تا اینکه وارد منوی ریکاوری بشین.

خب حالا برای نصب رام کاستوم گوشی اماده هست. لطفا نکاتی زیر توجه کنید:
توجه:
رام ها به دو صورت هستن...
بعضی هارو باید restor کنید بعضی هارو باید نصب کنید...
اونایی که باید رستور کنید وقتی دانلود میکنید رام 4 تا فایل داره به نام :
cache
data
nandroid.md5
system

اونایی که به این صورت هست رو از طریق ریکاوری backup and restor نصب میشه و بابد رام به : sdcard/xrecovery/backup/custoname انتقال و نصب..

در غیر این صورت اگه فایل فشرده و معمولا به اسم update.zip هست وباید فایل فشرده رو بهsdcard انتقال بدین و از طریق ریکاوری و از گزینه install custom update.zip نصب کنید.

توجه: قبل از نصب رام کاستوم از ریکاوری باید factory reset کنید... تاکید میکنم قبل از نصب...

ROM mini cm6:

mirror 1

کد:
mirror 2

کد:
mirror 3

کد:

چند نکته مهم:

قبل از نصب هر رامی باید قبل از نصب از ریکاوری factory reset رو انجام بدین.

بعد از نصب رام به تنظیمات ال سی دی مراجعه کنید و نور ال سی دی رو از حالت اتوماتیک بردارین و هر اندازه که دوست دارید نور رو تنظیم کنید.

در این رام ها میتونید به راحتی نرم افزار رو به مموری انتقال بدین. فقط کافیه به تنظیمات برید و بعد بخش نرم افزار و گزینه move to sd رو بزنید.( توجه برام این کار باید گوشیتون رو به اخرین ورژن رسمی اپدیت کنید تا کرنل و بیس باند اپدیت بشه )

این مشکل رستارت در برنامه های روت شده برای تمم رام های کاستوم موجوده حالا داخل یک رام بیشتر داخل یکی کمتر..

لطفا نکاتی که ذکر کردم رو با دقت انجام بدین تا مشکل رست بیش از اندازه و.. رو نداشته باشین.

Farshid9920062006
23-03-2011, 19:40
فعلا رام 2.2 از لحاظ پایداری نسبت به 2.3 بهتره
و 1 سوال از دوستان تو بعضی جا ها خبرایی شنیدیم که قراره سونی اریکسون مولتی تاچ رو هم اضافه کنه
حالا کسی لینک یا خبر موثقی از این موضوع داره یانه؟

khelane
23-03-2011, 19:52
سلام امروز یه ایکس 8 اوردن خدایش من خیلی کف سیستم عافل اندروید بودم میخواستم با ویواز خودم عوضش کنم ولی تا باهاش کار کردم یه ساعتی کیج شدم نه بلوتوثی نه فارسی کلا باگ زیاد داشت دوستان اصلا می ارزه من با ویوازم عوضش کنم ایکس 8 تازه هست اکبند وایا مشکلاتش حل میشه یا نه ضمنا بازی ها گرافیکی و برنامه خوریش بالاست یا نه

Farshid9920062006
23-03-2011, 19:56
با سلام...

دوستان سرعت من خیلی کمه اگه از دوستان کسی تست کرد خبرشو بده

منبع: انجمن اندروید فارسی

سلام
همونطور که تو پستای قبلم گفتم من هم همین ورژن رام 2.2 رو دارم اما به طور 100% می تونم بگم که اگر سرعت گوشی 2 برابر
نشده باشه کمتر نشده(مواردی که برای من واضح هست ایناست:سرعت رندر عکس ها,سرعت بارگذاری دوباره دوربین بعد از هر عکس گرفتن,سرعت لود داده های گالری و سرعت اجرای بازیها)
میشه شما بگید کدوم قسمت گوشیتون کند شده؟
پیشنهاد میکنم که شما اول تمام بازیها و عکس و هر چیز بدر بخوری که داری منتقل کن رو ی کامپیوتر بعد 1 بار مموری کارت گوشی رو فرمت کن ببین درست میشه یا نه
شما تو این رام میتونید برنامه هاتون رو روی مموری کارت نصب کنید پیشنهاد میدم اگه برنامه هاتون رو ی مموری خود گوشی هست اونها رو هم روی مموری کارت منتقل کنید(تنظیماتش هم توی
setting > cyanogenmod setting > application setting > instal location
هست <

Farshid9920062006
23-03-2011, 20:02
سلام امروز یه ایکس 8 اوردن خدایش من خیلی کف سیستم عافل اندروید بودم میخواستم با ویواز خودم عوضش کنم ولی تا باهاش کار کردم یه ساعتی کیج شدم نه بلوتوثی نه فارسی کلا باگ زیاد داشت دوستان اصلا می ارزه من با ویوازم عوضش کنم ایکس 8 تازه هست اکبند وایا مشکلاتش حل میشه یا نه ضمنا بازی ها گرافیکی و برنامه خوریش بالاست یا نه

سلام شما باید ببینی اولویتت چیه
دوربین این گوشی و فیلم برداریش به هیچ وجه به پای ویواز نمیرسه همینطور قیمتش البته اگه نور کافی باشه ودستت نلرزه عکسای توپی میگیره
از لحاظ برنامه خوری که همه ی برنامه های اندروید رو اجرا میکنه و بااینکه 1 اندروید متوسط محسوب میشه 90%
بازیهای اندروید رو هم میتونه اجرا کنه

khelane
23-03-2011, 20:19
ببین من میتونم یان گوشی رو تا 214 تومن اک اک فقط تستی روش کار کردم گیر بیارم من فقط میدونم انعطاف پذیری اندروید بالاست دوربینش زیاد هم مهم نیست ولی متونه به پای 5800 برسه ضمنا بازی مثل اسفالت جدید رو میکشه توش دیدم 2.1 و با این نظر فکر کنم بتونه مشکل اسمس و خط فارسیو غیره هم همیه تایپک رو یه ساعته دنبال میکنم حالا مکلات من یانه
خودم میتونم ورژنش رو از 1.6 به 2.2 برسونم اگه میتونم لینکشو لطفا بزارید
دوربینش هم بازم میگم فقط به پای 5800 برسه کافیه
سرعت گوشی خیلی ملاکه جی پی اس هم میتونم نقشه ایران تهران کرمانشاه بزارم
نسبت به ویواز خوبتره بجز دوربین
در اخر هم قطب نما داره یا نه؟(جنبه لوکس داره برام)
در اخر هم چه باگهای هنوز حل نشده

Farshid9920062006
23-03-2011, 20:54
ببین من میتونم یان گوشی رو تا 214 تومن اک اک فقط تستی روش کار کردم گیر بیارم من فقط میدونم انعطاف پذیری اندروید بالاست دوربینش زیاد هم مهم نیست ولی متونه به پای 5800 برسه ضمنا بازی مثل اسفالت جدید رو میکشه توش دیدم 2.1 و با این نظر فکر کنم بتونه مشکل اسمس و خط فارسیو غیره هم همیه تایپک رو یه ساعته دنبال میکنم حالا مکلات من یانه
خودم میتونم ورژنش رو از 1.6 به 2.2 برسونم اگه میتونم لینکشو لطفا بزارید
دوربینش هم بازم میگم فقط به پای 5800 برسه کافیه
سرعت گوشی خیلی ملاکه جی پی اس هم میتونم نقشه ایران تهران کرمانشاه بزارم
نسبت به ویواز خوبتره بجز دوربین
در اخر هم قطب نما داره یا نه؟(جنبه لوکس داره برام)
با دوربین 5800 حضورا عکس نگرفتم اما از اونایی از این گوشی دیدم توی روز بهتره اما چون دوربینش فیکسد فوکوس هست مهمه که موقع عکس انداختن دستتون اصلا لرزش نداشته باشه
اسفالت رو من همین الان دارم دانلود میکنم اما طبق چیزایی که تو نت هست به خوبی اجرا میکنه این لازی رو
عوض کردن ورژن رام هم راحته خودتون میتونید
gps گوشی زیر سقف نمیتونه وصل شه (من نتونستم تا حالا) اما اگه از قبل وصل بوده باشه وصل میمونه
زمان وصل شده gps در فضای باز هم حدودا 50-100 ثانیه هست(نسبت به گوشی دیگم که n82 هست خیلی خیلی سریعتر وصل میشه)
نمیشه گفت نسبت به ویواز بهتره یا نه چون ویواز سیمبینه و همچنین تو رنج قیمس خودش گوشی خوبی هست اما اینجور که بوش میاد سیمبین تا چند وقت دیگه درش تخته میشه و دنیای اندروید هم که که روبه گسترش هست
قطب نما(سنسور مغناطیسی) هم داره و عملکرد نسبتا دقیق و خوبی هم داره
امیدوارم جوابتون رو گرفته باشید
اگه خواستید بگیرید اینجور که بعضی دوستان میگن جنس روکش بدنش با رنگ سیاه انگار بهتره(شاید هم فقط اینطوری حس میکنن)

mohammad450
23-03-2011, 20:59
دوستان ببخشد مولتی تاچ یعنی چی؟اینطور که معلومه چیز جالبی باید باشه

khelane
23-03-2011, 21:08
با دوربین 5800 حضورا عکس نگرفتم اما از اونایی از این گوشی دیدم توی روز بهتره اما چون دوربینش فیکسد فوکوس هست مهمه که موقع عکس انداختن دستتون اصلا لرزش نداشته باشه
اسفالت رو من همین الان دارم دانلود میکنم اما طبق چیزایی که تو نت هست به خوبی اجرا میکنه این لازی رو
عوض کردن ورژن رام هم راحته خودتون میتونید
gps گوشی زیر سقف نمیتونه وصل شه (من نتونستم تا حالا) اما اگه از قبل وصل بوده باشه وصل میمونه
زمان وصل شده gps در فضای باز هم حدودا 50-100 ثانیه هست(نسبت به گوشی دیگم که n82 هست خیلی خیلی سریعتر وصل میشه)
نمیشه گفت نسبت به ویواز بهتره یا نه چون ویواز سیمبینه و همچنین تو رنج قیمس خودش گوشی خوبی هست اما اینجور که بوش میاد سیمبین تا چند وقت دیگه درش تخته میشه و دنیای اندروید هم که که روبه گسترش هست
قطب نما(سنسور مغناطیسی) هم داره و عملکرد نسبتا دقیق و خوبی هم داره
امیدوارم جوابتون رو گرفته باشید
اگه خواستید بگیرید اینجور که بعضی دوستان میگن جنس روکش بدنش با رنگ سیاه انگار بهتره(شاید هم فقط اینطوری حس میکنن)
خیلی ممنون
جی پی اس رو دیدم و انگار نقشه داره مثل تهران نمیدونم تو یه برنامه بود اسمش اولش mavritic یه همچین چیزی بود جی پی اسش خوب هست خیلی عالیه دوربینش هم فکر کنم در حد نرخ 30 ریت باشه و ضمنا بهترین ورژن رام کدومه و میتونی لینکشو برام بزاری برای این میخوام بخرم با اندروید اشنا بشم و ایشالله یه ارک هم بخریم

Farshid9920062006
23-03-2011, 21:22
دوستان ببخشد مولتی تاچ یعنی چی؟اینطور که معلومه چیز جالبی باید باشه
اگه توجه کرده باشید و قتی دارید با 1 انگشتتون روی گوشی کار میکنید اگر همزمان بخواید با دست دیگتون کارو روی صفحه انجام بدید نمیتونید
اما با قابلیت مولتی تاچ شما میتونید اینکار رو انجام بدید و همزمان روی صفحه چند تا کار انجام بدید و کار بردشم با توجه به اینکه کلا صفحه ی گوشی ها کوچیک هست بیشتر توی کنترل بازی هاست
در جواب اون یکی دوستمون هم باید بگم که نقشه ی تهران از همه نوعش موجوده(از نقشه های ovi maps هم میتونید توی maverick استفاده کنید) اما برای نقشه ی کرمانشاه رو میتونید از googlemaps استفاده کنید

khelane
23-03-2011, 21:27
ممنون ولی نگفتید مشکلاتی تویه سایت های دیگه دیدم برطرف نشده یا شده شما خودتون اگه ایکس 8 دارید پیشنهاد بار کودم یک از رام ها هست دانلود کنم و نصبش کنم و میشه اموزشش رو هم بزارید با سپاس

AMIRHJ
24-03-2011, 00:23
برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]-106069)

گویا واقعا سونی قصد ارائه نسخه جددیدی از اندروید واسه گوشیاش نیست
واقعا که
بازم به ال جی

Punisher_2008
24-03-2011, 12:29
با سلام
دوستانی که رام کاستوم 2.2.1 floyo یا 2.3.3 نصب کردن میشه ذکر کنید دقیقا چه مشکلاتی دارین.

Mahdi_Moosavi
24-03-2011, 13:13
دوستان مصرف باتری این گوشی چرا اینقدر بالاست ؟! به من خیلی حال بده 1 روز هست ( 24 ساعت ) !

روزی نیم ساعت مکالمه ، 20 - 30 تا SMS ، نیم ساعت پخش موزیک با هدفون و نیم ساعت هم کار با برنامه و بازی ها ...

آخرین فریمور روش نصبه و این کارایی رو هم که وب سایت رسمی سونی می گفت انجام دادم :

روی باتری هم هولوگرام سونی هست و فابریک خود گوشی هست ( همونی که داخل جعبش هست ) .

راه حلی نداره ؟

Punisher_2008
24-03-2011, 13:32
با سلام...
رام 2.2.1 floyo فیکس شده!!! دوستان همگی میتونند استفاده کنند و پیشنهاد میکنم نصب کنید.( مشکل فیلم برداری حل شده)
توجه کنید قبل از نصب از رام رسمی بک اپ بگیرید
باید گوشیتون روت باشه

1:فایل زیر رو دانود کنید:

2: بعد از حالت فشرده خارج و هر سه فایل رو با خود گوشی به system/bin انتقال بدید.
3:رام مورد نظر رو دانلود کنید از حالت فشرده خارج کنید و به sdcard/xrecovery/backup/custoname انتقال بدید ( باید این پوشه ها رو خودتون بسازید دقیقا به همین ترتیب باشه)
4:بعد از انتقال گوشی رو رست کنید وقتی کلمه sony ericsson امد دکمه back رو پشت هم بزنید تا اینکه وارد منوی ریکاوری بشید.با دکمه ولوم بیان روی backup and restore و بعد رستور رو بزنید و گوشی شروع به نصب رام میکنه
بعد از اتمام نصب رام خودش شمارو به صفحه اصلی ریکاوری بازمیگردونه و گزینه ربوت رو بزنید تا گوشی رستات بشه

:40: تبریک میگم رام نصب شد.
فقط چند مورد رو باید اعمال کنید اول
به تنظیمات برید بعد بخش ال سی دی و بعد نور ال سی دی تیک گزینه اتوماتیک رو بردارین تا نور ال سی دی به حالت عادی برگرده و سنسور خودش نورش تنظیم کنه( نور ال سی دی در این فریمور خیلی زیاده و اذیت میشن و هم به دلیل داشتن سنسور ال سی دی هنگ میکنه)

بازم به تنظیمات ال سی دی برین و گزینه انیمیشن رو ر.ی no animations بزارید میگن گاهی هنگ میکنه البته تو این 3.4 روز مال من هنوز all animations هست هنگ نکرده . ( حتی اگه no هم کنید بازم افکت هاش هست یعنی فرقی نمیکنه)

رام 2.2 رو اینجا قرار میدم نصب کنید:
2.2 Floyo

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدبرای استفاده از فیلم برداری از لینک زیر استفاده کنید :

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید خودم ازمایش کردم کار میکنه :40:

برای نصب برنامه ها در مموری به ادرس زیر برین:

چند تا اسکرین شات گرفتم براتون اپلود میکنم

منبع:انجمن اندروید فارسی و خودم:31:

سلام

برای دوستانی که میخواین این رام رو نصب کنند.

Pami
24-03-2011, 13:48
دوستان مصرف باتری این گوشی چرا اینقدر بالاست ؟! به من خیلی حال بده 1 روز هست ( 24 ساعت ) !

روزی نیم ساعت مکالمه ، 20 - 30 تا SMS ، نیم ساعت پخش موزیک با هدفون و نیم ساعت هم کار با برنامه و بازی ها ...

آخرین فریمور روش نصبه و این کارایی رو هم که وب سایت رسمی سونی می گفت انجام دادم :

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدروی باتری هم هولوگرام سونی هست و فابریک خود گوشی هست ( همونی که داخل جعبش هست ) .

راه حلی نداره ؟

حاج مهدی باتری 1200 هست و Talk Time اش هم که تو GSMArena زده شده برای یه اسمارت فون خیلی کمه

Talk time Up to 4 h 45 min

باید بسوزی و بسازی :31: :41:

SAEED_BARCELONA
24-03-2011, 14:30
آقا بهترین کار برای کاهش مصرف کم کردن برایتنس هست. اگه اینو انجام ندادی بده ببین جواب میگیری یا نه

Mahdi_Moosavi
24-03-2011, 15:11
آقا بهترین کار برای کاهش مصرف کم کردن برایتنس هست. اگه اینو انجام ندادی بده ببین جواب میگیری یا نه

رو 50% تنظیم کردم رفیق .

برای مثال وقتی گوشی رو فول شارژ کردم بعد از 8 ساعت بدون هیچ گونه فعالیت ( در حالت استندبای ) شارژش شد 80% !!!

Punisher_2008
24-03-2011, 15:29
با سلام..

دوستان زیاد به اون اعدادی که تولید کننده ها اعلام میکنند اعتماد نکنید..

مهدی جان باطری شما خرابه... یک باطری دیگه بگیرین
درسته باطریش عالی نیست ولی بدم نیست...
من که زیاد موزیک گوشی میدم بازی میکنم حداقل 2 روز میزنه اگه زیاد استفاده نکنم 3 .4 روز هم باید بزنه!!!
شما میگین حداکثر 24 ساعت کاملا واضح هست باطری خرابه
البته کم کردن نور ال سی دی خیلی تاثیر داره
مال من که تا اخر زیاده مشکلی هم با باطری ندارم.

Punisher_2008
24-03-2011, 15:41
اسکرین شات از رام 2.2 floyo

iMosi
24-03-2011, 15:50
از فارسیش اسکرین شات بزار رفیق

Mahdi_Moosavi
24-03-2011, 16:52
با سلام..

دوستان زیاد به اون اعدادی که تولید کننده ها اعلام میکنند اعتماد نکنید..

مهدی جان باطری شما خرابه... یک باطری دیگه بگیرین
درسته باطریش عالی نیست ولی بدم نیست...
من که زیاد موزیک گوشی میدم بازی میکنم حداقل 2 روز میزنه اگه زیاد استفاده نکنم 3 .4 روز هم باید بزنه!!!
شما میگین حداکثر 24 ساعت کاملا واضح هست باطری خرابه
البته کم کردن نور ال سی دی خیلی تاثیر داره
مال من که تا اخر زیاده مشکلی هم با باطری ندارم.

4 - 3 روز !! [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

خواهشن دوستانی که این گوشی رو دارن یه مقایسه کنن و به اجماع برسن من یه تصمیم درست و حسابی بگیرم ! گوشی رو 3 - 4 روزه گرفتم ! باتری و گوشی اکبنده بخدا !

آقا اینو با X.recovery نصب کردی ؟

من نصبش کردم ولی هر کاری می کنم موقعی گوشی داره بوت میشه منوی X.recovery بالا نمیاد و گوشی عادی بوت میشه ! ( با ویبره اول پشت سر هم کلید سمت راستی ( Back ) رو هم می زنم )

شما کار خاصی انجام دادی ؟

Pami
24-03-2011, 17:17
خواهشن دوستانی که این گوشی رو دارن یه مقایسه کنن و به اجماع برسن من یه تصمیم درست و حسابی بگیرم ! گوشی رو 3 - 4 روزه گرفتم ! باتری و گوشی اکبنده بخدا !

مهدی جان شما که حرفه ای هستی یکم بیشتر روش میزاشتی P500 میگرفتی دو برابر این شارژ نگه میداره . قیمتش هم یکم بیشتر از این بود . آپدیت به 2.3 هم داشت

Farshid9920062006
24-03-2011, 17:28
4 - 3 روز !! [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

آقا اینو با X.recovery نصب کردی ؟

من نصبش کردم ولی هر کاری می کنم موقعی گوشی داره بوت میشه منوی X.recovery بالا نمیاد و گوشی عادی بوت میشه ! ( با ویبره اول پشت سر هم کلید سمت راستی ( Back ) رو هم می زنم )

شما کار خاصی انجام دادی ؟
ببین دوست عزیز شما وقتی که نوشته ی سونی اریکسون تو پس زمینه سیاه رو دیدی بین 5-10 بار کلید بک رو فشار بده تاوارد شی دقت کن همین تعدادی که گفتم (اگه همینطوری تا اخر هی بزنی وارد xrecovery نمیشی)
بعدشم توی مسیری که میگم 1 پوشه با نام دلخواه درست کن و 4 تا فایل رام رو بریز اونجا
sdcard\xrecovery\backup
وارد xrecovery که شدی به قسمت back up and restore برو وrestore رو انتخاب کن و بعد از این هم پوشه ای رو که ساختی و فایلای رام رو ریختی توش انتخاب کن و حدود 2-3 دقیقه دیگه کار عوض کردن رام تموم شده

pesarirooni_ma
24-03-2011, 17:31
مهدی جان شما که حرفه ای هستی یکم بیشتر روش میزاشتی P500 میگرفتی دو برابر این شارژ نگه میداره . قیمتش هم یکم بیشتر از این بود . آپدیت به 2.3 هم داشت

عزیز p500 یکم گرونتر نیست 100و خورده ای بیشتره!!!
یا شاید 100تومن واسه شما یکمه

اگه قیمت داری میشه منبع قیمتت رو بگی ما هم یه چکی بکنیم
ممنون

در ضمن یه چیزی.....بزرگترین مشکل p500 که خیلی سخت بشه باهاش کنار اومد اینه که ال جیه و قابل اعتماد نیست:31:

Pami
24-03-2011, 18:24
خب مشخصه شما قیمت درست و حسابی از بازار نداری ، قیمت سایت های اینترنتی رو بیخیال ، قیمت بازار رو باید ببینی
تو خود تاپیکش کاربرها قیمت حدود 255 دادن .

بزرگترین مشکل p500 که خیلی سخت بشه باهاش کنار اومد اینه که ال جیه و قابل اعتماد نیست

بدبختی جامعه ما هم همینه که سعی میکنیم هرکاری که بقیه انجام میدن رو بدون ذره ای تحقیق بدون هیچ سوالی انجام بدیم ، نه دوست عزیز طرز برداشت شما اشتباه هست و دیگه دوره زمونه اون گذشت که فقط نوکیا و سونی اریکسون .

X8 گوشی ای هست که به نسبت قیمتش خیلی خوبه اما با کمی افزایش قیمت گزینه های بهتری هم هست که میشه جایگزینش کرد ، به عبارتی هرچی پول بدی آش میخوری

saeed2u
24-03-2011, 18:43
خب مشخصه شما قیمت درست و حسابی از بازار نداری ، قیمت سایت های اینترنتی رو بیخیال ، قیمت بازار رو باید ببینی

بدبختی جامعه ما هم همینه که سعی میکنیم هرکاری که بقیه انجام میدن رو بدون ذره ای تحقیق بدون هیچ سوالی انجام بدیم ، نه دوست عزیز طرز برداشت شما اشتباه هست و دیگه دوره زمونه اون گذشت که فقط نوکیا و سونی اریکسون .

X8 گوشی ای هست که به نسبت قیمتش خیلی خوبه اما با کمی افزایش قیمت گزینه های بهتری هم هست که میشه جایگزینش کرد ، به عبارتی هرچی پول بدی آش میخوری
دوست عزیز 255 پیدا کردی ما رو هم خبر کن !

AMIRHJ
24-03-2011, 19:17
دوستان باطری X8 باطری خوبیه
اپتیموس ال جی شاید 300 میلی آمپر بیشتر باشه اما صفحه نمایشش تعطیله لذا مصرفی نداره بعدم جناب 2 برابرش کجا بوود 300 میلی ناقابله

بعدم کسی تست نکرده دوام باطریشو

در مورد باطری فک کنم ایراد از گوشیه آقا مهدیه
من روزی 1 ساعت مکالمه دارم +3 ساعت با وایرلس کانکتم و دانلود دارم+گه گاه Angri bird بازی میکنم+کلی ویجت و برنام و...
اصلا این گوشی 24 ساعته دستمه 1روز -15ساعت میزنم تو شارژ با فول بودن برایت نس
خوبه دیگه
میخوای یه نگاه به battery use بنداز ببین شاید ...

hosseinriasati
24-03-2011, 21:23
آخرین قیمت:
شیراز پاساژ آناهیتا، طبقه پایین
X8 سفید رنگ : 210 تومن
X8 مشکی : 218 تومن
LG Optimus One P500 : ناقابل 255 تومن :20:
هفته دیگه دارم میرم P500 بخرم

mohammad450
24-03-2011, 21:26
سلام ببخشید این تصاویر لایو دوام باطری رو کم نمیکنه؟

solo8
24-03-2011, 22:56
سلام ببخشید این تصاویر لایو دوام باطری رو کم نمیکنه؟

دقیقا روی مصرف باتری تاثیر گذاره!

هر چی CPU بیشتر مصرف بشه یعنی باتری هم بشتر مصرف شده!میونی Battery Use رو نگاه کنی ببینی وقتی لایو والپیپر میذاری مصرف چقد میره بالاتر!

تازه ویجت ها هم خیلی رو مصرف باتری تاثیر گذاره!

---------- Post added at 11:56 PM ---------- Previous post was at 11:51 PM ----------

ببین دوست عزیز شما وقتی که نوشته ی سونی اریکسون تو پس زمینه سیاه رو دیدی بین 5-10 بار کلید بک رو فشار بده تاوارد شی دقت کن همین تعدادی که گفتم (اگه همینطوری تا اخر هی بزنی وارد xrecovery نمیشی)
بعدشم توی مسیری که میگم 1 پوشه با نام دلخواه درست کن و 4 تا فایل رام رو بریز اونجا
sdcard\xrecovery\backup
وارد xrecovery که شدی به قسمت back up and restore برو وrestore رو انتخاب کن و بعد از این هم پوشه ای رو که ساختی و فایلای رام رو ریختی توش انتخاب کن و حدود 2-3 دقیقه دیگه کار عوض کردن رام تموم شده

نه دوست عزیز اصلا اینطوری که شما میگی نیست.من با 1 بار زدن دکمه ی Back وارد ریکاوری میشم.فقط باید به موقع بزنی!یعنی بعد اومدن Sony Ericsson.همین.

من به این نتیجه رسیدم که برای هر گوشی های مختلف باید از Xrecovery های مختلف استفاده کرد!

مثلا من از ریکاوری X10 Mini استفاده کردم.بعضی ها از ریکاوری X10 mini pro استفاده کردند!نمیدونم فرق داره یا نه ولی من با ریکاوری گوشی x10 mini pro که نتونستم راه بندازمش.

حیف گوشی مال خودم نیست.وگرنه الان هر چی رام اومده بود واسش تست کرده بودمو نتیجه رو هم میگفتم.فقط حیف که مال مامانمه!!!

Punisher_2008
24-03-2011, 23:17
از فارسیش اسکرین شات بزار رفیق

سلام.
منوش که فارسی نمیشه...
ولی اس ام اس فارسی رو راحت میخونه..
صفجه کلید فارسی که فراوانه...
کلا دیگه مشکل فارسی نداریم ...

---------- Post added at 12:14 AM ---------- Previous post was at 12:10 AM ----------

با سلام

من کاملا با شما موافقم..
مثلا میتونید با پول بیشتر یک گالکسی ace گرفت که از x8 هم قویتر هست..
البته x8 با اینکه سخت افزار متوسطی داره ولی ساپورتش واقعا بالاست... 90% بازی هارو اجرا میکنه به خصوص رام های 2.2 . 2.3 که عملکرد سخت افزار و باز دهیشو به طور قابل توجهی زیاد کرده

ولی هرجور حساب کنید ace بالاتر از x8 هست و گزینه مناسبتریه.

---------- Post added at 12:17 AM ---------- Previous post was at 12:14 AM ----------

----------

نه دوست عزیز اصلا اینطوری که شما میگی نیست.من با 1 بار زدن دکمه ی Back وارد ریکاوری میشم.فقط باید به موقع بزنی!یعنی بعد اومدن Sony Ericsson.همین.

من به این نتیجه رسیدم که برای هر گوشی های مختلف باید از Xrecovery های مختلف استفاده کرد!

مثلا من از ریکاوری X10 Mini استفاده کردم.بعضی ها از ریکاوری X10 mini pro استفاده کردند!نمیدونم فرق داره یا نه ولی من با ریکاوری گوشی x10 mini pro که نتونستم راه بندازمش.

حیف گوشی مال خودم نیست.وگرنه الان هر چی رام اومده بود واسش تست کرده بودمو نتیجه رو هم میگفتم.فقط حیف که مال مامانمه!!!

با سلام

کاملا درست میگین حتی 2. تا 3 بارم بزنی وارد میشه .
تا نوشته سونی اریکسون امد باید بزنی تا وارد بشه

در مورد فایل ریکاوری دقیقا درسته ... من چندین روز درگیر بود میریختم وارد نمیشد از یکی از کاربران p30world که دسته گلش درد نکنه درخواست کردم فایل های ریکاوری که رو گوشی خودش ریخته برام اپلود کرد

دوستان برای نصب به لینک امضای من مراجعه کنید و دقیقا همینجوری که گفتم عمل کنید و فایل های ریکاوری لینکشو قرار دادم استفاده کنید چون خودم تست کردم.

دوستانی که رام رو نصب کردن اگه مشکلی هست مطرح کنند.

SAEED_BARCELONA
24-03-2011, 23:30
رو 50% تنظیم کردم رفیق .

برای مثال وقتی گوشی رو فول شارژ کردم بعد از 8 ساعت بدون هیچ گونه فعالیت ( در حالت استندبای ) شارژش شد 80% !!!
آقا باطریت مشکل داره. من x10 داشتم با اون هیکل خرکیش با استفاده خرکی تر حداقل 1.5 روز دوام میاورد.

tatu66
24-03-2011, 23:40
سیستم عامل این گوشی آندروید هست و کد های اپراتور های سیمکارت مثل ایرانسل رو نمیشناسه خواستم اگر نمیدونستید بدونید

Pami
25-03-2011, 01:24
اپتیموس ال جی شاید 120 میلی آمپر بیشتر باشه اما صفحه نمایشش تعطیله لذا مصرفی نداره بعدم جناب 2 برابرش کجا بوود 120 میلی ناقابله

آقا کی میگه تعطیله ! شما از نزدیک دیدی و باهاش کار کردی ؟ مطمئنم نه
من با این گوشی از نزدیک کار کردم ، در کنار محاسنی که داره کیفیت صفحه نمایش خیلی خوبی هم داره .
بعدش هم منظور من از 2 برابر مدت Talk Time بود که برای P500 طبق گفته GSMArena حدود 8 ساعت هست در مقابل X8 که 4 ساعت و نیم هست ، اگه GSMArena رو قبول نداشته باشید که دیگه هیچی !

مثلا میتونید با پول بیشتر یک گالکسی ace گرفت که از x8 هم قویتر هست..

گالاکسی Ace هم مشابه P500 با پرداخت مبلغی بیشتر در مقابل X8 امکانات بیشتری میده
اون هم گزینه مناسبی هست .

iMosi
25-03-2011, 03:49
اقایون من پولم به هیچ گوشی جز این نمیرسه ...میخوام بگیرمش.....پس جان من کمک کنید:31:
اول یه اسکرین شات از آندروید ۲.۲میخوام که فارسی رو توش نشون بده نه تنظیمات....
۱-توی مرورگر dolphin hd.....اسکرین شات میخوام....لند اسکیپ باشه پلیز...سایت فارسی رو باز کنین...
۲-کی برد فارسی که استفاده میکنین ....اسکرین شات میخوام ...لند اسکیپ باشه پلیز....
۳-پیامک هم اسکرین شات میخوام....
توی برنامه هایی کثل google talk ....yahoo messanger...facebook...twitter هم فارسی هست؟

فقط یه نکته بگم....همه این ها توی آندروید ۲.۲باشه ....تو ی۱.۶و۲.۱نمیخوام....

ممنون

Punisher_2008
25-03-2011, 08:57
اقایون من پولم به هیچ گوشی جز این نمیرسه ...میخوام بگیرمش.....پس جان من کمک کنید:31:
اول یه اسکرین شات از آندروید ۲.۲میخوام که فارسی رو توش نشون بده نه تنظیمات....
۱-توی مرورگر dolphin hd.....اسکرین شات میخوام....لند اسکیپ باشه پلیز...سایت فارسی رو باز کنین...
۲-کی برد فارسی که استفاده میکنین ....اسکرین شات میخوام ...لند اسکیپ باشه پلیز....
۳-پیامک هم اسکرین شات میخوام....
توی برنامه هایی کثل google talk ....yahoo messanger...facebook...twitter هم فارسی هست؟

فقط یه نکته بگم....همه این ها توی آندروید ۲.۲باشه ....تو ی۱.۶و۲.۱نمیخوام....

ممنون
سلام..

اندروید 2.2 خودم استفاده میکنم منو فارسی نمیشه.
مرورگر فارسی میشه نشون میده همینطور sms فارسی رو نشون میده
کی برد فارسی اینقدر تو اینترنت زیاده میتونید هر کدوم دوست داشتی نصب کنی شتاب سنج هم داره چه صفحه کیلید چه بازی و چه مرورگر و... میتونه لند اسکیپ کنی

اگه میخوای مینوی فارسی داشته باشه 2.1 نصب کن
ببخشید اسکرین شات قرار ندادم چون فارسی کلا به کارم نمیاد فقط گاهی sms فارسی
ولی نت زیاد کار میکنم باهاش مرورگر خودش هم فارسی راحت کار میکنه.

iMosi
25-03-2011, 15:28
اسکرین شات میخواممممممممممممممممم:31:

Punisher_2008
25-03-2011, 15:37
اسکرین شات میخواممممممممممممممممم:31:
سلام
دوست عزیز بهت دروغ که نمیگم..:10:
چند دقیقه پیش 2.3.3 نصب کردم یه چند روزی باهاش کار کنم ببینم چهطوره...

من جواب شما رو دادم فکر نکنم احتیاجی به اسکرین شات باشه..
ولی اگه زود رفتم روی رام 2.2 میزارم براتون.:40::40::10:

iMosi
25-03-2011, 16:36
کسی نگفت شما دروغ میگی که.....من قلبم مطمئن نمیشه...:40:
ببینم میشه تو مرور گرش فارسی تایپ کرد؟یعنی مثلا پست داد.....حالا حداقل یه اسکرین شات بزارین....

iMosi
25-03-2011, 16:54
یه سوال دیگه....رو جینجر برد ...2.3....هم فارسی دارین ...

Punisher_2008
25-03-2011, 17:34
یه سوال دیگه....رو جینجر برد ...2.3....هم فارسی دارین ...
سلام.
اس ام اس فارسی رو دیدم که میخونه.
ولی بازم منو فارسی نمیشه .
مرورگر تست کردم خبرشو میدم.
کلا چند روز روی این رام بمونم امارکامل در میارم میدم بهتون

AMIRHJ
25-03-2011, 18:03
آقا کی میگه تعطیله ! شما از نزدیک دیدی و باهاش کار کردی ؟ مطمئنم نه
من با این گوشی از نزدیک کار کردم ، در کنار محاسنی که داره کیفیت صفحه نمایش خیلی خوبی هم داره .
بعدش هم منظور من از 2 برابر مدت Talk Time بود که برای P500 طبق گفته GSMArena حدود 8 ساعت هست در مقابل X8 که 4 ساعت و نیم هست ، اگه GSMArena رو قبول نداشته باشید که دیگه هیچی !

]GsM arena
X8

Display : TFT capacitive touchscreen, 16M colors

Battery :Standard battery, Li-Po 1200 mAh
Stand-by: Up to 446 h (2G) / Up to 476 h (3G)
Music play: Up to 23 h 40 min
Talk Time : Up to 4 h 45 min (2G) / Up to 5 h 40 min (3G )

Video : VGA@30fps
128MB storage, 168 MB RAM

p500

DISPLAY: TFT capacitive touchscreen, 256K colors

Battery: Standard battery, Li-Ion 1500 mAh

stand-by:Up to 700 h (2G) / Up to 550 h (3G)
Talk time: Up to 8 h (2G) / Up to 7 h 30 min (3G)

:!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!Music play

170MB user available, 512 MB RAM

video:VGA@18fps]]

Pami
25-03-2011, 18:26
خب الان که چی ؟! مدت زمان پخش موزیک مشخص نشده یعنی ایراد ؟!
بحث ما هم نرخ فریم فیلمبرداری گوشی نبود بلکه عمر باتری بود دوست عزیز .
از نظر عمر باتری P500 بهتر از X8 عمل میکنه و هیچ شک و شبهه ای درش نیست .

AMIRHJ
25-03-2011, 18:30
خب الان که چی ؟! مدت زمان پخش موزیک مشخص نشده یعنی ایراد ؟!
بحث ما هم نرخ فریم فیلمبرداری گوشی نبود بلکه عمر باتری بود دوست عزیز .
از نظر عمر باتری P500 بهتر از X8 عمل میکنه و هیچ شک و شبهه ای درش نیست .

بله 40000 تومن لا اقل فرق قیمت دارنداا
بعدم 5h40 min
اون 7 ساعت و اندی مکالم رو هم حتما از نزدیک دیدی

چون صفحه نمایشاشونم از نزدیک دیده بودید Gsm >>>!!

من رو هیچ برند و گوشی خاصی تعصب ندارم
خودمم شاید جز اولین نفرایی بودم که تو همینجا ال جیو پیشنهاد دادم

Pami
25-03-2011, 18:40
دوست عزیز خوشبختانه من تجربه استفاده از P500 رو داشتم ، هرچند نشده با X8 از نزدیک مقایسه کنم ولی مطمئنم کیفیت پانل از X8 بهتر نباشه بدتر نیست .
من با گوشی 8 ساعت مکالمه نداشتم که صحت اش رو از طرف خودم تضمین کنم ولی GSMArena که خود شما اطلاعاتش رو گذاشتی فعلا برای ما معتبر ترین مرجع هست . همونطور که اونجا زده TFT 16M رنگ برای X8 باید هم قبول کرد 8 ساعت زمان مکالمه ی P500 رو .
در ضمن X8 مدت بسیار بیشتری رو نسبت به P500 در بازار ما گذرونده و برای کاهش قیمت به اشباع رسیده ولی P500 هنوز جا داره و پایینتر هم میاد .

به هر حال X8 جزو ارزونترین آندروید ها هست که امکانات خوبی ارائه میکنه ولی حرف من اینه با اندکی افزایش قیمت گوشی های بهتری هم نسبت به اون هستن . همین

Punisher_2008
25-03-2011, 19:00
دوست عزیز خوشبختانه من تجربه استفاده از P500 رو داشتم ، هرچند نشده با X8 از نزدیک مقایسه کنم ولی مطمئنم کیفیت پانل از X8 بهتر نباشه بدتر نیست .
من با گوشی 8 ساعت مکالمه نداشتم که صحت اش رو از طرف خودم تضمین کنم ولی GSMArena که خود شما اطلاعاتش رو گذاشتی فعلا برای ما معتبر ترین مرجع هست . همونطور که اونجا زده TFT 16M رنگ برای X8 باید هم قبول کرد 8 ساعت زمان مکالمه ی P500 رو .
در ضمن X8 مدت بسیار بیشتری رو نسبت به P500 در بازار ما گذرونده و برای کاهش قیمت به اشباع رسیده ولی P500 هنوز جا داره و پایینتر هم میاد .

به هر حال X8 جزو ارزونترین آندروید ها هست که امکانات خوبی ارائه میکنه ولی حرف من اینه با اندکی افزایش قیمت گوشی های بهتری هم نسبت به اون هستن . همین
سلام.
دوست عزیز بحث نمیخواد که:10::40:
من با P500 کار نکردم ولی باطری x8 خوبه.. و اینطور که سایت های معتبر میگن P500 باطری بهتری داره
البته لازم به ذکره که نمیشه به این اعدادی که تولید کننده ها و سایت ها اعلام میکنند زیاد اعتماد کرد.
به عنوان مثال همین 16 میلیون رنگ و 256 هزار رنگ. بار ها شده 256 هزار رنگ بهتر از 16 میلیون رنگ عمل کرده..
میخوام اینو بگم که همه چی تو عمل معلوم میشه.و در کل هر گوشی مزایای خودشو داره ما با توجه به انتظاراتمون انتخاب میکنم.
داداشم desir HD داره با تمام امکانات بالایی که داره ولی باطری ضعیفی داره... البته عادیه CPU بسیار قوی رم بسیار قوی ال سی دی بزرگ قاعدتا مصرف باطری رو زیاد میکنه.

در کل بخوای X8 رو با P500 مقایسه کنیم P500 بهتره...
چون رم قویتری داره
ال سی دی بزرگتری داره
و البته قیمت بیشتری:31:
در عوض X8 صدای بینظیری داره..( البته من صدای P500 رو نشنیدم)
ال سی دی 16M داره کیفیت و شفافیتش واقعا بالاست.

از لحاظ ورژن اندورید رام ها کاستوم X8 هستند در خدمتتون:31::10::40:
بقیه موارد معمولا برابر هستند

حالا هرکس با توجه به نیازش انتخواب میکنه
خودم شخصا X8 رو به خاطر صدای معرکه ای که داره و تجربه کردن سیستم عامل اندورید انتخاب کردم ولی موزیک برام خیلی مهم بود.! البته بازی و نرم افزار زیاد میریزم. به خصوص بازی زیاد اهل GAME هستم .
قبلش TOUCH2 رو انتخواب کردم به خاطر صدای تیزی که داشت و همینطور تجربه کردن سیستم عامل ویندوز.

Farshid9920062006
25-03-2011, 19:18
سلام بچه ها 1 خبر بد طبق لینکی که دوستان توی کلوپ x10 گذاشتن گفته که سونی برای x10 می خواد اپدیت
به گینگر برید ارایه بده اما اون وسطای صفحه این رو هم ذکر کرده که قصد ارائه اپدیت برای x8 رو ندارن

اما 1 خبر خوب که توی انجمن اندروید فارسی خوندم این بود که اعضای یکی از این فروم های خارجی دارن 1 کارایی
برای مولتی تاچ دار شدن این گوشی میکنن

AMIRHJ
25-03-2011, 23:25
سلام بچه ها 1 خبر بد طبق لینکی که دوستان توی کلوپ x10 گذاشتن گفته که سونی برای x10 می خواد اپدیت
به گینگر برید ارایه بده اما اون وسطای صفحه این رو هم ذکر کرده که قصد ارائه اپدیت برای x8 رو ندارن

اما 1 خبر خوب که توی انجمن اندروید فارسی خوندم این بود که اعضای یکی از این فروم های خارجی دارن 1 کارایی
برای مولتی تاچ دار شدن این گوشی میکنن

گویا متاسفانه

Will you upgrade the XperiaTM X10 mini, mini pro and XperiaTM X8 to 2.3?
No, we have no such plans. We have had to prioritize our resources and have therefore focused on delivering the upgrade to XperiaTM X10.

من براشون یه کامنت اعتراضی گذاشتم
به نظرم بقیه دوستانم بزارند ضرری نداشته باشه

SAEED_BARCELONA
25-03-2011, 23:26
آقا من امروز این گوشی رو خریدم 220. گوشی خوبیه نسبت به قیمتش. از اون موقع تا الان دارم باش ور میرم آهنگ پخش کردم sms بازی که هم که جای خود:دی wifi هم روشنه یه 10دیقه هم انگری بردز بازی کردم 4% شارژ کم کرد. باتریش خوبه بخدا :دی

Mahdi_Moosavi
26-03-2011, 00:22
آقا من امروز این گوشی رو خریدم 220. گوشی خوبیه نسبت به قیمتش. از اون موقع تا الان دارم باش ور میرم آهنگ پخش کردم sms بازی که هم که جای خود:دی wifi هم روشنه یه 10دیقه هم انگری بردز بازی کردم 4% شارژ کم کرد. باتریش خوبه بخدا :دی

خیلی خوبه ...

سیم کارتت چیه سعید جان ؟ ورژن اندروید گوشیت چیه ؟

الان بعد از 9 ساعت استفاده مکالمه و موزیک SMS و ... Battery Use گوشی اینطوریه :

Display : 49%

Phone Idle : 26%

Cell Standby : 19%

Android System : 5%

Voice Calls : 3%

الان فقط 25% شارژ باتری مونده !!

برایتنس رو 50% هستش . دوستان یک چک بکنن مقایسه نهایی رو انجام بدم یه فکر اساسی کنم

feryshad
26-03-2011, 01:43
خیلی خوبه ...

برایتنس رو 50% هستش . دوستان یک چک بکنن مقایسه نهایی رو انجام بدم یه فکر اساسی کنم
باتری X8 خوبه به شرطی که یه سری موارد رعایت شه

یه تسک کیلر نصب کنید که برنامه های اضافی رو ببنده خیلی رو مصرف تاثبر داره

اون موقعی که رام استوک رو گوشی داشتم خیلی باتری خوبی داشت بهتر از گوشی قبلیم که P1 بود!

الان هم خوبه ولی چون خیلی زیاد از گوشی استفاده میکنم نمیشه نظر درستی داد.

/

و اینکه خبر خوش :دی
دوستان میتونید از اینجا برای گوشی پینچ زوم رو فعال کنید

[Module] X8Gesture - one-finger pinch zoom | X8 | X10mini | 25-03-11

iMosi
26-03-2011, 01:56
خود طرف گفته یه عالمه ایراد داره که:19:

iMosi
26-03-2011, 01:57

AMIRHJ
26-03-2011, 12:44
سیستم عامل این گوشی آندروید هست و کد های اپراتور های سیمکارت مثل ایرانسل رو نمیشناسه خواستم اگر نمیدونستید بدونید

میدونیم که میشناسه!!
یحتملا این خبر در ایتدای ورود اندروید بوده

خیلی خوبه ...

به نظر من display مصرفش نباید بیش از 20 باشه تازه من که رو 100 درصدم همیشه رو 25 ایناست
چون به دلیل وجود حسگر Proximity برای خاموش شدن اتوماتيك صفحه نمايش موقع مکالمه صفحه خاموشه ( اینو چک کن ببین عمل میکنه)
خلاصه اینجا اگه 24 ساعتم گیم بازی میکردیفک میکنم با 50 درصد برایتنس phone idle باید بیشتر میبود
هر چی هست سر
گویا همش اسکرین گوشی روشن بوده فول

بی ایراد که نمیشه
چه ایرادی!!!!

SAEED_BARCELONA
26-03-2011, 13:39
مهدی جان امکان نداره برایتنس رو روی 50% بذاری و این همه مصرفش زیاد باشه. برایتنس رو که 100& میذاری با همین مصرف درصدش بیشتر میشه یا نه؟ یه چکی بکن ببین چشه این. ایشالا مشکلت حل میشه البته چیز خاصی که نیست

Mahdi_Moosavi
26-03-2011, 15:49
مهدی جان امکان نداره برایتنس رو روی 50% بذاری و این همه مصرفش زیاد باشه. برایتنس رو که 100& میذاری با همین مصرف درصدش بیشتر میشه یا نه؟ یه چکی بکن ببین چشه این. ایشالا مشکلت حل میشه البته چیز خاصی که نیست

جواب این دو سوال رو ندادی سعید جان ...

SAEED_BARCELONA
26-03-2011, 16:23
ببخشید مهدی حواسم نبود
من ایرانسل دارم
آخرین آپدیت روی گوشیم هست یعنی:211A06

crazymohamad
26-03-2011, 16:32
با سلام...
رام 2.2.1 floyo فیکس شده!!! دوستان همگی میتونند استفاده کنند و پیشنهاد میکنم نصب کنید.( مشکل فیلم برداری حل شده)
توجه کنید قبل از نصب از رام رسمی بک اپ بگیرید

1:فایل زیر رو دانود کنید:

3:رام مورد نظر رو دانلود کنید از حالت فشرده خارج کنید و به sdcard/xrecovery/backup/custoname انتقال بدید ( باید این پوشه ها رو خودتون بسازید دقیقا به همین ترتیب باشه)
4:بعد از انتقال گوشی رو رست کنید وقتی کلمه sony ericsson امد دکمه back رو پشت هم بزنید تا اینکه وارد منوی ریکاوری بشید.با دکمه ولوم بیان روی backup and restore و بعد رستور رو بزنید و گوشی شروع به نصب رام میکنه
بعد از اتمام نصب رام خودش شمارو به صفحه اصلی ریکاوری بازمیگردونه و گزینه ربوت رو بزنید تا گوشی رستات بشه

:40: تبریک میگم رام نصب شد.
فقط چند مورد رو باید اعمال کنید اول
به تنظیمات برید بعد بخش ال سی دی و بعد نور ال سی دی تیک گزینه اتوماتیک رو بردارین تا نور ال سی دی به حالت عادی برگرده و سنسور خودش نورش تنظیم کنه( نور ال سی دی در این فریمور خیلی زیاده و اذیت میشین و هم به دلیل داشتن سنسور ال سی دی هنگ میکنه)

بازم به تنظیمات ال سی دی برین و گزینه انیمیشن روی no animations بزارید میگن گاهی هنگ میکنه البته تو این 3.4 روز مال من هنوز all animations هست هنگ نکرده . ( حتی اگه no هم کنید بازم افکت هاش هست یعنی فرقی نمیکنه)

رام 2.2 رو اینجا قرار میدم نصب کنید:
2.2 Floyo

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدبرای استفاده از فیلم برداری از لینک زیر استفاده کنید :

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید خودم ازمایش کردم کار میکنه :40:

برای نصب برنامه ها در مموری به ادرس زیر برین:
توجه: قبل از اینکار باید برای مموری پارتیشن fat32 بسازین و App2SD مخصوص رام 2.2 floyo نصب کنید.
بدون این کار ها اگه این تنظیمات پایین رو اعمال کنید هیچ برنامه رو گوشیتون نصب نمیشه!

منابع: انجمن اندروید فارسی و خودم:31:

سلام دوست عزیز
یعنی این رامی که آموزش دادی هیچ باگی نداره!!!!؟؟؟؟؟؟:18::18:

به عبارتی حتی عکاسیشم 3 مگاپیکسله و vga فلیمبرداری میکنه؟؟؟!!!!!!!

لطفا سریعتر جواب بدین من واسه نصب این رام خیلی عجله دارم...

Punisher_2008
26-03-2011, 16:39
سلام دوست عزیز
یعنی این رامی که آموزش دادی هیچ باگی نداره!!!!؟؟؟؟؟؟:18::18:

به عبارتی حتی عکاسیشم 3 مگاپیکسله و vga فلیمبرداری میکنه؟؟؟!!!!!!!

لطفا سریعتر جواب بدین من واسه نصب این رام خیلی عجله دارم...
سلام.
نه.
این رام فقط مشکل فیلم برداری و رادیو fm داشت.
هر دو با برنامه حل شد.
رادیو fm که کسی استفاده نمیکنه برنامشو قرار ندادم:31:
فیلم برداری باید با اون نرم افزاری که دادم باید فیلم برداری کنید.
بله دوربینش 3 مگاپیکسل و برای فیلم برداری بعد از نصب اون برنامه روش برین خودش روی فیلم برداری میوفته بعد به تنظیمات برید و وضوح شون تا جایی که میشه بالا انتخاب کنید . در کل فیلم برداریش خوبه.

مشکل دیگه ای نداره. بهترین رام هست. فقط قبل از نصب بک اپ فراموش نشه که بعد بتونید برگردین.
در ضمن به نکته هایی که تو اموزش ذکر شده دقت کنید .
مشکلی بود من در خدمتم

Persival
26-03-2011, 22:36
سلام
چجوری از وایرلس این گوشی استفاده کنم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ وایرلس pc رو پیدا نمیکنه.مدل کارت وایرلس : tp-link wn350gd ویندوز 7..............نه سیستم گوشی رو پیدا میکنه نه گوشی سیستمو !!!!!!!!!!!!
یه سوال دیگه : وقتی وایرلس روشن میشه باید علامتش تو status bar بیاد؟

arman4459
27-03-2011, 08:56
دوستان چرا قسمت اس ام اس این گوشی انقدر درهم و قاتی .
میخواستم ببینم راهی نداره که بشه پیام های ورودی و یا خروجی رو از هم جدا کرد.من خیلی باهاش ور رفتم نتیجه ای نگرفتم .
ظاهرا باید از برنامه های جانبی استفاده کرد؟
آیا خود گوشی راهی داره برای این کار یا خیر؟

---------- Post added at 09:56 AM ---------- Previous post was at 09:56 AM ----------

میخواستم ببینم راهی نداره که بشه پیام های ورودی و یا خروجی رو از هم جدا کرد.من خیلی باهاش ور رفتم نتیجه ای نگرفتم .

m_h_hadavi
27-03-2011, 10:44
سلام
چجوری از وایرلس این گوشی استفاده کنم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ وایرلس pc رو پیدا نمیکنه.مدل کارت وایرلس : tp-link wn350gd ویندوز 7..............نه سیستم گوشی رو پیدا میکنه نه گوشی سیستمو !!!!!!!!!!!!
یه سوال دیگه : وقتی وایرلس روشن میشه باید علامتش تو status bar بیاد؟

نه فقط وقتی وصله علامتش میاد
ad hoc در نسخه 2.1 پشتیبانی نمیشه اگر 2.2 نصب کنید مشکل برطرف میشه تست شده

Punisher_2008
27-03-2011, 10:52
سلام.
دوستان فکر میکنم باید همه به 2.2 floyo کوچ کنید واقعا این رام دیگه مشکله خاصی داره... فیلم برداریشم که حل شده رام فوق العاده سبک هست و به خصوص تو بازی خیلی تاثیر گذاشته... تست هایی که با bchmark شده دو برابر بازدهی بیشتری داشته
یادمه داخل 2.1 رسمی 470 تا 500 میگرفت ولی داخل 2.2 floyo بین 1050 تا 1075 میگیره...
بازی های کاملا روانتر شدن
بازی angry birds بعضی مرحله ها در ورژن جدید تیک میزد ولی داخل این نمیزنه...
فقط قبل از نصب backup فراموش نشه. که اگه دوست نداشتین به رام 2.1 برگردین.

SAEED_BARCELONA
27-03-2011, 13:14

معمولا همه برنامه های sms آندروید conversationهای هر فرد رو جدا جدا نشون میده. نمیشه ورودی و خروجی رو جدا کرد!

Punisher_2008
27-03-2011, 14:41
معمولا همه برنامه های sms آندروید conversationهای هر فرد رو جدا جدا نشون میده. نمیشه ورودی و خروجی رو جدا کرد!
با سلام.
الان معمولا گوشی های 2009 به بعد اکثرا sms هاشون انجوریه یعنی همان سبک sms chat . :40:

Farshid9920062006
27-03-2011, 15:11
دوستان من هر چی در خواست میدم به ایرانسل برای دریافت تنظیمات gprs پیامی برام نمیاد(مال همراه اول ایکی ثانیه اومد)
حالاخودم می خوام access point درست کنم اما مسیر درستش رو نتونستم پیدا کنم( تو access point name که میرم هیچی نیست
و کاری هم نمیشه کرد انگار )رام مورد استفادم هم floyo 2.2 هست
با تشکر

Punisher_2008
27-03-2011, 15:26
دوستان من هر چی در خواست میدم به ایرانسل برای دریافت تنظیمات gprs پیامی برام نمیاد(مال همراه اول ایکی ثانیه اومد)
حالاخودم می خوام access point درست کنم اما مسیر درستش رو نتونستم پیدا کنم( تو access point name که میرم هیچی نیست
و کاری هم نمیشه کرد انگار )رام مورد استفادم هم floyo 2.2 هست
با تشکر

واسه منم همینطور بود ..
تنظیماتش که خیلی اسونه...:40:

settings>wireless & netwroks>mobile network>access point name
به این ادرس برو
وارد acces poin name که شده دکمه سمته چپ گوشی رو بزن و گزینه new APN رو انتخاب کن
بعد یک فرم مانند میاد به این ترتیب پر کن:
name :irancell-gprs
APN:mtnirancell
port:9201
mcc:432
mnc:35

اینارو اعمال کن هرچی موند دست نزن. ذخیره کن و گوشی رو رستارت کن.

رام 2.2 نصب کردین اون نکته هایی که داخل اموزش مثل نور ال سی دی و.. ذکر کردم رو باید حنما انجام بدیدا..:40::10:

سوالی بود در خدمتیم

Mahdi_Moosavi
27-03-2011, 19:36
دوستان مشکل باتری من حل شد !! اما چطوری ؟؟

با عوض کردن سیم کارت از ایرانسل به همراه اول الان حدودا 2 روز شارژ دارم ! تقریبا 3 برابر شده عمر باتری !

به غیر نصب Rom دستکاری شده راهی برای نصب Adobe Flash Player برای این مدل نیست ؟

solo8
27-03-2011, 19:40
دوستان مشکل باتری من حل شد !! اما چطوری ؟؟

با عوض کردن سیم کارت از ایرانسل به همراه اول الان حدودا 2 روز شارژ دارم ! تقریبا 3 برابر شده عمر باتری !

اینجا نشون میده که مشکل از باتری نبوده و گوشی شما همش در جستجوی شبکه های دیگه ای غیر از شبکه ی GSM 900 (شبکه ی ارتباطی ایران) بوده!مثل EDGE و ...

احتمالا شارژ سیم کارتتون هم زود تموم نمییشد؟

Persival
27-03-2011, 20:48
بالاخره بعد کلی تلاش و دست و پنجه نرم کردن موفق شدم گوشی رو روت کنم و رام فلویو رو نصب کنم با رعایت تمام نکات دوست عزیز punisher . ولی سه تا مشکل بزرگ دارم : 1-وقتی بازی ها رو اجرا میکنم گوشی ریست میشه....2- برنامه rockplayer ویدئو هامو اجرا نمیکنه ، ارور میده 3 - یهو مینویسه safe to remove sd card بعد ریست میکنه

pesarirooni_ma
27-03-2011, 21:47
Unlike most capacitive touchscreens, this one is tuned NOT to register extremely light presses
With the Optimus One you actually have to press on the screen for it to respond. However, there’s no sensitivity setting for those who prefer the more sensitive setup.

بر خلاف بسیاری از صفحه نمایش های خازنی ، این صفحه نمایش تماس های بسیار ظریف را ثبت نمی کند.
با Optimus One باید واقعا صفحه را برای ثبت دستور تان فشار دهید. گرچه هیچ گونه تنظیماتی برای تغییر دادن میزان حساسیت صفحه نمایش در نظر گرفته نشده است.

منبع gsmarena که دیگه همه بهش اعتقاد دارید
حالا هی ملت رو تشویق به خریدن optimus one بکنید
صفحه نمایش خازنی با این اوصاف اگه 16میلیون رنگ هم باشه (که نیست 256هزاره) وخود گوشی دوربین بهتر و باطری بهترم داشته باشه
وقتی شما راه ارتباطتون باگوشی ازطریق صفحه نمایشه و وقتی این ارتباط درست برقرار نشه یعنی کششششککککه کششکه کشک
من با x8 کار کردم باوجود محافظی که موقع خرید روی صفحه هست تاچش فوق العاده بود

SAEED_BARCELONA
27-03-2011, 23:24
name :irancell-gprs
APN:mtnirancell
البته همین 2 خط کافیه بقیش دیگه نیازی نیست.
راستی من تا سیم کارتمو کردم تو X8 ایرانسل تنظیمات رو برام فرستاد. چیه قضیش؟

AMIRHJ
28-03-2011, 00:11
شبکه اتوماتیک مدل گوشیو شناسایی میکنه و بالطبع تنظیمات مربوطه به آون گوشی رو اگر مایل باشید براتون نصب میکنه
این قضیست!!

Mahdi_Moosavi
28-03-2011, 00:45
اینجا نشون میده که مشکل از باتری نبوده و گوشی شما همش در جستجوی شبکه های دیگه ای غیر از شبکه ی GSM 900 (شبکه ی ارتباطی ایران) بوده!مثل EDGE و ...

احتمالا شارژ سیم کارتتون هم زود تموم نمییشد؟

DATA Traffic رو غیر فعال کرده بودم . محل زندگی من آنتن دهی ایرانسل به مراتب کمتر از همراه اول هست . یحتمل به خاطر اونه ..

راه حلی برا فلش پلیر نیست ؟

Punisher_2008
28-03-2011, 07:19
بالاخره بعد کلی تلاش و دست و پنجه نرم کردن موفق شدم گوشی رو روت کنم و رام فلویو رو نصب کنم با رعایت تمام نکات دوست عزیز punisher . ولی سه تا مشکل بزرگ دارم : 1-وقتی بازی ها رو اجرا میکنم گوشی ریست میشه....2- برنامه rockplayer ویدئو هامو اجرا نمیکنه ، ارور میده 3 - یهو مینویسه safe to remove sd card بعد ریست میکنه

سلام.
برای مموریت پارنیشن fat و ex2 نساختی برای انتقال نرم افزار به مموری؟
به احتمال 99% اینکارو کردی و اشتباه هم انجام دادی. خودم همینطور شدم هر برنامه یا بزی میخواستم نصب کنم گوشی رست میشد.چون اشتباه انکارو کرده بودم.:40:

در مورد rockplayer درسته کار نمیکنه یک ورژن دیگه یا یک برنامه دیگه نصب کن

اون eror اخری هم مربوط به همون پارتیشن بندیه که اشتباه انجام دادی.:40:

رام رو از اول نصب کن.

SAEED_BARCELONA
28-03-2011, 08:40
شبکه اتوماتیک مدل گوشیو شناسایی میکنه و بالطبع تنظیمات مربوطه به آون گوشی رو اگر مایل باشید براتون نصب میکنه
این قضیست!!
اینو که میدونم بابا:دی آخه یه سری گفتن X8 رو شناسایی نمیکنه. این قضیه رو گفتم:دی

Persival
28-03-2011, 14:07
سلام.
برای مموریت پارنیشن fat و ex2 نساختی برای انتقال نرم افزار به مموری؟

یه توضیح در این مورد میدی؟

Punisher_2008
28-03-2011, 15:53
یه توضیح در این مورد میدی؟
سلام.

ببینید برای ایم رام خودش قابلیت انتقال نرم افزار به مموری رو داره ولی برای این کار باید مموریتون پارتیشن fat و ex2 رو براش ایجاد کنید.
با نرم افزار MiniTool Partition میتونید اینکارو کنید
فقط توجه کن ممکنه فایل هات پاک بشه پس backup فراموش نشه.
در ضمن این کار اشتباه انجام بدی موقع نصب هر برنامه ای گوشی رستارت میکنه کند میشه برنامه های قبلی هم کار نمیکنند .

خودم همینطور شدم و رام رو از اول نصب کردم و فعلا دیگه اون کارو نکردم . باید کمی پرسوجو کنم تا روشن بشم.
سعی میکنم اموزشش رو براتون قرار بدم
چون این کار باعث سبک شدن گوشی و روی اجرا بازی ها تاثیر داره.
راستی الان در فروم تخصصی اندروید فارسی بودم ورژن های جدید رام 2.2 foryo و همینطور 2.3 Ginger bread عرضه شده بود به زدوی تست میکنم و خبرشو بهتون میدم.

akhoond
28-03-2011, 19:27
سلام

دوستان ، توی ریویو ، یه اشاره ای کرده به status LED ، من سرچ کردم ، اما فیلم و عکسی پیدا نکردم . دوستان می شه یه توضیح بدن ، که کجاست ، از شرایط مختلف چجوری عمل می کنه .

مرسی

mr_khodaei2008
29-03-2011, 16:50
سلام

من ميخوام بخرمش

ميشه معايب اين گوشي را بهم بگيد ؟ ايا اين گوشي فارسي را ساپورت ميكنه يا بايد ابديتش كرد ؟

ايا سيستم عامل 1.6 اين گوشي به 2.1 اپديت ميشه ؟

دوربينش چطوره؟ فلاش نداره خيلي بد نيست ؟

كيفيت صداي وشي چطوره ؟ كيفيت صفخه نمايشش و تاچش چي؟

لطفا راهنمايي كنيد بين اين گوشي و x10 mini pro كدوم بهتره ؟

kiuq
29-03-2011, 18:33
سلام

من ميخوام بخرمش

ميشه معايب اين گوشي را بهم بگيد ؟ ايا اين گوشي فارسي را ساپورت ميكنه يا بايد ابديتش كرد ؟

ايا سيستم عامل 1.6 اين گوشي به 2.1 اپديت ميشه ؟

دوربينش چطوره؟ فلاش نداره خيلي بد نيست ؟

كيفيت صداي وشي چطوره ؟ كيفيت صفخه نمايشش و تاچش چي؟

لطفا راهنمايي كنيد بين اين گوشي و x10 mini pro كدوم بهتره ؟

سلام ..
من دارم میرم بخرم همین الان . . .
مولتی تاچ رو ساپورت نمیکنه هنوز ...
فارسی و این حرفا همه دیگه برطرف شده .. الان اکثر مدلهای موجود تو بازار با ورژن 2.1 میان . . .
کیفیت صدا میگن عالی . .. صفحه نمایش رو رفتم دیروز مغازه دیدم که به نظرم عالی بود . .. 320*480 HVGA ..
مینی پرو ال سی دیش کوچیکه کیفیت هم کمتره . . به نظرم ارزشش X8 بیشتره . . قشنگ تر هم هست . .
من به دوربینش نیاز ندارم .. .ولی فلش نداره . . . میشه گفت ( با توجه به گفته ی دوستان و ریویو ها ) متوسط . .

xperia8
30-03-2011, 00:40
ای با با این که هنوز مشکل ریست داره:41:

xperia8
30-03-2011, 00:46
ای بابا این که هنوز مشکل ریست داره

xperia8
30-03-2011, 00:47
ضصصضثضصثصضثثثثثثثثثثث

Punisher_2008
30-03-2011, 07:59
سلام.
دوستان ورژن جدید فریمور 2.2 froyo عرضه شده..
با قابلیت کار با دو انگشت ! خودم تست کردم اما چون تازه امده یکمی کار باهاش سخته ولی داره به سرعت اپدیت میشه.
خودم تست کردم.
ساپورت فارسی داره
روت شده.
باطری خیلی بهتر شده.
شتاب سنج همه جای گوشی کار میکنه. حتی home.
سرعت بالا.
هنگ که اصلا نداشته تا الان.
دوربین با 3mp عکس میگیره برای فیلم برداری از همون برنامه که داخل امضام هست استفاده کنید
wi-fi هم تست کردم.

این رام رو بجای floyo نصب کنید خیلی بهتر هست....

BEHZAD2007
30-03-2011, 13:27
سلام دوستان در حال حاظر قیمت این گوشی چنده؟

arman4459
30-03-2011, 13:43
دوستان من یک مشکل با اپرا دارم.الان تمام منوهای گوشی من فارسی است.اس ام اس ها رو راحت میخونم میفرستم .
اما تو اپرا کلمات فارسی کاملا به صورت مربع مربع میاد.هر کاری کردم نشد.شما چه راهی رو پیشنهاد میدید تا من انجام بدم تا تو اپرا راحت فارسی رو بخونم

AMIRHJ
30-03-2011, 16:01
دوستان من یک مشکل با اپرا دارم.الان تمام منوهای گوشی من فارسی است.اس ام اس ها رو راحت میخونم میفرستم .
اما تو اپرا کلمات فارسی کاملا به صورت مربع مربع میاد.هر کاری کردم نشد.شما چه راهی رو پیشنهاد میدید تا من انجام بدم تا تو اپرا راحت فارسی رو بخونم

مشکل از خود اپراست، و اونم عدم ساپورت زبان فارسه

با نصب ورژن جدید یعنی 5.1.1 مشکلت حل میشه

سلام دوستان در حال حاظر قیمت این گوشی چنده؟

حوالی 210-220 بسته به رنگ
درب یدکم در بعضی موارد موجود و در بعضی موارد ناموجود
2 گیگ رم

crazymohamad
30-03-2011, 16:07
سلام.
دوستان ورژن جدید فریمور 2.2 froyo عرضه شده..
با قابلیت کار با دو انگشت ! خودم تست کردم اما چون تازه امده یکمی کار باهاش سخته ولی داره به سرعت اپدیت میشه.
خودم تست کردم.
ساپورت فارسی داره
روت شده.
باطری خیلی بهتر شده.
شتاب سنج همه جای گوشی کار میکنه. حتی home.
سرعت بالا.
هنگ که اصلا نداشته تا الان.
دوربین با 3mp عکس میگیره برای فیلم برداری از همون برنامه که داخل امضام هست استفاده کنید
wi-fi هم تست کردم.

این رام رو بجای floyo نصب کنید خیلی بهتر هست....

دوست منظورت از این رام همون ورژن 15 هست یا جدیدتر؟ قابلیت htc sence داره؟ اگه جدیدتره چه باگهایی داره غیر از دوربین؟

داستی تو ارم اصلی 2.1 تو عکس و فیلمبرداری قابلیت زوم وجود نداره. برای زوم کردن باید چیکار کرد؟؟