PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : ll تست و بررسی Acer 5742G ( خوش قیمت پر قدرت ! ) ll

صفحه ها : 1 2 3 4 5 [6] 7 8

elvin_1987
06-05-2011, 22:08
دوستان درایو دی وی دی من دیگه دیسک رو نمی خونه:41: تو 100 بار که دیسک میزارم توش شاید یکبار بخونه.خراب شد دیگه خدا رحمتش کنه.

Mr.Mazmamfi
06-05-2011, 22:15
دوستان درایو دی وی دی من دیگه دیسک رو نمی خونه:41: تو 100 بار که دیسک میزارم توش شاید یکبار بخونه.خراب شد دیگه خدا رحمتش کنه.
مگه شما چند وقته این لپ تاپو داری؟
چجوری باهاش کارکردی که به اینروز افتاده؟
بفرستش گارانتی

Mr.Mazmamfi
06-05-2011, 22:46
اولا که اگه بلوتوث و وایرلس رو خاموش کنی و یه بار ریستارت کنی تغییرات سیو میشن و بار بعد نیازی نداری که خاموش کنی
اگر هم درست نشد برو تو پاور منیجمنت کنار ایکن باتری و میری قسمت تنظیماتش و در هر سه حالت پاور سیور بالانس و پرفورمنس تنظیمات وایرلس رو عوض میکنی و میگی خاموش باشه! چون مهم نبوده بهت جواب نمیدادن فکر میکردن بلد باشی

تو بایوس یک گزینه براش هست
لطفا کامل تر توضیح بدید.
من کارایی که گفتید رو انجام دادم ولی بازم روشن میشه.
راهنمایی کنید لطفا

elvin_1987
06-05-2011, 23:29
مگه شما چند وقته این لپ تاپو داری؟
چجوری باهاش کارکردی که به اینروز افتاده؟
بفرستش گارانتی
2 3 ماهی میشه:31:.1 رایت هم نزدم جمعا 3 تا ایمج گرفتم و ویندوز زدم.اوه گارانتی ولش کن کی حال داره لپتاپ پست کنه برا اونا.یعه وقت کارم افتاد تهران میبرمش.شهرستانم

petozherver
07-05-2011, 00:50

انالله وانا علیه راجعون:41:

marlin
07-05-2011, 11:00
با سلام خدمت دوستان و اساتید سایت
بنده یک مشاوره میخاستم که اگه راهنماییم کنید ممنون میشم
بنده در حال حاضر یک Acer 5741G با کانفیگ CPU:Corei5 Graphic:geforce320M Ram:4DDR3 HDD:640 دارم و حدود 7/8 ماه پیش حدود 915 تومن گرفتمش و خیلی هم ازش راضیم تو این چند ماه کلی بازی مثل Call Of Duty BlackOps _ Medal Of Honer _ Battlefield Bad Company 2 _ Pes11 رو روش نصب کردم و بدون مشکل باهاش بازی میکنم و کاملا از این نوتبوک راضیم...
الان یکی 2روزی میشه که یکی از دوستام کلید کرده که نوتبوکت رو به من بفروش من برای دست به سر کردنش گفتو 800 تومن میدم که اونم گفت خیالی نیست و اطلاعاتت رو خالی کن و امشب میام میبرمش و پول نقد بهت میدم

حالا میخاستم بدونم نطرتون در مورد ACER 5742G با کانفیک CPU: INTEL i5 480M RAM: 4GB DDR3 VGA: GEFORCE 540 HDD640 چیه ایا با 820 تومن این نوتبوک رو بگیرم ایا نوتبوک مقاومی هست و جوابش رو روی بازیهای گرافیکی و نرم افزارهای گرافیکی پس داده؟
تو یه جا خوندم این نوتبوک دارای 1 اسپیکر هست و پخشش بصورت مونو میباشد ایا صحت داره از دوستانی که این مدل رو دارن ممنون میشم نصرشون رو در مورد صداش بدن
و ایا این نوتبوک با سری اولی که وارد کشور شدن فرقی دارن که افت قیمت داشتش و ایا کیفیت سری دومش پایین نیومده؟

از دوستان تشکر میکنم مه نطر خودشون رو در مورد سوالات بنده بدن و منو برای خرید 5742 راهنمایی کنند

petozherver
07-05-2011, 12:05
بنده در حال حاضر یک Acer 5741G با کانفیگ CPU:Corei5 Graphic:geforce320M Ram:4DDR3 HDD:640 دارم و حدود 7/8 ماه پیش حدود 915 تومن گرفتمش و خیلی هم ازش راضیم تو این چند ماه کلی بازی مثل Call Of Duty BlackOps _ Medal Of Honer _ Battlefield Bad Company 2 _ Pes11 رو روش نصب کردم و بدون مشکل باهاش بازی میکنم و کاملا از این نوتبوک راضیم...
الان یکی 2روزی میشه که یکی از دوستام کلید کرده که نوتبوکت رو به من بفروش من برای دست به سر کردنش گفتو 800 تومن میدم که اونم گفت خیالی نیست و اطلاعاتت رو خالی کن و امشب میام میبرمش و پول نقد بهت میدم

حالا میخاستم بدونم نطرتون در مورد ACER 5742G با کانفیک CPU: INTEL i5 480M RAM: 4GB DDR3 VGA: GEFORCE 540 HDD640 چیه ایا با 820 تومن این نوتبوک رو بگیرم ایا نوتبوک مقاومی هست و جوابش رو روی بازیهای گرافیکی و نرم افزارهای گرافیکی پس داده؟
تو یه جا خوندم این نوتبوک دارای 1 اسپیکر هست و پخشش بصورت مونو میباشد ایا صحت داره از دوستانی که این مدل رو دارن ممنون میشم نصرشون رو در مورد صداش بدن
و ایا این نوتبوک با سری اولی که وارد کشور شدن فرقی دارن که افت قیمت داشتش و ایا کیفیت سری دومش پایین نیومده؟

از دوستان تشکر میکنم مه نطر خودشون رو در مورد سوالات بنده بدن و منو برای خرید 5742 راهنمایی کنند

من دو هفتست که خریدم و ازش راضیم.در ضمن اسپیکرش درسته که مونو هست ولی مونوی بدی نیست.البته برای من اصلا صداش مهم نیست و مهم خروجی صداشه که باهدفون خوب جواب میده.گرافیکشم خیلی خیلی خوبه.
من فکر میکنم شما درست گفتین و این لب تاب تو 2 سری پخش شد.یه سری با درایور جی فورس و یه سری بدون درایور جی فورس.که مال من درایور جی فورسش همراش نبود.

راستی 800 تومان خیلی خوبه حتما ردش کن بده بره پی کارش.:21:

marlin
07-05-2011, 13:52
من دو هفتست که خریدم و ازش راضیم.در ضمن اسپیکرش درسته که مونو هست ولی مونوی بدی نیست.البته برای من اصلا صداش مهم نیست و مهم خروجی صداشه که باهدفون خوب جواب میده.گرافیکشم خیلی خیلی خوبه.
من فکر میکنم شما درست گفتین و این لب تاب تو 2 سری پخش شد.یه سری با درایور جی فورس و یه سری بدون درایور جی فورس.که مال من درایور جی فورسش همراش نبود.

راستی 800 تومان خیلی خوبه حتما ردش کن بده بره پی کارش.:21:

دوست عزیز ممنون از راهنماییتون

---------- Post added at 01:50 PM ---------- Previous post was at 01:48 PM ----------

---------- Post added at 01:52 PM ---------- Previous post was at 01:50 PM ----------

حالا نطر دیگر دوستانمون رو هم میشنویم

reza-atom
07-05-2011, 14:31
دوست عزیز ممنون از راهنماییتون

---------- Post added at 01:50 PM ---------- Previous post was at 01:48 PM ----------

---------- Post added at 01:52 PM ---------- Previous post was at 01:50 PM ----------

حالا نطر دیگر دوستانمون رو هم میشنویم

بابا گناه داره بنده خدا ! الان با 800 تومن می تونه همین 5742 رو بخره ! 800 نده خیلی نامردیه !تازه دست دوم هم هست اون بیچاره نمی دونه شما بهش غالب نکن. اگه میومد این روم عمراً اگه ازت می خرید.یه ذره انصاف هم خوب چیزیه !

وای خدا به داد ما برسه :دی !!!! حالا میخوای چیکار کنی ؟

Mr.Mazmamfi
07-05-2011, 14:45

سلام دوست عزیز
گرافیک 5742 به مراتب قوی تر تر از 5741 هستش و راحت میتونی بازی های جدیدتر رو روش بازی کنی.
5742 نوت بوک خوبیه. ولی اگه از نسل جدید پردازنده ها بگیری بهتره یعنی مدلهای 4750 و 5750.
دوست من رفیق شما از قیمت لپ تاپ خبر نداره ولی دلیل نمیشه که شما هر قیمتی خواستی لپ تاپتو بهش بفروشی! اگر هم به فرض با همین قیمت 800 تومن فروختی و این بنده خدا بعد چند روز قیمت اصلیشو فهمید چیکار میخوایی کنی؟ جز اینکه رابطه دوستستون بهم بریزه چیز دیگه ای نداره.
اگه بخوایی قیمت اصلیشو بدست بیاری برو مغازه بگو میخوام بفروشم و هر قیمتی گفت شما 50 تومن بزار روش و به رفیقت بفروش.
این جوری نه سیخ میسوزه و نه کباب .

petozherver
07-05-2011, 15:20
با صحبت های دوستان منم عذاب وجدان گرفتم که به اون دوستمون گفتم 800 ردش کن بره.
اقا من حرفمو پس میگیرم.ردش نکنی بره.ردش نکن گناه داره بیچاره:41:

dvd_arzan
07-05-2011, 16:02

گرافیک 5742G به مراتب بهتر از 5741 بهتر است و با چندین کانفیگ مختلف وجود داره

اول با گرافیک 420 جیفورس و هارد 640 بعد از اون با گرافیک 540جیفورش و هارد 640 و در آخر هم با 540 جیفورس و هارد 500 وارد شده

بله پخش صدا به صورت مونو است

افت قیمت هم به خاطر وارد شدن مدل های جدیدتر با سی پی یو های سندی بریج هست

حالا دیگه نظر خودتونه که بخاید چکار کنید

نظر من این هست که دوستتون رو راهنمایی کنید تا یک نوت بوک نو خریداری کنه

حتما هم با گارانتی سازگار تهیه کنید

elvin_1987
07-05-2011, 16:05
وای خدا به داد ما برسه :دی !!!! حالا میخوای چیکار کنی ؟
هیچی:31:می خوام مراسم خوبی براش بگیرم.
اما رایت می ککنه:18:
فقط نمی خونه.
گارانتی هم حال ندارم بدم پست ببره یه وقت تهران راهم افتاد مب برم میدم.

marlin
07-05-2011, 16:51
1_راستی 800 تومان خیلی خوبه حتما ردش کن بده بره پی کارش.

2_بابا گناه داره بنده خدا ! الان با 800 تومن می تونه همین 5742 رو بخره ! 800 نده خیلی نامردیه !تازه دست دوم هم هست اون بیچاره نمی دونه شما بهش غالب نکن. اگه میومد این روم عمراً اگه ازت می خرید.یه ذره انصاف هم خوب چیزیه !

3_دوست من رفیق شما از قیمت لپ تاپ خبر نداره ولی دلیل نمیشه که شما هر قیمتی خواستی لپ تاپتو بهش بفروشی! اگر هم به فرض با همین قیمت 800 تومن فروختی و این بنده خدا بعد چند روز قیمت اصلیشو فهمید چیکار میخوایی کنی؟ جز اینکه رابطه دوستستون بهم بریزه چیز دیگه ای نداره.

4_با صحبت های دوستان منم عذاب وجدان گرفتم که به اون دوستمون گفتم 800 ردش کن بره.
اقا من حرفمو پس میگیرم.ردش نکنی بره.ردش نکن گناه داره بیچاره

5_نظر من این هست که دوستتون رو راهنمایی کنید تا یک نوت بوک نو خریداری کنه

با سلام به همگی دوستان و ممنون از راهنمایی و اطهار نطراتتنون

ببینید دوستان بنده اونقدرها هم که فکر میکنید یزید نیستم که بخام نوتبوکم رو به این دوستم بندازم
این رفیقمون تو کاره اهنگسازیه و نوتبوک خودش رو به برادرش فروخته و الان 3/4 روزه که پاشنه دره خونه مارو در اورده تو پست اولم هم گفتم ( یکی از دوستام کلید کرده که نوتبوکت رو به من بفروش من برای دست به سر کردنش گفتم 800 تومن میدم که اونم گفت خیالی نیست و اطلاعاتت رو خالی کن و امشب میام میبرمش ) حالا میگه من امشب باید اهنگهامو برای رکورد جمع و جور کنم تا طرف این یکی 2روزه بریم استودیو ...
حال نکته اینجاست که بنده از دستگام راضیم و تمام کارهامو با این انجام میدم و اگه بخام نوتبوک رو به 600 یا 650 تومن بدم اصلا نمیتونم 200/250 تومن روش بزارم تا یک دستگاه جدید بگیرم نکته دیگه اینه که ما در یکی از شهرستانهای دور جنوبی هستیم و این دوستم اصلا صبر نمیکنه تا 2/3 روز ار تهران خریراری کنیم به هرحال بنده هم حدود 400گیگ اطلاعاتم رو دارم بر میدارم رو هارد اکسترنال

بگذریم

دوست عزیزمون جناب mrmazmamfi مدلهای 4750 و 5750. رو به بنده پیشنهاد داده بودند که میخاستم ببینم تو چه رنج قیمتی هستند و اگه کانفیگی که تو ایران یافت میشه رو برام بزارید ممنون میشم...

و یک سوال دیکه ای که داشتم تو رنج 800تا900 تومن چه پیشنهاد دیگه ای میکنید که مشابه و یا بالاتر از کانفیگ زیر باشه

Acer Aspire 5742G
CPU: INTEL i5 480M (2.66 Ghz) / CACHE: 3.0 MB / FSB: 1066 / RAM: 4GB DDR3 / HDD: 640+ GB SATA / LCD: 15.6" Diagonal High Definition - LED / DRIVE: DVD+RW DoubleLayer / VGA: GEFORCE 540 - 1GB / PORTS: LAN + WiFi + eSATA + CARD READER + WebCam + Bluetooth + HDMI / 2.7 Kg / DOS

Mr.Mazmamfi
07-05-2011, 18:09
دوست عزیزمون جناب mrmazmamfi مدلهای 4750 و 5750. رو به بنده پیشنهاد داده بودند که میخاستم ببینم تو چه رنج قیمتی هستند و اگه کانفیگی که تو ایران یافت میشه رو برام بزارید ممنون میشم...

و یک سوال دیکه ای که داشتم تو رنج 800تا900 تومن چه پیشنهاد دیگه ای میکنید که مشابه و یا بالاتر از کانفیگ زیر باشه

این قیمت 4750 البته از خودشون بپرش که نسل سندی بریج هست یا نه.

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

قبلش از سازگارم آمار بگیر
اینم 5750

reza-atom
07-05-2011, 19:25
با سلام به همگی دوستان و ممنون از راهنمایی و اطهار نطراتتنون

ببینید دوستان بنده اونقدرها هم که فکر میکنید یزید نیستم که بخام نوتبوکم رو به این دوستم بندازم
این رفیقمون تو کاره اهنگسازیه و نوتبوک خودش رو به برادرش فروخته و الان 3/4 روزه که پاشنه دره خونه مارو در اورده تو پست اولم هم گفتم ( یکی از دوستام کلید کرده که نوتبوکت رو به من بفروش من برای دست به سر کردنش گفتم 800 تومن میدم که اونم گفت خیالی نیست و اطلاعاتت رو خالی کن و امشب میام میبرمش ) حالا میگه من امشب باید اهنگهامو برای رکورد جمع و جور کنم تا طرف این یکی 2روزه بریم استودیو ...
حال نکته اینجاست که بنده از دستگام راضیم و تمام کارهامو با این انجام میدم و اگه بخام نوتبوک رو به 600 یا 650 تومن بدم اصلا نمیتونم 200/250 تومن روش بزارم تا یک دستگاه جدید بگیرم نکته دیگه اینه که ما در یکی از شهرستانهای دور جنوبی هستیم و این دوستم اصلا صبر نمیکنه تا 2/3 روز ار تهران خریراری کنیم به هرحال بنده هم حدود 400گیگ اطلاعاتم رو دارم بر میدارم رو هارد اکسترنال

عزیز من چه فرقی داره آخه ؟ دزدی دزدیه حالا شما بیا خودتو گول بزن ! وقتی داری 200 - 300 تومن گرونتر به طرف می ندازی اسمشو چی میشه گذاشت ؟؟؟؟؟؟

saed1356
07-05-2011, 19:54
اینم لینک 5742 سایت acer

roteal2007
07-05-2011, 21:31
به نظرم اگه رد کنی بره برد کردی.....چون کانفینگش فوقالعادست 5742G

crazymohamad
08-05-2011, 19:29
سلام دوستان
میشه لطف کنید بگید بایوس 5742g رو چجوری باید آپدیت کنم(و چه مزایایی داره)

---------- Post added at 08:29 PM ---------- Previous post was at 08:25 PM ----------

دوستان تو 5742g وقتی بازی pes2011 رو نصب میکنم تو تنظیماتش نمیزاره کیفیت رو روی high بزارم.
شما میدونید چجوری میشه کیفیت رو برد بالا( یعنی چه دایرکستی رو باید نصب کنم)

ممنون

roteal2007
08-05-2011, 19:51
سلام دوستان
میشه لطف کنید بگید بایوس 5742g رو چجوری باید آپدیت کنم(و چه مزایایی داره)

---------- Post added at 08:29 PM ---------- Previous post was at 08:25 PM ----------

دوستان تو 5742g وقتی بازی pes2011 رو نصب میکنم تو تنظیماتش نمیزاره کیفیت رو روی high بزارم.
شما میدونید چجوری میشه کیفیت رو برد بالا( یعنی چه دایرکستی رو باید نصب کنم)

ممنون

شوما اول برو بایوس رو از سایت ایسر بگیر بعدش لپ تاپ رو به برق شهر وصل کن و آنتی ویروس رو کامل خاموش کن و روی فایل مخصوص ویندوز run as adminstrator بزن.همه وصایل usb هم از لپ تاپت بکش بیرون.
شما nvidia control panel رو باز کن و از تب 3d setting برو فایل pes2011 رو بهش معرفی کن....

crazymohamad
08-05-2011, 20:20
مشکل عجیب با بازی pes 2011

دوستان علت اینکه این بازی و fifa11 داخل بازی تیک میزنن رو فهمیدم!
این بازیا کارت گرافیک فرعی اینتل (128 مگابایت) رو میشناسن و کات گرافیک قدرتمند و اصلی جیفورس واسشون ناشناسه!!!!
من به توصیه دوست عزیزمون بصورت دستی تو تنظیمات کارت گرافیک جیفورس بازی pes2011 رو add کردم و قسمت بعدیش رو روی nvidia قرار دادم (تصویر اول) و بعدش ریست کردم

ولی لانچر لعنتی pes2011 هنوز هم کارت گرافیک فرعیو میشناسه( تصویر دوم)
با این وضعیت هنوز هم نمیشه از تب Display (تو لانچر pes2011) کیفیت رو روی high قرار داد!

نمیدونید مشکل از کجاست و چجوری میشه کارت گرافیک اصلیو به لانچر معرفی کرد؟؟؟؟

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

petozherver
08-05-2011, 22:02
من احتمال میدم نسخه ی ویندوزتون مشکل داشته باشه ویا شاید درایور جی فورسو خوب نصب نکردین. چون من بدون هیچ مشکلی pes2011 رو رو لب تابم نصب کردم واجراش کردم.

starpars
08-05-2011, 22:43
دوست عزيز شما خود لانچر و تمام فايلاي اجرايي توي فولدر بازي رو توي پنل NVIDIA اضافه كن وقتي اضافه كردي قسمت پايينش هم موارد رو رويHIGH بزار

reza-atom
08-05-2011, 23:21

این بازیا کارت گرافیک فرعی اینتل (128 مگابایت) رو میشناسن و کات گرافیک قدرتمند و اصلی جیفورس واسشون ناشناسه!!!!
من به توصیه دوست عزیزمون بصورت دستی تو تنظیمات کارت گرافیک جیفورس بازی pes2011 رو add کردم و قسمت بعدیش رو روی nvidia قرار دادم (تصویر اول) و بعدش ریست کردم

با این وضعیت هنوز هم نمیشه از تب Display (تو لانچر pes2011) کیفیت رو روی high قرار داد!

خدا خیرتون بده یکی بگه چون من هم همین مشکلو دارم! میگن که ویندوز گرافیکو نمی شناسه در صورتی که من شیفت 2 رو با گرافیک خدا بازی میکنم!

H.A.M.E.D
08-05-2011, 23:39
دوستان منم مشکل دارم هم تو بازی PES2011 هم تو FIFA 11
مشکلم فکر میکنم بر میگرده به همون نشناختن گرافیک اصلی به علت سبک بودن بازیها
تمامی حالت های مربوط به 3D Setting کارت گرافیک رو هم امتحان کردم ولی بازهم جوابی نگرفتم!!!

dvd_arzan
09-05-2011, 08:33
دوستان منم مشکل دارم هم تو بازی PES2011 هم تو FIFA 11
مشکلم فکر میکنم بر میگرده به همون نشناختن گرافیک اصلی به علت سبک بودن بازیها
تمامی حالت های مربوط به 3D Setting کارت گرافیک رو هم امتحان کردم ولی بازهم جوابی نگرفتم!!!

خود ستینگ رو هم add کردید یا نه ؟

reza-atom
09-05-2011, 11:05
خود ستینگ رو هم add کردید یا نه ؟

آره اونم add کردیم ولی انگار که نه انگار:دی

Mr.Mazmamfi
09-05-2011, 16:20
سلام
دوستانی که با من آشنا هستن میدونن که من وقتی 5742 رو گرفتم با فروشنده طی کردم که اگه دستگاه ریفر باشه برش میگردونم ولی تلاشهای من به نتیجه نرسید و نتونستم بفهمم که از کجا میشه فهمید دستگاه ریفره یا نه(خیلی دنبالش گشتم)
و این موضوع باعث شد تا تو فروم سازگار یه تاپیک بزنم و فرقشو بپرسم که این جواب من بود:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدجواب آقای hooman(فکر کنم از کارکنان سازگار باشه) 18 اسفند 89 هست و امروز دیدم که دوستمون hosein_80 یه جواب دیگه ای دادن.
غرض از این بجث آگاهی دادن به شما دوستان عزیزم بود.

ata.royalfalcon
09-05-2011, 16:31
سلام
تشخيص ريفر بودن دستگاه مشكله !!! مگر اينكه واقعا روي جعبه اش بنويسه .
ولي در بعضي از محصولات مثل dell و يا hp اگر تو سايتش رجيستر كنين وضعيت دستگاه رو به شما ميگه
من لپتاپم كه asus هست تو سايتش رجيستر كردم ولي چيزي راجع به ريفر بودنش نگفته

Mr.Mazmamfi
09-05-2011, 16:36
سلام
تشخيص ريفر بودن دستگاه مشكله !!! مگر اينكه واقعا روي جعبه اش بنويسه .
ولي در بعضي از محصولات مثل dell و يا hp اگر تو سايتش رجيستر كنين وضعيت دستگاه رو به شما ميگه
من لپتاپم كه asus هست تو سايتش رجيستر كردم ولي چيزي راجع به ريفر بودنش نگفته
ممنون
بحث ریفر رو بندازید دور
هدف من از اون پست عکس العملی هست که سازگار در قبال خرابی لپ تاپ دوستمون انجام داده یعنی هاردش خراب شده ولی بجای اینکه عوضش کنن به دروغ میگن عوضش کردن در صورتی که سریال هارد همونه!
امیدوارم منظورمو خوب رسونده باشم.

petozherver
09-05-2011, 16:49
پس همون بهتر که لب تابم گارانتیش سازگار نیست.

من یه خاطره از سازگار دارم که فک کنم بد نباشه بهتون بگم.
من چند سال پیش هارد کامپیوترم خراب شد دادمش سازگار و بعداز ده روز هاردمو بسته بندی شده ازشون تحویل گرفتمو گفتن درست شده.رفتم خونه بسته بندیه هاردو که وا کردم دیدم ظاهر هاردم عوض شده .گفتم شاید بعد از تعمیر بدنشو عوض کردن و وقتی وصلش کردم به کامپیوتر چشمام درشت شد:18:
هاردم80 بود و بعد از تعویض به اشتباه بهم هارد250 دادن.هارد 250 هم اون موقع خدا بود ولی من چون لقمه ی حروم از گلوم پایین نمیره از شهرستان با هزینه خودم هاردو پست کردم تهران تا هارد خودموکه اطلاعاتشم واسم مهم بود بهم بدن.وبعد از 10 روز هارد عزیزمو بهم دادن.این بود رومان داستانی از سرنوشت یک هارد که البته جاش اینجا نبود ولی برای تنوع گفتم مطرح کنم.

crazymohamad
09-05-2011, 22:19

دوست عزيز شما خود لانچر و تمام فايلاي اجرايي توي فولدر بازي رو توي پنل NVIDIA اضافه كن وقتي اضافه كردي قسمت پايينش هم موارد رو رويHIGH بزار

دوستان مشکل حل شد!!!!

به گفته دوست عزیزمون هر دو فایل لانچر و فایل اجرایی بازی pes2011 رو تو تنظیمات nvidia اد کردم و لانچر کارت گرافیک اصلی رو شناخت.
رفتم و تنظیمات Disply بازی رو هم بدون ارور رویhigh قرار دادم.
جزئیات تصاویر خیلی بیشتر شده و بازی لذت بخشتر شده.
دوستان توجه کنن بازی فیفا 11 هم همینکارو باید بکنن
حتی مافیا 2 هم که صفحه سیاه میشه و نمیزاره برین تو بازی واسه اینه که کارت گرافیک اینتل رو شناختخ. اینکارو کنید درست میشه

کلا ازر این به بعد اگه بعد از نصب بازیها متوجه مشکلی شدین سریع برین و تنظیمات رو واسه اون بازی اعمال کنین

:10::10::10:
موفق باشید

H.A.M.E.D
10-05-2011, 00:10
دوستان مشکل حل شد!!!!

به گفته دوست عزیزمون هر دو فایل لانچر و فایل اجرایی بازی pes2011 رو تو تنظیمات nvidia اد کردم و لانچر کارت گرافیک اصلی رو شناخت.
حتی مافیا 2 هم که صفحه سیاه میشه و نمیزاره برین تو بازی واسه اینه که کارت گرافیک اینتل رو شناختخ. اینکارو کنید درست میشه

کلا ازر این به بعد اگه بعد از نصب بازیها متوجه مشکلی شدین سریع برین و تنظیمات رو واسه اون بازی اعمال کنین

ممنون دوست عزیز مشکل منم تا حدودی حل شد.
فقط باید تنظیمات دو تا فایل با تنظیمات خود بازی یکی باشه؟
چون تو FIFA 11 هنوز هم کمی مشکل وجود داره
ولی PES2011 درست شد و تونستم تنظیمات رو HIGH قرار بدم
مشکل دیگه ای هم که دارم اینه که بعضی مواقع از سمت راست کیبورد
که فکر میکنم محل قرار گیری هارد باشه صدای تق تق میاد البته خیلی کم هست و مزاحمتی ایجاد نمیکنه
ولی میخواستم ببینم که این موضوع طبیعی هست یا نه هاردم هم وسترن 500 گیگه
دوستان دیگه این مشکل رو ندارن؟

crazymohamad
10-05-2011, 01:08
اتفاقا درسته مال من هم خرخر میکنه به سازگار زنگ زدم گفت طبیعیه نگران نباش

marlin
10-05-2011, 01:16
عزیز من چه فرقی داره آخه ؟ دزدی دزدیه حالا شما بیا خودتو گول بزن ! وقتی داری 200 - 300 تومن گرونتر به طرف می ندازی اسمشو چی میشه گذاشت ؟؟؟؟؟؟

دوست عزیز شما اول پستهای قبلی من رو بخون بعد به مردم تهمت دزدی بزن:2:
عده ای عادت کردن از نیمه راه بیان تو مسیر بعد ادعای خدایی کنن و زود قظاوت کنن

نیازی به توضیح به جنابعالی نیست ولی خطاب به دیگر دوستان گه با کمال معرفت جواب بنده رو دادن...
جناب پیامبر حدود 3/4 شب یکی از دوستام بخاطر تمام کردن البومش به من پیشنهاد خرید رو داد و من قصد فروشش رو نداشتم ولی با اصرار این دوستم راضی به فروختنش شدمو ضمنا بنده نه روانیم و نه ... که نوتبوکی 930 تومن خریدمش و ازش راضیم داره کارم رو انجام میده به 500 600 تومن بفروشم و 200 300 تومن روش بزارم تا بتونم یکی دیگه بگیرم
ضمنا این رفیقمم هم نمیتونست 4/5 روز برای تهیه نوتبوک از تهران صبر کنه

پس لطفا پستهای قبلی رو بخون بعد کلاهی که نداری رو قاضی کن:31:

بازگشت به پست
برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید و

crazymohamad
10-05-2011, 02:16
دوستان اگه ممکنه لینک بایوس واسه 5742g i5 640gig رو بزارین

راستی آپدیت بایوس چه مزیتی داره؟؟؟

peaceful1
10-05-2011, 08:09
دوستان اگه ممکنه لینک بایوس واسه 5742g i5 640gig رو بزارین

راستی آپدیت بایوس چه مزیتی داره؟؟؟

ببین لپتاپت چه ورژنی هست از اون شماره به بعد تغیرات رو نوشته تا شماره اخر همه اونها اعمال شده.

reza-atom
10-05-2011, 10:48
دوستان مشکل حل شد!!!!

:10::10::10:
موفق باشید

آقا مشکل ما که حل نشد میشه دقیق بگین چیکار کردین ؟ من همین کارو کردم!!!

crazymohamad
10-05-2011, 12:18
آقا مشکل ما که حل نشد میشه دقیق بگین چیکار کردین ؟ من همین کارو کردم!!!

تو صفحه زیر برو و هم فایل اصلی و هم لانچر pes2011 رو به لیستش اضافه کن. هر دوتاشو تو حالت High-performance NVIDIA prosessor قرار بده! بعدشم apply کن تا تغییرات اعمال بشه.
حالا برو لانچر pes2011 رو باز کن تو تب آخر که مشخصات سیستمت رو زده کارت گرافیک اصلیتو میشناسه:31:
الان میتونی بری و کیفیت disply بازیو روی high قرار بدی

mehran gorji
10-05-2011, 12:33
پس همون بهتر که لب تابم گارانتیش سازگار نیست.

من یه خاطره از سازگار دارم که فک کنم بد نباشه بهتون بگم.
من چند سال پیش هارد کامپیوترم خراب شد دادمش سازگار و بعداز ده روز هاردمو بسته بندی شده ازشون تحویل گرفتمو گفتن درست شده.رفتم خونه بسته بندیه هاردو که وا کردم دیدم ظاهر هاردم عوض شده .گفتم شاید بعد از تعمیر بدنشو عوض کردن و وقتی وصلش کردم به کامپیوتر چشمام درشت شد:18:
هاردم80 بود و بعد از تعویض به اشتباه بهم هارد250 دادن.هارد 250 هم اون موقع خدا بود ولی من چون لقمه ی حروم از گلوم پایین نمیره از شهرستان با هزینه خودم هاردو پست کردم تهران تا هارد خودموکه اطلاعاتشم واسم مهم بود بهم بدن.وبعد از 10 روز هارد عزیزمو بهم دادن.این بود رومان داستانی از سرنوشت یک هارد که البته جاش اینجا نبود ولی برای تنوع گفتم مطرح کنم.
باید بگم من هم خاطراتم 1000 برابر شماست
عزیزم سازگار یکی از بهترین گارانتیهاست.
این مشکلاتی که شما میگید برای همه گارانتی ها پیش میاد.
من رم 2 گیگ رو 3 بار برای اولژنگ فرستادم و هر 3 بار تعویض شد اما خراب بود سری اخر درست بود.
هارد 320 رو فرستادم گارانتی ویستا بهد از 2 ماه اومد هارد تعمیر شد اما بعد از 1 هفته هد اسیب دید دوباره فرستادم هارد عوض شد باز بهد از 1 ماه هدش اسیب دید باز فرستادم یه هارد دیگه داد فعلا داره خوب کار میکنه.
و خیلی مشکلات از سریر و دیجیتال و ...
گارانتی سازگار مشکلی تا به حال نداشتم.فقطیک بار هارد رو دادم باز اون هاردو واسم فرستادن دوباره ارسال کرد و تعویض شد
پس این دلیل بر بد بودن این گارانتی نیست.همه جا این مشکلات است
اما ویستا بدقول ترینشان است
:11::11::11::11::11::11::11::11::11::11:

crazymohamad
10-05-2011, 12:33
برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدببین لپتاپت چه ورژنی هست از اون شماره به بعد تغیرات رو نوشته تا شماره اخر همه اونها اعمال شده.

دوست عزیز ورژن لپ تاپ رو از کجا باید دید؟؟؟؟

marlin
10-05-2011, 14:02

دوست عزیز شما اول پستهای قبلی من رو بخون بعد به مردم تهمت دزدی بزن:2:
عده ای عادت کردن از نیمه راه بیان تو مسیر بعد ادعای خدایی کنن و زود قظاوت کنن

نیازی به توضیح به جنابعالی نیست ولی خطاب به دیگر دوستان گه با کمال معرفت جواب بنده رو دادن...
جناب پیامبر حدود 3/4 شب یکی از دوستام بخاطر تمام کردن البومش به من پیشنهاد خرید نوتبوکم رو داد و من اصلا قصد فروشش رو نداشتم ولی با اصرار این دوستم راضی به فروختنش شدمو ضمنا بنده نه روانیم و نه ک...ل که نوتبوکی 930 تومن3/4 ماه پیش خریدم و ازش راضیم داره کارم رو انجام میده به 500 600 تومن بفروشم که شخصی میخاد البومش رو تموم کنه و نمیتونه 5/4 روز صبر کنه تا از تهران براش خرید کنم و خودم 200 300 تومن روش بزارم تا بتونم یکی دیگه بگیرم
ضمنا این رفیقمم هم نمیتونست 4/5 روز برای تهیه نوتبوک از تهران صبر کنه

پس لطفا پستهای قبلی رو بخون بعد کلاهی که نداری رو قاضی کن:31:

بازگشت به پست
برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید و

petozherver
10-05-2011, 17:29
باید بگم من هم خاطراتم 1000 برابر شماست
عزیزم سازگار یکی از بهترین گارانتیهاست.
این مشکلاتی که شما میگید برای همه گارانتی ها پیش میاد.
من رم 2 گیگ رو 3 بار برای اولژنگ فرستادم و هر 3 بار تعویض شد اما خراب بود سری اخر درست بود.
هارد 320 رو فرستادم گارانتی ویستا بهد از 2 ماه اومد هارد تعمیر شد اما بعد از 1 هفته هد اسیب دید دوباره فرستادم هارد عوض شد باز بهد از 1 ماه هدش اسیب دید باز فرستادم یه هارد دیگه داد فعلا داره خوب کار میکنه.
و خیلی مشکلات از سریر و دیجیتال و ...
گارانتی سازگار مشکلی تا به حال نداشتم.فقطیک بار هارد رو دادم باز اون هاردو واسم فرستادن دوباره ارسال کرد و تعویض شد
پس این دلیل بر بد بودن این گارانتی نیست.همه جا این مشکلات است
اما ویستا بدقول ترینشان است
:11::11::11::11::11::11::11::11::11::11:

پس میشه نتیجه گرفت در ایران شرکتای گارانتی اول فکر جیبشونن وبعدشم فکر جیبشونن ودر اخر فکر مشتری.واز میون بد و بدتر سازگار بد هست و نه بدتر.اینم تقدیم شما:11:

reza-atom
10-05-2011, 17:57
تو صفحه زیر برو و هم فایل اصلی و هم لانچر pes2011 رو به لیستش اضافه کن. هر دوتاشو تو حالت High-performance NVIDIA prosessor قرار بده! بعدشم apply کن تا تغییرات اعمال بشه.
حالا برو لانچر pes2011 رو باز کن تو تب آخر که مشخصات سیستمت رو زده کارت گرافیک اصلیتو میشناسه:31:
الان میتونی بری و کیفیت disply بازیو روی high قرار بدی

خیلی عجیبه ! شما این کارو کردی درست شذ؟ مال من که نمیشه این کارو میکنم.کار دیگه ای نکردی؟

crazymohamad
10-05-2011, 18:53
اصلا برو ببین داخل لپ تاپت کارت گرافیک 540M هست؟؟؟؟؟؟
بازی هایی مثل EVIL5 یه راست گرافیک اصلیو میشناسن نصب کن ببین بالا میاد؟؟؟

درایور هر دو کارت گرافیک رو باید نصب کرده باشی (اول اینتل بعد جی فورس)
شایدهم مشکل از درایور کارت گرافیکت باشه! درایور همراه لپ تاپ واسه ویندوز 7 هست تو ویندوزهای دیگه نمیتونی ازش استفاده کنی!

crazymohamad
10-05-2011, 19:16
برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدببین لپتاپت چه ورژنی هست از اون شماره به بعد تغیرات رو نوشته تا شماره اخر همه اونها اعمال شده.

reza-atom
10-05-2011, 21:15
اصلا برو ببین داخل لپ تاپت کارت گرافیک 540M هست؟؟؟؟؟؟
بازی هایی مثل EVIL5 یه راست گرافیک اصلیو میشناسن نصب کن ببین بالا میاد؟؟؟

درایور هر دو کارت گرافیک رو باید نصب کرده باشی (اول اینتل بعد جی فورس)
شایدهم مشکل از درایور کارت گرافیکت باشه! درایور همراه لپ تاپ واسه ویندوز 7 هست تو ویندوزهای دیگه نمیتونی ازش استفاده کنی!
بازی shift 2 که با بالاترین گرافیک اجرا میشه .درایورش هم نصب کردم آخرین ورژنش !

peaceful1
10-05-2011, 23:17
تو خود بایوس نوشته.

taghi_ramzi
11-05-2011, 19:37
سازگار قیمت مدل Acer Aspire 5742G-484G64Mncc با کانفیگ
سی پی یو کور آی فایو
رم 4
هارد 640
گرافیک 540 ام
رو 30 هزار تومن کاهش داد و یه 830 رسوند. (دیروز صبح قیمتش 860 بود.)
همین مدل رو با همین گرافیک و هارد 500 یکی از سایتها بدون گارانتی 795 و با گارانتی 825 چوق میده.

petozherver
11-05-2011, 21:26
سی پی یو کور آی فایو
رم 4
هارد 640
گرافیک 540 ام
همین مدل رو با همین گرافیک و هارد 500 یکی از سایتها بدون گارانتی 795 و با گارانتی 825 چوق میده.

همچین که ما می خوایم یه چیزیو بگیریم ماه به ماه چوق به چوق میره بالا وبعد از اینکه ما یه چیزیو میگیریم به ماه هم نمیکشه روز به روز چوق به چوق پنی به پنی میزنه پایین.:19:

peaceful1
12-05-2011, 11:56
حتی 780 هم میشه خرید.

crazymohamad
12-05-2011, 13:18
تو خود بایوس نوشته.

بایوس رو کجا باید دید؟؟؟؟:46:

mamad_rammstein_1
12-05-2011, 13:18
همچین که ما می خوایم یه چیزیو بگیریم ماه به ماه چوق به چوق میره بالا وبعد از اینکه ما یه چیزیو میگیریم به ماه هم نمیکشه روز به روز چوق به چوق پنی به پنی میزنه پایین.:19:

دوستان عزیز با اینکه دلار بالا رفته ولی من 5742g رو با کانفیگ هارد 500 خریدم 770 با گارانتی الماس که البته با سازگار هم قیمتش هم کیفیت گارانتیش یکیه.760 هم قیمت بود تا 2 روز پیش. البته من خودم فروشگاه دارم.:31::20:

crazymohamad
12-05-2011, 13:27
سی پی یو کور آی فایو
رم 4
هارد 640
گرافیک 540 ام

دوست عزیز اگه این مدل منظورته باید بگم مال من پردازندش 2.67 هست ولی سازگار زده 2.5!!!!
بقیه مشخصاتشم همینه یعنی هرد 560 و گرافیک 540M و رم 4 گیگ. فقط پردازندش 2.67 هست

من یک ماه پیش 815 خریدم

petozherver
12-05-2011, 14:23

روی فایل نصبی که باهاش بایوس رو نصب میکنن.جای دیگه ای فک نکنم بشه دید.

dvd_arzan
12-05-2011, 15:07

اگه منظورتون ورژن فعلی بایوس هست بااین نرم فزار می تونید ببینید

ghandeasall
12-05-2011, 23:04
سلام دوستان
دوستان بدبخت شدم رفت
1 ماه پیش 5742g با این مشخصات گرفتم:
core i3 380m
4 gb ram ddr3
gt540 1gb
hdd 640
حالا دو وی دی رایترم از کار افتاده نه میخونه نه رایت میکنه.وقتی باهاش کار میکنم بعد 2 ساعت روشن بودن ریست میکنه
کولپدم دارم( deep cool سه فنه) مشکل ریست شدن رو شما هم دارین؟

petozherver
12-05-2011, 23:26
سلام دوستان
دوستان بدبخت شدم رفت
core i3 380m
4 gb ram ddr3
gt540 1gb
hdd 640
حالا دو وی دی رایترم از کار افتاده نه میخونه نه رایت میکنه.وقتی باهاش کار میکنم بعد 2 ساعت روشن بودن ریست میکنه

فعلن که من بد بخت نشدم:5: مشکلم نداشتم

reza-atom
13-05-2011, 11:35
سلام دوستان
دوستان بدبخت شدم رفت
core i3 380m
4 gb ram ddr3
gt540 1gb
hdd 640

فکر کنم دی وی دی رایترش خیلی ضعیفه !

peaceful1
13-05-2011, 11:52
برای هم هنوز که هنوز هست PES رو گرافیک نمیشناسه.

elvin_1987
13-05-2011, 13:02
سلام دوستان
دوستان بدبخت شدم رفت
core i3 380m
4 gb ram ddr3
gt540 1gb
hdd 640
مال منم کار نمیکنه درایوش ببر نمایندگی عوض کنن.حضوری بری بهتره.

starpars
13-05-2011, 13:53
آقا اين درايو dvd ما هم مشكل داره به زور ميخونه گارانتي راحت عوض ميكنه؟چه درايوي ميزاره؟

mamad_rammstein_1
13-05-2011, 17:13
سلام
دوستانی که میگن بازی ها کارت گرافیک NVIDIA رو نمیشناسه........
در قسمت GLOBAL SETTING تنظیمات کارت گرافیک می تونید تمامی کارها رو به NVIDIA به دید. در ضمن در تب دوم همون تنظیمات حتی میتونید به صورت دستی بازیها و یا برنامه هایی رو که می خواهید با NVIDIA اجرا بشن رو انتخاب کنید.البته یکسری بچه ها با انجام این کارا هم نتونسن NVIDIA رو فعال کنن.ولی من که مشکلی نداشتم خدارو شکر.
حالا به نظر شما بهتره GLOBAL SETTING رو بزاریم رو NVIDIA یا فقط بازیها و برنامه های گرافیکی رو بزاریم؟ رو شارژ تاثیر داره؟:question:

LordMMD
13-05-2011, 17:31
من دیشب ساعت 5 صبح متوجه ریلیز داریور شدم ساعت 6 صبح هم درایور نصب کردم
اما تغییر خیلی قابل حسی احساس نکردم هنوز بازی تست نکردم اما مشکل که قبلا عرض کردم و کسی کمک بهم کرد هنوز پابرجاست
فقط در درایور های قبلی ایکون پایین تسکبار انویدیا حذف شد بود که به غیر از اون یک ایکون دیگه هم اضافه شده
اینم دوتا عکس

اون قسمت خطی ادرسv a t a n d o w n l o a d
من هم همین مشکل رو دارم.
وقتی تو win7 64 وصل میکنم کابل hdmi رو، تا قتی که 2 تا خروجی فعاله مشکلی نیست، اما رزولوشن tv هم روی همون مال لپتاپ تنظیمه ...اما به محض این که Fn+F5 رو میزنم و فقط خروجی tv رو انتخاب میکنم...میره رو BSOD صفحه آبی و بعد هم ریست

مشکل البته با نصب کردن آخرین درایور nvidia بدتر هم شد، چون دیگه وقتی hdmi وصله به محض بالا اومدن و رسیدن به صفحه login ویندوز، BSOD میاد و ریست

البته مشکل با استفاده از linux live حل میشه اما خوب این فقط برا فیلم جواب میده و اگر بخوای بازی کنی همچنان مشکل خواهی داشت.
نمیدونم شما بالاخره راه حلی جستید یا نه ؟!

peaceful1
13-05-2011, 19:23
سلام
دوستانی که میگن بازی ها کارت گرافیک NVIDIA رو نمیشناسه........
در قسمت GLOBAL SETTING تنظیمات کارت گرافیک می تونید تمامی کارها رو به NVIDIA به دید. در ضمن در تب دوم همون تنظیمات حتی میتونید به صورت دستی بازیها و یا برنامه هایی رو که می خواهید با NVIDIA اجرا بشن رو انتخاب کنید.البته یکسری بچه ها با انجام این کارا هم نتونسن NVIDIA رو فعال کنن.ولی من که مشکلی نداشتم خدارو شکر.
حالا به نظر شما بهتره GLOBAL SETTING رو بزاریم رو NVIDIA یا فقط بازیها و برنامه های گرافیکی رو بزاریم؟ رو شارژ تاثیر داره؟:question:
من همه این کارها رو اسفند ماه کرده بودم ولی هیچ فایدهایی نداشت چندین بار از اون موقع تکرار کردم ولی باز فایده نداشت.

reza-atom
13-05-2011, 19:41
برای هم هنوز که هنوز هست PES رو گرافیک نمیشناسه.

واسه منم اینجوریه هنوز تو کف این بازی موندم اه!

ghandeasall
14-05-2011, 12:31
من کرمانشاهم باید بفرستمش تهران.دوستانی که فرستادن چند روزه تحویل میدن؟:19:

rezer
14-05-2011, 12:34
دقیقا ! دی وی دی رایترش ضعیفه
nero 10 رو نصب کن و موقع رایت speed رو بزارش روی safe

mohsen_rkh
14-05-2011, 22:03
دوستان وقتی بازی ای با Add کردن تو بخش گرافیک NVIDIA نتونست درایور NVIDIA رو بشناسه و ازش استفاده کنه، کلاً گرافیک سیستم رو موقتاً روی NVIDIA® تنظیم کنید و بعد از بازی به حالت اتوماتیک برگردونید.
من برای چند تا بازی که با Add کردن بازی و انتخاب NVIDIA نتونستم مشکلشون رو حل کنم با این روش حل کردم.

POROMA2008
15-05-2011, 00:08
من هم همین مشکل رو دارم.
وقتی تو win7 64 وصل میکنم کابل hdmi رو، تا قتی که 2 تا خروجی فعاله مشکلی نیست، اما رزولوشن tv هم روی همون مال لپتاپ تنظیمه ...اما به محض این که Fn+F5 رو میزنم و فقط خروجی tv رو انتخاب میکنم...میره رو BSOD صفحه آبی و بعد هم ریست

مشکل البته با نصب کردن آخرین درایور nvidia بدتر هم شد، چون دیگه وقتی hdmi وصله به محض بالا اومدن و رسیدن به صفحه login ویندوز، BSOD میاد و ریست

البته مشکل با استفاده از linux live حل میشه اما خوب این فقط برا فیلم جواب میده و اگر بخوای بازی کنی همچنان مشکل خواهی داشت.
نمیدونم شما بالاخره راه حلی جستید یا نه ؟!

نه دوست عزیز هنوز مشکل پابرجاست

حتی من فکر کردم مشکل از کابل که با صبحت شما خاطر جمع شدم مشکل از کابل ننست

لطفا دوستان هم تست و امتحان کنند تا بتونم مشکل رفیع کنیم
حداقل از مشکل اساسی بود یک ایمیل به ایسر و یکی به انودیا میزینم

LordMMD
15-05-2011, 05:33
نه دوست عزیز هنوز مشکل پابرجاست

حتی من فکر کردم مشکل از کابل که با صبحت شما خاطر جمع شدم مشکل از کابل ننست

لطفا دوستان هم تست و امتحان کنند تا بتونم مشکل رفیع کنیم
حداقل از مشکل اساسی بود یک ایمیل به ایسر و یکی به انودیا میزینم
ویندوز شما 32 بیتیه ؟
چون فکر کنم با ون مشکلی نداشته باشه.

reza-atom
15-05-2011, 10:54
دوستان وقتی بازی ای با Add کردن تو بخش گرافیک NVIDIA نتونست درایور NVIDIA رو بشناسه و ازش استفاده کنه، کلاً گرافیک سیستم رو موقتاً روی NVIDIA® تنظیم کنید و بعد از بازی به حالت اتوماتیک برگردونید.
من برای چند تا بازی که با Add کردن بازی و انتخاب NVIDIA نتونستم مشکلشون رو حل کنم با این روش حل کردم.

از کجا میشه اینکارو کرد؟

roteal2007
15-05-2011, 15:21
من تونستم تصویر رو فول HD بیارم تو تلویزیون یکی از فامیل ها هم با سامسونگ و هم با LG شد....یادمم نیست چی کار کردم اما قبل از آپدیت کارت گرافیک بود یکمی باید باهاش بازی کنی تا بیاد...

peaceful1
15-05-2011, 16:37
کجاش رو دیدی من حتی درایور اینتل رو تو manage غیر فعال کردم باز به نتیجه نرسید

mohsen_rkh
15-05-2011, 20:21
از کجا میشه اینکارو کرد؟
به جای این که به برگه Program Settings برید و برنامه ها رو Add کنید، تو برگه ی Global Settings انتخاب Preferred Graphics Processor رو روی گزینه ی High-performance NVIDIA processor تنظیم کنید.

reza-atom
15-05-2011, 21:01
به جای این که به برگه Program Settings برید و برنامه ها رو Add کنید، تو برگه ی Global Settings انتخاب Preferred Graphics Processor رو روی گزینه ی High-performance NVIDIA processor تنظیم کنید.
ای بابا خیلی وقته که این کارو کردم ولی نشد!

reza-atom
15-05-2011, 22:08
دوستان این سری قبلی بازی need for speed رو نصب کردم (Need for Speed Hot Pursuit) وسطای بازی همش هر چند دیقه به چند دیقه تیک می ندازه ! عجب داستانی داریما ! گرافیک رو هم شناخته همه چیش رو هم توی کنترل پنل گرافیک رو high گذاشتم ! چه مرگشه؟سری جدیدش رو خوب اجرا میکنه بدون تیک!
(فهمیدم مشکل از باگ بازیه:دی از گرافیک نیست!!!)

POROMA2008
16-05-2011, 00:39
ویندوز شما 32 بیتیه ؟
چون فکر کنم با ون مشکلی نداشته باشه.

من تونستم تصویر رو فول HD بیارم تو تلویزیون یکی از فامیل ها هم با سامسونگ و هم با LG شد....یادمم نیست چی کار کردم اما قبل از آپدیت کارت گرافیک بود یکمی باید باهاش بازی کنی تا بیاد...

اگه پستهای قبلی منو خونده باشین گفتم من در منزل دوتا lcd داریم یکی سام سونگ 32 ایرانی 700 تومنی
و یک سام سونگ اصلی 1300 تومن مشکل با تلویزون خودم یعنی ساخت مالزی به محضی که کابل وصل کنم از دستگاه روشن باشه صفحه ابی میاد اگر هم دستگاه خاموش باشه بازم صفحه ابی میاد

در ضمن وین من 64 بیت و روی 32 امتحان نکردم

petozherver
17-05-2011, 12:47
دوستان شما وقتی دارین از لب تاب استفاده میکنین مثلا وقتی دارین بازی میکنین باطریشو چیکار میکنین؟ ایا باطریو میکنین وبعد لب تابو به برق میزنین؟یا همینجوری با باطری لب تابو به برق میزنین؟اگه با باطری لب تابو به برق بزنیم ریشارژ نمیشه و عمر باطری کم نمیشه؟
یکی از دوستام لب تابه دل داره و میگه یه گزینه تو دل هست که باعث میشه لب تابو وقتی که با باطری به برق میزنیم شارژ نشه تو ایسر هم همچین چیزی هست که جلوی ریشارژ شدن باطریو بگیره؟

Azadiahmad
17-05-2011, 14:13
من هر كاري مي كنم pes 2011 رو لب تابم اجرا نميشه يكي كمكم كنه nvidia رو نميشناسه
لب تابم l502 dell

mohsen_rkh
17-05-2011, 14:24
ای بابا خیلی وقته که این کارو کردم ولی نشد!
ولی من با هر بازی ای که مشکل داشتم با این روش حل شده.

LordMMD
17-05-2011, 18:48
دوستان شما وقتی دارین از لب تاب استفاده میکنین مثلا وقتی دارین بازی میکنین باطریشو چیکار میکنین؟ ایا باطریو میکنین وبعد لب تابو به برق میزنین؟یا همینجوری با باطری لب تابو به برق میزنین؟اگه با باطری لب تابو به برق بزنیم ریشارژ نمیشه و عمر باطری کم نمیشه؟
یکی از دوستام لب تابه دل داره و میگه یه گزینه تو دل هست که باعث میشه لب تابو وقتی که با باطری به برق میزنیم شارژ نشه تو ایسر هم همچین چیزی هست که جلوی ریشارژ شدن باطریو بگیره؟
من کلا تو خونه باطری رو جدا میکنم. (احتمالا !) رو عمر باتری تاثیر داره و همچنین لپتاپ کمتر داغ میشه (در ناحیه باتری)

petozherver
17-05-2011, 20:14
من کلا تو خونه باطری رو جدا میکنم. (احتمالا !) رو عمر باتری تاثیر داره و همچنین لپتاپ کمتر داغ میشه (در ناحیه باتری)

منم شنیدم اگه باطری لب تابو در بیاریم نوسان برق مستقیما به لب تاب فشار میاره ولی اگه باطری سر جاش باشه لب تاب اسیب نمیبینه .در مجموع در اوردن باطری اصلا کار درستی نیست.
دوستانه دیگه اگر نظر بدن ممنون میشم.

LordMMD
17-05-2011, 20:24
منم شنیدم اگه باطری لب تابو در بیاریم نوسان برق مستقیما به لب تاب فشار میاره ولی اگه باطری سر جاش باشه لب تاب اسیب نمیبینه .در مجموع در اوردن باطری اصلا کار درستی نیست.
دوستانه دیگه اگر نظر بدن ممنون میشم.
من هم اتفاقا رشتم برقه و خود شارژر لپتاپ امکانات لازم برای از بین بردن این نوسانات و ... رو در حد لازم داره.
ضمنا میتونید یک surge protector بخرید و شارژر رو از طریق اون به پریز وصل کنید که دیگه مطمئن تر باشید.

rookie89
18-05-2011, 08:26
دوستان این سری قبلی بازی need for speed رو نصب کردم (Need for Speed Hot Pursuit) وسطای بازی همش هر چند دیقه به چند دیقه تیک می ندازه ! عجب داستانی داریما ! گرافیک رو هم شناخته همه چیش رو هم توی کنترل پنل گرافیک رو high گذاشتم ! چه مرگشه؟سری جدیدش رو خوب اجرا میکنه بدون تیک!
(فهمیدم مشکل از باگ بازیه:دی از گرافیک نیست!!!)

هارد دیسک رو defrag کردی؟ به کارکرد هارد در حال اجرای بازی توجه کن. البته من این بازی رو امتحان نکردم.

LordMMD
18-05-2011, 09:56
برای پخش HD روی HDMI بالاخره یه راه حل پیدا کردم!
استفاده از linux mint خیلی خوبه و خیلی روون پخش کرد ویدئو رو.

LordMMD
18-05-2011, 21:57
بچه ها کسی battlefield bad company 2 بازی کرده ؟
برای من وصط بازی تصویر پرش پیدا میکنه...

taghi_ramzi
20-05-2011, 12:32
آقایون ، سی پی یو 480m که ایسر رو این مدل می بنده ، سندی بریجه ؟ 2410m چطور؟
کلاً فرق بین این دو نوع سی پی یو چیه ؟

LordMMD
20-05-2011, 13:12
آقایون ، سی پی یو 480m که ایسر رو این مدل می بنده ، سندی بریجه ؟ 2410m چطور؟
کلاً فرق بین این دو نوع سی پی یو چیه ؟
مدل های چهار رقمی sandybridge هستند
کلا این نوع جدیدتره و بهتر!

POROMA2008
20-05-2011, 13:14
NEW BIOS
1.21
ریلیز شد

Updates OEM SLIC table of non-Windows OS to 0xFF.

taghi_ramzi
20-05-2011, 13:16
من تو سایت اینتل با هم مقایسه شون کردم ، ولی نفهمیدم از چه جهت بهتره
میشه شما بگید؟

rookie89
20-05-2011, 15:34
من تو سایت اینتل با هم مقایسه شون کردم ، ولی نفهمیدم از چه جهت بهتره
میشه شما بگید؟

تعداد ترانزیستورهای 480m 177 میلیون تاست، در حالی که 2410m 624 میلیون تاست.
فکر کنم قابلیت turbo boost بهتر شده.
گرافیک قدرتمندتر

POROMA2008
20-05-2011, 17:35
NEW BIOS
1.21
ریلیز شد

Updates OEM SLIC table of non-Windows OS to 0xFF

moeinset
20-05-2011, 18:41
من هم اتفاقا رشتم برقه و خود شارژر لپتاپ امکانات لازم برای از بین بردن این نوسانات و ... رو در حد لازم داره.
ضمنا میتونید یک surge protector بخرید و شارژر رو از طریق اون به پریز وصل کنید که دیگه مطمئن تر باشید.
این مطلب طبق گفته شرکت های سازندخ لپ تاپه
تو دانشگاه که چیزی یادتون نمیدن
با یکی از همین دانشجوهای برق یک ساعت داشتم کل کل میکردم که آقا ماهوار های تلویزیونی ثابت اند!
فرق بین آنتن BTS و satelite dish رو هم نمیدونست میگفت یگین! والا!

Mr.Mazmamfi
20-05-2011, 23:41
سلام
دوستانی که dvdRw شون خراب شده بود چیکار کردن؟ به سازگار فرستادن؟ برخوردشون با شما چجوری بود؟چندوقته عوضش کردن؟
ممنون

LordMMD
21-05-2011, 04:01
این مطلب طبق گفته شرکت های سازندخ لپ تاپه
تو دانشگاه که چیزی یادتون نمیدن
با یکی از همین دانشجوهای برق یک ساعت داشتم کل کل میکردم که آقا ماهوار های تلویزیونی ثابت اند!
فرق بین آنتن BTS و satelite dish رو هم نمیدونست میگفت یگین! والا!
ببینید یکی از دوستان من چند وقت پیش ویندوز پیغامی بهش داد مبنی بر این که تاریخ انقضای باتریت عوض شده، برو نوش رو بخر...میگه زیر باتری رو نگاه کردم دیدم دقیقا تاریخ انقضایی که روی باتری نوشته شده رسیده و این پیغام داده شده. درحالی که هنوز 1 ساعت شارژ نگه میداره.
پس حرف فروشنده و تولید کننده رو چنین حساب هاییه!!

اگر منبع حرفت رو که سازنده لپتاپ گفته باتری رو در نیاری بدی نگاهی بندازیم بهتره.

moeinset
21-05-2011, 19:47
ببینید یکی از دوستان من چند وقت پیش ویندوز پیغامی بهش داد مبنی بر این که تاریخ انقضای باتریت عوض شده، برو نوش رو بخر...میگه زیر باتری رو نگاه کردم دیدم دقیقا تاریخ انقضایی که روی باتری نوشته شده رسیده و این پیغام داده شده. درحالی که هنوز 1 ساعت شارژ نگه میداره.
پس حرف فروشنده و تولید کننده رو چنین حساب هاییه!!

اگر منبع حرفت رو که سازنده لپتاپ گفته باتری رو در نیاری بدی نگاهی بندازیم بهتره.
این مطلب رو یکی از کابران انجمن asus نوشته بود که خودش ایمیل زده به شرکت asus و اونها هم این جواب رو بهشون دادن

Mr.Mazmamfi
22-05-2011, 22:11
سلام دوستان
دوستان بدبخت شدم رفت
core i3 380m
4 gb ram ddr3
gt540 1gb
hdd 640

آقا اين درايو dvd ما هم مشكل داره به زور ميخونه گارانتي راحت عوض ميكنه؟چه درايوي ميزاره؟

من کرمانشاهم باید بفرستمش تهران.دوستانی که فرستادن چند روزه تحویل میدن؟:19:

دقیقا ! دی وی دی رایترش ضعیفه
nero 10 رو نصب کن و موقع رایت speed رو بزارش روی safe
یعنی واقعا هیچ کدوم از دوستانی که از dvd rw ایراد گرفتن و یا به مشکل(خرابی) خوردن یکبارم به گارانتی نفرستادن؟
بابا با این حرفاتون مارو ترسوندین ...جرئت نداریم یه dvd تو لپ تاپ بذاریم:13::19:

Mr.Mazmamfi
22-05-2011, 23:54
سلام
هارد لپ تاپ من توشیبا هستش.
و در حالت پیکربندی(defrag) دماش به 42 وحتی به 45 میرسه
برای شما چنده؟
راهنمایی» میتونید با برنامه اورست دمای قطعاتتونو ببینید.

LordMMD
23-05-2011, 04:39
سلام
هارد لپ تاپ من توشیبا هستش.
و در حالت پیکربندی(defrag) دماش به 42 وحتی به 45 میرسه
برای شما چنده؟
راهنمایی» میتونید با برنامه اورست دمای قطعاتتونو ببینید.
در حالت عادی دمای مال من رو 40 هست.
البته کول پد رو که روشن میکنم در حد یک درجه تقریبا ختک تر میشه.

Pedram-F
23-05-2011, 22:38
بچه من ویندوز ام رو پاک کردم دوباره 7 زدم حالا که میام نرم افزار بلوتوث رو نصب کنم میگه سخت افزار مورد نظر پیدا نمیشه
کمکم کنید

elvin_1987
24-05-2011, 09:52
یعنی واقعا هیچ کدوم از دوستانی که از dvd rw ایراد گرفتن و یا به مشکل(خرابی) خوردن یکبارم به گارانتی نفرستادن؟
بابا با این حرفاتون مارو ترسوندین ...جرئت نداریم یه dvd تو لپ تاپ بذاریم:13::19:
نه نبردم من:31:
اما در کل درایو لپتاپ ها ضعیف هست زیاد کار نکش.

Pedram-F
24-05-2011, 22:37
بچه من ویندوز ام رو پاک کردم دوباره 7 زدم حالا که میام نرم افزار بلوتوث رو نصب کنم میگه سخت افزار مورد نظر پیدا نمیشه
کمکم کنید
بابا یکی کمکم کنه لب تاپ من 5742G کمکم کنید جون من

mahdiw710
24-05-2011, 23:00
بابا یکی کمکم کنه لب تاپ من 5742G کمکم کنید جون من
بلوتوث رو اول روشن ،بعد درایورش رو نصب کنید.
دویا سه بار دکمه fn+f3 بلوتوث رو روشن می کند.

Pedram-F
25-05-2011, 02:31
قربون دستت
حالا یه مشکل اساسی جدید
بچه ها لب تاپ من خود به خود یک هو هنگ میکنه در حد تیم ملی باید دستم رو روی دگمه شات نگه دارم تا خاموش شه
2بار ویندوز عوض کردم خودش هم ویندوز متفاوت 7 باز هم فرقی نکرد برم گارانتی؟

crazymohamad
25-05-2011, 14:13
سلام دوستان من یه مودم اکسترنال dell واسه لب تابم گرفتم (معروفترین مودم اکسترنال واسه لب تاب تو بازار)
این مودم درایور همراهش واسه ویندوز 7 نیست.
میشه کمک کنید چجوری باید رو 7 نصبش کنم؟؟؟؟

ss_esteghlal40
25-05-2011, 14:17
در حال حاضر این نوت بوک قیمتش چنده ؟/

mahdiw710
25-05-2011, 20:02
سلام دوستان من یه مودم اکسترنال dell واسه لب تابم گرفتم (معروفترین مودم اکسترنال واسه لب تاب تو بازار)
این مودم درایور همراهش واسه ویندوز 7 نیست.
میشه کمک کنید چجوری باید رو 7 نصبش کنم؟؟؟؟
سلام
اگه همراه با مودم نبوده فکرکنم باید درایورwin7 رو از سایتش دانلود کنید.
موفق باشید.

mahdiw710
25-05-2011, 22:06
در حال حاضر این نوت بوک قیمتش چنده ؟/
بستگی به کانفیگ این لپتاپ داره
از 600تا800متغیره
بهتره شماره نمایندگی فروشش رو از سایت سازگار بگیرید و زنگ بزنید.
موفق باشید

ss_esteghlal40
27-05-2011, 01:26
این لپ تاپ واسه بازی خوبه .؟
تو بازی با کیفیت جواب میده؟
چطوریه؟/

LordMMD
27-05-2011, 09:45
این لپ تاپ واسه بازی خوبه .؟
تو بازی با کیفیت جواب میده؟
چطوریه؟/
مثلا چه بازی ای ؟
من Battlefield 2 بازی کردم خوب بود. من که راضی بودم.

ss_esteghlal40
27-05-2011, 14:39
مثلا چه بازی ای ؟
من Battlefield 2 بازی کردم خوب بود. من که راضی بودم.

من که زیاد زبازی اکشن نمکینم
مثلا : FIFA 11 _ PES 11

dimoos
27-05-2011, 20:54
من که زیاد زبازی اکشن نمکینم
مثلا : FIFA 11 _ PES 11

آره..راحت میکشه...ولی همیشه از کول پد استفاده کن....دمای لپ تاپ رو هم با برنامه های مرتبط همیشه چک کن تا مطمن بازی کنی...

ss_esteghlal40
27-05-2011, 22:33
دما تا چه حد بالا بره نرمال نیست ؟

dimoos
28-05-2011, 09:22
دما تا چه حد بالا بره نرمال نیست ؟
خود دفترچه acer تا 95c زده نرماله ولی بنظر من 80 رو رد نکن..من خودم بیشترین دما رو 75c تو بازی battfield2 داشتم...اگه میخوای عمر لپتاپ بالا باشه هر قدر میتونی دماشو پایین بیار...فقط یخ نزنه.:27:

TIG3R
28-05-2011, 16:59
خود دفترچه acer تا 95c زده نرماله ولی بنظر من 80 رو رد نکن..من خودم بیشترین دما رو 75c تو بازی battfield2 داشتم...اگه میخوای عمر لپتاپ بالا باشه هر قدر میتونی دماشو پایین بیار...فقط یخ نزنه.:27:
دما رو تو کدوم قسمت چک میکنیین؟

Mr.Mazmamfi
28-05-2011, 18:10
به نظر من با این نرم افزار میتونی راحت مشخصات سیستمت و دمای اونو ببینی

بعد از نصب برنامه میری قسمت Computer وبعد قسمت Sensor دمای هارد و گرافیک و هسته های cpu رو میزنه.

dimoos
28-05-2011, 19:15
hwmonitor بهترین نرم افزاره...کم حجم و ساده....یه سیرچ تو گوگل بزنی واسه دانلود هستش.

Mr.Mazmamfi
28-05-2011, 20:51
سلام
بچه ها من لپ تاپمو 3 ماهه خریدم و باتریمو با نرم افزار Battry Care تست میکردم
الان بعد از حدود 15 بار شارژ کردن (در هر دفعه ای که شارژ میکنیم خود نرم افزار شمارنده میندازه) در طول این 3 ماه نتایجش به این صورته:

از شما میخوام که این برنامه رو بگیرید(حجمش خیلی کمه) هم به درد خودتون میخوره هم سوال ما جواب داده میشه.
من یادمه که Total Capacity اولا بیشتر بود الان کم شده(بخاطر همین این سوال برام پیش اومد)
هر چی تعداد تست هامون بیشتر بشه آمار باتریمون بهتر دستمون میاد.
اینم لینک دانلود نرم افزار

و

ممنون میشم همه تو این آمار شرکت کنن.

Mr.Mazmamfi
28-05-2011, 21:09
انصافا خیلی زور داره
یکی از بچه هایی که Hp 6090 داره یه عکس از باتریش گذاشته خیلی قوی تر از باتری 5742 هست
واقعا عجیبه
اینم لینکش

Mr.Mazmamfi
28-05-2011, 23:11
دوستان خواهشا همکاری کنید
از اون موقعی که من این پستو زدم تقریبا آنلاین بودم و حدود 25 الی 30 نفر از اعضا اینو مشاهده کردن ولی هیچ کدوم نظری ندادن.
انگار تاپیک خوابیده.

dimoos
29-05-2011, 01:17
انصافا خیلی زور داره
یکی از بچه هایی که Hp 6090 داره یه عکس از باتریش گذاشته خیلی قوی تر از باتری 5742 هست
واقعا عجیبه
اینم لینکش

آره خوب...واسه 6 سلولی 89 وات ساعت زیاده...ولی باید اینم در نظر گرفت که مصرف لپ تاپشم زیاده و این به اون در...نتیجه میشه این که : مثل ایسر 2.5 ~3 ساعت همین دوام بیاره.
قیمتشم در نظر داشته باشین .

Mr.Mazmamfi
29-05-2011, 10:10
آره خوب...واسه 6 سلولی 89 وات ساعت زیاده...ولی باید اینم در نظر گرفت که مصرف لپ تاپشم زیاده و این به اون در...نتیجه میشه این که : مثل ایسر 2.5 ~3 ساعت همین دوام بیاره.
قیمتشم در نظر داشته باشین .
ممنون از اینکه جواب دادید.
بالاخره با رای زنی هایی که انجام دادم متوجه شدم اون دوستی که 6090 داشته باتریش 9 سلولی بوده
اینم لینکش

Mr.Mazmamfi
29-05-2011, 12:32
hwmonitor بهترین نرم افزاره...کم حجم و ساده....یه سیرچ تو گوگل بزنی واسه دانلود هستش.

من از این برنامه ای که گفتید استفاده کردم ولی فقط این مشخصاتو به من میده.

چجوری میتونم مشخصات بیشتر سیستممو ببینم؟

dimoos
29-05-2011, 19:23
ممنون از اینکه جواب دادید.
بالاخره با رای زنی هایی که انجام دادم متوجه شدم اون دوستی که 6090 داشته باتریش 9 سلولی بوده
اینم لینکش

خواهشمندم....:10:
البته دیروز من به 9 سلولی بودنش شک کردم ولی حال سیرچ نداشتم این صفحه ی انجمن رو دیدم نوشته 6 سلولی

ما هم از بیحالی رضایت دادیم :19:
-----------------------------------------------------------------------
در مورد hwmonitor ورژن 1.11 رو سیستم دارم و اکثر مشخصات رو داره...حالا مال شما رو نمی دونم چرا ایجوریه...پایینی رو بنصب شاید کارت راه افتاد.

Mr.Mazmamfi
29-05-2011, 20:39
در مورد hwmonitor ورژن 1.11 رو سیستم دارم و اکثر مشخصات رو داره...حالا مال شما رو نمی دونم چرا ایجوریه...پایینی رو بنصب شاید کارت راه افتاد.

اتفاقا همینو دانلود کردم و نصب کردم.

dimoos
29-05-2011, 22:24
اتفاقا همینو دانلود کردم و نصب کردم.
عجب ......:5:
شما ورژن پرتابل اون دانلودکن...احتیاجی به نصب نداره...احتمالا مشکل حل شه...
تو سایت خودش سمت راست واسه دانلود گذاشته...

ss_esteghlal40
29-05-2011, 23:00
CPU: INTEL i5 480M (2.66 Ghz) / CACHE: 3.0 MB / FSB: 1066 / RAM: 4GB DDR3 / HDD: 500+ GB SATA / LCD: 15.6" Diagonal High Definition - LED / DRIVE: DVD+RW DoubleLayer / VGA: GEFORCE 540 - 1GB / PORTS: LAN + WiFi + eSATA + CARD READER + WebCam + Bluetooth + HDMI / 2.7 Kg / DOS

همین لپ تاپ با این کانفیگ قیمتش چنده ؟

Mr.Mazmamfi
29-05-2011, 23:24
CPU: INTEL i5 480M (2.66 Ghz) / CACHE: 3.0 MB / FSB: 1066 / RAM: 4GB DDR3 / HDD: 500+ GB SATA / LCD: 15.6" Diagonal High Definition - LED / DRIVE: DVD+RW DoubleLayer / VGA: GEFORCE 540 - 1GB / PORTS: LAN + WiFi + eSATA + CARD READER + WebCam + Bluetooth + HDMI / 2.7 Kg / DOS

همین لپ تاپ با این کانفیگ قیمتش چنده ؟
البته با این کانفیگ اصلا وجود نداره چون 5742 پورت esata نداره.
ولی در کل قیمتش اینه

Mr.Mazmamfi
29-05-2011, 23:37
عجب ......:5:
شما ورژن پرتابل اون دانلودکن...احتیاجی به نصب نداره...احتمالا مشکل حل شه...
تو سایت خودش سمت راست واسه دانلود گذاشته...

من اون برنامه ای که aشما لینکشو دادی رو با برنامه سایت آسان دانلود اجرا کردم نتیجش خیلی عجیب بود با هم اختلاف دما داشت ! :18:
دمای هسته های cpu ش باهم فرق داره

dimoos
30-05-2011, 00:00
من اون برنامه ای که aشما لینکشو دادی رو با برنامه سایت آسان دانلود اجرا کردم نتیجش خیلی عجیب بود با هم اختلاف دما داشت ! :18:
دمای هسته های cpu ش باهم فرق داره

این برنامه ها داداه های سنسور ها رو تو یه بازه ی زمانی (مثلا 1 ثانیه) گرفته ،پردازش و بعد نشون میدن...حالا وقتی دو تا برنامه رو اجرا میکنی معلوم نیست که تو یه لحظه اطلاعات رو از سنسور ها بگیرن...(مثلا با 1 ثانیه تاخیر نصبت به هم)..ازون جایی هم که دمای سی پی یو مدام تغییر میکه..اگه تاخیری در گرفتن اطلاعات در برنامه ها نسبت به هم باشه...این تفاوت طبیعی هستش.
در حالی که دمای هارد تو دوتا برنامه یکسانه...چون تغییر دمایی هارد نسبت به زمان ناچیزه(ثابته).

ghandeasall
30-05-2011, 09:09
سلام
بچه ها من gpu لپ تاپم رو اورکلاک کردم نتیجه ی خوبی داشت.
من بازی witcher 2 رو نصب کردم خیلی عملکرد ضعیفی نشون داد حتی با 5650 دوستم که مقایسه کردم با اینکه این قوی تره ولی سیستم دوستم راحت تر اجرا میکرد
نمیشه کلاً این گرافیک اینتل رو از کار بندازیم؟

tom.blogfa
30-05-2011, 11:57
منم 5741g دارم با گرافیک gt320 یک سالی میشه خریدمش (فنش هنوز میچرخه)
به نظر من که عالیه عالیه [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
من کارم نرم افزارای گرافیکی و نقشه کشی بوده و تا حالا ازش راضیم[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
و تا حالا باهاش بازی های :
Need for Speed(TM) Hot Pursuit
Pes 2011
shank
Split Second
Bull storm
resident evil5
Call of duty 6
call of duty Black ops
رو انجام دادم ( با تنظیمات خود بازی یعنی تنظیماتو دست کاری نکردم) همشونو رووووون رووووون اجرا کرده.[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
این بازی رو هم یه بار اجرا میکنه بعد میگه با گرافیک لبتاپ ما سازگار نیست و دیگه نمیزاره بازی کنم splinter cell[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
رو این بیچاره الان این نرم افزارا نصبه که همشونو خوب داره اجرا میکنه:
َAutodesk 3ds Max 2011
AutoCAD 2011 - English
SAP2000 14
ETABS
SAFE 12
-----------------------
نمیشه از ایراداش نگم
نداشتن چراغ واسه صفحه کلیدش که برا من خیلی مهمه [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
یکم به نظرم داغ میشه
وایرلسش همش روشنه نمیدونم چی کا کنم که وقتی لبتاپو روشن میکنم وایرلسش روشن نباشه (جز با کلید میانبرش)
گرافیک این مدلی که من دارم یکم ضعیفه GT320

دلم واسش میسوزه گاهی وقتا روش خیلی فشار میارم[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ولی بیچاره آخ نمیگه[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
به نظرم الان مدل 5742 با این کانفیگ عالیه:
CPU cori5 480M
Ram 4 GiG
HDD 640
VGA: Geforce GT540
قیمتشم فک کنم 810 تومن باشه

ss_esteghlal40
30-05-2011, 17:29
البته با این کانفیگ اصلا وجود نداره چون 5742 پورت esata نداره.
ولی در کل قیمتش اینه

این لینک رو نگاه کن ! متوجه میشی

تازه اون لینکی که دادی باز نمیشه !

Mr.Mazmamfi
30-05-2011, 17:59
سلام بچه ها
من تعدادی فیلم اموزشی برای لپ تاپ 5742 تو این تاپیک قرار دادم
پیشنهاد میکنم دانلودش کنین

Mr.Mazmamfi
30-05-2011, 18:07
این لینک رو نگاه کن ! متوجه میشی

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدتازه اون لینکی که دادی باز نمیشه !
اشتباه زده (فقط خداکنه دلیلش بی سوادیشون باشه نه سیاست کاریشون)
لینک خود سازگار اینه و ملاک اصلی هم همینه.

تو این لینک حرفی از پورت esata نزده.

mohsen1104
31-05-2011, 11:42
با سلام
درایور کارت گرافیک لپ تاپ ایسر مدل 5742جی برای ایکس پی رو از کجا می تونم دانلود کنم چون خود سایتش فقط برای سون داره
مدل گرافیک 540m

Mr.Mazmamfi
31-05-2011, 14:22
با سلام
درایور کارت گرافیک لپ تاپ ایسر مدل 5742جی برای ایکس پی رو از کجا می تونم دانلود کنم چون خود سایتش فقط برای سون داره
مدل گرافیک 540m
سلام
من خیلی دنبالش گشتم ولی پیدا نکردم
و به خود سازگار هم گفتم این جوابو دادن

LordMMD
01-06-2011, 19:56
امتیاز من با PCMark7
1579

شما هم تست کنید نتیجه رو بذارید.

TIG3R
01-06-2011, 21:07
سلام
من خیلی دنبالش گشتم ولی پیدا نکردم
و به خود سازگار هم گفتم این جوابو دادن

برادر منظور از این dvd همونیکه رو خودش هست یا متفاوته؟
مگه درایو های سون برا اکس پی نصب میشه؟

Mr.Mazmamfi
01-06-2011, 21:07
امتیاز من با PCMark7
1579

شما هم تست کنید نتیجه رو بذارید.
آخه داداش با یه برنامه کم حجم تر تست میکردی.
من یه برنامه برای تست باتری گذاشتم و گفتم بچه ها تست کنید هیچ کس تست نکرد و این در صورتی بود که برنامه من کمتر از 1 مگ بود ولی برنامه شما 304 مگابایته
شما چه توقعی داری که ما تست کنیم.:38::16:

Lord007
02-06-2011, 10:09
آقا من می خوام 5724 g-d بخرم،ولی به من گفتن به درد نمی خوره،میگن دل بهتره.واقعا اینطوریه؟
دوتا سوال دیگم داشتم.ال اینکه آیا 5742 صفحه نمایش با کیفیت پایینی داره نسبت به لپ تاپای هم قیمت خودش؟اونایی که خودشون این لپ تاپو دارن از کیفیت صفحه نمایشش راضین؟زاویه دیدش خوب نیست؟مثلا میشه باهاش دو نفری فیلم دید؟
سوال دومم اینه که پورت usb فقط یه طرف این لپ تاپه یا دو طرفش usb داره؟
ممنون

LordMMD
02-06-2011, 10:14
آقا من می خوام 5724 g-d بخرم،ولی به من گفتن به درد نمی خوره،میگن دل بهتره.واقعا اینطوریه؟
دوتا سوال دیگم داشتم.ال اینکه آیا 5742 صفحه نمایش با کیفیت پایینی داره نسبت به لپ تاپای هم قیمت خودش؟اونایی که خودشون این لپ تاپو دارن از کیفیت صفحه نمایشش راضین؟زاویه دیدش خوب نیست؟مثلا میشه باهاش دو نفری فیلم دید؟
سوال دومم اینه که پورت usb فقط یه طرف این لپ تاپه یا دو طرفش usb داره؟
ممنون
دو طرفش usb داره

اگر دونفر خیلی با هم صمیمی باشن میشه فیلم دید، در آغوش هم [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
جدای از شوخی تا 3 نفر هم جواب میده

ضمنا شما ملاکن برای به درد بخور بودن یا نبودن باید امتیازی که هر دستگاهی در تست هایی مثل 3dmark یا pcmark میاره باشه....

Lord007
02-06-2011, 14:24
دو طرفش usb داره

اگر دونفر خیلی با هم صمیمی باشن میشه فیلم دید، در آغوش هم [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
جدای از شوخی تا 3 نفر هم جواب میده

ضمنا شما ملاکت برای به درد بخور بودن یا نبودن باید امتیازی که هر دستگاهی در تست هایی مثل 3dmark یا pcmark میاره باشه....

اینایی که گفتید اسم سایتشونه؟ من یه کم سرچ کردم ولی برای 5724 چیزی پیدا نکردم.میشه لینک بدید؟
این سایت laptopmag.com نتایج تستاش و امتیازاتش معتبر هست؟
ممنون.

LordMMD
02-06-2011, 14:52
اینایی که گفتید اسم سایتشونه؟ من یه کم سرچ کردم ولی برای 5724 چیزی پیدا نکردم.میشه لینک بدید؟
این سایت laptopmag.com نتایج تستاش و امتیازاتش معتبر هست؟
ممنون.
اینهایی که گفتم اسم برنامه های تست سیستم هست. تو تاپیک هر لپتاپی بگردی نتایجش رو پیدا میکنی.
اون سایتی رو هم که گفتی اشنایی ای باهاش ندارم.

rookie89
04-06-2011, 04:31
آخه داداش با یه برنامه کم حجم تر تست میکردی.
من یه برنامه برای تست باتری گذاشتم و گفتم بچه ها تست کنید هیچ کس تست نکرد و این در صورتی بود که برنامه من کمتر از 1 مگ بود ولی برنامه شما 304 مگابایته
شما چه توقعی داری که ما تست کنیم.:38::16:

من تست کردم. برنامه شما خیلی خوب و مفید بود ولی چون دقتش اوایل زیاد نبود نتیجه رو نذاشتم.
برای من total capacity هم همون 47520 هستش ولی current capacity 47207.
در حالت کم مصرف 5 تا 6 ساعت شارژ داره. ولی خوب من مثلا وقت مطالعه کردن معمولا از باتری استفاده می کنم.
برای استفاده معمولی ( :8: ) هم همون 2.5 ساعته. باتریم هم سامسونگه. مصرفش هم بین 9 تا ... وات هست :31:
cpu: core i3 380m
ضمنا تخمینش با ویندوز سون خیلی فرق نداره.

POROMA2008
04-06-2011, 15:45
درایور 275.33 برای کارت سری 500 نوت بوک ریلیز شد:5:

LordMMD
04-06-2011, 18:40
اینجا رو هم ببینید...آیا واقعا همیطوره ؟!!

rezer
04-06-2011, 20:52

مرسی . بیزحمت لینک دانلود ورژن 32 بیتی رو میزاری

LordMMD
05-06-2011, 11:03

من نصب کردم و باز هم HDMI رو چک کردم اما همچنان bsod میده...

POROMA2008
05-06-2011, 14:05
من نصب کردم و باز هم HDMI رو چک کردم اما همچنان bsod میده...

من ویندوز نصب عوض کردم همون 64 بیت و داریور جدید را هم نصب کردم

مشکلم حل شد

الان درام drit3 روی اخرین تنظیمات و البیته روی 32 اینج رزلوشن فول hd بازی می کنم

البته من نمی خوام بگم دلیل مشکلم این بوده اما من داریور گرافیگ دوم یعنی اینتل را به روز کردم

mamad_rammstein_1
08-06-2011, 09:58
سلام
من وقتی می خوام وبکم رو نصب کنم میگه وبکم یافت نشد و باید اون رو روشن کنی!؟
هر 3 درایور وبکم نصب نمیشه
چیکار کنم؟

نيما7
08-06-2011, 12:51
مِستِرمَزمَمفی جان آقا ما با اون برنامه ات هی تست میگیریم اما ظرفیت کل منو میزنه47380 در حالی که مال شما 48902 بود :(
البته من برنامه 64 بیتش رو دانلود کردم و نصب کردم اون لینک های شما 32 بیتی بود ظاهرآ آخه نصب نمیشد ولتاژ منم زده 12524 خلاصه ایناش باهم فرق داشتن اینم بگم من از باطریم زیاد استفاده نمیکنم و ماهی یه بار دشارژ وشارژش میکنم

نيما7
08-06-2011, 15:52
مِستِرمَزمَمفی جان آقا من فکر کنم شما برنامه اتون یه اشتباهی کرده ببین ماتو گزینه هامون اول یه مدل داریم که خوب پاناسونیکه 4000 هست بعد یه ظرفیت طراحی داریم که 47520 هست و این یعنی ظرفیت اصلی که توی کارخونه باطری رو بر اساس اون طراحی کردن _ مثل اینه که بگن تو کارخونه بشکه سازی بشکه های 40 لیتری میسازن _ حالا نکته : قسمت بعدی ظرفیت کل هست یعنی : ظرفیت کل باطری شما زمانی که 100% شارژ هست پس امکان نداره این ظرفیت از ظرفیت اصلی باطری بیشتر باشه نهایتش ممکنه با ظرفیت اصلی برابر باشه که الان برای من زده 47380 که میبینیم که حتی از ظرفیت اصلی کمی هم کمتره که نشونه کم شدن 0.29% ظرفیت کل باطریم هست پس نتیجه این که تست شما اشباه هست یا برنامه اتون مشکل داشته یا کلآ این برنامه معتبر نیست چون چطور ممکنه تو یه بشکه 40 لیتری 50 لیتر جا داد؟ راستی این توضیحاتی که نوشتم , کنار هر کدوم از گزینه ها یه علامت آبی رنگه که روش با نشانگر موس که بری اون گزینه رو برات توضیح میده شما یه بار دیگه مدل 64 بیتی برنامه رو از یه سایت دیگه دانلود کن و با ویندوز 64 بیتی امتحان کن

crazymohamad
08-06-2011, 21:43
سلام دوستان
امروز تو سایت nvidia بودم آخرین ورژن درایور کارت گرافیک 540M به تاریخ (1/6/2011) یعنی همین یک هفته پیش!!! اومده حجمش 140 مگه و ویژگی هاش ایناس:

Performance

The Release 275 beta driver v275.27 can cause significant performance drop in The Witcher 2 for users not running 3D Vision. This issue has been resolved in v275.33 drivers. Please read this FAQ ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) for more information on this issue and for more information if you are using 3D Vision.
Increases performance for GeForce 400 Series and 500 Series GPUs in several PC games vs. v270.61 WHQL drivers. The following are some examples of improvements measured on Windows 7. Results will vary depending on your GPU and system configuration:

GeForce GTX 580:

Up to 4% in Crysis 2
Up to 5% in Civilization V with SLI
Up to 9% in Portal 2
Up to 13% in Bulletstorm with Antialiasing enabled
Up to 15% in Batman: Arkham Asylum with PhysX High

GeForce GTX 560:

Up to 6% in Crysis 2
Up to 8% in Portal 2
Up to 14% in Batman: Arkham Asylum with PhysX High
Up to 15% in Bulletstorm with Antialiasing enabled

Increases performance by up to 12% for dual-core CPUs in CPU-limited cases.

لینک دانلود :

راستی همونطور که دوستان اطلاع دارن این سایت جمهوری اسلامیو تحریم کرده. واسه دانلود درایور باید با یه اکانت ویپی ان وارد شین تا هویت اسلامیتون مخفی بمونه!!!
این سایتو با چیلترشکن بازش کنین اکانت ویپی ان رایگان مادام العمر (فقط برای ایران و چین!) میده! یوز و پسش هم ثابته.

آموزش ساخت اکانت تو همه ویندوز ها رو هم تصویری توضیع داده (دیگه چی میخواین!)
پس زودتر دست بکار شین و از درایور جدید کارت گرافیکتون لذت ببرین

یا حق

taghi_ramzi
08-06-2011, 23:03
این بالایی رو من می تونم برای gt540m مدل g5750 هم استفاده کنم ؟

نيما7
09-06-2011, 00:03
آقا دمت گرم فقط بی زحمت یه چیلتر شکم اگه داری واسه من میل کن که هیچکدوم چیلتر شکمام کار نمیکنه کف کردم
m.a.esmaeelkhani@gmail.com

mamad_rammstein_1
09-06-2011, 10:04
سلام
من وقتی می خوام وبکم رو نصب کنم میگه وبکم یافت نشد و باید اون رو روشن کنی!؟
هر 3 درایور وبکم نصب نمیشه
چیکار کنم؟

کسی جواب نمیده؟

LordMMD
09-06-2011, 14:19
کسی جواب نمیده؟
مطمنید دارید درایور درست رو نصب میکنید ؟
با HWID چک کردید ؟

LordMMD
10-06-2011, 17:24
با آپدیت جدید درایور گرافیک اینتل مشکل خروجی HDMi حل شد ! هورا [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

kasi58
11-06-2011, 15:05
سلام..
آقا گارانتی داده پرداز برای ایسر5742 معتبره..؟
گارانتی خوبی‌ هست?

lop2lop
11-06-2011, 22:00
سلام
ساخت کدوم کشوره ؟؟
قابل ارتقا هم هست ؟؟ اگه آره چه قسمت هاییش؟

ztczt328
12-06-2011, 09:02
سلام دوستان
امروز تو سایت nvidia بودم آخرین ورژن درایور کارت گرافیک 540M به تاریخ (1/6/2011) یعنی همین یک هفته پیش!!! اومده حجمش 140 مگه و ویژگی هاش ایناس:

Performance

The Release 275 beta driver v275.27 can cause significant performance drop in The Witcher 2 for users not running 3D Vision. This issue has been resolved in v275.33 drivers. Please read this FAQ ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) for more information on this issue and for more information if you are using 3D Vision.
Increases performance for GeForce 400 Series and 500 Series GPUs in several PC games vs. v270.61 WHQL drivers. The following are some examples of improvements measured on Windows 7. Results will vary depending on your GPU and system configuration:

GeForce GTX 580:

Up to 4% in Crysis 2
Up to 9% in Portal 2

GeForce GTX 560:

Up to 6% in Crysis 2
Up to 8% in Portal 2

لینک دانلود :

راستی همونطور که دوستان اطلاع دارن این سایت جمهوری اسلامیو تحریم کرده. واسه دانلود درایور باید با یه اکانت ویپی ان وارد شین تا هویت اسلامیتون مخفی بمونه!!!
این سایتو با چیلترشکن بازش کنین اکانت ویپی ان رایگان مادام العمر (فقط برای ایران و چین!) میده! یوز و پسش هم ثابته.

یا حق

خدا تو این دنیا و اون دنیا هر چی میخوای بهت بده بخاطر وی پی انی که معرفی کردی بخدا خیلی لازمم هست دانشجو هستم دارم تحقیق میکنم همه سایتها هم فیلتر هست کلی بدردم خورد ممنون10000000000000000000 بار

ztczt328
12-06-2011, 09:08
سلام دوستان

Performance

GeForce GTX 580:

Up to 4% in Crysis 2
Up to 9% in Portal 2

GeForce GTX 560:

Up to 6% in Crysis 2
Up to 8% in Portal 2

لینک دانلود :

یا حق

خدا تو این دنیا و اون دنیا هر چی میخوای بهت بده بخاطر وی پی انی که معرفی کردی بخدا خیلی لازمم هست دانشجو هستم دارم تحقیق میکنم همه سایتها هم فیلتر هست کلی بدردم خورد ممنون10000000000000000000 بار

ztczt328
12-06-2011, 09:24
این دو مدل داره یکی هم سی پی یو cor i5 هست

جریان چیه برای من فرق داره چرا ؟ چرا سی پی یو بالاتره ؟ هاردم بالاتره ؟

ztczt328
12-06-2011, 09:34

ztczt328
12-06-2011, 09:34

ztczt328
12-06-2011, 09:46

lop2lop
12-06-2011, 11:29
دوباره سلام!
من همین امروز رفتم Acer Aspire 5742G-484G64Mncc رو خریدم 810،000 از مجتمع علاءالدین!!! تا خونه دوییدم ! الآن دارم ویندوز روش نصب می کنم!
یه سؤال ! لینوکس توش بالا میاد ؟؟!!!

ztczt328
12-06-2011, 13:34
دوباره سلام!
من همین امروز رفتم Acer Aspire 5742G-484G64Mncc رو خریدم 810،000 از مجتمع علاءالدین!!! تا خونه دوییدم ! الآن دارم ویندوز روش نصب می کنم!
یه سؤال ! لینوکس توش بالا میاد ؟؟!!!

من که اصلا تا خریدم همیش روشن کردن دی وی دی را گذاشتم پاک کردم و پارتیشن بندی و سون را نصبیدم
من خریدم 800 دقیقا 27/2/90

مبارکت باشه به سلامتی و مبارکی استفاده کنی

kasi58
12-06-2011, 15:16
دوستان سلام..
من امروز ۵۷۴۲g گرفتم..GEFORCE 540 M,4 GIG DDR3
برای شروع چه نکاتی‌ را باید رعایت کنم..؟
شارژ باطری.نصب WIN(32 OR 64 ....
نصب درایور ها...

lop2lop
12-06-2011, 15:56
من که اصلا تا خریدم همیش روشن کردن دی وی دی را گذاشتم پاک کردم و پارتیشن بندی و سون را نصبیدم
من خریدم 800 دقیقا 27/2/90

مبارکت باشه به سلامتی و مبارکی استفاده کنی

آقا من اومدم پارتیشن بندی کنم الان یه ساعت و نیمه سر 19% گیرکرده با EASEUS Partition Master !!!
چیکارش کنم ؟؟!!! توروخدا کمک کنید !!!!!

قطعش کنم چیزی میشه ؟؟

LordMMD
12-06-2011, 16:11
تو درایور قبلی nvidia وقتی از بازی خارج میشدی فن با همون سرعت بالا میچرخید... تا میرفتی روی آیکون برنامه تو تسکبارُ فن وامیستاد

با این درایور جدید دیگه رو آیکون هم میری وا نمیسته و باید یه برنامه که از nvidia استفاده میکنه اجرا کنی تا وایسته و بعد ببندیش!
شمام این مشکلو دارید ؟

---------- Post added at 05:11 PM ---------- Previous post was at 05:11 PM ----------

دوستان سلام..
من امروز ۵۷۴۲g گرفتم..GEFORCE 540 M,4 GIG DDR3
برای شروع چه نکاتی‌ را باید رعایت کنم..؟
شارژ باطری.نصب WIN(32 OR 64 ....
نصب درایور ها...
به نظر من ۶۴ بیت نصب کن. نکته خاصی نیست.

kasi58
12-06-2011, 16:21
از همون ابتدا WIN روش نصب کنم..
یا نیازی به SETTING تویLINUX هم هست..؟

lop2lop
12-06-2011, 19:03
ببخشید مغزتون رو خوردم !!!
ولی گرافیک اینو باید چطوری راش انداخت؟؟!!! هرکاری کردم نتونستم!!

ztczt328
12-06-2011, 20:37
آقا من اومدم پارتیشن بندی کنم الان یه ساعت و نیمه سر 19% گیرکرده با EASEUS Partition Master !!!
چیکارش کنم ؟؟!!! توروخدا کمک کنید !!!!!

قطعش کنم چیزی میشه ؟؟

هیچی نمیشه . هیچ خبری نیست چرا از تو خود میط پارتیشن بندی نمیکنی ؟ کاری داشتی زنگ بزن تا راهنمایی کنم

درضمن تمام درایوراشم دانلود کنی بهتره نسخه بروزتری هست چوت داخل سی دیه مال قبل عید هست بخصوص درایور گرافیگ که حتما دانلود بکن و اونو نصب کن بایسوتم ابدیت بزن چون من داخل یک بازی مشکل داشتم همین امروز نسخه به روز را دانلود کردم و نصبیدم خیلی بهتر شد ه شب تاپم

ghandeasall
12-06-2011, 21:37
دوستان بعد کلی تحقیق و شب نخوابی فهمیدم بر خلاف افکار ما این مدل optimus رو ساپورت نمیکنه فقط قابلیت تعویض کارت گرافیک graphic switching داره.چی فکر میکردیم و چی شد:41:

SMSK
12-06-2011, 21:48
سلام من بهمن گرفتم 830 ، با گارانتی سازگار ...
خدارا شکر ازش راضیم تا به الان
می خواستم اول برای اچ پی 1350 پول بدم و الان خوشحالم که ندادم!!
چون 800 تومن اینو خریدم یک جنس خیلی با کیفیت تر از اچ پی و با بقیه پولم میتونم یک گوشی اچ تی سی بگیرم که توی فضای وایرلس خونه حالشو ببرم... :)

ztczt328
12-06-2011, 22:12

گرافیکت را نصب کن درست میشه

lop2lop
12-06-2011, 23:19
گرافیکت را نصب کن درست میشه
مشکل اینجا بود که اصلاً گرافیک نصب نمی شد !!!
نمیدونم چرا ؟!!! ولی آخر نصبش کردم!
چرا این همه درایور تو دی وی دیشه ؟؟ باید همه رو نصب کنم!!!:18:

کاری داشتی زنگ بزن تا راهنمایی کنم
کجا زنگ بزنم ؟!!!!!!!:20:

ztczt328
12-06-2011, 23:20
مشکل اینجا بود که اصلاً گرافیک نصب نمی شد !!!
نمیدونم چرا ؟!!! ولی آخر نصبش کردم!
چرا این همه درایور تو دی وی دیشه ؟؟ :13:باید همه رو نصب کنم!!!:18:

کجا زنگ بزنم ؟!!!!!!!:20:

09369446711

همه برنامه ها رو نصب کن اگر اینترنت پر سرعت داری درایور کارت گرافیکت را دانلود کن و مجدد نصب کن اخه توسی دی ورزن قدیمی هست مال 4 ماه پیشه ولی جدیدش مال 1 هفته پیش هست

rookie89
13-06-2011, 05:12

درایور گرافیک اینتل رو هم نصب کن. اگه تو دی وی دی نبود از سایت اینتل می تونی دانلودش کنی.

ztczt328
13-06-2011, 09:15
درایور گرافیک اینتل رو هم نصب کن. اگه تو دی وی دی نبود از سایت اینتل می تونی دانلودش کنی.

من که دارم همینو میگم یک بار تتمام درایو رهای گرافیکت را نصب کن مشکل از نصب بوده ، یا ناقص نصب شده، ممکنه داخل نصب ریستارت شده، خلاصه مشکل از نصب میتونه باشه یکبار نصب کن ببینم چی میشه، دوستمونم خوب اشاره کرد درایور اولی برای گرافیک اینتل هست دومی برای انویدیا هست

اینو باید نصب کنی
Intel VGA Chip UMA

elvin_1987
13-06-2011, 12:20
دوستان یادتونهگفته بودم درایو نوری لپتاپ من خراب بود کار نمی کرد.
دیروز دادم دوسم برد گاررانتی بعد ار اونجا زنگید گفت درایو سالمه کار میکنه:18:
بعد با طرف حرف زدم گفتم کار نمی کرد فلان و بهمان که گفت چند بارمتست می کنم خدایی شاخ در اوردم.
الانم دستمه کار میکنه خیلی خوب کار میکنه عجبا ...

rookie89
13-06-2011, 12:38
بعد با طرف حرف زدم گفتم کار نمی کرد فلان و بهمان که گفت چند بارمتست می کنم خدایی شاخ در اوردم.

به این میگن قاعده مورفی. بدتر از این هم می تونست باشه. یعنی وقتی دستت می رسید دوباره کار نمی کرد!
بعدش روت نمی شد دوباره ببری برای گارانتی :)

ztczt328
13-06-2011, 12:48

دوست من لپ تاپ یه قانونی داره اگر تا ماه دوم خراب نشد دیگه خراب نمیشه البته به شرطی که ضربه نخوره البته یعضی ها اینو میگن 6 ماه ولی با تست زیاد وکار کشیدت ازش تا دوماه خراب نشه دیگه مرگشم نمیزنه مگر خسته بشی ازش تاحالا هر چی ما گرفتیم که خراب نشد دیگه شمارو نمیدونم تازه من دیروز این 5742 را اورکلاک کردم ببینم چه جور کار میده بابا اتیش گرفت بدبخت ، گرم کرده بود در حد تیم ملی خدایی تست سنگینی ازش گرفتم اونم برای 1 ساعت ، بچه ها بزارید یکبار دیگه اورش میکنم و با عکس براتون میزارم در حد تیم ملی اورکلاک میشه خیلی راحت جواب میده دیروز برای اولین بار بود بهش فشار نیوردم برای با درم باید تست سنگینتر بشه ببینم چه جوری کار میکنه ولی خدایی خیلی راحت تو اور جواب میده اصلان کم نمیاره هرچی ضریب را ببری بالا تر اونم مثل این دخترای تازه عروس درخواست فرکانس بیشتر میکنه من که کفم برده بود،

kasi58
13-06-2011, 15:11
دوستان منهم تازه گرفتم..هنوز وقت نکردمWin بریزم روش..
می‌شه driver ها را از روinstall, cdکرد بعدش آپدیت کرد..?
حجم کلی‌ دانلود چقدر می‌شه حدودا..?
چهdriver ‌ها را دقیقا بایدdownload کنم..؟
آدرس دانلود‌ها را هم بدین ممنون میشم
با تشکر

ztczt328
13-06-2011, 15:21
با تشکر

ویندوز را حتما سون 64 بیتی نصب کن
اره درایورهای خودش مال 21/1/1011 هست میدونی بعضی از اونا ابدیت شده حالا هرکدومو خواستی برو دانلود کن
من که همه رو دانلود کردم

سایت همن سایت ایسر

rookie89
13-06-2011, 15:47
با تشکر

من فایل 275.33-notebook-win7-winvista-64bit-international-whql.exe رو از
برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید دانلود کردم.

ztczt328
13-06-2011, 17:37
دوستا ن به دلیل شلوغ شدن این تایپک من تصمیم به ایجاد تایپک جدید درباهی این مدل گرفتم خوشحال میشم همه شما رو اونجا بینم

ztczt328
13-06-2011, 17:50

سلام دوستان اینجا هرکسی دربارهی این مدل سوالی داره یا مشکلی داره ذکر کند تا توسط بچه های گروه برطرف بشود

خوب اولین اموزش را با اولین کار برای لپ تاپ که همون نصب ویندوز هست شروع میکنم به تصاویر خوب دقت بشود ،

دوستان برای نصب ویندوز باید اولین بوت را به درایو نوری و بوت دوم رابه هارد درایو تغییر بدیم برای این کار باید وارد بایوس سیستم بشیم خوب حالا برای وارد شدن به بایوس باید اول وقتی سیستم را روشن میکنیم و مارک ACER ظاهر میشه کلید F2 را از روی صفحه کلید فشار بدیم و بقه ی تنضیمات را مانند تصویر دوم(b) انجام بدیم وقتی هم ویندوز را نصب کردم مانن تصویر سوم عمل میکنیم
نکته قابل توجه در این مدل برای تغییر بین IDE0,IDE1از کلیدهای F5,F6 استفاده میکنیم

مشکلی بود بگید تا راهنمایی کنم

ztczt328
13-06-2011, 18:27
این لینک که میتونید داخلش به جستجو بپردازید و مدل خودتونو پیدا کنید

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
بعد از تعیین نوع سیستم عامل و زدن گزینه جستجو(SEARCH) به صفحه مورد نطر برای دانلود برده میشوید

------------------------------------------
دوستان لینک فوق (لینک دوم)براساس ویندوز سون 64 بیت داده شده است در صورت استفاده کردن از مدل های دیگر باید در قسمت Operating System: نوع سیستم عامل خود را تایین کنید

نکته: باید در تمام مراحل چه وارد شدن چه دانلود کردن حتمان از وی پی ان یا فیلتر شکن استفاده گردد
در صورتی که وقت اضاف بیاورم حتما درایورها را دانلود و در هاستین خود اپلود میکنم تا دیگر نیازی به فیلتر شکن نباشد

توجه :::: 'گرافیگ GT540M به هیچ عنوان از ویندوز XP چه 32Bit یا 64Bit پشتیبانی نمیکند،شاید یکی از معایب باشه ولی یک از مزایا از DirectX11 را پشتیبانی میکند

elvin_1987
13-06-2011, 22:42
به این میگن قاعده مورفی. بدتر از این هم می تونست باشه. یعنی وقتی دستت می رسید دوباره کار نمی کرد!
بعدش روت نمی شد دوباره ببری برای گارانتی :)
منم از اینش میترسم.چون حتی موقعی که بوت هم میکردم ویندوز بزنم کار نمیکرد 100% مشکل درایو بود خدا کنه دیگه خرابب نشه خدایی دیگه نه روشو دارم ببرم نه نزدیک هست.:13:

kasi58
14-06-2011, 09:02
منGraphic Card ATI را دانلود کردم...
توی DVD خود ایسر ۲ تا فایل برای کارت گرافیکATI بود...
ولی‌ این ۱ فایل ...
تکلیف اون یکی فایل چی‌ می‌شه..؟

ztczt328
14-06-2011, 13:32
منGraphic Card ATI را دانلود کردم...
توی DVD خود ایسر ۲ تا فایل برای کارت گرافیکATI بود...
ولی‌ این ۱ فایل ...
تکلیف اون یکی فایل چی‌ می‌شه..؟

دوست من ATI:question:
5742گرافیکش nvidia هست روی خودشم intel هست

اگر منظورت nVidia VGA Chip و nVidia VGA Physx هست مقاله رو بخون تابفهمی این دوتا چی هستن

اگر داریور را از سایت انودیا دانلود کرده باش هم physx داره هم چیپ را داره و نیاز یبه دانلود فایل اضافی نیست همون یک فایل جواب کار رو میده در ضمن فایل سایت انویدیا شامل دایرکت ایکس11 میباشد

كمپاني NVIDIA که هميشه به فکر بازي دوستان و کاربران مشتاق دنياي گرافيکي بوده است براي به ارمغان آوردن يک محيط گرافيكي جذاب تر و مطابق با دنيای واقعی در سال گذشته ميلادي (200[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] دست به يک ابتکار جالب زد و به سراغ كمپاني Ageia كه براي بازي هاي رايانه اي پردازشگر فيزيک توليد مي كرد رفت كمپاني Ageia که براي اولين بار فناوري Physx را در سال 2005 ميلادي ارايه نمود سرانجام توسط کمپانی NVIDIA خريداری شد و تحت پوشش نام NVIDIA اين نوآوري خود را به دست تمامي طرفداران بازي هاي رايانه ‌اي در سراسر جهان رساند.

اين بهره‌ برداري مبتکرانه NVIDIA در طي سال 2008 ميلادي و بروي کارت گرافيکي Geforce 9800 GTX با نام فناوري NVIDIA Physx وارد دنياي گرافيکي شد لازم به ذكر است با صرف هزينه های بسيار از سوی کمپانی NVIDIA اين تکنولوژی کم کم گسترش پيدا کرد و هم اکنون فناوري Physx از بيش از 150 بازي برتر دنيا پشتيباني مي كند و توانسته ده ها هزار کاربر را تحت پوشش خود قرار دهد اين فناوري جديد علاوه بر کامپيوتر هاي شخصي بر روي کنسول PlayStaion 3 نيز پياده سازي شد و هم اكنون در دسترس تمامي کاربران در سرتاسر جهان مي باشد.

مهمترين ويژگی فناوري Physx به ارمغان آوردن يک بازي جذاب و تجربه کردن حرکات فيزيکي است، در بازيهاي مشتمل بر اين فناوري مي‌توان دود، انفجار، گرد و غبار، مه و آثار ضرب و شتم را بطور ملموسي احساس کرد به طور مثال در هنگام انفجار يک شي در بازي، اجزاي آن درست شبيه به آنچه در يک انفجار واقعي رخ مي‌دهد متلاشي شده و به اطراف پرتاب مي‌شوند و يا شيشه يک پنجره درست همانند شيشه واقعي شکسته شده و فرو مي‌ريزد و حتي دود، بخار و پارچه‌ ها درست همانند وضعيت طبيعي در برابر باد حرکت مي کنند.
اما برای فعال سازی اين تکنولوژی بر روی کامپيوتر های شخصی نياز به حداقل يک کارت گرافيکی GeForce سري 8000 و يا بالاتر ميباشد نکته بسيار مهم اينکه کارت گرافيکی بايد حداقل مجهز به 256MB حافظه مستقل شده باشد همچنين کاربر بايد آخرين نسخه از درايور کارت گرافيکی خود يعنی Forceware و NVIDIA Physx Driver را نيز بر روی سيستم عامل خود نصب نمايد از سوی ديگر و همانطور که اشاره شد بازی مورد نظر هم بايد کاملاً از تکنولوژی Physx کمپانی NVIDIA پشتيبانی کند.

لازم به ذکر است اين امکان وجود دارد که کاربر دو کارت گرافيکی GeForce و با چيپست های متفاوت را بر روی مادربرد خود نصب كند و محاسبات فيزيک را به يکی از آن ها و محاسبات گرافيکی را به ديگری واگذار کند بطور مثال کاربر ميتواند از يک GeForce GTX 260 و يک GeForce 9600GT بر روی سيستم خود بهره گيرد که GeForce GTX 260 وظيفه انجام محاسبات گرافيکی و GeForce 9600GT وظيفه پياده سازی فيزيک را بر عهده گيرد همانطور که مشخص است اين تکنولوژی با تکنولوژی SLI که بايد حتماً هر دو کارت يکسان باشند تفاوت دارد و معمولاً يک GeForce 9600GT برای محاسبات فيزيک کافی ميباشد.

اما امکان فعال سازی فيزيک در سيستم های مجهز به تکنولوژی SLI نيز وجود دارد و در صورت راه اندازی اين تکنولوژی در اين سيستم ها محاسبات فيزيک بين هر دو يا سه کارت گرافيک مشابه با توجه به WorkLoad آن ها تقسيم خواهد شد،
مسلم است حداقل افت کارايی در صورتي رخ مي دهد که کاربر از از تکنولوژی SLI و يا دو کارت که يکی از آن ها وظيفه انجام محاسبات فيزيک را بر عهده دارد استفاده كند و مشخص است که در صورت بهره گيری از يک کارت که مسئول انجام هر دو وظيفه باشد افت کارايی مشهود خواهد بود.

crazymohamad
15-06-2011, 13:20
سلام دوستان آخرین ورژن کارت گرافیک 540M که همین دو هفته پیش منتشر شده تو سایت NVIDIA موجوده ولی بخاطر مسائل تحریم خیلیا نمیتونن برن از خود سایت دانلود کنن واسه همین درایور رو رو براتون تو یه سرور ایرانی با لینک مستقیم آپلود کردم.
(قابلیت RESUME هم داره با حجم 143 مگابایت)

راستی اینم اضافه کنم این درایور که گذاشتم فقط برای ویندوز 7 و ویستای 32 بیتی هست.

ztczt328
15-06-2011, 13:28
منم به مناسبت روز پدر امشب 64Bit را اپلود میکنم روی سرور خودمون تا دیکه کسی مشکل دانلود نداشته باشه با 64 bit

erfm
17-06-2011, 22:36
سلام .
لپ تاب من , وقتی بازی میکنم خیلی داغ میکنه ٬ به حدی که دست چپ من داغ میشه . یه مشکل دیگه هم که دارم اینکه تو بازی گیر میکنه . میشه منو راهنمایی کنید .مرسی

erfm
17-06-2011, 22:49
میشه راهنمایی کنید که چرا چراغ وایرلس همیشه روشنه ٬ چیکار باید کنم که خاموش باشه هروقت خواستم روشن کنم ٬ نه اینکه همیشه روشن باشه
چراغ بغل وایرلس برای چیه ?

erfm
17-06-2011, 22:51
ببخشید ولی یه سوال دیگه .... کلید اف5 واسه چیه ؟

POROMA2008
18-06-2011, 13:29
میشه راهنمایی کنید که چرا چراغ وایرلس همیشه روشنه ٬ چیکار باید کنم که خاموش باشه هروقت خواستم روشن کنم ٬ نه اینکه همیشه روشن باشه

چراغ کنار وایر لس که ابی هم هست چراغ هارد ه به معنی حرکت و فعال بودن هارددیسک

و راسان راه برای خاموش کردت وایرلس اینکه در دیوالس منیجر کارت شبکه وایرلس را دیسیبل کنی

---------- Post added at 02:29 PM ---------- Previous post was at 02:25 PM ----------

BIOS Acer
1. Updates logo resolution to 1024x768. (more...)
1.22

ztczt328
18-06-2011, 13:55

دوست گرامی شما باید وایرلس ر ابه این طریق اف کنید

اول کلید Fn+F3فهال میکنه و کار غیر فعال را هم انجام میده حالا برای راحتی کار شما بیایید از برنامه لانچ منیجر استفاده کنید که شکل اون به صورت زیر هست و کار باهاش خیلی راحت هست

سبز فعال قرمز غیر فعال

درمورد سوال دوم f5به تنهایی کار رفرش یا به روز رسانی را انجام میده اما Fn+F5برای وصل کردن به ال سی دی و مانیتور به کار میره یعنی چی؟ وقتی تو بایی با کابل کام یا اچ دی ام لپتاپ را به اس سی دی و یا یه مانیتور وصل کنی میتونی تعیین کنی که هم زمان روی هر دو نمایشگر صفحه رو داشته باشی یافقط رو لپ تاپ یا فقط روی ال سی دی

لانچ منمیجر را میتونی از اینجا دانلود کنی

داخل خود سی دی که همراه لپ اپ بوده هم هست

ztczt328
18-06-2011, 13:59

دوست گرامی شما باید وایرلس ر ابه این طریق اف کنید

اول کلید Fn+F3فهال میکنه و کار غیر فعال را هم انجام میده حالا برای راحتی کار شما بیایید از برنامه لانچ منیجر استفاده کنید که شکل اون به صورت زیر هست و کار باهاش خیلی راحت هست

سبز فعال قرمز غیر فعال

درمورد سوال دوم f5به تنهایی کار رفرش یا به روز رسانی را انجام میده اما Fn+F5برای وصل کردن به ال سی دی و مانیتور به کار میره یعنی چی؟ وقتی تو بایی با کابل کام یا اچ دی ام لپتاپ را به اس سی دی و یا یه مانیتور وصل کنی میتونی تعیین کنی که هم زمان روی هر دو نمایشگر صفحه رو داشته باشی یافقط رو لپ تاپ یا فقط روی ال سی دی

لانچ منمیجر را میتونی از اینجا دانلود کنی

داخل خود سی دی که همراه لپ اپ بوده هم هست

kasi58
18-06-2011, 14:08
من می‌خوام wirelessبه صورتdefault خاموش باشه..
هروقت خواستم روشن کنه..
این راهی‌ که شما گفتی‌ همیشه خاموش..?

erfm
18-06-2011, 15:20
از راهنماییتون ممنونم
میشه بهم بگید چرا تو بازی خیلی داغ میکنه و وقتی بازی می کنم گیر میکنه ؟

LordMMD
18-06-2011, 18:16
از راهنماییتون ممنونم
میشه بهم بگید چرا تو بازی خیلی داغ میکنه و وقتی بازی می کنم گیر میکنه ؟
خوب تو بازی کلاک پردازنده میره بالا همجنین از چیپ گرافیک nvidia‌هم استفاده میشه که خوب باعث مصرف انرژی و داغ کردن میشه.

erfm
18-06-2011, 19:57
خوب تو بازی کلاک پردازنده میره بالا همجنین از چیپ گرافیک nvidia‌هم استفاده میشه که خوب باعث مصرف انرژی و داغ کردن میشه.
آخه من فکر میکنم که بیش از حد داغ میکنه ٬ چون دست چپ من که رو کیبرد هستش هم داغ میشه

erfm
18-06-2011, 20:05
من از برنامه ی لانچ منیجر استفاده کردم ٬ ولی فرقی با کلید fn+f3 نداره . بازم وقتی لپ تاب روشن میکنم وایرلس روشنه
می خوام زمانی که لپ تاب روشن میشه ٬ وایرلس خاموش باشه و فقط زمانی که نیاز دارم خودم روشنش کنم
mer30

LordMMD
18-06-2011, 20:22
آخه من فکر میکنم که بیش از حد داغ میکنه ٬ چون دست چپ من که رو کیبرد هستش هم داغ میشه
با برنامه ای مثل CPUID چک کنید دما به ۹۰ میرسه که عادی هست. (ولی خوب آدم دلش نمیاد بیشتر از نیم ساعت بازی کنه [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

erfm
18-06-2011, 20:23
چراغ کنار وایر لس که ابی هم هست چراغ هارد ه به معنی حرکت و فعال بودن هارددیسک

و راسان راه برای خاموش کردت وایرلس اینکه در دیوالس منیجر کارت شبکه وایرلس را دیسیبل کنی

---------- Post added at 02:29 PM ---------- Previous post was at 02:25 PM ----------

من از راهنمایی شما هم استفاده کردم ولی وایرلس کلا خاموش میشه یعنی برای روشن کردنش باید همون مراحل رو طی کنم.
من می خوام مثل بلوتوسش هر زمانی که می خوام روشن یا خاموشش کنم . می خوام در حالت default باشه
.

amiredge
20-06-2011, 15:10
دوستان تو سایت زیر میتونید کل درایور های ایسر 5742 رو دانلود کنید.

ztczt328
20-06-2011, 16:25
دوستان تو سایت زیر میتونید کل درایور های ایسر 5742 رو دانلود کنید.

دوست من وقتی تو سایت اصلی ایسر میتونیم دانلود کنیم این چه کاری هست که از اینجا دانلود کنیم ؟:question:

amiredge
20-06-2011, 23:38
هر کاری میکنم،درایو بلوتوٍث نصب نمیشه.خواهشا راهنمایی کنید.

kasi58
24-06-2011, 16:43
دوستان من 5742g-core i3-4gig ddr3دارم..
۱-win 7به من نمرهٔ ۵.۵ میده..درسته...؟
۲-اگر چارجر مستقیما به برق شهر وصل بشه موردی نیست..؟..منظورم اینکه رگولاتور چیزی نمیخواد..

ztczt328
25-06-2011, 12:10
دوستان من 5742g-core i3-4gig ddr3دارم..
۱-win 7به من نمرهٔ ۵.۵ میده..درسته...؟
۲-اگر چارجر مستقیما به برق شهر وصل بشه موردی نیست..؟..منظورم اینکه رگولاتور چیزی نمیخواد..

امتیازو عکس بگیرید بزارید ببنم برای هرگی چی میشه مثل من

به بابا هیچ دردی بهش نمیزنه منم مستقیم استفاده میکنم البته اگر برق کم و زیاد بشه احتمال خرابی داره ها

---------- Post added at 01:10 PM ---------- Previous post was at 01:09 PM ----------

هر کاری میکنم،درایو بلوتوٍث نصب نمیشه.خواهشا راهنمایی کنید.

مشکلت چیه؟ خطا چی میده بگو تا راهنمایی کنیم

bleu2u4u
27-06-2011, 13:41
برای بلوتوث باید کدوم یکی از درایورای توی سایت رو دانلود کنم
چون 5 تا هستش

3RR0r
01-07-2011, 10:00
با سلام به همه دوستان:20:
برا دانلود درایور کارت گرفیک به اینجام یه سر بزنید سایت ایرانی هست و نیازی به vpn نیست و راحت دانلود میشه:10:

kasi58
01-07-2011, 10:16
من از اول که لپتاپ را خریدم..
مشکلش این بود که موقع تایپ کردن یک حووو | از آخر جمله میپرید وسط جمله و تایپ را خراب میکرد..
اشکال از کی‌ برد یا نرم افزاری حل می‌شه..?
رو دستگاهwin 7 64 نصب هست

LordMMD
01-07-2011, 10:43
من از اول که لپتاپ را خریدم..
مشکلش این بود که موقع تایپ کردن یک حووو | از آخر جمله میپرید وسط جمله و تایپ را خراب میکرد..
اشکال از کی‌ برد یا نرم افزاری حل می‌شه..?
رو دستگاهwin 7 64 نصب هست
احتمالا دستت میخمره به touchpad و کلیک موس باعثش میشه...
شما fn+f7 رو بزن و تاچ پد رو غیر فعال کن ببین چی میشه .

ztczt328
01-07-2011, 11:05
احتمالا دستت میخمره به touchpad و کلیک موس باعثش میشه...
شما fn+f7 رو بزن و تاچ پد رو غیر فعال کن ببین چی میشه .

بابا درسته همین مشکل تاچ داری حساسیت تاچ رو بردی بالا همین که اشاره بهش میشه عمل میکنه بهتره غیر فعالش کنی یا دستتو برای تایپ بالا بگیری

kasi58
01-07-2011, 11:29
بابا درسته همین مشکل تاچ داری حساسیت تاچ رو بردی بالا همین که اشاره بهش میشه عمل میکنه بهتره غیر فعالش کنی یا دستتو برای تایپ بالا بگیری

ممنون .
چه جوری می‌تونم برای همیشهdisable کنم..اینطوری هر دفعه که لپتاپ را روشن می‌کنم باید disable کنم..؟

sadegh321
01-07-2011, 17:52
salam bacheha man pesar khalam in labtap bo kharide vali gerfikeshro to ghesmate adapter information chek kardam zade bod 1051

amiredge
01-07-2011, 19:27
ممنون .
چه جوری می‌تونم برای همیشهdisable کنم..اینطوری هر دفعه که لپتاپ را روشن می‌کنم باید disable کنم..؟

fn+f7 میتونی غیر فعالش کنی.
فکر کنم.هنوز امتحان نکردم ولی فکر کنم اینطوری باشه.

---------- Post added at 08:27 PM ---------- Previous post was at 08:25 PM ----------

یه سوال دارم و اونم اینه که دمای این لپ تاپ باید چه قدر باشه؟؟؟اخه من وقتی بازی میکنم از کنارش باد خیلی داغی بیرون میاد.این عادیه؟؟؟

ztczt328
01-07-2011, 20:16
fn+f7 میتونی غیر فعالش کنی.
فکر کنم.هنوز امتحان نکردم ولی فکر کنم اینطوری باشه.

---------- Post added at 08:27 PM ---------- Previous post was at 08:25 PM ----------

یه سوال دارم و اونم اینه که دمای این لپ تاپ باید چه قدر باشه؟؟؟اخه من وقتی بازی میکنم از کنارش باد خیلی داغی بیرون میاد.این عادیه؟؟؟

Battlefield یا Call of Duty را نصب کن تا ببینی داغ شدن یعنی چی اتیش از بغل میاد بیرو موردی نداره تا 78 درجه اگر اشتباه نکنم هیچ ایرادی نداره

اگر بخوای همیشه وابرلست را خاموش کنی ( دیزیبل کنی . .قتی خواستی انش کنی به صورت دستی این کار رو بکن

Control Panel\All Control Panel Items\Network and Sharing Center
بعد از بغل مانیتور سمت چپ نوشته Change adapter settings روش کلیک کن و در اینجا Wireless Network Connection را راست کلیک کن روش و دیزیبل را انتخاب کن دیگه کارت وایرلس دیزیبل میشه و وقتی خواستی فعال کنی همین مسیر و اینیب ل را انتخاب کن مشکلی بود بگو تا عکس بزارم

kasi58
02-07-2011, 06:38
Battlefield یا Call of Duty را نصب کن تا ببینی داغ شدن یعنی چی اتیش از بغل میاد بیرو موردی نداره تا 78 درجه اگر اشتباه نکنم هیچ ایرادی نداره

اگر بخوای همیشه وابرلست را خاموش کنی ( دیزیبل کنی . .قتی خواستی انش کنی به صورت دستی این کار رو بکن

Control Panel\All Control Panel Items\Network and Sharing Center
بعد از بغل مانیتور سمت چپ نوشته Change adapter settings روش کلیک کن و در اینجا Wireless Network Connection را راست کلیک کن روش و دیزیبل را انتخاب کن دیگه کارت وایرلس دیزیبل میشه و وقتی خواستی فعال کنی همین مسیر و اینیب ل را انتخاب کن مشکلی بود بگو تا عکس بزارم

اینی که شما گفتی‌ برای وایرلس هست..
من تاچ پاد را می‌خوام همیشهdisable باشه

ztczt328
02-07-2011, 08:47
اینی که شما گفتی‌ برای وایرلس هست..
من تاچ پاد را می‌خوام همیشهdisable باشه

Fn+F7 تاچ را همیشه غیر فعال میکنه[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] برای فعال سازی مجددم میتونی بازم از همین کلید استفاده کنی

روی خود کیبردم نگاه کن ببین رو F7 شکل دست کشیده و علامت ممنوع را زده دقت کنی روی خود کیبرد کاملام واضع هست کلید های ترکیبی

سوالی بود بازم درخدمتم

kasi58
02-07-2011, 13:40
گاهی وقتا وایر لس لپتاپ مشکل پیدا می‌کنه ولی‌ وقتی‌lan رو به رایانه وصل می‌کنم اینترنت راه میافته..اشکال از کجاست..؟
در ضمن من می‌خوام مثل win xpپائین دست راست نشانگر اینترنت معلوم باشه که ببینم اینترنت وصل هست یا نه و یا چقدر اطلاعات ردو بدل شده..
ویندوزم 7 هست ...

tom.blogfa
03-07-2011, 10:06
گاهی وقتا وایر لس لپتاپ مشکل پیدا می‌کنه ولی‌ وقتی‌lan رو به رایانه وصل می‌کنم اینترنت راه میافته..اشکال از کجاست..؟
در ضمن من می‌خوام مثل win xpپائین دست راست نشانگر اینترنت معلوم باشه که ببینم اینترنت وصل هست یا نه و یا چقدر اطلاعات ردو بدل شده..
ویندوزم 7 هست ...
سلام دوست عزیز
من هم قبلا همچین مشکلی داشتم
کاری که کردم این بود:
با کابل لن لبتاپ رو به مودم وصل کن و داخل فایر فاکس یا اینترنت اکسپلوره 192.168.1.1 رو بزن
یوز و پس: admin
تا اینجاشو احتمالا همه بلدن :)
اگه مودمت TP link وارد قسمت Qucik start شو بعد ران ویزارت بعد 2بار نکست رو بزن وارد صفحه Quick Start - ISP Connection Type که شدی حالت bridge رو انتخاب کن و بقیه تنظیمات هم که مربوط به isp که داری استفاده میکنیه بعد از پایان کار یک connection درست کن و کانکت شو تمام!!!
من این کارارو کردم وازاون به بعد دیگه مشکلی نداشتم.
راستی یادت نره برای وایرلس پسورد بزاری !!!

smagoli
03-07-2011, 12:52
سلام
من با لپ تاپ acer 5742G چند مشکل دارم!!!
1. بعضی وقت ها بی دلیل بدون هیچ پیام و یا صفحه ی ابی ریست مسشه!!!!!
2.تو قسمت اطلاعات سیستم نوشته : RAM: 4GB (2Gb Usable ) چطوری میشه از همه ی ظرفیت رم استفاده کرد؟؟
3. این لپ تاپ 2 تا کارت گرافیک داره. در هنگام اجرای بازی ها چطوری میشه از کارت اصلی استفاده کرد؟؟؟ این کار به صورت اتوماتیک انجام میشه یا تنضیماتی لازم است؟؟

با تشکر از دوستان

ghandeasall
03-07-2011, 15:00
سلام
2.تو قسمت اطلاعات سیستم نوشته : RAM: 4GB (2Gb Usable ) چطوری میشه از همه ی ظرفیت رم استفاده کرد؟؟
3. این لپ تاپ 2 تا کارت گرافیک داره. در هنگام اجرای بازی ها چطوری میشه از کارت اصلی استفاده کرد؟؟؟ این کار به صورت اتوماتیک انجام میشه یا تنضیماتی لازم است؟؟

با تشکر از دوستان

1-منم این مشکل رو داشتم.مال من سر 2 ساعت ریست میشد مشکل از ویندوزم بود حالا شما ببین سر یه تایم ریست میشه یا نه؟
2-شما از ویندوز 32 بیتی استفاده میکنی که فقط میتونه از 2 گیگابایت رم استفاده کنه.یا یه ویندوز 64 بیتی نصب کن یا از پچ افزایش رم استفاده کن
3-این لپ تاپ optimus نداره فقط graphic switching داره.این دومی یه خورده ضعیف تر از اولیه ولی خودش قابلیت اینو داره که خودکار از گرافیک اصلی استفاده کنه اگه میخوای میتونی دستی هم تعیین کنی که بچه ها تو صفحه های قبل زحمتشو کشیدن

:44:راستی بچه ها دستگاهم رو فرستادم گارانتی:44:

LordMMD
03-07-2011, 15:11
سلام

با تشکر از دوستان
ویندوز ۶۴ بیتی نصب کن و آخرین نسخه درایورا رو ... مشکلات حل میشن!

smagoli
03-07-2011, 15:32
1-منم این مشکل رو داشتم.مال من سر 2 ساعت ریست میشد مشکل از ویندوزم بود حالا شما ببین سر یه تایم ریست میشه یا نه؟
2-شما از ویندوز 32 بیتی استفاده میکنی که فقط میتونه از 2 گیگابایت رم استفاده کنه.یا یه ویندوز 64 بیتی نصب کن یا از پچ افزایش رم استفاده کن
3-این لپ تاپ optimus نداره فقط graphic switching داره.این دومی یه خورده ضعیف تر از اولیه ولی خودش قابلیت اینو داره که خودکار از گرافیک اصلی استفاده کنه اگه میخوای میتونی دستی هم تعیین کنی که بچه ها تو صفحه های قبل زحمتشو کشیدن

ممنون از شما
ولی 32 بیتی میتونه 3 گیگ ساپورت کنه نه 2...

این پچ رو از کجا میشه دانلود کرد؟؟

راجع به خاموش شدن هم باید بگم مشکل از ویندوز نیست. چون روی یک لپ تاپ دیگه ام همین ویندوز نصبه و مشکلی نداره...

ویندوز ۶۴ بیتی نصب کن و آخرین نسخه درایورا رو ... مشکلات حل میشن!

من تمام برنامه هام 32 هستند و با 64 به مشکل بر میخورم

kasi58
03-07-2011, 16:28
من چون بازی نمیکنم همیشه گذشتم روIntegrated Graphic
برای دیدن فیلم نیاز هست بیارم رو Nvidia..?
یا خودش switch میکنه؟

petozherver
03-07-2011, 17:32
یا خودش switch میکنه؟

فیلمش اگه فول اچ دی هم باشه مشکل نداره نمی خواد تنظیماتو عوض کنی.

LordMMD
03-07-2011, 19:12
ممنون از شما

راجع به خاموش شدن هم باید بگم مشکل از ویندوز نیست. چون روی یک لپ تاپ دیگه ام همین ویندوز نصبه و مشکلی نداره...

شما چند تاشو اسم ببر ببینیم به مشکل میخوری یا نه...چون برنامه های ۳۲ بیتی هم روی ۶۴ بیت اجرا میشن و مشکلی ندارن

ghandeasall
03-07-2011, 22:32
نمیدونم خلاف قوانینه که اسمو سایتو بگم یا نه ولی چون این دوستمون نیاز داره میگم تو میهن دانلود هست
آره ویندوز 32 بیتی تا 2 و خورده ای رو ساپورت میکنه.بعضی از نرم افزار ها مثل بورلند سی پلاس پلاس روی 64 بیتی اجرا نمیشن

reza-atom
04-07-2011, 12:45
صرفاً جهت اطلاع دوستان خواستم بگم که 2 هفته پیش یهو لب تابم بالا نیومد (کلاً سیاه شد) منم فرستادم گارانتی سازگار الان اومد و درست شد ولی نگفتن مشکلش چی بود ! ضمن اینکه 16 تومن هم پیاده شدیم برای پول تیباکس (رفت و برگشت) . شانسو می بینین ؟ البته لپ تاپ من 4750 جی هستش .

kasi58
04-07-2011, 13:11
در مدتی گارانتی هم پول میگیرن..؟
ایرادش نرم افزاری بوده یا ساخت افزاری..؟

n-VIDIA
04-07-2011, 13:30
کسی Mac Os X رو تو این تست کرده ؟

ztczt328
04-07-2011, 20:21

چرا فرستادی گرانتی ؟ دلیلو کامل بگو تا ببینم چی بوده ما اینجور نشیم

---------- Post added at 09:15 PM ---------- Previous post was at 09:12 PM ----------

یا خودش switch میکنه؟
گرافیگ اینترنالش ddr5 هست پس نیازی نیست که تعویض کنید چون اگر بیایید از اون یکی بکشید مصرفتون میره بالاتر و باتری زودتر تموم میشه بهتره روی همین int باشه

---------- Post added at 09:18 PM ---------- Previous post was at 09:15 PM ----------

ممنون از شما

70 درصد مشکلت نرم افزاری هست نه سخت افزای ویندوزت را جنیون کن این احتمال رو هم بده که اون طرف ویندوز را جنیون زده چون این لپ تاپ 7 ساپورت هست همه باهاش همین مشکلو دارن و میگن سخت افزاری هست ولی نرم افزاری هست من تقریبا کسایی که خریدن هر سه روز میارن و میگن ما این مشکل را باهاش داریم حالا تست کن ببنم چی میشه اگر با جنیون درست نشد راه دیگه بگم

---------- Post added at 09:19 PM ---------- Previous post was at 09:18 PM ----------

کسی Mac Os X رو تو این تست کرده ؟

اگر داری بده تا من نصب کنم

---------- Post added at 09:21 PM ---------- Previous post was at 09:19 PM ----------

شما چند تاشو اسم ببر ببینیم به مشکل میخوری یا نه...چون برنامه های ۳۲ بیتی هم روی ۶۴ بیت اجرا میشن و مشکلی ندارن

دوست عطیز درس فرموده 80 درصد برنامه های 32 بیتی روی 64 هم نصب میشم از اون 20 درصد هم 10 درصدش تنظیمات خاص دارن که یعنی میشه گفت فقط 10 درصد هست نصب نمیشه که معادل این میشه از هر 10 تا برنامه یکی (خیلی کم پیش میاد نصب نشه )

friendchp
04-07-2011, 21:31
سلام دوستان
منم لپ تاپ acer5742g
i5 480m
4g ram
540gt
,....رو خریدم
لپ تاپم موقع حالت عادی 50 تا 60 درجه دمای cpu , gpu هست
(با نرم افزار everest , speedfanچک کردم)
و وقتی هم که بازی میکنم(cpu...100%در حال استفاده باشه) دماشون کلا دمای قطعات تا 103 درجه میره...
لپ تاپ هم داغ میکنه و اینکه یه چیزه دیگه وقتی که لپ تاپ رو میزنم به برق وقتی به بخش esataش دست بزنی یه کوچولو برق گرفتگی داره...
دویتان برای همه اینطوره؟
به نظرتون بفرستمش گارانتی؟
اینم از عکسش
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

{sahand}
04-07-2011, 21:46
سلام دوستان
منم لپ تاپ acer5742g
i5 480m
4g ram
540gt
,....رو خریدم
و وقتی هم که بازی میکنم(cpu...100%در حال استفاده باشه) دماشون کلا دمای قطعات تا 103 درجه میره...
لپ تاپ هم داغ میکنه و اینکه یه چیزه دیگه وقتی که لپ تاپ رو میزنم به برق وقتی به بخش esataش دست بزنی یه کوچولو برق گرفتگی داره...
دویتان برای همه اینطوره؟
اینم از عکسش

واو! 103 خیلی بالاست، تا جایی که من می دونم Tjunction این مدل سی پی یو 105 درجه است یعنی اگه دو درجه دیگه برید بالا لپ تاپ خود به خود خاموش می شه. والا من رو 5750 به 86-87 می رسم فکر می کنم لپ تاپ داره فحشم می ده!!

ztczt328
04-07-2011, 21:49
واو! 103 خیلی بالاست، تا جایی که من می دونم Tjunction این مدل سی پی یو 105 درجه است یعنی اگه دو درجه دیگه برید بالا لپ تاپ خود به خود خاموش می شه. والا من رو 5750 به 86-87 می رسم فکر می کنم لپ تاپ داره فحشم می ده!!

Max. Temperature 105C
از چه بازی استفاده میکنی ؟
زیرش فن داری یا نه؟
دمای اتق چه جوری هست ؟
یه تست 30 دقیقه ای بدون کار سنگین ازش بگیر وبزار ببینم دماش اوموقع چقدره دمات العان خیلی بالا هست در حد مرگ لپتاپ هست

ztczt328
04-07-2011, 21:55
سلام دوستان
منم لپ تاپ acer5742g
i5 480m
4g ram
540gt
,....رو خریدم
دویتان برای همه اینطوره؟
اینم از عکسش
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

Max. Temperature 105C
از چه بازی استفاده میکنی ؟
زیرش فن داری یا نه؟
دمای اتق چه جوری هست ؟
یه تست 30 دقیقه ای بدون کار سنگین ازش بگیر وبزار ببینم دماش اوموقع چقدره دمات العان خیلی بالا هست در حد مرگ لپتاپ هست

البته این برنامه ها یک درصدم خطا میزنن ئلی به هرحال دمات خیلی بالاست وقتی هاتذسوت بازی میکنی احساس گرمای زیاد روی کلیدا میکنی یا نه؟

friendchp
04-07-2011, 22:12
(برای یکی از دوستان ..چو.ن من هنوز امکان جواب دادن به پیام خصوصی ندارم چون تعداد چستم کمتر از 10تاست)
این سایت منبع عظیمی از نرم افزار هاست..هم رایگان و هم ...
filehippo.com
تو سرچش بنویس speedfan واست میاره )
ممنون از دوستان عزیز
والا بازی من ...هم nfs hot p2
یا l4d2
گرافیک همه چی تقریبا های هستش
آره صفحه کیبرد داغ میشه ..یعنی بیشتر از گرم شدن.....باد داغی هم از کنار لپ تاپ میزنه بیرون
یعنی الان تا 30 مین بدون نرم افزار سنگین تست بگیرم؟کسپر و اینا رو هم ببندم؟

Master
04-07-2011, 22:22
دوستان عزیز شرمنده...چون تعداد پست ها م کم بود و باید توسط مدیر تایید میشد
مجبور شدم با اکانت برادرم بیام
برای اون پیام خصوصی
شما میتونید از طریق این سایت اقدام کنید filehippo.com
در قسمت سرچ بنویسید speedfan
ممنون از دوستان بابت کمکتون
بازی ها
:
l4d2
nfs hp2
گرافیک هم تقریبا های های
آره صفحه کلید داغ میشه ..یعنی بیشتر از گرم شدن ..مخصوصا تاچ پد لپ تاپ
الان پس نیم ساعت بدون استفاده از هیچ نرم افزاری تست بگیرم ..یعنی حتی کسپر اسکی رو هم غیر فعال کنم؟

Master
04-07-2011, 23:36
اینم 1 عکس از تست:

kasi58
05-07-2011, 06:15
این speed fan
version ۶۴ bit نداره..؟
اگر رو ۶۴ نسب بشه درست کار میکنه..؟

ztczt328
05-07-2011, 07:37
دوستان عزیز شرمنده...چون تعداد پست ها م کم بود و باید توسط مدیر تایید میشد
مجبور شدم با اکانت برادرم بیام
برای اون پیام خصوصی
شما میتونید از طریق این سایت اقدام کنید filehippo.com
در قسمت سرچ بنویسید speedfan
ممنون از دوستان بابت کمکتون
بازی ها
:
l4d2
nfs hp2
گرافیک هم تقریبا های های
آره صفحه کلید داغ میشه ..یعنی بیشتر از گرم شدن ..مخصوصا تاچ پد لپ تاپ
الان پس نیم ساعت بدون استفاده از هیچ نرم افزاری تست بگیرم ..یعنی حتی کسپر اسکی رو هم غیر فعال کنم؟

به این دوتا عکس دقت کن عکس شماره یک قبل از اجرا گرفته شده عکس دوم بعد اجرای بازی بتلفیلد و هاتبرسوییت همزمان گرفته شده(هردو بازی همزمان در حال اجرا بود) دما ی GPU 69 هست که ما 2 درصدم خطا میزایم و میگیم تا 74 بیاد که نمیاد سیستمتو حتمان یه سر ببر گارانتی ببین مشکلت چیه احتمالان مشکل فن داری اگر مشکلات رفع شد حتمان داخل انجمن دکر کن که مشکلت چی بوده

---------- Post added at 08:37 AM ---------- Previous post was at 08:35 AM ----------

این speed fan
version ۶۴ bit نداره..؟
اگر رو ۶۴ نسب بشه درست کار میکنه..؟

نه نداره ، درست که نه ولی کارت را راه مینداره نمودار نشون نمیده و لی دما را بهت میگه میتونی از نرم افزارهای بهتری هم استفاده کنی

LordMMD
05-07-2011, 08:15
میگم احیانا مال شما فارنهایت نشون نمیده...هرچند ۱۰۵F هم میشه 45C که زیادی خنکه....ولی گفتم یه احتماله!