PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : جيرينگ همراه اول راه اندازي شد

Mohsen-6120
14-11-2010, 15:10
سامانه جديد خريد همراه اول با شعار "جيرينگي خريد کنيد" در شانزدهمين نمايشگاه بين المللي تلکام راه اندازي شد.
به گزارش موج، علي رضا طلوع مديرکل رايانه و محاسبات و مدير پروژه جيرينگ، در تشريح سامانه جيرينگ گفت: سامانه خريد تلفن همراه يک سرويس جديد براي انجام آسان تر و دقيق تر امور مالي مانند دريافت، پرداخت بهتر و اقتصاد خانواده طراحي شده است که اين سامانه عمليات مالي خود را در هر زمان و هر مکان با اطمينان انجام مي دهد.
وي در توضيح ثبت نام اين سرويس اظهار داشت: در ابتدا کاربر شماره #123* را گرفته و سپس در مرحل دوم شماره صفر را بايد وارد کند تا اطلاعات شخصي کاربر مورد تاييد قرار گيرد، پس از اين مرحله رمز خود را توسط پيامک دريافت خواهد کرد.
طلوع با بيان اينکه خدمات جيرينگ يک خدمت با شش سرويس است که تلفن همراه را به يک کيف پول الکترونيکي تبديل مي کند، انتقال شخص به شخص، پرداخت صورت حساب هاي ماهيانه، پرداخت هاي روزانه، اقتصاد خانواده، واريز و برداشت وجه شارژ اعتبار را شامل شش سرويس اين خدمت معرفي کرد.
مديرکل رايانه و محاسبات همراه اول، هدف از انتخاب نام اين سرويس را پول نقد دانست و اظهار کرد: به همين منظور اين سرويس به نام جيرينگ معرفي شده و اين سرويس بيشتر براي خريد هاي روزانه و خريد هاي خرد مورد استفاده قرار مي گيرد.
طلوع سرعت، امنيت، دسترسي بالا و کارکرد آسان اين سرويس را با توجه به ضريب نفوذ بالاي تلفن همراه و پوشش 90 درصدي همراه اول از ويژگي هاي اين سامانه دانست.
وي بيان کرد: همچنين هدف از ارائه اين سرويس توجه به همه مخاطبان است و نيازي به حساب بانکي وجود ندارد و اين در حاليست که امکان پرداخت قبوض فراهم است.
مديرکل رايانه و محاسبات همراه اول، در پايان با بيان اينکه اين سرويس از دي ماه سال جاري در اختيار کاربران قرار خواهد گرفت، خاطرنشان کرد: سامانه جديد خريد همراه اول هم اکنون در شانزدهمين نمايشگاه بين اللملي تلکام عرضه مي شود.

منبع :
gsm.ir

bess0098
16-11-2010, 10:52
سلام
من کد
#123* رو زدم ثبت نام هم کردم اما در اخرین مرحله خرید شارژ میزد نسخه ازمایشی 20000 ریال هم هدیه گرفتم چه جوری باید حساب رو شارژ کرد...؟ که راه اندازی کامل میشه...؟:20:

Fusi0n
16-11-2010, 23:08
میشه کمی توضیح بدید این سرویس چی ؟ توضیحات عجیب غریب :18: تو اکثر سایت ها، یکی از سرویس ها من تا حدودی گرفتم مثل انتقال وجه اینترنتی بود ولی اخه این چطوری انجام میده چه نوع سامانه ای داره ؟!!

Mohsen-6120
04-12-2010, 11:53
میشه کمی توضیح بدید این سرویس چی ؟ توضیحات عجیب غریب :18: تو اکثر سایت ها، یکی از سرویس ها من تا حدودی گرفتم مثل انتقال وجه اینترنتی بود ولی اخه این چطوری انجام میده چه نوع سامانه ای داره ؟!!

معاون شرکت ارتباطات سیار ایران هدف اپراتور اول از پیاده سازی سیستم جیرینگ را وفاداری مشترکان و رقابت با سایر اپراتورهای تلفن همراه اعلام کرد.

به نقل از موبنا ، محمد مهدی عطوفی با اشاره به اینکه جیرینگ یک سرویس ارزش افزوده تلفن همراه است، اظهار داشت: همراه اول قصد دارد در فاز نخست زیر ساخت های لازم را برای ارائه این سرویس فراهم کند.

وی ادامه داد: همراه اول در فاز نخست به بهره برداری و ارائه این سرویس تاکید دارد و درآمد زایی ازاین سرویس اولویت نخست قرار نداده است.

وی تصریح کرد: اگر همراه اول بتواند سیستم جیرینگ را به صورت بهینه برای کاربران خود پیاده سازی کند، مشترکان همراه اول به راحتی سیمکارت و اپراتور خود را تغییر نخواهند داد و این موضوع یک ارزش بزرگ برای همراه اول است.

عطوفی با بیان اینکه سیستم جیرینگ از جمله طرح هایی است که همراه اول برای نخستین بار برای ارائه آن از مشاور خارجی استفاده کرده است، ادامه داد: مشاوران خارجی در بررسی بازار، بومی کردن سیستم و ارائه راهکارهای موفق در سایر کشورها به همراه اول راهنمایی هایی را ارائه کرده اند.

سیستم جیرینگ توسط همراه اول برای اولین بار در ایران به طورآزمایشی در نمایشگاه تله کام ارایه شد. این سرویس در واقع یک کیف پول الکترونیکی محسوب می شود که برای انجام آسان تر و دقیق تر امور مالی مانند دریافت، پرداخت ، پرداخت قبوض ، شارژ مشترکین اعتباری و دریافت صورتحساب در نظر گرفته شده است.

وحید صدوقی مدیرعامل همراه اول در این زمینه اعلام کرد :جیرینگ اولین و تنها سیستم پرداخت همراه اپراتور محور و امن در ایران با هدف استفاده از 41 میلیون گوشی تلفن همراه به عنوان POS است ، درحالی که کل بانکهای کشور ، یک میلیون POS دارند. این سیستم تنها در چهار روز نمایشگاه تله کام، 103 هزار مشترک جذب کرد.

4870x2
16-06-2011, 16:09
NFC به سبک ایرانی !

h_r_v
16-06-2011, 19:11
NFC به سبک ایرانی !

این جیرینگ نصف NFC هم نیست.. NFC خیلی خفنتر از اینه.. من که خیلی دوست دارم یه روزی همه چیز توی ایران با NFC بشه (3بار:27:)

Turk Oghlan
18-06-2011, 23:20
آقا زیردیپلم توضیح بدین ما هم متوجه بشیم.:20:
این جیرینگ مربوط میشه به سیستم بانکی (که مثلا مثل خرید اینترنتی رمز دوم بزنیم و...) یا مثلا مربوط به سیستم مخابراتی میشه و فرضا روی قبض میاد یا ...؟راستی با سیستم های مشابه خارجی(مثل NFC) چه فرقی داره؟

Havbb
19-06-2011, 00:13
صبر کن ببینم :31: الان مثلا من از این سیستم استفاده بخوام بکنم بعد مثلا این که گفت تلفن همراه میشه کیف پول الکترونیکی ، من اگه بخوام پول بذارم تو این کیف چیکار باید بکنم؟ باید اسکناس بذارم زیر قاب گوشی : دی؟

Переклад не
12-09-2011, 08:59
من 0 رو وارد میکنم میگه درخواست شما نامعتبره

S@nti@go_s&k
12-09-2011, 09:42
من 0 رو وارد میکنم میگه درخواست شما نامعتبره

سیم کارتت ثبت نام شدست ؟

Переклад не
12-09-2011, 22:30
tci هستش نمیدونم باید ثبت نام کنم یا شده
ماله تقریبا 10 سال پیشه

S@nti@go_s&k
12-09-2011, 23:19
احتمالش هست ثبت نام نشده باشه چون ثبت نام میکنی تو مرحله اول که صفرو میزنی اسمتو میگه .