PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : فشار کلید f1 به هنگام روشن کردن کامپیوتر

fojehpuppet
15-11-2010, 04:38
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

سلام به همه این عکس مشکل منه . وقتی کامپوترم رو ری استارت می کنم ابتدا صفحۀ سیاهی می اد به این شکل که می خواد کلید f1 رو بزنم . می شه بگین چرا و باید چی کار کنم ؟

david071
15-11-2010, 11:02
برو داخل بایاش بخش boot وگزینه مربوط به f1 رو بردار disable کن گزینه پنجم.
این مال مادربرد ایسوز هست.

اینک عکس

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

saeed774
16-11-2010, 19:56
مشکل مربوط به هارد میشه که قابلیت S.M.A.R.T مشکلی در هاردت پیدا کرده و بهت هشدار میده . بهتره از اطلاعات مهمت بکاپ بگیری ، احتمال این هست که هاردت امروز و فردا بپره !! با نرم افزارهای تست هارد ، هاردت رو چک کن .

helloclick
07-12-2010, 22:47
فقط مربوط به همون بایوس میشه که دوستمون گفت

soroush20
08-12-2010, 14:08
سلام به همه . وقتی کامپوترم رو ری استارت می کنم ابتدا صفحۀ سیاهی می اد به این شکل که می خواد کلید f1 رو بزنم . می شه بگین چرا و باید چی کار کنم ؟

t-38
08-12-2010, 21:19
مشکل از باطری بایوس میباشد چون سوخته بای تعویضش کنی قیمتش هم 1000 تومان است

h-y2009
08-12-2010, 21:57
بنظر من سیستم هاردتو بعنوان مستر درست نمی شناسه
پشت هارد یک جامپر داره که اونو از حالت cs به مستر تغییر بدید

V E S T A
08-12-2010, 22:05
همچين پيغامي براي منم ميومد قبل از بالا اومدن ويندوز چه زمان روشن کردن و چه زمان ري استارت کردن

بعد که لپ تاپ رو بردم گارانتي گفتن هارد مشکل داره و تعويضش کردن

amir_toos
09-12-2010, 21:21
قسمت S.M.A.R.T را از بایوس غیر فعال کن درست میشه

mdaneshjoo
23-12-2010, 14:28
یکی از مواردی که باعث میشه سیستم پیغام بده F1 بزن اینه که گزینه انتخاب شده در بایوس برای بوت درست نباشه. تنظیمات رو برگردون روی هاردی که روش ویندوزت نصبه. البته اگر باتری بایوس که روی مادربورد هست مشکل داشته باشه فکر میکنم بعد از هر بار که برق سیستم قطع و وصل بشه مجبور باشی این کار رو تکرار کنی کنترل کن که باطری کاملا در سر جاش فیکس شده باشه اگه مشکل حل نشد باطری رو عوض کن(البته عوض هم نکنی مشکلی برای سیستمت پیش نمیاد فقط دائم باید اون کار رو تکرار کنی).

Arash4484
27-12-2010, 01:40
دوستان اررور بصورت سلیس میگه وضعیت هارد بده. برو بک آپ بگیر و هارد جدید بخر!
چرا تو مسایل به این مهمی راهنمایی غلط میکنید؟چه ربطی به باتری میتونه داشته باشه!؟
چند مفهوم:
1-S.M.A.R.T وظیفه بررسی سلامت هارد رو داره و غیر فعال کردنش مثل مسکن خوردن توی مریضی و مخفی کردن ایراده
2-پیغام‏های که در بوت با F1 رد میشند ،طیف وسیعی از کاملن بی خطر تا بسیار مهم رو شاملند دورشون نزنید(با غیرفعال کردن F1) و مشکل رو حل کنید

این دوستمون هم بهتره با نرم‏افزارهای چونHDDTune و اسمارت چکرها تست هارد بره تا اشکالش دربیادو بهتره به فکر هارد جدید باشه...

N.H.H
27-12-2010, 12:54

سلام به همه این عکس مشکل منه . وقتی کامپوترم رو ری استارت می کنم ابتدا صفحۀ سیاهی می اد به این شکل که می خواد کلید f1 رو بزنم . می شه بگین چرا و باید چی کار کنم ؟

هوالعلیم

با سلام ، این eror مربوط به بخش S.M.A.R.T هارد شما می باشدنام دیگر این بخش دفترچه ثبت خطای هارد است و تنها این مشکل با دستگاه PC 3000 DATA Extractor UDMA قابل حل میباشد البته لازم به ذکر است که این خطا مشکلی برای شما پیش نمی آورد بجز در یک صورت و آن هم موقع نصب ویندوز است که باید شما پارتیشنی را که قرار است ویندوز در آن نصب شود را فرمت سریع بنمایید در ضمن جهت اطمینان خودتان از کل هارد تان بک آپ بگیرید.

موفق باشید 

V E S T A
27-12-2010, 13:44
یعنی نیازی به تعویض هارد نیست ؟

برای مت این خطا بعد ار روشن کردن یا ری استارت کردن میومد:

Smart failure predicted on hard disk.
Warning:immediately back-up your data and replace your hard disk drive.
A failure may be imminent.press F1 to continue

و گارانتی هارد رو تعویض کرد ؟ این مشکلی که برای هارد ایجاد شده ممکنه بدون تعویض حل شه ؟

N.H.H
27-12-2010, 17:36
یعنی نیازی به تعویض هارد نیست ؟

برای مت این خطا بعد ار روشن کردن یا ری استارت کردن میومد:

Smart failure predicted on hard disk.
Warning:immediately back-up your data and replace your hard disk drive.
A failure may be imminent.press F1 to continue

و گارانتی هارد رو تعویض کرد ؟ این مشکلی که برای هارد ایجاد شده ممکنه بدون تعویض حل شه ؟

هوالعلیم

با سلام ، خیر نیازی به تعویض هارد نیست و این مشکل به راحتی قابل حله با همان دستگاهی که عرض شد چنانچه هاردی دارید که این اشکال را دارد میتوانید با من تماس بگیرید و هارد را ارسال فرمایید تا اشکال را برطرف کنم.

موفق باشید

V E S T A
27-12-2010, 19:37
لپ تاپ من همین مشکل رو داشت بردم گارانتی و هارد رو عوض کرد اون یکی هارد رو هم ندادن بهم گفتن باید فرستاده شه برای خود

شرکت سازنده تا عیب یابی شه و ...

یعنی هارد لپ تاپ منو بیخودی در اوردن ؟؟؟؟؟؟:13::9:

N.H.H
27-12-2010, 21:03
لپ تاپ من همین مشکل رو داشت بردم گارانتی و هارد رو عوض کرد اون یکی هارد رو هم ندادن بهم گفتن باید فرستاده شه برای خود

شرکت سازنده تا عیب یابی شه و ...

یعنی هارد لپ تاپ منو بیخودی در اوردن ؟؟؟؟؟؟:13::9:

هوالعلیم

با سلام ، برای شرکت گارانتی کننده تعمیر هارد معیوب مفهومی نداره فقط تعویض میکنند به اطلاعات مشتری هم
توجهی ندارن .

compuret reza
03-01-2011, 19:23
سلام- مادر برد من روشن میشه ولی تصویر نداره فن سی پی یو کار میکنه در ضمن سی پی یو سرده و اصلا گرم نمیشه صدای هیچ بوقی نداره لطفا راهنمایی

ushuaia
09-12-2011, 22:40
سلام .استاد این اخطار برای چیست و چگونه ان را رفع کنیم و علت به وجود امدن ان چیست... press F1 to continue
من هر موقع سیستم را روشن می کنم باید کلید f1 را بزنم ..

dhcloob
13-12-2011, 08:49
آفرین به t-38کاملا حرفشون درسته این مشکل از خراب شدن باطری بایوس به وجود میاد پس شما باطری بایوستون که 3 ولتی رو عوض کنین مشکلتون بر طرف میشه