PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : پر درآمد ترين رشته هاي دانشگاهي درامريكا

shifter
16-11-2010, 17:10
پردرآمدترین رشته های دانشگاهی با مقایسه وضعیت اشتغال و درآمدزایی فارغ التحصیلان رشته های هنر، علوم انسانی و مهندسی در کشور آمریکا مشخص شدند که بر این اساس فارغ التحصیلان مهندسی نفت بیشترین درآمد را دارند.

به گزارش مهر، فارغ التحصیلان رشته های مهندسی دانشگاههای آمریکا نسبت به فارغ التحصیلان رشته هایی مانند هنر، تاریخ و بطور کل رشته های علوم انسانی مشاغل پردرآمدتری دارند.

اطلاعات رتبه بندی پردرآمدترین رشته های تحصیلی در آمریکا به تازگی توسط سیستم اطلاعات آموزشی جامع دپارتمان آموزشی آمریکا منتشر شده و طی آن تمامی رشته ها بر حسب درآمد سالیانه فارغ التحصیلان رتبه بندی شدند.

در این رتبه بندی تنها درآمد دانشجویان دارای مدرک لیسانس، 25 سال سن با دو سال سابقه کاری مورد ارزیابی قرار گرفت.

در این گزارش رشته هایی مانند پزشکی و حقوق لحاظ نشده و علاوه بر آن این آمار تنها مربوط به فارغ التحصیلانی است که در آمریکا به صورت تمام وقت مشغول به کار هستند.

لیست پردرآمدترین رشته ها:

1.مهندسی نفت
2.مهندسی هوا و فضا
3.مهندسی شیمی
4.مهندسی الکترونیک
5.مهندسی هسته ای
6.ریاضی کاربردی
7.مهندسی زیست پزشکی
8.فیزیک
9.مهندسی کامپیوتر
10.علوم اقتصادی
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

رنگ طوسی مربوط به درآمد فارغ التحصیلانی است که دو سال سابقه کاری دارند
رنگ آبی مربوط به درآمد فارغ التحصیلانی است که 5 سال یا بیشتر سابقه کاری دارند

MOHAMMAD2010
16-11-2010, 17:38
بله دیگه درآمدا اونور اینجوریه - اینور ...

Amir_oscar
16-11-2010, 17:59
دروغه! مهندسي مكانيك مكان اول رو داره! مداركش هم موجوده! :31:

shifter
16-11-2010, 18:06
دروغه! مهندسي مكانيك مكان اول رو داره! مداركش هم موجوده! :31:
نموداراش هم هست؟!:31:
دوره مكانيك ديگه تموم شد..الان دور , دور مهندسي كامپيوتر و برق و هوافضاست!:31:
يه مهندس كامپيوتر با 5 سال سابقه كار تو امريكا 100 هزار دلار درامد داره:19:

Amir_oscar
16-11-2010, 18:09
نموداراش هم هست؟![ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
دوره مكانيك ديگه تموم شد..الان دور , دور مهندسي كامپيوتر و برق و هوافضاست![ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
يه مهندس كامپيوتر با 5 سال سابقه كار تو امريكا 100 هزار دلار درامد داره[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]آره هست! به بچه ها هم دادم كه با فتوشاپ تورم رو كوتاه تر بكنن! :31:
لازم شد بهنام يه بار ديگه اون جوكه رو بگه ها! :31:
اصلا امريكا به ما چه؟! اينجا ايرانه! :31:

shabeashegha
16-11-2010, 22:17
سلام
چطوری میتونم در مورد بازار کار رشته های دیگه توی کشورای اروپایی و کانادارو متوجه شم؟

shifter
16-11-2010, 23:30
سلام
چطوری میتونم در مورد بازار کار رشته های دیگه توی کشورای اروپایی و کانادارو متوجه شم؟
فكر كنم تو همين سايتي كه تو عكسه هست بشه يه اطلاعاتي بدست اورد.

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

Alireza SM
30-11-2010, 20:23
رتبه اول رو كه تو تصوير مهندسي صنايع پتروشيمي داره . چرا ترجمش كردن مهندسي نفت ؟؟

s_sarvi
30-11-2010, 21:53
نه عزيزم همون نفت كه ترجمه كردن درسته
من خودم يه مهندس شيميم ولي يك قرون از رشتم در نميارم....

davy jones
05-12-2010, 14:57
نه عزيزم همون نفت كه ترجمه كردن درسته
من خودم يه مهندس شيميم ولي يك قرون از رشتم در نميارم....

خب چون لابد میخوای بشینی پشت میز و درآمر در بیاری. تو ایران هم اگه وارد پالایشگاه ها و حوزه های نفتی جنوب بشی، گرچه شرایط کار واقعا تو اون گرما و مناطق پالایشگاهی سخته ولی کم درآمد نداره. خیلی ها رو میشناسم که تو این کار پول خوبی درآوردند.

Dr.FANOOS
12-12-2010, 01:16
از این مدل نمودار ها زیاد دیدم..:31:
نمودار قبلی-ی که دیدم یه رشته دیگه صدر بود یه رشته های دیگه جزو 10 تا بودن.
یادتون نره اینجا ایرانه!!!
و توی آمریکا به تخصص هر فرد حقوق می دن!!! تمامی رشته ها با یکدیگر برابر هستند.دولت آمریکا ظرفیت دانشگاه ها و رشته ها رو طوری تنظیم می کنه که هر کسی به نوبه ی خودش سنگی از جلوی پای دولت برداره.به خاطر همین تمامی رشته و شغل ها براشون مهم هست و هر کس به اندازه ی تخصصش حقوق می گیره....
آمریکا کشور صنعتی و دیجیتالی مدرنی هست.
پس رشته های کامپیوتر و برق و مکانیک و صنایع و...براش به یک میزان مهم هست!
رشته های علوم پایه هم همینطور....
متاسفانه در ایران دانشجویان تعصب خاصی روی رشته ی خودشون دارن و معمولا این چیزا توی کشورهای جهان سوم مطرحه...
کسی به خاطر خود علم و علاقه ی خودش رشته اش رو انتخاب نمی کنه...بازار کار مهمتره متاسفانه×××:41:

vahid-p
12-12-2010, 12:00
کسی به خاطر خود علم و علاقه ی خودش رشته اش رو انتخاب نمی کنه...بازار کار مهمتره متاسفانه×××
خوبه من اینطور نیستم حداقل. من فقط می خوام هر جور شه با رشته ای که بهش علاقه دارم پول در بیارم و می دونم این رشته تو ایران بازار کار خوبی نداره، ولی علاقس دیگه، نمی شه کاریش کرد!

لیست پردرآمدترین رشته ها:

1.مهندسی نفت
2.مهندسی هوا و فضا
3.مهندسی شیمی
4.مهندسی الکترونیک
5.مهندسی هسته ای
6.ریاضی کاربردی
7.مهندسی زیست پزشکی
8.فیزیک
9.مهندسی کامپیوتر
10.علوم اقتصادی

دوره مكانيك ديگه تموم شد..الان دور , دور مهندسي كامپيوتر و برق و هوافضاست!
بیچاره کامپیوتر افتاده 9 ام. اتفاقا من فکر کنم مهندسی مکانیک درآمدش بیشتر باشه، چون اولا آمریکا صنعتیه و مکانیک خیلی لازمه، از طرفی کار دشوارتریه نسبت به بقیه و در نتیجه متقاضی کمتر، در آمد بیشتر.

خب چون لابد میخوای بشینی پشت میز و درآمر در بیاری. تو ایران هم اگه وارد پالایشگاه ها و حوزه های نفتی جنوب بشی، گرچه شرایط کار واقعا تو اون گرما و مناطق پالایشگاهی سخته ولی کم درآمد نداره. خیلی ها رو میشناسم که تو این کار پول خوبی درآوردند.
این حرف شدیدا تایید می شه. مثل اینه که مهندس نفت تو تهران باشه و مهندس کشاورزی تو استان های جنوبی. بعضی رشته ها مکان خاصی دارن. یه مهندس نفت یا پلیمر تو استان های جنوبی می تونن پول جارو کنن. ولی مهندسی های دیگه هی بد نیست ولی به پای اینا نمی رسه.

hasti rs
13-12-2010, 18:48
آرش چه غوغایی به پا کردی با این نمودارات :34: :31:

واسه اینکه اسپم نشه ! :31: پس حسابداری کوش ؟ :13:

HOJ-JAT
14-12-2010, 22:17
بیچاره کامپیوتر افتاده 9 ام. اتفاقا من فکر کنم مهندسی مکانیک درآمدش بیشتر باشه، چون اولا آمریکا صنعتیه و مکانیک خیلی لازمه، از طرفی کار دشوارتریه نسبت به بقیه و در نتیجه متقاضی کمتر، در آمد بیشتر.

قبل از اینکه صنعتی باشه کشور بروزی هست از نظر علم مجازی یا همون کامپیوتری ببینید مثلا ناسا تو امریکاست بیبنید چقدر مهندس کامپیوتر و هوا فضا میخوان واسه کنترل ماهواره ها...
بعد هم مهندسی مکانیک در خارج به مهندسیس ماشین معروفهست اونم که اسمش روشه دیگه...

Abraham70
30-12-2010, 19:34
سلام
تا انجایی گه من تحقیق کردم و از دیگران شنیدیم پر درامد ترین رشته در آمریکا اول مهندسی کامپیوتر آنم گرایش نرم افزار و بعد از ان هم دندون پزشکیحالا من نمی دونم رشته نفت از کجا پیداش شده که شما ان رو اول نوشتین

Reza31001
15-01-2011, 08:16
آمریکا رو ول کنین تو ایران چه خبره؟

RoYaYeEe_NiIiLi
25-03-2011, 04:41
بنا بر امارهاى جهانيو براى رشته هاى مهندسى اول نفته بعد شيمي و سوم معدن. اين 3 رشته درامد ساليانهى بالاى 100.000$ دارند.
هوا فضا با درامده 80-90 رتبه 6-7 رو داشتز
هر كونه سوالى در بارهى اىن طبق بنديها داشتد به سايت PayScale.com سرى بزنيد.

deC0d3R
25-04-2011, 11:37
بعد هم مهندسی مکانیک در خارج به مهندسیس ماشین معروفهست اونم که اسمش روشه دیگه...

از شما كه احتمالا از قشر تحصيل كرده ايد بعيده كه به مهندسي مكانيك بگيد ماشين! البته احتمالا منظورتون پرايد و امثالش كه نيست؟ من تا حالا شايد تو عمرم تعداد دست گرفتن پيچ گوشتي تو دستام به انگشتاي دست هم نرسه! ما 140 واحد بايد پاس كنيم كه فقط هشت واحد عملي مثل آزمايشگاه و نقشه كشي و... ايناس - در ضمن هر روبات و هر وسيله اي كه شما فكرش رو هم نميكنيد به واسطه مهندسي مكانيك كه كارش تحليل نيروها و گشتاورها و و بررسي ري اكشناي جسم است (بخصوص در مكانيك جامدات) بررسي ميشه؛ پس دنيا هميشه به مكانيك نيازمند است