PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : شرایـط گرفتن اقامت آمریکا

M i L @ D
23-11-2010, 11:38
سلام دوستان ...

چند سالی هست که تصمیم رو گرفتم از ایــــن کــشور برم ... !

حالا میخوام تو این یکی ، دو سال تصمیم رو قطعی کنم !

کشور مورد علاقه هم آمریکاست ... !

از شما میخوام شرایط رفتن به آمریکا رو بهم بگید ... !

مثلا چقدر هزینه لازمه ، چه مدارکی لازمه و .... !

ممنون میشم راهنمایی کنید ... تا این یکی دو سال من بتونم کل شرایط رو فراهم کنم !

* خواهشا در مورد اینکه چرا ایران نــمیمونی ، اونجا هیچی نداره و .... هیچ حرفی نزنید !
* خواهشا وارد بحث 3000 یا 3000 نشید !

matin_vv
23-11-2010, 14:36
دوست عزيز ميدوني كه الان ما در شرايط تحريم هستيم و اصولاً به كسي اقامت دائم نميدند. مگر اين كه در لاتاري گرين كارد شركت كني و برنده شي و بتوني اقامت دائم بگيري.

راه دوم اينه كه درسات رو خوب بخوني، بتوني براي ادامه تحصيل از دانشگاههاي آمريكا پذيرش بگيري بري چند سالي اونجا دانشجو باشي، بعد از فارغ التحصيلي اونجا كار پيدا كني كه ويزاي كار بگيري، بعد از 10-15 سال گرين كارت ميدن بهت و به قول معروف سيتيزن اونجا ميشي.
راه سوم اينه كه براي كانادا، سه سال بموني، اقامت كانادا بگيري. بعد اقدام كني براي رفتن به آمريكا و از طريق اقامت كانادات بتوني اقامت كانادا بگيري.
البته الان كه شرايط اقتصاديشون خيلي خرابه و همه اين گزينه ها، به جز گزينه اول قطعيت نداره
موفق باشي.

M i L @ D
23-11-2010, 14:44
دوست عزيز ميدوني كه الان ما در شرايط تحريم هستيم و اصولاً به كسي اقامت دائم نميدند. مگر اين كه در لاتاري گرين كارد شركت كني و برنده شي و بتوني اقامت دائم بگيري.

راه دوم اينه كه درسات رو خوب بخوني، بتوني براي ادامه تحصيل از دانشگاههاي آمريكا پذيرش بگيري بري چند سالي اونجا دانشجو باشي، بعد از فارغ التحصيلي اونجا كار پيدا كني كه ويزاي كار بگيري، بعد از 10-15 سال گرين كارت ميدن بهت و به قول معروف سيتيزن اونجا ميشي.
راه سوم اينه كه براي كانادا، سه سال بموني، اقامت كانادا بگيري. بعد اقدام كني براي رفتن به آمريكا و از طريق اقامت كانادات بتوني اقامت كانادا بگيري.
البته الان كه شرايط اقتصاديشون خيلي خرابه و همه اين گزينه ها، به جز گزينه اول قطعيت نداره
موفق باشي.

دوست عزیز خیلی ممنون از جوابتون ... !

پس من دو راه بیشتر ندارم که اونم یکیش ریسک محسوب میشه ... !

میشه در مورد شرایط تحصیل یکم توضیح بدید ؟

من میخوام برای گرفتن لیسانس اونجا برم ... تو این مدت چکارهایی باید بکنم ؟

مثلا سطح زبان ( تافل یا ایلس ؟ ) ، چگونگی گرفتن بورسیه ی تحصیلی و .... ؟

مــمنون ... !

logos
23-11-2010, 19:00
دوست عزیز خیلی ممنون از جوابتون ... !

پس من دو راه بیشتر ندارم که اونم یکیش ریسک محسوب میشه ... !

میشه در مورد شرایط تحصیل یکم توضیح بدید ؟

من میخوام برای گرفتن لیسانس اونجا برم ... تو این مدت چکارهایی باید بکنم ؟

مثلا سطح زبان ( تافل یا ایلس ؟ ) ، چگونگی گرفتن بورسیه ی تحصیلی و .... ؟

مــمنون ... !

واسه لیسانس بورس نمی دن
سطح زبان بسته به دانشگاهی که می خوای بری داره (بعضی دانشگاه هاشون تافل 55 رو هم قبول می کنن) البته اگه سطح زبانتون پایین باشه اول کالج زبان میرید اونجا
هزینه تحصیل هم باز بسته به دانشگاهتون داره اما شما حدودا ترمی 10.000 دلار حساب کن
هزینه زندگی هم که خیلی متفاوته (امریکا رو یه قاره باید در نظر بگیری) تو ایالات مختلف خیلی متفاوته اما اونم حداقل 1000 دلار ماهی حساب کن

vahid_civil
23-11-2010, 19:57
از طریق سرمایه گذاری و این جور چیزا حالا که یکم مشکل اقتصادی هم دارن راه جدیدی نیومده ؟
مثل کانادا که قبلا 110 هزار دلار میدادیم رسما اقامت داشتیم ! (یا 400 هزار تا برای 5 سال که بهمون پس میدادن)
امریکا در حال حاضر چنین شرایطی نداره ؟

Petros
23-11-2010, 20:03
ما یه یوزر خیلی اینکاره داریم به نام piremard

یه پیغام بده این تاپیکو ببینه.[COLOR="Silver"]

.:HAMED:.
23-11-2010, 21:12
بروبكس من يه سر رفتم شيكاگ اما سفر كوچولو و با بهونه ي امتحانه تافل تو هارولد واشنگتن .حالا جربياتو باس از اين آشنا ماشناها و فك و فاميلا بپرسيم كه اونا ميگن واسه يه مرده تنها خوبه يه سربره كانادا اونجا يكم بچرخه بزنه با يه دخمل آمريك ازدواج كنه بشه سي تي زن و بقيشو نقطه
:5:
اكنون به استحضار ميرسه كه با توجه به تحقیقاتی که من توسط آشنایان و دوستانی که در آمریکا زندگی میکنند بدست آوردم به این نتیجه رسیدم که یکی از گزینه های عالی برای شروع تجربه زندگی در آمریکا از نظر هزینه-کار-امنیت نسبی-آب و هوای مناسب-جمعیت مناسب-موقیت جغرافیایی خوب و... شهر بیرمینگهام در ایالت آلاباما هستش.
توجه داشته باشید که این شهر خوش آب و هوا یکی از مهمترین شهرهای این ایالت است و در 400 کیلومتری خلیج زیبای مکزیک و بندر نیواورلئان که مهمتری بندر جنوب آمریکاست واقع شده و از شرق در 200 کیلومتری شهر زیبای آتلانتا قرار داره و از غرب هم تقریبا نزدیک به می سی سی پی هستش.
یکی از بستگان ما که در آمریکا زندگی میکنه پس از مدت 17 سال زندگی در آمریکا شهر زیبای بیرمینگهام رو برای ادامه زندگی و کار انتخاب کرد.
ببینید دوستان در اینکه شهرهایی مثل نیویورک و لس آنجلس و شیکاگو، بزرگ و از امکانات شهری بسیاری برخوردار هستند هیچ شکی نیست ولی برای کسانی که با دارایی متوسط و یا پایین تر وارد آمریکا میشن برای شروع مناسب نیستند. حتی از لحاظ عقلانی هم که فکر کنیم برای شروع باید از جای کوچکتر شروع کرد و تمام موقیت ها رو سنجید و به وضعیت جدید عادت کرد و بعد از بدست آوردن قدرت کافی مانور بیشتری داد. و برای این موضوع من فکر میکنم بهترین انتخاب، شهر بیرمینگهام هستش.
البت خوبه از بروبچ ديگه هم بپرسيم ببينيم نظر اونا چيه

ALt3rnA
23-11-2010, 22:01
لاتاری که قبول شدنش با خداست
مطمئن ترین راه اینه پذیرش از یه دانشگاه بگیری
برای فوق لیسانس میتونی بری . قبلش باید آزمون تافل و GRE بدی (ممکنه چیز دیگم بخوان) هر چقدر نمرت بالاتر شد تو اولویتی دیگه !
دیگه اینکه برا MIT اپلای کنی یا کالج ریچموند به خودت و تواناییت و نمره ی آزمونات بستگی داره .

23-11-2010, 22:42
دمت گرم ممد جون شارژمون كردي
ميگم ميلاد جونم يه پيشنهاد ميدم دربارش فيكر بكني بدك ني
خاله من همراه همسرش تو لندن استان آنتاريو كانادا زندگي ميكنن بورسيه ي دندان پزشكي هستن كه دعوت نامشون گريبان گير ما شده يه هوا پيچيديم اونطرفا جايي بسي دلباز هستش و پل گلدنگيتس كاملا و به وضوح ديده ميشه يعني يه چن كيلومتر بري جنوب تر منطقه ي صفر مرزيه با يو اس .يعني ميشه اونجا سكنا بگزيني .هر چند كل (بيشتر)محله ايرونيه اما مثله اينكه همه با هم دشمنن جواب سلامو به زور ميدن
به اونجا هم فكر كن ببين انتظاراتتو برطرف ميكنه
بعده يه چن مدت زندگي ، ميتوني بپري بري آمريك و ...
خيلي موخامت

vahid_civil
23-11-2010, 23:11
کجا رفتنش زیاد مسئله مهمی نیست ! به شخصه هر جایی رو تو کانادا و امریکا به ایران عزیز ترجیح میدم ! !
مسئله چطوری رفتنشه !
من لیسانس عمران دارم ولی اصلا دلم نمیخاد واسه درس خوندن برم ! چون دیگه نمیکشم واسه فوق لیسانس و ... بخام درس بخونم
دنبال روشهای سرمایه گذاری هستم که اگه راهی میدونید به ما هم بگید
ممنون

M i L @ D
24-11-2010, 00:13
دوســـتان واقعا از همه ممنون بخاطر راهنمایی ها ...

اگه یه جمع بندی کنیم این میشه :

مواردی که رفتن به آمریکا رو سخت میکنند :

1- تحریم
2- خراب بودن اوضاع اقتصادی کشور
3- بورس ندادن به لیسانس
4- هزینه

راه حل مشکلات :

1- باید اول در کشوری مثل کانادا که راحت تر میتونی بری اقامت بگیری ، بعد از یه مدت به آمریکا مهاجرت کنیم !
2- =-=-=
3- این مشکل رو چیکار کنم ؟ کانادا بورس به لیسانس میده ؟
4- هزینه هم که خانواده هستند !

=-=-=-=-=

مگر اين كه در لاتاري گرين كارد شركت كني و برنده شي و بتوني اقامت دائم بگيري.

این مورد رو که کلا بیخیال شدم ... هیچوقت همچین شانسی ندارم !

این مورد هم که میتونم خوب بخونم ولی مشکل اینجاست میخوام برای لیسانس برم و کشور آمریکا به لیسانس بورس نمیده ! ( با توجه به گفته ی دوستان )

این مورد رو هم حامد جان گفتن ... اونجا جواب میدم !

سطح زبان بسته به دانشگاهی که می خوای بری داره (بعضی دانشگاه هاشون تافل 55 رو هم قبول می کنن) البته اگه سطح زبانتون پایین باشه اول کالج زبان میرید اونجا

مدرک IELTS رو قبول دارند ؟

هزینه تحصیل هم باز بسته به دانشگاهتون داره اما شما حدودا ترمی 10.000 دلار حساب کن
هزینه زندگی هم که خیلی متفاوته (امریکا رو یه قاره باید در نظر بگیری) تو ایالات مختلف خیلی متفاوته اما اونم حداقل 1000 دلار ماهی حساب کن

هزینه رو یجوری جور میکنم !

اكنون به استحضار ميرسه كه با توجه به تحقیقاتی که من توسط آشنایان و دوستانی که در آمریکا زندگی میکنند بدست آوردم به این نتیجه رسیدم که یکی از گزینه های عالی برای شروع تجربه زندگی در آمریکا از نظر هزینه-کار-امنیت نسبی-آب و هوای مناسب-جمعیت مناسب-موقیت جغرافیایی خوب و... شهر بیرمینگهام در ایالت آلاباما هستش.

بـه ، حامد جان ... خیلی ممنون از راهنمایی !

فعلا تو فراهم کردن شرایط واسه رفتن موندیم ... ! ( انتخاب شهر که ... ! : دی )

البته شهر جالبی معرفی کردید ... ! ( تحقیق کردم )

مطمئن ترین راه اینه پذیرش از یه دانشگاه بگیری
برای فوق لیسانس میتونی بری . قبلش باید آزمون تافل و GRE بدی (ممکنه چیز دیگم بخوان) هر چقدر نمرت بالاتر شد تو اولویتی دیگه !
دیگه اینکه برا MIT اپلای کنی یا کالج ریچموند به خودت و تواناییت و نمره ی آزمونات بستگی داره .

مشکل همون لیسانس هست ... !

میخوام برای لیسانس برم که کار رو کمی سخت کرده !

ميگم ميلاد جونم يه پيشنهاد ميدم دربارش فيكر بكني بدك ني
خاله من همراه همسرش تو لندن استان آنتاريو كانادا زندگي ميكنن بورسيه ي دندان پزشكي هستن كه دعوت نامشون گريبان گير ما شده يه هوا پيچيديم اونطرفا جايي بسي دلباز هستش و پل گلدنگيتس كاملا و به وضوح ديده ميشه يعني يه چن كيلومتر بري جنوب تر منطقه ي صفر مرزيه با يو اس .يعني ميشه اونجا سكنا بگزيني .هر چند كل (بيشتر)محله ايرونيه اما مثله اينكه همه با هم دشمنن جواب سلامو به زور ميدن
به اونجا هم فكر كن ببين انتظاراتتو برطرف ميكنه
بعده يه چن مدت زندگي ، ميتوني بپري بري آمريك و ...

بازم ممنون حامد جان ... !

دو تا سوال :

1- واسه لیسانس بورسیه میدن ؟
2- اون چند مدتی که اشاره کردید ، میشه تقریبا بگید چند سال ؟

خيلي موخامت

: X

=-=-=-=

بازم از همه ی دوستان ( متین ، Logos ، وحید ، پترس ، حامد ، GameHacker( فکر کنم محمد ) ) تشکر میکنم !

:11:

matin_vv
24-11-2010, 00:27
خواهش ميكنم دوست عزيز. خوشحالم كمكي كردم.
منطقي ترين و قابل اعتماد ترين روش اينه كه براي ادامه تحصيل بري. حالا با توجه به اينكه شما براي ليسانس ميخواي بري، خب يك مقدار مسئله پيچيده تر ميشه چون دانشگاههاي آمريكا عموماً براي ليسانس پذيرش با بورس نميدن.
حالا شما ميتوني يه كار ديگه بكني.
توي اين دو سالي كه به قول خودت وقت داري، بشيني و روي زبانت كار كني و امتحان تافل بدي. بعد براي يك كشور كه روابط خوبي با ايران داره و سطح دانشگاههاش هم خوب هست (بخوانيد مالزي)، اقدام كني و اونجا ليسانست رو بگيري. الان مالزي يه پل هست براي رسيدن به آمريكا. بعد براي فوق ليسانس، اگر نمراتت خوب باشه و امتحان GRE هم نمره خوبي بياري، ميتوني براي فوق ليسانس يا حتي دكتراي پيوسته پذيرش از آمريكا بگيري و باقي مسائل كه تو پست قبلم گفتم. اما احتمالاً براي دوره ليسانست بايد از جيب هزينه كني كه اونهم زياد نميشه تو مالزي و ميشه از عهده اش بر اومد.
اگر هم از نظر مالي مشكل نداري، ميتوني براي كشورهاي انگليسي زبان (استراليا، نيوزيلند، انگليس) اقدام كني و ليسانست رو اونجا بگيري. يا براي فوق بري اونجا كه اكثراً GRE‌نميخوان، خصوصاً كشورهاي اروپايي. اگر شما در يك كشور انگليسي زبان تحصيل كني، نيازي به گرفتن نمره GRE براي پذيرش در مقطع بالاتر تو دانشگاههاي آمريكا نيستي. اين يه امتياز مهمه چون امتحان GRE‌ امتحان سختيه.
البته تمام اين ها منوط به اينه كه شما مشكل نظام وظيفه و خروج از كشور رو نداشته باشي.
ضمناً در كنار همه اينها يه گوشه چشمي هم به لاتاري گرين كارت داشته باش و هر سال توش ثبت نام كن. كاره ديگه، يهو ديدي اسمت در اومد و يه راست رفتي ناف آمريكا.
موفق باشي.

logos
24-11-2010, 00:40
1 : کانادا از اول سال اینده (حدود 1 ماه دیگه) قوانین مربوط به گرفتن اقامتش سخت میشه پس اینکه بری اقامت کانادا رو بگیری و بعد بری امریکا رو بزار کنار !!!!
2 : وضعیت بد اقتصادی که تو کل دنیاست اما چه دخلی به شما داره اگه شما پول داشته باشی مشکلی نداری
3:بورس ها کلا چند جور هستن ! بورس کامل که همینجوری پول بدن عموما تعدادش کم هست و بیشتر به دانشجویان تاپ در دوره دکتری داده میشه ! اما در زمینه انواع پولهایی که دانشگاه به دانشجو میده ، از دانشجو کار میکشه (تحقیق یا حل تمرین و این چیزا) واسه همینم هیچ جای دنیا واسه دوره لیسانس به کسی پولی داده نمیشه
4: هزینه هم که شما میگی خانواده هست پس مشکلی نداری

کلا اگه مشکلی با هزینه نداری و سالی 40 تومن میتونی خرج کنی !! پاشو برو

در مورد لاتاری فقط اینو بگم که اشتباه محضه برای شما شرکت توش !!! چون اگه بخوای بری ویزا بگیری (چون متقضی زیاده ) عموما به کسانی که تو لاتاری شرکت کرده باشن ویزا نمیدن

در زمینه امتحان GRE هم باید بگم تو امریکا انقدر دانشگاه هست که این نمره رو نخواد که مشکلی نخواهید داشت

نمره ielts رو هم بستگی به دانشگاه ها دارهو نمیشه حکم کلی داد یه سری قبول دارن یه سری نه

piremard
24-11-2010, 13:49
سلام همگی
یکی از دوستان آدرس تاپیک رو زحمت کشیده بود گذاشته ود در پروفایل بنده...نمی دونم چی باید بنویسم یا اصلا بمن چه :38:
انی هوو سووال سختیه " اقامت امریکا"
میلیونها نفر در دنیا بهش فکر می کنند و خیلی هاشون جدی فکر می کنند . میلیونها حکایت سینه-به-سینه نقل قول شده از خاطرات و تجربیات که گهگاه غلو شده اند .
موضوع کلی در مهاجرت به شخص ، مدت ، هدف از مهاجرت به مقصد بر می گرده . ویزای توریستیه موقت رو ساده از تقریبا هر کشوری بدست می آرد . مثلا یه گشت کوتاه 1 هفته از بورلی هیلز و دیزنی لند یا سفر به هاوایی برای جشن عروسی و ...

مشکل زمانیه که شما قصد خارج شدن ندارید و می خواید تو مقصد زندگی درست کنید . تنها و بهترین راه حل و مشاوره دفاتر بین المللی USCIS هستند . نزدیکترینش به ایران دفتر مسکو هست .
اپلیکیشن های مهاجرت و هزینه هاش که اغلب زیر یک میلیون تومانه اینترنتی از سایت خوده خدمات مهاجرت امریکا قابل دریافت هستند . جلسات اینترنتی و آن لاین هم از طریق همین اداره انجام می شه بصورت اینترنتی که باز تو سایتش می تونید ثبت نام کنید .

توصیه من اینکه از مشاوران و کسانی موسوم به "وکیل مهاجرت" و ... هیچ راهنمایی نخواهید و مراجعه هم نکنید حتی اگر گفتن : مشاوره رایگان مهاجرت ! بهترین مشاور مهاجرت امریکا افسران InfoPass هستند که رایگان هم پاسخ می دن البته فارسی بینشون نیست .

راهنمایی در هر مورد رو مستقیم با کارشناس واقعا رسمی ادارات مهاجرت انجام بدید نه کسایکه مدعی هستند .
تکلیف خودتون از مهاجرت رو مشخص کنید حتی اگر هزینه سفر و زندگی به شما فشار نمی آره .
هر کشوری الزاما بدرد شما نمی خوره ، بهشت نیست که قرار باشه همه بریم توش !
به داستانهای هزار و یک شب فلاکت یا خوش بختی دیگران از فلان شهر و کشور توجه نکنید - می خواستم بگم اصلا گوش ندید - مردم حرف زیاد می زنند و هیچ کدوم جامعه شناس و غرب یا شرق شناس نیستند . مثلش شبیه فیل حکایت مولوی می مونه .
امریکا شامل 52 ایالت هست که هر کدوم کشوری هستند با قوانین و مردم متفاوت و اقتصاد و صنعت و آموزشی متفاوت و حتی آب و هوا و مذهب ... پس مشخص کنید دقیقا بکجای این عرصه می خواید وارد بشید و دنبال چه امکانات و تسهیلات زندگی هستید .
به کشورهای دیگه -شرق-غرب-همسایه هم فکر کنید . شاید مناسبتر و سهل تر باشند . مثلا اگر قصد تحصیل دارید ، داشنگاه امریکایی مورد نظر شما در این کشورها هم شعبه داشته باشه یا هر چیز دیگه

رویه هم رفته سفر خوش و یه کاسه آب :20:

24-11-2010, 17:58
ايول رفيق بازم دمت آتشي كه دعوتو پذيرفتي
مرسي خواهش ميكنم ميلي جونم در مورد سوالت اگه اينجا به نتيجه رسيديم كه هيچ اگه نه فردا پس فردا ميزنگم كانادا ميپرسم يا اگه بتونم ترتيب يه كنفرانسو ميدم كه عالي ميشه
فعلا بحث رو پيگير ميشيم

M i L @ D
25-11-2010, 13:46
خواهش ميكنم دوست عزيز. خوشحالم كمكي كردم.

بسیار ممنون متین جان ... !

منطقي ترين و قابل اعتماد ترين روش اينه كه براي ادامه تحصيل بري. حالا با توجه به اينكه شما براي ليسانس ميخواي بري، خب يك مقدار مسئله پيچيده تر ميشه چون دانشگاههاي آمريكا عموماً براي ليسانس پذيرش با بورس نميدن.
حالا شما ميتوني يه كار ديگه بكني.
توي اين دو سالي كه به قول خودت وقت داري، بشيني و روي زبانت كار كني و امتحان تافل بدي. بعد براي يك كشور كه روابط خوبي با ايران داره و سطح دانشگاههاش هم خوب هست (بخوانيد مالزي)، اقدام كني و اونجا ليسانست رو بگيري. الان مالزي يه پل هست براي رسيدن به آمريكا. بعد براي فوق ليسانس، اگر نمراتت خوب باشه و امتحان GRE هم نمره خوبي بياري، ميتوني براي فوق ليسانس يا حتي دكتراي پيوسته پذيرش از آمريكا بگيري و باقي مسائل كه تو پست قبلم گفتم.اما احتمالاً براي دوره ليسانست بايد از جيب هزينه كني كه اونهم زياد نميشه تو مالزي و ميشه از عهده اش بر اومد.

خب اینم پیشنهاد خوبیه ... !
پس باید فعلا برای لیسانس روی کشور دیگه ای حساب کنم ... !
فکر کنم کشور کم هزینه بهتره ... !
حالا مالزی سالیانه ( تقریبا ) چقدر هزینه لازم داره و سطح دانشگاه هاشون چطوره ؟

اگر هم از نظر مالي مشكل نداري، ميتوني براي كشورهاي انگليسي زبان (استراليا، نيوزيلند، انگليس) اقدام كني و ليسانست رو اونجا بگيري. يا براي فوق بري اونجا كه اكثراً GRE‌نميخوان، خصوصاً كشورهاي اروپايي. اگر شما در يك كشور انگليسي زبان تحصيل كني، نيازي به گرفتن نمره GRE براي پذيرش در مقطع بالاتر تو دانشگاههاي آمريكا نيستي. اين يه امتياز مهمه چون امتحان GRE‌ امتحان سختيه.

هزینه ی سالیانه در چنین کشورهایی رو هم اگه ذکر کنید ، ممنون میشم !

البته تمام اين ها منوط به اينه كه شما مشكل نظام وظيفه و خروج از كشور رو نداشته باشي.

اینا حل میشه !

ضمناً در كنار همه اينها يه گوشه چشمي هم به لاتاري گرين كارت داشته باش و هر سال توش ثبت نام كن. كاره ديگه، يهو ديدي اسمت در اومد و يه راست رفتي ناف آمريكا.

دوست عزیزمون Logos میگن ، ثبت نام نکن !
بهرحال ، کلا به این یکی امید ندارم !

=-=-=-==

باز هم ممنون ... !:11:

1 : کانادا از اول سال اینده (حدود 1 ماه دیگه) قوانین مربوط به گرفتن اقامتش سخت میشه پس اینکه بری اقامت کانادا رو بگیری و بعد بری امریکا رو بزار کنار !!!!

بله ... ! ( پس بیخیال کانادا ) : دی

2 : وضعیت بد اقتصادی که تو کل دنیاست اما چه دخلی به شما داره اگه شما پول داشته باشی مشکلی نداری

دوستان گفتند با توجه به این وضعیت کمی اوضاع اقامت گرفتن ، سخت تر میشه !

3:بورس ها کلا چند جور هستن ! بورس کامل که همینجوری پول بدن عموما تعدادش کم هست و بیشتر به دانشجویان تاپ در دوره دکتری داده میشه ! اما در زمینه انواع پولهایی که دانشگاه به دانشجو میده ، از دانشجو کار میکشه (تحقیق یا حل تمرین و این چیزا) واسه همینم هیچ جای دنیا واسه دوره لیسانس به کسی پولی داده نمیشه

ممنون ، اطلاعات خوبی بود !

4: هزینه هم که شما میگی خانواده هست پس مشکلی نداری
کلا اگه مشکلی با هزینه نداری و سالی 40 تومن میتونی خرج کنی !! پاشو برو

یعنی تقریبا ماهی چهار میلیون تومان ، واقعا زیاد میشه !

در مورد لاتاری فقط اینو بگم که اشتباه محضه برای شما شرکت توش !!! چون اگه بخوای بری ویزا بگیری (چون متقضی زیاده ) عموما به کسانی که تو لاتاری شرکت کرده باشن ویزا نمیدن

من کلا لاتاری رو بیخیالم !

در زمینه امتحان GRE هم باید بگم تو امریکا انقدر دانشگاه هست که این نمره رو نخواد که مشکلی نخواهید داشت

بسیار ممنون !

نمره ielts رو هم بستگی به دانشگاه ها دارهو نمیشه حکم کلی داد یه سری قبول دارن یه سری نه

نمیدونم ، من میخوام از فردا دوره ی IELTS رو بگذرونم ...
تقریبا سه تومنی هم خرجش میشه !
ارزش داره یا برم TOFEL ؟

=-=-=-

بهرحال , واقعا ممنون از وقتی که گذاشتید !
بســیار ممنون ! :11:

سلام همگی
یکی از دوستان آدرس تاپیک رو زحمت کشیده بود گذاشته ود در پروفایل بنده...نمی دونم چی باید بنویسم یا اصلا بمن چه :38:

سلام بر پیرمرد عزیز ... !
خیلی زحمت کشیدید به سوال پاسخ دادید !

مشکل زمانیه که شما قصد خارج شدن ندارید و می خواید تو مقصد زندگی درست کنید . تنها و بهترین راه حل و مشاوره دفاتر بین المللی USCIS هستند . نزدیکترینش به ایران دفتر مسکو هست .
اپلیکیشن های مهاجرت و هزینه هاش که اغلب زیر یک میلیون تومانه اینترنتی از سایت خوده خدمات مهاجرت امریکا قابل دریافت هستند . جلسات اینترنتی و آن لاین هم از طریق همین اداره انجام می شه بصورت اینترنتی که باز تو سایتش می تونید ثبت نام کنید .

توصیه من اینکه از مشاوران و کسانی موسوم به "وکیل مهاجرت" و ... هیچ راهنمایی نخواهید و مراجعه هم نکنید حتی اگر گفتن : مشاوره رایگان مهاجرت ! بهترین مشاور مهاجرت امریکا افسران InfoPass هستند که رایگان هم پاسخ می دن البته فارسی بینشون نیست .

راهنمایی در هر مورد رو مستقیم با کارشناس واقعا رسمی ادارات مهاجرت انجام بدید نه کسایکه مدعی هستند .

اطلاعات بسیار بسیار کاملی بود ... واقعا ممنون !

فقط مشکل اینجاست که من دو سال دیگه قصد مهاجرت دارم و باید اون موقع ازشون کمک بگیرم !

تا دو سال دیگه شایط شرایط ســیاسی خیلی از کشورها تغییر کنه و راحت تر یا سخت تر تونست اقامت گرفت !

سوال اصلی من اینه که تو این دو سالی که اینجا هستم چیکار کنم که بعد از این دو سال راحت بتونم به آمریکا مهاجرت کنم و مثل اینکه باید این دو سال رو به چهار سال تغییر بدم .

چون باید برای لیسانس روی کشور دیگه ای حساب کنم و بعد از اون کشور اقدام کنم !

بهرحال اطلاعات بسیار کاملی بود !

خیلی تنکس ! :11:

تکلیف خودتون از مهاجرت رو مشخص کنید حتی اگر هزینه سفر و زندگی به شما فشار نمی آره .
هر کشوری الزاما بدرد شما نمی خوره ، بهشت نیست که قرار باشه همه بریم توش !
به داستانهای هزار و یک شب فلاکت یا خوش بختی دیگران از فلان شهر و کشور توجه نکنید - می خواستم بگم اصلا گوش ندید - مردم حرف زیاد می زنند و هیچ کدوم جامعه شناس و غرب یا شرق شناس نیستند . مثلش شبیه فیل حکایت مولوی می مونه .
امریکا شامل 52 ایالت هست که هر کدوم کشوری هستند با قوانین و مردم متفاوت و اقتصاد و صنعت و آموزشی متفاوت و حتی آب و هوا و مذهب ... پس مشخص کنید دقیقا بکجای این عرصه می خواید وارد بشید و دنبال چه امکانات و تسهیلات زندگی هستید .
به کشورهای دیگه -شرق-غرب-همسایه هم فکر کنید . شاید مناسبتر و سهل تر باشند . مثلا اگر قصد تحصیل دارید ، داشنگاه امریکایی مورد نظر شما در این کشورها هم شعبه داشته باشه یا هر چیز دیگه

راستش درست میگید ، باید انتظارات خودم رو از رفتن مشخص کنم !

خب انتظارات من شاید این باشه :

1- جای پیشرفت داشته باشه ! ( خیلی مهمه )
2- امکانات ! ( از هر نظر )
3- تعصبات دینی و نژاد پرستانه کمتر وجود داشته باشه !
4- قشرهای مختلف داشته باشه !

با توجه به انتظارات کجا رو پیشنهاد میکنید ؟

رویه هم رفته سفر خوش و یه کاسه آب :20:

مرسي خواهش ميكنم ميلي جونم در مورد سوالت اگه اينجا به نتيجه رسيديم كه هيچ اگه نه فردا پس فردا ميزنگم كانادا ميپرسم يا اگه بتونم ترتيب يه كنفرانسو ميدم كه عالي ميشه
فعلا بحث رو پيگير ميشيم

ای بابا ، حامد جان ... چه کاریه !

خودتون رو تو زحمت نندازید ، همینجا ادامه میدیم !

خیلی گل تشریف دارید ! :31::11:

=-=-=-=

نتیجه گیری کلی :

1- باید برای لیسانس روی کشورهای دیگه ای حساب کنم ! ( با توجه به گفته ی LOGOS عزیز کانادا رو باید از لیست کشورها خط بزنم )
2- کشور پیشنهاد شده توسط متین عزیز : مالزی - دلیل : هزینه ی کم - راحت میشه به این کشور رفت - پلی برای رسیدن به آمریکا !
3- GRE هم خیلی از دانشگاه های آمریکا نمیخوان ! ( پس زیاد نگران نباشیم )
4- با توجه به انتظارات باید تصمیم گرفت !

=-=-=-==-

( متین ، LOGOS ، پیرمرد ، حامد ) عزیز ... خــیلی زحمت کشیدید !

robert
25-11-2010, 14:09
اینجا رو هم ببینید:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

ایشون یه آقای وکیل هستند که فکر کنم نه سال هست تو کار مهاجرت به آمریکا از روش سرمایه گذاری کار میکنند.

تو ماهواره هم برنامه دارند و خودشون صحبت میکنند.

منتها حداقل سرمایه برای مهاجرت 500 هزار دلار آمریکا هست.

25-11-2010, 14:12
باید برای لیسانس روی کشورهای دیگه ای حساب کنم ! ( با توجه به گفته ی LOGOS عزیز کانادا رو باید از لیست کشورها خط بزنم )

2- کشور پیشنهاد شده توسط متین عزیز : مالزی - دلیل : هزینه ی کم - راحت میشه به این کشور رفت - پلی برای رسیدن به آمریکا !

سوئيس
اسپانيا
سوئد
هامبورگ-آلمان كه كم احساس غربت ميكني
افغانستان:31:
به اين 4 تا كشور هم فكر كن و با استفاده از روش حذفي به حذف گزينه ها بپرداز تا در نهايت بعد از USA يه كشور پيداشه

matin_vv
25-11-2010, 14:28
راستش اين مورد رو كه گفتن براي گرين كارد ثبت نام نكن رو من اطلاع دقيق ندارم، ولي شما يه تحقيق بكن.
اما اون موردي كه گفتن در مورد امتحان GRE، اصلاً درست نيست. هستند دانشگاههايي كه از شما در آمريكا GRE نخوان، (اگر از دانشگاه غير انگليسي زبان براي ادامه تحصيل در آمريكا اقدام ميكنيد). اما اون دانشگاهها ديگه به درد ادامه تحصيل در مقاطع بالا مثل دكترا نميخورند. يا وزارت علوم خودمون مدركش رو قبول نداره.
اونجا همه جور دانشگاهي هست؛ ولي هدف اينه كه يه جايي درس بخوني كه بعداً بتوني از مدركت براي استخدام و نهايتاً اقامت استفاده كني. يكي از شروط اين دانشگاه ها هم براي پذيرش در مقاطع بالا، داشتن نمره زبان خوب براي دانشجويان بين الملليه. بنابراين اصلاً فكر نكن كه بدون داشتن نمره GRE خوب، ميتوني از دانشگاههاي متوسط رو به بالاي آمريكا در مقاطع فوق و دكترا پذيرش بگيري. اول معدل، دوم تافل (يا آيلتس) و GRE، سوم publication هات، يعني مقالاتي كه چاپ كردي. اين سه تا رو در رزومه ات قوي باشي قطعاً از آمريكا پذيرش ميگيري. اما بدون GRE، خيلييي بعيده. من خودم دارم براي دكترا اقدام ميكنم و كاملاً در جريان اين يه مورد هستم.
در مورد هزينه زندگي در كشورها، و سوالات بيشتر، من به شما پيشنهاد ميكنم كه اين فروم و مطالب ويكيش رو حتماً مطالعه كني، جواب خيلي از سوالات و اما و اگر هات رو پيدا ميكني.

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیددر مورد دانشگاههاي مالزي هم، دانشگاه UTM‌اش دانشگاه خوبيه. در سطح دانشگاههاي خوب تهران از نظر علمي، و با امكانات چندين برابر بيشتر.

موفق باشي

logos
25-11-2010, 15:10
بسیار ممنون متین جان ... !

خب اینم پیشنهاد خوبیه ... !
پس باید فعلا برای لیسانس روی کشور دیگه ای حساب کنم ... !
فکر کنم کشور کم هزینه بهتره ... !
حالا مالزی سالیانه ( تقریبا ) چقدر هزینه لازم داره و سطح دانشگاه هاشون چطوره ؟

هزینه ی سالیانه در چنین کشورهایی رو هم اگه ذکر کنید ، ممنون میشم !

اینا حل میشه !

دوست عزیزمون Logos میگن ، ثبت نام نکن !
بهرحال ، کلا به این یکی امید ندارم !

=-=-=-==

باز هم ممنون ... !:11:

بله ... ! ( پس بیخیال کانادا ) : دی

دوستان گفتند با توجه به این وضعیت کمی اوضاع اقامت گرفتن ، سخت تر میشه !

ممنون ، اطلاعات خوبی بود !

یعنی تقریبا ماهی چهار میلیون تومان ، واقعا زیاد میشه !

من کلا لاتاری رو بیخیالم !

بسیار ممنون !

نمیدونم ، من میخوام از فردا دوره ی IELTS رو بگذرونم ...
تقریبا سه تومنی هم خرجش میشه !
ارزش داره یا برم TOFEL ؟

=-=-=-

بهرحال , واقعا ممنون از وقتی که گذاشتید !
بســیار ممنون ! :11:

سلام بر پیرمرد عزیز ... !
خیلی زحمت کشیدید به سوال پاسخ دادید !

اطلاعات بسیار بسیار کاملی بود ... واقعا ممنون !

فقط مشکل اینجاست که من دو سال دیگه قصد مهاجرت دارم و باید اون موقع ازشون کمک بگیرم !

تا دو سال دیگه شایط شرایط ســیاسی خیلی از کشورها تغییر کنه و راحت تر یا سخت تر تونست اقامت گرفت !

سوال اصلی من اینه که تو این دو سالی که اینجا هستم چیکار کنم که بعد از این دو سال راحت بتونم به آمریکا مهاجرت کنم و مثل اینکه باید این دو سال رو به چهار سال تغییر بدم .

چون باید برای لیسانس روی کشور دیگه ای حساب کنم و بعد از اون کشور اقدام کنم !

بهرحال اطلاعات بسیار کاملی بود !

خیلی تنکس ! :11:

راستش درست میگید ، باید انتظارات خودم رو از رفتن مشخص کنم !

خب انتظارات من شاید این باشه :

1- جای پیشرفت داشته باشه ! ( خیلی مهمه )
2- امکانات ! ( از هر نظر )
3- تعصبات دینی و نژاد پرستانه کمتر وجود داشته باشه !
4- قشرهای مختلف داشته باشه !

با توجه به انتظارات کجا رو پیشنهاد میکنید ؟

ای بابا ، حامد جان ... چه کاریه !

خودتون رو تو زحمت نندازید ، همینجا ادامه میدیم !

خیلی گل تشریف دارید ! :31::11:

=-=-=-=

نتیجه گیری کلی :

1- باید برای لیسانس روی کشورهای دیگه ای حساب کنم ! ( با توجه به گفته ی LOGOS عزیز کانادا رو باید از لیست کشورها خط بزنم )
3- GRE هم خیلی از دانشگاه های آمریکا نمیخوان ! ( پس زیاد نگران نباشیم )

=-=-=-==-

( متین ، LOGOS ، پیرمرد ، حامد ) عزیز ... خــیلی زحمت کشیدید !

من گفتم اگه می خوای بری امریکا از طریق کانادا این کارو نکن وگرنه اینکه بخوای بری کانادا و اونجا اقامت بگیری خوبه (البته سخت داره میشه)
و البته هزینه کانادا از امریکا خیلی کمتر نیست
در مورد امتحان زبان به نظر من بهتره تافل بدی چون همه جا تافل رو قبول دارن ولی خوب هر کدوم مزایایی داره مثلا ielts کمی راحت تر و مشخص تر هست اسپیکینگش اسون تره ، و کلا اگه زبانت خوب باشه راحت تر هستی
اما تافل به نظر من خیلیش شانس و اینه که موضوعات مزخرف بهت نیوفته و چون مباحثش روتین نیست کمی به نظر من مشکل ساز هست

GRE رو هم اگه وقت شد و دیدی خوب بلدی بده (مسلما هرچی مدارم بیشتری داشته باشی بهتره) اما نیازی بهش نداری

در زمینه جای پیشرفت همه کشورها جای پیشرفت دارن بستگی داره به خودت و نوع پیشرفتی که میخوای (مثلا الان ایران ، عراق ، افغانستان بولیوی ، مالی و ...و این جور کشورها جای پیشرفت عالی ای از نظر مالی هستند)

در مورد امکانات هم مسلما کشور های جهان اولی و پیشرفته نظرتو جلب می کنن
تعصبات دینی و نژاد پرستانه عموما تو کشورهایی مثل امریکا ، کانادا ، استرالیا ، مالزی و... کمتر هست چون مهاجرت به این جاها زیاد هست و کلا تعصبی نیستن اما کشورهای اروپایی به خصوص المان و اطرافیانش (مثل اتریش) بسیار شدید هست و اگه این مسدله شمارو اذیت می کنه پیشنهاد میکنم به اروپا اصلا فکر نکنید (به جز کشورهای اسکاندیناوی که اغلب بهترند و البته فرانسه)

در مورد هزینه اما کشورهایی مثل مالزی ، سنگاپور ، هند ، اذربایجان ، اروپای شرقی (مثل مجارستان ، اوکراین و...) اسکاندیناوی (سوئد) هزینه ای کمتر دارن (فکر میکنن اغلب اینها حدودا ماهی 1 تومن هزینشون باشه)

استش اين مورد رو كه گفتن براي گرين كارد ثبت نام نكن رو من اطلاع دقيق ندارم، ولي شما يه تحقيق بكن.

در این مورد هیچ جا به صورت رسمی اعلام نمیشه اما نکته ای که هست طریقه ویزا دادن هست ! عموما وقتی یک کشور مثل امریکا یا کانادا می خواد ویزا بده (تفریحی ، تحصیلی یا ویزای کار) یکی از مواردی که چک می کنه اینه که طرف می خواد برگرده کشورش یا نه !!! و کسایی که می خوان تلپ بشن تو اون کشور رو بهشون ویزا نمیده این مسدله به عینه مشهود هست و این باعث میشه اکثر کسانی که تو لاتاری شرکت می کنن یا قبلا پرونده اقامت داشتن ویزا نگیرند (این یه قانون کلی نیست و مطمئنا بر اساس خیلی مسائل تصمیم گیری میشه)

matin_vv
25-11-2010, 17:07
در مورد هزینه اما کشورهایی مثل مالزی ، سنگاپور ، هند ، اذربایجان ، اروپای شرقی (مثل مجارستان ، اوکراین و...) اسکاندیناوی (سوییس) هزینه ای کمتر دارن (فکر میکنن اغلب اینها حدودا ماهی 1 تومن هزینشون باشه)

سوئيس يكي از گرون ترين كشورهاي اروپايي هست. ضمناً در منطقه اسكانديناوي هم واقع نيست. تصور ميكنم منظور شما سوئد بوده.
در پيرو فرمايش ايشون بايد عرض كنم كه اصولاً تحصيل در كشورهاي اروپايي عمدتاً يا رايگانه، يا هزينه بسيار ناچيزي به عنوان شهريه داره. مهم هزينه هاي اقامت در اون كشور هست. با توجه به اين كه اجازه كار نداري، يك مقدار سخته.

موفق باشي.

logos
25-11-2010, 18:09
سوئيس يكي از گرون ترين كشورهاي اروپايي هست. ضمناً در منطقه اسكانديناوي هم واقع نيست. تصور ميكنم منظور شما سوئد بوده.
در پيرو فرمايش ايشون بايد عرض كنم كه اصولاً تحصيل در كشورهاي اروپايي عمدتاً يا رايگانه، يا هزينه بسيار ناچيزي به عنوان شهريه داره. مهم هزينه هاي اقامت در اون كشور هست. با توجه به اين كه اجازه كار نداري، يك مقدار سخته.

موفق باشي.
ممنون از تذکرتون ، منظور سوئد بود که چون داشتم پست بعدی رو هم میخوندم اشتباهی زدم سوییس
البته سوییس دانشگاه هاش رایگانه هزینه زندگیشم تا جایی که من میدونم بسیار مناسب هست
در مورد هزینه تحصیل در کشور های اروپایی : الان اکثر کشورها دارن دانشگاهاشونو پولی می کننو تو اروپا خیلی ها این کارو کردن
در مورد اجازه کار هم باید بگم تو کشورهای نطرح اروپایی که من خودم دنبال کردم ! اکثرا اجازه کار می دن (محدود) و همون هم کفاف زندگی رو میده

فقط یه چیزو باید در انتها تکمیل کنم تو اکثر کشورها دوره لیسانس به زبان همون کشور (منطقه) هست و انگلیسی ممکنه نباشه

M i L @ D
25-11-2010, 20:32
اینجا رو هم ببینید:

ایشون یه آقای وکیل هستند که فکر کنم نه سال هست تو کار مهاجرت به آمریکا از روش سرمایه گذاری کار میکنند.

تو ماهواره هم برنامه دارند و خودشون صحبت میکنند.

منتها حداقل سرمایه برای مهاجرت 500 هزار دلار آمریکا هست.

خیلی ممنون از کمکتون ... !

من همون راه تحصیل رو انتخاب کردم ولی فکر کنم بدرد دوستان دیگه بخوره !

سوئيس
اسپانيا
سوئد
هامبورگ-آلمان كه كم احساس غربت ميكني
افغانستان:31:
به اين 4 تا كشور هم فكر كن و با استفاده از روش حذفي به حذف گزينه ها بپرداز تا در نهايت بعد از USA يه كشور پيداشه

100% بین این کشور ها افغانستان رو انتخاب میکنم ! :31:

ولی خب ، سوئیس که دایی من اونجاست ، میگه هزینه ی زندگی بالاست و آلمان از اون بهتره !

اسپانیا هم کلا خوشم نمیاد !

سوئد رو نمیدونم ، اطلاع زیادی در مورد این کشور ندارم !

آلمان هم که نژاد پرستند ، تا جایی که میدونم !

پس میمونه همون افغانستان ! :31: ( شایدم سوئد )

ممنون حامد جان ! : دی

راستش اين مورد رو كه گفتن براي گرين كارد ثبت نام نكن رو من اطلاع دقيق ندارم، ولي شما يه تحقيق بكن.

چــشم ... !

اما اون موردي كه گفتن در مورد امتحان GRE، اصلاً درست نيست. هستند دانشگاههايي كه از شما در آمريكا GRE نخوان، (اگر از دانشگاه غير انگليسي زبان براي ادامه تحصيل در آمريكا اقدام ميكنيد). اما اون دانشگاهها ديگه به درد ادامه تحصيل در مقاطع بالا مثل دكترا نميخورند. يا وزارت علوم خودمون مدركش رو قبول نداره.اونجا همه جور دانشگاهي هست؛ ولي هدف اينه كه يه جايي درس بخوني كه بعداً بتوني از مدركت براي استخدام و نهايتاً اقامت استفاده كني. يكي از شروط اين دانشگاه ها هم براي پذيرش در مقاطع بالا، داشتن نمره زبان خوب براي دانشجويان بين الملليه. بنابراين اصلاً فكر نكن كه بدون داشتن نمره GRE خوب، ميتوني از دانشگاههاي متوسط رو به بالاي آمريكا در مقاطع فوق و دكترا پذيرش بگيري.

اون قسمت رو که گفتم ، فقط جزو جمع بندی بود وگرنه من سعی میکنم با امکانات کامل برم اونجا ، یعنی چیزی کم نداشته باشم !

اول معدل، دوم تافل (يا آيلتس) و GRE، سوم publication هات، يعني مقالاتي كه چاپ كردي. اين سه تا رو در رزومه ات قوي باشي قطعاً از آمريكا پذيرش ميگيري. اما بدون GRE، خيلييي بعيده. من خودم دارم براي دكترا اقدام ميكنم و كاملاً در جريان اين يه مورد هستم.

میشه در مورد معدل یکم توضیح بدید ؟ چه معدلی رو قبول دارند ( از لیسانس به فوق لیسانس )

بیشتر دوستان روی TOFEL تاکیید دارند ، پس اگه TOFEL توی این شهر ما پیدا شد اون رو میرم !

مقالات هم که سعی میکنیم !

+ GRE !

بسیار جمع بندی خوبی کردید ، امیدوارم شما هم موفق باشید !

در مورد هزينه زندگي در كشورها، و سوالات بيشتر، من به شما پيشنهاد ميكنم كه اين فروم و مطالب ويكيش رو حتماً مطالعه كني، جواب خيلي از سوالات و اما و اگر هات رو پيدا ميكني.
در مورد دانشگاههاي مالزي هم، دانشگاه UTM‌اش دانشگاه خوبيه. در سطح دانشگاههاي خوب تهران از نظر علمي، و با امكانات چندين برابر بيشتر.

بسیار ممنون ... این فروم رو یکی از دوستان دیگه هم معرفی کرده بودند !

خــیلی خیلی ممنون دوست عزیز !

من گفتم اگه می خوای بری امریکا از طریق کانادا این کارو نکن وگرنه اینکه بخوای بری کانادا و اونجا اقامت بگیری خوبه (البته سخت داره میشه)

بله ، منم منظورم همین بود ! ( برای رفتن به آمریکا از کانادا کمک نگیریم )

در مورد امتحان زبان به نظر من بهتره تافل بدی چون همه جا تافل رو قبول دارن ولی خوب هر کدوم مزایایی داره مثلا ielts کمی راحت تر و مشخص تر هست اسپیکینگش اسون تره ، و کلا اگه زبانت خوب باشه راحت تر هستی
اما تافل به نظر من خیلیش شانس و اینه که موضوعات مزخرف بهت نیوفته و چون مباحثش روتین نیست کمی به نظر من مشکل ساز هست

همانطور که بالا گفتم ، تافل اگه پیدا شد ، دوره ی تافل رو میگذرونم ، اگه نه که مجبورم با همون IELTS بسازم !

GRE رو هم اگه وقت شد و دیدی خوب بلدی بده (مسلما هرچی مدارم بیشتری داشته باشی بهتره) اما نیازی بهش نداری

کلی وقت دارم ، پس 100% این مدرک رو هم میگرم !

در زمینه جای پیشرفت همه کشورها جای پیشرفت دارن بستگی داره به خودت و نوع پیشرفتی که میخوای (مثلا الان ایران ، عراق ، افغانستان بولیوی ، مالی و ...و این جور کشورها جای پیشرفت عالی ای از نظر مالی هستند)

پیشرفت از نظر انسانی و مالی و فکری و ... !

در مورد امکانات هم مسلما کشور های جهان اولی و پیشرفته نظرتو جلب می کنن

100% !

تعصبات دینی و نژاد پرستانه عموما تو کشورهایی مثل امریکا ، کانادا ، استرالیا ، مالزی و... کمتر هست چون مهاجرت به این جاها زیاد هست و کلا تعصبی نیستن اما کشورهای اروپایی به خصوص المان و اطرافیانش (مثل اتریش) بسیار شدید هست و اگه این مسدله شمارو اذیت می کنه پیشنهاد میکنم به اروپا اصلا فکر نکنید (به جز کشورهای اسکاندیناوی که اغلب بهترند و البته فرانسه)

بسیار این موضوع برای من مهمه !
من که تصمیم اصلیم اقامت آمریکاست ولی برای رفتن به آمریکا باید از کشور دیگه ای استفاده کرد !
که شما زحمت کشیدید چندتا پایین معرفی کردید :

در مورد هزینه اما کشورهایی مثل مالزی ، سنگاپور ، هند ، اذربایجان ، اروپای شرقی (مثل مجارستان ، اوکراین و...) اسکاندیناوی (سوئد) هزینه ای کمتر دارن (فکر میکنن اغلب اینها حدودا ماهی 1 تومن هزینشون باشه)

هزینه اش که خوبه !
بین این کشورها ، سوئد فکر کنم بهتر از بقیه باشه ! ( شاید بخاطر کم بودن اطلاعاتم هست )

در این مورد هیچ جا به صورت رسمی اعلام نمیشه اما نکته ای که هست طریقه ویزا دادن هست ! عموما وقتی یک کشور مثل امریکا یا کانادا می خواد ویزا بده (تفریحی ، تحصیلی یا ویزای کار) یکی از مواردی که چک می کنه اینه که طرف می خواد برگرده کشورش یا نه !!! و کسایی که می خوان تلپ بشن تو اون کشور رو بهشون ویزا نمیده این مسدله به عینه مشهود هست و این باعث میشه اکثر کسانی که تو لاتاری شرکت می کنن یا قبلا پرونده اقامت داشتن ویزا نگیرند (این یه قانون کلی نیست و مطمئنا بر اساس خیلی مسائل تصمیم گیری میشه)

ممنون ، اطلاعات خوبی بود و بـــسیار زحمت کشیدید !

اجازه ی کار نیست ؟ چه عجیب !

هیچکدام از کشورها همچین اجازه ای نمیدن ؟

در مورد هزینه تحصیل در کشور های اروپایی : الان اکثر کشورها دارن دانشگاهاشونو پولی می کننو تو اروپا خیلی ها این کارو کردن
در مورد اجازه کار هم باید بگم تو کشورهای نطرح اروپایی که من خودم دنبال کردم ! اکثرا اجازه کار می دن (محدود) و همون هم کفاف زندگی رو میده

میشه اسم بعضی از اون کشور ها رو بفرمایید ؟

فقط یه چیزو باید در انتها تکمیل کنم تو اکثر کشورها دوره لیسانس به زبان همون کشور (منطقه) هست و انگلیسی ممکنه نباشه

خب ، اینم از مشکل جدید !

حالا باید کشوری پیدا کرد که زبان تدریس انگلیسی باشه !

=-=-=-=-=

نتیجه گیری کلی :

1- دوستانی که از طریق سرمایه میخوانند مهاجرت کنند ، باید حداقل 500 هزار دلار سرمایه داشته باشند !
2- از لیست کشورها مالزی و سوئد فکر کنم بهترین مکان برای تحصیل و رسیدن به آمریکا باشه ! ( هزینه ، ماهانه یک میلیون تومان )
3- اگر از راه تحصیل قصد مهاجرت داریم باید این سه مورد رو داشته باشیم : اول معدل، دوم تافل (يا آيلتس) و GRE، سوم publication ( مقالات چاپ شده توسط شما )
4- برای تحصیل در مقاطع بالا باید حتما مدرک GRE داشته باشیم !
5- در مقطع لیسانس بیشتر کشورها به زبان خودشون تدریس میکنند !

=-=-=-=-=

باز همه از همه ی دوستان ( robert ، حامد ، متین ، LOGOS ) تشکر میکنم !
واقعا شرمنده کردین !

25-11-2010, 20:56
اي داده بيداد عجب زندگي شده :خخخخ
بچه ها پست شماره ي 20 رو ببينيد تو صفحه ي قبل .در آخر از من نقل و قول گرفته شده كه تا حالا اونو نگفتم :خخخخخ
logo جون خودتم يه بررسي بكنش فدات
در اصل اون نوشته ي متين هستش چرا به اسم من زده شده؟

matin_vv
25-11-2010, 21:35
میشه در مورد معدل یکم توضیح بدید ؟ چه معدلی رو قبول دارند ( از لیسانس به فوق لیسانس )

بیشتر دوستان روی TOFEL تاکیید دارند ، پس اگه TOFEL توی این شهر ما پیدا شد اون رو میرم !

+ GRE

ببينيد كلاً دانشگاههاي آمريكا شرايط انعطاف پذيري دارند (البته به استثناي چند دانشگاه اولشون كه انقدر متقاضي دارند كه اصلاً جاي انعطاف وجود نداره) مثلاً شما معدل پايين رو ميتونيد با مقالات ارائه شده تون جبران كنيد. يا اگر مقاله نداريد با يه نمره خوب GRE‌ كه بسته به رشته تحصيليتون محدوده متغيري داره ميتونيد اين نقيصه رو برطرف كنيد. اين يك امتياز مثبت براي آمريكاست، در حالي كه مثلاً كانادا شديداً گير به معدل هست و اگر معدلتون از اون حدي كه دانشگاه اعلام ميكنه پايينتر باشه، اصلاً درخواست شما براي پذيرش در دانشگاه رو بررسي هم نميكنند. در حالي كه در آمريكا اصلاً اينطور نيست.
اما به طور كلي، شما سعي كنيد كه يه حد خوب از تمام اين موارد رو داشته باشيد.
مثلاً براي رشته هاي فني، معدل 13-15 خوبه، 16-17 خيلي خوبه و 18 به بالا كه ديگه عاليه.
به طور كلي نمره تافل iBT بالاي 100 بسيار خوبه.
نمره GRE براي رشته هاي فني 1100 به بالا خوبه، ولي مثلاً براي رشته هاي علوم انساني نمره هاي بسيار بالاتري خصوصاً در بخش واژگان مورد نياز هست.
و مقاله هم كه هر چه بيشتر بهتر
در مورد آمادگي براي تافل هم، نيازي به كلاس رفتن نيست. شما يك مقدار همت كنيد، تو منزل هم با مطالعه منابعش ميتونيد به نتايج بسيار خوبي برسيد.
موفق باشي.

logos
25-11-2010, 22:00
ولی خب ، سوئیس که دایی من اونجاست ، میگه هزینه ی زندگی بالاست و آلمان از اون بهتره !

+ GRE !

بسیار جمع بندی خوبی کردید ، امیدوارم شما هم موفق باشید !

اجازه ی کار نیست ؟ چه عجیب !

هیچکدام از کشورها همچین اجازه ای نمیدن ؟

میشه اسم بعضی از اون کشور ها رو بفرمایید ؟

خب ، اینم از مشکل جدید !

حالا باید کشوری پیدا کرد که زبان تدریس انگلیسی باشه !

=-=-=-=-=

نتیجه گیری کلی :

1- دوستانی که از طریق سرمایه میخوانند مهاجرت کنند ، باید حداقل 500 هزار دلار سرمایه داشته باشند !
2- از لیست کشورها مالزی و سوئد فکر کنم بهترین مکان برای تحصیل و رسیدن به آمریکا باشه ! ( هزینه ، ماهانه یک میلیون تومان )
3- اگر از راه تحصیل قصد مهاجرت داریم باید این سه مورد رو داشته باشیم : اول معدل، دوم تافل (يا آيلتس) و GRE، سوم publication ( مقالات چاپ شده توسط شما )
4- برای تحصیل در مقاطع بالا باید حتما مدرک GRE داشته باشیم !
5- در مقطع لیسانس بیشتر کشورها به زبان خودشون تدریس میکنند !

=-=-=-=-=

باز همه از همه ی دوستان ( robert ، حامد ، متین ، LOGOS ) تشکر میکنم !
واقعا شرمنده کردین !

1: در زمینه هزینه زندگی تو سوییس باید بگم تو شهری مثل زوریخ هزینه حدودا 1700 فرانک میشه و تو شهرهای کوچکتر به مراتب کمتر (نه اینکه بشه مثلا 500 تومن اما در حدود قابل قبول )
2:نمره معدل ، تافل ، GRE و این چیزها بسیار متفاوت هست و اصلا بر اساس رنک دانشگاه و کشور و این چیزها نمیشه حدود معلوم کرد من دانشگاه زیر رنک 50 دنیا تو امریکا سراغ دارم که تافل زیر 80 میخواد :18: و دانشگاه داغون تو کانادا می شناسم که بالای 90 می خواد :18:
در مورد GRE هم تو امریکا دانشگاه خوب زیاد هست که نخواد بقیه جاها هم که واضحه نمی خواد

در مورد اجازه کار بسیار متفاوت هستند کشورها و قوانینشون ، مثلا سوییس اگه اشتباه نکنم هفته ای 20 ساعت اجازه کار میده که میشه ماهی 800 فرانک درامد تقریبا !!!! تو خیلی کشورها اجازه کار محدود هست اما خوب همون محدود هم به اندازه کافی خوب هست در ثانی شما میتونید تو خود دانشگاه هم کار کنید و درامد کسب کنید
مقالات هم برای پذیرش در مقطع فوق و دکتری کاربرد داره (البته اجباری نیست) من کسی رو میشناسم بدون مقاله و البته معدل نه چندان بالا از دانشگاه تورنتو پذیرش گرفته !!! البته مقاله در اوردن کاری نداره و راحت میشه از حرکت پشه هم مقاله در اورد نگران نباشید

اي داده بيداد عجب زندگي شده :خخخخ
بچه ها پست شماره ي 20 رو ببينيد تو صفحه ي قبل .در آخر از من نقل و قول گرفته شده كه تا حالا اونو نگفتم :خخخخخ
logo جون خودتم يه بررسي بكنش فدات
در اصل اون نوشته ي متين هستش چرا به اسم من زده شده؟
بررسی شد حالا چرا میزنید :31: اشتباه میشه دیگه ! logos درست هست نه logo :46:

fouad-pes
25-11-2010, 22:16
مقالات هم برای پذیرش در مقطع فوق و دکتری کاربرد داره (البته اجباری نیست) من کسی رو میشناسم بدون مقاله و البته معدل نه چندان بالا از دانشگاه تورنتو پذیرش گرفته !!! البته مقاله در اوردن کاری نداره و راحت میشه از حرکت پشه هم مقاله در اورد نگران نباشید

تالار مقالات p30world رو واسه همین کارا گذاشتن:31:

25-11-2010, 22:26
دوست عزيز مقاله در اينجا به معني مقاله اي است كه خودتون بر پايه ي تحصيلاتتون از خودتون در كنيد
يادآوري بود البته

amir_oyama
26-11-2010, 04:52
برو سوئد فكر كن
يه زماني روش فكر ميكردم

fouad-pes
26-11-2010, 10:58
دوست عزيز مقاله در اينجا به معني مقاله اي است كه خودتون بر پايه ي تحصيلاتتون از خودتون در كنيد
يادآوري بود البته
میدونم... حرفم کنایه بود

dimah2005
26-11-2010, 23:22
بازم یه تاپیکه دیگه که ما رو هوایی کرد ، :31:

بابا ولمون کنید ترو خدا ، هی هر 2 3 هفته یه بار یکی میاد ما رو هوایی می کنه ، هر سری گیر یه کشور میشم ، فرانسه ، کانادا ، استرالیا ، مالزی ، هند ، سویس همه اینا رو من یه سری هواییشون شدم

که اخرش یادم میاد که نه پولشو دارم نه مخشو، :41:

فعلا مالزی از همه بهتره برا ادامه تحصیل ، هزینه زندگیش خوبه (به مراتب از ایران بعد از یارانه ها پایین تره) ، دانشگاهاش هم خوبیش اینه که انگیلیسی درس میدن
(یه زمانی فرانسه عالی بود، هم مجبور بودی یه زبون دیگه هم یاد بگیری و هم اینه فقط مجبور بودی هزینه زندگی رو فقط پرداخت کنی )

تا باد تو کلمه برم این یه قرون دو قرون رو چنچ کنم که فکر نکنم قیمت دلار و یرو تا 2 3 سال دیگه همین بمونه ، مخصوصا بعد از یارانه
حاج یانگوم ، منم مثل خودت تا 2 سالی گیر این خاک و بومم ، بعدش اگه وثیقه بزارم ، می تونم برم، فقط می مونه پیچوندن وثیقه اون ور دنیا :31: ، که بعد تحصیل بپیچیم به دنیای ازاد

یه سربازی دارم ، کسی خریدار نیست؟ ارزون می فروشم مشتری شیدا :27:

M i L @ D
27-11-2010, 00:24
ببينيد كلاً دانشگاههاي آمريكا شرايط انعطاف پذيري دارند (البته به استثناي چند دانشگاه اولشون كه انقدر متقاضي دارند كه اصلاً جاي انعطاف وجود نداره) مثلاً شما معدل پايين رو ميتونيد با مقالات ارائه شده تون جبران كنيد. يا اگر مقاله نداريد با يه نمره خوب GRE‌ كه بسته به رشته تحصيليتون محدوده متغيري داره ميتونيد اين نقيصه رو برطرف كنيد. اين يك امتياز مثبت براي آمريكاست، در حالي كه مثلاً كانادا شديداً گير به معدل هست و اگر معدلتون از اون حدي كه دانشگاه اعلام ميكنه پايينتر باشه، اصلاً درخواست شما براي پذيرش در دانشگاه رو بررسي هم نميكنند. در حالي كه در آمريكا اصلاً اينطور نيست.

اینجوری فکر کنم کارمون راحت تر میشه !

اما به طور كلي، شما سعي كنيد كه يه حد خوب از تمام اين موارد رو داشته باشيد.
مثلاً براي رشته هاي فني، معدل 13-15 خوبه، 16-17 خيلي خوبه و 18 به بالا كه ديگه عاليه.
به طور كلي نمره تافل iBT بالاي 100 بسيار خوبه.
نمره GRE براي رشته هاي فني 1100 به بالا خوبه، ولي مثلاً براي رشته هاي علوم انساني نمره هاي بسيار بالاتري خصوصاً در بخش واژگان مورد نياز هست.
و مقاله هم كه هر چه بيشتر بهتر

سعی میکنم در همه ی موارد بهترین حد رو داشته باشم ! ( و فکر نکنم زیاد سخت ... )

در مورد آمادگي براي تافل هم، نيازي به كلاس رفتن نيست. شما يك مقدار همت كنيد، تو منزل هم با مطالعه منابعش ميتونيد به نتايج بسيار خوبي برسيد.

راستش فعلا دارم روی برنامه نویسی کار میکنم واسه همین فکر نکنم بکشم تافل رو هم خودم بخونم !

اگه برم کلاس که بهتر اگه نشد شاید اینم مجبور بشم !

متین جان واقعا اطلاعاتتون عالیه ... نمیدونم چطور ازتون تشکر کنم ! :11:

1: در زمینه هزینه زندگی تو سوییس باید بگم تو شهری مثل زوریخ هزینه حدودا 1700 فرانک میشه و تو شهرهای کوچکتر به مراتب کمتر (نه اینکه بشه مثلا 500 تومن اما در حدود قابل قبول )

پس تو زوریخ تقریبا ماهی میشه 1700 تومان ... !

اگه خودم ماهی 800 فرانک درآمد داشته باشم ، 900 فرانک میمونه که اونم به عهده ی بزرگان ! : دی
( اگه اینجوری باشه که سوئیس هم با توجه به اینکه داییم اونجاست ، میتونه گزینه ی مناسبی باشه )

2:نمره معدل ، تافل ، GRE و این چیزها بسیار متفاوت هست و اصلا بر اساس رنک دانشگاه و کشور و این چیزها نمیشه حدود معلوم کرد من دانشگاه زیر رنک 50 دنیا تو امریکا سراغ دارم که تافل زیر 80 میخواد :18: و دانشگاه داغون تو کانادا می شناسم که بالای 90 می خواد :18:

در مورد GRE هم تو امریکا دانشگاه خوب زیاد هست که نخواد بقیه جاها هم که واضحه نمی خواد

من سعی میکنیم تمامی موارد رو داشته باشیم که این قوانین اذیتمون نکنه !

( LOGOS جان ... :11: )

برو سوئد فكر كن
يه زماني روش فكر ميكردم

ممنون دوست عزیز از راهنمایی ... کشورهای مورد نظر برای رسیدن به آمریکا --> سوئد و سویس هستند !

پس بهش فکر میکنم !

بابا ولمون کنید ترو خدا ، هی هر 2 3 هفته یه بار یکی میاد ما رو هوایی می کنه ، هر سری گیر یه کشور میشم ، فرانسه ، کانادا ، استرالیا ، مالزی ، هند ، سویس همه اینا رو من یه سری هواییشون شدم

که اخرش یادم میاد که نه پولشو دارم نه مخشو،

زیاد ناامید نباشید ! :46:

فعلا مالزی از همه بهتره برا ادامه تحصیل ، هزینه زندگیش خوبه (به مراتب از ایران بعد از یارانه ها پایین تره) ، دانشگاهاش هم خوبیش اینه که انگیلیسی درس میدن

زیاد از این کشورهای آسیایی خوشم نمیاد واسه همین سویس یا سوئد مورد نظرم هستند ! ( بهر حال خیلی ممنون از پیشنهادتون )

حاج یانگوم ، منم مثل خودت تا 2 سالی گیر این خاک و بومم ، بعدش اگه وثیقه بزارم ، می تونم برم، فقط می مونه پیچوندن وثیقه اون ور دنیا :31: ، که بعد تحصیل بپیچیم به دنیای ازاد

یکی دیگه از دوستان به مهاجرین عزیز اضافه شد !
امیدوارم شما هم به آرزوتون برسید !

یه سربازی دارم ، کسی خریدار نیست؟ ارزون می فروشم مشتری شیدا

سربازی فروختنی شده ؟ قبلا خریدنی بود ، حالا شده فروختنی ؟ عجب ! : دی

=-=-=-=-=

جمع بندی :

1- برای پذیرش دانشگاه های آمریکایی حدودا باید موارد زیر را داشته باشید :

براي رشته هاي فني، معدل 13-15 خوبه، 16-17 خيلي خوبه و 18 به بالا كه ديگه عاليه.
نمره تافل iBT بالاي 100 بسيار خوبه
نمره GRE براي رشته هاي فني 1100 به بالا خوبه، ولی برای رشته های انسانی نمره های بالاتری نیاز است !
مقالات هم هرچه بیشتر بهتر !
2- البته شرایط بالا فقط حدود هستند و کلا دانشگاه های آمریکا انعطاف زیادی دارند . مثلا میشه مقاله های زیادتر و مفیدتر داشته باشید و نمره ی معدل پایین تر !

3- هستند دانشگاه هایی که مدرک GRE نخواند !

4- محدود بودن کار در کشورها هم زیاد مشکلی نخواهد داشت ، شما میتوانید در دانشگاه کار کنید و یا در کشوری مثل سویس هفته ای 20 ساعت به شما اجازه ی کار میدند که میشه ماهی 800 فرانک !

=-=-=-=-=

فقط یک سوال دیگه برام مونده :

1- سویس یا سوئد ؟ ( زبان تدریس در دانشگاه ها انگلیسی هستند ؟ )

=-=-=-=-=

از تمام دوستان ( حامد ، متین ، LOGOS , امیر ، dimah ) ممنونم که وقت گرانبهای خودشون صرف جواب دادن به سوالات و درخواست ها کردند ! ( واقعا ممنونم ) :11:

dimah2005
27-11-2010, 01:01
زیاد از این کشورهای آسیایی خوشم نمیاد واسه همین سویس یا سوئد مورد نظرم هستند ! ( بهر حال خیلی ممنون از پیشنهادتون )

ما هم دوست نداریم ، چه کنیم که جیبمون خالیه ، وگرنه دوست داشتم برم استرالیا ، ولی یکم هزینه هاش ناجور بود ،

همین الان اروپا خیلی خوبه چون تحصیل رایگانه ، ولی تا دو سال اینده خدا داند (با این شرایط اقتصادی) _ البته من فرانس رو بیشتر ترجیح میدم

---
منم یه سوال داشتم ، بعد اینکه از مالزی مدرک فوق رو بگیرم، اقامت گرفتن برا کشورهای اروپایی یا امریکایی یا استرالیا ، چه جوری میشه ؟ راحت میشه یا اینکه این ایرانی بودنمون کار دستمون میده ؟

logos
27-11-2010, 13:20
ا

ممنون دوست عزیز از راهنمایی ... کشورهای مورد نظر برای رسیدن به آمریکا --> سوئد و سویس هستند !

پس بهش فکر میکنم !

1- برای پذیرش دانشگاه های آمریکایی حدودا باید موارد زیر را داشته باشید :

براي رشته هاي فني، معدل 13-15 خوبه، 16-17 خيلي خوبه و 18 به بالا كه ديگه عاليه.
نمره تافل iBT بالاي 100 بسيار خوبه
نمره GRE براي رشته هاي فني 1100 به بالا خوبه، ولی برای رشته های انسانی نمره های بالاتری نیاز است !
مقالات هم هرچه بیشتر بهتر !

2- البته شرایط بالا فقط حدود هستند و کلا دانشگاه های آمریکا انعطاف زیادی دارند . مثلا میشه مقاله های زیادتر و مفیدتر داشته باشید و نمره ی معدل پایین تر !

3- هستند دانشگاه هایی که مدرک GRE نخواند !

4- محدود بودن کار در کشورها هم زیاد مشکلی نخواهد داشت ، شما میتوانید در دانشگاه کار کنید و یا در کشوری مثل سویس هفته ای 20 ساعت به شما اجازه ی کار میدند که میشه ماهی 800 فرانک !

=-=-=-=-=

فقط یک سوال دیگه برام مونده :

1- سویس یا سوئد ؟ ( زبان تدریس در دانشگاه ها انگلیسی هستند ؟ )

=-=-=-=-=

از تمام دوستان ( حامد ، متین ، LOGOS , امیر ، dimah ) ممنونم که وقت گرانبهای خودشون صرف جواب دادن به سوالات و درخواست ها کردند ! ( واقعا ممنونم ) :11:
شما بالاخره برنامتون اینه واسه لیسانس برید یا فوق ؟
و حتما می خواید برید امریکا ؟

البته سوال دوم رو نمی شه قطعی گفت چون خیلی ها که رفتن کشورهای اروپایی ، از نوع زندگی اونجا خوششون اومده و موندگار شدن

نمره تافل بالای 100 خیلی خوب هست اما شما با تافل بالای 70-80 هم کارت راه میوفته
GRE هم که فقط واسه امریکا هست
مقاله هم که فقط بدرد دوره فوق می خوره (البته واقعا اگه کسی در دوره دانش اموزی مقاله درست حسابی بده خوب خیلی کارش درسته :31: )
در زمیته کار کردن فقط اینو یادتون باشه عموما جایی که می خواین کار کنید به زبان اون کشور کار می کنن یعنی زبان اون کشور رو باید بلد باشید مثلا سوییس زبان قسمتیش فرانسه هست قسمتیش المانی

سوئد هم راستی دانشگاهاش از ترم گذشته پولی شدن :13: اما هزینه زندگیش بسیار کم هست (میشه با حدود 500 هم زندگی رو تو خوابگاه گذروند)

شما در کل چقدر توانایی پرداخت هزینه ماهیانه دارید ؟ برای لیسانس می خواید اقدام کنید ؟ برای چه سالی (چون زمان اقدام کردن برای ترم پاییز سال اینئه الان هست)

به استرلیا فکر نمی کنید ؟

راستش من اگه جای شما بودم می رفتم فرانسوی یاد میگرفتم و واسه دانشگاه های فرانسه یا فرانسوی زبان اقدام میکردم که نتیجه بهتری میده دولت فرانسه برای گسترش زبان و فرهنگش امکاناتی در اختیار دیگران قرار میده که خیلی مفید هست

M i L @ D
27-11-2010, 13:53
شما بالاخره برنامتون اینه واسه لیسانس برید یا فوق ؟
و حتما می خواید برید امریکا ؟

من میخوام برای لیسانس به یه کشور اروپایی برم و برای فوق به آمریکا !
( دلیلش اینه که نمیشه برای لیسانس از آمریکا پذریش گرفت )

بله ... حتما میخوام برم ! ( حالا نباید در مورد آینده قطعی تصمیم گرفت ولی تصمیم الانم اینه که میخوام برم آمریکا )

نمره تافل بالای 100 خیلی خوب هست اما شما با تافل بالای 70-80 هم کارت راه میوفته
GRE هم که فقط واسه امریکا هست
مقاله هم که فقط بدرد دوره فوق می خوره (البته واقعا اگه کسی در دوره دانش اموزی مقاله درست حسابی بده خوب خیلی کارش درسته :31: )

سعی و تلاش خودم رو میکنم همه ی موارد رو داشته باشم !

در زمیته کار کردن فقط اینو یادتون باشه عموما جایی که می خواین کار کنید به زبان اون کشور کار می کنن یعنی زبان اون کشور رو باید بلد باشید مثلا سوییس زبان قسمتیش فرانسه هست قسمتیش المانی

این زبان هم شده بلای جون ما ... ! ( دو تا زبان سخت )

سوئد هم راستی دانشگاهاش از ترم گذشته پولی شدن :13: اما هزینه زندگیش بسیار کم هست (میشه با حدود 500 هم زندگی رو تو خوابگاه گذروند)

با پول دانشگاه فکر کنم بشه همون ماهیانه 1 تومان !

شما در کل چقدر توانایی پرداخت هزینه ماهیانه دارید ؟ برای لیسانس می خواید اقدام کنید ؟ برای چه سالی (چون زمان اقدام کردن برای ترم پاییز سال اینئه الان هست)

ماهیانه 1 ، 1.5 تومان !
بله ، برای لیسانس !
1.5 یا 2 سال آینده !

به استرلیا فکر نمی کنید ؟

فکر کنم هزینه خیلی بیشتر از 1.5 میشه ! ( نمیشه ؟ )

راستش من اگه جای شما بودم می رفتم فرانسوی یاد میگرفتم و واسه دانشگاه های فرانسه یا فرانسوی زبان اقدام میکردم که نتیجه بهتری میده دولت فرانسه برای گسترش زبان و فرهنگش امکاناتی در اختیار دیگران قرار میده که خیلی مفید هست

راستش من تصمیم فعلیم برای کشور آمریکاست واسه همین بنظرم بهتره همون انگلیسی رو یاد بگیرم !
بهرحال ممنون از پیشنهاد !

=-=-=-=

دو سوال :

برای دوره ی لیسانس بغیر از معدل و هزینه و نمره ی IELTS یا TOFEL چیز دیگه ای نیاز هست ؟
تدریس در دانشگاه های سوئیس انگلیسی هست ؟ ( برای دوره ی لیسانس ؟ )

=-=-=-=

LOGOS جان بسی تشکر ! :11:

logos
27-11-2010, 14:31
من میخوام برای لیسانس به یه کشور اروپایی برم و برای فوق به آمریکا !
( دلیلش اینه که نمیشه برای لیسانس از آمریکا پذریش گرفت )

بله ... حتما میخوام برم ! ( حالا نباید در مورد آینده قطعی تصمیم گرفت ولی تصمیم الانم اینه که میخوام برم آمریکا )

این زبان هم شده بلای جون ما ... ! ( دو تا زبان سخت )

ماهیانه 1 ، 1.5 تومان !
بله ، برای لیسانس !
1.5 یا 2 سال آینده !

فکر کنم هزینه خیلی بیشتر از 1.5 میشه ! ( نمیشه ؟ )

راستش من تصمیم فعلیم برای کشور آمریکاست واسه همین بنظرم بهتره همون انگلیسی رو یاد بگیرم !
بهرحال ممنون از پیشنهاد !

=-=-=-=

دو سوال :

برای دوره ی لیسانس بغیر از معدل و هزینه و نمره ی IELTS یا TOFEL چیز دیگه ای نیاز هست ؟
تدریس در دانشگاه های سوئیس انگلیسی هست ؟ ( برای دوره ی لیسانس ؟ )

=-=-=-=

LOGOS جان بسی تشکر ! :11:
اگه اشتباه نکنم دلیلی که شما متمایل شدید به دانشگاه های غیر امریکا سخت بودن گرفتن اقامت بود (که یکی از دوستان پیشنهاد داد تو یه کشور دیگه بگیری و ...)
که من مخالف این روش هستم
برای دانشگاه های امریکا شما مشکلی در زمینه گرفتن پزیرش نخواهی داشت (اینقدر دانشگاه دارن که یکیشون به شما پزیرش بده) فقط 2 مشکل هست 1 :هزینه زندگی (که بر اساس ایالت و نوع دانشگاه متفاوت هست) 2 قضیه ویزا و کلییرنس (فارسیش چه بیریخت شد :27: )

من که پیشنهادم اینه اگه بتونی دانشگاهی مناسب پیدا کنی که هزینش زیاد نباشه بری امریکا چون اجازه کار هم داری و کار سیاه هم میشه کرد می تونی هزینه زندگیتو هم در بیاری (البته ای قسمت دیگه به خودت بر میگرده)

اما در مورد کشورهای دیگه اکثر کشرهای اروپایی لیساس رو به زبون خودشون برگذار می کنن ( 100% نمی تونم بگم چون من خودم تو فوق و دکتری گشتم تا حالا) واسه همینم شما بیشتر باید بری سمت کشور های انگلیسی زبان یا اینکه وقت زیادی بزاری و بگردی تا دانشگاه تو کشورهای مختلف به زبان انگلیسی پیدا کنی

واسه لیسانس رفتن یه سری از کشورها کنکور دارن مثل ایران که اگه بخوای بری اونجا باید کنکور بدی اما اکثر کشورها فقط معدل و پول و زبان می خوان

تو سوییس هم من الان یه 6-7 تا دانشگاه رو چک کردم هیچ کدوم تو لیسانس انگلیسی نبودن اما شاید بگردی پیدا کنی

27-11-2010, 14:35
خدا اون روزو بياره كه كسي از فرط مشكلات از اين كشور نره

سوئيس يا سوئد؟
سوئيس

dimah2005
27-11-2010, 22:12

به قول یکی از دوستان تو ...هم عروسیه ،اگه پاشی بری اونجا درس بخونی ، یه زبون فرانسوی هم می کنن تو پاچت :31:

ولی بعدش برا اقامت گرفتم تو کانادا کار خیلی راحت میشه ، چون فرانسه و انگیلسی بلد بودن خیلی امتیاز داره

منم یه زمانی تو فکر فرانسه بودم ، چون بغیر از پاریس میشه یه جوری هزینه تو رو ماهی 500 یرو ببندی ، دانشگاهاشون هم رایگانه ، یکم هم از المان و اینا هم راحت تر پذیرش میدن

فقط این بحران اقتصادی گذاشت تو دامن مون که معلوم نیست تا 2 3 سال دیگه همین جوری بمونه

Mr_100_dolari
28-08-2012, 15:03
نمیدونم آقا میلاد رفتی یا هنوز هستی :31:

مالزی هم دانشگاه های خوبی داره ارزونم هستش به نسبت

میتونی بری از این دانشگاه های 2+2 که 2 سال مالزی 2 سال بعدش استرالیا از اون جا هم بری آمریکا من شنیده بودم یه ویزایی هستش که آمریکا میده مخصوص شهروندهای استرالیایی

الان دو تا از آشنایان رفتند سوئد اما دیگه نمیتونن برگردند :31: اما خوب واسه اونا از ایران بهتر بودش دیگه .