PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : هنگ کردن کامپیوتر در زمان بیکاری

Dariushtanha
13-11-2010, 02:48
سلام اساتید
ویندوز XP دارم، چند وقتیه وقتی کامپیوترم را بیکار می‌زارم(حتی وقتی هیچ برنامه‌ای باز نیست)و وقتی بر‌می‌گردم تا باهاش کار کنم می‌بینم سیستم قفل کرده(هنگ کرده)و هیچ چاره‌‌ای ندارم جز اینکه با دکمه ریست کیس سیستم را ری‌استارت کنم و یا با دکمه پاور کیس،خاموشش کنم.این اتفاق معمولا وقتهائی که بیشتر از نیم ساعت سیستمم بیکار می‌مونه اتفاق می‌افته.
1-چرا اینطوری می‌شه؟
2- برای رفعش چه بایست بکنم؟:13:

Arash4484
13-11-2010, 05:15
شما بترتیب
اسکرین سیور
خاموش شدن هارد در پاور آپشن
استند بای سیستم در پاور آپشن
رو غیرفعال کن .

بعد از غیر فعال کردن هرکدوم یکبار چک کن، احتمالن در میاد مشکل از کجاست.
وگرنه باید پیدا کنی کدوم پروسس توی زمان بیکاری سیستمت اجرا میشه، مثلن آنتی ویروس.

Dariushtanha
13-11-2010, 15:21
ولی دوست عزیز من طبق عادت همه این گزینه‌هائی که گفتین را غیر‌فعال کرده بودم.حالا با توجه به فرمایش شما مشکل از آنتی ویروسه؟یعنی هر سیستمی که آنتی‌ویروس روش نصبه این مشکل را دارن؟

Arash4484
13-11-2010, 23:43
<font size="3">ولی دوست عزیز من طبق عادت همه این گزینه‌هائی که گفتین را غیر‌فعال کرده بودم.حالا با توجه به فرمایش شما مشکل از آنتی ویروسه؟یعنی هر سیستمی که آنتی‌ویروس روش نصبه این مشکل را دارن؟</font><br />
<br />

نه عزیز اصلن منظورم این نبود که مقصر آنتی ویروسه ، شما باید بشینی ببینی کدام پروسس یا سخت افزار توی زمان بیکاری سیستمت شروع بکار میکنه که منجر به هنگ میشه. به همین سادگی- حالا ممکنه هاردت مشکل داشته باشه ، ممکنه گرافیک باشه ، ممکنه فعالیت آنتی ویروس باشه، ممکنه ویندوز خراب شده باشه و.....

Task Managerرو باز کن و برو توی تب پروسس. بزارش روی نمایش پروسس ها بترتیب فشاری که به CPU میارند. با حوصله و بدون دست زدن به ماوس و...ببین توی بیکاری سیستم چه پروسسی شدت میگیره یا احیانن صدایی چیزی از سخت افزاری میشنوی یا نه.
اگه پروسس رو پیدا کردی یه گوگل ساده کن بلافاصله میفهمی مال ویروسه ، ماله سخت افزاره ، مال فلان نرم افزار یا ویندوزه.

این روش پیشنهادی منه؛ روشهای دیگه هم مثل عیب یابی با نرم افزارهای تست/ درآوردن یا تعویض یکی یکی سخت افزارها (پاور- هارد-رم -گرافیک-CPU-...)/تعویض سیستم عامل و.... هم هست :11:

Dariushtanha
14-11-2010, 01:06
حالا اگه این پروسس مربوط به یه نرم‌افزار خاص(مثلا آنتی ویروس)بود تکلیف چیه؟!

Arash4484
14-11-2010, 04:35
حالا اگه این پروسس مربوط به یه نرم‌افزار خاص(مثلا آنتی ویروس)بود تکلیف چیه؟!

هیچی :31:
یا اون نرم افزار رو فیکس میکنی. یا دوباره نصبش میکنی. شاید با سیستمت مچ نباشه پس با ورژن بالاتر یا نمونه مشابه عوضش میکنی.یا......
چیزی که زیاده نرم افزار.حالا شما اول این پروسس مزاحم رو پیدا کن بعد بگو چیه یه فکری براش میکنیم.بعد هم این که من گفتم یه احتماله ،شما چکش کن ؛ولی شاید عیب از جای دیگه ای(مثلن ویندوز خراب یا سخت افزار معیوب یا تداخل) هم باشه
موفق باشید:11:

Dariushtanha
14-11-2010, 11:06
باشه پیگیری می‌کنم ولی مشکل اینجاست که همیشه قفل نمی‌کنه و هر از گاهی...
اگه به نتیجه خاصی رسیدم اطلاع میدم.از دوستان اگه نظر دیگه‌ای دارن بگن استفاده کنیم.خودم بیشتر فکر می‌کنم در مورد سیستم خودم مشکل از تجمع الکتریسیته ساکن و تخلیه نشدن اون از مادربرد یا هاردم باشه...