PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : کلوپ ASUS N82JQ

seyyedi
14-11-2010, 21:38
دوستان سلام
با توجه به استقبالی که از این لپ تاپ دیدم گفتم بد نیست که یه کلوپ داشت باشه
خودم الان لپ تاپم دستم نیست که بخوام باهاش کار کنم و تست بزارم
دوستانی که دستشونه لطفا اگه تستی کردن بزارن

کانفیگ: ASUS N82Jq

Intel® Core™ i7 Processor 720QM : 1.6 GHz with Turbo Boost up to 2.8 GHz
Genuine Windows® 7 Home Premium
4GB DDR3 1066 MHz SDRAM
14" HD (1366x768) LED backlit
NVIDIA® GeForce® GT335M, with 1GB VRAM & Intel GMA HD
500GB,5400rpm
DVD Super Multi
8 in 1 card reader SD,MMC,MS,MS-Pro,XD,mini SD w/ adapter,MS-Duo,MS-Pro Duo via adapter
2.0 Mega Pixel web camera
6 cells: 4400 mAh
Output: 16 V DC, 4.7 A, 90W
Input: 100-240V V AC, 50/60 Hz universal
2.20 kg

معايب:
با باتري 6 سل مداومت زيادي نداره

عکس ها :

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

علی علی

Mehrdad092000
14-11-2010, 22:42
سلام
موفق باشی
کار درستیه

night lord
15-11-2010, 16:04
خیلی خشگلو با کلاسه مخصوصا با رنگ قهوه ایش
قیمتش چنده؟

Mehrdad092000
15-11-2010, 16:18
خیلی خشگلو با کلاسه مخصوصا با رنگ قهوه ایش
قیمتش چنده؟

قیمتشو تو رایانه صبا زده 1380
بازار کمتره احتمالا

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

saze
15-11-2010, 19:04
سلام
باطری لپ تاپ ASUS K52JK وقتی 100درصد شارژ داره تا یک ساعت و نیم بیشتر شارژ نگه نمی داره؟(کار کردن با اینترنت و WORD)راهنمایی بفرمایید.

Mehrdad092000
15-11-2010, 19:40
سلام
باطری لپ تاپ ASUS K52JK وقتی 100درصد شارژ داره تا یک ساعت و نیم بیشتر شارژ نگه نمی داره؟(کار کردن با اینترنت و WORD)راهنمایی بفرمایید.
سلام
دوست عزیز این تاپیک n82 هستش و سوال شما مربوط به این تاپیک نیست
خواهشن قوانین رعایت کنید و از زدن پست های مکرر خود داری کنید اگه کسی بتونه جوابتونو میده
تو قسمت Asus که گفتید جواب میدن دوستان

bahadorb
16-11-2010, 22:03
دوستان کسی با این لپ تاپ کار کرده؟ لطفا معایب و مزیت هاشو بگید آخه میخوام یکیشو بخرم

seyyedi
17-11-2010, 16:48
دوستان سلام
مزایاش که همون کانفیگشه
در مورد بدنه هم که چون من خیلی باهاش کار نکردم نمی تونم چیز خاصی بگم اما خوب به نظر میرسه
گرمایشش خوبه
مصرف باتریش مناسب نیست طوری که عادی کار کنی 2 ساعت دووم میاره

دستم نیست که تست بگیرم بزارم

علی علی

Macplus
26-11-2010, 11:03
با سلام
من تقريبا 2ماه و نيم هست كه اين دسگاه رو گرفتم و تا حالا هم به مشكلي برخورد نكردم. به نظر من توي رنج هم قيمت هاي خودش ميتونه يكي از بهترين انتخاب ها باشه چون هم طراحي زيبايي داره وهم وزنش نسبت به دستگاههاي هم كانفينگش بسيار مناسب تره(2.3) هم اينكه باطريش 8 سل هست.توي حالت بالانس وكارايي سبك تقريبا 2.30 تا 2.45 جواب ميده. عملكرد دستگاه هم در پردازش هاي مختلف خوبه.
من كه ازش راضيم و فكر ميكنم مثل n61jq پرطرفدار بشه .
موفق باشيد.

Homam
04-12-2010, 10:00
با سلام
من به تازگي اين مدل لپ تاپو گرفتم كه ويندوز اون 7 پريميوم است هنوز روشنش نكردم(چون از دبي رسيده) و مي خوام بدونم 64 بيتي هست يا 32 بيتي ميخواستم بدونم از رو مشخصات سخت افزاري و نوع ويندوزش چطوري بايد متوجه بشم مشخصات با ائني كه در بالا نوشتيد مطابقت داره.
مرسي

lllhamedlll
04-12-2010, 15:22
سلام بر دوستان !!!!!!
بنده هم n82jq دارم.چون آدم وسواسی هستم تو خرید تقریبا تو بحث های عمومی تهشو در آوردم.در خدمتم اگه بتونم مشکلی رو حل کنم خوشحال میشم!!!:10:

majid123a
04-12-2010, 17:22
سلام بر دوستان !!!!!!
بنده هم n82jq دارم.چون آدم وسواسی هستم تو خرید تقریبا تو بحث های عمومی تهشو در آوردم.در خدمتم اگه بتونم مشکلی رو حل کنم خوشحال میشم!!!:10:
میخواستم بدونم باتریش با اینکه 8 سلولی هست چند ساعت در حالت وبگردی نگه میداره؟

Macplus
05-12-2010, 11:27
با سلام
من به تازگي اين مدل لپ تاپو گرفتم كه ويندوز اون 7 پريميوم است هنوز روشنش نكردم(چون از دبي رسيده) و مي خوام بدونم 64 بيتي هست يا 32 بيتي ميخواستم بدونم از رو مشخصات سخت افزاري و نوع ويندوزش چطوري بايد متوجه بشم مشخصات با ائني كه در بالا نوشتيد مطابقت داره.
مرسي

به جمع N82jq دار ها خوش اومدی:10: مبارکت باشه دستگاه خوبی گرفتی.
برای فهمیدن کانفیگ دستگاهت از پردازنده تا سیستم عامل می تونی از نرم افزار Everest استفاده کنی.
راستی آقا براشما که از دوبی فرستادن چند در اومد؟

seyyedi
05-12-2010, 15:24
دوستان سلام
دوستان لطفا قیمت خرید رو هم بزنید
روی من که خیلی در اومد 1.460
عجله داشتم و تمی تونستم صبر کنم وگرنه می گشتم و ارزون می گرفتم
علی علی

lllhamedlll
05-12-2010, 17:06
میخواستم بدونم باتریش با اینکه 8 سلولی هست چند ساعت در حالت وبگردی نگه میداره؟

سلام دوست من!
آقا دست گذاشتی رو یه موردی که اطلاعی ندارم ازش!!:31: من هنوز باتریه لپ تاپم نرسیده دستم.طرف آشنا بود باتری 6 سل خریدم.همونو پسش دادم برام 8 سلش کنه!!ولی فکر کنم 2.5 تا 3 رو نگه داره(اونجور که از دوستان شنیدم)
خدمتم آقای seyyedi هم باید عرض کنم بنده یک هفته قبل از شروع ترم جدید خریدم 1375 البته ارزون تر هم بود که نمیشد بهشون اطمینان کرد ممکن بود سرم کلاه بره چون تو اون مقطع بازار بسیار ملتهب بود و منم با خودم عهد کرده بودم ترم رو با n61jq یا n82jq شروع کنم.

seyyedi
05-12-2010, 20:16
دوستان سلام

منم با خودم عهد کرده بودم ترم رو با n61jq یا n82jq شروع کنم.
ایول بابا
منم دقیقا عین تو بین این دو تا مونده بودم ولی چون وقت نداشتم و خیلی خوب تحقیق نکردم و n61 هم به کلی پیدا نمی شد و چند ساعت بعد به دستم می رسید دیگه دروش خط کشیدم و این رو گرفتم
علی علی

lllhamedlll
07-12-2010, 13:57
نمی دونم چرا n82jq زیر سایه n61jq هست.البته شاید اون موقع این جوری بوده.من از قبل از ماه رمضون دیگه قید f11dgx رو زده بودم و فقط به n61jq فکر می کردم.البته از اول تابستون یه ریز تحقیق می کردم.تو کلوپ n61 هر روز سر می زدم.رفتم که برای خرید...دیدم ملخ تخم ان61 رو خورده یه گوش چشمی هم به ان82 داشتم.یکی دو روز زوم کردم رووش اتفاقا نظرم برگشت.
شاید فکر کنید چون خریدمش برای اینکه احساس مغبون بودن نداشته باشم دارم ازش تعریف می کنم اما به نظرم از ان61"برای استفاده و کاربری من!!"فوق العاده بهتر است.الان می فهمم 16 اینچ و 3 کیلو یعنی چی.البته در این مورد بحث زیاد کردم تو همین کلوپ ان61:

فوق العاده کلوپ جوندار و پر بیننده ای هست.بچه های بسیار متخصصی هم توش فعالیت دارند.کلا خیلی حال می کنم با اون کلوپ!ایشالله اینجا هم اونجوری بشه.
اونجا با یکی از عزیزان که می گفت ان82 مشکل اساسی داره بحث کردم و قرار شد مدرک بیاره که فکر نمیکنم اشکالشون وارد باشه وگرنه مثل f11های سونی گندش در میومد!!!یا حد اقل یه نفر n82 دار پیدا می شد بد بگه ازش!
بدترین چیزی که در مورد سالار(ان82)شنیدم این بود که داغ هست که با توجه به کوچک بودن و ci7 بودن سی پی یو اختلاف دمای جزیی زیاد دور از ذهن نبود و چون اهل high performance دائمی نبودم برام مهم نبود... اما بعد از یه سری کل کل با دوستان اتفاقا رکورد شکنی هم کردم.دما رو تا 34 رسوندم که برای بچه ها عجیب بود.البته رسما اعلام نکردم )حتما عکسشو می ذارم.
از همه ی سالار دار ها(ان82 دار ها:31:) که یه نگاهی میندازن سریع رد می شند خواهشمندم این کلوپ رو رونق ببخشند با حضورشون.ارزشش رو داره!!!!:11::11::11:

Macplus
07-12-2010, 21:36
اولا" سلام به همه ی بچه های با حال کلوپ n82jq (سالاردارها:31:)
دوما" اگه n82jq خودش سالاره پس دیگه زیر سایه چیزی نیست.چون به نظرم نه تنها چیزی از n61jq کم نداره حتی سرتر هست
دلایلم ایناست یکی وزنشه که خیلی خوبه دوم باطریشه و...
منم اول میخواستم n61jq که یهو دیدم به قول دوستمون اقا حمید ریشه شو ملخ زده اوناهاییم که داشتند قیمت کذایی میدادند
اما الان خیلی خوشحالم که n61jq نگرفتم چون گذشته از امکانات خوبش وزن زیادی داره. در کل من که با این لپ تاپ خیلی حال می کنم چون دقیقا" همون چیزیه که میخواستم یه لپ تاپ پرقدرت با وزن مناسب و حمل و نقل راحت حداقل برای ما دانشجوییم.
در ارتباط با دماش هم باید بگم که از n61jq که بالاتر نیست پایینتر هم هست چون من یکی از دوستام که n61jqداره دماشو با اورست چک کردم در حالت عادی بین50 تا 53 بود در حالیکه n82jq من تو همون وضعیت بین 45 تا 48 می چرخید.
یکی از دوستان هم در کلوپ n61jq گفته بودند که در عملکرد بالای80 درصد پردازنه سیستم هنگ میکنه که من همون روز چک کردم دیدم که هنگ که نکرد هیچ برنامه ها هم مثل بنز:31: اجرا میکرد.
ببخشید که یه خورده پرحرفی کردم .
موفق باشید:10:

seyyedi
08-12-2010, 19:52
دوستان سلام
توی این برتری ها که گفتی کارت گرافیک رو نباید فراموش کنی
کارت گرفایک چیزیه که فکر نمی کنم بشه عوضش کرد درسته ؟
پس همیشگیه و کارت N82 از N61 بهتره
هم توی بازی و هم برای نرم افزارهای مهندسی
هارد و بلوری رو میشه اضافه کرد
صفحه نمایش 14 هم برای دانشجویی مناسب تر از 16 است
علی علی

Macplus
08-12-2010, 22:59
دوستان سلام
توی این برتری ها که گفتی کارت گرافیک رو نباید فراموش کنی
کارت گرفایک چیزیه که فکر نمی کنم بشه عوضش کرد درسته ؟
پس همیشگیه و کارت N82 از N61 بهتره
هم توی بازی و هم برای نرم افزارهای مهندسی
هارد و بلوری رو میشه اضافه کرد
صفحه نمایش 14 هم برای دانشجویی مناسب تر از 16 است
علی علی

كاملا" با صحبتهاتون موافقم اما در مورد كارت گرافيك براي بازي گرافيك n61jq بهتره:sad::sad: اما براي نرم افزارها تا جايي كه بنده اطلاع دارم گرافيك n82jq خودمون بهتره:):).در مورد تعويض گرافيك هم درست مي گيد كارت گرافيك لپ تاپ قابليت ارتقا نداره.
موفق باشيد

seyyedi
09-12-2010, 09:04
دوستان سلام

اما در مورد كارت گرافيك براي بازي گرافيك n61jq بهتره:sad::sad: اما براي نرم افزارها تا جايي كه بنده اطلاع دارم گرافيك n82jq خودمون بهتره:):)
ایول
پس کلا این واسه من ساخته شده
چون اهل بازی نیستم

راستی یه مشکل همچین بگی نگی کوچولو دارم
لپ تاپ من تازه بعد یه ماه از مسافرت برگشت و به دست من رسید
حالا برای ریکاوری کردنش چیکار باید بکنم؟
قبلا برای ریکاوری گرفتن روی dvd به شمکلی برخورده بودم
موقعی که ریکاوری گرفتنش تموم می شد و میخواست بریزه روی dvd همه چیز خوب بود و با سرعت خوبی انجام میشد اما نمی دونم چرا dvd اولی رو فقط رایت میکرد و dvd های بعدی رو نمی پذیرفت؟
دو بار امتحان کردم با دو نوع مختلف اما بازم مشکل برقراره
ناگفته نماند که خود برنامه درخواست دی وی دی های بعدی رو می داد اما رایت نمی کرد

علی علی

lllhamedlll
10-12-2010, 16:23
دوستان سلام

ایول
پس کلا این واسه من ساخته شده
چون اهل بازی نیستم

راستی یه مشکل همچین بگی نگی کوچولو دارم
لپ تاپ من تازه بعد یه ماه از مسافرت برگشت و به دست من رسید
حالا برای ریکاوری کردنش چیکار باید بکنم؟
قبلا برای ریکاوری گرفتن روی dvd به شمکلی برخورده بودم
موقعی که ریکاوری گرفتنش تموم می شد و میخواست بریزه روی dvd همه چیز خوب بود و با سرعت خوبی انجام میشد اما نمی دونم چرا dvd اولی رو فقط رایت میکرد و dvd های بعدی رو نمی پذیرفت؟
دو بار امتحان کردم با دو نوع مختلف اما بازم مشکل برقراره
ناگفته نماند که خود برنامه درخواست دی وی دی های بعدی رو می داد اما رایت نمی کرد

علی علی
بسیار ممنون از همه بچه ها!!
آقا macplusباید عرض کنم اینی که من میگم زیر سایه ان61 هست دقیقا همین حرفی هست که شما می زنید... در عین اینکه خودش حرف ها برای گفتن داره ولی اکثر سالار دار ها اول به قصد ان61 به سمت بازار خروج کردند.این برای من سواله که چرا کسی از همون اول انتخابش نمی کنه.من با نظر شما دوست عزیز بسیار موافقم و واقعا قوی تر و بهتر از ان61 هست.
در مورد گرافبک هم اونچه که من می دونم این هست که ati5730 با وجود ddr3 بودن و چند هسته ای بودن و دایرکس11 گرافیک قوی تری هست ولی لزوما" قوی تر" بهتر نیست.یادمون نره gt335 قابلیت هایی مثل CUDA ...Physx ...optimus داره که هر کدومش لرزه ای بر اندام ati5730 وارد می کنه:31::31::31:
حرفتون کاملا متین هست و اصلا خود بچه های ان61 دار این چیز هارو مطرح کردند.
در مورد مشکل هم بگید ارورش چیه ؟؟؟ وقتی دی وی دی رو میگذارید چه پیغامی میده؟؟؟

seyyedi
10-12-2010, 18:54
دوستان سلام

در مورد مشکل هم بگید ارورش چیه ؟؟؟ وقتی دی وی دی رو میگذارید چه پیغامی میده؟؟؟
در مورد مشکل اول
من میخوام لپ تاپ رو ریکاور کنم
بعد کلی دنگ و فنگ فهمیدم که باید موقع بالا اومدن لپ تاپ دکمه F9 رو فشار بدم تا ریکاور بشه به تنظیمات اولیه
منتها یه جا 3 گزینه واسم اومد
یکیش ریکاوری کردن روی یه درایو بود
دومی ریکاوری روی تمام هارد
سومی روی دو درایو من نمی دونستم کدوم رو باید رو باید بزنم تا بشه عین روز اولش
اولی رو زدم اما همه درایو ها هستن + اطلاعات ذخیره شده
من میخوام همه هارد و همه چیز برگرده به تنظیمات اولی که ازش ریکاوری بگیرم

مشکل دوم
در مورد اون دی وی دی ها که رایت نمی شد
والا DVD اول رو می خوند بعد که رایتش تموم شد و بیرون می داد درخواست DVD بعدی می کرد
DVD بعدی رو که می ذاشتم دقیقا یادم نمیاد ولی فکر کنم پیغام میده این DVD مناسب نیست
هم princo امتحان کردم و هم compaq فکر کنم
نمی دونم باید چی کار بکنم
حالا به نظرت یه DVD دیگه برم خراب کنم تا پیغام رو بده؟
علی علی

lllhamedlll
11-12-2010, 17:23
دوستان سلام

در مورد مشکل اول
من میخوام لپ تاپ رو ریکاور کنم
بعد کلی دنگ و فنگ فهمیدم که باید موقع بالا اومدن لپ تاپ دکمه F9 رو فشار بدم تا ریکاور بشه به تنظیمات اولیه
منتها یه جا 3 گزینه واسم اومد
یکیش ریکاوری کردن روی یه درایو بود
دومی ریکاوری روی تمام هارد
سومی روی دو درایو من نمی دونستم کدوم رو باید رو باید بزنم تا بشه عین روز اولش
اولی رو زدم اما همه درایو ها هستن + اطلاعات ذخیره شده
من میخوام همه هارد و همه چیز برگرده به تنظیمات اولی که ازش ریکاوری بگیرم

مشکل دوم
در مورد اون دی وی دی ها که رایت نمی شد
والا DVD اول رو می خوند بعد که رایتش تموم شد و بیرون می داد درخواست DVD بعدی می کرد
DVD بعدی رو که می ذاشتم دقیقا یادم نمیاد ولی فکر کنم پیغام میده این DVD مناسب نیست
هم princo امتحان کردم و هم compaq فکر کنم
نمی دونم باید چی کار بکنم
حالا به نظرت یه DVD دیگه برم خراب کنم تا پیغام رو بده؟
علی علی

نمیدونم این متن رو دیدید یا نه ولی جواب سوالتون توش هست.
"
نوشته شده توسط Ava UK
من این مطلب رو در جواب یکی از دوستان که سوالی پرسیده بودند نوشتم. اینجا کپی پیست میکنم شاید بدرد خورد.

معمولا در لپ تاپ های ایسوز یک درایو ریکاوری مخفی بین 10 تا 15 گیگ بسته به ویندوزی که روش نصبه وجود داره. اگر شما و یا دوستتون قبلا این درایو و بوت مسترش رو دستکاری نکرده باشید میتونید ریکاروی کنید حتی اگر سی دی هم نداشته باشید. اما اگر قبلا دستکاری شده باشه هیچ راهی به غیر از استفاده کردن از یک نسخه ویندوز برای ریکاوری وجود نداره. مثلا شما میتونید ویندوز7 روش نصب کنید. و بد با یک آپدیت توسط خود ویندوز تمام درایو هاش اتوماتیک نصب میشند.

طرز ریکاوری از طریق درایو ریکاوری در لپ تاپ های مختلف فرق میکنه. در بعضی لپ تاپ ها ممکنه با زدن F10 کار کنه و در بعضی های دیگ ممکنه F12 و یا Fx باشه . ایکس در اینجا یک عدده.

شما این روش رو امتحان کن.

1. لپ تاپ رو خاموش کن.
2. دکمه پاور لپ تاپ رو بزن تا روشن بشه و سریع و بدون وقفه F9 رو چندین بار پشت سر هم بزن.
3. اگر F9 در لپ تاپ شما درست باش یک صفحه براتون باز میشه . شما در اونجا Windows Setup [EMS Enabled] را انتخاب کنید و Enter را بزنید.
4. ASUS Preload Wizard را بخونید و Next را بزنید.
5. پارتیشن مورد نظری را که میخواهید ریکاوری کنید انتخاب کنید.

توضیحات در مورد نحوه انتخاب پارتیشن ها...Recover Windows to first partition only

اگر شما این قسمت را انتخاب کنید فقط پارتیشن اول شما بر اساس حروف الفبای انگلیسی ریکاوری خواهد شد. یعنی پارتیشن اول را فرمت میکنه و ویندوز رو در اون پارتیشن مثل درایو C درست میکنه.

Recover Windows to entire HD

این گزینه تمام درایو ها و پارتیشن ها داخل سیستم رو پاک میکنه و یک درایو به اسم C درست میکنه و ویندوز رو اون تو براتون نصب میکنه.

Recover Windows to entire HD with 2 partition.

این گزینه هم مثل بالایی عمل میکنه با این تفاوت که وقتی تمام پارتیشن ها و اطلاعات رو پاک کرد 2 تا درایو به اسم C و D درست میکنه. حجم C رو 60 درصد ظرفیت کل و حجم D رو 40 درصد ظرفیت کل انتخاب میکنه و بعد ویندوز رو در C نصب میکنه.
"
در مورد مشکل دوم چون دی وی دی هارو عوض می کنید احتمال اینکه مشکل از دی وی دی ها باشه خیلی صفره.پس باید دید ایراد از کجاست و به چی ایراد می گیره.البته شاید این مشکل قبلا برای کسه دیگه ای اتفاق افتاده باشه و بدون اینکه نیاز باشه شما دی وی دیه دیگه ای رو خراب کنید جواب صحیح رو بگه ... می تونید به کلوپ هایی که در مورد اسوس های پر طرفدار بحث می کنن و خیلی داغ هستند(مثل همین n61jq )سری بزنید حتما جواب می دن.هرچند اون ها هم بدون دونستن ارور فکر نمیکنم جواب رو بدونن(البته اگه تجربه نکرده باشند:31:)
:11:
راستی شما با چی ریکاوری می گیرید؟؟؟ با خود AI recovery اسوس؟؟؟؟من با همین گرفتم و هیچ مشکلی نبود

seyyedi
12-12-2010, 14:08
دوستان سلام
ممنون حامد جان
مشکل اولم رو که به یه ریکاوری مجدد و انتخاب گزینه دوم حل کردم
مشکل دوم هم تقصیر خودم بود
دفعه ای قبل لپ تاپ رو ول یکردم می رفتم و وتی می اومدم می دیدم دیسک اول رو بیرون داده و بعد دیسک بعدی رو میزاشتم
فکر کنم به خاطر تاخیری که پیش می اومد دیگه عدی رو نمی پذیرفت
دیشب 2 ساعت نشستم تا روی 5 تا دیسک ریکاوری گرفت

ممنون
علی علی

paradia
14-12-2010, 00:41
من دارم 1370 از پاساژ ایرانیان خریدم .هنوز فرصت تست نداشتم

lllhamedlll
15-12-2010, 11:57
این هم عکسی از دمای سالار بعد از روشن شدن::8:
[در حالت عادی بدون کول پد و در دمای اتاق (و نه در سیبری!)شک نکنید!!!:10:

Amir Varasteh
15-12-2010, 11:59
اگه رنگش این ریختی نبود حتما میخریدمش!

lllhamedlll
15-12-2010, 12:42
اگه رنگش این ریختی نبود حتما میخریدمش!

اتفاقا دوست عزیز من قیافه اصلا برام مهم نبود ولی هر کس می بینتش میگه خیلی خوشگل هم هست:31:
از روی عکس نتیجه گیری نکن !!!البته فکر کنم رنگ دیگه ای هم داشته باشه:10:

lllhamedlll
15-12-2010, 15:42
من دارم 1370 از پاساژ ایرانیان خریدم .هنوز فرصت تست نداشتم
خیلی خیلی خوش اومدید !!!!!!انشا الله فنش براتون بچرخه!!!!:31:
منتظر خبر های بعدی از شما هستیم:10:

seyyedi
15-12-2010, 16:50
دوستان سلام
آقا حامد این نرم افزار core temp رو میتونی بزاری؟
دستت درد نکنه
علی علی

lllhamedlll
16-12-2010, 21:46
سلام!
این coretemp:

این هم اورست:

به نظر من coretemp از بقیشون بهتره ولی خوب اورست یه چیزهایی داره که این ها ندارند.در کل قابلی نداشت:46:

seyyedi
17-12-2010, 14:47
دوستان سلام
حامد خان دست گلت درد نکنه
جایی غیر رپید نداری بزاری؟
رپید ip من رو بلوکه کرده
حتی به صورت آزاد هم نمی تونم دان کنم
علی علی

lllhamedlll
19-12-2010, 14:29
coretemp:

everest:

این تو مدیا فایر هستش که من به شخصه ازش خوشم میاد.اگه بازم نشد بگید تو کدوم سایت آپلود کنم انجام میشه!!:46:
نمیدونم با rapidbaz کار کردید یا نه ... ولی سایت بسیار خوبی هستش طوری که من از دوستای دانلود بازم شنیدم حتی با اکانت قانونیه خود رپید رقابت می کنه.البته زیر 20 مگابایتش مجانیه و از اکثر سایت های معروف پشتیبانی می کنه!!! موفق باشید:10:

seyyedi
20-12-2010, 19:37
دوستان سلام

نمیدونم با rapidbaz کار کردید یا نه ... ولی سایت بسیار خوبی هستش طوری که من از دوستای دانلود بازم شنیدم حتی با اکانت قانونیه خود رپید رقابت می کنه.البته زیر 20 مگابایتش مجانیه و از اکثر سایت های معروف پشتیبانی می کنه!!! موفق باشید
نه عزیز
ممنون همین مدیافایر عالیه
دیدی کسایی که اهل پول دادن نیستن
راستی چه جوریه که دمای شما این قدر پایینه
مال من عموما روی 50-55 سیر میکنه
علی علی

dexter1
20-12-2010, 20:31
لپ تاپ من هم n82jq di.
کانفیگش با این فرق داره . هاردش 7200rpm . باتریشم 6 cell. ولی همون 4400mah. تاچ پدشم مولتی تاچ.
این لپ تاپ با گارانتی های ایران تاچشون مولتی تاچه یا نه؟
خیلی باهاش حال میکنم . تا حالا تو هیچ کاری رومو زمین نداخته !:21:
این بازیا رو روش چک کردم call of duty black ops. call of duty modern warefare2. wolfenstein2. mafia2
باتریشم در حالت battery saving نزدیک 2.5 و بیشتر کار میکنه. ولی اگه یکی از بازی های بالا رو اجرا کنم 1 ساعت هم نمیشه که خالی میکنه! :13: موقع اجرای بازی یا کامپایل برنامه هام خروجی هواش خیلی داغه جوری که نمیشه دست رو نزدیک مسیر هوا نگه داشت مگه نه دستم میسوزه.
کیفیت اسپیکرهشم نسبتن خوبه. هر چند سونی یه چیز دیگست.:8:
اینه که من دارم ویندوز 7 home edition geniune داره.
خیلی دوست دارم سرعتشو با یکی از نمونه های گارانتی ایران مقایسه کنم ببینم هارد 7200rpm چقدر تاثیر داره.

lllhamedlll
21-12-2010, 10:59
دوستان سلام

نه عزیز
ممنون همین مدیافایر عالیه
دیدی کسایی که اهل پول دادن نیستن
راستی چه جوریه که دمای شما این قدر پایینه
مال من عموما روی 50-55 سیر میکنه
علی علی

سلام!
والا من هم برای اولین بار که نگاه کردم در تابستان و در اتاقی در بسته همون 55 بود!!!ببین یه چیز هایی تاثیر دارند که اصلا بهشون اهمیت نمیدیم.مثلا من با کول پد تست می گرفتم و انتظار داشتم تاثیر زیادی داشته باشه ولی وقتی کول پد رو می کندم همون بود نهایتش 1 درجه پایین تر!!!
ارتفاع لپ تاپ از سطح زمین ... گردش هوای مناسب در اتاق... این که چند وقت خاموش بوده...و ....
کول پد ها اگه دقیقا زیر cpu رو تهویه کنن خوبه ولی اکثرا اینطور نیستند.مثلا به سفارش یه دوستی به جای کول پد 4 تا لیوان گذاشتم زیرش.دما تا 44 -46 اومد پایین!!!!:27:
همون دوست می گفت فن سی پی یو بعد یه مدتی میوفته رو دور:31::31: و اینکه دمایی که اول بار از CPU میگیری بعد از اجرای چند برنامه دیگه نمیتونی اونو تجدید کنی.علتش رو نمیدونم ولی مطمئنم:46:
ولی این عکس رو بدون فاصله از زمین در اناق در بسته و در اول اجرای ویندوز گرفتم.دمای شما هم طبیعی هستش. نگران نباش:46::10:

lllhamedlll
21-12-2010, 11:15
لپ تاپ من هم n82jq di.
کانفیگش با این فرق داره . هاردش 7200rpm . باتریشم 6 cell. ولی همون 4400mah. تاچ پدشم مولتی تاچ.
این لپ تاپ با گارانتی های ایران تاچشون مولتی تاچه یا نه؟
خیلی باهاش حال میکنم . تا حالا تو هیچ کاری رومو زمین نداخته !:21:
این بازیا رو روش چک کردم call of duty black ops. call of duty modern warefare2. wolfenstein2. mafia2
باتریشم در حالت battery saving نزدیک 2.5 و بیشتر کار میکنه. ولی اگه یکی از بازی های بالا رو اجرا کنم 1 ساعت هم نمیشه که خالی میکنه! :13: موقع اجرای بازی یا کامپایل برنامه هام خروجی هواش خیلی داغه جوری که نمیشه دست رو نزدیک مسیر هوا نگه داشت مگه نه دستم میسوزه.
کیفیت اسپیکرهشم نسبتن خوبه. هر چند سونی یه چیز دیگست.:8:
اینه که من دارم ویندوز 7 home edition geniune داره.
خیلی دوست دارم سرعتشو با یکی از نمونه های گارانتی ایران مقایسه کنم ببینم هارد 7200rpm چقدر تاثیر داره.

والا تا اونجا که من اطلاع دارم asus هایی که الان تو ایران فروش می رند به سفارش شرکت های معتبر داخلی هست و تفاوتشون فقط تو باس رم سرعت هارد هست و به مالتی تاچ بودن یا نبودن نمیرسه(اینقدر بنیادی نیست)
در مورد دما حق با شماست گرمه ولی دست رو که نمیسوزونه(حد اقل آبرو داری کنید:31::31:)
شما که این حرف رو بزنید یکی دیگه می ری میشینه می گه با n82jq میشه نیمرو درست کرد.:31::31:
پیشنهاد می کنم با همین نرم افزار هایی که گذاشتم برای دانلود یه تست بگیرید عکسش رو بذارید.
البته CI7 ها هم گرمند و هم مصرفشون بالاست... ولی خوب به قول شما روی آدم رو زمین نمیندازه:8:
""""کمیت"""" اسپیکرش و خوش زاویه بودن مانیتورش نسبت به سونی یه "نخود"پایین تره.قبول دارم.
هارد من 5400 seagate rpm هستش.4 تا درایوش کردم. یه سری خواستم درایو D رو ببرم کلا روی F چون حجم بالا بود طول زیاد کشید.فکر کنم کار زیاد درستی نبود و بازم فکر کنم یه defrag باید بگیرم.
شنیدستم که 7200 (1.3) برابر بهتر از 5400 هستش و برای کارهایی مثل رندر و ... این تفاوت سرعت مشاهده میشه ولی فاحش نیست و آزار دهنده نیست.من هم اول می خواستم 320_7200rpm بگیرم که گفتن این قدر ها هم دستم برای انتخاب باز نیست:31::27:

seyyedi
25-12-2010, 09:27
دوستان سلام

سلام!
والا من هم برای اولین بار که نگاه کردم در تابستان و در اتاقی در بسته همون 55 بود!!!ببین یه چیز هایی تاثیر دارند که اصلا بهشون اهمیت نمیدیم.مثلا من با کول پد تست می گرفتم و انتظار داشتم تاثیر زیادی داشته باشه ولی وقتی کول پد رو می کندم همون بود نهایتش 1 درجه پایین تر!!!
ارتفاع لپ تاپ از سطح زمین ... گردش هوای مناسب در اتاق... این که چند وقت خاموش بوده...و ....
کول پد ها اگه دقیقا زیر cpu رو تهویه کنن خوبه ولی اکثرا اینطور نیستند.مثلا به سفارش یه دوستی به جای کول پد 4 تا لیوان گذاشتم زیرش.دما تا 44 -46 اومد پایین!!!!:27:

خوب منم الان عموما توی جایی استفاده میکنم که بخاری هم هست اما نه دیگه این قدر تاثیر
یعن میگی لیوان بزارم زیرش دی:

همون دوست می گفت فن سی پی یو بعد یه مدتی میوفته رو دور:31::31: و اینکه دمایی که اول بار از CPU میگیری بعد از اجرای چند برنامه دیگه نمیتونی اونو تجدید کنی.علتش رو نمیدونم ولی مطمئنم:46:
اینو نگرفتم چی شد
یعنی مثل ماشین آب بندی داره و بعد مدتی تازه رو به راه میشه یا اینکه بعدا بدتر میشه؟

ولی این عکس رو بدون فاصله از زمین در اناق در بسته و در اول اجرای ویندوز گرفتم.دمای شما هم طبیعی هستش. نگران نباش:46::10:
نگران که هستم چون برای یه کانورت با jetaudio که خیلی cpu کار بالایی نداره دما به 85 هم می رسید
حالا من نمی دونم cpu تا چند دقیقه این دما رو راحت قبول میکنه و مشکلی نداره
ولی من کارهای سنگین هم دارم و به خاطر همونا این لپ تاپ رو گرفتم
اگه بخواد اینجوری باشه که نمیشه

علی علی

alireza2500
25-12-2010, 23:44
آقا جان همون طرح پشتش منو دیوونه کرده

seyyedi
26-12-2010, 14:48
دوستان سلام

نگران که هستم چون برای یه کانورت با jetaudio که خیلی cpu کار بالایی نداره دما به 85 هم می رسید
دوستان مشکلی نیست و نگران نباشید
دوباره یه سری چیز ها رو کانورت کردم
فهمیدم اون کانورت قبلی که دما زده بود بالا واسه این بوده که داشتم full hd رو کانورت میکردم
علی علی

Macplus
27-12-2010, 15:32
با سلام به همه دوستان
خدارو شكر مثل اينكه اين تاپيك هم يواش يواش داره پا ميگيره و طرفدار پيدا مي كنه پيشاپيش از همه دوستاني كه در اين تاپيك شركت مي كنند و نظراتشون رو اعلان مي كنن تشكر مي كنم.:11::11::11:
و اما درمورد دما در حالتي كه هيچ برنامه ايي ران نباشد دما روي 37 - 38 مي چرخه، اگر برنامه ها يي مثل آفيس ران باشن دما روي 41 - 44 مي چرخه،حالا اگر همزمان يه موزيك هم پخش بشه دما ميشه 52، و در حالت گيم و لود بالاي پردازنده دما بالاتر از 84 درجه نميره. ( محيط استفاده : اتاق با دماي حدود 27 درجه )
حالا ميريم سراغ كولپد منم با حامد جان موافقم منم يه كول پد گرفتم ولي روي دما تأثير خاصي نداشت عملاً براي من بي استفاده بود.
موفق باشيد

lllhamedlll
27-12-2010, 17:22
سلام!
آقا سیدی این چیزایی که من گفتم بیشتر حالت شوخی داشت . خیالتون راحت باشه مشکلی نیست.گاها یه نرم افزار یا حتی گجت دما رو رسوند به۷۰!!
منظور من اینه که به خیلی چیزابستگی داره و بهمین خاطر نمیشه مقایسه صحیحی داشت.ولی فاصله و تهویه مهم اند.این عکسی هم که من گذشتم برای مقایسه تو بهترین حالته !!نه اینکه حالت عادیش این باشه!(یه جورایی جوابی هست بر تنگ نظری ها:31::31::31:)
در مورد طرح :
آقا علیرضا!!چند شب پیش بچه ها با قیچی و کارد افتادند به جونه "زد خشش" آخر هم یه ردی انداختند نامردا ولی روی همشونو کم کرد.:31::31::5:
بچه ها من میخوام ویندوزو بترکونم یه شسته رفتشو نصب کنم نظرتون چیه؟میگن سرعت لود خیلی بهتر میشه؟:10:

springboard
29-12-2010, 17:27
سلام به همگی من قصد خرید n82 رو دارم اما نه jq بلکه jv چون اون i5 هست و قاعدتا باید هم باطریش دوام بیشتری داشته باشه و هم کمتر داغ کنه اما شما میشه بگید که این تفاوت cpu میتونه تاثیر چندانی رو کارایی سیستم بذاره یا نه؟؟؟؟؟؟؟؟؟/
(البته من معمولا باهاش کارهای سنگین انجام نمیدم بازی هم که نمیکنم)
البته اگر کسی اینجا هست کهn82jv داره بگه با چه گارانتی و چه قیمتی خریده ممنون میشم:11:

pro64jq
31-12-2010, 01:21
با سلام به همه دوستان
خدارو شكر مثل اينكه اين تاپيك هم يواش يواش داره پا ميگيره و طرفدار پيدا مي كنه پيشاپيش از همه دوستاني كه در اين تاپيك شركت مي كنند و نظراتشون رو اعلان مي كنن تشكر مي كنم.:11::11::11:
و اما درمورد دما در حالتي كه هيچ برنامه ايي ران نباشد دما روي 37 - 38 مي چرخه، اگر برنامه ها يي مثل آفيس ران باشن دما روي 41 - 44 مي چرخه،حالا اگر همزمان يه موزيك هم پخش بشه دما ميشه 52، و در حالت گيم و لود بالاي پردازنده دما بالاتر از 84 درجه نميره. ( محيط استفاده : اتاق با دماي حدود 27 درجه )
حالا ميريم سراغ كولپد منم با حامد جان موافقم منم يه كول پد گرفتم ولي روي دما تأثير خاصي نداشت عملاً براي من بي استفاده بود.
موفق باشيد

من یه n61jq دارم که جز گرافیکش بقیه کانفیگش با این یکیه با این که لپ تاپ من سایزش 16ست و به طبع باید تهویه بهتری داشته باشه اما در حالت عادی دماش حدود 10 درجه از دمای لپ تاپ شما بیشتره اما در حالت full load هیچ وقت به بالای 82 درجه نمیرسه در ضمن فکر میکنم به خاطر شکافهای کم تهویه در زیر لپ تاپ و جنس پلاستیک کف اون کول پد اثری روی دمای کاری این دو تا مدل نداره

lllhamedlll
01-01-2011, 11:43
سلام به همگی من قصد خرید n82 رو دارم اما نه jq بلکه jv چون اون i5 هست و قاعدتا باید هم باطریش دوام بیشتری داشته باشه و هم کمتر داغ کنه اما شما میشه بگید که این تفاوت cpu میتونه تاثیر چندانی رو کارایی سیستم بذاره یا نه؟؟؟؟؟؟؟؟؟/
(البته من معمولا باهاش کارهای سنگین انجام نمیدم بازی هم که نمیکنم)
البته اگر کسی اینجا هست کهn82jv داره بگه با چه گارانتی و چه قیمتی خریده ممنون میشم:11:

سلام!
والا تا اونجایی که من پرس و جو کردم مثل اینکه این نسل ci های اینتل رو مثل همون کار های قبلیش بهش نگاه کرد.مثلا CI3 به نظر من یه کلک رشتیه:46::31: مثل همون حرکت dual core که برای در دور رقابت ماندن بود.
از نظر من فاصله ی ci7 از دو تای دیگه و کلا cpu ها بیشتر از فاصله اونها از خودشون هست یعنی من یه جهش نسبتا بزرگ میبینمش!!به همین خاطر هم هست که وقتی بودجمو جمع کردم تو لیست قیمت ها فقط دنبال CI7 بودم!می خواستم انتهاشو بخرم.هرچند به قول دوستان آخرین مدل بازی ها هم خیلی هنر کنن 4 هسته ای استفاده می کنن.و خیلی از کاربری های من در حد همون یه هسته هستش.نگاه من به آینده بود اما خوب ممکنه همین فردا یه کشفی چیزی:31::31: صورت بگیره اینا از مد بیافتند کلا مثل فلاپی اصلا منقرض بشن دماغ ماها بسوزه .:31:
CI5 که رو لپ تاپ دوستام هست و مقایسه می کنم تو کاربری من که اهل نرم افزار های مهندسی هستم و نه بازی و نه تنها کم ندیدم ازش بلکه با دمای نسبتا کم و مصرف کمش به سالار من هم تنه زدند.ولی خوب ابهت Ci7 تو روزهای سختی مثل Crisys warhead , ... خودشو نشون میده!
داداش اگه jv می خوای بخری توصیه می کنم یه نگاه به k42 , k52 هم بنداز !!بازم به ما سر بزنید:46:
این هم لینکی اصیل برای بحث تخصصی cpu ها.کافیه سرچ کنی!!!:

seyyedi
03-01-2011, 14:08
دوستان سلام
چه خبرا رفقا

آقا علیرضا!!چند شب پیش بچه ها با قیچی و کارد افتادند به جونه "زد خشش" آخر هم یه ردی انداختند نامردا ولی روی همشونو کم کرد.
حامد مگه بیکاری که کل میندازی؟!
علی علی

lllhamedlll
05-01-2011, 19:02
دوستان سلام
چه خبرا رفقا

حامد مگه بیکاری که کل میندازی؟!
علی علی

سلام!!!:31::31::31:
والا بیکار که نه ولی همچین سر کار هم نیستیم یه چند واحدی ور می داریم دور همی پاس می کنیم میره !!!
ولی خوب بچه ها رو باید روشونو کم کرد:31::31:شوخی که نیست n82jq هست

lllhamedlll
26-01-2011, 15:34
سلام برو بچ !!
نمی دونم شما هم مثل من وسط امتحانات گیر کردید یا دیگه این تاپیک داره لحظات پایانی عمرشو سپری می کنه!!!
می خواستم بگم اگه از سرعت بالا اومدن ویندوز و دیر لود شدن بعضی برنامه ها شاکی هستید(تو یه کلمه ویندوزتون خسته است!!!!:31:) و فعلا قصد نصب ویندوز جدیدی ندارید :
به توصیه یکی از دوستان برنامه Tune up utilities رو نصب کردم و واقعا خوشم اومد از کارش یه مجموعه فعالیت هایی در زمینه بهینه سازی ویندوز انجام میده که شایان تقدیره!!! اگه وقت شد آپلودشم می کنم بهره ببرید.دیگه حرفی ندارم فردا و پس فردا دو تا امتحان دیگه هست که بعدش راحت می شم!!!حیفه با همین چرندیات هم زنده نگه دارید اینجارو!!!هرچند تا یه همه فن حریف سالار دار پیدا نشه اینجا جون نمیگیره.همین:46::11:

seyyedi
03-02-2011, 17:59
دوستان سلام
حامد تون آپ رو خيلي وقته ميشناسم
برنامه خيلي خوبيه
ولي حيف كه من بلد نيستم خوب ازش استفاده كنم
چيزاي حساس مساس زياد دارم مي ترسم بزنه از بين ببره

واسه سرعت بوت ويندوز من هميشه هايبرنت مي كنم
چند ثاينه ديرتر خاموش ميشه اما عوضش 10 ثانيه نشده بالا مياد
استارت آپ ويندوز هم ديگه ندارم و خالي
با اين هايبرنت خيلي حال مي كنم

علي علي

lllhamedlll
04-02-2011, 13:41
سلام
واقعا چیز جالب و بدرد بخوریه این هایبرنت ...ولی شنیدم میگن زیاد این کارو بکنی ویندوزت کند میشه دلیلش چیه نمیدونم
من بالاخره دیروز از شر اون ویندوز خدش خلاص شدم
یه ویندوز سون 32 بیتی از پک گردو نصب کردم سه سوت نصب شد درایوراشم چون جا گذاشته بودم دان کردم و نصب کردم.واقعا سبک تر شده!!!اصلا فنش فکر کنم دیگه کار نمیکنه:31::31:
یه زحمتی!!!!!این درایور هایی که مربوط به توربو میشه رو میتونی آپلود کنی فکر کنم 2 تا باشه (خودش و گجتش)
ممنون:11:

seyyedi
05-02-2011, 12:53
دوستان سلام
والا من که همش هایبرنت می کنم و هیچ مشکلی هم پیش نیومده
حالا حالا ها نمی خوام عوض کنم
نمی دونم اینا که گفتی کجاست
توی سی دی همراهش هست؟
شما بگو من سعی میکنم زود بزارم
علی علی

lllhamedlll
05-02-2011, 15:32
سلام
ممنون داداش.اره تو دیسک همراهشه...الان ویندوزو نصب کردم و مشکلی نیست فقط وقتی داشتم از سایت اسوس دان می کردم دو تاش در مورد توربو بود یکی خودش یکی هم مانیتورش(که نشون می ده داره توربو می کنه)مانیتورشو از یه سایت دیگه پیدا کردم نصب کردم ولی نرم افزار بود و من دنبال گجتش هستم.
بی خیال اگه نشد...وایمیسم تا سی دیش برسه دستم.ممنون

tazevared2006
17-02-2011, 08:14
من هم N82JQ دارم. روش windows 7 professional نصبه. ازش راضی ام. فقط یه سری مشکلات خاصی باهاش دارم. من خیلی تازه واردم. میشه بگید چه طوری میتونم ویندوز خودش رو پاک کنم و یه ویندوز دیگه مثلا Ultimate نصب کنم؟؟؟
مشکلم رو قبلا اینجا هم مطرح کردم میشه بخونید؟؟؟

lllhamedlll
19-02-2011, 09:17
من هم N82JQ دارم. روش windows 7 professional نصبه. ازش راضی ام. فقط یه سری مشکلات خاصی باهاش دارم. من خیلی تازه واردم. میشه بگید چه طوری میتونم ویندوز خودش رو پاک کنم و یه ویندوز دیگه مثلا Ultimate نصب کنم؟؟؟
مشکلم رو قبلا اینجا هم مطرح کردم میشه بخونید؟؟؟

سلام...خوش اومدی!!!:46::11:
شما خودت پروفشنالی ... تازه وارد مائیم:31::46:
والا خوندم مشکل رو...اما نمیدونم الان شما دارید از ویندوز اصلی استفاده می کنید؟؟؟
چند تا سوال:
1-اون 5 تا dvd ریکاوری رو که گرفتید از سیستم؟؟
2-روش نصبتون چه شکلیه؟؟؟منظورم اینه که ایا شما هم مثل ما دیسک بوت رو می گذارید داخل و درایو c رو فرمت می کنید ؟؟؟و سپس روی اون درایو ویندوز نصب می کنید؟؟؟من چند روز پیش ویندوز گردو 7 بیت32 ultimate نصب کردم مثل بنز!!:31:هیچ مشکلی نبود!
اون درایو ریکاوری هم همون طور که دوستان گفتن ریکاوری سیستم شماست...که البته این دی وی دی ها هم همون کارو می تونن انجام بدن!
این که از نوع ویندوز باشه که تقریبا منتفی هستش...چون دیگه از هر شرکتی هم که باشه فوق فوقش کرک نشدست نه اینکه این قدر زابیل باشه...ولی خب کار از محکم کاری عیب نمیکنه!!!
من توصیه می کنم یه ویندوز خوب بگیرید و هر انچه که در درایو c هست و نیاز دارید رو انتقال بدید به درایو های دیگه و یک بار دیگه سعی کنید...الان چند تا پارتیشن دارید؟؟؟
در مورد اون صفحه طوسی هم تا حالا نشنیده بودم ... براتون جویای قضیه خواهم شد!!!

tazevared2006
20-02-2011, 08:56
سلام...خوش اومدی!!!:46::11:
شما خودت پروفشنالی ... تازه وارد مائیم:31::46:
والا خوندم مشکل رو...اما نمیدونم الان شما دارید از ویندوز اصلی استفاده می کنید؟؟؟
چند تا سوال:
1-اون 5 تا dvd ریکاوری رو که گرفتید از سیستم؟؟
2-روش نصبتون چه شکلیه؟؟؟منظورم اینه که ایا شما هم مثل ما دیسک بوت رو می گذارید داخل و درایو c رو فرمت می کنید ؟؟؟و سپس روی اون درایو ویندوز نصب می کنید؟؟؟من چند روز پیش ویندوز گردو 7 بیت32 ultimate نصب کردم مثل بنز!!:31:هیچ مشکلی نبود!
اون درایو ریکاوری هم همون طور که دوستان گفتن ریکاوری سیستم شماست...که البته این دی وی دی ها هم همون کارو می تونن انجام بدن!
این که از نوع ویندوز باشه که تقریبا منتفی هستش...چون دیگه از هر شرکتی هم که باشه فوق فوقش کرک نشدست نه اینکه این قدر زابیل باشه...ولی خب کار از محکم کاری عیب نمیکنه!!!
من توصیه می کنم یه ویندوز خوب بگیرید و هر انچه که در درایو c هست و نیاز دارید رو انتقال بدید به درایو های دیگه و یک بار دیگه سعی کنید...الان چند تا پارتیشن دارید؟؟؟
در مورد اون صفحه طوسی هم تا حالا نشنیده بودم ... براتون جویای قضیه خواهم شد!!!

نه از ویندوز اصلی استفاده نمیکنم. چون ویندوز اصلی بعد از یه مدت یه جورایی اذیتم میکنه. مثلا عکس ها توی photo viewr نشون داده نمیشه. هر نرم افزاری که میخوام باز کنم یه پیغام میده(پیغام ها متفاوته) و گزینه next desktop background از روی دسکتاپ حذف میشه و .... مشکلاتی از این قبیل که خیلی اذیتم میکنه.
اون 5 تا DVD ریکاوری رو نگرفتم. چون اون درایو ریکاوری هست فکر نکنم دیگه نیازی به تهیه DVD باشه.
آره مثل شما نصب میکنم. دیسک بوت ویندوز رو میزارم و شروع میکنم به نصب. منم گردو رو دارم باید یه بار هم از روی اون تست کنم.
مرسی
نتیجه رو اعلام میکنم... :20:

lllhamedlll
20-02-2011, 14:38
نه از ویندوز اصلی استفاده نمیکنم. چون ویندوز اصلی بعد از یه مدت یه جورایی اذیتم میکنه. مثلا عکس ها توی photo viewr نشون داده نمیشه. هر نرم افزاری که میخوام باز کنم یه پیغام میده(پیغام ها متفاوته) و گزینه next desktop background از روی دسکتاپ حذف میشه و .... مشکلاتی از این قبیل که خیلی اذیتم میکنه.
اون 5 تا DVD ریکاوری رو نگرفتم. چون اون درایو ریکاوری هست فکر نکنم دیگه نیازی به تهیه DVD باشه.
آره مثل شما نصب میکنم. دیسک بوت ویندوز رو میزارم و شروع میکنم به نصب. منم گردو رو دارم باید یه بار هم از روی اون تست کنم.
مرسی
نتیجه رو اعلام میکنم... :20:

امیدوارم این دفعه مشکل حل بشه!!!:10:
من متاسفانه هنوز نگرفتم(شاید درست نخوندم !!) شما طبق روال نصب ویندوز درایو ویندوز رو فرمت کردید و یک ویندوز نصب کردید که بعد از اولین بالا اومدن و رویت صفحه طوسی رنگ ریست میشده و این کار کماکان ادامه پیدا می کرده...(امیدوارم مشکل رو درست خونده باشم و متوجه شده باشم!!!!)
پس ویندوز اصلی و فابریک شما دود شده رفته هوا!الان شما با چه سیستم عاملی کار می کنید؟؟

tazevared2006
20-02-2011, 16:09
امیدوارم این دفعه مشکل حل بشه!!!:10:
من متاسفانه هنوز نگرفتم(شاید درست نخوندم !!) شما طبق روال نصب ویندوز درایو ویندوز رو فرمت کردید و یک ویندوز نصب کردید که بعد از اولین بالا اومدن و رویت صفحه طوسی رنگ ریست میشده و این کار کماکان ادامه پیدا می کرده...(امیدوارم مشکل رو درست خونده باشم و متوجه شده باشم!!!!)
پس ویندوز اصلی و فابریک شما دود شده رفته هوا!الان شما با چه سیستم عاملی کار می کنید؟؟

دقیقا درست متوجه شدی عزیز.
الان ویندوز فابریک رو دوباره از اون درایو ریکاوریه برگردوندم و در کنار اون یه سون اولتیمیت نصب کردم. ولی من در اصل میخوام یه ویندوز داشته باشه (ویندوز اولتیمیتی که خودم نصب میکنم) اصلا نمیخوام ویندوز فابریکی وجود داشته باشه. ولی میخوام توی اون درایو ریکاوریه بمونه تا بعداااااااا هر وقت دلم خواست دوباره بتونم بیارمش. امیدوارم توسنته باشم منظورم رو برسونم.

lllhamedlll
22-02-2011, 10:22
دقیقا درست متوجه شدی عزیز.
الان ویندوز فابریک رو دوباره از اون درایو ریکاوریه برگردوندم و در کنار اون یه سون اولتیمیت نصب کردم. ولی من در اصل میخوام یه ویندوز داشته باشه (ویندوز اولتیمیتی که خودم نصب میکنم) اصلا نمیخوام ویندوز فابریکی وجود داشته باشه. ولی میخوام توی اون درایو ریکاوریه بمونه تا بعداااااااا هر وقت دلم خواست دوباره بتونم بیارمش. امیدوارم توسنته باشم منظورم رو برسونم.

پس الان اون ویندوز فابریکه قاطی داره(واسه چی؟؟!!) و در کنارش و در درایوی دیگر شما یه اولتیمیت نصب کردید که می خواید در کل یه ویندوز باشه و اون هم اولتیمیت شما باشه!!مشکل صفحه طوسی هم مال اون ویندوزست که نصب کردید...

خب درایو ریکاوری که سر جاش!شما باید جفت ویندوز هارو پاک کنید (به همون سبک فرمت درایو) و تو درایو c یه ویندوز خوشگل نصب کنید...تقریبا وجود مشکل غیر منطقی به نظر می رسه مگه اینکه خدای نکرده مشکلی از لپ تاپ باشه که اون هم بسیار بعید هست...به هر حال منتظر اعلام نتیجه از طرف شما هستیم:46::10:

tazevared2006
22-02-2011, 11:41
پس الان اون ویندوز فابریکه قاطی داره(واسه چی؟؟!!) و در کنارش و در درایوی دیگر شما یه اولتیمیت نصب کردید که می خواید در کل یه ویندوز باشه و اون هم اولتیمیت شما باشه!!مشکل صفحه طوسی هم مال اون ویندوزست که نصب کردید...

خب درایو ریکاوری که سر جاش!شما باید جفت ویندوز هارو پاک کنید (به همون سبک فرمت درایو) و تو درایو c یه ویندوز خوشگل نصب کنید...تقریبا وجود مشکل غیر منطقی به نظر می رسه مگه اینکه خدای نکرده مشکلی از لپ تاپ باشه که اون هم بسیار بعید هست...به هر حال منتظر اعلام نتیجه از طرف شما هستیم:46::10:

آقا مرررررررررررررررررررررسی. از روی دی وی دی 14 گردو یه سون 64 بیتی اولتیمیت خوچگل نصبیدم. بدون هیچ مشکلی. همه درایورها هم به راحتی روش نصب شد.
همونی که میخواستم.... :31:

hamid_valad
22-02-2011, 23:17
سلام به همه دوستان...

من چند وقتی می شه این لپ تاپ غول را دارم و 1کی از دوستان که باهاشون در فروم UBUNTU آشنا شدم ، این فروم رو بهم معرفی کردند

همون اول که این هیولا رو گرفتم اولین کار 1 Norton 360 اوریجینال ریختم روش و بعد 1 UBUNTU ریهتم که به همه پیشنهاد می کنم ، حداقلش اینه که هر جا تو Win گیر کردید ، مشکلتون رو حل می کنه.

1سوال ، VGA ما مگه Directx 11 نداره؟

من با لپتام بازی می کنم ، نرم افزار های رشته ام رو استفاده می کنم ، آهنگ گوش می دم ، فیلم می بینم ، زندگیییییییییییی می کنم! تا حالا کم نیاورده ، دوستم Vaio داره با مشخصات مشابه ، لپتاپش .............ه!!!!

1سوال دیگه! من لپتاپ قبلیم مال 5،6 سال پیشه ، اون زیرش بیشتر داغ می کرد ، اما آداپتور باطیش کمتر از این داغ می کرد ، به نظر شما زیاد داغ نمی کنه؟ یعنی مشکل از مال منه؟

دوست عزیزی که intel turbo boost monitor رو می خوای ، خود سایت intel به صورت Widget داره. بقیه دوستان هم (اگه Windowsتون اصلی هست) تو درایو C یه فولدر هست یه اسم eSupport. اونجا همه درایور ها هست. اگه کسی خواسن واسش میشه از اونجا Upload کرد (شردمنده ، با Dial up ازم انتظار زیادی نداشته باشید)

دوستی که فقط 1 windows 7 ultimate می خوان ، پیشنهاد می کنم 1 CD سیستم عامل UBUNTU بگیرید (مجانیه ، برید تو سایتش آدرستون رو بدید ، 1،2 هفته ای واستون می فرسته. (خواستیدم میتونید بخرید)
وقتی CDش رو قرار بدید ، 1 گزینه دازه که سیستم علمل رو بدون نصب بالا میاره ، بعد 1 نزم افزار داره به اسم Gparted با اون همه درایو هاتون ، بجز درایو Recovery البته ، رو فرمت کنید ، یعد بع راحتی می تونید Windows نصب کنید.

امیدوارم بتونم کمکی کرده باشم

lllhamedlll
23-02-2011, 14:10
آقا مرررررررررررررررررررررسی. از روی دی وی دی 14 گردو یه سون 64 بیتی اولتیمیت خوچگل نصبیدم. بدون هیچ مشکلی. همه درایورها هم به راحتی روش نصب شد.
همونی که میخواستم.... :31:

خوشحالم که مشکلتون حل شد!!!:20::10:
داشی نری دیگه نیایا!!!
همون طور که اقا حمید توضیح دادن اوبونتو فوق العاده به درد می خوره ...اگه حال کردی نصب کن لذت ببر!!!:11:

lllhamedlll
23-02-2011, 14:22
سلام به همه دوستان...

من چند وقتی می شه این لپ تاپ غول را دارم و 1کی از دوستان که باهاشون در فروم UBUNTU آشنا شدم ، این فروم رو بهم معرفی کردند

همون اول که این هیولا رو گرفتم اولین کار 1 Norton 360 اوریجینال ریختم روش و بعد 1 UBUNTU ریهتم که به همه پیشنهاد می کنم ، حداقلش اینه که هر جا تو Win گیر کردید ، مشکلتون رو حل می کنه.

1سوال ، VGA ما مگه Directx 11 نداره؟

من با لپتام بازی می کنم ، نرم افزار های رشته ام رو استفاده می کنم ، آهنگ گوش می دم ، فیلم می بینم ، زندگیییییییییییی می کنم! تا حالا کم نیاورده ، دوستم Vaio داره با مشخصات مشابه ، لپتاپش .............ه!!!!

1سوال دیگه! من لپتاپ قبلیم مال 5،6 سال پیشه ، اون زیرش بیشتر داغ می کرد ، اما آداپتور باطیش کمتر از این داغ می کرد ، به نظر شما زیاد داغ نمی کنه؟ یعنی مشکل از مال منه؟

دوست عزیزی که intel turbo boost monitor رو می خوای ، خود سایت intel به صورت Widget داره. بقیه دوستان هم (اگه Windowsتون اصلی هست) تو درایو C یه فولدر هست یه اسم eSupport. اونجا همه درایور ها هست. اگه کسی خواسن واسش میشه از اونجا Upload کرد (شردمنده ، با Dial up ازم انتظار زیادی نداشته باشید)

دوستی که فقط 1 windows 7 ultimate می خوان ، پیشنهاد می کنم 1 CD سیستم عامل UBUNTU بگیرید (مجانیه ، برید تو سایتش آدرستون رو بدید ، 1،2 هفته ای واستون می فرسته. (خواستیدم میتونید بخرید)
وقتی CDش رو قرار بدید ، 1 گزینه دازه که سیستم علمل رو بدون نصب بالا میاره ، بعد 1 نزم افزار داره به اسم Gparted با اون همه درایو هاتون ، بجز درایو Recovery البته ، رو فرمت کنید ، یعد بع راحتی می تونید Windows نصب کنید.

امیدوارم بتونم کمکی کرده باشم

سلام!!!:11:
داداش خیلی خوش اومدی ...ممنون که دعوت رو اجابت کردی:46:
والا مشکل توربو حل شد از تعطیلات بین دو ترم برگشتم دانشگاه و الان دی وی دی درایور ها دستمه و مشکلی نیست!!
اتفاقا من دنبال اون gparted هستم ...تو اوبونتو هست چرا من ندیدمش؟؟؟؟؟

والا طبق اطلاعاتی که تو سایت notebokcheck.net هست :

دایرکس ما 10.1 هست ... ولی خوب CUDA ...optimus ...physx دلایلی بود که این سالار رو به n61jq که ATI 5730 داره ترجیح بدم!
در مورد اداپتور به نظر من زیاد داغ نیست!!!البته نظر منه...امیدوارم سایر دوستان هم مشارکت بجویند:46:

داشی یه نیگاه بنداز به این صفحه و صفحه قبلش:

نظرتو بگو...ممنون:11::11::11::11::11::11:

hamid_valad
25-02-2011, 04:44
سلام!!!:11:
داداش خیلی خوش اومدی ...ممنون که دعوت رو اجابت کردی:46:
والا مشکل توربو حل شد از تعطیلات بین دو ترم برگشتم دانشگاه و الان دی وی دی درایور ها دستمه و مشکلی نیست!!
اتفاقا من دنبال اون gparted هستم ...تو اوبونتو هست چرا من ندیدمش؟؟؟؟؟

والا طبق اطلاعاتی که تو سایت notebokcheck.net هست :

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیددایرکس ما 10.1 هست ... ولی خوب CUDA ...optimus ...physx دلایلی بود که این سالار رو به n61jq که ATI 5730 داره ترجیح بدم!
در مورد اداپتور به نظر من زیاد داغ نیست!!!البته نظر منه...امیدوارم سایر دوستان هم مشارکت بجویند:46:

داشی یه نیگاه بنداز به این صفحه و صفحه قبلش:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدنظرتو بگو...ممنون:11::11::11::11::11::11:

zZz zZz zZz zZz zZz zZz zZz zZz zZz zZz zZz zZz zZz zZz zZz zZz zZz zZz zZz zZz zZz zZz zZz zZz zZz zZz zZz zZz zZz zZz zZz zZz zZz zZz zZz zZz zZz zZz zZz zZz zZz

توی CDش هست ، ولی وقتی ubuntu رو نصب می کنی ، Gparted رو نصب نمی کنه ، خودت نصبش کن...

راجع به Direct X 11 ، برو توی NVIDIA Control Panel ، پایین پایین ، سمت چپ ، نوشته System Information ، اونجا جلوی DirectX Version نوشته 11 !!!! نمی دونم واللا! ورژن های قدیمی تر از این دارن 11و ، 335 نداشته باشه؟ چی بگم... البته من تنها Gameی که نصب کردم که DirectX 11 بخواد ، Battle Field: Bad Company 2 بود که Anti Aliasingش کمتر از مال DirectX11 بود ، پرسیدم ، گفتن عادیه! توی 1 سری از VGAها نمی تونه 11 رو پیدا کنه! منم خودم رو خر کردم با این حرف! (میشه مگه آخه؟)

ببین چههههههه قدر ما شبیهیم! ، کار برد من هم از Ubuntu و Windows دقیقا مثل خودته:
Ubuntu: 1 سیستم عامل سبک و سریع ، برای کارهای روزانه (آهنگ ، فیلم ، Web Browsing و حتی من چون به Flash Memory ملت اعتمادی ندارم و میدونم همشون پر Virus هستند ، با ubuntu فایل روشون Copy & Past می کنم)!
2: Windows پیرمرد ، برای Game و Software خاص!!! نرم افزار های رشته من که میشه گفت هیچ کدومشون روی ubuntu نیست و باید از پیر مرد استفاده کرد

راستی ، Ubuntuیی که ریختی ، 64بیتی بود یا 32بیتی؟

Macplus
26-02-2011, 09:38
با سلام
دوستان راهی میدونن که به درصد ری شارژ باطری لپ تاپ رو بیشتر کرد مثلاً از 94% که بصورت پیش فرض هستش بکنیم 80% ؟
پیشاپیش ممنون.:11::11::11:

lllhamedlll
26-02-2011, 11:25
zZz zZz zZz zZz zZz zZz zZz zZz zZz zZz zZz zZz zZz zZz zZz zZz zZz zZz zZz zZz zZz zZz zZz zZz zZz zZz zZz zZz zZz zZz zZz zZz zZz zZz zZz zZz zZz zZz zZz zZz zZz

توی CDش هست ، ولی وقتی ubuntu رو نصب می کنی ، Gparted رو نصب نمی کنه ، خودت نصبش کن...

راجع به Direct X 11 ، برو توی NVIDIA Control Panel ، پایین پایین ، سمت چپ ، نوشته System Information ، اونجا جلوی DirectX Version نوشته 11 !!!! نمی دونم واللا! ورژن های قدیمی تر از این دارن 11و ، 335 نداشته باشه؟ چی بگم... البته من تنها Gameی که نصب کردم که DirectX 11 بخواد ، Battle Field: Bad Company 2 بود که Anti Aliasingش کمتر از مال DirectX11 بود ، پرسیدم ، گفتن عادیه! توی 1 سری از VGAها نمی تونه 11 رو پیدا کنه! منم خودم رو خر کردم با این حرف! (میشه مگه آخه؟)

ببین چههههههه قدر ما شبیهیم! ، کار برد من هم از Ubuntu و Windows دقیقا مثل خودته:
Ubuntu: 1 سیستم عامل سبک و سریع ، برای کارهای روزانه (آهنگ ، فیلم ، Web Browsing و حتی من چون به Flash Memory ملت اعتمادی ندارم و میدونم همشون پر Virus هستند ، با ubuntu فایل روشون Copy & Past می کنم)!
2: Windows پیرمرد ، برای Game و Software خاص!!! نرم افزار های رشته من که میشه گفت هیچ کدومشون روی ubuntu نیست و باید از پیر مرد استفاده کرد

راستی ، Ubuntuیی که ریختی ، 64بیتی بود یا 32بیتی؟

والا چی بگم ...زیاد تو مایه های بازی و اینا نیستم ...هر چی صلاح می دونی:31::31::11::11:
اگه بشه این اوبونتو ابرو داری کنه خیلی خوبه..من 64 بیتی نصب کردم.. با 15 گیگ درایو ext4
داش حمید تو قسمت انتخاب سیستم عامل تو هم 6 مدل انتخاب هست؟؟؟ مال من:
1- اوبونتو
2-اوبونتو safe mode(اگه اشتباه نکنم)
3-مموری تست
4-یادم نیست:31:
5- windows vista loader
6- و windows 7
این 5 امیه چیه؟؟؟؟:13:

lllhamedlll
26-02-2011, 11:40
راستی برو بچ شنیدید اسوس زده تو کار مدل های جدید؟؟؟؟خوابگاه پر شده از این ها!!
a42j و n53و ... این ها ... نکته ی عجیبش اینجاست که هم ارزون تر هستند و هم کانفیگ بهتری دارند:
cpu:1.7 740QM که البته زیاد توفیری نمیکنه!!!!
VGA:ati5730 2GB!!!!!!!یعنی خیلی باید فرق کنه با یه گیگش ؟؟؟؟؟
یه خورده عجیبند ...من قیمت روز رو ندارم ولی یادمه سالار گرون تر بود از این ها (هر 3 14 این هستند)!!!
نکته ی جالب تر اینجاست که داخل سایتی به ابهت notebookcheck.net سرچ کردم پیدا نکردم!!!!
ممکنه این مدل ها سفارشی باشه درسته؟؟
اخه یادمه موقعی که من هم می خواستم بخرم یکی بود 1200 میداد cpu اش 740QM و VGA اش ATI5730!!!!!
زنگ زدم شرکت مهر(وارد کننده)بخش پشتیبانی فنی گفت اصلا همچین چیزی رو نداریم و حداقلش اینه که گارانتی ویستا نیست!!
جریان چیه؟؟؟؟:21::13:

hossein_2006_a
26-02-2011, 15:16
سلام دوستان
کسی قیمت این N82JQ داره؟ شرمنده تو تاپیک درخواست قیمت پرسیدم کسی جواب نداد !
با تشکر

lllhamedlll
26-02-2011, 15:58
سلام دوستان
کسی قیمت این N82JQ داره؟ شرمنده تو تاپیک درخواست قیمت پرسیدم کسی جواب نداد !
با تشکر

سلام دوست من!
قیمتی که توی سایت ها پیدا میشه و خودت قطعا دیدی گاها یه خروده پاین تر هست به خاطر جلب مشتری(اون هایی که ادرس میدند و اکثرا دکانشون از مراکز معتبر دوره!!!!)
و یه عده بالا میگند چون هزینه خرید اینترنتی و ... رو حساب کنند.
میانگین این دو تا قیمت بازار رو نتیجه میده!!!اما لزوما نباید ارزون تر را خرید...مطمئن ترین ارزان را باید خرید!!!!
من خودم از این سایت ها قیمت می گرفتم:

-------------
mehrtrade.com
راسته ی ولیعصر رو که برید بالا به نتایج خوبی میرسید...من خودم بهترین قیمت رو اون موقع از پارسیان پیدا کردم 1370!!یادتون نره گارانتی ها باید: ویستا(الماس)_سازگار_امرتات باشه!!!
موفق باشی و انشا الله به جمع ما خوش بیای!!

hamid_valad
04-03-2011, 00:16
والا چی بگم ...زیاد تو مایه های بازی و اینا نیستم ...هر چی صلاح می دونی:31::31::11::11:
اگه بشه این اوبونتو ابرو داری کنه خیلی خوبه..من 64 بیتی نصب کردم.. با 15 گیگ درایو ext4
داش حمید تو قسمت انتخاب سیستم عامل تو هم 6 مدل انتخاب هست؟؟؟ مال من:
1- اوبونتو
2-اوبونتو safe mode(اگه اشتباه نکنم)
3-مموری تست
4-یادم نیست:31:
5- windows vista loader
6- و windows 7
این 5 امیه چیه؟؟؟؟:13:
zZz zZz zZz zZz zZz zZz zZz zZz zZz zZz zZz zZz zZz zZz zZz zZz zZz zZz zZz zZz zZz zZz zZz zZz zZz zZz zZz zZz zZz zZz zZz zZz zZz zZz zZz zZz

من 32bitی نصب کردم ، با 100gb ext4 و 2gb درایو Swap

5- فکر کنم همون Recoveryش باشه! نمی دونم ، می زنم Reset می شه!

Ares_j
04-03-2011, 16:26
سلام به همه دوستان:11:
قراره منم فردا به جمع n82 jq دار ها بپیوندم.
خیلی تحقیق کردم و به این نتیجه رسیدم که تو رنج 1200 تا 1300 بهترینه :5:
فردا قراره تحویل بگیرمش ، توصیه ای برام ندارین؟

lllhamedlll
05-03-2011, 00:13
سلام به همه دوستان:11:
قراره منم فردا به جمع n82 jq دار ها بپیوندم.
خیلی تحقیق کردم و به این نتیجه رسیدم که تو رنج 1200 تا 1300 بهترینه :5:
فردا قراره تحویل بگیرمش ، توصیه ای برام ندارین؟

سلام !!:11:
تبریک میگم انتخاب بسیار خوبی کردید ... هرچند تعدادی از دوستانی که زیر دستشون نبوده این لپ تاپ ،،ازش بد به من گفتند ولی من از خریدش فوق العاده راضی هستم و خوشحالم که شما هم این مدل رو انتخاب کردید!!!!:31::46:
ان شاالله بعد از خرید اگه امری داشتید در خدمتیم!!
نکته ی خاصی که نیست... نکات خرید رو هم که فکر کنم می دونید ...موفق باشید!!:11:

tazevared2006
10-03-2011, 08:54
من دوباره اومدم حامد جان :20:
با یه سوال جدید ... :31:
دقت کردید وقتی دکمه Fn رو با یکی از دکمه های F میزنیم یه شکلی وسط صفحه ظاهر میشه. حالا یا مربوط به کم و زیاد کردن ولوم یا یا تنظیم روشنایی، یا قطع صدا و .... میخواستم بدونم اسم اون نرم افزاری که این شکل ها رو نشون میده توی سی دی درایور خود لپ تاپ چیه؟؟؟

SamGun
10-03-2011, 13:44
سلام !!:11:
تبریک میگم انتخاب بسیار خوبی کردید ... هرچند تعدادی از دوستانی که زیر دستشون نبوده این لپ تاپ ،،ازش بد به من گفتند ولی من از خریدش فوق العاده راضی هستم و خوشحالم که شما هم این مدل رو انتخاب کردید!!!!:31::46:
ان شاالله بعد از خرید اگه امری داشتید در خدمتیم!!
نکته ی خاصی که نیست... نکات خرید رو هم که فکر کنم می دونید ...موفق باشید!!:11:

حامد خان ما کارمون کامپیوتره دادا :31: چطور میشه حرفی بزنیم که خودمون ندونیم !!!

بله درسته بهترین امکانات رو داره ولی لعنتی این Chipset North Bridge اش واقعا افتضاح بود !! هیچ هماهنگی با CPU نداره.

دوستان میخوان N82 بگیرن حتما سریه جدید با CPU Corei5 رو خریداری کنن

در ضمن الان بهترین مدل تو این رنج قیمت A42ja هست !!

با این Config :
Cpu :Core i7 740QM
GPU: ATI HD 6470
Ram:DDR3 1333mhz 4GB
Drive:Super DVD Writer
Monitore: 14" Backlight LED

دیگه چی میخواین !!! زده رو دست هرچی Config !!!

lllhamedlll
11-03-2011, 00:14
من دوباره اومدم حامد جان :20:
با یه سوال جدید ... :31:
دقت کردید وقتی دکمه Fn رو با یکی از دکمه های F میزنیم یه شکلی وسط صفحه ظاهر میشه. حالا یا مربوط به کم و زیاد کردن ولوم یا یا تنظیم روشنایی، یا قطع صدا و .... میخواستم بدونم اسم اون نرم افزاری که این شکل ها رو نشون میده توی سی دی درایور خود لپ تاپ چیه؟؟؟

ای جان بالاخره انتظار نتیجه داد و یه نفر پست جدید داد!!!!:31:
اختیار داری دادا... من در بست در خدمت دوستان هستم قد سوادم اگه باشه دریغ نمیکنم!!!:11:
والا اگه اشتباه نکنم controldeck باید باشه...منظورت همون زلم زیلواهاییه که برای تنظیمات میاد دیگه مثل نور رو صدا و تصویر دیگه؟؟؟اگه همینه همونه:31:
بیشتر سر بزن دادا پوسیدیم:46:

lllhamedlll
11-03-2011, 01:03
حامد خان ما کارمون کامپیوتره دادا :31: چطور میشه حرفی بزنیم که خودمون ندونیم !!!

بله درسته بهترین امکانات رو داره ولی لعنتی این Chipset North Bridge اش واقعا افتضاح بود !! هیچ هماهنگی با CPU نداره.

در ضمن الان بهترین مدل تو این رنج قیمت A42ja هست !!

با این Config :
Cpu :Core i7 740QM
GPU: ATI HD 6470
Ram:DDR3 1333mhz 4GB
Drive:Super DVD Writer
Monitore: 14" Backlight LED

دیگه چی میخواین !!! زده رو دست هرچی Config !!!

سلام بر سلطان تاپیک n61jq:11::11::11::11:
اقا تبریک میگم ریاستتون رو بر تاپیک ان61...انشاالله بتونید جای خالی داش علیرضا که حقا یه دونه بود رو برای بچه هاتون پر کنید...
و اما...:31::31::31:
والا تا جایی که این حافظه یاری میده شما این ایراد رو قبل تر ها هم وارد کردید ولی به علت عدم تکمیل بودن مدارکتون پرونده مسکوت موند تا شاهد دلایل خداپسندانه تری از جانبتان باشیم...:31:
مطمئنا وجود مجموعه ای از سخت افزار های خوب و تراز اول در جعبه ای به همراه یک فن و یک باتری رو نمیتوان یک لپ تاپ خوب نامید!!!
قصد ندارم باعث رنجش کسی بشم اما دیدیم دست مردم مدل هایی که مثل ماشین های قدیمی که می برند موتورشونو کلا می ترکونند... از جمله 5010 دل که حقا تعجب من رو در پی داشت...کانفیگی در حد همین a42j اما نکته کجاست؟؟؟
خوشبختانه به خاطر این انتخاب ظریف و هوشمندانه من(تعریف از خود نباشه!!!) در اول ترمی که گذشت بر خیلی از دوستان و یاران ثابت شد که بنده با احتیاط کامل خرید می کنم...زین رو شدم مرجع همرشته ای ها در زمینه مشاوره خرید لپ تاپ... البته با اجازه ی حضرتتان:11::31:
با این دلی که گفتم کار کردم...کافیست شطرنج سون رو باز کنید...در زمستان خیلی به درد می خوره...:31::31:
خیلی از دوستان با خوشحالی لیست قیمت می اوردند و a42j را به من نشان می دادند...بنده هم طبق وظیفه اخلاقی نکات کلی رو گوشزد می کردم و به خدای مهربان می سپردمشان...چون اطلاعی از گرافیک 2 نداشتم و سایر داستان هایش...
خوشبختانه هیچ کس سالار نخرید(چون خز می شد اگه جز من کسی داشته باشه !!!:31:)
4 تا a42j خریدند و اوردند و ما هم دیدیم...اونقدر ها مثل حضرتتان تبحر ندارم که بتوانم مشکل cpu و mainboard رو متوجه بشم و یا کنکاش کنم برای این موضوع (هر چند یادمه تفاوتی بین cpu و mainboard ان82 و ان61 نبود و نیست.. حال اگر مشکل از بایاسه که می شه ان را با اپدیت رفع کرد!!!...باری)
قیمت پایین تر a42j در مقابل ان82 در یک زمان واحد باعث شد در پی علت باشم...
اولین کاری که کردم مراجعه به سایت های معتبر بود تا دقیقا مدلی رو که در ایران اینقدر با اب و تاب فروش میره رو پیدا کنم و ازش ریویو بخونم... اما دریغ از ci7 740QM آن هم با گرافیک 2!!!!!!:41::41:ما که چیزی پیدا نکردیم خوشحال میشم لینکی از جانبتان ببینم...
این موضوع باعث شد نتیجه گیری کنم مدل a42j هم مثل همون دلی که گفتم یه مدل سفارشی است...و به همین علت ارزان تر است...یعنی مدل اصلی ci3 یا ci5 هست...
اسوس ...اسوسه ولی فکر نمیکنم نبود usb3 یا دلایل خنده دار تری مثل نداشتن سوکت میکروفن یا نداشتن دکمه ی wirless علت این اختلاف قیمت باشه...:31::11:

باز هم طبق اطلاعات من jq یعنی jQuad ...یعنی 4 هسته ی واقعی!!!یعنی ci7 چیزی که تو همه ی سایت های معتبر یافت میشه ... متاسفانه مشغله ی درسی اجازه نمیده مثل شما درگیر این موضوعات باشم اما اونقدر می دونم که جمله ی شما کاملا غلط هست...
اینجا تاپیک n82jq هست و مشخصا در مورد jq بحث می کنیم... مدل n82jv خیلی وقته تو بازاره با ci5 ...اگه jq ای با ci5هست لینک مشخصاتشو از یه سایت معتبر بدید ... خوشحال میشم بر اطلاعاتم افزوده بشه...:46::11:
به هر حال سالار داره کم کم از بازار جمع میشه و جاش رو به مدل های بهتری میده... مثل هر لپ تاپ دیگه ای...
شاید یه روز وقتی ci ها مثل فلاپی منقرض شدند و ما بچه های این تاپیک از پشت سالار برای سوهان زدن ناخن هامون استفاده می کردیم...تونستیم از این جهل مرکب خلاصی بیابیم و به کمک شما این حقیقت تلخ رو بپذیریم...به امید اون روز:11::11::11::11:

(داداش سعید چون میشناسمت دوباره با شوخی نوشتم... اگه رنجشی فراهم شد حلال کن:11::11::11:در کل ممنونم که به فکر بچه ها هستی و وقت می ذاری در جهت پیشرفت اطلاعات...:11:آجرک الله... )

tazevared2006
11-03-2011, 09:52
ای جان بالاخره انتظار نتیجه داد و یه نفر پست جدید داد!!!!:31:
اختیار داری دادا... من در بست در خدمت دوستان هستم قد سوادم اگه باشه دریغ نمیکنم!!!:11:
والا اگه اشتباه نکنم controldeck باید باشه...منظورت همون زلم زیلواهاییه که برای تنظیمات میاد دیگه مثل نور رو صدا و تصویر دیگه؟؟؟اگه همینه همونه:31:
بیشتر سر بزن دادا پوسیدیم:46:

نه حامدجان. Control Deck رو نصبیدم. اونی نیست که من میخوام. Control Deck اینه:
ولی من اونی رو میخوام که وسط صفحه یه بیل بیلک هایی میاره که کار همین Control Deck رو میکنه... با دکمه Fn هم میاد...
راستی یه سوال دبگه هم دارم. این پورت USB 3.0 که روی لپ تاپ هست باید نصب بشه تا کار کنه؟ درایور داره؟

SamGun
11-03-2011, 11:48
سلام بر سلطان تاپیک n61jq:11::11::11::11:
اقا تبریک میگم ریاستتون رو بر تاپیک ان61...انشاالله بتونید جای خالی داش علیرضا که حقا یه دونه بود رو برای بچه هاتون پر کنید...
و اما...:31::31::31:
والا تا جایی که این حافظه یاری میده شما این ایراد رو قبل تر ها هم وارد کردید ولی به علت عدم تکمیل بودن مدارکتون پرونده مسکوت موند تا شاهد دلایل خداپسندانه تری از جانبتان باشیم...:31:
مطمئنا وجود مجموعه ای از سخت افزار های خوب و تراز اول در جعبه ای به همراه یک فن و یک باتری رو نمیتوان یک لپ تاپ خوب نامید!!!
قصد ندارم باعث رنجش کسی بشم اما دیدیم دست مردم مدل هایی که مثل ماشین های قدیمی که می برند موتورشونو کلا می ترکونند... از جمله 5010 دل که حقا تعجب من رو در پی داشت...کانفیگی در حد همین a42j اما نکته کجاست؟؟؟
خوشبختانه به خاطر این انتخاب ظریف و هوشمندانه من(تعریف از خود نباشه!!!) در اول ترمی که گذشت بر خیلی از دوستان و یاران ثابت شد که بنده با احتیاط کامل خرید می کنم...زین رو شدم مرجع همرشته ای ها در زمینه مشاوره خرید لپ تاپ... البته با اجازه ی حضرتتان:11::31:
با این دلی که گفتم کار کردم...کافیست شطرنج سون رو باز کنید...در زمستان خیلی به درد می خوره...:31::31:
خیلی از دوستان با خوشحالی لیست قیمت می اوردند و a42j را به من نشان می دادند...بنده هم طبق وظیفه اخلاقی نکات کلی رو گوشزد می کردم و به خدای مهربان می سپردمشان...چون اطلاعی از گرافیک 2 نداشتم و سایر داستان هایش...
خوشبختانه هیچ کس سالار نخرید(چون خز می شد اگه جز من کسی داشته باشه !!!:31:)
4 تا a42j خریدند و اوردند و ما هم دیدیم...اونقدر ها مثل حضرتتان تبحر ندارم که بتوانم مشکل cpu و mainboard رو متوجه بشم و یا کنکاش کنم برای این موضوع (هر چند یادمه تفاوتی بین cpu و mainboard ان82 و ان61 نبود و نیست.. حال اگر مشکل از بایاسه که می شه ان را با اپدیت رفع کرد!!!...باری)
قیمت پایین تر a42j در مقابل ان82 در یک زمان واحد باعث شد در پی علت باشم...
اولین کاری که کردم مراجعه به سایت های معتبر بود تا دقیقا مدلی رو که در ایران اینقدر با اب و تاب فروش میره رو پیدا کنم و ازش ریویو بخونم... اما دریغ از ci7 740QM آن هم با گرافیک 2!!!!!!:41::41:ما که چیزی پیدا نکردیم خوشحال میشم لینکی از جانبتان ببینم...
این موضوع باعث شد نتیجه گیری کنم مدل a42j هم مثل همون دلی که گفتم یه مدل سفارشی است...و به همین علت ارزان تر است...یعنی مدل اصلی ci3 یا ci5 هست...
اسوس ...اسوسه ولی فکر نمیکنم نبود usb3 یا دلایل خنده دار تری مثل نداشتن سوکت میکروفن یا نداشتن دکمه ی wirless علت این اختلاف قیمت باشه...:31::11:

باز هم طبق اطلاعات من jq یعنی jQuad ...یعنی 4 هسته ی واقعی!!!یعنی ci7 چیزی که تو همه ی سایت های معتبر یافت میشه ... متاسفانه مشغله ی درسی اجازه نمیده مثل شما درگیر این موضوعات باشم اما اونقدر می دونم که جمله ی شما کاملا غلط هست...
اینجا تاپیک n82jq هست و مشخصا در مورد jq بحث می کنیم... مدل n82jv خیلی وقته تو بازاره با ci5 ...اگه jq ای با ci5هست لینک مشخصاتشو از یه سایت معتبر بدید ... خوشحال میشم بر اطلاعاتم افزوده بشه...:46::11:
به هر حال سالار داره کم کم از بازار جمع میشه و جاش رو به مدل های بهتری میده... مثل هر لپ تاپ دیگه ای...
شاید یه روز وقتی ci ها مثل فلاپی منقرض شدند و ما بچه های این تاپیک از پشت سالار برای سوهان زدن ناخن هامون استفاده می کردیم...تونستیم از این جهل مرکب خلاصی بیابیم و به کمک شما این حقیقت تلخ رو بپذیریم...به امید اون روز:11::11::11::11:

(داداش سعید چون میشناسمت دوباره با شوخی نوشتم... اگه رنجشی فراهم شد حلال کن:11::11::11:در کل ممنونم که به فکر بچه ها هستی و وقت می ذاری در جهت پیشرفت اطلاعات...:11:آجرک الله... )

:31: حامد جون دستت درد نکنه دادا هرچی تیکه و کنایه بود بار ما کردی !! :31: ما کوچیکتیم در کل

تاپیک N61 که فقط کار خوده علیرضاست !! ما فقط داریم کاری میکنیم پستا بی جواب نمونه !! خدا کنه زودتر بر گرده.

خب حامد

در مورد N82 :

مشکل این لپ تاپ اینه که متاسفانه شرکت اومده از Chipset HM55 Beta استفاده کرده که نوع Beta یا Alpha رو از شماره سریال روی Chipset میشه تشخیص داد.

اول اینو بگم که خیلی خیلی خوشحالم که هیچ مشکلی باهاش نداری ! خداروشکر , ولی بدبختانه بقیه از بد شانسیشون با مشکلاتی مواجه بودن که اصلی ترین اون در 90% موارد هنگ های بی مورد بود !!

در بعضی موارد حدود 20% هم شطرنجی شدن صفحه در هنگام هنگ رو داشتیم.

خب راستش اون موقع تعدا لپ تاپ هایی که من گزارش شده بود 3 تا بیشتر نبود :31: تا الان به 20 تا هم رسیده !!
من با لپ تاپ کامل کار کردم و جلوی خودم 2 بار هنگ کرد .

این که انتخاب هوشمندانه ای کردید شکی نیست عزیزم چون واقعا چیزی کم نزاشته !! اگه این مشکل رو نداشت خوده منم الان از این مدل داشتم !! آخه چون من مثل شما شانس ندارم گفتم میگیریم اول بسمه ا... میترکه میره پی کارش :31:

در مورد N82 New هم که کلا با JV و JQ فرق میکنه !! و اسمش رو N82JG گذاشتن .

الان یک لحظه تأمل کن !! چرا Asus اومده یک مدل رو دوباره با امکاناتی تقریبا شبیه به قبلی و چهره ای کاملا کپی شده از سریه قبل تولید میکنه !!؟؟

اینم لینک N82 JG :

خب حالا در مورد Dell :

از سال 1388 دیگه نظری براش ندارم . خیلی داره خراب میکنه. البته از نظر کیفیت میگم.

در مورد a42ja :

حامد جان زدی تو خال !!

این مدل به سفارش آسیای میانی و ایران ساخته شده و به صورت Max Config تولید میشه . اون Config هایی که در سایت Asus زدن

همگی Minimum Config هستن و میشه گفت Config های از پیش طراحی شده از طرف Asus برای این مدل هست .

این مدل توسط دوستان بنده کامل Test شده و تا الان کوچیکترین مشکلی رو نداشتیم و گزارش هم نشده.

در کل سالاری حامد جون :10:

میگم حامد iPad 2 رو دیدی !!؟؟ من بد جوری دیوونش شدم :31:
============

راستی حامد جان اگه Bluray به کارت میاد بیار بدم برات درایوت رو عوض کنن .

ولی من اونی رو میخوام که وسط صفحه یه بیل بیلک هایی میاره که کار همین Control Deck رو میکنه... با دکمه Fn هم میاد...
راستی یه سوال دبگه هم دارم. این پورت USB 3.0 که روی لپ تاپ هست باید نصب بشه تا کار کنه؟ درایور داره؟

USB 3 از داخل Bios پشتیبانی میشه !

اگر باهاش مشکل دارید حالت کارکردشو عوض کنید.

lllhamedlll
12-03-2011, 00:35
اهان فکر کنم منظورت جلوه های کم کردن صدا و نور و .. به صورت انفرادی باشه...وسط صفحه!!:31:
والا داشی شرمندت من درایور هارو که از سایت گرفتم به صورت دسته جمعی نصب کردم و به این دقت نمیکردم که کودوم مال کودومه ...اما حدس می زنم یا باید یا ATK باشه یا IRST
اینارو از اسم پوششون گفتم.. بقیه تقریبا معلومند مال چی اند... اگه نشد بگو بپرسم..
در مورد یو اس بی 3 هم سعید جان لطف کرد توضیح داد .. یه درایور براش هست تو پوشه درایور ها و نصب هم میشه ولی نمیدونم واقعا احتیاجه یا نه...
اگه چیزیو نیاز داشتی بگو اپلود کنم :11::11::11:
حاجی این مشکلی که داش سعید میگه رو داری؟؟؟؟

---------- Post added at 02:35 AM ---------- Previous post was at 02:35 AM ----------

:31: حامد جون دستت درد نکنه دادا هرچی تیکه و کنایه بود بار ما کردی !! :31: ما کوچیکتیم در کل

تاپیک N61 که فقط کار خوده علیرضاست !! ما فقط داریم کاری میکنیم پستا بی جواب نمونه !! خدا کنه زودتر بر گرده.

خب حامد

در مورد N82 :

مشکل این لپ تاپ اینه که متاسفانه شرکت اومده از Chipset HM55 Beta استفاده کرده که نوع Beta یا Alpha رو از شماره سریال روی Chipset میشه تشخیص داد.

اول اینو بگم که خیلی خیلی خوشحالم که هیچ مشکلی باهاش نداری ! خداروشکر , ولی بدبختانه بقیه از بد شانسیشون با مشکلاتی مواجه بودن که اصلی ترین اون در 90% موارد هنگ های بی مورد بود !!

در بعضی موارد حدود 20% هم شطرنجی شدن صفحه در هنگام هنگ رو داشتیم.

خب راستش اون موقع تعدا لپ تاپ هایی که من گزارش شده بود 3 تا بیشتر نبود :31: تا الان به 20 تا هم رسیده !!
من با لپ تاپ کامل کار کردم و جلوی خودم 2 بار هنگ کرد .

این که انتخاب هوشمندانه ای کردید شکی نیست عزیزم چون واقعا چیزی کم نزاشته !! اگه این مشکل رو نداشت خوده منم الان از این مدل داشتم !! آخه چون من مثل شما شانس ندارم گفتم میگیریم اول بسمه ا... میترکه میره پی کارش :31:

در مورد N82 New هم که کلا با JV و JQ فرق میکنه !! و اسمش رو N82JG گذاشتن .

الان یک لحظه تأمل کن !! چرا Asus اومده یک مدل رو دوباره با امکاناتی تقریبا شبیه به قبلی و چهره ای کاملا کپی شده از سریه قبل تولید میکنه !!؟؟

اینم لینک N82 JG :

خب حالا در مورد Dell :

از سال 1388 دیگه نظری براش ندارم . خیلی داره خراب میکنه. البته از نظر کیفیت میگم.

در مورد a42ja :

حامد جان زدی تو خال !!

این مدل به سفارش آسیای میانی و ایران ساخته شده و به صورت Max Config تولید میشه . اون Config هایی که در سایت Asus زدن

همگی Minimum Config هستن و میشه گفت Config های از پیش طراحی شده از طرف Asus برای این مدل هست .

این مدل توسط دوستان بنده کامل Test شده و تا الان کوچیکترین مشکلی رو نداشتیم و گزارش هم نشده.

در کل سالاری حامد جون :10:

میگم حامد iPad 2 رو دیدی !!؟؟ من بد جوری دیوونش شدم :31:
============

راستی حامد جان اگه Bluray به کارت میاد بیار بدم برات درایوت رو عوض کنن .

USB 3 از داخل Bios پشتیبانی میشه !

اگر باهاش مشکل دارید حالت کارکردشو عوض کنید.

نه بابا ...:31:منظوری نداشتم...اختیار داری شما تاج سر مایی.:11:..گفتم یه جوری بگم شاید دست از سر کچل ما برداری که نشد...:31::10:(باز هم معذرت اگه شوخی بی جایی کردم:11::11::11:)
والا عرضم به خدمتت که ... هر چی شما بگی ... بتا و الفا بودن چیپست کار ما نیست!!(راهی برای فهمیدنش سریال چیپستش هست؟؟؟)
اما این که مشکلات و عوارض این انتخاب نامیمون شرکت اسوس دامنگیر همه میشه یا نه مسئله ای هست که باید بررسی بشه...وقتی درگیری بین چیپست و سی پی یو هست ایجاد اختلال امری نسبی نمیتونه باشه...منظورم اینه که باید این مشکل رو در اکثر قریب به اتفاق دید...(البته به نظر من!!!)
در حالی که اگر بخوام واقعا صادقانه و از سر راستی و درستی ودور از هرگونه غل و غش و تحریف و مغالطه و... . در یک کلام راست و حسینی بخوام بگم باید بگم که ...
تا حالا مشکلات مذبور برای من و کسانی که میشناسم از بچه های همین تاپیک پیش نیومده...این طور نبوده که بخوام ماهی یه بار روشنش کنم...واقعا رسشو کشیدم بار ها و بارها با نرم افزار های مدیریت هارد درایو اضافه و کم کردم برای لینوکس و آخ نگفته... یا نرم افزار های مهندسی نسبتا سنگین یا ...
هیچ کس دوست نداره مشکل دار بودن خریدشو به راحتی قبول کنه و قبول دارم گاهی تعصب هم وسط میاد ولی واقعا در مورد این موضوع این جوری نیست...:31:وجدانا دریغ از هنگ...ارزوش به دلم موند...:8:
همین جا از همه ی n82jq دارهایی "حقیقی" خواهشمند است بیان و مشکلات رو راپورت کنن:11::11:

همین الان پیش پای شما خواستم یکی دو درایو برای یه بنده خدایی اضافه کنم (دل 1558 بود) بااکرونیس... چشمت روز بد نبینه وسط ایجاد درایو گیر گرد ... بعد از نیم ساعت فورس شات دان که کردیم دیدیم بوت هاردش پاک شده بود(اصطلاحی که اساتید رشته ی کامپیوتر یادم دادند!!!:31:) طرف نزدیک بود دارم بزنه!!!!!!!!به زور برگشت به حالت اولش!!

حرفت کاملا منطقیه در مورد اینکه شرکت اسوس مدلی با سی پی یو ی ضعیف تر دقیقا به همین شکل رو داده بیرون ..واقعا شک بر انگیزه اما میتونست نوع چیپست رو عوض کنه...ترکیب این سی پی یو و این چیپست بار ها و بارها جواب داده(در مدل هایی که میشناسی)...
میدونم یه همچین بحثی نیاز به اطلاعات خیلی کامل تر داره و نمیشه اینجا و به این راحتی نتیجه گیری کرد اما اینکه اسوس دست به همچین عملی زده نمیتونه منو اقناع کنه که برای سر پوش گذاشتن به این مشکل بوده...حداقل با اطلاعاتی که تا حالا در مورد این موضوع دریافت کردم:5::5:

وجود مشکلات خاص در هر نوت بوکی طبیعیه...یادمه در مورد ان61 که امتحانشو پس داده هم مسئله ای به نام مربع های زرد رنگ پیش اومد که یادمه نسبتا داشت بزرگ میشد...که یه مدت پیگیر نشدم دیگه خبری ازش نشد مثل اینکه...

در کل من از همین جا به همه ی سالار دار های داغ دیده تسلیت میگم :13:امیدوارم من و همه ی n82jq دارهایی که داریم از این لطف بی کران خداوند استفاده می کنیم بتونیم جای خالی شما داش سعید ،،و این دوستان رو هم پر کنیم...الان احساس کسی رو دارم که بعد از پریدن از روی یه خندق به یاران از دست رفتش فکر می کنه:31::31::31:(البته زبونم لال:10:)

نه والا داشی :10:من تو کار ipod و اینا نیستم ...اینا مال شما اعیوناست:8:...همین نوت بوکم با قرض و قوله خریدم..هنوز دارم قسط میدم...:13:هنوز به بلوری احساس نیاز نکردم ولی در اسرع وقت مزاحمت خودت میشم...کارت درسته:10::11:ممنون

lllhamedlll
12-03-2011, 09:49
سعيد جان داداش من بعد از مرقوم کردن اون پست رفتم يه خورده گشتم در مورد مشکل بين چيپست hm55 beta و ci7 تا حد اقل راپورتي گزارشي يا ريويويي بخونم...
به نکته جالبي رسيدم...:اينو ببين:
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ](hm55+problem+beta)
مشکلي در مورد اجراي بازي هاي قديمي با لپ تاپ n82jv هستش...هر چند مشکل طرف اوني نيست که شما ميگيد اما لپ تاپي با چيپسته hm55 beta و سي پي يوي ci5
يعني سي پي يويي که شرکت اسوس اون رو در مدل جديدش براي n82 بهتر ترجيح داده...ولي در مورد ci7 واقعا چيزي پيدا نکردم
نکته ي بحث بر انگيز تر اينکه با وجود مدلي با مشخصاتي عينا مانند jv چرا اسوس jg رو بيرون داده...اونچه که به ذهن من ميرسه حل مشکلات احتماليه jv هستش... البته اين يک مورد گزارش مشکل رو شاهد بر دليلم نميگيرم...اونچه که منطقي تر به نظر ميرسه رو گفتم...ci5 اي با همون گرافيک و همون چيپست(فارغ از بتا يا الفا بودنش) و رفع مشکلات احتمالي نزديک تر به منطق به نظر ميرسه تا تغيير سي پي يو براي سازگاري با چيپست hm55...با دونستن اين مطلب که همچين مدلي بوده!!!!
نظر تو چيه؟

SamGun
12-03-2011, 12:55
سعيد جان داداش من بعد از مرقوم کردن اون پست رفتم يه خورده گشتم در مورد مشکل بين چيپست hm55 beta و ci7 تا حد اقل راپورتي گزارشي يا ريويويي بخونم...
به نکته جالبي رسيدم...:اينو ببين:
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ](hm55+problem+beta)
مشکلي در مورد اجراي بازي هاي قديمي با لپ تاپ n82jv هستش...هر چند مشکل طرف اوني نيست که شما ميگيد اما لپ تاپي با چيپسته hm55 beta و سي پي يوي ci5
يعني سي پي يويي که شرکت اسوس اون رو در مدل جديدش براي n82 بهتر ترجيح داده...ولي در مورد ci7 واقعا چيزي پيدا نکردم
نکته ي بحث بر انگيز تر اينکه با وجود مدلي با مشخصاتي عينا مانند jv چرا اسوس jg رو بيرون داده...اونچه که به ذهن من ميرسه حل مشکلات احتماليه jv هستش... البته اين يک مورد گزارش مشکل رو شاهد بر دليلم نميگيرم...اونچه که منطقي تر به نظر ميرسه رو گفتم...ci5 اي با همون گرافيک و همون چيپست(فارغ از بتا يا الفا بودنش) و رفع مشکلات احتمالي نزديک تر به منطق به نظر ميرسه تا تغيير سي پي يو براي سازگاري با چيپست hm55...با دونستن اين مطلب که همچين مدلي بوده!!!!
نظر تو چيه؟

قبل از هرچیز حامد جون , من جواب پست قبلت رو دادم !!! الان میبینم نیست !!!

احتمالش کمه . چون تو هر سری خط تولید امکان داره مثلا یک IC و حتی یک ترانزیستور عملکرد کامل رو نداشته باشه و مشکلاتی رو ایجاد کنه .

ولی خب این اتفاق تو هر 100,000 تا یا بیشتر پیش میاد . مخصوصا سیستم هایی که کنترل قدرت دست خودشون هست و خیلی باید دقیق کار کنن.

شاید باورت نشه , همیشه Over Clocker ها برای خرید یک محصول از آخرین سریه خط تولید استفاده میکنن نه اولین !!

این قضیه رو قل میدم Admin اینجا هم نمیدونه !!

دلیلش هم اینه که حدود 6% کارایی Over Clock یک CPU تو نسخه ی آخر بیشتر از اولین تولید هست.

lllhamedlll
13-03-2011, 19:58
داش سعید فکر کنم مشکل از سایت بوده باشه...چون منم اولیین پست و که دادم رفتمیه خورده گشتم برگشتم که دومی رو وارد کنم ارور 504 time out میداد...تا صبح درست نشد...فرداش نوشتم...

حرفت منطقیه و محتمل اما به نظر من رد نظریه ی من اثبات نظریه تو نیست...(بحث بنیادی شد:31::31:)
به هر حال این طور به نظر میرسه که این ناسازگاری عام نباشه... چون تا به حال هیچ اثری از اون رو غیر از جانب شما نشنیدم...منظورم اینه که همون طور که گفتی ممکنه رفع شده باشه...یعنی همه ی n82jq های بازار عین هم نیستند...البته برعکسش هم محتمله(نیست؟:13:) ... رفع مشکل احتمالی در تولید های بعدی مشکل جدیدی رو ایجاد کنه؟؟؟
من به هیچ وجه تعویض سی پی یو رو منطقی نمیبینم...بالاخره شرکت اسوس نمیتونه وجود یه 14 اینچه کانفیگ بالا رو بی خیال بشه...هر چند مدل های دیگه هست ولی خودت گفتی اونا به سفارش تولید میشند...n82jq به عنوان یک نیمه سبک کانفیگ بالا از جانب شرکت اسوس معرفی شده و به این راحتی ها بی خیال خصوصیاتش نمیشند...:10:
الان باز هم تولید میشه این سالار ما؟؟؟ سعید جان شما کودوم تولید رو تست کردید؟؟؟تولید اولی یا اخری؟؟

lllhamedlll
13-03-2011, 20:39
چی شد ؟؟؟ درست شد؟؟ :10:

SamGun
14-03-2011, 10:24
داش سعید فکر کنم مشکل از سایت بوده باشه...چون منم اولیین پست و که دادم رفتمیه خورده گشتم برگشتم که دومی رو وارد کنم ارور 504 time out میداد...تا صبح درست نشد...فرداش نوشتم...

حرفت منطقیه و محتمل اما به نظر من رد نظریه ی من اثبات نظریه تو نیست...(بحث بنیادی شد:31::31:)
به هر حال این طور به نظر میرسه که این ناسازگاری عام نباشه... چون تا به حال هیچ اثری از اون رو غیر از جانب شما نشنیدم...منظورم اینه که همون طور که گفتی ممکنه رفع شده باشه...یعنی همه ی n82jq های بازار عین هم نیستند...البته برعکسش هم محتمله(نیست؟:13:) ... رفع مشکل احتمالی در تولید های بعدی مشکل جدیدی رو ایجاد کنه؟؟؟
من به هیچ وجه تعویض سی پی یو رو منطقی نمیبینم...بالاخره شرکت اسوس نمیتونه وجود یه 14 اینچه کانفیگ بالا رو بی خیال بشه...هر چند مدل های دیگه هست ولی خودت گفتی اونا به سفارش تولید میشند...n82jq به عنوان یک نیمه سبک کانفیگ بالا از جانب شرکت اسوس معرفی شده و به این راحتی ها بی خیال خصوصیاتش نمیشند...:10:
الان باز هم تولید میشه این سالار ما؟؟؟ سعید جان شما کودوم تولید رو تست کردید؟؟؟تولید اولی یا اخری؟؟

حامد جون من کی نظریه شما رو رد کردم !!؟؟ :31: این کار خیلی جسارت میخواد عزیز !! :31:

آره امکانش هست که درصدش کمتر شده باشه, ولی اینکه رفع شده باشه نه.

در بعضی مواقع آره میتونه با مشکلات جدید تر و حتی بدتر هم روبه رو بشه ولی خب معمولا اینطوری نمیشه.

این که 100 البته حامد جون من که اصلا نگفتم شما CPU ؤو تعویض کن !! چون اصلا CPU این وسط هیچ مشکلی نداره , و دیگه اینکه من

منظورم از CPU فقط برای مثال حرفام بود داداشی :31:

والا آمار بازار رو ندارم ولی اگه Discontinue نشده باشه دیگه چیزی نمونده بشه.

من تقریبا همون سریه اول رو گرفتم و باهاش کار کردم حامد داداش

lllhamedlll
14-03-2011, 13:00
حامد جون من کی نظریه شما رو رد کردم !!؟؟ :31: این کار خیلی جسارت میخواد عزیز !! :31:

آره امکانش هست که درصدش کمتر شده باشه, ولی اینکه رفع شده باشه نه.

در بعضی مواقع آره میتونه با مشکلات جدید تر و حتی بدتر هم روبه رو بشه ولی خب معمولا اینطوری نمیشه.

این که 100 البته حامد جون من که اصلا نگفتم شما CPU ؤو تعویض کن !! چون اصلا CPU این وسط هیچ مشکلی نداره , و دیگه اینکه من

منظورم از CPU فقط برای مثال حرفام بود داداشی :31:

والا آمار بازار رو ندارم ولی اگه Discontinue نشده باشه دیگه چیزی نمونده بشه.

من تقریبا همون سریه اول رو گرفتم و باهاش کار کردم حامد داداش
اختیار داری ... شما مثل رادرفوردی ما مثل جوزف تامسون:31::31:
نه!!!!!! من نگفتم که خودم سی پی یو رو عوض کنم:31:...نمیدونم اصلا قابلیت تعویض رو داره یا نه...
من در مورد شرکت اسوس و n82jg و اینا گفتم ... یعنی اینکه اونا عوض کنن...:31:در مدل های بعدی!!!!
پس سعید جان احتمالا مشکل از یه ترانزیستوری ای سی بوده انشاالله تعالی رفع شده...:27:
بعد یه سوال ... چه جوری تست می کنید؟؟؟منظورم اینه که چطور با اینکه اینا خودشون تست می کنند ...اگر مشکلی باشه میشه دقیقا فهمید مورد از کجا بوده؟؟نیاز به سخت افزار یا نرم افزار خاصی هست یا منه نوعی هم می تونم این کار رو بکنم؟؟:11:

SamGun
14-03-2011, 18:17
اختیار داری ... شما مثل رادرفوردی ما مثل جوزف تامسون:31::31:
نه!!!!!! من نگفتم که خودم سی پی یو رو عوض کنم:31:...نمیدونم اصلا قابلیت تعویض رو داره یا نه...
من در مورد شرکت اسوس و n82jg و اینا گفتم ... یعنی اینکه اونا عوض کنن...:31:در مدل های بعدی!!!!
پس سعید جان احتمالا مشکل از یه ترانزیستوری ای سی بوده انشاالله تعالی رفع شده...:27:
بعد یه سوال ... چه جوری تست می کنید؟؟؟منظورم اینه که چطور با اینکه اینا خودشون تست می کنند ...اگر مشکلی باشه میشه دقیقا فهمید مورد از کجا بوده؟؟نیاز به سخت افزار یا نرم افزار خاصی هست یا منه نوعی هم می تونم این کار رو بکنم؟؟:11:

دمت گرم خیلی باحال گفتی :16:

آره قابلیت تعویض رو داره , دیگه مثل قبل نیست که همه چی Onboard باشه , الان CPU هم قابل تعویض هست به راحتی.

ولی متاصفانه هنوز شرکتها پشتیبانی Mainboard های Laptop هارو به صورت Limit نگه داشتن و فقط در بازه ی Ram اونم به صورت

باز خیلی محدود امکان تغییر گذاشتن. که خب البته این یه سیاست مالی و سیستماتیک هست نه ضعف شرکت ها !!

تو این مدل متاسفانه نه !! من خودم اگه این مشکل تو این لپ تاپ نبود الان شاید یه N82 داشتم.

منظورت چیه داد ؟ چیو تست میکنیم ؟

lllhamedlll
14-03-2011, 21:37
دمت گرم خیلی باحال گفتی :16:

آره قابلیت تعویض رو داره , دیگه مثل قبل نیست که همه چی Onboard باشه , الان CPU هم قابل تعویض هست به راحتی.

ولی متاصفانه هنوز شرکتها پشتیبانی Mainboard های Laptop هارو به صورت Limit نگه داشتن و فقط در بازه ی Ram اونم به صورت

باز خیلی محدود امکان تغییر گذاشتن. که خب البته این یه سیاست مالی و سیستماتیک هست نه ضعف شرکت ها !!

تو این مدل متاسفانه نه !! من خودم اگه این مشکل تو این لپ تاپ نبود الان شاید یه N82 داشتم.

منظورت چیه داد ؟ چیو تست میکنیم ؟
نوت بوکو دیگه...چه جوری میشه یه تست کامل ازش گرفت؟ و ریشه ی مشکل رو فهمید که از کجاست؟؟؟نرم افزار یا سخت افزار خاصی هست برای این کار؟؟

tazevared2006
15-03-2011, 10:10
حاجی این مشکلی که داش سعید میگه رو داری؟؟؟؟

نه عزیز من همچین مشکلی ندارم خدا رو شکر :31:

tazevared2006
15-03-2011, 10:17
چی شد ؟؟؟ درست شد؟؟ :10:

اون قضیه هم نه نشد :41:

lllhamedlll
15-03-2011, 11:51
اون قضیه هم نه نشد [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ](40).gif
چرا؟؟ مگه ATK رو نصب نکردی؟؟؟الان دیگه مطمئنم خودشه!!!اینو ببین:

ASUS ATKOSD2: It changes the images you see when you use the function key shortcuts and other hotkeys. The images have a small 3D effect such as water ripples.

صدا کم و زیاد میشه ولی جلوه های سه بعدی رو نشون نمیده!!!درسته؟
داخل cd درایور های خودشو نمیدونم اما تو این درایور هایی که من دانلود کردم دو تا پوشه هست
ATK package-----ATKDRV(اگه اشتباه نکنم)
هر دو تاشو نصب کن ...قاعدتا باید بشه!:46::5:
یه نکته ای الان تو device manager ات نکته ی مبهمی هست؟؟؟چیزی که نشناخته باشه؟

tazevared2006
17-03-2011, 07:27
چرا؟؟ مگه ATK رو نصب نکردی؟؟؟الان دیگه مطمئنم خودشه!!!اینو ببین:

صدا کم و زیاد میشه ولی جلوه های سه بعدی رو نشون نمیده!!!درسته؟
داخل cd درایور های خودشو نمیدونم اما تو این درایور هایی که من دانلود کردم دو تا پوشه هست
ATK package-----ATKDRV(اگه اشتباه نکنم)
هر دو تاشو نصب کن ...قاعدتا باید بشه!:46::5:
یه نکته ای الان تو device manager ات نکته ی مبهمی هست؟؟؟چیزی که نشناخته باشه؟

آره داداش حق با توئه. منم فکر کنم خودش باشه. یه چیزی بگم نمیخندی؟؟؟ :10:
مسئله اینجاست که بنا به دلایلی من روی لپ تاپم سرور 2008 R2 نصب کردم و این مشکل رو با ویندوز سرور دارم. جدای از این مسئله مشکل کارت صدا و گرافیک و وایرلس و ..... دارم :41:

lllhamedlll
17-03-2011, 13:00
آره داداش حق با توئه. منم فکر کنم خودش باشه. یه چیزی بگم نمیخندی؟؟؟ :10:
مسئله اینجاست که بنا به دلایلی من روی لپ تاپم سرور 2008 R2 نصب کردم و این مشکل رو با ویندوز سرور دارم. جدای از این مسئله مشکل کارت صدا و گرافیک و وایرلس و ..... دارم :41:

کار عجیبیه:20: ولی همچین خنده دار هم نیست...بالاخره یه نیازی بوده که این کارو کردی!!!
گشتم ولی چیزی پیدا نکردم...اگه هم باشه چون کمتر کسی این کار رو انجام میده تو نت دانلودش پیدا نمیشه...
بازم میگردم اگه چیزی پیدا کردم خبرت می کنم:10:

lllhamedlll
19-03-2011, 16:34
داشی من خیلی گشتم...درایور به خصوصی برای ویندوز سرور نیست...(البته شاید من پیدا نکردم!!):13:
اینجا رو ببین:
همون طور که اینجا نوشته میشه با درایور های سون 64 بیتی نصب کرد...البته درایور ها رو گفته باید دانلود کنی از خود سایت اسوس:
برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید که باید ip تو عوض کنی چون فکر کنم به ایران گیر بده!!!
یا اینکه مستقل هر سخت افزاری رو از سایت خودش دان کنی...البته به ورژن ویندوز سرورت هم ربط داره...
من یه خورده هم جداگانه گشتم که به اینا رسیدم:(برای گرافیک)
البته لینک هایی که برای ویندوز سرور داده همشون خالی بودند...:13:
من زیاد در مورد ویندوز سرور نمیدونم ...تا حالا هم باهاش کار نکردم...ولی چند وقت پیش که یکی از دوستام نیاز داشت باهاش تو لپ تاپش کار کنه ...اونو تو VMwareنصب کرده بود...حالا نمیدونم جوابگوی نیاز شما هست یا نه!!:46::10:
امیدوارم مشکلتون حل بشه...

:11::11:!i!i!i!i!i!سال نو(د) مبارک!i!i!i!i!i!:11::11:

tazevared2006
20-03-2011, 10:12
داشی من خیلی گشتم...درایور به خصوصی برای ویندوز سرور نیست...(البته شاید من پیدا نکردم!!):13:
اینجا رو ببین:
همون طور که اینجا نوشته میشه با درایور های سون 64 بیتی نصب کرد...البته درایور ها رو گفته باید دانلود کنی از خود سایت اسوس:
برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید که باید ip تو عوض کنی چون فکر کنم به ایران گیر بده!!!
یا اینکه مستقل هر سخت افزاری رو از سایت خودش دان کنی...البته به ورژن ویندوز سرورت هم ربط داره...
من یه خورده هم جداگانه گشتم که به اینا رسیدم:(برای گرافیک)
البته لینک هایی که برای ویندوز سرور داده همشون خالی بودند...:13:
من زیاد در مورد ویندوز سرور نمیدونم ...تا حالا هم باهاش کار نکردم...ولی چند وقت پیش که یکی از دوستام نیاز داشت باهاش تو لپ تاپش کار کنه ...اونو تو VMwareنصب کرده بود...حالا نمیدونم جوابگوی نیاز شما هست یا نه!!:46::10:
امیدوارم مشکلتون حل بشه...

:11::11:!i!i!i!i!i!سال نو(د) مبارک!i!i!i!i!i!:11::11:

در مورد درایورهای 64 بیتی که توی خود سی دیه لپ تاپ هست. جواب نداد.
من بنا به دلایلی نخواستم توی VMware نصب کنم.
مرسی عزیز خیلی خیلی زحمت کشیدی بابت درایورها. راستش منم تقریبا سرچ کردم به همین نتایجی رسیدم که شما رسیدی.
فکر کنم باید قید درایور برای سرور رو بزنم
بازم مرسی

lllhamedlll
20-03-2011, 20:49
اختیار داری ...وظیفه است...:20:والا تو اون لینکی که بهت داده بودم هم نوشته بود باید حتما دان کنی...میگم اگه خیلی برات مهمه دانلود کن یه بار هم اونجوری امتحان کن...موفق باشی...:10::11:بازم سر بزن!!!!

hamed121hamed
23-03-2011, 10:43
سلام samgun
برخی از سری های N دارای Blue ray و USB3 هستن. ولی این مدلی که شما معرّفی کردید (A42JA) فاقد USB3 هست. بهترین پیشنهاد از نظر شما با سی پی یوی CORE I7 و یا CORE I5 با 14 اینچ تصویر که دارای دو مشخّصه ی فوق (Blue ray و USB3) هم باشه برای استفاده ی عادّی از قبیل وب گردی چیه؟
با تشکّر

lllhamedlll
23-03-2011, 15:48
سلام samgun
برخی از سری های N دارای Blue ray و USB3 هستن. ولی این مدلی که شما معرّفی کردید (A42JA) فاقد USB3 هست. بهترین پیشنهاد از نظر شما با سی پی یوی CORE I7 و یا CORE I5 با 14 اینچ تصویر که دارای دو مشخّصه ی فوق (Blue ray و USB3) هم باشه برای استفاده ی عادّی از قبیل وب گردی چیه؟
با تشکّر

سلام دوست عزیز:31:
خوشحالم از اینکه اسمت حامده...ناراحتم از اینکه چرا حواستو جمع نمیکنی پسر خوب ...اینجا تاپیک n82jq هستش...اگه سوالی در مورد این لپ تاپ داری اینجا بپرس ... اگه مشاوره برای خرید می خوای تو رنج قیمتش برو اونجا بپرس...ما شا الله اینارو من دیگه نباید به تو بگم...تو که این قدر اوستایی که یه نوشته ی کوچولو رو تو یه تاپیک دیگه در مورد یه لپ تاپ دیگه پیدا می کنی :10::27:
ولی کار خوبی کردی...شاید این سعید خان با سوال تو یه بار دیگه بیاد یه سر دیگه به ما بزنه...سوال های مارو که نیمه تموم گذاشت نذاشت از اطلاعات وسیعش استفاده کنیم:27::19:
بهر حال سال نوت مبارک:11:

hamid_valad
30-04-2011, 00:06
zZz zZz zZz zZz zZz zZz zZz zZz zZz zZz zZz zZz zZz zZz zZz zZz zZz zZz zZz zZz zZz zZz zZz zZz zZz zZz zZz zZz zZz zZz zZz zZz zZz zZz zZz zZz zZz zZz zZz

سلام دوستان

شرمنده ، من لپ تاپم چدیدن Hibernate نمیشه ، چی کارش کنم؟
خییییلیییی لازم دارم ، چون Windowsم سنگینه و هر سری کللللی طول میده تا بالا بیاد...

seyyedi
19-05-2011, 15:36
دوستان سلام

شاید باورت نشه , همیشه Over Clocker ها برای خرید یک محصول از آخرین سریه خط تولید استفاده میکنن نه اولین !!

این قضیه رو قل میدم Admin اینجا هم نمیدونه !!

دلیلش هم اینه که حدود 6% کارایی Over Clock یک CPU تو نسخه ی آخر بیشتر از اولین تولید هست.
هميشه اين طور نيست
يه روال عمومي وجود داره كه علي الخصوص كوكرهاي موبايل خيلي اين كار رو ميكنن
سري اول رو ميگيرن و اوركلاك و كوك ميكنن و تا يه حدي ميرسونن حتي بعضا هم كامل اين كار رو نمي كنن
بعد از مدتي دوباره يه كوك كاملتري انجام ميدن و ارائه ميدن كه نشون بدن حرفي واسه گفتن هست

اين قاعده بيشتر مواقعي نقض ميشه كه رقابت سنگين بشه

شرمنده ، من لپ تاپم چدیدن Hibernate نمیشه ، چی کارش کنم؟
خییییلیییی لازم دارم ، چون Windowsم سنگینه و هر سری کللللی طول میده تا بالا بیاد...

اولا با تون آپ سبك كن ويندوز رو
بعد بك آپ بگير
يه ريكاوري بكن
بك آپ رو برگردون
علي علي

lllhamedlll
23-05-2011, 15:05
سلام...
چقدر سرعت رشد این جا کمه!!!!!!خودمو برای خوندن حد اقل 10 صفحه آماده کرده بودم...بچه ها چیکار می کنید پس؟؟
اقا سیدی من تون اپ رو بی خیال شدم رفتم سراغ sustem optimizer خیلی سبکه...تاثیرشم بد نیست...
یه سوال دفرگ کردن درایو ها اصولا چی هست؟؟؟ چقدر می تونه تاثیر داشته باشه؟؟؟نرم افزار خود ویندوز کارش درسته؟؟؟

hasansoft
25-05-2011, 18:13
دفرگ اصلا پیشنهاد نمی شود ولی به نظر من این مدل حتما با هارد اس اس دی باید باشه

lllhamedlll
25-05-2011, 20:38
دفرگ اصلا پیشنهاد نمی شود ولی به نظر من این مدل حتما با هارد اس اس دی باید باشه
میشه بیشتر توضیح بدید... دفرگ کلا چی هست...من چند بار این کار رو کردم و نتیجه نسبتا خوبی گرفتم...مخصوصا وقتایی که ویندوزم رو آپدیت می کردم و به علت کرک بودن ویندوز قاطی می کرد بهم کمک زیادی کرده...اس اس دی بودن هم فکر نکنم...:10:

hamid_valad
29-05-2011, 09:03
دوستان سلام

هميشه اين طور نيست
يه روال عمومي وجود داره كه علي الخصوص كوكرهاي موبايل خيلي اين كار رو ميكنن
سري اول رو ميگيرن و اوركلاك و كوك ميكنن و تا يه حدي ميرسونن حتي بعضا هم كامل اين كار رو نمي كنن
بعد از مدتي دوباره يه كوك كاملتري انجام ميدن و ارائه ميدن كه نشون بدن حرفي واسه گفتن هست

اين قاعده بيشتر مواقعي نقض ميشه كه رقابت سنگين بشه

اولا با تون آپ سبك كن ويندوز رو
بعد بك آپ بگير
يه ريكاوري بكن
بك آپ رو برگردون
علي علي

اگه BackUp بگیرم (Start->Control Panel-> BackUp and Restore) و بعد Recover کنم ، چه چیزهایی رو از دست میدم؟
مثلا: برنامه هام؟ Updateهای ویندوز و آنتی ویروسم؟ فایلهام؟

lllhamedlll
16-07-2011, 15:41
سلام...بعد قرني امتحان هام تموم شد و الان دوباره اومدم اينجا...هرچند بعيد مي دونم كسي ديگه اين طرف ها ژيداش بشه ولي خب تيري است در تاريكي...اقا من وقتي مي خوام رمم رو با خشاب به لپ تاپ وصل كنم هزار بار بايد بهش ور برم تا بالاخره بشه...نميشناستش....مال شما هم اينجوريه؟؟مشكلش چيه؟؟؟

oranoos.nili
28-08-2011, 01:19
با سلام خدمت دوستان من تازه عضو شدم ، بنده هم n82jq دارم ولي متاسفانه اصلا ازش راضي نيستم البته براي نا رضايتي خودم هم دلايلي دارم يكيش اينه كه فوق العاده داغ ميكنه ديگر اينكه درايورش هم (dvd drive) كار نميكنه البته اين تازه اينطوري شده نميدونم چرا وقتي سي دي يا دي وي دي ميزارم اصلا نميخونه و ديگر اينكه زياد هنگ ميكنه كه به نظره من بخاطر گرماي زياديه كه توليد ميكنه به نظر من كسي كه مي خواد همچين هزينه اي كنه مدل هاي بهتري هم هست خلاصه من اصلا ازش راضي نبودم و اصلا به كسي هم اين مدل رو توصيه نميكنم البته اين نظر بنده بود با تشكر از همه دوستان

lllhamedlll
29-08-2011, 10:11
با سلام خدمت دوستان من تازه عضو شدم ، بنده هم n82jq دارم ولي متاسفانه اصلا ازش راضي نيستم البته براي نا رضايتي خودم هم دلايلي دارم يكيش اينه كه فوق العاده داغ ميكنه ديگر اينكه درايورش هم (dvd drive) كار نميكنه البته اين تازه اينطوري شده نميدونم چرا وقتي سي دي يا دي وي دي ميزارم اصلا نميخونه و ديگر اينكه زياد هنگ ميكنه كه به نظره من بخاطر گرماي زياديه كه توليد ميكنه به نظر من كسي كه مي خواد همچين هزينه اي كنه مدل هاي بهتري هم هست خلاصه من اصلا ازش راضي نبودم و اصلا به كسي هم اين مدل رو توصيه نميكنم البته اين نظر بنده بود با تشكر از همه دوستان
سلام بر شما...بله مطمئنا مدل هايي كه الان تو بازار هست اصلا قابل مقايسه نيست با n82jq يا هر مدل ديگري كه يك سال پيش تو بورس بود..حتي با وجود ارتقاي cpu ارزان تر هم هستند...داغ كردن كه امري طبيعي هست ...همه ي cpu هاي CI7 خيلي داغ مي كنند اما هنگ كردن طبيعي نيست...دي وي دي درايو هاي خوبي هم ندارند ...البته اگر كسي هم بخواد بخره اين مدل رو ديگه گير نمياره كه بخره:31:..من اين چند هفته دنبال باتري 8 سلش بودم كه ديگه گير نمياد چه برسه به خودش...مي تونيد مشكلاتتونو با گارانتي ها در ميان بگذاريد...مطمئنا كمكتون مي كنند...اگه از اون سه گارانتي اصلي خريده باشيد واقعا خيلي خوب برخورد مي كنند...موفق باشيد

lllhamedlll
29-08-2011, 10:15
[دوستان من يه نگراني پيدا كردم و اون اينكه ممكنه مثلا سال بعد ديگه باتريش گير نياد؟؟؟؟؟:13: اخه بازارو به هم ريختم حتي 6 سلش هم نبود رفتم گارانتي سفارش دادم...اگه اين شكليه يكي ديگه بخرم ذخيره كنم...نظر شما چيه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟:5:

hamid_valad
10-09-2011, 15:17
سلام
دوستان کسی DVDهای Recovery داره؟ من لپتاپم میگه No Recovery Partition!

اگه کسی تو تهران (یا زنجان) هست که این DVD ها رو داشته باشه ، ممنون میشم ازشون 1 کپی به من بدن.

ممنون

tazevared2006
03-10-2011, 13:44
من ميخوام رمم رو هشت گيگ كنم. زنگ زدم ويستا گفت بايد خودت رم رو بخري بياري. ما نداريم. ميشه راهنماييم كنيد من چكار كنم؟؟؟

Omid_Manam
03-11-2012, 17:19
سلام به همه ی دوستان عزیز انشاالله که خوب و شاد باشید .
دوستان من درایور WiFi رو نمی تونم نصب کنم و خطا میده و هر و یندوز با هر platform نصب کردم خطا یکسانه و تغییری نمیکنه و نصب نمیشه میخواستم ببینم کسی پیشنهادی داره واسم ؟
البته 2تا نکته . 1 - من CD درایور های این نوت بوک (N82jq) رو ندارم
2- درایور wireless رو از سایت خود ASUS دانلود کردم
سخت منتظر جواب شما هستم . همه کارام خوابیده. ممنون

lllhamedlll
22-11-2012, 15:43
سلام...دیگه تقریبا سر نمیزنم...شانسی گذرم افتاد اینجا...گشتم ولی متاسفانه چیز بدرد بخوری حتی سایت های خارجی پیدا نکردم...ای کاش می گفتید چه اروری میده...اینترنت الانم خیلی نفتیه...سایت های دیگه رو هم تست کنید ...مثل softpedia و ...اگه پیدا نشد بگید براتون wifi رو آپلود کنم...البته شاید با اون هم نصب نشه...که از اینجا به بعد حداقل کار من نیست...برید گارانتی...براتون آرزوی موفقیت می کنم...التماس دعا...