PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مشکلی عجیب با خطوط تلفن

kazem3300
22-11-2010, 11:57
2 سال پیش وقتی ای دی اس ال مغازم وصل شد چون مودم از قبل داشتم .مودم رو کانفیگ کردم سعی کردم به اینترنت وصل بشم اما چراغ adsl مدام چشمک می زد ثابت نمی شد. حسابی گیج شده بودم زنگ زدم شرکت اونها هم گفتن چون مودم رو از ما نگرفتی ما کار نداریم و فقط دوباره رانجه بودن خط رو تست کردن.خلاصه نا امید شده بودم می خواستم برم یه مودم جدید بگیرم . که اتفاقی متوجه شدم ، هنگام صحبت با تلفنی که به اسپیلتر وصل است مودم کانکت می شد و بعد از قطع تلفن دوباره چراغ adsl چشمک زن.
مشکل رو با شرکت اینترنتم مطرح کردم و اونها گفتن چون سر سیم تلفن سه شاخه است اینگونه شده. رفتم یک دو شاخه گرفتم اما درست نشد که نشد. در نهایت بعد از دو سه هفته در به دری جواب های بیخود از این و اون شنیدن به یه چیز عجیب بر خوردم
اینکه وقتی یک سر از سیم مودم رو به یکی از دو سیم که برای تلفن هست وصل می کردم و وسر دیگر ور به یک سیمی که از 2 سیمی که استفاده نمی شد مودم کانکت می شود.
خلاصه یه دوسه ماهی گذشت من با همین روش از مودم استفاده می کردم و با دوسیم اصلی از تلفن تا اینکه باز یه روز مودم دوباره بازی در اورد . واینبار وقتی همه چیز رو اصولی وصل کردم .یعنی سیم اصلی به اسپیلتر و یه خروجی واسه مودم از اسپیلتر ویک خروجی دیگر به تلفن همه چیز دوباره درست شد وتا الان به خوبی کار می کند.

اما مشکل اینجاست که adsl رو که واسه خونه گرفتم دوباره همین گونه است . و چراغ adsl مودم خونه فقط موقعه که با تلفن صحبت می شود ثابت است و اگر تلفن قطع شود چشمک زن می شود.واسه همین گفتم شاید تجربه من یک توضیح علمی داشته باشد و کسی بتواند مرا راهنمایی نماید تا دوباره از تکرار داستان بالا جلو گیری شود.

ممنون میشم کسی کمک کنه.

mehdi_08
22-11-2010, 17:06
شما یکیاز این کارهارو بکن
1-یه دونه اسپیلیتر بزار سر راه سیم تلفنی که اومده توی خونه(قبل از وصل شدن به سیم کشی خونه)به یه سیم از اونجا بکش تا پیش سیستمت یه سیم هم به شبکه سیم کشی خونه وصل کن
2-مودم رو به اسپیلیتر وصل کن بعد به پریز تلفن بعد به ازی هر دستگاه تلفنی که تو خونه داری یه دونه اسپیلیتر سر راش قرار بده
3-کلا سیم تلفن (اصلی که وارد خونه شده) رو قطع کن بهش سیم اضافه کن بیار تا پیش سیستمت بعد اونجا یه اسپیلیتر بزار یه سیم به مودم یه سیم به پریز تلفن

joe_satriani
22-11-2010, 17:29
با سلام
دوست عزیزم اینجا مطرح کنید

راه اندازي Adsl / خريد مودم - نصب مودم-رفع عيب مودم

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

موفق باشید.