PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مشکل سیاه شدن صفحه ی مانیتور و دانلد درایورهای nvidia

Yi Yi
11-11-2010, 09:33
صقحه ی مانیتور اغلب اوقات در هنگام login کردن و وارد صفحه ی اصلی دسکتاپ شدن، سیاه میشه و انگار که ارتباطش رو با کارت گرافیک از دست می ده. برای رفع این مشکل من مجبورم هر بار که این اتفاق می افته، کابل DVI متصل به مانیتور رو جدا و دوباره وصل کنم.

برای حل این مشکل، کابل DVI رو عوض کردم، ولی مشکل حل نشد.
احتمال دادم مشکل از Driver باشه. ولی nVidia اجازه ی دانلد درایورهاش رو به کاربران ایرانی نمی ده.

علت مشکل پیش اومده چیه؟

iranho0
11-11-2010, 10:10
صقحه ی مانیتور اغلب اوقات در هنگام login کردن و وارد صفحه ی اصلی دسکتاپ شدن، سیاه میشه و انگار که ارتباطش رو با کارت گرافیک از دست می ده. برای رفع این مشکل من مجبورم هر بار که این اتفاق می افته، کابل DVI متصل به مانیتور رو جدا و دوباره وصل کنم.

برای حل این مشکل، کابل DVI رو عوض کردم، ولی مشکل حل نشد.
احتمال دادم مشکل از Driver باشه. ولی nVidia اجازه ی دانلد درایورهاش رو به کاربران ایرانی نمی ده.

علت مشکل پیش اومده چیه؟
نمیدونم مشکلت مثل مشکلی که من داشتمه ، ولی من تقریبا همین مشکل رو داشتم ، وقتی صفحه لود ویندوز تموم میشد و میخواست وارد صفحه اصلی دسکتاپ بشه یه دفه مانیتور سیاه میشد ، اصلا مانیتور خاموش میشد ، گرافیک رو که از safe mode ریموش کردم و دوباره نصبش کردم درست شد ، مشکل سر رزولیشن صفحه بود وقتی تغییرش دادم مشکل حل شد .

EXTREME
11-11-2010, 10:50
کاملا درسته
این مشکل به خاطر اینکه ریزولیشن گرافیک بیش از توان ریزولیشن مانیتوره
اول از همه برید تو safe mode درایور گرافیک رو پاک کنید و آخرین ورژن درایور رو نصب کنید
بعد ریستارت کنید اگه دیدین بازم اینطور شد باید برید تو safe mode ریزولیشن رو تنظیم کنید یا کمتر کنید که بتونید وارد ویندوز بشین
یا اگه نمیحواین تو safe mode ریزولیشن رو تنظیم کنید در اور گرافیک رو تو safe mode غیر فعال کنید و با این کار به راحتی وارد ویندوز شوید و از حالت غیر فعال خارج کنید
برای تنظیم ریزولیشن سیستم در safe mode باید گزینه ی safe mode vga enable رو بزنید
با خروجی vga گرافیک هم امتحان کنید ببینید تصور میگیرید بعد از لوگیم شدن ویندوز یا نه

Kianoosh
11-11-2010, 12:36

techpowerup ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

3dnews ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

اما در مورد مشکلت ، من مورد مشابهی داشتم با کابل HDMI اما این قطع ارتباط لحظه ای و موقت بود و خودش دوباره وصل میشد بعد که بررسی کردم کابل مشکل داشت شما ورودی مانیتور و گرافیک رو چک کن چون کابل رو عوض کردی تبدیل استفاده می کنی؟مشکلی نداره؟گرافیکت چند تا و چیا خروجی داره؟درایور هم 260.99 بریز

حالا این موردی که دوستمون گفت هم باید دید مانیتور چیه اصولا یا رزولوشن استاندارد رو پشتیبانی می کنه یا نمی کنه اگه قبلا با همین رزولوشن (رزولوشنت ؟)بدون مشکل کار می کردی این مورد کنار میره در غیر این صورت تستش کن...گرافیکت تا اونجایی که یادم میاد GTX 275 بود ؟برندش چی بود؟

EXTREME
11-11-2010, 13:54
البته نصب درایور مانیتور هم میتونه کمکتون کنه

Yi Yi
11-11-2010, 18:25
مشکل سر رزولیشن صفحه بود وقتی تغییرش دادم مشکل حل شد
اگه رزولویشن رو تغییر بدم که کیفیت تصویر میاد پایین.رزولویشن رو در رزولویشن native مانیتور تنظیم کردم. یعنی 1200*1920

این مشکل به خاطر اینکه ریزولیشن گرافیک بیش از توان ریزولیشن مانیتوره
همون طور که قبلا گفتم، رزولویشن مانیتیور روی رزولویشن native تنظیم شده. پس حتما ساپورت می کنه.

تبدیل استفاده می کنی؟
نه

گرافیکت چند تا و چیا خروجی داره؟
دو تا DVI

حالا این موردی که دوستمون گفت هم باید دید مانیتور چیه اصولا یا رزولوشن استاندارد رو پشتیبانی می کنه یا نمی کنه اگه قبلا با همین رزولوشن (رزولوشنت ؟)بدون مشکل کار می کردی این مورد کنار میره در غیر این صورت تستش کن
قبلا این مشکل نبود.
مانیتور هم T220P هستش.

گرافیکت تا اونجایی که یادم میاد GTX 275 بود ؟برندش چی بود؟
آره درسته. حافظه ی خوبی داری! بزنم به تخته!
برندش Gigabyte هستش.

فعلا باید برم درایور رو عوض کنم و بعد نتیجش رو میآم و گزارش میدم!

در ضمن nVidia چرا ما رو تحریم کرد؟ با این وضعیت، کارت بعدی من احتمالا AMD خواهد بود.

Kianoosh
12-11-2010, 13:26
قبلا این مشکل نبود.
مانیتور هم T220P هستش.

مشکل شما بیشتر سخت افزاری بهش می خوره یا پورتهای دی وی ای مشکل دارن یا ورودی مانیتور اگه 100% کابل سالمه حالا باز درایور هم تست کن...
+یک نکته شما تست کن کیست برق داره؟

در ضمن nVidia چرا ما رو تحریم کرد؟ با این وضعیت، کارت بعدی من احتمالا AMD خواهد بود.

بهتره بگیم با این وضعیت AMD هم ip های ایران رو تحریم خواهد کرد!:46:

آره درسته. حافظه ی خوبی داری! بزنم به تخته!

تعریف بود یا ...؟:دی

Yi Yi
12-11-2010, 23:14
+یک نکته شما تست کن کیست برق داره؟
خوب اگه کیسم برق نداشت، چجوری صفحه ی login رو بوسیله ی مانیتور نشون می داد؟!

تعریف بود یا ...؟[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
تعریف بود!

Kianoosh
13-11-2010, 00:50
خوب اگه کیسم برق نداشت، چجوری صفحه ی login رو بوسیله ی مانیتور نشون می داد؟!

عزیز جان برق بدنه کیس رو میگم!فاز متر بزن ببین ... اگه داشت دو شاخه برق پاور که به پریزه رو برعکس بزن یا یه سیم زمین براش درس کن(یه سیم متصل به کیس بزن به لوله فلزی شوفاژ)

+

اون یکی پورت dvi رو امتحان کردی؟جز اینکه دربیاری کابل رو دوباره بزنی اگه با کابل ور بری جا به جاش کنی تصویر نمیده؟به مانیتور شما هم مشکوکم:دی می تونی با یه مانیتور دیگه تست کنی؟نتیجه تعویض درایور؟

تعریف بود!

مرسی!:دی

Yi Yi
20-11-2010, 16:20
می بخشید دیر جواب می دم!

مشکل با نصب آخرین درایور هم حل نشد. ولی به نظر میرسه کمتر شده.

در ضمن وقتی XBOX360 رو به مانتیور وصل می کنم. هیچ وقت این مشکل پیش نمی آد. پس به نظر نمی رسه مشکل از مانتیور باشه.

خودم حدس می زنم مشکل یا از کارت گرافیک باشه یا از درایور.

YASIN3970
12-05-2014, 20:30
سلام
مشکل سیاه شدن مانیتور بعد از 5 دقیقه به بالا که وقتی بازی بسته میشه این اتفاق میوفته و مجبورم ریست کنم تا درست بشه
کارت گرافیک 1g 7790 ایسوس و رم 8g هست و هر دو ورژن آخر درایوهای کارت گرافیک امتحان 14-4-win7-win8-win8.1-32-dd-ccc-whql و V 08.00.0915 کردم و حتی ویندوزهای 8.1 (x32,x64) و ویندوز 7 نصب کردم فایده نداشت
مشکل از چی هست ؟؟
با تشکر

YASIN3970
13-05-2014, 15:26
تق تق تق کسی خونه نیست جواب بده :n24:

EXTREME
13-05-2014, 15:48
سلام
مشکل سیاه شدن مانیتور بعد از 5 دقیقه به بالا که وقتی بازی بسته میشه این اتفاق میوفته و مجبورم ریست کنم تا درست بشه
کارت گرافیک 1g 7790 ایسوس و رم 8g هست و هر دو ورژن آخر درایوهای کارت گرافیک امتحان 14-4-win7-win8-win8.1-32-dd-ccc-whql و V 08.00.0915 کردم و حتی ویندوزهای 8.1 (x32,x64) و ویندوز 7 نصب کردم فایده نداشت
مشکل از چی هست ؟؟
با تشکر

ارور display recovery دارید شما ؟

اگه ندارید و با درایورهای مختلف هم تست شده و ویندوز هم مشکلی نداره مشکل یا از دمای بالای قطعات است یا گرافیک یا پاور سیستم

YASIN3970
13-05-2014, 17:38
ارور display recovery دارید شما ؟

اگه ندارید و با درایورهای مختلف هم تست شده و ویندوز هم مشکلی نداره مشکل یا از دمای بالای قطعات است یا گرافیک یا پاور سیستم

سلام
ارور نداره
آخرین ورژن و یکی پایین تر امتحان کردم و ویندوزهای 7 (32 بیتی) و 8.1 (32 ، 62 بیتی) و دمای همه قطعات چک کردم خوب بودن و پاور گرین 635 هست و گرافیک تازه گرفتم
البته بر روی کارت گرافیک قبلش که خیلی پایین تر از این مدل هست هیچ مشکلی نداشت
و از دو کابل که یک کابل مانیتور vga که پشت کارت گرافیک تبدیل vga به dvi می خوره و دیگری کابل hdmi امتحان کردم باز فایده نداشت
مشکل چی میتونه باشه ؟؟:n13:
با تشکر

s5360yarigholi
15-02-2016, 20:48
با سلام به دوستان گرامی

خب منم این مشکل رو دارم

کارت گرافیک من Nvidia Gt 220 هستش

قبلا این مشکل نبود و ناگهانی اجاد شد .

مشکل بنده اینه که گرافیک میاد بالا و کار می کنه و بعد از 5 الی 10 دقیقه یهو تصویر میره و سیاه میشه.

لازم به ذکره که درایور جدید رو دان کردم و نصب کردم و همچنین الان از یه گرافیک دیگه استفاده می کنم مشکلی نیست.

میشه دوستان راهنمایی کنن؟؟

تو پست بعدی کامل تر توضیح می دم

s5360yarigholi
15-02-2016, 20:53
با سلام به دوستان گرامی

خب منم این مشکل رو دارم

کارت گرافیک من Nvidia Gt 220 هستش

قبلا این مشکل نبود و ناگهانی اجاد شد .

مشکل بنده اینه که گرافیک میاد بالا و کار می کنه و بعد از 5 الی 10 دقیقه یهو تصویر میره و سیاه میشه.

لازم به ذکره که درایور جدید رو دان کردم و نصب کردم و همچنین الان از یه گرافیک دیگه استفاده می کنم مشکلی نیست.

میشه دوستان راهنمایی کنن؟؟

خب الان کامل تر توضیح می دم :

خب الان گرافیک سرده ،

کامپیوتر رو روشن می کنم ، میاد بالا به زیبایی هر چه تمام تر تصویر نشون داده می شه و کار می کنه ، دمای گرافیک ایده آله ، بعد از 5 الی 10 یا 15 دقیقه یهو تصویر می ره و روی مانیتور No Signal می نویسه .

خب وقتی که تصویر میره هنوز کامپیوتر روشنه و باید دستی خاموش کنیش. بعد این که خاموشش کردی بلافاصله کامپیوتر رو روشن می کنی تصویر نمیاد و باید کامپیوتر تا 5 دقیقه خاموش باشه تا دوباره تصویر بیاد.

لازم به ذکره که من هم با hdmi و vga تست کردم هر دو یکیه.

دمای گرافیک هم روی 41 تا 45 میچرخه ، رفتم خمیر سیلیکون خریدم و آوردم دوباره زدم و بستم.

به نظرتون مشکل چیه ؟؟؟؟؟؟؟؟

اگه نیازی بود بگین از Gpu-z هم اسکرین شات بزارم.
اینم اطلاعات سیستم :
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

در ضمن اگه میشه یه جای اساسی برای تعمیر بهم معرفی کنین . با تشکر

s5360yarigholi
16-02-2016, 16:21
راستی دوستان :

بدنه ی کیس داری برق شدید هستش !!

وقتی خالیش کردم حدود 40 دقیقه برام کار کرد !!!!!!

همچنین دما 35 درجه بود !!

چیکار کنم بدنه ی کیس برق نداشته باشه ؟

محمد7966
16-02-2016, 16:26
راستی دوستان :

بدنه ی کیس داری برق شدید هستش !!

وقتی خالیش کردم حدود 40 دقیقه برام کار کرد !!!!!!

همچنین دما 35 درجه بود !!

چیکار کنم بدنه ی کیس برق نداشته باشه ؟

در مورد برق داشتن بدنه کیس مطلب زیاد تو اینترنت میتونید سرچ کنید کلی مطلب نوشته

فعلا یکیشو خودم قبلا خوندم ببینید میتونه مشکلتونو حل کنه

s5360yarigholi
16-02-2016, 18:46
در مورد برق داشتن بدنه کیس مطلب زیاد تو اینترنت میتونید سرچ کنید کلی مطلب نوشته

فعلا یکیشو خودم قبلا خوندم ببینید میتونه مشکلتونو حل کنه

آقا یه سوال :

آبا اون صفحه ی فلزی hdmi منظورم دو تا سرش که فلزی اند ، باید برق داشته باشد ؟؟؟

من فازمتر رو روش میگیرم روشن میشه ، روی بدنه ی کیس روشن میشه ، روی یکی از پایه های خازن گرافیک هم گرفتم روشن میشه

آیا این عادیه ؟؟؟

من مطالب زیادی راجب سیم ارت خوندم : شوفاژ جواب نمیده ، میخ تو دیوار جواب نمیده ، پنجره هم مقدار قابل توجهی کم میکنه ولی همچنان چراغ فازمتر روشنه

درضمن طبق اطلاعاتی که من دارم باید برق توی کامپیوتر AC باشه ، پس اگه اینطوری باشه مگه فاز و نول داریم که فازمتر رو روشن کنه ؟؟

پاور من هم گرین هستش همچنین کیسم

محمد7966
16-02-2016, 18:56
آقا یه سوال :

آبا اون صفحه ی فلزی hdmi منظورم دو تا سرش که فلزی اند ، باید برق داشته باشد ؟؟؟

من فازمتر رو روش میگیرم روشن میشه ، روی بدنه ی کیس روشن میشه ، روی یکی از پایه های خازن گرافیک هم گرفتم روشن میشه

آیا این عادیه ؟؟؟

من مطالب زیادی راجب سیم ارت خوندم : شوفاژ جواب نمیده ، میخ تو دیوار جواب نمیده ، پنجره هم مقدار قابل توجهی کم میکنه ولی همچنان چراغ فازمتر روشنه

درضمن طبق اطلاعاتی که من دارم باید برق توی کامپیوتر AC باشه ، پس اگه اینطوری باشه مگه فاز و نول داریم که فازمتر رو روشن کنه ؟؟

پاور من هم گرین هستش همچنین کیسم

اینایی که گفتید طبیعیه

کیس منم همینطوریه

فازمترو که میزنم چراغش روشن میشه

ولی دیگه برقی که داره زیاد نیست که آدمو اذیت کنه

اصلا بیشتر مواقع برق گرفتگی نداره گاهی اوقات یه برق گرفتگی خیلی خیلی خفیفی صورت میگیره همین

s5360yarigholi
17-02-2016, 19:42
اینایی که گفتید طبیعیه

کیس منم همینطوریه

فازمترو که میزنم چراغش روشن میشه

ولی دیگه برقی که داره زیاد نیست که آدمو اذیت کنه

اصلا بیشتر مواقع برق گرفتگی نداره گاهی اوقات یه برق گرفتگی خیلی خیلی خفیفی صورت میگیره همین

خیلی تشکر

من کاملا ارت رو گرفتم ولی باز تاثیری نداشت.

جدیدا که تست میکردم گرافیک که کار میکنه یه دونه قطعه ای که بغلش 1R2 نوشته و از بالا که بهش نگاه میکنی انگار توش سیم پیچی کردن ( عکس هم می زارم ) داغ میشه و گرافیک قطع می کنه ( اول تصویر پرپر میزنه بعد قطع میشه )

تست هم کردم فقط اون داغ میشه بغیش ( حتی بایوس ) خنک خنکه.

تا جایی که من اطلاع دارم اون قطعه یه مقاومت هستش که تعویضش چندان کار سختی نیست.

در تست هایی که من گرفتم همه جای گرافیک دمای ایده آل داره به جز اون قطعه

فقط خواستم از دوستان اطمینان پیدا کنم که با تعویض اون مشکل حل میشه ؟؟

بازم تشکر

محمد7966
17-02-2016, 19:48
خیلی تشکر

من کاملا ارت رو گرفتم ولی باز تاثیری نداشت.

جدیدا که تست میکردم گرافیک که کار میکنه یه دونه قطعه ای که بغلش 1R2 نوشته و از بالا که بهش نگاه میکنی انگار توش سیم پیچی کردن ( عکس هم می زارم ) داغ میشه و گرافیک قطع می کنه ( اول تصویر پرپر میزنه بعد قطع میشه )

تست هم کردم فقط اون داغ میشه بغیش ( حتی بایوس ) خنک خنکه.

تا جایی که من اطلاع دارم اون قطعه یه مقاومت هستش که تعویضش چندان کار سختی نیست.

در تست هایی که من گرفتم همه جای گرافیک دمای ایده آل داره به جز اون قطعه

فقط خواستم از دوستان اطمینان پیدا کنم که با تعویض اون مشکل حل میشه ؟؟

بازم تشکر

اینو دیگه نمیدونم

برید تو بخش سخت افزار یه تایپیک درست کنید تا دوستان و ناظر محترم اگر دیدند جواب بدند

s5360yarigholi
18-02-2016, 07:37
خب دوستان

دیگه نیازی به ادامه نیست بنده امروز در حالی که در تست بودم یهو کامپیوتر خاموش شد و هر کاری کردم نشد که نشد !

البته شد اونم با خارج کردن گرافیک از جاش !!!!!

وقتی گرافیک رو می زارم سر جاش دوباره روشن نمیشه!

میرم یه تایپیک جدید باز می کنم.

تایپیک جدید ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

فعلا