PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مشکل با مادربورد

184781
30-11-2010, 18:16
2 تا مادربورد از 2 تا سیستم دارم که مشکلش اینجوریه :
1- مادربورد اول زمانیکه سیستم رو روشن میکنیم اول یه بوق طولانی میزنه و بعداز 2 ثانیه یکی دیگه عین اولی میزنه و بعدش شروع به بوق پلیسی میکنه . همه چیز رو هم تعویض کردم نشد که نشد . ضمنا با یه سی پی یو وقتی استارت میکنی اول فن سی پی یو و پاور یه ثانیه روشن میشه و دوباره خاموش و دو باره روشن میشن و با سی پی یوی دوم یه سره روشن میشه اما ایراد بوقها در هر دو حالت مشترکه .

2-مادر بورد دوم همه چی رو از روش کندم و فقط پاور و سی پی روشه و از 10 تا استارت یکی روشنش میکنه و یکی هم فن رو یه تکون کوچولو میده و 8 بار دیگه هیچی ( اصلا روشن نمیشه ).

ممنون میشم

ضمنا هر دو مادربورد فاکس کان هستن . هر دو سی پی یو اینتل و یه مادربورد فن سی پی یوش گرده و یکی دیگه چهار گوش .

ess_1362
01-12-2010, 09:34
هر دو مادربرد ایراد بایاس دارند(یا بایاس آپدیت نیست یا کلا بایاس هر دو برد ایراد داره)
شما اول به سایت سازنده مادربرد مراجعه کنید و ببینید آیا نسخه بایاس فعلی توانایی پشتیبانی از پردازنده شما را داراست یا خیر
اگر از لحاظ بایاس و آپدیت آن مشکلی نبود بطور قطع بایاس مادربرد ایراد اساسی داره

amd>intel
01-12-2010, 09:38
مدل بردها رو ميگيد تا بهتر كمكتون كنم .

Levian
02-12-2010, 12:54
2 تا مادربورد از 2 تا سیستم دارم که مشکلش اینجوریه :
1- مادربورد اول زمانیکه سیستم رو روشن میکنیم اول یه بوق طولانی میزنه و بعداز 2 ثانیه یکی دیگه عین اولی میزنه و بعدش شروع به بوق پلیسی میکنه . همه چیز رو هم تعویض کردم نشد که نشد . ضمنا با یه سی پی یو وقتی استارت میکنی اول فن سی پی یو و پاور یه ثانیه روشن میشه و دوباره خاموش و دو باره روشن میشن و با سی پی یوی دوم یه سره روشن میشه اما ایراد بوقها در هر دو حالت مشترکه .
2-مادر بورد دوم همه چی رو از روش کندم و فقط پاور و سی پی روشه و از 10 تا استارت یکی روشنش میکنه و یکی هم فن رو یه تکون کوچولو میده و 8 بار دیگه هیچی ( اصلا روشن نمیشه ).

ممنون میشم

ضمنا هر دو مادربورد فاکس کان هستن . هر دو سی پی یو اینتل و یه مادربورد فن سی پی یوش گرده و یکی دیگه چهار گوش .

---------------
سلام دوست عزيز

1- ميشه مدل مادربرد ، سي‌پي‌يو و رم‌ها بگيد ؟ رم چه باس و چه ظرفيتي استفاده مي‌كنيد ؟
2- اين مادربرد سوكت 4 پين براي برق پردازنده داره ؟ اگر به اين صورت هست اون جدا كنن ببين چه اتفاقي مي‌افته .. نتيجه به من بگو

اصلاً هم نگران نباش اگر مشكلي بود خودم آدرس ميدم بيا برات تعميرش ميكنم

تشكر فراوان...

184781
02-12-2010, 15:54
ممنون از دوستان عزیزم
شنبه غروب اطلاعات رو میدم . ضمنا مادربورد دومی روی حالت پایه 2و3 بایوس مین بالا اومد . امروز فرصت نکردم . شنبه دقیق میگم .
ممنونم

184781
05-12-2010, 20:04
اول از همه از توجه دوستان ممنونم
مادر بورد دومی با تعویض جامپر بایوس روشن شد و باطری هم نو گذاشتم و ویندوز اومد بالا ولی روی چک cmos ایراد میگیره و ارور میده و دیفالت میکنه و تا f1 نزنی رد نمیشه . درست مثل زمانیکه باطری خالی کرده . اگه بریم توی تنظیمات بایوس و مثلا بوت فلاپی رو دیزیبل کنیم تا زمانیکه پریز رو نکشیم بایوس دیفالت نمیشه و ساعت تنظیم و فلاپی بوت نمیشه ولی اگه شات دان کنم و پریز رو بکشم دوباره روی اف1 گیر میکنه و چکسام ارور میده و دوباره از فلاپی بوت میشه و ساعت صفر میشه .
مشخصات مادربورد :

Motherboard Properties:
Motherboard ID 05/13/2005-Springdale-6A79AFK7C-00
Motherboard Name Foxconn 865PE Series

Front Side Bus Properties:
Bus Type Intel GTL+
Bus Width 64-bit
Real Clock 133 MHz (QDR)
Effective Clock 533 MHz
Bandwidth 4266 MB/s

Memory Bus Properties:
Bus Type DDR SDRAM