PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مشکل با سیستمی با مشخصات زیر

rudbari
22-11-2010, 00:34
سلام برو بچه های گل و گلاب
آقا من چند وقت پیش یه سیستم با مشخصات زیر جمع کردم:

CPU: AMD AthlonII 635
MB: Gigabyte MA770 - USB3
RAM: Corsair Dominator 2*2GB DDR3 1600 MHz
Power: SeaSonic 535w
البته من تو خرید این سیستم یه سوتی دادم اونم اینه که یه رم با باس 1600 بستم در حالی که سی پی یو های AthlonII تا باس 1333 بیشتر ساپورت نمی کنن...:27: (البته مادربود ساپورت می کنه هااااا...).
آقا این سیستم ما یه مشکل داره، اونم اینه که بعضی وقتها وقتی سیستم خاموش میشه یا میره تو sleep دیگه روشن نمی شه تا وقتی که برق سیستم به کل قطع و وصل نشه (یعنی تا وقتی که کلید power رو روشن و خاموش نکردم یا سیم power رو در نیاوردم و دوباره نزدم) یا سیستم ریست می کنم یه هو می بینم خاموش شده...! در این حالت چند تا احتمال رفت که یکیش این بود که " پشت مادربود اتصال کوتاه داره به بدنه کیس". یا اینکه مشکل از پاور هست یا ... بعد از این قضیه من زیر مادربود فوم انداختم که احتمال اتصال کوتاه برطرف بشه. از اون موقع حدودا 15 ساعت می گذره و هر جور فشاری روی سیستم آوردم دیگه اون مشکل قبلی رو نداشته(یعنی دیگه نشده که ریست کنم یا خاموش کنم با sleep کنم و دیگه روشن نشه) ولی یه مشکل دیگه براش پیش اومد : سیستم ریست می کنه... وقتی که هیچ فشاری روش نباشه(مثلا در حال بازی کردن بازی مین ویندوز)، البته قابل ذکر است که من دستی باس رم رو روی 1600 تنظیم کرده بودم. واقعا دیگه موندم چه کنم،
دوستان به نظرتون مشکل از چیه...؟

EXTREME
22-11-2010, 14:08
اول از همه ویندوز رو عوض کنید و درایور ها رو مجددا نصب کنید
اگه بازم مشکل بود یعنی ریست میکردید خاموش مشد یا sleep میکردید روشن نمیشد این مشکل یا از پاوره یا از مین
پیشنهاد من اینه که اول از همه بایو س رو آپدیت کنید بعد پاور و مین رو بررسی کنید
برای رم هم میتونید دستی تا باس 1600 ببرید ممکنه بعد از اینکار نیاز به ولتاژ دادن به رم باشد به همین دلیل به خاطر کمبود ولتاژ سیستم ریست میشود

rudbari
23-11-2010, 11:25
اول از همه ویندوز رو عوض کنید و درایور ها رو مجددا نصب کنید
اگه بازم مشکل بود یعنی ریست میکردید خاموش مشد یا sleep میکردید روشن نمیشد این مشکل یا از پاوره یا از مین
پیشنهاد من اینه که اول از همه بایو س رو آپدیت کنید بعد پاور و مین رو بررسی کنید
برای رم هم میتونید دستی تا باس 1600 ببرید ممکنه بعد از اینکار نیاز به ولتاژ دادن به رم باشد به همین دلیل به خاطر کمبود ولتاژ سیستم ریست میشود

نصب ویندوز قبلا امتحان شده، رو دو تا ویندوز همین طور بود، بعدش ولتاژ های مادربودر همشون Auto هستن، مگه مین بورد نباید خودش مقدار ولتاژ مورد نیاز قطعه رو تامین کنه،

ess_1362
23-11-2010, 17:12
سه تا شات از تبهاي مموري و پردازنده و spd برنامه cpu-zبذاريد تا به شما بگم چيكار كنيد