PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : یه مشکل

blue2006
13-05-2006, 11:19
سلام
سیستم من چند ماه پیش مشکلی پیداکرد که بدون هیچ دلیلی رسیت می کرد . بعد یکی گفت که مشکل از رم است و من رم دستگاه رو عوض کردم و دوتا رم گرفتم
خو ب سیستم خوب کار می کرد تااین که دوباره مشکل به وجود امد و باز سیستم رسیت می شه اما نه مثل قبل ( با سیر زمانی بیشتری )
حالا می خوام بدونم اصلا برای چی رم خراب می شه یا در اصطلاح سیستم باگ می ده و راه حل چیه ؟

Renjer Babi
13-05-2006, 14:29
دوست عزیز اگه رم خراب باشه سیستم هنگ میکنه مشکل از فن سی پی یو است سی پی یو داغ میکنه و ریست میشه فن رو عوض کن

blue2006
14-05-2006, 08:56
سلام
من رم را روی چند دستگاه دیگر هم امتحان کردم و باز هم همین مشکل را داشتم . بعد اگر مشکل از فن سی پی یو بود سیستم خاموش می شد و تا چند دقیقه نمی توانستیم آن را روشن کنیم .
اصلا نرم افزاری هست که بگه کدوم سخت افزار من مشکل داره .؟؟

MaFia
14-05-2006, 09:16
درايور كارن گرافيك رو به روز كنيد
بايوس مادربورد رو به روز كنيد
فن سي پي يو و .... رو چك كنيد
و مهم تر از همه پاور مناسب داشته باشيد
كلا ريست شدن يه نسخه خاصي نداره

blacksun
14-05-2006, 09:36
ريست شدن به چند عامل بستگي داره :
ممكنه يك قطعه د ركامپيوتر شما با قطعه ديگه conflict داشته باشه .
ممكنه cpu رو overclock كرده باشيد كه در اين حالت هم سيستم ريست ميشه ولي بعد از بالا اومدن سيستم همه چيز به حالت پيش فرض در مي آيد
حتما پاور رو چك بكن و مطمئن باش جريان يكنواختي رو ميده و. مي توني از برنامه هائي كه براي اين منظور نوشته شده استفاده كني
و راهنمائي هاي دوست عزيزمون مافيا جون رو هم يه امتحاني بكني به نفعته.
مرسي

elias_akhavan
01-06-2006, 23:12
سلام
ريسيت شدن سيستم مي تونه از نشتي خازنها هم باشه تمام خازنهاي مادربورد را نگاه كن ببين نشتي دارن يا نه و رمت را در اسلتهاي ديگر هم امتحان كن اگر مادربوردت بيشتر از دو تا اسلت رم داشته باشه شايد اسلت رمت سوخته و در اخر هم يه نگاهي به كل فنهاي سيستم بيانداز اگر ايراد از رمها باشه سيستم اصلا تصوير نمي ده

fattahi2006
01-06-2006, 23:30
حتما پاورت تست كن
احتمال زياذ از پاور