PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : آموزش:ويرايش وتغير محتواي کليپها و فايلهاي فلش (استخراج منابع و ثبت به نام خودتون)

Erfaan
13-05-2006, 05:33

Erfaan
13-05-2006, 07:35
------------------------

Elfin-D
13-05-2006, 23:54
مرسي عرفان جان

sina1100
15-05-2006, 20:16
آقا من اين نرم افزار رو دانلود كردم تا حدودي هم بهش مسلطم، الان يه 3، 4 تا فلش بره خودم ويرايشيدم. ولي هر كاري كردم نتونستم توش فارسي بنويسم. حتي با مريم! شما راهي سراغ نداري؟

arash_irani
15-05-2006, 21:09
سلام
مرسي عرفان جان واقعا اينقدر با حوصله و قشنگ توضيح دادي كه همه ميتونند بفهمند :)
واقعا دستت درد نكنه و موفق باشيد
يا حق

atrin777
16-05-2006, 00:40
آقا من با اين فايل مشكل دارم يه همچين فايلهايي با نرم افزارهاي ديگه ميسازم ولي داخل فلش نميشه
از اين نرم افزاري كه شما هم گفتيد استفاده كردم اما جواب نداد حالا اگر راهي سراغ داريد ممنون مي شم راهنمايي كنيد :sad:

اينم لينك اين فايل
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

Erfaan
17-05-2006, 07:33
-----------------------------------

atrin777
17-05-2006, 15:18
مرسي ارفان جان

Erfaan
18-05-2006, 06:32
آقا من با اين فايل مشكل دارم يه همچين فايلهايي با نرم افزارهاي ديگه ميسازم ولي داخل فلش نميشه
از اين نرم افزاري كه شما هم گفتيد استفاده كردم اما جواب نداد حالا اگر راهي سراغ داريد ممنون مي شم راهنمايي كنيد :sad:

اينم لينك اين فايل

اينم روش تغير و ويرايش فلش شما
ميبينيد که هيچ کاري نداره :
در اين فلش که خود جزئي از يک فلش ديگر است نوشته ها مستقيما تايپ نشده اند بلکه از طريق برنامه تغير مي کنند. شما اگر دقت کنيد در کتابخانه (Library) فقط يک text به نام Symbol 7 وجود دارد که w در آن تايپ شده است و برنامه آنرا با متغير char مي شناسد.
شما بايد در Timeline و Action Layer وارد Action script اولي بشويد و در سورس دنبال نوشته <Movie.Text> بگرديد و جملات روبه روي آنرا تغير دهيد که من آنرا به sample`learn تغير دادم.

شما مي توانيد فايل اصلي و نمونه تغير داده شده را از اينجا دانلود کنيد.

ببينيد چه بلايي به سر اين فلش آوردم. :)

دانلود ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

atrin777
18-05-2006, 15:51
ارفان جان ممنون از توجهي كه داشتي
ولي من ميخام بگراند را ازش جدا كنم
اگر راهي به نظرت مياد ممنون ميشم راهنمايي كني

Erfaan
19-05-2006, 06:24
atrin777 عزيز تو رو خدا اين اسم منو درست بنويس : عرفان يا erfaan

و همون اول مي گفتي چيکار ميخواستي با اين فلش بکني خوب!
راهشم از همون اول گفتم
بگرد دنبال اجزاش يعني دنبال بک گراند بگرد - جوينده يابنده است. آخه من ديگه چيکار بايد بکنم.

atrin777
19-05-2006, 14:56
اوه اوه عجب سوتي دادم معذرت ميخام
بازم از توجهت ممنون

Erfaan
23-05-2006, 06:41
خواهش مي شود! :)

metycpu
30-05-2006, 14:14
دوست عزیز میشه ببینی که این فایل هم میشه فارسی کرد یا نه؟
من که کلی باهاش ور رفتم نشد.

به شدت ممنونم

Shahin King
31-05-2006, 01:51
عرفان جان سلام

آقا شرمنده اصلا این تاپیک رو ندیده بودم .
---------------------------------------------------
مثل گذشته کامل و عالی . :) دستت درد نکنه .

قربانت : شاهین کینگ

Erfaan
31-05-2006, 06:30
دوست عزیز میشه ببینی که این فایل هم میشه فارسی کرد یا نه؟
من که کلی باهاش ور رفتم نشد.

به شدت ممنونم

حتما سر فرصت كار ميكنم روش! فردا شايد نتيجه رو گفتم.
من اين وقتا سرم شلوغه يه كم. :blush:

شاهين جان ممنونم :)

metycpu
31-05-2006, 13:52
ممنون
همین که جواب دادی یه دنیا ارزش داره.

Erfaan
01-06-2006, 05:50
راستي يادم رفت بپرسم اين چيه و چكار ميكنه و كجاهاش نياز به تغير داره؟

metycpu
02-06-2006, 16:36
دوست عزيز وقتي كه فلش رو اجرا ميكني يه سري پاراگراف همزمان با عكس مياد و ميره.ميخواستم اون پاراگراف ها رو فارسي كنم.

Erfaan
03-06-2006, 04:34
تو اين برنامه بعضي از حروف فارسي رو نميشه نوشت! اما اينم راه داره! يه مطلب جديد آماده کردم که راهکارهاي نوشتن فارسي تو اين جور برنامه ها رو برسي مي کنه...
تا 1 ساعت ديگه ميزارمش رو سايت...

metycpu
03-06-2006, 13:50
دمت گرم دوست عزيز

Erfaan
04-06-2006, 05:50
----------------

metycpu
04-06-2006, 10:43
ولي دوست عزيز اين كه جواب سوال و نياز من نبود!!
من اصلا نتونستم پاراگراف هاي مربوطه رو كه برات توضيح دادم رو پيدا كنم!
حالا بيام فارسي بنويسم؟
اگه امكان داره دقيقا بگو در Sothink چطور ميتونم گيرشون بيارم؟

Erfaan
05-06-2006, 04:29
ولي دوست عزيز اين كه جواب سوال و نياز من نبود!!
من اصلا نتونستم پاراگراف هاي مربوطه رو كه برات توضيح دادم رو پيدا كنم!
حالا بيام فارسي بنويسم؟
اگه امكان داره دقيقا بگو در Sothink چطور ميتونم گيرشون بيارم؟

همون طور كه قبلا گفتم :

اينم روش تغير و ويرايش فلش شما
ميبينيد که هيچ کاري نداره :
در اين فلش که خود جزئي از يک فلش ديگر است نوشته ها مستقيما تايپ نشده اند بلکه از طريق برنامه تغير مي کنند. شما اگر دقت کنيد در کتابخانه (Library) فقط يک text به نام Symbol 7 وجود دارد که w در آن تايپ شده است و برنامه آنرا با متغير char مي شناسد.
شما بايد در Timeline و Action Layer وارد Action script اولي بشويد و در سورس دنبال نوشته <Movie.Text> بگرديد و جملات روبه روي آنرا تغير دهيد که من آنرا به sample`learn تغير دادم.

طبق اين نوشته:
حالا شما بايد بايد ابتدا در داخل داخل کتابخانه (Library) نوشته هاي مورد نظرتون رو پيدا كنيد و اگه چيزي پيدا نكرديد بريد در داخل سورس برنامه به دنبال نوشته هاتون بگرديد.
اگه بازم پيدا نكرديد احتمالا از يك فايل خارجي لود مي شوند.
تو اون فايل شما هم يه يك اتوران هست يه برنامه فلش پلير هست با تعدادي فايل فلاش كه همشون در داخل يه فلش اصلي لود مي شوند. تصاويرش هم از خارج لود مي شوند.
ضمنا مسير دهيشون هم اصلا درست نيست. احتمالا نمونه اي كه براي دانلود گذاشته ايد تغيراتي دارد. چون مسير اتوران فقط فايل اجرايي فلش پلير است!

اگه خوب با اين نرم افزار كار كنيد (ور بريد) ميتونيد به راحتي فايلها را اديت كنيد.

موفق باشيد :)

bahal20
23-06-2006, 23:32
به نام خالق عشق و خالق تنهايي من
و بياد روزهايي كه گذشت...

سلام

__________________________________________________ _____________________________________

ويرايش وتغير محتواي کليپها و فايلهاي فلش

(تغير تصاوير،نوشته ها،سورس برنامه و افزودن قسمتهاي جديد به کليپ)

+

تصوير ، فايل PDF

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ©

حتما تا حالا براتون پيش اومده باشه که يه فلش ببينيد و پيش خودتون فکر کنيد که اين يه چيزي کم داره يا اي کاش اسم منم تو اين کليپ نوشته بودند... ولي هر چي سعي کرديد نتونستيد فکرتون رو عملي کنيد.
اگه تو برنامه فلش واردشون کنيد کلا به هم ميريزند. مثل اندازه ها ، مکان اشياء ، فونتها ، وصدا هم که کلا وارد نميشه. تازه فلش در صورتي اجازه ايمپورت فايل SWF رو ميده که سازنده اصليش اجازه داده باشه يعني روش پسورد نگذاشته باشه. مدت زماني هم که براي پردازش فايل ميگريه خيلي زياده يعني اعصاب خورد کنه.
خوب حالا بايد چيکار کرد!...
کار نشد نداره! دمشون گرم اين شرکتهاي نرم افزاري! رو دست ماکرومديا هم بلند شدند! ميگيد نه! خودتون امتحان کنيد... طبق اين آموزش شما يه روش براي کرک فايلهاي فلش ياد ميگيريد و ميتونيد اونا رو به دلخواه خودتون ويرايش کنيد و به قول معروف بزنيد به نام خودتون البته اين نکته رو هم بايد توجه کنيد که تغير يا کپي برداري غير مجاز از کليپهاي فلش بدون اجازه سازنده آن هم يه کم غير قانوني است...
يعني فلشهايي که توشون نوشته کپي رايت فلان رو بايد با اجازه سازندش تغير يا کپي برداري کنيد.

...
اولين راهي که ممکن است به آن فکر کنيد پيدا کردن روشي است که بتونيد فايل فلش رو به طور کامل و با تمام منابع در برنامه فلش باز کنيد و شروع به ويرايش آن کنيد. خوب اينکار رو ميتونيد با تبديل کردن فايل فلش با فرمت Swf به فايل با فرمت Fla انجام دهيد که نرم افزارهاي خاص خودش را دارد. فعلا در اين مورد بحث نمي کنيم.
اگر تنها هدف استخراج منابع فايل فلش مانند تصاوير و اصوات را داشته باشيد مي توانيد از نرم افزار هاي مخصوص اين کار هم استفاده کنيد و در کمترين زمان به محتواي درون فلش دست يابيد..(يادمه اولين باري که چنين کاري کردم تونستم يک موسيقي همراه با عکسهاي قشنگ رو از يک فايل فلش بکشم بيرون که واقعا خيلي هيجان گرفتم که بالاخره موفق شدم! چون فکر نميکردم به اين راحتيا بشه!)
بغير از راه هاي بالا من يه راه بهتر بهتون معرفي مي کنم که خيلي خوش دست تر از بقيه است و ميتونيد به راحتي چيزهاي زيادي رو در فلش اضافه يا حذف کنيد يا تغير دهيد. مثلا ميتونيد براي فلش هاي فاقد لودينگ يک تکه برنامه لودينگ اضافه کنيد يا به قسمتهاي مختلفش افکتهاي زيبا اضافه کنيد يا يک صحنه جديد براي کليپ طراحي کنيد و بسياري از قابليتهاي جالب. شايد براي دفعه اول که از اين کارا ميکنيد تا يک هفته جو شما رو بگيره و اين نرم افزار رو ول نکنيد. بيچاره فلش هايي که از اين به بعد قراره بدست شما اصلاح شوند.
// ايول مهندس تخريب (-; //
يکي از نرم افزارهاي مفيد و بدر بخور براي ويرايش فايلهاي SWF نرم افزار Sothink SWF Quicker مي باشد از شرکت SourceTec Software که ازآدرس اينترنتي [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] قابل دريافت است.
نرم افزاري مفيد و خوشدست و بسيار شبيه به FlashMX که داري امکانات واقعا به در بخور و مفيدي در ضمينه فلش است و علاوه بر ويرايش فايل هاي فلش در آن ميتوان اقدام به ساخت يک کليپ مجزا با افکتهاي زيبا نمود.
با نرم افزار SWF Quicker علاوه بر ساخت و ويرايش کليپهاي فلش مي توانيد کارهاي ديگري هم انجام دهيد.
با استفاده از نمونه هاي زيبايي که در آن وجود داردمي توانيد به صورت wizard اقدام به ساخت آلبوم هاي عکس فلش (Album) ، بنرهاي فلش (Banner) و کليدهاي زيباي فلش (Navigation Buttons) براي سايت کنيد.
به طور کلي يه نرم افزار کامل و مفيد با چندين استفاده است. واقعا محشره! دست سازندش درد نکنه...
يه قابليت به در بخور هم داره که قادر به ويرايش فايلهاي محافظت شده هم هست يعني اگر فايل ورودي توسط پسورد محافظت شده باشه اول توسط يه پيام اين نکته را گوشزد ميکند و مي پرسدکه با اين حال مايل به ورود اين فايل هستيد؟ که در صورت موافقت فايل فلش را براي ما باز مي کند و مي توانيم تغيرات لازم را بر رويش اعمال کنيم.
اينم سوالي که مي پرسه:
The file has been protected by its author . Continue importing this file anyway?
جواب yes بدهيد تا فلش باز شود

فرض کنيد فايل trailer_Sample.swf را در اختيار داريد و ميخواهيد که نوشته اي را در گوشه اي از آن بنويسيد تا بر روي کليپ به نمايش در بيايد.

با فرض اينکه نرم افزار Sothink SWF Quicker را ازآدرس اينترنتي [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] دريافت و نصب کرده ايد به ادامه آموزش توجه کنيد.

روي فايل کليک راست و گزينه Sothink SWF Quicker را انتخاب کنيد.

خوب العان وارد نرم افزار مي شويد و آناليز فلش شروع مي شود. اگر فايل فلش توسط سازنده محافظت شده باشد نرم افزار به شما اين موضوع را گوشزد مي کند. مانند تصوير زير:

گزينه Yes را برگزينيد تا فلش کامل آناليز شود.
اگر صبر کنيد فلش کاملا در محيط نرم افزار وارد مي شود و شما مي توانيد تغيرات لازم را بر روي آن اعمال کنيد.

خوشبختانه لودينگ که داره پس ميريم سراغ نوشته اي که مي خواهيم به اون اضافه کنيم.

براي اضافه کردن نوشته با بالاترين لايه بريد و به وسيله گزينه Insert Layerيک لايه جديد ايجاد کنيد.

من اسم اونو گذاشتم Erfaan

به فرم برگرديد و يک Text از طريق نوار ابزار سمت چپ روي فرم و داخل لايه جديدي که ايجاد کرده ايد بگذاريد و متن مورد نظرتون را داخلش بنويسيد.

براي نمايش نوشته در تمام فريمهاي کليپ از ابتدا تا انتها به آخرين فريم از فرم اصلي کليپ بريد و لايه جديد کليک راست کنيد و گزينه Insert Frame را انتخاب کنيد.
به اين صورت نوشته شما در تمام فريمهاي کليپ قرار مي گيرد و از ابتدا تا انتهاي کليپ نمايش داده مي شود.

خوب کاري که مي خواستيم انجام شد.
اينم تصوير کليپ جديد:

فکر مي کنيد چه چيزي به اين کليپ اضافه شده است؟

حالا تنها کاري که باقي مانده اينه که يک خروجي SWF از کليپ تهيه کنيم.
براي اينکار ميتوانيد از گزينه هاي Export Movie و Publish استفاده کنيد.
يک ويژگي جالب و مفيد ديگر اين نرم افزار قابليت فشرده سازي خوب اين نرم افزار براي خروجي هاي فلش هست که در صورتي که گزينه Compress movie را فعال کنيد کليپ در حد قابل قبولي و بدون کاهش کيفيت فشرده مي شود و علاوه بر حجم کمتر خروجي مي تواند روشي هم براي جلوگيري از تغير دوباره اين کليپ باشد ، يعني اينکه خروجي نهايي نرم افزار به حدي فشرده مي شود که امکان ويرايش بعدي آن توسط شخص ديگري از بين مي رود. جالب اينجاست که مي تواند حجم بعضي کليپها را به نصف حجم واقعي کاهش بدهد.

اينم از قابليتها و نمونه فلش هاي آماده اين نرم افزار
جالبه نه؟

دانلود همين آموزش به صورت PDF

پسورد:
P30world.com

SwfCrack 178 KB ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

اميدوارم اين آموزش مورد توجه شما قرار گرفته شده باشد.
کليه حقوق اين آموزش متعلق به انجمنهاي پي سي ورلد است و انتشار بدون ذکر نام سايت و نويسنده ممنوع است.

موفق باشيد :happy:

Erfaan ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

جمعه ، 22 ارديبهشت 1385
12 مي 2006

عرفان جان سلام
واقعا آموزش خوب و کاربردی هست ولی هر کاری می کنم نمی تونم فایلی رو که در آخر برای دانلود گذاشتی رو ذخیره کنم
یه صفحه پر از نوشته بی سر و ته برام میاد اگر دوباره جای دیگه آپلودش کنی ممنون می شم

Erfaan
29-06-2006, 06:41
کليه فايلها براي دانلود در پرشين گيگ آپلود شده است و هيچ گونه مشکلي ندارد.
يک بار ديگر امتحان کنيد...

اگر فايل فلاش را نمي توانيد ببينيد فلش پلير را نصب کنيد.
اگر فايل rar or zip را نمي توانيد باز کنيد winrar را دانلود و نصب کنيد...

:)

mossi
28-07-2006, 22:21
دوستان فلشی درود
میبینید که تو سایت های مختلف تمپلات های زیادی هست که اغلب یا با فلش ساخته شده اند یا اینکه حداقل یک فلش دارند که آدم اگه بخواد با اون سایت درست کنه باید همه نوشته ها و باتوم هاشو عوض کنه .
ظاهرا هم باید بشه این تمپلات ها را به دلخواه تغییر داد . اما نمیشه..
من با یکی از این تمپلات ها ور رفتم اما نتونستم نوشته روی باتن ها را عوض کنم . ونمیدونم چطوری به این ها لینک بدم که
مثلا روش کلیک میکنی یک صفحه دیگه باز بشه یا لینک مورد نظر باشه .
من تمام این آموزش های شما را خواندم ولی این چیزی که ازهمه مهمتر است ( موضوع مورد اشاره من ) اصلا در این آموزش ها نیست .
خلاصه خواسته من من یک تمپلات قشنگ دارم که میخوام به باتوم هاش لینک بدم و نوشته هاشو عوض کنم .
ممنون از راهمایی استادان .

Erfaan
31-07-2006, 07:22
با سلام
ديگه هيچ كس نمياد بره سراق تمپليت سايتهايي كه هر گوشش يه تيكه فلش چسبوندند و با كلي ترفند اونا رو غير قابل ويرايش كردند (البته كار نشد نداره) - اين همه تمپليت رايگان ريخته تو اينترنت اونوقت كي ديگه ميره سراق ويرايش تمپليت سايتهاي ديگه!

هر چي لازم بوده تو انجمن فلش هست و اگه نيست يه تاپيك جديد باز كنيد!

در مورد لينك دادن و ويرايش نوشته هاي تمپليت هم توضيح دادم!! اگه نديديد يه دور ديگه بزنيد تو همين تاپيك.

ضمنا كار كردن با نرم افزار هم لازمه و تنها با خوندن يه آموزش نميتونيد بگيد كه جوابتون رو نگرفتيد!

موفق باشيد
عرفان

siadate
06-08-2006, 12:05
دمت گرم دوست عزيز خيلي عالي بود

Black Hawk
07-08-2006, 12:23
سلام عرفان جان
خيلي جالب بود من يه مشكلي داشتم اين فايلي رو كه در زير گذاشتم ميخواستم اديت كنم و اين نوشته هاش رو بردارم ولي هركاري مي كنم موسش بعد از اكسپورت كار نميكنه(يعني اين شكلي كه موس رو تعقيب ميكنه از كار ميوفته) لطفا راهنمايي كنيد ممنون ميشم

H2O2
29-08-2006, 10:17
مرسي اقا عرفان

siadate
08-09-2006, 07:10
خيلي به حال بيد!!

M A T I N
13-09-2006, 14:27
سلام
می خواستم بدونم نرم افزار دیگری به جز swf decompiler هست که باهاش بشه swf رو به fla تبدیل کرد؟

zeynal
05-12-2006, 03:04
ــــــلام
عرض شود حضور دوست گرامي عرفان عزيز
من اين سري آموزشهاي شمارو امشب خيلي اتفاقي ديدم ! دنبال مطلب ديگري ميگشتم كه سرچ زدم و اين مطالب آموزشيه شما رو ديدم
اقا واقعا گل كاشتي دستت درد نكنه
هم مختصر بود هم مفيد

زنده باشي

.

Erfaan
23-12-2006, 06:38
mer30 دوست عزيز

mohammadflash2006
17-03-2007, 10:50
اي خائن پس تو بودي كه فلش با ارزشم رو دزديدي!!!!
شوخي كردم ، جالب بود!

mehrdadm2
12-10-2010, 23:07
سلام من پدرم چاپ بنر و اینا داره نمایشگاه داریم 5 روز دیگه خود نماینده اصلی تهران یک سی دی تبلیغاتی که فلش هست داره اما مشخصات خودشه
میخوام ببینم میشه اون عکس یا نوشته و تغییر داد ؟ خواهشن دریغ نکنید

samansam1
25-03-2012, 17:16
چرا پست حذف شده؟

ghasem110deh
15-08-2014, 13:00
سلام به همه ...
این فایل فلش ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) پسوند exe داره ، یه قرآن فلشه ... البته چون پوشه دیتا رو نزاشتم (50 مگ) چیزی نشون نمیده .

با این نرم افزار ویرایش :
Sothink SWF Quickerاصلا باز نمیشه ... میخوام چندتا آدرس و لینک که توش هست رو حذف کنم و فقط خود متاب بمونه !
لطفا کمک ........ :n27: