PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : نمایش بدون مشکل و به هم ریختگی وب سایت در مرورگرها و مانیتورهای مختلف

Perpetual
27-11-2010, 09:53
سلام
من در این تاپیک از اساتید سوالی دارم که برای خیلی ها این مشکل پیش اومده و اون اینه که وقتی با یک مانیتور با رزولیشن 1024*768 وارد یک وبسایت میشم وبسایت خوب بالا میاد ولی وقتی با رزولیشن 1600*900 وارد همون وبسایت میشم همه چی به هم می خوره و یا وقتی با یه مرورگر وارد یک وبسایت میشم ، وبسایت خوب بالا می شود ولی وقتی با مرورگر دیگه که وارد همون وبسایت میشم بازم همه چی به هم می خوره.
حالا سوال اینجاست حالا من می خوام یه وبسایت بسازم که وقتی در با مانیتو با رزولیشن 1024*768 وارد وبسایتم میشم تمام صفحه رو بگیره و وقتی با مانیتو با رزولیشن 1600*900 وارد وبسایتم میشم بازم تمام صفحه رو بگیره و منو هام نه بهم بخورند و نه دوطرف وبساتم خالی بشه، حالا میشه با تعریف کردن چن css برای انواع مرورگر ها و رزولیشن ها این مشکل رو حل کرد؟؟
راستی از کجا می تونیم بفهمیم که رزولیشن و مرورگر کامپیوتری که وبسایت توش لود میشه چیه؟؟
ممنون می شم اگه این موضوع رو به طور کامل باز کنید و توضیح بدید.

masooodj67
30-11-2010, 13:32
با سلام فکر نکنم با سی اس اس درست بشه.فکر کنم سر نخ توی اون متا تگهای اولیه باشه که اسکرین صفحرو مشخص میکنه ولی چون یک بار برا خودم اتفاق افتاده و با نوشتن doctype ابتدا و شناساندن استاندارد به صفحم درست شد گفتم شاید سر نخی دستت بدم.موفق باشی.

Perpetual
30-11-2010, 15:41
با سلام فکر نکنم با سی اس اس درست بشه.فکر کنم سر نخ توی اون متا تگهای اولیه باشه که اسکرین صفحرو مشخص میکنه ولی چون یک بار برا خودم اتفاق افتاده و با نوشتن doctype ابتدا و شناساندن استاندارد به صفحم درست شد گفتم شاید سر نخی دستت بدم.موفق باشی.
میشه توضیح بیشتری بدید.
doctype چیه ؟؟
چطور می تونیم رزولیشن وبسایت رو با رزولیشن کامپیوتر بیننده یکی کنیم تا مشکلی پیش نیاد؟؟

masooodj67
30-11-2010, 23:08
با سلام ببین من خودم از استاندارد سازی صفحم با w3 سود بردم و توی یکی از طراحیهام کارم را راه انداخت ولی برای اون قسمت اسکرین و متا تگ اون زیاد سر در نمیارم ولی میدونم مشکلت توی یک از این دوتاست(البته شایدم اشتباه کرده باشم همینطور که گفتم خواستم سرنخ بهت بدم)البته در مورد حرف اولم که گفتم ربطی به سی اس اس نداره زیاد جدی نگیر این استاندارد سازی رو که بکنی می تونی از دستورات استایل صفحه به صورت کامل استفاده کنی.

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

neopersia
30-11-2010, 23:33
میشه توضیح بیشتری بدید.
doctype چیه ؟؟
چطور می تونیم رزولیشن وبسایت رو با رزولیشن کامپیوتر بیننده یکی کنیم تا مشکلی پیش نیاد؟؟

این بحث چندین مرتبه مطرح شده و جواب گرفته اگر سرچ کنید توضیحات کاملش رو پیدا میکنید

به طور خلاصه باید طبق استاندارد طراحی رو انجام بدید و در حین طراحی ضمن در نظر گرفتن طرح کلی صفحه، در هر مرحله از تغییرات با مرورگرهای مختلف در رزولوشنهای مختلف تست کنید
اینکه یک صفحه رو بعد از ساخته شدن بخواهید با مرورگر هماهنگ کنید هم مشکلتر هست و هم برای عیب یابی به تجربه احتیاج داره چون نمیشه همینجوری گفت مشکل از کجاست

**
در ضمن امضای شما سایتی هست که در راستای تز تفرقه افکنی بین ملتها داره پیاده میشه و هدف سایت به احتمال خیلی زیاد سیاسی هست. اگر هم به احتمال خیلی ضعیف سیاسی نباشه داره فقط دامنه خودش رو برای فروش داغ میکنه!
در هر صورت کوچکترین اعتباری از نظر سندیت و تأثیر در نام خلیج فارس نمیتونه داشته باشه. پس خواهشاً حذفش کنید تا بیخودی آب تو آسیاب صاحب دامنه نریزید

Perpetual
01-12-2010, 06:39
این بحث چندین مرتبه مطرح شده و جواب گرفته اگر سرچ کنید توضیحات کاملش رو پیدا میکنید

به طور خلاصه باید طبق استاندارد طراحی رو انجام بدید و در حین طراحی ضمن در نظر گرفتن طرح کلی صفحه، در هر مرحله از تغییرات با مرورگرهای مختلف در رزولوشنهای مختلف تست کنید
اینکه یک صفحه رو بعد از ساخته شدن بخواهید با مرورگر هماهنگ کنید هم مشکلتر هست و هم برای عیب یابی به تجربه احتیاج داره چون نمیشه همینجوری گفت مشکل از کجاست

**
در ضمن امضای شما سایتی هست که در راستای تز تفرقه افکنی بین ملتها داره پیاده میشه و هدف سایت به احتمال خیلی زیاد سیاسی هست. اگر هم به احتمال خیلی ضعیف سیاسی نباشه داره فقط دامنه خودش رو برای فروش داغ میکنه!
در هر صورت کوچکترین اعتباری از نظر سندیت و تأثیر در نام خلیج فارس نمیتونه داشته باشه. پس خواهشاً حذفش کنید تا بیخودی آب تو آسیاب صاحب دامنه نریزید
سلام
با تشکر از دوستان
منظورتون از" طبق استاندارد طراحی کنید" کدوم استاندارد هست.
**
به روی چشم

neopersia
01-12-2010, 06:51
طبق این استانداردها:

اینجا هم میتونید چک کنید ببینید استاندارد هست یا نه:

در ضمن استاندارد همه ماجرا نیست! تست مرورگر نباید فراموش بشه

masooodj67
01-12-2010, 09:47
با سلام دقیقا درست گفتن دوستمون نو پرشیا ،انواع مرورگرها ،انواع استایل و انواع مانیتورها برای نمایش یک صفحه وب باید در نظر گرفته شوند.