PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : دانشگاه آزاد یا علمی کاربردی ؟

Oracle_Eldorado
12-11-2010, 08:44
با سلام خدمت دوستان .
من الان ترم 4 دانشگاه آزاد ، مقطع کاردانی هستم .
خواستم ببینم واسه کارشناسی اگه بخوام ادامه بدم ، آزاد بهتره یا علمی کاربردی ؟
البته اینم اضافه کنم که با هزینه کمتر .
چون همین الان دانشگاه آزاد واسه هر ترم داره 500 تا 600 تومن از ما میگیره !
حالا دیگه واسه کارشناسی فک کنم 1 تومنی بشه ! ولی گفتن مال علمی کاربردی 300 تومنه .
ولی یکی از دوستان گفت که علمی کاربردی تعطیله و به درد نمیخوره و این حرفا .
خواستم بگم مرد حسابی مگه دانشگاه آزاد به درد خورد که این به درد نخوره ؟! :21:
به هرحال ممنون میشم دوستان راهنمایی کنن .
با تشکر .

aaaammmm87
12-11-2010, 09:17
سلام
دوست من مدرک مدرک به نظر من و هیچ فرقی نداره همشون سر و ته یه کرباسن !!!
من الان دانشجوی غیر انتفاعی هستم و هزینم از ازاد هم شاید بیشتر بیشه ولی میخوام بشینم واسه ازاد بخونم و بیام ازاد .

farzaneh*f
12-11-2010, 09:29
دخترخاله ی من به طور قراردادی تو دانشگاهای علمی-کاربردی ریاضیات تدریس می کنه می گه کلا به هیچ دردی نمی خوره این علمی-کاربردی مگر برای مدرک گرفتن سوالای ریاضی شونو به من نشون داد وقتی سوم دبیرستانو تازه شروع کرده بودم 17-18 نمره شو کامل بلد بودم :46:
ولی خب مثلا دایی من خودش تازه شروع کرده حسابداری علمی-کاربردی می خونه چون زمان استخدام اونا دیپلم می خواستن واسه حسابداری آموزش و پرورش الان دست کم لیسانس می خوان و یه زمزمه هایی هست که می گن اونایی هم که قبلا استخدام شدن باید دوباره لیسانس بگیرن خب معلومه تو یه همچین شرایطی علمی-کاربردی بهترین گزینه س چون طرف می خواد فقط مدرک بگیره نه اینکه بخواد چیزی یاد بگیره :5:
البته من زیاد از سیستم آزاد خبر ندارم ولی مال علمی-کاربردی رو می دونم که این طوریه در کل به نظرم از هر دوی اینا بهتر اینه که یه کم به خودت سختی بدی بخونی بری سراسری فکر کنم ارزششو داشته باشه :10:

9vin
12-11-2010, 09:33
من آزاد میخونم ولی علمی کاربردی بهتره :46:

Ship Storm
12-11-2010, 10:14
دانشگاه علمی کاربردی دانشگاه خوبیه و مقطع کاردانی به کارشناسیش چون کنکور داره رقابت خیلی شدید وجود داره و ظرفیت پذیرشش هم خیلی کمتر از آزاد هست و امکان قبولی آزاد خیلی بیشتر و علمی کاربردی خیلی کمتره چون داوطلبین علمی کاربردی هم زیادن , در مورد مدرک هم مدرک وزارت علوم و تحقیقات هست و همه جا قبولش دارن

Lordmaster
12-11-2010, 12:14
اگر هزینه برات مهم نیست مطمئنا آزاد!
و از نظر سطح علمی هم بهتره البته اگه بتونی واحد های خوبش قبول بشی مثل تهران جنوب .تهران شمال . قزوین و ...

MOHAMMAD2010
12-11-2010, 12:51
منم با نظر بالایی موافقم
اگه پول برات مهم نیست آزاد بهتره ( البته دانشگاه آزاد یه شهر خوب نه شهرای که آدم اسمشون رو هم نشنیده ولی دانشگاه آزاد دارن )

fandak
12-11-2010, 13:19
در كنار مدرك يه تخصص ياد بگيرين . الان پول تو فكر و خلاقيت و ايده هاي نو و تخصصه

Oracle_Eldorado
12-11-2010, 13:27
با تشکر از همه ی دوستان عزیز که راهنمایی کردن :40:

سلام
دوست من مدرک مدرک به نظر من و هیچ فرقی نداره همشون سر و ته یه کرباسن !!!
من الان دانشجوی غیر انتفاعی هستم و هزینم از ازاد هم شاید بیشتر بیشه ولی میخوام بشینم واسه ازاد بخونم و بیام ازاد .

والا من فقط قصدم اینه یه مدرکی بگیرم .
چون خودمم میدونم نه تو آزاد چیزی یاد میگیرم نه تو علمی کاربردی !
ولی خواستم ببینم مدرک کدومش معتبر تره .

---------- Post added at 01:24 PM ---------- Previous post was at 01:24 PM ----------

دخترخاله ی من به طور قراردادی تو دانشگاهای علمی-کاربردی ریاضیات تدریس می کنه می گه کلا به هیچ دردی نمی خوره این علمی-کاربردی مگر برای مدرک گرفتن سوالای ریاضی شونو به من نشون داد وقتی سوم دبیرستانو تازه شروع کرده بودم 17-18 نمره شو کامل بلد بودم :46:
ولی خب مثلا دایی من خودش تازه شروع کرده حسابداری علمی-کاربردی می خونه چون زمان استخدام اونا دیپلم می خواستن واسه حسابداری آموزش و پرورش الان دست کم لیسانس می خوان و یه زمزمه هایی هست که می گن اونایی هم که قبلا استخدام شدن باید دوباره لیسانس بگیرن خب معلومه تو یه همچین شرایطی علمی-کاربردی بهترین گزینه س چون طرف می خواد فقط مدرک بگیره نه اینکه بخواد چیزی یاد بگیره :5:
البته من زیاد از سیستم آزاد خبر ندارم ولی مال علمی-کاربردی رو می دونم که این طوریه در کل به نظرم از هر دوی اینا بهتر اینه که یه کم به خودت سختی بدی بخونی بری سراسری فکر کنم ارزششو داشته باشه :10:

با تشکر از شما .

---------- Post added at 01:24 PM ---------- Previous post was at 01:24 PM ----------

من آزاد میخونم ولی علمی کاربردی بهتره :46:

از چه لحاظ ؟

---------- Post added at 01:25 PM ---------- Previous post was at 01:24 PM ----------

دانشگاه علمی کاربردی دانشگاه خوبیه و مقطع کاردانی به کارشناسیش چون کنکور داره رقابت خیلی شدید وجود داره و ظرفیت پذیرشش هم خیلی کمتر از آزاد هست و امکان قبولی آزاد خیلی بیشتر و علمی کاربردی خیلی کمتره چون داوطلبین علمی کاربردی هم زیادن , در مورد مدرک هم مدرک وزارت علوم و تحقیقات هست و همه جا قبولش دارن

یعنی کنکورش به اندازه ملی سخته ؟
ظرفیت پذیرشش رو دقیق یا حدودی نمیدونین چنده ؟

---------- Post added at 01:26 PM ---------- Previous post was at 01:25 PM ----------

اگر هزینه برات مهم نیست مطمئنا آزاد!
و از نظر سطح علمی هم بهتره البته اگه بتونی واحد های خوبش قبول بشی مثل تهران جنوب .تهران شمال . قزوین و ...

خب دوست عزیزم هزینه واسم مهمه که به شک افتادم !!! :31:
من از حالا نگران شهریه مقطع کارشناسی دانشگاه آزادم .
الان که دارم ترمی 500 میدم واقعا ناراحتم .

---------- Post added at 01:27 PM ---------- Previous post was at 01:26 PM ----------

در كنار مدرك يه تخصص ياد بگيرين . الان پول تو فكر و خلاقيت و ايده هاي نو و تخصصه

دقیقا هم دارم همین کار رو میکنم !
من الان دارم تو یه شرکت کار میکنم و زودتر میخوام یه مدرک بگیرم که بچسبم به کار .

9vin
12-11-2010, 13:31
هم از لحاظ مدرک به نظرم مطمئن تره وهم وقتی از دانشگاه فارغ میشی یه چیزی بلدی .....

Ship Storm
12-11-2010, 13:56
یعنی کنکورش به اندازه ملی سخته ؟
ظرفیت پذیرشش رو دقیق یا حدودی نمیدونین چنده ؟

سوالات یکم راحت تر هستند ولی چون ظرفیت کم و شرکت کننده ها تعداد زیادی هستن امکان قبولی پایینه
رشته نرم افزار رو شما حساب کن کل استان تهران با این همه ظرفیت و امکانات 200 نفر نمی خواد(تازه نصفش سهمیه ارتش و نیرو انتظامی و معلمین و ...) البته کاردانی به کارشناسی اینطوریه والا کاردانی پودمانی و کنکوری آمار قبولی خوبی داره

نام کاربري
02-12-2010, 22:56
ایول خیلی خوب بود & مفید