PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مچ نشدن پورت usb کیبرد با پورت usb مادربورد !!

xzero
22-11-2010, 10:57
سلام خدمت دوستان

من چند وقتی میشه که یه مدل کیبرد از برند meva گرفتم(mak 500) !

نمیدونم قضیه چیه که هی usb این کیبرد قطع و وصل میشه ! که البته با تستهایی که رو سیستمهای دیگه انجام دادم معلوم شد که فقط رو سیستم من چنین مشکلی داره!

یعنی وقتی که من پورت usb کیبرد که به مادر بورد وصل هست رو تکون میدم قطع و وصل میشه!
نمیدونم مشکل از چیه! مادربورد هم مشکلی نداره ! چون اگه مشکل از مادربورد باشه که باید موس هم قطع و وصل بشه! در صورتیکه موس سالم کار میکنه!

میخواستم بپرسم که امکانش هست پورت usb کیبرد با پورت usb مادربورد من مچ نباشه؟!! چون با این وضعیت تنها چیزی که به ذهنم میرسه همینه!
مشخصات سیستم هم تو امضا هست!

EXTREME
22-11-2010, 14:03
بایوس مین رو آپدیت کنید تو بایوس تو قسمت integrated periphrals قسمت usb device ها ببینید usb key bord تو چه وضعیتی هست
روی پورت های دیگه usb امتحان کنید یا با موس usb رو همون پورت usb که کیبورد رو میزنید امتحان کنید
با تو جه به اینکه روی سیستم های دیگه مشکلی نداشته پس کیبورد و سیمش سالمه و یه احتمال زیاد از تنظیمات بایوسه
کار دیگه ای که باید انجام بدید برید تو device manager ببینید قطعه ای ناشناخته نیست که دوباره سرچش کنید و نصبش کنید
وگرنه اگر گزینه ی زرد رنگی نبود برید رو usb hub ها و روشون راست کلیلک کنید و peroperties و گزینه ی power managment زو بزنید و گزینه ای که به طور اتوماتیک خاموش میکنه رو فیر فعال کنید

xzero
22-11-2010, 19:36
خیلی ممنونم

روی همه ی پورتهای usb همینجوریه!

توی device manager هم ناشناخته نیست! و اون گزینه ی power managment هم به شکل زیر هست!

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

فقط نمیدنم چرا توی قسمت keyboards دو تا کیبرد هست!! شکل زیر:

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

حالا راه دیگه ای بجز اپدیت بایوس وجود نداره؟!!

pesaranbad_mostafa
10-12-2010, 13:14
دوست عزیز من هم همین مشکل را در مورد کیبورد meva 6310 دارم و در صورتی می توانم بدون مشکل از این کیبورد استفاده کنم که در بایوس، قسمت تنظیمات مربوط به USB 2 را غیر فعال کنم. ولی یک مشکل دیگه به وجود می آید و آن هم سرعت پایین انتقال و دریافت اطلاعات توسط فلش مموری می با شد.
دوست عزیز اگه راه حلی پیدا کردی ما را هم خبر کن.

با تشکر