PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : بحث در مورد قانون جذب ==> کسایی که واقعا بهش ایمان دارن بیایند بیان کنند

mojtaba007
28-11-2010, 15:22
چند روزی میشه این قانون جذب بدجوری رفته تو مخم
تاپیک زدم که با هم در موردش بحث کنیم
یه نوع تمرینیه به این شکل

تمرین 21 x14یکی از بهترین تمرین هایی است که قدرت جذب را افزایش می دهد.

هدفی را که می خواهید به آن برسید در یک جلسه 21 بار بدون وقفه تکرار کنید و این برنامه را برای 14 روز ادامه دهید.

شرح تمرین:

از آنچه گفته شد واضح است که تمرین باید به طور کامل و بی وقفه و طبق شرایط زیر انجام شود تا نتیجه بخش باشد:

1) هدف یا خواسته ای را که می خواهید به آن برسید انتخاب کنید و با شهامت آن را بنویسید مثلا "الان احساس آرامش می کنم " یا "هر چه قدر که بخواهم پول دارم." "حافظه ای قوی دارم".هر چیزی را که می خواهید با جمله مثبت بگویید مثلا نگویید : "می خواهم نگران نباشم." یا " آرزو نمی کنم " ، " مایوس نیستم".

2) جمله حتما باید واضح ، دقیق و کوتاه و مخالف آنچه درواقعیت وجود دارد باشد و همان لحظه که جمله را می گویید باید قدرت آن را احساس کنید و باید آن را محدود کنید مثلا "الان 1 میلیون تومان پول دارم."

3) برای انتخاب هدف عجله نکنید. چه بسا بعد از ماه ها یا سالها به هدفتان برسید یا بعد از مدتی آن را به اهداف کاربردی تر و کوچکتر تقسیم کنید یا آن را تعدیل کنید.

4) جمله باید در زمان حال باشد نه در زمان اینده. نگویید : " احساس خوبی خواهم داشت " یا " به --- مقدار پول خواهم رسید" در این صورت آنچه می خواهید اتفاق می افتد اما بعد از 20 سال! ضمیر ناخود آگاه شما جملات لفظی را طبقه بندی می کند و سپس برای آنچه که می خواهید ارسال می کند اما اگر جملات به زمان آینده باشد شما فقط به هدفتان نزدیک می شوید و هدف تحقق پیدا نمی کند و همیشه در زمان آینده باقی می ماند.

5) افکاری که در ذهنتان است بنویسید. هر چیزی که یه ذهناتان خطور می کند مثبت یا منفی همان لحظه آن را بنویسید.

6) طبیعی است که واکنش ها نسبت به هر جمله ای بسته به واقعیت های زندگی کنونی متفاوت است . مثلا جمله " 1 میلیون تومان دارم" برجمله " اعتماد به نفس بالایی هم دارم" واکنش دارد.

7) 21 بار در یک جلسه بدون وقفه تکرار کنید. در هنگام تمرین چای ننوشید به تلفن پاسخ ندهید و فقط بر جمله خود تمرکز کنید و هنگام تمرین به هیچ چیز دیگر توجه نکنید اگر هر چیزی در تمرین تان وقفه ایجاد کرد باید 21 مرتبه را از ابتدا آغاز کنید. طبق گفته روان شناسان تاکید بر عدد 21 بار روانی بسیار موثری را برای پیشبرد اهداف شما دارد.

8) این تمرین را طی 14 روز متوالی انجام دهید. در هر زمان از روز حتی اگر خسته هستید مثلا قبل از خواب بعد از بیدار شدن یا هر زمانی که در مکانی آرام هستید این تمرین را انجام دهید

9) فقط بر جمله تمرکز کنید نه بر واکنش آن.

10) جمله را نباید تغییر دهید فقط در صورتی که می خواهید وضوح یا قدرت آن را افزایش دهید می توانید آن را تغییر دهید. مثلا " الا ن کاملا سلامت هستم " بعد از چند روز می توانید بگویید " از سلامتی ام لذت می برم"

11) تجزیه تحلیل نکنید فقط واکنش ها را آن گونه که هست بنویسید. بعد از اتمام تمرین یا بعد از دوره ی 14 روزه می توانید واکنش ها را تجزیه تحلیل کنید یا اصلا این کار را نکنید.

12) اگر قبل یا هنگام تمرین خسته هستید به تمرین ادامه دهید چون بر روی ذهن ناخود آگاه کار می کنید و لازم نیست کاملا هوشیار باشید.

13) در یک دوره 14 روزه می توانید بر روی چند خواسته که در یک حیطه نیستند کار کنید. مثلا اگر برروی احساس آرامش کار می کنید جمله ی احساس خوشبختی یا اعتماد در همان زمینه است و می توانید روی موضوعات مالی یا اجتماعی تمرین کنید. تمرین در زمینه موضوعات روان شناسی را صبح انجام دهید مثلا " الان خیلی خوشحالم" و هنگام عصر " موقعیت های تجاری به خوبی پیش می روند" را تمرین کنید.

14) حداقل 1 هفته بین دوره 14 روزه تمرین نکنید و دوباره تمرین در همان زمینه را آغاز کنید.

15) تمرین کنید و پشتکار داشته باشید تنها مانع رسیدن شما به هدفتان ذهن شما ست هنگامی که اراده کنید زندگی آنچه را می خواهید تحقق می بخشد.

16) در مورد این تمرین با هیچ کس صحبت نکنید فقط بعد از اینکه به نتیجه رسیدید در مورد آن بگویید.

Amirdb
29-11-2010, 12:58
پیشنهاد میکنم قبل از اینکه به قانون جذب علاقه مند بشید مجله موفقیت چاپ نیمه اول آذر 89 رو حتما بخونید
یه قسمتی رو به نام secret هست اون مقاله دو صفحه ای رو حتما بخونید

فقط من یه چیز بگم و برم یه اشاره کوچیک میکنم
این چیزی که تو کتاب و فیلم راز اومده قانون جذب نیست !! خانم راندا برن نویسنده این کتاب خیلی از چیزها رو حذف کرده

حتی این سخنران هایی هم که داخل این فیلم صحبت میکنند بعدا داخل فیلم های دیگه این را گفتند که این قانون جذب نیست و خیلی از قوانین اصلی جذب از کتاب راز حذف شده ولی متاسفانه دیگه این فیلم ها به دست ما نرسیده و زیاد مشهور نشده

حتما این نقد رو که گفتم در مجله موفقیت آخرین چاپش رو بخونید.ضرر نمیکنید

پ ن:بیخودی وقت با ارزشتون را پای قانون سراسر دروغ جذب هدر ندهید.

پ ن:قانون جذب وجود دارد ولی نه به این شکلی که در کتاب و فیلم راز هست.

موفق باشید

Old_Chater
29-11-2010, 20:23
بحث در مورد قانون جذب ==> کسایی که واقعا بهش ایمان دارن بیایند بیان کنند

اين قانون به كسايي كه بيماري هاي لاعلاچ مثل آچ آي وي دارن ميتونه كمكي بكنه؟

Petros
29-11-2010, 22:51
من تجربمو میتونم بگم؟

من 40 روز ادامه دادم، واقعا سیریش ادامه دادم، قانون جذبو میگم، نتیجه معکوس داد!

وقتی فکرای منفی میکنم یه نیرویی برای اینکه ثابت کنه افکارم اشتباس، رویدادها رو مثبت میکنه. ذهنمو کند میکنه (خراب میکنه) ولی با فکر منفی، به نتیجه مثبت میرسم!

قصد از گفتن تجربه، استفاده از نظر بقیه بچه هاست. من تو توهممم؟
والسلام

hamid_diablo
29-11-2010, 23:32
سلام
من که بد جوری به ابن قانون اعتقاد دارم
حتی فکر میکنم که بدون تلاش هم میشه به جایی رسید اگه این قانون رو خوب بشناسی و روش تمرکز کنی
که اتفاقا خدش تلاش زیادی رو میطلبه

Lady parisa
30-11-2010, 11:42
من این چند وقته به هر چی می خواستم رسیدم.حتی گاهی احتمال رسیدن به هدفم به زیر صفر هم رسیده هم من بالاخره جذبش کردم

:31:

AKBAR132
30-11-2010, 22:00
منم اعتقاد شدیدی دارم به خصوص به آزمندیان

ehsan_92
03-12-2010, 19:11
منم اعتقاد داشتم

lol_1029
04-12-2010, 20:20
من فقط میدونم به هر چیزی بخوای زیادی نزدیک بشی ازدستت میپره مثل یه ماهی که گرفتی اگه محکم فشارش بدی از دستت سر میخوره

ebicross
08-12-2010, 23:27
من شدیدا اعتقاد دارم و ازش استفاده میکنم.
ولی با تکرار و این چیزا چیزی حاصل نمیشهو اعتقاد قلبی و حرص و علاقه به هدف لازمه.
البته اگر هدف منفی نباشه.
براحتی جذب میشه.
گروهی با این نام داریم که بحثهای جالبی توش هست. میتونید عضو شید و استفاده کنید.

pooria-ir
09-12-2010, 00:06
گروهی با این نام داریم که بحثهای جالبی توش هست. میتونید عضو شید و استفاده کنید.

میشه آدرس گروه رو بدین

ebicross
09-12-2010, 12:50
قانون جاذبه ذهن:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

tik2tak
23-01-2011, 16:17
با با جاذبه جواب میده من که خرابشم هر روز فیلمشو میبینم حتی یه ذره. کتابشم گاهی می خونم این تمرین 21 14X همچین چیزه جالبی نیست کتابو فیلمش جذاب تره:31:

outpost
23-01-2011, 16:22
من تجربمو میتونم بگم؟

من 40 روز ادامه دادم، واقعا سیریش ادامه دادم، قانون جذبو میگم، نتیجه معکوس داد!

وقتی فکرای منفی میکنم یه نیرویی برای اینکه ثابت کنه افکارم اشتباس، رویدادها رو مثبت میکنه. ذهنمو کند میکنه (خراب میکنه) ولی با فکر منفی، به نتیجه مثبت میرسم!

قصد از گفتن تجربه، استفاده از نظر بقیه بچه هاست. من تو توهممم؟
والسلام

دقيقا منم همينجوريم

وقتي به يه چيزي به صورت مثبت فكر كنم ، نتيجه عكس ميده و گند ميخوره بهش !

وقتي به يه چيزي به صورت منفي فكر ميكنم ، همه چه رو به روال و موفقيت ميره !

DJ POLESTAR
23-01-2011, 17:02
با با جاذبه جواب میده من که خرابشم هر روز فیلمشو میبینم حتی یه ذره. کتابشم گاهی می خونم این تمرین 21 14X همچین چیزه جالبی نیست کتابو فیلمش جذاب تره:31:
متاب و فیلمش کجاست؟ اسمش چیه؟ لینک دارین؟

sigma rainy
23-01-2011, 17:04
دقيقا منم همينجوريم

وقتي به يه چيزي به صورت مثبت فكر كنم ، نتيجه عكس ميده و گند ميخوره بهش !

وقتي به يه چيزي به صورت منفي فكر ميكنم ، همه چه رو به روال و موفقيت ميره !

منم کاملا به این اعتقاد دارم.

خدا نکنه که یه کار برای آدم مهم باشه . گند ميخوره بهش

Amirdb
23-01-2011, 17:15
آره قانون جالبیه ولی وجود نداره :دی

کی بدش میاد یه گوشه بشینه و فکر کنه بعد منتظر بشینه که براش اتفاق بیفته؟هیچکس!
پس به خاطر همینه که جالبه !

پ ن:هیچ چیزی بدون تلاش به دست نمیاد...بارها و بارها کتاب راز رو خوندم اما ندیدم جایی حرفی از تلاش بزنه!!!!همش نوشته بود:بشین فکر کن بعد باورش کن بعد منتظرش باش تا به دست بیاد !!!:27:

HITB0Y
23-01-2011, 21:23

پ ن:هیچ چیزی بدون تلاش به دست نمیاد...بارها و بارها کتاب راز رو خوندم اما ندیدم جایی حرفی از تلاش بزنه!!!!همش نوشته بود:بشین فکر کن بعد باورش کن بعد منتظرش باش تا به دست بیاد !!!:27:
تایید میشه:31:

hamid_diablo
25-01-2011, 17:58
به نظر من این قانون مکمل تلاشه و تو زندگی وجود داره
شنیدید که میگن از چیزی که میترسی سرت میاد .این همون قانون جاذبس که به شکل منفی جذب شده

carter
25-01-2011, 21:37
دکتر هلاکویی تو برنامه هاش چند بار به مستند راز اشاره کرده که گفته همش چرته
آدم با ذهنش هیچیو نمیتونه در اختیار خودش در بیاره اگه 2 نفر 2 تا چیز متفاوت بخوان تو اون لحظه دنیا باید به حرف کدومشون گوش کنه
این دنیا یه سری قوانین داره که هیچ وقت به خاطر فکر ما کنار گذاشته نمیشه
واقعا وقت آدمو هدر میده
موفق باشین

Gam3r
28-01-2011, 12:54
من کاملا به این قانون ایمان دارم ...

دقت کردید مثلا وقتی در یک سالون پر از آدم هستید ، یک نفر وارد میشه ، هیچکی نگاهش نمیکنه و همه مشغول صحبت هستند ... ؟
اما یکی دیگه وارد میشه ، همه برمیگردن نگاهش میکنن و بهش سلام میکنن و ... ؟

این همون انرژی مغز هست ...
مغز همیشه به اطراف خودش امواجی رو میفرسته که قابل گرفتنه ...

موفق باشید !

ebicross
28-01-2011, 13:47
دکتر هلاکویی تو برنامه هاش چند بار به مستند راز اشاره کرده که گفته همش چرته
آدم با ذهنش هیچیو نمیتونه در اختیار خودش در بیاره اگه 2 نفر 2 تا چیز متفاوت بخوان تو اون لحظه دنیا باید به حرف کدومشون گوش کنه
این دنیا یه سری قوانین داره که هیچ وقت به خاطر فکر ما کنار گذاشته نمیشه
واقعا وقت آدمو هدر میده
موفق باشین

آیا قبول دارید خدا واحده؟ خب اگر یکیه پس چطوری میتونه آرزوی هزاران نفر رو همزمان براورده کنه؟
فرشته ی مرگ چطوری میتونه چند صد نفر رو همزمان بکشه؟

قانون ذهن و قدرت مغز وجود داره.
شما هم مطالب توی گروه رو بخونید و ایمان داشته باشید.
چیزهایی هستند که تا با چشم نبینید باور نمیکنید.

Haj_Amoo
28-01-2011, 22:49
دنباله‏ی کتاب راز (The Secret) :

قدرت (The Power)

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید(... متاسفانه لینک فیلتره و من لینک دیگه‏ای پیدا نکردم!!)
===

[این پست صرفن جهت کمک به کسانی بود که در این را قدم گذاشتند و الزامن ربطی به "وضعیت و نظر من نسبت به این جریان" نداره!! ]

شـیـفــو
02-02-2011, 04:08
من به این قانون ایمان دارم
100% اعتماد دارم که کار می کنه
تا الان سیستمی رو که میخواستم بگیرم ، معدل کارنامه پارسالم ، یه اتفاقی که برای خودم و دوستم افتاد و چندتای دیگه که نمیشه اینجا بگم .
حتی در همون تاریخی که میخواستم اتفاق افتادند .
مثلا من از اول تابستون پارسال میخواستم عید که شد کامپیوتر بگیرم ، درست 18 فروردین که شد سیستمم رو جمع کردم و دقیقا با همون مشخصات .
معدل کارنامم همونی شد که می خواستم .
اتفاقی که احتمال رخ دادنش 0.001% بود یعنی تقریبا محال ، خیلی جالب برای من و دوستم همونطور و همون تاریخی که میخواستیم رخ داد .
و اون چند مورد دیگه ، شاید هم به چیز دیگه ای ربط داشتن ، دقیقا نمیدونم .
اما خیلی خیلی جــ ــالبه .

D o l f i n
02-02-2011, 23:13
دنباله‏ی کتاب راز (The Secret) :

قدرت (The Power)

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید(... متاسفانه لینک فیلتره و من لینک دیگه‏ای پیدا نکردم!!)
===

[این پست صرفن جهت کمک به کسانی بود که در این را قدم گذاشتند و الزامن ربطی به "وضعیت و نظر من نسبت به این جریان" نداره!! ]
نسخه فارسی اینم وجود داره؟

Persian_Gun's
03-02-2011, 16:41
سلام..
کتاب چهار اثر از فلورانس اسکاول شین هم کتابه جالبی در مورده اینگونه بحث ها هست...

H@mid-Vista
03-02-2011, 17:12
تا حد زیادی با این افكار مخالفم.به این دلیل:

موفقیت یك اتفاق چند جانبه هست. مثلا توان شما-زمینه بیرونی برای رخداد موفقیت-تلاش و امید شما از عوامل موفقتند
پس اینكه شما فقط روی یك بعد تاكید كنید كلا" بی ربطه و نتیجه نخواهد داد و بر عكس موجب سرخوردگی و از بین رفتن اعتماد به نفس میشه!

ملا نصرالدین
14-02-2011, 09:32
من هم موافق این قانونم.من تلاشم رو میکنم.و امیدوار می مونم.سعی می کنم مثبت فکر کنم تا مثبت برام اتفاق بیوفته.(که اکثر اوقات همین جوری شده)حتی اگه اون اتفاقی که دوست داشتم پیش نیومد من چیزی رو از دست ندادم.بهتر از این بود که همش غصه بخورم اعصاب خودمو اطرافیانم رو داغون کنم بگم نمیشه نمیشه

شکمو
05-03-2011, 10:48
با سلام من یه مدتی خیلی دنبال این چیز ها بودم و به خاطر باد گیریش حتی سخنرانی های بعضی دکتر ها ی داخل رو میرفتم و گوش می کردم تا حدی جواب میداد ولی نه اون طوری که میخواستم.
همه چیز به اعتقاد بستگی داره ، یه اعتقاد خیلی زیاد به چیزی باعث میشه که اون چیز رو باور کنی تو این تالار تقریبا همه درست میگن یکی میگه به درد نمیخوره ، واقعا هم تا حالا به دردش نخورده و یکی میگه خیلی خوبه و اتفاقات جالبی برام افتاده ، و تا به حال نتیجه ی خیلی مثبتی هم ازش گرفته همه ی این ها به خاطر اعتقاد داشتن یا نداشتن به این مسائل است و درصد موفقیت تو این قانون به درصد اعتقادی که به این قانون داری بستگی داره مثلا یکی میگه « حالا یه تستی بزنیم ببینیم جواب میده یا نه » احتمال اینکه این روش جواب بده کمه چون اعتقاد قلبی پشتش نیست حالا اگه این تستی که کرده چند بار پشت سر هم جواب بده اعتقاد حاصل میشه و از این به بعد هر وقت این کار رو تکرار بکنه جواب خواهد گرفت. مثلا خود من به صبر (عطسه) خیلی اعتقاد دارم و اعتادم هم اینه که اگه موقع شروع انجام کاری خودم یا اطرافیانم یه عطسه کنند اون کار رو اگر انجام بدم برام بد تموم میشه و اگر اون کار رو انجام ندم هم اتفاقی نمی افته حالا اگه من به این کار اعتقادی نداشتم و صبر می اومد و من اون کار رو انجام می دادم ممکن بود اون کار به درستی انجام بشه.
این چکیده ی اون کلاس ها و کتابهایی بود که بابتشون کلی هزینه کردم و یاد گرفتم. ولی بعدا وقتی (برای تفریح) داشتم نهج البلاغه رو میخوندم دیدم که همه ی اینها رو اون تو نوشته البته نه به این صراحت. از اون به بعد رفتم و قران رو هم مطالعه کردم با این هدف که ببینم آیا تو قرآن هم چنین چیز هایی رو نوشته؟ و دیدم که فرا ر از اون چیز هایی رو که تا حالا یاد گرفتم تو اون نوشته.
ما مسلمون ها چیزی تو دستمون داریم که همه ی جهان دارن تلاش میکنن به مفاهیم اون برسن و تا به حال به بعضی چیز های اون رسیدن اما خود ما خیلی به اون کم توجه می کنیم و دنبال منابع خارجی اون هستیم. برای مثال تو نهج البلاغه نوشته: بزرگترین گناه ترس است. این همون ریسک پذیری رو توضیح میده. یا یه چیز دیگه که میگه : مومنان آینه ی یکدیگر باشند. یعنی شما وقتی میخوای یه جنسی رو به مشتری بفروشی خودت رو بذار جای مشتری و بعد اون جنس رو بهش بفروش دقیقا همین جمله رو من تو یه سمینار از یه برزیلی شنیدم. این حرف و حرف های دیگش (اگه بخوام بنویسم خیلی میشه) نتیجه ی سال ها تحقیق اون شخص بود در حالی که کتاب کاملش دست ما مسلمون هاست و ما بهش توجهی نمیکنیم.
کلام آخر : این اعتقاده که همه چیز رو تغییر میده پس دنبال روشی باشید که بهش اعتقاد دارید نه روشی که جدید اومده و تازه میخواهید تستش کنید.

ببخشید که سرتون رو درد آوردم.

با تشکر.

Doctor.Freeman
05-03-2011, 11:23
یه حرفه اضافه من بزنم :

قانون جاذبه درسته ولی نه به صورت پایه بلکه به صورت تکامل و همراهی در زندگی .
اونجوری که شما میگین جاذبه میشه داستان اون شغاله که کنار جاده میشینه که واسش غذا بیاد ولی آخرش میمیره ... !

قانون جاذبه میتونه تو داشتن و خواستن بهتون کمک کنه .
اما نمیتونه یه چیزو واسه شما بوجود بیاره ...

یه جور کمک کننده نه پایه اصلی

keyvanb1
14-03-2011, 22:55
من اينو انجام دادم تا مرز جنون پيش رفتم.

Lady parisa
03-04-2011, 11:57
[SIZE="4"]
کاربرد عملی قانون جذب در زندگی ـ فرامرز کوثری

کاربرد عملی قانون جذب در زندگی
قسمت اول : تا می توانی آرزو کن!
در بخش های گذشته در مورد جزئیات قانون جذب به تفصیل صحبت کردیم. گفتیم که قانون جذب جزو قوانین معنوی عالم هستی است و مثل قوانین ریاضی و قوانین فیزیکی واقعا وجود دارد و روی زندگی ما و اطرافیانمان چه آگاهی داشته باشیم و چه خیر تاثیر دارد.
از سوی دیگر گفتیم که قوانین فیزیک مدرن به طور عجیبی قانون معنوی جذب را اثبات می کند. اکنون می خواهیم از دنیای نظری بیرون بیائیم و ببینیم اگر یک انسان بخواهد قانون جذب را در زندگی واقعی به کار بگیرد چگونه فکر می کند و به چه شکلی دنیا را می بیند و از همه مهم تر در برخورد با مشکلات زندگی به چه شیوه ای رفتار می کند و چگونه برمسائل دشوار زندگی درحوزه های مختلف غلبه می کند و راه حل مناسب را پیدا می کند.
مسلما این شیوه بررسی قانون جذب بسیار جذاب خواهد بود. چرا که از فضای شعارگونه و دانستگی بیرون می آئیم و به فضای عملی و واقعی و کاربردی وارد می شویم و می توانیم با درک عملی و عمیق قانون جذب آن را به صورت جدی درزندگی خود به کار گیریم و از منافع غیر قابل انکار آن بهره مند شویم.روش کار نیز به این شکل است که ابتدا برداشت خود از قانون جذب را عنوان می کنیم و سپس به شرح و تفصیل رفتارها و نگرش های ناشی از آن برداشت می پردازیم.
برداشت اول از قانون جذب: "قانون می گوید تو آرزو کن و شعله آرزویت را در دل خود پایدار نگاه دار. بقیه کار یعنی برآورده شدن آرزو و تبدیل آن به صورت یک واقعیت عینی و قابل لمس را به کاینات بسپار. "
آرزو کردن اتفاقی است که خیلی از ما آدم های دنیای مدرن ارتباطات و اطلاعات از یاد برده ایم. ما آدم های قرن بیست و یک بیش از حد لازم منطقی شده ایم. استدلال های منطقی تمام بخش های زندگی ما را تحت نفوذ خود قرار داده اند. برخی از این استدلال ها ریشه ریاضی دارند و بعضی دیگر استدلال هایی هستند که برای اثباتشان دلیلی نداریم ولی چون در محیط جاافتاده اند ما گمان می کنیم درست اند. برطبق این استدلال ها خیلی از آدم ها حق آرزو کردن خیلی از چیزها را ندارند.مثلا اگر در خیابان انسانی شبیه خودمان را دیدیم که سوار بر ماشینی مدل بالا مشغول جولان است باید به او اجازه دهیم که بتازد و در عین حال اصلا خیال داشتن چنین ماشینی را در سر نپرورانیم. چرا که اساسا اینجور آرزوها برای ما جایز نیست و باید به آرزوهای کوچک و دست یافتنی تری فکر کنیم. استدلال هایی مثل اینکه تو باید اول شکم خودت را سیر کنی بعد به فکر ماشین بیافتی و یا اینکه هزینه تعمیر و نگهداری ماهیانه این ماشین ها از درآمد فصلی من و تو بالاتر است و یا با لباس مندرس و قیافه کارگری و در هم ریخته سوار این قبیل ماشین ها شدن موجب خنده و مضحکه خواهد بود و هزاران استدلال بازدارنده دیگر باعث می شوند که من و شما با وجود اینکه ته دلمان سوار شدن بر چنین ماشین مدل بالایی را طلب می کند و می توانیم لااقل در خیال خود چنین آرزویی داشته باشیم. از پایه قید این آرزو را می زنیم و اصلا به آن فکرنمی کنیم.
اما قانون جذب به ما می گوید که اصلا نگران قدوقواره آرزو و همینطور قدوقواره خودمان نباشیم و هر وقت چیزی را دیدیم و به نظررسید که می خواهیم بدون هیچ نگرانی آن را طلب کنیم و بخواهیم و قضاوت در مورد اینکه این آرزو دست یافتنی است یا نه و همینطور امکان برآورده شدن و احتمال اجابت آن دعا و آرزو را اصلا در فکر خود راه ندهیم. وقتی طبق قانون جذب خود کاینات می پذیرد که آرزوی درونی تک تک ما آدم ها را با به کار گیری تمام اجزای طبیعت اجابت کند ، دیگر دلیلی برای نگرانی از بابت هزینه و امکان پذیری اجابت آرزو وجود ندارد و کار من و شما می شود فقط خواستن و منتظر اجابت شدن .
حال تصور کنید که با این نوع نگرش به زندگی یعنی باور داشتن بی مرز بودن آرزوها ، من و شما در حوزه های مختلف زندگی چه پیشرفت های عظیمی خواهیم کرد. مثلا در حوزه تحصیل شما بالاترین مدرک ممکن در بهترین رشته را آرزو می کنید و در مقابل محدودیت ها و مخالفت های بقیه با شجاعت می گوئید که چرا من نباید به بالاترین مدارج علمی برسم؟ و بعد با اعتماد به نفس در جلسات علمی و مناظرات شرکت می کنید و از نظریات خود دفاع می کنید.
در حوزه توانگری و کسب درآمد هم وقتی حد و مرزی برای آرزوهای خود قائل نباشید وبا اتکا به قانون جذب این حق را به خود بدهید که سقف آرزوهای خود را تا بی نهایت ادامه دهید، در اینصورت مثل یک شکارچی مترصد شکار بهترین فرصت های درآمد سازی می مانید واز حداکثر توان خود برای یادگیری مهارت های درآمد زا و ورود به عرصه های پرسود بهره می جوئید. این اتفاقات تنها زمانی رخ می دهند که شما با استدلال های رنگ و وارنگ منطقی و شبه منطقی سقف آرزوهای خود را محدود نکرده باشید.
در زمینه انتخاب همسر هم شما سطح توقع و انتظار و در واقع سقف آرزوی خود را بالاتر خواهید برد و به جای راضی شدن به فردی متوسط و معمولی ، بهترین و زیباترین و پاک ترین و فرشته ترین انسان های روی زمین را برای همسری خود انتخاب خواهید کرد. در انتخاب دوست هم وسواس خواهید داشت و بهترین دوستان و همنشینان را برای خود اختیار خواهیدکرد. همه این خوبی ها به شرطی نصیبتان می شود که شما به درستی قانون جذب باور داشته باشید و به بی نهایت بودن سقف آرزوهایی که می توانید در تمام لحظات زندگی خود بردل برانید یقین داشته باشید.
نکته بعدی این است که اندازه آرزو در قانون جذب اصلا مهم نیست. یک آرزوی کوچک مثل یافتن جای پارک برای ماشین و یا یافتن تاکسی خالی به اندازه یک آرزوی به ظاهر بزرگ مثل صاحب ویلا و اتومبیل لوکس شدن ، هر دو دست یافتنی و شدنی هستند. قانون جذب می گوید نگران قیمت و بزرگی و زمان تحقق آرزوها نباش. اصلا به این محدودیت ها کاری نداشته باش. تو فقط آرزو کن و آتش این آرزو را برای همیشه در دل خود روشن نگاه دار. کاینات در بهترین لحظه و در مناسبترین مکان ، بسته آرزوهایت را تحویل تو خواهد داد و این تحویل دهی شب و روز نمی شناسد. شب با روز ، ارزان با گران، سنگین با سبک، کوچک با بزرگ همگی برای کاینات یکسان اند و ما آدم ها نباید اصلا نگران برآورده نشدن آرزوهایمان به خاطر گرانی و سنگینی و یا بزرگی آن باشیم.
یک آرزو بعد از مشاهده یک اختلاف و تفاوت در دل انسان شکل می گیرد. مثلا وقتی انسانی زیباتر ، خوش تیپ تر و خوش لباس تر، با کلاس اجتماعی بالاتر و محبوبیت بیشتر را می بینیم ، بی اختیار طالب زیبایی و محبوبیت بیشتری می شویم. همین طلب کردن چیزی بیشتر و متعالی تر به شکل آرزو در دل ما شکل می گیرد و شروع به رشد می کند. از آنجا که تفاوت ها و اختلاف ها همیشه وجود دارند و در واقع به واسطه این تفاوت هاست که زندگی اجتماعی معنا پیدا می کند ، پس خط تولید آرزو هم تمام شدنی نیست و نباید هم به بهانه تمام شدن سهمیه آرزو از طلب کردن و خواستن و آرزو کردن دست برداشت. همیشه باید آرزویی را در دل پروراند و برای رسیدن به آن بیشترین تلاش را به خرج داد. ضرب المثلی هست که می گوید آدم ها تا موقعی که آرزویی واقعی را در دل خود دارند از دنیا نمی روند و زنده می مانند تا اجابت آن آرزو را با چشم خودببینند. این همان چیزی است که قانون جذب به زبانی دیگر می گوید.
بنابراین برداشت اول از قانون جذب در زندگی عملی و روزمره این است که هرگز نباید به هیچ کسی بخصوص هویت ذهنی و "من فکری" خودمان اجازه دهیم سقف و تعداد آرزوهای ما را کم کند وروی آن محدودیت بگذارد.باید تا می توانیم آرزوهای متعالی و ارزشمند را در زندگی برای خود بوجود آوریم و دنبال کنیم. می گویند به هنگام مرگ وقتی قدرت و عظمت و توانایی انسان بر او آشکار می شود ، انسان حسرت زده می گوید ای کاش بیشتر آرزو می کردم و آرزوهای باز هم بزرگتری را در دل خود می چرخاندم. قانون جذب می گوید قبل از فرارسیدن روز حسرت تو فرصت داری که بزرگترین آرزوهای زندگی خود را به وجود خود راه دهی. پس تامی توانی آرزو کن!

Lady parisa
03-04-2011, 12:07
قسمت دوم : یک دنیا برفک ، یک دنیا امید!
در ادامه کاربرد عملی قانون جذب در زندگی روزمره به قانون موجی بودن کل جهان هستی می رسیم. قبل از آن لازم است به این نکته پرداخته شود که آیا دنیا همین چیزی است که ما با هم می بینیم و می شنویم و لمس می کنیم و می چشیم و می بوئیم!؟ یعنی دنیا و هستی و طبیعت همین چیزی است که ما با حواس پنجگانه خودمان آن هارا می فهمیم؟
حقیقت این است که چشمان ما انسان ها فقط بخشی از طیف نوری موسوم به طیف مریی را می تواند ببیند.طیف مریی بخشی از طیف الکترمغناطیسی است که با چشم انسان قابل رویت و تشخیص است. طول موج طیف مرئی بین ۳۸۰ تا ۷۵۰ نانومتر و فرکانس آن‌ها بین ۴۰۰ تا ۷۰۰ ترا هرتز است.
از سوی دیگر گوش انسان قادر است فقط امواج بین ۲۰ هرتز تا ۲۰۰۰۰ هرتز را بشنود. که البته هر چه انسان پیرتر شود حد بالایی طیف شنوایی انسان پائین تر می آید. همین ترتیب سیستم بویایی ما آدم ها هم فقط محدوده بوهای با چگالی خاصی را می تواند احساس کند. البته در حیوانات این محدوده تفاوت دارد. برای مثال کرگدن چشمانش بسیار ضعیف است اما قوه بویایی و شنوایی فوق العاده قدرتمندی دارد. حشرات قوه بویایی و بینایی قوی دارند. جیرجیرک دید خوبی دارد و از قوه شنوایی بسیار بالایی برخوردار است. زنبور عسل می تواند طیف مریی ماوراء بنفش را بخوبی ببیند و حس بویایی و شامه سگ ها شهره عالم است. همه این تفاوت ها به خوبی نشان می دهد که ما آدم ها واقعا دنیا را آنگونه که هست نمی بینیم و آنچه می بینیم در واقع چیزی است که محدودیت های حواس پنج گانه ما به ما اجازه می دهند.
هم اکنون در عراق دوربین هایی مورد استفاده می شود که سربازان می توانند با استفاده از آنها به صورت امواج مادون قرمز تصویری از زیر لباس اشخاص داشته باشند. بسیاری از رزمندگان در رزم های شبانه خود از دوربین های دید در شب استفاده می کنند. خوب این وسایل تقویت کننده قوه بینایی و شنوایی مثل سمعک و د وربین و میکروسکوپ و تلسکوپ و آشکارسازهای الکترونیکی بو و مزه بسیار قوی به ما در مورد جهانی که در آن زندگی می کنیم چه می گویند!؟
خیلی ساده این دریافت های علمی به ما می گویند که ای انسان توت فقط بخشی از دنیا را می بینی و آنچه می بینی همه دنیا نیست. پس اگر می خواهی قضاوتی کنی و تصمیمی بگیری ، در نظر به این محدودیت های خودت هم نظری داشته باش و فقط بر اساس حواس محدود خودت تصمیم گیری نکن.
برفک تلویزیون را وقتی تلویزیون برنامه ای را نشان نمی دهد همه دیده اند. حال فرض کنید که وقتی به آدم ها و دنیای اطراف خود نگاه می کنیم آنها را به صورت برفک یعنی امواج الکترونیکی خالص ببینیم؟ دنیا به یکباره برای ما ترسناک و نامفهوم می شود اینطور نیست؟ اما اگر به شما بگوئیم که دنیای واقعی در واقع این شکلی است و فقط به خاطر شکل خاص سیستم بینایی و شنوایی و حواس پنجگانه ماست که ما دنیا را غیر برفکی می بینیم آیا حیرت زده نمی شوید؟
خیلی مواقع وقتی صحبت از قانون جذب به میان می آید و اینکه همه چیز ارتعاش است و موج. بسیاری از حاضرین اعتراض می کنند که نه ما آدم ها موجهای مرتعش نیستیم. بلکه مولکول ها و موادی ثابت و غیرلرزانی هستیم که با چشم می توانیم به همدیگر نشان دهیم!! آنها حق دارند که موجی بودن کل کاینات را نپذیرند ، اما حقیقت این است که فقط اگر کمی دید خود را بازتر کنیم ودنیا را از طیف وسیع تری نظاره کنیم ، همه این ثبات ظاهری به هم می ریزد و برفکی بودن تصویر دنیا به یکباره ما را در جای خود میخکوب می کند.
بسیاری از کسانی که قانون جذب را باور دارند و از آن دفاع می کنند ، وقتی از ایشان سوال می شود که چگونه ارتعاشی بودن فکر و آرزو را به خود قبولانده اند و پذیرفته اند که کاینات ارتعاش و امواج درون دل انسان را می بیند و می شنود؟ آنها با صداقت کامل می گویند که لرزش دل خود را به هنگام آرزوی قلبی و درخواست باطنی حس می کنند و حتی محل این لرزیدن ها را هم با دست نشان می دهند! جایی درست بین وسط جناغ سینه موسوم و بالای ناف که به نام شبکه خورشیدی هم معروف است. آنها می گویند که لرزه نگار بدنشان را در این محل حس و ردیابی می کنند.
ولی نکته اینجاست که در واقع تمام بدن انسان از جنس موج و ارتعاش است و کمی اگر ابزارهای مشاهده هستی را مدرن تر کنیم و از تجهیزان نوین الکترونیکی و هوشمند استفاده کنیم ، می توانیم باور کنیم که کل عالم موج و ارتعاش است.
در بین مدافعان قانون جذب قانون معروفی است به نام قانون بال پروانه به این شکل که بال زدن یک پروانه در جنگل های دوردست آمازون روی توفان های دریایی سواحل جنوبی خلیج فارس و دریای عمان تاثیر می گذارد. اینکه حتی بال زدن یک پروانه کوچک می تواند توفانی به عظمت تسونامی را باعث شود برای خیلی ها باورکردنی نیست. اما اگر ماهیت ارتعاشی و نوسانی بودن ذرات عالم را بپذیریم ، قبول قانون بال پروانه دیگر مشکل و غیر قابل باور نخواهد بود.
وقتی کسی به قانون جذب یقین داشته باشد و با تمام وجود بپذیرد که گفتار و پندار و کردار اوبه صورت پیام های ارتعاشی در معرض دید کل هستی قرار می گیرد و کل عالم و کاینات برای هم آهنگ شدن و انطباق با این پیام های ارتعاشی به صورت لحظه به لحظه خودش را تغییر می دهد، می خواهیم ببینیم چنین آدمی امورات زندگی خود را چگونه می گذراند و با مشکلات زندگی خود به چه شکلی برخورد می کند!؟
اولین چیزی که چنین شخصی در ذهن خود یقین دارد تاثیر مستقیم فکر و پندار روی زندگی واقعی اوست. کسانی که به قانون جذب اعتقادی ندارند گمان می کنند که فضای فکر و تخیلات آنها محیطی است کاملا خصوصی و آنها حق دارند در فکر و ذهن و خیالات خود هر پندار و گمانی را تجسم و تصور کنند و بعد بدون اینکه مانند جهان واقعی تاثیر آن را ببینند آن را فراموش کنند و به سراغ تصور و پندار بعدی بروند. اما وقتی کسی به قانون جذب یقین پیدا کرد، او حتی جرات تفکر و تجسم صحنه های نامناسب و ناشایست و فکر کردن به موضوعات نادرست را به خود راه نمی دهد. چرا که با تمام وجود یقین دارد به محض راه یافتن یک فکر در ذهن انسان ، تغییری در ارتعاش کالبدی او رخ می دهد که برای کل کاینات و موجودات عالم قابل تشخیص و مشاهده است.
این مواظبت دائمی از فکر و پندار جزو ویژگی های برجسته افراد معتقد به قانون جذب است.
نکته دوم این است که چون قانون جذبی ها می دانند کل هستی به یکدیگر وصل است لذا اجزای دنیا را به صورت عالمی جدا از هم نمی بینند. آنها به ضرب المثل:
تو نیکی میکن و در دجله انداز
که ایزد در بیابانت دهـــد باز
کاملا اعتقاد دارند و به همین خاطر برای هر موجودی که در طول شبانه روز سرراهشان سبز می شود از کمک و مساعدت دریغ نمی کنند. چرا که آن موجود را چه انسان باشد و چه حیوان و حتی درخت، بخشی از عالم یکپارچه مرتعش و موجی می دانند که خودشان هم پاره ای از این ارتعاش هستند.
این مهربانی و مساعدت و ترحم و همیاری نسبت به تمام موجودات عالم و به اصطلاح حس قوم و خویشی با کل هستی نیز یکی دیگر از ویژگی های اخلاقی و رفتاری افراد معتقد به قانون جذب است که اتفاقا به دلیل همین باور هم اینگونه اشخاص به راحتی با تمام انسان ها رابطه برقرار می کنند و برای همگان به عنوان یک دوست و آشنای صمیمی جا می افتند و مورد قبول قرار می گیرند.
از سوی دیگر وقتی یک شخص معتقد به قانون جذب خطایی انجام می دهد. چون می داند امکان جبران خطا هرگز از او گرفته نمی شود و او همیشه می تواند با انجام یک کار مثبت دوباره ارتعاشات مناسب کایناتی را به سمت خود بکشاند ، لذا به محض انجام یک فعل اشتباه ، به جای ناامیدی و افسردگی و خودباختگی ، بلافاصله آن را جبران می کند و به دامن کاینات برمی گردد.
شخص معتقد به قانون جذب ، هرگز تنها نیست. اصلا برای او تنهایی معنایی ندارد. او مثل قطره ای است در لابلای میلیاردها قطره دیگر که به صورت لحظه به لحظه در حال ارتعاش و نوسان است. او چون تنها نیست از چیزی نمی ترسد. یکجور آرامش عمیق و ریشه دار در او و زندگی اش موج می زند و همین آرامش عمیق به او اعتماد به نفس بالایی می بخشد. به بیان ساده تر شخص معتقد به قانون جذب لازم نیست برای خاطرجمعی و داشتن اعتماد به نفس بالا حتما یک پارتی و حامی بزرگ پشتیبانش باشد. او بدون نیاز به حامی کل هستی و کاینات را پشتیبان خود می داند و با یقینی که از این بابت دارد در امورات روزمره زندگی با اعتماد به نفس و اطمینان کامل ظاهر می شود.
نقص داشتن و کم و کسری داشتن هم برای فرد معتقد به قانون جذب در زندگی اهمیت چندانی ندارد. برای مثال اگر چنین شخصی دارای معلولیت جسمی باشد این معلولیت را به صورت مانعی سرراه پیشرفت و ترقی خود نمی بیند. گفتیم که ما آدم ها حتی وقتی خیلی هم سالم باشیم از لحاظ طیف مریی و شنوایی و همینطور مرزهای چشایی و بویایی و حسی خودمان دارای محدودیت هستیم. یک فرد معلول فقط میزان محدودیت اش در یک یا چند حواس بیشتر از انسان های عادی است. اما وقتی همه انسان های عالم ذاتا به خاطر ساختار حواس پنجگانه از یک لحاظ معلول و ناکامل محسوب می شوند ، دیگر چه فرقی می کند که کسی کمتر یا بیشتر معلول باشد. معلولان معتقد به قانون جذب با همین استدلال ساده و انرژی بخش بسیاری اوقات کارهایی می کنند که آدم های سالم و تندرست از انجام آنها عاجز هستند. نمونه آنکه در مسابقات پارالمپیک پکن که امسال در چین برگزار شد ،یکی از اعضای تیم معلولین وزنه برداری کشورمان توانست رکورد پهلوان رضا زاده را بشکند. کاری که وزنه بردارهای سالم و تندرست نتوانستند انجام دهند.
می بینید که فقط یکی از ادعاهای قانون جذب یعنی موجی بودن و ارتعاشی بودن کل اتفاقات هستی چقدر زیبا و باشکوه می تواند روی برخورد و رفتار و گفتار و حتی پندار و فکر و خیال اشخاص تاثیر بگذارد و آنها را در برخورد و مواجهه با مشکلات زندگی قدرتمند سازد؟! در آینده باز هم در این مورد با شما سخن خواهیم گفت.

Lady parisa
03-04-2011, 12:20
قسمت سوم : زندگی به خاطر هیچ کس نمی ایستد!
امروز می خواهم در مورد یک موضوع بسیار مهم مرتبط با قانون جذب صحبت کنم که به درد همه می خورد و آن موضوعی است که در علوم انسانی و موفقیت به نام مدیریت اخلاقی یا Ethic Management به آن پرداخته می شود.اصلا قصد ندارم به صورت علمی و با کلمات سنگین وثقیل این موضوع را بازکنم. علاقه مندان می توانند روی اینترنت در این خصوص هزاران مطلب پیدا کنند و روی آن تحقیق نمایند. آنچه در اینجا می آید نقش به کار گیری اصول مدیریت اخلاقی در کاربرد عملی قانون جذب در زندگی است.
به نظر شما چرا با وجودی که دست و پای سالمی دارند دست گدایی به سوی این و آن دراز می کنند و از روش های ناخوشایند امرار معاش می کنند؟
جواب خیلی ساده است:" چون به این باور رسیده اند که تنها راه همین است و هیچ راه درست و شرافتمندانه دیگری برای کسب درآمد و زنده ماندن وجود ندارد!آنها خود را به صورت یک قربانی می بینند که مجبورند اینگونه عمل کنند."
یا به نظر شما چرا خیلی ها در هنگام مواجهه با مشکلات و تنش های سخت زندگی به مواد مخدر و الکل و ولنگاری روی می آورند؟
باز هم جواب بسیار ساده است:" آنها ذهن خود را به این نتیجه رسانده اند که برای فرار از فشار مشکلات راهی بهتر از این وجود ندارد. یعنی راه درستی برای مقابله با مشکلات نمی بینند و به همین خاطر به سراغ راهی که خودشان هم می دانند غلط است می روند. وقتی به آنها اعتراض می کنی که چرا راه درستی برای زندگی انتخاب نمی کنند ، با حیرت پاسخ می دهند کدام راه درست!؟ همه راه ها بن بست است!"
دقیقا با همین استدلال ساده یعنی :"موجود نبودن راه درست برای رسیدن سریع و بی دردسر و بی زحمت به راحتی و لذت و ثروت " خیلی ها با خیال راحت به سراغ کارهای ناصواب و نکوهیده می روند و به هیچ وجه خود را در این رابطه مقصر نمی دانند.
فکر می کنید چرا نامزدهای انتخاباتی در کشورهای مختلف جهان ، حتی کشورهای مترقی و پیشرفته ، سعی می کنند با هر شیوه مخربی که به دستشان می رسد اعتبار و آبروی رقیب را ازبین ببرند و احتمال برنده شدن خودشان را بالاتر ببرند!؟ جواب ساده است چون فکر می کنند غیر از این راه درستی برای پیروز شدن وجود ندارد!
به نظر شما چرا خیلی ها در ادارات و موسسات سعی می کنند با تملق و چاپلوسی و حتی بدگویی و بدنمایی همکاران خود را عزیزتر و نورچشمی تر کنند و برای رسیدن به مناصب عالی تر از هیچ حرکت ناشایستی دریغ نمی کنند؟ باز هم پاسخ ساده است:" چون احساس می کنند همه جاده های سالم و درست رسیدن به مقصد خراب است و تنها راه رسیدن به مقصد و هدف قدم گذاشتن در راه های غلط و اشتباه می باشد."
چرا بعضی نسبت به زن و فرزند خود سخت گیری شدید می کنند و با دریغ کردن امکانات تحصیل و تغذیه از خانواده خود و کلاه سر فامیل و آشنا گذاشتن و بالا کشیدن سهم الارث خواهر و مادر، تلاش می کنند به هر قیمتی که هست زمینی را به نام خود بخرند و حساب بانکی خود را افزایش دهند؟ چرابعضی ها نسبت به عزیزترین های زندگی شان تا این اندازه بی رحم و سنگدل می شوند؟ پاسخ روشن است:" آنها به این باور رسیده اند که راه درست دیگری برای خانه دارشدن و توانگری وجود ندارد و مظلوم تر و در واقع بی دست و پاتر وبی خطرتر از خواهرومادروزن و فرزند هم که کسی نیست! پس آنها مجبورند اینکار را انجام دهند چون چاره دیگری ندارند!"
اما این درست نیست و اگر همه به این شکل عمل کنند دیری نمی پاید که فساد در تمام ارکان جامعه نفوذ می کند و به یکباره همه چیز از دست می رود و اوضاع از کنترل خارج می شود.
حتی اگر دقت کرده باشید دزدها و آدم بدهای فیلم ها هم یک مرامنامه اخلاقی برای خود دارند. مثلا با وجودی که به خود حق می دهند از روش های نادرست و خلاف به ثروت برسند اما در عین حال به شدت از دستورات فرمانده خود تبعیت می کنند و از یکدیگر دفاع می کنند و نسبت به هم خیانت روا نمی دارند. در واقع وجود یک مرامنامه اخلاقی هم برای تک تک انسان ها در زندگی لازم است ، هم برای شرکت ها و مغازه های کوچک و هم برای ادارات بزرگ و شرکت های عظیم بین المللی .
یک انسان نباید برای رسیدن به هدف خود از هر وسیله ای که دم دستش باشد حتی وسایل نادرست و شیوه های ناصحیح ، استفاده کند و فقط رسیدن به مقصد برایش مهم باشد. بلکه از هرانسانی صرف نظر از سطح سواد و نوع جنسیت و میزان تربیت خانوادگی ، انتظار می رود که برای زندگی شخصی خود و همینطور نحوه برقراری ارتباط با اطرافیان و خانواده از یک مرامنامه اخلاقی ثابت و مشخص پیروی کند. اگر انسانی چنین نباشد دیر یا زود همه از اطرافش می گریزند و هیچکس در کنار او قرار نمی گیرد و به او اطمینان نمی کند. به راستی وقتی کسی حتی به نزدیکترین دوست و آشنای خود رحم نکند ، چگونه می توان از او انتظار داشت که به هنگام بحران از ما طرفداری و حمایت کند؟
یک مغازه دار و کاسب هم باید برای خود مرامنامه اخلاقی مشخص و ثابتی داشته باشد. اگر صاحب یک چلوکبابی به اصول اخلاقی پشت پا بزند و مرام زندگی خود را برپایه پول درآوردن به هر قیمتی قرار دهد. بدیهی است که این چلوکبابی برای پختن کباب هر چیزی که دم دستش باشد را به گوشت اضافه می کند وبه هیچ وجه خود را ملزم به رعایت بهداشت نمی کند. دیر یا زود مردم از روی شکل و قیافه و رفتار و ادب و اخلاق و شایعات متوجه کار او می شوند و دیگر به سراغش نمی آیند. البته صاحب چلوکبابی ممکن است بگوید که او مثل خیلی های دیگر عمل کرده و روش درستی غیر از این وجود ندارد. اما حقیقت این است که حتی در بدترین شرایط زندگی باز هم یک روش درست برای غلبه بر مشکل وجود دارد. فقط کافی است دنبالش بگردیم. به راحتی می توانیم آن را پیدا کنیم.
قانون جذب هم دقیقا به همین نکته اشاره می کند. بر طبق قانون جذب وقتی شما آرزویی را در دل می گردانید ، برای اجابت شدن این آرزو شما اصلا نباید به روش های غیر اخلاقی و شیوه های ناجوانمردانه متوسل شوید و حق کسی را ناحق کنید و آبروی فرد بیگناهی را بریزید و حرکتی زشت انجام دهید و یا سخنی ناروا بر زبان برانید. شما فقط باید به منبع انرژی برآورنده آرزوها ، یعنی خالق کاینات اطمینان کنید و حتی یک لحظه هم از مسیر درست منحرف نشوید. اصلا هم نباید نگران باشید و به هیچ وجه نباید خود را درگیر این مساله سازید که راه درست دیرتر به مقصد می رسد و یا سود و منفعتش کم است. مهم این است که شما برای رسیدن به آرزوهای درست خود همیشه حساس باشید که از شیوه های درست و صحیح استفاده کنید.
معتقدان به قانون جذب جزو با مرام ترین و قابل اعتمادترین اشخاص روی زمین هستند. آنها قابل اطمینان هستند نه به این خاطر که نمی توانند خطا کنند. بلکه به این دلیل که باوردارند گام نهادن در جاده خطا و ناصواب ، باعث افت انرژی و ارتعاش آرزوهای درونی آنها و در نتیجه دور شدن آنها از آرزوهایشان می شود. در قانون جذب باور همگان بر این است که ما هر چه آرزویی مثبت و پاک و صیقل خورده تری داشته باشیم و شک و تردید ما نسبت به حق بودن آرزویمان کمتر و یقین ما بر سزاوار بودن خودمان بیشتر باشد، میزان ارتعاش و نوسان ارسالی از سوی آرزو به سمت کاینات بیشتر و در نتیجه احتمال اجابت سریع آرزو بیشتر می شود. حال با این اوصاف هر نوع حرکت و روشی که باعث ناپاکی و آلودگی آرزو شود به طور مستقیم انرژی و ارتعاش مثبت را از آرزو می گیرد و در نتیجه اجابت آن توسط کاینات را با مشکل روبرو می سازد. بنابراین یک فرد معتقد به قانون جذب اساس تفکرش بر این اصل استوار است که هر کاری را باید از راه درستش انجام داد.حتی اگر این راه درست در ظاهر پر زحمت و کم منفعت به نظر برسد. مهم این است که در درازمدت منفعت و سوددهی این مسیر درست چندصد برابر روش نادرست است و ضمانت کننده این منفعت چند صدبرابری هم خود کاینات می باشد.
ما اگر در زندگی بپذیریم که رعایت اصول و مرام اخلاقی در تمام حوزه های زندگی شخصی و شغلی و خانوادگی و اجتماعی باعث تقویت انرژی مثبت وافزایش ارتعاش حیاتی در کالبد ما می شود و فرشته های بیشتری را برای کمک به ما به سمتمان می کشاند. طبیعی است که در سخت ترین شرایط زندگی هم حاضر نمی شویم به سمت کار خلاف و ناصواب کشیده شویم. چونکه از اعماق وجودمان یقین داریم راه غلط در نهایت نتیجه اشتباه و ناصواب به همراه دارد و افتادن در جاده اشتباه هرگز ما را به مقصد صواب و درست نمی رساند. این درحالی است که در حین انجام رفتار غیر اخلاقی و ناجوانمردانه و نادرست ، آرامش و قراری هم نخواهیم داشت و لحظه به لحظه زندگی مان هم مملو از ترس و اضطراب و بی قراری خواهد شد.

---------- Post added at 12:20 PM ---------- Previous post was at 12:18 PM ----------

مطالب ادامه دار هست اگر دوستان علاقه داشتن ،بفرمائین بقیه مطالب رو می زارم

sinohezag
15-04-2011, 15:15
1
از زبان استاد پیشین علوم اجتماعی دانشگاه تهران، روانشناس، جامعه شناس و اقتصاد دان(در سازمان برنامه و بودجه) در مورد "راز"

2
نقد فیلم/کتاب راز از زبان استاد پیشین علوم اجتماعی دانشگاه تهران، روانشناس، جامعه شناس و اقتصاد دان(در سازمان برنامه و بودجه)
بخش اول

بخش دوم

hamid_diablo
15-04-2011, 16:33
سلام دوستان

مطالب جالبیتو این تاپیک هست
خوب منم موافقم با قانون جاذبه.ما همونی هستیم که فکر میکنیم یا بهتر بگم ما همونی میشیم که فکر میکنیم
از این قانون باید درست استفاده بشه چون این قانون مکمله.مکمله تلاش و انگیزه و امید
ولی یه چیزی رو هم بگم ....
روانشناسهای غربی و به خصوص ساستمدارانشون دارن از این نظریه سوء استفاده میکنن!!!!!!!!!!
یعنی میخوام انقدر به این موضوع بپردازن که زندگی فقط با قدرت ذهن به جلو میره و دین و ایمان و حتی خدا نقشی نمیتونه تو زندگی بشر داشته باشه.اونا میخوان انسانها رو به سمتی ببرین که دین گریز یا بهتر بگم دین رو فراموش کنن و بچسبن به قدرتهای ذهنی که اونا میگن
حتی تو فیلماهی هالیوودی هم میشه این موضوع رو دید .اگه فیلم سرآغاز با بازی دی کاپریو رو دیده باشی تقریبا به همین موضوع پرداخته.حتی فیلمهایی مثل سری هری پاتر نیز دنباله روی همین سیاست هستند
پس سعی کنید همراه تلاش و کوشش و همچنین توکل به خدا از قدرت ذهنی و مثبت اندیشی هم استفاده کنید تا به امید خدا به هدفهاتون برسید

j0l6
15-04-2011, 16:57
به كسايي كه به اين موضوعات علاقه دارن و يا به دنبال موفقيت هستن پیشنهاد میکنم كتاب think and grow rich رو بخونن ( برا اينكه در مورد اين كتاب بيشتر بدونين يه سرچ تو گوگل بزنین ) این کتاب یکی از بهترین کتاب های تاریخ هستش و میشه گفت نوسنده گان کتاب هایی مثل secret خواننده گان و این کتاب هستن

prodoctornuke
24-04-2011, 00:26
دوستان این قانون جذب چی هست اصلا؟یکمی توضیح بدید

3Dmajid
24-04-2011, 16:11
سلام دوستان

مطالب جالبیتو این تاپیک هست
خوب منم موافقم با قانون جاذبه.ما همونی هستیم که فکر میکنیم یا بهتر بگم ما همونی میشیم که فکر میکنیم
از این قانون باید درست استفاده بشه چون این قانون مکمله.مکمله تلاش و انگیزه و امید
ولی یه چیزی رو هم بگم ....
روانشناسهای غربی و به خصوص ساستمدارانشون دارن از این نظریه سوء استفاده میکنن!!!!!!!!!!
یعنی میخوام انقدر به این موضوع بپردازن که زندگی فقط با قدرت ذهن به جلو میره و دین و ایمان و حتی خدا نقشی نمیتونه تو زندگی بشر داشته باشه.اونا میخوان انسانها رو به سمتی ببرین که دین گریز یا بهتر بگم دین رو فراموش کنن و بچسبن به قدرتهای ذهنی که اونا میگن
حتی تو فیلماهی هالیوودی هم میشه این موضوع رو دید .اگه فیلم سرآغاز با بازی دی کاپریو رو دیده باشی تقریبا به همین موضوع پرداخته.حتی فیلمهایی مثل سری هری پاتر نیز دنباله روی همین سیاست هستند
پس سعی کنید همراه تلاش و کوشش و همچنین توکل به خدا از قدرت ذهنی و مثبت اندیشی هم استفاده کنید تا به امید خدا به هدفهاتون برسید

من کاملا با حرف ایشون موافقم :20:
منم به این قانون اعتقاد دارم، ولی توی کتابای غربی که در مورد این قانون نوشته و خوندم دیدم بیشتر داره دید انسان محوری رو بهت تلقین میکنه ... تا جایی که میگی من هر چی که بخوام خودم بهش میرسم، دیگه از خدا کمک نمیگیری واسه کارات و میگی خودم جذبش میکنم !!!
در صورتی که همین قانون جذب رو هم خدا خلق کرده و ما نباید اینو فراموش کنیم.
وقتی با جذب کردیم به چیزی میرسیم در واقع خدا اون چیز رو به واسطه ی قانون جذب بهمون داده :11:

shadmehrmedia
27-04-2011, 11:37
منم اعتقاد دارم و نتیجه خوبی گرفتم از این کار

kolin
01-05-2011, 20:11
کلامی نو ، سطر و صفحه‌ای دیگر ، کتابی تازه گشوده می‌شود ، تولدی رقم می‌خورد و انسان چشم می‌گشاید به روی جهانی که در انتظار اوست تا او را در سرنوشت خویشتن سهیم کند. در روزگار شادی و اندوه ، در کامیابی و رویش ، در شکوه و شگفتی و در تلخ کامی و غم. هستی ، آهنگ‌های بسیار دارد ، پرده‌های بی‌شمار ، آواهایی که باید شنید و نواهایی که باید شناخت ، باید به ضرب آهنگ آن پی برد و به رمزهای جاودانه‌اش دل سپرد. نشانه‌ها چشم به راهند تا انسان فراخوانده شود تا به دور دست نظر دوزد و خود را آماده کند ، با تمام وجود ، مهیا و مجهز برای رفتن ، برای گام نهادن در راه و بی راه ، برای گریختن از بیم ها ، دلشوره ها و ترس ها و تردید ها ، برای فرو رفتن و فرا رفتن ، عبور از مرزها و گذر از بی‌نهایت به اقلیم پررنگ رویا ، به سرزمین مکاشفات ، به دیار دریافت‌ها ، به سوی فهمی عمیق‌تر و هدایت جهان به سوی هر آنچه می‌خواهی. کوشش بسیار برای دانستن یک راز ، کلیدی برای دست‌یابی به همه چیز. هر کس مرکز جهان خویشتن است ، نقطه توأمان آغاز‌ها و پایان‌ها ، او ارزش‌های خود را بنا می‌نهد و هویت خویش را شکل می‌دهد. آیا ما پدید آورندگان شرایطیم و یا خود پدیده‌ای برآمده از آن ، مرزهای اختیار ما کجاست و دست‌هایمان در کدامین وادی از نیرو عاری می‌شود. در دنیای روابط تاریک ، در جهان چراغ‌های خاموش ، در وادی متروک انسان‌های تنها با مناسباتی مخدوش ، چه کسی می‌خواهد در فردگرایی خود فرو رویم ، در دنیای ذهنیات شناور بمانیم و جهان درون را به معیاری تردیدناپذیر بدل سازیم.

hts1369
03-05-2011, 15:32
من دفعه اول که داشتم مستند راز رو میدیدم مادرم داشت خونه رو جارو برقی میکشید من بهش گفتم بس کن اینقدر سرو صدا نکن بزار اینو ببینم گفت مگه چی میگن اینها گفتم میگن اگه بگی امروز حالم بده تا شب یه چیزت میشه ولی اگه بگی حالم خوبه تا شب یه یا چند تا اتفاق خوب واست میفته بهم خندید گفت راست میگن گفتم چطور گت من هر موقع که بخوام برم یه عروس یا مجلس ختم یا کلا هر جایی که شلوغ باشه اگه موقع رفتن بگم امروز سر درد میاد سراغم حتما سردرد میگیرم و شب تا صبح نمیتونم بخوابم (مادرم میگرن داره) ولی اگه موقع رفتن بگم توکل بر خدا ایشالله که چیزی نمیشه میرم و برمیگردم اصلا سر درد هم سراغم نمییاد.
من خودمم به این قضییه اعتقاد کامل دارم.

rangeeeer
11-05-2011, 11:11
خداییش واسه من جواب داد پنج سال پیش 14 سال داشتم تونستم تو 3 روز
یه دوچرخه ی خشکل گیرم اومد

---------- Post added at 12:11 PM ---------- Previous post was at 12:07 PM ----------

تو این تاپیک یکی نوشته بود که این قانون معکوس عمل میکنه
ولی اگه درست به قضیه فکر کنی میبینی همش فکرش این بوده
که اگه نشه چیمیشه خوب قانون جذب هم گفت چشم ونشد

Honradez
18-05-2011, 19:52
سلام.

به نظر من چندتا نکته پيرامون قانون جذب وجود داره. نمي‌خوام نظر خاصي رو بگم چون درواقع خودم نظر خاصي ندارم.

1. کسانيکه قانون جذب رو رد مي‌کنن، غالبا براساس يکسري تحليل و تئوري هستش نه تجربه. تحليلها و تئوريهاي اونها هم بعضيهاش به نظر من درسته. در اين تاپيک هم عده‌اي اين نظر رو داشتن و به نظرم دکتر هلاکويي هم يکي از اين افراده.

در جواب اين دوستان بايد بگم که کاملا صحيح است که از برخي جهات قانون جذب امري واقعي به نظر نمياد. (همون مثال دو نفر که همزمان فکر کنن و از اين حرفها). اما فراموش نکنيم که قانون جذب در حيطه علومي که ما مي‌شناسيم - رياضي و پزشکي و ... - نمي‌گنجه. درواقع امري فراطبيعي هستش. از اين رو شايد درست نباشه که با معيارهاي علوم طبيعي، موضوعي فراطبيعي رو بسنجيم. به عبارت ديگه، ممکنه "موضوعي فراطبيعي وجود داشته باشه که بلحاظ منطقي معنا نداشته باشه ولي با تجربه به بعضيها ثابت شده باشه".

البته به نظرم اصلا قابل مقايسه نيست، ولي اينکه حضرت موسي (ع) دريا رو بشکافه يا حضرت مسيح (ع) در گهواره سخن بگه بلحاظ علمي و منطقي توجيهي نداره، درحاليکه افرادي که اعتقاد دارن در واقعي بودن اون شکي ندارن.

2. با اينحال عده‌اي هستند که مي‌گويند راه را رفتيم و نشد. در اوايل اين تاپيک به اثر معکوس قانون جذب اشاره شد. حال اونکه بازهم در جريان همين تاپيک عده‌اي مي‌گفتند راه را رفتيم و جواب هم گرفتيم. به نظرم کار خوبي که مي‌شه کرد اينه که اين دو گروه راهي که رفته‌اند را مشخص سازند. بررسي تفاوتها و شباهتهاي اين رو راه مي‌تواند خيلي از چيزها را معلوم کند.

3. جداي همه اين بحثها، در سريال ظهور (Arrivals) موضوعي مطرح مي‌شه که ميگه قانون جذب ريشه‌اي شيطاني داره و درواقع با اين هدف مطرح شده که نقش خدا رو - نعوذ بالله - در زندگي بشر کمتر و کمتر جلوه بده. تا اونجايي که من مي‌دونم، مبناي اين قضاوت سازندگان سريال، دو چيز هست:

يکي صحبتهاي فردي که از نزديک شاهد عاملان طرح رواج قانون جذب - اگر صحت داشته باشد - بوده و ديگري همين استدلال که هدفي در کار هست که بشر اعتقادات اينچنيني رو جايگزين اعتقاد به خداي رحمان بکنه.

4. عده‌اي اعتقاد دقيقا عکس را دارند و مي‌گويند در قرآن کريم نيز به اين قانون اشاره شده. در همين تاپيک نيز چنين صحبتي شد. چيزي که بايد گفت اينست که من نديده‌ام اين افراد، صحبت از آيه خاصي بکنند.

درنهايت، بايد گفت بي‌دليل نيست که مجله تايم در سال 2007، راندا برن - نويسنده کتاب راز - را در ليست 100 انسان تاثيرگذار در جهان قرار داد:

:46:

Steps-Rap
18-05-2011, 20:37
دوستانی که اعتقاد داشتین و این کارارو انجام داددید.به جایی رسیدید ؟؟
اگه واقعا میشه به جایی رسید بگید ما هم انجام بدیم..

EhsanCPU
29-06-2011, 00:47
آیا این قانون محدودیت هم داره ؟
یا در هر زمینه ای میشه ازش استفاده کرد ؟
(البته منظورم زمینه های منفی نیست)

rangeeeer
29-06-2011, 17:08
نباید انتظار جادو ازش داشت ولی اگه در حد زیادی باور داشته باشی میتونه جادو کنه

AKBAR132
16-07-2011, 12:13
منم اعتقاد دارم
اگه واقعا اعتقاد داشته باشيد و بتونيد به فكرتون جهت بديد هر چيزي كه فكر كنيد به وجود مياد ........ كلا دنياي شما وابسته به اعتقادات هست . به هر چيزي كه اعتقاد داشته باشيد و بهش فكر كنيد به سرتون مياد ... اين يعني قدرت ذهن يا قانون جذب

ادعوني استجب لكم ... بخوانيد مرا تا اجابت كنم شما را " قرآن كريم " ......... اگه به استجابت دعاتون و راستگويي خداوند معتقد باشيد ... شما يك مستجاب الدعوه خواهيد شد .

حضرت علي عليه السلام ميفرمايند : "عطاي خداوند به هر كس به قدر نيت اوست " ..... پس تا ميتونيد فكرهاي بزرگ بكنيد

من خودم از بچگي دلم ميخواست كه از خدمت سربازي فقط دوران آموزشي رو طي كنم ..... وقتي به سن مناسب رسيدم من از خدمت معاف شدم و لي قانوني به وجود اومد كه معافي ها بايد دوران آموزشي رو طي كنند و منم فقط دوران آموزشي رو طي كردم !!!! و يكسال بعد اين قانون لغو شد .

همينطور از بچگي دلم ميخواست كه توي شركت فولاد مباركه استخدام بشم و امروز من مراحل استخدام در اين شركت رو طي ميكنم و در مرحله طب صنعتي هستم

دلم ميخواست پولدار بشم و معتقدم كه خواهم شد .
در چند ماه اخير چشمم يه گوشي با كلاس رو گرفته بود ولي پول براي خريدش نداشتم ...... ارديبهشت بود كه اين گوشي رو هديه گرفتم و الانم دستمه ... و بسيار ي موارد ديگه كه از حوصله بحث ما خارجه

در نهايت من كم كم دارم كار با اين قانون رو ياد ميگيرم ..... از اونجايي كه اين قانون آفريده خداونده پس به خداوند زياد توجه كنيد ........ به ديگران زياد كمك كنيد اونوقت خداوند به شما زياد كمك ميكنه

" ومن يتق الله يجعل ... " ( سوره طلاق آيه 2 و 3 ) " هر كس تقوا پيشه كند خداوند براى او راه بيرون شدن [از هر دشوارى و اندوهى‏] پديد آرد، و از جايی که گمانش را ندارد روزی اش می دهد و هر که بر خدا توکل کند ،خدا او را کافی است خدا کار خود را به اجرا می رساند و هر چيز را اندازه ای قرار داده است "

طبق تجربيات من خداوند روي كمك به ديگران خيلي حساسه ... اگه به كسي كمك كنيد پس كمك بزرگي خواهيد ديد . اگه به مستحقي پول بدهيد چند برابر خواهيد گرفت .
چند وقت پيش براي يه پير مرد كم عقل توي محلمون يه كيك و سانديس گرفتم جمعا 250 تومن .... 4ساعت بعد داداشم 40 هزار تومن بهم داد !! گفتم براي چي گفت الكي ! ...... البته از اين موارد خيلي زياد دارم كه اين يكيش بود ......... به نظر من اينم خودش يه رازه

يادتون نره كه همه كاراتون بايد براي رضاي خدا باشه تا جواب بگيريد .

secretman
17-07-2011, 22:59
میگن آدم ساخته تفکراتشه

hamid_diablo
18-07-2011, 09:35
میگن آدم ساخته تفکراتشه
درسته
حتی تو دینمون هم به این موضوع پرداخته شده که اگه بازتر بشه متوجه این میشیم که دین اسلام به مثبت اندیشی زیاد توجه و تاکید داره

Lady parisa
18-07-2011, 09:53
مطالب دو هفته پیش(اگه درست بگم) برنامه گلبرگ شبکه 3 راجع به قانون جذب بود .توی اسلام خیلی روی این قانون تاکید شده!
اگه کسی از دوستان بخواد مطالب رو چه صوتی و چه متنی داشته باشه با مراجعه به سایت شبکه 3 صدا و سیما می تونه دسترسی به منابع یاد شده داشته باشه

dashhosein38
23-07-2011, 05:42
اینکه انسان هدف داشته باشه خیلی خوبه
ولی انسان باید مرز دروغ و واقعیت رو تا حدودی درک کنه
فرض کن شما نابینا و فلج هستین ایا میشه هدف رو این بذارید که بهترین فوتبالیست دنیا بشید؟
هدف های بزرگ لازمش وسایل بزرگ
توانایی خودت بخش کوچیکی از قضیه عوامل بیرونی نقش بیشتری دارن تو رسیدن به هدف
من تنها چیزی که فکرمو مشغول کرده اینه شاید یه دروغ به زندگی یه شخص معنا ببخشه
ایا ما حق داریم معنای زندگی شو ازش بگیریم؟یا باید بش حقیقتو بگیم:41:

dashhosein38
23-07-2011, 05:54
منم اعتقاد شدیدی دارم به خصوص به آزمندیان

اگه ایشون میگه انسان میتونه به هرچی به رسه چرا خودش رو نتونسته در سطح جهانی معتبر کنه؟ یه شخصی مثل انیشتن بشه یا مثل فروید
یا پولدار ترین ادم دنیا بشه ؟

hamid_diablo
23-07-2011, 19:07
اگه ایشون میگه انسان میتونه به هرچی به رسه چرا خودش رو نتونسته در سطح جهانی معتبر کنه؟ یه شخصی مثل انیشتن بشه یا مثل فروید
خوب شاید سطح افکارش تا همین قدر بوده.تا اینجا تونسته پیش بیاد و آینده رو هم پیش رو داره تا بتونه به اهداف بزرگترش برسه

فرض کن شما نابینا و فلج هستین ایا میشه هدف رو این بذارید که بهترین فوتبالیست دنیا بشید؟
هدف های بزرگ لازمش وسایل بزرگ
خوب اون فرد عقل داره ومیتونه تشخیص بده که اهدافی که داره لوازم و شرایطی میخواد که نداره و نمیتونه داشته باشه.پس اهداف صحیح رو انتخواب میکنه

ولی اهداف بزرگ داشتن هم بد نیست.البته میشه به اهداف کوچکتر تقسیمش کرد و با تلاش و اراده بهش رسید
قانون جذب به نظرم مکمل میتونه باشه تا افکار منفی و خسته کننده از مون جدا بشه.ما وقتی شرایطی رو که دوست داریم بهش برسیم تو افکارمون شبیه سازی کنیم حتما میتونیم با تلاش اون شرایط رو به حقیقیت مبدل کنیم

دیدی میگن اگه از چیزی میترسی باهاش رودرور شو.مصداق عمین موضوعه

dashhosein38
23-07-2011, 19:52
خوب شاید سطح افکارش تا همین قدر بوده.تا اینجا تونسته پیش بیاد و آینده رو هم پیش رو داره تا بتونه به اهداف بزرگترش برسه

خوب اون فرد عقل داره ومیتونه تشخیص بده که اهدافی که داره لوازم و شرایطی میخواد که نداره و نمیتونه داشته باشه.پس اهداف صحیح رو انتخواب میکنه

ولی اهداف بزرگ داشتن هم بد نیست.البته میشه به اهداف کوچکتر تقسیمش کرد و با تلاش و اراده بهش رسید
قانون جذب به نظرم مکمل میتونه باشه تا افکار منفی و خسته کننده از مون جدا بشه.ما وقتی شرایطی رو که دوست داریم بهش برسیم تو افکارمون شبیه سازی کنیم حتما میتونیم با تلاش اون شرایط رو به حقیقیت مبدل کنیم

اینکه تلاش کنی به هدف های کوچک می رسی رو من هم قبول دارم یه چیز طبیعی
کلا زندگی هدفمند باید باشه
ولی اینکه کاینات به ما پاسخ میده و می تونیم به هر شرایطی برسیم اشتباهی بیش نیست

dashhosein38
23-07-2011, 20:03
دیدی میگن اگه از چیزی میترسی باهاش رودرور شو.مصداق عمین موضوعه

تو زندگی انسان با خیلی چیزا روبرو میشه وبلا های زیادی سر مردم زیادی میاد
اگه یه شخص یه اتفاق رو مد نظر داشته باشه و براش پیش بیاد براش عجیب
ولی یه شخص دیگه همون اتفاق براش پیش بیاد چون پیش زمینه قبلی نداشته براش عجیب نیست
پدر همه نادانی ها ترس یه مثال میزنم
فرض کن یه شخصی از دراکولا میترسه شب میره تو یه جنگل تاریک لباسش به شاخه درخت گیر میکنه
فکر میکنه دراکولاست حتی از ترس پشت سرش رو هم نگاه نمی کنه در میره
یه شخص عاقل که نمیترسه از دراکولا این اتفاق براش پیش بیاد شاخه درخت رو در کمال ارامش از لباسش جدا میکنه

hamid_diablo
24-07-2011, 11:11
ولی اینکه کاینات به ما پاسخ میده و می تونیم به هر شرایطی برسیم اشتباهی بیش نیست

خوب انسانها رو باورهاشون میسازه
کسی اعتقاد داشته باشه که با افکارش میتونه به خواسته هاش برسه و تو این راه کاهنات هم همراهیش میکنند و نتیجه رو میبینه دلیلی نداره که از افکارش صرف نظر کنه

شاید هم درست نباشه افکارش

AKBAR132
24-07-2011, 17:17

ايشون مدرس خوبي هستن نه نابغه ......... اگه قرار باشه اينجوري باشه كه تمام افرادي كه در اين زمينه كار ميكنن بايد يه كسي شده باشن .... هر كاري نياز به تلاش داره ايشون خواسته مدرس بمونه

دكتر آزمنديان همين الانش يكي از ميلياردر هاي ايران هست و داراي شهرت زيادي توي ايران

در آينده از ايشان به عنوان بنيان گذار تكنولوژي فكر در ايران حرفهاي زيادي زده خواهد شد .

اگه بدوني گذشتش چي بوده و حالا به اينجا رسيده ميگي حقا كه عمل كرده .

فيلم راز خيلي سطحي و غير قابل باور در مورد اين قانون صحبت ميكنه اما آزمنديان همه شرايط رو بازگو ميكنه و قابل باور ميشه به خصوص اينكه با در نظر گرفتن فرهنگ ايراني و اسلامي توضيح ميده
پيشنهاد ميكنم مباحث قديميش رو گوش كنيد مثلا مربوط به سال 80 و اينا

من چون با قانون آشنا شدم ديگه مباحث رو گوش نميدم فقط هر از گاهي فيلم راز رو ميبينم يا يه كتاب ميخونم .

يكي از دوستان گفته بود مگه ميشه كائنات به ما كمك كنه ..... زماني كه شما ميخواهيد يه جسم سنگين رو از بالا به پائين بندازيد قانون جاذبه زمين اين كار رو براي شما ميكنه .... قانون جذب هم يه قانونه كه اگه بهش اعتقاد داشته باشيد بهتون كمك ميكنه
اعتقاد خود من اينه كه ذهن من همه چيز رو در كائنات برام فراهم ميكنه بنا به قانوني كه خداوند به عنوان آفريننده در اين جهان قرار داده .

dashhosein38
24-07-2011, 19:55
اگه قرار باشه اينجوري باشه كه تمام افرادي كه در اين زمينه كار ميكنن بايد يه كسي شده باشن .... هر كاري نياز به تلاش داره ايشون خواسته مدرس بمونه

دكتر آزمنديان همين الانش يكي از ميلياردر هاي ايران هست و داراي شهرت زيادي توي ايران

من انسان های زیادی رو می شناسم به این مساله باور ندارن ولی از ایشون و کسایی که به این مسایل معتقد هستند موفق ترند
خیلی ها هم میشناسم از این متد استفاده کردن به هیچ جا نرسیدن
شانسی عمل میکنه
هر کس تو زندگی تلاش کنه احتمالا یه سری موفقیت بدست میاره اصطلاح قانون برای این باور درست نیست قانون چیز ثابت شده رو میگن

hts1369
24-07-2011, 20:11
تمام کسانی که به موفقیت رسیدن برا خودشون اهداف کاملا روشنی تعریف کرده بودن.
مثلا چند ساله پیش رتبه ی یک کنکور تجربی یه مصاحبه کرده بود گفته بود من رو دیوار مدرسه نوشته بودم رتبه ی یک کنکور میشم.
خیلی موفقیت رو به قانون جذب مربوط نمیدونم

rangeeeer
24-07-2011, 21:35
تمام کسانی که به موفقیت رسیدن برا خودشون اهداف کاملا روشنی تعریف کرده بودن.
مثلا چند ساله پیش رتبه ی یک کنکور تجربی یه مصاحبه کرده بود گفته بود من رو دیوار مدرسه نوشته بودم رتبه ی یک کنکور میشم.
خیلی موفقیت رو به قانون جذب مربوط نمیدونم
قانون جذب کلا بر پایه خود باوریه یعنی باید خودتو باور کنی اونوقت برای هدفت تلاش میکنی
و به نتیجه میرسی

Lady parisa
25-07-2011, 09:56
نگرش خوش بینانه می‌تواند شانس سکته را در هر فردی کاهش دهد.

به گزارش اِسکای نیوز، محققان آمریکایی برای فهمیدن ارتباط بین سطح خوش بینی و میزان نرخ سکته، به تحقیقی 2 ساله روی 6 هزار داوطلب که سن بیش از 50 سال داشتند، پرداختند.

محققان طی این تحقیق 2 ساله دریافتند در هر امتیازی که فرد مورد تحقیق برای خوش بینی کسب می‌کند، نرخ سکته در فرد 9 درصد کمتر شده است.

در تحقیقات پیشین اثبات شده بود که رویکرد مثبت و خوش بینانه، به سلامت بهتر قلب و رشد سیستم ایمنی بدن کمک می‎کند.

محققان طی این تحقیق نشان دادند نگرش مثبت به زندگی از میزان سکته در افراد می‌کاهد. به گفته دانشمندان مثبت اندیشیدن حتی به بهبود فرد پس از سکته نیز کمک می‌کند.

به گفته محققان عوامل رفتاری، همچون خوردن ویتامین، مصرف رژیم غذایی سالم و ورزش کردن به بالا رفتن سطح خوش‌بینی و مثبت اندیشی در افراد کمک می‎کند.

بر اساس این گزارش، افراد خوش بین عادت‎های سالمی در زندگی همچون ورزش منظم دارند که سبب کاهش سکته در این افراد می‌شود.

منبع: برنا

پ.ن: مثبت اندیشی هم جزئی از قانون جاذبه است:27:

AKBAR132
25-07-2011, 17:51
يه چيزي توي اين دنيا هست به نام اعتقاد يا باور .......... شما به هر چيزي كه باور داشته باشيد اون چيز براي شما كار ميكنه

اگه اعتقاد پيدا كني كه ميتوني بر جاذبه زمين غلبه كني و بري بالا حتما خواهي رفت . اما توي ضمير ناخودآگاه ما حك شده كه جاذبه زمين هر چيزي رو به سمت خودش ميكشه ..... پس ما براي پاك كردن ضمير نا خود آگاه و جايگزين كردن باور جديد نياز به تمرين داريم .
مثلا مرتازهاي هندي به خاطر ريازت هايي كه ميكشن اعتقاد پيدا ميكنن كه ديگه الان ميتونن روي هوا بشينن .

قانون جذب وجود داره ولي چون بعضيا بهش اعتقاد ندارن ، فكر ميكنن وجود نداره ........ اگه يكم فكر كنيد ميبينيد كه وجود داره ...... يادتون هست توي مدرسه هر موقع كه درس نخونده ميرفتيم سر كلاس و نگران بوديم كه معلم براي درس پس دادن ما رو صدا نزه ، اما دقيقا همون روز ما رو صدا ميزد .
برهان خلف چيه ؟
كسايي كه به قانون جذب اعتقاد كامل پيدا كنن و بتونن به افكارشون جهت بدن با كمترين تلاش بيشترين نتيجه رو ميگيرن .

من سال گذشته ميخواستم كنكور كارداني به كارشناسي بدم ... وقت كمي داشتم براي همين نكات و دروسي رو خوندم كه فكر ميكردم لازمه بخونم و به خودم قبولو نده بودم كه قبول ميشم ........ سر كنكور متوجه شدم تمام نكاتي كه خوندم امروز به صورت سوال جلومه ... و من با رتبه نسبتا خوبي قبول شدم ..... من معتقدم كه اين مربوط به افكار من و توكل به خدا بوده .

Asmane bi setare
25-07-2011, 19:46
سلام دوستان خواستم یه کتاب معرفی کنم : چهار اثر از فلورانس اسکاول شین ترجمه ی گیتی خوشدل

hts1369
27-07-2011, 11:24
سلام دوستان خواستم یه کتاب معرفی کنم : چهار اثر از فلورانس اسکاول شین ترجمه ی گیتی خوشدل
اره خیلی کتاب خوبیه تمامش بر این اساسه که تو برا مردم خوبی بخواه تا برا خودت خوبی پیش میاد این هم یه جمله که از این کتاب که من برا رفقام اسمس میکنم: به دشمنان خود محبت کنید و بر لعن کنندگان خود برکت بطلبید و به انانی که از شما نفرت دارند احسان کنید و به هرکس به شما جفا رساند دعای خیر کنید.

dashhosein38
02-08-2011, 09:35
یه سوالی که مدعیان جذب همیشه از پاسخ بش عاجز هستند اینه
اگه این روش عملی بود چرا تو جهان این همه بی عدالتی و بد بختی و گرسنگی وجود داره چرا کسی به کمک این روش نتونسته کاری کنه

hamid_diablo
02-08-2011, 10:33
اگه این روش عملی بود چرا تو جهان این همه بی عدالتی و بد بختی و گرسنگی وجود داره چرا کسی به کمک این روش نتونسته کاری کنه
شاید یه دلیلش این باشه که بعضی ها همین گرسنگی و بدبختی رو جذب میکنند یا اینکه یه عده ای که منافع و قدرت و ثروت براشون مهمه باعث این بدبختی ها میشن

dashhosein38
02-08-2011, 12:37
شاید یه دلیلش این باشه که بعضی ها همین گرسنگی و بدبختی رو جذب میکنند یا اینکه یه عده ای که منافع و قدرت و ثروت براشون مهمه باعث این بدبختی ها میشن

این نوزاد که داره از گرسنگی جونشو میده ولاشخور منتظر بخورش دلیلش این بوده انرژی منفی جذب می کرده

hamid_diablo
02-08-2011, 14:17
این نوزاد که داره از گرسنگی جونشو میده ولاشخور منتظر بخورش دلیلش این بوده انرژی منفی جذب می کرده
نـــــــــــــــه

ولی چرا گرسنه هستند.چرا به این روز افتادن.چرا مردمانی که قبل از این اونجا زندگی میکردن تلاش نکردن برای آیندگانشون

dashhosein38
02-08-2011, 15:28
نـــــــــــــــه

ولی چرا گرسنه هستند.چرا به این روز افتادن.چرا مردمانی که قبل از این اونجا زندگی میکردن تلاش نکردن برای آیندگانشون
اونا هم مثل همین نوزاد تو نکبت بزرگ شدن
فرض کنیم تقصیر اجدادش باشه گناه خود اون بچه چیه
شما جا اون نوزاد بودی چه کار میکردی ؟ مثبت فکر می کردی؟

hamid_diablo
02-08-2011, 19:02
شما جا اون نوزاد بودی چه کار میکردی ؟ مثبت فکر می کردی؟
نباید فکر میکردم
اگه مثبت فکر نمیکردم که اوضام بدتر میشد

dashhosein38
02-08-2011, 20:02
نباید فکر میکردم
اگه مثبت فکر نمیکردم که اوضام بدتر میشد
بالاتر از سیاهی رنگی نیست
چه چیزی میتونه از این بدتر باشه که داری از گرسنگی میمیری و لاشخور قرار بخورت

ELDORAMO
24-09-2011, 22:33
" اخرین تجربه من در مورد فروش "

سلام دوستان
من رو که به خاطر دارید:
گروه قانون جاذبه ذهن

اما ترجیح دادم ادامه فعالیت رو توی این تاپیک انجام بدم

من خیلی وقته روی این قانون تمرکزی ندارم اما یک سری رویدادهایی رو تجربه کردم که به نظرم ریشه اش فقط قانون جاذبه ذهن هست
توی زمینه فروش اینترنتی یک سری محصولات فعالیت می کنم که تنها راه فروششون تماس هایی هست که با من میگیرن و صفر تماس در ماه یعنی صفر فروش! و بالعکس
جالب اینه که من به هیچ عنوان تمرکزی به این کار ندارم و شاید هفته ای یکبار هم یادم نیفته فروشنده هستم
اما یک چیز واقعا شگفت انگیزه من توی این چند سالی که فروش اینترنتی داشتم یا یه مدت هیچ تماسی نداشتم یا هم یهو یه مدت پشت سر هم تماس و فروش داشتم! اما علتش چیه؟!
این دفعه دقت کردم تنها زمانی فروشم زیاد میشده که لیست اجناس رو میذارم روی میزم و درگیر بازدید و بررسی بازدیدهای سایتم میشم و مدام به مشتری و فروش فکر می کنم فقط و فقط همین هیچ اقدام دیگه ای انجام نمیدم
دقیقا همین الان بعد یک هفته وقتی داشتم اینارو تایپ می کردم یه جنس دیگه هم فروختم! میبینید چقدر ساده! نه زوری نه هیچی فقط یک لیست رو گذاشتم جلوم و مدام تصاویر اجناسم رو مرور می کنم و خودم از سایتم بازدید می کنم
اینقدر این اتفاق تکرار شده که تصمیم گرفتم با قاطعیت بگم تنها دلیلش جاذبه هست و بس

AKBAR132
08-10-2011, 22:35
چند سالي بود كه دوست داشتم توي شركت فولاد مباركه استخدام بشم و اونجا كار كنم ...... وامروز بيش از يك ماهه كه توي اين شركت مشغول به كارم .
شكرا لله

logos
09-10-2011, 04:09
من يك سوالي دارم
تو اينگونه بحث ها ، هيچ دليلي براي اثبات قضيه نيست و عموما موافقين اين مسائل به هيچ عنوان رد اين مساله رو قبول نميكنند ، در صورتي كه فردي با انجام مراحل و فرامين اين قانون يا انواع موردهاي ديگه مشابه (و البته تلاش ) به نتيجه مطلوب برسه اونو پاي اين قانون مي نويسند و مهر تاييدي ميكنند بر اين قانون و اگه نرسه ميگن مراحل رو درست انجام ندادي يا ايمانت (نسبت به اين قانون يا موارد مشابه) سست بوده و ... خب اين يكم بي منطقي هست به نظر من
بزاريد سوالمو اينجوري مطرح كنم :
فرض كنيد من بيام بگم هر كس در كنار تلاشش هر روز روزي 50 بار اسم منو بگه و 60 بار اينجا بنويسه logos بعد مدتي به هدفش ميرسه ، حالا اگه اون فرد بر اساس كاري كه انجام ميده و تلاشش و مسائل محيطي به هدفش برسه من اين رسيدن رو بزارم پاي اسم خودم و اگه نرسه بهونه بيارم كه كارو درست انجام ندادي و در اوردن اسم من به خودت شك راه دادي يا ...
پس اين نوع دليل و اوردن مثال هايي اينگونه از نظر من درست نيست (مثل مثالي كه زدم و واضحه اوردن اسم من هيچ نكته مثبتي نداره تو زندگي شما)

سوالم اين هست كه در تاييد اين قانون چه نكات متفاوتي با مثالي كه من زدم هست كه بشه اون رو پذيرفت و ايا به نظرتون كساني كه همچين قانوني رو پذيرفتن نبايد به قانون logos هم ايمان بيارن و اسم منو هم هر روز صدا بزنن ؟؟

ELDORAMO
09-10-2011, 14:22
دوست گلم یه سر به گروه جاذبه ذهن بزن جواب سوال شما توی یه بخش تخصصی مطرح شده

logos
09-10-2011, 14:44
دوست گلم یه سر به گروه جاذبه ذهن بزن جواب سوال شما توی یه بخش تخصصی مطرح شده

اونجا ديدنش براي عموم ازاد نيست و تنها كسايي كه عضو گروه هستندمي تونند ببينن اگه لطف كنيد و پاسخ سوال منو كي كنيد اينجا ممنون مي شم

ELDORAMO
09-10-2011, 15:46
والا بحثش طولانیه و عضویت در گروه هم برای همه ازاده اما من اولین فرصت خلاصه مطالب رو همین جا مجددا قرار می دم
در خصوص اثبات این قانون ما به مواردی رسیدیم که بین پیشگویی و قانون جاذبه باید یکی رو انتخاب کنیم! خیلی اتفاق هایی که تجربه کردیم هیچ دلیل قانع کننده ای ندارن درست مثل پیشگویی های خاص که به ندرت اتفاق می افتن خوب نمیشه اسم این ها رو اتفاق گذاشت مثلا فکر کنید که دوستتون امروز با اسلحه کشته میشه! و تا شب این اتفاق بیفته.
این یا پیشگویی هست یا قانون جاذبه همه ما مواردی مثل این رو داشتیم که در برخی موارد مسئله پیشگویی رد و تنها گزینه باقی مانده قانون جاذبه هست
در ادامه به طور کامل مثال می زنم

Lady parisa
09-10-2011, 15:49
گاهی وقتا یه فکری یوهو ازتوی ذهنم رد میشه بهش دقت می کنم و بررسی می کنم . تمرکز که روش می کنم قطعا انجام میشه !
من قبلتر هم گفتم به طور جدی بهش ایمان دارم .

ELDORAMO
09-10-2011, 15:57
این دقیقا همون چیزی هست که من میگم
دوست عزیز میشه با جزئیات بیشتری مثال بزنید؟

Lady parisa
09-10-2011, 16:05
این دقیقا همون چیزی هست که من میگم
دوست عزیز میشه با جزئیات بیشتری مثال بزنید؟

نمیدونم منظورتون از دوست عزیز من هستم یا نه:31:
ولی خب من به خودم می گیرم:31:
از پیش پا افتاده ترین مسائل تا حتی رفتن به سفر ! یا حتی زنگ زدم درست توی جایی که تصور کرده بودم که بهم زنگ می زنه توی همون نقطه از زمان و مکان بهم زنگ زد!

ELDORAMO
09-10-2011, 16:10
:31: بله شما رو گفتم :10:

یا حتی زنگ زدم درست توی جایی که تصور کرده بودم که بهم زنگ می زنه توی همون نقطه از زمان و مکان بهم زنگ زد!
این تله پاتی هست و نوعی جاذبه ذهنی محسوب میشه
یک مقدار جزئیات دقیق تر میدید؟ غیر از بحث اون تماسی که گفتید
2-3 مثال با جزئیات کامل

logos
09-10-2011, 16:41
ببينيد من دقيقا اينو ميگم اين اتفاقاتي كه شما ميگيد ممكنه هزاران بار جيزهاي مشابهش از ذهنتون رد بشه و اتفاقي نيفته اما شما مي خوايد به اين قانون باور داشته باشيد 1001 اميي كه تو واقعيت نمود پيدا ميكنه دليلي بر اين ميگيريد كه قانون جاذبه هست
چطور يكي از اونا رو كه اتفاق مي افته رو بر مبناي اثبات اين قضيه مي گيريد ؟

و هنوز هم ميگم شما همين قانون رو يا قوانين مشابه كه زيادند بر اساس ايمان و تكرار بر بيان اسم logos بگذاريد مطمئنن به همين جوابهاي الان مي رسيد و همه ميدونيم بيان اسم من يا ايمان به من چيز اشتباهي هست :دي

Erfan.B
10-10-2011, 00:33
من با logos موافقم ! مثل این می مونه بشینی بگی پورشه من می خوام بخرمت حیف یه قرون پول هم ندارم ولی مطمئنم به دستت میارم حالا هی از صبح تا شب بشین فکر کن و اونو تو خیالت مجسم کن و عکسشو بزن به در و دیوار این می شه پورش واسه تو؟ اگرم به دستش بیاری اون موقع دیگه پورش احتمالاً حکم 206 رو پیدا کرده!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
ولی این رو هم نمی تونم توجیه کنم : امروز داشتم جعبه ابزارمو زیر و رو می کردم دنبال چسب برق بودم که نداشتم گفتم کاش الان یه چسب برق زرد رنگ داشتم آخه جدیداً علاقه ی شدیدی به رنگ زرد پیدا کردم ، بابام شب که اومد خونه دیدم واسم چسب خریده از خرید چسب تعجب نکردم ولی این که رنگش زرد بود دیگه خیلی متعجب مونده بودم! من نمی تونم بگم قانون جذب رو قبول ندارم نمی تونم هم بگم کامل قبولش دارم. من یه جورایی تعریف دیگه ای واسه ی قانون جذب دارم....

logos
10-10-2011, 01:59
من با logos موافقم ! مثل این می مونه بشینی بگی پورشه من می خوام بخرمت حیف یه قرون پول هم ندارم ولی مطمئنم به دستت میارم حالا هی از صبح تا شب بشین فکر کن و اونو تو خیالت مجسم کن و عکسشو بزن به در و دیوار این می شه پورش واسه تو؟ اگرم به دستش بیاری اون موقع دیگه پورش احتمالاً حکم 206 رو پیدا کرده!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
ولی این رو هم نمی تونم توجیه کنم : امروز داشتم جعبه ابزارمو زیر و رو می کردم دنبال چسب برق بودم که نداشتم گفتم کاش الان یه چسب برق زرد رنگ داشتم آخه جدیداً علاقه ی شدیدی به رنگ زرد پیدا کردم ، بابام شب که اومد خونه دیدم واسم چسب خریده از خرید چسب تعجب نکردم ولی این که رنگش زرد بود دیگه خیلی متعجب مونده بودم! من نمی تونم بگم قانون جذب رو قبول ندارم نمی تونم هم بگم کامل قبولش دارم. من یه جورایی تعریف دیگه ای واسه ی قانون جذب دارم....

در مورد زرد بودن چسب برق
ببينيد من اين مساله رو بهش ميگم اتفاق و احتمال
اگه يكم فكر كنيد تا حالا چند بار موقعيت هاي شبيه اين براتون پيش اومده كه چيزي خواستيد ؟ چند بار به اون چيز رسيديد ؟
واضحه وتي بهش ميرسيد كاملا نمود پيدا ميكنه و اون مساله رو ذهنتون بزرگ ميكنه اما وقتي در حالت عادي (فرضا هفته پيشش مداد سبز ميخواستيد و هيچ اتفاقي نيافتاد) اين مسايل پيش مياد و اتفاقي نمي افته ذهنتون اصلا درگيرش نميشه
هنگامي ميشه اين قضيه يا قانون رو جدي گرفت كه بهونه ايمان نداشتن ، جدي نگرفتن درست انجام ندادن و .. توش نباشه و حداقل تو 50 درصد موفقيت باشه

اصلا يه ازمايش ميكنيم ، تمام كساني كه اين قانون رو باور دارن با تمام وجود بخوان من تا 1 ماه ديگه 500 ميليون پول گيرم بياد ، ديگه شمايي كه خودتون باور داريد قضيه رو بايد بتونيد بر اين اساس كاري بكنيد ديگه «دي

Erfan.B
12-10-2011, 22:44
در مورد زرد بودن چسب برق
ببينيد من اين مساله رو بهش ميگم اتفاق و احتمال
اگه يكم فكر كنيد تا حالا چند بار موقعيت هاي شبيه اين براتون پيش اومده كه چيزي خواستيد ؟ چند بار به اون چيز رسيديد ؟
واضحه وتي بهش ميرسيد كاملا نمود پيدا ميكنه و اون مساله رو ذهنتون بزرگ ميكنه اما وقتي در حالت عادي (فرضا هفته پيشش مداد سبز ميخواستيد و هيچ اتفاقي نيافتاد) اين مسايل پيش مياد و اتفاقي نمي افته ذهنتون اصلا درگيرش نميشه
هنگامي ميشه اين قضيه يا قانون رو جدي گرفت كه بهونه ايمان نداشتن ، جدي نگرفتن درست انجام ندادن و .. توش نباشه و حداقل تو 50 درصد موفقيت باشه

اصلا يه ازمايش ميكنيم ، تمام كساني كه اين قانون رو باور دارن با تمام وجود بخوان من تا 1 ماه ديگه 500 ميليون پول گيرم بياد ، ديگه شمايي كه خودتون باور داريد قضيه رو بايد بتونيد بر اين اساس كاري بكنيد ديگه «دي

ببين دوست عزيز من بذار همين جا توضيح بدم واسه هميشه اين بحث تموم بشه!
همون طور هم كه از اسم تاپيك مشخصه بايد ايمان داشته باشي و اگه بهش اعتقاد نداري اصلاً وارد تاپيك نشي حالا شما قدم رنجه كردي تشريف آوردي و ساز مخالف مي زني ، اصلاً عيب نداره فرض رو بر اين مي گيريم كه ممكنه قانون جذب غلط باشه!
بذار برات توضيح بدم يكي از مواردي كه قانون جذب رو متمايز مي كنه همين ايمان داشتنشه و مثبت بودن شما اگه بخواي ايمان نداشته باشي منفي مي شي و چيزي رو به دست نمياري مي توني بشيني و هيچ كاري رو انجام ندي پس چيزي رو هم به دست نمياري (كاري ندارم كه بدبين چتر نجات رو ساخته!) شما ممكنه به خدا هم اعتقاد نداشته باشي ولي من از شما يه سؤال دارم : خدا رو براي من اثبات مي كني؟ اگه اثبات كردي من قبول مي كنم كه خدا وجود داره اگه نه پس خدايي در كار نيست! خوب ممكنه شما بتوني ممكنه نتوني ، اگه نتوني من بايد بگم خدا وجود نداره؟ مسخره مي شه كه! خدا هر صد هزارمميلي ثانيه هم جريان داره فقط در همه چيز جاريه اصلاً به نظر من خدا تو خود قانون جذب هم جاريه ، يا بذار يه مثال ديگه بزنم : شما بگو قانون جاذبه ي زمين وجود نداره! بگو تا من چيزيو نندازم زمين كه قانون جاذبه مشخص نمي شه! در صورتي كه ايستايي خود ما از قانون جاذبه است فقط بايد چشم ها رو باز كرد و ديد! شايد به چشم خيلي ها قانون جاذبه ي زمين هم ديده نشه چه برسه به قانون جذب و چه برسه به خدا كه مي دونم خيلي ها اصلاً به خدا اعتقادي ندارن...
در كل فكر نمي كنم ديگه جايي براي اين كه كسي بخواد اين قانون رو نفي كنه باقي مونده باشه چون اين قانون نيازمند ايمانه نه چيز ديگه...

logos
13-10-2011, 03:40
ببين دوست عزيز من بذار همين جا توضيح بدم واسه هميشه اين بحث تموم بشه!
همون طور هم كه از اسم تاپيك مشخصه بايد ايمان داشته باشي و اگه بهش اعتقاد نداري اصلاً وارد تاپيك نشي حالا شما قدم رنجه كردي تشريف آوردي و ساز مخالف مي زني ، اصلاً عيب نداره فرض رو بر اين مي گيريم كه ممكنه قانون جذب غلط باشه!
بذار برات توضيح بدم يكي از مواردي كه قانون جذب رو متمايز مي كنه همين ايمان داشتنشه و مثبت بودن شما اگه بخواي ايمان نداشته باشي منفي مي شي و چيزي رو به دست نمياري مي توني بشيني و هيچ كاري رو انجام ندي پس چيزي رو هم به دست نمياري (كاري ندارم كه بدبين چتر نجات رو ساخته!) شما ممكنه به خدا هم اعتقاد نداشته باشي ولي من از شما يه سؤال دارم : خدا رو براي من اثبات مي كني؟ اگه اثبات كردي من قبول مي كنم كه خدا وجود داره اگه نه پس خدايي در كار نيست! خوب ممكنه شما بتوني ممكنه نتوني ، اگه نتوني من بايد بگم خدا وجود نداره؟ مسخره مي شه كه! خدا هر صد هزارمميلي ثانيه هم جريان داره فقط در همه چيز جاريه اصلاً به نظر من خدا تو خود قانون جذب هم جاريه ، يا بذار يه مثال ديگه بزنم : شما بگو قانون جاذبه ي زمين وجود نداره! بگو تا من چيزيو نندازم زمين كه قانون جاذبه مشخص نمي شه! در صورتي كه ايستايي خود ما از قانون جاذبه است فقط بايد چشم ها رو باز كرد و ديد! شايد به چشم خيلي ها قانون جاذبه ي زمين هم ديده نشه چه برسه به قانون جذب و چه برسه به خدا كه مي دونم خيلي ها اصلاً به خدا اعتقادي ندارن...
در كل فكر نمي كنم ديگه جايي براي اين كه كسي بخواد اين قانون رو نفي كنه باقي مونده باشه چون اين قانون نيازمند ايمانه نه چيز ديگه...

ببحشيد اولا كه قوانين فروم روشن هست و ايجاد كننده تاپيك يا نام گذارنده تاپيك نمي تونه حق ورود ، خواندن ، پست گذاشتن و ... رو از كسي صلب كنه (تا زماني كه پست فرد مغايرت با قوانين فروم نداشته باشه)
ثانيا بحث خدا كه اصلا قرار نيست اينجا انجام بشه كه اگه بخوايم بحث كنيم بحث جداس و البته در اثبات و رد خدا هم براهين و استدلاتل هايي دو طرف ميارن نه از نوعي كه شما مياريد
ثالثا دليل شما فقط اينه اگه ايمان داشته باشي هست اگه نداشته باشي اصلا نميشه حرفي زد ؟؟؟!! اين يعني اثبات ؟‌مثال ميزنم !! من خدا هستم اگه ايمان داشته باشي به من و كارهاتو بر اساس من انجام بدي خوب هست اگه ايمان نداشته باشي و چون نمي توني نفي كني پس حرفت اصلا مقبول نيست !!!! نميدونم پست هاي من كاملا واضح هست و اينكه شما و دوستان ديگه جوابي براش نداريد دليل بر اين نمي شه كه بيان يك سري حرف بزنيد كه ربطي به هيچي نداره و منطقي هم توش نيست و بعد بگيد بحث بسته شده

در كل فكر نمي كنم ديگه جايي براي اين كه كسي بخواد اين قانون( كه logos برتر از قانون جذب و مشابهاتش هست ) رو نفي كنه باقي مونده باشه چون اين قانون نيازمند ايمانه نه چيز ديگه.
پ.ن : جمله اخر رو كپي پيست كردم تا يه بار ديگه خودتون بخونيد و متوجه بشيد دلايلتون بي منطق و بي پايه هست و مي شه گفت بر روي تعصب بر قبولوندن و قبول داشتن يه چيز به نظر من واهي (كه ممكنه نظر من اشتباه باشه) هست

پ.ن2 :

پ.ن3 : من حوصله ندارم حرفهاي قبليمو هي تكرار كنم بي زخمت پستهاي قبلي اين صفحه و صفحه قبلي منو بخونيد

Ezel
13-10-2011, 08:26
دوستان گرامی :

1- قبلا در همین تاپیک اشاره شده که بحث دینی - مذهبی ممنوعه ، نه در این تاپیک بلکه در کل انجمن / بنابراین در صورت بوجود اومدن چنین بحثهایی برخورد خواهد شد .

2- این تاپیک به اندازه کافی ( و چه بسا بیشتر از کافی ) حاشیه داشته تا الان ، تنها چیزی که باعث میشه این تاپیک ادامه پیدا کنه اینه که در بحثهای احتمالی آینده طرفین احترام همدیگه رو نگه دارند و قوانین انجمن رو رعایت کنند و بحثها فقط و فقط در ظرف و ظرفیت و حول محور موضوع این تاپیک پیش بره نه سایر موارد /

ممنون .

Erfan.B
13-10-2011, 18:38

قرار نيست يه گوشه بشينيد هيچ كاري نكنيد قانون جاذبه مي گه شما دائم به اين موضوع فكر كنيد و هدفتون رو مشخص كنيد تا داخل ذهن نيمه هشيارتون قرار بگيره و ناخودآگاه در اون زمينه تلاش كنيد و موفق بشيد.
قانون جاذبه + تلاش = هدف
يه چيز ديگه : هدف= رخداد + عكس العمل Overall = Event + Reaction
موفقيت يعني همين ...

AKBAR132
15-10-2011, 21:48
اين قدر كتابو فيلم و مطلب راجع به اين موضوع وجود داره كه دوستمون با مراجعه به اونا ميتونه جوابشو بگيره .........

اينو قبلا هم گفتم اين قانون براي كسايي وجود داره كه بهش اعتقاد داشته باشن .... مثلا شما همون احتمال و اتفاق و... رو بگذار به حساب اين قانون ، كم كم ميبيني اتفاقها و تصادفها داره زياد ميشه و به سمت معجزه پيش ميره تا جايي كه ديگه باور نميكني كه اتفاق باشه .
بهتره همين تاپيك و تاپيك انديشه مثبت رو از اول بخونيد .
براي آشنايي ، فيلم راز رو ببينيد .
و براي آشنايي بيشتر مباحث دكتر آزمنديان بنيان گذار تدريس اين قانون در ايران رو گوش بديد .

شـیـفــو
15-10-2011, 22:11
با دوستم حدود 3 ماه پیش رفتیم یه هدفون فیلیپس خریدیم 56 تومن ، قصد خرید هدفون نداشتیم خیلی اتفاقی شد که رفتیم سراغ مغازه های هدوفن فروشی .
پنجـشنبه داشتند اسباب کشـی میکردند ، جعبه مجله هاشو وقتی برداشت خالی کرد ، ته جعبه یه ورق بریده شده و تا خورده بود ، بازش کردیم ، خــیــلـی تعجب کردیم .
یه ورق از یه مجله مال سال 86 بود که تبلیغ همون هدفون رو کرده بود :18:
و این رفیقم زیرش نوشته بود " عجب کیفیتی داره ، حتما باید بخرمش "
الان دوستم 16 سالـشه و اون موقع 12 سالـه بوده تقریبا ، جالبه که دقیقا همون هدفون حتی با همون رنگ و همون سیم دومتری و کنترل ولوم ، که مدلای دیگه ای بود که یک و نیم متری بدون کنترل بودن امـا درست بعد 4 سال همون هدفونـی رو خرید که 4سال پیش نشـون کرده بود .

emadpumad
15-10-2011, 22:58
اره من خیلی ایمان دارم به این اتفاق
اتفاقا هنمین امروز بود که برای 3 ومین بار نشستو و فیلم secret رو دیدم
مطمینا همه دوستانی که به این تاپیک اومدن این مستند رو دیدند ولی اگر کسی هست که این فیلمو ندیده پیشنهاد میکنم که هر چه زود تر بره ببینه

mali.sh
17-10-2011, 11:28
قانون جذب
جالبه..........
راستش نمیدونم ایماندارم یا نه!!!

ولی یه تجربه جالب دارم که تو دانشگاه حتی نخونده میرفتم سر جلسه ولی قبلش به خودم اطمینان میدادم حتما پاسم . حتما پاس بودم
شاید این موضوع به جذب اینطور که شما گفتین ربط نداشته باشه ولی برای من مثل یه قدرت بود
حداقل 40 -50 واحد نخونده رفتم سر جلسه همه رو بار اول پاس کردم.حتی 0.5 نمره هم تقلب نمیکردم. اخه نیاز نداشتم. از 10 -12 تا 18-19 هم نمره هام بود معدلم 15.5 شد .قبل این تو دبیرستان ازسال اول همیشه درس افتاده داشتم.
ولی یه نوع اعتماد به نفس به چیزی که وجود نداشت(درس نخونده) برام جالب بود.
شایدحس پیروزی و موفقیت من جذب میکرد

ELDORAMO
18-10-2011, 20:14
دوستان این حرفارو بذارید کنار
من تجربه جدیدی دارم که واقعا ترکونده!!!

دو صفحه قبل اخرین تجربه من رو مطالعه کنید، دقیقا همون دوباره تکرار شد دقیقا همون!!!
یعنی دو هفته هس شاید حتی یک مشتری نداشتم اما از لحظه ای که فرم اجناس رو دوباره از زیر میز پیدا کردم و گذاشتم جلوی چشمم باورتون نمیشه من امروز 5 تا سفارش داشتم! 3 تا مشتری پول واریز کردن و جنس های من توی یک روز تمام شد!!!! دو مشتری دیگه پیش خرید کردن!! هیچ اقدامی برای جذب مشتری ها هم انجام ندادم اما این دیگه واقعا غیر قابل توجیحه! فقط این یکبار که نیس پست قبلی منو بخونید هر دفعه همین طوره
فقط و فقط یک دلیل وجود داره
قانون جاذبه ذهن

---------- Post added at 09:14 PM ---------- Previous post was at 09:10 PM ----------

به نظر من بیاید بحث رو فراتر از این ها پیش ببریم
همون طور که توی گروه هم گفتم 100% شرایطی هست که در اون قانون جذب به 100% بازدهی خودش میرسه! یعنی الان می خوای و فردا بدست میاری! باید این رو کشف کنیم
تجربه دیروز من دقیقا اینطور بود و من یک فرضیه جدید دارم
دیروز من درگیر یک موضوع دادگاهی بودم که شدیدا استرس داشتم ( سیاسی ! ) در همین بین هم سفارش ها شروع شد و اینقدر مشتری جذب کردم که داشتم دیوونه میشدم حدس زدم این به علت شرایط روحی من باشه و ترس و استرسی که دارم باعث شده اینطوری تموم مشتری ها جذب بشن اراده کنن تماس بگیرن و خرید کنن
اما بهرحال بازم یک فرضیه هس

m6ir
19-10-2011, 01:26
خب نوبت من هست که من هم نظر خودم بگم
باید بگم که آره به طور کامل به این قانون اعتقاد دارم (قانون جذب)
اما اسمش رو نمیزارم قانون جذب یعنی فکر می کنم این قانون جذب بزرگتر از این حرف هاست این اسم براش صغیره هست (کوچک هست)
میدونید من رو این قضیه خیلی کلید کردم تا این که در واقع داشتم روی مغزم کاوش می کردم همیشه و هر سیگنال فکری خودم و تست می کردم
خیلیقدرت روی کنترل فکرم بال رفته بود و در واقع زمان تمرکز دقیقم رو به 8 ثانیه رسونده بودم (با خواندن مقاله های تمرکز فکر متوجه زمان تمرکز فرک خواهید شد)
البته داستانش خیلی وسیعه من فقط با مغزم در ارتباط نبودم واقعا نمیدونم چه جوری بگم
شما در واقع فکر می کنید و بدست می آورید اما زمان بدست آوردن معلوم نیست
ولی من میخواهم یک چیز دیگه که مرتب با فکر شما در ارتباط هست رو بگم (تجربه خودم) (احساس و عشق) که اکثر مردم به آن در زمینه قانون جذب دقت نمیکنن و فقط روی فکرشان تمرکز دارن خوب معلوم چرا این جوری هست
برای این که موقعی که با این قانون جذب آشنا می شوید در واقع بیشتر فکرتان به مغز هست تا قلب (مغز%98 به %2قلب)
بنابراین شما برای اجرای درست و کامل این قانون جذب بیشتر باید با احساس آشنا شوید یا عشق به طور کامل
اما کتاب ها جدید در مورد عشق و احساس این چند سال که به انتشار رسیده بیشتر از تعریف های ساده این قدرت الهی ارائه شده واقعا نمیدانم چرا اینگونه هست ولی بدانید برای درک این کامل احساس یا عشق و بدست آوردن تعریف درست از عشق باید به دنبال کتاب های قدیمی 1368 با قبل روی آورید یا این که به جمله های آدم ها بزرگ در مورد عشق یا احساسات انسان سخنی کوتاه گفته اند بروید وبا جمع بندی درست و تمرین به درک درستی از احساسات خود برسید.
وبدانید که احساسات شما خیلی قوی هست اصلا به نظر من الان نمیتوانی تصور کنید احساس شما چکار ها که نمیکند من بعضی موقع ها واقعا میبینم که احساس قدرتش از فکر هم بالاتره،شاید هم این گونه نباشد مطمئن نیستم
و بدانید که احساس شما به قلب و روح شما ارتباط دارد. حالا یه مشکل دیگه باز خیلی ها تعریف خوبی از روح انسانی ندارند که از هم باید در کتاب های قدیمی به دنبال تعریف خوبی از روح باشیم تا درکش کنیم.
نکته : منظور از تعریف خوب یعنی تعریفی که بتواند طری روی شما تاثیر بذارد که بتوانی آن را درک کنی و حس ش کنی.
خبر خوب: جالب اینجاست شما هر چه قدر تمرکز فکریتان را بالا ببرید کاملا مبینید قانون جذب تاثیرش بیشتر می شود.حتی 1 ثانیه بیشتر
حالا فرض کنید تمرکز فکریتان پیشرفت خوبی داشته و احساسات خود را به خوبی درک می کنید ( به خوبی یا متوسط کنترلش میکنید) شما در این لحظه دنیاتون رنگ دیگر پیدا کرده اینجاست زندگی شما دگرگون خواهد شد. (البته می دانم درک این جمله خیلی سخت هست)
در واقع هر چه قدر که الان براتون قانون جذب رو تعریف کنن و برایتان مثال واقعی بزنن یا مستند نشنتان بدهند. شما اون احساس زیبا رو نمیتوانید درک کنید مگر این بین قلب و مغز تعامل برقرار شود.
ولی البته یه نکته بگم احساسات در مرد ها اگر به خوبی کنترل شود خیلی قوی و موثر تر از زنها تاثیر میگذارد.

و حالا باید بگم اگر شما تمرکز فکری و احساسات خورد را روی یک چیز قرار دهید
و هر چه سیگنال فکری+ و ارتعاشات احساسی+ شما قوی تر باشد آروزی شما زود تر براورده خواهد شد.
البته نباید سیگنال ها - سیگنال های + رو خنثی کند.(امید وارم منظور مرا فهمیده باشید)

m6ir
19-10-2011, 01:46
تحقیقات من از قانون جذب این گونه بود.
اول با قانون جذب آشنا شدم بعد با قدرت فکر بعد با قدر احساس و عشق و بعد با دنیای روح و قدرت روح و بعد ارتباط عشق و تلپاتی با قدرت مرتاض های هندی و راز مردن مرتاض ها و زنده شدن آنها و بعد نشانه های مرتاض ها در ایران ولی این گونه آدم ها در ایران از درویشان و رو ریشه آن از شهر های کوچک اصفهان
و بعد با علوم غریبه و و اسناد علوم غریبه در حوزه علمیه قم و مشهد و دعا نویسی و انواع دعا ها و اعداد ابجد و علم جفر و علم های زیادی که در شاخه علوم غریبه و همچنین با علم سری کندالنی هندی که قدرت های دیگری از روح انسان رو نشان میدهد و در حال حاضر پیدا کردن روزنه های از علم تجربی خودم از خواندن فکر اطرافیان و ارتباط از طریق احساس، ارتباطم با کسایی که نمیدانم چگونه باید تعریفشان کنم کسایی که انگار در بعد چهارم هستن و فقط با چشم روح می توان آن ها رو دید(چشم سوم).

lvlr24
19-11-2011, 00:24
تحقیقات من از قانون جذب این گونه بود.
اول با قانون جذب آشنا شدم بعد با قدرت فکر بعد با قدر احساس و عشق و بعد با دنیای روح و قدرت روح و بعد ارتباط عشق و تلپاتی با قدرت مرتاض های هندی و راز مردن مرتاض ها و زنده شدن آنها و بعد نشانه های مرتاض ها در ایران ولی این گونه آدم ها در ایران از درویشان و رو ریشه آن از شهر های کوچک اصفهان
و بعد با علوم غریبه و و اسناد علوم غریبه در حوزه علمیه قم و مشهد و دعا نویسی و انواع دعا ها و اعداد ابجد و علم جفر و علم های زیادی که در شاخه علوم غریبه و همچنین با علم سری کندالنی هندی که قدرت های دیگری از روح انسان رو نشان میدهد و در حال حاضر پیدا کردن روزنه های از علم تجربی خودم از خواندن فکر اطرافیان و ارتباط از طریق احساس، ارتباطم با کسایی که نمیدانم چگونه باید تعریفشان کنم کسایی که انگار در بعد چهارم هستن و فقط با چشم روح می توان آن ها رو دید(چشم سوم).

الان اینا یعنی چی ؟!!!!!!!!
الان واقعا به اینا رسیدی ؟
این بعد چهارم رو میشه بیشتر توضیح بدی؟
فکر میکنم شدید درگیر عرفان قدرت شده باشی اگه به همه اینا رسیده باشی

mali.sh
21-11-2011, 16:12
دنیای جالبیه هرکدوم یه برداشت ازقضیه "" قانون جذب ""داریم
ولی نکته مشابه که تقریبا همه به اون پی بردن
1- حس ناخوداگاه که سعی میکنیم خود اگاهش کنیم
2- ارتباط مستقیم با توانایی های شخصیتی

هرکه جمع بندی داره بگه

m6ir
22-11-2011, 18:05
الان اینا یعنی چی ؟!!!!!!!!
الان واقعا به اینا رسیدی ؟
این بعد چهارم رو میشه بیشتر توضیح بدی؟
فکر میکنم شدید درگیر عرفان قدرت شده باشی اگه به همه اینا رسیده باشی

اره دوست عزیز به این چیزا رسیدم(تاحدودی) مگر نه از این چیزا خبر نداشتم
یه نصیحت به همه دوستای ایرانی میکنم زیاد روی این کتاب راز تمرکز نکنید. و
بیشتر راجب این قدرت متا فیزیکی دقت کنید.
با زبان روشن یا شفاف نمیشه این بعد چهارم رو براتون توصیف کنم ولی بدون که ما انسان ها اسم شو گذاشتیم بعد چهارم شاید چیز دیگری باشه؟
برای این که بعد چهارم رو درک کنی یا حسش کنی لازمش این هست که دید فکرت یه چیزایی اضافه کنی.
باید قدرت درکت رو بالا ببری
و بطور کامل علم کندالینی رو بشناسی تا با قدرت های که در ما انسان ها هست آشنا بشی و همچینین برای فعال کردن اون قدرت ها باید چه تمرین هایی یا چه ریاضت های را تحمل کنی.
من فقط یک قدرت از کنداللینی رو تونستم در خودم فعال کنم اون قدرت در حس درک و فهم در من 30 برابر شده بطوری که اگر روی کسی فکر(تمرکز)کنم بلافاصله میفهمم در چه حس حالی هست آن شخص.
وقتی آدم های اطرافم روبه رو میشم در فکرم ناخداگاه آنها رو 1 جسم 2 روح تقسیم می شود. که جسم آنها برایم بی ارزش است ولی روح آنها برای من چهره واقعی آنها رو برایم آشکار میکند.
و به مراتب وقتی همچین دیدی پیدا کردم کم کم چیز هاییی حس میکنم که جسم ندارند و فقط می توانم بگم هستند و با روح من حرف میزنند. ولی من از صحبت هایشان چیزی نمیفهمم یعنی انگار آنها مرا میفمند ولی من آنها را نمیفهمم.
نکته جالب در این امور من انگار بزرگتر شدم یعنی انگار کمی به خدا نزدیکتر شدم ولی جالب اینجاست الان خدا به در نظرم خیلی بزرگتر شده درکم نسبت به خدا عوض شده نسبت به قبل و
فقط میتوانم بگویم خدا هست و ما او را نمیشناسیم.ولی به اشتباه فکر میکنیم که او را میشناسیم.
من وقتی در اول راه بودم میخواستم وارد این راه شدم تمرین هایی انجام میددم :
1- تمرین تمرکز => مثلا به (یک) چیز که اطرفتان هست دقت کنید مثلا یک سیب سبز و نگاه کنید سعی کنید
تصویر ان را در ذهن خود نگه دارید. حلا به آن نگاه نکنید. ولی تصویر آن سیب را در ذهن خود تجسم کنید ببنید چند لحظه متوانید آن تصویر را تجسم کنید مطومئن باشید دفع اول شما بعد از چند لحظه آن تصویر از ذهن شما محو میشود بدلیل حواس پرتی و مجبور میشوید دوباره تجسم کنید.
باید مدت این تجسم را به 2 دقیقه تجسم کنید تا قدرت تمرکز تان را بالاببرید.
2- یک کاغذ سفید و یک نقطه سیاه در مرکز آن یا برعکس تهیه کنید، سپس شما آن کاغذ را روبروی خود قرار داده(روی دیوار بچسبانید) و خود نشسته وبه آن مرکز کاغذ فکر>دقت>و تمرکز کنید. بطوری بصورت غیر ارادی پلک نزنید اگر چشمانتان سوخت تحمل کنید(اولش خیلی سخته) ولی کم کم جریان خون به چشمان شما کم مشود
این باعث میشود دید شما در آن لحظه حی کم و کمتر بشود.تا این که بدون این که شما موتوجه بشوید تصاویر دیگری میبینید (دیگر کاغذی نمیبینید) تصاویری خیلی خاص و با حس آشنا بودن آن تصویر تخیل نیستن آن تصویر چشم سوم یا چشم روح شما می باشد.
3- یک تمرین دیگری که این مرتاض های هندی انجام میدهند. تمرین تنفس به همراه ریاضت(سختی کشیدن)
یحالا شما نمیخواد ریاضت بکشید شما فقط با نفس تمرین کنید.
ما در با 4 مرحله نفس کشیدن کار داریم
1-وقتی که نفس را به داخل سینه می برید باید 5 ثانیه طول بکشد .
2- حالا اکسیژن داخل سینه را 5 ثانیه نگهدارید.
3- حالا وقتی اکسیژن داخل سینه را با تمرکز باید طی به مدت 5 ثانیه خارج کنید.
4- حالا هیچ اکسیژنی را در داخل سینه ندارید این وضع را باید 5 ثانیه تحمل کیند.
5- این مراحل همین جوری ادامه دهید تغیراتی که در شما ایجاد میشود با این تمرین را نمیتوان شفاف گفت فقط بصورت رمز مو توان گفت: ( نیروی پرنا از در استخوان های شما پدیدار می شود)
آن وقت میبینید در شما چه تغیرالتی ایجاد مشود .

love_20
06-01-2012, 17:30
منم به قانون جذب و معجزه ذهن ایمان دارم دقیقا همون چیزیه که قدیمی هام میگن
میگن که فکرای خوب خوب بکنین
به بدیها فکر نکنین
دیدتون مثبت باشه
نیمه پر لیوان رو ببینید مثبت بیاندیشید
چون به هرچی فکر کنی به همون سمت کشیده میشی
بعضی ها معتقد هستن که حوادسی که رخ میده اتفاقی وتصادفیه یا به قول بعضی ها شانسی
اما اینطوری نیست همش به ذهن خودمون برمیگرده
تمرکز
الهام
تلقین
فکر زیبا
باور قلبی
.....

dokhtareironi
07-01-2012, 15:38
سلام کسی واقعا 14 روز رو انجام داده ؟
لطفا کسانی که به نتیجه رسیدن تجربه شون رو به دیگران بگن.من خودم اعتقاد دارم اما امتحانش نکردم:41:

narotu
07-01-2012, 17:10
این قانون بیشتر به فکر خودمون و طرف بر میگرده

m6ir
08-01-2012, 01:17
این قانون بیشتر به فکر خودمون و طرف بر میگرده
همانطور که با فکر ارتباط قوی داره با احساس هم ارتباط قوی داره که از نظر من با احساس آدمیزاد ارتباط قوی تری داره.
اما یه لحظه صبر کنید از فکر و قدرت آن چقدر میدانید یا این که از قدرت احساس چقدر میدانید.
ولی برای شناخت فکر و احساس فقط یک لحظه کافیست ولی حاضری برای رسیدن به اون یک لحظه چقدر تحقیق کنی.

dokhtareironi
09-01-2012, 00:21
راستش من این ترم زبان تخصصی دارم اما چون استادمون هم زیاد خوب نبودو گفته از کتاب سوال نمیده و خودم هم با زبان رابطه خوبی ندارم از امتحانش میترسم.اما تصمیم دارم حسابی بخونم بتونم نمره خوبی بگیرم.18 روز مونده تا امتحانم.اگه برا تمرین بگم من نمره خوبی میگیرم با توجه به اینکه میخوام خوب هم بخونمش میتونم نمره خوبی بگیرم؟چه متنی رو واسه این کار تمرین کنم؟

narotu
09-01-2012, 01:19
همانطور که با فکر ارتباط قوی داره با احساس هم ارتباط قوی داره که از نظر من با احساس آدمیزاد ارتباط قوی تری داره.
اما یه لحظه صبر کنید از فکر و قدرت آن چقدر میدانید یا این که از قدرت احساس چقدر میدانید.
ولی برای شناخت فکر و احساس فقط یک لحظه کافیست ولی حاضری برای رسیدن به اون یک لحظه چقدر تحقیق کنی.

احساس هم از فکر میاد
میتونی با فکر احساست رو عوض کنی

m6ir
09-01-2012, 03:40
احساس هم از فکر میاد
میتونی با فکر احساست رو عوض کنی
حرفت رو تا حدی قبول دارم
فکر از مغز میاد و احساس از قلب
در اولویت احساس مجبوره با فکر همراه بشه(یعنی اول فکر بعد احساس) اما در ادامه احساس میتونه بر فکر هم غلبه کنه این نظر شخصی بنده هست و فکر میکنم انسان این طوری طراحی شده.
همیشه فکر رو میشه دقیق تعریف کرد و توصیفش کرد
اما احساس رو به سختی میشه با زبان آدمیزاد توصیف کرد یا بعضی موقع ها احساس رو نمیشه تعریف کرد.(فقط باید حس ش کنی)
وقتی شما شخص خاصی رو دوست دارید احساس در شما نسبت به شخص قوی تر شده که بهش میگیم عشق
و هر جا که عشق باشد سوال وجود ندارد.
هر چه قدر از عشق اندازه یه کتاب 1000 صفحه ای بنویسید باز هم نتوانسته اید عشق رو تعریف کنید
و شخص خواننده 1000 صفحه هنوز نمیداند عشق چیست در صورتی خواهد فهمید که خود یک باز عشق را تجربه کند.

m6ir
09-01-2012, 04:02
برای شناخت این قانون جاذبه یا همان متافیزیک و پی بردنش به اسرارش باید با روح خود آشنا شوید.شما وقتی روح خود رو شناختید اون موقع میتوانید بهطور کامل قدرت متافیزیک رو درک کنید.
و کسانی که متافیزیک درک کنند بهتر میتوانند از قانون جاذبه استفاده کنند.
بهترین کتاب در این ضمینه کتاب:
(نیرو های ناشناخته در انسان نوشته محمد مهدی علیخواه)
که سال 1368 این کتاب منتشر شده و فکر کنم تا سال 75 3 بار چاپ شد.
باید عرض کنم به دلیل این در این کتاب صریحا تمرین های علم سری کندالینی هند رو آموزش داده بود چون باعث تنش در جامعه میشد بعد از سال 75 چاپ این کتاب ممنوع شد.
ولی شاید این کتاب رو هنوز در خیابان انقلاب(تهران)یا دست یک سری افراد باشه.
و کتاب های که الان تو بازار هست در این زمینه خیلی مضحک و بی معنی میباشد.
<من عرف نفسه فقد عرب ربه>
هرکس خود را شناخت پس خدای خود را شناخت
(پیامبر اکرم ص)

Ultimator
09-01-2012, 18:11
:دی یه سری از پست های این تاپیک رو خوندم بعضیاش خیلی متعصبانست و فقط خرافه اما بعضیها هم جالبه . در کل من به این مزخرفاتی که برای پول در اوردن و فروش کتاب و عوام فریبی چاپ میشن اعتقادی ندارم هرچند خیلی خوب هم باشن ولی بازم هدفشون تجاریه !

اینا که میگم یه سری تجربیات شخصی و اعتقادات شخصیه ! میتونه همش اشتباه باشه .
فکر نمیکنم هیچ قانونی باشه و یا احتیاج به هیچ مراسم و ریچوال و ریاضتی باشه ! واقعیتیه که وجود داره . حس دورنی آدم وقتی با
هدفش همگون و همجهت باشه رسیدن به هدف آسون تر میشه و مسیر رسیدن جذاب تر . پس با اینکه من هیچ اعتقادی به این
قوانین ندارم ولی همیشه دید مثبت بهم کمک کرده . به وضوح میبینم . روشن ترین مثالی که میشه زد اینه که من به واسه کارم
مطالعه خیلی زیادی دارم شاید هفته ای 500 تا 1000 صفحه ولی ایام امتحانات میشه کتابای دانشگاه رو اصلا طرفشون نمیتونم برم !
خیلی هم سعی کردم این رو تغییر بدم و دید مثبتی به این درس و مشق دانشگاه پیدا کنم ولی هیچ تاثیری نداشته به طوری که
نمرات من به شکل شدیدی سینوسیه و یه بیست ( درسای تخصصی) و صفر ! ( پایه و غیر تخصصی ) .

علاوه بر اون تاثیرات دید مثبت یه جاهایی انقدر واضحه که جزوی از قوانین فیزیک شده :دی به طور مثال من حداقل 5 الی 6 سال
هست هیچ دارویی مصرف نکردم و کلا بیمار نمیشم . چرا ؟ چون نمیشم ! چون دوست ندارم بشم . نمیخام ( این در حالیه که من
14-15 سال اول زندگیم همیشه مریض میشدم :دی خیلیم قرص و آمپول و اینا مصرف میکردم ضاهرا ! ) ولی الان حتی برای اثباتش
کارهای عجیب هم کردم ، وقتی تموم خونواده یه آنفوانزای شدید میگیرن که شدیدا واگیر داره من با خیال راحت از لیوان فرد بیمار
استفاده میکنم تا بیماری رو به مسخره بگیرم :دی یا بدون هیچ ترسی از بیماری میذارم تو صورتم عطسه کنن :دی :دی البته ویروس ها
کار خودشون رو میکنن و منتقل میشن به من حتی حس میکنم که بیماری بهم منتقل شده :دی ولی بعد از چند ساعت اثرش از بین
میره ! به نظر خودم که هیچ ماورالطبیعه ای این بین نیست ! وقتی نمیخام مریض بشم نمیشم.
[لطفا این آزمایشات را در خانه انجام ندهید :دی ]
اصلا فقط این نیست در تمام زمینه ها همینطوریه . تو کارم من اعتقاد دارم به این که بهترینم :دی شایدم نباشم ولی این تفکر به همه
منتقل میشه و این اعتقاد باعث میشه با علاقه بتونم 18 ساعت در روز کار کنم تا به چیزی که میخام برسم . اگه قانون جذبی وجود
داشته باشه همین نیروییه که باعث میشه بتونم رو صندلیم 18 ساعت پشت هم بشینم و کار کنم ( در حالی که رو همون صندلی تو
همون شرایط نمیتونم نیم ساعت درس بخونم :دی ) . همین تفکر مثبت باعث شده تو هیچ پرزنتیشنی شکست نخورم و هر جا کار به
ارائه و میز مذاکره بکشه بستن قرارداد قطعیه ! یادمه یه جا رفتیم برای پیشنهاد یه پروژه و مدیر اون کارخونه از اون آدمای خیلی گیریه
که تا به همه چی گیر نده و 10 جا استعلام نگیره از جاش بلند هم نمیشه ولی بعد پرزنتیشن ما برگشت جلوی خودمون گفت این کوتاه
ترین جلسه ای بود که به نتیجه مثبت رسیدیم توش و نمیدونم چرا بی هیچ دلیلی با اینکه قیمتتون خیلی بالاتره، خوشم اومد از تیم شما!
یا باز هم هست جاهایی که رفتیم برای قرار داد و طرف اصلا به هیچ وجه مایل نبود و ما هم برگشتیم ولی دو ماه بعد خود طرف تماس
میگیره جلسه بعدی رو میذاره . حتا یه مورد هم بعد 6 ماه !
آدمی هستم که همیشه میخندم به همه اعتماد دارم تقریبا با هیچ کس مشکل ندارم با همه میتونم بسازم( وقتی بین دو عقیده
مختلف مشکل پیش بیاد هر دو طرف من رو سمت خودشون حساب میکنن و فکر میکنن منم مثل اونها فکر میکنم :دی شاید این بد
باشه ولی خوبه ;)) خیلی سخته کسی سعی کنه از من خوشش نیاد :دی به شدت احساس خوبی در مورد خودم دارم ( شاید از نظر
خیلیا از خود راضی بودن ، خودشیفتگی یا نارسیسیسم به نظر برسه ولی من بهش هنوزم میگم تفکر مثبت چون تا آدم از خودش
راضی نباشه بقیه چطور راضی باشن :دی ) عاشق یاد دادن و نشر علمم ( ویژگی ای که مطمئنا بین همه ما فروم باز ها مشترکه )
باعث شده دو ساله تو دانشگاه خودمون رایگان درس میدم ( حتا با این وجود که خیلیا فکر میکنن از روی عقده استاد شدن (:دی) یا خود
شیرینی جلو اساتید و نمره گرفتنه ولی باز هم مثبت فکر میکنم و موارد زیادی که همشون نتیجه همین اصله .

بطور خلاصه این تفکر مثبت ( یا قانون جذب یا هر چی اسمش رو میخواین بذارین) نیست که باعث موفقیت میشه فقط راه تلاش رو شیرین تر و آسون تر میکنه.
مثل روغن که باعث حرکت موتور نمیشه فقط حرکت رو آسون میکنه اون بنزینه که موتور رو میگردونه . واسه امتحان جای بنزین روغن بریزین تو باک :دی

[تکه آخر رو به دلیل ممنوعیت بحث های دینی حذف کردم !]
:دی

ببخشید طولانی شد

Atghia
02-01-2013, 19:30
نه دقیقا با این روند اما من هم خیلی معتقدم به اینکه با تفکر و دید مثبت و تکرار مداوم اون در درون خودمون ایجاد یک نیرو و انگیزه ای شکل میگیره که برای رسیدن به اهدافمون خیلی کمک کنندست!
البته اینجوری هم فکر نکنم باشه که صرفا بشینیم یک گوشه فعل خواستن رو صرف کنیم و اتفاق بیفته! تلاش خودمون هم لازمه
:n17:
فرضا دوره دانشجویی یک درسی بود استادی داشت که کل دانشگاه بچه ها ازش میترسیدن! خصوصا از نمره دادنش و اینکه احتمال افتادن خیلی بالاست و این صحبتها
خلاصه من از اول ترمی که باهاش درس برداشتم تمام وقت به خودم گفتم من میتونم از پسش بربیام و...همین امر باعث شد سعی و تلاشم بالا بره طوری که بالاترین نمره کلاس در اخر ترم مربوط به من میشد!:n06:

naj703
10-02-2013, 09:18
سلام منم بهش اعتقاد دارم اما نمیدونم بخاطر جذب بود یا اتفاقی .من از اول عمرم تا 18 سالگی زیاد سرما می خوردم و پنیسیلین می زدم ولی تو 18 سالگیم یکبار سرما خورده بودم و داشتم می رفتم دکتر .به مامانم گفتم الکی میگم به پنیسیلین حساسیت دارم و نمی زنم .خلاصه ما رفتیم دکتر و از ما تست گرفت و گفت تا آخر عمرت به پنیسیلین نزدیک هم نشو چون بدجوری حساسیت داری .:n13:هم عجیب بود هم جالب چون تو خانه چند بار به مامانم گفتم می گم حساسیت دارم:n04:

TLSD
27-04-2013, 10:53
واقعاً این مطالبی که توی فیلم راز ازش حرف میزنن راسته ؟

یعنی شدنیه ؟ اگر واقعا راست باشه پس چطور ممکنه که به اعتقاد ما مربوطه ؟

مثلا اگر من هرروز به چیزی که می خوام فکر کنم و .... باید بشه. درسته ؟

به اینکه من به اصل این کار معتقدم یا نه ربطی داره واقعا ؟ نمی دونم !

cafemaghz
04-12-2018, 21:03
دوست عزیز پیشنهاد میکنم مصاحبه دکتر هلاکویی در رابطه با قانون جذبدر فیلم راز را حتما ببینید و در ویکی پدیا و منابع معتبر راجب این قانون تحقیق کنید.. این قانون کاملا مسخره و مضحک می باشد! لطفا تحقیق کنید....
این مطلب را ببینید :
cafemaghz.ir/law-of-attraction

solomonHeydari
11-12-2022, 10:42
میشه یه لینکی قرار بدین برای پیدا کردن این مجله؟

solomonHeydari
11-12-2022, 12:05
نمیشه که تمام اتفاقات رو به قانون جذب ربط داد به هر حال شرایط ها با همدیگه فرق میکنه و این دنیا قوانین دیگه ای هم داره که واقعیت رو میسازن اون بچه هم نمیتونه در اون شرایط فکر مثبت داشته باشه و اینطوری قانون جذب زیر سوال نمیره

solomonHeydari
11-12-2022, 12:07
واقعا با نظر دکتر هلاکویی در این مورد موافقم چون اساتید راز واقعا چرت و پرت تحویل دادند و تمام کار این دنیارو به قانون جذب ربط دادن

radarz
12-12-2022, 18:00
همش چرته و چرندیاته :rambo: