PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : بهترين روش آموزش Php

tondar1
12-05-2006, 17:26
بهترين روش واسه ياد گيري Php چيه
هركي هر چي ميدونه بگه تا بقيه هم استفاده كنن
فقط ميخواستم بدونم چه كتابي در اين زمينه از همه بهتره كاملتره وكاربردي تره
از عزيزاني كه مي دونن حتما بقيه دوستانو راهنمايي كنن
متشكر

tondar1
12-05-2006, 17:30
اينم يه لينك كه كتابي در اين مورد كه شايد خيلي از دوستان داشته باشن
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

tondar1
13-05-2006, 14:01
سلام
اينم يك سري مقاله در مورد php

tondar1
27-05-2006, 19:50
سلام
مثل اينكه نه كسي كار كرده نه كسي ميدونه چيه يه نظري بدين ما دلمون خوش باشه كه يكي php بلده
ممنون

arthuhzard
30-05-2006, 09:53
بهترين راه آموزش اينه كه از يه ايبوك انگليسي استفاده كنيد.چنتا كتاب فارسي هست ولي يكيش كه روش نوشته php4 ولي php3 رو آموزش ميده كه واقعا افتضاحه.يكي هم هست هزار!! صفحست كه تا آدم مقدمش رو ميخونه مخش سوت ميكشه و اصلا كامل هم توضيح نداده.با مقاله هم نميشه به اون صورت php ياد گرفت.
من يه ايبوك به شما پيشنهاد ميكنم كه پانصد صفحست ولي اصلا توضيح نداره.همش مثاله و كارهاي عملي.اگه انگليسيتون ضعيفه عيب نداره با يه ديكشنري ميتونيد به راحتي ياد بگيريد.كامل هم توضيح داده:
اينجا بريد تو سايتش عضو بشيد.اين سايت پر از ايبوك در هر زمينه هست.سرچ كنيد و حالش رو ببريد.

un4giv3n
30-05-2006, 16:16
کاملا درسته!
کتاب های ما خیلی قدیمین!
من خودم چون از ایبوک بدم میاد! دانلود میکنم! بعد پرینت میزنم!
اگر بخوام برم دلار آزاد بخرم درمیاد جلدی 40 تومن.
اینجوری پرینت رنگی + صحافی + کارتریج و... برام در میاد هر 300 صفحه کمتر از 6 تومن!

tondar1
06-06-2006, 11:12
سلام
ممنون
بلاخره يه جوابي شنيدیم
بازم ممنون

Blue Rose
17-06-2006, 04:50
بهترين راه آموزش اينه كه از يه ايبوك انگليسي استفاده كنيد.چنتا كتاب فارسي هست ولي يكيش كه روش نوشته php4 ولي php3 رو آموزش ميده كه واقعا افتضاحه.يكي هم هست هزار!! صفحست كه تا آدم مقدمش رو ميخونه مخش سوت ميكشه و اصلا كامل هم توضيح نداده.با مقاله هم نميشه به اون صورت php ياد گرفت.
من يه ايبوك به شما پيشنهاد ميكنم كه پانصد صفحست ولي اصلا توضيح نداره.همش مثاله و كارهاي عملي.اگه انگليسيتون ضعيفه عيب نداره با يه ديكشنري ميتونيد به راحتي ياد بگيريد.كامل هم توضيح داده:
اينجا بريد تو سايتش عضو بشيد.اين سايت پر از ايبوك در هر زمينه هست.سرچ كنيد و حالش رو ببريد.

سلام
اینا همشون پولیه ؟
من که نتونستم چیزی از این سایت داونلود کنم

farhad_lavaei
18-06-2006, 14:20
سلام به همه دوستان
Php اقتباسی است از زبان های دیگر همانند C,shell,perl و Java . براستی زبان Php یک زبان پیوندی است. خصوصیات زبان های دیگر را داراست و برنامه های قدرتمند ، به زبان ساده و روان را می توان با آن نوشت.

فعلا...

farhad_lavaei
18-06-2006, 14:25
سلام دوباره
من يك فايل پي دي اف آموزش پي اچ پي دارم فقط نمي تونم اون رو upload كنم.
هر كي ميخواد يا علي...

mamalionline
18-06-2006, 17:03
برای یادگیری PHP پیشنهاد میکنم :
1) کتاب " خود آموز php در 24 ساعت " انتشارات دیباگران
2) استفاده از سورس های آماده و مطالعه و دستکاری آنها
3) کار فراوان + سوال از دیگران

Blue Rose
19-06-2006, 04:07
سلام دوباره
من يك فايل پي دي اف آموزش پي اچ پي دارم فقط نمي تونم اون رو upload كنم.
هر كي ميخواد يا علي...

سلام
میشه بگی مشکل چیه
اگه ممکنه واسه من روی یکی از این سایتهای اپلود مجانی مثل راپیدشر اپلود کن

desk
19-06-2006, 10:22
انواع متغييرها در PHP
امروز مي خواهيم در مورد انواع متغيير ها صحبت کنيم و همچنين چگونگي به کار بردن متغيير هاي و آرايه ها در يک اسکريپت PHP.
براي تبديل صفحات ساده و ثابت به برنامه هاي ديناميک و سايت هاي جذاب در ابتدا شما احتياج به اين خواهيد داشت که بتوانيد اطلاعات را در اختيار بگيريد.متغيير ها همان ابزاري هستند که شما با استفاده از آن ها مي توانيد اطلاعات را در اختيار بگيريد و آنها را در دسترس خود قرار دهيد. متغيير ها يکي از مهمترين ابزارها و مفاهيم هر زبان برنامه نويسي محسوب مي شوند.

من در اينجا سه دسته مختلف از انواع متغيير ها را توضيح مي دهم.

1) اعداد (numbers)
2) رشته ها (String)
3) آرايه ها (arrays)

دسته اول شامل دو نوع متغيير است:

1)اعداد صحيح (integers)
2)اعداد اعشاري (floating - point) ( همچنين اعداد اعشاري با دقت مضاعف double)

اما از آنجايي که تفاوت چنداني در چگونگي به کار بردن اين دونوع متغيير وجود ندارد . اين دو را در يک دسته قرار مي دهيم.

PHP همچنين داراي يک نوع متغيير به نام شيء (object) مي باشد.

اعداد
نکته:اعداد به صورت اعشاري ( همراه با مميز ) و يا اعدا کسري از نوع متغييرهاي اعشاري محسوب مي شوند. براي مثال (1.0) در PHP يک عدد اعشاري به حساب مي آيد. توجه کنيد که در PHP اعداد به صورت کسري ذخيره نمي شوند بلکه معادل اعشاري خود تبديل شده و سپس ذخيره مي شوند.

مثالهايي از اعداد صحيح معتبر:

آ 1آ و 1972آ و 1-

مثالهاي از اعداد اعشاري :

1.0آ و 19.72 و 1.0-

همچنين مثالهاي که در دسته اعداد قرار نمي گيرند:

4/11 a1972 آ 02.23.72

رشته ها
يک متغيير از نوع رشته اي (String) از ترکيب هر نوع کارکتري ( حروف - اعداد - علائم و جاي خالي ) مي تواند ساخته شود.اما اين کارکترها بايد در داخل يکي از علامتهاي Single(' ') Quotation و يا (" " ) Double Quotation قرار گيرند.

مثال:
HELLO , WORLD !""

"hello frist name ! "

"1 1/4"

"how are you?"

"02.23.72"

"1972"
نکته : اگر عدد نيز در داخل Quotation قرار گيرد يه عنوان يک داده رشته اي در نظر گرفته مي شود.

مثالهاي از داده هاي رشته اي غير مجاز:

hello world!

how are you" " "I Said," "

توجه!!!

شايد اين سئوال در ذهن شما به وجود بياد که چطوري مي تونيم يک علامت " را به مرور گر ارسال کنيم؟

ما مي تونيم اين مشکل رو در PHP به اين صورت رفع کنيم که قبل از علامت quitation از علامت () استفاده کنيم!!!

پس وقتي ما در دستور print() اين عبارت (I Said, "How are You?" "") رو تايپ کنيم خروجي اين دستور به صورت ( I Said, "How are You?" ) خواهيد ديد.

بنابراين هر چند که گفته شد در داده رشته اي هر ترکيبي از کاراکترها به کار مي رود. بايد توجه داشته باشيد که در مورد کاراکترهاي ويژه بايد دقت خاصي اعمال شود. کاراکترهاي ويژه ديگري نيز وجود دارند که هنگام استفاده از آنها در يک داده رشته اي بايد علامت backslash () قبل از آنها قرار دهيم.

اين کاراکتر ها عبارت است از:

single quotation ( ' )

apostrophe

backslash

و علامت dollar

نکات:
-مزيت استفاده از double quotes به جاي single quotes در اين است که در حالت دوم اگر متغييري داخل داده رشته اي خود به کار ببريد نام متغيير به عنوان جزئي از داده در نظر گرفته مي شود و نه مقدار آن متغيير جايگزين نام آن نمي شود.

- در درسهاي قبلي اشاره شد که در ترکيب براي مثال در تابع print() باعث ايجاد خط جديد مي شود. بنابراين مشاهده مي کنيد که در اين حالت خاص علامت backslash باعث در نظر گرفتن n به صورت يک کاراکتر معمولي نشد.از موارد خاص ديگر مي توان به ترکيب ( بازگشت خطي ( carriage return)) و ( براي قرار دادن يک tab) اشاره کرد.

آرايه ها:
از آنجايي که آرايه ها کمي پيچيده تر از داده هاي عددي و رشته اي به حساب مي آيند.در اين قسمت تنها مختصري در مورد آنها توضيح داده مي شود و در درسهاي آينده با کاربرد هاي آن بيشتر آشنا خواهيد شد.

بر خلاف داده هاي عددي و رشته اي که تنها مي توانند داراي يک ارزش و يا مقدار باشند. آرايه ها مي توانند حاوي ليستي از مقادير باشند.بنابراين شما مي توانيد مقادير مختلف عددي و يا رشته اي را داخل يک آرايه قرار دهيد. همچنين آرايه ها خود مي توانند شامل ليستي از آرايه ها باشند.

نکته:
- آرايه هاي استاندارد در PHP از مقادير دادهاي و يا عددي تشکيل مي شوند ( اين آرايه ها به آرايه هاي شماره گذاري شده ( indexed ) و يا برداري ( vector ) نيز معروف هستند.)

و اين همانآ نامي است که Perl به اين دسته از آرايه ها نسبت مي دهد. در Perl آرايه هايي که خود از آرايه هايي که خود از آرايه تشکيل شده باشد. به نامهاي آرايه هاي hash و associative و multi_dimensional شناخته مي شوند. در PHP به هر دو دسته ( يک يا چند بعدي ) لفظ آ« آرايه آ» اطلاق مي شود.

نسبت دادن مقادير به متغييرها
در PHP شما به اعلان ( declare ) متغييرها احتياج نداريد. همچنين نوع يک متغيير در هنگام عمل انتساب مشخص مي شود.

در PHP براي نسبت دادن يک مقدار به يک متغيير و ذخيره آن مقدار از علامت مساوي ( = ) استفاده مي کنيد.در اين هنگام اين علامت با نام عملگر انتساب ( assignment Operater ) خوانده مي شود.

مثال:

$number = 1;

$floating-number = 1.2;

$string = "Hello,World!";

نکته:در PHP نيز همانند Java Script نوع متغيير در طول برنامه مي تواند تغيير کند.

متغييرهاي از پيش تعريف شده
متغييرهاي از پيش تعريف شده ( Predefined Variables ) انواع خاصي از متغيير ها هستند که در يکي از برنامه ها به کار گرفته مي شوند:

برنامه هاي کاربردي سرويس دهنده وب ( web server applivations (مانند Apache )

سيستم عاملهاي سرويس دهنده وب ( web server operationg system ( مانند windows nt و يا Solaris)

و يا در خود مدل PHP .

در دو دسته اول اين متغيير ها به متغييرهاي محيطي ( variables enviromental ) معروفند .

متغييرهاي از پيش تعريف شده در سرويس دهنده هاي مختلف ممکن است داراي تفاوتهايي باشند . بنابراين براي مشاهده اين متغييرها بهتر است از تابع phpinfo() که در درسهاي قبلي توضيح داده ام استفاده کنيد.

دو دليل براي آشنايي شما با مفهوم متغييرهاي از پيش تعريف شده وجود دارد.

دليل اول اينست که اين متغييرها در برنامه نويسي شما کاربرد خواهند داشت و دليل ديگر آنکه با شناخت اين متغييرها شما ديگر به صورت تصادفي نام يک متغيير را هم نام با اين متغييرها انتخاب نمي کنيد.

نمونه هايي از متغييرهاي محيطي سرويس دهنده عبارتند از: Hostname ( نامي که سرويس دهنده به خود نسبت داده است) و Ostype ( سيستم عاملي که بر روي سرويس دهنده در حال اجراء مي باشد.)

نمونه هاي از متغيير هاي محيطي Apache عبارتند از: Document_Root ( مکان ذخيره فايل ها بر روي سرويس دهنده) و [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ( جزئياتي در مورد مرورگر و Platfrom کاربر را ارائه مي دهد).

متغيير PHP-SELF پر کاربردترين متغيير PHP مي باشد که نام صفحه جاري را در خود ذخيره کرده است .

نکته:اگر شما متغييرهاي خود را هم نام با متغييرهاي محيطي سيستم نامگذاري کنيد. نتايجي عجيب و منحصر به فردي حاصل مي شوند. هر چند احتمال انجام اين کار اندک مي باشد. با اين وجود بهتر است لستي از متغيير هاي محيطي سيستم را در هنگام نامگذاري متغييرها در برابر خود داشته باشيد.

با تشكر از دوستان محمد سبحان قهري

tondar1
19-06-2006, 18:27
سلام
ايول بابا تو ديگه كي هستي
من بعد امتحانا مي ام كمكت حتما

tondar1
19-07-2006, 05:04
سلام
كتاب هاي ديگه اي تو سايت فري دانلود هست مي تونيد از اونا استفاده كنيد
فقط اينكه بايد زبان انگليسي شما خوب باشه