PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مشکل حاد کارت گرافیک 4870 در اجرای بازی

robert
15-11-2010, 14:42
سلام به همگی
من چند هفته پیش هم در تاپیکی در بخشی دیگر از این فروم بیان کرده بودم که اخیرا کارت گرافیک 4870 بنده در حین اجرای بازی دچار مشکل میشه به این صورت که یا تصویر قطع میشه و مانیتور سیاه میشه یا اینکه خطوط عمودی زرد رنگ رو صفحه ظاهر میشن... در هر دوی این حالات هم سیستم هنگ میکنه...

قبلا یه اروری شبیه به این رو میدیدم:
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

ولی الان موقع اجرای بازی با مشکل گفته شده مواجه میشم...

در نرم افزار های Furmark و OCCT هم حداکثر 10 ثانیه بعد همین اتفاق میفته و سیستم هنگ میکنه و تصویر میره...!!

پاور هم 680 گرین هست... 2 گیگ رم دارم و سی پی یو هم Q6600 هستش...!!
گرافیک هم اینه:

فقط خواهشا برنگردید بگید" ببر گارانتی " !!!!
خودم عقلم میرسه که گارانتی میتونه مشکل رو حل کنه... من میخوام بدونم مشکل چی هست... از طرفی تا نوت بوک نخرم نمیتونم بدون کامپیوتر باشم چون علاوه بر بازی با کامپیوتر کارهای واجبتری هم دارم که تو مدتی که کارت گرافیک روش نیست نمیتونم به کارهام برسم...!!!

دوستانی که چنین مشکلی داشتند چجوری تونستند مشکلشون رو حل کنند...؟؟ من الان تو بازیهایی مثل
call of duty black ops و pes2011 و چند تا بازی قدیمی دیگه این مشکل رو دارم...

آهان یه چیز دیگه:

دوستانی که کارت گرافیکهای حرفه ای دارند میدونن که روی برد گرافیک و بین اونهمه IC های ریز چند تا لامپ خیلی خیلی ریز وجود داره که نور قرمز رنگ میدن و موقع روشن شدن سیستم برای یه لحظه این لامپها با هم روشن و خاموش میشن...

الان مدتی هست که یه دونه از اون لامپها بطور دائم روشن هست...دلیلش چی میتونه باشه..؟؟

robert
15-11-2010, 17:36
منتظر جواب هستم.....

robert
15-11-2010, 18:51
اینهم سه تا عکس از اون چراغ روی برد کارت گرافیک که روشن میمونه :

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

جواب بدید دیگه...!!!

Kianoosh
15-11-2010, 19:41
خب همونطور که حدس میزدم مشکلت کاملا برطرف نشده و به نظر میرسه ولتاژ کافی نمیرسه...البته اون تاپیک قبلی دمای برد و جی پی یو هم خیلی بالا بوده و بعد از این که توضیح دادم چیه بر میداری میبری گارانتی تا نزدم !.... :دی می تونی موقتا یه 8400GS دسته دو یا ضعیفتر هر چی بود فقط تصویر بده بگیری زیر 20 تومن اما در مورد این چیزی که پرسیدی ساده بگم LED های روی برد یه جور چک می کنن VGA رو و در صورت خرابی یا مشکل با روشن شدن نشون میدن حالا اونی که روشنه من خوب نمیبینمش کدومه ولی حدس میزنم اون دیود هست که مورد داره D601 هست که معنیش critical Core power fault هست اما باز برات باقیش می زارم خودت ببین کدومه:

D1601 - Red LED On, shows critical temperature fault
D1602 - Red LED On, shows External power connector A was removed
D1603 - Red LED On, shows External power connector B was removed
D601 - Red LED On, shows critical Core power fault

اما معمولا مشکل از دمای بالا یا نرسیدن ولتاژ و پاور کافی و یا تماس و اتصال روی برد هست
پیشنهاد من قبل از بردن به گارانتی:

کابلهای پاور گرافیک رو عوض کن یعنی دو تا تبدیل مولکس به 6-8 پین بگیر با اونا تست کن بعدش با یک پاور دیگه تست کن ...

+ log gpu z رو ببین موقع کرش دما چنده؟

دیدی گفتم سخت افزاری بهش می خوره!:46:

robert
15-11-2010, 20:24
خب همونطور که حدس میزدم مشکلت کاملا برطرف نشده و به نظر میرسه ولتاژ کافی نمیرسه...البته اون تاپیک قبلی دمای برد و جی پی یو هم خیلی بالا بوده و بعد از این که توضیح دادم چیه بر میداری میبری گارانتی تا نزدم !.... :دی می تونی موقتا یه 8400GS دسته دو یا ضعیفتر هر چی بود فقط تصویر بده بگیری زیر 20 تومن اما در مورد این چیزی که پرسیدی ساده بگم LED های روی برد یه جور چک می کنن VGA رو و در صورت خرابی یا مشکل با روشن شدن نشون میدن حالا اونی که روشنه من خوب نمیبینمش کدومه ولی حدس میزنم اون دیود هست که مورد داره D601 هست که معنیش critical Core power fault هست اما باز برات باقیش می زارم خودت ببین کدومه:

D1601 - Red LED On, shows critical temperature fault
D1602 - Red LED On, shows External power connector A was removed
D1603 - Red LED On, shows External power connector B was removed
D601 - Red LED On, shows critical Core power fault

اما معمولا مشکل از دمای بالا یا نرسیدن ولتاژ و پاور کافی و یا تماس و اتصال روی برد هست
پیشنهاد من قبل از بردن به گارانتی:

کابلهای پاور گرافیک رو عوض کن یعنی دو تا تبدیل مولکس به 6-8 پین بگیر با اونا تست کن بعدش با یک پاور دیگه تست کن ...

+ log gpu z رو ببین موقع کرش دما چنده؟

دیدی گفتم سخت افزاری بهش می خوره!:46:

بابا ایولله...!!!!:11:

انصافا معلوماتت خیلی بیشتر از اون چیزی بود که من فکر میکردم..!!!

خب... الان دوتا کانکتور شش پین به این گرافیک صاحاب مرده وصل شده..!!:27:

من یه مولتی متر دیجیتال تو خونه دارم... چجوری میتونم بفهمم که ولتاژ اعمال شده از طریق این کانکتور ها به کارت گرافیک چقدر هست و دوم آنکه در حالت معمولی ولتاژ باید چقدر باشه...

بازهم ازت ممنونم کیا جون...!!:11:

Kianoosh
15-11-2010, 22:33
گفتم که تبدیل بگیر از کابلهای مولکس استفاده کن ببین درس میشه یا نه قبل از اون هم گفتم ببین کدوم ال ای دی هست دقیق که از مشکل مطمئن بشیم ...

کارتت رو بردار رو یه سیستم دیگه بزار سالم بود پاور رو عوض کن نبود بده گارانتی می تونی ولتاژ VDDC رو تو GPU Z ببینی مطمئن و دقیق نیست اما برای تست خوبه از MSI Afterburner یا GPU-V Cotrol هم می تونی استفاده کنی

کلا داری متمایل میشی به softmod , volt که خطرناکه!:دی کارت گارانتی دار رو که انقدر اذیت نمی کنن!من شخصا پیشنهاد نمی کنم و کارتتم از گارانتی خارج می کنه....:46:

خب اول شما یه چک بکن که PCB این هست یا نه PCB #B50731-10

بعدشم که این تصاویر کاملا گویا و واضح هست :

Memory Voltage

(pencil)

GPU Voltage

ولتاژهای پیش فرض هم مطمئن و دقیق نمی دونم ممکنه اینا اشتباه باشن باشه بعدا چک کنم:

idle:1.16
load:1.23

انصافا معلوماتت خیلی بیشتر از اون چیزی بود که من فکر میکردم..!!!

نوش جان :دی

+

راستی من الان یادم اومد تو خودت دانشجوی سخت افزاری آره؟سر کار گذاشتی ما رو پدرسوخته؟:دی بدم *)^%@&^&$ ....:دی

خواهش عزیز جان