PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : هاردم هر چند دقیقه صدای تق میده ؟؟

varians
27-11-2010, 21:47
سلام
دوستان هارد اینسپایرون 1545 من هر چند دقیقه یکبار یه صدای تق ضعیف میده . اولش فکر میکردم که از فن باشه اما خوب که گوشمو بردم نزدیکتر و چند دقیقه گوش دادم فهمیدم از هارده. یه جوری انگار هدش یا چیزی موقع چرخیدن به یه جایی میخوره یا یه همچین چیزی ! :13:
حتی موقعی که با سیستمم کار نمیکنم و رو دسکتاپ هستش هم این صدا میاد هر چند دقیقه یه بار. قبلا اینجوری نمیشد.؟؟؟؟
ممنون میشم پلیز...
:40:

hossein_gorgan
27-11-2010, 21:53
تا جایی که من میدونم هارد صدا نداره.اون صدای مادربورد هست.به یک متخصص آشنا و صادق نشون بده

seeb_sh
28-11-2010, 00:31
من سری f دارم.هر از چند ثانیه یه صدایی شبیه استارت زدن میده. از جنس صداهایی که از هارد پی سی میاد .مثه اینه که صدای گلوله از فاصله خیلی دور باشه .صدا از قسمت پایین سمت راست هست.ممکنه مشکل چی باشه؟فقط یه هفته کار کرده .اولا هم میومد ولی تعدادش خیلی کمتر بود.الان بیشتر شده.حتی زمانی که هیچی ران نیست!!!

varians
28-11-2010, 10:47
تا جایی که من میدونم هارد صدا نداره.اون صدای مادربورد هست.به یک متخصص آشنا و صادق نشون بده

نه فکر نمی کنم از مادر برد باشه. صدا دقیقا از گوشه پایین سمت چپه دقیقا همون جایی که هارد هستش. من لپ تاپم زیاد هنگ میکرد منم مجبور بودم با نگه داشتن پاور خاموشش کنم که تو این حالت هارد موقع خاموش شدنش با یه صدای تق فجبعی خاموش میشه حتی بدتر از صدایی که الان هر چند دقیقه یه بار میاد. نکنه از این باشه ؟ یعنی هاردم خراب شده ؟ اگه نه از چیه ؟ مال شما هم اینجوری میشه ؟
کسی نیست که تو زمینه سخت افزار وارد باشه ما رو راهنمایی کنه ؟
ممنون میشم
:40:

Farshid72
28-11-2010, 11:13
بله درسته این صدای هد هارده که وقتی سیستم میخواد بیاد بالا یا وقتی داری نرم افزار سنگین مثل بازی اجرا می کنی این صدا میاد.اگه واسه دراز مدت مثل 5 6 سال به هاردت نیاز داری و هاردت رو تازه خریدی می تونی نگهش داری و چند ساله دیگه که دیدی سرعت خیلی افت کرده عوضش کنی.در غیر این صورت بهتره با گارانتی تماس بگیرید

seeb_sh
28-11-2010, 11:23
من سری f دارم.هر از چند ثانیه یه صدایی شبیه استارت زدن میده. از جنس صداهایی که از هارد پی سی میاد .مثه اینه که صدای گلوله از فاصله خیلی دور باشه .صدا از قسمت پایین سمت راست هست.ممکنه مشکل چی باشه؟فقط یه هفته کار کرده .اولا هم میومد ولی تعدادش خیلی کمتر بود.الان بیشتر شده.حتی زمانی که هیچی ران نیست!!!
تو اینترنت که هستم این صدا خیلی میاد.از هارد تست گرفتم.مثل صدای ثانیه شمار ساعت هست 2تا پشت هم
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

amd>intel
28-11-2010, 11:25
يك تست با برنامه hdtune بگيريد .

seeb_sh
28-11-2010, 11:44
يك تست با برنامه hdtune بگيريد
از کدوم یکی از تب های نرم افزار برای تست گرفتن استفاده کنم؟؟

XSS
28-11-2010, 23:02
من یه لپ تاپ داشتم همین مشکل رو پیدا کرده بود
علتشم فرسوده شدن هارد دیسک بود ضمن اینکه اون هارد بد سکتور هم گرفته بود
صداشم یه جوری هست که مثلا یه موتوری چند ثانیه میچرخه و یه دفعه تق
زمانی که سیستم بیکار میشد هم این مشکل بیشتر خودش رو نشون میداد، یعنی همش هد انگار میرفت جلو و میومد عقب و بعدش تق و دوباره همین روند ادامه پیدا میکرد

seeb_sh
30-11-2010, 18:06
[QUOTE] يك تست با برنامه hdtune بگيريد .
[/QUOTE
اینم تست.به نظرتون مشکلی هست؟

H@mid-Vista
30-11-2010, 20:02
خیر علتش اینه:

راه حل مشكل كاركرد مداوم هارد دیسك برای همه نوت بوكها ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

seeb_sh
30-11-2010, 23:20
خیر علتش اینه:

راه حل مشكل كاركرد مداوم هارد دیسك برای همه نوت بوكها ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
اینو انجام دادم باز هم همون صدا میاد.حسابی رو مخمه:41::19:

varians
01-12-2010, 17:45
بابا من مشکلم کار کردن مداوم هاردم نیست فقط مشکلم همون صدائیه که عرض کردم. همش هر چند مین یکبار یه صدای تق ضعیف که اگه شلوغ باشه متوجه اش هم نمیشم اما تو سکوت هر چند مین صدای تق
اگه هم گوشمو بچسبونم تق همراه با کشیده شدن هد به یه جایی... :-??
در ضمن قیمت هارد لپتاپ کسی میدونه الان چنده ؟ 500 و 640 گیگ.
و همینطور رم 2 گیگ DDR2 واسه دل 1545 ؟
love u all :40:

meysam.az
01-12-2010, 20:08
بابا من مشکلم کار کردن مداوم هاردم نیست فقط مشکلم همون صدائیه که عرض کردم. همش هر چند مین یکبار یه صدای تق ضعیف که اگه شلوغ باشه متوجه اش هم نمیشم اما تو سکوت هر چند مین صدای تق
اگه هم گوشمو بچسبونم تق همراه با کشیده شدن هد به یه جایی... :-??
در ضمن قیمت هارد لپتاپ کسی میدونه الان چنده ؟ 500 و 640 گیگ.
و همینطور رم 2 گیگ DDR2 واسه دل 1545 ؟
love u all :40:

این رو دانلود کن نصب کن به احتمال زیاد حل بشه.

seeb_sh
06-12-2010, 11:16
یه چیزی کشف کردم.
وقتی از باتری استفاده میکنم صدا خیلی کمتر میاد ولی وقتی به برق وصله خیلی بیشتر میشه!!!!!چرااااا؟؟؟؟؟

H@mid-Vista
06-12-2010, 17:09
یه چیزی کشف کردم.
وقتی از باتری استفاده میکنم صدا خیلی کمتر میاد ولی وقتی به برق وصله خیلی بیشتر میشه!!!!!چرااااا؟؟؟؟؟

به طور كلی روی باطری همه فعالیتها كمتر میشه تا برق كمتری مصرف بشه