PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : راه حل مشكل كاركرد مداوم هارد دیسك برای همه نوت بوكها

H@mid-Vista
29-11-2010, 22:47
یكی از مشكلاتی كه اغلب كاربران ویندوزهای ویستا و 7 دارند كاركرد مداوم هارد است. تا جاییكه برخی فكر می كنند كه ریشه مشكل خرابی و یا ویروس است. اما در واقع ریشه مشكل قابلیت ایندكس كردن خود ویندوز 7 و ویستاست.
برای اینكه از شر این مشكل خلاص شوید. وارد استارت منو شوید.
حالا در داخل فیلد جستجو عبارت Services را بزنید.
اكنون در لیست جستجو سوریسها ظاهر میشوند روی آن كلیك كنید تا باز شود.
حال داخل سرویسها دنبال windows search بگردید و آن را غیر فعال نمایید و یا disabled كنید حالا خود سرویس را هم stop كنید. از شر صدای مكرر هارد خلاص شدید.:10:

david .jones
01-12-2010, 02:55
دستت درد نکنه بسیار راهگشا بود دمای HD بسیار کم شد و همچنین صداش

saeed935
01-12-2010, 03:29
سلام
قربون آموزشت.
دوست گرامی از اینکه به سوالهای ما جواب میدید تشکر میکنم.
راستش رو بخواهید من چند روزی هست که لپتاب گرفتم.
خیلی هم دوست داشتم باهات حرف بزنم که فعلا کمی لباس واقعیت پوشیده.
البته با چند ده ساعتی که تو این سایت تحقیق کردم و پرسش از دوستان بالاخره dell latitude e6510 رو با توجه به نیازم که لبتاپ محکم و برای کارهای مهندسی(مکانیک) سنگین و طولانی بود رو خریداری کردم.
core 5
hdd 160
ram 4
vga guadro
bt 9 cell
.
.
.
WIN: VISTA BUSSINES 32 BIT
البته من خودمم باورم نمیشه که چرا اینقدر ارزون گیزم افتاد. حدود یک میلیون شد. ضمنا من خیلی گشتم تا بتونم این رو پیدا کنم که البته بالاخره تو بازار ایران پیدا کردم. البته پول به گارانتی ندادم . بدون گارانتی که میگقت بیمه آسیاست خریددمش.
البته تو تمام دورانی که میومدم اینجا شما رو میدیدم. حالا من چرا اومدم بدون داشتن لیبل کیبورد دارم یه خودم سختی میدم برای تایپ؟ خواستم تا بدونید که چه سرگذشتی داشتم.
غرض از مزاحمت............
اول اینکه موقع تست لپتاب تو اونجا وقتی که خواستم یوزر یسازم سیستم یبار هنگ کرد و دوباره این کهر رو انجام دادم.
بعدش وقتی سیستم رو تو خونه روشن کردم و گوشم رو میبردم جلوی فن یه صدایی میومد مثل اینکه یه صدای جیر جیر میومد. اولش کمی دمق دم ولی وقتی فهمیدم که میشه با هفتاد تومن به هارد 500 آدم خودش بگیره واسه سیستمش آرومتر شدم.
امشب که نیمه شد شده تقریبا اومدم و دیدم که یه شاهکار دیگه درج کردی و کارمو تقریبا راه انداختی که همین تاپیک بود. اما با اینکه بیشتر اون صدا رفته بازم کمی انگار صدا میده. البته این رفتن صدا به تدریج بود که برام جالب بود.
مشکل بعدی
سیستمم بعضی مواقع هنگ میکنه و مجبور میشم خشن برخورد کنم و با دکمه پاورش خاموشش کنم و روشن. اینم نمیدونم از چشه؟ شایدم عادی باشه. البته شایدم واشه نرم افزارهای کرک شده باشه. مثل ورد و کتیا و ...
و یعدی
به شدت نیاز دارم تا رو سیستمم یه ویندوز اکی پی نصب باشه.
چندتا تاپیک دیدم.ولی نمیدونم چرا نرفتم طرفشون[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
حالا یه سوال
سیستمم سه تا درایو داره. 144GB-2GB-2GB میخوام درباره ی اون دوتا که یکی با نام 2GB* RECOVERY و دیگری با نام READER *2GBهست کمی توضیح بدی:blush:
و اما یه سوال تخصصی
تصور کن من بخوام ظرفیت هارد رو افزایش بدم. آیا من از هارد اکسترنال استفاده کنم و یا اینکه از یه هارد مثلا 500 و یا 640 GB اینترنال بهره ببرم؟