PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : گازسوز کردن Gen2 اری یا خیر؟!!

justmp3
11-11-2010, 19:37
سلام

دوستان من یک Gen2 دارم و دانشجوی یزدم به خاطره همین زیاد تو جاده هستم تو جاده هم پره ایستگاه CNG به خاطره همین حیفم میاد پول بنزین ازاد بدم :31:

حالا به نظرتون همین ماشین را گازسوز بکنم به مشکل نمیخورم؟! یا پیشنهاد میکنید کلآ ماشین را عوض کنم!؟

hamed malekpour
11-11-2010, 23:19
یعنی شما پول بنزین ندارید چه طوری 22ملیون دادی ماشین خریدی؟

justmp3
12-11-2010, 03:22
نه اینطوریا نیست... ولی اقتصادی نیست وقتی با 1000 تومن میشه رفت 25000 تومن پول بنزین بدم.... در ضمن من سوناتای گازسوز هم دیدم یعنی طرف پول ینزین نداره!!

حالا دوستان اگر لطف کنند نظر تخصصی بدن...

night lord
12-11-2010, 11:25
یعنی شما پول بنزین ندارید چه طوری 22ملیون دادی ماشین خریدی؟

خدایی ای حرف یقه خیلیارو برای گاز سوز کردن گرفته و نزاشته گاز سوز کنن . خیلیارو دیدم که مثلا طرف مزدا داشته گفته ضایست با مزدا برم تو صف کنار تاکسیا....!:27:

حالا از شوخی گذشته , به خرجو مخارج که کاری نداشته باشیم, با وضعیت بنزین آشغال و افتضاحی که ما الان تو ایران داریم و بسیار سمی و مضر برای موتور ماشین که اگه بدیم بچه تو باکش بیتربیتی کنه بهتر از این بنزینه به نظر من . گاز سوز کردن برای اینکه موتور ماشینو سالمتر نگه دارین بد نیست .

heinrich_himmler
12-11-2010, 13:00
خب در اپتدا باید یه سری چیزا رو برای ما مشخص کنید.
ماشین دو سوپاپه یا چهار سوپاپ؟
منیفولد ورودی فلزیه یا پلاستیکی؟
حجم صندوق عقب همراه با طول ، عرض و ارتفاع رو بدید.
دریچه گاز الکترونیکیه یا سیمی؟

justmp3
14-11-2010, 02:55
خب در اپتدا باید یه سری چیزا رو برای ما مشخص کنید.
ماشین دو سوپاپه یا چهار سوپاپ؟
منیفولد ورودی فلزیه یا پلاستیکی؟
حجم صندوق عقب همراه با طول ، عرض و ارتفاع رو بدید.
دریچه گاز الکترونیکیه یا سیمی؟

فکر میکنم 4 سوپاپه باشه...

منیفولد نمیدونم چیه؟ لطفا بیشتر توضیح بدید...
حجم صندوق عقب را دقیق نمیدونم ولی به اندازه ی کافی بزرگ هست... حالا باز اگر لازم میدونید دقیق را اعلام میکنم!

دریچه گاز الکترونیکیه یا سیمی؟ اینم باز نفهمیدم منظور چیه؟!

heinrich_himmler
14-11-2010, 12:21
فکر میکنم 4 سوپاپه باشه
دوگانه سوز کردن 4 سوپاپها کمی مشکل تر از 2 سوپاپهاست. یعنی اگه به روشهای معمول انجام بشه یه سری مشکلات داره. البته نشدنی نیست.

منیفولد نمیدونم چیه؟ لطفا بیشتر توضیح بدید...
هر خودرو 2 منیفولد داره، ورودی و خروجی.
منیفولد خروجی برای خودروهای 4 سیلند 4 شاخه مجزا هست که از هر سیلندر جدا و به اپتدای اگزوز وصل میشه.
منیفولد ورودی هم یه 4 شاخست که از کاربراتور در اتومبیلهای قدیمی و دریچه گاز در اتومبیلهای ورودی جدا و وارد موتور میشه.
اگه ماشین شما دیفرانسیل جلو باشه منیفولد ورودی قائدتا باید پشت و منیفولد خروجی جلو موتور قرار گرفته باشه.
سرتون رو به پشت موتور ببرید و از زیر قاب پلاستیکی محافظ موتور نگاه کنید، ببینید منیفولد ورودی فلزیه یا پلاستیکی؟

دریچه گاز الکترونیکیه یا سیمی؟ اینم باز نفهمیدم منظور چیه؟!

یه پراید رو نگاه کن، پدال گاز مستقیما به وسیله سیم به دریچه گاز وصل شده. اما اگه غیر از این باشه مثلا مثل کیا اسپورتژ یا کیا سورنتو یا سمند EF7 و .. دریچه گاز الکترونیکیه.
فکر کنم تو کاتالوگ ماشین اینو نوشته باشن.

mm00
14-11-2010, 14:05
2 سوپاپ منظور چيه؟
تا جايي كه من ميدونم Gen 2 16 سوپاپه ... 4 سيلندر

heinrich_himmler
14-11-2010, 15:51
اقایون پولدار به جای این تفکرات مسخره برن یه پراید صفر بخرن ، بقیه پول 22 میلیون رو بذارن بانک ، هم اصل پولشون سرجاشه ، هم ماهیانه بانک یه سودی میده و برید باهاش بنزین بزنید ...
فکر نکنم کسی در مورد محاسبه سود ماهیانه سوال پرسیده باشه؟!
اگر به نظر شما مسخرس به بزرگواری خودتون ببخشید دیگه هم جایی که آدمهای مسخره هستن تشریف نیارید.

تا جايي كه من ميدونم Gen 2 16 سوپاپه ... 4 سيلندر

16 سوپاپ 4 سیلندر یعنی اینکه این ماشین 4 سیلندر و 16 سوپاپ داره، با یه حساب کتاب ساده یعنی تقسیم 16 به 4 میشه فهمید که به ازای هر سیلند 4 سوپاپ وجود داره. پس جنتو 4 سوپاپه. :46: