PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : ایراد سخت افزاری باید 2بار برق به سیستم برسه!! چرا!!

tigerms
15-11-2010, 19:25
با عرض سلام خدمت دوستان ومدیران عزیز:

دوستان من وقتی میخوام سیستم رو روشن کنم..چراغ پاور( سبز ) به همراه چراغ هارد( قرمز ) برای چند ثانیه روشن میشه وبعد قطع میشه..ودیگه هر چقدر دکمه پاور رو میزنم سیستم کار نمیکنه..

باید برق اصلی رو از پریز قطع کنم ومجدد به پریز بزنم و روشن کنم در این لحظه سیستم بالا میاد..ودر خیلی از موارد یا موس رو نمیشناسه؟؟ یا یو اس بی هارو نمیشناسه..باید مجدد سیستم رو خاموش کنم واز برق درش بیارم..مجدد روشن کنم تا سیستم به درستی کار کنه... و وقتی راه افتاد دیگه هیچ مشکلی نداره!!!!

نکته: من بایوس سیستم رو آپدیت کردم ممکنه از بایوس باشه؟؟

منتظر راهنمایی شما عزیزان هستم

.

golmohammadi
16-11-2010, 09:30
دوستان من وقتی میخوام سیستم رو روشن کنم..چراغ پاور( سبز ) به همراه چراغ هارد( قرمز ) برای چند ثانیه روشن میشه وبعد قطع میشه..
گاهی وقتها دکمه پاور گیر میکنه و بعد از چند ثانیه سیستم خاموش میشه
سیستم در هر شرایطی که باشه (ویندوز داس و ...) با نگه داشتن چند ثانیه ای دکمه پاور، خاموش میشه
اما ممکن هست اشکال کار یه جای دیگه باشه
یه بار تمام کابهای وصل شده به usb ها را قطع کن
بعد تست کن ببین بازم این اتفاق میفته ؟
اگه تکرار شد احتمال داره یا پاور ایراد داشته باشه و یا قدرت پاور مناسب با سیستم نیست و بایستی قویترشو بخری ....

tigerms
16-11-2010, 20:33
گاهی وقتها دکمه پاور گیر میکنه و بعد از چند ثانیه سیستم خاموش میشه
سیستم در هر شرایطی که باشه (ویندوز داس و ...) با نگه داشتن چند ثانیه ای دکمه پاور، خاموش میشه
اما ممکن هست اشکال کار یه جای دیگه باشه
یه بار تمام کابهای وصل شده به usb ها را قطع کن
بعد تست کن ببین بازم این اتفاق میفته ؟
اگه تکرار شد احتمال داره یا پاور ایراد داشته باشه و یا قدرت پاور مناسب با سیستم نیست و بایستی قویترشو بخری ....

بله دوست عزیز منم احتمال میدم از پاور باشه.البته یه تست دیگه هم امروز کردم ابتدا کلید پشت پاور رو خاموش کردم..بعد مجدد روشن کردم که فکر کنم اینطوری یه شکی به سیستم وارد میشه..دیگه مشکلی پیش نیومد..سیستم به راحتی روشن شد..

میگم ممکنه ایراد از مادربرد باشه..که گاهی برق رو میرسونه وگاهی نمیرسونه؟؟

.

golmohammadi
16-11-2010, 23:35
بله دوست عزیز منم احتمال میدم از پاور باشه.البته یه تست دیگه هم امروز کردم ابتدا کلید پشت پاور رو خاموش کردم..بعد مجدد روشن کردم که فکر کنم اینطوری یه شکی به سیستم وارد میشه..دیگه مشکلی پیش نیومد..سیستم به راحتی روشن شد..

میگم ممکنه ایراد از مادربرد باشه..که گاهی برق رو میرسونه وگاهی نمیرسونه؟؟

.

خب البته که اره
ممکنه از بقیه قطعات نیز باشه مخصوصا بورد
ولی بهتره اول پاور را تست کنی

rezanagholaye
03-12-2010, 12:34
سلام . یه سیستمی یه همچین ایرادی داره . ایرادش اینه که دکمه را که می زنی سیستم برا 1 ثانیه روشن می شه و بعد قطع می شه و دیگه روشن نمی شه . ممکنه که مشکل از پاور باشه .