PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : بنزین بی کیفیت و جلوگیری از مشکلات آن

yoosef_st
11-11-2010, 00:06
سلام.
همونطوری که به احتمال قوی در جریان هستین، بنزینهایی که این روزها توی جایگاههای بنزین کشور عرضه میشن فوق العاده کیفیت مزخرفی دارن و تقریبا در مرز فاجعه هستن.
تا جایی که میدونم به دلیل اکتان پایین و بد سوختن به موتور اتومبیل لطمه شدیدی میزنن. جوری که بعضا گفته میشه تا 2،3 سال دیگه اگر همین وضعیت باشه موتور تمام ماشینهامون میاد پایین:41:
خب حالا برای جلوگیری از این صدمات چه کنیم؟
راهی هست که بشه به سوختن بهتر بنزین کمکی کرد؟
آیا مکملها کمکی در این رابطه میکنن؟
آیا ترکیبی از بنزین معمولی و سوپر بزنیم؟
چه کنیم؟
ممنون میشم راهنمایی کنین:11::40:

heinrich_himmler
11-11-2010, 01:20
1. تا حد امکان نه بخار این بنزین رو به دماغ مبارک برسونین نه خودشو به پوست که اثرات بسیار جالب و دردناکی داره. (بسوزه پدر تجربه) موتور ماشین پیشکشتون!
2. مصرف تمام ماشینا تو 6 ماه اخیر تقریبا 0.5 تا 1 لیتر بالا رفته در صورتی که قدرت و کشش تا حدود کمی افت کرده ( کار آقای بنزینه)
3. توصیه شده بود که از سوپر استفاده نشه (اسمشو نبر یکی از وارد کننده های بزرگ خودرو به ایرانه!) اما با این وضع بنزین معمولی بنده می گم فرقی نداره.
البته اوضاع برای ماشین اون قدر ها هم نگران کننده نیست، اما خوب موردی داشتیم که موتور تعطیل کرده باشه طرف که اونم شانسه.
لپ کلام کاری از دست شما بر نمیاد. فقط خودتو از بنزین دور نگه دار که کلاغه خبر داده به شدت سمیه.

MCI
11-11-2010, 12:04
دیروز رفتم بنزین بزنم دیدم بنزین یه رنگه دیگس (انگار تو بنزین خاک ریخته باشن وهمش زده باشن) پرسیدم چرا اینجوریه گفتش ایرانیه دیگه و....................!
ماله من دوگانه سوز هستش و احساس میکنم با این بنزینی که زدم فرق چندانی با گاز نداره از نظر شتاب و کشش و .....
یه سوال دارم
این بنزینی که ایران تولید میکنه مگه دارای استانداردهای جهانی نیست؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟/

night lord
11-11-2010, 14:00
ببین انقدر با این یه جملت خندیدم که دیگه نا ندارم................:27:

این بنزینی که ایران تولید میکنه مگه دارای استانداردهای جهانی نیست؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟/

هر وقت میخونمش کلی میخندم . البته بی احترامی به شما نشه . من به مفهوم حرف میخندم .

Electronic-Arts
11-11-2010, 14:42
اتفاقا اشتباه میکنین با توجه به تجربم میگم که توی ایران میخواین بنزین بزنین فقط بنزین ایرانی بزنین هم بوش کمه هم کیفیتش خوبه اما بنزین روسی هم بوش آدمو خفه میکنه هم کیفیتش آشغاله

H.Operator
11-11-2010, 16:01
به نظر من پول بنزین سوپر ندین چون من به شخصه فرقی بینشون ندیدم.
سوتفاهم نشه ها منظورم این بنزین آشغالیه که دارن به اسم سوپر بهمون میندازنش.

heinrich_himmler
11-11-2010, 16:37
دیروز رفتم بنزین بزنم دیدم بنزین یه رنگه دیگس (انگار تو بنزین خاک ریخته باشن وهمش زده باشن) پرسیدم چرا اینجوریه گفتش ایرانیه دیگه و....................!
ماله من دوگانه سوز هستش و احساس میکنم با این بنزینی که زدم فرق چندانی با گاز نداره از نظر شتاب و کشش و .....
یه سوال دارم

در حقیقت نمیشه تشخیص داد بنزین ایرانیه یا روسی. چون بنزین تولید ایران که مستقیما از پالایشگاه نمیاد تو پمپ بنزین، میره انبار مرکزی بنزین استان یا شهر! اونجا هم انبار خالی نیست، بلکه کلی بنزین توشه و با هم مخلوط میشه.
تا چند وقت پیش امارات متحده عربی بنزین بی کیفیت رو می خرید و در امارات یک ماده شیمیایی نا معلوم بهش اضافه می کرد و به ایران می فروخت. این ماده اون بنزین رو برای استفاده در ایران مناسبتر می کرد اما خطرات زیست محیطیش رو بیشتر! رنگ بنزین و بوش کاملا عوض شده بود. مصرف بالا رفته و بازده ماشینها پایین اومده و متقابلا فشار روی مجموعه موتور بالاتر رفته.
پالایشگاههای ایران هم اونقدر بنزین تولید نمی کنن که قابل بحث باشه. این بیشتر یه حرکت سیاسیه چون تولید بنزین در ایران نسبت به خرید بنزین قاچاق و چند برابر قیمت از چین و هند باز هم بسیار گرانتر و غیر اقتصادی تره!
اما مورد بحث ما اینها نیست، بنزین تنها توی موتور خودروها کاربرد نداره، مکانیکیها برای شستن قطعات موتور و .. نقاشها برای رنگ و و و ....
حتی شما خودتون هنگام بنزین زدن بارها ناخواسته ریخته رو دستتون و بوش به ته حلقتون رسیده. این در شرایط فعلی با توجه با اثراتی که روی پوست دست میذاره خطرناکه..
بیشتر دقت کنید..

mostafa405
17-12-2010, 22:02
واقعا بسوزه پدر تجربه این بنزین جدیدا خیلی بد مزه هست:31::31::31::31: